BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN

 • 2014’e damga vuran olaylar - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  2014’e damga vuran olaylar30.12.2014
  AnkaraAnkara, bu gece saatler 00.00’ı gösterdiğinde 2015’e ‘merhaba’ diyecek.Acısıyla tatlısıyla bir yıl daha biterken Ankara Hürriyet, 2014’e damgasını vuran olayları derledi.Yılın öne çıkan olayları arasında 30 Mart Yerel Seçimleri, Sincan ve Çayyolu metro hatlarının açılması ve şebeke suyundaki kirlilik iddiaları yer aldı.
 • Türkiye'nin ilk çip fabrikasının temeli atıldı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Türkiye'nin ilk çip fabrikasının temeli atıldı23.12.2014
  TeknolojiMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bilkent yerleşkesinde kurulacak çip fabrikasıyla Türkiye'nin elini kolunu bağlayan iplerden birinin daha kesildiğini belirterek, "Türkiye düne göre bir adım daha özgür, bir adım daha güçlü, bir adım daha kendine güvene sahip olacak" dedi.
 • Komiser yardımcısına Erdoğan'a hakaret davası - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Komiser yardımcısına Erdoğan'a hakaret davası02.12.2014
  GündemADANA’nın Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan komiser yardımcısı İbrahim E.hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı.Yargılanmaya başlayan E., suçlamaları kabul etmedi.
 • Ve Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk görevinden istifa etti - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Ve Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk görevinden istifa etti01.12.2014
  GündemHurriyet.com.tr, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün istifa eşiğinde olduğunu duyurdu.Bu bomba haberin üzerinden bir saat geçmeden Anadolu Ajansı Kemal Öztürk ile ilgili bir açıklama yayınlayarak istifa haberini doğruladı.Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün bugün kurumda bir toplantıyla veda etmesi bekleniyor.
 • İsmet BERKAN

  ‘Böcek’lerin menzili 50-300 metre - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  ‘Böcek’lerin menzili 50-300 metre27.11.2014
  Yazarlar‘Böcek’ iddianamesi (3)
 • İsmet BERKAN

  Böcek iddianamesine yakından bakalım (1) - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Böcek iddianamesine yakından bakalım (1)25.11.2014
  YazarlarTÜRKİYE, 17 Aralık 2013 sabahı başlayan bir polis operasyonuyla sarsıldı.İktidar partisinin bakanlarının çocukları ve yakınları, danışmanları, belediye başkanları gözaltına alınmıştı.
 • Papaların Türkiye ziyaretlerinde neler yaşandı? - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Papaların Türkiye ziyaretlerinde neler yaşandı?24.11.2014
  PlanetCuma günü Ankara'ya gelecek olan Katolik Hristiyanların ruhani lideri Papa Françesko, Türkiye’yi ziyaret eden 4’üncü papa olacak.
 • Eğitime destek iki yıl gecikmeli başlıyor - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Eğitime destek iki yıl gecikmeli başlıyor03.11.2014
  EğitimDenizli’de 2012 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Cedide Abalıoğlu İmam Hatip Lisesi’nin açılış töreninde kente 10 milyon lira maliyetle dört okul daha yaptırmak için protokol imzalayan hayırsever Orhan Abalıoğlu’nun eğitime desteği iki yıl gecikmeli olarak hayata geçirileceği bildirildi.Aktepe Mahallesi’ndeki 20 bin metrekare alana yapılacak kampusun arazi yapısı nedeniyle hafriyat işlemlerinin çok yüksek maliyet içermesi nedeniyle okulların kentin üç ayrı mahallesinde bulunan başka arsalara ayrı ayrı yapılmasına karar verilip, projelerinin hazırlanmasına başlandı.
 • Yurtdışında lisansüstü öğrenim başvuruları başladı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Yurtdışında lisansüstü öğrenim başvuruları başladı30.10.2014
  EğitimYurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY) işlemleri için başvurular bugünden itibaren 6 Kasım'a kadar alınacak.
 • CHP’li 3 üniversite öğrencisine beraat - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  CHP’li 3 üniversite öğrencisine beraat14.10.2014
  GündemBeşiktaş’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olduğu dönemde konvoyu geçerken Erdoğan’a ve polislere hakaret ettikleri öne sürülen CHP’li üniversite öğrencilerinin yargılandığı dava karara bağlandı.
 • Altan Öymen Frankfurt’ta - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Altan Öymen Frankfurt’ta06.10.2014
  AvrupaGazeteci-Yazar, CHP eski Genel Başkanı Altan Öymen, Frankfurt’ta düzenlenecek toplantıda okurlarıyla biraraya gelecek, Türkiye’nin yakın geçmişindeki ve günümüzdeki gelişmeleri değerlendirecek.
 • WSJ: Ankara artık ABD'nin müttefiki değil - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  WSJ: Ankara artık ABD'nin müttefiki değil13.09.2014
  PlanetAmerikan Wall Street Journal gazetesinde Türkiye'nin IŞİD'e karşı politikasını ve ABD önderliğinde oluşturulan koalisyondaki tutumunu değerlendiren sert bir yazı yayımlandı.
 • Uğur Kurt'un eşi ifade verdi - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Uğur Kurt'un eşi ifade verdi28.08.2014
  GündemBir yakınının cenaze törenine katılmak için gittiği Okmeydanı Cemevi’nin avlusunda polis kurşunuyla öldürülen Uğur Kurt’un eşi Narin Kurt, bugün soruşturmayı yürüten savcıya müşteki sıfatı ile ifade verdi.
 • Razi CANİKLİGİL

  Güvenlik Konseyi, dünya sorunlarını işte bu yüzden çözemiyor! - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Güvenlik Konseyi, dünya sorunlarını işte bu yüzden çözemiyor!28.08.2014
  YazarlarCumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gazze’ye yönelik İsrail saldırılarını eleştirken, sorumlu olarak Birleşmiş Milletler'i gösterdi.Bu ilk defa olmuyor.Başbakan aklına yattığı konularda BM Güvenlik Konseyi’ni adeta bir savaş kararı alacak bir noter gibi platform sanıyor.
 • Motosikletli korumalara otomobil çarptı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Motosikletli korumalara otomobil çarptı27.08.2014
  AnkaraBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan için güzergah tedbiri almak üzere yola çıkan iki polisin bulunduğu motosiklet, otomobilin çarpması sonucu devrildi.Kazada, bir polis memurunun ayağı kırılırken, diğer polis hafif yaralandı.
 • ABD Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı törenine neden maslahatgüzar gönderdiğine açıklama getirdi - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  ABD Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı törenine neden maslahatgüzar gönderdiğine açıklama getirdi27.08.2014
  PlanetABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, ülkesinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı devir teslim törenine düşük düzeyde temsilci göndererek "bir mesaj vermesi" gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını söyledi.Birçok ülkenin cumhurbaşkanı ya da başbakan düzeyinde temsil edildiği yemin törenine ABD'nin maslahatgüzar göndermesi tartışmalara yol açmıştı.ABD'nin benzer törenlerde daha üst düzey yetkililerce temsil edilmesi ise tartışmaları daha da alevlendirdi.Örneğin ABD, Ukrayna’da Petro Poroşenko'nun cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Haziran ayında düzenlenen yemin töreninde Başkan Yardımcısı Joe Biden liderliğindeki bir heyetle temsil edilmişti.
 • Yalçın DOĞAN

  Ya ‘yok hükmünde’ ise - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Ya ‘yok hükmünde’ ise27.08.2014
  YazarlarMÜFTÜ ve büyükelçilerin de yer aldığı, çeşitli bakanlıklara ait atamalar, sözleşmeli personel çalıştırılmasında yeni ilkeler, bazı KİT’lere kadro, ithalat rejimine ek karar, belli alanların teknoloji geliştirme bölgesi olarak ilanı, 15 Ağustos-27 Ağustos arasında Resmi Gazete’de yayınlanan kararlardan bazıları.Hepsinde “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan” imzası var.
 • Yusuf Yerkel de Meclis'teki törene katıldı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Yusuf Yerkel de Meclis'teki törene katıldı27.08.2014
  GündemSoma'da, polisin tuttuğu göstericilere tekme atarken görüntülenen ve çok tepki çeken, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel de, Recep Tayyip Erdoğan'ın 12.cumhurbaşkanı olmak için yemin edeceği töreni izlemek üzere TBMM'de.
 • Esenler Dörtyol Meydanı'nda Erdoğan için 101 pare havai fişek atılacak - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Esenler Dörtyol Meydanı'nda Erdoğan için 101 pare havai fişek atılacak27.08.2014
  EkonomiEsenler Belediyesi Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması üzerine Esenler Dörtyol Meydanı'nda 101 tane havai fişek atacağını duyurdu.Bugün yurdun dört bir yanında Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'nı kutlamak için top atışları yapılmıştı.
 • Belkalem sorununu Erdoğan halletti - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Belkalem sorununu Erdoğan halletti26.08.2014
  FutbolCumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmak için gün sayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonsporlu Belkalem'in Rusya'ya girmesini sağladı.
 • Erdoğan çiftini komşuları ağlayarak uğurladı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Erdoğan çiftini komşuları ağlayarak uğurladı26.08.2014
  GündemAnkara Arena Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti 1.Olağanüstü Büyük Kongresi'ne gelmek üzere Keçiören Subayevleri Mahallesi'ndeki evinden ayrılan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı komşuları uğurladı.
 • Recep Tayyip Erdoğan'a hadisli tablo - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Recep Tayyip Erdoğan'a hadisli tablo26.08.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti 1.Olağanüstü Kongresi'nde yaptığı konuşmanın ardından kendisine bir çok hediye verildi.
 • Erdoğan onlar için yeniden kürsüye geldi - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Erdoğan onlar için yeniden kürsüye geldi26.08.2014
  GündemANTALYA’da MHP’li Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın veda kongresinde Ak Parti’ye katıldı.Rozetini Başbakan Erdoğan’ın taktığı Sarıoğlu, beraberinde meclis üyeleri Fatih Veziroğlu, Faruk Çetinkaya ve Kemal Gökyar’ı da yeni partisine taşıdı.
 • Cumhurbaşkanlığı törenine büyük katılım gerçekleşecek - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Cumhurbaşkanlığı törenine büyük katılım gerçekleşecek26.08.2014
  PlanetTürkiye'nin 12'nci Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın görevi Abdullah Gül'den devralacağı törene dünyadan da geniş ilgi var.Dünyanın muhtelif yerlerinden 90'ı aşkın ülkenin üst düzey temsilcileri de Çankaya'daki devir teslim töreninin tanıkları arasında olacaklar.
 • "Teşekkürler Cumhurbaşkanım" - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  "Teşekkürler Cumhurbaşkanım"26.08.2014
  FutbolTrabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, pasaportunda sorun çıkan Belkalem'in Rusya'ya girmesini sağlayan ismin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.
 • Erdoğan son kez Bakanlar Kurulu'na başkanlık etti - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Erdoğan son kez Bakanlar Kurulu'na başkanlık etti25.08.2014
  Gündem28 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı görevini Abdullah Gül'den devralacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son kez Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık etti.Davutoğlu'nun kuracağı hükümet sonrasında yeni kabineye giremeyecek bakanlar da son kez toplantıya katıldı.Hükümet sözcüsü Bülent Arınç'ın toplantı sonrası açıklama için gazetecilerin karşısına geçti.Arınç, "Sayın Abdullah Gül cumhurbaşkanı seçildiği zaman sayın Sezer devir teslime kapıları kapatmıştı.Bu içimizde bir uktedir" dedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Erdoğan samimi miydi rol mü yapıyordu? - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Erdoğan samimi miydi rol mü yapıyordu?25.08.2014
  YazarlarBAŞBAKANLIK koltuğuna oturmak için artık gün sayan Ahmet Davutoğlu, “yeni hükümet” için temaslarda bulunuyor.
 • Erdoğan hükümeti son atamaları yaptı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Erdoğan hükümeti son atamaları yaptı25.08.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan hükümeti, bürokrasideki son atamalarını yaptı.Bakanlar Kurulu'nun dün yaptığı son toplantının ardından, bugün Resmi gazetede, dört büyükelçi ataması ile, Orman Genel Müdürü'nün değiştirilmesine ilişkin kararlar yayınlandı.
 • Gazze'de kalıcı ateşkes sağlandı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Gazze'de kalıcı ateşkes sağlandı25.08.2014
  PlanetFilistinli üst düzey bir yetkili, Gazze'de "kalıcı" ateşkes konusunda İsrail'le anlaşmaya varıldığını açıkladı.
 • Barajda taşkın: 5 ölü, 1 kayıp - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Barajda taşkın: 5 ölü, 1 kayıp24.08.2014
  GündemSiirt Alkumru Barajı'nda meydana gelen taşkında 5 kişi öldü, 1 kişi de kayboldu.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Allah Davutoğlu’nu utandırmasın! - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Allah Davutoğlu’nu utandırmasın!24.08.2014
  YazarlarCUMHURBAŞKANI/Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Başkanlığı için Ahmet Davutoğlu’nun neden tercih edildiğini açıklarken “Paralel yapı ile mücadeleyi sürdürecek” gerekçesini de özel olarak vurguladı.
 • Yargıtay Başkanlar Kurulu'ndan 'Metin Feyzioğlu' kararı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Yargıtay Başkanlar Kurulu'ndan 'Metin Feyzioğlu' kararı24.08.2014
  GündemYargıtay Başkanlar Kurulu, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Adli Yıl açılış töreninde konuşmasına oy çokluğu ile karar verdi.
 • Kürtçe öğretmeni adayları atama istiyor - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Kürtçe öğretmeni adayları atama istiyor24.08.2014
  EğitimMardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Yaşayan Diller Enstitüsü Kürdoloji Bölümü tezsiz yüksek lisans programından mezun olan Kürtçe öğretmeni adayları, atama kontenjanı belirlenene kadar dönüşümlü olarak açlık grevine girmeyi kararlaştırdı.
 • Binali Yıldırım, Ahmet Davutoğlu'na başarı diledi - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Binali Yıldırım, Ahmet Davutoğlu'na başarı diledi22.08.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, önceki gün Ahmet Davutoğlu genel başkan adaylığı ilan edilirken salonda yoktu.Aynı saatlerde Binali Yıldırım'ın ertesi gün Meclis'te basın toplantısı yapacağı duyurulunca gözler dünkü açıklamaya çevrildi.Yıldırım, Ahmet Davutoğlu'na başarı diledi ve ''Bazılarının ümit ettiği gibi, herkesi şaşırtacak bir açıklama ne yazık ki yapamıyorum.Görev beklentisi içinde olmadım.Hiçbir şekilde kırgınlığım yok.Hızlı trenler yapmamışsanız, havayolunu halkın yolu haline getirmemişseniz başbakan olmuşsunuz neye yarar'' dedi.Yıldırım, ''Dün neden salonda siz yoktunuz?'' sorusuna da ''Göz önünde değil gönüllerde olmayı tercih ederim'' cevabını verdi.
 • 'Pando için tek formül kültür varlığı olarak tescil edilmesi' - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  'Pando için tek formül kültür varlığı olarak tescil edilmesi'22.08.2014
  EkonomiBeşiktaş’ın tarihi dükkanı Pando Kaymak’ın kapatılması konusu tartışmalara yol açtı.119 yıllık tarihi mekan için Beşiktaş Belediyesi de devreye girdi.Mekanın mal sahibi 10 yıllık kira sözleşmelerinin geçersizliği nedeniyle Pando Kaymak’a tahliye etmesi yönünde bir yazı gönderdi.119 yıllık mekanın korunması için devreye giren Gayrimenkul Hukuku Derneği, Pando Kaymak’ın tek kurtuluş formülünün mekanın kültür mirası ilan edilmesi olduğunu söyledi.Öte yandan Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz Pando Kaymak'ın Atatürk Dolmabahçe'de kalırken Saray'a süt sattığını kendisine bizzat Pandellli Shestakof’un anlattığını söylüyor.
 • Atatürk'ün yatı 'Savarona' kullanıma hazır - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Atatürk'ün yatı 'Savarona' kullanıma hazır22.08.2014
  EkonomiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından devralınan Atatürk'ün yadigarı Savarona yatı, seçkin günlerine tekrar kavuştu.
 • Karasu Limanı'yla ihracat atağı sürecek - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Karasu Limanı'yla ihracat atağı sürecek21.08.2014
  EkonomiTürkiye'nin en fazla ihracat yapan 8'inci kenti Sakarya, Karasu Limanı inşaatı ve Arifiye-Karasu demiryolu hattının tamamlanmasıyla Doğu Marmara'nın cazibe merkezi haline gelecek.
 • TBMM Başkanı, Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  TBMM Başkanı, Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı21.08.2014
  GündemTBMM Başkanı Cemil Çiçek, 12.Cumhurbaşkanı adına düzenlenen tutanağın verilmesi ve Cumhurbaşkanının andiçme töreni için TBMM Genel Kurulu'nu, 28 Ağustos Perşembe günü saat 14.00'te olağanüstü toplantıya çağırdı.
 • Ankara'da gözler yeni kabinede - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Ankara'da gözler yeni kabinede21.08.2014
  Gündem12.Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın dün, kendisinden sonra AK Parti genel başkanlığı ve Başbakanlık görevi için, partisi adına Ahmet Davutoğlu'nun adını açıkladı.Açıklamayla birlikte de, Ankara siyasi kulislerinde gözler yeni kabine senaryolarına çevrildi.
 • Başbakan Erdoğan Putin ile görüştü - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Başbakan Erdoğan Putin ile görüştü21.08.2014
  PlanetBAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 • Erdoğan'dan iki önemli telefon - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Erdoğan'dan iki önemli telefon21.08.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 • Binali Yıldırım basın toplantısı yapacak - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Binali Yıldırım basın toplantısı yapacak21.08.2014
  GündemBAŞBAKAN Başdanışmanı Binali Yıldırım bugün TBMM'de açıklama yapacak.
 • Trabzonspor 2-0 Rostov - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Trabzonspor 2-0 Rostov21.08.2014
  FutbolUEFA Avrupa Ligi play-off turunda Trabzonspor, sezonun ilk resmi maçında Rusya'nın Rostov takımını 2-0 mağlup etti.Vahid Halilhodzic yönetiminde neredeyse tüm takımı yenieleyen Trabzonspor böyle rövanş öncesi büyük bir avantaj yakaladı.Geldiği günden bu yana yaptığı açıklamalarda takımının yetersizliğinden yakının Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, Rostov maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, takımına övgüler yağdırdı.Halilhodzic, oyuncularının savaşçı ruhları ve mücadeleleriyle beş yıldızı hak ettiklerini söyledi.
 • Davutoğlu'nun ismi Konya'da sevinç yarattı - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Davutoğlu'nun ismi Konya'da sevinç yarattı21.08.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün AK Parti Genel Başkanlığına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun geçeceğini açıklaması, Davutoğlu'nun memleketi Konya'da yaşayan akrabaları tarafından coşkuyla karşılandı.
 • Davutoğlu'nun adaylığı dünya basınında - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Davutoğlu'nun adaylığı dünya basınında21.08.2014
  AvrupaDışişleri Bakanı Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesi dünya basınında geniş yer buldu.
 • CHP'li Kart Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  CHP'li Kart Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu20.08.2014
  GündemCHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Yargıtay Başsavcılığı’nın ardından Anayasa Mahkemesi’ne, cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekilliği ve başbakanlığının sona erdiğini açıklaması talebiyle başvuruda bulundu.
 • CHP'li Çıray: Gül'e darbe girişimini biz engelledik - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  CHP'li Çıray: Gül'e darbe girişimini biz engelledik20.08.2014
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, "CHP ve Sayın Kılıçdaroğlu'nun demokrat tutumu olmasaydı, Erdoğan, Gül'e 27 Nisan bildirisiyle yapılamayanı yapmıştı.Bir kanunla, Gül'ün tekrar cumhurbaşkanı seçilme hakkını elinden almıştı.Gül'e yapılan hak gasbını ve darbe girişimini Anayasa Mahkemesi'ne giderek biz engelledik" iddiasında bulundu.
 • Erdoğan'a 'heykel' eleştirisi - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Erdoğan'a 'heykel' eleştirisi20.08.2014
  GündemBAHÇELİ'DEN MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı'na seçildikten sonra Başbakanlık ve partisinin genel başkanlığını bırakmamasını eleştirdi.
 • Erdoğan: Genel Başkan adayımız Ahmet Davutoğlu - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  Erdoğan: Genel Başkan adayımız Ahmet Davutoğlu20.08.2014
  Gündem10 Ağustos'ta 12.Cumhurbaşkanı seçilen ve 28 Ağustos'ta görevi Abdullah Gül'den devralacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti MYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı.Erdoğan, genel başkan ve başbakan adaylarının Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olduğunu açıkladı.
 • 'Başbakan adayı Kardeşim Davutoğlu' - BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  'Başbakan adayı Kardeşim Davutoğlu'20.08.2014
  Gündem12.Cumhurbaşkanı seçilen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin kendisinde sonraki Başbakan adayını açıkladı.2007'de partinin cumhurbaşkanı adayını tarihi bir konuşmayla "Kardeşim Abdullah Gül" diyerek açıklayan Erdoğan bugün de "27 Ağustos’ta AK Parti’nin olağanüstü Genel Kurulu'na, genel başkan adayı olarak girecek arkadaşımız Dışişleri Bakanımız, Konya Milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu kardeşimdir" dedi.
içinde

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz