Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER325Ayşe ARMAN173Yurtsan ATAKAN168Erkan ÇELEBİ138Ayşe ARAL121Uğur CEBECİ119Doğan HIZLAN118Güzin Abla115Şükrü KIZILOT95Hadi ULUENGİN82Cengiz SEMERCİOĞLU79Vahap MUNYAR79Ertuğrul ÖZKÖK74İsmet BERKAN71Gila BENMAYOR64Melike Karakartal58Mustafa KUTLAY58Mehmet Y. YILMAZ56Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU53Yalçın DOĞAN46Yasemin BORAN46Osman MÜFTÜOĞLU45Emin ÇÖLAŞAN44Doğan ULUÇ41Onur BAŞTÜRK38Nora ROMİ37Ali Atıf BİR35Ayşegül DOMANİÇ YELÇE34Ebru ÇAPA34Sedat ERGİN34Ömür GEDİK34Cüneyt ÜLSEVER33Fatih ALTAYLI33Ahmet HAKAN32Kanat ATKAYA32Nurten ERK TOSUNER32Ayşe ÖZEK KARASU31Mehmet Ali BİRAND31Melis ALPHAN30Serdar TURGUT29Yılmaz ÖZDİL29Özgür BOLAT29Ayçe DİKMEN28Enis BERBEROĞLU28Sevil ATASOY28Banu TUNA27Yaşar SÖKMENSÜER27Özdemir İNCE27Erdal Kaplanseren25Muharrem SARIKAYA25Adnan KAYA24Oktay EKŞİ24Fatih ÇEKİRGE22Ercan KUMCU21Niobe21Ege CANSEN20Erdal KAPLANSEREN20Taha AKYOL20Yonca TOKBAŞ20Gülse BİRSEL19Pakize SUDA19Bekir COŞKUN18Mesude ERŞAN18Nuran ÇAKMAKÇI18Tolga TANIŞ17Tufan TÜRENÇ17Yener SÜSOY17Deniz SİPAHİ16Nil KARAİBRAHİMGİL16Dr.Başak DEMİRİZ15Nilüfer PAZVANTOĞLU15Bülent KATARCI14Dr. Nuri Soysal14Kubilay KESKİN14Oya BERBEROĞLU14Salih NEFTÇİ14Cengiz ÇANDAR13Erdal İPEKEŞEN13Temuçin Tüzecan13Zeynep ATİKKAN13Şükrü KÜÇÜKŞAHİN13Mete Tamer OMUR12Nilüfer KAS12Pako'nun Sayfası12Dr. Gündüz TEZMEN11Erdal SAĞLAM11Murat BARDAKÇI11Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU11Pınar REYHAN11Tuna KİREMİTÇİ11Yonca TOKBAŞ - Kelebek11İzzet ÇAPA11Kamil Aydoğan10Nedim BUBİK10Oya ARMUTÇU10Selim Türsen10Ayşen GÜR9Figen BATUR9Sahrap SOYSAL9Uğur VARDAN9

Bilgisayar

Bilgisayar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilgisayar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 34.049 Bilgisayar haberi bulunmuştur.

Bilgisayar, kendisine verdiğimiz bilgileri istediğimizde saklayabilen, istediğimizde geri verebilen cihaza denir. İlk elektrikli bilgisayar ENIAC'tır.

Bilgisayar Haberleri

Son dakika haberi: Herkes onu konuşuyordu, yakalandı!

Son dakika haberi: Herkes onu konuşuyordu, yakalandı!

Yoğun gündemden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. FETÖ'nün darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklanan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün damadı Yarbay Hakan Karakuş, Ankara'da gözaltına alındı. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı bombalayan savaş uçaklarının kalktığı Akıncılar Hava Üssü'nde 141. Filo komutanı olan Yarbay Hakan Karakuş'un ifadesi alınmaya devam ediyor. Ayrıca Akın Öztürk'ün kardeşinin de İngiltere'ye kaçtığı iddia edildi.

24.7.2016Gündem
Akın Öztürk’ün profesör kardeşi İngiltere’ye mi kaçtı

Akın Öztürk’ün profesör kardeşi İngiltere’ye mi kaçtı

Darbe girişiminin bir numaralı şüphelisi olduğu öne sürülen eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün İzmir Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı olan kardeşi Prof. Dr. Aydın Öztürk’ün, darbe girişiminin ardından İngiltere’ye kaçtığı iddia edildi.

24.7.2016Gündem
Öztürk’ün profesör kardeşi kaçtı iddiasına yanıt: İzmir'deyim

Öztürk’ün profesör kardeşi kaçtı iddiasına yanıt: İzmir'deyim

Darbe girişiminin bir numaralı şüphelisi olduğu öne sürülen eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün, İzmir Üniversitesi’nde yönetici olan ve İngiltere’ye kaçtığı iddia edilen kardeşi Prof. Dr. Aydın Öztürk’ten açıklama geldi. Öztürk, "İzmir’deyim. Bu darbe olayları ile hiçbir şekilde ilgim yoktur, olamaz" dedi.

24.7.2016Gündem
OHAL kapsamında kapatılan kurumlara ne olacak?

OHAL kapsamında kapatılan kurumlara ne olacak?

Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak aynen muhafaza edilecek. Kiralama suretiyle kullanılan binalardaki taşınırlar ise öncelikle ilgili ve ihtiyacı olan kamu kurum veya kuruluşuna devredilecek. Kapatılan kurum ve kuruluşların, bankalar ve diğer finans kuruluşlarındaki (kiralık kasaları dahil) tüm hesapları önce bloke edilerek, tespit edilen mal varlığından Türk lirası ve döviz cinsinden para olanlar derhal, diğerleri (çekler gibi) usulüne uygun şekilde nakde çevrildikten sonra muhasebe birimlerinin veznesine veya banka hesabına yatırılacak.

24.7.2016Ekonomi
Cemaat okulunda rütbesi sökülmüş 15 askeri üniforma çıktı

Cemaat okulunda rütbesi sökülmüş 15 askeri üniforma çıktı

ANKARA’nın Kazan İlçesi’nde cemaat okullarından askeri üniformalar çıktı. Polis, üniformaların 4’üncü Ana jet Üs Komutanlığı’ndan kaçan askerlere mi ya da darbenin gerçekleşmesi halinde başka bir amaçla mı kullanılacağını araştırılıyor.

23.7.2016Gündem
Asker ve polis arasında çözüm arayan bilim insanı

Asker ve polis arasında çözüm arayan bilim insanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mustafa Varank’ın abisi Prof. Dr. İlhan Varank, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde darbe girişimini protesto ettiği sırada açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Demokrasimize hep birlikte sahip çıkıyoruz

Demokrasimize hep birlikte sahip çıkıyoruz

15 Temmuz’dan 16’sına uzanan gece memleket tarihinin belki de en uzun gecelerinden biri oldu. Ülkenin uçurumun kenarına geldiği, bir süre o tehlikeli eşikte durduğu ve sonra yeniden rotasına girdiği, geçmek bilmeyen çok uzun bir geceydi. Tarihin çizgisi bir kez daha demokrasinin dışına çıkmak üzereyken, bir büyük Türkiye koalisyonunun kendiliğinden bir araya gelmesiyle ülkenin üzerine çöken bu karabasan def edildi.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
En uzun gecenin sivil kahramanları

En uzun gecenin sivil kahramanları

15 Temmuz gecesi darbecilerin devlet kurumlarını ele geçirme girişiminin başarısızlığa uğramasında tankların, namluların önüne çıkarak kendini siper eden binlerce sivilin rolü çok büyük. Kadın, erkek, yaşlı çocuk bu insanlardan en az 240’ı hayatını kaybetti, bin 535’i yaralandı. Birçoğunun adı, görüntüsü kayıtlara geçmese de Türkiye’nin demokrasi savaşının kahramanları olarak tarihe geçtiler.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Darbeciler yıllarca askeri öğrencilere böyle baskı yapmış

Darbeciler yıllarca askeri öğrencilere böyle baskı yapmış

Askeri lise ve harp okulu öğrencilerine yönelik FETÖ zulmünün detayları ortaya çıkıyor. FETÖ'cüler, bu okullarda oluşturdukları, 'Şok Mangaları' ile kendilerinden olmayan binlerce subay adayı genci ordudan ayrılmak zorunda bıraktı. TSK'dan Ayrılan ve Atılan Askeri Öğrenciler Platformu üyesi yaklaşık 2 bin genç ise darbe girişimi içinde yer alan ve yıllar önce kendilerinin de Kara Harp Okulu'ndan atılmasına veya ayrılmasına sebep olan komutanlara karşı yeni bir hukuk mücadelesi başlatma kararı aldı.

22.7.2016Gündem
Binbaşı kendini hücum bota kilitledi, kırmızı alarm verildi

Binbaşı kendini hücum bota kilitledi, kırmızı alarm verildi

Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'ndeki Donanma Komutanlığı'na polis ekipleri girdi. Komutanlığın girişi iş makineleri, otobüs ve kamyon ile kapatılırken, polis de dışarıda önlem aldı. Öte yandan, Donanma Komutanlığı’nda iddiaya göre ismi açıklanmayan bir binbaşı kendini hücumbota kilitledi. Binbaşının kendisini hücumbota kilitlemesi üzerine Donanma Komutanlığı’nda kırmızı alarm verildi.

21.7.2016Gündem
Darbecilerin havadaki gözü olacaktı

Darbecilerin havadaki gözü olacaktı

Darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, Ankara'daki 4. Ana Jet Üs Komutalığında ortaya çıkan görüntüler, hain planın özenle hazırlandığını ortaya çıkardı. Hava Kuvvetleri Komutanlığınca istihbarat, keşif ve gözetleme görevlerinde kullanılan C-160 tipi askeri uçak da darbe girişiminin komuta ve kontrolüne katkı sağlamak amacıyla Kayseri'deki üsten Ankara'ya getirildi. Mevcut olduğu sistemler dolayısıyla "gören uçak" olarak nitelendirilen uçağın anlık görüntüleri oluşturulan komuta merkezine aktarması amaçlandı.

21.7.2016Gündem
Van'dan İzmir'e gönül hattı

Van'dan İzmir'e gönül hattı

VANLI kadınlar, 'Yerinden edilmiş kişilerin ekonomik ve sosyal entegrasyonu' projesi kapsamında İzmir'i ziyaret etti. İlk kez İzmir'e gelen kadınlar teleferikle kuş bakışı izledikleri şehri çok beğendiklerini söyledi.

21.7.2016Ege
Çocuklar bu yaz eğlenirken öğrenecek

Çocuklar bu yaz eğlenirken öğrenecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (İSMEK), yaz tatillerini öğrenerek ve kendini geliştirerek geçirmek isteyen çocuklar için farklı branşlarda ücretsiz kurslar düzenledi.

21.7.2016Eğitim
İAÜ Tenis Takımı Avrupa dördüncüsü

İAÜ Tenis Takımı Avrupa dördüncüsü

İAÜ Tenis Takımı Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te düzenlenen 3. Avrupa Üniversite Oyunları'nda önemli bir başarı elde etti.

21.7.2016Kampüs
Hayal kırıklığı yaratan 10 oyun

Hayal kırıklığı yaratan 10 oyun

Son 10 yılda çıkan, bekleneni veremeyerek kalbimizi kıran 10 oyunu seçtik.

21.7.2016Teknoloji
Fransa'da OHAL 6 ay daha uzatılıyor

Fransa'da OHAL 6 ay daha uzatılıyor

Fransa Senatosu, Nice kentinde geçen hafta düzenlenen terör saldırısı sonrası ülkede olağanüstü hal uygulamasının (OHAL) 6 ay uzatılmasına ilişkin yasa tasarısını kabul etti.

20.7.2016Dünya
'Kuran'a el bastırdılar söyleyemezdik'

'Kuran'a el bastırdılar söyleyemezdik'

Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında konuşlu Muharebe Arama Kurtarma (MAK) birliğinde görev yapan ve darbe girişimi kapsamında tutuklanan Astsubay Selman Çankaya, darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te kaldığı otele düzenlenen saldırının detaylarını anlattı. Harekatı general Gökhan Sönmezateş'in yönettiğini, özel kuvvetlerden Şükrü Binbaşı'nın planladığını iddia etti. Çankaya, Kıdemli Başçavuş Zekeriya Kuzu'ya kendilerine darbeyi neden daha önceden söylemediklerini sorunca "Söyleyemezdik. Yemin ettirdiler. Kur'an'a el bastırdılar. Kusura bakma, hakkını helal et' dediğini söyledi.

20.7.2016Gündem
'Fuat Avni' hesabını yönetenler yakalandı (Kısa Seyfi kimdir?)

'Fuat Avni' hesabını yönetenler yakalandı (Kısa Seyfi kimdir?)

'Fuat Avni' Twitter hesabını yönetenler dün akşam gözaltına alındı. AA'nın geçtiği haberde Başbakanlık bünyesinde "Başbakanlık Uzmanı" olarak çalışan Akif Mustafa Koçyiğit'in bilgi sızdırdığı gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Mustafa Koçyiğit'in gözaltına alınmasının ardından ağabeyi tarafından 'Kısa Seyfi' olarak bilinen bir şahısla ilgili iddialar ortaya atıldı.. 'Kısa Seyfi' Twitter'da kısa sürede en çok konuşulanlar arasına girdi

20.7.2016Gündem
Fransa'da OHAL 6 ay daha uzatılıyor

Fransa'da OHAL 6 ay daha uzatılıyor

ransa Ulusal Meclisi'nde yapılan oylamada, OHAL'in uzatılmasına ilişkin yasa tasarısı 26'ya karşı 489 oyla kabul edildi

20.7.2016Dünya
Biraz tango biraz macera: 13 ayda Güney Amerika

Biraz tango biraz macera: 13 ayda Güney Amerika

13 ayda Güney Amerika'nın altını üstüne getirdiler. Dev köpekbalıklarıyla yüzüp Bolivya’da Huayna Potosi’ye tırmandılar. En önemlisi ise Güney Amerika turu boyunca tango yaparak para kazandılar. 

20.7.2016Seyahat
Google aradığını Türkiye’de buldu

Google aradığını Türkiye’de buldu

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz hafta medya endüstrisini buluta taşıyacak Anvato’yu satın aldığını açıkladı. Bilkentli iki öğrencinin kurduğu bu şirket, Google’ın satın aldığı ilk Türkiye’de kurulan şirket özelliğini de taşıyor.

20.7.2016Teknoloji

"Darbecileri isim isim açıklamıştım"

TSK içindeki Fethullahçı yapılanmayı ilk kez 2009 yılında ortaya koyan eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, bugün gözaltına alınan darbecileri o dönem kendisinin isim isim tespit ettiğini söyledi. Üçok, "O dönem Albay Selçuk Başyiğit'in, 'Biz artık çok güçlendik. Şu anda Fethullah Gülen'in bir emriyle kalkacak F 16'larımız, F 4'lerimiz var" dediğini söyledi.

19.7.2016Gündem
Öğrencilerden milli teknoloji

Öğrencilerden milli teknoloji

Gediz Üniversitesi öğrencileri, parmak iziyle geçiş sistemlerini tamamen yerli teknoloji haline getirdi. Geliştirdikleri sistemi ilk olarak kampüste başarıyla uygulayan gençler, retinayla geçişe de yerli imzası atmak istiyor.

19.7.2016Eğitim
Gelecek hangi işlerde?

Gelecek hangi işlerde?

Adaylar, heyecanla bekledikleri Lisans Yerleştirme Sınavları'nın sonuçlarını 18 Temmuz'da öğrendi. 26 Temmuz-2 Ağustos arasında ise yüzbinlerce aday gelecekte çalışacakları işi belirlemek için üniversite ve bölüm tercihlerini yapacak. Peki, bu tercihleri yaparken gelecekte onları ne bekliyor? Hürriyet İK olarak bunları araştırdık.

19.7.2016Eğitim
Gelecek hangi işlerde?

Gelecek hangi işlerde?

26 Temmuz-2 Ağustos arasında ise yüzbinlerce aday gelecekte çalışacakları işi belirleyecek tercihleri yapacak. İşte bu tercihleri yaparken gelecekte onları ne bekliyor, Hürriyet İK olarak onları araştırdık.

19.7.2016IK
Türkiye’nin ilk ve tek online üniversite tercih fuarı başlıyor

Türkiye’nin ilk ve tek online üniversite tercih fuarı başlıyor

Üniversite tercih dönemi öncesinde Endless Fairs tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek online üniversite tercih fuarı olan VEF Üniversitesi Fuarı’nda öğrenciler farklı Üniversite ve bölümler ile ilgili tüm alternatifleri inceleme fırsatı yakalayabilecek.

19.7.2016Kampüs
12. Hava Üs Komutanlığı'na operasyon

12. Hava Üs Komutanlığı'na operasyon

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 100 polis, Erkilet’teki 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı ile 2. Hava İkmal ve Bakım Merkezi Komutanlığı’nda arama yaptı.

18.7.2016Gündem
Ön beyan yaptıran sürücü sınır kapılarından daha hızlı geçiyor

Ön beyan yaptıran sürücü sınır kapılarından daha hızlı geçiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca uygulamaya konulan ‘özel taşıtlar ön beyan uygulaması’ hizmetinden yararlanan yolcular, sınır kapılarından daha hızlı geçme imkanına kavuştu.

16.7.2016Avrupa
Ölenler arasında Mustafa Varank'ın ağabeyi de var

Ölenler arasında Mustafa Varank'ın ağabeyi de var

Darbe girişimi sırasında yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanlarından Mustafa Varank'ın ağabeyi İlhan Varank'ın da olduğu ortaya çıktı.

16.7.2016Gündem
Bunu yaptıran sınırdan hızlı geçiyor

Bunu yaptıran sınırdan hızlı geçiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca uygulamaya konulan "özel taşıtlar ön beyan uygulaması" hizmetinden yararlanan yolcular, sınır kapılarından daha hızlı geçme imkanına kavuştu.

15.7.2016Ekonomi
ASUS pazar liderliğini sürdürüyor

ASUS pazar liderliğini sürdürüyor

Pazar araştırma şirketi GFK’nın son bir yıla dayanan verilerine göre ASUS ROG, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dünyanın birçok ülkesinde oyun bilgisayarları segmentinde pazar lideri oldu.

14.7.2016Teknoloji
Önümüzdeki 10 yılda bu meslekler revaçta

Önümüzdeki 10 yılda bu meslekler revaçta

Geleceğin meslekleri deyince, hayal dünyanızı zorlayabilirsiniz. Ancak önümüzdeki 10 yıl içinde büyük bir istihdam alanı vadeden meslekler çoktan ortaya çıktı. Uygulama geliştiriciliği, pazar araştırma analistliği, sağlık servisleri yöneticiliği gibi alanlarda, ortalama yüzde 20’lik bir büyüme olacağı tahmin ediliyor. Yaşlanan nüfus ve uzun yaşam süreleri sağlık alanlarını güçlendiriyor. Gelişen bilgisayar teknolojileri ise geleceğin mesleklerini şekillendiriyor. ABD merkezli iş ve finans dergisi Kiplinger, gelecek 10 yılda öne çıkacak meslekleri belirledi. 

13.7.2016Eğitim
77 mağaza kapatıyor

77 mağaza kapatıyor

300’e yakın mağazasıyla Türkiye’nin en yaygın tüketici elektroniği perakendecisi TeknoSA’nın, yeniden yapılanma kapsamında 77 mağazasını birden kapatma kararı aldığı öğrenildi. Haziran ayında yeniden yapılanmaya giden TeknoSA şu ana kadar 13 mağazasını kapattı. Mağaza kapatma işlemlerinin 30 Eylül’e kadar süreceği belirtiliyor.

13.7.2016Ekonomi
Baba-kızın ismini duyan şaşıyor

Baba-kızın ismini duyan şaşıyor

Denizli'de yaşayan 38 yaşındaki Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları'nın ve kızı Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları'nın isminin uzunluğunu görenler hayrete düşüyor.

13.7.2016Gündem
CERN’ün kapıları İTÜ ile açılıyor

CERN’ün kapıları İTÜ ile açılıyor

İTÜ öğretim üyesi Doç. Dr. Altan Çakır: Üç yıldır süren CERN CMS deneyi resmî üyeliğimizle, Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi CERN’de kendi grubumuzu oluşturabiliyor ve İTÜ olarak deneyle ilgili farklı yetkiler kullanabiliyoruz.

12.7.2016Kampüs
‘İTÜ öğrencileri CERN’de deneye katılabilecek’

‘İTÜ öğrencileri CERN’de deneye katılabilecek’

İTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Altan Çakır, İTÜ'nün 3 yıldır süren Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi (CERN) CMS deneyi resmi üyeliğiyle CERN'de kendi grubunu oluşturabildiğini ve deneyle ilgili farklı yetkiler kullanabildiğini belirtti.

12.7.2016Eğitim
CERN'e kabul edilen ilk tıp öğrencisi nörobilim çalışacak

CERN'e kabul edilen ilk tıp öğrencisi nörobilim çalışacak

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'ne (CERN) dünyada stajyer olarak kabul edilen ilk tıp öğrencisi Ahmet Serdar Mutluer, nörobilim alanında çalışmalar yapacak.

12.7.2016Eğitim
YTÜ Olasılıksal Robotik Grubu dünya şampiyonu

YTÜ Olasılıksal Robotik Grubu dünya şampiyonu

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Elektrik Elektronik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Olasılıksal Robotik Grubu, bu yıl 20. kez düzenlenen Uluslararası Robocup Şampiyonası'ndan 2 birincilik aldı.

12.7.2016Eğitim
Londra'da 'Kairos'u kurdular Türkiye'de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar

Londra'da 'Kairos'u kurdular Türkiye'de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar

Türkiye’de bilgisayar üzerinden ‘Kairos’ isimli yeni bir saadet zinciri türedi. Bilgisayarın 10 saat açık tutulması halinde binlerce dolar kazanılacağı vaat ediliyor. 10 ayda Türkiye’de 50 bin üyeye ulaşan bu sistemde toplanan para ise 25 milyon dolar.

12.7.2016Ekonomi
Londra'da 'Kairos'u kurdular Türkiye'de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar

Londra'da 'Kairos'u kurdular Türkiye'de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar

Türkiye’de bilgisayar üzerinden ‘Kairos’ isimli yeni bir saadet zinciri türedi. Bilgisayarın 10 saat açık tutulması halinde binlerce dolar kazanılacağı vaat ediliyor. 10 ayda Türkiye’de 50 bin üyeye ulaşan bu sistemde toplanan para ise 25 milyon dolar.

12.7.2016Ekonomi
Antivirüsler gerçekten koruyor mu?

Antivirüsler gerçekten koruyor mu?

Antivirüs yazılımları bilgisayarlarımızı ne kadar koruyor; bugün halen antivirüs kullanmak gerekli mi? Bakın uzmanlar bu konuda ne söylüyor?

12.7.2016Teknoloji
Online üniversite tercih fuarı 19 Temmuz’da

Online üniversite tercih fuarı 19 Temmuz’da

Üniversite tercih dönemi öncesi online üniversite tercih fuarı gerçekleştirilecek. www.universitefuari.com adresinde düzenlenecek olan VEF Üniversite Fuarı, 19-20-21 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

11.7.2016Eğitim
İzmir Üniversitesi'nin genç beyinlerinden ödül getiren fikirler

İzmir Üniversitesi'nin genç beyinlerinden ödül getiren fikirler

GENÇ Beyinler Yeni Fikirler Bitirme Projeleri Ortak Sergisi ve Proje Yarışmasına katılan İzmir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencileri, engellilerin restoran tercihleri konusunda kolaylık sağlayan Engelsiz Restoranlar' ve toplu ulaşımda zaman kaybını önlemeyi amaçlayan  Izmir Route Manager' projeleri ile ödüle layık bulundu.

11.7.2016Ege
Filiz Taçbaş'ın gençlik fotoğrafları başına bela oldu

Filiz Taçbaş'ın gençlik fotoğrafları başına bela oldu

Oyuncu Filiz Taçbaş, gençlik yıllarında çektirdiği fotoğrafları internetten kaldırmak isterken önce icralık sonra davalık oldu. Taçbaş, kendisine zorla senet imzalatıp evine haciz getirdiği iddiasıyla bilgisayar uzmanına dava açtı

11.7.2016Gündem
Terör örgütlerinin yeni hedefi sanatçıların fanları

Terör örgütlerinin yeni hedefi sanatçıların fanları

Sosyal medya ve siber güvenlik uzmanları, sosyal medya platformunda bazı sanatçı ya da tanınmış kişilerin isimleriyle kopya profiller oluşturulduğunu, takipçi sayısının artmasının ardından da bu hesapların terör örgütlerinin propagandası için kullanıldığı uyarısını yaptı.

8.7.2016Gündem
Türkiye’de bir tek bu tesiste üretiliyor

Türkiye’de bir tek bu tesiste üretiliyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), sınır ve operasyon bölgelerinde kullandığı tüm dürbünler, üretimi Sakarya’da yerli imkanlar ile üretiliyor.

8.7.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Bodrum’un gizli saklı lezzet durakları

Bodrum’un gizli saklı lezzet durakları

Çok severim ben bu ‘gizli saklı’ lafını. İçinde herkesin bilmediğini keşfetmenin hazzını ya da hınzır bir şey yapıyormuşçasına çocukça bir suçluluk duygusunu taşır.

10.7.2016Ege
Yeni başlayanlar için ‘beach club’ adabı

Yeni başlayanlar için ‘beach club’ adabı

Hep birlikte güneydeki beach club’ların raconunu, estetiğini, kültürel ve sosyal boyutlarıyla inceleyelim mi? Her bölümün sonunda o paragrafın anafikrini de yazdım. “Yazar burada bize ne vermek istemiş” diye kıvranmayın, yazıktır, hava çok sıcak.

9.7.2016Pazar Yazıları
En büyük sermayesi dostları

En büyük sermayesi dostları

BIRAKIN yaşadığı yeri, onu neredeyse Türkiye’de tanımayan yok!

9.7.2016Ege
Aslında kimsenin umurunda değiller

Aslında kimsenin umurunda değiller

Bir insanlık ayıbı olarak gündemdeki yerini halihazırda koruyan ‘Mülteci sorunu’na soğukkanlı bir tavırla ve etkileyici bir bakış açısıyla yaklaşan ‘Denizdeki Ateş’, bu yıl Berlin’de ‘Altın Ayı’ ödülünün sahibi olmuştu.

8.7.2016Cumartesi Yazıları