MENÜ
Arşiv

Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bedelli Askerlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.536 Bedelli Askerlik haberi bulunmuştur.

Bedelli askerlik, Türkiye'de Osmanlı döneminden bu yana aralıklarla zorunlu askerlik'e alternatif olarak süre kısalması karşılığı nakit bedel ödenmesi mantığına dayanan bir uygulamadır. Uygulamanın dayandırıldığı gerekçeler ordunun ve devletin maddi ihtiyaçları ve bireylerin işlerini kaybetmemeleridir. Uygulamanın Anayasa Mahkemesi tarafından eşitlik ilkesini ihlal etmediğine karar kılınmıştır.

18 yaş ve üzeri erkek Türk vatandaşlarından yurt dışında en az 3 yıl çalışmış olanların 21 günlük süre ile vatani hizmetlerini görmelerine olanak veren bedelli askerlik günümüzde geçerlidir, buna aynı zamanda "dahte" dövizle askerlik hizmetine tabi erler ismi de verilir.

Devamı...

Bedelli Askerlik Haberleri

Haluk Levent kimdir, kaç yaşındadır

Haluk Levent kimdir, kaç yaşındadır?

Son günlerde sosyal medyanın en popüler isimleri arasında yer alan Haluk Levent'in kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki Haluk Levent kimdir, kaç yaşındadır? İşte Haluk Levent'in kişisel bilgileri

4.5.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan,Tuzlada konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Tuzla'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Tuzla'da konuştu

15.4.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Freni patlamış kamyon gibiler (2)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Freni patlamış kamyon gibiler (2)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Freni patlamış kamyon gibiler (2)

10.4.2017Çorum
Erdoğan, İzmirde konuştu: Hadi gel, kimi denize döküyorsun görelim

Erdoğan, İzmir'de konuştu: Hadi gel, kimi denize döküyorsun görelim

Erdoğan, İzmir'de konuştu: Hadi gel, kimi denize döküyorsun görelim

9.4.2017İzmir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hadi gel denize dök, alnını karışlarlar alnını

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hadi gel denize dök, alnını karışlarlar alnını'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’de konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Evet diyenleri denize dökmekten bahseden bu ahlaksız, terbiyesiz adamı neden sen kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmiyorsun? Çünkü sen de aynı zihniyettesin. Hadi gel denize dök. Alnını karışlarlar alnını. Neyi döküyorsun? Haddini bileceksin" dedi.

9.4.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan TRTye canlı yayın tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan TRT'ye canlı yayın tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT Haber ve kuruma ait bazı kanallarda müşterek başlayacağı duyurulan canlı yayınının, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşması nedeniyle yarım saat geç başlatılmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, tepkisini “Bakın tek adam rejimine en tipik örneği bu akşam yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanı konuşuyor, bana saat 19.00’da televizyon programı yapılacak denmiş ama onun sözü kesilemiyor, kimse kesmeye cesaret edemiyor” sözleriyle dile getirdi. Kılıçdaroğlu, "TRT'nin tarafsız davranması lazım. Sayın Başbakan çıktığında ayrı, biz çıktığında ayrı veriyorsunuz. Böyle olmaz. Ben bu kanala vergi ödüyorum" dedi.

7.4.2017Gündem
Başbakan Binali Yıldırım’dan bedelli askerlik yanıtı

Başbakan Binali Yıldırım’dan bedelli askerlik yanıtı

Başbakan Binali Yıldırım, TRT-TRT Radyo 1 ortak yayınında yaptığı açıklamada hükümetin gündeminde bedelli askerliğin bulunmadığını söyledi. Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ByLock iddiasını da ispat etmesini istedi.

3.4.2017Gündem
Trabzondan hem oy hem kız isteyecek

Trabzon'dan hem oy hem kız isteyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Trabzonlu bir gelinimiz olacak" diyerek 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması öncesi Trabzon'a gideceklerini ve hayırlı bir iş yapacaklarını söyledi.

24.3.2017Gündem
Kerem Kılıçdaroğlu ODTÜde hoca oldu

Kerem Kılıçdaroğlu ODTÜ'de hoca oldu

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, ODTÜ’de Sosyal Bilimler Enstitüsü Asya Çalışmaları alanında yüksek lisans öğrencilerine part-time ders vermeye başladı.

11.3.2017Gündem
Siyah ve beyaz kadar net

'Siyah ve beyaz kadar net'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iş dünyasının temsilcileriyle buluşmasında, “Neden ‘evet’ neden ‘hayır’ diyeceğimizi yeteri kadar bilmiyoruz” sözlerine karşılık, “Evet ve hayır siyah ve beyaz kadar açık ve net. Sizin şu anda can ve mal güvenliğiniz var mı? Bir kararnamelik işiniz var” dedi. Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

10.3.2017Gündem
Fikri Işıktan bedelli askerlik açıklaması - Bu yıl çıkacak mı

Fikri Işık'tan 'bedelli askerlik' açıklaması - Bu yıl çıkacak mı?

2017 yılında bedelli askerlik olup olmayacağı sorularına yanıt Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan geldi. Bedelli askerlik ve profesyonel askerlik konusuna değinen Işık, '2 milyon 800 bin kişinin meşru sebeplerden dolayı askerliğini tecil ettirdiğini kamuoyu biliyor zannediyorum. Bakaya sayısı da 450 bin civarında. Bu durumdakilerin vatani görevlerini yerine getirmeleri önemli. Şu anda terörle mücadele sürüyor, bir taraftan Fırat Kalkanı Harekatı yapılıyor. Böyle bir durumda bedelli gündemimizde yok.' ifadelerini kullandı.

9.3.2017Gündem
Bozdağ: Fettullah Gülenin darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizden daha fazla ABDde vardır (5- Son)

Bozdağ: Fettullah Gülen'in darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizden daha fazla ABD'de vardır (5- Son)

Bozdağ: Fettullah Gülen'in darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizden daha fazla ABD'de vardır (5- Son)

23.2.2017Ankara
Gözaltına alınan CHP PM Üyesi Sera Kadıgil serbest bırakıldı

Gözaltına alınan CHP PM Üyesi Sera Kadıgil serbest bırakıldı

CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Sera Kadıgil sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. CHP'den Kadıgil'in gözaltına alınmasına ilişkin açıklama geldi. Kadıgil, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Serra Kadıgil gece saatlerinde serbest bırakıldı.

31.1.2017Gündem
Numan Kurtulmuş Rıdvan Dilmenin başlattığı kampanya hakkında konuştu

Numan Kurtulmuş 'Rıdvan Dilmen'in başlattığı kampanya hakkında konuştu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş canlı yayında önemli açıklamalar yaptı.

29.1.2017Gündem
Bakan Işık: İncirlik NATO üssü değil

Bakan Işık: İncirlik NATO üssü değil

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Terör örgütüyle işbirliği yapmak yılanla çuval girmektir. ABD stratejik hata yapmıştır, bedelini hem biz ödüyoruz, hem de ABD ödeyecek" dedi. El Bab'daki operasyon hakkında bilgi veren Işık, "Bu bir şehir savaşına dönüşmeye başladı. Bizim için en büyük risk sivillerin yaşıyor olması. Yavaş ilerlemesinin en büyük sebebi, sadece DEAŞ olsaydı, şimdiye söküp atmıştık. Bu biraz harekatı yavaşlatan neden. Biri de hava şartları" diye konuştu. Bedelli askerlik konusunun kısa ve orta vadede gündemlerinde olmadığını belirten Işık, İncirlik ussü için şu yorumu yaptı: "İncirlik üssü NATO üssü değildir. Türkiye'nin izniyle orada bulunuyorlar. Türkiye'nin çıkarlarına tehdit olarak görülürse, değerlendirilir."

6.1.2017Gündem
Cihat, şehitlik ve bedelli askerlik - Aytaç Yalman

Cihat, şehitlik ve bedelli askerlik - Aytaç Yalman

Aytaç Yalman, Hürriyet Pazar'dan Yenal Bilgici'ye konuştu. Görüntü : Sebati Karakurt

17.12.2016Haber
Veysi Kaynak: Bedelli askerlik çalışması yok

Veysi Kaynak: Bedelli askerlik çalışması yok

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak bedelli askerlikle ilgili bir çalışma olmadığını söyledi.

4.12.2016Gündem
Barolardan tüm kadın vekillere çağrı: Engelleyin

Barolardan tüm kadın vekillere çağrı: Engelleyin

(Açıklamalardan) Bu bir akıl tutulmasıdır. Meclis’in ayıbıdır. Bu partiler ve siyaset üstü bir meseledir. İktidar partisinin bütün kadın vekillerinden de bu önergenin geri çekilmesi için çalışma bekliyoruz. Çocuk gelinleri belli bir tarihe kadar meşrulaştıran ve bu tarihten sonra da dönemsel olarak benzer taleplere kapı açacağı kuşkusuz olan yasa teklifine imza koyan milletvekilleri bir an önce bu tekliften vazgeçmeliler.

21.11.2016Gündem
Bedellide 12 bin TL fark eşitsizlik değil

'Bedellide 12 bin TL fark eşitsizlik değil'

Bedellİ askerlik için 30 Kasım 2011’de çıkarılan yasa ile 30 bin TL ödeyerek bu haktan yararlanan Avukat Baran Doğan’ın, 10 Aralık 2014’te bu kez bedelli askerliğin bedelini 18 bin TL olarak belirleyen yasa üzerine başlattığı hukuk mücadelesinde, Anayasa Mahkemesi’nden de (AYM) olumsuz yanıt geldi.

20.10.2016Gündem
Burdur esnafının askeri birlik sevinci

Burdur esnafının askeri birlik sevinci

Askeri birliklerin şehir dışına taşınmasıyla Ankara'daki Etimesgut Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığından Burdur'a 2 bin kişilik zırhlı askeri birliğin gelmesi, esnafı memnun etti.

6.10.2016Ekonomi
Bakan Işık: Rakka ve Musula yönelik 2 büyük operasyon planı var (2) - yeniden

Bakan Işık: Rakka ve Musul'a yönelik 2 büyük operasyon planı var (2) - yeniden

Bakan Işık: Rakka ve Musul'a yönelik 2 büyük operasyon planı var (2) - yeniden

4.10.2016Antalya
Fikri Işıktan yerli füze savunma sistemi açıklaması

Fikri Işık'tan 'yerli füze savunma sistemi' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Katyuşa füzelerini etkisiz hale getirecek bir çalışmanın yaklaşık 1,5 yıldır yapıldığını belirterek, "Laboratuvar ortamında başarıyı sağladık. Şimdi saha testlerine hızlı bir şekilde başlayacağız." dedi.

2.10.2016Gündem
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık: Hava Harp Okulu bu yıl öğrenci alacak

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık: Hava Harp Okulu bu yıl öğrenci alacak

Balyoz ve Ergenekon gibi kumpas davaları ve darbe girişiminin ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda 550 pilot devre dışı kaldı. Acil durumlarda ihtiyacı karşılaşacak kadar pilot mevcut ancak pilot sayısı standartların altında. Bu durum Hava Kuvvetleri’nce de raporlandırılınca, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ‘daha önce öğrenci alınmayacak’ dediği Hava Harp Okulu’na bu yıl öğrenci alacaklarını söyledi.

12.8.2016Gündem
Bakandan flaş bedelli askerlik açıklaması

Bakan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik konusunun gündeme getirilmesini doğru bulmadığını belirterek "Eğer savunma reform konseptinin sonucunda Türkiye’nin diyelim ki 500 bin asker yerine 400 bin askerle savunmasına ikame edilebilir denilirse, o zaman bu konular gündeme gelebilir" dedi.

12.8.2016Gündem
1986da Fethullah Gülen’le birlikte kimler yakalandı O gün ne dediler Şimdi neredeler

1986'da Fethullah Gülen’le birlikte kimler yakalandı? O gün ne dediler? Şimdi neredeler?

12 Eylül darbesi sonrası arananlar listesinde olan Fethullah Gülen, 6 yıl boyunca kaçmayı başardı. 1986'da polisin çevirdiği üç otomobilde yakalanan 14 kişi arasında o da vardı. O gün Gülen'i tanımadığını söyleyenler, FETÖ içinde hızla yükseldi. O gün kendisini "Abdullah" ve "Fethi" gibi isimlerle tanıtan Gülen ise terör örgütünün lideri oldu... İşte 30 yıl önceki o esrarengiz yolculuğun hikayesi...

3.8.2016Gündem
Başbakan Yıldırım: Fidan cevap veremedi

Başbakan Yıldırım: Fidan cevap veremedi

Başbakan Binali Yıldırım, istihbaratın yapısının yenilenme ihtiyacını, “Bir dağınıklık var. Buradaki koordinasyonsuzluğu, dağınıklığı ortadan kaldırıp, bilgi kirliliğine meydan vermeden, görev tanımlarını yeniden yaparak sağlıklı işlemesini sağlamak” diye anlattı. Yıldırım, dün akşam reklam gelirlerinin 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na bağışlandığı ve CNN Türk, Kanal D, TV2, Euro D, CNN Türk Radyo ile Radyo D’den canlı yayınlanan programda, Hande Fırat’ın sorularına özetle şu yanıtları verdi

3.8.2016Gündem
Bakan Fikri Işık: 30 Ağustos kutlanmayacak

Bakan Fikri Işık: 30 Ağustos kutlanmayacak

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, firari askerlerle ilgili olarak, “9’u general olmak üzere 311 tane şu anda firarda asker var. Bunlarla ilgili çalışmalar da sürüyor” dedi. Işık, askeri okullardaki FETÖ mensuplarına ilişkin “Askeri uzmanların ve bu konuyu iyi bilen insanların bize söylediği rakam ki bizim de aynı kanaatimiz var, teknik analizlerde o çıkıyor, yüzde 95’in üzeri, mevcut okuyan öğrenciler” dedi. Işık bu yıl 30 Ağustos törenlerinin yapılmayacağını da açıkladı.

1.8.2016Gündem
4 yılda bir Yunan ordusu eksildi

4 yılda bir Yunan ordusu eksildi

2007’de dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, TSK’nın yeniden yapılanacağını ve profesyonel orduya geçileceğini açıklamıştı.

2.7.2016Gündem
Bakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğiz

Bakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğiz

Bakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğiz

25.6.2016Mardin
Bedelli askerlik için kaç kişi başvurdu

Bedelli askerlik için kaç kişi başvurdu?

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yazılı olarak cevapladığı önergede bin Euro ödeme taahhüdüyle dövizli askerliğe 2016 yılında 15 bin 879 kişinin başvurduğunu bildirdi.

12.5.2016Gündem
E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır | E- devlet giriş

E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır? | E- devlet giriş

E -Devlet sayesinde, gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. E- devlet şifresi nedir? E- devlet şifresi nasıl alınır? E- devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır? Detaylar haberimizde..

15.4.2016Gündem
Acun Ilıcalı Kimdir

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Medya'nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Acun Ilıcalı Türk sunucu, yapımcı ve girişimcidir. TV8 adlı televizyon sahibi olan Ilıcalı İlk kez Beşiktaş muhabirliği yapmıştır

4.4.2016Kelebek
Asker kaçakları haciz tehlikesiyle karşı karşıya

Asker kaçakları haciz tehlikesiyle karşı karşıya

Bakaya sayısı 700 bine ulaştı. Ancak onları bekleyen asıl tehlike asker haciz. Maliye askere gitmedikleri her gün için ceza kesiyor. Ve cezalar dağ gibi birikti. Vergi dairelerinde asker kaçakları için dosyaların biriktiği ve yakında hacizlerin gelmeye başlayacağı belirtiliyor. Üstelik daha sonra askere gitseniz bile bu cezalar iptal edilmiyor.

2.4.2016Gündem
Bu yıl içerisinde bedelli askerlik çıkmalı

'Bu yıl içerisinde bedelli askerlik çıkmalı'

Bedelli Askerlik Derneği Başkanı Ferhat Doğan, resmi olmayan rakamlara göre, yaklaşık 700 bin kişinin 'bakaya' kaldığını belirterek, bu yıl içerisinde de bedelli askerliğin mutlaka çıkması gerektiğini ifade etti.

31.3.2016Gündem
Sean’ın acı kaderi: Kuşadası’na yerleşecekti

Sean’ın acı kaderi: Kuşadası’na yerleşecekti!

Kuşadası’nda yaşayan babasını ziyarete gelen ve turistik ilçeye hayran kalan 26 yaşındaki Sean Ortagün, buraya yerleşmek için işlemlerini halletmek üzere döndüğü çifte vatandaşı olduğu ABD’de trafik kazasında yaşamını yitirdi. Oğlunun ölüm haberiyle yıkılan Hakan Ortagün, "Keşke burada işlemlerini halletseydi, tekrar Amerika’ya dönmeseydi" dedi

31.3.2016Gündem
Kazada ölmese Kuşadası’na yerleşecekti

Kazada ölmese Kuşadası’na yerleşecekti

KUŞADASI’nda yaşayan babasını ziyarete gelen ve turistik ilçeye hayran kalan 26 yaşındaki Sean Ortagün, buraya yerleşmek için işlemlerini halletmek üzere döndüğü çifte vatandaşı olduğu ABD’de trafik kazasında yaşamını yitirdi. Oğlunun ölüm haberiyle yıkılan Hakan Ortagün, "Keşke burada işlemlerini halledebilseydi, tekrar Amerika’ya dönmeseydi" dedi.

31.3.2016Ege
e-Devlet askerlik yeri sorgulama | Askerlik yeri öğrenme

e-Devlet askerlik yeri sorgulama! | Askerlik yeri öğrenme!

Askerlik çağına gelmiş erkek vatandaşlar, vatani görevini yerine getireceği yeri e-Devlet sisteminden kolayca öğrenebiliyor. Askerlik yeri, e-Devlet sistemi içerisinde yer alan Milli Savunma Bakanlığı menüsünden sorgulanabiliyor. e-Devlet üzerinde askerlik sorgulaması nasıl yapılır?

14.3.2016Gündem
e-Devlet şifresi nasıl alınır e-Devlet şifremi unuttum, ne yapmalıyım

e-Devlet şifresi nasıl alınır? e-Devlet şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Tüm kamu kurumlarının online sorgulama işlemlerinin 2008 senesinde e-Devlet kapısı sistemi altında toplanmasıyla beraber vatandaşlar artık devlet kurumlarında saatlerce sıra beklemek zorunda kalmadan online olarak istedikleri işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. Peki, e-Devlet şifresi nasıl alınır? e-Devlet şifremi unuttuğumda ne yapabilirim? e-Devlet üzerinden hangi hizmetler sunulmaktadır? Tüm detaylar haberimizde...

4.2.2016Gündem
Milli Savunma Bakanlığından bedelli ve dövizle askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli ve dövizle askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanlığından "dövizle askerlik" uygulamasına ilişkin yapılan açıklamada, "Dövizle askerlik yalnızca yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı kapsayan ve bulundukları yabancı ülkelerde elde ettikleri hak ve kazanımlarının sonucu olarak 1980 yılından beri sürekli uygulanan bir askerlik hizmet şeklidir" ifadesine yer verildi.

2.2.2016Gündem
Semih Şentürk, Amedspora golünü attı, asker selamı verdi

Semih Şentürk, Amedspor'a golünü attı, asker selamı verdi

Ziraat Türkiye Kupası'nda Amedspor'a attığı golden sonra rakip tribünlerin önüne giderek asker selamı veren Medipol Başakşehir'in milli futbolcusu Semih Şentürk'ün bu hareketi sosyal medyayı salladı. Tecrübeli oyuncu, "İstiklal Marşı ıslıklandı, askere küfür edildi. Bunlar zoruma gitti" dedi.

28.1.2016Futbol
Dövizli askerlik 1000 euroya indi

Dövizli askerlik 1000 euro'ya indi!

Merakla beklenen dövizli askerlik konusunda yasa onaylandı. Dövizli askerlik 1000 euro' ya indi. Peki yasa kimleri kapsayacak? Dövizli askerlik konusu ile ilgili detaylar haberimizde.

26.1.2016Gündem
e-Devlet askerlik yeri sorgulama

e-Devlet askerlik yeri sorgulama!

‘Nerede askerlik yapacağım?’ sorusunun cevabını arayan binlerce erkek vatandaş, askerlik yerini, e-Devlet üzerinden sorgulayabiliyor. e-Devlet üzerinde askerlik sorgulaması nasıl yapılır?

20.1.2016Gündem
Bedelli askerlik ücretini düşüren tasarı kabul edildi

Bedelli askerlik ücretini düşüren tasarı kabul edildi

Yurt dışında oturma veya çalışma izniyle en az 3 yıl süreyle bulunan Türk vatandaşları, 6 bin Euro yerine bin Euro ödeyerek askerlik yapmış sayılacak.

14.1.2016Ekonomi
Albayların emekliliğinde önemli değişiklik: Zorunlu emeklilik geldi

Albayların emekliliğinde önemli değişiklik: Zorunlu emeklilik geldi

Albaylar için getirilen “teşvikli emeklilik” uygulamasında önemli bir değişikliğe gidildi. Albaylar, kendi isteklerine bağlı olarak değil Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararına göre emekli edilecekler. 

14.1.2016Ekonomi
Torba yasa kabul edildi

Torba yasa kabul edildi

BİRÇOK kesimi ilgilendiren torba yasa tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

8.1.2016Ekonomi
Dövizli askerlikte kapsam genişliyor

Dövizli askerlikte kapsam genişliyor

TBMM’ye sunulan teklifin kapsamı genişletilerek, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına sağlanan dövizle askerlik, tüm hak sahipleri için 6 bin Euro’dan bin Euro’ya indiriliyor. 3 yıl yurtdışında işçi ya da işveren olarak bulunan herkes bu haktan yararlanabilecek. Gerekçe ise 6 bin Euro veremeyenlerin vatandaşlıktan çıkmak istemesi.

7.1.2016Gündem
E-devletin yeni hizmetleri nelerdir

E-devletin yeni hizmetleri nelerdir?

E-devlet hizmeti tüm ülkedeki resmi ve bürokratik yüklerin elektronik ortama taşınması ile oldukça fazla ölçüde hafifledi. Vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayan e devlet giriş nasıl yapılır? E devlet şifresi ile nasıl işlem yapılır? Son zamanlarda e devlet sisteminde altı yeni hizmet daha eklendi. Bu hizmetlerden birisi de e devlet mezar yeri sorgulama sistemidir. Peki mezar yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır?

4.1.2016Gündem
E-Devlet giriş ve sorgulama işlemleri

E-Devlet giriş ve sorgulama işlemleri

E-devlet ile istediğiniz sorgulama işlemini yapabilirsiniz. E-devlet ile yapacağınız bütün sorgulama işlemleri haberimizde yer almaktadır. E-devlet üzerinden sorgulama nasıl yapılır?

1.12.2015Bilgi

Yazar Sonuçları

Kim şehit kim değil

Kim şehit kim değil

27 yıl önce... Ekim’in 21’i. Ankara Toros Sokak’taki Aytan ailesinin evinde öğlene doğru bir telefon çaldı. Beden Eğitimi Öğretmeni Nurcan Aytan telefonu açtı.

11.12.2016Oya ARMUTÇU