Çevre Kirliliği


 • Sigara cebe de zarar - Çevre Kirliliği

  Sigara cebe de zarar10.12.2014

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanlığı, sigaranın sağlığa zararları konusunda uyarırken, Çalışma Bakanlığı da cebe zararlarını bir rehberde derledi.Rehbere göre, paketi 10 lira olan sigarayı bir günde içen kişi, yılda 3 bin 600 liralık ‘kanser’ ve ‘kalp hastalığı’ satın alıyor.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Diğerleriyle aynı çuvala konmak!’ - Çevre Kirliliği

  ‘Diğerleriyle aynı çuvala konmak!’30.11.2014

  YAZARLAR

  ESKİ Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Soruşturma Komisyonu’nda gündeme gelen mal varlığı ile ilgili konuları Hürriyet Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’e açıklarken ilginç bir yorum da yaptı.
 • Çevresel etki de neymiş? - Çevre Kirliliği

  Çevresel etki de neymiş?25.11.2014

  EKONOMİ

  Çevre Bakanlığı’nın 1 yıl aradan sonra baştan aşağıya değiştirdiği Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.Alışveriş merkezleri, golf tesisleri, toplu konut, demiryolu, beyaz eşya boyama tesisleri, tuz çıkarılması, orman alanlarının dönüştürülmesi ÇED kapsamından çıkarıldı.
 • AVM, golf, toplu konut projeleri ÇED'den muaf tutuldu - Çevre Kirliliği

  AVM, golf, toplu konut projeleri ÇED'den muaf tutuldu25.11.2014

  EKONOMİ

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1 yıl aradan sonra ÇED Yönetmeliğini yeniden değiştirdi.Alışveriş merkezleri, golf tesisleri, toplu konut projeleri, 100 km ve altı demiryolu projeleri, beyaz eşya boyama tesisleri, tuz çıkartılması, orman alanlarının dönüştürülmesi projeleri ÇED kapsamından çıkarıldı.Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği kanun hükmü, yönetmelikle geri geldi.Çevre Mühendisleri Odası, “Bu değişiklikler akla, bilime, mantığa aykırı” diyerek isyan etti.
 • Enver Yücel ABD Kongresi'nde konuştu - Çevre Kirliliği

  Enver Yücel ABD Kongresi'nde konuştu14.11.2014

  GÜNDEM

  Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve BAU International University Kurucu Başkanı Enver Yücel, Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkenti Washington DC’de temaslarını sürdürüyor.
 • Mogan’ı kurtaracak plan sempozyumla anlatıldı - Çevre Kirliliği

  Mogan’ı kurtaracak plan sempozyumla anlatıldı13.11.2014

  Ankara

  Suyunun yosun tuttuğu ve aşırı kirliliği nedeniyle balık ölümlerinin yaşandığı Mogan Gölü’nü kurtarmayı amaçlayan protokolün geçtiğimiz aylarda imzalanmasının ardından dün de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir sempozyum düzenledi.
 • Ev aletlerine enerji testi - Çevre Kirliliği

  Ev aletlerine enerji testi04.11.2014

  Ankara

  Ankara Üniversitesi Çevre Koordinatörlüğü, Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve Mühendislik Fakültesi işbirliğinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın hibe proje desteği ile Gölbaşı 50’nci Yıl Kampüsü’nde enerji verimliliği laboratuvarı kuruldu.
 • Zabıtadan görüntü kirliliğine son - Çevre Kirliliği

  Zabıtadan görüntü kirliliğine son20.10.2014

  Ege

  MANİSA Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, cadde ve sokaklarda dağıtılarak çevre kirliliğine neden olan tanıtım broşürlerine yönelik firma sahiplerini uyardı.Çevre kirliliğinin yanı sıra haksız rekabet ortamı oluşturan uygulamanın en aza indirgenmesine yönelik çalışmalarına devam ettiklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, görüntü kirliliği yapacak her türlü engeli ortadan kaldırılması için yasal yaptırımları uygulayacaklarını söyledi.Kentte cadde ve sokaklarında yola savrulan, apartman girişlerine atılan, trafo, direk ve benzeri alanlara yapıştırılan tanıtım broşürleri rahatsız edici boyutlara ulaştı.Bu konuda sürekli şikayet alan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, gerekli çalışmaları yaparak firma sahiplerini uyardı.
 • Zabıtanın patronu vatandaş - Çevre Kirliliği

  Zabıtanın patronu vatandaş16.10.2014

  Ankara

  Çankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlardan e-posta, telefon ve bizzat başvuru ile gelen talep ve şikayetleri değerlendirerek denetimde bulunuyor.
 • Her ülke kirlettiği kadar para ödesin - Çevre Kirliliği

  Her ülke kirlettiği kadar para ödesin05.10.2014

  Gündem2008

  TÜRKİYE, aralık ayında Peru’da yapılacak Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Konferansı’nda, çevre kirliliğiyle mücadelede tarihi bir çağrıda bulunmaya hazırlanıyor.Konferansta Türkiye’yi temsil edecek Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, çevre kirliliğini önlemeye yönelik fonlara tüm ülkelerin ‘kirlettikleri kadar ödeme yapmasını’ isteyeceklerini söyledi.
 • Türkiye’nin ilk yat festivali - Çevre Kirliliği

  Türkiye’nin ilk yat festivali21.09.2014

  Hayat

  Türkiye’nin ilk yat festivali “Turkcell Platinum Hisarönü Aegean Yachting Festival” Muğla’nın Hisarönü ilçesindeki Martı Marina & Yacht Club’da yapıldı.19-21 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşen festivale yelken dünyasında efsane olmuş kişiler katıldı.Üç günlük festival programı kapsamında düzenlenen “Hazine Avı” yarışması büyük ilgi gördü.
 • Üniversite öğrencileri, 6 bin kilometre pedal çevirecek - Çevre Kirliliği

  Üniversite öğrencileri, 6 bin kilometre pedal çevirecek08.09.2014

  Gündem2008

  Ege Üniversitesinin 60.kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 6 bin kilometre pedal çevirecek öğrenciler, İnebolu ilçesine ulaştı.
 • Üniversiteliler 6 bin kilometre pedal çevirecek - Çevre Kirliliği

  Üniversiteliler 6 bin kilometre pedal çevirecek08.09.2014

  Eğitim

  Ege Üniversitesi’nin 60’ıncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 6 bin kilometre pedal çevirecek öğrenciler, İnebolu’ya ulaştı.
 • Atıklar hayvan yemi - Çevre Kirliliği

  Atıklar hayvan yemi04.09.2014

  Ege

  Yıllardır sorun olan tarla, çürümüş meyve-sebze, ölü tavuk-balık ve evsel atıkları ithal ettiği geri dönüşüm makinesi ile kaldıran ARGD A.Ş., ekonomik değer haline getiriyor
 • Beyaz Kırlangıçlar göreve başladı - Çevre Kirliliği

  Beyaz Kırlangıçlar göreve başladı04.09.2014

  Ege

  İZMİR’de, bisiklet yollarının daha güvenli kullanılması amacıyla Emniyet Müdürlüğü’nün oluşturduğu bisikletli trafik polisleri, ’Beyaz Kırlangıçlar’ görevlerine başladı.
 • Öğretmenlere çevre eğitimi - Çevre Kirliliği

  Öğretmenlere çevre eğitimi31.08.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve ÇEKÜD iş birliğiyle yaklaşık 5 bin öğretmen, yarından itibaren 81 ilde eş zamanlı düzenlenen "çevre" konulu eğitici eğitimlerine katılacak.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Kepek nasıl önlenir - Çevre Kirliliği

  Kepek nasıl önlenir28.08.2014

  Yazarlar

  Saçlı derinin kendini yenileme hızının artması kepeğe yol açar.Cildin üst tabakasındaki ölü hücreler bazen beyaz toza benzeyen “kuru kepek” olarak bazen de yapışkan pullar halinde “yağlı kepek” olarak dökülür.
 • Menopoz döneminde cildinizi böyle koruyun - Çevre Kirliliği

  Menopoz döneminde cildinizi böyle koruyun25.08.2014

  Sağlık

  Menopoz döneminde sıcak basması, huzursuzluk gibi sıkıntıların yanı sıra cilt te değişikliklere uğrar.Hisar Intercontinental Hastanesi'nden Dermatoloji Uzmanı Dr.Funda Ataman menopozda cildiniz için yapılması gerekenleri anlattı.
 • Plajda izmarite 600 Euro - Çevre Kirliliği

  Plajda izmarite 600 Euro23.08.2014

  Planet

  İtalya’nın Sardunya Adası’nda plajda sigara içen Danimarkalı bir kadına “İzmariti buraya bırakacaksın” diye 600 Euro (yaklaşık 1750 TL) ceza kesildi.
 • Yalçın BAYER

  2 leğen 30 mandala gitti! - Çevre Kirliliği

  2 leğen 30 mandala gitti!13.08.2014

  Yazarlar

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, kentin 4.5 milyar TL değerindeki servetini korumak için bugüne dek benzeri görülmemiş bir mücadele başlattı.
 • DOÇEV’den elektronik atık toplama hattı - Çevre Kirliliği

  DOÇEV’den elektronik atık toplama hattı05.08.2014

  Ege

  DENİZLİ'de Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV), elektronik atıkların ayrı toplanmasını yaygınlaştırmak amacıyla elektronik atık toplama hattı kurdu.
 • İngiltere’deki Diesel sürücülerine bir kötü haber daha - Çevre Kirliliği

  İngiltere’deki Diesel sürücülerine bir kötü haber daha03.08.2014

  Avrupa

  İngiltere’de Londra Islington Belediyesi, bölgedeki hava kirliliğini azaltmak adına hareketsiz haldeyken motorlarını hemen kapatmayan Diesel otomobil sürücülerine 20 sterlin ceza kesmeye başladıklarını açıkladı.
 • Başkent Paris’i solladı - Çevre Kirliliği

  Başkent Paris’i solladı28.07.2014

  Ankara

  Türkiye, 141 binayla Avrupa’da en çok gökdelene sahip ülke olurken, Eskişehir Yolu ve Çukurambar bölgelerinde yoğunlaşan yüksek binalarıyla Ankara, Paris ve Frankfurt gibi önemli metropolleri geride bırakıp Londra’nın ardından 4.sırada yer aldı.
 • Çöplük kalkıyor ağaçlar geliyor - Çevre Kirliliği

  Çöplük kalkıyor ağaçlar geliyor22.07.2014

  Ege

  DENİZLİ'nin Sarayköy İlçesi Gerali Mahallesi Kocadüz Mevkii'nde yapılan vahşi çöp depolama sistemine büyükşehir belediyesi son verirken alanda rehabilitasyon çalışmaları başladı.Çöplerin ayrıca Kumkısık Mahallesi'nde bulunan büyükşehir belediyesi katı atık bertaraf tesisleri bünyesinde yer alan düzenli depolama sahasında bertaraf edilmeye başlandığı açıklandı.
 • Kemer'de çöp dağları - Çevre Kirliliği

  Kemer'de çöp dağları07.07.2014

  Ekonomi

  Türkiye turizminin en önemli bölgelerinden Kemer'de şu aralar ciddi bir çöp problemi yaşanıyor.Çöplerin imha edilmemesi nedeniyle orman içindeki alandan çevreye kötü kokular yayılıyor.
 • Frankfurt’un Robin Wood’ları - Çevre Kirliliği

  Frankfurt’un Robin Wood’ları23.06.2014

  Planet

  Alman çevreciler, yaklaşık yüz haftadır çeşitli eylemlerle, Frankfurt Havaalanı’nı genişletme planlarına karşı mücadele ediyor.Son olarak kendilerine ‘Robin Wood’ diyen grup, çadır kurup ağaçların kesilmesine karşı çıktı.
 • Frankfurt’un Robin Wood’ları - Çevre Kirliliği

  Frankfurt’un Robin Wood’ları23.06.2014

  Avrupa

  Alman çevreciler, yaklaşık yüz haftadır çeşitli eylemlerle, Frankfurt Havaalanı’nı genişletme planlarına karşı mücadele ediyor.Son olarak kendilerine ‘Robin Wood’ diyen grup, çadır kurup ağaçların kesilmesine karşı çıktı.
 • Frankfurt Havaalanın genişletme tartışmaları bitmiyor - Çevre Kirliliği

  Frankfurt Havaalanın genişletme tartışmaları bitmiyor22.06.2014

  Avrupa

  Frankfurt Havaalanın genişletme planlarına karşı aktivistler çadır kurup ağaçların kesilmesine karşı çıktı.
 • Buca'da toprak ana günü - Çevre Kirliliği

  Buca'da toprak ana günü11.06.2014

  Ege

  BUCA Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü, Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ’Toprak Ana Günü’ etkinliği düzenledi.
 • CHP'li Özel 20 gün önce Meclis'te feryat etmişti - Çevre Kirliliği

  CHP'li Özel 20 gün önce Meclis'te feryat etmişti13.05.2014

  Gündem2008

  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Soma'da facia bölgesinde incelemede bulundu ve korkunç rakamı açıkladı: Felakette hayatı kaybeden işçi sayısı 350’ye yaklaştı.
 • Kundo Mobilya’da hedef yurtdışı - Çevre Kirliliği

  Kundo Mobilya’da hedef yurtdışı13.05.2014

  Ege

  İZMİR’de, uzun yıllardır mobilya aksesuvarı, parke toptan satışı ve hazır kapı üretimi konusunda çalışan işadamı Cem Bulunmaz, kendi yarattığı bebek ve çocuk odası markası Kundo ile İzmirlilerin karşısına çıktı.
 • Bursa'da sulama barajında kirlilik - Çevre Kirliliği

  Bursa'da sulama barajında kirlilik08.05.2014

  Gündem2008

  BURSA’nın Yenişehir İlçesi’nde 2011 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılarak su tutmaya başlayan ve 25 köyün sulamasını sağlayacak olan Boğazköy Barajı’na, çevre kirliliği yüzünden zehir aktığı iddia edildi.Boğazköy Barajı’nı besleyen Kocasu Deresi’nin Google Earth’ten çekilen son fotoğraflarında dereden akan kirli sular göze çarpıyor.
 • İstanbul Tabip Odası seçime gidiyor - Çevre Kirliliği

  İstanbul Tabip Odası seçime gidiyor23.04.2014

  Sağlık

  27 Nisan’da yapılacak İstanbul Tabip Odası (İTO) seçimlerinde üç liste yönetim için yarışacak.2002’den beri odayı yönetem Demokratik Katılım Grubu’nun başkan adayı bu kez Prof.Dr.Selçuk Erez.İkinci kez yönetime talip olan Özgür Hekimler Platformu genel başkan adaylığına Prof.Dr.Gazi Zorer’i gösterdi.Üçüncü grup olan Hekimlikte Özlük ve Onur Platformu’nun başkan adayı ise Prof.Dr.Eyüp Gümüş.
 • Romantik bir savunmadır benimkisi - Çevre Kirliliği

  Romantik bir savunmadır benimkisi19.04.2014

  Keyif_

  Çağdaş resmin önde gelen isimlerinden Temür Köran, iki yıl aradan sonra son dönem çalışmalarıyla Evin Sanat Galerisi’nde.Köran’ın ‘Ağaç’ temasını işlediği sergisi onun sanat serüveninde yeni bir eşik.
 • Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Kaldırım işgalini bitireceğiz" - Çevre Kirliliği

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Kaldırım işgalini bitireceğiz"18.04.2014

  Ege

  KARŞIYAKA'nın en işlek noktalarındaki kaldırım işgalleri ve işporta sorununu kalıcı olarak çözmek isteyen Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Bostanlı'daki işletme sahipleri ile buluştu.
 • Belediyeye 'rüşvet bu kapıdan giremez' tabelası - Çevre Kirliliği

  Belediyeye 'rüşvet bu kapıdan giremez' tabelası02.04.2014

  Gündem2008

  MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, törenle makamına oturdu.
 • Fatih Tekeci

  Kartsız, kıyafetsiz kaçak gaz kontrolü - Çevre Kirliliği

  Kartsız, kıyafetsiz kaçak gaz kontrolü26.03.2014

  Yazarlar

  Sincan Plevne Mahallesi Fenişleri Sokak’a, 18 Mart günü ‘doğalgaz sayaçlarındaki kaçak kullanımı kontrol ettiğini’ söyleyen bir şahıs geldi.
 • Büyük Mecidiye Cami mayısta açılıyor - Çevre Kirliliği

  Büyük Mecidiye Cami mayısta açılıyor21.03.2014

  Gündem2008

  İstanbul Boğazı kıyısında bulunan ve vatandaşların "Ortaköy Camisi" olarak bildiği Büyük Mecidiye Camisi'nde restorasyon çalışmalarında sona gelindi.Mayıs ayında ibadete açılacak camide, 3 yıl süren restorasyon çalışmalarında 8 milyon liraya yakın para harcandı.
 • Trenlere 5 milyona vakumlu tuvalet - Çevre Kirliliği

  Trenlere 5 milyona vakumlu tuvalet09.03.2014

  Ekonomi

  TRENLERDE vakumlu tuvalete geçme kararı alan TCDD’nin, 65 vagon tuvaleti için 2 milyon 300 bin dolar (5 milyon 60 bin TL) ödediği ortaya çıktı.
 • Mogan Gölü çöplüğe döndü - Çevre Kirliliği

  Mogan Gölü çöplüğe döndü01.03.2014

  Ankara

  Mogan Gölü’nde yaşanan çevre felaketi tüm hızıyla devam ediyor.Vatandaşlar, göldeki atık yarımadası ve çöplerin temizlenmemesini eleştirerek, “Ankaralıların nefes alabildiği tek yer olan Mogan Gölü için harekete geçilsin” dedi.
 • Yerli tohumsuz olmaz - Çevre Kirliliği

  Yerli tohumsuz olmaz10.02.2014

  Ege

  MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde 'Yerel tohumun önemi ve aile çiftçiliği' konulu panel düzenlendi.Panelde konuşma yapan Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi ve Tarım Ekonomisi Derneği Başkanı Prof.Dr.Tayfun Özkaya, yanlış yapılan tarımın doğaya zarar verdiğini vurguladı.
 • Tozsuz hava sahası istiyoruz - Çevre Kirliliği

  Tozsuz hava sahası istiyoruz06.02.2014

  Ege

  BORNOVA’nın Pınarbaşı, Doğanlar, Naldöken, Işıkkent mahalleleri ile Kavaklıdere ve Gökdere köylerinin sakinleri, yörede çimento fabrikalarıyla taş ocaklarına karşı kefenli, darağaçlı eylem düzenledi.
 • Evlenmeden önce üreme sağlığını kontrol ettirin - Çevre Kirliliği

  Evlenmeden önce üreme sağlığını kontrol ettirin04.02.2014

  Sağlık

  Acıbadem Sağlık Grubu Tüp Bebek Merkezleri Koordinatörü Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr.Bülent Tıraş, sadece evlilerin değil bekarların da üreme sağlığını kontrol ettirmesi gerektiğini belirtti.
 • Medya okuryazarlığı dersi yenilendi - Çevre Kirliliği

  Medya okuryazarlığı dersi yenilendi03.02.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul ve imam hatip ortaokullarında seçmeli ders olarak okutulan medya okuryazarlığı öğretim programını yeniledi.Buna göre, derslerde, bir önceki programda olduğu gibi televizyon, internet, gazete gibi araç temelli yaklaşım yerine, beceri esas alınacak.Öğrenciler, video paylaşım sitelerini kullanarak, bilgisayarına bulaşan virüsü temizleyebilecek.Derslerde, kitap takibi yapılmayacak.
 • Melis ALPHAN

  Tek derdimiz otoritenin iktidar sorunu çünkü - Çevre Kirliliği

  Tek derdimiz otoritenin iktidar sorunu çünkü19.01.2014

  Yazarlar

  BİR aydır hükümet ile Cemaat arasındaki maçı izliyoruz.
 • Evlenmeden önce üreme sağlığını kontrol ettirin - Çevre Kirliliği

  Evlenmeden önce üreme sağlığını kontrol ettirin13.01.2014

  Sağlık

  Acıbadem Sağlık Grubu Tüp Bebek Merkezleri Koordinatörü Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr.Bülent Tıraş, sadece evlilerin değil bekarların da üreme sağlığını kontrol ettirmesi gerektiğini belirtti.
 • Mogan Gölü'nde atıkların arasında yaşam mücadelesi - Çevre Kirliliği

  Mogan Gölü'nde atıkların arasında yaşam mücadelesi11.01.2014

  Ankara

  Barınma, üreme, konaklama amaçlı olarak 227 kuş türü tarafından kullanılan Mogan Gölü’ndeki çevre felaketi dehşet verici boyutlara ulaştı.Yüzlerce canlı, soğuk havaların etkisiyle donan göle dökülen atıkların arasında yaşam mücadelesi veriyor.
 • Yıldırım strateji - Çevre Kirliliği

  Yıldırım strateji02.01.2014

  Ege

  AK Parti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kazanması için rapor hazırladı.
 • Üniversitelilerden antibakteriyel polimer - Çevre Kirliliği

  Üniversitelilerden antibakteriyel polimer25.12.2013

  Eğitim

  Lisans üstü eğitimlerini İstanbul Teknik ve Boğaziçi Üniversitelerinde sürdüren öğrencilerin geliştirdiği ürün, düşük konsantrasyonlarda dahi en bilinen hastane mikroplarının tamamını ortadan kaldırabiliyor, deri yoluyla vücuda geçmiyor.
 • Bu görüntü tarihe karışacak - Çevre Kirliliği

  Bu görüntü tarihe karışacak21.12.2013

  Ege

  UŞAK Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezindeki lastikçileri mercek altına aldı.
içinde

Çevre Kirliliği


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz