Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR120Yalçın BAYER85Fatih ÇEKİRGE83Ahmet HAKAN69Ferai TINÇ69Mehmet Y. YILMAZ65Rauf TAMER37Mehmet Ali BİRAND31Ertuğrul ÖZKÖK28İlter TÜRKMEN26Sedat ERGİN24Oral Çalışlar22Yalçın DOĞAN19Taha AKYOL17İsmet BERKAN16Sıtkı ŞÜKÜRER14Ayşe ARMAN11Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ11Şükrü KÜÇÜKŞAHİN11Gila BENMAYOR10Verda ÖZER10Hadi ULUENGİN9Akif BEKİ8Deniz SİPAHİ8Kanat ATKAYA8Enis BERBEROĞLU7Oktay EKŞİ7Tolga Tanış6Hüseyin YAYMAN5Melis ALPHAN5Soner YALÇIN5Özdemir İNCE5Ateş BAKAN4Ayçe DİKMEN4Cüneyt ÜLSEVER4Doğan HIZLAN4Muharrem SARIKAYA4Reşat KUTUCULAR4Selçuk ŞİRİN4Tufan TÜRENÇ4Uğur VARDAN4Vahap MUNYAR4Deniz Gürel3Emin ÇÖLAŞAN3Mehmet Nuri YILMAZ3Nedim BUBİK3Serdar TURGUT3Tolga TANIŞ3İzzet ÇAPA3Ahmet Mümtaz TAYLAN2Ayşe ÖZEK KARASU2Deniz BAYRAMOĞLU2Doğan ULUÇ2Güzin Abla2Hikmet Demirkol2Mümtaz SOYSAL2Nuray MERT2Sefer LEVENT2Selim Türsen2Uğur GÜRSES2Yaşar SÖKMENSÜER2Yılmaz ÖZDİL2Zeynep ATİKKAN2Ömür GEDİK2Ahmet Arsan1Bahar AKINCI1Banu TUNA1Bekir COŞKUN1Cengiz SEMERCİOĞLU1Ege CANSEN1Ercan SAATÇİ1Erdem SEVGİ1Erdinç Çelikkan1Eyüp CAN1Faruk BİLDİRİCİ1Fatih ALTAYLI1Gülse BİRSEL1Jale Özgentürk1Mehmet Barlas1Meriç ENERCAN1Musa Dede1Naci Cem Öncel1Nilüfer KAS1Nilüfer PAZVANTOĞLU1Nora ROMİ1Onur BAŞTÜRK1Osman MÜFTÜOĞLU1Temuçin Tüzecan1Turgut ÖZAKMAN1Uğur Ergan1Yasemin BORAN1Yaşar AKSOY1Yorgo KIRBAKİ1Zeynel LÜLE1Zeynep GÖĞÜŞ1Çiğdem TOKER1Özgür BOLAT1İsmail UĞURAL1İsmet SOLAK1

Barış Süreci

Barış Süreci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barış Süreci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.747 Barış Süreci haberi bulunmuştur.

Barış Süreci Haberleri

Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Türkiye ilişkilerine ilişkin, "Bu konuda açıklamalar aldık ama hiçbir zaman bir özür gelmedi. Biz ilişkilerimizi düzeltmek istiyoruz" dedi.

28.5.2016Dünya
Merkel: Savaşın neden olduğu sefaleti gördüm

Merkel: Savaşın neden olduğu sefaleti gördüm

Başbakan Merkel, Hannover Sanayi Fuarı'nın açılışını yapmak üzere kente gelen ABD Başkanı Barack Obama ile görüştü. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'de yeniden şiddetlenen çatışmalardan endişe duyduğunu söyledi.

24.4.2016Dünya
Demirtaş: Bize karşı kükreme konusunda son derece cesurlar

Demirtaş: Bize karşı kükreme konusunda son derece cesurlar

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Hadi hep birlikte gelin barışı konuşalım, çözümü sağlayalım, akan kanı durduralım dediğimizde, parlamentoda herkes körleri, sağırları oynuyor ama sıra savaşa, savaş tezkerelerine ve HDP'ye dokunmaya geldiğinde, her biri kağıttan kaplan oluyor. Bize karşı kükreme konusunda, son derece cesur davranıyorlar" dedi.

20.4.2016Gündem
Belfast'ta duvarla gelen barış...

Belfast'ta duvarla gelen barış...

İskoçya ve İngiltere’nin adeta karşı kıyısı olan Belfast bir liman şehri... İlk bakıldığında katedrali, eski dokulu binaları, pub’ları, uluslararası markaların bulunduğu alışveriş merkezleri ile tipik bir kuzeyli. Ama Belfast'ın merkezindeki otelimize girdiğinizde tarih yüzümüze çarpıyor: “Burası Kuzey İrlanda’nın en çok bombalanmış oteli”.

16.4.2016Seyahat
Hollande'dan Schengen çağrısı

Hollande'dan Schengen çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, sığınmacı sorunu için Almanya ile işbirliği içinde olduklarını belirterek, "Schengen prensiplerine geri dönmek ve dış sınırlarımızın kontrolünü sağlamak gerekiyor" dedi.

8.4.2016Dünya
Barzani: PKK ile PYD aynıdır

Barzani: PKK ile PYD aynıdır

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, bölgesel bağımsızlığın ilan edilmesi konusunda bu yıl içinde gerçekleştirilmesi planlanan referandumun Ekim ayına kadar gerçekleştirilmesinin planlandığını söyledi. Barzani, PYD’nin PKK ile aynı olduğu sorusuna ise, "Kesinlikle aynıdır" yanıtını veren Barzani Amerika’nın, Suriye’deki desteği hatırlatıldığında "PYD’ye verilen destek PKK’ya verilen destektir" ifadesini kullandı. "Amerika buna inanıyor mu?" sorusuna ise "Amerika bunu çok iyi biliyor, fakat iyi bildiklerini söylemek istemiyorlar. Biliyorsunuz bizim ve ABD’nin önceliği IŞİD ile mücadele dolayısıyla bunu göz ardı edebilirler" yanıtını verdi.

23.3.2016Gündem
Demirtaş: İnisiyatif almaya hazırız

Demirtaş: İnisiyatif almaya hazırız

Diyarbakır Nevruz’unda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bomba ve silah seslerinin durmasını sağlamamız lazım. Bu konuda ısrarcı olmalıyız. Bizler bütün arkadaşlarımızla birlikte yeniden çözüm masasına dönülmesi için, bu öfke ve kinin halkları teslim almasına izin vermeden, inisiyatif almaya hazırız” dedi. 

21.3.2016Gündem
Mesut Barzani Dengir Mir Mehmet Fırat'la görüştü

Mesut Barzani Dengir Mir Mehmet Fırat'la görüştü

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ı, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi. Barzani'nin ofisinden yapılan açıklamada, tarafların görüşmede Türkiye'de meydana gelen gelişmeler ve Çözüm Süreci'ni ele aldığı ifade edildi.

16.3.2016Gündem
John Kerry Suriye'de ateşkesten emin değil

John Kerry Suriye'de ateşkesten emin değil

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD Temsilciler Meclisi Tahsisatlar Komitesi'nde "Dışişleri Bakanlığı ve Yabancı Yardım Bütçesi" başlığı altında, Suriye'deki iç savaş ve Irak'ta Peşmerge güçlerine yapılan yardımlar hakkında konuştu. Kerry konuşmasında, Suriye'deki ateşkesi garanti edemeyeceğini belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: Fakat çatışmaların durması için bu bir yol. Bunun alternatifi ise Suriye'de savaşın daha da kötüleşmesi.

25.2.2016Dünya
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, çalışma ziyareti kapsamında yaptığı Ukrayna ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını uçakta cevapladı. Davutoğlu, "Türkiye, kendi güvenliğini korumak için her türlü tedbiri alır. Hiçbir ülke Suriye'deki gelişmelerden Türkiye’deki kadar etkilenemez. Dolayısıyla güvenlik tedbirleri almaktan tereddüt etmeyiz" dedi. Başbakan ayrıca, "YPG, Fırat’ın batısına geçmeyecek, Azez’e de yani Afrin’in de doğusuna geçmeyecek" ifadelerini kullandı. Davutoğlu Ukrayna'da yaptığı açıklamada ise, "Türk askeri Suriye'ye girdi" iddialarını yalanladı.

15.2.2016Gündem
Rus Dışişleri Bakanı Lavrov: Cenevre’de PYD olmadan olmaz

Rus Dışişleri Bakanı Lavrov: Cenevre’de PYD olmadan olmaz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 29 Ocak’a sarkan Cenevre görüşmelerinde Kürtlerin PYD (terör örgütü PKK'nın Suriye kolu) ile mutlaka temsil edilmesi gerektiğini söyledi. İsim vermeden Türkiye'yi suçlayan Lavrov, "Suriye krizine çözüm bulunması için yapılması planlanan konferansa bir ülkenin ortaya attığı çekinceler engel oluyor" dedi.

26.1.2016Dünya
AB: Barış süreci tek çözüm

AB: Barış süreci tek çözüm

AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Ankara’dan ‘barış süreci’ mesajı verdi. Mogherini, “Hemen bir ateşkesi ve geçtiğimiz yıllarda başlatılan barış sürecine dönüşü destekliyoruz. Barış süreci Türk makamlarının son derece cesur vizyonuyla başlatılmıştı. Barış süreci hâlâ tek çözüm” dedi.

25.1.2016Dünya
Uluslararası akademisyenlerden Türk hükümetine açık mektup

Uluslararası akademisyenlerden Türk hükümetine açık mektup

Dünyanın dört bir yanından 351 akademisyen ve üniversite yöneticisi, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin yayımladığı bildirinin ardından Türkiye'de yaşanan gelişmelere ilişkin kaygılarını ve Türk hükümetinden isteklerini bir açık mektup yazarak ifade etti.

22.1.2016Dünya
Türkiye’nin PKK’ya karşı savunma hakkı meşrudur

Türkiye’nin PKK’ya karşı savunma hakkı meşrudur

Ankara’da dün resmi temaslarda bulunan İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Hürriyet’e verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan'ın bazı mesajları şöyle: "Biz Türkiye’nin PKK’ya karşı kendisini savunma konusunda meşru bir hakkı olduğuna inanıyoruz. Ama gene de kalıcı barışı sağlamak için Türkiye’nin en kısa süre içerisinde yeniden diyalog ortamına döneceğini umuyoruz. Biz sadece açıklamalar yapmakla yetinmiyoruz, aynı zamanda Birleşik Krallık’ta PKK’nın finans temin kaynaklarını hedefleyen ciddi çalışmalar yürütüyor."

14.1.2016Dünya
Bildiri depremi

Bildiri depremi

Türkiye ve yurtdışından 1128 imzalı ‘akademisyen bildirisi’, siyaset ve üniversite dünyasını sarstı. Birçok üniversiteden bildiriye karşı kınama ve imzacılara soruşturma haberleri geldi. Rektörlükler, imza atanlara ‘hukuki işlem yapılacağını’ duyurdu. Buna karşılık akademi dünyasından bildiriyi sahiplenen açıklamalar da yapıldı.

13.1.2016Gündem
HDP'ye dost uyarısı: Meşruiyetinizi kullanın

HDP'ye dost uyarısı: Meşruiyetinizi kullanın

Ankara ile Bağdat arasındaki Musul-Başika gerilimi, Irak’ı dış politika gündeminin yine baş sırasına oturttu. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Başbakanı Neçirvan Barzani arka arkaya Türkiye’ye geldi. Ankara ile sıkı fıkı ilişkileri, amca Barzani’nin Erbil’e dönüşünde bağımsızlık referandumu için hazırlık talimatı vermesine engel olmadı. Bütün bu gelişmeleri Irak Kürt Yönetimi’nin ABD’deki yeni yüzü Bayan Sami Abdul Rahman ile konuştuk. Türkiye’deki olaylar için, “HDP’nin bu denklemde meşruiyetini kullanmayı başarmasını umut ediyoruz” görüşünde.

28.12.2015Dünya
BMGK Suriye tasarısında anlaştı

BMGK Suriye tasarısında anlaştı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Suriye barış süreci için Uluslararası Suriye Destek Grubu’nun üzerinde çalıştığı ‘Uluslararası Yol Haritası’ karar tasarısını oybirliğiyle kabul etti.

18.12.2015Dünya
Muhalif zirvesine PYD davet edilmedi

Muhalif zirvesine PYD davet edilmedi

SURİYELİ muhalifler 14 Kasım’da Viyana’da belirlenen takvim çerçevesinde Esad yönetimiyle masaya oturacak müzakere heyetini belirlemek için Riyad’da toplandı.

9.12.2015Dünya
'HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ: Tarihsel bir kapı yeniden açılabilir

'HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ: Tarihsel bir kapı yeniden açılabilir

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Çözüm Süreci buzdolabına kaldırıldıktan sonra şiddetten başka bir şey üretilmedi. Yeniden bir sürecin başlangıcı sağlanabilir. Çözüm ve müzakere masası yeniden kurulursa yaşanan sorunların çözümü için çok önemli ve tarihsel bir kapı yeniden açılabilir" dedi.

8.12.2015Gündem
Davutoğlu'dan Rusya lideri Putin'e çağrı

Davutoğlu'dan Rusya lideri Putin'e çağrı

Resmi temasları kapsamında Azerbaycan'da bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Azerbaycan Diplomasi Akademisi'nde, "Küresel Sınamalar Karşısında Türkiye-Azerbaycan Stratejik Ortaklığı" başlıklı bir konuşma yaptı. Davutoğlu, Rusya Devlet Başkanı Putin'e çağrıda bulunarak, "Çağrım, Rusya'daki liderlere, Sayın Putin'e ve bütün Rus liderliğine... Gelin meselemizi konuşarak, yüz yüze ele alalım" dedi.

4.12.2015Dünya
Kerry, barış süreci için Kıbrıs’ta

Kerry, barış süreci için Kıbrıs’ta

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Kıbrıs’a günübirlik ziyaretinde Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçerek, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüştü.

3.12.2015Dünya
İsrail ile AB arasında büyük kriz

İsrail ile AB arasında büyük kriz

Avrupa Birliği'nin illegal Yahudi yerleşim birimlerinde üretilen mallarla ilgili kararına tepki olarak İsrail, birliğin Filistin-İsrail barış sürecindeki rolünü askıya aldı.

30.11.2015Dünya
Ezgi Başaran: Can Dündar’ın tutuklandığı bir ülkede Kürt sorunu da çözülemez

Ezgi Başaran: Can Dündar’ın tutuklandığı bir ülkede Kürt sorunu da çözülemez

Terörden mültecilere, Gezi’den hak mücadelelerine son beş yılda neleri konuşmadık ki? Bütün bu konuların en önde geleni ‘Çözüm Süreci’ydi şüphesiz. Radikal Yayın Yönetmeni Ezgi Başaran’ın henüz çıkan ‘Barış Bir Varmış Bir Yokmuş - Kürt Sorununun Çözüm Süreci’ isimli kitabı işte bu beş yılın özenli bir dökümü. Başaran, sürecin aktörleriyle (ve dışarıdaki benzer barış süreçlerinin mimarlarıyla) yaptığı röportajları, önemli yol ayrımlarında yazdığı makaleleri bir araya getirmiş. Okuduğunuzda, hem nereden nereye geldiğimizi göreceksiniz hem de nasıl daha uzağa gidemediğimizi... Başaran’la son beş yılı konuştuk.

28.11.2015Keyif
S-400 misillemesi

S-400 misillemesi

Rusya, Türk jeti tarafından vurulan uçağı üzerine harekete geçti. S-300 füze savunma sistemine sahip Moskva kruvazörü, Suriye’nin kıyı kenti Lazkiye çevresinde pozisyon aldı. Putin, 400 km menziliyle Türkiye’nin iç bölgelerine kadar tehdit oluşturabilecek S-400 füzelerini Lazkiye’ye konuşlandırıyor.

25.11.2015Dünya
'Türkiye'deki sürecin adı barış süreci değil'

'Türkiye'deki sürecin adı barış süreci değil'

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AB ilerleme raporuna ilişkin bir soru üzerine Çelik, "Türkiye'nin daha ileri bir demokrasiye ulaşması için yapılan eleştirileri dikkate alırız. Orada yalnız bir konu var. Çatışma ortamının bitmesi diye bir cümle kullanılıyor. Bu fevkalade yanlış bir tabir. Türkiye'de bir çatışma ortamı yok. Terörle mücadele ortamı var. Meşru ve güçlü bir mücadeledir. Çatışma ortamı ifadesi Türkiye gibi bir ülkede kullanılmaması gerekir. Türkiye'yi tanımlamak bakımından yanlıştır. Bunu Suriye için kullanabilirler" dedi. Çelik, çözüm süreciyle ilgili ise "Türkiye'deki sürecin adı barış süreci değil. Türkiye'deki sürecin adı daha önce çözüm süreciydi, şimdi milli birlik ve kardeşlik süreci. 'Barış süreci' demek doğru bir kelime değil. Barış süreci derken sanki iki meşru taraf var gibi oluyor. Sürecin adına barış süreci denilemez" ifadelerini kullandı.

10.11.2015Gündem
AB’den uyarı ve yüklü ev ödevi

AB’den uyarı ve yüklü ev ödevi

Avrupa Birliği Komisyonu’nun Türkiye ile ilgili açıkladığı İlerleme Raporu’na, ifade ve medya özgürlüğü alanında son iki yıldır yaşanan ciddi gerileme damga vurdu. Belgede toplanma özgürlüğü ve yargı alanındaki olumsuzluklara dikkat çekildi. Türkiye’nin Suriyeli mülteciler konusundaki çabaları övülürken ‘Kürt barış süreci kaldığı yerden devam etmeli’ dendi.

10.11.2015Dünya
Nükleer anlaşmadan sonra ilk görüşme

Nükleer anlaşmadan sonra ilk görüşme

ABD Başkanı Barack Obama ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Ortadoğu barış süreci, Suriye ve İran gibi konuları görüştü. Bu görüşme İran'la varılan nükleer anlaşmanın ardından Obama ve Netanyahu'nun gerçekleştirdiği ilk görüşme olma özelliği taşıyordu.

9.11.2015Dünya
Şimdi birlik zamanı

Şimdi birlik zamanı

İş dünyası sandıktan çıkan tek parti iktidarının, ekonomiye yeniden odaklanılması için bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekerken, bunun yanında ‘Şimdi hep birlikte çalışma zamanı’ diyerek, toplumsal kutuplaşmanın sona erdirilmesini vurguladı.

2.11.2015Ekonomi
İş dünyası reform çağrısı yaptı

İş dünyası reform çağrısı yaptı

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinin ardından yaptığı değerlendirmede, seçimlerden birinci parti olarak çıkan AK Parti’yi tebrik ederken, “Şimdi ekonomiye ve reformlara odaklanma zamanı” dedi.

2.11.2015Ekonomi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Bir dönem koalisyonla yönetilsin, ülke nefes alsın

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Bir dönem koalisyonla yönetilsin, ülke nefes alsın

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bırakmak istemiyorlar. 13 yıl neyinize yetmez. Bırakın 4 yıl, en azından bir dönem koalisyonla yönetilsin ülke bakalım, bir nefes alsın. Sonra çalışır çabalarsanız, kendinizi halka yeniden ikna ederseniz belki yine tek başınıza iktidar olursunuz" dedi.

22.10.2015Gündem
Cengiz Çandar: 'İmralı sessizse mutabakat yoktur'

Cengiz Çandar: 'İmralı sessizse mutabakat yoktur'

Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinin başındaki Harvard’ın Ortadoğu Çalışmaları Merkezi geçen hafta gazeteci-yazar Cengiz Çandar’ı ağırladı. ‘Türkiye ve Ortadoğu’yu anlamak ve yanlış anlamak’ başlıklı seminerde konuşan Çandar’a ilgi büyük oldu. Amerikalı akademisyenler Türkiye’de 7 Haziran seçiminden bugüne yaşanan dramatik değişimin kodlarını çözmek için Çandar’ı soru yağmuruna tuttu. Cengiz Çandar’la Harvard randevusunun ardından Cambridge’de buluştuk. Kürt meselesi üzerine yıllardır çalışan Çandar’a göre HDP’nin devre dışı kalmasını hükümet kadar PKK da istedi. Çandar, “Asıl sürpriz gelişmeler ise Washington-Kürtler hattında yaşanabilir” diyor.

14.9.2015Gündem
Çözüm süreci ülkeyi böler

Çözüm süreci ülkeyi böler

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, terör saldırıları yüzünden birçok ocağa kor, yüreklere ateş düştüğünü belirterek, “Bu çözüm süreci neticede ya Türkiye'yi bölünmeye götürecektir ya da çok daha büyük çatışmalara yol açacaktır” dedi.

13.9.2015Gündem
Corbyn depremi

Corbyn depremi

İngiltere’de anamuhalefetteki İşçi Partisi liderliğine radikal sol görüşleri olan Jeremy Corbyn’in seçilmesi üzerine Muhafazakâr Partili Başbakan Cameron, Twitter’dan ülkenin ulusal güvenliğinin tehdit altında olduğunu ileri sürdü.

13.9.2015Dünya
Kuzey İrlanda barışına tehdit

Kuzey İrlanda barışına tehdit

Kuzey İrlanda’da İngiltere yanlısı birlikçilerle cumhuriyetçi Sinn Fein’in oluşturduğu koalisyonda kriz çıktı. Yıllarca İngiltere’den bağımsızlık için silahlı mücadele yürüten İrlanda Cumhuriyetçi Ordusu’nun iki üyesinin örgüt içi infaza kurban gittiği şüphesi üzerine silahlı unsurların halen varlığını sürdürdüğünü iddia eden Londra yanlısı parti DUP’un lideri Başbakan Robinson istifa etti. Kuzey İrlanda barışı ciddi bir sınavla karşı karşıya kaldı.

11.9.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Teflon tava gibi parti

Teflon tava gibi parti

İKTİDAR partisi, teflon kaplı bir tavaya benziyor. Hiçbir şey üzerine yapışmıyor.

11.4.2016Haber Yazıları
Kürt siyaseti için yol ayrımı

Kürt siyaseti için yol ayrımı

ANKARA’daki terörist saldırı, PKK’nın gelecekte izleyeceği yolun ne olacağını da açık seçik ortaya koyuyor.

15.3.2016Haber Yazıları
İzmir Yayın Kurulu oluşturalım

İzmir Yayın Kurulu oluşturalım

1900’lü yılların başlarında İzmir’de Müslüman nüfus dörtte bir oranında.

9.1.2016Ege
20. Yüzyıl anlayışı geri döndü

20. Yüzyıl anlayışı geri döndü

Kürt meselesinde uzlaştırıcı görüşler ağır ağır alandan çekiliyorlar.

2.1.2016Ege
BİZ

BİZ

1 liralık benzini 4 liraya alıp, topun ele değip değmediğini tartışırız(!)

22.12.2015Spor Yazıları
Homeland

Homeland

AMERİKAN dizi sanayisinin en başarılı dizilerinden.

18.12.2015Haber Yazıları
Yemin töreninde çift taraflı komedi

Yemin töreninde çift taraflı komedi

HDP milletvekili Leyla Zana, bir kez daha milletvekili yeminini “doğru” olarak okumadı.

19.11.2015Haber Yazıları
Post-Viyana Suriye: Quo Vadis?

 Post-Viyana Suriye: Quo Vadis?

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin CNN’in ünlü muhabiri Christiane Amanpour’a önceki gün verdiği demeçte, “Türkiye ile birlikte harekat hazırlığındayız” sözleri büyük yankı yarattı.

19.11.2015Haber Yazıları
Binali Yıldırım

Binali Yıldırım

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanlığına adaylığını koyduğunda Binali Yıldırım oldukça farklı bir portre çiziyordu.

14.11.2015Ege
Faturası en ağır seçime giderken son durum

Faturası en ağır seçime giderken son durum

Seçimin doğrudan maliyeti 2 dolaylı faturası 50 milyarı aşıyor. Ancak asıl fatura beşeri.

18.10.2015Selçuk ŞİRİN
Hep birlikte ‘idare-i maslahat’ etmişler!

Hep birlikte ‘idare-i maslahat’ etmişler!

ULUDERE’de 2011 yılı sonunda 34 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan olay ile ilgili olarak yapılan soruşturmada Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı’nın takipsizlik kararı vermesinden sonra, ölenlerin yakınları karar hakkında Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi’ne itiraz etmişlerdi.

29.9.2015Mehmet Y. YILMAZ
Sen demokrasiden haber ver

Sen demokrasiden haber ver

26.9.2015Sıtkı ŞÜKÜRER
Sizce Biz de Yapabilir Miyiz?

Sizce Biz de Yapabilir Miyiz?

Sisifos, Yunan mitolojisinde lanetlenmiş bir kral.

14.9.2015Verda ÖZER