MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR115Sedat ERGİN66Murat Yetkin66Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ42Tolga TANIŞ27Hadi ULUENGİN23Cüneyt ÜLSEVER19Vahap MUNYAR19Oktay EKŞİ17Cengiz Çandar - English13Burak Bekdil12Ertuğrul ÖZKÖK11Gila BENMAYOR11Yusuf Kanlı11Ferai TINÇ10Mehmet Y. YILMAZ10Cüneyt Ülsever - English10İsmet BERKAN9Doğan ULUÇ8İlter TÜRKMEN8Ömür GEDİK8Yılmaz ÖZDİL8Erdal SAĞLAM7Ayşe ÖZEK KARASU7Mustafa Akyol7Semih İdiz7Soner Çağaptay7Emre KIZILKAYA7Yalçın BAYER6Kanat ATKAYA5Yalçın DOĞAN5Onur BAŞTÜRK5Göksel Bozkurt5Serkan Demirtaş5Gökhan KİMSESİZCAN5Cengiz SEMERCİOĞLU4Yorgo KIRBAKİ4Mevlüt TEZEL4Barçın Yinanç4Kristen Stevens4Razi CANİKLİGİL4Verda ÖZER4Jale Özgentürk4Burak KÜNTAY4Ayşe ARMAN3Özdemir İNCE3Banu TUNA3Mehmet Barlas3Yeşim Çobankent3Ariana Ferentinou3Mehmet Ali Birand - English3Eyüp CAN3Melis ALPHAN3Ertan ACAR3İrem Köker3Gülse BİRSEL3Enis BERBEROĞLU2Tufan TÜRENÇ2Pako'nun Sayfası2Zeynep GÖĞÜŞ2Ahmet HAKAN2Sevil ATASOY2Erdal İPEKEŞEN2Rauf TAMER2Soner YALÇIN2Ayşegül EKİNCİ2Muammer ELVEREN2Ayçe DİKMEN2Serdar ALYAMAÇ2Ertuğrul Özkök - English2Cengiz Aktar2Mithat Melen2Gila Benmayor - English2Rıza Türmen2İlhan Tanır2Melike Birgölge2Zeynep BİLGEHAN2Hikmet Demirkol2İzzet ÇAPA2Ayşe BAYKAL2Doğan HIZLAN1Mehmet YAŞİN1Yurtsan ATAKAN1Reha ERUS1Nurten ERK TOSUNER1Osman MÜFTÜOĞLU1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Mesude ERŞAN1Zeynep BÖLÜKBAŞI1Niobe Aslı Temel1Yaşar SÖKMENSÜER1Hakan TARTAN1Şenay Ordu1Rahmi TURAN1M. Rauf Ateş1Özgür BOLAT1Melike Karakartal1Fatih ÇEKİRGE - English1Tuna KİREMİTÇİ1

Son 7 Gün - Barack Obama Haberleri

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.960 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Obama Haberleri

Chelsea Manningden işte, buradayım paylaşımı

Chelsea Manning'den 'işte, buradayım' paylaşımı

ABD ordu mensubu iken Wikileaks'e yüz binlerce askeri belge sızdırma suçuyla 7 yıl hapis yatan Chelsea Manning, kaldığı cezaevinden tahliye edildikten sonra Instagram hesabı üzerinden "özgürlük" temalı paylaşımlarda bulunuyor.

19.5.2017Dünya
Belgeleri Wikileakse sızdırmıştı... ABDyi karıştıran isim tahliye oldu

Belgeleri Wikileaks'e sızdırmıştı... ABD'yi karıştıran isim tahliye oldu!

ABD ordusunda görevliyken önemli bilgileri Wikileaks'e sızdırmaktan dolayı hapis cezası alan Chelsea Manning Obama'nın ceza indiriminin ardından tahliye edildi. Chelsea Manning hapishanedeyken ameliyat olarak cinsiyet değiştirmişti.

17.5.2017Dünya
Obama en cesur kararının Suriyeyi bombalamamak olduğunu açıkladı

Obama "en cesur kararının" Suriye'yi bombalamamak olduğunu açıkladı

Eski ABD Başkanı Barack Obama görevi süresince aldığı "en cesur" kararın Suriye'yi bombalamamak olduğunu açıkladı.

16.5.2017Dünya
ABDyi sarsan olayla ilgili Beyaz Saraydan açıklama: Trump seçildiği ilk günden beri...

ABD'yi sarsan olayla ilgili Beyaz Saray'dan açıklama: 'Trump seçildiği ilk günden beri...'

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Sarah Huckabee, salı günü ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevine son verilen Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey için, "Başkan (Trump), Direktör Comey'e olan güvenini son aylarda kaybetmişti. Dürüstçe söylemek gerekirse Direktör Comey'yi göndermeyi seçildiği günden beri düşünüyordu." açıklamasını yaptı.

10.5.2017Dünya
FBI Başkanı kovulduğunu TV’den öğrendi

FBI Başkanı kovulduğunu TV’den öğrendi

ABD Başkanı Donald Trump’ın, önceki gün FBI Başkanı James Comey’i kovması Washington’da deprem etkisi yarattı. 2013’te ABD Başkanı Trump’ın selefi Barack Obama tarafından 10 yıllığına atanan Comey, uzun süredir tartışmaların odağında idi. 8 Kasım seçiminden kısa bir süre önce Demokrat Parti’nin adayı Hillary Clinton’a yönelik e-posta soruşturmasını yeniden açmıştı. Comey, başkanlık seçimine iki gün kala ise Clinton’ın soruşturmaya konu olan e-postalarını incelemeyi bitirdiklerini, Başkan adayına suçlama yöneltilmesine gerek olmadığını açıklamıştı. Trump’a karşı yenilen Hillary Clinton, aldığı mağlubiyetin sorumlusu olarak Comey’i göstermişti.

10.5.2017Dünya
Trump noktayı koydu: İşini iyi yapmıyordu

Trump noktayı koydu: İşini iyi yapmıyordu

ABD Başkanı Donald Trump, dün görevine son verdiği Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey ile ilgili olarak basına yaptığı ilk değerlendirmede, "İşini iyi yapmıyordu, bu kadar basit." dedi.

10.5.2017Dünya
Trumptan flaş karar: 1 numaralı ismi görevden aldı

Trump'tan flaş karar: 1 numaralı ismi görevden aldı

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey'nin görevine son verdiğini duyurdu.

9.5.2017Dünya
ABD ordusu, Afganistana 3 bin takviye asker istedi

ABD ordusu, Afganistan'a '3 bin takviye asker istedi'

Amerikan ordusu ve Dışişleri Bakanlığı Afganistan'a üç bin takviye asker gönderilmesi tavsiyesinde bulundu.

9.5.2017Dünya
Sınır tanımayan bilim insanları’ zirvede buluştu

'Sınır tanımayan bilim insanları’ zirvede buluştu

Dünyanın en iyi üniversitelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla çok sayıda ödüle layık görülen Türk bilim insanları tecrübelerini, öğrencilerin kurduğu TAF Network tarafından organize edilen 5’inci Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi’nde paylaştı. TAF Network’un bu yıl ikincisini verdiği ‘Sınır Tanımayan Başarı Ödülü’ne ise Drexel Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği ve Sağlık Sistemleri Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Banu Onaral layık görüldü.

9.5.2017Eğitim
Türk bilim insanları İstanbul’da buluştu

Türk bilim insanları İstanbul’da buluştu

Yurt dışında yaşayan Türk bilim insanlarının başarılarını Türkiye’ye ve dünyaya tanıtma amacıyla kurulan TAF Network, İstanbul’da 5. Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi düzenleyecek.

6.5.2017Dünya
Trumpa bir şok daha... Yokum dedi

Trump'a bir şok daha... 'Yokum' dedi

ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD Kara Kuvvetleri Sekreterliğine aday gösterdiği ikinci isim olan Mark Green, medyada çıkan bazı haberlerin "asılsız ve haksız bir şekilde şahsını hedef aldığını gerekçe göstererek" adaylıktan çekildiğini bildirdi.

6.5.2017Dünya
Barack Obama’dan Macron’a tam destek

Barack Obama’dan Macron’a tam destek

Eski ABD Başkanı Barack Obama, yayınladığı videoyla Fransa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Emmanuel Macron’a destek verdiğini açıkladı:

5.5.2017Dünya
Obama başkanlık okulu kuruyor

Obama 'başkanlık okulu' kuruyor

ABD’nin eski başkanı, geleceğin liderlerini yetiştirmek için kolları sıvadı. Obama açacağı başkanlık okulunda gençlere siyaset bilimi, hukuk, vücut dili ve hitabet dersleri verecek

5.5.2017Dünya
Barack Obamanın sır geçmişi aydınlandı

Barack Obama'nın sır geçmişi aydınlandı!

ABD’de Pulitzer ödüllü gazeteci David J. Garrow’un yazdığı ABD eski Başkanı Barack Obama’nın biyografisi ülke gündemine oturdu. Kitapta Obama'nın Michelle Obama'dan önce evlenme teklifi ettiği kadına ve Obama'nın Michelle'i nasıl aldattığına dair iddialar yer alıyor.

4.5.2017Dünya

ABD tarihinin en büyük iflası

ABD'ye bağlı olan özerk Karayip adası Porto Riko'nun Valisi Ricardo Rossello, kreditörlerle yapılan müzakerelerde başarı sağlanamadığı için federal iflas mahkemesine başvuracağını duyurdu. Porto Riko'nun 73 milyar dolarlık borcunu ödeyemeyerek temerrüde düşmesi, ABD tarihindeki en büyük temerrüt vakası olacak.

4.5.2017Ekonomi
ABD tarihinin en büyük iflası

ABD tarihinin en büyük iflası

Dış işlerinde ABD'ye bağlı olan özerk Karayip adası Porto Riko'nun Valisi Ricardo Rossello, kreditörlerle yapılan müzakerelerde başarı sağlanamadığı için federal iflas mahkemesine başvuracağını duyurdu.

4.5.2017Ekonomi
Trump için vakti yok

Trump için 'vakti yok'

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray davetine 'Çok meşgulüm' şeklinde yanıt verdi. Trump, Duterte'yi davet ederken ABD Dışişleri Bakanlığı'na haber vermediği için diplomatik protokolleri de çiğnemişti.

2.5.2017Dünya
Duterte’ye Beyaz Saray daveti

Duterte’ye Beyaz Saray daveti

ABD Başkanı Donald Trump, selefi Barack Obama’ya küfür eden Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’yi Beyaz Saray’a davet etti.

30.4.2017Dünya
Trump, ilk yüz günde Ortadoğuda Obamayı teyit etti

Trump, ilk yüz günde Ortadoğu'da Obama'yı 'teyit etti'

ABD Başkanı Donald Trump, sembolik öneme sahip olan 'ilk yüz gününde' seçim vaatlerine sadık kalmadı.

30.4.2017Dünya
Trumpın 100 günü: Kritik yasa çıkaramadı

Trump'ın 100 günü: Kritik yasa çıkaramadı

ABD Başkanı Donald Trump, dün doldurduğu ilk 100 günde, imzaladığı kararnameler dışında başkanlık dönemini sembolize edecek bir yasa çıkaramadı. Trump, selefi Barack Obama’nın ‘Obamacare’ adı verilen sağlık sigortası paketini kaldıramadı. İstediği vergi reformunu da Kongre’de kabul ettiremedi.

29.4.2017Dünya
ABD Başkanının DEAŞ Özel Temsilcisi: Türkiyenin hava saldırılarının raporlarını inceliyoruz

ABD Başkanı'nın DEAŞ Özel Temsilcisi: Türkiye'nin hava saldırılarının raporlarını inceliyoruz

ABD Başkanı'nın DEAŞ Özel Temsilcisi: Türkiye'nin hava saldırılarının raporlarını inceliyoruz

26.4.2017Diyarbakır
Obama 400 bin konuşma yapacak

Obama 400 bin konuşma yapacak

ABD'nin eski Başkanı Barack Obama'nın, bir Wall Street firmasının düzenleyeceği konferansta konuşma yapmak için 400 bin dolar ücret alacağı bildirildi.

26.4.2017Ekonomi
Obama 400 bin dolara konferansta konuşma yapacak

Obama 400 bin dolara konferansta konuşma yapacak

ABD'nin eski Başkanı Barack Obama, bir Wall Street firmasının konferansında konuşacak. Obama'nın bu programa katılması karşılığında 400 bin dolar ücret alacağı öğrenildi.

25.4.2017Dünya
Sinir protezleriyle körlüğe umut ışığı

Sinir protezleriyle körlüğe umut ışığı

Xerox PARC bilim insanları, beyin yüzeyine yerleştirilerek beynin sinirsel işlevini yitirmiş bölgelerini elektromanyetik sinyaller aracılığıyla tetikleyebilecek saç teli gibi bir protez geliştirdi. Xerox PARC’ın geliştirdiği sinir protezi konsepti Harvardlı bilim insanları tarafından fareler üzerinde başarıyla denendi. Yapılan çalışma Science Advances dergisinde “proof of concept” tanımlaması ile yayınlandı.

25.4.2017Teknoloji
Obama aylar sonra ortaya çıktı...

Obama aylar sonra ortaya çıktı...

ABD'nin önceki Başkanı Barack Obama, 20 Ocak'ta görevi Donald Trump'a devrettikten sonra ilk kez kamuoyu önüne çıktığı söyleşide, "Yeni görevim, genç liderleri teşvik etmek ve güçlendirmek olacak." dedi.

24.4.2017Dünya
Trump, ‘soykırım’ demedi

Trump, ‘soykırım’ demedi

ABD Başkanı Donald Trump, Ermenilerin 1915 olaylarını andığı 24 Nisan için yaptığı yazılı açıklamada ‘soykırım’ ifadesini kullanmadı. 24 Nisan için başkanlık koltuğuna oturduktan sonra ilk açıklamasını yapan Trump, selefi Barack Obama’nın açtığı yoldan giderek ‘soykırım’ yerine ‘Meds Yeghern’ ifadesini kullandı. ‘Meds Yeghern’ Ermenilerin soykırım için kullandıkları ‘Büyük Felaket’ ifadesinin Ermenicesi. Başkan Donald Trump açıklamasında Türkiye ve Ermenistan’ın tarihle yüzleşme için attığı adımların adil ve hoşgörülü bir gelecek için önemine de vurgu yaptı.

24.4.2017Dünya
Son dakika gelişmesi... Trump 1915 olayları için bu ifadeyi kullandı

Son dakika gelişmesi... Trump 1915 olayları için bu ifadeyi kullandı

ABD Başkanı Donald Trump ilk 24 Nisan açıklamasında 1915 olayları için Obama gibi ‘Meds Yeghern’ ifadesini kullandı, ‘soykırım’ demedi.

24.4.2017Dünya
Donald Trump soykırım ifadesini kullanacak mı

Donald Trump 'soykırım' ifadesini kullanacak mı?

ABD Temsilciler Meclisi'nden 80'i aşkın üye ABD Başkanı Donald Trump'a ortak mektup göndererek, Başkan'dan 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlamasını istedi. Ancak Washington'da Trump'ın da Demokrat selefi Barack Obama gibi 'soykırım' demeyeceği görüşü hakim.

24.4.2017Dünya
ABD: İranla nükleer anlaşma hedefine ulaşmıyor

ABD: İran'la nükleer anlaşma hedefine ulaşmıyor

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, İran'ı Orta Doğu'da Amerikan çıkarlarını hedef almakla ve provokasyonla suçladı.

20.4.2017Dünya
Ödüllü bilim insanları zirvede buluşuyor

Ödüllü bilim insanları zirvede buluşuyor

Dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaptıkları çalışmalarla çok sayıda ödüle layık görülen Türk bilim insanları, tecrübelerini paylaşmak üzere İstanbul’a geliyor. Kanseri erken teşhis eden cihaz, erkek kısırlığına mikroçipli çözüm, kanserin teşhisinde cep telefonu ile uyumlu test gibi dünyanın dikkatini çeken pek çok önemli çalışmaya imza atan Türk bilim insanları 6-7 Mayıs’ta Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi’nde öğrencilerle buluşuyor.

19.4.2017Eğitim
Deutschen Medienpreis Obama’ya verilecek

Deutschen Medienpreis Obama’ya verilecek

Almanya’nın ikinci büyük medya ödülü sayılan Deutschen Medienpreis (Alman Medya Ödülü) bu yıl törenle eski ABD Başkanı Barack Obama’ya verilecek.

15.4.2017Dünya
Kuzey Kore: ABD isterse savaşa gideriz

Kuzey Kore: ABD isterse savaşa gideriz

Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Han Song Ryol, ABD'nin Başkan Donald Trump yönetiminde "daha hırçın ve agresif" olmaya başladığını söyledi. "ABD isterse savaşa gideriz" diyen Han, "Halihazırda elimizde güçlü nükleer caydırıcı silahımız var" ifadelerini kullandı.

14.4.2017Dünya
Trump vazgeçmiyor: Önce sağlık sigortasını halletmek zorundayım

Trump vazgeçmiyor: 'Önce sağlık sigortasını halletmek zorundayım'

ABD Başkanı Donald Trump, vergi reformundan önce sağlık reformunu geçirilmesi gerektiğini belirterek, "Harika bir vergi reformuna sahip olacağız ancak önce sağlık sigortasını halletmek zorundayım" dedi.

12.4.2017Dünya
Trump: Esad bir hayvan

Trump: Esad bir hayvan

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de Beşar Esad rejimine yönelik yaptıkları füze saldırısına ilişkin, "Suriye'ye girmiyoruz ancak insanların çok korkunç kimyasal silahlar kullandıklarını ve güzel bebeklerin babalarının kucağında öldüğünü gördüm. İşte o zaman hemen (ABD Savunma Bakanı) General Mattis'i aradım ve ne yapabileceğimizi sordum." dedi. Trump Esad için 'O bir hayvan' ifadelerini kullandı.

12.4.2017Dünya
O üs devrede

O üs devrede

ABD Savunma Bakanlığı cuma sabahı vurulan Suriye’nin Şayrat Üssü’ndeki tahribatı gösteren uydu görüntülerini yayınlarken, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, 24 saat geçmeden üssün yeniden hizmete girdiğini bildirdi. Humus bölgesinde operasyon yürüten uçakların, kimyasal silah saldırısına hedef olan Han Şeyhun’u da vurduğu belirtildi. Öte yandan Esad’ın akıbetiyle ilgili uluslararası bir tartışma da başladı.

8.4.2017Dünya
Füze saldırısı ABD medyasında: Rusya ne yapacak

Füze saldırısı ABD medyasında: Rusya ne yapacak?

ABD medyası askeri operasyonun başlamasının ardından gelişmeleri anlık olarak takipçilerine duyurdu. ABD'nin Esad'a yönelik ilk kez operasyon düzenlediği vurgulanan haberlerde bundan sonra ne olacağı ve Rusya'nın olası tepkileri gündeme getirildi. CNN ise Trump'ın daha önce Obama'ya "Suriye'ye askeri müdahalede bulunmama" çağrısı yaptığını hatırlattı

7.4.2017Dünya
Partisinden Trumpa baskı var

Partisinden Trump'a baskı var

Suriye’de Beşar Esad rejiminin kimyasal silahla düzenlediği saldırıda aralarında çocuklarında bulunduğu onlarca sivilin hayatını kaybetmesi üzerine ABD Kongre üyeleri Başkan Donald Trump’a Suriye savaşı konusunda adım atması için baskı yapıyor.

5.4.2017Dünya
Kuzey Korenin füze denemesine 23 kelimelik yanıt

Kuzey Kore'nin füze denemesine 23 kelimelik yanıt!

Kuzey Kore Donald Trump'ın "Çin çözmezse biz çözeceğiz" sözlerinin ardından dün akşam bir füze denesi daha gerçekleştirdi. ABD'nin bu denemeye yanıtı kısa oldu. Yapılan açıklamada "ABD Kuzey Kore hakkında yeteri kadar konuştu. Söyleyecek başka sözümüz yok" denildi.

5.4.2017Dünya
Son dakika: Türkiye Suriyedeki saldırı ile ilgili ilk tespitleri açıkladı

Son dakika: Türkiye Suriye'deki saldırı ile ilgili ilk tespitleri açıkladı

Suriye'nin İdlib şehrinde yaşanan kimyasal saldırı sonucunda 20'si çocuk 72 kişi yaşamını kaybetti. Dünyadan katliama tepki yağarken Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, bölgeye yönelik bugün de 5 hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu. Öte yandan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "İdlib'te düzenlenen saldırının bir kimyasal saldırı olduğuna dair bizde bulgular mevcut. Dün itibarıyla İdlib'ten 30 kişi tedavi için Türkiye'ye getirildi" dedi.

5.4.2017Dünya
Suriye uçakları zehir yağdırdı: Katliam

Suriye uçakları zehir yağdırdı: Katliam

Suriye’nin Türkiye sınırındaki İdlib vilayetinde muhaliflerin denetimindeki Han Şeyhun ilçesi Esad rejimine ait olduğu belirtilen uçakların kimyasal saldırısına hedef oldu. Olayda 11’i çocuk en az 58 kişi hayatını kaybetti. AB, rejimin saldırının başlıca sorumlusu olduğunu belirtirken, BM Güvenlik Konseyi olağanüstü toplanıyor. Şam yönetiminden bir kaynak, sorumlu olmadıklarını savundu. Rusya da o bölgeyi bombalamadıklarını açıkladı.

4.4.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Erdoğan, Trump, Putin üçgeninde Kürt meselesi

Erdoğan, Trump, Putin üçgeninde Kürt meselesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Çin Devlet Başkanı Xi (Şi) Jinping’le görüşmesinden kısa bir süre sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin çıktı ve Rusya’nın YPG ile irtibatı kesmeyeceğini, bunu da Erdoğan’a söylediğini açıkladı.

15.5.2017Murat Yetkin
ABD’nin kaygısı: ‘Ya Türkler işi bozarsa...’

ABD’nin kaygısı: ‘Ya Türkler işi bozarsa...’

TRUMP yönetiminin Suriye ile ilgili son kararının Ankara’da yarattığı hayal kırıklığı ve tepkilerin gerisinde, ABD’nin nasıl olup da PKK’nın Suriye’deki uzantısı olan PYD gibi bir örgütü Türkiye gibi bir NATO müttefikine tercih ettiği sorusu asılı duruyor.

11.5.2017Sedat ERGİN
Aşırı sağ önlendi ama fark da 30 puana indi

 Aşırı sağ önlendi ama fark da 30 puana indi

FRANSA’da Trump sürprizi olmadı.

7.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Erdoğan-Trump öncesi ABD ile bir gerilim daha

Erdoğan-Trump öncesi ABD ile bir gerilim daha

24 Nisan'ı 25 Nisan'a bağlayan gece hem Amerikan hem de Rus askeri ateşeleri Genelkurmay karargahına çağrıldı.

27.4.2017Murat Yetkin
Ya Obama davetimi kabul ederse…

Ya Obama davetimi kabul ederse…

Başlığın sonunda hayret emojisi hayal edebilirsiniz. Emoji demişken aslında uzun zamandır şu profil fotoğraflarına takmış durumdayım.

23.4.2017Ayşe BAYKAL
Kimyasal katliama hayır da diğerlerine evet mi

Kimyasal katliama hayır da diğerlerine evet mi?

ABD'nin Suriye'ye füze saldırısı belki bütün Orta Doğu olmasa da Suriye denklemini değiştirecek gibi görünüyor.

7.4.2017Murat Yetkin
Suriye daha da içinden çıkılmaz hale geldi

Suriye daha da içinden çıkılmaz hale geldi

ABD Başkanı Donald Trump’ın, kimyasal silah kullanan Suriye’yi cezalandırmak amacıyla füzeyle vurma kararının uluslararası politikayı, bölgeyi ve kaçınılmaz olarak Türkiye’yi de ilgilendiren pek çok muhtemel sonucu bulunuyor.

7.4.2017Sedat ERGİN
Suriye’de sabrı taşıran ne oldu

Suriye’de sabrı taşıran ne oldu?

ABD bu sabahın erken saatlerinde Suriye’ye füze yağdırarak kimsenin beklemediği şiddette bir hamle yaptı.

6.4.2017Murat Yetkin
Trump’ın Esad seçenekleri ne

Trump’ın Esad seçenekleri ne

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’de yaşanan insanlık dışı katliam sonrasında bu kadar sert bir çıkış yapması doğrusu beklenmiyordu.

6.4.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
Referandum sonrası dışişlerimiz sıkıntılı

Referandum sonrası dışişlerimiz sıkıntılı

Aslına bakarsanız bir ara durum sanki toparlanmış görünüyordu.

4.4.2017Murat Yetkin