MENÜ
Arşiv

Cenevre

Cenevre ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cenevre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.570 Cenevre haberi bulunmuştur.

Cenevre Haberleri

SPden Ak Partiye ziyaret

SP'den Ak Parti'ye ziyaret

SP'den Ak Parti'ye ziyaret

20.1.2017Antalya
Esaddan Astana toplantısı açıklaması

Esad'dan Astana toplantısı açıklaması

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenecek Suriye konulu toplantıda önceliğin ateşkesi sağlamak olacağını iddia etti.

20.1.2017Dünya
Bir peri masalının içindeymiş gibi: Annecy (Fransa)

Bir peri masalının içindeymiş gibi: Annecy (Fransa)

Annecy, Cenevre’ye 50 kilometre, Lyon’a 125 km uzaklıkta, Fransa’nın Venedik’i olarak bilinen bir masal diyarı. Eğer bir peri masalında, masal kahramanı olsaydım kesinlikle Annecy’nin kahramanı olmak isterdim. Gelin bu masal diyarını birlikte gezelim.

20.1.2017Seyahat
Suriye’de çözüm masası kuruluyor

Suriye’de çözüm masası kuruluyor

Rusya, Türkiye ve İran’ın öncülüğünde 23 Ocak’ta Suriye hükümeti ve silahlı muhalif grupların temsilcilerini bir araya getirecek Astana zirvesine hazırlıklar sürüyor. Rusya, İran’ın itirazına rağmen ABD’yi Astana’ya davet ettiklerini açıkladı.

19.1.2017Dünya
Formula 1 ABD’li Liberty Media şirketine satıldı

Formula 1 ABD’li Liberty Media şirketine satıldı

İsviçre’nin Cenevre kentinde toplanan Dünya Motor Sporları Konseyi, Formula 1’i Liberty Media’ya satılmasını oy birliğiyle onayladı.

19.1.2017Spor
Baştan hükmü verilen kadınlar ya da Suçluluk Karinesi sergisi

'Baştan hükmü verilen kadınlar ya da Suçluluk Karinesi' sergisi!

14. yy’den 20. yüzyıla 320 ‘kadın davasını konu olan Paris'teki sergi, Marie Antoinette’ten Jeanne d’Arc’a türlü suçlarla mahkemeye çıkarılmış kadınları konu alıyor. İlginç olansa bu kadınların daha yargılanmadan vicdanlarda hükümlerinin kesilmiş olması!

19.1.2017Seyahat
Çocuklarla gidilebilecek Michelin yıldızlı restoranlar

Çocuklarla gidilebilecek Michelin yıldızlı restoranlar

"Çocuklarla 3 yıldızlı Michelin restorana gidilir mi?" demeyin, bal gibi gidilir. Yeter ki siz rahat olun... Çünkü, küçük eller ne yapması gerektiğini hissediyor, en masum halleriyle size şahane 'an’lar hediye ediyor. İşte çocukla gidebileceğiniz en güzel Michelin yıldızlı restoranlar.

19.1.2017Seyahat
Formula 1in satılmasına onay

Formula 1'in satılmasına onay!

Dünya Motor Sporları Konseyi, Formula 1 Dünya Şampiyonası ticari haklarının Liberty Media Şirketine satılmasını onayladı.

19.1.2017Diğer
Türkiyenin Zürih Başkonsolosluğuna saldırı

Türkiye'nin Zürih Başkonsolosluğuna saldırı

Türkiye'nin Zürih Başkonsolosluğuna yanıcı maddelerle saldırı gerçekleştirildi.

18.1.2017Gündem
Çiprastan Kıbrıs açıklaması

Çipras'tan Kıbrıs açıklaması

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Parlamento’da yaptığı konuşmada Cenevre’de gerçekleşmekte olan Kıbrıs sorununun çözümüyle ilgili müzakerelere değinerek iyimser olduklarını fakat Türkiye’nin agresif söylemlerini bırakması gerektiğini ifade etti.

18.1.2017Dünya
Tuba Büyüküstün yıldızlar partisinde

Tuba Büyüküstün yıldızlar partisinde

Tuba Büyüküstün, tanıtım yüzü olduğu saat markasının İsviçre’nin Cenevre şehrinde verdiği özel partiye katıldı.

18.1.2017Magazin
Çiprastan sert Türkiye açıklaması

Çipras'tan sert 'Türkiye' açıklaması

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras Kıbrıs'ta çözüm yolunda ilerleme sağlanmaya başlandığını ancak bunun için Türkiye'nin 'agresif söylemini' bırakması gerektiğini ifade etti.

18.1.2017Dünya
Saat kaç oldu Adriana

Saat kaç oldu Adriana

Güzel model katıldığı gecede ten rengi kıyafetiyle ilgi odağı oldu.

18.1.2017Magazin
Malkoç: BMye kayıtlı mültecilerin yarısından fazlasını Türkiye barındırıyor

Malkoç: BM'ye kayıtlı mültecilerin yarısından fazlasını Türkiye barındırıyor

Malkoç: BM'ye kayıtlı mültecilerin yarısından fazlasını Türkiye barındırıyor

17.1.2017Kahramanmaraş
Gülnara Kerimova ölmemiş

Gülnara Kerimova ölmemiş!

ÖZBEKİSTAN’ın eylül ayında ölen Devlet Başkanı İslam Kerimov’un kızı Gülnara Kerimova’nın (44) geçtiğimiz günlerde İsviçre’den gelen savcılarca para aklama iddiasıyla ilgili sorgulandığı bildirildi.

16.1.2017Dünya
Numan Kurtulmuştan erken seçim açıklaması

Numan Kurtulmuş'tan erken seçim açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliği teklifine ilişkin, "Meclis kararını verdikten sonra en doğrusu, en kısa süre içerisinde referanduma gitmektir. Muhtemelen Nisan ayının hemen başında referanduma gidilecektir, süre mümkün olduğu kadar kısa tutulacaktır" dedi. Erken seçim konusunun ise anayasa değişiklik teklifinin 330'un altında kalması ihtimaline ilişkin gündeme getirildiğini anımsatan Kurtulmuş, "Şu anda anayasa oylamasının konuşulduğu bir atmosferde erken seçim tartışmalarının gündeme getirmenin doğru olmadığı kanaatindeyim" diye konuştu.

16.1.2017Gündem
Reuters: Suriyeli muhalifler Astana görüşmelerine katılacak

Reuters: Suriyeli muhalifler Astana görüşmelerine katılacak

Reuters haber ajansı, aralarında Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) da bulunduğu Suriyeli muhalif grupların büyük bir kısmının Ankara'da yaptıkları toplantı sonucunda Kazakistan'daki görüşmelere katılma kararı aldığını duyurdu.

16.1.2017Dünya
2017 VW Golf, Skoda Octavia ve SEAT Leon görücüye çıktı

2017 VW Golf, Skoda Octavia ve SEAT Leon görücüye çıktı!

2017 model Volkswagen Golf, Skoda Octavia ve SEAT Leon, Viyana'da görücüye çıkarıldı.

16.1.2017Otomobil
Akıncı: Kıbrıs çok açık ve net şekilde Türkiyenin güvencesinin devamını istiyor

Akıncı: Kıbrıs çok açık ve net şekilde Türkiye'nin güvencesinin devamını istiyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs'ta devam eden müzakerelere ilişkin, "Kıbrıs Türk halkı çok açık ve net şekilde Türkiye'nin güvencesinin devamını istiyor" dedi.

14.1.2017Dünya
Meclis’te DEAŞ ve Kıbrıs kapışması

Meclis’te DEAŞ ve Kıbrıs kapışması

3 yıl önceki Musul Başkonsolosluğu görevi sırasında 43 personeliyle birlikte konsolosluğu basan DEAŞ tarafından kaçırıldıktan sonra serbest kalan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın, Cenevre görüşmelerine yönelik, “basbayağı Kıbrıs’ı satıyorsunuz” çıkışı Meclis’te ilginç bir tartışmaya yol açtı. Yılmaz, “Seni elçiliğinden alan devlet yine vermeyecek. Seni vermedik Kıbrıs’ı verir miyiz be” diye laf atan AK Partililere, “Sen sattın beni, ne kurtardın, teslim ettin” tepkisini verdi.

14.1.2017Gündem
Çavuşoğlu: Astana görüşmelerine ABDyi davet edeceğiz

Çavuşoğlu: Astana görüşmelerine ABD'yi davet edeceğiz

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Toner, 23 Ocak'ta Astana'da gerçekleşecek 'Suriye' görüşmelerine resmi davet almadıklarını açıkladı. Gün boyunca gelen çelişkili haberlerin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son noktayı koydu: "Astana'ya ABD'yi davet edeceğiz, YPG olmayacak."

14.1.2017Dünya
Biz ilanihaye oradayız

Biz ilanihaye oradayız

Cenevre’de yapılan Kıbrıs zirvesini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin olmadığı bir garantörlüğü kabul etmeyeceklerini söyleyerek “Biz ilanihaye oradayız” dedi. 

13.1.2017Dünya
Rum tarafının haritası kabul edilemez

'Rum tarafının haritası kabul edilemez'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İsviçre'nin Cenevre kentindeki Kıbrıs müzakerelerinde Rum tarafının sunduğu haritanın kabul edilemez olduğunu belirterek, "Gerçekten kabul edilecek bir harita değil, bunu kabul edecek bir tek Kıbrıslı Türk de çıkmaz." dedi.

13.1.2017Dünya
Kıbrıslı Rum liderden açıklama

Kıbrıslı Rum liderden açıklama

Kıbrıs Rum Kesimi lideri Nikos Anastasiadis, adanın birleşmesi için Cenevre’de yürütülen görüşmelerin Kıbrıs'ın güvenlik durumu konusunda "radikal" bir değişim yaratması gerektiğini söyledi.

13.1.2017Dünya
Çavuşoğlu: ABDnin de Astanaya davet edilmesi için Rusya ile anlaştık

Çavuşoğlu: ABD'nin de Astana'ya davet edilmesi için Rusya ile anlaştık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 23 Ocak'ta Astana'da yapılacak Suriye görüşmelerine ABD'nin de davet edilmesi konusunda Türkiye ile Rusya'nın anlaştığını açıkladı.

13.1.2017Dünya
BMden Kıbrıs Konferansı açıklaması

BM'den 'Kıbrıs Konferansı' açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM), İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen uluslararası konferansa katılan tarafların Kıbrıs müzakerelerinin başarılı bir şekilde sonuçlandırılması için tam zamanının geldiği konusunda hemfikir olduğunu duyurdu.

13.1.2017Dünya
ABDden Suriye açıklaması: Bütün tarafların sesinin dinlenmesi gerek

ABD'den Suriye açıklaması: Bütün tarafların sesinin dinlenmesi gerek

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Suriye’de yaşanan çatışmaların sona ermesi için bütün tarafların sesinin dinlenmesi gerektiği yönündeki sözlerini tekrar ederek, “Bu, Suriyeli Kürtleri, Suriyeli Arapları ve Suriyeli Türkmenleri içeriyor.” dedi.

12.1.2017Dünya
3 Kıbrıs şartı

3 Kıbrıs şartı

İsviçre’de süren Kıbrıs görüşmelerine dün üç garantör ülke olan Türkiye, Yunanistan ve İngiltere de katıldı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin üç şartını sıraladı. Garantörlük sistemi düzenlenerek korunsun. Çözüm anlaşması AB’nin değişmez birincil hukuku olsun. Türkiye vatandaşları, yeni Kıbrıs’ta AB vatandaşlarının 4 özgürlüğüne sahip olsun.

12.1.2017Dünya
Son dakika haberi: Başbakan Kıbrıs görüşmeleri için Cenevreye gitmiyor

Son dakika haberi: Başbakan Kıbrıs görüşmeleri için Cenevre'ye gitmiyor

Başbakan Binali Yıldırım, Kıbrıs görüşmeleri kapsamında Cenevre’ye gidip gitmeyeceği konusuna açıklık getirdi. Meclis’te soruları yanıtlayan Başbakan Yıldırım, “Yok, buradaki işimiz hepsinden daha önemli” dedi. 

12.1.2017Gündem
Uluslararası toplumdan üst üste Astana açıklamaları

Uluslararası toplumdan üst üste Astana açıklamaları

Suriye krizi ile ilgili uluslararası toplumdan üst üste açıklamalar geliyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Astana'da yapılması planlanan toplantının Suriye krizinin çözümüne yönelik dönüm noktası olacağını söylerken, BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura BM'nin Astana'yı desteklediğini açıkladı. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ise 'Suriye'de barış görüşmeleri en kısa zamanda başlamalı. Bu görüşmeler, Cenevre'de 2012 yılında varılan anlaşma uyarınca BM bünyesinde gerçekleşmeli' dedi.

12.1.2017Gündem
İrana 38 yıl sonra birinci el yolcu uçağı

İran'a 38 yıl sonra "birinci el" yolcu uçağı

İran'ın, 1979'daki devrimden bu yana aldığı "birinci el" ilk yolcu uçağı Airbus A321, Mihrabad Havalimanı'na iniş yaptı.

12.1.2017Dünya
Cenevredeki tarihi Kıbrıs zirvesinden önemli açıklamalar

Cenevre'deki tarihi Kıbrıs zirvesinden önemli açıklamalar

Tarihi Kıbrıs zirvesinin sürdüğü İsviçre’nin Cenevre kentinde, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres basın toplantısı düzenledi. Guterres'e KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis de eşlik etti. Guterres, "İki toplumlu federal bir çözüm için, bir cumhuriyetin oluşturulması için yakınlaştık. Ama yapılacak şeyler var ve bunun uygulanması için bazı enstrümanların olması gerekiyor" açıklamasında bulundu. Guterres, "Eğer bu bir sinema yarışması olsaydı Oscar’ı hak edenler, sağımda ve solumda görmüş olduğunuz beyefendiler bunu kazanırdı. BM de yardımcı oyuncu ödülünü alırdı" diyerek, ilginç de bir benzetme yaptı.

12.1.2017Dünya
TÜSİAD eski başkanı Symesdan laiklik vurgusu

TÜSİAD eski başkanı Symes'dan laiklik vurgusu

TÜSİAD eski başkanı Symes'dan laiklik vurgusu

12.1.2017İstanbul
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.1.2017Gündem
Cenevredeki tarihi Kıbrıs zirvesi başladı

Cenevre'deki tarihi Kıbrıs zirvesi başladı

İsviçre’nin Cenevre kentinde Kıbrıslı Türk ve Rum liderler Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis arasında üç gün süren tarihi Kıbrıs zirvesi bugün garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere’nin dışişleri bakanları seviyesinde katılımıyla beşli zirve haline geldi.

12.1.2017Dünya
Yeni Kıbrıs haritaları BM’nin kilidi altında

Yeni Kıbrıs haritaları BM’nin kilidi altında

İsviçre'deki BM Cenevre Ofisi'nde devam eden Kıbrıs müzakerelerinde taraflar haritalarını sundu. Haritalar, iki tarafın harita uzmanlarının kontrollerinin ardından yerel saatle 19.50'de BM'nin çelik kasasına alınarak kilitlendi. Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada Kıbrıs müzakerelerinde son aşamaya gelindiği duyuruldu. Garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere'nin katılımıyla 12 Ocak'ta Cenevre'de Kıbrıs Konferansı'nın gerçekleştirileceği bildirildi.

11.1.2017Dünya
BM Kıbrıs Özel Temsilcisinden Kıbrıs açıklaması

BM Kıbrıs Özel Temsilcisi'nden 'Kıbrıs' açıklaması

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, Cenevre'de gerçekleşen Kıbrıs görüşmelerine dair pek çok konunun çözüme kavuştuğunu söyledi.

11.1.2017Dünya
“Kıbrıs müzakerelerinde tarihi fırsat kaçırılmamalı”

“Kıbrıs müzakerelerinde tarihi fırsat kaçırılmamalı”

“Kıbrıs müzakerelerinde tarihi fırsat kaçırılmamalı”

11.1.2017İstanbul
Dünyanın en lüks ve pahalı10 otel odası

Dünyanın en lüks ve pahalı10 otel odası

Playboy temalı ya da duvarları fresk kaplı bir oda... İçinde özel havuzları bulunan, 1500 metrekare dev bir süit... Tatilinizde bu özelliklere sahip bir otelde kalmak mümkün. Ancak her biri için küçük bir servet ödemeyi göze almanız gerekiyor. İşte dünyanın en pahalı 10 odası.

11.1.2017Seyahat
ABD: Suriyede PYD masada yer almalı

ABD: Suriye'de PYD masada yer almalı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriye’deki uzun vadeli politik çözüm arayışlarında terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin de masada yer alması gerektiğini savundu. PYD'nin Suriye müzakerelerinde yer almaması, Türkiye'nin kırmızı çizgilerinden biri. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kazakistan'ın başkenti Astana'da 23 Ocak'ta Türkiye ve Rusya'nın öncülüğünde yapılması planlanan barış görüşmelerinde PYD'nin olmayacağını açıklamıştı. BM arabuluculuğundaki Suriye görüşmelerinin bir sonraki turunun ise Şubat ayında Cenevre'de yapılması öngörülüyor.

10.1.2017Dünya
Kıbrıs müzakerelerinde kritik gün

Kıbrıs müzakerelerinde kritik gün

Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde İsviçre'de devam Kıbrıs müzakerelerinde tarafların sunacağı haritaların BM özel kasasında saklanacağı bildirildi.

10.1.2017Dünya
Terör tercihi insanlığa ihanettir

'Terör tercihi insanlığa ihanettir'

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa’nın terör örgütleri arasında ayrım yaptığını belirterek, “Terör örgütlerinin birini diğerine tercih etmek insanlığa, dünya barışına yapılabilecek en büyük ihanettir” dedi.

10.1.2017Gündem
Bakanlar Şimşek ve Zeybekçi Davos yolcusu

Bakanlar Şimşek ve Zeybekçi Davos yolcusu

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yılki Davos toplantılarında Türkiye'den Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci katılacak. Toplantılara 30'dan fazla devlet başkanı ve başbakan da iştirak edecek.

10.1.2017Ekonomi
Kıbrıs zirvesinde ilk gün ilerleme yok

Kıbrıs zirvesinde ilk gün ilerleme yok

İSVİÇRE’nin Cenevre kentinde Türk ve Rum liderlerinin başlattığı tarihi Kıbrıs zirvesinin ilk gününde ilerleme sağlanmadı.

10.1.2017Dünya
Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri ile Kıbrıs görüşmelerini konuştu

Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri ile Kıbrıs görüşmelerini konuştu

Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri ile Kıbrıs görüşmelerini konuştu

10.1.2017Ankara

Yazar Sonuçları

Trump, yeni dönem, ilk sınav ve Türkiye

Trump, yeni dönem, ilk sınav ve Türkiye

Her ABD Başkanlık seçimi dünya siyaseti ve ekonomisi için önem taşımıştır.

20.1.2017Haber Yazıları
Ortadoğuda kazananlar ve kaybedenler

Ortadoğu'da kazananlar ve kaybedenler

Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerindeki halk ayaklanmalarının başlamasından bu yana beş yıl geçti. Demokratik olmayan, otoriter hatta totaliter nitelikli diktatörlük rejimlerinin yıkılmasının bölgeye demokrasi getirmesi beklenirken geride kalan bir dizi başarısız devlet var.

15.1.2017Haber Yazıları
Gözler Kıbrıs’ta

Gözler Kıbrıs’ta

Kıbrıs’ta nefesler tutulmuş durumda. Çözüm yanlıları da statükonun korunmasından yana olanlar da Cenevre’den gelecek haberleri bekliyorlar.

12.1.2017Haber Yazıları
Erdoğan’a Trump’tan ilk iyi haber geldi

Erdoğan’a Trump’tan ilk iyi haber geldi

İçeride işler karamsarlığı artırıyor doğrusu.

12.1.2017Haber Yazıları
Kıbrısta aldığımız ders

Kıbrıs'ta aldığımız ders

CENEVRE’de devam eden Kıbrıs görüşmelerinde birçok konuda uzlaşma sağlandığı haberleri geliyor.

12.1.2017Haber Yazıları