MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN492Mehmet Ali BİRAND317Ferai TINÇ300Yalçın DOĞAN157Gila BENMAYOR136Yalçın BAYER119Zeynep GÖĞÜŞ88Cengiz ÇANDAR87Ertuğrul ÖZKÖK81Erdal SAĞLAM75Sedat ERGİN69Vahap MUNYAR67Özdemir İNCE65Tufan TÜRENÇ64Uğur CEBECİ64Oktay EKŞİ56Emin ÇÖLAŞAN52Şükrü KÜÇÜKŞAHİN44Mümtaz SOYSAL42Doğan HIZLAN37Osman MÜFTÜOĞLU35Yılmaz ÖZDİL31Fatih ÇEKİRGE28Ayşe ARMAN24Ahmet HAKAN24Mehmet Y. YILMAZ24 İlter TÜRKMEN23Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ22Akif BEKİ22Bekir COŞKUN20Enis BERBEROĞLU20Murat Yetkin20Fatih ALTAYLI19Taha AKYOL19Deniz SİPAHİ16Güven ÖZALP16Tuğrul ŞAVKAY15Deniz BAYRAMOĞLU15Zeynep ATİKKAN15Cüneyt ÜLSEVER12Ercan KUMCU12Serdar TURGUT12İsmet BERKAN12Kanat ATKAYA11Yener SÜSOY11Sahrap SOYSAL11Rauf TAMER11Muammer ELVEREN11Yorgo KIRBAKİ10Cengiz SEMERCİOĞLU9Melike Karakartal9Murat BARDAKÇI8Zeynel LÜLE8Ayçe DİKMEN8Ünal ÇEVİKÖZ8Muharrem SARIKAYA7Nurten ERK TOSUNER7Onur BAŞTÜRK7Ayşe ÖZEK KARASU7Tolga TANIŞ7Ali Atıf BİR6Arman Kırım6Eyüp CAN6Adnan KAYA6Mehmet ÖZ6Verda ÖZER6İsmet SOLAK5Yonca TOKBAŞ5Gökhan KİMSESİZCAN5Uğur GÜRSES5Figen BATUR4Ebru ÇAPA4Mesude ERŞAN4Ömür GEDİK4Altan Tanrıkulu4Soner YALÇIN4Rahmi TURAN4Eyüp Can - Referans4Melike Birgölge4Melis ALPHAN4Oral Çalışlar4Oya BERBEROĞLU3Reha ERUS3Kubilay KESKİN3Melda Narmanlı ÇİMEN3Gülçin TELCİ3Mehmet Barlas3Şenay DÜDEK3Bahar AKINCI3Gürül Öğüt3Emre KIZILKAYA3Pakize SUDA2Mehmet YAŞİN2Oğuz ARAL2Güzin Abla2Şükrü KIZILOT2Erman TOROĞLU2Nora ROMİ2Banu TUNA2Nilüfer PAZVANTOĞLU2

Brüksel

Brüksel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Brüksel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.932 Brüksel haberi bulunmuştur.

Brüksel, Belçika'nın başkentidir. Belçika'nın üç federal bölgesinden biri olan Brüksel Bölgesi'nin başkentidir. Birkaç yüzyıl önce bataklığın kurutulması sonucu ortaya çıkmış bir şehirdir. Adı bataklığın içindeki yerleşim yeri anlamına gelir. Brüksel büyükşehrine bağlı 19 belediyenin toplam nüfusu 1.050.000'dir. Büyükşehrin bir parçası haline gelmiş civar belediyelerin nüfusu ve gün içinde işleri için Brüksel'e gelenlerin (Brüksel'de çalışan nüfus) miktarı da göz önüne alındığında toplam kapsamlı nüfusun birkaç milyona çıktığı hesaplanmaktadır.

Avrupa Birliği'nin 3 ana kurumu olan AB Komisyonu, AB Bakanlar Konseyi ve Avrupa Parlamentosu içinde ilk ikisinin resmi organlarının büyük çoğunluğu Brüksel'de yerleşiktir. Sonuncusu Avrupa Parlamentosu ise Strazburg ile dönüşümlü olarak Brüksel'de çalışmalarını yürütmektedir. Bunlara bağlı ve bunlarla ilgili irili ufaklı yüzlerce kuruluş da dikkate alındığında Brüksel, bu sebeplerden AB veya Avrupa başkenti olarak gösterilir. Ayrıca NATO Merkez Karargahı da Brüksel'dedir.

Brüksel Haberleri

Ayrımcı uygulamalar mı gençleri radikalleştiriyor

Ayrımcı uygulamalar mı gençleri radikalleştiriyor

Merkezi Strazburg’da bulunan Adalet, Eşitlik ve Barış Konseyi (COJEP), Avrupa Konseyi binasında ‘Avrupa’nın Ayrımcı Politikaları ve Radikalleşmeye Etkileri’ başlıklı konferans düzenledi. Konferansta, Avrupa ülkelerinin vatandaşlarına uyguladığı ayrımcı politikalar ve bunun radikalleşmeye etkileri ele alındı.

25.4.2017Dünya
AKPM’de en kritik Türkiye oylamasında son dakika gelişmeleri

AKPM’de en kritik Türkiye oylamasında son dakika gelişmeleri

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi bugün insan hakları ve hukuk devleti uygulamalarında sürekli yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Türkiye’nin 2004 yılında çıktığı denetim sürecine geri dönmesini öngören tasarıyı oylayacak. AKPM’nin Türkiye aleyhindeki bir kararı AB ile ilişkileri de olumsuz etkileyebilir.

25.4.2017Dünya
Ermeni teziyle başladı

Ermeni teziyle başladı

Fransa’da pazar günkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda galip gelen Emmanuel Macron, ikinci tur seçim kampanyasına 1915 olaylarını anma etkinliğine katılarak başladı. Dünkü anma etkinliğinde konuşan Macron, “Ermeni soykırımının dünyada tanınması için mücadele vereceğini” söyledi.

24.4.2017Dünya
Macron’un aşkı

Macron’un aşkı

Fransa’da pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turundan AB yanlısı Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Marine Le Pen’in galip çıkmasının yankıları sürüyor. Dünya Fransa’nın en genç cumhurbaşkanı adayı olan Macron (39) ile eski öğretmeni olan kendisinden 25 yaş büyük eşiyle yaşadığı aşkı konuşuyor.

24.4.2017Dünya
Türkiyeye kapı kapanmadı

'Türkiye'ye kapı kapanmadı'

Avrupa Birliği (AB) Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, Türkiye ile ilişkiler için önemli açıklamalarda bulundu. Hahn, Türkiye'nin AB'ye girmesinin hâlâ bir ihtimal olduğunu belirtti

24.4.2017Dünya
23 Nisan coşkusu... Meydanları doldurduk

23 Nisan coşkusu... Meydanları doldurduk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Berlin, Köln, Frankfurt, Bremen, Londra’da, Stockholm ve Brüksel’de de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar diğer uluslardan çocuklar da katıldı. İsveç’in başkenti Stockholm, Belçika’nın başkenti Brüksel ve Almanya’nın Offenbach kenti yakınlarındaki Heusenstamm kasabasındaki kutlamalara binlerce kişi katıldı.

24.4.2017Dünya
23 Nisan coşkusu... Meydanları doldurduk

23 Nisan coşkusu... Meydanları doldurduk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Berlin, Köln, Frankfurt, Bremen, Londra’da, Stockholm ve Brüksel’de de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar diğer uluslardan çocuklar da katıldı. İsveç’in başkenti Stockholm, Belçika’nın başkenti Brüksel ve Almanya’nın Offenbach kenti yakınlarındaki Heusenstamm kasabasındaki kutlamalara binlerce kişi katıldı.

24.4.2017Dünya
Balkan Trafik Festivali halk oyunlarıyla sona erdi

Balkan Trafik Festivali halk oyunlarıyla sona erdi

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bu yıl 11’incisi düzenlenen Balkan Trafik Festivali, halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

24.4.2017Dünya
Öykücü Sine Ergün’e Avrupa Birliği Ödülü

Öykücü Sine Ergün’e Avrupa Birliği Ödülü

EDEBÎ zenginliklere sahip genç yazarları keşfetmeyi amaçlayan ve Kitapçılar Federasyonu, Avrupa Yazarlar Konseyi ve Yayıncılar Federasyonu tarafından organize edilen ‘Avrupa Birliği Edebiyat Ödülü’, bu yıl seçilen 12 ülkeden genç yazarları ödüllendirdi.

23.4.2017Kitap Sanat
Fransada ilk sonuçlar geldi: Paris karıştı

Fransa'da ilk sonuçlar geldi: Paris karıştı

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu sonuçlandı. Siyasi merkezdeki Yürüyüş Hareketi'nin lideri Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin lideri Marine Le Pen ikinci tura kaldı. Fransa'nın başkenti Paris'te Bastille Meydanı'nda, aşırı sağcı Marine Le Pen'in ikinci tura kalması protesto edildi.

23.4.2017Dünya
Fransadaki seçimlerde son durum

Fransa'daki seçimlerde son durum

Avrupa Birliği’nin gözü kulağı Fransa’da. Bugünkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AB karşıtı adaylarla, AB yanlısı adayların yarışı söz konusu. AB karşıtı bir adayın kazanması halinde topluluğun var oluşu da tehlikeye girebilir.

22.4.2017Dünya
Evet’le hayır’ın yakın çıkması model ülke umudunu canlandırdı

Evet’le hayır’ın yakın çıkması model ülke umudunu canlandırdı

İstanbul, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilk kez üst düzey katılımlı uluslararası bir zirveye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. ABD merkezli, prestijli düşünce kuruluşu Atlantik Konseyi, yedi yıldır İstanbul’da düzenlediği ‘Enerji ve Ekonomi Zirvesi’ne bu yıl ‘İstanbul Zirvesi’ adını verdi. Darbe girişiminin etkileri ve terör saldırıları nedeniyle zirveyi geleneksel tarihi olan 2016 Kasım’ında ertelediler ancak ne olursa olsun Türkiye’yi terk etmeme yönünde stratejik bir karar aldılar. Bu hafta başlayacak olan zirvede, Amerikan heyetine iki eski ulusal güvenlik danışmanı başkanlık edecek; Obama’nın danışmanı James Jones ve George W. Bush’un danışmanı Stephen Hadley. Zirvenin açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Türk-Amerikan ilişkileri açısından ‘resmi olmayan en güçlü platform’ olarak anılan Atlantik Konseyi’nin başkanı Frederick Kempe ile zirve öncesinde Washington’daki ofisinde buluştuk.

22.4.2017Dünya
AB ile yolun sonuna mı geldik

AB ile yolun sonuna mı geldik?

Resmi tarihe göre 1839’daki Tanzimat Fermanı’ndan bu yana, yani yaklaşık 180 yıldır ‘Batılılaşmaya’ çalışan bir milletin ahvadıyız... Bu yolda iki ileri bir geri giderken ne badireler atlattık, yıllarca AB’nin kapısında bekledik ama yılmadık. Türkiye’nin müzakerelere başlangıç tarihini aldığı 17 Aralık 2004 Brüksel zirvesinin ardından dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da “Avrupa Fatihi, Avrupa’nın yıldızı” olarak karşılandığı günler daha dün gibi aklımızda… Ancak 2000’lerin ortalarına kadar fırtına gibi esen reform sürecinin ardından son 10 yılda ilişkiler “O eski halinden eser yok şimdi” denecek kıvama geldi. Son dönemdeyse Avrupa Parlamentosu’nun Kasım 2016’da AB’nin Türkiye’yle üyelik müzakerelerini dondurmasına ilişkin tavsiye kararının ardından Almanya ve Hollanda’yla yaşanan siyasi krizler, karşılıklı suçlamalar, idam tartışmaları vs. sonucu Türkiye ile Avrupa ilişkileri belki de tarihinin en gergin, en kritik zamanlarını yaşıyor. Son olarak geçen hafta Avusturya Başbakanı Christian Kern, “Türkiye için AB üyeliği bitmiştir” dedi. Biz de Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland’dan Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri’ye kadar Türkiye’yle yakından ilgilenen Avrupalı bürokrat ve siyasetçilere AB’nin Türkiye’ye bakışını ve ilişkilerin nereye gittiğini sorduk. Görünen o ki Türkiye idam cezasını geri getirdiği takdirde sadece potansiyel AB üyeliği tarih olmakla kalmayacak, aynı zamanda Azerbaycan ve Ermenistan’ın bile üye olduğu Avrupa Konseyi’nden de çıkmak zorunda kalacak. İşte Avrupalı siyasetçilerin Hürriyet Pazar’a özel açıklamaları...

22.4.2017Dünya
Diplomaside hızlı dönem

Diplomaside hızlı dönem

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başta Amerikalı ve Rus muhatapları olmak üzere peş peşe önemli görüşmeler yapacak. Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında mayısta yapılacak görüşmede amaç, Obama döneminde hasar alan Türk- Amerikan ilişkilerini yeni bir çerçeveye oturtmak. Erdoğan, NATO zirvesi için gideceği Brüksel’de de AB ile ilişkileri konuşacak.

20.4.2017Gündem
Ruslar haftaya geliyor

Ruslar haftaya geliyor

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, ticaretin önündeki engelleri kaldırmak adına Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile birlikte Rusya’ya gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından ikinci aşama toplantıların önümüzdeki hafta itibarıyla Türkiye’de devam edeceğini söyledi.

20.4.2017Ekonomi
Rusyadan portakal hamlesi mi geliyor

Rusya'dan portakal hamlesi mi geliyor?

İzvestiya gazetesi, Rusya, Belarus, Kazakistan, Ermenistan ve Kırgızistan'dan oluşan Avrasya Ekonomik Birliği'nin (AEB) portakal, üzüm ve brüksel lahanası gibi ürünler için ithalat vergisi getirmeyi planladığını yazdı. Gazeteye göre planın gerçekleştirilmesi hâlinde bundan en çok etkilenecek ülkelerin başında Türkiye geliyor.

20.4.2017Ekonomi
Çavuşoğlu’na AB’den davet

Çavuşoğlu’na AB’den davet

AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu 28 Nisan’da Malta’da yapılacak gayriresmi AB dışişleri bakanları toplantısına davet etti. Henüz Ankara yanıt vermedi.

19.4.2017Dünya
‘Fransız asıllı Belçikalı vatandaşlar için söylenebilir mi’

‘Fransız asıllı Belçikalı vatandaşlar için söylenebilir mi?’

Brüksel Bölge milletvekili Hasan Koyuncu, Türkiye’deki referandumun ardından Brükselli vekillerin ‘çifte vatandaşlık iptal edilsin’ yorumlarına tepki gösterdi.

19.4.2017Dünya
Avrupalı Türkler ‘Evet’i kutladı

Avrupalı Türkler ‘Evet’i kutladı

Avrupa’da yaşayan Türkiye kökenliler, 16 Nisan Pazar günü yapılan anayasa değişikliği için halk oylamasında sandıktan yüzde 51.4 ‘Evet’ çıkmasını, bulundukları bölgelerde kutladı. Bazı bölgelerde ellerine Türk bayrağını alan vatandaşlar araçlarıyla konvoylar oluşturdu.

17.4.2017Dünya
Yurt dışında referanduma yüzde 41 katılım gerçekleşti

Yurt dışında referanduma yüzde 41 katılım gerçekleşti

Yurt dışında anayasa referandumu için 7 bin 388 sandık kurulurken, yüzde 41 oranında katılım gözlemlendi. 

16.4.2017Gündem
‘Roman Kadınları İşe, Çocukları Kreşe’ adlı projeye AB’den ödül

‘Roman Kadınları İşe, Çocukları Kreşe’ adlı projeye AB’den ödül

Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonunun Toroslar Belediyesi ve Açık Toplum Vakfı katkıları ile hayata geçirdiği ‘Roman Kadınları İşe, Çocukları Kreşe’ adlı proje, Avrupa Komisyonu tarafından Türkiye’de Romanların topluma uyumu konusunda uygulanmış en iyi proje seçildi. Romanlar, Federasyon Başkanı Ali Daylam’ın Brüksel’de aldığı ödülü Roman havası oynayarak kutladı.

15.4.2017Dünya
IMFden Avrupa değerlendirmesi

IMF'den Avrupa değerlendirmesi

IMF Başkanı Lagarde: "Avrupa dahil siyasi belirsizlikler, küresel ticaretin başının üzerindeki korumacılık kılıcı ve daha sıkı küresel finansal koşullar, gelişen ekonomilere zarar verici sermaye çıkışlarını tetikleyebilir" açıklamasında bulundu. 

13.4.2017Ekonomi
Türkiye, Stockholm saldırganını 2 yıl önce sınır dışı etmiş

Türkiye, Stockholm saldırganını 2 yıl önce sınır dışı etmiş!

Özbekistan güvenlik kaynaklarının açıklamasına göre Stockholm'de kamyonlu saldırıyla 4 kişinin ölümüne sebep olan saldırgan 2015 yılında Türkiye'den Suriye'ye geçmeye çalışırken yakalanıp İsveç'e sınır dışı edildi.

12.4.2017Dünya
AB yakınlarına çadır kurup protesto ettiler

AB yakınlarına çadır kurup protesto ettiler

Almanya’da çeşitli nedenlerle çocukları ellerinden alınan aileler, Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) kurumları yakınında çadır kurup gösteri düzenledi.

12.4.2017Dünya
Lahana ve karnabahar tüketin

"Lahana ve karnabahar tüketin"

"Lahana ve karnabahar tüketin"

10.4.2017İzmir
Mahkeme Le Pen’in itirazını reddetti

Mahkeme Le Pen’in itirazını reddetti

Avrupa Birliği Genel Mahkemesi, Fransız aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi Lideri Marine Le Pen’in, Avrupa Parlamentosunda (AP) yolsuzluk yaptığı iddiası üzerine bazı ödemelere el konulmasına itirazı reddetti.

7.4.2017Dünya
Bosch’un Bursa Fren Fabrikasına Toyota’dan altın ve bronz iki ödül

Bosch’un Bursa Fren Fabrikasına Toyota’dan altın ve bronz iki ödül

Bosch’un Bursa Fren Fabrikasına Toyota’dan altın ve bronz iki ödül

7.4.2017İstanbul
İdlibdeki saldırı, Antalyada protesto edildi

İdlib'deki saldırı, Antalya'da protesto edildi

İdlib'deki saldırı, Antalya'da protesto edildi

6.4.2017Antalya
Kremer yaş tahtaya basmaz

Kremer yaş tahtaya basmaz!

Efsane kemancı Gidon Kremer, Baltık ülkelerinin genç müzisyenlerinden oluşturduğu Kremerata Baltica ve son yıllarda sahneleri fetheden şaşırtıcı Koreli yeteneklerden kemancı Clara-Jumi Kang ile birlikte bu akşam İş Sanat’ta.

6.4.2017Kitap Sanat
Gidon Kremer yaş tahtaya basmaz

Gidon Kremer yaş tahtaya basmaz!

Efsane kemancı Gidon Kremer, Baltık ülkelerinin genç müzisyenlerinden oluşturduğu Kremerata Baltica ve son yıllarda sahneleri fetheden şaşırtıcı Koreli yeteneklerden kemancı Clara-Jumi Kang ile birlikte bu akşam İş Sanat’ta.

6.4.2017Kitap Sanat
43 milyar dolarlık satışa onay çıktı

43 milyar dolarlık satışa onay çıktı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Çin’in en büyük kimya şirketi ChemChina'nın İsviçre merkezli zirai ilaç ve tohum üreticisi Syngenta'yı 43 milyar dolara satın almasına koşullu onay verdi.

5.4.2017Ekonomi
Dünya devi İsveçli şirketi satın aldı

Dünya devi İsveçli şirketi satın aldı

AB Komisyonu, Çin’in en büyük kimya şirketi ChemChina'nın İsviçre merkezli Syngenta'yı 43 milyar dolara satın almasına koşullu onay verdi.

5.4.2017Ekonomi
Dünya Rusyanın yalanına inanmadı

Dünya Rusya'nın yalanına inanmadı!

İdlib'de gerçekleşen nükleer saldırıya tepkiler sürerken Rusya Savunma Bakanlığı olayı inkar etti. NATO, Suriye'de son 1 ay içerisinde üçüncü kez bu silahın kullanıldığı olay olduğunu vurgularken "Sorumlular hesap vermeli" ifadelerini kullandı.

5.4.2017Dünya
FAO: Suriyede tarıma hemen yeniden başlanmalı

FAO: Suriye'de tarıma hemen yeniden başlanmalı

FAO: Suriye'de tarıma hemen yeniden başlanmalı

4.4.2017İstanbul
Çavuşoğlu: Avrupalı bakanlara Aptalca hareketleriniz bize oy getirdi dedim

Çavuşoğlu: Avrupalı bakanlara 'Aptalca hareketleriniz bize oy getirdi' dedim

Çavuşoğlu: Avrupalı bakanlara 'Aptalca hareketleriniz bize oy getirdi' dedim

4.4.2017Isparta
Yeneroğlu: 18 yaşını doldurduysa, sandığa götürün

Yeneroğlu: 18 yaşını doldurduysa, sandığa götürün

Brüksel’de UETD’nin basın mensuplarıyla düzenlediği toplantıya katılan AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurtdışında oy kullanan vatandaşlara seslendi: “Duyarlı olun, provokasyonlara gelmeyin.”

4.4.2017Dünya
Suriye toplantısında Türkiye yok

Suriye toplantısında Türkiye yok

SON dönemde Avrupa Birliği ile ilişkileri hiç olmadığı kadar gerilen Türkiye, dikkat çekici bir adım atarak 4-5 Nisan’da Brüksel’de düzenlenecek uluslararası nitelikli toplantıya katılmama kararı aldı.

3.4.2017Dünya
Hava kirliliği tehlike seviyesini çoktan aşmış 7 şehir

Hava kirliliği tehlike seviyesini çoktan aşmış 7 şehir

Büyük şehrin büyük dertleri oluyor. Trafik, kalabalık, çevre kirliliği ve göç gibi sorunların belki de en ölümcülü hava kirliliğidir. Solunum, dolaşım ve sinir sistemine etkileri yüzünden birçok ağır hastalığa sebebiyet verebilen hava kirliliğine bağlı nedenlerden hayatını kaybedenlerin, trafik kazalarından dolayı hayatını kaybedenlerden 11 kat daha fazla olduğu belirlenmiştir. AB standartlarına göre havası en kirli şehirlerin başında olmak, derin bir öksürükle birlikte gurur veriyor. Değil mi?

3.4.2017Hayat
Bakan Çavuşoğlu: Yüzde 63 evet bekliyorum

Bakan Çavuşoğlu: 'Yüzde 63 'evet' bekliyorum'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, referandumdan yüzde 63 civarında "evet" oyu çıkacağını tahmin ettiğini söyledi. 

2.4.2017Gündem
Sincara müdahale mesajı

Sincar'a müdahale mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü PKK ile mücadelenin sınır dışında da süreceğini belirterek, “Şu anda Kandil’de nasıl mücadele ediyorsak, ikinci bir Kandil oluşturmak için de Sincar bölgesinde bazı yapılanmalara girdiler. Biz buralarda da, diğer yerlerde de mücadelemizi sürdüreceğiz. Gerekli müdahaleleri de yapacağız. Bunu ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile görüştük. Kendileri de özellikle bu Sincar bölgesinden çıkarma ile ilgili bizimle işbirliği yapacaklarını ve planlarının da hazır olduklarını bize de söylediler” dedi.

1.4.2017Gündem
Belçika da Türk imamları suçladı

Belçika da Türk imamları suçladı

Belçika’nın önde gelen gazetelerinden Le Soir, Türkiye’den Avrupa’ya görevli olarak gelen imamların casusluk yaptıklarını ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu kişiler hakkında Ankara’ya bilgi notları gönderdiklerini iddia etti.

1.4.2017Dünya
NATO ile ABD’nin talebini reddetti

NATO ile ABD’nin talebini reddetti

NATO’nun ve ABD hükümetinin, NATO üyesi ülkelerin daha fazla askeri ve mali destekte bulunmaları talebine Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Gerçekleşebilecek bir talep değil” cevabını verdi.

1.4.2017Dünya
(Yeniden) - THY Genel Müdürü Ekşi: Ücretsiz laptop üzerinde çalışıyoruz

(Yeniden) - THY Genel Müdürü Ekşi: Ücretsiz laptop üzerinde çalışıyoruz

(Yeniden) - THY Genel Müdürü Ekşi: Ücretsiz laptop üzerinde çalışıyoruz

1.4.2017İstanbul
İlk dört günde toplam 215 bin oy kullanıldı

İlk dört günde toplam 215 bin oy kullanıldı

Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak anayasa referandumu için Avrupa'nın beş ülkesinde oy verme işlemi pazartesiden beri sürüyor. İlk dört günde kullanılan oy sayısı herkesi şaşırttı. Kimse ilk günler için bu kadar yüksek katılım beklemiyordu.

1.4.2017Dünya
THYden ücretsiz laptop açıklaması

THY'den ücretsiz laptop açıklaması

Türk Hava Yolları (THY), “İstanbul Lale Festivali Zirvesi" kapsamında Ortadoğu ve Kuzey Afrika'dan gelen 250 kişilik acenta ve basın kuruluşu temsilcilerini İstanbul'da ağırladı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Businness Class'taki yolcularımıza seyahatleri esnasında ücretsiz laptop verilmesi üzerinde çalışıyoruz" dedi.

1.4.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

İslamcı mı, tetikçi mi Tabii ki İslamcı

İslamcı mı, tetikçi mi? Tabii ki İslamcı!

- İSLAMCI katılsanız da katılmasanız da bir fikir sahibidir... Tetikçi ise sadece sahibinin sesidir.

24.4.2017Ahmet HAKAN
AB ile ilişkilerde stratejik sabır ihtiyacı

AB ile ilişkilerde stratejik sabır ihtiyacı

Türkiye'nin dış politika gündemi yoğun. Anayasa referandumunun geride kalmasıyla birlikte üst düzey dış seyahatlerin de önünün açıldığı söyleniyor. Cumhurbaşkanı'nın Hindistan, Rusya, Çin, ABD ve Belçika ziyaretlerinin programlandığı belirtiliyor. Bu ziyaretlerle Türkiye'nin yeniden bir dış politika atağına geçeceği ileri sürülüyor.

23.4.2017Ünal ÇEVİKÖZ
Türkiye’nin koku kralı kim

Türkiye’nin koku kralı kim?

GEÇEN yazımda sözünü ettiğim portakalbahcem.com’un kurucusu Mert Apaydın gibi ekonomide belirsizliklerin sürdüğü dönemde işini dört elle sarılan başka bir isim Murat Öztürk. Almanya doğumlu Öztürk, Silivri’de ileri teknolojiye sahip fabrikasında “koku sanayi” için üretim yapıyor.

20.4.2017Gila BENMAYOR
K vitamini olmadan D vitamini kullanmak yanlış mı

K vitamini olmadan D vitamini kullanmak yanlış mı?

Sağlığımızı korumak için D ve K vitaminini düzenli olarak kazanmak zorundayız.

19.4.2017Osman MÜFTÜOĞLU
Şubede ‘rasyonel’ düzeye indi, yatırım elçiliğine soyundu

Şubede ‘rasyonel’ düzeye indi, yatırım elçiliğine soyundu

İSTANBUL Teknik Üniversitesi (İTÜ) elektrik mühendisliği mezunu Selim Kervancı, Brüksel Vrije Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı sonrası askerlik görevini bitirmek üzereyken 1996 yılı ikinci yarısında iş aramaya başladı.

31.3.2017Vahap MUNYAR