MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN492Mehmet Ali BİRAND317Ferai TINÇ300Yalçın DOĞAN157Gila BENMAYOR135Yalçın BAYER119Zeynep GÖĞÜŞ88Cengiz ÇANDAR87Ertuğrul ÖZKÖK81Erdal SAĞLAM75Sedat ERGİN69Vahap MUNYAR66Özdemir İNCE65Tufan TÜRENÇ64Uğur CEBECİ64Oktay EKŞİ56Emin ÇÖLAŞAN52Şükrü KÜÇÜKŞAHİN44Mümtaz SOYSAL42Doğan HIZLAN37 Osman MÜFTÜOĞLU34Yılmaz ÖZDİL31Fatih ÇEKİRGE28Ayşe ARMAN24Mehmet Y. YILMAZ24İlter TÜRKMEN23Ahmet HAKAN23Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ22Akif BEKİ22Bekir COŞKUN20Enis BERBEROĞLU20Murat Yetkin20Fatih ALTAYLI19Taha AKYOL19Deniz SİPAHİ16Güven ÖZALP16Tuğrul ŞAVKAY15Deniz BAYRAMOĞLU15Zeynep ATİKKAN15Cüneyt ÜLSEVER12Ercan KUMCU12Serdar TURGUT12İsmet BERKAN12Kanat ATKAYA11Yener SÜSOY11Sahrap SOYSAL11Rauf TAMER11Muammer ELVEREN11Yorgo KIRBAKİ10Cengiz SEMERCİOĞLU9Melike Karakartal9Murat BARDAKÇI8Zeynel LÜLE8Ayçe DİKMEN8Muharrem SARIKAYA7Nurten ERK TOSUNER7Onur BAŞTÜRK7Ayşe ÖZEK KARASU7Tolga TANIŞ7Ali Atıf BİR6Arman Kırım6Eyüp CAN6Adnan KAYA6Mehmet ÖZ6Verda ÖZER6Ünal ÇEVİKÖZ6İsmet SOLAK5Yonca TOKBAŞ5Gökhan KİMSESİZCAN5Uğur GÜRSES5Figen BATUR4Ebru ÇAPA4Mesude ERŞAN4Ömür GEDİK 4Altan Tanrıkulu4Soner YALÇIN4Rahmi TURAN4Eyüp Can - Referans4Melike Birgölge4Melis ALPHAN4Oral Çalışlar4Oya BERBEROĞLU3Reha ERUS3Kubilay KESKİN3Melda Narmanlı ÇİMEN3Gülçin TELCİ3Mehmet Barlas3Şenay DÜDEK3Bahar AKINCI3Gürül Öğüt3Emre KIZILKAYA3Pakize SUDA2Mehmet YAŞİN2Oğuz ARAL2Güzin Abla2Şükrü KIZILOT2Erman TOROĞLU2Nora ROMİ2Banu TUNA2Nilüfer PAZVANTOĞLU2

Brüksel

Brüksel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Brüksel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.866 Brüksel haberi bulunmuştur.

Brüksel, Belçika'nın başkentidir. Belçika'nın üç federal bölgesinden biri olan Brüksel Bölgesi'nin başkentidir. Birkaç yüzyıl önce bataklığın kurutulması sonucu ortaya çıkmış bir şehirdir. Adı bataklığın içindeki yerleşim yeri anlamına gelir. Brüksel büyükşehrine bağlı 19 belediyenin toplam nüfusu 1.050.000'dir. Büyükşehrin bir parçası haline gelmiş civar belediyelerin nüfusu ve gün içinde işleri için Brüksel'e gelenlerin (Brüksel'de çalışan nüfus) miktarı da göz önüne alındığında toplam kapsamlı nüfusun birkaç milyona çıktığı hesaplanmaktadır.

Avrupa Birliği'nin 3 ana kurumu olan AB Komisyonu, AB Bakanlar Konseyi ve Avrupa Parlamentosu içinde ilk ikisinin resmi organlarının büyük çoğunluğu Brüksel'de yerleşiktir. Sonuncusu Avrupa Parlamentosu ise Strazburg ile dönüşümlü olarak Brüksel'de çalışmalarını yürütmektedir. Bunlara bağlı ve bunlarla ilgili irili ufaklı yüzlerce kuruluş da dikkate alındığında Brüksel, bu sebeplerden AB veya Avrupa başkenti olarak gösterilir. Ayrıca NATO Merkez Karargahı da Brüksel'dedir.

Brüksel Haberleri

Biz yıllarca bekledik... Gürcistan bugünden itibaren Avrupaya vizesiz girecek

Biz yıllarca bekledik... Gürcistan bugünden itibaren Avrupa'ya vizesiz girecek

Gürcistan'ın AB ile vize serbestisi bugünden itibaren resmi olarak yürürlüğe girdi. Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ile beraberindeki heyet, işgal altındaki Abhazya'dan göç eden genç mülteci öğrenciler, sanat ve kültür temsilcileri ile yerel basın mensupları, Tiflis'ten Schengen Bölgesi'ne vizesiz giden ilk vatandaşlar arasında yer aldı.

28.3.2017Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Türkiyede muhalefet liderleriyle görüşmeyecek

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Türkiye'de muhalefet liderleriyle görüşmeyecek

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın 30 Mart'ta Türkiye'ye yapacağı ziyaretin detayları netleşmeye başladı. Tillerson'ın muhalefet liderleriyle görüşmeyeceği öğrenildi.

27.3.2017Dünya
Dev birleşmeye onay geldi

Dev birleşmeye onay geldi

AB, Dow Chemical ve DuPont'un 130 milyar dolarlık birleşmesini koşullu olarak onayladı.

27.3.2017Ekonomi
Ortaya çıkıyorlar, çok özel mesajlar da var: 1.78 boyunda, sapsarı...

Ortaya çıkıyorlar, çok özel mesajlar da var: 1.78 boyunda, sapsarı...

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu 270 sanıklı davanın dosyasına giren bilirkişi raporunda, örgütün kriptolu haberleşme programı "ByLock" ile ilgili önemli bilgilere ve bazı mesaj içeriklerine yer verildi. Paylaşımlar arasında örgüt mensuplarının "çöpçatanlık" ve "himmet" mesajı da bulunuyor.

27.3.2017Gündem
Türk iş adamından referandum kampanyası

Türk iş adamından referandum kampanyası

Türk bakanların Avrupa’daki toplantılarına yasak konulmasına kızan Türk iş adamı Mehmet Gargılı, şirketine ait bütün araçlarını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ‘evet’ posterleriyle donattı.

25.3.2017Dünya
ABden Brezilyaya et şoku

AB'den Brezilya'ya et şoku

Avrupa Birliği Brezilya'nın üyelerine yaptığı et ihracatını durdurmasını istedi, aksi halde AB'nin daha sonra kaldırması güç bir yasak getirmek zorunda kalacağını bildirdi.

24.3.2017Ekonomi
Son dakika: Belçikada saldırı girişimi Kimliği belli oldu

Son dakika: Belçika'da saldırı girişimi! Kimliği belli oldu

Belçika’nın Antwerp kentinde, mağazaların olduğu bir caddede otomobille insanları ezmeye çalışan saldırgan, polis tarafından engellendi. Saldırganın kimliği de belli oldu. Polis sözcüsünün ifadesine göre şüpheli, 8 Mayıs 1977 doğumlu Muhammet R., Fransız vatandaşı ve Fransa’da yaşıyor.

23.3.2017Dünya
Son dakika: İngilteredeki saldırganın adı açıklandı

Son dakika: İngiltere'deki saldırganın adı açıklandı

İngiltere'nin başkenti Londra'daki terör saldırısında saldırgan ve bıçaklanan polis memuru dahil dört kişi ölmüştü. İngiltere Başbakanı Theresa May, saldırganın İngiltere doğumlu olduğunu açıkladı.Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. Akşam saatlerinde teröristin adı açıklandı. Saldırının failinin ismi Khalid Masood. İngiliz polis teşkilatı, 52 yaşındaki Masood'un ülkenin güneydoğusundaki Kent bölgesinde doğduğunu belirtti. Saldırganın Birmingham civarında yaşadığı tahmin ediliyor.

22.3.2017Dünya
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, TSK'nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü için hazırlattığı afişler için 'Beni derinden yaraladı. Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak paydasıdır. Bu ülke için emek harcamış mücadele etmiş. Bu ülkenin insanları Kur'an'ı kendi dillerinden okusun diye Türkçe mealini yazdırmış. TBMM'yi kurmuş ve açılış gününü çocuklara armağan etmiş. Mustafa Kemal hepimizin ortak değeridir. Bunu görmezden gelmek kabul edilemez." dedi. Kılıçdaroğlu, Suriye politikasıyla ilgili de "Önerimiz süratle Suriye ile iş birliği yapıp savaşı bitirmeleri. Suriye iş birliği yapmadığımız sürece Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlayamazsınız." diye konuştu.

22.3.2017Gündem
Tam bir yıl önceydi.... Zamanlama manidar

Tam bir yıl önceydi.... Zamanlama manidar

Londra'da yapılan ve tüm dünyayı dehşete düşüren saldırı, geçen yıl Brüksel'de gerçekleşen terörist eylemle aynı tarihe denk geldi.

22.3.2017Dünya
Ali Akyıl: Oğlum ve diğerleri için buradayım

Ali Akyıl: Oğlum ve diğerleri için buradayım

Brüksel’de geçen yıl yapılan terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin anıldığı törende, yılbaşı gecesi İstanbul’daki terör saldırısında hayatını kaybeden Belçika vatandaşı Kerim Akyıl’ın babası Ali Akyıl da bir konuşma yaptı.

22.3.2017Dünya
Belçika terör kurbanlarını andı

Belçika terör kurbanlarını andı

Brüksel Havalimanı ve Maalbeek metro istasyonunda geçen yıl gerçekleşen terör saldırılarında hayatını kaybedenler törenlerle anıldı.

22.3.2017Dünya
Sevgilisi, ‘Eşimi onun için öldürdüm’ demişti

Sevgilisi, ‘Eşimi onun için öldürdüm’ demişti

Belçika’da Flaman Meclisi milletvekili Christian Van Eyken, danışmanının eşinin ölümüyle ilgili davada yeniden tutuklandı.

21.3.2017Dünya
Mülteci anlaşması sorunlu işliyor

Mülteci anlaşması sorunlu işliyor

AVRUPA Birliği ile Türkiye arasındaki, odağında mülteci krizi yer alan, 18 Mart mutabakatı bir yılını geride bıraktı.

18.3.2017Dünya
AB ile yeni bir başlangıç olmalı

AB ile yeni bir başlangıç olmalı

AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu eski komiseri Günter Verheugen, Hürriyet’e yaptığı açıklamada Türkiye ile AB arasında güven sorunu olduğunu belirterek yeni bir başlangıç yapılması gerektiğini kaydetti. Verheugen, “AB, Türkiye’ye üyelik kriterlerini yerine getirdiği takdirde tam üye olacağı garantisi vermeli, Türkiye de reform sürecini yeniden başlatıp iç sorunlarını hukuk devleti kuralları içinde çözmeli” dedi.

16.3.2017Dünya
İstanbul, yaşam kalitesinde 133. sıraya düştü

İstanbul, yaşam kalitesinde 133. sıraya düştü

Yaşam kalitesi en yüksek şehirler araştırmasında 2017 yılında İstanbul 133. sıraya düştü.

15.3.2017Gündem
‘Göçmen anlaşmasının sürmesi için sebep yok’

‘Göçmen anlaşmasının sürmesi için sebep yok’

AVRUPA Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Reuters haber ajansına verdiği röportajda, AB-Türkiye ilişkileri, göçmen anlaşması ve vize muafiyeti konularında değerlendirmelerde bulundu.

15.3.2017Dünya

İspanyol polisi 10 bin silah ele geçirdi

İspanya polisi Europol ile işbirliği içinde yaptığı operasyonlarda 10 binden fazla silah ele geçirdi.

15.3.2017Dünya
Kan donduran görüntü 10 bin patlayıcı ele geçirildi

Kan donduran görüntü! 10 bin patlayıcı ele geçirildi

İspanya'nın Bizkaia, Girona ve Cantabri kentilerinde 10 binden fazla silah ele geçirildi. İspanyol polisi ele geçen silahların kriminal çevrelerle terörist gruplara satılmak üzere hazırlandığından kuşkulanıyor.

15.3.2017Dünya
Programa böyle katıldı, sosyal medya karıştı

Programa böyle katıldı, sosyal medya karıştı

Hollanda'da Çarşamba günü yapılacak seçimlerin favorisi olan Liberal Sağ Parti (VVD) lideri ve Başbakan Mark Rutte ile aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders'in televizyon tartışmasına "Türkiye krizi" damga vurdu. Wilders'in programa çelik yelekle katılması sosyal medyada yoğun tartışmalara sebep oldu.

14.3.2017Dünya
AB vatandaşları güvence istiyor

AB vatandaşları güvence istiyor

İngiltere’nin Brexit sürecini resmen başlatacak Lizbon Anlaşması’nın 50’nci maddesinin işletilmesi yetkisinin hükümete devredilmesini öngören Brexit Yasa Tasarısı, Londra’da protesto edildi.

14.3.2017Dünya
Noel arifesinde baş döndüren kış güzelliği

Noel arifesinde baş döndüren kış güzelliği

Yaşlı Kıta Avrupa’da kuzeyden güneye yapılacak bir yolculuk karşımıza bambaşka iklimler, yiyecekler ve hayat tarzlarını çıkarır. Yılın 12. ve son ayı geldiğinde ise tüm bu farklılıklar saydamlaşır, tek bir ruh, Noel ruhu, Batı insanını heyecanla sarar. İşte tam da bu zamanda Avrupa'nın görmüş geçirmiş nice kent meydanı, keyfi müşterek yaşanan bir panayır yerine dönüşür. Yurt dışı seyahatler rehberi Cem Önder iki farklı dünyanın ortak Noel ruhunu yazdı.

14.3.2017Seyahat
Biz Avrupayı böyle bilmezdik... İki lider canlı programa çıktı, Türkiyeye nefret kustu..

Biz Avrupa'yı böyle bilmezdik... İki lider canlı programa çıktı, Türkiye'ye nefret kustu..

Türkiye'ye takındığı kabul edilemez tutumun ardından gelen diplomatik krizin gölgesinde seçimlere gidecek kolan Hollanda'da yarın yapılacak seçimlerin favorisi Liberal Sağ Parti (VVD) lideri ve Başbakan Mark Rutte ile Türk düşmanı, aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, dün canlı yayınlanan bir programda kozlarını paylaştı.

14.3.2017Dünya
Yapay adada elektrik üretimi

Yapay adada elektrik üretimi

AB ülkeleri, Kuzey Denizi’nde Dogger Bank olarak bilinen ve derinliği 15 ile 36 metre arasında değişen sığlık alana ada inşa edecek.

13.3.2017Dünya
Almanya’nın 4 kentinde aile ataşeliği açılıyor

Almanya’nın 4 kentinde aile ataşeliği açılıyor

Düsseldorf‘daki tanıtım programında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Hedefimiz yurtdışında 7 müşavirlik, 13 ataşelikle hizmet zincirimizi genişletmek” dedi.

12.3.2017Dünya
Hollanda’dan Çavuşoğlu’na: ‘Toplantı olmaz’

Hollanda’dan Çavuşoğlu’na: ‘Toplantı olmaz’

HOLLANDA hükümeti, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, anayasa referandumu öncesinde Türk toplumundan oy istemek için gelecekse, bu ülkede hoş karşılanmayacağını açıkladı. Hükümetin açıklamasında, Dışişleri Bakanı Bert Koenders’in Çavuşoğlu’nu arayarak yapacağı ziyaretin istenmediğini ve geldiği takdirde resmi bir karşılama yapılmayacağını söylediği bildirildi.

10.3.2017Dünya
Polonya-Tusk kavgası zirve bildirisini bloke ettirdi

Polonya-Tusk kavgası zirve bildirisini bloke ettirdi

Polonya Başbakanı Beata Szydlo, tüm itirazlarına rağmen vatandaşı Donald Tusk’un Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanlığına yeniden seçilmesine tepki göstererek, AB Liderler Zirvesi sonuç bildirisini bloke etti.

10.3.2017Dünya
Taner Yıldız, Brüksel’de halk oylamasını anlattı

Taner Yıldız, Brüksel’de halk oylamasını anlattı

AK Parti Kayseri milletvekili Taner Yıldız, Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) Belçika Genel Merkezi’nde düzenlenen ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ başlıklı toplantıda konuştu.

9.3.2017Dünya
Kilosu 3.68 TL olan nohut 15 liraya nasıl satılıyor

Kilosu 3.68 TL olan nohut 15 liraya nasıl satılıyor!

Komisyoncular ve üreticiler tarım ürünlerinin fiyatlarını katlıyor. TÜİK'in yaptığı araştırmaya göre arada üreticiler olmadan geçen sene yüzde 40 zam gelmesine rağmen nohutun fiyatı 3.68 TL. Fakat vatandaş ise evine bir kilogram nohut almak için 10-15 TL arası para ödüyor.

9.3.2017Ekonomi
Son dakika Kapıda vize uygulamasında flaş karar

Son dakika 'Kapıda vize' uygulamasında flaş karar

Yunanistan, Türklere uzun zamandır uyguladığı "kapıda vize" kolaylığını bir yıl daha uzatma kararı aldı. Yunanistan’ın Avrupa Birliği’nden (AB) Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, "kapıda vize" kolaylığını bir yıl daha uzatma yönünde karar aldıklarını ve Avrupa Komisyonu’nun da kararı onaylayıp kendilerine yakında yollamasını beklediklerini belirtti.

8.3.2017Dünya
Dört liderden ‘Çok vitesli AB’ye tam destek

Dört liderden ‘Çok vitesli AB’ye tam destek

İngiltere’nin ayrılma kararı, içten ve dıştan gelen yeni zorluklar karşısında Avrupa Birliği, ‘çok vitesli yapı’ya geçişi tartışıyor. Önceki akşam Paris’te bir araya gelen AB’nin dört büyük ülkesi Fransa, Almanya, İspanya ve İtalya, hızlı hareket edebilmek için bazı ülkelerin AB içinde farklı bir topluluk oluşturması anlamına gelecek yapıya destek verdi.

7.3.2017Dünya
Alman bakanlardan AB’ye Türkiye uyarısı

Alman bakanlardan AB’ye Türkiye uyarısı

Türkiye’den bakanların Almanya’daki Türk seçmenlerle referandum toplantılarına yasak getirilmesine ilişkin gerilim sürerken dün Alman siyasetçilerden art arda açıklamalar geldi. Alman Dışişleri Bakanı Gabriel, Brüksel’de AB’ye “Türkiye’nin daha fazla doğuya sürüklenmemesi bizim ortak çıkarımıza” mesajı verdi. Savunma Bakanı Ursula von der Leyen de “Şimdi önemli olan gerilimi yatıştırmak. Ses tonunda objektif olmalıyız” dedi.

6.3.2017Dünya
AB Başkanı’na kendi ülkesinden darbe

AB Başkanı’na kendi ülkesinden darbe

GÖREV süresi mayısta dolacak olan Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk’a ülkesi Polonya’dan ağır darbe geldi.

6.3.2017Dünya
Alman Hakimler Birliğinden Türkiyede görevden alınan savcı ve hakimlere yardım fonuna 10 bin euro

Alman Hakimler Birliği'nden Türkiye'de görevden alınan savcı ve hakimlere yardım fonuna 10 bin euro

Alman Hakimler Birliği'nden Türkiye'de görevden alınan savcı ve hakimlere yardım fonuna 10 bin euro

5.3.2017İstanbul
Referandum için hazırlıklar tamam

Referandum için hazırlıklar tamam

Avrupalı Türklerin referandumda istediği temsilicikte oy kullanabileceğini belirten Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu, tüm dünyanın tek seçim bölgesi olarak kabul edildiğini söyledi.

4.3.2017Dünya
Bodrum şubat ayında 5 ülkede tanıtıldı

Bodrum şubat ayında 5 ülkede tanıtıldı

Bodrum şubat ayında 5 ülkede tanıtıldı

2.3.2017Muğla
Hollanda ve Belçika’da referandumu anlattı

Hollanda ve Belçika’da referandumu anlattı

Hollanda ve Belçika’da partililerle buluşan AK Parti Antalya milletvekili Mustafa Köse, anayasa değişikliği ve cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında bilgi verdi.

2.3.2017Dünya
Gürcistan vatandaşlarına AB vize serbestisi: 28 Marttan itibaren...

Gürcistan vatandaşlarına AB vize serbestisi: 28 Mart'tan itibaren...

Gürcistan'a Avrupa Birliği (AB) vize serbestisi tanıyan düzenlemenin onaylanmasıyla Gürcistan vatandaşlarının 28 Mart 2017'den itibaren vizesiz olarak Schengen bölgesine seyahat edebilecekleri bildirdi.

1.3.2017Dünya
Bakan Avcı: Turizmde ilk 3e gireriz (3)

Bakan Avcı: Turizmde ilk 3'e gireriz (3)

Bakan Avcı: Turizmde ilk 3'e gireriz (3)

1.3.2017Bolu
Vize için 72 şarttan 7’si yerine getirilemedi

Vize için 72 şarttan 7’si yerine getirilemedi

ANKARA ile Brüksel’in üzerinde anlaştığı, mülteci krizi odaklı, 18 Mart mutabakatının üzerinden neredeyse bir yıl geçerken uygulamada her iki taraf açısından da sıkıntı yaşanıyor.

28.2.2017Dünya
AB, Gürcistana vize serbestisini onayladı

AB, Gürcistan'a vize serbestisini onayladı

Avrupa Birliği (AB) Konseyi, Gürcistan vatandaşlarının Schengen bölgesine yapacakları seyahatlerde vizeden muaf tutulmasını öngören düzenlemeyi onayladı.

27.2.2017Dünya
THYden turizmcilere destek

THY'den turizmcilere destek

THY'den turizmcilere destek

25.2.2017Muğla

Yazar Sonuçları

Dışarıya para götürmüyoruz beynimizi satıyoruz

Dışarıya para götürmüyoruz beynimizi satıyoruz

MADISON Equities’in sahibi Robert Gladstone, geçen yıl Tabanlıoğlu Mimarlık’ın ortağı Murat Tabanlıoğlu’ndan davet aldı:

25.3.2017Vahap MUNYAR
Avrupa Birliği nereye gidiyor

Avrupa Birliği nereye gidiyor

RİVAYET o ki, 60 yıl önce Avrupa Birliği’nin temelini atan Roma Anlaşması imzalandığında, belgenin bir kapak sayfası bir de imza sayfası hazırmış. Diğer sayfaların büyük bir bölümü boşmuş. Taslak metin temizlik görevlileri tarafından yanlışlıkla çöpe atıldığından ve çeşitli talihsizlikler yüzünden anlaşma metninin nihai hali imza törenine yetiştirilememiş.

23.3.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
Referandum ayrışmanın oylaması olmamalıdır

Referandum ayrışmanın oylaması olmamalıdır

REFERANDUM tüm ulusun onayını alarak uzlaşma demektir. Onay ve uzlaşı için de en az % 65 evet oyu almanız gerekir. % 51’lerle onay alınmaz ve uzlaşılmaz, ancak halkı ayrıştırırsın.

22.3.2017Yalçın BAYER
Vahit Halefoğlu ve diplomaside zarafet

Vahit Halefoğlu ve diplomaside zarafet

ANKARA’da o zamanki adıyla Mekteb-i Mülkiye’ye kaydolduğunda Suriye pasaportu taşıdığı için milli güvenlik dersine alınmaması çok ağırına gitmişti.

17.3.2017Sedat ERGİN
Gidişat

Gidişat

HAMASET ve öfkeden genel tabloyu görmeye ve kendimizi gözden geçirmeye sıra gelmiyor.

16.3.2017Taha AKYOL
AB ile kriz ekonomik istikrarı tehlikeye sokar

AB ile kriz ekonomik istikrarı tehlikeye sokar

HOLLANDA ile yaşanan krizin tırmanması, kısa zamanda sona erdirilmemesi halinde ekonominin büyük zarar göreceği açık. Ekonomide asıl tehlike ise gerginliğin Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin tümüne yayılması.

13.3.2017Erdal SAĞLAM
Türkiye - Avrupa gerginliği kime yarıyor

Türkiye - Avrupa gerginliği kime yarıyor?

Bugün 6 Mart 1993'te Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki  Gümrük Birliği Anlaşması'nın imzalanmasının 24. yıldönümü. Anlaşmanın imzalanmasından iki yıl sonra ise 1995'te yine aynı gün bu defa Ortaklık Konseyi gümrük birliğinin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları belirleyen kararları kabul etti ve Avrupa Parlamentosu'na ileterek onaylanmasını sağladı.

5.3.2017Ünal ÇEVİKÖZ
Az çekmedi bu periler

Az çekmedi bu periler!

1926 - Ankara’ya Belediye Başkanı Süleyman Asaf İlbay getirir. Büyük ilgi görür. Bulunduğu yerin adı Havuzbaşı olur. Yanına kurulan çadırda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) konserler verir. Sonra Kızılay binası yapılır. 

27.2.2017Necati Yalçın