Aramanız :
Aradığınız kelime : "

cadir_kent

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

635  adet haber bulundu.


 • 8 bin yıllık kayayı spreyle boyayan gezi grubu. - cadir_kent
  8 bin yıllık kayayı spreyle boyayan gezi grubu.21.03.2015
  EgeMUĞLA ve Aydın il sınırları içerisindeki doğa harikası Bafa Gölü'nü çevreleyen Beşparmak (Latmos) Dağı'ndaki 8 bin yıllık kaya resimlerinin bulunduğu bölgeye, bazı kayaların üzerine sprey boyayla bir gezgin grubunun adının yazılıp, fotoğraf ve görüntülerinin sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılması, tepkilere neden oldu.Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi Başkanı Ayşe Temiz, yapılanı 'çirkinlik' olarak nitelendirirken; Assos Doğa Gezginleri Grubu, tepkiler üzerine fotoğraf ve görüntüleri sayfadan kaldırıp, özür diledi.
 • Unutulmayan destan - cadir_kent
  Unutulmayan destan20.03.2015
  AnkaraÇanakkale Zaferi'nin 100.yıl dönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Hanım Lokalleri üyesi kadınlar tarafından “Çanakkale Destanı'nı Anma” programı düzenlendi.
 • Kahramanmaraş çadır kentinde yangın - cadir_kent
  Kahramanmaraş çadır kentinde yangın10.03.2015
  GündemKAHRAMANMARAŞ’ta, 17 bin Suriyeli sığınmacının barındığı çadır kentte elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında 4 çadır tamamen yandı.Kimsenin yaralanmadığı yangın, itfaiye ve zırhlı polis aracı TOMA yardımıyla söndürüldü.
 • Kocaoğlu:
  Kocaoğlu: "Kadınlar işkence görmesin, öldürülmesin"07.03.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle organize ettiği 6.Kadın Festivali başladı.Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Sadece ülkede birlik değil, kadın erkek eşitliğinde de birlik ve dayanışması sağlamalıyız.Dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun.Bir daha hiçbir kadın işkence görmesin, dayak yemesin ve öldürülmesin" dedi.
 • Suruç’ta ‘dev’ kent açılışı - cadir_kent
  Suruç’ta ‘dev’ kent açılışı06.03.2015
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Suriye sınırında bulunan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki 35 bin kişilik Türkiye'nin en büyük çadır kentinin açılışını yaptı.
 • Emine Erdoğan, Türkiye'nin en büyük çadır kentini açtı - cadir_kent
  Emine Erdoğan, Türkiye'nin en büyük çadır kentini açtı05.03.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşe Nur İslam, Şanlıurfa'da Tülmen Köyü Kırsal Kalkınma Kadın Kooperatifini ziyaret etti.Erdoğan, kooperatifte bir araya geldiği kadınlarla bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.Erdoğan, daha sonra alanı gezerek kooperatifteki hayvanlarla ilgilendi.
 • Tecavüze uğradı, ölümle tehdit edince ailesi düşük yaptırdığı bebeği gömdü - cadir_kent
  Tecavüze uğradı, ölümle tehdit edince ailesi düşük yaptırdığı bebeği gömdü03.03.2015
  GündemGAZİANTEP’in Karkamış İlçesi’nde, ülkesindeki iç savaştan kaçan Suriyeli 33 yaşındaki Semra Ferhat, çalıştığı tarlada tecavüze uğrayınca hamile kaldı.Karkamış’taki çadır kente yerleşen ve durumu anlattığı ailesinin "Doğurursan seni öldürürüz" tehdidi üzerine Semra Ferhat, para karşılığı aldığı iğneyle bebeğini düşürdü, anne ve kardeşi ise cenini boş araziye gömdü.Olayın ortaya çıkması üzerine jandarma, tecavüz şüphelisi ile bebeği düşüren Semra Ferhat, annesi, kardeşi ve parayla iğneyi sattığı öne sürülen Suriyeli ebeyi gözaltına aldı.
 • 35 bin kişi için harika haber - cadir_kent
  35 bin kişi için harika haber26.01.2015
  GündemBAŞBAKANLIK Afet ve Acil Durum (AFAD) tarafından Suriye sınırındaki Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi'nde yapımı tamamlanan 35 bin kişi kapasiteli çadır kente sığınmacı alımına başlandı.
 • CHP'li Güven Alsancak stadının geleceğini sordu - cadir_kent
  CHP'li Güven Alsancak stadının geleceğini sordu20.12.2014
  EgeCHP İzmir Milletvekili Prof.Dr.Hülya Güven, Alsancak Stadı'na müsabakaya uygun değil raporunun verilmesi üzerine verdiği önergelerin dikkate alınmadığı belirterek konuyu yeniden gündeme taşıdı.Güven, Alsancak Stadı'nın, stat yapısı içinde, bitişiğinde veya eklentisi olarak AVM kurulup kurulmayacağı ve Altay Spor Kulübü'nün mağduriyetinin nasıl giderileceğini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a sordu.
 • Polisten taziye çadırı kurmak isteyenlere müdahale - cadir_kent
  Polisten taziye çadırı kurmak isteyenlere müdahale16.12.2014
  GündemADANA’da dinlenme parkına, Kobani’de IŞİD’e karşı savaşırken ölenler için taziye çadırı kurmak isteyenlere polis müdahale etti.Çıkan arbedede 2’si kadın, 12 kişi gözaltına alındı.
 • Çadır eylemcileri adliyede - cadir_kent
  Çadır eylemcileri adliyede16.12.2014
  GündemADANA’da Kobani’de ölenler için taziye çadırı kurmak isterken polisin müdahalesiyle gözaltına alınan 2’si kadın 11 kişi adliyeye sevk edildi.
 • En güzel 10 sonbahar rotası - cadir_kent
  En güzel 10 sonbahar rotası24.11.2014
  SeyahatSonbaharda aslında doğa hiç de durgun değildir.Ormanlar, dağlar, vadiler yedi rengin tonlarıyla bezenir; güneş, en güzel yüzünü sergiler.Yola çıkmanın, doğanın görsel şöleninin peşine düşmenin tam zamanı.İşte size muhteşem manzaralar sunan 10 farklı sonbahar rotası.Bu güzellikler yılın başka hiçbir döneminde tekrarlanmıyor.
 • TÜRGEV heyeti, Şanlıurfa'da - cadir_kent
  TÜRGEV heyeti, Şanlıurfa'da10.11.2014
  GündemTürkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Başkanı Arzu Akalın ile aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Albayrak'ın bulunduğu heyet, Suruç ilçesindeki kampta kalan sığınmacıları ziyaret etti
 • İTO, MIPIM 2015'e dev İstanbul maketi ile katılacak - cadir_kent
  İTO, MIPIM 2015'e dev İstanbul maketi ile katılacak09.11.2014
  Ekonomiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul'un uluslararası etkinliklerde daha etkin tanıtılacağını belirterek, "İstanbul'un ilk defa birebir maketini yapıyoruz.Bu maket canlı bir İstanbul görseli olacak.Hareketli, ışık, ses ve görüntü efektleriyle zenginleştirilecek maketimiz, yaşayan İstanbul'un bin 440 dakikasını 5'er dakikalık şovlarla izlettirecek" dedi.
 • Suriyeli sığınmacılara yardım eli - cadir_kent
  Suriyeli sığınmacılara yardım eli08.11.2014
  AvrupaMardin'in Midyat İlçesi’nde Vali Kemal Nehrozoğlu Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencileri, 'Misafirlerimize Yardım Edelim’ sloganıyla yardım kampanyası düzenledi.Okul yöneticileri, öğretmen ve velilerin de destek verdiği kampanyada toplanan yardımları Suriye’den kaçan savaş mağdurlarına gönderildi.
 • Öğrencilerden, Suriyelilere destek - cadir_kent
  Öğrencilerden, Suriyelilere destek08.11.2014
  EğitimMardin’in Midyat İlçesi’nde Vali Kemal Nehrozoğlu Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencileri, ‘Misafirlerimize Yardım Edelim’ sloganıyla yardım kampanyası düzenledi.Okul yöneticileri, öğretmen ve velilerin de destek verdiği kampanyada toplanan yardımları Suriye’den kaçan savaş mağdurlarına gönderildi.
 • Suriyeli çift çadır kentte evlendi - cadir_kent
  Suriyeli çift çadır kentte evlendi04.11.2014
  GündemÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak Akçakale ilçesindeki çadır kente yerleşen Suriyeli çift, düzenlenen düğünle dünyaevine girdi.
 • Fatih Tekeci

  Otoparkçı tarifesi - cadir_kent
  Otoparkçı tarifesi27.10.2014
  YazarlarAnkara’nın ‘otopark’ sorunu mâlum.‘Bire tak, boşa al’, çözülemedi gitti.
 • Gaziemir çağ atlıyor - cadir_kent
  Gaziemir çağ atlıyor23.10.2014
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Gaziemir’i 2020’li yıllara taşıyacak projeleri masaya yatırıp, yeni yol haritalarını çizdi.
 • Emine Erdoğan ve Katar Emiri'nin annesi çadır kentte - cadir_kent
  Emine Erdoğan ve Katar Emiri'nin annesi çadır kentte21.10.2014
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Katar Emiri'nin annesi Şeyha Moza, Nizip ilçesindeki konteyner ve çadır kente barınan Suriyelileri ziyaret etti.
 • Doğanın sonbahbar armağanı - cadir_kent
  Doğanın sonbahbar armağanı18.10.2014
  AnkaraDoğal güzellikleriyle her mevsim farklı ve etkileyici görünüme bürünen Ankara’ya yaşklaşık 2,5 saat uzaklıktaki Yedigöller Milli Parkı, sonbaharın başlamasıyla doğa ve fotoğraf tutkunlarının akınına uğradı.
 • Kobani'de sokak savaşı sürüyor - cadir_kent
  Kobani'de sokak savaşı sürüyor15.10.2014
  GündemŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nin karşısında olan IŞİD’in hedefindeki Suriye’nin Kobani kentinde 31 gündür çatışmalar devam ediyor.DHA ekibi, YPG güçleri ile ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının bombardımanı ile IŞİD ilerlemesini durdurmaya çalıştığı Kobani’ye girdi ve yaşananları görüntüledi.
 • Kobani'de çatışma, tanklar tepelere konuşlandırıldı - cadir_kent
  Kobani'de çatışma, tanklar tepelere konuşlandırıldı06.10.2014
  GündemIŞİD’in ele geçirmek için saldırdığı Kobani’de, şiddetli çatışmalar devam ediyor.Kobani’den silah ve patlama sesleri yükselirken, sınırı aşan kurşunlar Suruç’un sınır hattındaki mahallelerinde tedirginliğe yol açıyor.3 mahalle ile sınır hattında kurulan çadırlarda kalan Suriyeliler tahliye edilirken, sabah saatlerinde sınırı aşan havan mermisi sınır hattındaki bir ev ile işyerine isabet etti.Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar Suruç'a geldi.Onlarca tank Suriye'yi gören hakim tepelere konuşlandırıldı.
 • Sınırı kaldırdılar - cadir_kent
  Sınırı kaldırdılar27.09.2014
  PlanetSuriye’de IŞİD’in ele geçirmeye çalıştığı Kürt yerleşim birimi Kobani ile dayanışma için dün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen destekçiler, karşıya geçmek için sınırdaki tel örgüleri kesti, direkleri devirdi.Suriye tarafına geçen eylemcileri sınırın öte yanında YPG’li bir grup karşıladı.Dağılmayan gruba güvenlik birimleri müdahale ederken bir kısmı Kobani’ye gitti.Kobani’ye gidip dönenler ise sınır kapılarına yönlendirilirken, önlemler arttırıldı.
 • Suriyeli mülteciler ölümden son anda kurtuldular - cadir_kent
  Suriyeli mülteciler ölümden son anda kurtuldular26.09.2014
  PlanetSuriye’deki iç savaştan kaçan 345 mülteciyi taşıyan büyük bir balıkçı teknesi doğu Akdeniz’de batma tehlikesi geçirdi.SOS sinyali gönderen teknenin imdadına Kıbrıs Rum yönetimi bandıralı bir yolcu gemisi yetişti.Ancak mülteciler, binmek zorunda kaldıkları yolcu gemisinden inmek istemeyince, Rum polisi müdahale etti.
 • İzmir’de bayram hazırlığı - cadir_kent
  İzmir’de bayram hazırlığı25.09.2014
  GündemİZMİR’de 8 ilçedeki 12 noktada 30 adet kesim çadırı oluşturan Büyükşehir Belediyesi, bu alanların beton dökümünü ve asfaltlamasını gerçekleştirirken, haşere mücadele ekipleri de dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.Zabıta ekipleri, kent genelinde uygunsuz kurban kesimlerini önlemek için bayram süresince denetim yapacak.İlk gün yoğunluğunu azaltmak amacıyla bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günlerindeki kesim ücretleri indirimli olacak.
 • Sınırda eylem, müdahale ve hortum - cadir_kent
  Sınırda eylem, müdahale ve hortum22.09.2014
  GündemKobani'den kaçan Suriyelilerin Türkiye'ye girişi sürerken sınır bölgesinde olaylar bugün de devam etti.Bölgedeki bazı araçları yakarak taşlı saldırı yapan göstericilere güvenlik güçleri tazyikli su ve gazla müdahale etti.Bu sırada aniden çıkan hortum panik yarattı.
 • Şanlıurfa Valisi: Suruç'a yeni kamp kuruluyor - cadir_kent
  Şanlıurfa Valisi: Suruç'a yeni kamp kuruluyor20.09.2014
  GündemŞanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, iç karışıklığın sürdüğü Suriye'nin Kobani ilçesi yakınlarında IŞİD tehdidinden kaçanların alınmaya başlanmasının ardından 40-45 bin kişinin Türkiye'ye geldiğini söyledi.Vali Küçük, şu anda göçün olmadığını ve gelen Suriyelilerin barınmaları için Suruç ilçesine 15-20 bin kişilik yeni bir çadır kent kurulacağını söyledi.
 • Okulda ilk gün fotoğraflarınızı gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım - cadir_kent
  Okulda ilk gün fotoğraflarınızı gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım15.09.2014
  EğitimOkulla bugün tanışan öğrencilerin fotoğraflarını yayınlıyoruz.Siz de okulda ilk gün fotoğraflarınızı ve neler hissettiğinizi birkaç cümle yazıp gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım.
 • 2 bin Ezidi için çadır kent - cadir_kent
  2 bin Ezidi için çadır kent12.09.2014
  GündemBATMAN Belediyesi, IŞİD saldırıların kaçarak kente gelen yaklaşık 2 bin Ezidi'yi ağırlamak için Beşiri İlçesi'ne bağlı Uğurca Köyü'nde 2 bin kişilik çadır kent kurdu.Köyde 10 dönümlük alana kurulan çadır kent için sıcak-soğuk su şebekesi ve elektrik hattı çekildi, çadır kent kilitli taşlarla döşendi.
 • Her yer sahne, her yer tiyatro. - cadir_kent
  Her yer sahne, her yer tiyatro.17.08.2014
  SeyahatMolière’in, Pierre Corneille’in, Edmond Rostand’ın ülkesi Fransa’da dünyanın en önemli festivallerinden biri devam ediyor.Sokak sanatçıları ve profesyonel oyuncular kentin dört bir yanında.
 • Şanlıurfa Valiliği'nden 700 Ezidi'ye yardım - cadir_kent
  Şanlıurfa Valiliği'nden 700 Ezidi'ye yardım16.08.2014
  GündemŞANLIURFA Valiliği, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tehdidi nedeniyle Irak’tan kaçarak Viranşehir İlçesi’ne yerleşen yaklaşık 700 Ezidi için yardım çalışması başlattı.Ezidiler’in halen travma içinde olduğunu ifade eden Vali İzzettin Küçük, "Viranşehir’de gelen Ezidi konuklarımızın insani ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için çaba içerisindeyiz" dedi.
 • Gaziantep'te Suriyeli gerginliğinin asıl nedeni başka - cadir_kent
  Gaziantep'te Suriyeli gerginliğinin asıl nedeni başka14.08.2014
  EkonomiGaziantep'te, son günlerde Suriyeli sığınmacılara yönelik gerginlik giderek tırmanıyor.Ancak gerginliğin temel sebebinin ise Suriyelilerin gelişi ile birlikte artan kira fiyatları ve işsizlik olduğu ileri sürülüyor.Sanayi kenti olan Gaziantep, iç karışıklığın başlamasının ardından ülkelerini terk eden binlerce Suriyeli'nin akın ettiği kent oldu.Resmi kayıtlara göre yaklaşık 200 bin, gayrı resmi olarak ise 300 bin civarında Suriyeli'nin yaşadığı tahmin edilen kentte, sığınmacıların gelişi ile birlikte kira fiyatları 2- 3 kat arttı.Daha önce 150 lira civarında olan ve çoğunluğu asgari ücretle çalışanların oturduğu kenar semtlerdeki kira fiyatları 400 liraya yükselirken, Suriyelilerin Suriyelilerin ucuz fiyata çalışması veya açtıkları işyerlerinde vergi ve SGK giderleri olmadığı için haksız rekabete yol açtığını ileri sürenler tepki göstermeye başladı.
 • Atalay: Ezidiler için çadır kent kurmaya karar verdik - cadir_kent
  Atalay: Ezidiler için çadır kent kurmaya karar verdik14.08.2014
  GündemBaşbakan Yardımcısı Beşir Atalay gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
 • Gaziantep'te Suriyeli operasyonu - cadir_kent
  Gaziantep'te Suriyeli operasyonu14.08.2014
  EkonomiGAZİANTEPLİ bir ev sahibinin Suriyeli kiracıları tarafından öldürülmesinin ardından 3 gündür gerginliğin yaşandığı kentte polis ekipleri olayların çıktığı semtlerdeki metruk binalar ile işyerlerinde kalan Suriyelileri tahliye etmeye başladı.
 • 7 bin 800 Suriyeli kamplara gönderilecek - cadir_kent
  7 bin 800 Suriyeli kamplara gönderilecek14.08.2014
  GündemGaziantep Valisi Erdal Ata son günlerde kentte Suriyelilere yönelik protesto gösterileri ve yaşanan olaylara ilişkin beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Emniyet Müdürü Ali Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Arslan ve AFAD İl Müdürü Sinan Atakan ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
 • İşler: Bir iki hafta içinde net olarak ortaya çıkar - cadir_kent
  İşler: Bir iki hafta içinde net olarak ortaya çıkar11.08.2014
  GündemBaşbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti olağanüstü kongre tarihine ilişkin, “Şimdi parti MKYK'sında, MYK'sında görüşecek ve kararını verecek.Buna göre bir yol haritası çizilecek.Doğrusu ben de bunun ne zaman olacağını bilmiyorum, ama bekleyip göreceğiz.Önce mi olacak sonra mı olacak; zaten çok kısa bir zamanda, bir iki hafta içerisinde her şeyin gayet net bir şekilde ortaya çıkacağını düşünüyorum” dedi.
 • IŞİD terörü Erbil’e yaklaşıyor - cadir_kent
  IŞİD terörü Erbil’e yaklaşıyor08.08.2014
  PlanetIŞİD’in Irak’taki ilerleyişi devam ediyor.Hafta sonu Ezidilerin yaşadığı Sincar’ı ele geçiren IŞİD’ın dün Irak’ın en büyük Hıristiyan kasabası Karakuş ve Musul barajını ele geçirdiği haberleri geldi.
 • Dilenen Suriyeli görüntülerini arzu etmiyoruz - cadir_kent
  Dilenen Suriyeli görüntülerini arzu etmiyoruz02.08.2014
  GündemBaşbakan Yardımcısı Beşir Atalay, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Atalay şehirlerde yaşayan Suriyelilerin imkanlarının tükenmesi nedeniyle dilencilik gibi görüntülerin ortaya çıkabildiğini belirtti.Suriyelilerin şehirlerin dışına taşınması ve yeni çadır kentler kurulması konusunda da talimatlar verdiklerini söyleyen Atalay şöyle konuştu:
 • Atalay'dan gündeme dair açıklamalar - cadir_kent
  Atalay'dan gündeme dair açıklamalar01.08.2014
  GündemBaşbakan Yardımcısı Beşir Atalay gündemdeki gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenledi.
 • Roma Tiyatrosu’na 'mülteci' çadırı - cadir_kent
  Roma Tiyatrosu’na 'mülteci' çadırı17.07.2014
  AnkaraUlus’taki Roma dönemine ait Antik Tiyatro kalıntılarının olduğu bölgeye çadır kuran Suriyeli mülteciler, yaşam savaşı veriyor.
 • Kahramanmaraş'ta Suriyeli gerginliği: 27 gözaltı - cadir_kent
  Kahramanmaraş'ta Suriyeli gerginliği: 27 gözaltı16.07.2014
  GündemKAHRAMANMARAŞ’ta kent merkezindeki Suriyeli’lerin ülkelerine dönmelerine yönelik protestolar gece de devam etti.Suriyeli bir kişinin otomobilinin tahrip edildiği kentte önlemler artırılırken, polis pazar gününden bu yana olaylara karıştığı saptanan 27 kişiyi gözaltına aldı.
 • Karadeniz yaylaları festivallere hazırlanıyor - cadir_kent
  Karadeniz yaylaları festivallere hazırlanıyor07.07.2014
  SeyahatDoğu Karadeniz sahillerindeki deniz suyu sıcaklığı 23 dereceye ulaştı.Yaylalarda ise yağmur mevsimi sona erdi.Doğaseverler için keşif zamanı başladı.Artvin, Rize, Trabzon ve Giresun’daki tulumlu horonlu yayla şenliklerinin çoğu ramazan sonrasına ertelendi.DHA muhabirleri yaylalar ve sahillerdeki yeni gelişmeleri araştırdı.Bölgeyle ilgili rehber kitaplar hazırlayan fotoğrafçı yazar Ersin Demirel de Rize’nin en güzel 5 yaylasını ve buzul gölünü seçti.
 • Deniz SİPAHİ

  Şu stat meselesi - cadir_kent
  Şu stat meselesi05.07.2014
  Yazarlar
 • Gelenksel Ramazanlar - cadir_kent
  Gelenksel Ramazanlar04.07.2014
  AnkaraDüzenledikleri etkinliklerle Başkent’te Ramazan ruhunu yaşatan ilçe belediyeleri, geleneksel eğlencelerden panayırlara, konserlerden sirk gösterilerine kadar onlarca farklı programa ev sahipliği yapıyor.
 • Kerkük’te Türkmen siyasetçiye suikast - cadir_kent
  Kerkük’te Türkmen siyasetçiye suikast25.06.2014
  PlanetKerkük’te Türkiye’den gelen yardımların dağıtımında görevli olan Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Münir Kafili, dün uğradığı silahlı saldırıda öldü.Kafili, Saddam döneminde Türk casusu olmak suçlamasıyla hapis yatmıştı.
 • Suriyeli sığınmacıların maliyeti günlük 7-15 lira - cadir_kent
  Suriyeli sığınmacıların maliyeti günlük 7-15 lira22.06.2014
  GündemGAZİANTEP Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, ’Gaziantep’te Barınma Merkezlerinde ve Merkezler Dışında Geçici Koruma Altına Alınmış Suriyelilere ilişkin araştırma yaptı.Araştırmada Gaziantep’te bulunan yaklaşık 200 bin sığınmacının 20 bininin kaçak çalıştığı, bugüne kadar 47 milyon lira sağlık gideri karşılanan Suriyelilerin aylık tedavi ve ilaç giderinin aylık maliyeti ise 4 milyon lira olduğu belirlendi.
 • Adana’da kebabın adresi Elem.Mersin’de tantuni Göksel - cadir_kent
  Adana’da kebabın adresi Elem.Mersin’de tantuni Göksel16.06.2014
  SeyahatAdana, kebabın başkenti.Hayat’ta insanın damağı bayram yerine dönüyor.Mersin’de tantunicilerden tantuni beğen.Doğu Akdeniz’in bu üç ili tam bir lezzet diyarı.
 • Mersin Mavi Bayrak’ta bölge lideri - cadir_kent
  Mersin Mavi Bayrak’ta bölge lideri12.06.2014
  Seyahat9 olan Mavi Bayrak sayısını muhafaza eden Mersin, şu sıralar Türkiye kıyılarındaki en yüksek deniz suyu sıcaklığına sahip.
 • 8 bin dönümü dolu vurdu - cadir_kent
  8 bin dönümü dolu vurdu09.06.2014
  AnkaraPolatlı’da etkili olan sağanak yağmur ve dolu, ilçeye bağlı Yaralı Mahallesi'nde 8 bin dönümlük ekili alana zarar verdi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»