Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER440Şükrü KIZILOT168Oktay EKŞİ145Emin ÇÖLAŞAN108Özdemir İNCE101Yalçın DOĞAN95Mehmet Y. YILMAZ84Taha AKYOL76Ahmet HAKAN58Cüneyt ÜLSEVER50Ertuğrul ÖZKÖK43Enis BERBEROĞLU42Sedat ERGİN40Şükrü KÜÇÜKŞAHİN38Fatih ALTAYLI37Vahap MUNYAR37Cengiz ÇANDAR36Yılmaz ÖZDİL36Oya ARMUTÇU34Tufan TÜRENÇ34Yaşar SÖKMENSÜER30Mümtaz SOYSAL29Erdal SAĞLAM27Bekir COŞKUN26Mehmet Ali BİRAND24Deniz SİPAHİ14Hadi ULUENGİN13İsmet BERKAN13Ali Atıf BİR12Ayşe ARMAN12Ferai TINÇ11Melis ALPHAN11Muharrem SARIKAYA10Murat BARDAKÇI10Rahmi TURAN9Deniz Gürel8Fatih ÇEKİRGE8Gila BENMAYOR8Deniz BAYRAMOĞLU7Ege CANSEN7Erdal İPEKEŞEN7Memet ESER7Soner YALÇIN7İlter TÜRKMEN7İsmet SOLAK7Kurthan FİŞEK6Nuran ÇAKMAKÇI6Cengiz SEMERCİOĞLU5Doğan HIZLAN5Ebru ÇAPA5Ercan KUMCU5Erkan ÇELEBİ5Eyüp CAN5Kanat ATKAYA5Noyan Doğan5Oya BERBEROĞLU5Yener SÜSOY5Ayçe DİKMEN4Fatih Tekeci4Gülçin TELCİ4Güzin Abla4Pakize SUDA4Rauf TAMER4Abdülkadir Küşin3Ateş Yalazan3Banu TUNA3Banu ŞEN3Cengiz ÖZDEMİR3Mehmet Barlas3Melike Karakartal3Nihat DEMİRKOL3Tahir Perek3Zeynep GÖĞÜŞ3Aydın CANDABAK2Dr. Gündüz TEZMEN2Nedim BUBİK2Nuray MERT2Oğuz DİŞLİ2Serdar ALYAMAÇ2Yaşar AKSOY2Yorgo KIRBAKİ2Yurtsan ATAKAN2Çiğdem TOKER2İbrahim IRMAK2Abdülkadir SELVİ1Ahmet Arsan1Ahmet Mümtaz TAYLAN1Akif BEKİ1Arzu Çakır Morin1Ateş BAKAN1Atilla TÜRKER1Ayşe ARAL1Ayşen GÜR1Emre KIZILKAYA1Eray GÖRGÜLÜ1Ercan SAATÇİ1Erdinç Çelikkan1Esra KAYA1Eyüp Can - Referans1Hayri ÇETİNKAYA1

Danıştay

Danıştay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Danıştay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.759 Danıştay haberi bulunmuştur.

Danıştay, Türkiye'nin 6 yüksek yargı organından birisidir. 15'i dava, ikisi idari daire olmak üzere toplam 17 daireden oluşmaktadır.

Anayasa'da öngörülen Yüksek Mahkemelerden biri olan Danıştay, Anayasa'nın 155. maddesine göre, yönetimin yargı yoluyla denetlenmesinde etkin ve önemli görev yapan bir yargı kuruluşu olmanın yanı sıra, yürütme organına yardımcı bir inceleme, danışma ve karar organıdır.

Bugün Danıştayın idari görevleri ile yargı görevi birbirlerinden kesin olarak ayrılmış ve her iki görevi yürütecek daireler birbirinden tamamen ayrı olarak kurulmuşlardır. Yönetimin yargı yoluyla denetlenmesi görevini, idare ve vergi mahkemeleriyle birlikte, Danıştayın dava daireleri yürütmektedir.

Günümüzde Danıştay, 1982 yılında yürürlüğe giren 2575 sayılı Danıştay Kanununa göre örgütlenmiştir. Bu Kanuna göre Danıştay, onbeşi dava, ikisi idari olmak üzere onyedi daireden oluşmaktadır. Bugün Danıştayda, Danıştay Başkanı, Başsavcı, başkanvekilleri, daire başkanları ve üyeler olarak, 168 yüksek mahkeme hakimi görev yapmaktadır.

Danıştayda, Daire başkan ve üyeleri haricinde, dava dosyalarını inceleyerek daire veya görevli kurullara gerekli açıklamaları yapmak, tutanakları hazırlamak, dava hakkındaki görüşlerini daire veya kurula bildirmek ve karar taslaklarını yazmakla görevli tetkik hâkimleri ile davalar hakkında hukukî mütalaalarını bildirmekle görevli savcılar da görev yapmaktadır.

Devamı...

Danıştay Haberleri

Danıştay Kanunu'nda değişiklikte ilk adım atıldı

Danıştay Kanunu'nda değişiklikte ilk adım atıldı

Danıştay Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın 1. bölümünde yer alan 14 maddesi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

29.6.2016Gündem
Diyabet hastalarına müjde: Şeker ölçüm çubukları ölüm saçamayacak

Diyabet hastalarına müjde: Şeker ölçüm çubukları ölüm saçamayacak

Danıştay’ın şeker ölçüm çubuğu ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı, diyabet hastalarına rahat bir nefes aldırdı.

29.6.2016Sağlık
Baykal 6 yıl sonra ilk kez kürsüye çıktı

Baykal 6 yıl sonra ilk kez kürsüye çıktı

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının görüşmelerinde söz alarak kürsüye çıktı. Baykal, En son 23 Nisan 2010'da TBMM Genel Kurulu’na hitap eden Baykal'ı kürsüde gören milletvekilleri cep telefonlarına sarıldı.

28.6.2016Gündem
Beyoğlu ilçesinde altı mahalledeki bazı yerler için riskli alan kararı

Beyoğlu ilçesinde altı mahalledeki bazı yerler için riskli alan kararı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki altı mahalle içerisinde bulunan bazı yerlerin riskli alan ilan edilmesine dair Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.   

28.6.2016Ekonomi
Meclis, yüksek yargı ile ilgili düzenleme için mesai yapacak

Meclis, yüksek yargı ile ilgili düzenleme için mesai yapacak

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bu hafta TBMM Genel Kurulunu yine yoğun bir gündemin beklediğine işaret ederek, bayram tatiline girmeden iki önemli konu için mesai yapacağını vuruladı.

27.6.2016Gündem
Sarıgöl'de 'acele kamulaştırma' kararınına tepki

Sarıgöl'de 'acele kamulaştırma' kararınına tepki

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm için “Acele Kamulaştırma” kararıyla ilgili  yapılan basın açıklamasında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “Ancak savaş koşullarında uygulanabilecek bir karar Gaziosmanpaşa için alındığına göre birilerinin acele ranta ihtiyacı var demek. Bu kararı Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz. Bugün bu kararı alanlar yarın emin olun “Tsunami riski var” diyerek Boğaz’daki yalıları da kamulaştırıp üzerine konar” şeklinde konuştu.

27.6.2016Ekonomi
Köylüler kazandı, taş ocakları kaybetti

Köylüler kazandı, taş ocakları kaybetti

İzmir’in Urla İlçesi’nde, bölgenin birinci derece doğal sit alanı olarak ilan edilmesinden sonra kapatılan, ancak sonrasında alınan özel izinlerle faaliyetlerini sürdüren taş ocağına karşı köylülerin verdiği 14 yıllık mücadele, Danıştay kararıyla zaferle bitti. Köylülerin talebini reddeden idare mahkemesinin bu kararını bozan Danıştay 14’üncü Dairesi, istisna görülen bir şekilde davanın esasına girip, ’ÇED olumlu’ kararını iptal etti. Köylülerin avukatı Şehrazat Mercan, "Karar artık kesinleşti. Hiçbir itiraz mercii kalmadı. Tüm kurumlara başvurumuzu yapacağız ve elimizdeki kararla taş ocağının kapatılmasını sağlayacağız" dedi. Köylüler kararı zeybekle kutladı

24.6.2016Gündem
Danıştay’dan şeker hastaların müjde

Danıştay’dan şeker hastaların müjde 

Danıştay İdari Dava Dairesi Kurulu, diyabet hastalarının kullandığı şeker ölçüm çubuğu başına en fazla 32 kuruş ödeneceği yönündeki SUT(Sağlık Uygulama Tebliği) uygulamasına yürütmeyi durdurma kararı verdi. 

23.6.2016Sağlık
Anayasa Mahkemesi'nden 50 bin liralık faili meçhul tazminatı

Anayasa Mahkemesi'nden 50 bin liralık faili meçhul tazminatı

Anayasa Mahkemesi, 1992'de güvenlik güçleri ve MİT adına çalışan, aralarında "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da bulunduğu kişilerce öldürüldüğü belirtilen Ayten Öztürk'ün yakınlarının yaptığı bireysel başvuruyu haklı buldu. Mahkeme, yaşam hakkı kapsamında etkili soruşturma yükümlülüğünün ihlal edildiğine karar verdi ve başvuruculara 50 bin lira manevi tazminat ödenmesini kararlaştırdı. Ayten Öztürk kaybolduktan 11 gün sonra burnu, kulakları, dudakları kesilmiş, kafa derisinin yarısı yüzülmüş, gözleri oyulmuş halde bulunmuştu.

23.6.2016Gündem
408 bin memur emeklisine üzücü haber

408 bin memur emeklisine üzücü haber

408 bin memur emeklisinin tazminat farklarını almak amacıyla beklediği yasa tasarısının Meclis görüşmeleri ertelendi.

22.6.2016Ekonomi
Demirtaş'tan çağrı: Belediyelerinize sahip çıkın

Demirtaş'tan çağrı: Belediyelerinize sahip çıkın

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bazı belediyelere kayyum atanması tartışmalarına ilişkin, "Böyle bir saygısızlığa, ahlaksızlığa boyun eğmeyeceğimizi her yerde haykırmalıyız" dedi.

21.6.2016Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan gazetecilerin tutuklanmasına tepki

Kılıçdaroğlu'ndan gazetecilerin tutuklanmasına tepki

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve "Terör örgütü propagandası yapmak"tan tutuklanan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu için konuştu: oturuyor. Bu aydınlar, ellerine bomba alıp eylem yaptılarsa hapse atın, valilere telefon açıp bunlar dokunmayın dedilerse bunları alın içeriye. Siz Türkiye'nin dünyada bozulan imajına katkı yapıyorsunuz.

21.6.2016Gündem
TÜRKONFED'den

TÜRKONFED'den "kayyum düzenlemesi" açıklaması

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu, kayyumların atama yetkilerinin genişletilmesi ile ilgili düzenlemenin değiştirilmesinden iş dünyası olarak memnuniyet duyduklarını belirtti.

20.6.2016Ekonomi
Yargıtay Başkanı'ndan yüksek yargı düzenlemesi yorumu

Yargıtay Başkanı'ndan yüksek yargı düzenlemesi yorumu

 Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, yüksek yargıdaki yeni düzenlemeye ilişkin, "Benim düşüncem, 12 yıl gibi Yargıtay üyeliği için bir sınır getirilmemesi. Anayasa Mahkemesi gibi mahkemelerde tabi ki bir sürenin getirilmesi gerekebilir ama bizim mesleğimiz bir kariyer mesleği olduğu için burada bir süre getirilmesini doğru bulmuyorum" dedi.

18.6.2016Gündem
Danıştaydan

Danıştaydan "Özel hastane gideri ödensin" kararı

Danıştay 15. Dairesi, bir devlet hastanesinde operasyon geçiren küçük kızın, bu operasyon nedeniyle gitmek zorunda kaldığı özel hastanede yaptığı harcamaların idare tarafından ödenmesi gerektiğine hükmetti.

18.6.2016Sağlık
Bozdağ: AK Partili vekiller ifadeye gidecek

Bozdağ: AK Partili vekiller ifadeye gidecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, milletvekillerinin ifadelerinin alınma sürecine ilişkin, "Dilerim ki CHP'nin, MHP'nin, HDP'nin sayın milletvekilleri de bu konuda yasaların emri neyse ona uygun hareket ederler" dedi. Bozdağ, AK Partili vekillerin çağrıldıkları zaman ifade vermeye gideceklerini söyledi.

18.6.2016Gündem
TÜSİAD'dan kayyum uyarısı

TÜSİAD'dan kayyum uyarısı

TÜSİAD, TBMM’ye gönderilen kayyum atanması düzenlemesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 'Türkiye’de faaliyet gösteren tüm şirketlerin ticari faaliyetlerini doğrudan etkileyebilecek bu tip önemli ve ağır sonuçlar doğurabilecek bir düzenlemenin, ilgili düzenleyici otoriteler ve paydaşların aktif katılımı ile uzun ve titiz bir değerlendirme sürecinden geçerek hazırlanmış olmasının gerektiğini düşünmekteyiz' denildi.

17.6.2016Ekonomi
O broşürler hakkında inceleme

O broşürler hakkında inceleme

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP'li milletvekilleri hakkında hazırlanan broşürler hakkında inceleme başlatılacağını açıkladı.

17.6.2016Gündem
Provokasyon broşürü

Provokasyon broşürü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında başlayıp CHP ile AK Parti Hükümeti arasında süren “teröristleri ziyaret” tartışması, önceki gece Ankara’nın bazı semtlerinde görülen ve 24 CHP milletvekilini hedef alan ‘kınama’ listesiyle farklı bir boyuta taşındı.

16.6.2016Gündem
Komisyonda gergin tartışma

Komisyonda gergin tartışma

YARGITAY ve Danıştay’ı yeniden yapılandıran tasarının Meclis Adalet Komisyonu’ndaki görüşmeleri kavgalı başladı. Komisyonda AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında tartışma çıktı.

16.6.2016Gündem
AYM'nin kararı yeni bir tartışma başlattı

AYM'nin kararı yeni bir tartışma başlattı

Cinsel içerikli görüntülerinin internette dolaştığı duyumu üzerine devlet memurluğundan çıkarılan kadın, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) bireysel başvuru yaptı. AYM, kadını haklı buldu ancak kararda açık kimliğine yer verince yeni bir mağduriyet oluştu. Mahkemenin sitesinden ve Resmi Gazete'den açık kimliğinin kaldırılması istemiyle dava açan kadına, Ankara 4. İdare Mahkemesi ret yanıtı verdi, Danıştay 10. Dairesi ise idare mahkemesinin kararını bozdu.

15.6.2016Gündem
Danıştay'ın 4'te 1'ini Cumhurbaşkanı Erdoğan seçecek

Danıştay'ın 4'te 1'ini Cumhurbaşkanı Erdoğan seçecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yargı paketi aynen yasalaşırsa Danıştay’ın 24 üyesini tek başına seçecek. Bu üyeler, 12 yıl süreyle daha Danıştay üyesi olarak görev yapacak. Böylece Erdoğan, bir yüksek mahkemenin 4’te 1’ini atayan ilk Cumhurbaşkanı olarak yargı tarihine geçecek.

15.6.2016Gündem
Taha Akyol #SoruHürriyeti'nde: Bu konuda vatandaş olarak bizim de kusurumuz var

Taha Akyol #SoruHürriyeti'nde: Bu konuda vatandaş olarak bizim de kusurumuz var

Hurriyet.com.tr'nin Hürriyet yazarlarıyla okurlarını bir araya getiren programı #SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu Taha Akyol oldu. Hürriyet Dijital Medya İçerik Koordinatörü Emre Kızılkaya'nın moderatörlüğünü yaptığı programda Akyol, Türkiye'de hukuk anlayışı ve son dönemde tartışılan çok sayıda meseleyle ilgili sizlerden gelen sorulara yanıt verdi.

14.6.2016Gündem
Başbakan Yıldırım: Varsın orada kalsın vize muafiyeti

Başbakan Yıldırım: Varsın orada kalsın vize muafiyeti

Başbakan Binali Yıldırım'dan Avrupa Birliği'ne sert sözler: Son zamanda önümüze bir şey çıkardılar. Bunların alışkanlığı. Son söyleyeceklerini saklarlar, saklarlar tam işler yoluna gireceği zaman çıkartırlar. Terörle mücadele şartını çıkardılar. Bu dostluğa sığar mı? Bu şartlar altında asla ve asla terörle mücadele kanununda herhangi bir değişiklik söz konusu olmaz. Bunun sonucu vize muafiyeti olsa dahi. Varsın orada kalsın vize muafiyeti.

14.6.2016Gündem
'Namaz kılmayan hayvandır' diyen Mustafa Aşkar özür diledi

'Namaz kılmayan hayvandır' diyen Mustafa Aşkar özür diledi

TRT'de, Ramazan ayı dolayısıyla ekrana gelen 'Ramazan Sevinci' adlı programa katılan ve çok tartışılacak bir açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Mustafa Aşkar özür diledi ve sözlerinin çarpıtıldığını iddia etti.

13.6.2016Gündem
Yüksek yargıya yeni düzen geliyor

Yüksek yargıya yeni düzen geliyor

Yüksek yargıda bazı düzenlemeler içeren Danıştay Kanunu ile Bazı Kanununlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığına sevkedildi.

13.6.2016Gündem
Onlar artık komiser yardımcısı

Onlar artık komiser yardımcısı

Emniyet Genel Müdürlüğünün amir ihtiyacını karşılamak üzere emniyet bünyesinden alınarak yetiştirilen 999 komiser yardımcısı, Polis Akademisinin Gölbaşı yerleşkesinde düzenlenen törenle mezun oldu. Emniyet Genel Müdürlüğünün amir ihtiyacını karşılamak üzere emniyet bünyesinden alınarak yetiştirilen 999 komiser yardımcısı, Polis Akademisinin Gölbaşı yerleşkesinde düzenlenen törenle mezun oldu

10.6.2016Gündem
Asırlık firma, hatalı rapor kurbanı oldu

Asırlık firma, hatalı rapor kurbanı oldu

Kocaeli’de bulunan asırlık firmalardan Helvacıoğlu Selahattin Halefleri şirketi, hatalı hazırlanan bir vergi raporunun kurbanı oldu. Hazırlanan rapor yıllar sonra Danıştay tarafından bozuldu ancak bu süreçte şirketin mallarındaki hacizler asırlık şirketi yok olmanın eşiğine getirdi.

8.6.2016Ekonomi
Danıştay, Denizbank'ı haklı buldu

Danıştay, Denizbank'ı haklı buldu

Danıştay, TMSF'nin idari işleminin iptaline ilişkin yerel mahkeme kararını Denizbank lehine onadı. Davaya konu 4 milyon liraya yakın bir tutar Denizbank'a ödendi.

7.6.2016Ekonomi
Şehiriçi HES’e Danıştay’dan devam

Şehiriçi HES’e Danıştay’dan devam

ARTVİN’in Arhavi ilçesinde şehir merkezine yapılması planlanan HES projesine devam ediliyor.

6.6.2016Ekonomi
Yargıda en kapsamlı kararname: 4'te 1'i değişti

Yargıda en kapsamlı kararname: 4'te 1'i değişti

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi’nin yaz kararnamesiyle 3 bin 228’i adli, 518’i idari olmak üzere 3 bin 746 hâkim - savcının görev yeri değiştirildi. 14 bin 993 hâkim - savcı olduğu dikkate alındığında kararnameyle her 4 yargı mensubundan 1’inin yeri değiştirilmiş oldu. HSYK’nın en kapsamlı kararnamesinde önemli noktalar şöyle:

6.6.2016Gündem
408 bin emekliye müjde

408 bin emekliye müjde

30 yıldan fazla çalışması bulunan 408 bin memur emeklisi, 30 yıl sınırı dikkate alınmaksızın çalışma sürelerine bağlı olarak geriye dönük emeklilik ikramiyelerini alacaklar.

6.6.2016Ekonomi
Pulları yürüten müdürü gizli kamera kurtardı!

Pulları yürüten müdürü gizli kamera kurtardı!

İzmir’deki bir mahkemenin kaleminde pulların kaybolduğu anlaşıldı. Hâkim, zabıt kâtiplerinin olduğu odaya gizli kamera yerleştirdi. Pulları, yazı işleri müdürü Z. Ü. T.’nin aldığı, gizli kamera ile tespit edildi. Müdüre hapis cezası verildi. Yargıtay, ‘Gizli kamera ile elde edilen delil yasadışı’ diyerek cezayı bozdu; müdür beraat etti. Danıştay, da aynı gerekçeyle, memuriyetten atılan müdür T’nin göreve dönmesinin yolunu açtı.

6.6.2016Ekonomi
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'alışacaklar' yanıtı

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'alışacaklar' yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Siyaseti öğrenecekler alışacaklar bunlara. Ben hem yasamanın, yürütmenin hem de yargının Cumhurbaşkanıyım" açıklamalarına ilişkin, "Siyaseti bilmesi gereken insanlar önce anayasayı bilecekler. Hiç kimsenin Cumhurbaşkanı değildir ancak kendi yandaşlarının Cumhurbaşkanıdır Erdoğan. 'Ben herkesin Cumhurbaşkanıyım' diyor. Kusura bakmasın sadece ve sadece kendi partisinin Cumhurbaşkanıdır. Ortaya koyduğu tabloda budur" dedi.

1.6.2016Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a eleştiri

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a eleştiri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanının tarafsız olması lazım. Çünkü tarafsız olacağına dair yemin etti. Nerede? TBMM'de. Yeminini tutmuyor, 'ben herkesin cumhurbaşkanıyım' diyor. Kusura bakmasın sadece ve sadece kendi partisinin cumhurbaşkanıdır" dedi.

1.6.2016Gündem
Demirtaş, yüksek yargı başkanlarını HDP mitingine davet etti

Demirtaş, yüksek yargı başkanlarını HDP mitingine davet etti

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretlerine katılan yargı başkanlarını eleştirerek, "AKP’nin gizli genel başkanı, örtülü genel başkanı ’Biz dokunulmazlıkları kaldırdık, yargı şimdi artık gereğini yapar’ diyor oradaki Yargıtay Başkanı da alkışlıyor. Şimdi işte bu adamlar bizi yargılayacak. Biz nasıl buna normal yargısal faaliyet diyeceğiz?" dedi.

31.5.2016Gündem
Demirtaş: Bu adamlar bizi yargılayacak, buna nasıl normal yargısal faaliyet diyeceğiz?

Demirtaş: Bu adamlar bizi yargılayacak, buna nasıl normal yargısal faaliyet diyeceğiz?

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretlerine katılan yargı başkanlarını eleştirerek, "AKP'nin gizli genel başkanı, örtülü genel başkanı 'Biz dokunulmazlıkları kaldırdık, yargı şimdi artık gereğini yapar' diyor oradaki Yargıtay Başkanı da alkışlıyor. Şimdi işte bu adamlar bizi yargılayacak. Biz nasıl buna normal yargısal faaliyet diyeceğiz?" dedi.

31.5.2016Gündem

Yazar Sonuçları

'Sümerce bir şarkı dinlemek isterdim'

'Sümerce bir şarkı dinlemek isterdim'

ARDAHAN yazılarımıza devam ediyoruz.

29.6.2016Yazar Yazıları
Şunları söyleme hakkım vardı,feragat ediyorum

Şunları söyleme hakkım vardı,feragat ediyorum

SABAH gazetesinin dünkü manşetini alır...

27.6.2016Haber Yazıları
İlle de hukuk

İlle de hukuk

KANUN çıkararak yargı kurumlarını sıfırlamanın tarihimizde görülmediğini, 27 Mayıs’ta darbecilerin Yargıtay ve Danıştay’da siyasi tasfiyeler yaptığını yazmıştım.

17.6.2016Haber Yazıları
Hukuk?

Hukuk?

HÜKÜMET tarafından Meclis’e sevk edilen kanun tasarısı Yargıtay ve Danıştay üyelerini sıfırlıyor.

16.6.2016Haber Yazıları
‘İskelet mozaiği’nin raporu bekleniyor

‘İskelet mozaiği’nin raporu bekleniyor

HATAY Büyükşehir Belediyesi’nin üç yıl önce teleferik inşaatı sırasında bulunan mozaik için kazıyı yapan ekibin başkanı Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hatice Pamir’in kazı ile ilgili raporu bekleniyor. O zaman Hatay’ın değeri daha iyi ortaya çıkacak.

14.6.2016Haber Yazıları
Anayasa’ya aykırı

Anayasa’ya aykırı

HÜKÜMET tarafından Danıştay ve Yargıtay’ı yeniden düzenlemek için Meclis’e sevk edilen tasarı kesinlikte Anayasa’ya aykırıdır.

14.6.2016Haber Yazıları
Başkanlık projesinde aksama mı var?

Başkanlık projesinde aksama mı var?

Bir-iki hafta öncesine dek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AK Parti grubuna “İlk hedefiniz başkanlıktır, ileri” diyordu.

14.6.2016 Haber Yazıları
Tarihten yapraklar

Tarihten yapraklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, son şehit cenazeleri merasiminden ikisinde yapılan saldırı, bize Demokrat Parti’nin (DP) son zamanlarını hatırlattı.

13.6.2016Haber Yazıları
Bu otele kimler ruhsat verdi kimlerin çabasıyla mühürlendi

Bu otele kimler ruhsat verdi kimlerin çabasıyla mühürlendi

‘VEZNECİLER saldırısının’ meydana geldiği caddenin üzerindeki mühürlü olan ‘Celal Ağa Oteli’nin nasıl kaçak yapıldığının, Acem Ağa Hamamı’nın nasıl yıkılıp içeride ‘süs’ yapıldığının yaklaşık 20 yılı bulan öyküsünü anlatmak istiyoruz.  

7.6.2016Haber Yazıları
Alman tavrı

Alman tavrı

ALMAN Parlamentosu’nun ‘soykırım’ tasarısını kabul etmesi hukuki değil siyasi bir tavırdır. Kabul edilen metinde Alman hükümetinin “Türkiye ile Ermenistan arasında uzlaşmaya dönük çabaları teşvik etmesi” isteniyor.

2.6.2016Haber Yazıları
MHP kurultay krizinin objektif yorumu

MHP kurultay krizinin objektif yorumu

ESKİ CHP Milletvekili, Seçim ve Siyasi Partiler Hukuku Uzmanı Sabri Ergül önce “Başka partinin sorunudur, sözlerim yanlış yorumlanır” dese de ısrarımız üzerine Türkiye’de tartışılan MHP olağanüstü kurultayı ve tüzük konusunda şunları söyledi:

2.6.2016Haber Yazıları
Yüksek yargı ve İmran Öktem

Yüksek yargı ve İmran Öktem

YÜKSEK mahkeme başkanları (Yargıtay, Danıştay, Sayıştay), Cumhurbaşkanı ile yakın görüntüler verdikleri için eleştiriliyorlar.

1.6.2016Yazar Yazıları
İslami tavır bu mu?

İslami tavır bu mu?

“BERKİN”den söz ederken...

30.5.2016Haber Yazıları