Arşiv
Yazarlara Göre
Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU1111Osman MÜFTÜOĞLU865Dr. Gündüz TEZMEN266Adnan KAYA252Nilüfer PAZVANTOĞLU171Sahrap SOYSAL159Mesude ERŞAN136Pako'nun Sayfası135Güzin Abla66Ayşe ARMAN58Bülent KATARCI53Dr. Nuri Soysal52Nora ROMİ48Erkan ÇELEBİ45Yalçın BAYER40Pınar REYHAN39Mehmet ÖZ38Şenol Kalyoncu30Mehmet YAŞİN27Melike Karakartal26Tuğrul ŞAVKAY26Kanat ATKAYA25Nilüfer KAS25Ayçe DİKMEN24Kubilay KESKİN24Aylin Anne23Melis ALPHAN23Ayşe ÖZEK KARASU22Mehmet Y. YILMAZ21Zeynep BÖLÜKBAŞI20Gökhan KİMSESİZCAN18Ayşe ARAL17Pakize SUDA17Yasemin BORAN16İsmail UĞURAL15Doğan HIZLAN14Ertuğrul ÖZKÖK14Gila BENMAYOR14Niobe14Sibel Arna14Nuran ÇAKMAKÇI13Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU13Vahap MUNYAR13Hakan Durgun12Onur BAŞTÜRK12Banu TUNA11Dr.Başak DEMİRİZ11Ege CANSEN11Suna DUMANKAYA11Yonca TOKBAŞ11Özgür BOLAT11Cengiz SEMERCİOĞLU9Mehmet Ali BİRAND9Ahmet HAKAN8Emin ÇÖLAŞAN8Nurten ERK TOSUNER8Sevil ATASOY8Yalçın DOĞAN8Yılmaz ÖZDİL8Ömür GEDİK8Civan ER7Hadi ULUENGİN7Rahmi TURAN7Yener SÜSOY7Yonca TOKBAŞ - Kelebek7Şükrü KIZILOT7Arman Kırım6Aynur TARTAN6Ayşegül DOMANİÇ YELÇE6Deniz SİPAHİ6Duygu Sedefoğlu6Enis BERBEROĞLU6Nedim BUBİK6Bekir COŞKUN5Doğan ULUÇ5Erdem SEVGİ5Musa Dede5Refika Birgül5Serdar TURGUT5Seçim AYDIN5Yurtsan ATAKAN5Şenay DÜDEK5Ali Atıf BİR4Bahar AKINCI4Banu ŞEN4 Buse Özel4Cem Keçe4Cüneyt ÜLSEVER4Figen BATUR4Hülya AVŞAR4Nil KARAİBRAHİMGİL4Sedat ERGİN4Selahattin DUMAN4Serdar Devrim4Taha AKYOL4İsmet BERKAN4İzzet ÇAPA4Akif BEKİ3Armağan ÇAĞLAYAN3Ata Nirun3

Beslenme

Beslenme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beslenme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.157 Beslenme haberi bulunmuştur.

Beslenme Haberleri

Doğru bilinen yanlışlar ölüme neden oluyor

Doğru bilinen yanlışlar ölüme neden oluyor

Toplumda özellikle sağlık konusunda doğru bilinen çok fazla yanlış var. Bu yanlışlar kimi zaman ölüme kadar götüren ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Örneğin "Sırtım ağrıyor biraz çiğneteyim" dediğiniz anda kalp krizi geçiriyor olabilirsiniz. Sırtınızı çiğnetmek o sırada yapılabilecek en büyük  hatalardan biri olabilir.

24.5.2016Sağlık
Çocuklarda bağışıklık sistemi ve sık hastalanma

Çocuklarda bağışıklık sistemi ve sık hastalanma

Bağışıklık sistemindeki doğuştan gelen bozuklukların veya yetmezliklerin en önemli göstergesi, çocuklarda sık tekrarlayan enfeksiyonlardır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünoloji-Alerji Uzmanı Dr. Gülten Türkkanı Asal, çocuklarda bağışıklık sistemi hakkında detaylı ve önemli bilgiler verdi. 

24.5.2016Sağlık
Fit olmak için bunları bilin yeter!

Fit olmak için bunları bilin yeter!

Gurur duyacağımız bir vücuda sahip olmayı aklımıza takmışsak, bulabildiğimiz her yolu deneriz; en katı gıda rejiminden en ağır idmanlara, hatta sosyal hayatımızı askıya almaya kadar.. Lakin, vücudumuzu aşırılıklarla hırpalamak yerine, 7 maddelik çok daha makul bir programla, amacımıza ulaşmayı garantileyebiliriz...

23.5.2016Sağlık
Hangi yaşta, hangi spor?

Hangi yaşta, hangi spor?

Dünya Sağlık Örgütü’nün önerisine göre, 5-17 yaş arası çocuk ve ergenler günde en az bir saat fiziksel aktivite yapmalı. Peki hangi yaşta, hangi spor uygulanabilir? Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Gür, çocukların yaş aralıklarına göre fiziksel ve zihinsel gelişimleri için yapılabilecek sporları sıraladı.

22.5.2016Eğitim
Obezite kendi ekonomisini yarattı

Obezite kendi ekonomisini yarattı

"Çağın hastalığı" olarak tanımlanan obezite, büyük bir ekonomik pazarın oluşmasına neden oldu. Obezite hastalarının ihtiyaçları doğrultusunda tekstilden gıdaya, spordan sağlığa kadar birçok alanda milyarlarca lira harcanıyor.

21.5.2016Ekonomi
Üniversiteye hazırlık için son ay

Üniversiteye hazırlık için son ay

Üniversiteye girişin ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) bir ay kaldı. Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) herhangi bir puan türünde 180 barajını geçen 1 milyon 600 bin 49 aday heyecanlı ve stresli günler yaşıyor. LYS 18,19, 25 ve 26 Haziran’da yapılacak. Ancak adayların son bir ayı nasıl değerlendirecekleri konusunda şüpheleri olabiliyor. İlk sınavda yapılan hatalar nasıl düzeltilebilir? Kalan süreyi en verimli şekilde geçirmenin yolları neler? Son haftalarda stres yönetimi için hangi yollar izlenmeli? Bu sorunların cevaplarını sizler için uzmanlardan aldık.

21.5.2016Eğitim
Meke Gölü kurudu

Meke Gölü kurudu

KONYA’nın Karapınar İlçesi’ndeki 'Dünyanın nazar boncuğu' olarak bilinen Meke Gölü, bu yıl yağışların yetersiz olması ve yeraltı su seviyesinin hızla düşmesiyle kurudu. Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı, Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Fetullah Arık, şu an göldeki görünen adeta bir avuç suyun ise yağışlarla biriken su olduğunu söyledi.

21.5.2016Gündem
Obezite cerrahisi yöntemleriyle tedavi olmanın faydaları nelerdir?

Obezite cerrahisi yöntemleriyle tedavi olmanın faydaları nelerdir?

Şişmanlığın neden olduğu sağlık sorunları neredeyse tüm vücut sistemini etkilemekte ve ortaya çıkan karmaşık sorunlar yaşam ömrünü kısaltmaktadır. Obezite cerrahisi yöntemleriyle tedavi olmanın kazanımları sadece kilo vermek ve fiziksel olarak estetik görünüme kavuşmakla sınırlı değildir.  

20.5.2016Sağlık
Obezite durdurulamıyor

Obezite durdurulamıyor

Dr. Babek Tabandeh, 21 Mayıs Dünya Obezite Günü dolayısıyla Türkiye’deki obezite tehlikesine değindi. Tabandeh, obezite cerrahisi olan Bariyatrik Tedavi Merkezi sayılarının azlığına dikkat çekti. 

20.5.2016Sağlık
Murat Tavman: Fit vücut mutfakta yapılır

Murat Tavman: Fit vücut mutfakta yapılır

Fit bir vücuda sahip olmak için günde 1-2 saat spor yapmak işe yaramayacaktır. Egzersiz programınıza uygun bir de kalori alımı sağlamanız gerekiyor. İşte bu da tamamen dengeli, bilinçli ve sağlıklı beslenmeden geçiyor.

20.5.2016Paparazzi
Bebeklerde ağız bakımı çok önemli

Bebeklerde ağız bakımı çok önemli

Diş Hekimi A. Doğan Bircan, bebeklerde ağız bakımının son derece önemli olduğunu belirtti. 

19.5.2016Sağlık
Saçkıranın 3 psikolojik sebebi

Saçkıranın 3 psikolojik sebebi

Uzmanlar saçkıranın nedeninin yüzde 90 psikolojik etkenlerle oluştuğunu, hastaların yüzde 30'unun bir yıl içinde hiçbir çaba göstermeden normale dönebileceğini belirtiyor.

19.5.2016Sağlık
Ünlü patronlar nasıl kilo verdi?

Ünlü patronlar nasıl kilo verdi?

Son dönemde CEO ve patronların en önemli hedefi fazla kilolardan kurtulmak. Cihan Kamer 40, Murat Ülker 35, Avi Alkaş 33, Erol Bilecik 30, Mehmet Nane ise 14 kilo verdi. Hızla zayıflayan ve fit görünüme kavuşan patron ve CEO’ların hedefiyse mevcut kilolarını korumak yönünde. İşe kendilerinin ağzından CEO'ların incelme sırları...

18.5.2016Ekonomi
Dünyanın en basit ve ucuz karışımı ama cildinizde mucizeler yaratıyor...

Dünyanın en basit ve ucuz karışımı ama cildinizde mucizeler yaratıyor...

İlk izlenimin ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Karşımızdaki insanın bizimle ilgili fark ettiği ilk şeyler yüzümüz ve gülümsememiz oluyor. Dolayısıyla ilk görüşte akılda kalıcı olabilmek için sağlıklı bir görünüşe sahip olmak önemli bir faktör.

18.5.2016Sağlık
Kadınlığı çalan hastalık: Polikistik over sendromu

Kadınlığı çalan hastalık: Polikistik over sendromu

Kozmetikten, tekstil ürünlerine, hazır gıdalardaki katkı maddelerinden, su içtiğimiz damacanalara birçok üründe bulunan hormon bozucu maddeler, vücuttaki yağ dokusunun artması hatta hava kirliliği bile etken.

17.5.2016Sağlık
Kahverengi yosunla döndü

Kahverengi yosunla döndü

Kalkavan ailesinin damadı Sencer Bulut, Azerilerle geliştirdiği ‘nano gümüş dezenfektan’ işini, Ruslara sattıktan sonra İskoçya, Norveç sahillerinde bol bulunan ‘kahverengi deniz yosunundan’ Türkiye’de gıda destek ürünü imalatına başladı. Bulut’un hedefi, ürünü ABD dahil birçok ülkeye ihraç etmek.

16.5.2016Ekonomi
Kobra yılanı gibi sırtın üç önemli sırrı ne?

Kobra yılanı gibi sırtın üç önemli sırrı ne?

Kobra yılanının kafası gibi üçgen şekle sahip geniş omuzlar ile başlayıp, ince ve sıkı bir bel ile biten bir üst vücut illüzyonunun gerçek sırrı, geniş bir sırttan geçer.

16.5.2016Paparazzi
Diyabet önlenebilir mi?

Diyabet önlenebilir mi?

Son yıllarda görülen obezite oranındaki artışın, toplumun beslenme alışkanlıklarındaki değişikliğe bağlı olarak ortaya çıktığını söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Emel Bayrak, doğru beslenme tutumları hakkında bilgi veriyor.

16.5.2016Sağlık
Türkiye'de ilk kez Alpaka deve çiftliği kurulacak

Türkiye'de ilk kez Alpaka deve çiftliği kurulacak

Selçuk Üniversitesi ile Avustralya merkezli bir firmanın birlikte yürüttüğü proje kapsamında Türkiye'ye getirilen 8 Alpaka devesinin iklim koşullarına uyum sağlaması üzerine çiftlik kurulması planlanıyor.

16.5.2016Ekonomi
Jilet gibi keskin heykel gibi fit vücut

Jilet gibi keskin heykel gibi fit vücut

Yaza sayılı günler kala, herkesi forma girme telaşı sardı. Fitness modeli ve yazarı Murat Tavman, kısa sürede sağlıklı bir şekilde forma girmenizi sağlayacak bir yazı dizisi hazırladı. Tavman, “Yaza Fit Gir” başlıklı yazı dizisinde kusursuz bir vücut için yapabileceğiniz egzersizleri hafta boyunca uygulamalı olarak anlatacak.

16.5.2016Kelebek
'Sınav Stresi ve Motivasyon' semineri

'Sınav Stresi ve Motivasyon' semineri

Beyoğlu Belediyesi, gençlerin üniversite sınavına daha rahat ve verimli hazırlanmalarına yardımcı olmak için Kültür Kenti Vakfı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile ’Sınav Stresi ve Motivasyon’ seminerleri düzenledi. Beyoğlu’nda ki üç farklı lisede verilen ve üniversiteye hazırlanan son sınıf öğrencilerinin katıldığı seminerleri İstanbul Ticaret Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörü Serdar Mısır verdi.

16.5.2016Eğitim
Ekmek yiyerek de zayıflayabilirsiniz

Ekmek yiyerek de zayıflayabilirsiniz

Son yıllarda ne yazık ki ekmeğin günlük tüketimden çıkartılarak rahatlıkla zayıflanabileceği yönünde popüler diyet kültürünün oluşturduğu ciddi bir yanılgı var. Ekmeği hayatınızdan çıkarın ve zayıflayın! Kilo kaybı muhtemeldir ancak önemli olan bu ağırlık kaybının vücudun hangi kısmından olduğudur. Kas veya su kaybı şeklinde kaybedilen ağırlığın yanıltıcı olduğu gerçeğini artık hepimiz biliyor ve diyet yaparken ekmeği azaltmanın zararını da işte tam bu noktada görülür.

16.5.2016Sağlık
Karşıyaka'da 'Sağlık ve Toplum Kongresi'

Karşıyaka'da 'Sağlık ve Toplum Kongresi'

KARŞIYAKA Belediyesi; İzmir Üniversitesi işbirliğiyle 'Sağlık ve Toplum Kongresi' düzenledi. 'Beslenme ve Sağlıklı Yaşam' temalı kongrede ünlü Diyetisyen Dr. Ender Saraç ve akademisyenler, sağlıklı yaşamın ipuçlarını paylaştı.

15.5.2016Ege
Osteopatik tedaviler hangi hastalıklara faydalıdır?

Osteopatik tedaviler hangi hastalıklara faydalıdır?

Osteopati kelimesi yunanca “Osteon ‘(kemik)’ ve ‘pathos’ dan (acı çekmek) gelir. Bu yüzden tam olarak Türkçe karşılığı kemik ağrısı çekmektir. En az 5 yıl eğitim almış doktor ve fizyoterapistler tarafından da uygulanan ve Osteopat adı verilen bu sağlık çalışanları, vücuttaki her türlü fonksiyon bozukluklarını tespit ederek hastanın iyileşmesini sağlar. Yani semptomu değil sebebi tedavi ederler.

15.5.2016Sağlık
Bu fotoğrafın ardındaki hikaye yürekleri dağladı

Bu fotoğrafın ardındaki hikaye yürekleri dağladı

Hayatta bazı görüntüler vardır karşınıza çıktığı zaman kayıtsız kalamazsınız. Gazeteciler tarafından paylaşılan bu kare, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Herkesin kendisiyle, kendi çocuğuyla empati kurmasına yol açan görüntünün ardındaki hikaye ise yürekleri dağladı.

13.5.2016Dünya
Yaşınıza göre vitamin takviyesi

Yaşınıza göre vitamin takviyesi

Yapılan bir araştırma kadınların yaş grubuyla alması gereken takviye vitaminin farklılık gösterdiğini açıkladı.

11.5.2016Sağlık
Tarçınlı süt göbek yağlarını yakıyor

Tarçınlı süt göbek yağlarını yakıyor

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, tarçınlı süt içmenin göbek yağlarını erittiğini söyledi. Enç. “Siz de havalardan etkilendiyseniz gece ara öğününüz süt ve tarçın olsun” dedi. 

10.5.2016Sağlık
Üniversitenin bölümüne YÖK onayı

Üniversitenin bölümüne YÖK onayı

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) bünyesinde Endüstri Mühendisliği Bölümü açılması ve öğrenci alınması için YÖK’ten onay çıktı. NNYÜ’de 11 olan bölüm sayısı, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün eklenmesiyle 12’ye yükseldi.

10.5.2016Eğitim
Venezuela ekonomisi

Venezuela ekonomisi "erime" noktasında

Venezuela'da ekonomideki kötüye gidiş ve yüksek enflasyon nedeniyle hükümete karşı giderek artan gösteriler günlük hayatın bir parçası olmaya başladı.

10.5.2016Ekonomi
Kocaoğlu

Kocaoğlu "Vize muafiyeti abartılıyor"

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine turistik vizesiz seyahatin azımsanacak bir kazanım olmadığını, ancak bunun çok abartıldığını söyledi.

9.5.2016Ege
Babalara da doğum izni var

Babalara da doğum izni var

Türkiye’de toplam 1.800 çalışanı olan Danone’da anne ve babalara özel haklar var. Örneğin bir kadın çalışan doğum yaptığında yasal süresine ek olarak 2 hafta daha izin elde ediyor, 6 ay boyunca part time, çocuk 1 yaşı gelene kadar haftada 2 gün evden çalışabiliyor. Üstelik bu haklar babalar için de geçerli. Danone Türkiye İK Direktörü Pınar Çanakçı ile ‘anne-baba dostu’ şirket olmayı konuştuk.

9.5.2016IK
İki kişilik para isteyince 'Zayıflamam lazım' dedim

İki kişilik para isteyince 'Zayıflamam lazım' dedim

"Yıllarca yemek yemek için yaşamıştım, artık yaşamak için yemek yemem gerektiğini öğrendim." Bu sözler 9 ayda 50 kilo veren ve daha önemlisi 1 yıldır da hiç geri almayan 24 yaşındaki Selim Gümüş'e ait.

9.5.2016Sağlık
Bahar yorgunluğu ders çalışmaya engel olmasın

Bahar yorgunluğu ders çalışmaya engel olmasın

Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla kendini oyuna kaptıran, parklara akın eden çocukları ders masasına oturtmak zor olabiliyor. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe’nin, çocuğunuzu nasıl ders çalışmaya ikna edebileceğinize dair bazı önerileri var.

9.5.2016Eğitim
Bahar yorgunluğu ders çalışmaya engel olmasın

Bahar yorgunluğu ders çalışmaya engel olmasın

Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla kendini oyuna kaptıran, parklara akın eden çocukları ders masasına oturtmak zor olabiliyor. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe’nin, çocuğunuzu nasıl ders çalışmaya ikna edebileceğinize dair bazı önerileri var.

8.5.2016Eğitim
'Kanseri yenen' yazarın kanser olmadığı ortaya çıktı

'Kanseri yenen' yazarın kanser olmadığı ortaya çıktı

Beyin kanserini doğal yollarla nasıl yendiğini anlattığı blog ve kitabıyla meşhur olan Avustralyalı Belle Gibson, aslında kanser olmadığı ortaya çıkınca mahkemeye verildi.

6.5.2016Dünya
IMF Başkan Yardımcısı, Türkiye’nin ekonomideki çok yönlülüğünü övdü

IMF Başkan Yardımcısı, Türkiye’nin ekonomideki çok yönlülüğünü övdü

Türkiye için 2016 büyüme tahminini yüzde 3.2’den 3.8’e çıkaran IMF’in Birinci Başkan Yardımcısı David Lipton, “Ülkenizin oldukça yetenekli bir iş dünyası var. Bu size çok yardımcı oldu çünkü Batı Avrupa yavaşladığında Türkiye başka bir yerde kazanabilir veya Rusya yavaşladığında başka bir yerde kazanabilirsiniz. Dolayısıyla bence Türkiye, kendisini cazip bir yatırım ve iş merkezi haline getirme yolunda çalışmalı ” dedi. 

6.5.2016Ekonomi
Besinlerin senfoni orkestrası

Besinlerin senfoni orkestrası

Anti aging'in Türkiye için uygun bir beslenme tarzı olduğunu söyleyen Diyetisyen Neslihan Aktepe, besin renklerinin birleşiminden oluşan sentezi orkestraya benzetiyor.

5.5.2016Sağlık
Milli takım havaalanında soyundu!

Milli takım havaalanında soyundu!

İspanya'da düzenlenecek vücut geliştirme şampiyonasına katılmak üzere Atatürk Havalimanı'na gelen sporcular, gösterileriyle ilginç görüntüler oluşturdu. Atatürk Havalimanı’nda vücutlarını sergileyen milli takımın gösterisini, dış hatlardaki bazı turistler şaşkın bakışlarla izledi. Erkek sporcular soyunarak poz verirken kadın sporcular estetik hareketler yaptı.

4.5.2016Spor
Bir aslan vejetaryen burgerla yaşayabilir mi?

Bir aslan vejetaryen burgerla yaşayabilir mi?

Vejetaryan burger nedir? Sebzeler ette bulunan proteinleri içerir mi? Etoburluk ve otoburluk zorunlu evcilleşmeden mi kaynaklanır? Peki, bir aslan vejetaryan burgerla yaşayabilir mi? İşte cevabı..

4.5.2016Gündem
Yağlı yiyecekler sivilceye sebep olur mu?

Yağlı yiyecekler sivilceye sebep olur mu?

Yağlı yiyecekler sivilceye sebep olur mu? Yağlı yiyeceklerin sivilceye sebep olup olmadığı Bilimsel olarak kanıtlanabilmiş midir? Sorularınızın cevabı haberimizde..

4.5.2016Gündem
Yirmilik dişi olmayan insanlar evrimsel açıdan daha üst bir seviyede mi?

Yirmilik dişi olmayan insanlar evrimsel açıdan daha üst bir seviyede mi?

Yirmilik dişler ne işe yarar? Yirmilik dişlere artık ihtiyaç duymuyor muyuz? Peki, yirmilik dişi olmayanlar evrimsel açıdan üst seviyede mi? İşte cevabı..

4.5.2016Gündem
Kalori hesabı ne kadar güvenilir?

Kalori hesabı ne kadar güvenilir?

Kalori hesabına güvenmeli miyiz? Yediğimiz yiyeceklerin kalori hesapları herkesin dikkat ettiği bir konu. Peki, Kalori hesabı ne kadar güvenilir? işte sorularınızın cevabı..

4.5.2016Gündem
30 yıldır kullanılıyor

30 yıldır kullanılıyor

Biorezonans Tedavisi, 400’e yakın hastalıkta uygulanan ve 30 yılı aşkın süredir tecrübeli hekimlerin hastaya uygulayabileceği bütüncül yaklaşımı benimseyen bir tedavi yöntemi.

4.5.2016Sağlık
Kahvenin uyarıcı etkisi çayınkinden farklı mı?

Kahvenin uyarıcı etkisi çayınkinden farklı mı?

Kahve ve çay uyarıcı etkisi yüksek içeceklerden. Peki, kahvenin uyarıcı etkisi çayınkinden farklı mı? Çay ve kahve arasında çok belirgin bir fark var mı? İşte sorularınızın cevabı..

4.5.2016Gündem
Pırıl pırıl bir cildin 8 kuralı

Pırıl pırıl bir cildin 8 kuralı

Güzellik, fiziksel görünüm ile başlar, kişinin iç dünyası ile bir bütün oluşturuyor. Ancak yaş ilerledikçe artan yorgunluklar, stres, uykusuzluk, sorumluluklar, çevre kirliliği, kimyasala maruz kalma gibi kişisel ve çevresel faktörler; ciltte kırışıklık, sarkma, lekelenme, parlaklık ve canlılığın kaybolması gibi sonuçlarla fiziksel değişikliklere sebep oluyor. Bu değişiklikler de, kişinin sağlıksız görünümüyle birlikte mutsuzluğa yol açıyor.

3.5.2016Sağlık
Ekmek düşündüğünüzden daha faydalı

Ekmek düşündüğünüzden daha faydalı

Ekmek yiyip yememek son yılların en büyük tartışma konusu olmuşken bu konuda bir görüş de Hollanda'dan geldi. Hollanda Maastricht Üniversitesi’nden insan biyolojisi konusunda uzman dünyaca ünlü Prof. Dr. Fred Brouns, ekmeğin düşünülenden daha faydalı olduğunu, tüketicinin özellikle tam tahıl tüketiminden uzaklaşmasına neden olan iddiaların ise toplum sağlığı açısından zararlı olduğunu ifade etti.

3.5.2016Sağlık
Reflü tedavisini geciktirmek kansere davet çıkarabilir

Reflü tedavisini geciktirmek kansere davet çıkarabilir

Yemek borusu kanserlerinin görülme sıklığı dünya genelinde 6. sırada. Yemek borusu kanserlerinin alt uçta gelişenlerin de beslenme dışında reflü ile rastgele ve tetkik edilmeden kullanılan, mide asidini baskılayan ilaçların kullanılması etkili oluyor. Özellikle reflü hastalığında kullanılan yanlış mide ilaçları, yemek borusu kanserlerinin tüm bulgularını maskeleyip tanıyı geciktirerek, kansere sebebiyet verebiliyor.

3.5.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

O su melekleri beni de yıkadı mı?

O su melekleri beni de yıkadı mı?

PHUKET’e detoksa gidinceye kadar “colotal” kelimesini hiç duymamıştım.

11.5.2016Haber Yazıları
Açlığa devam...

Açlığa devam...

TÜRKİYE’nin 4-6 Mayıs tarihleri arasında ev sahipliği yaptığı ve Avrupa ve Orta Asya’daki 53 ülkeden 42’sinin katıldığı Antalya’da gerçekleşen Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Bölgesel Konferansı’nda gıda, tarım ve hayvancılık alanında çalışan temsilciler, bir araya geldi.

9.5.2016Haber Yazıları
Dayanışma ekonomisi

Dayanışma ekonomisi

Suriye’den gelen yoğun sığınmacı akını, sağlık ve eğitim hizmetlerine erişim, barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçların yeterli düzeyde karşılanamama sorunlarını beraberinde getirdi.

5.5.2016Kelebek Yazıları