Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

berkin_elvan

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Sırala :
En Yeni
| En Eski

701  adet haber bulundu.


 • AK Parti kongresindeki Berkin Elvan pankartına örgüt propagandasından dava - berkin_elvan
  AK Parti kongresindeki Berkin Elvan pankartına örgüt propagandasından dava05.03.2015
  GündemİSTANBUL Sinan Erdem Spor Salonu'nda 8 Şubat tarihinde yapılan AK Parti İstanbul İl kongresinde “Berkin'in katillerini arıyoruz! Dev-Genç" pankartı açtıkları için tutuklanan Leyla Erdoğan ve Hicri Selviler hakkında, “Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • Ahmet HAKAN

  Yaşar Kemal’in cenazesinden notlar - berkin_elvan
  Yaşar Kemal’in cenazesinden notlar03.03.2015
  Yazarlar
 • Güzelbahçe’ye Berkin Elvan parkı - berkin_elvan
  Güzelbahçe’ye Berkin Elvan parkı02.03.2015
  GündemİZMİR’de, Güzelbahçe Belediyesi’nin Yaka Mahallesi’nde yaptırdığı Berkin Elvan Çocuk Parkı törenle açıldı.Törene katılan anne Gülsüm Elvan oğlunun heykelini görünce gözyaşlarını tutamadı.
 • Berkin bu parkta yaşayacak - berkin_elvan
  Berkin bu parkta yaşayacak02.03.2015
  EgeGüzelbahçe Belediyesi’nin Yaka Mahallesi’nde yaptırdığı Berkin Elvan Çocuk Parkı muhteşem bir törenle hizmete girdi.
 • Erdoğan’a hakaret davası dünya haberi - berkin_elvan
  Erdoğan’a hakaret davası dünya haberi27.02.2015
  Planet2006 Türkiye Güzeli Merve Büyüksaraç hakkında ‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Instagram üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla hapis cezası istenmesi’ dünya basınında geniş yer buldu.
 • Rıza Özel

  Sıcak haberin ödüllü gözü - berkin_elvan
  Sıcak haberin ödüllü gözü24.02.2015
  YazarlarDünyanın en prestijli basın fotoğrafçılığı yarışması World Press Photo’da bu yıl bir Türk meslektaşımız gururumuzu okşadı.
 • Kaybettikleri canlarıyla - berkin_elvan
  Kaybettikleri canlarıyla18.02.2015
  GündemCHP Lideri Kılıçdaroğlu ile partililer, Meclis’teki grup toplantısına Mersin’de katledilen Özgecan Aslan için siyah giyerek katıldı.
 • Emre KIZILKAYA

  Korkun bu çocuklardan - berkin_elvan
  Korkun bu çocuklardan18.02.2015
  Yazarlar.ne iç güvenlik paketleri ne de "kahraman esnaf" patlatmadan boşaltabilir, o zihniyetin yıllarca uğraşıp doldurduğu bu barut fıçısını.
 • Lise öğrencisine, Erdoğan’a hakaretten 7 ay 23 gün hapis - berkin_elvan
  Lise öğrencisine, Erdoğan’a hakaretten 7 ay 23 gün hapis16.02.2015
  GündemANTALYA’da dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a temsili karne hazırlayan iki lise öğrencisi hakkındaki soruşturmayı protesto eden lise öğrencisi 17 yaşındaki H.U.C.’ye, hakaretten 7 ay 23 gün hapis cezası verildi.Ceza ertelendi.Mahkemede 'Oğlunuza sahip çıkın' diye tembihte bulunan hakime çocuğun annesi 'Umarım bu üç yıl süre içerisinde güzel olaylar yaşanır, çocuğum eylem yapmak zorunda kalmaz’ dedi.
 • ‘Kod Adı: Koz’un 10 gerçeküstü sahnesi - berkin_elvan
  ‘Kod Adı: Koz’un 10 gerçeküstü sahnesi15.02.2015
  Keyif‘Kod Adı: KOZ’, AKP iktidarının eski yoldaşı ‘Gülen cemaati’yle arasındaki bağın kopmasının ardından takındığı, “Ben yapmadım, o yaptı” tavrının sinemadaki şahikası.Filmde öyle gerçeküstücü sahneler var ki izlerken kendinizi ‘Paralel evren’de geziniyor sanabilirsiniz
 • Yalçın BAYER

  Castro, Che ve Atatürk - berkin_elvan
  Castro, Che ve Atatürk14.02.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI, Küba, Kolombiya ve Meksika’yı içine alan yeni bir sefer yaptı.Meksika’dan da final yaparken, ‘Obama neredesin’ diye bir serzenişte bulundu.
 • Buse Özel

  'Sık ulan sık.' - berkin_elvan
  'Sık ulan sık.'13.02.2015
  YazarlarDün Gaziantep'te esnafa gaz sıkmak istemeyen bir polis memurunu amiri ensesinden tuttu ve "sık ulan sık" diyerek esnafın üzerine doğru ittirdi.O sırada bir arkadaşı daha polis memuruna "sık" dedi ve bir eliyle sırtına vurdu.Yani şiddet için şiddet vardı.Bu kesinlikle "kısır döngü" değil çünkü büyüyen ve gittikçe artan bir şiddet "sarmalı."
 • Bülent Kılıç'a World Press Photo Ödülü'nü kazandıran fotoğraftaki kızın hikayesi - berkin_elvan
  Bülent Kılıç'a World Press Photo Ödülü'nü kazandıran fotoğraftaki kızın hikayesi13.02.2015
  PlanetFoto muhabiri Bülent Kılıç, World Press Photo yarışmasında iki ödüle birden değer görülen fotoğraflarının hikâyesini anlattı.Bu başarıyı elde eden ilk Türk olarak tarihe geçen Kılıç, duygularını Hürriyet'le paylaştı.
 • Berkin Elvan pankartı açanların tamamı serbest - berkin_elvan
  Berkin Elvan pankartı açanların tamamı serbest13.02.2015
  GündemAK Parti İstanbul kongresinde Berkin Elvan ile ilgili pankart açan iki kişinin tutuklanmasını protesto ettikleri sırada gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 17 kişiden 9’u savcılık tarafından 8’i de tutuklanma talebiyle sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldı.
 • Çipras’tan CHP’li gençlere: Sol’u gençlik enerjisiyle büyütüyoruz - berkin_elvan
  Çipras’tan CHP’li gençlere: Sol’u gençlik enerjisiyle büyütüyoruz12.02.2015
  PlanetYUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras dün sabahın ilk saatlerinde tamamlanan ve yoğun tartışmaların yaşandığı güvenoyu oylamasından sonra yorgun bir şekilde parlamentodaki odasına gitti.
 • World Press Photo 2014 Yarışması'nda ilk kez bir Türk iki ödül birden kazandı - berkin_elvan
  World Press Photo 2014 Yarışması'nda ilk kez bir Türk iki ödül birden kazandı12.02.2015
  PlanetDünyanın saygın basın fotoğrafı yarışmalarından biri olan 'World Press Photo 2014'te ilk kez bir Türk foto muhabiri haber fotoğrafı kategorisinde iki ödül birden aldı.
 • Yalçın BAYER

  İktidarda bu telaş niye - berkin_elvan
  İktidarda bu telaş niye10.02.2015
  YazarlarKILIÇDAROĞLU, giderek otoriterleştiğini iddia ettiği iktidarın uygulamaları hakkında ‘direnme hakkı’ndan bahsedince ve de üstüne üstlük Kurtuluş Savaşı metaforuna girince iktidar muhiblerinden feryatlar yükseldi, bermutad “demokrasi” adına.
 • 7 gün içinde gel - berkin_elvan
  7 gün içinde gel07.02.2015
  GündemSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, Okmeydanı’nda polis kurşunuyla başından vurulup Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden Uğur Kurt’a hitaben, “Tedavi masrafının rücu edilmesi için olayda kusurlu üçüncü kişi olup olmadığını, kendisinin bir şikâyetinin bulunup bulunmadığını, varsa ilgili belgeleri getirmesini” belirten bir yazı gönderdi.Yazıda, Kurt’un 7 gün içerisinde SGK’ya gelerek, evrakı bizzat teslim etmesi ya da göndermesi istendi.
 • 600.gün, yine aynı - berkin_elvan
  600.gün, yine aynı07.02.2015
  GündemGezi olaylarında başına isabet eden gaz kapsülü nedeniyle hayatını kaybeden Berkin Elvan için Ankara’da gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.
 • Biber gazı raporu açıklandı - berkin_elvan
  Biber gazı raporu açıklandı07.02.2015
  GündemİHD, Makine Mühendisleri Odası, Türkiye Tabipler Birliği gibi 30 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi, 2014 yılı biber gazı raporunu açıkladı.Rapora göre biber gazı kullanımından dolayı geçen yıl 8 kişi hayatını kaybederken, en az 453 kişi de yaralandı.Rapora göre geçen yıl 365 günün 224 günü biber gazı kullanıldı.Biber gazının en yoğun olarak kullanıldığı ay ise 24 günle Kobani protestolarının yaşandığı Ekim ayı.
 • Berkin Elvan gösterisine polis müdahalesi - berkin_elvan
  Berkin Elvan gösterisine polis müdahalesi06.02.2015
  GündemGezi olaylarında başına isabet eden gaz kapsülü nedeniyle hayatını kaybeden Berkin Elvan için gösteri yapan gruba polis müdahale etti.
 • Adalet Bakanlığı'nın önünde 2 gözaltı - berkin_elvan
  Adalet Bakanlığı'nın önünde 2 gözaltı06.02.2015
  GündemBerkin Elvan'ın İstanbul'da Gezi olayları sırasında başına gaz fişeği isabet etmesi sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesini protesto için Adalet Bakanlığı girişine kırmızı boya atan iki kişi yaka paça gözaltına alındı.
 • Şimdi de Ali İsmail Korkmaz Sokak - berkin_elvan
  Şimdi de Ali İsmail Korkmaz Sokak03.02.2015
  EgeİZMİR'de Narlıdere Belediye Meclisi, Kaymakam Osman Aslan Canbaba'nın veto ettiği Yavuz Bingöl'ün adını taşıyan sokağa Berkin Elvan Sokağı adının verilmesi kararını yeniden onayladı.Kaymakam Canbaba'nın bu kararı yargıya taşıyabileceği belirtilirken, Narlıdere Meclisi başka bir sokağa da Ali İsmail Korkmaz adını verdi.
 • Uğur VARDAN

  Krampon üzerinden şiddetin anatomisi - berkin_elvan
  Krampon üzerinden şiddetin anatomisi02.02.2015
  YazarlarEVET, ‘Eğitim şart’ ama nasıl?.Vizyondaki ‘Whiplash’ adlı film, caz eğitimi çerçevesinde bir yöntem meselesini de ortaya atıyor.
 • İnsan hakları ihlalleri IŞİD’i besledi - berkin_elvan
  İnsan hakları ihlalleri IŞİD’i besledi30.01.2015
  PlanetULUSLARARASI İnsan Hakları İzleme (HRW) Örgütü, ülkelerin insan hakları uygulamalarını değerlendirdiği geleneksel yıllık raporunda, IŞİD türü aşırılık yanlısı örgütlerin yükselişi ve ülkelerin insan hakları ihlalleri arasında doğrudan bir bağ olduğunu belirtti.
 • Berkin soruşturmasında savcılık kararı: “Kasten geciktirmediler” - berkin_elvan
  Berkin soruşturmasında savcılık kararı: “Kasten geciktirmediler”29.01.2015
  GündemOKMEYDANI’ndan başından gaz fişeğiyle vurulduktan 269 gün sonra ölen 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ailesi, yaklaşık 600 gündür süren soruşturmada 4 polisin görüntülerinin dosyaya sunulmasına rağmen kimliklerini bildirmeyen İstanbul Emniyet Müdürü ve İstanbul Valisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı suç duyurusuna takipsizlik kararı verdi.Berkin Elvan’dan “Adı geçen kişi” olarak bahsedilen kararda, “İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı şube müdürlüklerinden istenilen bilgilerin gizlendiğine veya kasten geciktirildiğine ilişkin delillere rastlanmadı” denildi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Syriza: Glezos'dan Tsipras'a. - berkin_elvan
  Syriza: Glezos'dan Tsipras'a.28.01.2015
  YazarlarSyriza’nın zaferi Atina’da gece yarısına yakın saatlerde Manos Loizos’un “Kalimera İlie”si ile yani “Günaydın Güneş” diye selamlanırken, bir gün sonra güneş batarken Kobani’nin kurtuluşu, Kobani’nin tam karşısında Suruç’ta, Diyarbakır’ın her köşesinde, İstanbul’un her iki yakasında, Taksim’den Kadıköy’e –kimi yerde gaz bombaları altında- çekilen halaylarla kutlandı.
 • Kadıköy'de Berkin Elvan yürüyüşüne müdahale - berkin_elvan
  Kadıköy'de Berkin Elvan yürüyüşüne müdahale26.01.2015
  GündemGezi Parkı odaklı olaylarda yaralanmasının ardından tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için Kadıköy'de yürüyüş düzenlendi.
 • ‘Karne alamadı’ eylemi - berkin_elvan
  ‘Karne alamadı’ eylemi24.01.2015
  GündemYurdun çeşitli yerlerinde, Gezi eylemleri sırasında polisin attığı gaz kapsülüyle başından vurulduktan sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan için ‘Karne alamadı’ eylemleri yapıldı.
 • Yalçın BAYER

  Maşa olmayın! - berkin_elvan
  Maşa olmayın!23.01.2015
  Yazarlar24 Ocak 1993’te arabasına yerleştirilen bombayla öldürülen Uğur Mumcu, ‘Gazeteci nedir’ sorusunu kendince şu sözlerle açıklamıştı:
 • Berkin Elvan eylemine müdahale - berkin_elvan
  Berkin Elvan eylemine müdahale23.01.2015
  GündemOkmeydanı'nda toplanan bir grup, karne gününde Berkin Elvan için İstanbul Adalet Sarayı'na yürümek istedi.Polis, grubun yürüyüşüne izin vermeyince olaylar çıktı.
 • Ali İsmail Korkmaz davasında mahkeme kararı açıkladı - berkin_elvan
  Ali İsmail Korkmaz davasında mahkeme kararı açıkladı22.01.2015
  GündemEskişehir’de ‘Gezi eylemleri’ sırasında polis ve esnafın feci dayağıyla can veren Ali İsmail Korkmaz davasında karar çıktı.Sanıklara verilen, 3 yıl 4 ay ile 10 yıl 10 ay arası hapis cezalarına ‘isyan eden’ kalabalık, biber gazı ile durduruldu.
 • 8.yıl pankartı - berkin_elvan
  8.yıl pankartı20.01.2015
  Gündem8.yıl pankartı Hrant Dink, öldürülmesinin 8’inci yılında, binlerce kişinin Taksim’den Şişli’deki Agos gazetesi önüne dek yaptığı yürüyüşle anıldı.
 • Hrant Dink öldürülmesinin 8.yıldönümünde bugün yürüyüşle anılıyor - berkin_elvan
  Hrant Dink öldürülmesinin 8.yıldönümünde bugün yürüyüşle anılıyor19.01.2015
  GündemAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, ölümünün 8’nci yıldönümünde düzenlenen yürüyüşle anılıyor.Taksim'de sabah saatlerinden itibaren güvenlik önlemleri alınmaya başlandı.Trafik kontrollü olarak veriliyor.Meydan'dan Agos'un önüne yürüyen binlerce kişi "Hepimiz Hrant’ız" yazılı afişler taşıdı.Anma töreni, konuşmalarla devam ediyor.
 • Kaymakam'dan Berkin Elvan'a veto - berkin_elvan
  Kaymakam'dan Berkin Elvan'a veto17.01.2015
  EgeİZMİR'in merkez Narlıdere İlçesi Belediye Meclisi'nin 'Yavuz Bingöl Sanat Sokağı' ismini 'Berkin Elvan Sokağı' olarak değiştirmesi kararı, Kaymakamı Ali Osman Canbaba tarafından veto edildi.Narlıdere Belediye Meclisi ocak ayı toplantısında, 'Yavuz Bingöl Sanat Sokağı'nın isminde, 2 AK Parti Meclis üyesinin ret oyuna karşılık 23 CHP'li üyenin oyuyla değişiklik yapmıştı.Sokağın adını 'Berkin Elvan' olarak değiştiren Belediye Meclisi'nin bu kararı, Narlıdere Kaymakamlığı tarafından veto edildi.
 • 65 üniversiteliye Berkin Elvan davası - berkin_elvan
  65 üniversiteliye Berkin Elvan davası17.01.2015
  EgeİSTARNBUL'daki Gezi Parkı Olayları'nda, başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan'ın hastane ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart'ta Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında dava açıldı.Savcının hazırladığı iddianame 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, iddianamede sanıklardan üçünün yere ekmek bırakarak öğrenci kalabalığını tahrik ettiği ileri sürüldü.65 öğrencinin tutuksuz yargılanmasına 2 Haziran'da başlanacak.
 • Yavuz Bingöl yerine Berkin Elvan'a veto - berkin_elvan
  Yavuz Bingöl yerine Berkin Elvan'a veto17.01.2015
  EgeNARLIDERE Belediye Meclisi’nin Yavuz Bingöl Sanat Sokağı adını ‘Berkin Elvan’ olarak değiştiren kararını Kaymakam Osman Aslan Canbaba uygun görmedi.Kaymakam Canbaba imzalı yazıda Yavuz Bingöl adının siyasal gerekçelerle değiştirildiği belirtilirken şu ifadeler yer aldı:
 • Berkin için ekmek tahrik sayıldı - berkin_elvan
  Berkin için ekmek tahrik sayıldı17.01.2015
  GündemGEZİ Parkı olaylarında, Okmeydanı’nda başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan’ın (15) ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart’ta Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen eyleme katılan 65 öğrenci hakkında dava açıldı.
 • Narlıdere Kaymakamı’ndan ’Berkin Elvan Sokağı’na veto - berkin_elvan
  Narlıdere Kaymakamı’ndan ’Berkin Elvan Sokağı’na veto16.01.2015
  GündemİZMİR’in merkez Narlıdere İlçesi Belediye Meclisi’nin 'Yavuz Bingöl Sanat Sokağı' ismini 'Berkin Elvan Sokağı' olarak değiştirmesi kararı, Kaymakamı Osman Aslan Canbaba tarafından veto edildi.
 • Denizli’de 65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası - berkin_elvan
  Denizli’de 65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası16.01.2015
  GündemİSTANBUL’daki Gezi Parkı Olayları’nda, başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan’ın hastane ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart’ta Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında dava açıldı.
 • Berkin Elvan Sokağı hakkında sıcak açıklama - berkin_elvan
  Berkin Elvan Sokağı hakkında sıcak açıklama16.01.2015
  GündemİZMİR’in merkez Narlıdere İlçesi Belediye Meclisi’nin 'Yavuz Bingöl Sanat Sokağı' ismini 'Berkin Elvan Sokağı' olarak değiştirmesi kararının, Kaymakamı Osman Aslan Canbaba tarafından veto edildiği öne sürüldü.Kaymakamı Canbaba, iddialar hakkında hurriyet.com.tr’ye konuştu.
 • 65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası - berkin_elvan
  65 üniversiteliye Berkin Elvan gösterisi davası16.01.2015
  Eğitimİstanbul’daki Gezi Parkı olaylarında, başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan’ın hastane ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart’ta Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında dava açıldı.Savcının hazırladığı iddianame 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, iddianamede sanıklardan üçünün yere ekmek bırakarak öğrenci kalabalığını tahrik ettiği ileri sürüldü.65 öğrencinin tutuksuz yargılanmasına 2 Haziran’da başlanacak.
 • 'Laik ve bilimsel eğitim için ayaktayız' - berkin_elvan
  'Laik ve bilimsel eğitim için ayaktayız'13.01.2015
  EgeGEZİ Parkı eylemlerinin ardından kurulan Birleşik Haziran Hareketi, İzmir'de 'Laik ve bilimsel eğitim için ayaktayız' pankartı açarak yürüyüş yaptı.Yaklaşık 3 bin kişi, eylemin ardından Fransa'daki Charlie Hebdo katliamını protesto ederek, İzmir Fransız Konsolosluğu önünde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunup, 'Kalem silahla susturulamaz' sloganı attı.
 • Berkin Elvan eyleminde Erdoğan karşıtı slogana 11 ay hapis - berkin_elvan
  Berkin Elvan eyleminde Erdoğan karşıtı slogana 11 ay hapis12.01.2015
  GündemBerkin Elvan’ın ölümünü protesto amacıyla yapılan gösteriye katılarak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan aleyhine atılan slogana iki kez eşlik ettiği için 11 ay 20 gün hapis cezası alan ve cezası ertelenmeyen Akademisyen Elifhan Köse’ye verilen cezanın gerekçesi açıklandı.Kararda atılan slogan sövme fiili ile eş tutularak, ”esasında düşünce açıklaması vasfında görülmeyen sövme niteliğindeki fiillerin ifade özgürlüğünden yararlanmayacağı açıktır” değerlendirmesi yapıldı.
 • Ceren Şehirlioğlu

  Beyaz Türkler ne izlesin? - berkin_elvan
  Beyaz Türkler ne izlesin?11.01.2015
  YazarlarUcuz hikâyelerin nefis prim yaptığı devirde ‘Poyraz Karayel’ eski ekolü temsil ediyor.‘Yeni Türkler’le ‘Beyaz Türkler’ reyting tablosunda hep ilkinin kazandığı bir tuhaf yarış içinde.
 • İzmir’de 3 bin kişi, ’laik ve bilimsel eğitim’ için yürüdü - berkin_elvan
  İzmir’de 3 bin kişi, ’laik ve bilimsel eğitim’ için yürüdü11.01.2015
  GündemGEZİ Parkı eylemlerinin ardından kurulan Birleşik Haziran Hareketi, İzmir’de ’Laik ve bilimsel eğitim için ayaktayız’ pankartı açarak yürüyüş yaptı.Yaklaşık 3 bin kişi, eylemin ardından Fransa’daki Charlie Hebdo katliamını protesto ederek, İzmir Fransız Konsolosluğu önünde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunup, ’Kalem silahla susturulamaz’ sloganı attı.
 • Ala’dan sapan savunması:Demir bilye kurşun etkisi yapıyor - berkin_elvan
  Ala’dan sapan savunması:Demir bilye kurşun etkisi yapıyor09.01.2015
  GündemİÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, gösterilerde güvenlik güçlerine karşı demir bilye ve sapan kullanılmasını suç sayan düzenlemeyi, “Demir bilye kurşun etkisi yapıyor, onun için tasarıya konuldu” sözleriyle savundu.CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner ise bu düzenlemenin Berkin Elvan tartışmalarını anımsattığını belirterek, “Bu kindar bir madde” dedi.MHP vekil de "Sapanı silah olarak sayıyorsanız sapan taşıma ve bulundurma ruhsatları için başvurular söz konusu olabilir." dedi.
 • Metin Göktepe'siz 19'uncu yıl - berkin_elvan
  Metin Göktepe'siz 19'uncu yıl08.01.2015
  GündemEvrensel Gazetesi muhabiri Metin Göktepe (28) gözaltında öldürülüşünün 19.yılında Esenler’deki mezarı başında anıldı.Metin’in annesi Fadime Ana, oğlunun mezarını öperek 'Başka Metinler ölmesin' dedi.Anma törenine katılanlar, Paris’teki Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıya dikkat çekmek için üzerinde “Je Suis Charlie” yazan dövizler taşıdı.
 • Polis bildiri dağıtan grubu gözaltına alınca arbede çıktı - berkin_elvan
  Polis bildiri dağıtan grubu gözaltına alınca arbede çıktı07.01.2015
  GündemDİYARBAKIR’da kendilerine ’Amed Halk Cephesi’ adını veren grubun, ’Berkin Elvan ile Uğur Kaymaz’ın katilleri cezalandırılsın’ başlığıyla bildiri dağıtmasına polis engel olmak isterken olaylar çıktı.Polis, direnen gruba biber gazıyla müdahale ederken, grup üyelerini yaka- paça gözaltına alırken arbede oldu.Çevrede toplananlar polisi tepki göstermesi üzerine, bir sivil polis ise elindeki sopayla bildiri dağıtan gençlerin yanı sıra bazı kişilere rast gele vurdu.
 • Bildiri dağıtan 20 kişi gözaltına alındı - berkin_elvan
  Bildiri dağıtan 20 kişi gözaltına alındı07.01.2015
  GündemDiyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde "Berkin Elvan ve Uğur Kaymaz'ın katilleri cezalandırılsın" yazılı bildiri dağıtan 20 kişi gözaltına alındı.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »