Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN449Mehmet Ali BİRAND313Ferai TINÇ242Yalçın DOĞAN151Gila BENMAYOR125Yalçın BAYER111Cengiz ÇANDAR83Zeynep GÖĞÜŞ82Ertuğrul ÖZKÖK74Vahap MUNYAR63Uğur CEBECİ60Özdemir İNCE59Sedat ERGİN58Oktay EKŞİ51Erdal SAĞLAM46Emin ÇÖLAŞAN44Mümtaz SOYSAL42Şükrü KÜÇÜKŞAHİN38Doğan HIZLAN34Yılmaz ÖZDİL31Tufan TÜRENÇ29Fatih ÇEKİRGE25Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU25Ayşe ARMAN23İlter TÜRKMEN23Ahmet HAKAN22Mehmet Y. YILMAZ22Enis BERBEROĞLU20Fatih ALTAYLI19Akif BEKİ18Bekir COŞKUN18Deniz SİPAHİ16Taha AKYOL15Zeynep ATİKKAN15Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ14Kanat ATKAYA11Sahrap SOYSAL11Cüneyt ÜLSEVER10Serdar TURGUT10Yorgo KIRBAKİ10 Melike Karakartal9Yener SÜSOY9İsmet BERKAN9Deniz BAYRAMOĞLU8Ercan KUMCU8Murat BARDAKÇI8Osman MÜFTÜOĞLU8Zeynel LÜLE8Ayşe ÖZEK KARASU7Muharrem SARIKAYA7Nurten ERK TOSUNER7Onur BAŞTÜRK7Tolga TANIŞ7Ali Atıf BİR6Arman Kırım6Ayçe DİKMEN6Cengiz SEMERCİOĞLU6Eyüp CAN6Gökhan KİMSESİZCAN5Tuğrul ŞAVKAY5Verda ÖZER5Yonca TOKBAŞ5İsmet SOLAK5Adnan KAYA4Altan Tanrıkulu4Ebru ÇAPA4Eyüp Can - Referans4Figen BATUR4Mehmet ÖZ4Melike Birgölge4Murat Yetkin4Oral Çalışlar4Rahmi TURAN4Rauf TAMER4Soner YALÇIN4Uğur GÜRSES4Ömür GEDİK4Bahar AKINCI3Emre KIZILKAYA3Gülçin TELCİ3Gürül Öğüt3Kubilay KESKİN3Mehmet Barlas3Melda Narmanlı ÇİMEN3Melis ALPHAN3Mesude ERŞAN3Oya BERBEROĞLU3Reha ERUS3Şenay DÜDEK3Banu TUNA2Cengiz ÖZDEMİR2Deniz Gürel2Erman TOROĞLU2Güzin Abla2Haluk KALAFAT2Kamil Aydoğan2Mehmet YAŞİN2Nilüfer PAZVANTOĞLU2Nora ROMİ2Oğuz ARAL2

Brüksel

Brüksel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Brüksel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.236 Brüksel haberi bulunmuştur.

Brüksel, Belçika'nın başkentidir. Belçika'nın üç federal bölgesinden biri olan Brüksel Bölgesi'nin başkentidir. Birkaç yüzyıl önce bataklığın kurutulması sonucu ortaya çıkmış bir şehirdir. Adı bataklığın içindeki yerleşim yeri anlamına gelir. Brüksel büyükşehrine bağlı 19 belediyenin toplam nüfusu 1.050.000'dir. Büyükşehrin bir parçası haline gelmiş civar belediyelerin nüfusu ve gün içinde işleri için Brüksel'e gelenlerin (Brüksel'de çalışan nüfus) miktarı da göz önüne alındığında toplam kapsamlı nüfusun birkaç milyona çıktığı hesaplanmaktadır.

Avrupa Birliği'nin 3 ana kurumu olan AB Komisyonu, AB Bakanlar Konseyi ve Avrupa Parlamentosu içinde ilk ikisinin resmi organlarının büyük çoğunluğu Brüksel'de yerleşiktir. Sonuncusu Avrupa Parlamentosu ise Strazburg ile dönüşümlü olarak Brüksel'de çalışmalarını yürütmektedir. Bunlara bağlı ve bunlarla ilgili irili ufaklı yüzlerce kuruluş da dikkate alındığında Brüksel, bu sebeplerden AB veya Avrupa başkenti olarak gösterilir. Ayrıca NATO Merkez Karargahı da Brüksel'dedir.

Brüksel Haberleri

Brüksel’de sıcak saatler

Brüksel’de sıcak saatler

Darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmeler Türkiye’nin aday ülkesi konumunda olduğu Avrupa Birliği ve üyesi olduğu NATO tarafından çok yakından ve neredeyse dakikası dakikasına izlendi.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Sokakları çikolata kokulu Brüksel

Sokakları çikolata kokulu Brüksel

Burası bir şehir olmanın ötesinde aynı zamanda Avrupa’nın kalbi. Uzun zamandır eşim Dilek’le birlikte planladığım BENELUX - Paris turunun ilk ayağı olan Brüksel’e inmeden önce bürokrasiye boğulmuş bir şehirle karşılaşacağımı düşünüyordum ama Brüksel’in dünyaca ünlü Grand Place Meydanı’na adım attığımda şehre dair tüm fikirlerim baştan sona değişti. İşte Brüksel gezi rehberi

22.7.2016Seyahat
Kardeşi 35 kişiyi öldürdü, o Belçika adına yarışacak

Kardeşi 35 kişiyi öldürdü, o Belçika adına yarışacak

Najim Laachraoui, 22 Mart'ta Brüksel Havaalanı’nda ölüm saçtı. Kardeşi Mourad Laachraoui ise Rio Olimpiyatları’nda milli takım sporcusu olaraka Belçika adına yarışacak.

21.7.2016Avrupa
Darbe girişimi gecesi Türk vatandaşlarına megafon kullandıran polisler hakkında soruşturma açıldı

Darbe girişimi gecesi Türk vatandaşlarına megafon kullandıran polisler hakkında soruşturma açıldı

Belçika’da FETÖ’nün püskürtülen darbe girişimini protesto eden Türk vatandaşlarına, polis aracının megafonunu Kur’an-ı Kerim okunması için kullandıran polislerin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

21.7.2016Dünya
Belçika: Teknik direktör aranıyor

Belçika: Teknik direktör aranıyor

EURO 2016'yı hayal kırıklığıyla tamamlayan Belçika, teknik direktör Marc Wilmots'la yolları ayırdıktan sonra arayışlara başladı. Kırmızı-Şeytanlar ilginç bir yöntem uygulayarak resmi sitesinden teknik direktör arandığına dair ilan verdi, başvuru alımı başlattı.

19.7.2016Futbol
Washington Post'tan 'Türkiye' düzeltmesi

Washington Post'tan 'Türkiye' düzeltmesi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin bugün Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında Türkiye'nin NATO üyeliğinin riske girdiğini söylediğini iddia eden Washington Post, bu haberine düzeltme geçti.

18.7.2016Dünya
ABD ve AB'den 'Türkiye' açıklaması

ABD ve AB'den 'Türkiye' açıklaması

Türkiye'deki darbe girişiminin ardından ABD ve Avrupa Birliği'nden ortak açıklama geldi. Hem ABD hem de AB, Türkiye'yi "hukukun üstünlüğüne saygı göstermeye" davet etti. AB, Türkiye'deki 'idam cezası' tartışmalarına ilişkin de açıklama yaptı.

18.7.2016Dünya
Avrupa kamuoyu, bu anlaşmadan korkuyor

Avrupa kamuoyu, bu anlaşmadan korkuyor

AB ile ABD arasında Temmuz 2013’ten beri gümrük sınırlarını karşılıklı kaldıracak serbest ticaret anlaşması TTIP için görüşmeler yapılıyor. Başlangıçta AB ülkelerinde çoğunluk, TTIP’ten yana görünüyordu. Yeni ticaret sözleşmesiyle iş olanaklarının artacağı kanısı yüksekti. Ancak kamuoyundaki bu olumlu hava tersine dönüyor. Brüksel’de yürütülen müzakerelere karşı gösteriler artıyor. Orta ve küçük ölçekli şirketler de şimdi TTIP’in imzalanmasına karşı. TTIP, AB’de yaşayan Türkleri ve Gümrük Birliği üyesi olan Türkiye’yi de çok yakından ilgilendiriyor.

17.7.2016Dünya
AVRUPALI TÜRKLER DARBECİLERE KARŞI

AVRUPALI TÜRKLER DARBECİLERE KARŞI

Türkiye’de cuma gecesi yaşanan darbe girişimine, Avrupalı Türkler de anında tepki verdi. Yaşadıkları şehirlerde darbe gecesi sokağa çıkan her yaştan ve görüşten Avrupalı Türk, darbecileri protesto etti, hükümete desteklerini dile getirdi. Darbe girişimini protesto cumartesi günü de devam etti. Gösterilere binlerce kişi katıldı.

17.7.2016Avrupa
İstenmeyen adam

İstenmeyen adam

.

17.7.2016Avrupa
Avrupalı Türkler hep bir ağızdan haykırdı: Türkiye’de darbe istemiyoruz

Avrupalı Türkler hep bir ağızdan haykırdı: Türkiye’de darbe istemiyoruz

Türkiye’de bir grup askerin darbe girişimine karşı Almanya, Avusturya, Belçika ve İsveç’te binlerce Türkiye kökenli sokaklara çıktı.

16.7.2016Avrupa
Belçika'da Wilmots'un görevine son verildi

Belçika'da Wilmots'un görevine son verildi

Belçika Futbol Federasyonu, 4 yıldır milli takımın başında bulunan teknik adamla yolların ayrıldığını duyurdu

15.7.2016Spor
Ska Keller: Türkiye’nin AB’den uzaklaşmasında iki taraf da hatalı

Ska Keller: Türkiye’nin AB’den uzaklaşmasında iki taraf da hatalı

Ska Keller hem Berlin Üniversitesi, hem de İstanbul Sabancı Üniversitesi'nden İslam Bilimleri, Türkoloji ve Yahudilik bölümü mezunu. Almanya Yeşiller'in genç yıldızı Keller, 2014 Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Yeşiller arasındaki oylamada 11 bin 791 oyla liste başı adayı seçildi. Avrupa Yeşiller Grup Başkan Yardımcısı Ska Keller, aynı zamanda Avrupa Türkiye Karma Parlamentosu Komisyonu üyesi. Sık sık Türkiye'ye gidiyor. Ska Keller'e Türkiye'nin Brüksel'den nasıl göründüğünü, vize serbestisinin AP’nin gündemine ne zaman geleceğini, Gümrük Birliği’nin nasıl modernize edileceğini sorduk ve ilginç yanıtlar aldık.

15.7.2016Dünya
NATO ve Rusya anlaşamadı

NATO ve Rusya anlaşamadı

Büyükelçiler düzeyinde yapılan NATO-Rusya Konseyi'nde taraflar arasında yine fikir birliğine varılamadığı bildirildi.

13.7.2016Dünya
İngiltere'nin yeni başbakanı resmen o

İngiltere'nin yeni başbakanı resmen o

İngiltere Başbakanı David Cameron, istifasını İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'e sunarak, görevinden ayrıldı. Cameron'ın Buckhingam Sarayı'ndan ayrılmasının hemen ardından Theresa May Kraliçe'nin huzuruna çıkarak görevi devraldı. Böylece İngiltere'nin yeni Başbakanı resmen Theresa May oldu.

13.7.2016Dünya
AP'deki Öcalanlı sergiye tepki

AP'deki Öcalanlı sergiye tepki

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Parlamentosu'nda Abdullah Öcalan ve PYD'lilerin fotoğraflarının bulunduğu bir serginin açılmasını kınayarak konuyla ilgili gerekli girişimlerin yapıldığını açıkladı.

13.7.2016Gündem
Avrupa Parlamentosu'nda Öcalan'lı sergi açtılar

Avrupa Parlamentosu'nda Öcalan'lı sergi açtılar

Avrupa Parlamentosu'nda, Abdullah Öcalan ve terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD mensuplarının fotoğraflarının yer aldığı bir sergi açıldı. Türkiye daha önce parlamentoda bulunan YPG amblemleri ve resimleri için oldukça sert tepki göstermişti.

12.7.2016Gündem
Almanya, Cezayirli Bilal C.’yi tutukladı

Almanya, Cezayirli Bilal C.’yi tutukladı

Paris’teki terör saldırıların planlayıcısı Abdülhamit Abaoud ile bağlantılı olduğu iddia edilen Cezayir vatandaşı Bilal C., Almanya’da tutuklandı.

8.7.2016Avrupa
THY 6'ncı kez Avrupa'nın en iyisi

THY 6'ncı kez Avrupa'nın en iyisi

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 11 Temmuz tarihinde 6'ncı kez alacakları Avrupa'nın en iyi havayolu ödülüyle ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye'deki havacılığın aldığı ödül bu. Hepimizin ortak paydası" dedi.

6.7.2016Ekonomi
Hakime göre olabilecek en kanlı saldırıyı düzenleyeceklerdi

Hakime göre olabilecek en kanlı saldırıyı düzenleyeceklerdi

Belçika’da ‘Verviers hücresi’ üyesi olmakla dört kişi, 16 yıla kadar hapisle cezalandırıldı. Brüksel’de görülen davada, 2015’teki polis operasyonu sırasında yaralanan Marouane El Bali ile Mohammed Arshad Mahmood Najmi ve Souhaib El Abdi’ye 16’şar yıl, Omar Damache’ye sekiz yıl hapis cezası verildi.

6.7.2016Avrupa
Fikret Orman’dan tarihi terör resti!

Fikret Orman’dan tarihi terör resti!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yaşanan terör olaylarını bahane ederek, takımdan ayrılmak isteyen futbolcular konusunda yönetime talimat verdi.

5.7.2016Avrupa
Başbakan Yıldırım Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'e yüklendi

Başbakan Yıldırım Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'e yüklendi

Başbakan Binali Yıldırım, Eskişehir'deki iftar programında yaptığı konuşmada Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yüklendi. Yıldırım, "Alt üst geçitler var, zannedersiniz belediye yaptı. Orada burada caka satıyorlar. Eskişehirliler zannetti ki trafik sorununu belediye çözdü, yine ona oy verdiler" dedi. Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

4.7.2016Gündem
Almanya, havaalanlarında güvenliği artırıyor

Almanya, havaalanlarında güvenliği artırıyor

İstanbul ve Brüksel’deki havalimanı saldırılarının ardından Almanya güvenliği daha da artırmayı planlıyor. Bu yönde atılacak adımların başında havaalanında uzmanların görevlendirilmesi geliyor.

3.7.2016Avrupa
New York Belediyesi İstanbul için toplandı

New York Belediyesi İstanbul için toplandı

ABD'nin New York kentinde belediye yetkilileri, toplum liderleri ve din adamları, bir araya gelerek, İstanbul'daki terör saldırısını kınadı.

1.7.2016Dünya
Altı ayda 2’nci başlık

Altı ayda 2’nci başlık

AB ile 2005 yılından beri süren müzakerelerde dün 33 numaralı ‘mali ve bütçesel hükümler’ başlığının açılmasıyla pazarlığa açılan başlık sayısı 16’ya yükseldi. Brüksel’deki toplantıya Türkiye’den AB, Dışişleri ve Maliye Bakanı katıldı. Böylece 6 yıl aradan sonra ilk kez altı ayda iki başlık birden müzakereye açılmış oldu.

1.7.2016Dünya
AB’den Türkiye’deki sığınmacılara mali desteği hızlandırma adımı

AB’den Türkiye’deki sığınmacılara mali desteği hızlandırma adımı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıları desteklemek için taahhüt ettiği fonun 2 milyar avroluk kısmını Temmuz ayının sonuna kadar serbest bırakmayı hedefleyen teklif sundu.

30.6.2016Dünya
AB ile 33’üncü fasıl açıldı

AB ile 33’üncü fasıl açıldı

Brüksel'de bugün gerçekleştirilen Hükümetlerarası Katılım Konferansı toplantısında 33 numaralı Mali ve Bütçesel Hükümler faslı müzakerelere açıldı. Bu, Türkiye'nin AB üyelik sürecinde 6.5 ay sonra açılan ilk fasıl oldu.

30.6.2016Dünya
Vodafone'dan Londra'dan çıkarız tehdidi

Vodafone'dan Londra'dan çıkarız tehdidi

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma kararının ardından ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketi Vodafone’nun genel merkezini başka yerlere taşıyabileceği gündeme geldi.

30.6.2016Ekonomi
ABD Dışişleri: 'Amerikalılar Türkiye'ye seyahat etmesin' demiyoruz

ABD Dışişleri: 'Amerikalılar Türkiye'ye seyahat etmesin' demiyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen ve 42 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısından kısa süre önce Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı yayımladıklarını hatırlattı ve "Ancak 'Amerikalılar Türkiye'ye seyahat etmesin' demiyoruz" ifadesini kullandı. Toner, yapılan uyarının 'tesadüfen' saldırıdan bir gün önce yapıldığını kaydetti.

29.6.2016Dünya
Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası Türkiye'ye destek yağıyor

Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası Türkiye'ye destek yağıyor

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün gece düzenlenen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği, 239 kişinin ise yaralandığı saldırı sonrası Türkiye'ye destek yağıyor.

29.6.2016Dünya
Çeyrek altında son durum

Çeyrek altında son durum

Altının gram fiyatı 123 lira seviyelerinde dengelendi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 202 lira, Cumhuriyet altın ise 822 liradan satılıyor.

29.6.2016Ekonomi
Erdoğan ve Putin nerede görüşecek?

Erdoğan ve Putin nerede görüşecek?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul'daki terör saldırısının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının aktardığı bilgiye göre görüşme "çok verimli ve olumlu" geçti. Görüşmede irtibat halinde olma ve yüz yüze görüşme konusunda mutabık kalındığı açıklandı. İki liderin, 4-5 Eylül tarihlerinde Çin'de düzenlenecek G20 zirvesinden önce görüşmesi planlanıyor. Zirvede ise ayrı bir görüşme daha yapılabileceği belirtildi.

29.6.2016Dünya
Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar olacak? İşte Altın fiyatlarında son durum

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar olacak? İşte Altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları bugün dengeli bir fiyat ile piyasalardaki yerini aldı. Çeyrek altın fiyatları geçtiğimiz haftalarda yükselen altın fiyatları ile değer kazanmış ve fiyatları 200 liranın üzerine çıkmıştı. Çeyrek altın fiyatları İngiltere'de yaşanan gelişmelerin ardından yükselişe geçmiş fakat uzun süreli bir artış olmamıştı. Peki Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarındaki son durum ve çeyrek altın fiyatları

29.6.2016Ekonomi
Poroşenko: “Bana göre Erdoğan özür dilemedi”

Poroşenko: “Bana göre Erdoğan özür dilemedi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Putin'e yazdığı mektupla ilgili açıklamlarda bulundan Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Erdoğan'ın mektubu göndermeden önce kendisini aradığını, Erdoğan'ın mektupta Rusya'dan özür dilemediğni söyledi.

29.6.2016Dünya
C&A‘yi aldı 326 mağazaya ulaştı

C&A‘yi aldı 326 mağazaya ulaştı

DEFACTO, C&A’in Türkiye’de bulunan 24 mağazasını kasım ayına kadar devir almak üzere anlaşma imzaladı. Devir işlemlerinin onaylanmasıyla tamamlanacak olan süreç sonrasında İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kayseri ve Antalya’da bulunan toplam 24 C&A mağazası DeFacto bünyesine katılacak. Yurtiçinde 63 şehirde 302 mağaza ve yurtdışında 12 ülkede 66 mağaza ile hizmet veren DeFacto’nun devir almayla birlikte yurtiçi mağaza sayısı da 326’ya yükselecek.

29.6.2016Ekonomi

Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına dünyadan tepki yağıyor. Rusya'dan ABD'ye, İsrail'den Mısır'a birçok ülke İstanbul'daki kanlı saldırıyı kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin olayla ilgili yürütülen soruşturma süresince Türk makamlarıyla yakın temas halinde olacağını açıkladı.

29.6.2016Dünya
Türkiye'deki üçüncü havalimanı baskını

Türkiye'deki üçüncü havalimanı baskını

Türkiye'de son 34 yılda, Atatürk Havalimanı baskınıyla birlikte terminallerde toplam 3 terör olayı yaşandı. Bunlardan ilki 1982’de Ankara Esenboğa, ikincisi de geçtiğimiz yıl İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gerçekleşti.

29.6.2016Gündem
Beyaz Saray'dan Atatürk Havalimanı saldırısına kınama

Beyaz Saray'dan Atatürk Havalimanı saldırısına kınama

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, “ABD, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzinelerce insanın ölümüne yol açan saldırıyı en şiddetli şekilde kınamaktadır. Atatürk Havalimanı, bu yıl saldırıya uğrayan Brüksel Havalimanı gibi, bizi birbirimize kenetleyen bağların simgesidir” dedi.

29.6.2016Dünya
Dünya Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıyı böyle gördü

Dünya Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıyı böyle gördü

Türkiye, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki patlamalarla sarsılırken, uluslararası basın kanlı saldırıyı "flaş gelişme" olarak dünyaya duyurdu. Rus basını saldırıda yaralananlar arasında bir de Rus vatandaşı olduğunu duyurdu.

28.6.2016Dünya
Merkel: Başka ülkeleri AB'den çıkışa özendiremeyiz

Merkel: Başka ülkeleri AB'den çıkışa özendiremeyiz

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkış kararını saygıyla karşıladıklarını ifade etse de, başlayacak olan birlikten çıkış müzakerelerinde İngiltere'ye özel bir muamele yapılamayacağını söyledi.

28.6.2016Dünya
Başbakan Yıldırım açıkladı: Muhtar ve müftü nikâh kıyabilecek

Başbakan Yıldırım açıkladı: Muhtar ve müftü nikâh kıyabilecek

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında konuştu. Yıldırım, "Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını, 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz" dedi. Yıldırım, "Evlenme, ölüm gibi nüfus olayları için artık nüfus müdürlüklerine gitmeye ihtiyaç kalmayacak. Vatandaş, mahkeme kararına ihtiyaç duymadan adlarını, soyadlarını değiştirme hakkına sahip olacak. Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen köylerin muhtarları ile il ve ilçe müftülerine resmi nikah kıyma yetkisi verilecek" diye konuştu. Pasaport ve ehliyet işlemleri de artık nüfus idaresinde yapılacak.

28.6.2016Gündem
TEB, hayatı kolaylaştırmak için yazılımcıları yarıştırdı

TEB, hayatı kolaylaştırmak için yazılımcıları yarıştırdı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından finans teknolojileri geliştirilen kod yazma maratonu (Hackathon) dünyadaki 8 şehirle eş zamanlı olarak geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. 10 farklı ekibin katıldığı etkinlikte ev almak isteyenlere ve nakite ihtiyacı olan KOBİ’lere yönelik projeler geliştirildi.

28.6.2016Teknoloji
İngilizce resmi dillerden çıkıyor

İngilizce resmi dillerden çıkıyor

Avrupa Birliği Hukuk Komisyonu Başkanı Danuta Maria Hübner, Birleşik Krallık'ın üyelikten ayrılması durumunda İngilizce'nin AB resmi dilleri arasından çıkarılacağını söyledi.

27.6.2016Dünya
Ege Denizi'nde 100 gündür kimse ölmedi

Ege Denizi'nde 100 gündür kimse ölmedi

Geri Kabul Anlaşması'yla umuda yolculuğun bitme noktasına gelmesiyle Ege Denizi'nde 100 gündür ölüm yaşanmıyor.

27.6.2016Gündem
Kurtulmuş:Başbakan dünyaya duyuracak

Kurtulmuş:Başbakan dünyaya duyuracak

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi çerçevesinde 26 Haziran'da belli noktaya gelindi, bu gelinen nokta bugün saat 13.00'te her iki başbakanın eş zamanlı yapacağı açıklamalarla dünyaya duyurulacaktır" dedi.

27.6.2016Gündem
AYRILIK ZAMANINDA TERS DÜŞTÜLER

AYRILIK ZAMANINDA TERS DÜŞTÜLER

ingiltere'nin AB'den ne zaman çıkacağı konusunda AB ülkeleri arasında yaşanan görüş ayrılığı Alman hükümetinde de yaşandı. Dışişleri Bakanı Steinmeier'in (SPD) İngiltere'nin derhal birlikten ayrılma sürecinin başlatılması gerektiğini söylerken Başbakan Merkel “Çirkinleşmeyi gerektirecek bir neden yok” karşılığını verdi.

26.6.2016Avrupa

Yazar Sonuçları

Krize Irakta yakalanmak

Krize Irakta yakalanmak

"Hayat sen planlar yaparken başına gelenlerdir" diye boşuna dememiş John Lennon.

3.7.2016Haber Yazıları
Esad mı, YPG mi IŞİD mi daha kötü?

Esad mı, YPG mi IŞİD mi daha kötü?

SIRA Suriye politikasıyla yüzleşmeye geldi.

1.7.2016Haber Yazıları
Taksiciler kadar anlamadığım iki şey

Taksiciler kadar anlamadığım iki şey

Atatürk Havalimanı’na yapılan saldırı sonrası taksicilerin yaptığı fırsatçılığa hepimiz kızdık.

1.7.2016Kelebek Yazıları
Arkadaşım diyor ki: Sen ne dediysen o çıktı

Arkadaşım diyor ki: Sen ne dediysen o çıktı

ARKADAŞIM diyor ki:

30.6.2016Yazar Yazıları