Arşiv

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 768 Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Haberleri

İşte 65. hükümette yeni isimler, yeri değişenler ve gidenler

İşte 65. hükümette yeni isimler, yeri değişenler ve gidenler

Binali Yıldırım’ın Başbakan olduğu 65. Hükümet listesine Yıldırım’dan boşalan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na Ahmet Arslan geldi.Başbakan Yardımcıları arasında Yalçın Akdoğan kabinede yer almazken Lütfi Elvan Kalkınma Bakanı oldu.

24.5.2016Gündem
Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

65. hükümet kuruldu, Bakanlar Kurulu belli oldu.. Yeni Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda açıkladı. 65. Hükümette Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş ve Veysi Kaynak oldu. Listede Yalçın Akdoğan, Sema Ramazanoğlu, Volkan Bozkır gibi 8 isim yok. Merak edilen isimlerden Mehmet Şimşek kabinedeki yerini korudu. Recep Akdağ, Sağlık Bakanı olarak geri döndü. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirildi. Milli Savunma Bakanlığı ise Fikri Işık'a emanet. Berat Albayrak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak devam edecek. Kayseri Milletvekili Mehmet Özhasaki de Çevre Bakanı olarak kabineye girdi. Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı koltuğuna ise Ahmet Arslan getirildi. Süleyman Soylu da yerini koruyan isimlerden. Ekonomi Bakanlığı görevi ise Nihat Zeybekçi'nin.

24.5.2016Gündem
Akıllı LED yol ışıkları ilk kez Kağıthane'de

Akıllı LED yol ışıkları ilk kez Kağıthane'de

Yol ışıkları için devrim gibi proje… Türk bilim adamlarının çalıştığı projeye göre yol ışıkları LED’li olacak. Işık yoğunluğu trafikteki araçların hızı ve yoğunluğuna göre değişecek böylece enerjide tasarruf da üst düzeyde olacak. Proje ilk kez İstanbul Kağıthane Cendere yolunda hayata geçirilecek.

25.4.2016Ekonomi
'Bu başarı bizi umutlandırıyor ama tatmin etmiyor'

'Bu başarı bizi umutlandırıyor ama tatmin etmiyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015'te yerli patent başvuru sayısının bir önceki yıla göre yüzde 13, 2016'nın ilk 3 ayında ise yüzde 23 oranında arttığını belirterek, "Diğer ülkelerin yüzde 1, 2 oranındaki artışları, hatta küçük azalmaları bile yeterli gördüğü bir ortamda, Türkiye olarak elde ettiğimiz bu başarı bizi umutlandırıyor ama asla tatmin etmiyor. Bu yarışı rekabet halinde olduğumuz ülkelere göre pek çok dezavantajla sürdürüyoruz ama başaracağız." dedi.

20.4.2016Gündem
100 bin treyler İstanbul’dan

100 bin treyler İstanbul’dan

Türkiye, Almanya, İtalya, Romanya, Fransa, Yunanistan, Ukrayna, Bosna, Macaristan, İspanya, Polonya ve Bulgaristan’daki 12 şirketleri hizmet verdiklerini söyleyen Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, 2016’da Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve İran’da şirket açmayı plandıklarını söyledi. Musul, Yalova’daki Ro-Ro terminali yatırımı ile de İstanbul trafiğinden yılda 100 bin treyleri çekmeyi hedeflerini belirtti.

18.4.2016Ekonomi
Bakanlık açıkladı! O ürünler tek tek toplatılıyor

Bakanlık açıkladı! O ürünler tek tek toplatılıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizlik tespit edilen 30 ürün için toplatma kararı aldı.

14.4.2016Ekonomi
Bal'a 12 milyon liralık yatırım

Bal'a 12 milyon liralık yatırım

Balparmak’ın 12 Milyon TL’lik yatırımla Çekmeköy’deki tesisinde kurduğu Ar-Ge Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tarafından Türkiye’nin gıda alanında 8’inci, bal ve diğer arı ürünleri alanındaki ilk ve tek Ar-Ge Merkezi olarak yetkilendirildi.

8.4.2016Ekonomi
10 soruda kodlama eğitimi

10 soruda kodlama eğitimi

Gelecek eğitim yılından itibaren bilişim teknolojileri ve yazılım dersi kapsamında 5 ve 6’ncı sınıflar zorunlu, 7 ve 8’inci sınıflar seçmeli olarak ‘kodlama’ eğitimi alacak. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ahmet Onur Ak, bunun olumlu sonuçları olursa ilkokul ve liseler için de çalışma başlatabileceklerini söyledi. 5 milyon öğrenciyi ilgilendiren ‘kodlama eğitimi’ni sizin için araştırdık.

28.3.2016Eğitim
'Şaşan sayaçlara' 3 milyon lira ceza

'Şaşan sayaçlara' 3 milyon lira ceza

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, geçen yıl tüketiciyi korumak, haksız kazancı ve rekabeti önlemek amacıyla 464 bin sayacın denetimini gerçekleştirdi. Denetimlerde mevzuata aykırılıktan dolayı yaklaşık 3 milyon lira ceza uygulandı.

23.3.2016Ekonomi
Lise coğrafya ve tarih müfredatı yenileniyor

Lise coğrafya ve tarih müfredatı yenileniyor

MEB müfredat çalışmaları kapsamında lise kademesinde tüm sınıflar için coğrafya ve tarih taslak öğretim programlarını hazırladı.

18.3.2016Eğitim
WIN Eurasia Automation kapılarını açtı!

WIN Eurasia Automation kapılarını açtı!

WIN Eurasia Automation fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde endüstriyel teknoloji tutkunlarından gördüğü yoğun ilgiyle kapılarını açtı. 17 Mart günü başlayan fuar, 4 gün boyunca, Otomasyon Eurasia (Otomasyon), Electrotech Eurasia (Elektrik ve Elektronik), Hydraulic & Pneumatic Eurasia (Hidrolik Pnömatik) ve Materials Handling Eurasia (Elleçleme, İç Lojistik) fuarları kapsamında geleceğin fabrikalarına yönelik doğru çözümlere ulaşmak isteyen ziyaretçileri ağırlıyor.

18.3.2016Ekonomi
KOBİ’lere 52.5 milyon Euro’luk destek

KOBİ’lere 52.5 milyon Euro’luk destek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü Teknoloji Transferini Hızlandırma Fonu Projesi (TTH-Türkiye) ile inovasyon ve teknolojinin araştırmalarına, yatırımlarına 52.5 milyon Euro'luk kaynak sağlanacak.

14.3.2016Ekonomi
Kodlama müfredata giriyor

Kodlama müfredata giriyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bilişim teknolojileri ve yazılım dersi müfredatına kodlama eğitimini de ekliyor. Kodlama eğitimi 5 ve 6’ıncı sınıflarda zorunlu, 7 ve 8’inci sınıflarda seçmeli ders olan ’bilişim teknolojileri ve yazılım dersi’nin içeriğine eklenecek.

11.3.2016Eğitim
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 04.03.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 04.03.2016

Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

4.3.2016Gündem
YÖK’ten ‘Akademi’ motoru

YÖK’ten ‘Akademi’ motoru

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK), Yükseköğretim Akademik Arama (YÖKAKADEMİK) sistemini başlattı. ‘akademik.yok.gov.tr’ adresinden hizmet veren sistemin özellikleri şöyle açıklandı:

4.3.2016Eğitim
Araştırmalar ‘YÖKAkademik’ arama motorunda

Araştırmalar ‘YÖKAkademik’ arama motorunda

YÖK Başkanı Yekta Saraç, akademisyenlerin bilimsel faaliyetlerine erişilmesine imkan tanıyacak Yükseköğretim Akademik Arama (YÖKAkademik) sisteminin büyük fayda sağlayacağını belirtti. Saraç, "Bütün topluma, her türlü araştırma ve araştırmacıya açık şekilde hizmet sunan bir arama moturunu kurguladık, YÖKAkademik adını verdik ve bugün kullanıma açıyoruz" dedi.

3.3.2016Eğitim
İngiltere ve ABD’de kodlama eğitimi

İngiltere ve ABD’de kodlama eğitimi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, kodlama dersinin ilkokul ve ortaokulda seçmeli; liselerde zorunlu olması için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunmuştu. Bilişim teknolojileri dersinin güncellenerek kodlama kısmının da dâhil edilmesi veya kodlama adıyla bir dersin oluşturulması önerilmişti. Türkiye’de de kodlama dersinin önümüzdeki aylarda başlaması düşünülüyor. Biz de, kodlama denilince adından söz ettiren iki ülkede, İngiltere ve ABD’de, derslerin nasıl yapıldığıyla ilgili bilgileri sizin için derledik.

29.2.2016Eğitim
TBMM Genel Kurulu’nda bütçe maratonu başladı

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe maratonu başladı  

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe maratonu başlıyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın bütçe sunumu yapmasıyla başlayacak olan görüşmelerin ilk gününde, bütçenin geneli hakkında siyasi partiler görüşlerini açıklayacak.

26.2.2016Ekonomi
İETT otobüslerine panik butonu

İETT otobüslerine panik butonu

İETT, yolcuların maruz kalabileceği tehlikelere karşı önlem olarak araçlara "acil durum butonu" koymaya başladı. Butona basıldığında, acil durum alarmı oluşturularak, araçtaki anlık kamera görüntüleri Kontrol Merkezine gönderilecek. Güvenlik güçleri de harekete geçerek anında müdahale edecek.

24.2.2016Gündem
e-Devlet internet bankacılığı ile şifresiz işlem!

e-Devlet internet bankacılığı ile şifresiz işlem!

e-Devlet kapısı sistemi sayesinde vatandaşlar tüm kamu kurumlarında yapılması gereken işlemlerini online olarak yapabiliyor ve istedikleri belgelere anında ulaşmakta sıkıntı yaşamıyorlar. e-Devlet internet bankacılığı girişi nasıl yapılır? e-Devlet internet bankacılığı ile hizmet veren bankalar hangileri? Tüm detaylar haberimizde...

22.2.2016Gündem
Kamu ve iş dünyası örgütlerinin girişimciliğe verdiği desteklerden yararlanın

Kamu ve iş dünyası örgütlerinin girişimciliğe verdiği desteklerden yararlanın

Girişimcilik konusunda dünya çapında kapsamlı araştırmaları ile bilinen Global Entrepreneurship Monitor’un (GEM) 2015 raporuna göre Türkiye’de her 100 kişiden sadece 12.2’si girişimci. Bu sayı ABD başta olmak üzere gelişmiş Batı ekonomilerinde yüzde 30’lara kadar çıkıyor. Ancak yine aynı araştırmaya göre Türkiye’de her 3 kişiden biri girişimci olmak yani en özet tanımıyla kendi işini kurmak istiyor.

18.2.2016Ekonomi

Çeyrek milyar dolarla global ligde 6 basamak çıktı

Waffle, Fondante ve kruvasan gibi yenilikçi yatırımlarıyla 250 milyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşan Elvan Gıda, ‘Global Top 100 Şekerleme Şirketleri’ listesinde 6 basamak daha yükseldi. Candy Industry’nin açıkladığı 2016 ‘Global Top 100’ listesine göre Elvan 65. sıraya yerleşti.

8.2.2016Ekonomi
Girişimci gençlere öneriler: Çok çalışın, risk alın, aşk ile yapın!

Girişimci gençlere öneriler: Çok çalışın, risk alın, aşk ile yapın!

Projeleriniz sadece aklınızda kalmasın, hayata geçirin. Nasıl mı? Bunu yapmak isteyenler için bir müjdemiz var: “Girişimciler için kaynaklara ulaşmak kolaylaştı.” Bir destek de bizden; sizin için, girişimci gençlere maddi kaynak sağlayacak kurum ve kuruluşlardan bilgiler derledik. Tabii ki buralarda çalışan yöneticilerden öneriler almayı da ihmal etmedik.

7.2.2016Eğitim
Asansörler kazaya davetiye çıkarıyor, 10 asansörden 3’ü risk taşıyor

Asansörler kazaya davetiye çıkarıyor, 10 asansörden 3’ü risk taşıyor

İstanbul’da 3 işçinin hayatını kaybetmesiyle gündeme gelen asansörlerin büyük bölümü kazaya davetiye çıkarıyor. Sanayi Bakanlığı’nın 2015 yılı denetimlerinde asansörlerin yüzde 33’ünün tehlike saçtığı belirlendi.

4.2.2016Ekonomi
Toplu taşıma araçlarına acil durum butonu konulacak

Toplu taşıma araçlarına acil durum butonu konulacak

Buton, yolcunun kolayca erişebileceği bir noktada bulunacak. Araçlara, takip için GPS, iç ve dış kamera ve kayıt cihazı da kurulacak

2.2.2016Gündem
Kamu kapısı açıldı

Kamu kapısı açıldı

Geçen yıl neredeyse hiç yeni alım yapmayan kamu, 2016’da 97 bin yeni personel alımı yapacak. Açıktan ve nakil suretiyle yapılan atamalar da eklendiğinde bu yıl kamunun 150 bine yakın personel istihdam etmesi planlanıyor.

1.2.2016IK
Kodlama ders oluyor

Kodlama ders oluyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, MEB ile yapacakları çalışmayla kodlama dersinin ortaokul ve liselerde müfredata alınacağını söyledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, daha önce kodlama dersinin ilkokul ve ortaokullarda seçmeli; liselerde zorunlu olması için MEB’e resmi yazı ile başvuruda bulunmuştu.

18.1.2016Eğitim
Tüm diplomalar YÖK sisteminden kontrol edilebilecek

Tüm diplomalar YÖK sisteminden kontrol edilebilecek

YÖK tarafından diploma sahteciliğinin önüne geçmek için uygulamaya sokulan "Mezun Sorgulama ve Doğrulama Sistemi" ile Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) gönderilen yaklaşık bir milyon 30 bin diploma bilgisinin sorgulanması için çalışma yürütülüyor.

17.1.2016Eğitim
E-devlet hizmetleri nelerdir?

E-devlet hizmetleri nelerdir?

E devlet sistemi ile artık dilediğiniz resmi işlemi bir tık ile gerçekleştirebileceksiniz. E devlet şifresi ve T.C. kimlik numaranız ile tüm işlemleri vakit kaybetmeden, kolay ve hızlı bir biçimde yapabileceksiniz. Peki e devletin sunduğu hizmetler nelerdir? Bu sistem ile hangi işlemlerinizi kolaylıkla halledeceksiniz?

6.1.2016Gündem
Ar-Ge'de 100 bin yeni istihdam

Ar-Ge'de 100 bin yeni istihdam

Son yıllarda araştırmacısından teknisyenine, destek elemanına kadar Ar-Ge personeline talep hızla artıyor. Bugün için büyük şirketlerin Ar-Ge departmanlarında 350 bin kişi çalışıyor. 2016 yılında ise gerek ekonomide eylem planında araştırma geliştirmeye önem verilmesi gerekse de özel sektörün bu alana yapacağı yatırımların artması nedeniyle Ar-Ge’de çalışan sayısının 450 binlere çıkması bekleniyor.

4.1.2016IK
Elektrik kesilse de kombiler çalışacak

Elektrik kesilse de kombiler çalışacak

İZMİR Gediz Üniversitesi’nden Doç.Dr. Selim Solmaz ile Yunus Kaynar, kombi ve kalorifer gibi ısı kazanlarının kendi elektriğini üretmesini sağlayan teknoloji geliştirdi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da buluşu destekledi.

2.1.2016Ege
Teknoloji Ankara’da buluşuyor

Teknoloji Ankara’da buluşuyor

Ankara Kalkınma Ajansı, 100 projenin yatırımcı ve iş çevreleriyle buluşacağı TechAnkara Proje Pazarı’nı açıyor. 

22.12.2015Ankara
Hasarlı kalplere bebek gibi umut

Hasarlı kalplere bebek gibi umut

Türk doktorlar, bebek kordonu hücrelerini baypas sırasında kalbe enjekte ederek, hasarlı kalp dokularını yeniden ‘canlandırmayı’ başardı. Bu, kalp krizinin tekrarlamaması konusunda çok önemli bir ilerleme sayılıyor.

21.12.2015Gündem
Yerli alo atağı

Yerli alo atağı

Global markaların hakimiyet kurduğu akıllı telefon pazarında artık yerli markalar da söz sahibi olmaya başladı. Dolar ve Euro’nun TL karşısında değer kazanması, yerlileri fiyat rekabetinde öne çıkardı. Bu da yerli modellerin pazar payını yüzde 25’lere kadar çıkardı.

17.12.2015Ekonomi
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Sağlıkta katkı payını kaldırabiliriz ama gereği yok

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Sağlıkta katkı payını kaldırabiliriz ama gereği yok

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde katıldığı törende konukların da sorularını yanıtladı. Bakan Müezzinoğlu bir velinin "Muayenelerden alınan katkı payını kaldırmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna "Sağlıkta ilave alınan katkı payını kaldırma imkanı var ama gereği yok" cevabını verdi.

16.12.2015Gündem
Türk üniversiteleri kaçıncı kuşakta?

Türk üniversiteleri kaçıncı kuşakta?

Dünyada yükseköğretimin tarihsel gelişimine baktığımızda 18’inci yüzyıla kadar var olan üniversiteleri skolastik düşünce temelinde ve yalnızca eğitim veren birinci kuşak üniversiteler olarak görüyoruz.

26.11.2015Eğitim
Evli ve mutlu

Evli ve mutlu

Ankara’da hizmet veren bir internet sitesinin sahibi Argün Uğur ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda görev yapan Şule Ahi, görkemli bir düğün töreniyle dünya evine girdi.

25.11.2015Ankara
Yükseköğretim Kalite Kurulu üyeleri belli oldu

Yükseköğretim Kalite Kurulu üyeleri belli oldu

Yükseköğretim Kalite Kurulu üyeleri belli oldu. 463 öğretim üyesinin başvurduğu kurula Mersin, Bülent Ecevit, Bilkent ve Yeditepe Üniversitesi’nden dört akademisyen seçildi.

23.11.2015Eğitim
Kalite Kurulu yasa taslağı MEB’e gönderildi

Kalite Kurulu yasa taslağı MEB’e gönderildi

YÖK, geçen aylarda yönetmeliği yayınlanan ve kurul üye seçimlerinin yapıldığı Yükseköğretim Kalite Kurulu’na ilişkin hazırlanan yasa taslağını, Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) gönderdiğini açıkladı. Kalite Kurulu oluşturulması için yasal düzenlemeye ihtiyaç olduğu hatırlatılan açıklamada, kanun düzenlemesiyle ilgili de bilgi verildi.

20.11.2015Eğitim
Akaryakıtta 35 sayaca tutanak

Akaryakıtta 35 sayaca tutanak

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ankara İl Müdürlüğü’nün Başkent’te gerçekleştirdiği akaryakıt istasyon denetimleri tamamlandı.

19.11.2015Ankara
28 firmadan talep

28 firmadan talep

SOMA Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hakan Işık, ilçede organize sanayi bölgesi (OSB) kurulması için belirlenen toplamda 1200 dönüm arazinin kamulaştırma aşamasında olduğunu kaydetti. 600 dönüm kullanıma hazır alanın 500 dönümü için ön talep alındığını söyledi. Işık, bölgede yer tahsisi için 28 firma tarafından başvuru yapıldığını da ifade etti.

11.11.2015Ege
Bisikletleri çalınınca..

Bisikletleri çalınınca..

İZMİR’de iki akademisyen, bisikletlerinin çalınmasının ardından geleneksel kilitleri unutturacak bir kilit sistemi için proje geliştirdi.

30.10.2015Ege
Çelik profilin ilk Ar-Ge merkezi

Çelik profilin ilk Ar-Ge merkezi

DENİZLİ merkezli Kocaer Grup’un lokomotif şirketi Kocaer Hadecilik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayıyla uzun çelik profil sektöründe ilk Ar-Ge Merkezi’nin sahibi oldu.

27.10.2015Ege
Ar-Ge’de liderlik sırrını açıkladı

Ar-Ge’de liderlik sırrını açıkladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geçen hafta düzenlenen 4. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde tüm kriterlerdeki performansıyla gıda sektörü birincisi seçilen Elvan Ar-Ge Merkezi, yabancı medyanın da dikkatini çekti. Türkiye’ye gelen Endonezyalı medya mensupları, İstanbul’daki Elvan Ar-Ge Merkezi’ni ziyaret etti, başarı sırrını inceledi.

25.10.2015Ekonomi
TÜBİTAK'ın ihalesi sessiz sedasız sona erdi

TÜBİTAK'ın ihalesi sessiz sedasız sona erdi

Hükümetin yerli otomobil isteğine bağlı olarak, TÜBİTAK’ın Sanayi Bakanlığı’nın desteğiyle Kasım 2012’de açtığı ve 2 yıl süren ‘yerli elektrikli araç’ ihalesi için 20 proje yarıştı ve kazanan Anadolu Isuzu oldu. Kazanana vaadedilen 100 milyon TL’lik teşvik Temmuz 2014’te 50 milyon TL’ye inince Isuzu projeden çıkartıldı, tüm ihale sessiz sedasız iptal oldu. Katılımcılar, “TÜBİTAK kendi yapacaksa bu ihaleyi neden düzenlendi?” diye soruyor.

23.10.2015Ekonomi
Zeytinlerimiz inceleniyor

Zeytinlerimiz inceleniyor

Mersin’in Erdemli İlçesi’nde, ’Zeytin Gen Kaynaklarının Kendi Ekolojisinde Çeşit Özellikleri Korunarak Değerlendirme Olanaklarının Geliştirilmesi’ projesi kapsamında zeytin çeşitleri incelemeye alındı.

14.10.2015Tarım

Yazar Sonuçları

Kordsa ‘açık inovasyonla’ kazanıyor

Kordsa ‘açık inovasyonla’ kazanıyor

TÜRKİYE İhracatcılar Meclisi’nin İnovasyon Haftası’nda Kordsa Global “İnovasyon Stratejisi” birincilik ödülünü almış.

10.12.2015Yazar Yazıları
Varsa fikrin; PATLAT!

Varsa fikrin; PATLAT!

Bu haftaki röportaj konuklarım TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ceyhun Baskın, Kurul üyesi Emre Nargile, Aslı Teymen ve Çukurova Üniversitesi’nden Doç Dr. Selçuk Çolak ve Yard. Doç. Dr. Burak Nakıboğlu.

30.11.2015Çukurova
‘Milli’ otomobil aylardır yollardaymış kimin umurunda

‘Milli’ otomobil aylardır yollardaymış kimin umurunda

TAM da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın ‘milli otomobil’ diyerek İsveç’ten ithal araçların fotoğraflarını basına dağıttığı gün, tesadüf bu ya, ben de maalesef çok az kişinin varlığından haberdar olduğu yerli elektrikli otomobili kullanarak test ettim.

23.10.2015Haber Yazıları
Bu telefon 3 bin kişi için iş kapısı olacak

Bu telefon 3 bin kişi için iş kapısı olacak

VESTEL Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, bu ay sonuna doğru tanıtımına hazırlandıkları cep telefonu Venüs 3’ü cebinden çıkardı:

3.10.2015Vahap MUNYAR