Aramanız :
Aradığınız kelime : "

cevre_kirliligi

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

2.049  adet haber bulundu.


 • Yerli sismik gemi Turkuaz'ın maliyeti 300 milyon lira - cevre_kirliligi
  Yerli sismik gemi Turkuaz'ın maliyeti 300 milyon lira26.03.2015
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, petrol ve doğalgaz aramalarında kullanılacak, Türkiye'nin ilk yerli sismik arama gemisi Turkuaz'ın 300 milyon liraya mal olduğunu söyledi.Uzunluğu 58 metre olan geminin genişliği 23 metre.Üzerinde helikopter platformu da bulunan gemi bu camartesi günü denize indirilecek.
 • Bu liman zarar verir - cevre_kirliligi
  Bu liman zarar verir24.03.2015
  EgeBAŞBAKANLIK Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Bodrum Yalıkavak Gökçebel’deki Tilkicik Koyu’na yaptıracağı yat limanı için ihaleye çıkıldı.Fenerbahçe eski başkanlarından Ali Şen ilk rastladığı için, “Ali Baba” adı verilen iki yavru Akdeniz fokunun da yaşadığı koydaki turizm tesisi ve konut imarlı 400 bin metrekare araziye yapılacak yat limanı, tepkilere neden oldu.
 • Proje yöneticileri eleştirilere yanıt verdi: İşte Bodrum'da RES alanları. - cevre_kirliligi
  Proje yöneticileri eleştirilere yanıt verdi: İşte Bodrum'da RES alanları.23.03.2015
  EgeBODRUM'da, Yalıkavak ve Akyarlar mahallelerinde kurulması planlanan iki rüzgar enerji santralinin (RES) arkeolojik ve doğal SİT alanı üzerinde olduğu öne sürüp iptal edilmesi isteyen çevrecilerin eleştirilerine, sistemi kurmayı amaçlayan Rüzgar Elektrik Üretim Anonim Şirketi yöneticileri yanıt verdi.
 • Bölge halkı jeotermala karşı yürüdü - cevre_kirliligi
  Bölge halkı jeotermala karşı yürüdü23.03.2015
  EgeAYDIN'ın Germencik İlçesi'nde, jeotermal enerji ile elektrik üretimi yapan kuyulardan çıkartılan, yeraltına geri verilmeyerek Büyük Menderes Nehri'ne ve tarlalara bırakılan termal suların doğa ve çevre kirliliğine neden olduğunu belirten yaklaşık 500 kişi, 'Kanser olmak istemiyoruz' sloganı eşliğinde yürüyüş düzenledi.
 • Bodrum'a yat limanı ihalesine tepki - cevre_kirliligi
  Bodrum'a yat limanı ihalesine tepki20.03.2015
  EgeBODRUM'un Tilkicik Koyu'nda yapılması planlanan yat limanı için bugün 3 firmanın katılımıyla ihaleye çıkılırken, tepkiler de beraberinde geldi.Bodrum Küçük Millet Meclisi, Mavi Yol Girişimi, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi temsilcileri, yat limanın sivil toplum kuruluşlarının görüşü alınmadan yapıldığını ve Bodrum'un doğal ve kültürel yapısına zarar vereceği görüşünde olduklarını belirtti.
 • Birbirinden güzel fotoğraflar ödüllendirildi - cevre_kirliligi
  Birbirinden güzel fotoğraflar ödüllendirildi20.03.2015
  EgeTÜRKİYE Çevre Eğitim Vakfı (TURÇEV) ve Kuşadası Sealight Otel işbirliğiyle düzenlenen 'Kirli ve Temiz Kareler' fotoğraf yarışmasında dereceye giren liseli gençlere ödülleri verildi.Plajların temiz ve kirli halleri ile yarışmaya katılan öğrenciler, temiz kare çekmekte zorlandıklarını ifade etti.
 • İZSU'dan o iddialara yanıt - cevre_kirliligi
  İZSU'dan o iddialara yanıt19.03.2015
  EgeİZSU Genel Müdürlüğü, Gördes Belediye Başkanı'nın "Gördes Baraj Havzası'ndaki kısıtlamalarla ilgili" iddiaları üzerine bir açıklama yaptı.İZSU, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bölgedeki vatandaşları mağdur ettiği yönündeki açıklamalar haksız ithamdır.Havzada Çevre Bakanlığı'nın yönetmeliği uygulanıyor.Konunu bizimle ilgisi yok! Orada yapılacak kanal, içme suyu, atık su arıtma tesisi gibi yatırımlardan da İZSU değil, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi yetkilidir" dedi.
 • İzmir Körfezi'nde yüzmeye az kaldı - cevre_kirliligi
  İzmir Körfezi'nde yüzmeye az kaldı18.03.2015
  EgeDEÜ’nün 2014-2015 raporu, “yüzülebilir körfez” hedefinin artık hayal olmadığını gösterdi.
 • Melike Karakartal

  Dünyanın her yerinde var - cevre_kirliligi
  Dünyanın her yerinde var13.03.2015
  YazarlarSık sık kulağımıza çalınan, son derece kullanışlı bazı ifadeler var.
 • İBB Meclisi’nden 3 katlı tüp geçide onay çıktı, CHP Meclis’i terk etti - cevre_kirliligi
  İBB Meclisi’nden 3 katlı tüp geçide onay çıktı, CHP Meclis’i terk etti11.03.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan ve Boğaziçi Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün arasından, Boğaz’ın altından geçecek olan 3 katlı metro ve karayolu tüp geçişi bugün İBB Meclis’ine taşındı.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Parti kapatma mı? - cevre_kirliligi
  Parti kapatma mı?10.03.2015
  YazarlarANKARA’da parti kapatma tartışmaları yaşanırken ben Muğla’da bir sivil inisiyatifin toplantısındaydım.
 • Eray GÖRGÜLÜ

  Gümbür gümbür aday adayları - cevre_kirliligi
  Gümbür gümbür aday adayları08.03.2015
  YazarlarHer seçim aynı manzara.Evinde ya da kütüphanede oturmuşsun; ya üniversite sınavına, ya tıpta uzmanlık sınavına ya da linansüstü eğitim sınavına hazırlanıyorsun.Tam konsantre olmuşsun, dışarıdan uzaklardan bir ses yavaş yavaş yaklaşıyor.
 • Halı saha için referandum - cevre_kirliligi
  Halı saha için referandum28.02.2015
  AnkaraÇankaya Belediyesi, kira sözleşmesi sona eren Çiğdem Mahallesi’ndeki halı sahanın akıbetini yapılacak referandumla belirleyecek.Mahalleli sandık başına giderek, ‘Tesis mevcut haliyle devam etsin’ ya da ‘Tüm halkın kullanımına açık spor tesisi veya park yapılsın’ yönündeki kararlarını sandığa atacak.
 • Pislik kalktı - cevre_kirliligi
  Pislik kalktı26.02.2015
  AnkaraAnkara Hürriyet’in ‘Her yer moloz’ manşetiyle gündeme getirdiği ana arter ve bulvarlardaki hafriyat yığınlarının sebep olduğu çevre kirliliği Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi.Kaçak dökülen hafriyat ve molozlar temizlendi.
 • CHP ’den
  CHP ’den "Riva can çekişiyor" eylemi21.02.2015
  EkonomiCHP İstanbul İl Örgütü, Riva deresinde yaşanan kirliliğe ve balık ölümlerine dikkat çekmek için bugün öğle saatlerinde Riva deresinin geçtiği Beykoz Göllü köyünde eylem yaptı.
 • Onursal doktor oldu dostluk ağacı dikti - cevre_kirliligi
  Onursal doktor oldu dostluk ağacı dikti10.02.2015
  EgeİZMİR’deki programını sürdüren Fener Rum Patriği Bartholomeos, Kemeraltı’ndaki Hisarönü Camisi’ni ziyaret etti.Yapımına 1597 yılında başlanan camiyle ilgili imam İbrahim Ege’den bilgiler alan Bartholomeos, işçiliğine hayran kaldığı camiye saygı amacıyla ziyarette bulunduğunu söyledi.
 • Manisa’da tedavi gören kanser hastası sayısında ürküten artış - cevre_kirliligi
  Manisa’da tedavi gören kanser hastası sayısında ürküten artış09.02.2015
  EgeMANİSA Tabip Odası Başkanı Derya Pekbayık, ilde geçen yıl 2 bin 374 kanserli hastanın tedavi gördüğünü söyledi.Kentsel ve çevresel faktörler nedeniyle kanserli hasta sayısında her yıl artış yaşandığına dikkat çeken Pekbayık, 2013 yıllındaki kanserli hasta sayısının 1600 olduğunu hatırlattı.
 • ‘Kirlenen dünya’ Galeri Kara’da - cevre_kirliligi
  ‘Kirlenen dünya’ Galeri Kara’da05.02.2015
  AnkaraÇevre Mühendisleri Odası’nın atık sorunu, enerji üretim santrallerinin çevresel etkileri, yeraltı, yerüstü ve içme sularında kirlilik, deniz kirliliği ve hava kirliliği gibi çevre sorunlarını konu alan ve çevre mühendisleri ile çevre mühendisliği öğrencileri arasında düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.
 • CHP'den köprü geçiş ücretlerinin kaldırılması için kanun teklifi - cevre_kirliligi
  CHP'den köprü geçiş ücretlerinin kaldırılması için kanun teklifi02.02.2015
  GündemCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprülerinden geçiş ücreti alınmaması hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı (TBMM)'na kanun teklifi sundu.Özkes'in köprü geçiş ücretlerinin kaldırılmasını Meclis'e taşıdığı kanunun gerekçesi hakkında "İstanbul ilinde boğazın iki yakasını birbirine bağlayan köprüler ile bu köprülere açılan bağlantı yollarında oluşan trafiğin önlenmesi ve köprüleri her gün kullanmak zorunda olan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi amaçlanmıştır" ifadeleri kullanıldı.
 • Türkiye'nin hava kirliliği raporu - cevre_kirliligi
  Türkiye'nin hava kirliliği raporu28.01.2015
  GündemTürkiye'nin havası kirli.Kirlilik, Düzce, Denizli, Samsun dışında, Başkent Ankara'da da Avrupa Birliği değerlerinin çok üzerine çıktı.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Türkiye'nin tüm bebeleri, basın çığlığı - cevre_kirliligi
  Türkiye'nin tüm bebeleri, basın çığlığı28.01.2015
  YazarlarAVM’lere yolum düştüğünde bir tuhaflık fark etmiştim zaten.Sebebsiz yere yahut en az “üç evin tek goncası” olması sebebiyle sürekli çığlık atarak gezen çocuk sayısında bir azalma sezmiştim.
 • Melike Karakartal

  Aldanmayın, iyiliğin de sesi yüksek çıkıyor - cevre_kirliligi
  Aldanmayın, iyiliğin de sesi yüksek çıkıyor27.01.2015
  YazarlarKötü haber çabuk yayılır.Kötü haber, akılda daha çok kalır.
 • Oda yöneticileri Gökçek'e iftira soruşturmasında ifade verdi - cevre_kirliligi
  Oda yöneticileri Gökçek'e iftira soruşturmasında ifade verdi26.01.2015
  GündemÇevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptan ve Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Emre Sevim, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e "iftirada bulundukları" ve "suç uydurdukları" iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
 • Yalçın BAYER

  Maşa olmayın! - cevre_kirliligi
  Maşa olmayın!23.01.2015
  Yazarlar24 Ocak 1993’te arabasına yerleştirilen bombayla öldürülen Uğur Mumcu, ‘Gazeteci nedir’ sorusunu kendince şu sözlerle açıklamıştı:
 • İran Cumhurbaşkanı Ruhani, çalışma ofisine metroyla gitti - cevre_kirliligi
  İran Cumhurbaşkanı Ruhani, çalışma ofisine metroyla gitti19.01.2015
  Planetİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Temiz Hava Günü" nedeniyle, taşıtların oluşturduğu hava kirliliğine dikkat çekmek için çalışma ofisine metro ile gitti.
 • ‘Havada kirlilik’ TBMM gündeminde - cevre_kirliligi
  ‘Havada kirlilik’ TBMM gündeminde14.01.2015
  AnkaraCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara'da yaşanan hava kirliliğiyle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
 • Mutluluğun resmi - cevre_kirliligi
  Mutluluğun resmi12.01.2015
  Ege? İZMİR Büyükşehir Belediyesi, çevre kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesine dikkat çekmek amacıyla ortaokul öğrencileri arasında “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışması düzenledi.
 • Eray GÖRGÜLÜ

  Tolerans payı 2019’da kalkıyor - cevre_kirliligi
  Tolerans payı 2019’da kalkıyor08.01.2015
  Yazarlar‘Hava kirliliği’ yazı dizisinde üç gün boyunca, uzmanlara Ankara’daki kirlilik kaynaklarını ve alınabilecek önlemleri sorduk.
 • Odalardan acil önlem çağrısı - cevre_kirliligi
  Odalardan acil önlem çağrısı08.01.2015
  AnkaraAnkara’nın 2014 hava kalitesi karnesini açıklayan meslek kuruluşları, hava kirliliği ölçüm istasyonları verilerine göre Ankara’nın havasının kirli olduğunu söyledi.
 • Çevreyi kirletenlere 14 milyon 748 bin lira ceza - cevre_kirliligi
  Çevreyi kirletenlere 14 milyon 748 bin lira ceza08.01.2015
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanlığının çağrı merkezi "Alo 181"e gelen şikayetler üzerine yapılan denetimler sonucu, geçen yıl çevreye zarar verdiği tespit edilen işletmelere toplam 14 milyon 748 bin 995 lira ceza uygulandı.Geçen yıl en fazla çevre şikayeti, büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlardan geldi.Bu konuda İstanbul başı çekerken, bu ili Kocaeli, İzmir, Bursa, Konya, Adana, Ankara, Antalya izledi.
 • Eray GÖRGÜLÜ

  Kirlilik 2014’te ‘sınır’ dinlemedi - cevre_kirliligi
  Kirlilik 2014’te ‘sınır’ dinlemedi06.01.2015
  YazarlarTürkiye’nin 2013 yılında hava kirliliği oranı en yüksek çıkan bölgesi Sıhhiye’de, 2014 yılı tablosu da değişmedi.Türkiye’nin kabul ettiği sınır değerleri bir yıl boyunca 70 kez aşan Sıhhiye’deki hava, AB ülkelerine göreyse yılın 248 günü limit değerin üstündeydi.
 • Eray GÖRGÜLÜ

  Hava kirliliğine göz yummak en büyük rüşvet - cevre_kirliligi
  Hava kirliliğine göz yummak en büyük rüşvet06.01.2015
  Yazarlar‘Hava kirliliği’ yazı dizimizin ikinci gününde; soluduğumuz hava ne kadar temiz? Hava kirliliği neden kaynaklanıyor ve kirliliğin derecesini nasıl anlarız? Yetkililer ne gibi önlemler alıyor ve hava kalitesi sağlıksız boyutlara ulaştığında kentli olarak nelere dikkat etmeliyiz? gibi sorulara yanıt arıyoruz.
 • Yeni yılda uygulanacak çevre cezaları - cevre_kirliligi
  Yeni yılda uygulanacak çevre cezaları28.12.2014
  GündemÇevre Kanunu uyarınca verilecek idari para cezaları, 1 Ocak 2015 itibarıyla arttırılacak.Buna göre, umuma açık yerlerde çevreyi kirletenlere uygulanan para cezası, yeni yılla birlikte 186 TL olacak.Gürültü ve titreşime neden olan konutlara 770 TL idari ceza uygulanacak.Emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahipleri, 1 Ocak 2015 itibaren 963 TL ödeyecek.
 • Aliağa'da termik santral tepkisi - cevre_kirliligi
  Aliağa'da termik santral tepkisi27.12.2014
  EgeİZMİR'in Aliağa İlçesi'nde, Socar Power Enerji Yatırımları A.Ş.tarafından yaptırılması planan, petrokoka dayalı termik santral çevreciler tarafından protesto edildi.
 • Ege'de hava kirliliği kritik durumda - cevre_kirliligi
  Ege'de hava kirliliği kritik durumda27.12.2014
  EgeYAŞAR Üniversitesi Elektrik ve Enerji Bölümü akademisyenleri, son günlerde, İzmir ve Ege Bölgesi genelinde havadaki insan sağlığına zararlı partikül madde değerlerinin sınır değerleri aştığını belirterek uyarıda bulundu.Hava kirliliğini önlemek için alınacak önlemler, yapılması gerekenler ve çözüm yolları anlatıldı.
 • İzmir ve Ege’de hava kirliliği alarmı - cevre_kirliligi
  İzmir ve Ege’de hava kirliliği alarmı26.12.2014
  GündemYAŞAR Üniversitesi Elektrik ve Enerji Bölümü akademisyenleri, son günlerde, İzmir ve Ege Bölgesi genelinde havadaki insan sağlığına zararlı partikül madde değerlerinin sınır değerleri aştığını belirterek uyarıda bulundu.Hava kirliliğini önlemek için alınacak önlemler, yapılması gerekenler ve çözüm yolları anlatıldı.
 • Evli Türk kadınlarını bekleyen tehlike - cevre_kirliligi
  Evli Türk kadınlarını bekleyen tehlike25.12.2014
  SağlıkMersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Aylin Ertekin Yazıcı, dünyada Majör Depresif Bozukluk (MDB) rahatsızlığının görülme ihtimali yüksek ülkeler arasında Türkiye’nin de bulunduğunu; aldığı sorumlulukların fazlalığı nedeniyle evli kadınların büyük bir risk altında olduğunu söyledi.
 • Yolsuzluk karanlık odalarda olur - cevre_kirliligi
  Yolsuzluk karanlık odalarda olur22.12.2014
  PlanetMasume Ebtekar bugün İran’ın en güçlü kadını.Geçen yıl cumhurbaşkanı seçilen ve ülkedeki reform ruhunu dirilten Hasan Ruhani’nin yardımcısı.
 • ‘Mogan’ın kurtuluşu kağıt üzerinde kalmasın’ - cevre_kirliligi
  ‘Mogan’ın kurtuluşu kağıt üzerinde kalmasın’17.12.2014
  AnkaraAşırı kirliliği nedeniyle suyun yosun tuttuğu ve balık ölümlerinin yaşandığı Mogan Gölü’nü kurtarmayı amaçlayan ‘eylem planı’yla ilgili, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, vaatlerin kağıt üzerinde kalmaması gerektiğini söyledi.
 • Sigara cebe de zarar - cevre_kirliligi
  Sigara cebe de zarar11.12.2014
  GündemSağlık Bakanlığı, sigaranın sağlığa zararları konusunda uyarırken, Çalışma Bakanlığı da cebe zararlarını bir rehberde derledi.Rehbere göre, paketi 10 lira olan sigarayı bir günde içen kişi, yılda 3 bin 600 liralık ‘kanser’ ve ‘kalp hastalığı’ satın alıyor.
 • Bafa gölü çalıştayı başladı - cevre_kirliligi
  Bafa gölü çalıştayı başladı08.12.2014
  EgeMUĞLA'nın Milas İlçesi'nde Bafa Gölü'ndeki kirliliğin giderilmesi için çözüm önerileri oluşturmak amacıyla düzenlenen çalıştaya çevreciler, akademisyenler, belediye başkanı, CHP ve MHP'li milletvekilleri katıldı.
 • Türkiye’nin üretim üssü - cevre_kirliligi
  Türkiye’nin üretim üssü03.12.2014
  EkonomiASO 1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, memur kenti olarak kabul edilen Ankara’nın özellikle katma değeri yüksek sanayi üretimiyle Türkiye’nin 5’inci büyük ihracatçı şehri olduğunu söyledi.
 • Hava kirliliğinde hassas ölçüm - cevre_kirliligi
  Hava kirliliğinde hassas ölçüm02.12.2014
  AnkaraÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hava kalitesini izlediği ve hava kirliliği değerlerinin yayınlandığı internet sitesinde Başkent’in önemli bölgelerinde hava kalitesi ‘hassas’ olarak ölçüldü.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Diğerleriyle aynı çuvala konmak!’ - cevre_kirliligi
  ‘Diğerleriyle aynı çuvala konmak!’01.12.2014
  YazarlarESKİ Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Soruşturma Komisyonu’nda gündeme gelen mal varlığı ile ilgili konuları Hürriyet Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’e açıklarken ilginç bir yorum da yaptı.
 • Kula'da Ak Partili ve CHP'liler katı atık bertaraf sistemine karşı birlikte eylem yaptı - cevre_kirliligi
  Kula'da Ak Partili ve CHP'liler katı atık bertaraf sistemine karşı birlikte eylem yaptı01.12.2014
  EgeMANİSA'nın Kula İlçesi'nde yapılması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisine karşı çıkan, aralarında milletvekilleri, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi eylem yaptı.
 • İç taraftaki kirlilik daha kötü - cevre_kirliligi
  İç taraftaki kirlilik daha kötü28.11.2014
  Sağlıkİnsanı olumsuz yönde etkileyen çevresel faktörlerin başında gelen hava kirliliğinin, görünen ve dumanı hissedilen dış ortamdaki kirliliğe oranla iç ortamlarda daha etkili olduğu bildirildi.
 • AVM, golf, toplu konut projeleri ÇED'den muaf tutuldu - cevre_kirliligi
  AVM, golf, toplu konut projeleri ÇED'den muaf tutuldu26.11.2014
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1 yıl aradan sonra ÇED Yönetmeliğini yeniden değiştirdi.Alışveriş merkezleri, golf tesisleri, toplu konut projeleri, 100 km ve altı demiryolu projeleri, beyaz eşya boyama tesisleri, tuz çıkartılması, orman alanlarının dönüştürülmesi projeleri ÇED kapsamından çıkarıldı.Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği kanun hükmü, yönetmelikle geri geldi.Çevre Mühendisleri Odası, “Bu değişiklikler akla, bilime, mantığa aykırı” diyerek isyan etti.
 • Çevresel etki de neymiş? - cevre_kirliligi
  Çevresel etki de neymiş?26.11.2014
  EkonomiÇevre Bakanlığı’nın 1 yıl aradan sonra baştan aşağıya değiştirdiği Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.Alışveriş merkezleri, golf tesisleri, toplu konut, demiryolu, beyaz eşya boyama tesisleri, tuz çıkarılması, orman alanlarının dönüştürülmesi ÇED kapsamından çıkarıldı.
 • Greenpeace, Yırca Köyü'nün hava kirliliğini ölçtü - cevre_kirliligi
  Greenpeace, Yırca Köyü'nün hava kirliliğini ölçtü17.11.2014
  GündemGreenpeace, Soma’ya bağlı Yırca Köyü’nde yaptığı 24 saatlik hava kirliliği ölçümünün sonuçlarını açıkladı.Termik Santral Projesi nedeni ile 6 bin zeytin ağacın kesildiği Yırca Köyü’ndeki hava kirliliğinin, ölçüm sonucunda, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün güvenilir olarak belirtilen günlük limitlerinin iki katından fazla olduğunu kaydetti.Yırca Köyü Muhtarı Mustafa Akın, "Son 15 gün içinde iki kişi akciğer kanserinden öldü.Bunun nedenleri hem santralden çıkan gaz, hem de santralin kül barajı.Nefes alamıyor, çamaşır asamıyoruz" dedi.
 • Mogan’ı kurtaracak plan sempozyumla anlatıldı - cevre_kirliligi
  Mogan’ı kurtaracak plan sempozyumla anlatıldı14.11.2014
  AnkaraSuyunun yosun tuttuğu ve aşırı kirliliği nedeniyle balık ölümlerinin yaşandığı Mogan Gölü’nü kurtarmayı amaçlayan protokolün geçtiğimiz aylarda imzalanmasının ardından dün de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir sempozyum düzenledi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»