Yazarlara göre

Cengiz ÇANDAR122Yalçın BAYER96Fatih ÇEKİRGE81Ferai TINÇ75Ahmet HAKAN67Mehmet Y. YILMAZ61Rauf TAMER37Mehmet Ali BİRAND36Ertuğrul ÖZKÖK28Sedat ERGİN22Yalçın DOĞAN21İlter TÜRKMEN18Oral Çalışlar17İsmet BERKAN16Hadi ULUENGİN15Taha AKYOL15Ayşe ARMAN13Şükrü KÜÇÜKŞAHİN11Enis BERBEROĞLU10Gila BENMAYOR10Kanat ATKAYA10Akif BEKİ9Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ9Sıtkı ŞÜKÜRER9Verda ÖZER9Oktay EKŞİ8İzzet ÇAPA8Deniz SİPAHİ7Tolga Tanış7Cüneyt ÜLSEVER6Emin ÇÖLAŞAN6Serdar TURGUT6Soner YALÇIN6Özdemir İNCE6Hüseyin YAYMAN5Melis ALPHAN5Tufan TÜRENÇ5Ayşe ARAL4Doğan HIZLAN4Muharrem SARIKAYA4Reşat KUTUCULAR4Ateş BAKAN3Ayçe DİKMEN3Cengiz SEMERCİOĞLU3Deniz BAYRAMOĞLU3Deniz Gürel3Mehmet Nuri YILMAZ3Nora ROMİ3Selçuk ŞİRİN3Vahap MUNYAR3Ahmet Mümtaz TAYLAN2Doğan ULUÇ2Erdal SAĞLAM2Güzin Abla2Melike Karakartal2Mümtaz SOYSAL2Nedim BUBİK2Nuray MERT2Sefer LEVENT2Selim Türsen2Tolga TANIŞ2Uğur GÜRSES2Uğur VARDAN2Yaşar SÖKMENSÜER2Yılmaz ÖZDİL2Zeynep ATİKKAN2Ömür GEDİK2Ahmet Arsan1Ayşe ÖZEK KARASU1Bahar AKINCI1Banu TUNA1Banu ŞEN1Bekir COŞKUN1Ebru ÇAPA1Ege CANSEN1Ercan SAATÇİ1Erdal İPEKEŞEN1Erdem SEVGİ1Erdinç Çelikkan1Eyüp CAN1Faruk BİLDİRİCİ1Fatih ALTAYLI1Ferudun Niğdelioğlu1Gülse BİRSEL1Hikmet Demirkol1Kubilay KESKİN1Mehmet Barlas1Meriç ENERCAN1Mesude ERŞAN1Mete Tamer OMUR1Nihat DEMİRKOL1Nilüfer KAS1Nilüfer PAZVANTOĞLU1Onur BAŞTÜRK1Osman MÜFTÜOĞLU1Pakize SUDA1Pako'nun Sayfası1Temuçin Tüzecan1Turgut ÖZAKMAN1Yaşar AKSOY1

baris sureci

haberleri ve son dakika gelişmeleri
4.442  adet haber bulundu.

YÖK’ten, BM arabuluculuk uzmanı için ilan

YÖK’ten, BM arabuluculuk uzmanı için ilan

YÖK, Birleşmiş Milletler’in (BM) anlaşmazlıkların barışçı yollardan çözümü ve arabuluculuk alanındaki faaliyetlerine destek olmak için kurulan “Arabuluculuk Uzmanlar Ekibi” (SBT) kadrosuna 8 personel alımı yapılacağını duyurdu.

02.09.2015Eğitim
Merkel'den Türkiye açıklaması

Merkel'den Türkiye açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, mülteci konusunda Türkiye’nin yükünün ağır olduğunu vurgulayarak bu yükün hafifletilmesi gerektiğini kaydetti.

01.09.2015Avrupa
Merkel: Türkiye'nin yükü hafifletilmeli

Merkel: Türkiye'nin yükü hafifletilmeli

Almanya Başbakanı Angela Merkel, mülteciler konusunda Türkiye’nin yükünün ağır olduğunu vurgulayarak bu yükün hafifletilmesi gerektiğini kaydetti.

31.08.2015Dünya
AB Bakanı Konca'dan flaş '1915' açıklaması

AB Bakanı Konca'dan flaş '1915' açıklaması

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ali Haydar Konca, "Ülkemizin sorunlarının demokratik bir toplumda konuşarak çözülebileceği düşüncesindeyiz.O nedenle açık bir çağrı yapıyoruz.Silahlar susmalıdır, silahlar gömülmelidir.Yumruklarımızı sıkarak değil diyalogla bu sorunları çözmememiz için bir neden yok.Bunu yaparsak Ortadoğu bataklığından kurtulma şansını elde edebiliriz" dedi.Bakan Konca 1915 olaylarına ilişkin yöneltilen bir soruya ise "Sözde, özde fark etmiyor ama bir katliam yapıldığı çok açık ve nettir" dedi.

31.08.2015Gündem
Kılıçdaroğlu İhsan Özkes hakkında ilk kez konuştu

Kılıçdaroğlu İhsan Özkes hakkında ilk kez konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV televizyonunun canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu.Kılıçdaroğlu İhsan Özkes'in açıklamaları hakkındaki bir soruya, "Ben inançlı bir insanım.İsrafın haram olduğuna inanan birisiyim.Sayın Özkes ne düşünür onu bilmem" cevabını verdi.

31.08.2015Gündem
Yavuz Bingöl: Onlar solcu ise ben Fidel Castro'yum

Yavuz Bingöl: Onlar solcu ise ben Fidel Castro'yum

Son zamanlarda açıklamalarıyla çokça eleştirilen Yavuz Bingöl, “Ben bir gece yatıp sabah AK Partili kalkmış değilim.Bütün Cumhurbaşkanları nezdinde söylüyorum benim o makama saygım var.Ayrıca Sayın Tayyip Bey’in de siyasi kariyerine saygım sonsuz.Bugün bu arkadaşlar marjinal kanallarda solcu olarak geçiniyorsa ben de Fidel Castro’yum'' dedi.

29.08.2015Gündem
AK Partili vekilden 'Sri Lanka modeli' açıklaması

AK Partili vekilden 'Sri Lanka modeli' açıklaması

AK PARTİ Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, terör örgütü PKK ile sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek, "Ya adamlar silah bırakıp teslim olacak, ya da Sri Lanka’daki gibi kökü kazınıp bitecek bu iş.Başka yolu yok" dedi.

28.08.2015Gündem
Levent Tüzel bakanlık teklifini reddetti

Levent Tüzel bakanlık teklifini reddetti

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklif ettiği HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel kurulacak seçim hükümetinde yer almayacağını açıkladı.Tüzel'in kurucu genel başkanı olduğu ve 7 Haziran seçimlerine HDP ile ittifak yaparak bu partinin listelerinden gösterdiği adaylarla katılan Emek Partisi'nden konuyla ilgili açıklama geldi.

27.08.2015Gündem
Almanya, Fransa ve Türkiye’ye üçlü işbirliği önerisi

Almanya, Fransa ve Türkiye’ye üçlü işbirliği önerisi

Alman Dış İlişkiler Konseyi (DGAP) tarafından hazırlanan raporda AB’yi küresel bir aktöre dönüştürmek isteyen Almanya ve Fransa’nın Türkiye ile üçlü işbirliğine gitmesi önerildi.

26.08.2015Dünya
Sinemaya en iyi aktarılan 10 yaşanmış hikaye

Sinemaya en iyi aktarılan 10 yaşanmış hikaye

Gerçek olaylara dayanan hikayeler sinemanın vazgeçilmezleri arasında.Yaşanmış öykülerden ilham alarak beyazperdeyle buluşan bu filmlerin bazıları hafızalardan silinmeyecek bir yer edindi.

26.08.2015Keyif
AK Partili Mehmet Uçum: Öcalan'ın muhatabı devlettir

AK Partili Mehmet Uçum: Öcalan'ın muhatabı devlettir

Akil İnsanlar Heyeti’nde de yer alan AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, çözüm süreci konusunda ''Şimdi ortaya çıkan ihtiyaç, Öcalan ile siyasi ilişki yürütme ihtiyacıdır.Öcalan ile devletin ilişkisi hep bürokrasi üzerindendi.Siyasi ilişki sadece HDP üzerinden yürütülemez.Öcalan’ın muhatabı devlettir.Bir noktada o tekrar görüşmeyi talep edebilir ya da süreç onunla görüşmeyi zorunlu kılabilir.Öcalan ilişkisi, bu ülkenin siyasi aktörleri tarafından yürütülmesi gereken bir ilişkidir.Koşullara göre hükümet hangi boyutta olacağına karar verecektir'' dedi.

24.08.2015Gündem
Seçimlere giderken partilerin karnesi

Seçimlere giderken partilerin karnesi

Türkiye apar topar bir seçime gidiyor.Aşağıdaki tabloda da görüldüğü gibi bu seçimler sağ-sol partiler arası makasın 1970’ler seviyesine döndüğü bir seçim olacak.AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu sağ blokla CHP ve HDP’nin oluşturduğu sol blok arası fark 20 puanın altına düşecek.İddiamın nedenleri:

24.08.2015Dünya
36 saatte Berlin

36 saatte Berlin

Dünyada Berlin gibi mevsimden mevsime köklü dönüşüm geçiren çok az şehir vardır.Güneşe hasret yaşanan kış günleri sona erdiğinde, dört aylık ışık ve arınma dönemi başlar.Kafeler, sanat galerileri grafitiyle süslü dar sokaklara yayılır, parklar piknikçi aileler, nudistler, tekno müzik yapan DJ’lerle dolar.Brooklyn, Kopenhag, Doğu Londra’dan uçaklar dolusu genç açıkhavadaki eğlence hayatının tadını çıkarmak için şehre akar.

23.08.2015Seyahat
Zeybekci: Kefen parasını bulamayasın

Zeybekci: Kefen parasını bulamayasın

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, son ekonomik gelişmeleri değerlendirirken, kriz senaryosu yazanlara beddua etti.Zeybekci, "Bana televizyon ekranlarında konuşan kriz tellalları bir tane gerekçe söylesinler.İlla ’kriz çıkacak’ diyor.Krizlerde kalasın e mi? Kendi kendinin krizinde kalasın da kefen parasını bulamayasın" dedi.

22.08.2015Ekonomi
Dam üstünde saksağan

Dam üstünde saksağan

Federal Meclis olarak bilinen Alman Parlamentosu’nun önceki günkü oturumunda Yunanistan’a Yardım görüşüldü ve oylandı.Tabii oylamadan önce konuşuldu da.

21.08.2015Avrupa
PKK'nın uyuyan bombaları.

PKK'nın uyuyan bombaları.

Güvenlik uzmanlarına göre PKK’lı teröristler çatışmasızlık döneminde yerleştirdikleri bombalı tuzakları şimdi patlatıyor.Berman adlı PKK’lı bir kadın terörist de Wall Street Journal gazetesine, “Devletin barış görüşmelerini bırakacağını biliyorduk.Bu sürede büyüdük ve organize olduk” dedi.

21.08.2015Gündem
'3.intifada'nın önlenmesi için mutabık kaldık'

'3.intifada'nın önlenmesi için mutabık kaldık'

İsrail parlamentosundaki ana muhalefet lideri İzak Herzog, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'la "Terörle mücadele ve barış süreci için çaba göstermek suretiyle 3.İntifada'nın önlenmesinin gerekliliği üzerinde mutabık kaldık kaldık" dedi.

18.08.2015Dünya
Fenerbahçe Kulübü'nden İbrahim Usta'ya büyük tepki!

Fenerbahçe Kulübü'nden İbrahim Usta'ya büyük tepki! "Ya istifa et ya da."

Fenerbahçe Kulübü, önceki gün "Şike süreci bitmedi" diye açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili İbrahim Usta aleyhine zehir zemberek bir bildiri yayınladı.Sarı lacivertliler, "İbrahim Usta derhal istifa etmeli ya da TFF gereğini yapmalı" dedi.

17.08.2015Futbol
2 Kürdistan 1 Suudi Arabistan

2 Kürdistan 1 Suudi Arabistan

Hasan Kanbolat, yıllarını farklı akademik kurumlarda ve düşünce kuruluşlarında Ortadoğu üzerine çalışmalara vermiş bir isim.Profesyonel ilgisinin kökeninde aile tarihinin etkisi büyük.Reyhanlılı bir aileden gelen Kanbolat’ın dedesi hem Osmanlı döneminde hem sonrasında Halep ve İdlib’de hâkimlik yapmış.Suriye’de savaş başlamadan önce akrabaları Halep’te, Şam’da, Mumbuç’da yaşıyordu.Yakın zamanda emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz ile Ankara Politikalar Merkezi isimli yeni bir düşünce kuruluşu kurdular.Suriye, Irak, IŞİD eksenindeki gelişmeleri konuştuk.Ankara’nın PKK ile savaşının girdiği yeni evreyi de yorumladı.

17.08.2015Gündem
Alman Dışişleri Bakanı: Türkiye barış sürecinin yıkılmasına izin vermesin

Alman Dışişleri Bakanı: Türkiye barış sürecinin yıkılmasına izin vermesin

ALMAN Bild am Sonntag gazetesine konuşan Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, ‘Türkiye’de mülteci krizi, barış süreci ve seyahat tehlikesi olup olmadığı’yla ilgili soruları yanıtladı.

17.08.2015Dünya
Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier: Türkiye tüm köprüleri yıkmamalı

Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier: Türkiye tüm köprüleri yıkmamalı

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier: “Erdoğan hükümeti Kürtlerle barışa çok yatırım yaptı.Şimdi tüm köprülerin yıkılmasına ve barış sürecinin çökmesine izin vermemeli.”

16.08.2015Avrupa
'HDP'li 4 ismin 40-50 gün bakanlık yapması.'

'HDP'li 4 ismin 40-50 gün bakanlık yapması.'

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, muhtemel seçim sürecine ilişkin, "Ucube bir durumla karşı karşıyayız.Herkes için bu ucube durum ciddi bir tartışma gerektiriyor.AKP içerisinde üç dönem tartışması, CHP açısından ön seçimin yapılıp yapılamayacağı, takvimin buna uygun olup olmayacağı tartışmaları gibi bizde de bu tartışmalar yapılacak.Bizim açımızdan bu seçim, tekrar seçim.Parti kurullarında hem tüzük hem de aynı zamanda bu seçimin özel konumu birlikte tartışılacak" dedi.

15.08.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: PKK'ya yürüttüğümüz operasyonlar Kürtlere yönelik değildir

Başbakan Ahmet Davutoğlu: PKK'ya yürüttüğümüz operasyonlar Kürtlere yönelik değildir

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugünlerde PKK'ya yönelik olarak yürüttüğümüz operasyonlar dolayısıyla hakkımızda tahrifat yapanlara sizin üzerinizden, bütün sınır ötesindeki Kürt kardeşlerime sesleniyorum.Bazıları bunun Kürt gruplarla savaş diye yansıtıyorlar.PKK'ya karşı yürüttüğümüz operasyonlar Kürtlere yönelik değildir.Sınır ötesindeki Kürt kardeşlerimiz sınır ötesindeki Türkmen kardeşlerimiz gibi bizim için tarihin emanetidir" dedi.

13.08.2015Gündem
Kurtulmuş: Uzun bir görüşme olmayacak

Kurtulmuş: Uzun bir görüşme olmayacak

A Haber kanalında canlı yayına katılan Numan Kurtulmuş koalisyon çalışmaları hakkında konuştu.Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesi başladığı sırada konuşan Kurtulmuş, “Uzun bir görüşme olmasını beklemiyorum.Masadan hayırlı bir sonuçla kalkılacağını düşünüyorum” dedi.Kurtulmuş, ''45 gün uzamayacaksa kalan 10 gün yeterli mi?'' sorusuna şu yanıtı verdi: ''Bu süre hükümet için yeterlidir, oturulur konuşulur formüller ortaya çıkar.Koalisyon kuramıyorsak en kısa zamanda seçime gitmek lazım.'Ey halk biz yapamadık siz ne yapmamızı istiyorsunuz' deyip seçim yapılmalıdır.''

13.08.2015Gündem
AB Bakanı Bozkır Almanya'da

AB Bakanı Bozkır Almanya'da

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Berlin'de Dışişleri Bakanlığı Binası'nda Almanya AB Bakanı Michael Roth ile bir araya geldi.

13.08.2015Avrupa
Sansür krizinde son durum

Sansür krizinde son durum

34.İstanbul Film Festivali’nde “Bakur (Kuzey)” belgeselinin gösteriminin iptal edilmesiyle başlayan sansür krizi sonrası festival yönetimi ve yarışma yönetmenlerinin yaptığı görüşme sona erdi.Görüşme sonrası yönetmenler yaptıkları açıklamada festival yönetimine tepki gösterdi.

12.08.2015Keyif
Selahattin Demirtaş'tan AK Parti'ye '2023' çağrısı

Selahattin Demirtaş'tan AK Parti'ye '2023' çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş gündeme dair açıklamalarda bulundu.Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün muhtarlara yaptığı konuşmada sarf ettiği, "Ne diyorlardı, “seni başkan yaptırmayacağız…” Bu sözün aslında “Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmayacağızı” ifade etiğini çok iyi biliyoruz" şeklindeki sözlerine, "Bir cumhurbaşkanından beklenen şey “Seni başkan yaptırmayacağız” a takılmak yerine mevcut durumu doğru okumaktır" cevabını verdi.

12.08.2015Gündem
Oy ve cenaze

Oy ve cenaze

BİR okurum soruyor.

22.08.2015Ahmet HAKAN
Ben aşağıda imzası olan

Ben aşağıda imzası olan

14.08.2015Ahmet HAKAN
‘Savaş kabinesi’nde HDP’li bakanlar

‘Savaş kabinesi’nde HDP’li bakanlar

DEMİRTAŞ, bir süredir 90’lı yılların terminolojisine dönmüştü.İktidarı kötülerken ‘savaş hükümeti’ gibi laflar ediyordu.

27.08.2015Akif BEKİ
Handikabınız var, dikkat

Handikabınız var, dikkat

AK Parti propagandistleri, sizinle başlayalım.

25.08.2015Akif BEKİ
1 Kasım’da olması gereken.

1 Kasım’da olması gereken.

7 Haziran seçimleri akşamı Türkiye’nin demokratik geleceği ve esenliği için yeni ve umutlu bir sayfanın dönmüş olduğunu düşünen ve umutlananlar arasında ben de vardım.

28.08.2015Cengiz ÇANDAR
Bu filmi önceden görmüştük

Bu filmi önceden görmüştük

Bir aydır memleketin dört bir yanından kötü haber alıyoruz.

14.08.2015Deniz Gürel
Ne derlerse desinler

Ne derlerse desinler

“BARIŞ gazeteciliği” üzerine laf etmenin iktidar yanlısı medyada da moda olduğu günlerde yazmıştım.

24.08.2015Faruk BİLDİRİCİ
Peki bu seçimde ne söyleyecekler

Peki bu seçimde ne söyleyecekler

DOĞRUSU çok merak ediyorum.

21.08.2015Fatih ÇEKİRGE
Sirkeci’deki öğlen yemeğinde köfte, piyaz ve biraz da siyaset

Sirkeci’deki öğlen yemeğinde köfte, piyaz ve biraz da siyaset

Geçen hafta İstanbul’un en lezzetli köftecilerinden Sirkeci’deki Filibe’de buluştuk Fatih Altaylı’yla.Hem harika bir öğlen yemeği yedik; hem de Galatasaray’dan, meşhur “Ne olacak bu memleketin hali” geyiğine kadar uzun bir sohbet ettik.

31.08.2015İzzet ÇAPA
İnsan gerçekten hayret ediyor!

İnsan gerçekten hayret ediyor!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecini başlatanın kendisi olduğunu söyledi.

24.08.2015Mehmet Y. YILMAZ
Türk olsalardı rahat ederlerdi

Türk olsalardı rahat ederlerdi

FRANSA Başbakanı Manuel Valls, iki oğlunu yanına alıp Berlin’deki Şampiyonlar Ligi maçını izlemeye gitmişti.

20.08.2015Mehmet Y. YILMAZ
PKK'ye tek söz etmeden barış bildirisi yazmak

PKK'ye tek söz etmeden barış bildirisi yazmak

Dün, Şırnak'ta, bir köy yoluna PKK'nın döşediği patlayıcılar; iki askerin ölümüne ve üç askerin yaralanmasına neden oldu.

25.08.2015Oral Çalışlar
Savaşın nedenini, şehit kardeşi yarbaya kim anlatacak?

Savaşın nedenini, şehit kardeşi yarbaya kim anlatacak?

Şırnak'ta, PKK saldırısında yaşamını yitiren şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan; yüreğinin acısıyla, kardeşinin cenazesinde haykırdı: " 'Çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor?"

24.08.2015Oral Çalışlar
Türkeş de sıkıyönetim istemişti, darbe oldu, o da tutuklandı.

Türkeş de sıkıyönetim istemişti, darbe oldu, o da tutuklandı.

12 Eylül 1980 askeri darbesinin hemen ardından tutuklanmıştık.

21.08.2015Oral Çalışlar
Silahların gölgesinde

Silahların gölgesinde "Özyönetim."

Güneydoğu'nun değişik kentlerinde, birbiri ardısıra, "özyönetim" ilan ediliyor.Kararların, “Kent Meclisleri”nce alındığı duyuruluyor.Bu açıklamalar, KCK tarafından da destekleniyor.

17.08.2015Oral Çalışlar
Kürt kentlerinde

Kürt kentlerinde "özyönetim" ilanı.

15.08.2015Oral Çalışlar
Seçimlere giderken partilerin karnesi

Seçimlere giderken partilerin karnesi

Türkiye apar topar bir seçime gidiyor.Aşağıdaki tabloda da görüldüğü gibi bu seçimler sağ-sol partiler arası makasın 1970’ler seviyesine döndüğü bir seçim olacak.

24.08.2015Selçuk ŞİRİN
Bayatlıyoruz

Bayatlıyoruz

16.08.2015Sıtkı ŞÜKÜRER
CHP aldığı oyu mumla arar mı?

CHP aldığı oyu mumla arar mı?

SİYASİ partiler kendi istekleri ile anayasasını, yani tüzüğünü yapar.O tüzük her koşulda geçerli nesnel kuralları tanımlar, varsa istisnai durumları belirler ve kurumsallığı temsil eder.

25.08.2015Yalçın BAYER
Bölge 2600 fabrikadan fazlasını kaldıramaz çünkü sular kayboluyor

Bölge 2600 fabrikadan fazlasını kaldıramaz çünkü sular kayboluyor

BUGÜN 17 Ağustos depreminin üzerinden 16 yıl geçti.Bu süre zarfında kayıpların acısı dinmedi, inşaat sektörü aldı başını gitti, ama önlemler hâlâ çok yetersiz.

19.08.2015Yalçın BAYER