Dünya Gündemi

 • Sosyal medyayı salladı - dünya gündemi
  Sosyal medyayı salladı05.02.2015
  PaparazziKanal D’nin başrollerini; İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar, Engin Benli, Mustafa Alabora, Ali İl, Celil Nalçakan, Kanbolat Görkem, Cem Cücenoğlu, Halit Karaata, Enis Yıldız, Ataberk Mutlu, Emirhan Akbaba ve Gülçin Hatıhan’ın paylaştıkları, Çarşamba akşamı ekrana gelen yeni bölümü sosyal medyaya damgasını vurdu.Dizinin 5.Bölümü için kurgulanan #Eğer Aşıksan hashtag’i kısa sürede Dünya ve Türkiye’de TT oldu.
 • Ebola dünya gündemi - dünya gündemi
  Ebola dünya gündemi17.10.2014
  PlanetŞimdiye kadar bulaştığı insanların yarısını öldüren, ABD Başkanı Obama’ya iki gün üst üste program değiştirten Ebola salgını, dünya liderlerinin gündemine oturdu.Beyaz Saray’ın ardından AB’de de Ebola zirvesi toplandı.
 • Nihat DEMİRKOL

  Sultan Vahidettin’in mel’un tasnifi - dünya gündemi
  Sultan Vahidettin’in mel’un tasnifi13.06.2014
  Yazarlar
 • 'Hesaplaşma günü inşallah yakın' - dünya gündemi
  'Hesaplaşma günü inşallah yakın'21.12.2013
  EkonomiBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan yolsuzluk operasyonu hakkında "Türkiye çıkarları zedelenenlerin kirli senaryolarla istikamet çizecekleri bir ülke de değildir.Hesaplaşma günü, inşallah, yakın.Bütün bunların değerlendirmesini, halkımızın vicdanı, kanaati, hep beraber göreceğiz, 30 Martta net ve açık bir şekilde ortaya çıkacak" dedi.
 • 'Duran Adam' salgını - dünya gündemi
  'Duran Adam' salgını18.06.2013
  GündemTaksim'de Erdem Gündüz isimli bir kişi, polisin Gezi Parkı'na müdahalesini tek kişilik sessiz eylemiyle protesto etti.Eylem kısa sürede sosyal medyada duyuldu ve büyük destek buldu.Gecenin ilerleyen saatlerinde Erdem Gündüz ayrıldı, polis amirinin telsizden 'Sabit duranları alın' anonsuyla meydanda bekleyenler gözaltına alındı.Taksim'de sessiz eylem sona erdi, ikinci bir duran adam da Beşiktaş'taki Kartal heykelinin önünde ortaya çıktı.Eylem salgın gibi yayıldı.Türkiye genelinde, hatta ABD'de bile bu eyleme destek verenler fotoğraflarını paylaştı.Akşam saatlerinde de Gezi olaylarının başladığı Taksim Meydanı'nda onlarca kişi duran adam eylemi yaptı.
 • Polis amiri: Sabit duranları alın - dünya gündemi
  Polis amiri: Sabit duranları alın18.06.2013
  GündemTaksim'de dün akşam duran adamların çoğalması üzerine polis, harekete geçti.Polis amirinin eylemcilere doğru ilerlerken, "Sabit duranları alın" diye emir verdiği duyuldu.Bunun üzerine sabit duran kişiler gözaltına alındı.
 • BBC, NTV'yle ortaklığını askıya aldı - dünya gündemi
  BBC, NTV'yle ortaklığını askıya aldı15.06.2013
  PlanetBBC, ''Dünya Gündemi'' programının dünkü bölümünü yayınlamayan NTV'yle ortaklığını askıya aldı.
 • Bahçeli: TSK'nın açıklamasına saygı duymak gerekir - dünya gündemi
  Bahçeli: TSK'nın açıklamasına saygı duymak gerekir09.01.2013
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Balyoz Davası” olarak bilinen davanın tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı'nda bulunduğu iddialarıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamayla ilgili “Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması resmi bir kurumun açıklamasıdır, ona saygı duymak gerekir” dedi.
 • Avrupa şeref diplomalı Akçalı vefat etti - dünya gündemi
  Avrupa şeref diplomalı Akçalı vefat etti08.07.2012
  GündemTürkiye’nin Avrupa ile ilişkilerinde önemli görevler yapan ve özellikle de 12 Eylül darbesinden sonra Türkiye’nin Avrupa Konseyi’nden ihraç edilmemesi için bizzat Strasbourg’da çalışan, Turan Güneş, Muammer Aksoy gibi birkaç milletvekilinden biri olan Cevdet Akçalı vefat etti.
 • "Yılın Twitter hikayeleri"nden biri Van depremi. - dünya gündemi
  "Yılın Twitter hikayeleri"nden biri Van depremi.02.12.2011
  TeknolojiDünya genelinde “Yılın ilk 10 Twitter Hikayesi”nden biri de Van depreminde Twitter sayesinde 2 kişinin kurtarılması oldu.
 • BBC Türkçe'de 'radyo susuyor' - dünya gündemi
  BBC Türkçe'de 'radyo susuyor'28.05.2011
  PlanetBBC Türkçe Servisi 72 yıldır yaptığı radyo yayınlarına bugün son veriyor.
 • BBC'de kesinti krizi - dünya gündemi
  BBC'de kesinti krizi25.03.2011
  Dünyaİngiliz yayın kuruluşu BBC, Karayipler için yaptığı İngilizce yayınlarına 70 yılın ardından bugün son verdiğini açıkladı.
 • BBC Dünya Servisi'nde dev kesinti - dünya gündemi
  BBC Dünya Servisi'nde dev kesinti26.01.2011
  PlanetBBC Dünya Servisi, çalışanlarının dörtte birini işten çıkartıyor.5 dil servisi tamamen kapatılırken, Türkçe Bölümü radyo yayınlarından vazgeçerek, televizyon ve internet ile yola devam edecek.
 • Belki biz AB’yi istemeyiz - dünya gündemi
  Belki biz AB’yi istemeyiz09.11.2010
  DünyaCumhurbaşkanı Gül, Londra ziyareti çerçevesinde BBC’ye verdiği röportajda, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden beklentisinin verilen sözlerin tutulması olduğunu söyledi.Gül, Türkiye’nin üyeliği için yapılacak referandumu anımsatarak, “Sonuçlara saygı duyacağız.Belki de zamanı geldiğinde, ‘Reformları yaptık, standartlarımızı AB düzeyine yükselttik, bu bizim için yeterli’ diyerek AB’ye üye olmaya gerek duymayabiliriz” dedi.
 • Gül: Avrupa Birliği bizden jest beklemesin - dünya gündemi
  Gül: Avrupa Birliği bizden jest beklemesin08.11.2010
  PlanetCumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Birliği'yle yaşanan tıkanıklığın aşılması için kimsenin Türkiye'den Kıbrıs konusunda jest beklememesi gerektiğini söyledi.
 • Karşınızda İsrail'in yeni lideri Ghaneim - dünya gündemi
  Karşınızda İsrail'in yeni lideri Ghaneim22.09.2009
  PlanetThe Jerusalem Post gazetesi köşe yazarı Barry Rubin, Filistin’de Mahmud Abbas’dan sonra muhtemelen başa geçecek isim olan Muhammed Ghaneim’i mercek altına aldı; yaşanacak liderlik değişiminin bölgeye olası etkilerini değerlendirdi.
 • Erdoğan: "Çözüme hiç bu kadar yakın olmamıştık" - dünya gündemi
  Erdoğan: "Çözüme hiç bu kadar yakın olmamıştık"14.09.2009
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Son derece hassas bir süreçten geçiyoruz ancak altını çizerek ifade ediyorum; çözüme her zamankinden daha yakınız.Çözüme yönelik umutlarımız her zamankinden fazla ve biz bu işi mutlaka çözmeliyiz diye inanıyorum.Yine söylüyorum; bedeli her ne olursa olsun, bizim partimiz bundan ne yönde etkilenirse etkilensin bu süreci nihayete erdirmek bizim asli görevimizdir” dedi.
 • Koç: Dünya iflası yaşıyor hükümet daha ne bekliyor - dünya gündemi
  Koç: Dünya iflası yaşıyor hükümet daha ne bekliyor23.01.2009
  EkonomiTÜSİAD YİK Başkanı Mustafa Koç, krize karşı toplu önlem alması istenen hükümete "Yerel seçimlerin geçmesini beklemeyin" uyarısı yaptı.
 • Ekonomide aksiyon için seçimleri beklememek lazım - dünya gündemi
  Ekonomide aksiyon için seçimleri beklememek lazım22.01.2009
  EkonomiTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Mustafa.V.Koç ekonomide aksiyon için yerel seçimleri beklemenin telafisi olmayan kayıplara yol açabileceğini belirtti.
 • Karesi Gazetesi Kent Arşivi’nde - dünya gündemi
  Karesi Gazetesi Kent Arşivi’nde25.08.2008
  Ege
 • Dünyadan ilginç olaylar: Biyonik göz - dünya gündemi
  Dünyadan ilginç olaylar: Biyonik göz09.08.2008
  DünyaDünya gündemi Rusya ile Gürcistan arasındaki çatışmalara ve Olimpiyat törenine kilitlendi.Ama başka şeyler de oldu.En ilginç haber ise bilim dünyasından.Geliştirilen retinayı taklit eden fotoğraf makinesi biyonik göze doğru ilk adım.İşte müthiş buluş.
 • Yazıcıoğlu: 1 Mayıs'ta bedeli işçi ve millet ödedi - dünya gündemi
  Yazıcıoğlu: 1 Mayıs'ta bedeli işçi ve millet ödedi03.05.2008
  GündemBBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 1 Mayıs'ta yaşanan olaylarla ilgili olarak, “İktidarın iktidar gücünü ispatlaması, bazı işçi temsilcilerinin devletin karşısında gücünü ispata kalkışması doğru değil.Bu akılsızlığın bedelini işçilerimiz ve milletimiz ödedi” dedi.
 • Suları yok ama teknoloji tam - dünya gündemi
  Suları yok ama teknoloji tam28.07.2007
  GündemBALIKESİR'in Manyas İlçesi'ndeki tarım arazilerinde çalışmak için her yıl Diyarbakır'dan gelen göçerlerin kaldığı çadırlardaki teknolojik donanım görenleri şaşırtıyor.İçmek ve kullanmak için su bulmakta zorlanan göçerlerin çadırlarında, uydu alıcısı, televizyon, hatta diz üstü bilgisayar bile bulunuyor.
 • Yalçın BAYER

  Türkiye de bir 'Lute' atasaydı neler olurdu? - dünya gündemi
  Türkiye de bir 'Lute' atasaydı neler olurdu?22.05.2007
  Yazarlar"AMERİKA'dan Türkiye'nin nasıl göründüğünü anlatmak istiyorum.İsmimin açıklanmasını da doğru bulmuyorum; sizde saklı kalsın.Bir 'stratejist' olarak beni dinlemenizi istiyorum.ABD'de yakın dostlarım vardır.Ben bir Türk gözüyle bazı değerlendirmeler yapmak istiyorum.Çünkü, ülkemizin gündemi oldukça yoğun.
 • Cüneyt ÜLSEVER

  Mehmet Ağar yanlış anlaşıldı - dünya gündemi
  Mehmet Ağar yanlış anlaşıldı15.03.2007
  YazarlarDÜN yazdığım "Türkiye’nin Irak politikası nedir?" başlıklı yazımda asker-hükümet çelişkisi nedeniyle soruma ülkenin "devlet katında" tutarlı bir cevap veremediğini belirttikten sonra muhalefetin de "Irak politikalarında" çelişkiler yaşadığını belirttim.
 • Yalçın BAYER

  'Böbrek nakli'ne İran örneği - dünya gündemi
  'Böbrek nakli'ne İran örneği27.02.2007
  Yazarlar'YETER Söz Milletin' köşesinde toplum yararına çok bilgilendirici yazılar yayınlanıyor.Hepimiz yararlanıyoruz bu değerli köşenizden.
 • Yetişkinlere fuar16.02.2007
  DünyaDünyanın en erotik fuarı.Böyle de şapka olur mu.Dünyanın foto gündeminde.
 • Yetişkinlere fuar16.02.2007
  DünyaDünyanın en erotik fuarı.Böyle de şapka olur mu.Dünyanın foto gündeminde.
 • Siyah inci gibi16.02.2007
  DünyaSiyahın şiirini yazdı.Bunlar da çevreci giysiler.Dünyanın foto -gündeminde.
 • Her yer aşk renginde14.02.2007
  DünyaMankenlerin soyunma odası başka bir dünya.Bugün her yer aşk rengi.Dünyanın foto- gündeminde.
 • Sevgiliye çikolata dudaklar13.02.2007
  DünyaKarnaval güzelleri nefes kesti.Sevgiliye çikolatadan dudaklar.Dünyanın foto gündeminde.
 • Heykel gibi kadın09.02.2007
  DünyaHangi ünlü mankeni 'kardan kadın' yaptılar.Dünyanın foto gündeminde
 • Yeni sevgili mi07.02.2007
  DünyaKim hangi ünlü ile yakalandı.Podyumda ayakkabılarını çıkaran manken kim.Dünyanın foto gündeminde.
 • Yeni sevgili mi07.02.2007
  DünyaKim hangi ünlü ile yakalandı.Podyumda ayakkabılarını çıkaran manken kim.Dünyanın foto gündeminde.
 • Bu takıma kimse gol atamaz06.02.2007
  DünyaEn seksi futbol takımı.Çingenelerin en güzeli.Çekik gözlü Mona Lisa.Dünyanın foto gündeminde.
 • Her devir çok seksi05.02.2007
  Dünyaİç gıcıklayan iç çamaşırları.Ne sihirdir ne karemat.Dünyanın foto gündeminde
 • Fransızlar böyle giyer01.02.2007
  DünyaKürk giyeceğine çıplak çıktı.İç çamaşırının da modası olur.Dünyanın foto gündeminde.
 • Bakmayıp da ne yapsın31.01.2007
  DünyaGüzellerin soyunma odası.Güzellerden gözlerini alamadı.Dünyanın foto gündeminde.
 • Şok rapor31.01.2007
  DünyaMerkezi Londra'da bulunan düşünce kuruluşu Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü çok önemli bir rapor yayınladı.Raporun en hassas yeri sözde ateşkes sonrası PKK'nın yapacağı saldırı ile ilgili.
 • Bu da plaj erotizmi30.01.2007
  DünyaBuzda yüzenler.İşte uçan motosikletler.Dünyanın foto gündeminde.
 • Transparan cazibe29.01.2007
  Dünyaİskeletler podyuma çıktı.Travestilerin yürüyüşü.Fotoğraflarla dünya gündeminde
 • Transparan cazibe29.01.2007
  Dünyaİskeletler podyuma çıktı.Travestilerin yürüyüşü.Fotoğraflarla dünya gündeminde
 • Revü kızları işsiz kaldı26.01.2007
  DünyaParis revüsünün güzel kızları işsiz kaldı.Dev kardan adamlar: Fotoğraflarla dünya gündeminde.
 • Kadehteki striptizci podyuma çıktı25.01.2007
  DünyaKadehteki striptizci podyuma çıktı.Hong Kon'ta ahlak operasyonu.Dünyanın foto gündeminde.
 • En seksi korsan24.01.2007
  DünyaFren yerine gaza basınca.Lagerfeld'in gelini.Dünyanın foto gündeminde.Yeni
 • Korsanlar ve geyşalar23.01.2007
  DünyaKorsanlar ve geyşalar buluştu.Örme iç çamaşırı.Dünyanın foto gündeminde.
 • Kaza değil, modeli öyle20.01.2007
  DünyaBu elbiseyi herkes giyemez.Bu da Tahran modası.Sauna diplomasisi.Dünyanın foto gündeminde.
 • Kaza değil, modeli öyle20.01.2007
  DünyaBu elbiseyi herkes giyemez.Bu da Tahran modası.Sauna diplomasisi.Dünyanın foto gündeminde.
 • Spor böyle yapılır18.01.2007
  DünyaKim Paris'le vals yapar.Sporcunun ilhamı güzel bacaklar.Dünyanın foto gündeminde.
 • Servet değerinde sutyen16.01.2007
  DünyaDantel hiç bu kadar seksi olmamıştı.Kola şişesinde gömülmek.Dünyanın foto gündeminde.
içinde

Dünya Gündemi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz