MENÜ
Arşiv

Danıştay

Danıştay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Danıştay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.662 Danıştay haberi bulunmuştur.

Danıştay, Türkiye'nin 6 yüksek yargı organından birisidir. 15'i dava, ikisi idari daire olmak üzere toplam 17 daireden oluşmaktadır.

Anayasa'da öngörülen Yüksek Mahkemelerden biri olan Danıştay, Anayasa'nın 155. maddesine göre, yönetimin yargı yoluyla denetlenmesinde etkin ve önemli görev yapan bir yargı kuruluşu olmanın yanı sıra, yürütme organına yardımcı bir inceleme, danışma ve karar organıdır.

Bugün Danıştayın idari görevleri ile yargı görevi birbirlerinden kesin olarak ayrılmış ve her iki görevi yürütecek daireler birbirinden tamamen ayrı olarak kurulmuşlardır. Yönetimin yargı yoluyla denetlenmesi görevini, idare ve vergi mahkemeleriyle birlikte, Danıştayın dava daireleri yürütmektedir.

Günümüzde Danıştay, 1982 yılında yürürlüğe giren 2575 sayılı Danıştay Kanununa göre örgütlenmiştir. Bu Kanuna göre Danıştay, onbeşi dava, ikisi idari olmak üzere onyedi daireden oluşmaktadır. Bugün Danıştayda, Danıştay Başkanı, Başsavcı, başkanvekilleri, daire başkanları ve üyeler olarak, 168 yüksek mahkeme hakimi görev yapmaktadır.

Danıştayda, Daire başkan ve üyeleri haricinde, dava dosyalarını inceleyerek daire veya görevli kurullara gerekli açıklamaları yapmak, tutanakları hazırlamak, dava hakkındaki görüşlerini daire veya kurula bildirmek ve karar taslaklarını yazmakla görevli tetkik hâkimleri ile davalar hakkında hukukî mütalaalarını bildirmekle görevli savcılar da görev yapmaktadır.

Devamı...

Danıştay Haberleri

Kazalar azalmadan fiyatlar düşmez

Kazalar azalmadan fiyatlar düşmez

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, her 100 aracın 8’inin kazaya karıştığını, sadece 2015’te 7 bin 530 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, “Her 10 bin poliçede 5 kişi vefat etmiş, 304 bin kişi yaralanmış. Kazalar azalmadan, primlerde kalıcı düşüş zor” dedi.

8.12.2016Ekonomi
Fethullah Gülen İBDA-Cnin hedefiyim diyerek koruma almış

Fethullah Gülen 'İBDA-C'nin hedefiyim' diyerek koruma almış

TBMM Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in evrakta sahtecilik ve usulsüzlük yaparak yeşil pasaport sahibi olduğunu ve Gülen’in 1996 yılında İBDA-C terör örgütünün hedefi olduğunu beyan ederek koruma talep ettiğini, 1999 yılında ABD’ye gittiği sırada bir koruma görevlisinin görevlendirildiğini söyledi.

8.12.2016Gündem
Satılık okul

Satılık okul

Antalyalı hayırsever Dr. Galip Kahraman’ın ismini taşıyan okulu ait arazinin yarısı konut alanına çevrilip özel bir şirkete satılınca okulun bahçesi ve bazı binalar tel örgüyle ikiye bölündü

7.12.2016Antalya
Antalyada satılık okul

Antalya'da satılık okul!

Antalyalı hayırsever Galip Kahraman’ın ismini taşıyan ilköğretim okuluna ait arazinin yarısı konut alanına çevrilip özel bir şirkete satılınca okulun bahçesi ve bazı binalar tel örgüyle ikiye bölündü. Okulun tuvaletleri satışı yapılan parsel üzerinde kaldığı için kullanılamaz hale geldi. Bahçedeki ağaçlar ise konut yapımı için kesilmeye başlandı. Olayı öğrenen Galip Kahraman’ın İzmir’de yaşayan kızı Sevim Kahraman Ertenü (85), babası adına yargı mücadelesi başlattı.

7.12.2016Ekonomi
Armutlu’da ‘riskli’ dönüşüm kararı

Armutlu’da ‘riskli’ dönüşüm kararı

İSTANBUL’da Sarıyer’e bağlı Armutlu (Fatih Sultan Mehmet Mahallesi), 2012 yılında alınan ‘riskli alan’ kararının Danıştayca iptalinin ardından, dün ikinci kez ‘riskli alan’ ilan edildi.

6.12.2016Ekonomi
Karşıyakada gözler ruhsat sürecinde

Karşıyaka'da gözler ruhsat sürecinde

Karşıyaka'da gözler ruhsat sürecinde

6.12.2016İzmir
FETÖ’den Doğan Grubu’na 4.5 milyar dolarlık vergi kumpası

FETÖ’den Doğan Grubu’na 4.5 milyar dolarlık vergi kumpası

DOĞAN Grubu’na 2009 yılında astronomik düzeyde toplam 6.8 milyar lira tutarında vergi cezası kesen vergi müfettişlerinin FETÖ mensubu olduğu ortaya çıktı. Bu tasarrufları yapan vergi müfettişlerinin görevde olanlarının tümü 15 Temmuz darbe girişiminden sonra “FETÖ örgütü üyeliği, mensubiyeti, iltisakı ya da irtibatı olduğu” gerekçesiyle kanun hükmünde kararnamelerle devlet memuriyetinden çıkarıldı. Bu müfettişler arasında gözaltına alınan ve firari durumda olanlar da var. 2009 yılında ortalama dolar kurunun 1.55 TL olduğu hatırlandığında, o tarihte Doğan Grubu’na kesilen cezanın toplamı 4.5 milyar dolara ulaşmaktaydı. Bir süredir Doğan Grubu’na  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile işbirliği içinde olduğu yolunda yöneltilen bütün dayanaksız suçlamalara karşılık,  gün ışığına çıkan yeni olgular yaşanan gerçekliğin bunun tam tersi yönde olduğunu, FETÖ’nün vergi denetim mekanizmasını istismar ederek  Doğan Grubu’nu çok ağır bir maddi zarara soktuğunu gözler önüne seriyor.

5.12.2016Ekonomi
Akkuyuda bilirkişi incelemesi

Akkuyu'da bilirkişi incelemesi

Türkiye'nin ilk nükleer santral projesi olan Akkuyu Nükleer Güç Santralinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararına yapılan itirazların ardından mahkeme tarafından görevlendirilen ikinci bilirkişi heyeti, incelemelerde bulundu.

5.12.2016Gündem
Ulus’ta acele kamulaştırmaya Danıştay onayı

Ulus’ta acele kamulaştırmaya Danıştay onayı

Büyükşehir Belediyesi'nin, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı projesi kapsamında bulunan Bentderesi'ndeki Antik Roma Tiyatrosu'nu yeniden ortaya çıkarma çalışmaları Danıştay'ca onaylandı.

5.12.2016Ankara
Ulus Tarihi Kent Merkezi yenilemesine Danıştaydan 2 onay

Ulus Tarihi Kent Merkezi yenilemesine Danıştay'dan 2 onay

Ulus Tarihi Kent Merkezi yenilemesine Danıştay'dan 2 onay

5.12.2016Antalya
Odalar 5 davayı kaybetti

Odalar 5 davayı kaybetti

Büyükşehir Belediyesi, TMMOB’a bağlı 5 odanın Ankapark ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin de aralarında bulunduğu, AOÇ imar ve ulaşım planlarının iptali amacıyla açtığı davaların 5’ini kaybettiğini duyurdu. Mahkemelerin odalara ders verdiğini belirten Başkan Melih Gökçek, “Uslanacaklarını da sanmıyorum” dedi.

4.12.2016Ankara
ANKAPARK ve Külliyeye 5 mahkemeden onay çıktı

ANKAPARK ve Külliye'ye 5 mahkemeden onay çıktı

ANKAPARK ve Külliye'ye 5 mahkemeden onay çıktı

4.12.2016Ankara
Alakıra bir ÇED daha

Alakır'a bir ÇED daha

Alakır'a bir ÇED daha

3.12.2016Antalya
İstanbul limanı dev yolcu gemilerine hazırlanıyor

İstanbul limanı dev yolcu gemilerine hazırlanıyor

İstanbul limanı dev yolcu gemilerine hazırlanıyor

3.12.2016İstanbul
Metin Feyzioğlu: Bu sistemle apartman yönetemezsiniz

Metin Feyzioğlu: Bu sistemle apartman yönetemezsiniz

Metin Feyzioğlu: Bu sistemle apartman yönetemezsiniz

2.12.2016Manisa
Karşıyakaya Danıştay müjdesi

Karşıyaka'ya Danıştay müjdesi

Karşıyaka'ya Danıştay müjdesi

2.12.2016İzmir
Vatandaşa uyarı: 20 kuruşluk kağıda, 100 lira ödemeyin

Vatandaşa uyarı: '20 kuruşluk kağıda, 100 lira ödemeyin'

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Şahin, 12 bankaya 1 milyar 117 milyon lira ceza kesilmesi ile ilgili olarak, "Sizin hakkınızı ya tüketici hakem heyetleri ya da mahkemeler verecek. Fakat bu ne zaman olacak? Danıştay kararını verdi ama hemen olmuyor. Rekabet Kurulunun hangi oranlarda, hangi kredilerde zarar ettirildiğine dair Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bir rapor vermesi gerekiyor. Israrla şunu söylüyoruz; acele etmeyin, bu raporun verilmesini bekleyin, dolandırıcıların tuzağına düşmeyin, 20 kuruşluk kağıda 100 lira ödemeyin" dedi.

1.12.2016Ekonomi
Can alan tasarruf

Can alan tasarruf

Adana’da yaşanan facianın ardından ‘yangın alarm sistemi’ ile ilgili skandal yönetmelik değişikliği ortaya çıktı. 2007 yılında yürürlüğe giren ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından mahkemeye taşınan yönetmelik değişikliğine göre 7 kat (21.5 metre) ve altındaki eğitim tesisleri için yangın alarmı takma zorunluluğu kaldırıldı. Kararın ‘tasarruf olsun’ diye alındığı iddia ediliyor.

30.11.2016Ekonomi
Karşıyaka Danıştay kararını bekliyor

Karşıyaka Danıştay kararını bekliyor

KARŞIYAKA'nın en büyük hayallerinden biri olan 15 bin seyirci kapasiteli Karşıyaka Stadı için Danıştay'ın önümüzdeki günlerde vermesi beklanan kararını beklemeye başladı.

30.11.2016İzmir
Gölet planına iptal geldi

Gölet planına iptal geldi

BAHÇEŞEHİR Gölet’te yapılaşmanın yolunu açan 2013 yılı imar planı iptal edildi. Başakşehir Belediyesi’nin geçen yıl ihale ile yapılaşmaya açtığı alanda inşaat çalışmaları devam ederken planlar İstanbul 5. İdare Mahkemesi tarafından doğal yapıyı zedeleyeceği gerekçesiyle iptal edildi.

29.11.2016Ekonomi
Ergenekon Davasında Yetkisizlik kararına itiraz

Ergenekon Davası'nda "Yetkisizlik" kararına itiraz

Ergenekon Davası'nda "Yetkisizlik" kararına itiraz

28.11.2016İstanbul
Alperin ölümü davası 9 yıl sonra yeniden görülecek

Alper'in ölümü davası 9 yıl sonra yeniden görülecek

Alper'in ölümü davası 9 yıl sonra yeniden görülecek

27.11.2016İzmir
Amasra 11 yıldır termik santrale Hayır diyor

Amasra 11 yıldır termik santrale 'Hayır' diyor

Amasra halkı, 2005’ten beri “Termik santral istemiyoruz, zehirlenmek istemiyoruz” diye karar alıcılara farklı biçimlerde sesleniyor ama sesini duyuramıyor. 2010’DA otobüslerle Ankara’ya, o zamanki adıyla Çevre ve Orman Bakanlığı önüne protesto eylemine gittiler. Projenin durdurulması için 35 muhtarın tamamının, belediye başkanının ve 42 bin vatandaşın imzasıyla dilekçe verdiler. Santralın yapılacağı bölgeden Amasra’ya kadar yağmur altında insan zinciri oluşturdular.

26.11.2016Hayat
Tansel Çölaşana, Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü

Tansel Çölaşan'a, Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü

Tansel Çölaşan'a, Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü

25.11.2016Antalya
Anayasa Mahkemesi Başkanvekili: Kara kara düşünüyoruz

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili: Kara kara düşünüyoruz

ANAYASA Mahkemesi Başkan Vekili Prof. Dr. Engin Yıldırım, 15 Temmuz’dan sonra Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru sayının 45 bine ulaştığını, yeni işten çıkarmalarla birlikte bunun yıl sonuna kadar 100 bini bulacağını söyledi. Prof. Dr. Yıldırım, "100 bin başvuruyu değerlendirmek gerçekten çok zor bir iş. Biz kara kara düşünüyoruz" dedi.

24.11.2016Gündem
Anayasa Mahkemesi Başkanvekili: 100 bin başvuruyu değerlendirmek zor

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili: 100 bin başvuruyu değerlendirmek zor

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili: 100 bin başvuruyu değerlendirmek zor

24.11.2016Zonguldak
Hollanda Meclisi’nde peçe yasağına destek

Hollanda Meclisi’nde peçe yasağına destek

Hollanda hükümetinin, kamusal alanda peçe ve burka gibi yüzü tamamen kapatan giysilerin yasaklanmasına ilişkin önerisi, mecliste çoğunluğun desteğini aldı. Mecliste kabul edilmesi beklenen burka ve peçe yasağına ilişkin düzenleme, senato onayının ardından yürürlüğe girecek.

23.11.2016Dünya
Milli Görüşçü eski bakanın kızı CHP’ye katılıyor

'Milli Görüş'çü eski bakanın kızı CHP’ye katılıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu, SSK Genel Müdürlüğü görevinden alan Refah Partili eski Çalışma Bakanı Necati Çelik'in kızı Esra Çelik, CHP'ye üye oluyor. Esra Çelik, “Muhalefet yapabileceğim bana en yakın parti CHP” diye konuştu.

22.11.2016Gündem
HSYKnın pastalı börekli Fetullah Gülen toplantıları

HSYK'nın pastalı börekli Fetullah Gülen toplantıları

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 2010-2014 yılları arasında Başkanvekilliği görevini yürüten Ahmet Hamsici’nin Etkin Pişmanlık Yasası hükümlerinden yararlanarak yaptığı itiraflar, Türkiye’de “Yetmez ama evet” sloganları altında gerçekleşen 2010 Anayasa referandumu sonrası Türkiye’yi yeni bir bakışla okumak için kritik bir önem taşıyor. Hamsici’nin 31 sayfa tutan ifadesi, Fethullah Gülen cemaatinin referandum sonrasında HSYK’nın oluşumu ve HSYK üzerinden Türkiye’nin yakın tarihi üzerinde icra ettiği rolün anlaşılabilmesi bakımından son derece çarpıcı veriler sunuyor kamuoyuna.

19.11.2016Gündem
Bakan Özlü: Abdülhamit Hanın rüyasını hayata geçireceğiz

Bakan Özlü: Abdülhamit Han'ın rüyasını hayata geçireceğiz

Bakan Özlü: Abdülhamit Han'ın rüyasını hayata geçireceğiz

19.11.2016Zonguldak
SGKdan insülin hastalarının ilacına kamu kurum indirimi

SGK'dan insülin hastalarının ilacına kamu kurum indirimi

SGK'dan insülin hastalarının ilacına kamu kurum indirimi

19.11.2016Ankara
Artvinde eylem yasağı süresi yine uzatıldı

Artvin'de eylem yasağı süresi yine uzatıldı

ARTVİN’in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkii’nde madencilik yapılması için 'ÇED Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması istemiyle açılan çevre davasının karar duruşması öncesi başlatılan eylem yasağı, valilik tarafından bir kez daha uzatıldı.

19.11.2016Gündem
Artvin’de eylem yasağı süresi yine uzatıldı

Artvin’de eylem yasağı süresi yine uzatıldı

Artvin’de eylem yasağı süresi yine uzatıldı

19.11.2016Artvin
Manisa’da otopark ücretleri icralık

Manisa’da otopark ücretleri icralık

Manisa’da otopark ücretlerini ödemediği tespit edilen 490 kişiye icra mektubu gönderildi. 

18.11.2016Gündem
CHPli Pekşen: FETÖ bizatihi AKPnin ta kendisidir

CHP'li Pekşen: FETÖ bizatihi AKP'nin ta kendisidir

CHP'li Pekşen: FETÖ bizatihi AKP'nin ta kendisidir

17.11.2016Trabzon
600 yıllık Kurna Köyü için endişeli bekleyiş

600 yıllık Kurna Köyü için endişeli bekleyiş

GEÇMİŞİ 600 yıl öncesine dayanan Pendik’e bağlı Kurna Köyü bugünlerde diken üstünde. Köyün içinde geçecek otoyol projesi davalık olurken kaymakamlık ev sahiplerine ‘yıkım’ yazısı göndermeye başladı. Gelen yazıya göre, alınan kamulaştırma kararı gereği Cuma günü yıkım yapılacağı ev sahiplerine bildirildi.

17.11.2016Ekonomi
HSYK’nın itirafçı başkanvekili Yargıtay’daki pazarlığı anlattı: 160ın 140ını istedi

HSYK’nın itirafçı başkanvekili Yargıtay’daki pazarlığı anlattı: 160'ın 140'ını istedi

Darbe girişiminin ardından tutuklanan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanıp serbest kalan eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici’nin 31 sayfalık yeni ifadesi ortaya çıktı. Hamsici, 2010’da 160 Yargıtay üyesinin belirlendiği seçim öncesi Fetullah Gülen’in HSYK üyelerine, “En az 140 üye alın” talimatı verdiğini söyledi. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak ve Başsavcıvekili Hakan Pektaş’ın koordinesinde devam eden soruşturmada Hamsici, 1977’de lise öğrencisiyken cemaatle tanıştığını ve mesleğinin ilk yıllarından itibaren ilişkisi olduğunu da ifade etti. İtirafları, Yargıtay üyeleri seçimi için kıran kırana pazarlık yapıldığını ortaya koydu. 2010 yılında yapılan anayasa değişikliğinin ardından cemaat mensuplarının HSYK’ya üye olarak seçildiğini itiraf eden Hamsici, özetle şunları anlattı:

16.11.2016Gündem
HSYK eski Başkanvekilinden FETÖ itirafları, flaş iddialar...

HSYK eski Başkanvekili'nden FETÖ itirafları, flaş iddialar...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY yapılanması soruşturması kapsamında, tutuklandıktan sonra etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak, itirafçı olan HSYK eski Başkanvekili Ahmet Hamsici’nin ifadeleri örgütün yargı içerisindeki etkisini ortaya koydu. 2011 yılındaki Yargıtay ve Danıştay üyelerinin seçimleriyle ilgili itiraflarda bulunan Hamsici, "Seçim sonucu Fethullah Gülen cemaatinin daha önce belirlediği 108 adaydan 107 kişi aynen Yargıtay üyesi seçildi. Danıştay’da ise cemaatin belirlediği tüm adaylar seçilmiş oldu" dedi.

16.11.2016Gündem
HSYK eski Başkanvekili Hamsiciden 2011 yılındaki Yargıtay ve Danıştay üyelerinin seçimleriyle itiraflar

HSYK eski Başkanvekili Hamsici'den 2011 yılındaki Yargıtay ve Danıştay üyelerinin seçimleriyle itiraflar

HSYK eski Başkanvekili Hamsici'den 2011 yılındaki Yargıtay ve Danıştay üyelerinin seçimleriyle itiraflar

16.11.2016Ankara
İkiz kuleler uçuş güvenliği için tıraşlandı

İkiz kuleler uçuş güvenliği için tıraşlandı

DİYARBAKIR’da, 1998 yılında verilen ruhsatla yapımına başlanan ve 2003 yılında ’uçuş mania kriterlerinde uçuşlar için risk taşıdığı’ gerekçesiyle yapımı durdurularak ruhsatı iptal edilen 22 katlı ikiz kulelerde 45 gün önce başlayan traşlama sona erdi. Binaların 10’ar katı blok halinde kesilip, dev vinçlerle aşağı indirildi. Diyarbakır’da 13 yıldır kentin her noktasından görülen ve ikiz kuleler olarak bilinen 22’şer katlı iki bina traşlandıktan sonra artık görünmez oldu.

16.11.2016Ekonomi
İkiz kuleler uçuş güvenliği için tıraşlandı

İkiz kuleler uçuş güvenliği için tıraşlandı

İkiz kuleler uçuş güvenliği için tıraşlandı

16.11.2016Diyarbakır
Oruçluyken yemek yiyebilirsiniz

'Oruçluyken yemek yiyebilirsiniz'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan iki hakim, örgütün yargı sorumlularının, ramazan ayında oruçluyken "deşifre olmamak" için katıldıkları toplantılarda gerektiğinde yemek yiyebilecekleri konusunda kendilerine izin verdiğini anlattı.

16.11.2016Gündem
‘Faiz’ karteli 12 bankaya ilk dava ANGİAD’dan

‘Faiz’ karteli 12 bankaya ilk dava ANGİAD’dan

Rekabet Kurulu tarafından yapılan araştırma neticesinde 21 Ağustos 2007 ile 22 Eylül 2011 tarihleri arasında kartel oluşturarak, faiz oranlarını birlikte belirledikleri tespit edilen Türkiye’deki 12 bankaya karşı ilk tazminat davasını Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) açtı.

15.11.2016Ankara

Yazar Sonuçları

Hangi devlet büyüğüne şantaj yapılacaktı

Hangi devlet büyüğüne şantaj yapılacaktı

DARBELERLE hesaplaşma uğruna yola çıktığımız Ergenekon süreci sulandırıldı.

6.12.2016Haber Yazıları
Maliyede uykudan uyandırılan FETÖ hücresinin hikâyesi

Maliye'de uykudan uyandırılan FETÖ hücresinin hikâyesi

KAMPANYAYA ben de katılıyor ve Türk Lirası’na dönüyorum...

6.12.2016Haber Yazıları
Danıştay’dan bir karar daha, hasarlı araç onarımında eşdeğer parça kullanılamayacak

Danıştay’dan bir karar daha, hasarlı araç onarımında eşdeğer parça kullanılamayacak

GEÇEN pazartesi, ‘Kusurlu Sürücüye Müjde!’ başlıklı yazımda, Danıştay’ın, trafik sigortası genel şartlarının üç maddesi için yürütmeyi durdurma kararı aldığını yazdım.

27.11.2016Haber Yazıları
Kusurlu sürücüye müjde

Kusurlu sürücüye müjde

Sigortacılar, trafik kurallarının ihlali sonucu meydana gelen kazalarda ödedikleri tazminatı kusurlu sürücüden talep edebiliyordu. Danıştay aldığı kararla uygulamayı durdurdu. Kırmızı ışıkta geçerek ölüme ya da maddi zarara neden olan sürücülerden sigorta şirketleri artık tazminat talep edemeyecek. 

20.11.2016Haber Yazıları
Yargıçlık mesleği

Yargıçlık mesleği

DAHA önce de birkaç kez ifade ettiğim gibi yargıçlık çok özel bir meslektir.

17.11.2016Haber Yazıları
O kadar uzun boylu değil hocam

O kadar uzun boylu değil hocam

DİYANET İşleri Başkanı Mehmet Görmez, geçen gün Minsk’e cami açılışı için gitti ve orada gazetecilerle sohbet etti.

17.11.2016Haber Yazıları
Danıştay saldırısı 10 yıldır neden çözülemiyor

Danıştay saldırısı 10 yıldır neden çözülemiyor

ÜSKÜDAR’da ‘Sarhoş İmamlar Tekkesi’ adıyla bilinen bir çay ocağı vardır.

16.11.2016Haber Yazıları