Berkin Elvan


 • Varsayalım taş attıberkin elvan -

  Varsayalım taş attı28.10.2014

  GÜNDEM

  Gezi eylemlerine 16 Haziran 2013’te yapılan müdahalede sırasında polisin gaz fişeği ile başından ağır yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın anne ve babası, oğulları için “Terör örgütünün maşası” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Savcı, ‘Polis, havaya sıkmadı’ dedi, 6 yıl istediberkin elvan -

  Savcı, ‘Polis, havaya sıkmadı’ dedi, 6 yıl istedi27.10.2014

  GÜNDEM

  OKMEYDANI’nda mayıs ayında Berkin Elvan’ın ölümünden sonra çıkan olaylarda, 22 Mayıs’ta bir yakınının taziyesine katılmak için gittiği cemevinde başına isabet eden polis kurşunuyla ölen Uğur Kurt’la ilgili iddianame tamamlandı.
 • Uğur Kurt iddianamesi mahkemedeberkin elvan -

  Uğur Kurt iddianamesi mahkemede27.10.2014

  GÜNDEM

  22 Mayıs 2014 tarihinde Okmeydanı Cemevi bahçesinde polis kurşunuyla hayatını kaybeden Uğur Kurt’un ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Hasan Yılmaz’ın 5 ay sonra tamamladığı iddianame, Başsavcılığın onayının ardından, yargılamanın yapılması için İstanbul 85.Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.İddianamede, Uğur Kurt’un babası Kemal Kurt ve eşi Narin Kurt "müşteki" olarak yer aldı.
 • Metiner: Kobani bahaneli yeni bir 'Gezi' kalkışması yapıldıberkin elvan -

  Metiner: Kobani bahaneli yeni bir 'Gezi' kalkışması yapıldı23.10.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Türkiye'nin özgüveni yüksek olan bir ülke olduğunu belirterek, "ABD'nin öngördüğü çerçevede politika üreten bir Türkiye yok, ABD'ye politikalarıyla da yön vermeye çalışan aktif bir Türkiye var" dedi.
 • Berkin eylemine katılan akademisyene slogan davasıberkin elvan -

  Berkin eylemine katılan akademisyene slogan davası23.10.2014

  GÜNDEM

  BERKİN Elvan’ın ölümüyle ilgili olarak Karaman’da yapılan basın açıklamasına katıldığı ve Başbakan Tayyip Erdoğan aleyhine slogan attığı gerekçesiyle akademisyen Elifhan Köse’nin de aralarında bulunduğu toplam 3 kişi hakkında, “hakaret” suçundan dava açıldı.Köse’in avukatı Genco Yıldırım, müvekkilinin hedef seçildiği iddia etti.
 • Akademisyene slogan davasıberkin elvan -

  Akademisyene slogan davası22.10.2014

  GÜNDEM

  BERKİN Elvan’ın ölümüyle ilgili Karaman’da yapılan basın açıklamasına katıldığı ve dönemin Başbakanı Tayyip ErdoKaraman’da yapılan ğan aleyhine slogan attığı gerekçesiyle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Başkanı Elifhan Köse’nin de aralarında bulunduğu 3 kişi hakkında, ‘hakaret’ suçundan dava açıldı.
 • Uğur Kurt'u vuran polisin 6 yıla kadar hapsi istendiberkin elvan -

  Uğur Kurt'u vuran polisin 6 yıla kadar hapsi istendi22.10.2014

  GÜNDEM

  Uğur Kurt'un Okmeydanı Cemevi'nde bir cenaze törenine katılmak için beklerken ölümüne neden olan polisin 3 yıldan 6 yıla kadar hapsi istendi.
 • Terör örgütünün maşasıydıberkin elvan -

  Terör örgütünün maşasıydı21.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘İç Güvenlik Reformu’nu açıkladığı dakikalarda, Türkiye’nin 90’lı yıllara dönmesine, güvenlikçi politikaların öne çıkmasına asla müsaade edilmeyeceğini söyledi.
 • Soma faciasımı protesto için üniversiteyi işgal eden öğrencilere davaberkin elvan -

  Soma faciasımı protesto için üniversiteyi işgal eden öğrencilere dava08.10.2014

  Gündem2008

  İzmir’de Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin yanı sıra Berkin Elvan’ın da ölümünü protesto edip, bu sırada baskılara maruz kaldıkları iddiasıyla Ege Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü binasını işgal eden, kapılarını zincirleyip çatısına çıkan 38 öğrenci hakkında dava açıldı.Eğitim öğretim hakkına engel olmak, kamu malına zarar vermek, görevi yaptırmamak için direnme, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet ile terör örgütü propagandası yapmakla suçlanan öğrencilerin her biri için 21’er yıl hapis cezası istendi.
 • Gezi'nin kayıpları 'Gezi Resmi'nde buluştuberkin elvan -

  Gezi'nin kayıpları 'Gezi Resmi'nde buluştu05.10.2014

  Keyif

  Ressam Haydar Özay, TMMOB Mimarlar Odası Karaköy Şubesi’nde duvara astığı 50 metrekarelik dev tuvale Gezi olaylarını resmetti.Haydar Özay’ın ‘Gezi Resmi’ Ekim ayı boyunca burada görülebilecek.
 • Güvercin sesi, salyangoz iziberkin elvan -

  Güvercin sesi, salyangoz izi02.10.2014

  Keyif

  Hayko Bağdat’ın Salyangoz’u, “Müslüman mahallesinde salyangoz satmayı değil, bizzat salyangoz olmayı anlatıyor.” Ama, üstüne tuz atanlara kırgın değil hiç.Eski yaralarından bakıp gülümsüyor.
 • Anneler kızlarınızı teslim etmeyinberkin elvan -

  Anneler kızlarınızı teslim etmeyin27.09.2014

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ortaöğretimde türban kararı için, “Türkiye’yi hayatın neşesine düşman, çocuk cıvıltısına düşman, IŞİD zihniyetine teslim etmemek 76 milyonun, özellikle kız çocuk annelerinin ortak sorumluluğu” dedi.Hürriyet’in konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
 • Mehmet Ayvalıtaş duruşması ertelendiberkin elvan -

  Mehmet Ayvalıtaş duruşması ertelendi21.09.2014

  Gündem2008

  Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ümraniye’de gerçekleşen yürüyüş sırasında 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili görülen davanın 4.duruşması görüldü.
 • Berkin Elvan soruşturması yerinde sayıyorberkin elvan -

  Berkin Elvan soruşturması yerinde sayıyor18.09.2014

  Gündem2008

  Gezi olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeği kapsülü sonrası komaya giren ve 269 gün sonra da hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten savcının başki bir şehire atanmasından 3 ay sonra yerine yeni savcı atandı.Soruşturmayı yürütecek yeni savcı Mehmet Selim Kiraz.
 • Kanat ATKAYA

  Ben müsterih değilim Vali Beyberkin elvan -

  Ben müsterih değilim Vali Bey17.09.2014

  Yazarlar

  HÜSEYİN Avni Mutlu, İstanbul Valiliği’nden merkeze alınmasını iki rekat şükür namazı kılarak karşıladığını belirtti ve “Müsterihim” dedi.
 • Hasan Ferit Gedik Duruşması yine başlayamadıberkin elvan -

  Hasan Ferit Gedik Duruşması yine başlayamadı14.09.2014

  Gündem2008

  Dünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda görülen Gülsuyu olayları davasında 3.duruşma da başlamadan ertelendi.Mahkeme başkanı, duruşma için tahsis edilen salonun tarafların sayısı ve yargılamanın süresi dikkate alındığında yetersiz olduğunu belirtti.Mahkeme Başkanı, kamu güvenliği nedeniyle davanın nakli konusunda talep ile birlikte dosyanın Adalet Bakanlığı'na gönderilmesine ve Yargıtay'ın bu konuda vereceği kararın beklenmesine hükmetti.Duruşmada söz alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Salonda hava 40 derecedir.Bu salon yargılama yapılmaya elverişli değildir" dedi.
 • Berkin Elvan’ın babası: "Şimdi mezarını yaptırabiliriz"berkin elvan -

  Berkin Elvan’ın babası: "Şimdi mezarını yaptırabiliriz"11.09.2014

  Gündem2008

  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu ayki oturumunda CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever tarafından gündeme getirilen, Berkin Elvan’ın ailesinin, oğullarının mezar yanının kendilerine verilmesine ilişkin talebine İBB Mezarlıklar Müdürlüğü’nden olumlu yanıt geldi.
 • İBB Meclisi’nde Berkin Elvan polemiğiberkin elvan -

  İBB Meclisi’nde Berkin Elvan polemiği10.09.2014

  Gündem2008

  CHP, Mezarlıklar Müdürü’nü Meclis’e şikayet etti.Berkin’in mezar yanının, annesine verilmesi için Meclis’ten yetki istedi.
 • Anma yürüyüşünde Beşiktaş atkısıberkin elvan -

  Anma yürüyüşünde Beşiktaş atkısı09.09.2014

  Gündem2008

  ANTALYA’da, ODTÜ protestolarına destek eylemi sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ı anma yürüyüşünde, Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitirenlerin fotoğrafının bulunduğu Beşiktaş atkısı açıldı.
 • CHP'de kurultay günüberkin elvan -

  CHP'de kurultay günü04.09.2014

  Gündem2008

  Genel Başkanın belirleneceği CHP'nin 18.Olağanüstü Kurultayı Ankara'da başladı.Kurultayın teması 'Birlik ve Kardeşlik'.Salonda da birlik ve kardeşliği simgeleyen görüntüler vardı.Genel Başkanlık için yarışan Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce salona girdiğinde tokalaştı, sarıldı.Yan yana oturan iki isim gazetecilerin bir kez daha görüntü almak istemeleri üzerine tekrar ayağa kalktı ve bir kez daha tokalaştı.Kılıçdaroğlu 944, Muharrem İnce 177 imzayla genel başkanlığa aday gösterildi.Genel başkan seçimi için oy kullanma işlemi saat 14.30'da başladı.Muharrem İnce oyunu kullandıktan sonra ''Oyumu Başbakan adayına verdim'' dedi, Kılıçdaroğlu ise ''Takdir kurultayın'' ifadelerini kullandı.Oylama sonucunda Kılıçdaroğlu, İnce'nin aldığı 415 oya karşı 740 oyla yeniden CHP Genel Başkanı seçildi.
 • Ethem Sarısülük Davası'nda karar: Sanık polis Ahmet Ş.'ye 7 yıl 9 ay hapis cezasıberkin elvan -

  Ethem Sarısülük Davası'nda karar: Sanık polis Ahmet Ş.'ye 7 yıl 9 ay hapis cezası02.09.2014

  Gündem2008

  Gezi olayları sırasında Ankara'da polisin silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük davasında yargılanan polis memuru Ahmet Ş., hakkında karar çıktı.Sanık polis “Olası kastla adam öldürme” suçundan 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.Kararın açıklanmasının ardından mahkeme salonunda arbede çıktı.Ethem'in annesi karara isyan edip gözyaşlarına boğuldu.
 • Ödül gibiberkin elvan -

  Ödül gibi02.09.2014

  Gündem2008

  Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ü vuran ve 13 ay sonra tutuklanan polis memuru Ahmet Şahbaz ‘Olası kastla adam öldürmek’ suçundan 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.1 aydır tutuklu olan Şahbaz, İnfaz Kanunu’na göre 4 yıl 1 ay sonra cezaevinden çıkacak.
 • Burak Can cinayetinde sanığın savunması: 'Kızlara hava atmak için havaya ateş ettim'berkin elvan -

  Burak Can cinayetinde sanığın savunması: 'Kızlara hava atmak için havaya ateş ettim'02.09.2014

  Gündem2008

  Berkin Elvan'ın cenaze töreninin ardından Okmeydanı'nda çıkan olaylarda öldürülen Burak Can Karamanoğlu cinayeti ile ilgili olarak üçü tutuklu, biri firari toplam 5 sanıklı davaya başlandı.İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, ölen Burak Can Karamanoğlu'nun ailesinden kimse katılmazken, tutuklu sanıklar Oğuz K., Volkan G.ve Zafer Karadağ ile tutuksuz sanık Mustafa S.ve avukatları katıldı.Burak Can'ın vurulduğu silahı kullandığı iddia edilen sanık Oğuz K., sorgusunda, terör örgütü üyesi olmadığını belirterek, “Terörist hiç değilim.Vatanını milletini seven biriyim.Örgütün çağrısı üzerine orada bulunuyor değildim.Orada oturduğum için, olay tarihinde orada bulunmam normaldir" dedi.
 • Ergenekon’da 16.5 yıl hapis cezası alan teğmen: Daha halkçı ve hümanist oldum Berkin Elvan’ın cenazesine katıldımberkin elvan -

  Ergenekon’da 16.5 yıl hapis cezası alan teğmen: Daha halkçı ve hümanist oldum Berkin Elvan’ın cenazesine katıldım30.08.2014

  Hayat

  2008’de Kara Havacılık Okulu’ndan mezun olur olmaz birliğinde gözaltına alındı.Ergenekon operasyonlarında tutuklanan ilk subay oldu.Türkiye onu ‘sehven’ olayıyla tanıdı.Teğmen Mehmet Ali Çelebi’den söz ediyoruz.Dava dosyası Yargıtay’da bekleyen Çelebi, 2008’den bu yana yaşadıklarını ‘Teğmen’ adlı kitapta anlatınca bir araya geldik.
 • Demirtaş: büyük haksızlık yapılıyorberkin elvan -

  Demirtaş: büyük haksızlık yapılıyor30.07.2014

  Gündem2008

  MERSİN’de düzenlenen mitingde halka ve partililere seslenen Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, seçim sürecinde demokratik yarış adı altında büyük bir haksızlık yaşandığını söyledi.
 • Işıtan Önder, radyo-televizyon-sinema okuyacakberkin elvan -

  Işıtan Önder, radyo-televizyon-sinema okuyacak23.07.2014

  Eğitim

  İzmit’te Gazi Anadolu Lisesi’ni birincilikle bitiren ve mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada Gezi Parkı olaylarına değindiği için okul disiplin kurulu kararıyla okul birinciliği elinden alınan Işıtan Önder, Mimar Sinan Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon okuyacak.
 • Yavuz Bingöl'e tepkiberkin elvan -

  Yavuz Bingöl'e tepki23.07.2014

  Ege

  NARLIDERE’de bir grup Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi yanındaki Yavuz Bingöl Sokak levhası önünde toplandı.Sanatçının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iftarına katılmasını protesto eden grup, tabelanın üzerine “Berkin Elvan” yazısı yapıştırdı.
 • Işıtan Önder, radyo-televizyon-sinema okuyacakberkin elvan -

  Işıtan Önder, radyo-televizyon-sinema okuyacak22.07.2014

  Gündem2008

  İZMİT’te Gazi Anadolu Lisesi’ni birincilikle bitiren ve mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada Gezi Parkı olaylarına değindiği için okul disiplin kurulu kararıyla okul birinciliği elinden alınan Işıtan Önder Radyo Sinema Televizyon okuyacak.
 • "ABF: Davete katılmıyoruz çünkü…”berkin elvan -

  "ABF: Davete katılmıyoruz çünkü…”20.07.2014

  Gündem2008

  Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) bugün Ankara Mülkiyeliler Birliği'nde Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın Alevilere yönelik 'iftar daveti' ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.ABF Genel Başkanı Fevzi Gümüş, AKP'nin Alevi düşmanlığının açık, met ve planlı olduğunu söyledikten sonra "Davete katılmayacağız çünkü; Gazze'de, Suriye'de, Irak'ta çocuklar ölürken, lüks lokantalarda iftar sofralarında, sahte gülücüklerin atılacağı ve yalan demeçlerin verileceği 'haram sofrasında' oturmak Alevilere yakışmaz" dedi.
 • Doğaya Dokunuyorum’a şenlikli kapanışberkin elvan -

  Doğaya Dokunuyorum’a şenlikli kapanış19.07.2014

  Ankara

  Başkentli çocuklar, “Doğaya Dokunuyorum” etkinliği ile doğanın hakimi değil bir parçası oldukları bilincini kazandı.Etkinlik boyunca, yaptıkları çevre temalı maketleri ve resimleri sergileyen çocuklar kapanış töreninde doyasıya eğlendi.
 • Demirtaş: "301 milyarder ölmüş olsaydı"berkin elvan -

  Demirtaş: "301 milyarder ölmüş olsaydı"19.07.2014

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı adayı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Çankaya Türk'ün, Kürt'ün, Alevi'nin Çankaya'sı olamaz.Hepimizin Çankaya'sı olursa onun bir anlamı olur" dedi.
 • Okul birinciliğinin iadesi için bugün sonberkin elvan -

  Okul birinciliğinin iadesi için bugün son16.07.2014

  Eğitim

  İzmit’te Gazi Anadolu Lisesi mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada Gezi Parkı olaylarına değindiği için okul disiplin kurulu kararıyla okul birinciliği elinden alınan Işıtan Önder ile ilgili Kocaeli 2’nci İdare Mahkemesi’nin yürütmenin durdurulması kararının ardından, bugün mahkeme kararının uygulanması için zamana karşı yarış başlatıldı.
 • Işıtan Önder ile ilgili mahkemeden yürütmeyi durdurma kararıberkin elvan -

  Işıtan Önder ile ilgili mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı15.07.2014

  Gündem2008

  İzmit’te Gazi Anadolu Lisesi’ni birincilikle bitiren ve mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada Gezi Parkı olaylarına değindiği için okul disiplin kurulu kararıyla okul birinciliği elinden alınan Işıtan Önder ile ilgili olarak Kocaeli 2’nci İdare Mahkemesi yürütmenin durdurulmasına karar verdi.Öğrencinin anne ve babası mahkeme kararını bekletmeden okul yönetimine vermelerine rağmen, okul yönetiminin kendilerine toplantı yapacaklarını söylediğini, oysa üniversite tercihlerinin yarın sona ereceğini belirterek biran önce kararın YÖK’e bildirilmesini istediler.
 • Cengiz ÇANDAR

  'Gönlümün cumhurbaşkanı'berkin elvan -

  'Gönlümün cumhurbaşkanı'15.07.2014

  Yazarlar

  Selahattin Demirtaş, bir süre önce bir televizyon kanalında da söyledim, “Benim gönlümün cumhurbaşkanı." Dün yaptığı sunum ve konuşma ile bunun böyle olduğunu ve niçin öyle olduğunu tasdik etmiş oldu.
 • Bayrağın onurunu elbette korurumberkin elvan -

  Bayrağın onurunu elbette korurum15.07.2014

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bayrağı hepimizi temsil eder.Cumhurbaşkanı olsam da, olmasam da Türkiye Cumhuriyeti bayrağını layık olduğu şekilde, bütün toplumu temsil edeceği onurunu, elbette ki korumak isterim” dedi.‘Yeni Yaşam Çağrısı’ başlıklı seçim bildirgesini 24 dakikalık konuşmayla açıklayan Demirtaş, sorular üzerine de özetle şunları söyledi:
 • İsmet BERKAN

  Irkçılık, linç kültürü ve bizim büyük riyakârlığımız.berkin elvan -

  Irkçılık, linç kültürü ve bizim büyük riyakârlığımız.15.07.2014

  Yazarlar

  GEÇENLERDE Suriyeli mültecilerin durumunu kamplara giderek yazan Sedat Ergin anlatıyordu.Türkiye’deki Suriyeli sayısı, resmisi-gayriresmisi toplamda 1 milyonun üzerindeydi.Ve bu insanların ülkemizdeki, şehirlerimizdeki, mahallelerimizdeki ‘misafir’likleri öyle kısa sürecek gibi de görünmüyordu.
 • Demirtaş: Seçilirsem Allah Erdoğan'a yardım etsinberkin elvan -

  Demirtaş: Seçilirsem Allah Erdoğan'a yardım etsin14.07.2014

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı seçiminde izleyeceği yol haritasını açıkladığı toplantıda "Ben kazanır da cumhurbaşkanı olur ve Başbakan da Erdoğan olursa Allah ona yardım etsin.Demokrasiye, çoğulculuğa alışacak.Öyle toplantılarda ‘kalk gidiyoruz’ diyemeyecek" dedi.
 • AKP’ye oy veren düşmanımız değildirberkin elvan -

  AKP’ye oy veren düşmanımız değildir13.07.2014

  Gündem2008

  HDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, dün Ermeni, Süryani, Rum ve Yahudi cemaatlerinin inanç temsilcileriyle İstanbul’da bir araya geldi.
 • Anne Emel Korkmaz: Ali İsmail'i kalbime kazıdımberkin elvan -

  Anne Emel Korkmaz: Ali İsmail'i kalbime kazıdım13.07.2014

  Gündem2008

  Eskişehir’deki Gezi olayları sırasında yediği dayak sonucu yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, oğlunun adını sol koluna dövmeyle yazdırdı, adını taşıyan kolyeyi boynuna taktı.Anne Korkmaz, "Oğlum geri gelmeyecek.O acı dinmeyecek.Ama, katiller de rahat sokakta dolaşmasınlar.Adaleti bulmak için Kayseri’deyiz" dedi.
 • Ali İsmail Korkmaz davasının 3'ncü duruşmasında tutuklama yokberkin elvan -

  Ali İsmail Korkmaz davasının 3'ncü duruşmasında tutuklama yok13.07.2014

  Gündem2008

  Eskişehir'deki Gezi eylemleri sırasında polisler tarafından dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversiteli Ali İsmail Korkmaz davasının üçüncü duruşması Kayseri'de yapıldı.Duruşmada Ali İsmail'in otopsi raporları okunurken annesi Emel Korkmaz dayanamayıp fenalaştı.Bir süre dışarı çıkarılan anne Emel Korkmaz, daha sonra tekrar salondaki yerini aldı.Anne Emel Korkmaz oğlunun dövülme şekli anlatılırken sanıklara dönerek, "Allah belanızı versin, kızınıza mı tecavüz etti, dayanamıyorum hakim bey" deyince salon karıştı.Duruşma 09 Ekim'e ertelendi.
 • Demirtaş’tan Başbakan Erdoğan’a Berkin mesajıberkin elvan -

  Demirtaş’tan Başbakan Erdoğan’a Berkin mesajı12.07.2014

  Gündem2008

  CUMHURBAŞKANLIĞI seçim kampanyaları için İstanbul’da bulunan HDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, “Başbakanın kullandığı dil kamplaşmaya ve gerilim yaratmaya dönüktür.Bu dilden vazgeçmediği sürece 76 milyon kişinin cumhurbaşbakanıyım dememeli.Bütün Türkiye’yi kucaklayan bir mesaj vermediyse, Sivas katliamı ile yüzleşmediyse, Rojova’daki katliamlara dur demediyse, Roboskili ailelerinden özür dilemediyse, Berkin Elvan’ın annesinden özür dilemediyse asla Türkiye’nin cumhurbaşkanı olmayacaktır” dedi
 • Vizyon yok misyon varberkin elvan -

  Vizyon yok misyon var12.07.2014

  Gündem2008

  CUMHURBAŞKANI adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın vizyon ortaya koymadığını, misyon dayattığını iddia etti ve “Roboski ailelerinin, Berkin Elvan’ın, Ali İsmail Korkmaz’ın, Ethem Sarısülük’ün annesinin, babasının cumhurbaşkanı olabilecek misin?” diye sordu.Seçim ziyaretlerini dün de sürdüren Demirtaş, salı günü ‘cumhurbaşkanlığı tutum belgelerini’ açıklayarak şunları söyledi:
 • Ayşe ARMAN

  Reşit insanların özel hayatlarına müdahale kimin haddine?berkin elvan -

  Reşit insanların özel hayatlarına müdahale kimin haddine?12.07.2014

  Yazarlar

  Hiç kıvırtmayayım.Sloganı sevmedim, hatta başta Zaytung haberi zannettim.
 • Reşit insanların özel hayatlarına müdahale kimin haddine?berkin elvan -

  Reşit insanların özel hayatlarına müdahale kimin haddine?12.07.2014

  Hayat

  Turgut Özal 'Tonton'du.Ben de kendime 'Somun Baba' diyorum.Ayşe Arman İhsanoğlu ve ailesiyle konuştu.
 • Ekmeleddin İhsanoğlu seçim bildirgesini açıkladıberkin elvan -

  Ekmeleddin İhsanoğlu seçim bildirgesini açıkladı09.07.2014

  Gündem2008

  Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarında kullanacağı slogan ve logo ile seçim bildirgesini açıkladı.Eşiyle el ele toplantının yapılacağı salona gelen İhsanoğlu, sözlerine duayla başladı, kendisiyle ilgili bazı kanallarda ''Ekmel Bey'i aciz gösterin'' diye iddiaların olduğunu da öne sürdü.İhsanoğlu, Köşk seçimindeki rakibi Başbakan Erdoğan ile de mükemmel bir dostluğunun olduğunu vurguladı.Bu arada Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim şarkısı da basın mensuplarıyla paylaşıldı.Şarkının adı 'Ekmeli'.
 • Hangisi teröristberkin elvan -

  Hangisi terörist08.07.2014

  Gündem2008

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Meclis Genel Kurulu’nda kürsüye elinde fotoğraflarla çıktı.
 • Valilik, Uğur Kurt'u vuran polise soruşturma izni verdiberkin elvan -

  Valilik, Uğur Kurt'u vuran polise soruşturma izni verdi08.07.2014

  Gündem2008

  Okmeydanı’nda çıkan olaylar sırasında açılan ateşle Okmeydanı Cemevi’nin bahçesinde vurulan Uğur Kurt’un ölümüne ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru S.K.hakkında soruşturma izni verildi.İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu imzalı kararda olayın nasıl gerçekleştiği de yer aldı.Okmeydanı'nda aracına molotof isabet eden polis panik halinde dışarı çıktı, geri dönüp silahını aldı ve tetiği çekti.
 • Çıkan ilk kurşunla hayatını kaybettiberkin elvan -

  Çıkan ilk kurşunla hayatını kaybetti08.07.2014

  Gündem2008

  Açtığı ateşle Okmeydanı Cemevi bahçesindeki Uğur Kurt’u vuran polis memuru S.K.’nın molotof isabet eden zırhlı araçtan indikten sonra dönüp silahını alarak ateş ettiğini ortaya çıkaran görüntüleri çıktı.
 • Savcı: Kasten öldürdü en az 20 yıl verinberkin elvan -

  Savcı: Kasten öldürdü en az 20 yıl verin07.07.2014

  Gündem2008

  Ankara’daki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük’ü öldürmekle suçlanan polis memuru Ahmet Şahbaz, yaklaşık 1 yıllık aradan sonra tutuklandı.Savcı, sanık polisin olası ‘kasten adam öldürme’ suçundan en az 20 yıl hapisle cezalandırılmasını talep etti.Duruşma sonunda çıkan olaylarda jandarma, Sarısülük Ailesi’nin avukatlarını darp etti.
 • Başbakan’a hakaretten 28 kişiye para cezasıberkin elvan -

  Başbakan’a hakaretten 28 kişiye para cezası01.07.2014

  Gündem2008

  GEZİ eylemleri sırasında vurularak öldürülen Berkin Elvan için Bursa’nın Mudanya ilçesinde yürüyüş düzenleyen gruptan 28 kişi hakkında, Başbakan Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dava açıldı.
içinde

Berkin Elvan


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz