MENÜ
Arşiv

Çırak

Çırak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çırak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.847 Çırak haberi bulunmuştur.

Çırak Haberleri

Çıraklık hayali fabrikaya dönüştü

Çıraklık hayali fabrikaya dönüştü

Çubuk’ta demirci ustalığı yapan 2 kardeş, çıraklık dönemlerinden itibaren hayalini kurdukları fabrikayı açıp, tasarladıkları yerli traktör kepçelerini pazarlıyor.

9.12.2016Ankara
Özel öğrenci yurtları artık MEB’e bağlı

Özel öğrenci yurtları artık MEB’e bağlı

"Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" yürürlüğe girdi. Kanunla, öğrencilere özel barınma hizmeti sunan kurumların iş yeri açma ve çalışma ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilecek, mevzuata aykırılık tespit edilirse bakanlıkça kapatılabilecek. Çıraklık eğitimi zorunlu ortaöğretim kapsamına alınıyor. Başkalarının özgün fikirlerini, eserlerini atıf yapmadan kendi eseri gibi gösterenler, üniversite öğretim üyeliği mesleğinden çıkarılacak. Eğitim ve öğretim faaliyetlerini yapan ancak bu kanuna uygun kurum açma izniyle iş yeri açma ve çalışma ruhsatı düzenlenmeyen yerleri kuran veya işletenlere, asgari ücretin 20 katı idari para cezası uygulanacak ve bu yerler valiliklerce kapatılacak.

9.12.2016Eğitim
Berlin doğumlu Songül, Adanada öldürülüp çöplüğe atıldı

Berlin doğumlu Songül, Adana'da öldürülüp çöplüğe atıldı

ADANA'da çöp arıtma ve ayrıştırma tesislerinde bulunan kesik kadın bacak ve kolunun Almanya'nın başkenti Berlin doğumlu 2 çocuk annesi 27 yaşındaki Songül Erçil'e ait olduğu ortaya çıktı. Mersin'de denizde bulunan ve Songül Erçil'e ait olduğu sanılan kol bacak ve başı kesik kadın gövdesi de DNA testi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Songül Erçil'i öldürdüğü ileri sürülen 37 yaşındaki Fatih K. gözaltına alındı.

7.12.2016Adana
Bakırcı ve kalaycılar mesleğin tarih olmasından yakınıyor

Bakırcı ve kalaycılar mesleğin tarih olmasından yakınıyor

Bakırcı ve kalaycılar mesleğin tarih olmasından yakınıyor

7.12.2016Malatya
Adanada vahşet Önce boğdu, 5 parçaya ayırıp çöpe attı

Adana'da vahşet! Önce boğdu, 5 parçaya ayırıp çöpe attı

Adana polisi, çöp ayrıştırma tesislerinde bulunan kesik bacağın yalnız yaşayan Songul Erçil'e (27) ait olduğunu tespit etti. Ortaya çıkan detaylar korkunç! Genç kadının tuvalette bir kahvehane çalışanı tarafından önce boğulup sonra kafasına çekiçle vurularak öldürüldüğü, daha sonra da bıçak ve çekiçle 5 parçaya ayrılıp çöp kutularına atıldığını iddia ediliyor.

7.12.2016Gündem
Herkes toplaşıp gıcık olduğuna saldırsın mı

Herkes toplaşıp gıcık olduğuna saldırsın mı?

Kerimcan Durmaz, Samsun’da çıktığı barda 20 kişilik bir grup tarafından saldırıya uğradı. Vücuduna ve yüzüne darbe alan Durmaz ve menajeri, saldırıdan sonra İstanbul’da tedavi altına alındı. Magazin Konseyi, Kerimcan Durmaz’a geçmiş olsun diyor ve ayrımcılığın karşısında duruyor...

4.12.2016 Magazin
Kate Beckinsale:Kendime çırak muamelesi yapıyorum

Kate Beckinsale:Kendime çırak muamelesi yapıyorum

“Karanlıklar Ülkesi” serisinin beşinci filmi “Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları”, 2 Aralık’ta vizyona girdi. Filmin başrol oyuncusu Kate Beckinsale ile Los Angeles’ta bir araya geldik ve canlandırdığı Selene karakterini konuştuk. Mesleğinde kendine çırak muamelesi yaptığının altını çizen oyuncu, her şeyi denemeyi ve öğrenmeyi istediğini söyledi.

4.12.2016Magazin
Ahşaba hayat veriyor

Ahşaba hayat veriyor

Ömrünü ahşap işleme sanatına adayan 49 yaşındaki Mustafa Bulut, 12 yaşından beri yaptığı eserlerle ahşaba hayat veriyor.

4.12.2016Ankara
Bakan Faruk Çelik: Biz, Avrupa Birliğinin gidişatından kaygı duyuyoruz

Bakan Faruk Çelik: Biz, Avrupa Birliği'nin gidişatından kaygı duyuyoruz

Bakan Faruk Çelik: Biz, Avrupa Birliği'nin gidişatından kaygı duyuyoruz

3.12.2016Bursa
Özel yurt ruhsatı artık MEB’den alınacak

Özel yurt ruhsatı artık MEB’den alınacak

MEB’in Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameyle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda, yasalaştı. Buna göre, tüm özel yurtlar Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlandı. Öğrencilere barınma hizmeti vermek için açılacak bu iş yerleri MEB’den ruhsat almak zorunda. Ayrıca intihal yaptığı tespit edilenler üniversiteden atılacak.   

2.12.2016Eğitim
Akademisyen vekillerin çifte maaş düzenlemesi geri çekildi

Akademisyen vekillerin çifte maaş düzenlemesi geri çekildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek, yasalaştı. Böylece eğitim alanına önemli değişiklikler getirilirken, akademisyen kökenli milletvekillerine istedikleri üniversiteye dönüş hakkı ve emeklilik aylığıyla birlikte çifte maaş ödenmesine ilişkin madde ise geri çekildi.

2.12.2016Eğitim
Öğrenci yurtlarının ruhsat yetkisi MEBe geçiyor

Öğrenci yurtlarının ruhsat yetkisi MEB'e geçiyor

Eğitim alanını düzenleyen, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

1.12.2016Gündem
Akademisyen milletvekilleri düzenlemesinin yeniden görüşülmesi istendi

Akademisyen milletvekilleri düzenlemesinin yeniden görüşülmesi istendi

TBMM Genel Kurulu’nda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın 20 maddesi daha kabul edildi. Görüşmeler sırasında hükümet, tasarının önceki gün kabul edilen akademisyen kökenli milletvekillerine yönelik düzenlemeyi içeren 37'nci maddesinin yeniden görüşülmesi yönünde talepte bulundu. Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, Danışma Kurulu’nun görüşü alındıktan sonra hükümetin bu talebini yerine getireceğini Genel Kurul’a ifade etti.

1.12.2016Eğitim
Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ege’de, egemenliği açıkça Yunanistan’a verilmemiş 18 adamız var. Horoz öttüğünde duyuyoruz. Yunanistan’ın bayrağı var, Yunanistan işgal etmiş vaziyette. Bunların dilinde milliyetçilik düşmüyor. Burnumuzun dibinde 18 adayı kaybettik. Binali Yıldırım’a soruyorum. 18 adayı geri alacak mısın? Almayacak mısın? Milliyetçi misin değil misin?" dedi.

29.11.2016Gündem
Kadınlar haklarını öğreniyor

Kadınlar haklarını öğreniyor

Kadınlar haklarını öğreniyor

28.11.2016İzmir
Mobilya OSB’de sona doğru

Mobilya OSB’de sona doğru

Ankara Mobilyacılar, Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, bir yıldır çalışmalarını sürdürdüğü ‘Ankara Siteler Mobilyacılar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (SİTELER İOSB) son aşamaya geldiğini açıkladı. Oda, düzenlediği toplantıyla Elmadağ’a yapılması planlanan SİTELER İOSB’nin son durumunu Siteler esnafıyla paylaştı.

28.11.2016Ankara
İzmirlilerin 500 yıllık vazgeçilmezi: Boyoz

İzmirlilerin 500 yıllık vazgeçilmezi: Boyoz

İzmir mutfağının vazgeçilmez lezzeti olan, haşlanmış yumurta ve çay eşliğinde hemen hemen her vakit tüketilen boyoz, kente özgü bir damak tadı olarak 500 yılı aşkın bir süredir İzmirlilerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

27.11.2016Ekonomi
Çıraklık eğitimi zorunlu lise kapsamında

Çıraklık eğitimi zorunlu lise kapsamında

MEB'de müsteşar yardımcısı sayısı 5'ten 7'ye çıkarılacak. Öğrencilere özel barınma hizmeti sunan kurumların işyeri açma ve çalışma ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilecek, mevzuata aykırılık tespit edilirse Bakanlıkça kapatılabilecek. Çıraklık eğitimi zorunlu ortaöğretim (lise) kapsamına alınıyor.

26.11.2016Eğitim
Afyonda kaza: 1 ölü

Afyon'da kaza: 1 ölü

Afyon'da kaza: 1 ölü

25.11.2016Afyon
Ebru Gündeş  Tadilatlar eşim tarafından yapılmıştır

Ebru Gündeş " Tadilatlar eşim tarafından yapılmıştır"

Ebru Gündeş " Tadilatlar eşim tarafından yapılmıştır"

25.11.2016İstanbul
Ebru Gündeşten yalı savunması

Ebru Gündeş'ten yalı savunması

Beykoz Kanlıca'daki yalılarında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla iş adamı Reza Zarrab, eşi Ebru Gündeş ve bu işleri yaptığı belirlenen Hakkı Süha Gökdemir'in 3'er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Hakkında zorla getirme kararı bulunan sanık Ebru Gündeş'in, celse arasında gelerek savunma yaptığı belirtildi.

25.11.2016Gündem
Akademisyenler proje okullarda müdürlük görevi yapabilecek

Akademisyenler proje okullarda müdürlük görevi yapabilecek!

Eğitim alanını düzenleyen tasarının, 11 maddesi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

25.11.2016Kampüs
Akademisyenler proje okullarda müdür olabilecek

Akademisyenler proje okullarda müdür olabilecek

Eğitim alanını düzenleyen tasarının, 11 maddesi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı sayısı 5'ten 7'ye çıkarılacak. Öğrencilere özel barınma hizmeti sunan kurumların iş yeri açma ve çalışma ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilecek, mevzuata aykırılık tespit edilirse Bakanlıkça kapatılabilecek. Akademisyenler proje okullarda müdürlük görevi yapabilecek.

25.11.2016Eğitim
2 kez uzaklaştırma cezası verilen kendisini evden kovan eşini öldürdü (2)

2 kez uzaklaştırma cezası verilen kendisini evden kovan eşini öldürdü (2)

2 kez uzaklaştırma cezası verilen kendisini evden kovan eşini öldürdü (2)

24.11.2016Bursa
Gelini oğlunu öldürdü, pencereden atlamak istedi

Gelini oğlunu öldürdü, pencereden atlamak istedi

Bursa'da bir kadın tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdü. Evli çiftin olaya tanık olan 2 yaşındaki çocuklarına mahalleli sahip çıktı. Eşini bıçakladıktan sonra pencereden atlamak isteyen genç kadına o sırada evde yanlarında bulunan 70 yaşındaki kayınvalidesi engel oldu. Acılı anne oğlunun fotoğrafını öpüp teselli bulmaya çalışıyor. 

24.11.2016Gündem
Evden kovan kocasını öldürdü

Evden kovan kocasını öldürdü

Bursa'da 26 yaşındaki E.Ç., ziyaretine gelen annesi ve kızkardeşinin yanında kendisine küfür edip evi terk etmesini isteyen eşi 27 yaşındaki Suat Kazım Çırak’ı, bıçaklayarak öldürdü. Şikayeti üzerine daha önce iki kez evden uzaklaştırma cezası verilen eşini öldüren E.Ç. gözaltına alındı. Polis, olay anında evde bulunan çiftin 2 yaşındaki çocukları M.’yi, E.Ç.'nin kız kardeşi ve annesine teslim etti.

24.11.2016Gündem
2 kez uzaklaştırma cezası verilen kendisini evden kovan eşini öldürdü

2 kez uzaklaştırma cezası verilen kendisini evden kovan eşini öldürdü

2 kez uzaklaştırma cezası verilen kendisini evden kovan eşini öldürdü

24.11.2016Bursa
Ticaretin temeli küçük esnaftır

Ticaretin temeli küçük esnaftır

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çırak, kalfa ve usta ilişkisinin devam ettirilmesi gerektiğini ve KOBİ'lerin daha çok desteklenmesi gerektiğini söyledi.

22.11.2016Ankara
120 yıldır makinist yetiştiriyor

120 yıldır makinist yetiştiriyor

Eskişehir'de 1896'da kurulan TCDD Eğitim Merkezi'nde, yılda bin 500 demiryolu personeline uygulamalı eğitim veriliyor.

22.11.2016Ekonomi
Usta-çırak buluşması

Usta-çırak buluşması

Hacettepe Üniversitesi’ni düzenlediği “Ustalar ve Çıraklar” adlı sergi, bugün Ahmet Göğüş Sanat Galerisi’nde açılıyor. 

21.11.2016Ankara
Altınordunun mazereti var

Altınordu'nun mazereti var

Altınordu'nun mazereti var

21.11.2016İzmir
Ivanka Trump: Babamın gölgesinde de ışıldarım

Ivanka Trump: 'Babamın gölgesinde de ışıldarım'

İsmi, fiziği annesi Ivana’ya benzese de o kesinlikle babasının kızı. Hakkında şimdiden ‘Amerika’nın ‘gizli’ yeni first lady’si’ deniyor. Seçim kampanyasında babasının sağ kolu olan Ivanka Trump, yeni dünya düzeninde söz sahibi olarak ilk adımlarını atmaya başladı. İşte Ivanka’nın bilinmeyenleri...

19.11.2016Hayat
Ayakkabıcılar kalifiye eleman arıyor

Ayakkabıcılar kalifiye eleman arıyor

KARABAĞLAR Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata ile birlikte Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi'ndeki işyerlerini inceledi. Ata, sektördeki kalifiye eleman sıkıntısına dikkat çekti.

18.11.2016İzmir
Ünlülerin kuaföründen Yenimahallede kuaförlük dersi

Ünlülerin kuaföründen Yenimahalle'de kuaförlük dersi

Ünlülerin kuaföründen Yenimahalle'de kuaförlük dersi

18.11.2016Ankara
“Çıraklık eğitiminde köklü bir değişikliğe gidilmeli”

“Çıraklık eğitiminde köklü bir değişikliğe gidilmeli”

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Esnaf Derneği (ESDER) işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Sanayinin çırakları geleceğin yıldızları’ projesi kapsamında yapılan final müsabakası ve kapanış törenine katıldı. Törende konuşan Erdem çıraklığın zorunlu eğitim kapsamına alınacağını ve bu alanda köklü bir değişikliğe gidilmesinin zaruri olduğunu söyledi.

17.11.2016Eğitim
Ödülünü kimsesiz çocuklara bağışlayacak

Ödülünü kimsesiz çocuklara bağışlayacak

Ödülünü kimsesiz çocuklara bağışlayacak

17.11.2016Aydın
Çıraklar amatörlere karşı

Çıraklar amatörlere karşı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Sanayinin Çırakları Geleceğin Yıldızları Projesi’, 16 Kasım’da yapılacak Ankara Çırak Takımı ile Gençlerbirliği PAF Takımı Karması arasındaki futbol müsabakası ile sona erecek.

15.11.2016Ankara
DİSK-AR: İşsizlikte patlama yaşanıyor

DİSK-AR: İşsizlikte patlama yaşanıyor

DİSK-AR: İşsizlikte patlama yaşanıyor

15.11.2016İstanbul
Denizlide Sağlık-Senden toplantı

Denizli'de Sağlık-Sen'den toplantı

Denizli'de Sağlık-Sen'den toplantı

14.11.2016Denizli
Ünlü kuyumcu yaşamını yitirdi

Ünlü kuyumcu yaşamını yitirdi

Ünlü kuyumcu yaşamını yitirdi

14.11.2016İzmir
Tarsus İdmanyurdu - Sultanbey Belediyespor: 3-0

Tarsus İdmanyurdu - Sultanbey Belediyespor: 3-0

Tarsus İdmanyurdu - Sultanbey Belediyespor: 3-0

12.11.2016Mersin
Şovun adı Trump

Şovun adı Trump

İlk defa bir Amerikan başkanının CV’sinde devlet yazmıyor. İlk defa bir reality show starı başkan oluyor. İlk defa bir ABD seçimi bu kadar sürprizli bitti. Herkes “Şimdi ne olacak” diye soruyor. Kimseye güvenmeyen, en yakın arkadaşlarını bile pahalı hediyeler göndererek sınayan, yıllardır nükleer savaşı düşünen müstakbel başkan Donald Trump’ın tek kişilik şovu nelerden ibaret?

12.11.2016Hayat
Uludağ Kebapçısında iskender bir ömre bedel

Uludağ Kebapçısı'nda iskender bir ömre bedel

İlk tanışmada âşık olmuştum. O ne koku. O ne lezzet. O ne şehvet! Üçüncü 1.5 porsiyonu ısmarladığımda garson bile isyan etmişti. O gün bugündür peşindeyim...

11.11.2016Gurme
Vekil First Lady İvanka Trump

"Vekil First Lady" İvanka Trump

"Vekil First Lady" İvanka Trump

10.11.2016İstanbul

Yazar Sonuçları

Üretim üssü gibi

Üretim üssü gibi

İZMİR’de Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu 7.532 dönümün üzerinde araziye kurulu olan cezaevinde 38 işkolunda faaliyet gösteriliyor.

30.11.2016İzmir
Bu çirkin dünyayı değiştirmek bir iddiaysa, evet iddialıyım

Bu çirkin dünyayı değiştirmek bir iddiaysa, evet iddialıyım

Metin Hara şimdi de ikinci kitabıyla karşımızda!

18.11.2016Cumartesi Yazıları
Plazadan toprağa

Plazadan toprağa

HER biri iyi eğitim alır. Uzmanlık alanlarında da başarı dolu bir kariyere doğru yürürken, 2013’te profesyonel iş yaşamlarıyla ilgili radikal bir karar alırlar.

13.11.2016İzmir
Bodrum’a da yerleşsen, bu ülke arkandan gelecektir

Bodrum’a da yerleşsen, bu ülke arkandan gelecektir

INSTAGRAM hesabımda bile adımın altında ‘göçebe’ yazdığına göre, koskoca 1 yılı devirdiğim İstanbul’dan, bu kez de Bodrum’a yerleşmeyi düşünebilirim! (Hoş şu siyasi ortamda Barcelona’ya yerleşmeyi daha uygun buluyorum ama öyle bir param yok)

13.11.2016İzmir
Uludağ Kebapçısında iskender bir ömre bedel

Uludağ Kebapçısı'nda iskender bir ömre bedel

İlk tanışmada âşık olmuştum. O ne koku. O ne lezzet. O ne şehvet! Üçüncü 1.5 porsiyonu ısmarladığımda garson bile isyan etmişti. O gün bugündür peşindeyim...

11.11.2016Cumartesi Yazıları
Sana borçluyuz...

Sana borçluyuz...

Geçmiş yıllarda 10 Kasım’larda koskoca bir ülkenin saat 9’u 5 geçe Ata’sının huzurunda saygı duruşuna kalkmasını da eleştirdiler.

10.11.2016Kelebek Yazıları