Arşiv
Yazarlara Göre
Nilüfer PAZVANTOĞLU585Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU391Osman MÜFTÜOĞLU295Doğan HIZLAN166Mesude ERŞAN125Güzin Abla111Dr. Gündüz TEZMEN91Dr. Nuri Soysal72Taha AKYOL45Yalçın BAYER36Erkan ÇELEBİ34Kanat ATKAYA34Ayşe ARMAN33Kubilay KESKİN33Mehmet ÖZ29Suna DUMANKAYA29Hadi ULUENGİN28Özdemir İNCE28Şükrü KIZILOT28Bülent KATARCI23Nora ROMİ20Şenol Kalyoncu20Emin ÇÖLAŞAN19Banu TUNA18Ertuğrul ÖZKÖK17Pakize SUDA17Gökhan KİMSESİZCAN16Melike Karakartal15Ali Atıf BİR11Yalçın DOĞAN11Cengiz SEMERCİOĞLU10Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU10Pınar REYHAN10Ayşe ARAL9Yasemin BORAN9Yaşar AKSOY9Mehmet Y. YILMAZ8Mehmet YAŞİN8Zeynep BÖLÜKBAŞI8Ahmet HAKAN7Bünyamin SÜRMELİ7Doğan ULUÇ7Gila BENMAYOR7Nurten ERK TOSUNER7Sevil ATASOY7Soner YALÇIN7Ayşe ÖZEK KARASU6Erdal İPEKEŞEN6Melis ALPHAN6Pako'nun Sayfası6Sahrap SOYSAL6Tuğrul ŞAVKAY6Şenay DÜDEK6Bekir COŞKUN5Figen BATUR5Murat BARDAKÇI5Nilüfer KAS5Niobe5Onur BAŞTÜRK5Aynur TARTAN4Cengiz ÇANDAR4Duygu Sedefoğlu4Naci Cem Öncel4Serdar TURGUT4Vahap MUNYAR4Yonca TOKBAŞ - Kelebek4Yılmaz ÖZDİL4Arman Kırım3Ayçe DİKMEN3Bahar AKINCI3Cenker TEZEL3Deniz SİPAHİ3Ebru ÇAPA3Esra MİDİLLİ3Melda Narmanlı ÇİMEN3Oktay EKŞİ3Rahmi TURAN3Tufan TÜRENÇ3Uğur CEBECİ3İsmet BERKAN3İzzet ÇAPA3Adam Adam2Adnan KAYA2Akif BEKİ2Alışveriş Cadısı2Aylin Anne2Ayşe ARAL - Kelebek2Buse Özel2Cüneyt ÜLSEVER2Dr.Başak DEMİRİZ2Enis BERBEROĞLU2Fatih ALTAYLI2Gamze CİZRELİ2Gülse BİRSEL2Gürül Öğüt2Hülya AVŞAR2Kamil Aydoğan2Kurthan FİŞEK2Mehmet Ali BİRAND2Meriç ENERCAN2

Cilt

Cilt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cilt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.930 Cilt haberi bulunmuştur.

Cilt Haberleri

Deve kuşu eti, kırmızı ete rakip olacak

Deve kuşu eti, kırmızı ete rakip olacak

Türkiye'de deve kuşu üretimi ve tüketiminin az olmasının gerek sağlık gerekse ticari açıdan büyük bir eksiklik olduğunu belirten Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Ak, "Deve kuşları ülkemizdeki kırmızı et üretim açığının kapatılmasına katkıda bulunabilir. Kolesterol sorunu olanlar için de sağlıklı bir kırmızı et kaynağı olarak önem taşımaktadır" dedi.

27.6.2016Ekonomi
Çocuklarda güneş yanıkları deri kanserine zemin hazırlıyor

Çocuklarda güneş yanıkları deri kanserine zemin hazırlıyor

İzmir Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Ceylan Emir, çocukluk döneminde yaşanan ani güneş yanıklarının ilerleyen yaşlarda deri kanseri oluşma riskini arttırdığını söyledi.

25.6.2016Sağlık
Ne kadar tehlikeli olduğunu bilseniz, bunu asla yapmazdınız!

Ne kadar tehlikeli olduğunu bilseniz, bunu asla yapmazdınız!

Uzun çalışma saatleri, sabahlara kadar süren eğlenceler, stres ve diğer faktörler, çoğu zaman birçoğumuzun yeterince uyku uyuyamamasına neden oluyor. Bazıları ara sıra yaşam koşulları gereği uykusundan feragat ederken, bazıları da bunu bir rutin haline getiriyor. Peki bu vücudumuzda nasıl etkiler yaratıyor?

21.6.2016Sağlık
Tümörü yok ediyor sağlıklı hücreleri koruyor

Tümörü yok ediyor sağlıklı hücreleri koruyor

Fransa'da Nice Üniversitesi'nden bilim insanları "melanom" türü cilt kanserinin tedavisi için geliştirilen ilacın, tümörlü hücreleri yok ederken sağlam hücrelere ise zarar vermediğini belirledi.

17.6.2016Sağlık
At ve eşek sütünün fiyatı, altınla yarışıyor

At ve eşek sütünün fiyatı, altınla yarışıyor

Temel besin maddelerinden biri olan sütün fiyatı, dünyada ve Türkiye'de son yılların en düşük seviyesini görse de bazı hayvanlardan elde edilen sütün fiyatı adeta altın fiyatıyla yarışıyor.

11.6.2016Ekonomi
Susuzluk tüm vücudu alt üst ediyor

Susuzluk tüm vücudu alt üst ediyor

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, gündelik hayatta ihmal ettiklerimizin başında su içmenin geldiğini söyledi. Enç, “Az su içmek vücudun tüm dengesini alt üst edebilir. Az su içenlerde yorgunluk, dikkat güçlüğü ve hafıza bozuklukları görülebilir” dedi.

10.6.2016Sağlık
Yetersiz D vitamini kanseri tetikleyebilir

Yetersiz D vitamini kanseri tetikleyebilir

Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral, D vitamininin diyabet ve kansere karşı koruyucu faktör olduğunu, eksikliği halinde kalp, alerjik, metabolizma hastalıkları ve kanser gibi birçok problemi tetikleyebileceğini söyledi.

8.6.2016Sağlık
Plaj çantasının olmazsa olmazları

Plaj çantasının olmazsa olmazları

Sıcak kumlardan serin sulara atlarken plaj çantanızda bulunması gerekenleri derledik.

7.6.2016Stil
60’lı yaşlarda diploma heyecanı yaşadılar

60’lı yaşlarda diploma heyecanı yaşadılar

Edirne’de emekli sınıf öğretmeni Lütfü Kısaoğlu 62 yaşında, İzmir’de kanserle verdiği mücadelesini kazandıktan sonra yarım kalan üniversite öğrenimini 60 yaşında tamamlayan Mehmet Kılıç, Gaziantep Üniversitesi Nurdağı Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü'nden şeref öğrencisi olarak mezun olan 61 yaşındaki Recep Ekici, mezuniyet heyecanı yaşadı.

3.6.2016Eğitim
Cilt kanserini yenen genç yeni bir yüz istiyor

Cilt kanserini yenen genç yeni bir yüz istiyor

Erzurum'da çocukken yakalandığı cilt kanserini 10 yıllık mücadele sonunda yenen 20 yaşındaki Murat Yılan'ın en büyük dileği hastalığın yüzünde bıraktığı izlerin silinmesi.

3.6.2016Sağlık
Penaltı atışı sırasında sakin kalın!

Penaltı atışı sırasında sakin kalın!

iPhone, iPad veya Apple Watch’unuzdan takip edeceğiniz en popüler uygulamalarla Euro 2016 ile ilgili hiçbir maçı kaçırmayın. Takımınızın tüm önemli anlarını yakalayın, yorumları yakından takip edin.

3.6.2016Futbol

"Genç kalmak için ameliyat şart değil"

Daha genç görünmek için cerrahi estetik uygulamaların zorunlu olmadığını söyleyen Dr. Devrim Gürsoy, "Cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyulmaksızın, kişinin en doğal görünümüyle 3-5 sene gençleşmesini sağlamak mümkün” dedi.

30.5.2016Sağlık
Yüzüne nitrojen attı!

Yüzüne nitrojen attı!

Gün geçmiyor ki sosyal medyada yeni bir çılgınlık yaşanmasın! Sosyal medyada yapılan akıl almaz deneylere bir yenisi daha eklendi. Genç bir adam yüzüne ölümcül sonuçlara yol açabilecek şekilde sıvı nitrojen attı!

28.5.2016Dünya
Yürürken bacağınız ağrıyorsa nedeni damar sertliği olabilir

Yürürken bacağınız ağrıyorsa nedeni damar sertliği olabilir

Eğer yürürken bacağınız ağrıyor, dururken ağrı geçiyorsa dikkat edin çünkü damar tıkanıklığı nedeniyle ağrıyor oluyor olabilir. Hafif tıkanıklıklar ise belirti vermiyor.

26.5.2016Sağlık

Çocuklarda bağışıklık sistemi ve sık hastalanma

Bağışıklık sistemindeki doğuştan gelen bozuklukların veya yetmezliklerin en önemli göstergesi, çocuklarda sık tekrarlayan enfeksiyonlardır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünoloji-Alerji Uzmanı Dr. Gülten Türkkanı Asal, çocuklarda bağışıklık sistemi hakkında detaylı ve önemli bilgiler verdi. 

24.5.2016Sağlık
Nets Club'tan Buca'ya şube

Nets Club'tan Buca'ya şube

EGE Bölgesi'nin ilk güzellik merkezlerinden Net's Club, 6'ncı şubesini Buca'da açarak güzellik alanında yeni yöntem ve teknolojilerle hizmet vermeye başladı.

23.5.2016Ege
Kosta Rika'nın başkenti San Jose kül altında

Kosta Rika'nın başkenti San Jose kül altında

Orta Amerika ülkelerinden Kosta Rika’nın orta kesimlerinde yer alan Turrialba Volkanı’nın külleri çevredeki yerleşim birimlerini toz bulutu altında bıraktı. Başkent San Jose de külle kaplandı.

21.5.2016Dünya
5 TL’de büyük hata

5 TL’de büyük hata

Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Merkez bankası’nın 5 TL üzerindeki DNA hatasınını bulduğunu ancak uyarılarına rağmen bunun düzeltilmediğini söyledi

21.5.2016Gündem
Nobel Kimya ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar: “En önemli faktör çok çalışmak”

Nobel Kimya ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar: “En önemli faktör çok çalışmak”

Türkiye’de okul ziyaretlerine devam eden Nobel Kimya ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, Bilfen’li öğrencilerle buluştu. Öğrencilere DNA hakkında bilgi veren Sancar, “Akciğer kanseri, kanser ölümlerinin yüzde 30’una sebep oluyor. Onu önlemek çok kolay. Sigara içmeyin” dedi. ABD’ye ilk gittiğinde deney yapmakta çok zorluk çektiğini belirten Sancar, öğrencilere deney yapmalarını önererek, “Eliniz ne kadar yatkın olursa olsun ben yüksek zekaya inanmıyorum, ortalama herkesin zekası aynı. En önemli faktör çok çalışmak” diye konuştu.

21.5.2016Eğitim
Cara Delevingne: 'Küçükken kan ve ölüm takıntım vardı'

Cara Delevingne: 'Küçükken kan ve ölüm takıntım vardı'

23 yaşındaki model ve aktris Cara Delevingne, W dergisinin Haziran-Temmuz sayısının kapak kızı oldu. Delevingne küçük yaşlarda erkek süper kahramanlar gibi olmak istediğini ve ölüm takıntısı olduğunu söyledi.

19.5.2016Hayat
Saçkıranın 3 psikolojik sebebi

Saçkıranın 3 psikolojik sebebi

Uzmanlar saçkıranın nedeninin yüzde 90 psikolojik etkenlerle oluştuğunu, hastaların yüzde 30'unun bir yıl içinde hiçbir çaba göstermeden normale dönebileceğini belirtiyor.

19.5.2016Sağlık
'Şampuanın saçı yıkaması değil beslemesi önemli'

'Şampuanın saçı yıkaması değil beslemesi önemli'

Acvit Kozmetik,'in CEO'su İsmail Çetin, saç yıkayan değil saçı besleyen şampuanların kullanılması gertektiğini belirtti.

18.5.2016Ekonomi
Dünyanın en basit ve ucuz karışımı ama cildinizde mucizeler yaratıyor...

Dünyanın en basit ve ucuz karışımı ama cildinizde mucizeler yaratıyor...

İlk izlenimin ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Karşımızdaki insanın bizimle ilgili fark ettiği ilk şeyler yüzümüz ve gülümsememiz oluyor. Dolayısıyla ilk görüşte akılda kalıcı olabilmek için sağlıklı bir görünüşe sahip olmak önemli bir faktör.

18.5.2016Sağlık
Kanser hastalarından ilaca erişim için kampanya

Kanser hastalarından ilaca erişim için kampanya

196 ülkede 70 milyondan fazla kullanıcısı bulunan dünyanın en büyük imza kampanya platformu Change.org’da kanser hastaları kampanya başlattı. Nivolumab etken maddeli yeni nesil kanser ilacının ithal olması ve SGK geri ödeme kapsamında olmaması nedeniyle şu ana kadar 1800’ü aşkın kişinin imzası yer alan kampanya ile, hasta ve hasta yakınları çağrılarına yanıt bekliyorlar.

16.5.2016Sağlık
Ekmek yiyerek de zayıflayabilirsiniz

Ekmek yiyerek de zayıflayabilirsiniz

Son yıllarda ne yazık ki ekmeğin günlük tüketimden çıkartılarak rahatlıkla zayıflanabileceği yönünde popüler diyet kültürünün oluşturduğu ciddi bir yanılgı var. Ekmeği hayatınızdan çıkarın ve zayıflayın! Kilo kaybı muhtemeldir ancak önemli olan bu ağırlık kaybının vücudun hangi kısmından olduğudur. Kas veya su kaybı şeklinde kaybedilen ağırlığın yanıltıcı olduğu gerçeğini artık hepimiz biliyor ve diyet yaparken ekmeği azaltmanın zararını da işte tam bu noktada görülür.

16.5.2016Sağlık
Yaşınıza göre vitamin takviyesi

Yaşınıza göre vitamin takviyesi

Yapılan bir araştırma kadınların yaş grubuyla alması gereken takviye vitaminin farklılık gösterdiğini açıkladı.

11.5.2016Sağlık
Cilt kreminde civa çıktı

Cilt kreminde civa çıktı

Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun bu yılın ilk üç aylık döneminde yaptığı 336 kozmetik ürün incelemesinde, 170 ürünün "teknik düzenlemeye aykırı", 138'inin ise "güvensiz" olduğu belirlendi.

11.5.2016Ekonomi
Kırışıklıkları yok eden

Kırışıklıkları yok eden "ikinci deri" geliştirildi

Bilim adamlarının polimerden elde ettiği krem, cilde uygulandığında ikinci bir deri gibi koruyucu tabaka oluşturuyor. Krem, kozmetik alanındaki kullanımının yanı sıra deri hastalıklarının tedavisine de yardımcı oluyor. 

10.5.2016Sağlık
Aman dikkat! Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın...

Aman dikkat! Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın...

İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden Metropolitan'da yapılan bir araştırma, hepimizin evinde, çantasında, dolabında yaşamakta olan çok büyük bir tehlikeyi ortaya çıkardı: Makyaj çantaları!

9.5.2016Sağlık
Herkesin 'mikrobu' kendine

Herkesin 'mikrobu' kendine

ABD'de yapılan araştırmalara göre, her kişinin cildinde, kendine özgü ve zamanla değişmeyen bakteriler bulunuyor.

6.5.2016Sağlık
Serenay Sarıkaya merak edilenlerini anlattı

Serenay Sarıkaya merak edilenlerini anlattı

Milyonlarca Instagram takipçisi var, son beş sezondur Mavi’nin yüzü, el attığı her iş merak uyandırıyor. Serenay Sarıkaya, daha uzun yıllar zirvede olacak gibi görünüyor. Ünlü oyuncu, InStyle dergisine konuştu.

6.5.2016Paparazzi
Asma Bahçeler’de kişisel gelişim günleri

Asma Bahçeler’de kişisel gelişim günleri

İZMİR’de Tanyer İnşaat’ın prestij projesi Asma Bahçeler, kişisel gelişim uzmanı İkbal Kaya’yı, 14 ve 28 Mayıs’ta site sakinleri ve kişisel gelişim meraklılarıyla bir araya getirecek.

6.5.2016Ege
Tüp bebek tedavisinde devrim niteliğinde gelişme

Tüp bebek tedavisinde devrim niteliğinde gelişme

Bilim insanları bir insan embriyosunu 13 gün boyunca laboratuvar ortamında büyütmeyi başardı. Böylece IVF olarak da bilinen tüp bebek tedavisinde daha başarılı sonuçlar elde edilebilecek. Bu da gelecekte, çocuk sahibi olamayan çiftler için çok büyük bir umut ışığı yanacağına işaret ediyor.

5.5.2016Dünya
Kök hücrelerimiz ile yüz ve cilt gençleştirme

Kök hücrelerimiz ile yüz ve cilt gençleştirme

Yaşlanmayı geciktirmek, yaşlanma etkilerini gidermek, cildimizin daha genç ve daha canlı bir yapı ve görünüme sahip olması için anti-aging ve estetik tıp alanındaki en yeni uygulamalardan biri kendi kök hücrelerimizle yapılan tedavilerdir.

5.5.2016Sağlık
Besinlerin senfoni orkestrası

Besinlerin senfoni orkestrası

Anti aging'in Türkiye için uygun bir beslenme tarzı olduğunu söyleyen Diyetisyen Neslihan Aktepe, besin renklerinin birleşiminden oluşan sentezi orkestraya benzetiyor.

5.5.2016Sağlık
KYK burs, yurt ve öğrenim kredisi başvuru işlemleri

KYK burs, yurt ve öğrenim kredisi başvuru işlemleri

Öğrenim hayatı devam eden milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren KYK yurt ve burs işlemleri nasıl yapılıyor? KYK burs, yurt ve öğrenim kredisinden kimler yararlanabilir? Başvuru şartları neler?

4.5.2016Gündem
Yaşadığımız yerin aşırı temiz olması sağlığımız için kötü mü?

Yaşadığımız yerin aşırı temiz olması sağlığımız için kötü mü?

Yaşadığımız yer aşırı temiz mi olmalı? Temizliğin fazlası zararlı mı? Uzmanlar bu konuda ne diyor? İşte, yaşadığımız yerin aşırı temiz olması sağlığımız için kötü müdür sorusunun cevabı..

4.5.2016Gündem
Pırıl pırıl bir cildin 8 kuralı

Pırıl pırıl bir cildin 8 kuralı

Güzellik, fiziksel görünüm ile başlar, kişinin iç dünyası ile bir bütün oluşturuyor. Ancak yaş ilerledikçe artan yorgunluklar, stres, uykusuzluk, sorumluluklar, çevre kirliliği, kimyasala maruz kalma gibi kişisel ve çevresel faktörler; ciltte kırışıklık, sarkma, lekelenme, parlaklık ve canlılığın kaybolması gibi sonuçlarla fiziksel değişikliklere sebep oluyor. Bu değişiklikler de, kişinin sağlıksız görünümüyle birlikte mutsuzluğa yol açıyor.

3.5.2016Sağlık
Hassas ciltlerin kozmetik intoleransı

Hassas ciltlerin kozmetik intoleransı

Hassas cildin çeşitli çevresel faktörlere karşı anormal ve abartılı tepkisine bağlı gelişen, yanma, batma, karıncalanma ve gerginlik hissi gibi şikayetlerle karakterize olan tıbbi durum oldukça yaygındır. Genellikle kozmetik ürünlerin kullanımıyla ilişkilendirilen bu reaksiyon, 'kozmetik intoleransı' olarak da adlandırılmıştır.

3.5.2016Sağlık
Saç ve güzellik bölümü öğrencilerine ikinci uzmanlık alanı

Saç ve güzellik bölümü öğrencilerine ikinci uzmanlık alanı

Bir meslek yüksekokulu, yaptığı işbirliği ile saç ve güzellik hizmetleri programı öğrencilerine ikinci bir uzmanlık alanı fırsatı sundu. Bir firma ile yapılan iş birliği kapsamında öğrenciler ayak sağlığı ve bakımı eğitimi de alacak.

2.5.2016Eğitim
Çok para harcamadan kendi kendine detoks yapmanın yolları...

Çok para harcamadan kendi kendine detoks yapmanın yolları...

Mevsim geçişlerinde, özellikle kıştan yaza geçerken detoks hem önemli hem de gerekli. Peki detoks tam olarak ne demek? Nasıl detoks yapılır? Günlük programlar halinde satılan soğuk sıkma meyve suları şart mı? Yoksa evde kendi kendimize hazırlayacağımız basit formüllerle de vücudumuzu temizlemek mümkün mü? Tüm bu soruların cevapları için sizi aşağı alalım...

2.5.2016Sağlık
SSK- SGK borç sorgulama nasıl yapılır?

SSK- SGK borç sorgulama nasıl yapılır?

SSK- SGK borç sorgulama nasıl yapılır? günün en çok merak edilen konularuından oldu. Elektronik ortamda SGK borç sorgulama işlemi için iki farklı uygulama bulunmaktadır. Birinci yöntemde sigortalı e-devlet şifresi ile SGK borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilir,ancak bunun için öncelikle bir PTT şubesinden e- şifresi almış olması gerekmektedir. İşte SSK-SGK borç sorgulama yöntemleri...

29.4.2016Ekonomi
Rüveyda Öksüz merak edilenleri anlattı

Rüveyda Öksüz merak edilenleri anlattı

Miss Turkey 2013 birincisi Rüveyda Öksüz, yarışmanın ardından Ezra ve Sen Benimsin dizilerinde başrol oynadı. Bu sene diziler için dondurduğu İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay bilimleri bölümüne yeniden devam eden ve bir yandan da yeni sezon için gelen teklifleri değerlendiren Öksüz Kelebek için objektif karşısına geçip sorulara yanıt verdi.

29.4.2016Paparazzi
Güneş yanığı cilde ne kadar zarar veriyor?

Güneş yanığı cilde ne kadar zarar veriyor?

Güneş yanığı cilde ne kadar zarar veriyor? Güneş yanığının cilde zarar vermesi durumu ne kadar zorladığınıza bağlıdır. Güneş yanığı cilde zarar vermemesi için ne yapmalıyız? İşte güneş yanığı cilde ne kadar zarar verir cevabı..

28.4.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Her yaşta genç görünmenin 9 yolu

Her yaşta genç görünmenin 9 yolu

Yaşlanmak, hayatın doğal ve normal bir parçası… Ancak yaşınızın ilerliyor olması harika görünmeyeceğiniz anlamına gelmez! Her yaşta güzel görünmenin sırrı; vücudun nasıl yaşlandığını anlamak, yeni ve sağlıklı alışkanlıklar edinmeyi öğrenmektir. Tabii ki genler ve çevresel faktörlerin etkisi büyük; ancak yapacağınız seçimler büyük fark yaratacaktır. 

25.6.2016Pazar Yazıları
İslam dünyası Allah ile aldatılarak mahvedildi

İslam dünyası Allah ile aldatılarak mahvedildi

PROF. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, son çıkardığı ‘Allah ile Aldatmak’ kitabı ile yeniden gündeme oturdu ve TV’lerdeki söyleşilerinde çarpıcı açıklamalar yaptı.

23.6.2016Yazar Yazıları
Kanser tedavisinde iki önemli gelişme!

Kanser tedavisinde iki önemli gelişme!

Bu haftaki röportaj konuğum Adana Acıbadem Hastanesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Abalı… Konumuz kanser…Kansere umut veren tedavi yöntemlerinden, en sık rastlanan kanser çeşitleri… Ve henüz Türkiye’de ruhsat alamamış ilaçlara kadar birçok konuyu konuştuk.

15.6.2016Yazarlar
Prezervatif de yetmeyebilir

Prezervatif de yetmeyebilir

Soru: Geçen yılki seyahatimden gonore (bel soğukluğu) ile döndüm. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan nasıl korunabilirim?Murat Demir

13.6.2016Seyahat
Yanmadan D vitamini almanın püf noktaları

Yanmadan D vitamini almanın püf noktaları

Soru: Bir yandan “Güneşten korunun” deniyor, diğer yandan “D vitamini için güneşe çıkın”. Hem zararlı etkilerinden korunup hem de D vitamini nasıl alabiliriz?

8.6.2016Seyahat
Sormak lazım

Sormak lazım

NOBEL ödülü kazanan bilim adamımız Sayın Aziz Sancar İslam dünyasının 500 yıldır bilime doğru dürüst katkıda bulunmadığına dikkat çekiyor. Arkadaşımız Nuran Çakmakçı’ya yaptığı açıklamada şöyle diyor:

27.5.2016Haber Yazıları