MENÜ
Arşiv

Başbakanlık Konutu

Başbakanlık Konutu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başbakanlık Konutu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.896 Başbakanlık Konutu haberi bulunmuştur.

Başbakanlık Konutu Haberleri

4 bin kişi başörtüsü için yürüdü

4 bin kişi başörtüsü için yürüdü

Avusturya’nın başkenti Viyana’da ‘Başörtüme dokunma’ protestosuna katılan lyaklaşık 4 bin kişi, Avusturya Dışişileri Bakanlığına yürüdü.

5.2.2017Dünya
Deri pantolona tepki

Deri pantolona tepki

İngiltere Başbakanı Theresa May’in The Sunday Times dergisine 4 bin 400 TL’ye satılan bir deri pantolonla poz vermesi ‘Pantolon-gate’ diye tartışma konusu oldu. May, pahalı tercihiyle ekonomik sıkıntı çeken halkın karşısında duyarsız bir görüntü vermekle itham ediliyor

14.12.2016Dünya
İngiltere Başbakanının deri pantolonu neden tartışma yarattı

İngiltere Başbakanı'nın deri pantolonu neden tartışma yarattı?

İngiltere Başbakanı Theresa May, Sunday Times gazetesine verdiği röportajda giymiş olduğu 995 sterlin (yaklaşık 4 bin 400 Türk Lirası) değerindeki deri pantolonu, pahalı olduğu gerekçesiyle eleştirilere sebep oldu.

13.12.2016Dünya
İçimizdeki Kahramanlar Marmariste

'İçimizdeki Kahramanlar' Marmaris'te

'İçimizdeki Kahramanlar' Marmaris'te

23.11.2016Muğla
Karaoğlan nirede ha evlatlar

Karaoğlan nirede ha evlatlar?

Sivas Yıldızeli’nde bastonuna dayanan yaşlı bir kadın CHP’nin otobüsüne yaklaşarak, Bülent Ecevit’e yakıştırdığı isimle, ‘Karaoğlan’ı sordu. Sene 1973’tü. O gün bugün siyasi literatürümüzde, güçlü çağrışımlarıyla bir Karaoğlan var. Yeni bir biyografi, tam on yıl evvel 5 Kasım’da kaybettiğimiz siyasi lideri, zaferleri ve yenilgileriyle tartışmaya açıyor. Ayrıca küllenmekte olan bir konuyu da hatırlatıyor: Ecevit’in 2 milyar dolarlık mirası ne oldu?

5.11.2016Gündem
Halep’e saldırılar Londra ve Paris’te protesto edildi

Halep’e saldırılar Londra ve Paris’te protesto edildi

İngiltere’nin başkenti Londra ile Fransa’nın başkenti Paris’te Suriye’nin Halep kentindeki insani krize kayıtsız kalınmasını protesto etti.

23.10.2016Dünya
CHPye eleştiri: FETÖ faturası çok şişkin

CHP'ye eleştiri: FETÖ faturası çok şişkin

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ soruşturmalarına ilişkin, “Şimdi mağdur edebiyatı değil hesap sorma zamanı” dedi. Yıldırım, CHP’yi de hedef alarak, “FETÖ konusunda faturası çok şişkin, 17 Aralık’tan sonra destek vererek büyük yanlış yaptı” iddiasında bulundu. Yıldırım, partisinin dünkü Meclis grubunda özetle şunları söyledi:

11.10.2016Gündem
Dolmuşta milletvekili var

Dolmuşta milletvekili var

Dolmuşta milletvekili var

17.8.2016İzmir
Cameronın kızı giydi, anında tükendi

Cameron'ın kızı giydi, anında tükendi!

İngiltere eski Başbakanı David Cameron'ın başbakanlık konutu önünde yaptığı veda konuşması sırasında küçük kızının giydiği elbise, Londra'da yok sattı.

15.7.2016Dünya
Brexit hükümeti iş başında

Brexit hükümeti iş başında

İngiltere’de yeni Başbakan Theresa May, görevi David Cameron’dan devralır almaz kabineyi açıkladı. Dışişleri Bakanlığı’na Türk kökenli ve AB’den ayrılmayı savunan Boris Johnson getirilirken, Brexit için özel bir bakan da görevlendirildi.

13.7.2016Dünya
Cameron o şarkıyı neden mırıldandı

Cameron o şarkıyı neden mırıldandı

İngiltere Başbakanı David Cameron koltuğunu çarşamba günü Theresa May’e bırakacakğını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Başbakanlık Konutu’na yönelen Cameron’ın açık kalan mikrofondan şarkı mırıldandığı duyuldu.

12.7.2016Dünya
Saraydan çıktı, taksiye bindi ve... Kayboldu

Saraydan çıktı, taksiye bindi ve... Kayboldu!

Devlet Bakanı Cavit Çağlar, adeta koşar adım Başbakan Demirel’e giderek şunları söyledi: “Beyefendi, Sayın Elçibey’i bulamıyoruz. Kendi maiyeti de nerede olduğunu bilmiyor. Malumunuz, zirve başlamak üzere. Elçibey’siz bu iş olur mu? Efendim, ne emredersiniz?”

19.6.2016Gündem
Davutoğlu yeni planını açıkladı

Davutoğlu yeni planını açıkladı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun “Medeniyetler ve Şehirler” adlı kitabı çıktı. Davutoğlu, Başbakanlık’tan ayrıldıktan sonra ilk mülakatını verdi. Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Davutoğlu, siyasi sorulara yanıt vermek istemedi. Davutoğlu, “Siyasi sorulara cevap vermek için daha çok vakit var. Başbakanlığı bıraktım ancak siyaseti bırakmadım. Ama bırakın bu seferlik sadece kitabı konuşalım” dedi. Davutoğlu, bundan sonraki planı için "Geçen hafta itibarıyla İstanbul’a döndüm. Bundan sonra hayatımın genel akışı İstanbul’da olacak. Meclis faaliyetlerinin gerektirdiği ölçüde haftada 1-2 gün Ankara’ya gideceğim" diye konuştu.

19.6.2016Gündem
Sadeleştiren site...

'Sade'leştiren site...

TÜRKİYE’de siyasi tarih, siyasetçilerle, liderlerle özdeşleşmiş sokak, cadde ve mahalleler ve oturdukları evlerle de anılır. İsmet İnönü’nün Pembe Köşk’ü, Merhum Süleyman Demirel’in Güniz Sokak’taki evi, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın Ankara yıllarında Nene Hatun Caddesi’nde oturduğu konut, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Kısıklı’daki evi gibi...

28.5.2016Gündem
Davutoğlu Şehir Üniversitesine mi

Davutoğlu Şehir Üniversitesi'ne mi?

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu 22 Mayıs’taki AK Parti Kurultayı’na kadar olan programlarının önemli bölümünü iptal etme kararını aldı.

7.5.2016Gündem
AK Parti kongreye gidiyor

AK Parti kongreye gidiyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında “AK Parti’de yönetici atama yetkisi devri”yle zirveye ulaşan kriz, dün iki liderin görüşmesinde ele alındı. 1 saat 40 dakika süren görüşme AK Parti’nin olağanüstü kongreye gitme kararıyla sonuçlandı. Erdoğan’a yakın ekibin kongre için imza toplamaya geçen hafta başladığı öğrenildi. Davutoğlu ay sonundaki kurultayda aday olmayacak, başbakanlıktan ayrılacak. Kulislerde AK Parti’deki bu değişimin ardından sonbaharda erken seçim iddiaları da konuşulmaya başlandı.

4.5.2016Gündem
Erdoğan - Davutoğlu zirvesi sona erdi

Erdoğan - Davutoğlu zirvesi sona erdi

Herkesin gözü bugün Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki görüşmeye çevrilmişti. Başbakan Ahmet Davutoğlu saat 18:28'de Başbakanlık Konutu'ndan çıkış yaptı. Türkiye'nin dikkatle izlediği görüşme saat 18:40'ta başladı, 20:20'de sona erdi. 1 saat 40 dakikalık zirvenin ardından Cumhurbaşkanlığı kaynakları görüşmenin 'olağan' olduğunu, açıklama yapılmayacağını belirtti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, görüşmenin ardından saat 20.30'da Başbakanlık konutuna geçti.

3.5.2016Gündem
İngiltereye uyarı: ABden çıkmayın

İngiltere'ye uyarı: 'AB'den çıkmayın'

ABD Başkanı Barack Obama İngilizlere ’AB’den çıkmayın’ dedi.

22.4.2016Dünya
İngiliz bakandan ilişki itirafı

İngiliz bakandan 'ilişki' itirafı

İngiltere Kültür Bakanı John Whittingdale, internetten tanıştığı bir seks işçisiyle ilişki yaşadığını, beraber olduğu kişinin asıl mesleğini öğrenir öğrenmez de ayrıldığını kabul etti.

13.4.2016Dünya
Başbakan Davutoğlu, Polis Akademisi Başkanlığında konuştu...

Başbakan Davutoğlu, Polis Akademisi Başkanlığı'nda konuştu...

İki polisin şehit edildiği Ceylanpınar'a gittiğinde kendisine birtakım risklerin bulunduğuna dair istihbarat bilgilerinin geldiğini belirten Başbakan Davutoğlu, "O zaman gittiğimizde de yolda, sokakta şunu sordular 'Acaba Başbakan üzerinde ya da eşinin üzerinde çelik yelek mi var?' Diyarbakır'da da arkadaşlar 'Böyle bir tedbir alsak mı?' dediler. Başbakan çelik yelek giyerse Diyarbakır ile kucaklaştığında Diyarbakırlı eğer o çelik yeleği hissederse kendisini nasıl güvende hisseder? Emin olun, Başbakanın canı herhangi bir polisimizin, askerimizin, jandarmamızın ya da herhangi bir vatandaşımızın canından daha kıymetli değildir." diye konuştu.

4.4.2016Gündem
Brüksel saldırganlarının hedefinde Belçika Başbakanı Charles Michel mi vardı

Brüksel saldırganlarının hedefinde Belçika Başbakanı Charles Michel mi vardı?

Belçika'nın başkenti Brüksel'de geçen hafta 32 kişinin öldüğü saldırıları düzenleyenlerin, Başbakan Charles Michel'in ofisi ve evi hakkında internette bilgi topladıkları belirlendi.

30.3.2016Dünya
12 Eylül kaç yıl sürecek

12 Eylül kaç yıl sürecek?

Darbe gecesi TRT’nin nöbetçi müdürüydü. 28 Şubat’ta ise Tansu Çiller’in basın müşaviri. Mehmet Bican, şimdi üçüncü kitabı ‘O Gece’yle karşımızda. “Bugünü anlamak için dünü bilmek gerek” diyen Bican’a göre 12 Eylül devam ediyor.

20.2.2016Hayat
Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Konfederasyonu (Tesk) Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Keskin:

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Konfederasyonu (Tesk) Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Keskin:

KEKİN:ESNAFA VE MALATYA"YA KARŞI OLAN SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

10.2.2016Malatya
Yunan polisinden Başbakanlık önünde protesto

Yunan polisinden Başbakanlık önünde protesto

Yunanistan’da sendika üyesi 9 üniformalı toplum polisi ve itfaiyeciler Başbakanlık binası (Megaro Maksimu) önünde nöbet tutan meslektaşlarını gafil avlayarak, Çipras Hükümeti’nin emeklilik ile ilgili hazırladığı yeni yasa tasarısını protesto etti.

5.2.2016Ekonomi
İngiltere Türkiyeden özür diledi

İngiltere Türkiye'den özür diledi

İngiliz yetkililer, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Londra'da İngiltere Başbakanı David Cameron ile görüşmesi sırasında, PKK yanlısı bir grup tarafından gerçekleştirilen protesto gösterisi sırasında yaşananlardan dolayı Türk tarafından özür diledi.

19.1.2016Dünya
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ve İngiltere'nin Avrupa'nın doğusunda ve batısında yer alan iki önemli ülke olduğunu belirterek, 'Avrupa'nın kaderi bu iki ülke olmadan yazılamaz' dedi.

18.1.2016Gündem
Sultanahmetteki canlı bomba saldırısı Türkiyeyi şoke etti

Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısı Türkiye'yi şoke etti

Sultanahmet Meydanı'nda saat 10.20'de meydana gelen şiddetli patlama ve sonrasında ortaya çıkan dehşet tablosu, Türkiye'yi şoke etti. Canlı bomba saldırısı olduğu açıklanan olayda, saldırıyı gerçekleştiren terörist dahil 11 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı. İşte patlamanın meydana geldiği ilk andan itibaren dakika dakika yaşananlar...

12.1.2016Gündem
Netanyahu’nun eşi 7 saat sorgulandı

Netanyahu’nun eşi 7 saat sorgulandı

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun eşi Sara Netanyahu, önceki gün devletin başbakanlık kullanımına tahsis ettiği ödenekten özel işlerine harcama yaptığı gerekçesiyle 6-7 saat sorgulandı.

1.1.2016Dünya
Başbakan Davutoğlu yeni Bakanlar Kurulu listesini sunmak için Cumhurbaşkanlığı Sarayında

Başbakan Davutoğlu yeni Bakanlar Kurulu listesini sunmak için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Konutu'ndan ayrılarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gitti.

24.11.2015Gündem
O duvarlar kaldırılıyor

O duvarlar kaldırılıyor

Lübnan’da geçen hafta sonu başlayan “çöp krizi” ve “yolsuzluğu” protesto amacıyla düzenlenen gösterilerin büyümesinin ardından önceki gün Başbakanlık konutu Grand Serail’i korumak için konulan “duvar” kaldırılıyor.

25.8.2015Dünya
David Cameronın umudu zayıflatan ayakkabılarda

David Cameron'ın umudu zayıflatan ayakkabılarda

Son zamanlarda kilosunu korumakta zorlandığı bilinen İngiltere Başbakanı David Cameron'ın umudunu kilo vermeye yarayan ayakkabılara bağladığı görüldü.

11.8.2015Sağlık
Koalisyon için nihai karar o gün verilecek

Koalisyon için nihai karar o gün verilecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün saat 18:00 de başlayan görüşmesi sona erdi. Görüşme 4 saat 20 dakika sürdü. Ülkeyi yasa boğan terör haberlerinin gölgesinde gerçekleşen Davutoğlu-Kılıçdaroğlu buluşmasından koalisyon haberi çıkmadı. Ancak liderlerin perşembe ya da cuma günü tekrar buluşacağı açıklandı.

11.8.2015Gündem
Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu görüşmesi başladı

Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu görüşmesi başladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, heyetler arasında yapılan görüşmelerin ardından görüşme için Başbakanlık Konutu'nda bir araya geldi. İki lidere Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç eşlik ediyor.

10.8.2015Haber
Karar anı: Gözler Davutoğlunda

Karar anı: Gözler Davutoğlu'nda

Bugün Kılıçdaroğlu ile buluşacak olan Başbakan Davutoğlu en kritik viraja geldi. Ya kendisinin de sıcak baktığı geniş tabanlı koalisyona ‘Evet’ diyecek ya da erken seçim isteyen Saray’la, CHP’ye soğuk bakan tabanın sesine kulak verecek.

9.8.2015Gündem
AK Partinin Kasım planı

AK Parti'nin Kasım planı

AK Parti kurmayları, koalisyon olmazsa diğer seçenekler için Kasım'a kadar süre verdi. AK Parti yöneticileri, stratejilerini şu mantık üzerine kuruyor: ''Azınlık hükümetinin ömrünü bahar aylarına kadar uzatmak, AK Parti hükümeti için dezavantaj olur. Son kez, tek başına iktidar için seçmenden oy istenmeli. Eğer sonuç aynı olursa, o zaman ‘Koalisyon dönemlerine’ tüm partiler zorunlu olarak gidecek.''

6.8.2015Gündem
Ak Parti CHP’nin 9 şartına sıcak

Ak Parti CHP’nin 9 şartına sıcak!

Ak Parti ve CHP arasında yapılacak koalisyon görüşmelerinde öncelikli olarak ana konular ele alınacak. CHP müzakere masasına 14, Ak Parti ise 10 madde ile oturacak...

23.7.2015Gündem
İsrail Başbakanı Netanyahuya soruşturma açılacak

İsrail Başbakanı Netanyahu'ya soruşturma açılacak

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun başbakanlık konutundaki harcamalara yönelik soruşturma açılmasına karar verildiği bildirildi.

21.7.2015Dünya
Korna cezası

Korna cezası

Çankaya Caddesi’nde aniden önüne kıran aracı uyarmak için otomobilinin kornasına basan Çağrı T., Başbakanlık koruma görevlisi ve trafik polislerince uyarıldı. 8 gün sonra kendisine tebliğ edilen tutunak ile 88 TL’lik korna cezası aldığını öğrenen T., “Bölgede, korna yasağına ilişkin hiçbir uyarı yok” dedi.

21.6.2015Ankara
Botanik’te uyuşturucu izi

Botanik’te uyuşturucu izi

Ankara’nın sembollerinden biri olan Atakule’nin hemen yanı başında bulunan Botanik Parkı’nın bakımsız kaldığı iddia edilirken; Ankara Hürriyet muhabiri, parkın iç kısımlarında uyuşturucu yapımında kullanılan maddeleri fotoğrafladı.

3.6.2015Ankara
Başkan Yılmaz: Bizim Kitabımızda Ayrı Gayrı Yok”

Başkan Yılmaz: "Bizim Kitabımızda Ayrı Gayrı Yok”

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YUSUF ZİYA YILMAZ VE EKİBİ İLÇE ZİYARETLERİNDE YAPTIĞI MUHTARLAR BULUŞMASINA 19 MAYIS İLÇESİ İLE DEVAM ETTİ.

30.5.2015Samsun
İngilterede Cameron tek başına iktidar oldu, üç lider 52 dakika içinde istifa etti

İngiltere'de Cameron tek başına iktidar oldu, üç lider 52 dakika içinde istifa etti

Birleşik Krallık'taki genel seçimlerde oyların tamamı sayıldı. Başbakan David Cameron liderliğindeki merkez sağ eğilimli Muhafazakâr Parti 331 milletvekili kazanarak tek başına iktidar oldu. UKIP lideri Nigel Farage seçim yenilgisi nedeniyle istifasını açıklayan ilk parti başkanı oldu. Farage'ın ardından iktidar ortağı Liberal Demokratlar'ın lideri Nick Clegg ve İşçi Partisi lideri Ed Miliband da görevinden ayrıldı. Üç parti başkanının 52 dakika içinde istifa etmesi, "İngiltere'yi sarsan 52 dakika" yorumlarının yapılmasına neden oldu.

7.5.2015Dünya
Kılıçdaroğlu’nun Başbakanlık planı: Evde oturmaya devam

Kılıçdaroğlu’nun Başbakanlık planı: Evde oturmaya devam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başbakan” olması halinde “makam” olarak Ankara’nın Vekaletler Caddesi Başbakanlık Merkez Binası’nı kullanacağını, 100. Yıl semtindeki evlerinde de oturmaya devam edeceklerini açıkladı.

6.5.2015Gündem
Lufthansa, Erbil seferlerine başlayacak

Lufthansa, Erbil seferlerine başlayacak

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Almanya Erbil Başkonsolosu Dieter Lamlé ve beraberindeki heyeti kabul etti.

21.4.2015Avrupa
Roma hukukunu geçip geldim hocam

Roma hukukunu geçip geldim hocam

TARTIŞMASIZ, 2015 seçimlerinin öne çıkan konularından biri de kadın adaylar oldu.

11.4.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Ankara Esad’a mı itiliyor

Ankara Esad’a mı itiliyor?

GAZİANTEP katliamı, IŞİD’i sopa olarak kim kullanıyorsa onun işi...

23.8.2016Akif BEKİ
‘Böcek’ davası bitti, ‘Paralel’e atıf bile yok

‘Böcek’ davası bitti, ‘Paralel’e atıf bile yok

TÜRKİYE, 17 Aralık 2013 sabahı güne müthiş sansasyonel gözaltı kararları ve uygulamalarıyla başladı. Ve biz o günden itibaren ‘Paralel yapı’ adı da verilen bir gizli güçle tanıştık.

30.6.2015İsmet BERKAN
Danimarka farkı

Danimarka farkı

Başbakan Helle Thörning Schmidt, dünya kadınlar gününde yeni ve eski bayan bakanları başbakanlık konutu Amelienborg’a davet etti. Davette dikkat çeken bakanların konuta makam arabasıyla değil, taksi, ya da kendi arabalarıyla gelmeleri oldu.

7.4.2015Ünsal TURAN