MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR115Sedat ERGİN65Murat Yetkin65Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ42Tolga TANIŞ27Hadi ULUENGİN23Cüneyt ÜLSEVER19Vahap MUNYAR19Oktay EKŞİ17Cengiz Çandar - English13Burak Bekdil12Gila BENMAYOR11Yusuf Kanlı11Ertuğrul ÖZKÖK10Ferai TINÇ10Mehmet Y. YILMAZ10Cüneyt Ülsever - English10İsmet BERKAN9Doğan ULUÇ8İlter TÜRKMEN8Ömür GEDİK8Yılmaz ÖZDİL8Erdal SAĞLAM7Ayşe ÖZEK KARASU7Mustafa Akyol7Semih İdiz7Soner Çağaptay7Emre KIZILKAYA7Yalçın BAYER6Kanat ATKAYA5Yalçın DOĞAN5Onur BAŞTÜRK5Göksel Bozkurt5Serkan Demirtaş5Gökhan KİMSESİZCAN5Cengiz SEMERCİOĞLU4Yorgo KIRBAKİ4Mevlüt TEZEL4Barçın Yinanç4Kristen Stevens4Razi CANİKLİGİL4Verda ÖZER4Jale Özgentürk4Burak KÜNTAY4Ayşe ARMAN3Özdemir İNCE3Banu TUNA3Mehmet Barlas3Yeşim Çobankent3Ariana Ferentinou3Mehmet Ali Birand - English3Eyüp CAN3 Melis ALPHAN3Ertan ACAR3İrem Köker3Gülse BİRSEL3Enis BERBEROĞLU2Tufan TÜRENÇ2Pako'nun Sayfası2Zeynep GÖĞÜŞ2Ahmet HAKAN2Sevil ATASOY2Erdal İPEKEŞEN2Rauf TAMER2Soner YALÇIN2Ayşegül EKİNCİ2Muammer ELVEREN2Ayçe DİKMEN2Serdar ALYAMAÇ2Ertuğrul Özkök - English2Cengiz Aktar2Mithat Melen2Gila Benmayor - English2Rıza Türmen2İlhan Tanır2Melike Birgölge2Zeynep BİLGEHAN2Hikmet Demirkol2İzzet ÇAPA2Ayşe BAYKAL2Doğan HIZLAN1Mehmet YAŞİN1Yurtsan ATAKAN1Reha ERUS1Nurten ERK TOSUNER1Osman MÜFTÜOĞLU1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Mesude ERŞAN1Zeynep BÖLÜKBAŞI1Niobe Aslı Temel1Yaşar SÖKMENSÜER1Hakan TARTAN1Şenay Ordu1Rahmi TURAN1M. Rauf Ateş1Özgür BOLAT1Melike Karakartal1Fatih ÇEKİRGE - English1Tuna KİREMİTÇİ1

Son 30 Gün - Barack Obama Haberleri

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.940 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Obama Haberleri

Duterte’ye Beyaz Saray daveti

Duterte’ye Beyaz Saray daveti

ABD Başkanı Donald Trump, selefi Barack Obama’ya küfür eden Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’yi Beyaz Saray’a davet etti.

30.4.2017Dünya
Trump, ilk yüz günde Ortadoğuda Obamayı teyit etti

Trump, ilk yüz günde Ortadoğu'da Obama'yı 'teyit etti'

ABD Başkanı Donald Trump, sembolik öneme sahip olan 'ilk yüz gününde' seçim vaatlerine sadık kalmadı.

30.4.2017Dünya
Trumpın 100 günü: Kritik yasa çıkaramadı

Trump'ın 100 günü: Kritik yasa çıkaramadı

ABD Başkanı Donald Trump, dün doldurduğu ilk 100 günde, imzaladığı kararnameler dışında başkanlık dönemini sembolize edecek bir yasa çıkaramadı. Trump, selefi Barack Obama’nın ‘Obamacare’ adı verilen sağlık sigortası paketini kaldıramadı. İstediği vergi reformunu da Kongre’de kabul ettiremedi.

29.4.2017Dünya
ABD Başkanının DEAŞ Özel Temsilcisi: Türkiyenin hava saldırılarının raporlarını inceliyoruz

ABD Başkanı'nın DEAŞ Özel Temsilcisi: Türkiye'nin hava saldırılarının raporlarını inceliyoruz

ABD Başkanı'nın DEAŞ Özel Temsilcisi: Türkiye'nin hava saldırılarının raporlarını inceliyoruz

26.4.2017Diyarbakır
Obama 400 bin konuşma yapacak

Obama 400 bin konuşma yapacak

ABD'nin eski Başkanı Barack Obama'nın, bir Wall Street firmasının düzenleyeceği konferansta konuşma yapmak için 400 bin dolar ücret alacağı bildirildi.

26.4.2017Ekonomi
Obama 400 bin dolara konferansta konuşma yapacak

Obama 400 bin dolara konferansta konuşma yapacak

ABD'nin eski Başkanı Barack Obama, bir Wall Street firmasının konferansında konuşacak. Obama'nın bu programa katılması karşılığında 400 bin dolar ücret alacağı öğrenildi.

25.4.2017Dünya
Sinir protezleriyle körlüğe umut ışığı

Sinir protezleriyle körlüğe umut ışığı

Xerox PARC bilim insanları, beyin yüzeyine yerleştirilerek beynin sinirsel işlevini yitirmiş bölgelerini elektromanyetik sinyaller aracılığıyla tetikleyebilecek saç teli gibi bir protez geliştirdi. Xerox PARC’ın geliştirdiği sinir protezi konsepti Harvardlı bilim insanları tarafından fareler üzerinde başarıyla denendi. Yapılan çalışma Science Advances dergisinde “proof of concept” tanımlaması ile yayınlandı.

25.4.2017Teknoloji
Obama aylar sonra ortaya çıktı...

Obama aylar sonra ortaya çıktı...

ABD'nin önceki Başkanı Barack Obama, 20 Ocak'ta görevi Donald Trump'a devrettikten sonra ilk kez kamuoyu önüne çıktığı söyleşide, "Yeni görevim, genç liderleri teşvik etmek ve güçlendirmek olacak." dedi.

24.4.2017Dünya
Trump, ‘soykırım’ demedi

Trump, ‘soykırım’ demedi

ABD Başkanı Donald Trump, Ermenilerin 1915 olaylarını andığı 24 Nisan için yaptığı yazılı açıklamada ‘soykırım’ ifadesini kullanmadı. 24 Nisan için başkanlık koltuğuna oturduktan sonra ilk açıklamasını yapan Trump, selefi Barack Obama’nın açtığı yoldan giderek ‘soykırım’ yerine ‘Meds Yeghern’ ifadesini kullandı. ‘Meds Yeghern’ Ermenilerin soykırım için kullandıkları ‘Büyük Felaket’ ifadesinin Ermenicesi. Başkan Donald Trump açıklamasında Türkiye ve Ermenistan’ın tarihle yüzleşme için attığı adımların adil ve hoşgörülü bir gelecek için önemine de vurgu yaptı.

24.4.2017Dünya
Son dakika gelişmesi... Trump 1915 olayları için bu ifadeyi kullandı

Son dakika gelişmesi... Trump 1915 olayları için bu ifadeyi kullandı

ABD Başkanı Donald Trump ilk 24 Nisan açıklamasında 1915 olayları için Obama gibi ‘Meds Yeghern’ ifadesini kullandı, ‘soykırım’ demedi.

24.4.2017Dünya
Donald Trump soykırım ifadesini kullanacak mı

Donald Trump 'soykırım' ifadesini kullanacak mı?

ABD Temsilciler Meclisi'nden 80'i aşkın üye ABD Başkanı Donald Trump'a ortak mektup göndererek, Başkan'dan 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlamasını istedi. Ancak Washington'da Trump'ın da Demokrat selefi Barack Obama gibi 'soykırım' demeyeceği görüşü hakim.

24.4.2017Dünya
ABD: İranla nükleer anlaşma hedefine ulaşmıyor

ABD: İran'la nükleer anlaşma hedefine ulaşmıyor

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, İran'ı Orta Doğu'da Amerikan çıkarlarını hedef almakla ve provokasyonla suçladı.

20.4.2017Dünya
Ödüllü bilim insanları zirvede buluşuyor

Ödüllü bilim insanları zirvede buluşuyor

Dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaptıkları çalışmalarla çok sayıda ödüle layık görülen Türk bilim insanları, tecrübelerini paylaşmak üzere İstanbul’a geliyor. Kanseri erken teşhis eden cihaz, erkek kısırlığına mikroçipli çözüm, kanserin teşhisinde cep telefonu ile uyumlu test gibi dünyanın dikkatini çeken pek çok önemli çalışmaya imza atan Türk bilim insanları 6-7 Mayıs’ta Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi’nde öğrencilerle buluşuyor.

19.4.2017Eğitim
Deutschen Medienpreis Obama’ya verilecek

Deutschen Medienpreis Obama’ya verilecek

Almanya’nın ikinci büyük medya ödülü sayılan Deutschen Medienpreis (Alman Medya Ödülü) bu yıl törenle eski ABD Başkanı Barack Obama’ya verilecek.

15.4.2017Dünya
Kuzey Kore: ABD isterse savaşa gideriz

Kuzey Kore: ABD isterse savaşa gideriz

Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Han Song Ryol, ABD'nin Başkan Donald Trump yönetiminde "daha hırçın ve agresif" olmaya başladığını söyledi. "ABD isterse savaşa gideriz" diyen Han, "Halihazırda elimizde güçlü nükleer caydırıcı silahımız var" ifadelerini kullandı.

14.4.2017Dünya
Trump vazgeçmiyor: Önce sağlık sigortasını halletmek zorundayım

Trump vazgeçmiyor: 'Önce sağlık sigortasını halletmek zorundayım'

ABD Başkanı Donald Trump, vergi reformundan önce sağlık reformunu geçirilmesi gerektiğini belirterek, "Harika bir vergi reformuna sahip olacağız ancak önce sağlık sigortasını halletmek zorundayım" dedi.

12.4.2017Dünya
Trump: Esad bir hayvan

Trump: Esad bir hayvan

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de Beşar Esad rejimine yönelik yaptıkları füze saldırısına ilişkin, "Suriye'ye girmiyoruz ancak insanların çok korkunç kimyasal silahlar kullandıklarını ve güzel bebeklerin babalarının kucağında öldüğünü gördüm. İşte o zaman hemen (ABD Savunma Bakanı) General Mattis'i aradım ve ne yapabileceğimizi sordum." dedi. Trump Esad için 'O bir hayvan' ifadelerini kullandı.

12.4.2017Dünya
O üs devrede

O üs devrede

ABD Savunma Bakanlığı cuma sabahı vurulan Suriye’nin Şayrat Üssü’ndeki tahribatı gösteren uydu görüntülerini yayınlarken, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, 24 saat geçmeden üssün yeniden hizmete girdiğini bildirdi. Humus bölgesinde operasyon yürüten uçakların, kimyasal silah saldırısına hedef olan Han Şeyhun’u da vurduğu belirtildi. Öte yandan Esad’ın akıbetiyle ilgili uluslararası bir tartışma da başladı.

8.4.2017Dünya
Füze saldırısı ABD medyasında: Rusya ne yapacak

Füze saldırısı ABD medyasında: Rusya ne yapacak?

ABD medyası askeri operasyonun başlamasının ardından gelişmeleri anlık olarak takipçilerine duyurdu. ABD'nin Esad'a yönelik ilk kez operasyon düzenlediği vurgulanan haberlerde bundan sonra ne olacağı ve Rusya'nın olası tepkileri gündeme getirildi. CNN ise Trump'ın daha önce Obama'ya "Suriye'ye askeri müdahalede bulunmama" çağrısı yaptığını hatırlattı

7.4.2017Dünya
Partisinden Trumpa baskı var

Partisinden Trump'a baskı var

Suriye’de Beşar Esad rejiminin kimyasal silahla düzenlediği saldırıda aralarında çocuklarında bulunduğu onlarca sivilin hayatını kaybetmesi üzerine ABD Kongre üyeleri Başkan Donald Trump’a Suriye savaşı konusunda adım atması için baskı yapıyor.

5.4.2017Dünya
Kuzey Korenin füze denemesine 23 kelimelik yanıt

Kuzey Kore'nin füze denemesine 23 kelimelik yanıt!

Kuzey Kore Donald Trump'ın "Çin çözmezse biz çözeceğiz" sözlerinin ardından dün akşam bir füze denesi daha gerçekleştirdi. ABD'nin bu denemeye yanıtı kısa oldu. Yapılan açıklamada "ABD Kuzey Kore hakkında yeteri kadar konuştu. Söyleyecek başka sözümüz yok" denildi.

5.4.2017Dünya
Son dakika: Türkiye Suriyedeki saldırı ile ilgili ilk tespitleri açıkladı

Son dakika: Türkiye Suriye'deki saldırı ile ilgili ilk tespitleri açıkladı

Suriye'nin İdlib şehrinde yaşanan kimyasal saldırı sonucunda 20'si çocuk 72 kişi yaşamını kaybetti. Dünyadan katliama tepki yağarken Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, bölgeye yönelik bugün de 5 hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu. Öte yandan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "İdlib'te düzenlenen saldırının bir kimyasal saldırı olduğuna dair bizde bulgular mevcut. Dün itibarıyla İdlib'ten 30 kişi tedavi için Türkiye'ye getirildi" dedi.

5.4.2017Dünya
Suriye uçakları zehir yağdırdı: Katliam

Suriye uçakları zehir yağdırdı: Katliam

Suriye’nin Türkiye sınırındaki İdlib vilayetinde muhaliflerin denetimindeki Han Şeyhun ilçesi Esad rejimine ait olduğu belirtilen uçakların kimyasal saldırısına hedef oldu. Olayda 11’i çocuk en az 58 kişi hayatını kaybetti. AB, rejimin saldırının başlıca sorumlusu olduğunu belirtirken, BM Güvenlik Konseyi olağanüstü toplanıyor. Şam yönetiminden bir kaynak, sorumlu olmadıklarını savundu. Rusya da o bölgeyi bombalamadıklarını açıkladı.

4.4.2017Dünya
Son Dakika: Beyaz Saray resmi açıklamada Obamayı suçladı

Son Dakika: Beyaz Saray resmi açıklamada Obama'yı suçladı

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Suriye'nin İdlib kentindeki kimyasal silah saldırısının "kabul edilemez" olduğunu belirterek, "Suriye'de, kadın ve çocukların da aralarında olduğu masum insanları hedef alan bugünkü menfur kimyasal saldırı uygar dünya tarafından göz ardı edilemez." dedi.

4.4.2017Dünya
Trump’tan sisi’ye övgü dolu destek

Trump’tan sisi’ye övgü dolu destek

ABD Başkanı Donald Trump, dün Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi ile Beyaz Saray’da bir araya geldi. Trump, görüşmenin ardından basın mensuplarına Sisi’den övgüyle söz etti.

3.4.2017Dünya
ABD: Esadın gitmesi artık önceliğimiz değil

ABD: Esad'ın gitmesi artık önceliğimiz değil

Amerika Birleşik Devletleri'nin Birleşmiş Milletler (BM) Büyükelçisi Nikki Haley, Trump yönetiminin Suriye politikasıyla ilgili olarak "Önceki hükümetin yaptığı şekilde (Suriye Devlet Başkanı Beşar) Esad'ın gitmesine odaklanamayız" açıklamasını yaptı.

31.3.2017Dünya
Son dakika: PYD plaketçisi danışman da Ankara’da

Son dakika: PYD plaketçisi danışman da Ankara’da

DONALD Trump yönetiminden Ankara’ya ilk siyasi ziyareti gerçekleştiren ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson yanında sürpriz bir ismi de getirdi.

30.3.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: Fırat Kalkanı Harekatı bitmiştir

Başbakan Yıldırım: Fırat Kalkanı Harekatı bitmiştir

Başbakan Binali Yıldırım, canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yıldırım canlı yayında 24 Ağustos 2016'da başlayan Fırat Kalkanı Harekatı'nın sona erdiğini "El-Bab'ta her şey kontrol altında. Fırat Kalkanı Harekatı bitmiştir." sözleriyle duyurdu. Yıldırım, "Bundan sonra ihtiyaç olması halinde artık yapılabilecek bir hareket artık başka bir isimle anılacak." dedi.

29.3.2017Gündem
ABD Kongresinden internet mahremiyet kuralları kararı

ABD Kongresi'nden 'internet mahremiyet kuralları' kararı

ABD Temsilciler Meclisi, önceki Başkan Barack Obama döneminin son günlerinde Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından onaylanan "internette kişisel bilgi güvenliğinin korunmasıyla ilgili kuralları" iptal eden yasa tasarısını kabul etti.

29.3.2017Dünya
ABDden Suudi Arabistana dava şoku

ABD'den Suudi Arabistan'a dava şoku

ABD Kongresi'nin geçen yıl aldığı kararın ardından, 11 Eylül saldırılarında hayatını kaybedenlerin yakınları ile Amerikalı sigorta şirketleri, El Kaide'ye destek verdikleri iddiasıyla Suudi Arabistan ve bazı Suudi vakıflarına tazminat davası açtı.

24.3.2017Dünya
Trumptan geri adım: Sağlık yasa tasarısı geri çekildi

Trump'tan geri adım: Sağlık yasa tasarısı geri çekildi

ABD Başkanı Donald Trump, yeterli desteği bulamayan yeni sağlık sigortası tasarısının geri çekildiğini açıkladı. Trump, tasarının Temsilciler Meclisindeki oylamasının ikinci kez ertelenmesi ve geri çekilmesinin ardından yaptığı açıklamada, Obamacare olarak bilinen mevcut sağlık sigortası yasasının "yakında işlemez hale geleceğini" öne sürdü.

24.3.2017Dünya
Trump signs bill authorizing NASA funding, Mars exploration

Trump signs bill authorizing NASA funding, Mars exploration

Trump signs bill authorizing NASA funding, Mars exploration

24.3.2017İstanbul
Trump, tarihi fırsatı kaçırdı... Rest çekti

Trump, tarihi fırsatı kaçırdı... Rest çekti!

ABD Başkanı Donald Trump, selefi Barack Obama'nın sağlık sigortasının yerine getirmek istediği "Amerikan Sağlık Hizmetleri Yasası"na (AHCA) karşı çıkan Cumhuriyetçi vekillere rest çekti.

24.3.2017Dünya
Donald Trumpın sağlık reformu yasası ertelendi

Donald Trump'ın sağlık reformu yasası ertelendi

ABD Başkanı Donald Trump’ın yeni sağlık reform tasarısı olan Amerikan Sağlık Hizmetleri Yasası, Cumhuriyetçi Partililer tarafından ertelendi.

23.3.2017Dünya
Iraq’s Abadi says he wins Trump’s assurances of more US support

Iraq’s Abadi says he wins Trump’s assurances of more US support

Iraq’s Abadi says he wins Trump’s assurances of more US support

23.3.2017İstanbul
FBI confirms probe into Russia role in election

FBI confirms probe into Russia role in election

FBI confirms probe into Russia role in election

22.3.2017İstanbul
FBI: Rusya bağlantısını araştırıyoruz

FBI: Rusya bağlantısını araştırıyoruz

AMERİKAN Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı James Comey, önceki gün ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi’ne verdiği ifadede ABD Başkanı Donald Trump’ın 2016 yılındaki seçim kampanyasında görev alanlar ile Rusya arasında koordineli hareket edilip edilmediğini araştırdıklarını ilk kez doğruladı.

21.3.2017Dünya
Trumptan Cumhuriyetçi vekillere seçim uyarısı

Trump'tan Cumhuriyetçi vekillere "seçim" uyarısı

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan halkının en önemli beklentilerinden birinin sağlık yasasının değişmesi olduğunu, bunu gerçekleştirememeleri halinde birçok Cumhuriyetçi vekilin 2018 yılındaki seçimlerde koltuğunu kaybedebileceğini söyledi.

21.3.2017Dünya
Trump ve İbadi Beyaz Sarayda görüştü

Trump ve İbadi Beyaz Saray'da görüştü

ABD Başkanı Donald Trump ile Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin Beyaz Saray'daki görüşmesinde, ağırlıklı olarak terör örgütü DEAŞ'la mücadelede iki ülke arasındaki iş birliği konularının gündeme geldiği bildirildi.

21.3.2017Dünya
Stephen Hawking uzaya gidiyor

Stephen Hawking uzaya gidiyor

Ünlü İngiliz evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, iş adamı Richard Branson'ın uzay aracıyla seyahat edeceğini açıkladı.

20.3.2017Hayat
White House security boosted after arrest

White House security boosted after arrest

White House security boosted after arrest

20.3.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Erdoğan-Trump öncesi ABD ile bir gerilim daha

Erdoğan-Trump öncesi ABD ile bir gerilim daha

24 Nisan'ı 25 Nisan'a bağlayan gece hem Amerikan hem de Rus askeri ateşeleri Genelkurmay karargahına çağrıldı.

27.4.2017Murat Yetkin
Ya Obama davetimi kabul ederse…

Ya Obama davetimi kabul ederse…

Başlığın sonunda hayret emojisi hayal edebilirsiniz. Emoji demişken aslında uzun zamandır şu profil fotoğraflarına takmış durumdayım.

23.4.2017Ayşe BAYKAL
Kimyasal katliama hayır da diğerlerine evet mi

Kimyasal katliama hayır da diğerlerine evet mi?

ABD'nin Suriye'ye füze saldırısı belki bütün Orta Doğu olmasa da Suriye denklemini değiştirecek gibi görünüyor.

7.4.2017Murat Yetkin
Suriye daha da içinden çıkılmaz hale geldi

Suriye daha da içinden çıkılmaz hale geldi

ABD Başkanı Donald Trump’ın, kimyasal silah kullanan Suriye’yi cezalandırmak amacıyla füzeyle vurma kararının uluslararası politikayı, bölgeyi ve kaçınılmaz olarak Türkiye’yi de ilgilendiren pek çok muhtemel sonucu bulunuyor.

7.4.2017Sedat ERGİN
Suriye’de sabrı taşıran ne oldu

Suriye’de sabrı taşıran ne oldu?

ABD bu sabahın erken saatlerinde Suriye’ye füze yağdırarak kimsenin beklemediği şiddette bir hamle yaptı.

6.4.2017Murat Yetkin
Trump’ın Esad seçenekleri ne

Trump’ın Esad seçenekleri ne

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’de yaşanan insanlık dışı katliam sonrasında bu kadar sert bir çıkış yapması doğrusu beklenmiyordu.

6.4.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
Referandum sonrası dışişlerimiz sıkıntılı

Referandum sonrası dışişlerimiz sıkıntılı

Aslına bakarsanız bir ara durum sanki toparlanmış görünüyordu.

4.4.2017Murat Yetkin
Kendimizi kandırmayalım, hiç de iyi görünmüyoruz

Kendimizi kandırmayalım, hiç de iyi görünmüyoruz

Son bir hafta, on gün içinde basında yer alan haberlerden bir toplam dahi ne durumda olduğumuz, biraz dışarıdan bakınca nasıl göründüğümüz hakkında bir fikir veriyor zaten.

26.3.2017Murat Yetkin
İşte Rakka senaryoları: Türkiye dışlanıyor mu

İşte Rakka senaryoları: Türkiye dışlanıyor mu?

Dün, 20 Mart’ta İngiliz Reuters haber ajansı, Rusya’nın Suriye’nin Afrin şehri yakınlarında PKK’nın Suriye kolu YPG’ye eğitim vermek üzere bir üs kuracağı iddiasını haber yaptı. Rusya kısa süre sonra bu haberi yalanladı.

20.3.2017Murat Yetkin