Arşiv
Yazarlara Göre
Ferai TINÇ162Yalçın DOĞAN123Oktay EKŞİ117Gila BENMAYOR82Ertuğrul ÖZKÖK76Mehmet Ali BİRAND71Sedat ERGİN61Mehmet Y. YILMAZ58Vahap MUNYAR54İlter TÜRKMEN53Yalçın BAYER49Özdemir İNCE47Mümtaz SOYSAL45Cüneyt ÜLSEVER40Ahmet HAKAN37Cengiz ÇANDAR37Fatih ALTAYLI37Yılmaz ÖZDİL35Ayşe ARMAN33Verda ÖZER33Doğan HIZLAN31Ayşegül DOMANİÇ YELÇE27İsmet BERKAN27Ayçe DİKMEN26Emin ÇÖLAŞAN25Sevil ATASOY24Doğan ULUÇ23Hadi ULUENGİN22Tolga TANIŞ22Fatih ÇEKİRGE21Deniz SİPAHİ20Ege CANSEN18Melis ALPHAN17Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU17Rauf TAMER17Enis BERBEROĞLU16Tufan TÜRENÇ16Nurten ERK TOSUNER15Ayşe ÖZEK KARASU14Serdar TURGUT14Bekir COŞKUN13Kanat ATKAYA12Uğur CEBECİ12Yener SÜSOY12Murat BARDAKÇI11Mehmet Barlas10Zeynep ATİKKAN10Deniz BAYRAMOĞLU9Ercan KUMCU9Rahmi TURAN9Razi CANİKLİGİL9Tolga Tanış9Zeynep GÖĞÜŞ9Ali Atıf BİR8Cengiz SEMERCİOĞLU8Erdal İPEKEŞEN8Muharrem SARIKAYA8İsmail UĞURAL8Banu TUNA6M. Rauf Ateş6Yaşar Nuri Öztürk6Yonca TOKBAŞ - Kelebek6İzzet ÇAPA6Dr.Başak DEMİRİZ5Ebru ÇAPA5Erdal SAĞLAM5Eyüp CAN5Gökhan KİMSESİZCAN5Güzin Abla5Mehmet Nuri YILMAZ5Nuran ÇAKMAKÇI5Oya ARMUTÇU5Seçim AYDIN5Taha AKYOL5Yonca TOKBAŞ5Bahar AKINCI4Bünyamin SÜRMELİ4Gamze CİZRELİ4Muammer ELVEREN4Nihat DEMİRKOL4 Sefer LEVENT4Tuğrul ŞAVKAY4Yorgo KIRBAKİ4Yurtsan ATAKAN4Ömür GEDİK4Şükrü KIZILOT4Ayşen GÜR3Emel Armutçu3Erkan ÇELEBİ3Erol Aksoy3Kubilay KESKİN3Kurthan FİŞEK3Melike Birgölge3Murat Yetkin3Nedim BUBİK3Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ3Onur BAŞTÜRK3Oral Çalışlar3Pakize SUDA3Rıza Özel3

Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Birleşmiş Milletler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.276 Birleşmiş Milletler haberi bulunmuştur.

Birleşmiş Milletler Örgütü ya da kısaca Birleşmiş Milletler (BM), 24 Ekim 1945'te kurulmuş dünya barışını, güvenliğini korumak ve uluslar arasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kurulan uluslararası bir örgüttür. Birleşmiş Milletler kendini "adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği uluslararasında tüm ülkelere sağlamayı amaç edinmiş küresel bir kuruluş" olarak tanımlamaktadır. Uluslararası İlişkilerde, kuvvet kullanılmasını ilk olarak evrensel düzeyde yasaklayan ilk antlaşma Birleşmiş Milletler Antlaşması'dır.

Birleşmiş Milletler Haberleri

Kuzey Kore'ye İsviçre saati yasağı

Kuzey Kore'ye İsviçre saati yasağı

İsviçre hükümeti, BM ambargosu nedeniyle Kuzey Kore'ye saat ihracatını durdurdu.

24.7.2016Dünya
Cenevre BM meydanında darbe karşıtı gösteri

Cenevre BM meydanında darbe karşıtı gösteri

İsviçre’nin Cenevre kentinde Birleşmiş Milletler (BM) Meydanı’nda bir araya gelen 150’ye yakın gösterici, Türkiye’deki darbe girişimini kınadı.

24.7.2016Avrupa
BM Dünya Turizm Örgütü'nden turistlere

BM Dünya Turizm Örgütü'nden turistlere "Türkiye'ye gidin" mesaji

Türkiye turizmini desteklemek için Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü ile bir mutabakat zaptı imzalamak ve ikili görüşmeler yapmak üzere İspanya'nın başkenti Madrid'e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İspanya Devlet Sekreteri Isabel Borrego ile ardından da Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai ile görüştü. Rifai, "Türkiye, Dünyanın bütün turistlerini ve ziyaretçilerini her zaman olduğu gibi sıcak bir şekilde karşılamaya hazır" dedi.

23.7.2016 Ekonomi
İtalya darbecilere kucak açmaya hazırlanıyor!

İtalya darbecilere kucak açmaya hazırlanıyor!

İtalya parlamentosunun alt kanadı olan Temsilciler Meclisi Başkanı Laura Boldrini, "Türkiye'deki darbe girişiminin ardından yapılan büyük operasyonlar ve görevden uzaklaştırmalar ile bireysel özgürlükleri kısıtlanan Türk sığınmacılara hazır olmaları ve onları kabul etmeleri gerektiğini" söyledi.

22.7.2016Dünya
Basın darbeyi başarılı ilan etti!

Basın darbeyi başarılı ilan etti!

Uluslararası toplumdan demokrasiye destek ve darbeyi kınama mesajları gelirken, 2013’te askeri darbeyle işbaşına gelmiş olan Abdülfettah El Sisi yönetimindeki Mısır hükümetinin, darbe girişimine karşı sessiz bir tutum takınması dikkat çekti.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Darbe girişiminin Ortadoğu’daki yansımaları

Darbe girişiminin Ortadoğu’daki yansımaları

Türkiye’nin kâbus dolu gecesi, tüm dünyada olduğu gibi Ortadoğu’da da büyük yankı uyandırdı. Bölge ülkelerinden birçok siyasetçi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak destek ve dayanışma mesajını  iletti. Ancak bazı Arap ülkelerinde Türkiye’deki darbe girişimine sevinenler oldu. Mısır ve Suriye’de çıkan bazı gazetelerde alkış tutan bile vardı. 

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
BM Genel Sekreterliği için yapılan ilk oylamadan Guterres çıktı

BM Genel Sekreterliği için yapılan ilk oylamadan Guterres çıktı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un yerine geçecek ismin belirlenmesi için BM Güvenlik Konseyi'nde yapılan gizli oylamanın sonuçları belli oldu.

22.7.2016Dünya
Almanya’dan Gazze’ye 5 milyon Euro

Almanya’dan Gazze’ye 5 milyon Euro

Almanya’nın, İsrail işgali altındaki Gazze’de yıkılan 100 evi yeniden inşa edeceği bildirildi.

22.7.2016Avrupa
Kenya'da HIV vakalarında ciddi artış

Kenya'da HIV vakalarında ciddi artış

Kenya'da HIV vakalarında ciddi artış olduğu açıklandı. Dünya Sağlık Örgütü, Kenya'da AIDS vakalarının son 10 yılda, yıllık yüzde 7 oranında artarak, 2015 sonu itibarıyla 1,8 milyona yükseldiğini bildirdi

20.7.2016Sağlık

"Dünyada 870 milyon insan aç"

YÖNEYLEM Araştırması ve Endüstri Mühendisliği (YAEM) 36. Ulusal Kongresi Yaşar Üniversitesi'nde yapıldı. Ana teması, "Tarım ve gıda değer zincirlerinde YAEM" olarak belirlenen kongrenin, açılış konuşmasını yapan Fransa INSEAD'dan (Avrupa İşletme Yönetimi Enstitüsü) Prof. Dr. Enver Yücesan, doğal kaynakların gittikçe azaldığını, ancak nüfusun hızla arttığını hatırlatarak tarım ve gıda sektöründe verimliliğin artırabilmesi için yöneylem araştırması ve endüstri mühendisliğine gereksinim duyulduğunu ifade etti.

20.7.2016Ege
BM'den Türkiye'ye çağrı

BM'den Türkiye'ye çağrı

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Komiseri Zeid Raad al Hüseyin, Türkiye'ye hukukun üstünlüğünü uygulama çağrısı yaparak, başarısız kalan darbe girişimi sonrası hakim ve savcıların toplu olarak işten çıkarılmasına dair "ciddi endişeler" olduğunu söyledi.

19.7.2016Dünya
Güney Sudan'da kolera salgını

Güney Sudan'da kolera salgını

UNICEF, Güney Sudan'da kolera şüphesiyle hastaneye kaldırılan 11 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

19.7.2016Sağlık
Banka gibi banka değiliz

Banka gibi banka değiliz

Türkiye’de 5.450 çalışanı bulunan ING Bank, modern dekorasyonu, esnek çalışma saatleri, evden çalışma imkanlarıyla klasik banka algısını yıkıyor. Genç yetenekleri çekmek için kültürel bir dönüşüm geçirdiklerini söyleyen ING Bank İK Genel Müdür Yardımcısı Seçil Refik, “Biz aslında banka gibi bir banka değiliz” diyor.

19.7.2016IK
Dışişleri Bakanlığı'ndan Mısır'a tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan Mısır'a tepki

Dışişleri Bakanlığı, Mısır'ın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin darbeye karşı seçilmiş hükümeti destekleyen bir açıklama yapmasını engellemesine tepki gösterdi.

18.7.2016Dünya
Dünyadan tepki yağıyor

Dünyadan tepki yağıyor

Türkiye'yi ayağa kaldıran geceye uluslararası toplum ve dünya liderlerinden tepki yağdı. En sert tepkilerden biri Almanya Başbakanı Angela Merkel'den geldi. Merkel, "Tüm Alman hükümeti adına, Türk askeri birliklerin, ülkelerinin seçilmiş hükümetini ve seçilmiş Cumhurbaşkan'ını zor kullanarak devirme girişimlerini en sert bir şekilde kınıyorum" dedi.

16.7.2016Dünya
Yıldırım: Bayrağımızı yarıya indirdik

Yıldırım: Bayrağımızı yarıya indirdik

Başbakan Binali Yıldırım, Fransız halkına başsağlığı dileyerek, "NATO toplantısında alınan kararla bütün üye ülkelerin bayraklarının yarıya indirilmesi kararı alındı, biz de Fransa'da yaşanan terör olayına bir dayanışma göstererek, NATO'daki bayrağımızı yarıya indiriyoruz" dedi.

15.7.2016Gündem
İşte Türkiye'de en başarılı olan ülke

İşte Türkiye'de en başarılı olan ülke

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi PKF'nin yaptığı araştırma sonuçlarına göre, Türkiye'de yatırım yapan yabancı şirketlerden en çok ABD kökenli olanlar başarılı oluyor.

14.7.2016Ekonomi
Demirtaş: Kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz

Demirtaş: Kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Dokunulmazlıkları mı kaldırdılar, kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz. Belediyelere kayyum mu atıyor, boyun eğmeyeceğiz, kabul etmeyeceğiz" dedi.

12.7.2016Gündem
Türkiye’den gitti Suriye’de vuruldu

Türkiye’den gitti Suriye’de vuruldu

Washington Post gazetesi, ülkesi Mısır’da Müslüman Kardeşler’in desteklediği Cumhurbaşkanı Mursi’nin 2013 yılında devrilmesi sonrasında Taha’nın Türkiye’ye sığındığını iddia etti. Buna göre Taha, El Nusra ile diğer cihatçı grupları uzlaştırmak için Suriye’ye geçtiğinde hedef alındı.

11.7.2016Dünya
Bu şirkette kadınlara pozitif ayrımcılık var

Bu şirkette kadınlara pozitif ayrımcılık var

Kargoculuk erkek egemen bir sektör olarak bilinir fakat istenirse bu sektörde de kadın çalışan sayısını arttırmak mümkün. Aras Kargo’da 1.661 kadın görev yapıyor, içlerinde kurye, yedek parça yöneticisi, kadın teknisyenler de var. Bu rakama ulaşmalarında BM Kadınları Güçlendirme Prensipleri’ni imzalayan ilk kargo şirketi olmalarının ve yönetim kurulu başkanlarının da kadın olmasının rolü büyük.

11.7.2016IK
BM'den 'Bahoz Erdal' açıklaması

BM'den 'Bahoz Erdal' açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Steffan de Mistura, terör örgütü PKK’nın elebaşlarından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in öldürüldüğü iddiasıyla ilgili açıklamada bulundu.

11.7.2016Dünya
Meslek seçecekseniz dikkat!

Meslek seçecekseniz dikkat!

Birleşmiş Milletler İnsani Gelişim Programı kapsamında yayımlanan ‘İnsani Gelişme Raporu’ her yıl ülkelerin insani gelişmişlikte sıralamalarını yapıyor. Türkiye’nin ve diğer ülkelerin sıralamasını birazdan aktaracağım. Ama bu raporda gençleri çok yakından ilgilendiren mesleklerle ilgili veriler de yer alıyor. Yani otomasyonun ortadan kaldırabileceği meslekler bulunuyor. Yani insanların yerini alacak makina ve robotlarla gelecekte tükenecek meslekler. Şimdi isterseniz Türkiye’nin bu rapordaki gelişmişlik düzeyine bakalım, sonra da geleceğin mesleklerini irdeleyelim.

11.7.2016Eğitim
Güney Sudan'daki çatışmalarda 272 kişi öldü

Güney Sudan'daki çatışmalarda 272 kişi öldü

Afrika ülkesi Güney Sudan'ın başkenti Cuba'da hükümet güçleri ile isyancılar arasındaki çatışmalarda en az 272 kişinin öldüğü bildirildi. Güney Sudan dün bağımsızlığının beşinci yıldönümünü 'kutluyordu'. 

10.7.2016Dünya
Dünya siyasetine 'kadın' damgası

Dünya siyasetine 'kadın' damgası

Uluslararası siyasette söz sahibi koltuklarda önümüzdeki yıldan itibaren muhtemelen daha fazla kadın göreceksiniz.

9.7.2016Dünya
Kuzey Kore'nin balistik füze denemesi başarısız oldu

Kuzey Kore'nin balistik füze denemesi başarısız oldu

Kuzey Kore'nin başarısız bir balistik füze denemesinde bulunduğu bildirildi.

9.7.2016Dünya
AP'den sınıra takviye

AP'den sınıra takviye

Avrupa Parlamentosu, bin 500 kişilik yeni sınır muhafız birliğini onayladı.

6.7.2016Dünya
Rejim ateşkes ilan etti

Rejim ateşkes ilan etti

Suriye rejimi, Ramazan Bayramı süresince 3 gün geçici ateşkes ilan etti. ÖSO ateşkese uyacağını açıkladı.

6.7.2016Dünya
Hererolarla Namalar, Almanya’ya tazminat davası açıyor

Hererolarla Namalar, Almanya’ya tazminat davası açıyor

BM’nin 20’nci yüzyılın ilk soykırımı olarak değerlendirdiği Herero ve Namalar, Almanya’ya tazminat davası açıyor. 1915 Ermeni tehcirini soykırım olarak tanıyan Almanya ise tazminat ödemek istemiyor.

5.7.2016Avrupa
Suriyelilerin can simitleri

Suriyelilerin can simitleri

TÜRKİYE ile Avrupa Birliği anlaşması sonrası 20 Mart’tan bu yana Yunanistan’a Ege Denizi üzerinden geçiş geçmişe göre çok azaldı.

4.7.2016Ege
Çek Cumhuriyeti'nin ismi artık resmen Çekya oldu

Çek Cumhuriyeti'nin ismi artık resmen Çekya oldu

Çek Cumhuriyeti ismini değiştirerek Çekya oldu. Ülke yeni ismini Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası kurumlara bildirdi.

3.7.2016Dünya
Afganistan’dan UNESCO’ya itiraz: Durun Mevlana bizim

Afganistan’dan UNESCO’ya itiraz: Durun Mevlana bizim

Türkiye ve İran’ın Mevlânâ Celâleddin Rûmî’nin eserlerinin ortak mirasları olduğunu belirterek UNESCO ‘Dünya Belleği’ listesine alınması talebine Afganistan, Mevlânâ’nın kendi topraklarında doğduğunu söyleyerek itiraz etti.

30.6.2016Gündem
Ban Ki Moon: Uluslararası toplum, terörü yenmek için birlik olmalı

Ban Ki Moon: Uluslararası toplum, terörü yenmek için birlik olmalı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon, İstanbul'da yaşanan terör saldırısıyla ilgili olarak, "Hiçbir gerekçe terörü ve bu iğrenç saldırıyı meşru kılamaz. Teröristler insanlık adına yenilmelidir. Türk halkı ve hükümetinin bu şok edici trajedinin üzerinden gelebilmesini diliyorum" dedi.

30.6.2016Dünya
Avrupa'da gördü, kiona bitkisini tarlasına ekti

Avrupa'da gördü, kiona bitkisini tarlasına ekti

Elazığ'da doğalgaz tesisatçılığı yapan Mehmet Geçen, kurs için gittiği Almanya'da tarım arazilerini gezerken gördüğü ve Baskil ilçesindeki tarlasına ektiği "kinoa" yetiştiriciliğinde Avrupa'yı geride bırakmayı hedefliyor.

30.6.2016Ekonomi
UNICEF: 2030'a kadar 5 yaşın altı 69 milyon çocuk ölebilir

UNICEF: 2030'a kadar 5 yaşın altı 69 milyon çocuk ölebilir

Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF), en dezavantajlı çocukların sağlık ve eğitim şartlarının iyileştirilmemesi halinde 2030 yılına kadar 5 yaş altı 69 milyon çocuğun öleceğini açıkladı.

28.6.2016Eğitim
Bakan Avcı'dan Rusya açıklaması

Bakan Avcı'dan Rusya açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı'dan Türkiye-Rusya ilişkileriyle ilgili açıklama geldi. Avcı, "Sadece şantiye veya plaj olarak bakmıyoruz. Aynı zamanda halkların dostluğu anlamında bunlar önemli adımlardır. İlkesel olarak da doğru adımlardır. Bunların daha ileri taşınacağını hep birlikte göreceğiz inşallah

28.6.2016Gündem
Kurtulmuş:Başbakan dünyaya duyuracak

Kurtulmuş:Başbakan dünyaya duyuracak

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi çerçevesinde 26 Haziran'da belli noktaya gelindi, bu gelinen nokta bugün saat 13.00'te her iki başbakanın eş zamanlı yapacağı açıklamalarla dünyaya duyurulacaktır" dedi.

27.6.2016Gündem
İsrail Başbakanı Netanyahu: Gazze'ye deniz ablukası sürecek

İsrail Başbakanı Netanyahu: Gazze'ye deniz ablukası sürecek

Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için anlaşmaya varıldı. Anlaşmanın detaylarını Başbakan Binali Yıldırım ve İsrailli mevkidaşı Binyamin Netanyahu, aynı anda düzenledikleri basın toplantılarıyla duyurdu. Netanyahu, "Bu anlaşma, Ortadoğu'da istikrar sağlanmasına yardımcı olacak" dedi.

27.6.2016Dünya
Meclis, yüksek yargı ile ilgili düzenleme için mesai yapacak

Meclis, yüksek yargı ile ilgili düzenleme için mesai yapacak

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bu hafta TBMM Genel Kurulunu yine yoğun bir gündemin beklediğine işaret ederek, bayram tatiline girmeden iki önemli konu için mesai yapacağını vuruladı.

27.6.2016Gündem
Kolombiya'da FARC ile hükümet arasında kesin ateşkes sağlandı

Kolombiya'da FARC ile hükümet arasında kesin ateşkes sağlandı

Kolombiya'da yaklaşık 50 yıldır ordu ile savaşan FARC (Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri), hükümetle ateşkes ve silah bırakma konusunda anlaştı.

23.6.2016Dünya
BM: Suriye’de 700 doktor ve sağlık personeli yaşamını yitirdi

BM: Suriye’de 700 doktor ve sağlık personeli yaşamını yitirdi

Birleşmiş Milletler Sağlık Komisyonu Başkanı yaptığı açıklamaya göre Suriye'de 5 yıldır süren savaş süresince 700 doktor ve sağlık görevlisi hayatını kaybetti.

22.6.2016Dünya
John Kerry ve Angelina Jolie iftar programına katıldı

John Kerry ve Angelina Jolie iftar programına katıldı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, katıldığı iftar programında ABD’ye kabul edilen mültecilerin herhangi bir tehdit unsuru olmadığını belirterek, insanları dinleri veya ülkelerine göre ayırt etmenin ABD değerleriyle uyuşmadığını söyledi. İftar programına ABD’li ünlü oyuncu Angelina Jolie de katıldı.

21.6.2016Dünya
Hürriyet gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil serbest bırakıldı

Hürriyet gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil serbest bırakıldı

Dün akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınan Hürriyet Gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil sabah saatlerinde serbest bırakıldı.

20.6.2016Gündem
BM: Dakikada 24 kişi kaçıyor

BM: Dakikada 24 kişi kaçıyor

Suriye'den Güney Sudan'a, Burundi'den Ukrayna'ya dünya genelinde insanlar kanlı çatışmalardan kaçıyor. BM, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü'nde açıkladığı raporda mülteci sayısının rekor seviyeye ulaştığına dikkat çekti. Dünya genelinde yerinden edilen toplam kişi sayısı 65,3 milyona ulaştı.

20.6.2016Dünya
'Dünya Yoga Günü' 21 Haziran'da İstanbul'da kutlanacak!

'Dünya Yoga Günü' 21 Haziran'da İstanbul'da kutlanacak!

'Dünya Yoga Günü' dünyanın tüm ülkelerinde olduğu gibi Türkiye'de de 21 Haziran'da kutlanacak. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde yapılacak etkinliklere Türkiye'nin dört bir yanından yoğa tutkunları katılacak.

19.6.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Önce demokrasi sonra yerel, temiz ve adil yemek...

Önce demokrasi sonra yerel, temiz ve adil yemek...

28 Haziran gecesi İstanbul Atatürk Havalimanı’na IŞİD saldırısı olduğunda Roma’da bir yemekteydik.

22.7.2016Kelebek Yazıları
Suriyelilere vatandaşlık verilmesinin sakıncaları

Suriyelilere vatandaşlık verilmesinin sakıncaları

SURİYE’deki gelişmeler nedeniyle ülkemize sığınanlara vatandaşlık statüsü verilebileceği yolundaki açıklamalar tartışmalara ve tepkilere yol açtı.

14.7.2016Haber Yazıları
Rusya ile Yapılan Gizli Anlaşma

Rusya ile Yapılan Gizli Anlaşma

Rusya ile ilişkiler tekrar rayına girdi. 24 Kasım’dan bu yana süren kriz, geride kaldı. Peki bundan sonra ne olacak?

11.7.2016Haber Yazıları
Dünya Saddam yalanıyla böyle kaosa sürüklendi

Dünya Saddam yalanıyla böyle kaosa sürüklendi

Sadece İngiltere değil, bütün dünya 6 Temmuz’da açıklanan bir raporla çalkalanıyor.

8.7.2016Haber Yazıları
İsrail gazı Kuzey Kıbrıs üzerinden geliyor

İsrail gazı Kuzey Kıbrıs üzerinden geliyor

Tabii gelirse... İsrail gazı boru hattıyla Türkiye’ye gelirse muhtemelen Kuzey Kıbrıs üzerinden gelecek.

3.7.2016Haber Yazıları
Durun, daha biz girecektik!

Durun, daha biz girecektik!

Dün İngiltere'de, "Birleşik Krallık"ta yapılan halk oylamasının sabah gelen ilk sonuçları seçmenin yüzde 52'ye yakınının Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma yanlısı olduğunu gösteriyordu.

24.6.2016Haber Yazıları