Çadır Kent


 • Emine Erdoğan ve Katar Emiri'nin annesi çadır kentteçadır kent -

  Emine Erdoğan ve Katar Emiri'nin annesi çadır kentte21.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Katar Emiri'nin annesi Şeyha Moza, Nizip ilçesindeki konteyner ve çadır kente barınan Suriyelileri ziyaret etti.
 • Kobani'de sokak savaşı sürüyorçadır kent -

  Kobani'de sokak savaşı sürüyor14.10.2014

  Gündem2008

  ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nin karşısında olan IŞİD’in hedefindeki Suriye’nin Kobani kentinde 31 gündür çatışmalar devam ediyor.DHA ekibi, YPG güçleri ile ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının bombardımanı ile IŞİD ilerlemesini durdurmaya çalıştığı Kobani’ye girdi ve yaşananları görüntüledi.
 • Kobani'de çatışma, tanklar tepelere konuşlandırıldıçadır kent -

  Kobani'de çatışma, tanklar tepelere konuşlandırıldı05.10.2014

  Gündem2008

  IŞİD’in ele geçirmek için saldırdığı Kobani’de, şiddetli çatışmalar devam ediyor.Kobani’den silah ve patlama sesleri yükselirken, sınırı aşan kurşunlar Suruç’un sınır hattındaki mahallelerinde tedirginliğe yol açıyor.3 mahalle ile sınır hattında kurulan çadırlarda kalan Suriyeliler tahliye edilirken, sabah saatlerinde sınırı aşan havan mermisi sınır hattındaki bir ev ile işyerine isabet etti.Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar Suruç'a geldi.Onlarca tank Suriye'yi gören hakim tepelere konuşlandırıldı.
 • Sınırı kaldırdılarçadır kent -

  Sınırı kaldırdılar26.09.2014

  Planet

  Suriye’de IŞİD’in ele geçirmeye çalıştığı Kürt yerleşim birimi Kobani ile dayanışma için dün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen destekçiler, karşıya geçmek için sınırdaki tel örgüleri kesti, direkleri devirdi.Suriye tarafına geçen eylemcileri sınırın öte yanında YPG’li bir grup karşıladı.Dağılmayan gruba güvenlik birimleri müdahale ederken bir kısmı Kobani’ye gitti.Kobani’ye gidip dönenler ise sınır kapılarına yönlendirilirken, önlemler arttırıldı.
 • Suriyeli mülteciler ölümden son anda kurtuldularçadır kent -

  Suriyeli mülteciler ölümden son anda kurtuldular25.09.2014

  Planet

  Suriye’deki iç savaştan kaçan 345 mülteciyi taşıyan büyük bir balıkçı teknesi doğu Akdeniz’de batma tehlikesi geçirdi.SOS sinyali gönderen teknenin imdadına Kıbrıs Rum yönetimi bandıralı bir yolcu gemisi yetişti.Ancak mülteciler, binmek zorunda kaldıkları yolcu gemisinden inmek istemeyince, Rum polisi müdahale etti.
 • Sınırda eylem, müdahale ve hortumçadır kent -

  Sınırda eylem, müdahale ve hortum21.09.2014

  Gündem2008

  Kobani'den kaçan Suriyelilerin Türkiye'ye girişi sürerken sınır bölgesinde olaylar bugün de devam etti.Bölgedeki bazı araçları yakarak taşlı saldırı yapan göstericilere güvenlik güçleri tazyikli su ve gazla müdahale etti.Bu sırada aniden çıkan hortum panik yarattı.
 • Şanlıurfa Valisi: Suruç'a yeni kamp kuruluyorçadır kent -

  Şanlıurfa Valisi: Suruç'a yeni kamp kuruluyor19.09.2014

  Gündem2008

  Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, iç karışıklığın sürdüğü Suriye'nin Kobani ilçesi yakınlarında IŞİD tehdidinden kaçanların alınmaya başlanmasının ardından 40-45 bin kişinin Türkiye'ye geldiğini söyledi.Vali Küçük, şu anda göçün olmadığını ve gelen Suriyelilerin barınmaları için Suruç ilçesine 15-20 bin kişilik yeni bir çadır kent kurulacağını söyledi.
 • 2 bin Ezidi için çadır kentçadır kent -

  2 bin Ezidi için çadır kent11.09.2014

  Gündem2008

  BATMAN Belediyesi, IŞİD saldırıların kaçarak kente gelen yaklaşık 2 bin Ezidi'yi ağırlamak için Beşiri İlçesi'ne bağlı Uğurca Köyü'nde 2 bin kişilik çadır kent kurdu.Köyde 10 dönümlük alana kurulan çadır kent için sıcak-soğuk su şebekesi ve elektrik hattı çekildi, çadır kent kilitli taşlarla döşendi.
 • Şanlıurfa Valiliği'nden 700 Ezidi'ye yardımçadır kent -

  Şanlıurfa Valiliği'nden 700 Ezidi'ye yardım15.08.2014

  Gündem2008

  ŞANLIURFA Valiliği, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tehdidi nedeniyle Irak’tan kaçarak Viranşehir İlçesi’ne yerleşen yaklaşık 700 Ezidi için yardım çalışması başlattı.Ezidiler’in halen travma içinde olduğunu ifade eden Vali İzzettin Küçük, "Viranşehir’de gelen Ezidi konuklarımızın insani ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için çaba içerisindeyiz" dedi.
 • Atalay: Ezidiler için çadır kent kurmaya karar verdikçadır kent -

  Atalay: Ezidiler için çadır kent kurmaya karar verdik13.08.2014

  Gündem2008

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
 • İşler: Bir iki hafta içinde net olarak ortaya çıkarçadır kent -

  İşler: Bir iki hafta içinde net olarak ortaya çıkar10.08.2014

  Gündem2008

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti olağanüstü kongre tarihine ilişkin, “Şimdi parti MKYK'sında, MYK'sında görüşecek ve kararını verecek.Buna göre bir yol haritası çizilecek.Doğrusu ben de bunun ne zaman olacağını bilmiyorum, ama bekleyip göreceğiz.Önce mi olacak sonra mı olacak; zaten çok kısa bir zamanda, bir iki hafta içerisinde her şeyin gayet net bir şekilde ortaya çıkacağını düşünüyorum” dedi.
 • Kahramanmaraş'ta Suriyeli gerginliği: 27 gözaltıçadır kent -

  Kahramanmaraş'ta Suriyeli gerginliği: 27 gözaltı15.07.2014

  Gündem2008

  KAHRAMANMARAŞ’ta kent merkezindeki Suriyeli’lerin ülkelerine dönmelerine yönelik protestolar gece de devam etti.Suriyeli bir kişinin otomobilinin tahrip edildiği kentte önlemler artırılırken, polis pazar gününden bu yana olaylara karıştığı saptanan 27 kişiyi gözaltına aldı.
 • 8 bin dönümü dolu vurduçadır kent -

  8 bin dönümü dolu vurdu07.06.2014

  Ankara

  Polatlı’da etkili olan sağanak yağmur ve dolu, ilçeye bağlı Yaralı Mahallesi'nde 8 bin dönümlük ekili alana zarar verdi.
 • 40 bin Suriyeli'ye tanıtım kartıçadır kent -

  40 bin Suriyeli'ye tanıtım kartı30.05.2014

  Gündem2008

  Reyhanlı ilçesine sığınan ve çadır kent dışında kalan 40 bin Suriyeliye tanıtım kartı dağıtılmaya başlandı.
 • İşte GAUCK’un çantasındakilerçadır kent -

  İşte GAUCK’un çantasındakiler27.04.2014

  Avrupa

  Almanya Cumhurbaşkanı Gauck’un uçağında Türk basını olarak sadece Hürriyet vardı.Cumhurbaşkanı ile uçakta görüşme fırsatı buldum.Cumhurbaşkanı Gauck’un çantası özgürlük mesajı dolu.
 • AFAD Başkanı'ndan çarpıcı açıklamalarçadır kent -

  AFAD Başkanı'ndan çarpıcı açıklamalar23.04.2014

  Gündem2008

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı (AFAD) Fuat Oktay, Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçarak, Türkiye'ye sığınan Suriyeli sayısının 900 bini aştığını, bir milyona yaklaştığını açıkladı.Dünyanın yok saydığı, gölge kabul ettiği bu insanlara ev sahipliği yapan Türkiye, 2.5 milyar dolar harcadı.Yurtdışından ise sadece 200 milyon dolar geldi.
 • Türk Bakan ikna etti, çadırlar söküldüçadır kent -

  Türk Bakan ikna etti, çadırlar söküldü07.04.2014

  Planet

  Afrikalı mültecilerin Berlin'in göbeğindeki Türk semtinde kurduğu çadır kent olaysız kaldırıldı.Mimarı ise Berlin'in Çalışma, Kadın ve Uyum Bakanı Dilek Kolat.
 • İŞTE BÖYLE.çadır kent -

  İŞTE BÖYLE.07.04.2014

  Avrupa

  Berlin'in göbeğinde mültecilerin kurduğu çadır kent olaysız kaldırıldı.Mimarı: Berlin'in Çalışma, Kadın ve Uyum senatörü Dilek Kolat.
 • İŞTE BÖYLE.çadır kent -

  İŞTE BÖYLE.07.04.2014

  Avrupa

  Berlin'in göbeğinde mültecilerin kurduğu çadır kent olaysız kaldırıldı.Mimarı: Berlin'in Çalışma, Kadın ve Uyum senatörü Dilek Kolat.
 • Kamplardaki Suriyelilerin sayısı 220 bini aştıçadır kent -

  Kamplardaki Suriyelilerin sayısı 220 bini aştı17.03.2014

  Gündem2008

  Türkiye'deki kamplarda barınan Suriyelilerin sayısının 220 bini aştığı bildirildi.
 • Türkiye sınırında yine patlama: 16 ölüçadır kent -

  Türkiye sınırında yine patlama: 16 ölü23.02.2014

  Planet

  HATAY’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Bükülmez köyünün karşısındaki Suriye’nin İdlib kentine bağlı Atme kasabasında, dün bomba yüklü aracın patlaması sonucu en az 16 kişi öldü, 65 kişi de yaralandı.
 • Türkiye-Suriye sınırında patlamaçadır kent -

  Türkiye-Suriye sınırında patlama22.02.2014

  Planet

  Suriye’nin Türkiye sınırındaki İdlib kentine bağlı Atme kasabasında bir hastane binasının dışında bomba yüklü araç patladı.Patlamada 16 kişinin öldüğü 65 kişinin yaralandığı bilgisi verildi.
 • Cilvegözü Sınır Kapısı açıldıçadır kent -

  Cilvegözü Sınır Kapısı açıldı21.02.2014

  Gündem2008

  HATAY’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı TIR ve yolcu trafiğine tekrar açıldı.
 • İHH temsilcisi: Çadır bile kuracak yer kalmadıçadır kent -

  İHH temsilcisi: Çadır bile kuracak yer kalmadı07.02.2014

  Planet

  İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kilis Koordinatörü Erhan Yemelek, Öncüpınar Sınır Kapısı'nın karşısındaki Esselame bölgesinde çadır kuracak alan kalmadığını belirterek, "Bu yüzden alternatif olarak yeni yerleşim yeri aramaya başladık" dedi.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Seçim meydanıçadır kent -

  Seçim meydanı23.01.2014

  Yazarlar

  BAŞBAKAN Erdoğan’ın Brüksel’de yarattığı etkinin rüzgârı Berlin’den nasıl duyuldu?
 • Suriyelilere 'geçici kimlik'çadır kent -

  Suriyelilere 'geçici kimlik'13.12.2013

  Gündem2008

  Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve çadır kent dışında kendi imkanlarıyla barınmaya çalışan Adana'daki Suriyelilere, kayıt altına alınmaları için "geçici kimlik" verileceği bildirildi.
 • Onlar kışı çadırlarda geçiriyorçadır kent -

  Onlar kışı çadırlarda geçiriyor11.12.2013

  Gündem2008

  Türkiye'de kış yüzünü gösterdi.Bütün iller beyaza büründü.Binlerce köy yolu ulaşıma kapandı.Trafik kazaları meydana geldi.Bir çok ilde okullar tatil edildi.Peki ya çadır kentlerde yaşayan yoksullar, sığınmacılar, depremzedeler ne yapıyor? Onlar 0 derecenin altında çadırlarda soğuğa direniyor.Çocuklar çocukluklarını çadırlarda kar topu oynarken yaşamaya çalışırken, anneleri ise çadırlarda gözyaşı döküyor.Çünkü onlar en ez dışarısı kadar soğuk olan incecik çadırların içinde yaşam mücadelesi veriyor.
 • Türkiye'de 50 bin Suriyeli eğitim görüyorçadır kent -

  Türkiye'de 50 bin Suriyeli eğitim görüyor05.12.2013

  Eğitim

  Türkiye'ye sığınan Suriyelilerden yaklaşık 50 bini kamplardaki eğitim hizmetlerinden faydalanıyor.
 • Timoşenko, Avrupa yolu için açlık grevi başlattıçadır kent -

  Timoşenko, Avrupa yolu için açlık grevi başlattı25.11.2013

  Planet

  Ukrayna’da halen hapiste tutulmaya eski Başbakan Yuliya Timoşenko, Viktor Yanukoviç yönetiminin Avrupa Birliği ile ortaklık anlaşması imzalamaktan son anda vazgeçmesi üzerine süresiz açlık grevine gittiğini ilan etti.
 • UNICEF’ten çadır kente 24 derslikli okulçadır kent -

  UNICEF’ten çadır kente 24 derslikli okul05.11.2013

  Eğitim

  UNICEF tarafından, 2 bin 200 Suriyeli öğrenci için İslahiye’ye 24 derslikli okul yaptırıldı.
 • Afadkartçadır kent -

  Afadkart10.10.2013

  Gündem2008

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD), olası afetlerde afetzede vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere AFADKART çıkarttı.
 • Erdal SAĞLAM

  Battaniye kentçadır kent -

  Battaniye kent30.09.2013

  Yazarlar

  85 bin nüfuslu Kilis’te 100 bin göçmen bulunuyor.
 • Kimyasal arındırma çadırları hazırçadır kent -

  Kimyasal arındırma çadırları hazır05.09.2013

  Avrupa

  ŞANLIURFA’nın Viranşehir İlçesi’nde, Devlet Hastanesi bahçesine 2 kimyasal arındırma çadırı kuruldu.Suriye’de kimyasal gaz kullanılarak çok sayıda kişinin öldüğü iddialarının ardından, ülkelerinden kaçanların barındırılması için çadır kent kurulan Viranşehir’de önlemler artırıldı.
 • UNICEF'ten çadır kente prefabrik okulçadır kent -

  UNICEF'ten çadır kente prefabrik okul15.08.2013

  Eğitim

  Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından Hatay'ın Yayladağı ilçesinde Suriyeli sığınmacıların kaldığı YİBO çadır kentine 13 derslikli prefabrik okul yapılıyor.
 • Üç bin Suriyeli Türkiye'ye girdiçadır kent -

  Üç bin Suriyeli Türkiye'ye girdi11.08.2013

  Gündem2008

  SURİYE savaş uçaklarının Türkiye sınırına 90 kilometre uzaklıktaki Rakka kentine yönelik bombardıman düzenlemesinin ardından yaklaşık 3 bin Suriyeli, Akçakale Gümrük Kapısı’na geldi.Güvenlik güçlerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı sınır hattında kontrolleri yapılan Suriyeliler, Türkiye’ye geçiş yaptı.Suriye'deki iç savaşın başladığı tarihten bu yana ilk kez bu sayıda sığınmacı aynı anda Türkiye'ye giriş yaptı.
 • 20 bin kişilik çadır kentte sona gelindiçadır kent -

  20 bin kişilik çadır kentte sona gelindi30.07.2013

  Gündem2008

  ŞANLIURFA’nın Viranşehir İlçesi’nde Suriyeli sığınmacıların kalacağı 20 bin kişilik çadır kent için çalışmalar devam ediyor.Çeşitli sosyal alanların bulunduğu ve güvenlik önlemlerinin en üst düzeye çıkarıldığı Viranşehir’deki çadır kentin 1 ay içerisinde bitirileceği bildirildi.
 • İzmir'in afet planı bir afetçadır kent -

  İzmir'in afet planı bir afet15.07.2013

  Ege

  JEOLOJİ Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Alim Murathan, valiliğin web sitesindeki ‘İl Afet Planı’nda depremde ilk toplanılacak ve çadır kentlerin kurulacağı alanlarla ilgili haritanın üzerine fayı koyduklarında, çarpıcı bir gerçekle karşılaştıklarını söyledi.
 • Çadır kentte karne sevinciçadır kent -

  Çadır kentte karne sevinci13.06.2013

  Eğitim

  İslahiye'deki çadır kentte eğitim öğretim gören Suriyeli öğrenciler karnelerini aldı.
 • Nedim BUBİK

  Adam gibi bir adama özlemimdirçadır kent -

  Adam gibi bir adama özlemimdir13.06.2013

  Yazarlar

 • Banu ŞEN

  Çadırkent'te turist olmakçadır kent -

  Çadırkent'te turist olmak12.06.2013

  Yazarlar

  Alsancak İskelesi’nden Gündoğdu Meydanı’na kadar bir çadır kent kurulu Alsancak’ta.
 • Çadır kentte şenlik varçadır kent -

  Çadır kentte şenlik var08.06.2013

  Ege

  TAKSİM Gezi Parkı protestolarına destek verenler, Gündoğdu meydanı’nda cadır kent oluşturdu.
 • Ceylanpınar'da çadır kentte yangınçadır kent -

  Ceylanpınar'da çadır kentte yangın23.04.2013

  Gündem2008

  ŞANLIURFA’nın Ceylanpınar İlçesi’nde Suriyeli sığınmacıların barındığı Telhamut Çadır Kenti’ndeki bir çadırda çıkan yangında 6 çocuk yaralandı.
 • Konyalı öğrencilerden Suriyeli çocuklara yardımçadır kent -

  Konyalı öğrencilerden Suriyeli çocuklara yardım19.04.2013

  Eğitim

  Konya’da öğrencilerin topladığı yardım malzemeleri, İslahiye’deki Suriyeli çocuklara dağıtıldı.
 • Çadır kente 12 derslikli okulçadır kent -

  Çadır kente 12 derslikli okul12.04.2013

  Eğitim

  Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’ndeki Süleyman Şah Konaklama Tesisi’nde 12 derslikli okul açıldı.
 • 600 Suriyeli sınır dışı edildiçadır kent -

  600 Suriyeli sınır dışı edildi27.03.2013

  Gündem2008

  ŞANLIURFA’nın Akçakale İlçesi’nde bulunan Süleymanşah Konaklama Tesisi’nde dün 1 kız çocuğunun öldüğü yangını protesto için eylem yapan Suriyeliler ile güvenlik güçleri arasında çıkan ve 3.5 saatte kontrol altına alınan olaylara karıştığı saptanan 600 sığınmacı sınır dışı edildi.
 • Kumbh Mela’ya bu yıl 100 milyon kişi katılacakçadır kent -

  Kumbh Mela’ya bu yıl 100 milyon kişi katılacak03.03.2013

  Seyahat

  Dünyanın en büyük kitlesel dini buluşması Kumbh Mela 14 Ocak’ta Allahabad’da başladı.
 • MEB Müsteşar Yardımcısı: Suriyeli çocukların eğitimleri için tedbirleri alıyoruzçadır kent -

  MEB Müsteşar Yardımcısı: Suriyeli çocukların eğitimleri için tedbirleri alıyoruz27.02.2013

  Eğitim

  Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Merdan Tufan, Suriyeli çocukların eğitimlerini sürdürebilmeleri ve eğitim hakkından yoksun kalmamaları için her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.
 • Savaşın elleriçadır kent -

  Savaşın elleri20.02.2013

  Gündem2008

  Suriye'de yaşanan kardeş savaşını anlatmak için ciltlerce kitap yazılabir, binlerce fotoğraf yayınlanabilir.Ancak hiçbiri yaşanan dehşeti bugün Adana'dan gelen fotoğraf kadar çarpıcı gösteremez.Küçük bir çocuğun iç çatışmadan önce kardeşine dokunuduğu, oyuncaklarıyla oynadığı elleri.Ve savaş sonrası.O küçük parmaklardaki savaşın acı izleri.
 • Bu fotoğraftan sonra fikrini değiştirdiçadır kent -

  Bu fotoğraftan sonra fikrini değiştirdi20.01.2013

  Gündem2008

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Gaziantep’te çadırda yaşayan Suriyelileri ziyaret etti.Erdoğan, kucağına aldığı ikiz bebeklerin bir anda ağlamaya başlamasıyla zor anlar yaşadı.Akşam ise AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer’in oğlu Sinan Uzer ve Ayşe Nakıpoğlu’nun nikah törenine katıldı.Erdoğan burada yaptığı konuşmasında üç çocuk hedefini revize ederek beş çocuğa çıkardı: ‘Bir çocuk iflas, iki çocuk patinaj.Üç eh.Bize 4-5 lazım”
 • Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadır kentte yangınçadır kent -

  Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadır kentte yangın26.12.2012

  Gündem2008

  Kahramanmaraş'ta, Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadır kentte çıkan yangında, bir çadır kullanılamaz hale geldi.
içinde

Çadır Kent


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz