MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ferai TINÇ214Yalçın DOĞAN126Oktay EKŞİ117Gila BENMAYOR90Ertuğrul ÖZKÖK80Mehmet Ali BİRAND71Sedat ERGİN67Mehmet Y. YILMAZ60Vahap MUNYAR59İlter TÜRKMEN53Yalçın BAYER52Özdemir İNCE51Tolga TANIŞ47Mümtaz SOYSAL45Fatih ALTAYLI43Verda ÖZER43Ahmet HAKAN41Cüneyt ÜLSEVER40Cengiz ÇANDAR38Ayşegül DOMANİÇ YELÇE38Ayşe ARMAN37Yılmaz ÖZDİL35Doğan HIZLAN32Tufan TÜRENÇ30Emin ÇÖLAŞAN29Ayçe DİKMEN28İsmet BERKAN28Sevil ATASOY24Fatih ÇEKİRGE24Doğan ULUÇ23Hadi ULUENGİN22Deniz SİPAHİ22Rauf TAMER20Melis ALPHAN19Ege CANSEN18Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU17Enis BERBEROĞLU16Serdar TURGUT16Ünal ÇEVİKÖZ16Nurten ERK TOSUNER15Muammer ELVEREN15Murat Yetkin15Kanat ATKAYA14Yurtsan ATAKAN14Yener SÜSOY14Ayşe ÖZEK KARASU14Bekir COŞKUN13Uğur CEBECİ12Murat BARDAKÇI11Fikret BİLA11Zeynep ATİKKAN10Mehmet Barlas10Ercan KUMCU9Deniz BAYRAMOĞLU9Zeynep GÖĞÜŞ9Rahmi TURAN9Muharrem SARIKAYA8Ali Atıf BİR8Cengiz SEMERCİOĞLU8Erdal İPEKEŞEN8İsmail UĞURAL8Razi CANİKLİGİL8İzzet ÇAPA8Yonca TOKBAŞ - Kelebek7Gökhan KİMSESİZCAN7Selçuk ŞİRİN7Tuğrul ŞAVKAY6Güzin Abla6Banu TUNA6M. Rauf Ateş6Yaşar Nuri Öztürk6Taha AKYOL6Nuran ÇAKMAKÇI6Erdal SAĞLAM5Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Ebru ÇAPA5Mehmet Nuri YILMAZ5Oya ARMUTÇU5Yonca TOKBAŞ5Emel Armutçu5Eyüp CAN5Seçim AYDIN5Dr.Başak DEMİRİZ5Müge AKGÜN5Şükrü KIZILOT4Bünyamin SÜRMELİ4Mesude ERŞAN4Ömür GEDİK4Yorgo KIRBAKİ4Gamze CİZRELİ4Nihat DEMİRKOL4Bahar AKINCI4Sefer LEVENT4Rıza Özel4Burak KÜNTAY4Ayşen GÜR3Erkan ÇELEBİ3Kurthan FİŞEK3Pakize SUDA3Kubilay KESKİN3

Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Birleşmiş Milletler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.784 Birleşmiş Milletler haberi bulunmuştur.

Birleşmiş Milletler Örgütü ya da kısaca Birleşmiş Milletler (BM), 24 Ekim 1945'te kurulmuş dünya barışını, güvenliğini korumak ve uluslar arasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kurulan uluslararası bir örgüttür. Birleşmiş Milletler kendini "adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği uluslararasında tüm ülkelere sağlamayı amaç edinmiş küresel bir kuruluş" olarak tanımlamaktadır. Uluslararası İlişkilerde, kuvvet kullanılmasını ilk olarak evrensel düzeyde yasaklayan ilk antlaşma Birleşmiş Milletler Antlaşması'dır.

Birleşmiş Milletler Haberleri

Kara Kıtaya umut ol

Kara Kıta'ya 'umut ol'

TÜRK Kızılayı iç savaş ve kuraklık nedeniyle açlıkla mücadele eden Yemen, Güney Sudan ve Doğu Afrika’ya ‘İnsani Yardım Operasyonu’ başlattı.

24.3.2017Gündem
Musul’da kabus

Musul’da kabus

IRAK’ın Musul kentini terör örgütü DEAŞ’ın elinden tamamen kurtarmak için ABD destekli Irak ordusunun operasyonları sürerken, kentteki siviller kaçma çabası içinde.

24.3.2017Dünya
BM, Arakan Müslümanlarına hak ihlallerini soruşturacak

BM, Arakan Müslümanlarına hak ihlallerini soruşturacak

Birleşmiş Milletler (BM) raportörü bu ay başında Myanmar'daki Arakan Müslümanlarının 'korkunç işkencelere maruz kaldıklarını' rapor etmesinin ardından, BM İnsan Hakları Komisyonu, Myanmar ordusunun insan hakları ihlalleri iddialarına yönelik soruşturma başlattı.

24.3.2017Dünya
Atılım Üniversitesi World Design Organization’da

Atılım Üniversitesi World Design Organization’da

Atılım Üniversitesi World Design Organization’da

24.3.2017İstanbul
Boluya gelen Ümit Özdağı ülkücü grup protesto etti(2)

Bolu'ya gelen Ümit Özdağ'ı ülkücü grup protesto etti(2)

Bolu'ya gelen Ümit Özdağ'ı ülkücü grup protesto etti(2)

23.3.2017Bolu
Son dakika: İsrail ile Lübnan arasında gerilim: Savaş ilanı...

Son dakika: İsrail ile Lübnan arasında gerilim: Savaş ilanı...

Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri, "İsrail'in kara suları sınırı konusunda aldığı son karar, Lübnan'a karşı savaş ilan etmesiyle aynı anlama gelmektedir." dedi.

23.3.2017Dünya
Eğitimde fırsat eşitliğinin öncüsü Darüşşafaka notunu yükseltti

Eğitimde fırsat eşitliğinin öncüsü Darüşşafaka notunu yükseltti

Eğitimde fırsat eşitliğinin öncüsü Darüşşafaka notunu yükseltti

23.3.2017İstanbul
Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplandı

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplandı

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplandı

23.3.2017İstanbul
Şoke eden Musul iddiası: 200den fazla kişi öldü

Şoke eden 'Musul' iddiası: 200'den fazla kişi öldü

Irak'ın kuzeyindeki Musul kentinde düzenlenen hava saldırılarında, aralarında sivillerin de bulunduğu 200'den fazla kişinin hayatını kaybettiği iddia edildi.

23.3.2017Dünya
Kocaoğlu: “Kaostan kurtulmanın yolu demokrasi

Kocaoğlu: “Kaostan kurtulmanın yolu demokrasi"

Kocaoğlu: “Kaostan kurtulmanın yolu demokrasi"

23.3.2017İzmir
Üniversite öğrencilerinden hukuk atölyesi

Üniversite öğrencilerinden hukuk atölyesi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin kurduğu Cumhuriyetçi Hukukçular Kulübü’nün düzenlediği Hukuk Atölyesi’ne katılan Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türkiye eski müdürü Bartu Soral ve Doç. Dr. Barış Doster, Türkiye’nin sorunlarını masaya yatırdı. Hukuk Fakültesi öğrencilerinden Berkay Sezer'in yönettiği oturumda Türkiye'nin iktisadi durumu, Başkanlık tartışmaları ve dış politika konuşuldu.

23.3.2017Gündem
17 yaşındaki Türk gencinin ABDdeki büyük başarısı

17 yaşındaki Türk gencinin ABD'deki büyük başarısı!

ABD’de yaşayan 17 yaşındaki Sinem Oğuz’un Şanlıurfa’daki mülteci kamplarında çektiği ve Türkiye’nin mültecilere yaptığı yardımları dünyaya duyurmayı amaçladığı fotoğraflar ülke genelinde büyük ilgi görüyor. Oğuz’un Amerikan Kongresi dahil Washington’da üç farklı organizasyonla sanatseverlerle buluşan fotoğrafları, son olarak New York’taki “40 Yaş Altı En Etkin 40 Türk Genci” ödül töreninde sergilendi.

23.3.2017Kampüs
Erdoğan: Haydut muamelesi yapmaya karar verdik

Erdoğan: Haydut muamelesi yapmaya karar verdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karşımıza maske ile çıkanlara haydut muamelesi yapmaya karar verdik. Bize parmak sallayan Avrupalılara sesleniyorum; Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir. Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz" dedi.

22.3.2017Gündem
Bakan Eroğlu: Kılıçdaroğluna Afyonkarahisarda kese, sabun dinlenirsin dedim

Bakan Eroğlu: Kılıçdaroğlu'na 'Afyonkarahisar'da kese, sabun dinlenirsin' dedim

 ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun anayasa değişikliği teklifini okumadığını öne sürerek, "Bir arabada iki direksiyon olsa, her seferinde tepetaklak olur. Biz direksiyona tek kişiyi oturtuyoruz. Bunun farkında değil. Kılıçdaroğlu'na, 'dinlen' dedim, 'Afyonkarahisar'da kese, sabun dinlenirsin' dedim" diye konuştu.

22.3.2017İzmir
Dünyanın en mutlu ve mutsuz ülkeleri belli oldu Türkiye bakın kaçıncı sırada...

Dünyanın en mutlu ve mutsuz ülkeleri belli oldu! Türkiye bakın kaçıncı sırada...

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2012 yılında başlatılan bir girişim olan Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı'nın (SDSN) ürettiği rapora göre dünyanın en mutlu ve mutsuz ülkeleri...

22.3.2017Ekonomi
Bu kez başaramadı... Saniyeler içinde patladı

Bu kez başaramadı... Saniyeler içinde patladı!

ABD Pasifik Komutanlığından yapılan açıklamada, "füzenin fırlatıldıktan sonra saniyeler içinde patladığı" belirtildi.

22.3.2017Dünya
Türkiye, 188 ülke arasında 71’inci oldu

Türkiye, 188 ülke arasında 71’inci oldu

Türkiye, 2015 İnsani Gelişme Endeksi'nde (İGE) 0,767'lik değerle 188 ülke arasında 71'inci oldu ve bu değerle "yüksek insani gelişme" kategorisinde yer aldı.

22.3.2017Ekonomi
Gerginlik sürüyor... BMden bayrak çıkışı...

Gerginlik sürüyor... BM'den bayrak çıkışı...

Birleşmiş Milletler Irak Destek Misyonu, Irak'ın Kerkük kentinde valinin emriyle Irak bayrağının yanına Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Bayrağı asılmasının endişe yarattığı açıklaması yaptı.

22.3.2017Dünya
Bardakçıdan Aboubakar itirazı

Bardakçı'dan 'Aboubakar' itirazı

Beşiktaş'ta son dönemde gördüğü kırmızı kartlarla çok tartışılan Vincent Aboubakar'la ilgili dikkat çeken yazı... Habertürk yazarı Murat Bardakçı 'Beşiktaşlı Aboubakar neyin nesidir' başlıklı yazıda genç futbolcunun adının Türkiye'de doğru kullanılmadığını belirtti.

22.3.2017Spor
BMden IKBY bayrağı açıklaması: Endişe verici...

BM'den IKBY bayrağı açıklaması: Endişe verici...

Birleşmiş Milletler (BM) Kerkük'teki tüm devlet kurumlarına Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) bayrağının asılmasının endişe verici olduğunu belirtti.

21.3.2017Dünya
Endeksimiz de erkek egemen

Endeksimiz de erkek egemen

25 yıldır Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ülkelerin insani gelişmişlik düzeyini açıklıyor ve her yıl düzeyin arttırılması için yapılması gerekenleri sıralıyor. Bu yılın raporunda Türkiye 188 ülke arasında 71’inci olarak yüksek insani gelişme seviyesinde yer aldı. Ancak cinsiyet eşitsizliği işin içine girdiğinde Türkiye orta-düşük seviyeye geriliyor. 

21.3.2017Ekonomi
‘Mutlu Kadın Hareketi’ projesini BM’de anlattı

‘Mutlu Kadın Hareketi’ projesini BM’de anlattı

BİRLEŞMİŞ Milletler’in (BM) Kadınların Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEPs) imza atan DeFacto, ‘Mutlu Kadın Hareketi’ projesiyle kadınlara sundukları ayrıcalıklı uygulamaları ve iş hayatında rahatlıkla çalışabilmeleri adına geliştirdikleri imkânları Birleşmiş Milletler üyelerine anlattı.

21.3.2017Ekonomi
Dünyada ve Türkiye’de su kaynakları azalıyor

Dünyada ve Türkiye’de su kaynakları azalıyor

Birleşmiş Milletler ve UNESCO başta olmak üzere ilgili kuruluşların raporlarına göre, dünya ve Türkiye’de artan nüfus, küresel ısınma, kuraklık gibi nedenlerle her geçen yıl suya olan talep artarken, tatlı su kaynakları azalıyor. Dünya nüfusunun yüzde 40’ını barındıran 80 ülke şimdiden su sıkıntısı çekiyor.

21.3.2017Ekonomi
Talas’ta Nevruz coşkusu

Talas’ta Nevruz coşkusu

Talas’ta Nevruz coşkusu

21.3.2017 Kayseri
Birleşmiş Milletler’de ‘Mutlu Kadın Hareketi’ni anlattı

Birleşmiş Milletler’de ‘Mutlu Kadın Hareketi’ni anlattı

Birleşmiş Milletler’in Kadınların Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEPs) imza atan DeFacto, “Mutlu Kadın Hareketi’ projesiyle kadınlara sundukları ayrıcalıklı uygulamaları ve iş hayatında rahatlıkla çalışabilmeleri adına geliştirdikleri imkânları Birleşmiş Milletler üyelerine anlattı.

21.3.2017Ekonomi
İslahiyede, ABD desteğiyle yapılan katı atık tesisi açıldı

İslahiye'de, ABD desteğiyle yapılan katı atık tesisi açıldı

İslahiye'de, ABD desteğiyle yapılan katı atık tesisi açıldı

20.3.2017Gaziantep
Şairler Payasta Çanakkale için buluştu

Şairler Payas'ta Çanakkale için buluştu

Şairler Payas'ta Çanakkale için buluştu

20.3.2017Hatay
Japonya’dan Doğu Afrikaya 26 milyon dolarlık yardım

Japonya’dan Doğu Afrika'ya 26 milyon dolarlık yardım

Japonya’dan Doğu Afrika'ya 26 milyon dolarlık yardım

20.3.2017İstanbul
Kadın ve çocuklar için Adli Görüşme Odası uygulaması başlıyor

Kadın ve çocuklar için Adli Görüşme Odası uygulaması başlıyor

Kadın ve çocuklar için Adli Görüşme Odası uygulaması başlıyor

20.3.2017Antalya
İşte dünyanın en mutlu ülkesi

İşte dünyanın en mutlu ülkesi

Bugün açıklanan 2017 Dünya Mutluluk Raporu'na göre Norveç Danimarka'yı geride bırakarak dünyanın en mutlu ülkesi oldu. Türkiye 69. sırada yer aldı. İsrail ve Kosta Rika ise sürpriz şekilde ilk 15 ülke arasında yer alıyor.

20.3.2017Ekonomi
İşte Rusyanın ABDyi ve Avrupayı endişelendiren gizli planı

İşte Rusya'nın ABD'yi ve Avrupa'yı endişelendiren gizli planı!

Libya'da daha fazla söz sahibi olmak isteyen Rusya'nın, Mısır'a gizlice özel kuvvetlerini yerleştirdiği öne sürüldü.

19.3.2017Dünya
Suriyeli çocuklar da Süt Kuzusu projesine alındı

Suriyeli çocuklar da 'Süt Kuzusu' projesine alındı

Suriyeli çocuklar da 'Süt Kuzusu' projesine alındı

19.3.2017İzmir
Son dakika: BMde istifa krizi...

Son dakika: BM'de istifa krizi...

BM Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) İcra Sekreteri Rima Halef, BM Genel Sekreteri'nin, İsrail'i ırkçılıkla suçlayan bir raporu geri çekmesini istemesi üzerine istifa ettiğini duyurdu.

17.3.2017Dünya
Yemen açıklarında mülteci teknesine saldırı: En az 31 ölü

Yemen açıklarında mülteci teknesine saldırı: 'En az 31 ölü'

Yemen'de isyancıların elindeki El-Hudeyde kentinin yetkilileri, Kızıldeniz'de Somalili mültecileri taşıyan bir tekneye helikopter ile düzenlenen saldırıda en az 31 kişinin öldüğünü açıkladı. Yetkililer, ölenler arasında kadınlar ve çocukların da bulunduğunu söyledi.

17.3.2017Dünya
Kaynak: Mülteciler, topraklarına dönsün diye çabalıyoruz

Kaynak: Mülteciler, topraklarına dönsün diye çabalıyoruz

Kaynak: Mülteciler, topraklarına dönsün diye çabalıyoruz

17.3.2017Kilis
Dünyada 18 milyon kişi, sırf kız olduğu için okula gidemiyor

Dünyada 18 milyon kişi, sırf kız olduğu için okula gidemiyor

Haftanın filmi ‘Güzel ve Çirkin’in başrol oyuncuları Emma Watson (Güzel) ve Dan Stevens’la (Çirkin) Londra’da buluşup film, hayat ve dünyanın gidişatı üzerine konuştuk. Söyleşi sırasında ‘Harry Potter’ın Hermoine’i olarak da tanınan Watson’ın fikirlerinin de ‘güzel’ olduğunu bir kez daha fark ettik.

17.3.2017Keyif
Son dakika: ABDnin sabrı taştı... Savaş tehdidi

Son dakika: ABD'nin sabrı taştı... Savaş tehdidi!

ABD, Başkan Donald Trump döneminde Kuzey Kore'ye yönelik tavrını sertleştiriyor. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuzey Kore'nin nükleer silah programını durdurmaması halinde, bu ülkeye askeri müdahale gerçekleştirilebileceğini söyledi.

17.3.2017Dünya
KAGİDER ve Sanofı Türkiye “Geleceğin Kadın Liderleri” projesini New York’ta tanıttı

KAGİDER ve Sanofı Türkiye “Geleceğin Kadın Liderleri” projesini New York’ta tanıttı

KAGİDER ve Sanofı Türkiye “Geleceğin Kadın Liderleri” projesini New York’ta tanıttı

17.3.2017İstanbul
Bakan Zeybekci: 16 Nisan kurtuluş savaşıdır (2)

Bakan Zeybekci: 16 Nisan kurtuluş savaşıdır (2)

Bakan Zeybekci: 16 Nisan kurtuluş savaşıdır (2)

16.3.2017Denizli
BMden acil yardım çağrısı: 3 milyon insan...

BM'den acil yardım çağrısı: 3 milyon insan...

Birleşmiş Milletler (BM) Kenya'da yaşanan kuraklığın etkisini hafifletmek ve açlık tehdidi altındaki 3 milyon insana yardım ulaştırmak üzere 165 milyon dolar bağış toplanması için uluslararası topluma çağrıda bulundu.

16.3.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Cinsiyet gelişme endeksinde fena çakıldık

Cinsiyet gelişme endeksinde fena çakıldık

BİRLEŞMİŞ Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) her yıl açıkladığı “İnsani Gelişme” raporlarını eskiden beri önemsiyorum. Çünkü bu raporlar, ekonomik gelişmeyle birlikte eğitim, sağlık gibi alanları da denkleme katarak, bize toplumsal gelişmenin insani yönünü bütün boyutlarıyla anlatıyor.

24.3.2017Sedat ERGİN
Burnumda tüten o koku

Burnumda tüten o koku

 Son 10 gündür trilyar sayıda çok şey düşünecek vaktim oldu.

23.3.2017Yonca TOKBAŞ - Kelebek
Bir zamanlar Nevruz’da Öcalan mektubu okunurdu

Bir zamanlar Nevruz’da Öcalan mektubu okunurdu

HEY gidi hey!

20.3.2017Ahmet HAKAN
Yeşil karınca köftesine hazır mısınız

Yeşil karınca köftesine hazır mısınız?

Yaklaşık bir ay kadar önce haber sitesi Vice'ın yemek kategorisi Munchies'de bir haber okudum. Brezilyalı iki bilim kadınının, insanlığın geleceğini çok derinden etkileyen bir projeye imza attığını anlatıyordu.

20.3.2017Sevin TURAN
Yarın Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü

Yarın Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü!

Merhabalar sevgili okurlar.

19.3.2017Ayşegül DOMANİÇ YELÇE
İRAN İLE NÜKLEER ANLAŞMANIN GELECEĞİ TEHLİKEDE Mİ

İRAN İLE NÜKLEER ANLAŞMA'NIN GELECEĞİ TEHLİKEDE Mİ?

ABD'de Donald Trump'ın Başkan seçilmesiyle birlikte uluslararası alanda daha önce birçok konuda kaydedilen gelişmelerin önünün tıkanması veya daha önce varılan birçok mutabakatın bozularak yeniden değerlendirilmesi tehlikesi belirdi. İran ile Nükleer Anlaşma olarak bilinen Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) da bu tehlikeyle karşı karşıya olan mutabakatlardan biri.

19.3.2017Ünal ÇEVİKÖZ
Onu tanımak büyük kazanç

Onu tanımak büyük kazanç

Beyefendi kişiliği ve mütevazı yaşam tarzıyla İzmir iş dünyasının yakından tanıdığı Akın Kazançoğlu, başarılı iş yaşamının yanı sıra ömrünü sivil topluma adamış bir cemiyet insanı.

18.3.2017Adnan KAYA
Söyle bana, hangi Avrupa

Söyle bana, hangi Avrupa?

SORUN şu ki, karşımızda yepyeni bir Batı var.

17.3.2017Verda ÖZER