MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER451Şükrü KIZILOT180Oktay EKŞİ150Emin ÇÖLAŞAN114Özdemir İNCE108Mehmet Y. YILMAZ96Yalçın DOĞAN95Taha AKYOL86Ahmet HAKAN63Cüneyt ÜLSEVER50Ertuğrul ÖZKÖK45Sedat ERGİN43Enis BERBEROĞLU42Şükrü KÜÇÜKŞAHİN40Vahap MUNYAR38Fatih ALTAYLI37Tufan TÜRENÇ37Cengiz ÇANDAR37Yılmaz ÖZDİL36Oya ARMUTÇU34Yaşar SÖKMENSÜER30Mümtaz SOYSAL29Erdal SAĞLAM27Bekir COŞKUN26Mehmet Ali BİRAND24Deniz SİPAHİ19İsmet BERKAN15Melis ALPHAN14Ayşe ARMAN13Hadi ULUENGİN13 Muharrem SARIKAYA13Murat BARDAKÇI13Ali Atıf BİR12Erkan ÇELEBİ11Ferai TINÇ11Deniz BAYRAMOĞLU11Fatih ÇEKİRGE9Rahmi TURAN9Noyan Doğan9Gila BENMAYOR8Deniz Gürel8İlter TÜRKMEN7İsmet SOLAK7Erdal İPEKEŞEN7Rauf TAMER7Soner YALÇIN7Ege CANSEN7Memet ESER7Kanat ATKAYA6Kurthan FİŞEK6Cengiz SEMERCİOĞLU6Nuran ÇAKMAKÇI6Doğan HIZLAN5Ercan KUMCU5Oya BERBEROĞLU5Yener SÜSOY5Ebru ÇAPA5Eyüp CAN5Fatih Tekeci5Murat Yetkin5Ahmet KARABIYIK5Abdulkadir SELVİ5Pakize SUDA4Güzin Abla4Gülçin TELCİ4Ayçe DİKMEN4Oral Çalışlar4Abdülkadir Küşin3Tahir Perek3Zeynep GÖĞÜŞ3Banu TUNA3Cengiz ÖZDEMİR3Mehmet Barlas3Ateş Yalazan3Melike Karakartal3Nihat DEMİRKOL3Banu ŞEN3Dr. Gündüz TEZMEN2Yurtsan ATAKAN2Yorgo KIRBAKİ2Aydın CANDABAK2Nedim BUBİK2Çiğdem TOKER2Oğuz DİŞLİ2Yaşar AKSOY2 Serdar ALYAMAÇ2Tolga TANIŞ2Nuray MERT2İbrahim IRMAK2Uğur GÜRSES2Deniz Zeyrek2Jale Özgentürk2Fikret BİLA2Ayşen GÜR1Mustafa KUTLAY1Yasemin BORAN1Tolga AKYILDIZ1Ufuk SANDIK1Nurten ERK TOSUNER1Sevgi'nin Diviti1

Danıştay

Danıştay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Danıştay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.048 Danıştay haberi bulunmuştur.

Danıştay, Türkiye'nin 6 yüksek yargı organından birisidir. 15'i dava, ikisi idari daire olmak üzere toplam 17 daireden oluşmaktadır.

Anayasa'da öngörülen Yüksek Mahkemelerden biri olan Danıştay, Anayasa'nın 155. maddesine göre, yönetimin yargı yoluyla denetlenmesinde etkin ve önemli görev yapan bir yargı kuruluşu olmanın yanı sıra, yürütme organına yardımcı bir inceleme, danışma ve karar organıdır.

Bugün Danıştayın idari görevleri ile yargı görevi birbirlerinden kesin olarak ayrılmış ve her iki görevi yürütecek daireler birbirinden tamamen ayrı olarak kurulmuşlardır. Yönetimin yargı yoluyla denetlenmesi görevini, idare ve vergi mahkemeleriyle birlikte, Danıştayın dava daireleri yürütmektedir.

Günümüzde Danıştay, 1982 yılında yürürlüğe giren 2575 sayılı Danıştay Kanununa göre örgütlenmiştir. Bu Kanuna göre Danıştay, onbeşi dava, ikisi idari olmak üzere onyedi daireden oluşmaktadır. Bugün Danıştayda, Danıştay Başkanı, Başsavcı, başkanvekilleri, daire başkanları ve üyeler olarak, 168 yüksek mahkeme hakimi görev yapmaktadır.

Danıştayda, Daire başkan ve üyeleri haricinde, dava dosyalarını inceleyerek daire veya görevli kurullara gerekli açıklamaları yapmak, tutanakları hazırlamak, dava hakkındaki görüşlerini daire veya kurula bildirmek ve karar taslaklarını yazmakla görevli tetkik hâkimleri ile davalar hakkında hukukî mütalaalarını bildirmekle görevli savcılar da görev yapmaktadır.

Devamı...

Danıştay Haberleri

50 bin 136 kişi FETÖ’den tutuklu

50 bin 136 kişi FETÖ’den tutuklu

15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası 154 bin 694 şüpheli hakkında işlem yapıldığı, 50 bin 136 kişinin tutuklandığı belirlendi.

28.5.2017Gündem
Galatasaray Adasındaki işletmeler yıkıldı... İşletmeciden ilk açıklama...

Galatasaray Adası'ndaki işletmeler yıkıldı... İşletmeciden ilk açıklama...

Galatasaray Adası'ndaki imara aykırı olduğu belirtilen yapılar bugün yıkıldı, çalışma tamamlandı. Çalışma sırasında bozulan iki iş makinesi de gemiyle kıyıya götürüldü. Galatasaray'dan yapılan açıklamada 'Su Ada'nın işletmecisi Memet Koçarslan'a çok sert tepki gösterildi, "Yıkılan yerler, kira sözleşmesi bitmesine rağmen hukuku hiçe sayan şahsın yaptığı eklentilerdir. Bu noktadan sonra, yıllardır Ada'da işgalci konumunda olan kiracının burayı kullanması mümkün değildir" denildi. Memet Koçarslan ise sessizliğini bozdu, kendisini savundu. Yıkılan Reina'nın da işletmecisi olan Koçarslan, "İşletme sözleşmemiz sürüyordu. Bu nedenle şirketimizden işgalci diye söz edilemez" iddiasında bulundu.

28.5.2017Ekonomi
Son dakika... Galatasaray Adasında yıkım... Galatasaraydan ilk açıklama

Son dakika... Galatasaray Adası'nda yıkım... Galatasaray'dan ilk açıklama

Galatasaray Adası'ndaki tüm yapılaşma bu sabah erken saatlerde ekipler tarafından yıkılmaya başladı. 'Su Ada'nın tahliye kararına uymadığı, kaçak yapılaşmalar olduğu gerekçesiyle yıkımın gerçekleştiği belirtiliyor. Ada üzerindeki işletmeler iş makinesiyle yıkıldı. Yıkımın bugün tamamlanması bekleniyor. Galatasaray'dan yapılan açıklamada "Yıkılan yerler, kira sözleşmesi bitmesine rağmen hukuku hiçe sayan şahsın yaptığı eklentilerdir. Bu noktadan sonra, yıllardır Ada'da işgalci konumunda olan kiracının burayı kullanması mümkün değildir" denildi.

28.5.2017Spor Arena
Küçük büyük hepsi ÇED’e

Küçük büyük hepsi ÇED’e

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ÇED yönetmeliğini değiştirdi. Toplu konut projeleri ve AVM’lerde sınır değerler düşürülerek yeniden ÇED sürecine alındı. Rüzgâr ve güneş enerji santrallarında da tribün sayısı ve hektar büyüklüğü kriterler arasına girdi.

26.5.2017Ekonomi
Cannes Festivalinde tesettürlü mayo tartışması

Cannes Festivali'nde tesettürlü mayo tartışması

Fransız polisi, Cannes Film Festivali sürerken kent merkezindeki plajda bir grup kadının tesettür mayosu ile denize girmesini engelledi.

26.5.2017Dünya
Gülenin yeşil pasaportu sonunda resmen iptal ediliyor

Gülen'in yeşil pasaportu sonunda resmen iptal ediliyor

Danıştay 10. Dairesi'nce, Fetullah Gülen'in yeşil pasaportunun 2014'te iptaline ilişkin, avukatları tarafından yapılan "karar düzeltme" başvurusu reddedildi. Yeşil pasaport verilmesine ilişkin kriterleri taşımayan FETÖ elebaşının, gerçeğe aykırı bilgi ve belgelerle 1990'da başvurusunu yaptığı yeşil pasaportunu aynı gün aldığı ve 24 yıl boyunca kullandığı belirlendi.

25.5.2017Gündem
Bekir Bozdağ: Siz bu isimleri verin, bu saatten itibaren istifa ediyorum

Bekir Bozdağ: Siz bu isimleri verin, bu saatten itibaren istifa ediyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Siz bu 800 hakimin ismini niye saymadınız? 800 AK Partili hakim varsa, namuslu ve dürüst olan biri bunları dağıtır, buradaki millete gösterir. 800 hakim ve savcı adayının ismini istiyorum. Siz bu isimleri verin, bu saatten itibaren milletvekilliğinden istifa ediyorum” dedi.

24.5.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay üyeliğine Taci Bayhan’ı seçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay üyeliğine Taci Bayhan’ı seçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay üyeliğine Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği sona eren Taci Bayhan’ı yeniden seçti. 

23.5.2017Gündem
Hazine’nin tebliğine durdurma

Hazine’nin tebliğine durdurma

DANIŞTAY İdari Dava Daireleri Genel Kurulu, Türkiye’deki 141 bini aşkın doktoru ilgilendiren tıbbi kötü uygulamalara ilişkin zorunlu mali sigortaya ilişkin Hazine Müsteşarlığı tebliğinin, avukat seçme özgürlüğünü sınırlayan iki hükmünün yürütmesini durdurdu.

23.5.2017Ekonomi
TBB: Danıştay, avukat seçme özgürlüğüne kısıtlama getiren tebliğin yürütmesini durdurdu

TBB: Danıştay, avukat seçme özgürlüğüne kısıtlama getiren tebliğin yürütmesini durdurdu

TBB: Danıştay, avukat seçme özgürlüğüne kısıtlama getiren tebliğin yürütmesini durdurdu

23.5.2017Ankara
CHPli Biçerden YSK Başkanı hakkında suç duyurusu

CHP'li Biçer'den YSK Başkanı hakkında suç duyurusu

CHP'li Biçer'den YSK Başkanı hakkında suç duyurusu

22.5.2017Manisa
Microsofta Türkiyede soruşturma açıldı

Microsoft'a Türkiye'de soruşturma açıldı

Rekabet Kurulu, Microsoft hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Gerekçe, rekabeti ihlal suçlaması.

22.5.2017Ekonomi
Danıştay heyetinden, Fatma Şahine ziyaret

Danıştay heyetinden, Fatma Şahin'e ziyaret

Danıştay heyetinden, Fatma Şahin'e ziyaret

22.5.2017Gaziantep
‘Haşemanı giy plaja gel, ceza kesilirse ben öderim’

‘Haşemanı giy plaja gel, ceza kesilirse ben öderim’

Cezayir kökenli Fransız işadamı Raşit Nekkaz, haşema giyen kadınlara 26 Mayıs’ta kent merkezindeki plajda toplanmaları çağrısı yaptı.

22.5.2017Dünya
Kaplıcada 1156 gece soruşturması

Kaplıcada 1156 gece soruşturması

İçişleri Bakanlığı, FETÖ / PDY’den tutuklu eski Bolu Valisi İbrahim Özçimen hakkında kayınpederi ve kayınvalidesini İl Özel İdaresi’ne ait havuzlu kaplıcada 1156 gece ücretsiz konaklattırdığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada ikinci kez soruşturma izni verdi.

21.5.2017Gündem
Hayırlı damat eski Bolu Valisi Özçimene soruşturma izni

'Hayırlı damat' eski Bolu Valisi Özçimen'e soruşturma izni

'Hayırlı damat' eski Bolu Valisi Özçimen'e soruşturma izni

21.5.2017Bolu
İşte HSK: 7 Haziran’da görevde

İşte HSK: 7 Haziran’da görevde

Adı değiştirilen ve üye sayısı 22’den 13’e düşürülen Hâkim ve Savcılar Kurulu, önceki gün Cumhurbaşkanı’nın da 4 üyeyi belirlemesiyle tamamlandı. Meclis’in seçtiği avukat Songül Yazar kurulun tek kadın üyesi. 

20.5.2017Gündem
13 kişilik HSK tamam

13 kişilik HSK tamam

16 Nisan’daki anayasa değişikliği ile üye sayısı 22’den 13’e, daire sayısı 3’ten 2’ye indirilen, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) olan adı Hâkimler ve Savcılar Kurulu olan HSK’ya, TBMM’nin seçtiği 7 üyenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da dört üye seçti. Erdoğan HSK’ya, HSYK üyeliği sona eren Mehmet Yılmaz ve Halil Koç ile Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Hüseyin Şahin ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Akif Ekinci’yi seçti. 

19.5.2017Gündem
Anne ve babamın izindeyim

Anne ve babamın izindeyim

Antalya’da taş ve mermer ocaklarına karşı bölge halkının da desteğiyle yaklaşık 5 yıldır hukuki mücadele sürdüren Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çifti 9 Mayıs’ta Finike’deki dağ evlerinde öldürülmüştü. Cinayet şüphelisi Ali Yumaç, taşocaklarından kendisiyle temasa geçen ‘Çirkin’ lakaplı birinin isteğiyle cinayetlerin para için işlediğini itiraf etmişti. Cinayetle ilgili soruşturma devam ederken çevreci çiftin kızı Emine Büyüknohutçu Hürriyet’e konuştu.

19.5.2017 Gündem
Rize’de içme suyu kaynağına kurulan HES törenle açıldı, çevreciler tepkili

Rize’de içme suyu kaynağına kurulan HES törenle açıldı, çevreciler tepkili

Rize’de içme suyu kaynağına kurulan HES törenle açıldı, çevreciler tepkili

19.5.2017Rize
Başkanın özgürlük kararı

Başkan'ın özgürlük kararı

OHAL Komisyon Başkanlığı görevine getirilen Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş’in Diyarbakır’da görev yaptığı sırada önüne gelen bir davada çarpıcı bir karşı oy yazısı yazdığı ortaya çıktı.

17.5.2017Gündem
HSK üyeleri belirlendi

HSK üyeleri belirlendi

HSK üyeleri belirlendi

17.5.2017Ankara
HSK seçimlerinde 367ye ulaşılamadı, ikinci turda 7 üye seçildi

HSK seçimlerinde 367'ye ulaşılamadı, ikinci turda 7 üye seçildi

Hakim ve Savcılar Kurulu üyeliği seçiminde hiçbir aday 367 oy çoğunluğuna ulaşamadı. İkinci turda ise Yaşar Şimşek, Mehmet Ademoğlu, Alp Arslan, Cafer Ergen, Ali Cengiz Köseoğlu, Songül Yazar ve Hamit Kocabey, Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeleri olarak seçildi.

16.5.2017Gündem
HSK seçimlerinde ilk turda 367 çıkmadı

HSK seçimlerinde ilk turda 367 çıkmadı

HSK seçimlerinde ilk turda 367 çıkmadı

16.5.2017Ankara
HSK Üyelerinin belirleneceği Meclis Genel Kurulunda oylama başladı

HSK Üyelerinin belirleneceği Meclis Genel Kurulu'nda oylama başladı 

HSK Üyelerinin belirleneceği Meclis Genel Kurulu'nda oylama başladı 

16.5.2017Ankara
OHAL Komisyonu Başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu

OHAL Komisyonu Başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu

OHAL Komisyonu Başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu

16.5.2017Ankara
OHAL komisyonu tamam

OHAL komisyonu tamam

BAŞBAKAN Binali Yıldırım dün partisinin grup toplantısında OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu üyelerinin belirlendiğini ve göreve başlayacağını açıkladı.

16.5.2017Gündem
Son dakika... OHAL Komisyonu Başkanı belli oldu

Son dakika... OHAL Komisyonu Başkanı belli oldu

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş Komisyon Başkanı oldu.

16.5.2017Gündem
Mahkeme yapı ruhsatı iptal etti, emniyetin binası kaçak duruma düştü

Mahkeme yapı ruhsatı iptal etti, emniyetin binası kaçak duruma düştü

Mahkeme yapı ruhsatı iptal etti, emniyetin binası kaçak duruma düştü

16.5.2017Mersin
Öldürülen çevrecinin taş ocağı mücadelesini dernek üstlendi

Öldürülen çevrecinin taş ocağı mücadelesini dernek üstlendi

Öldürülen çevrecinin taş ocağı mücadelesini dernek üstlendi

16.5.2017Antalya
Söylentilere yanıt: Darbeler tarihi kapanmıştır

'Söylenti'lere yanıt: Darbeler tarihi kapanmıştır

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’nden fahri doktora unvanı alan Meclis Başkanı İsmail Kahraman törende yaptığı konuşmada, Türk demokrasisinin 27 Mayıs 1960 darbesinden bugüne kadar 17 darbe ile karşılaştığını söyledi. Kahraman, “İnanarak ifade etmek isterim ki Türkiye’de darbeler tarihi kapanmıştır. Bazı söylentiler var; ‘Bu cuma bir şeyler olacak’, ‘Ayın 17’sinde, 27’sinde bir şeyler olacak’... Bunlar hep, karıştırmak için hayalperestlerin ortaya koydukları yanlış beyanlardır” dedi.

15.5.2017Gündem
‘Başka kaynak yok proje devam eder’

‘Başka kaynak yok proje devam eder’

Danıştay’ın göletteki yürütmeyi durdurma kararı sonrasında inşaat çalışmalarına ara verildi. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Danıştay kararı ‘burayı yapamazsın’ demiyor. ‘Sınırları netleştir’ diyor. Göleti genişletecek başka kaynak da yok” dedi.

15.5.2017Ekonomi
Mecliste yeniden: 330 ittifakı

Meclis'te yeniden: 330 ittifakı

Anayasa değişikliği sonrası yapısı değişen Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) için 13 üyeden 7’si bu hafta TBMM’de belirlenecek. Genel Kurul’da bugün yapılacak seçimin ilk turunda 367 oy şartı arandığından, AK Parti-MHP ittifakının ikinci turda 330 barajını tutturarak üyeleri seçmesi bekleniyor. CHP grubu oylamalara katılmayacak.

15.5.2017Gündem
Meclis Başkanı Kahraman: Türkiyede darbeler tarihi kapanmıştır; söylentiler, hayalperestlerin yanlış beyanı

Meclis Başkanı Kahraman: Türkiye'de darbeler tarihi kapanmıştır; söylentiler, hayalperestlerin yanlış beyanı 

Meclis Başkanı Kahraman: Türkiye'de darbeler tarihi kapanmıştır; söylentiler, hayalperestlerin yanlış beyanı 

15.5.2017Ankara
Danıştay Başkanı’na soruşturma talebi

Danıştay Başkanı’na soruşturma talebi

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör hakkında soruşturma açılmasını istedi.

13.5.2017Gündem
İddianamede yer alan şok detay: Danıştay üyelerini dinleyip ablalara ilettiler

İddianamede yer alan şok detay: Danıştay üyelerini dinleyip ablalara ilettiler

Danıştay eski Genel Sekreter Yardımcısı Aydın Akgül hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hazırlanan ve mahkemeye gönderilen iddianamede Akgül'ün örgüt üyelerini Danıştay üyelerinin yanına yerleştirerek fişleme yaptırdığı iddia edildi.

13.5.2017Gündem
Manisada polislerin 12 saatlik mesai iptal edildi

Manisa'da polislerin 12 saatlik mesai iptal edildi

Manisa'da polislerin 12 saatlik mesai iptal edildi

12.5.2017Manisa
Üç akaryakıt devi için soruşturma kararı

Üç akaryakıt devi için soruşturma kararı

Rekabet Kurulu, üç büyük akaryakıt dağıtımcısı şirket ile ilgili soruşturma açıldığını duyurdu. Kurul’un sitesinde yer alan bilgilere göre, söz konusu üç şirket haksız rekabet uygulamakla suçlanıyor.

12.5.2017Ekonomi
TEİS: Eczacılar ekonomik faaliyetini yürütemez duruma geldi

TEİS: Eczacılar ekonomik faaliyetini yürütemez duruma geldi

TEİS: Eczacılar ekonomik faaliyetini yürütemez duruma geldi

12.5.2017Ankara
Kardeşi Ceylan’ı öldüren ve 72 gündür firarda olan Erhan Timuroğlu için flaş iddia

Kardeşi Ceylan’ı öldüren ve 72 gündür firarda olan Erhan Timuroğlu için flaş iddia

İstanbul Ataşehir’de 28 Şubat’ta kız kardeşi Ceylan’ı başından vuran ve tam 72 gündür firarda olan Erhan Timuroğlu’nun, geçen hafta bir işadamının evi ile işyerini kurşunladığı ortaya çıktı. Timuroğlu’nun bir grupla, işadamına giderek 200 bin TL haraç istediği, ret yanıtı alınca da saldırdığı öğrenildi.

12.5.2017Gündem
Durumları Başbakana anlatıldı

Durumları Başbakan'a anlatıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilmelerinin ardından açlık grevine başlayan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlık durumlarını, önceki gün Danıştay’ın kuruluş yıldönümünde, Başbakan Binali Yıldırım’a anlattı.

11.5.2017Gündem
CHPden Erdoğana partili protokolü

CHP'den Erdoğan'a partili protokolü

CHP’nin, AK Parti’ye üye olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili farklı bir protokol düzeyinde hareket etme kararı aldığı öğrenildi.

11.5.2017Gündem
HSK için partili adaylar

HSK için partili adaylar

Meclis Anayasa-Adalet Karma Komisyonu, yeniden yapılandırılacak Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) için 7 üyenin seçileceği 21 kişilik aday portföyünü oluşturdu. AK Partili iki avukat ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin avukatı da listede yer aldı.

11.5.2017Gündem
İETT Garajı’na belediye yurdu

İETT Garajı’na belediye yurdu

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), mülkiyeti kendisine ait olan Topkapı’daki eski İETT Garajı’nın bulunduğu alana yurt yapacak.

11.5.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Müthiş fotoğraf

Müthiş fotoğraf

ŞU fotoğrafa bakar mısınız?

29.5.2017Deniz SİPAHİ
Partili Cumhurbaşkanı dönemine doğru

Partili Cumhurbaşkanı dönemine doğru

 ÖNÜMÜZDEKİ pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir olağanüstü kongre ile AKP Genel Başkanı olacak.

16.5.2017Mehmet Y. YILMAZ
İnsanlığı kaybettik, gören Allaha havale etsin

İnsanlığı kaybettik, gören Allah'a havale etsin

OHAL kapsamında KHK ile işlerini kaybeden iki akademisyen, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça başlattıkları açlık grevinde 67’nci gündeler.

13.5.2017Kanat ATKAYA
Farkında mısınız

Farkında mısınız?

İNSANIZ, hepimiz.

12.5.2017Deniz Zeyrek
Kartal ‘Pekiyi’yi hak ediyor

Kartal ‘Pekiyi’yi hak ediyor

KARTAL’ı birkaç yıldır görmemiştik. Ne gibi değişiklikler oluyor ve imar hareketleri nereye gidiyor? Görünce gerçekten şaşırdık. Kartal’ın geleceği ne olacak diye sormamalı, çünkü ‘yıldız’ olmuş, gideceği yere kadar gider. 30 yıl sonra bir daha dönüşüm geçirir. Deniz ile yeşil bir araya gelmiş. Doğu-batı ve kuzey-güney yönlü ulaşım akslarının ortasında kalmış. Ulaşım sorunu yok. Kentsel dönüşümü başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. 41 bin kişi kentsel dönüşüme uğramış. Nüfusu son 7 yılda yaklaşık 30 bin artarak 460 bine yaklaşmış. Yeşil alan ve sosyal donatı alanlarına her yıl yenileri ekleniyor. Yatırımcıların yoğun ilgisi nedeniyle emlak fiyatları son 5 yılda üçe katlanmış.

11.5.2017Yalçın BAYER
Al sana Atatürk’ü Koruma Kanunu

Al sana Atatürk’ü Koruma Kanunu

MİLLETİMİZ yepyeni bir “Atatürk’ü Koruma Kanunu” çıkardı.

11.5.2017Ahmet HAKAN