Chp


 • Polis Okulu ve Akademisi’ne kilit vuruluyor - chp

  Polis Okulu ve Akademisi’ne kilit vuruluyor18.12.2014

  GÜNDEM

  POLİS Okulu ve Akademisi’nin kapısına kilit vurulmasına ilişkin Güvenlik Paketi’ndeki kritik düzenlemeler, Meclis İçişleri Alt Komisyonu’nda kabul edildi.
 • CHP'nin pankartı mahkeme kararıyla kaldırıldı - chp

  CHP'nin pankartı mahkeme kararıyla kaldırıldı18.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Sakarya il binasının tabelasının üzerine asılan, ’17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası Olsun’ yazılı pankart, Sakarya Cumhuriyet Savcılığı tarafından mahkemeye yapılan başvuru sonrasında kaldırıldı.
 • Umut Oran'dan vekiller için mal beyanı teklifi - chp

  Umut Oran'dan vekiller için mal beyanı teklifi18.12.2014

  GÜNDEM

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Milletvekillerinin mal beyanlarının Resmi Gazete’de yayımlanması gerekçesi ile TBMM’YE Siyasi Etik ve Ahlak Yasa Teklifi sundu.Oran, " 17 Aralık’ın yıldönümünde TBMM’de Siyasi Etik Komisyonu kuralım.Milletvekilliği dokunulmazlar kulübü olmamalı.Milletvekili aile bireyleri de tatil, konaklama, seyahat hediyesi kabul edemeyecek" dedi.
 • RTÜK üyesinin odasını basıp hakarete 150 TL ceza - chp

  RTÜK üyesinin odasını basıp hakarete 150 TL ceza18.12.2014

  GÜNDEM

  RTÜK'te geçen ay CHP kontenjanından üye olan Ali Öztunç'un odasını basan, hakaret edip darp girişiminde bulunan RTÜK personeline verilen ceza belli oldu.
 • Nazlıaka’dan da Gökçek’e suç duyurusu - chp

  Nazlıaka’dan da Gökçek’e suç duyurusu18.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, geçtiğimiz aylarda Ankara’nın kirli suyunu gündeme getirdiği için kendisini hedef gösteren Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.ASKİ'nin avukatları da CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.
 • Karayalçın CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini devraldı - chp

  Karayalçın CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini devraldı18.12.2014

  GÜNDEM

  CHP İstanbul İl Başkanlığına getirilen Murat Karayalçın görevi Oğuz Kaan Salıcı’dan devraldı.
 • Her şey Gümüşlükspor için - chp

  Her şey Gümüşlükspor için18.12.2014

  Paparazzi

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan sinema ve tiyatro oyuncusu Nejat İşler, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.Ziyarette, İşler’in yönetim kurulu üyesi olduğu Gümüşlükspor konuşuldu.
 • Kılıçdaroğlu'nun doğum günü için pasta - chp

  Kılıçdaroğlu'nun doğum günü için pasta18.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün doğum günüydü.Kılıçdaroğlu'nun doğum günü de Mevlana'nın 741.Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri'ne katılmak üzere gittiği Konya'da partililer tarafından kesilen pasta ile kutlandı.
 • Nejat İşler ile Başkan Kocadon Gümüşlükspor'u konuştu - chp

  Nejat İşler ile Başkan Kocadon Gümüşlükspor'u konuştu18.12.2014

  Ege

  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde yaşayan sinema ve tiyatro oyuncusu Nejat İşler, Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret etti.Ziyarette, İşler'in yönetim kurulu üyesi olduğu Gümüşlükspor konuşuldu.
 • Mecliste İzmir polemiği: "Kocaoğlu işbirliğine yanaşmıyor" - chp

  Mecliste İzmir polemiği: "Kocaoğlu işbirliğine yanaşmıyor"18.12.2014

  Ege

  ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı 2015 yılı bütçe görüşmeleri, iki İzmirli milletvekilinin, kentsel dönüşüm polemiğine sahne oldu.AK Parti adına söz alan İzmir Milletvekili Aydın Şengül, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın kentsel dönüşüme engel olduğunu söyledi.Bunun üzerine söz alan CHP'li Mehmet Ali Susam ise Bakanlığın, Belediye'nin izinlerini geciktirdiğini, hükümetin İzmir'in yerel yönetiminin inisiyatif almasına karşı olduğunu dile getirdi.
 • İhsan Özkes: "Hayri İnönü'ye iki kez sorduk 'tehdit yok' dedi" - chp

  İhsan Özkes: "Hayri İnönü'ye iki kez sorduk 'tehdit yok' dedi"18.12.2014

  GÜNDEM

  Şişle Belediye Başkanı ile Mustafa Sarıgül arasında yaşanan sorunu çözmek için görevlendirilen CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, "Hayri İnönü'ye, Sarıgül'ün kendisini tehdit ettiğine dair basında yer alan iddiaları hem İstanbul'da ben sordum hem de Ankara'da Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu sordu.İnönü, her iki sefer de kendisinin tehdit edilmediğini söyledi" dedi.
 • CHP'li Nazlıaka'ya "kaçak su" kullandığı iddiasıyla suç duyurusu - chp

  CHP'li Nazlıaka'ya "kaçak su" kullandığı iddiasıyla suç duyurusu18.12.2014

  GÜNDEM

  ASKİ'nin avukatları, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
 • Mustafa Sarıgül'den Nazlı İnönü'ye yanıt - chp

  Mustafa Sarıgül'den Nazlı İnönü'ye yanıt18.12.2014

  GÜNDEM

  CHP'li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Doçent Nazlı İnönü, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini, hatta New York'ta 750 bin dolar karşılığında mafya tuttuğunu ve Sarıgül'ün eşinin istifa etmesi için baskı yaptığını söylemişti.Mustafa Sarıgül'ün yanıtı gecikmedi.
 • Polis Okulu ve Akademisi’ne kilit vuruluyor - chp

  Polis Okulu ve Akademisi’ne kilit vuruluyor18.12.2014

  Eğitim

  Polis Okulu ve Akademisi’nin kapısına kilit vurulmasına ilişkin Güvenlik Paketi’ndeki kritik düzenlemeler, Meclis İçişleri Alt Komisyonu’nda kabul edildi.
 • Erdoğan: Kimin aşk, kimin ihanet dolu olduğu er ya da geç aydınlığa kavuşacaktır - chp

  Erdoğan: Kimin aşk, kimin ihanet dolu olduğu er ya da geç aydınlığa kavuşacaktır18.12.2014

  GÜNDEM

  Şeb-i Arus töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kimin dost, kimin hasım olduğu, kimin aşk dolu, kimin ihanet dolu olduğu er ya da geç aydınlığa kavuşacaktır" dedi.Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan salona geldiğinde Başbakan Davutoğlu ile tokalaşarak selamlaştı.Kılıçdaroğlu da Erdoğan ile selamlaşmak için ayağa kalktı.Ancak aralarında mesafe bulunması nedeniyle Erdoğan, elini havaya kaldırarak Kılıçdaroğlu’nu selamladı.Kılıçdaroğlu da kafasını sallayarak selam verdi.
 • Meclis’te 17 Aralık hareketliliği - chp

  Meclis’te 17 Aralık hareketliliği17.12.2014

  GÜNDEM

  17 Aralık'ın yıldönümünde TBMM'de MHP’liler kürsüye rozet taktı, CHP’liler Genel Kurul’da pankart kaldırdı.CHP Milletvekili Ali Özgündüz, kürsüye '17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası olsun' yazan döviz asmak isteyince önce AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz daha sonra partililer müdahale etti.Yaşanan gerilim nedeniyle birleşime ara verildi.Tekrar kürsüye gelen Özgündüz, aynı dövizi asmak isteyince AK Parti Milletvekili Gökçen Enç, dayanamayıp kürsüye yürüdü.
 • Kürsüde sahte paraları etrafa saçtı - chp

  Kürsüde sahte paraları etrafa saçtı17.12.2014

  GÜNDEM

  TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerine 17 Aralık protestoları ve tartışmaları damga vurmaya devam ediyor.
 • CHP'den Karayalçın açıklaması - chp

  CHP'den Karayalçın açıklaması17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, eski Genel Başkanlardan Murat Karayalçın'ın İstanbul İl Başkanlığına getirildiğini bildirdi.
 • Bizde Japon Kültürü olsaydı Bakanlar Kurulu'nda kimse kalmazdı - chp

  Bizde Japon Kültürü olsaydı Bakanlar Kurulu'nda kimse kalmazdı17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Barolar Birliğindeki Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezinin "17/25 Sempozyumu'"nda konuştu.Kılıçdaroğlu, "Japonya’dan örnek vermek istemiyorum ama yine de vereyim.Tarım bakanı suçlandı, intihar etti.Bizde Japon kültürü olsaydı Bakanlar Kurulu'nda kimse kalmazdı" dedi.
 • Ayaklı billboard - chp

  Ayaklı billboard17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP, 17 Aralık’ın yıldönümünde suçlanan 4 eski bakanın maskeli fotoğrafını asmak için kiralayacak billboard bulamadı.Bazı CHP’liler dün Ankara’da, ellerinde ayakkabı kutuları, üzerlerinde afişlerle “Ayaklı billboard” olarak dolaştılar.
 • Kılıçdaroğlu 'Mevlana sadece Konya'da anılmalı' - chp

  Kılıçdaroğlu 'Mevlana sadece Konya'da anılmalı'17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Mevlana, sadece Konya'da anılmalı.Burada anılmalı.Şeb-i Arus ile başka yerlerde anmayı özellikle parayla anmayı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim.Mevlana farklıdır.Mevlana insanlık demektir, yücelik, ululuk demektir" dedi.
 • Nazlı İnönü: Sarıgül ölümle tehdit etti - chp

  Nazlı İnönü: Sarıgül ölümle tehdit etti17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Doçent Nazlı İnönü, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini söyledi.Nazlı İnönü, eşine istifa etmesi için büyük baskı yapıldığını iddia etti.İnönü, “Benden çok çocuklarım için korkuyorum” dedi.
 • Davutoğlu tokalaştı, Erdoğan selamladı - chp

  Davutoğlu tokalaştı, Erdoğan selamladı17.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çad Başbakanı Kalzeube Payimi Deubet ve bir çok bakanın katıldığı Mevlana’yı Anma 741’inci Vuslat Yıldönümü etkinlikleri bu yıl önceki yıllardan farklı olarak Konya’da Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi ve Spor Salonu’nda yapıldı.
 • ‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda’ - chp

  ‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda’17.12.2014

  Ankara

  Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Müjdat Gezen Tiyatrosu’nun gazeteci Yılmaz Özdil’in kitabından uyarlayarak sahneye taşıdığı “Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda” adlı oyuna ev sahipliği yaptı.
 • Metroya yeni setler geliyor - chp

  Metroya yeni setler geliyor17.12.2014

  Ankara

  Çayyolu ve Sincan hatlarında yaşanan sıkıntılar Meclis gündemine geldi.Levent Gök, bütçe görüşmeleri sırasında Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a metrodaki problemleri anlatarak, “Vagonlar tıklım, tıklım” dedi.Bakan Elvan da, “Şu anda 6.5 dakikada bir sefer yapılıyor; ama Ocak sonu itibarıyla, inşallah bu 6 buçuk dakikalık sefer sayısı daha da aşağı inecek” dedi.
 • MHP’li Yılmaz: Milli Park’ta Erdoğan’ın balıkçısına MHP’li Yılmaz: Milli Park’ta Erdoğan’ın balıkçısına balıkhane açılıyor - chp

  MHP’li Yılmaz: Milli Park’ta Erdoğan’ın balıkçısına MHP’li Yılmaz: Milli Park’ta Erdoğan’ın balıkçısına balıkhane açılıyor17.12.2014

  Ankara

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Genel Kurul’daki bütçe görüşmelerine MHP’li Seyfettin Yılmaz’ın konuşması damga vurdu.AOÇ’deki yapılaşmayı eleştiren Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na “Bu kadar memurun senin dışarıdayken Erdoğan’ın balıkçısına orada balıkhane açıyor musun, açmıyor musun?” diye sordu.
 • Bu da "Yavaş zeytinyağı" - chp

  Bu da "Yavaş zeytinyağı"17.12.2014

  Ege

  İZMİR'in Seferihisar İlçesi'nde, 'yavaş zeytinyağı' adı verilen geleneksel taş baskı yöntemiyle zeytinyağı üretimine başlandı.
 • 'Aykırı Kumpanya' tam not aldı - chp

  'Aykırı Kumpanya' tam not aldı17.12.2014

  Ege

  AYKIRI Sorular isimli televizyon programıyla tanınan Enver Aysever'in hazırlayıp sunduğu Aykırı Kumpanya, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde seyirciyle buluştu.Yakın döneme ait sosyal ve siyasal konuların mizahi bir dille sahnelendiği gösteri sonunda Aysever, okurları için kitaplarını da imzaladı.
 • Balıkesir'de olaylı yıkım - chp

  Balıkesir'de olaylı yıkım17.12.2014

  Ege

  BALIKESİR'in Karesi İlçesi'ne bağlı Kabakdere Mahallesi'nde Hazine arazisinde yapılan kaçak binaların yıkılmak istenmesi sırasında olaylar çıktı.Yıkım için gelen ekipler taş ve baltayla engellendi.Bir kadın bebeğinin boğazına bıçak dayayarak "Gitmezseniz boğazını keserim" diye bağırdı.Mahalle sakinlerinin tepkilerinin dinmemesi üzerine şimdilik yıkımdan vazgeçen ekipler, mahalleden ayrıldı.
 • Yeni il başkanı salı günü açıklanacak - chp

  Yeni il başkanı salı günü açıklanacak17.12.2014

  Ege

  CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, milletvekili adaylığı nedeniyle yönetim kurulundaki 8 üyeyle birlikte istifa edecek.
 • Aydın'da pankart savaşları - chp

  Aydın'da pankart savaşları17.12.2014

  Ege

  CUMHURİYET Halk Partisi Aydın İl Binası’na asılan ’17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun’ yazılı pankart, akşam saatlerinde polisler tarafından indirildi.İkinci bir pankart asılırken, indirilmemesi için CHP Aydın Gençlik Kolları üyeleri nöbete başladı.
 • Kılıçdaroğlu.Mevlana sadece Konya'da anılmalı - chp

  Kılıçdaroğlu.Mevlana sadece Konya'da anılmalı17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ”Mevlana, sadece Konya’da anılmalı.Burada anılmalı.Şeb-i Arus ile başka yerlerde anmayı özellikle parayla anmayı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim.Mevlana farklıdır.Mevlana insanlık demektir, yücelik, ululuk demektir” dedi.
 • CHP'li Erdoğdu: Kamu İhale Kanunu 12 yılda 162 kez değiştirildi - chp

  CHP'li Erdoğdu: Kamu İhale Kanunu 12 yılda 162 kez değiştirildi17.12.2014

  EKONOMİ

  CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, 2002’de çıkarılan 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nun yapılan yolsuzlukları kapatmak için 12 yılda, 162 kez değiştirildiğini savundu.
 • CHP’de ‘cemaatle ittifak’ kavgası büyüyor - chp

  CHP’de ‘cemaatle ittifak’ kavgası büyüyor17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "yerel seçimlerde Cemaat ile çok açık ittifak yaptık" sözleri sebebiyle İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
 • Oran: Yolsuzluğun maliyeti kişi başı 3 bin 273 lira - chp

  Oran: Yolsuzluğun maliyeti kişi başı 3 bin 273 lira17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, soruşturma kapsamındaki fezlekelerde rüşvet, adam kayırmacılık, altın kaçakçılığı, kara para aklama iddialarının yer aldığını belirtti.Oran, "Davutoğlu 'Bu ülkede yolsuzluk ve rüşvet olmadı' diyorsa, dört eski bakanı görevlerine iade etsin, onlarla birlikte seçim mitinglerini dolaşsın" dedi.
 • İnönü-Sarıgül kavgasında son nokta - chp

  İnönü-Sarıgül kavgasında son nokta17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Şişli Belediyesi ile ilgili tartışmalara ilişkin Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül'ün, TBMM'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşmede tokalaşıp birlikte çalışma sözü verdiklerini söyledi.
 • Kılıçdaroğlu: AKP'nin maliyeti 1 yılda 30 milyar dolar - chp

  Kılıçdaroğlu: AKP'nin maliyeti 1 yılda 30 milyar dolar17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hukuki öngörülemezlik nedeniyle son dönemde 30 milyar liralık doğrudan yabancı sermaye yatırımı Türkiye'den kaçtı.Bu rakam yolsuzluğun ve hukuk tanımaz bir hükümetin Türkiye'ye ödettiği faturadır.AKP rejiminin Türkiye'ye maliyeti senede 30 milyar dolardır" dedi.
 • Kredi kartı borçlarında icraya son - chp

  Kredi kartı borçlarında icraya son17.12.2014

  EKONOMİ

  CHP İzmir Milletvekili Dr.Aytun Çıray, milyonlarca kredi ve kredi kartı mağdurunu ilgilendiren kanun teklifini TBMM’ye sundu.Teklif, kredi ve kredi kartı borcu olanların icradan kurtulmasına ilişkin hükümler içeriyor.
 • CHP'liler ayaklı billboard oldu - chp

  CHP'liler ayaklı billboard oldu17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP, 17 Aralık'ın yıldönümü nedeniyle 30 kentte afiş asmak istedi ancak billboardlar dolu olduğu gerekçesiyle izin alamadı.Bunun üzerine CHP'liler ayaklı billboard olup sokak sokak yürümeye başladı.İlk uygulama saban saatlerinde Başkent'te yapıldı.
 • AÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Meral Gültekin: Hükümet adıyla istifam istendi - chp

  AÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Meral Gültekin: Hükümet adıyla istifam istendi17.12.2014

  GÜNDEM

  AKDENİZ Üniversitesi’nde (AÜ) daha önce rektör yardımcılığı görevinde bulunan, 8 ay önce gerçekleştirilen eğilim yoklaması sonucu AÜ Tıp Fakültesi’ne Dekan vekili olarak atanan Prof.Dr.Meral Gültekin’in vekâlet yazısı tartışma yaratacak bir şekilde iptal edilerek Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) gönderildi.Kararın hemen ardından ortaya çıkan iddialar ise günde bomba gibi düştü.
 • Demokratik Gelişim Partisi'nden Çağlayan'da çadır ve çelenk eylemi - chp

  Demokratik Gelişim Partisi'nden Çağlayan'da çadır ve çelenk eylemi17.12.2014

  GÜNDEM

  AK Parti’den istifa eden ve daha sonra Demokratik Gelişim Partisi’ni kuran Kütahya Milletvekili İdris Bal, beraberinde partililerle birlikte İstanbul Adalet Sarayı önündeki meydana çadır kurmak istedi.Polisler buna engel olunca arbede yaşandı.
 • Ahmet HAKAN

  Bana Bel’am dediler asıl Bel’am kendileri - chp

  Bana Bel’am dediler asıl Bel’am kendileri16.12.2014

  YAZARLAR

  AK Partili milletvekilleri size Meclis’te “Bel’am” dediler.Nedir bu “Bel’am”?
 • İsmet BERKAN

  ‘Suç örgütü lideri’ İstihbarat Daire Başkanı olursa. - chp

  ‘Suç örgütü lideri’ İstihbarat Daire Başkanı olursa.16.12.2014

  YAZARLAR

  YAŞANANLAR hakkında siyasi analiz kabilinden pek çok şey söylenebilir; nitekim bu kılıkta pek çok şey de günlerdir söyleniyor.Eğer konuyu biraz daha yakından izliyorsanız, arkada yapılmayı bekleyen daha onlarca operasyon olduğunu da biliyorsunuz demektir; yani Türkiye’de gazeteci ve siyasetçiler daha uzun süre bu konularda çene yarıştıracak.
 • Meclis’te son görev - chp

  Meclis’te son görev16.12.2014

  GÜNDEM

  HAYATINI kaybeden 13’üncü Dönem Siirt Milletvekili Misbah Ongan için TBMM’de tören düzenlendi.
 • Demokrasi kaybediyor - chp

  Demokrasi kaybediyor16.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasiden vazgeçme gibi bir iradenin açıkça beyan edildiğini savunarak, “Sağ-sol, ileri-geri demeden demokrasi isteyen, özgürlük isteyen, kadın erkek eşitliği isteyen, laik, demokratik, sosyal hukuk devleti isteyen bütün yurttaşlarımı CHP çatısı altına bekliyorum” çağrısında bulundu.
 • Şişli için görüştüler - chp

  Şişli için görüştüler16.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli sorununu çözmek için dün 2 önemli görüşme gerçekleştirdi.
 • 12 kişi serbest - chp

  12 kişi serbest16.12.2014

  GÜNDEM

  TAHŞİYECİLER grubuna kumpas kurulduğu iddiasıyla başlayan 14 Aralık Soruşturması’nda gözaltına alınan 30 kişiden 12’si serbest kaldı.Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Televizyonu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski emniyet müdürleri Tufan Ergüder ve Mutlu Ekizoğlu’nun aralarında bulunduğu 18 kişinin sorgusunun ise devam ettiği bildirildi.
 • CHP'nin pankartı kriz yarattı - chp

  CHP'nin pankartı kriz yarattı16.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Binası’na asılan ’17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun’ yazılı pankart, akşam saatlerinde polisler tarafından indirildi.İkinci bir pankart asılırken, indirilmemesi için CHP Aydın Gençlik Kolları üyeleri nöbete başladı.
 • Birgül Ayman Güler sözlerinin arkasında durdu - chp

  Birgül Ayman Güler sözlerinin arkasında durdu16.12.2014

  GÜNDEM

  CHP parti yönetimi, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’i, "CHP’nin çatısı akmaya başlamıştır.30 Mart’ta cemaatle ittifak yaptık" sözleri nedeniyle disipline sevk etmeyi değerlendirirken, Güler’den yazılı açıklama geldi.Güler, haberde çarpıtma olmadığını, sözlerinin arkasında durduğunu söyledi.
 • Hülya Avşar'a destek - chp

  Hülya Avşar'a destek16.12.2014

  Paparazzi

  Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TİKAD üyesi olan sanatçı Hülya Avşar hakkındaki ifadeleri nedeni ile bir açıklama yaptı.
içinde

Chp


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz