MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Mehmet Ali BİRAND210Cengiz SEMERCİOĞLU186Taha AKYOL170Yalçın BAYER159Ertuğrul ÖZKÖK132Ahmet HAKAN119Kanat ATKAYA87Deniz BAYRAMOĞLU60Yalçın DOĞAN58Mehmet Y. YILMAZ58Enis BERBEROĞLU53Ayşe ARMAN53Gila BENMAYOR53Doğan HIZLAN50Vahap MUNYAR46Ferai TINÇ45Erdal SAĞLAM43Oktay EKŞİ40Ali Atıf BİR39Cengiz ÇANDAR39Murat Yetkin38Özdemir İNCE29Fatih ÇEKİRGE26Kubilay KESKİN24Ömür GEDİK23Onur BAŞTÜRK23Sedat ERGİN23Akif BEKİ23Fatih ALTAYLI20Serdar TURGUT20Hadi ULUENGİN19Tolga TANIŞ19Emin ÇÖLAŞAN18Yurtsan ATAKAN16Cüneyt ÜLSEVER15Mehmet YAŞİN15Bekir COŞKUN13Yılmaz ÖZDİL13İlter TÜRKMEN12Ayşe ÖZEK KARASU12Abdulkadir SELVİ12Tufan TÜRENÇ11İrem Köker11Şükrü KÜÇÜKŞAHİN10Ercan KUMCU9Doğan ULUÇ9Melis ALPHAN9Güzin Abla8Figen BATUR8Bünyamin SÜRMELİ8Yorgo KIRBAKİ8Rauf TAMER8Şenay DÜDEK8İsmet BERKAN8Temuçin Tüzecan7Deniz SİPAHİ7Yonca TOKBAŞ7Faruk BİLDİRİCİ7Verda ÖZER7Emre ÖZPEYNİRCİ7Ufuk SANDIK6Tekin ARAL6Selim AKÇİN6İzzet ÇAPA6Deniz Zeyrek6Tuğrul ŞAVKAY5Ebru ÇAPA5Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU5Soner YALÇIN5Mehmet Barlas5Ayçe DİKMEN5Emel Armutçu5Yonca TOKBAŞ - Kelebek5Gökhan KİMSESİZCAN5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ5Emre KIZILKAYA5Ayşe BAYKAL5Oral Çalışlar5Murat BARDAKÇI4Oya BERBEROĞLU4Pakize SUDA4Uğur CEBECİ4Pako'nun Sayfası4Zeynep GÖĞÜŞ4Engin KRATZER4Armağan ÇAĞLAYAN4Zeynep ATİKKAN4Haluk KALAFAT4Melike Karakartal4Bahar AKINCI4Gülse BİRSEL4Selahattin DUMAN4Erkan ÇELEBİ3Kurthan FİŞEK3Yener SÜSOY3Ercan SAATÇİ3Altan Tanrıkulu3Ege CANSEN3Eyüp Can - Referans3Ahmet Arsan3

Cnn

Cnn ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cnn haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.770 Cnn haberi bulunmuştur.

CNN (Cable News Network), Ted Turner tarafından 1980 yılında kurulan ABD'li haber kanalı. Kuruluşundan sonra, ABD'de 24 saat haber yayın yapan ve yalnızca haber yayınlayan ilk kanaldır. CNN Atlanta, CNN Center, New York'taki Time Warner Center ve Stüdyo Washington, DC ve Los Angeles onun merkezinden öncelikle yayın yapmaktadır. Bu şirketler CNN ve ana şirketi Time Warner'a aittir. ABD haber kanalı Turner Broadcasting System şirketin bir bölümüdür. CNN'e bazen CNN / U.S denir.

 

Cnn Haberleri

Yılın oğlu da terör kurbanı... Annesi Türk çıktı...

'Yılın oğlu' da terör kurbanı... Annesi Türk çıktı...

İngiltere’nin Manchester kentinde Ariana Grande konserinde yaşanan patlamada 22 kişi hayatını kaybetmişti. Terör saldırısının kurbanlarından birinin de Türk olduğu ortaya çıktı.

25.5.2017Dünya
Herkesin merak ettiği Etiyopyalı çocuk müsteşarın çıktı

Herkesin merak ettiği Etiyopyalı çocuk müsteşarın çıktı

Antalya'da Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali açılışında protokolün en ön sırasında oturan ve herkesin kim olduğunu merak ettiği Etiyopyalı 3 yaşındaki Adem’in, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili tarafından evlat edinildiği ortaya çıktı. Ahmet Emre Bilgili daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na benzerliğiyle haber olmuştu.

22.5.2017Gündem
Yalancı medya yalancı basın

Yalancı medya yalancı basın

ALMANYA’da Pegida kısa adıyla tanınan ve Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatanperver Avrupalılar hareketi olarak sokaklara dökülen aşırı sağcılar ve sağ popülistler, eleştirisel bir tutum sergileyen basına kafayı taktılar.

22.5.2017Dünya
Genel Başkan Vekilliği Yıldırımdan sonra kaldırılabilir

Genel Başkan Vekilliği Yıldırım'dan sonra kaldırılabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, 'Genel Başkan Vekilliği Binali Yıldırım için getirildi. Yıldırım'dan sonra bu makam kaldırabilir' dedi.

21.5.2017Gündem
‘Beyaz Saray avukatları azli araştırıyor’ iddiası

‘Beyaz Saray avukatları azli araştırıyor’ iddiası

ABD Başkanı Donald Trump’ın yardımcılarının Rus yetkililerle bağlantılı olduğuna dair soruşturma sonrası Trump’ın azledilebileceği tartışmaları büyürken, Amerikan CNN televizyonu, Beyaz Saray avukatlarının geçen hafta azil konusundaki uzmanlarla istişare yaptığını ve bu tür bir prosedürün nasıl işlediği konusunda bilgi toplamaya başladığını bildirdi.

20.5.2017Dünya
Diyarbakır karpuzunu Diyarbakıra satıyor O ülke Türkiyeden milyon dolarları kazanıyor

Diyarbakır karpuzunu Diyarbakır'a satıyor! O ülke Türkiye'den milyon dolarları kazanıyor

Türkiye övündüğü lezzetleri birer birer kaybediyor… Yurtdışından gelen tarım ürünlerine Diyarbakır karpuzu da eklendi. 

20.5.2017Ekonomi
ABD Başkanı Trumpın görevinden azledileceği öne sürüldü

ABD Başkanı Trump'ın görevinden azledileceği öne sürüldü

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevinden azledilmesi ihtimaline karşı Beyaz Saray hukukçularının konuyla ilgili araştırma yaptığı iddia edildi.

20.5.2017Dünya
Katil sürücü beni öldürmeliydiniz diye bağırdı

Katil sürücü 'beni öldürmeliydiniz' diye bağırdı

ABD’nin New York şehrindeki ünlü Times Meydanı’nda Richard Rojas'ın kullandığı aracı yayaların üzerine sürmesinin ardından olayla ilgili kan dondurdan detaylar ortaya çıktı. Times Meydanı'nda dün gece gerçekleşen olayda 1 kişi ölmüş, 23 kişi yaralanmıştı. Uyuşturucu maddelerin etkisi altında bulunduğu belirtilen saldırgan, polisin kendisini öldürmesini istemiş...

19.5.2017Dünya
ABD basını duyurdu... DEAŞ, kimyasal silah hücresi kurdu

ABD basını duyurdu... DEAŞ, kimyasal silah hücresi kurdu

CNN International’da yer alan habere göre, DEAŞ, Suriye ve Irak’taki kimyasal silah uzmanlarını bir araya toplayarak ‘yeni bir kimyasal silah hücresi’ yarattı.

18.5.2017Dünya
Dünya basını Erdoğan Trump görüşmesini böyle gördü

Dünya basını Erdoğan Trump görüşmesini böyle gördü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki görüşme dünya basınında da geniş yer aldı. ABD basınında Trump'ın Türkiye'ye yönelik övgüleri ön plana çıkarken, Rus basını Trump'ın Türkiye'yle NATO'nun ortaklığını ve iki ülkenin Soğuk Savaş döneminde Sovyetler'e karşı aynı blokta yer almasının altını çizdiğini manşetlerine taşıdı.

17.5.2017Dünya
Trumpa usülsüzlük iddiası

Trump'a 'usülsüzlük' iddiası

Amerikan medyasında çıkan haberlere göre ABD Başkanı Donald Trump Rusya bağlantılarıyla ilgili olarak daha sonra azlettiği FBI Başkanı James Comey'den, istifa eden güvenlik danışmanı Michael Flynn hakkındaki soruşturmayı kapatmasını istedi.

17.5.2017Dünya
Erdoğan ve Trump ortak basın açıklamasını birçok haber kanalı canlı yayınladı

Erdoğan ve Trump ortak basın açıklamasını birçok haber kanalı canlı yayınladı

Erdoğan ve Trump ortak basın açıklamasını birçok haber kanalı canlı yayınladı

16.5.2017İstanbul
Erdoğan ve Trump ortak basın açıklamasını birçok haber kanalı canlı yaınladı

Erdoğan ve Trump ortak basın açıklamasını birçok haber kanalı canlı yaınladı

Erdoğan ve Trump ortak basın açıklamasını birçok haber kanalı canlı yaınladı

16.5.2017İstanbul
Azil ve ‘tape’ tweet’i ABD’yi karıştırdı: Trump adaleti engelledi mi

Azil ve ‘tape’ tweet’i ABD’yi karıştırdı: 'Trump adaleti engelledi mi'

ABD’de Trump’ın Rusya ile bağlantısını araştıran FBI Başkanı Comey’i görevden almasının ABD Başkanı’na ‘adaleti engelleme’ suçlamasına yol açıp açmayacağı tartışılıyor. Bazı hukuk uzmanları ispatı halinde Trump’a ciddi suçlamalar yöneltilebileceği görüşünde. Bazı uzmanlar ise konunun sadece ‘siyasi bir mesele’ olarak kalacağını düşünüyor.

13.5.2017Dünya
O fotoğrafın sırrı yıllar sonra ortaya çıktı

O fotoğrafın sırrı yıllar sonra ortaya çıktı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, mevcut siyasi partilerden davet gelmesi halinde siyasete gireceğini söyledi. Ahmet Özal, babasının dış güçler tarafından öldürüldüğü kanaatinde olduğunu belirtti. Turgut Özal ile Fetullah Gülen'in hastanedeki odasında çekilen fotoğrafı hakkında da konuşan Ahmet Özal,şunları söyledi: 'Aslında babamın odasına girilmesi yasakken uyuduğu sırada gizlice girip yanına oturuyor. Resim çektiriyor. Babam, 'Ben bu adamdan çekindim' dedi. Adam Türkiye’yi değil, dünyayı istiyor. Ben korktum diyor.'

13.5.2017Gündem
İşte Beşiktaşın ilk transferi Hiç kimse beklemiyordu...

İşte Beşiktaş'ın ilk transferi! Hiç kimse beklemiyordu...

Lugano'nun orta saha oyuncusu Davide Mariani'nin Beşiktaş'a transfer olacağı iddia edildi.

12.5.2017Spor Arena
Bakan Müezzinoğlu: Önümüzdeki 10 gün içinde netleştirmiş oluruz (Yeniden)

Bakan Müezzinoğlu: Önümüzdeki 10 gün içinde netleştirmiş  oluruz (Yeniden) 

Bakan Müezzinoğlu: Önümüzdeki 10 gün içinde netleştirmiş  oluruz (Yeniden) 

11.5.2017Ankara
ABD, Kuzey Kore için özel birlik kurdu

ABD, Kuzey Kore için özel birlik kurdu

ABD Merkezli İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) Kuzey Kore'ye karşı özel bir birlik kurduğu açıklandı.

11.5.2017Dünya
BLATTERI KOVANLAR DA KOVULDU

BLATTER'I KOVANLAR DA KOVULDU

Eski FIFA Başkanı Sepp Blatter'ın görevine son veren kişilerin de kovulduğu ifade edildi. Eski FIFA Başkanı Blatter'i kovanlar arasında olduğu belirtilen FIFA Etik Kurulu Başkanı Hans-Joachim Eckert, CNN'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

11.5.2017Spor Arena
Çağdaş ustaya büyük ödül

Çağdaş ustaya büyük ödül

Aydın Doğan Vakfı tarafından kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini yaratıcılarının kişiliğinde ödüllendirmek amacıyla düzenlenen 'Aydın Doğan Ödülü’ bu yıl ressam Profesör Neş'e Erdok’a verildi. Ödülünü Aydın Doğan Vakfı (ADV) kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın elinden alan Erdok, "Hayatımın son döneminde gelen çok güzel ve anlamlı bir ödül" dedi.

10.5.2017Kitap Sanat
Ünlü oyuncu Mary Tsoni evinde ölü bulundu

Ünlü oyuncu Mary Tsoni evinde ölü bulundu

Yunanistan Bağımsız Sineması'nın öncü yönetmenlerinden Yorgos Lanthimos'un Oscar adayı filmi 'Dogtooth'un başrol oyuncusu Mary Tsoni evinde ölü bulundu.

10.5.2017Dünya
21. Aydın Doğan Ödülü Neş’e Erdok’a verildi

21. Aydın Doğan Ödülü Neş’e Erdok’a verildi

Aydın Doğan Vakfı tarafından, kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini, yaratıcılarının kişiliğinde ödüllendirmek amacıyla verilen ’Aydın Doğan Ödülü’ne, bu yıl ressam Profesör Neş’e Erdok layık görüldü.

10.5.2017Gündem
Facebook yapay zeka ile 9 kat hızlı çeviri yapacak

Facebook yapay zeka ile 9 kat hızlı çeviri yapacak

Yeni geliştirilen yapay zeka teknolojisi sayesinde Facebook kullanıcılarının paylaşımları farklı dillere daha doğru ve 9 kat hızlı çevrilecek.

10.5.2017Teknoloji
21. aydın Doğan Ödülü Neşe Erdoka verildi

21. aydın Doğan Ödülü Neş'e Erdok'a verildi

21. aydın Doğan Ödülü Neş'e Erdok'a verildi

9.5.2017İstanbul
Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda yeni açıklamalar geldi

Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda yeni açıklamalar geldi!

Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda yeni gelişmeler ardı ardına geliyor. 12 bin 500 sağlık personeli alımı ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda konuyla ilgili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve sürecin sonuna doğru yaklaşıldığını duyurdu. Çalışmalarla ilgili Maliye Bakanlığı'nın izin vermesinin ardından 12 bin 500 personel alımının ÖSYM'ye devredileceğini de aktaran Bakan Akdağ, bu aşamanın ardından atamaların yapılacağını belirtti. İşte, Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı ile ilgili bazı detaylar

9.5.2017Gündem
Maradonanın menajeri Cyterszpiler 7. kattan düşerek öldü

Maradona'nın menajeri Cyterszpiler 7. kattan düşerek öldü

Dünyaca ünlü Arjantinli eski futbolcu Diego Armando Maradona'nın menajeri olarak ünlenen Cyterszpiler'in kaldığı otelin 7. katından düşerek hayatını kaybettiği öğrenildi.

9.5.2017Spor Arena
Son dakika: Yağışlar sürecek, sıcaklık düşecek

Son dakika: Yağışlar sürecek, sıcaklık düşecek

CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, İstanbul'da salı ve çarşamba günleri yağışların devam edeceği ve sıcaklıkların düşeceği uyarısında bulundu. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporunda yarın 10:00 ila 19:00 saatleri arasında Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz için kuvvetli rüzgar ve kuvvetli fırtına’ uyarısı yaptı.

8.5.2017Gündem
CHPde Sağlar disipline sevk

CHP'de Sağlar 'disiplin'e sevk

CHP Parti Meclisi (PM), iktidara yakın bir gazeteye 'tek adam' eleştirisi yaptığı açıklamalar nedeniyle Mersin Milletvekili Fikri Sağlar hakkında tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevkini görüşmek üzere dün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

7.5.2017Gündem
Aziz Yıldırımın yumruk attığı başkan o anları anlattı

Aziz Yıldırım'ın yumruk attığı başkan o anları anlattı

Yakın Doğu Üniversitesi - Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı maçı sırasında iki takım yöneticileri arasında arbede yaşandı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, rakip takımın başkanı Işık Eyigüngör'e yumruk attı. CNN TÜRK'te Emre Tilev'in sunduğu spor bültenine telefonla bağlanan Işık Eyigüngör, "Fenerbahçe başkanı geldiğinde ayağa kalktık. Hoşgeldiniz diye elimizi uzattığımızda bana yumruk attı kendisi. Bütün fotoğraflarda belli. Polis raporlarında da belli. Maçtan sonra kendisinden şikayetçi olacağım. Niye yaptı bilemiyorum. Durup dururken vurdu. Herkes de gördü zaten." dedi.

7.5.2017Spor
Son dakika Aziz Yıldırım tokat attı Ortalık karıştı...

Son dakika Aziz Yıldırım tokat attı! Ortalık karıştı...

Yakın Doğu Üniversitesi Fenerbahçe Kadın Basketbol final ilk maçı öncesi son dakika gelişmesi... Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım rakip takımın başkanına tokat attı. Maçın son periyodunda Aziz Yıldırım yeniden Eyigüngör'ün üzerine yürümeye çalıştı. Eyigüngör salonun üçüncü katına çıktı. Olaylı maçta Yakın Doğu Üniversitesi, Fenerbahçe'yi 78-70 mağlup etti.

7.5.2017Basketbol
Trumpın başarı reklamı engellendi

Trump'ın 'başarı' reklamı engellendi

ABD’nin CNN, NBC, CBS, ABC gibi önde gelen bazı televizyon kanalları, başkan Donald Trump’ın görevdeki ilk 100 günündeki 'başarılarını' anlatan reklamları yayınlamayı, "Yalan haber değiliz" diyerek reddetti.

7.5.2017Dünya
CHPden Bökenin istifasına ilginç yorum: Bizim için de sürpriz oldu

CHP'den Böke'nin istifasına ilginç yorum: Bizim için de sürpriz oldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, CHP Milletvekili Selin Sayek Böke'nin partideki görevlerinden istifasına ilişkin, "Bizim için de sürpriz oldu. Herhangi bir emare mevcut değildi" diye konuştu.

7.5.2017Gündem
Binlerce kişiyi gözünü kırpmadan öldürebilir...

'Binlerce kişiyi gözünü kırpmadan öldürebilir...'

Bir dönem Tahran’da da gazeteci olarak görev yapan CNN Türk sunucusu Nevşin Mengü, 19 Mayıs’ta İran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerini hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi. Binlerce mahkumu bir gecede kurşuna dizen sertlik yanlısı aday Raisi seçimi kazanırsa ne olur? İşte Nevşin Mengü’nün değerlendirmesi:

5.5.2017Dünya
Deniz Baykal: CHP tehditle yönetilemez

Deniz Baykal: CHP tehditle yönetilemez

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, İstanbul’un eski belediye başkanlarından Ahmet İsvan için düzenlenen cenaze töreninde, CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’a yönelik disiplin sürecinin başlatılmasına ilişkin soruyu yanıtladı. Deniz Baykal, “Cumhuriyet Halk Partisi tehditle, öfkeyle, sopa sallayarak yönetilemez” dedi.

4.5.2017Gündem
4. Sanayi Devrimi İstanbul’da tartışıldı

4. Sanayi Devrimi İstanbul’da tartışıldı

DÜNYA Ekonomik Forumu’nun bir inisiyatifi olan Global Shapers Community Istanbul Hub, Zorlu Holding’in ana sponsorluğunda ‘Türkiye’de 4. Sanayi Devrimi’ konulu bir panel gerçekleştirdi. İş dünyası, bakanlık, sivil toplum ve akademi dünyasından paydaşların katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, Vestel Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav, Allianz Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes ve Global Shapers Community Istanbul Hub Küratörü Onur Türk’ün açılış konuşmalarında teknolojik dönüşümün gelecek açısından önemine dikkat çekildi.

4.5.2017Ekonomi
Hasan Ali Kaldırım Galatasaraya önerildi

Hasan Ali Kaldırım Galatasaray'a önerildi

Transfer çalışmalarına erkenden başlayan Galatasaray, Fenerbahçe'den ayrılmaya hazırlanan Hasan Ali Kaldırım'ı renklerine katmaya hazırlanıyor.

4.5.2017Spor Arena
Net kar ve geliri arttı

Net kar ve geliri arttı

Şirketin net karı yüzde 16,7 artış göstererek 1,4 milyar dolar oldu. Firmanın geliri yüzde 5,5 artarak 7,7 milyar dolara yükseldi.Time Warner'ın AT&T ile birleşmesinin bu yıl bitmeden tamamlanması bekleniyor.

4.5.2017Ekonomi
Bu otobüs 400 genci Avrupaya götürüyor

Bu otobüs 400 genci Avrupa'ya götürüyor!

Gençlerin hayallerini gerçekleştirmeye devam eden Gençlik Otobüsü, ağustos ayında Avrupa rotasına Bulgaristan’dan başlayarak Almanya, Fransa, Belçika, İspanya ve İtalya dahil toplamda 17 ülke 28 şehirde Türk kültürünü temsil edecek ve gençlerin Avrupa hayallerini gerçekleştirmiş olacak.

4.5.2017Seyahat
CHPli Sağlar: İhraç edilebilirim hiç önemli değil korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum

CHP'li Sağlar: İhraç edilebilirim hiç önemli değil korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum 

CHP'li Sağlar: İhraç edilebilirim hiç önemli değil korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum 

3.5.2017Ankara
Cumhurbaşkanı forslu Baykal paylaşımı

Cumhurbaşkanı forslu Baykal paylaşımı

Cumhurbaşkanı forslu Baykal paylaşımı

3.5.2017Antalya
CHPden Fikri Sağlar için flaş karar

CHP'den Fikri Sağlar için flaş karar

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Mersin Milletvekili ve PM üyesi Fikri Sağlar hakkında, basında yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin sürecinin başlatılması kararının alındığını söyledi. CNN Türk canlı yayınına katılan Sağlar, karara tepki gösterdi: "Sözlerimi parti meclisinde dile getirdim. Ben bu disiplin sürecinin başlatılmasını çok haklı görmüyorum."

3.5.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Toplumu iyileştiren projeler yapmak istiyoruz

Toplumu iyileştiren projeler yapmak istiyoruz

YAPTIĞI sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren müzik eğitmeni ve siyasetçi Muharrem Dayanç geçtiğimiz günlerde Suriyeli, Afgan, Pakistanlı, Arap 8-14 yaş arasındaki mülteci çocuklardan oluşan ‘Dünyanın İlk Mülteci Çocuk Korosu’ ile verdiği konserle gündeme geldi.

21.5.2017İzmir
Adaletin böylesi

Adaletin böylesi

TÜRKİYE her zaman yargı sorunu yaşadı; her zaman siyaset hukuktan üstün oldu.

18.5.2017 Taha AKYOL
Penguen kapandı, sırada gazeteler mi var

Penguen kapandı, sırada gazeteler mi var?

Penguen dergisinin baskıya son verme kararı üzücü, ama bunu "Kapanıyor" diye yorumlamak yanlış.

12.5.2017Emre KIZILKAYA
Trump Erdoğan’a ne diyecek

Trump Erdoğan’a ne diyecek?

ÖNCE kısa bir özet geçeyim: Malumunuz, ABD Başkanı Donald Trump, IŞİD’in başkenti Rakka’yı alsınlar diye, ana unsuru YPG olan Suriye Demokratik Güçleri’ni (SDG) ağır silahlarla donatmayı öngören kararnameyi imzaladı. Ankara da bu karara çok sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir terör örgütünü yok etmek için başka bir terör örgütü ile birlikte hareket etmenin yanlışlığına dikkat çekti ve Trump’ın bu karardan dönmesini beklediklerini açıkladı. Savunma Bakanı Fikri Işık da NATO toplantısı öncesine gelen bu olayı tanımlarken ‘kriz’ ifadesini kullanmaktan çekinmedi. Bu kriz dün CNN International televizyonunda en az Trump’ın FBI Direktörü James Comey’i kovması kadar çok irdelendi.

11.5.2017Deniz Zeyrek
Atatürk konusu

Atatürk konusu

BÜYÜK tepkilere yol açan sözler ancak kınanabilir.

11.5.2017Taha AKYOL
CHP bindiği dalı keserken

CHP bindiği dalı keserken

Kendi kendinize soranınız olmuştur CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16 Nisan akşamı neden AK Parti hükümetine erken seçim meydanı okuyup ardından “Hayır” diyen illere teşekkür turuna çıkmadığını.

8.5.2017Murat Yetkin
CHP’deki üç krizin perde arkası

CHP’deki üç krizin perde arkası

CHP’de bir haftada üç kriz yaşandı. Kulislerde ne konuşulduğunu araştırdım. Birinci elden topladığım bilgileri paylaşmak isterim.

7.5.2017Deniz Zeyrek
İşte Abdullah Gül’ün çıkışının şifreleri

İşte Abdullah Gül’ün çıkışının şifreleri

On birinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 5 Mayıs Cuma namazı çıkışında söyledikleri CHP’nin önceki genel Başkanı Deniz Baykal’a “sert cevap” olarak yorumlandı.

5.5.2017Murat Yetkin
Modern Türkiyede muhafazakârlık

Modern Türkiye'de muhafazakârlık

REFERANDUM sonuçlarının ortaya koyduğu sosyolojik tablo, eğitim ve kentlilik oranı yükseldikçe “hayır”ların artmış olmasıdır.

4.5.2017Taha AKYOL