Arşiv
Yazarlara Göre
Doğan HIZLAN241Yalçın BAYER114Ömür GEDİK83Cengiz SEMERCİOĞLU82Kanat ATKAYA55Mehmet Ali BİRAND55Ayşe ARMAN48Onur BAŞTÜRK43Yalçın DOĞAN32Ahmet HAKAN28Melike Karakartal27Rıza Özel25Gila BENMAYOR24Mehmet Y. YILMAZ22Yaşar AKSOY20Yılmaz ÖZDİL20Ertuğrul ÖZKÖK18Pakize SUDA17Yaşar SÖKMENSÜER17Ayçe DİKMEN16Emin ÇÖLAŞAN16Mehmet Uğur YÜKSEL16Özdemir İNCE16Uğur VARDAN15Kubilay KESKİN14Uğur CEBECİ14Melis ALPHAN13Ali Atıf BİR12Doğan ULUÇ12Ebru ÇAPA12Tufan TÜRENÇ12İsmet SOLAK12Seçkin TÜRESAY11Taha AKYOL11Vahap MUNYAR11Banu TUNA10Fatih ÇEKİRGE10Mehmet YAŞİN10Murat BARDAKÇI10Tolga AKYILDIZ10Rauf TAMER9Tolga TANIŞ9İzzet ÇAPA9Şenay DÜDEK9Ayşegül DOMANİÇ YELÇE8Mevlüt TEZEL8Ayşen GÜR7Gökhan KİMSESİZCAN7Hikmet Demirkol7Yonca TOKBAŞ - Kelebek7İsmet BERKAN7Adnan KAYA6Ayşe ÖZEK KARASU6Deniz SİPAHİ6Gülse BİRSEL6Güzin Abla6Rahmi TURAN6Serdar TURGUT6Yorgo KIRBAKİ6Figen BATUR5Melike Birgölge5Nihat DEMİRKOL5Niobe5Yurtsan ATAKAN5Aylin Anne4Bünyamin SÜRMELİ4Ezgi Başaran4Ferai TINÇ4Hadi ULUENGİN4Nil KARAİBRAHİMGİL4Nora ROMİ4Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU4Selim AKÇİN4Selim Türsen4Sibel Arna4Tekin ARAL4Uğur DÜNDAR4Yasemin BORAN4Yonca TOKBAŞ4Ateş Yalazan3Bahar AKINCI3Banu ŞEN3Bekir COŞKUN3Cüneyt ÜLSEVER3Eyüp CAN3Gülçin TELCİ3Haldun ARMAĞAN3Osman Giritli3Sevil ATASOY3Soner YALÇIN3Tuğrul ŞAVKAY3Ahmet Mümtaz TAYLAN2Ajda PEKKAN2Akif BEKİ2Armağan ÇAĞLAYAN2Ayşe ARAL2Cemal TÜKEL2Cengiz ÇANDAR2Cengiz ÖZDEMİR2Ebru Güzel2

Belgesel

Belgesel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Belgesel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.203 Belgesel haberi bulunmuştur.

Belgesel filmler belli konular üzerinde yapılan araştırmaların sonuçlarının estetik kaygılarla seyirciye yansıtılmasına dayanan sinema yöntemidir.

Belgeseller, sinemanın ilkel olduğu dönemden bu yana kendisini var etmiş bir yöntemdir. Bu yönüyle drama sinemasının alt yapısının oluşumunda önemli bir yeri vardır. Belgesellerin genel olarak toplumsal olaylara referans olması beklenir ancak bununla birlikte yaşamda referans noktaları olmayan birçok belgesel de vardır. Belgesellerin bilimsel çalışma metotuna bağlı kalması çalışmanın niteliğini gösterir.

Belgesel Haberleri

3.5 liraya Afrika safari nasıl yapılır!

3.5 liraya Afrika safari nasıl yapılır!

‘Olur mu?’ demeyin, olur... Ama İzmir’de... Büyükşehir Belediyesi’nin Çiğli Sasalı’da kurduğu İzmir Doğal Yaşam Parkı, ‘Kara Kıta’yı, gitmek için zamanı ve imkânı olmayanların ayağına getiriyor. Üstelik sivillere 3,5, öğrencilere ise sadece 1,25 TL’ye... 0-6 yaş grubu, engelliler, gazi ve şehit yakınlarına ise ücretsiz.

28.6.2016Seyahat
Ödül töreninde Barış Manço’dan söyledi

Ödül töreninde Barış Manço’dan söyledi

Hollanda’da genç yaşına rağmen yaptığı özgün müzikle uluslararası üne kavuşan Karsu Dönmez, ülkenin saygın müzik ödülleri arasında yer alan ‘Edison Caz Ödülünü’ kazandı.

26.6.2016Avrupa
70’inci yaşını Bremen’de kutladı

70’inci yaşını Bremen’de kutladı

Besteci, şarkıcı, yazar ve film yönetmeni Zülfü Livaneli 70’inci yaş gününü Almanya’nın Bremen kentinde Alman ve Türk dostları tarafından düzenlenen etkinliklerle kutladı.

23.6.2016Avrupa
N'olur Ayrılalım'ın oyuncu kadrosunda kimler var?

N'olur Ayrılalım'ın oyuncu kadrosunda kimler var?

Farklı konusu ve güçlü oyuncu kadrosuyla yazın beklenen dizisi N’olur Ayrılalım’dan görüntüler gelmeye devam ediyor. İkinci teaser'i yayınlanan dizide,  Modern Telli Baba karakteri Ulaş izleyiciyle buluşuyor.

22.6.2016Kelebek
Metropolde var olmak!

Metropolde var olmak!

Vahşi bir ormanda hayatta kalmak, İstanbul gibi büyük şehirlerde hayatta kalmaya çalışmaktan daha kolay olsa gerek.

20.6.2016Kampüs
Düğün çekimleri dışarı taştı fiyatlar uçtu

Düğün çekimleri dışarı taştı fiyatlar uçtu

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte dünya evine girecek çiftleri bekleyen zorlu ekonomik süreçler arasında artık fotoğraf ve video çekimi de var. Düğün fotoğrafları ve video çekimini stüdyo yerine farklı konsept ve değişik mekanlara taşımak isteyen çiftler, 15 bin liraya varan rakamları gözden çıkarmak durumunda kalıyor. Çekim için tercih edilen İstanbul'daki mekanların saatlik ücreti 200 lira ila 2 bin lira arasında değişiyor.

17.6.2016Ekonomi
Denizkızı gerçek midir?

Denizkızı gerçek midir?

Küçük denizkızı masalını hatırlamayanınız yoktur. Küçükken yatmadan önce çoğumuz kırmızı saçlı Ariel'le suyun derinliklerinde rüyalara daldık. Mitolojiye göre ise denizkızları binlerce yıl önce yaşamış yaratıklar. Fakat 2012'de Animal Planet'in Madagaskar açıklarında çektiği video denizkızlarının gerçek olduğu iddiasına dair önemli bir ipucuydu. Peki denizkızlarının binlerce yıllık tarihinin ardında yatan gizem ne?

10.6.2016Seyahat
Öğrenciler Çanakkale belgeseli çekti

Öğrenciler Çanakkale belgeseli çekti

İlkokul 3’üncü sınıf öğrencilerinin hazırladığı "101. Yılında Atalarının İzinde" belgeselinin gala gösterimi yapıldı.

9.6.2016Eğitim
Hayatlarını kurtaran kadına böyle vefa gösterdiler

Hayatlarını kurtaran kadına böyle vefa gösterdiler

ABD'li Linda Koebner'in, 25 yıl önce laboratuvar kafeslerinden kurtardığı şempanzelerle karşılaştığı anın görüntüleri, izleyenlerin gözlerini yaşarttı.

8.6.2016Dünya
Alp Buğdaycı hayatını kaybetti

Alp Buğdaycı hayatını kaybetti

Arkadaşı Metin Kaçan'la beraber Güneş K'ya işkence ve tecavüz suçlamasıyla hüküm giyen Alp Buğdaycı dün 13.00 sıralarında Metris Cezaevi'nde fenalaştı. Eski spiker kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. İlk bulgulara göre ölüm nedeni kalp krizi. Avukatının verdiği bilgiye göre karar kesinleşince Buğdaycı’ya yeniden cezaevi yolu göründü. Kaçak duruma düşen Buğdaycı, Beyazıt’ta yapılan bir kimlik kontrolünde yakalandı ve cezaevine konuldu. Buğdaycı 5.5 ay sonra tahliye olacaktı.

3.6.2016Gündem
Türkiye'den Almanya'ya yanıt geldi

Türkiye'den Almanya'ya yanıt geldi

Dışişleri Bakanlığı, Almanya Federal Meclisi'nde 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarına ilişkin karar tasarısının onaylanmasını eleştirerek, "Alman Federal Parlamentosu'nun 2 Haziran 2016 tarihinde aldığı karar anılan kurumun itibarı bakımından utanç vericidir. Ermeni anlatısını tartışılmaz bir gerçek gibi dayatmaya çalışan, cehalet ve hukuka saygısızlık örneği bir karar. Bu önyargılı ve mantık dışı siyasetin ciddi bir öz eleştiriye ihtiyacı olduğu ortadadır. Türkiye'nin Alman Federal Parlamentosu'ndan öğreneceği hiçbir şey yoktur" dedi.

2.6.2016Gündem
Haydarpaşa’daki kitap günlerine yoğun ilgi

Haydarpaşa’daki kitap günlerine yoğun ilgi

Kadıköy Belediyesi’nin Haydarpaşa tren garında düzenlediği kitap günlerini ilk gün 10 bin okur ziyaret etti.

2.6.2016Kampüs
Facebook'ta 24 saat canlı yayın dönemi başlıyor

Facebook'ta 24 saat canlı yayın dönemi başlıyor

Dünya genelinde bir gün içerisinde en çok ziyaret edilen sosyal medya sitesi olan Facebook, yeni canlı yayın videosu özelliğini duyurdu. Artık 24 saat canlı yayın yapılabilecek.

24.5.2016Teknoloji
5 TL’de büyük hata

5 TL’de büyük hata

Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Merkez bankası’nın 5 TL üzerindeki DNA hatasınını bulduğunu ancak uyarılarına rağmen bunun düzeltilmediğini söyledi

21.5.2016Gündem
' Üç Kız Kardeş ' son kez festival izleyicisiyle

' Üç Kız Kardeş ' son kez festival izleyicisiyle

Çehov'un ünlü klasiği ünlü Makedon yönetmen Aleksandar Popovski'nin yenilikçi rejisiyle 20. İstanbul Tiyatro Festivali programında 22 Mayıs Pazar günü Caddebostan Kültür Merkezi'nde son kez festival izleyicisiyle buluşuyor.

20.5.2016Keyif
Fotoğraf tutkusu peşinde 20 ülke ve 52 şehir

Fotoğraf tutkusu peşinde 20 ülke ve 52 şehir

Özge Özçep (29) pazarlama uzmanı. En büyük motivasyon kaynağı, farklı kültürlere karışmak ve fotoğraf çekmek. Öyle ki televizyonda izlediği belgeseldeki yaşam tarzını merak edip yola koyulacak kadar fotoğraf tutkunu. Onun için önce seyahat geliyor, sonra iş... Bugüne kadar 20 ülke ve 52 şehir gezdi. En ilginç deneyimini Etiyopya’da Mursi Kabilesi’ni fotoğraflarken geçirdi. Hatta bu fotoğraflardan oluşan bir de sergi açtı.

16.5.2016Seyahat
Dünyanın en iyi sinema okulları hangileri?

Dünyanın en iyi sinema okulları hangileri?

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu QS, 2015’in en iyi sinema okullarını belirledi. Amerika, Avrupa ve Asya olarak üç bölgede belirlenen dünyanın en iyi sinema okullarının ortak noktası ise, yüksek eğitim kaliteleri ve sektörel bağlantıları ile dikkat çekmeleri.

14.5.2016Eğitim
D-Smart, Effie’de, altın ödülleri topladı

D-Smart, Effie’de, altın ödülleri topladı

D-Smart, “Televizyonunuz Sizi Uyutmasın” kampanyası ile, en prestijli reklam ödülleri arasında yer alan 'Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda iki “Altın Effie” ödülünün sahibi oldu.

12.5.2016Ekonomi
Kırmızı Lale Film Festivali 4. kez perdelerini açıyor

Kırmızı Lale Film Festivali 4. kez perdelerini açıyor

Avrupa’da adını hızla duyuran Kırmızı Lale Film Festivali 27 Mayıs - 4 Haziran 2016 tarihleri arasında başta Rotterdam ve Amsterdam olmak üzere Hollanda’nın 6 büyük şehrinde 4. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

12.5.2016Keyif
Yüzen otomobil projesi birincilik getirdi

Yüzen otomobil projesi birincilik getirdi

KÜRESEL ısınma ve iklim değişiklikleri sonucu meydana gelen taşkın, tsunami ve sel felaketlerinde ya da otomobilin denize, göle düşmesinde araç içindekilerin güvenli olarak kurtulabilmesini amaçlayan proje geliştirildi.

12.5.2016Ege
Nikâha 6 bin davetli

Nikâha 6 bin davetli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile işadamı Özdemir Bayraktar’ın oğlu Selçuk Bayraktar’ın 14 Mayıs’ta Küçükçekmece’deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde kıyılacak nikâhının davetiyeleri ortaya çıktı. 6 bin kişinin davet edildiği nikâhın şahitleri arasında Başbakan Ahmet Davutoğlu da olacak.

11.5.2016Gündem
Hülya Koçyiğit: Engin bana 'teyze' diyor

Hülya Koçyiğit: Engin bana 'teyze' diyor

Hülya Koçyiğit, kızı Gülşah Alkoçlar ile birlikte İstiye Park'taki 'Anneler günü' söyleşisine katıldı.

10.5.2016Paparazzi
Fransa'da öğrencilere terör propagandası

Fransa'da öğrencilere terör propagandası

Fransız ve Alman ortaklığındaki devlet kanalı ArteFr, terör örgütü YPJ’nin propagandasını yaptığı belgeselin tanıtımını, çok sayıda Türk öğrencinin de okuduğu bir lisenin önüne taşıdı.

10.5.2016Dünya
Belgeselin galası Almanya'da yapıldı

Belgeselin galası Almanya'da yapıldı

Osman Okkan. Türkiye’de, başkent Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Türk işgücü göçü başladıktan birkaç yıl sonra 1965 yılında öğrenim yapmak için Almanya’ya geldi. Münster Üniversitesi’nde Ekonomi, Sosyoloji ve Siyasal Bilimler öğrenimi yaptı.

7.5.2016Avrupa
Oak Adası'nın laneti

Oak Adası'nın laneti

Efsanelere konu olan Oak adası, Kanada'nın Nava Scotia Adası yakınlarında küçük bir ada. Söylentilere göre Oak adasında kimsenin tahmin edemediği bir hazine gizli. O hazineyi bulmak isteyenlerin başına gelenler ise oldukça ürkütücü...

6.5.2016Seyahat
Efsane tünel belgesel oldu

Efsane tünel belgesel oldu

İZMİR'de kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan ve Agora ile Kadifekale'yi birbirine bağlayan tünelin tüm dünyada tanınması ve turizmede katkı sağlaması için Konak Belediyesi tarafından internet sitesinde yayınlanmak üzere belgeseli çekildi.

5.5.2016Ege
Sosyal Bilimler Belgesel Yarışması sonuçlandı

Sosyal Bilimler Belgesel Yarışması sonuçlandı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Belli sanatsal anlayışların ortaya çıkışının, aslında yine o dönemlerde filizlenmeye başlayan yeni bilimsel kuramlarla, teoremlerle, yeni teknolojik gelişmelerle çok derinden ilişkili olduğunu görüyoruz. Bunun için sinemayla, belgeselle sosyal bilimleri buluşturma gayreti, aynı zamanda bu ilişkileri de kavrama yolunu açacağı için değerlidir" dedi.

4.5.2016Eğitim
Kardeş fuarlara rekor ziyaretçi

Kardeş fuarlara rekor ziyaretçi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 27 - 30 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Ekoloji İzmir - 7. İzmir Organik Ürünler Fuarı ile Olivtech - 6. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı'nı 57 il ve 41 ülkeden 17 bin 630 kişi ziyaret etti.

3.5.2016Ege
Maden ocağında kitap fuarı

Maden ocağında kitap fuarı

Almanya’da Ruhr bölgesinin önemli kültür etkinliklerinden Ruhr Kitap Fuarı, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası ilan edilen eski maden ocağı Zeche Zollverein’de devam ediyor.

3.5.2016Avrupa
15'inci Boston Türk Film ve Müzik Festivali sona erdi

15'inci Boston Türk Film ve Müzik Festivali sona erdi

17 Mart-23 Nisan tarihleri arasında yaklaşık altı haftadır devam eden, toplam 21 film ve üç konserin yer aldığı, 12’si yönetmen ve 15’i müzisyen olmak üzere toplam 29 sanatçının konuk olarak katıldığı 15'inci Boston Türk Film ve Müzik Festivali bahar konseri ile sona erdi.

1.5.2016Keyif
Metin Akpınar:

Metin Akpınar: "Kıbrıs'a 115 mücahit eğitip gönderdik"

Milli Türk Talebe Birliği’nin kuruluşunun 100.yılı nedeniyle TRT Belgesel’de sinema sanatçısı Metin Akpınar ilginç açıklamalarda bulundu. Akpınar, "Kıbrıs’a 115 tane mücahit yetiştirdik. Bizim aşağıdaki spor salonumuzda kara kuşak karateci yardımıyla yakın dövüş eğitimleri aldılar. Silah eğitimlerini başka yerde yaptılar" dedi.

27.4.2016Gündem
Almanya'da 5 gazeteci hakkında soruşturma

Almanya'da 5 gazeteci hakkında soruşturma

Almanya'da 5 gazeteci hakkında, bir Alman silah şirketinin Meksika'ya yönelik yasa dışı silah satışıyla ilgili gizli devlet bilgilerini ifşa etmek suçundan soruşturma başlatıldı.

27.4.2016Dünya
30 yıl geçti ama radyasyon hâlâ sızıyor

30 yıl geçti ama radyasyon hâlâ sızıyor

Bugün Çernobil nükleer felaketinin yıldönümü. Greenpeace’in raporuna göre, dünyanın gördüğü bu en kötü felaket olmasına rağmen halen bir çözüm bulunamadı.

26.4.2016Gündem
Terk edilmiş adada yaşayan adam belgesel çekimi sırasında tesadüfen bulundu

Terk edilmiş adada yaşayan adam belgesel çekimi sırasında tesadüfen bulundu

Animal Planet televizyonunda yayınlanan 'River Monster' programının çekim ekibinin, geçtiğimiz yıl kasım ayında Avustralya'ya ait kimsenin yaşamadığı bir adada, günlerdir tek başına yaşayan bir adam bulduğu ortaya çıktı. Ancak filmlerde ya da romanlarda yaşanabilecek bu inanılmaz olayın görüntüleri, geçtiğimiz hafta kanalda yayınlandı.

25.4.2016Dünya
Ruhr'da kültür şöleni

Ruhr'da kültür şöleni

Bu yıl 11’nci kez düzenlenecek Ruhr Kitap Fuarı, yine zengin programıyla Ruhr Bölgesi’deki kültürel yaşamı renklendirecek. Türkçe’nin büyük yazarı Yaşar Kemal’in anılacağı, usta fotoğrafçı Ara Güler’in misafir edileceği fuarın onur konuğu, gazeteci-film yapımcısı Osman Okkan olacak.

24.4.2016Avrupa

"Artık sosyal medyadayım"

Ünlü belgesel yönetmeni Nebil Özgentürk, Türkiye'de çekimlerini yayınlayacak kanal bulmada çok zorlandığını, artık sosyal medyayı belgeseller için de kullanacağını söyledi.

24.4.2016Avrupa
Erenköy Kız Lisesi 100’üncü yılını kutluyor

Erenköy Kız Lisesi 100’üncü yılını kutluyor

Erenköy Kız Lisesi, 24 Nisan’da okul bahçesinde Geleneksel Mezunlar Buluşması ile 100’üncü yılını kutlayacak.

23.4.2016Eğitim
Gençler takımı

Gençler takımı

Çocuklukla yetişkinlik arasındaki o tuhaf ülkenin, ergenliğin mensupları olarak her hafta ekrandalar. Kendileri yetenekli, karakterleri güçlü. Onca yıldızın ve onca entrikanın arasından bir adım öne çıkmayı, ‘ben de varım, haberiniz olsun’ demeyi başarmış ‘geri dörtlü’ye bakalım...

22.4.2016Keyif
Filinta 56. bölümde yaşanacak olay herkesi şoke edecek!

Filinta 56. bölümde yaşanacak olay herkesi şoke edecek!

Filinta dizisinin merakla beklenen 56. bölüm fragmanı yayınlandı.Filinta birinci fragmanın ardından ikinci fragmanın da yayınlanmasıyla yeni bölüm izleyiciler tarafından heyecanla beklenmeye başladı. Sultan Abdülhamit'in alacağı karar herkesi derinden etkileyecektir. Osmanlı- Rus savaşı çıkartmak isteyen güçler harekete geçmiştir. Savaş çıkacak mıdır? Detaylar haberimizde..

22.4.2016Kelebek
Sanat ve basın özgürlüğünü anlatacak

Sanat ve basın özgürlüğünü anlatacak

Gazeteci, yazar ve belgesel yapımcısı Nebil Özgentürk, ‘Türkiye’de basın, sanat özgürlüğü ve medya’ konulu konferans vermek üzere Frankfurt’a geliyor.

22.4.2016Avrupa
Tecavüz davasında salonu şoke eden sözler!

Tecavüz davasında salonu şoke eden sözler!

Karaman Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’ndan görevli sınıf öğretmeni Muharrem Büyüktürk (54), Ensar Vakfı ile Karaman İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği’ne (KAİMDER) ait kayıt dışı yurtlarda barınan 10 erkek öğrenciden 7’sine tecavüz, 2’sine cinsel taciz, 1’ine de müstehcen görüntü izletip taciz etmekten ilk kez hâkim karşısına çıktı.

21.4.2016Gündem
Emine Erdoğan, Suriyeli küçük kızı ailesiyle kavuşturdu

Emine Erdoğan, Suriyeli küçük kızı ailesiyle kavuşturdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türk Kızılayı'nın organizasyonuyla gerçekleştirilen "Özgürlüğe Kaçış" belgeselinin galasını izledikten sonra ailesiyle birlikte Suriye'deki savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınan 11 yaşındaki Rua'yı, hiç görmediği yeğeni minik Şadi ile kavuşturdu.

21.4.2016Gündem
Öğrenci filmleri yarışıyor

Öğrenci filmleri yarışıyor

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması'nın ödülleri 28 Nisan'da sahiplerini bulacak.

21.4.2016Eğitim
Abdullah Gül: Alnıma silah dayadılar

Abdullah Gül: Alnıma silah dayadılar

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milli Türk Talebe Birliği’nin (MTTB) kuruluşunun 100. yılı nedeniyle hazırlanan belgeselde geçmiş yıllarda yaşadığı öğrenci kavgalarını anlattı. TRT Belgesel'de bugün başlayacak “Büyük Doğu’nun Atlıları” belgeselinde Gül, üniversitede okurken kantinde sıkıştırılıp alnına silah dayandığını söyledi.

21.4.2016Gündem
İlk duruşmada 508 yıl 3 ay hapis

İlk duruşmada 508 yıl 3 ay hapis

Türkiye’nin yakından takip ettiği Karaman’daki 10 çocuğa cinsel istismar davası başladığı gün bitti. “Çocuklar kendi aralarında cinsel ilişkiye girdi, suçu bana attı” diyen öğretmen Muharrem Büyüktürk ilk duruşmada 508 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Soruşturmanın Ensar Vakfı ve KAİMDER yönünden genişletilmesi talebi ise kabul edilmedi.

21.4.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Hem öğretiyorlar hem üretiyorlar

Hem öğretiyorlar hem üretiyorlar

TÜRKİYE İŞ BANKASI KİBELE SANAT GALERİSİ’nde, resimle, görsel sanatlarla ilgilenen herkesin görmesi gereken bir sergi var.“Sanat Üretenler/Sanat Öğretenler II”.

14.6.2016Haber Yazıları
ABD’deki Sancar Türk Merkezi için 2.5 milyon dolarlık söz verdiler

ABD’deki Sancar Türk Merkezi için 2.5 milyon dolarlık söz verdiler

ÇALIK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, LC Waikiki’nin ortaklarından Mustafa Küçük’ün kızı Ayşegül’ün Ali Karamustafaoğlu’yla nikah töreninin gerçekleştiği 30 Nisan 2016 akşamı ön daveti yaptı:

25.5.2016Haber Yazıları
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü Bayraktar kimdir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü Bayraktar kimdir

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın yeni dünürü makine mühendisi Özdemir Bayraktar’la 7-8 yıldır tanışırız.

14.5.2016Haber Yazıları
“Kitap Fuarı”nın ardından…

“Kitap Fuarı”nın ardından…

Kitabın, “gereksinimler sıralaması”nda 235. sırada yer aldığı,nüfusunun %31’inin hiç kitap okumadığı,hanelerin % 44’ünde, 25’ten az kitabın bulunduğu,düzenli kitap okuma alışkanlığının, 10.000 kişide 1 kişiye nasip olduğu,bir Norveçlinin yılda 137 dolar ayırdığı kitaba,yılda “kuruş” mertebesinde paranın harcandığıve milletin kitap okumaya, 365 günde sadece 6 saat ayırdığı bir ülkede,

24.4.2016Ege