Çevre Kirliliği

 • Mutluluğun resmi - Çevre Kirliliği
  Mutluluğun resmi11.01.2015
  Ege? İZMİR Büyükşehir Belediyesi, çevre kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesine dikkat çekmek amacıyla ortaokul öğrencileri arasında “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışması düzenledi.
 • Çevreyi kirletenlere 14 milyon 748 bin lira ceza - Çevre Kirliliği
  Çevreyi kirletenlere 14 milyon 748 bin lira ceza07.01.2015
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanlığının çağrı merkezi "Alo 181"e gelen şikayetler üzerine yapılan denetimler sonucu, geçen yıl çevreye zarar verdiği tespit edilen işletmelere toplam 14 milyon 748 bin 995 lira ceza uygulandı.Geçen yıl en fazla çevre şikayeti, büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlardan geldi.Bu konuda İstanbul başı çekerken, bu ili Kocaeli, İzmir, Bursa, Konya, Adana, Ankara, Antalya izledi.
 • Aliağa'da termik santral tepkisi - Çevre Kirliliği
  Aliağa'da termik santral tepkisi26.12.2014
  EgeİZMİR'in Aliağa İlçesi'nde, Socar Power Enerji Yatırımları A.Ş.tarafından yaptırılması planan, petrokoka dayalı termik santral çevreciler tarafından protesto edildi.
 • Sigara cebe de zarar - Çevre Kirliliği
  Sigara cebe de zarar10.12.2014
  GündemSağlık Bakanlığı, sigaranın sağlığa zararları konusunda uyarırken, Çalışma Bakanlığı da cebe zararlarını bir rehberde derledi.Rehbere göre, paketi 10 lira olan sigarayı bir günde içen kişi, yılda 3 bin 600 liralık ‘kanser’ ve ‘kalp hastalığı’ satın alıyor.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Diğerleriyle aynı çuvala konmak!’ - Çevre Kirliliği
  ‘Diğerleriyle aynı çuvala konmak!’30.11.2014
  YazarlarESKİ Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Soruşturma Komisyonu’nda gündeme gelen mal varlığı ile ilgili konuları Hürriyet Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’e açıklarken ilginç bir yorum da yaptı.
 • AVM, golf, toplu konut projeleri ÇED'den muaf tutuldu - Çevre Kirliliği
  AVM, golf, toplu konut projeleri ÇED'den muaf tutuldu25.11.2014
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1 yıl aradan sonra ÇED Yönetmeliğini yeniden değiştirdi.Alışveriş merkezleri, golf tesisleri, toplu konut projeleri, 100 km ve altı demiryolu projeleri, beyaz eşya boyama tesisleri, tuz çıkartılması, orman alanlarının dönüştürülmesi projeleri ÇED kapsamından çıkarıldı.Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği kanun hükmü, yönetmelikle geri geldi.Çevre Mühendisleri Odası, “Bu değişiklikler akla, bilime, mantığa aykırı” diyerek isyan etti.
 • Çevresel etki de neymiş? - Çevre Kirliliği
  Çevresel etki de neymiş?25.11.2014
  EkonomiÇevre Bakanlığı’nın 1 yıl aradan sonra baştan aşağıya değiştirdiği Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.Alışveriş merkezleri, golf tesisleri, toplu konut, demiryolu, beyaz eşya boyama tesisleri, tuz çıkarılması, orman alanlarının dönüştürülmesi ÇED kapsamından çıkarıldı.
 • Mogan’ı kurtaracak plan sempozyumla anlatıldı - Çevre Kirliliği
  Mogan’ı kurtaracak plan sempozyumla anlatıldı13.11.2014
  AnkaraSuyunun yosun tuttuğu ve aşırı kirliliği nedeniyle balık ölümlerinin yaşandığı Mogan Gölü’nü kurtarmayı amaçlayan protokolün geçtiğimiz aylarda imzalanmasının ardından dün de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir sempozyum düzenledi.
 • Enver Yücel ABD Kongresi'nde konuştu - Çevre Kirliliği
  Enver Yücel ABD Kongresi'nde konuştu13.11.2014
  GündemBahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve BAU International University Kurucu Başkanı Enver Yücel, Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkenti Washington DC’de temaslarını sürdürüyor.
 • Ev aletlerine enerji testi - Çevre Kirliliği
  Ev aletlerine enerji testi04.11.2014
  AnkaraAnkara Üniversitesi Çevre Koordinatörlüğü, Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve Mühendislik Fakültesi işbirliğinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın hibe proje desteği ile Gölbaşı 50’nci Yıl Kampüsü’nde enerji verimliliği laboratuvarı kuruldu.
 • Zabıtadan görüntü kirliliğine son - Çevre Kirliliği
  Zabıtadan görüntü kirliliğine son20.10.2014
  EgeMANİSA Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, cadde ve sokaklarda dağıtılarak çevre kirliliğine neden olan tanıtım broşürlerine yönelik firma sahiplerini uyardı.Çevre kirliliğinin yanı sıra haksız rekabet ortamı oluşturan uygulamanın en aza indirgenmesine yönelik çalışmalarına devam ettiklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, görüntü kirliliği yapacak her türlü engeli ortadan kaldırılması için yasal yaptırımları uygulayacaklarını söyledi.Kentte cadde ve sokaklarında yola savrulan, apartman girişlerine atılan, trafo, direk ve benzeri alanlara yapıştırılan tanıtım broşürleri rahatsız edici boyutlara ulaştı.Bu konuda sürekli şikayet alan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, gerekli çalışmaları yaparak firma sahiplerini uyardı.
 • Zabıtanın patronu vatandaş - Çevre Kirliliği
  Zabıtanın patronu vatandaş16.10.2014
  AnkaraÇankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlardan e-posta, telefon ve bizzat başvuru ile gelen talep ve şikayetleri değerlendirerek denetimde bulunuyor.
 • Yalçın BAYER

  Rüzgâra karşı üfürmek - Çevre Kirliliği
  Rüzgâra karşı üfürmek15.10.2014
  YazarlarDEMOKRATİK çözüm olarak tanımlanan ‘al-ver süreci’ giderek çarşafa dolanıyor.
 • Gila BENMAYOR

  Rahmi Koç ilk kez kamu spotunda - Çevre Kirliliği
  Rahmi Koç ilk kez kamu spotunda13.10.2014
  YazarlarTURMEPA, 20’nci yıldönümü nedeniyle derneğin kurucusu ve Onursal Başkanı Rahmi Koç ve ünlülerle birlikte bir kamu spotu hazırlamış.
 • Vahap MUNYAR

  Çatalağzı’nda yatırım 3 milyar dolara çıkacak - Çevre Kirliliği
  Çatalağzı’nda yatırım 3 milyar dolara çıkacak05.10.2014
  Yazarlar2012 yılı ekim ayı.
 • Her ülke kirlettiği kadar para ödesin - Çevre Kirliliği
  Her ülke kirlettiği kadar para ödesin05.10.2014
  GündemTÜRKİYE, aralık ayında Peru’da yapılacak Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Konferansı’nda, çevre kirliliğiyle mücadelede tarihi bir çağrıda bulunmaya hazırlanıyor.Konferansta Türkiye’yi temsil edecek Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, çevre kirliliğini önlemeye yönelik fonlara tüm ülkelerin ‘kirlettikleri kadar ödeme yapmasını’ isteyeceklerini söyledi.
 • Türkiye’nin ilk yat festivali - Çevre Kirliliği
  Türkiye’nin ilk yat festivali21.09.2014
  HayatTürkiye’nin ilk yat festivali “Turkcell Platinum Hisarönü Aegean Yachting Festival” Muğla’nın Hisarönü ilçesindeki Martı Marina & Yacht Club’da yapıldı.19-21 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşen festivale yelken dünyasında efsane olmuş kişiler katıldı.Üç günlük festival programı kapsamında düzenlenen “Hazine Avı” yarışması büyük ilgi gördü.
 • Atıklar hayvan yemi - Çevre Kirliliği
  Atıklar hayvan yemi08.09.2014
  EgeYıllardır sorun olan tarla, çürümüş meyve-sebze, ölü tavuk-balık ve evsel atıkları ithal ettiği geri dönüşüm makinesi ile kaldıran ARGD A.Ş., ekonomik değer haline getiriyor
 • Üniversite öğrencileri, 6 bin kilometre pedal çevirecek - Çevre Kirliliği
  Üniversite öğrencileri, 6 bin kilometre pedal çevirecek08.09.2014
  GündemEge Üniversitesinin 60.kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 6 bin kilometre pedal çevirecek öğrenciler, İnebolu ilçesine ulaştı.
 • Üniversiteliler 6 bin kilometre pedal çevirecek - Çevre Kirliliği
  Üniversiteliler 6 bin kilometre pedal çevirecek08.09.2014
  EğitimEge Üniversitesi’nin 60’ıncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 6 bin kilometre pedal çevirecek öğrenciler, İnebolu’ya ulaştı.
 • Beyaz Kırlangıçlar göreve başladı - Çevre Kirliliği
  Beyaz Kırlangıçlar göreve başladı07.09.2014
  EgeİZMİR’de, bisiklet yollarının daha güvenli kullanılması amacıyla Emniyet Müdürlüğü’nün oluşturduğu bisikletli trafik polisleri, ’Beyaz Kırlangıçlar’ görevlerine başladı.
 • Öğretmenlere çevre eğitimi - Çevre Kirliliği
  Öğretmenlere çevre eğitimi31.08.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve ÇEKÜD iş birliğiyle yaklaşık 5 bin öğretmen, yarından itibaren 81 ilde eş zamanlı düzenlenen "çevre" konulu eğitici eğitimlerine katılacak.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Kepek nasıl önlenir - Çevre Kirliliği
  Kepek nasıl önlenir28.08.2014
  YazarlarSaçlı derinin kendini yenileme hızının artması kepeğe yol açar.Cildin üst tabakasındaki ölü hücreler bazen beyaz toza benzeyen “kuru kepek” olarak bazen de yapışkan pullar halinde “yağlı kepek” olarak dökülür.
 • Menopoz döneminde cildinizi böyle koruyun - Çevre Kirliliği
  Menopoz döneminde cildinizi böyle koruyun26.08.2014
  SağlıkMenopoz döneminde sıcak basması, huzursuzluk gibi sıkıntıların yanı sıra cilt te değişikliklere uğrar.Hisar Intercontinental Hastanesi'nden Dermatoloji Uzmanı Dr.Funda Ataman menopozda cildiniz için yapılması gerekenleri anlattı.
 • Plajda izmarite 600 Euro - Çevre Kirliliği
  Plajda izmarite 600 Euro24.08.2014
  Planetİtalya’nın Sardunya Adası’nda plajda sigara içen Danimarkalı bir kadına “İzmariti buraya bırakacaksın” diye 600 Euro (yaklaşık 1750 TL) ceza kesildi.
 • Yalçın BAYER

  2 leğen 30 mandala gitti! - Çevre Kirliliği
  2 leğen 30 mandala gitti!13.08.2014
  YazarlarİZMİR Büyükşehir Belediyesi, kentin 4.5 milyar TL değerindeki servetini korumak için bugüne dek benzeri görülmemiş bir mücadele başlattı.
 • DOÇEV’den elektronik atık toplama hattı - Çevre Kirliliği
  DOÇEV’den elektronik atık toplama hattı05.08.2014
  EgeDENİZLİ'de Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV), elektronik atıkların ayrı toplanmasını yaygınlaştırmak amacıyla elektronik atık toplama hattı kurdu.
 • İngiltere’deki Diesel sürücülerine bir kötü haber daha - Çevre Kirliliği
  İngiltere’deki Diesel sürücülerine bir kötü haber daha03.08.2014
  Avrupaİngiltere’de Londra Islington Belediyesi, bölgedeki hava kirliliğini azaltmak adına hareketsiz haldeyken motorlarını hemen kapatmayan Diesel otomobil sürücülerine 20 sterlin ceza kesmeye başladıklarını açıkladı.
 • Başkent Paris’i solladı - Çevre Kirliliği
  Başkent Paris’i solladı30.07.2014
  AnkaraTürkiye, 141 binayla Avrupa’da en çok gökdelene sahip ülke olurken, Eskişehir Yolu ve Çukurambar bölgelerinde yoğunlaşan yüksek binalarıyla Ankara, Paris ve Frankfurt gibi önemli metropolleri geride bırakıp Londra’nın ardından 4.sırada yer aldı.
 • Çöplük kalkıyor ağaçlar geliyor - Çevre Kirliliği
  Çöplük kalkıyor ağaçlar geliyor22.07.2014
  EgeDENİZLİ'nin Sarayköy İlçesi Gerali Mahallesi Kocadüz Mevkii'nde yapılan vahşi çöp depolama sistemine büyükşehir belediyesi son verirken alanda rehabilitasyon çalışmaları başladı.Çöplerin ayrıca Kumkısık Mahallesi'nde bulunan büyükşehir belediyesi katı atık bertaraf tesisleri bünyesinde yer alan düzenli depolama sahasında bertaraf edilmeye başlandığı açıklandı.
 • Kemer'de çöp dağları - Çevre Kirliliği
  Kemer'de çöp dağları07.07.2014
  EkonomiTürkiye turizminin en önemli bölgelerinden Kemer'de şu aralar ciddi bir çöp problemi yaşanıyor.Çöplerin imha edilmemesi nedeniyle orman içindeki alandan çevreye kötü kokular yayılıyor.
 • Frankfurt’un Robin Wood’ları - Çevre Kirliliği
  Frankfurt’un Robin Wood’ları23.06.2014
  PlanetAlman çevreciler, yaklaşık yüz haftadır çeşitli eylemlerle, Frankfurt Havaalanı’nı genişletme planlarına karşı mücadele ediyor.Son olarak kendilerine ‘Robin Wood’ diyen grup, çadır kurup ağaçların kesilmesine karşı çıktı.
 • Frankfurt’un Robin Wood’ları - Çevre Kirliliği
  Frankfurt’un Robin Wood’ları23.06.2014
  AvrupaAlman çevreciler, yaklaşık yüz haftadır çeşitli eylemlerle, Frankfurt Havaalanı’nı genişletme planlarına karşı mücadele ediyor.Son olarak kendilerine ‘Robin Wood’ diyen grup, çadır kurup ağaçların kesilmesine karşı çıktı.
 • Frankfurt Havaalanın genişletme tartışmaları bitmiyor - Çevre Kirliliği
  Frankfurt Havaalanın genişletme tartışmaları bitmiyor22.06.2014
  AvrupaFrankfurt Havaalanın genişletme planlarına karşı aktivistler çadır kurup ağaçların kesilmesine karşı çıktı.
 • Buca'da toprak ana günü - Çevre Kirliliği
  Buca'da toprak ana günü11.06.2014
  EgeBUCA Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü, Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ’Toprak Ana Günü’ etkinliği düzenledi.
 • Romantik bir savunmadır benimkisi - Çevre Kirliliği
  Romantik bir savunmadır benimkisi17.05.2014
  Keyif_Çağdaş resmin önde gelen isimlerinden Temür Köran, iki yıl aradan sonra son dönem çalışmalarıyla Evin Sanat Galerisi’nde.Köran’ın ‘Ağaç’ temasını işlediği sergisi onun sanat serüveninde yeni bir eşik.
 • Kundo Mobilya’da hedef yurtdışı - Çevre Kirliliği
  Kundo Mobilya’da hedef yurtdışı13.05.2014
  EgeİZMİR’de, uzun yıllardır mobilya aksesuvarı, parke toptan satışı ve hazır kapı üretimi konusunda çalışan işadamı Cem Bulunmaz, kendi yarattığı bebek ve çocuk odası markası Kundo ile İzmirlilerin karşısına çıktı.
 • CHP'li Özel 20 gün önce Meclis'te feryat etmişti - Çevre Kirliliği
  CHP'li Özel 20 gün önce Meclis'te feryat etmişti13.05.2014
  GündemCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Soma'da facia bölgesinde incelemede bulundu ve korkunç rakamı açıkladı: Felakette hayatı kaybeden işçi sayısı 350’ye yaklaştı.
 • Bursa'da sulama barajında kirlilik - Çevre Kirliliği
  Bursa'da sulama barajında kirlilik08.05.2014
  GündemBURSA’nın Yenişehir İlçesi’nde 2011 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılarak su tutmaya başlayan ve 25 köyün sulamasını sağlayacak olan Boğazköy Barajı’na, çevre kirliliği yüzünden zehir aktığı iddia edildi.Boğazköy Barajı’nı besleyen Kocasu Deresi’nin Google Earth’ten çekilen son fotoğraflarında dereden akan kirli sular göze çarpıyor.
 • İstanbul Tabip Odası seçime gidiyor - Çevre Kirliliği
  İstanbul Tabip Odası seçime gidiyor23.04.2014
  Sağlık27 Nisan’da yapılacak İstanbul Tabip Odası (İTO) seçimlerinde üç liste yönetim için yarışacak.2002’den beri odayı yönetem Demokratik Katılım Grubu’nun başkan adayı bu kez Prof.Dr.Selçuk Erez.İkinci kez yönetime talip olan Özgür Hekimler Platformu genel başkan adaylığına Prof.Dr.Gazi Zorer’i gösterdi.Üçüncü grup olan Hekimlikte Özlük ve Onur Platformu’nun başkan adayı ise Prof.Dr.Eyüp Gümüş.
 • Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Kaldırım işgalini bitireceğiz" - Çevre Kirliliği
  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Kaldırım işgalini bitireceğiz"19.04.2014
  EgeKARŞIYAKA'nın en işlek noktalarındaki kaldırım işgalleri ve işporta sorununu kalıcı olarak çözmek isteyen Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Bostanlı'daki işletme sahipleri ile buluştu.
 • Belediyeye 'rüşvet bu kapıdan giremez' tabelası - Çevre Kirliliği
  Belediyeye 'rüşvet bu kapıdan giremez' tabelası02.04.2014
  GündemMERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, törenle makamına oturdu.
 • Fatih Tekeci

  Kartsız, kıyafetsiz kaçak gaz kontrolü - Çevre Kirliliği
  Kartsız, kıyafetsiz kaçak gaz kontrolü27.03.2014
  YazarlarSincan Plevne Mahallesi Fenişleri Sokak’a, 18 Mart günü ‘doğalgaz sayaçlarındaki kaçak kullanımı kontrol ettiğini’ söyleyen bir şahıs geldi.
 • Büyük Mecidiye Cami mayısta açılıyor - Çevre Kirliliği
  Büyük Mecidiye Cami mayısta açılıyor21.03.2014
  Gündemİstanbul Boğazı kıyısında bulunan ve vatandaşların "Ortaköy Camisi" olarak bildiği Büyük Mecidiye Camisi'nde restorasyon çalışmalarında sona gelindi.Mayıs ayında ibadete açılacak camide, 3 yıl süren restorasyon çalışmalarında 8 milyon liraya yakın para harcandı.
 • Trenlere 5 milyona vakumlu tuvalet - Çevre Kirliliği
  Trenlere 5 milyona vakumlu tuvalet10.03.2014
  EkonomiTRENLERDE vakumlu tuvalete geçme kararı alan TCDD’nin, 65 vagon tuvaleti için 2 milyon 300 bin dolar (5 milyon 60 bin TL) ödediği ortaya çıktı.
 • Mogan Gölü çöplüğe döndü - Çevre Kirliliği
  Mogan Gölü çöplüğe döndü02.03.2014
  AnkaraMogan Gölü’nde yaşanan çevre felaketi tüm hızıyla devam ediyor.Vatandaşlar, göldeki atık yarımadası ve çöplerin temizlenmemesini eleştirerek, “Ankaralıların nefes alabildiği tek yer olan Mogan Gölü için harekete geçilsin” dedi.
 • Yerli tohumsuz olmaz - Çevre Kirliliği
  Yerli tohumsuz olmaz11.02.2014
  EgeMUĞLA'nın Marmaris ilçesinde 'Yerel tohumun önemi ve aile çiftçiliği' konulu panel düzenlendi.Panelde konuşma yapan Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi ve Tarım Ekonomisi Derneği Başkanı Prof.Dr.Tayfun Özkaya, yanlış yapılan tarımın doğaya zarar verdiğini vurguladı.
 • Tozsuz hava sahası istiyoruz - Çevre Kirliliği
  Tozsuz hava sahası istiyoruz07.02.2014
  EgeBORNOVA’nın Pınarbaşı, Doğanlar, Naldöken, Işıkkent mahalleleri ile Kavaklıdere ve Gökdere köylerinin sakinleri, yörede çimento fabrikalarıyla taş ocaklarına karşı kefenli, darağaçlı eylem düzenledi.
 • Evlenmeden önce üreme sağlığını kontrol ettirin - Çevre Kirliliği
  Evlenmeden önce üreme sağlığını kontrol ettirin04.02.2014
  SağlıkAcıbadem Sağlık Grubu Tüp Bebek Merkezleri Koordinatörü Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr.Bülent Tıraş, sadece evlilerin değil bekarların da üreme sağlığını kontrol ettirmesi gerektiğini belirtti.
 • Medya okuryazarlığı dersi yenilendi - Çevre Kirliliği
  Medya okuryazarlığı dersi yenilendi03.02.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul ve imam hatip ortaokullarında seçmeli ders olarak okutulan medya okuryazarlığı öğretim programını yeniledi.Buna göre, derslerde, bir önceki programda olduğu gibi televizyon, internet, gazete gibi araç temelli yaklaşım yerine, beceri esas alınacak.Öğrenciler, video paylaşım sitelerini kullanarak, bilgisayarına bulaşan virüsü temizleyebilecek.Derslerde, kitap takibi yapılmayacak.
içinde

Çevre Kirliliği


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz