MENÜ
Arşiv

2015 Barack Obama Haberleri

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 804 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Obama Haberleri

Trump kampanyasına haftada iki milyon dolar harcayacak

Trump kampanyasına 'haftada iki milyon dolar harcayacak'

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olma yarışını önde götüren işadamı Donald Trump reklam kampanyasına haftada iki milyon dolar harcayacağını söyledi.

30.12.2015Dünya
Star Wars modeli pazarlama

Star Wars modeli pazarlama

EBSO Meclis Toplantısı’na konuk olan İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Ergin’e e-vergi sistemiyle ilgili Anonymous saldırısından endişe edip etmediği soruldu. Ergin, siber saldırından sistemde yavaşlama olduğunu ancak bilgilerin mahremiyetiyle ilgili sorun yaşanmadığını, gerekli önlemlerin alındığını söyledi. EBSO Meclis Başkanı Yorgancılar ise Türkiye’nin büyüme rakamlarının artması için pazarlama politikasına ağırlık vermesi gerektiğini, buna en iyi örneklerinden birinin "Star Wars" filmi olduğunu söyledi.

29.12.2015Ege
Reuters: IŞİD savaş ganimetleri için bakanlık kurmuş

Reuters: IŞİD 'savaş ganimetleri' için bakanlık kurmuş

Irak ve Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Suriye'de ve Irak'ta elde ettiği "savaş ganimetlerini" yöneten bir bakanlık kurduğu ortaya çıktı.

29.12.2015Dünya
CNN muhabiri canlı yayında bayıldı

CNN muhabiri canlı yayında bayıldı

CNN muhabiri Poppy Harlow, haberleri sunarken bayıldı Ancakkısa bir süreliğine yayına ara verip yeniden görevinin başına döndü.  Hamile olduğu bilinen Harlow, kendine gelmesinin ardındanyeniden yayına çıktı ve kendisinin ve bebeğinin iyi durumda olduğunu söyledi. Harlow, ABD Başkanı Barack Obama ile ilgili bir ankethaberini sunarken bayıldı.  Haberde CNN ile ORC adlı şirketin ortak çalışması sonrasındaanketin Obama’nın terörizmle mücadelesinin onaylanmadığına işaret ediliyordu.  Spikerin haberi sunarken bir anda kelimeleri yuvarlamayabaşladığı, sesinin kesildiği ve bir anda düzensiz nefes almaya başlayıp sesininkesildiği görüldü.  

29.12.2015Haber
ABD-İran arasında yaşanan rehine krizinde tazminat kararı

ABD-İran arasında yaşanan rehine krizinde tazminat kararı

ABD ile İran arasında 1979 yılında yaşanan rehine krizinin mağdurları, yaklaşık 36 yıl sonra 4,4 milyon dolar tazminat alacak.

25.12.2015Dünya
Cumhuriyetçilerde Trump önde gidiyor

Cumhuriyetçilerde Trump önde gidiyor

ABD'de 2016 başkanlık seçimleri için aday adaylarının yarışı devam ederken, Müslümanlara ve mültecilere karşı söylemleri ile gündeme gelen Cumhuriyetçilerin güçlü aday adayı Donald Trump, son anketlere göre açık ara farkla diğer Cumhuriyetçi adayların önünde gidiyor.

23.12.2015Dünya
Trump bunu da yaptı: Hillary Clintona şlonglu hakaret

Trump bunu da yaptı: Hillary Clinton'a 'şlong'lu hakaret

ABD'deki başkanlık yarışı gün geçtikçe daha çirkin bir hal alıyor. Özellikle Cumhuriyetçi aday adayı Donald Trump'ın birbiri ardına gelen şuursuzca açıklamaları, istesek de manşetlerden düşmüyor. Önce ABD'deki Meksikalılara ve Meksika asıllılara takan Trump, sonra Müslümanlara saygısızlık ederek prim peşinde koştu. Trump'ın son hedefi ise Demokratların en güçlü adayı Hillary Clinton.

23.12.2015Dünya
ABDden Erdoğan-Obama telefon görüşmesinde geçen o konuşmaya yanıt

ABD'den Erdoğan-Obama telefon görüşmesinde geçen o konuşmaya yanıt

Amerikan Yönetimi, geçtiğimiz Cuma gerçekleşen telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Barack Obama'ya Irak ile yaşanan 'Başika' krizine ilişkin söylediği “Biz çekilince oraya DAEŞ yerleşecek” argümanına cevap verdi.

22.12.2015Dünya
Dış politikada yenilenme ihtiyacı

Dış politikada yenilenme ihtiyacı

2011 sonbaharında Esad'ın iktidarına "en fazla 6 ay" biçenlerin, sonra bu sorulunca "Ama ABD yan çizdi" gerekçesi ardına çekilenlerin çıkıp millete bir şey söylemesi gerekmiyor mu artık?

21.12.2015Gündem
Star Wars yine bir rekora imza attı

Star Wars yine bir rekora imza attı

Star Wars serisi nam-ı diğer Yıldız Savaşları sinema tarihinde bir film serisi olmaktan çok daha fazlasıdır. Star Wars sinema tarihinde efsane haline gelen bir mit boyutundadır. Yıldız Savaşları Filmleri, George Lucas tarafından tasarlanmış ve serinin ün kazanması ile birlikte ilerleyen yıllarda bir bağımlılık haline gelmiş ve pop kültüründe yerini almıştır. Böylece film serisinin çizgi romanları, bilgisayar oyunları ve televizyon yapımları ortaya çıkmıştır. Peki Star Wars filmlerinin sonuncusu nasıl bir etki yarattı? Bu sorunun cevabı haberin detaylarında...

20.12.2015Gündem
Dışişleri: Çekilme sürecek

Dışişleri: Çekilme sürecek

ABD Başkanı Barack Obama’nın önceki akşam Türk askerinin Irak’tan çekilmesini istemesinden sonra dün akşam geç saatlerde Dışişleri’nden ilginç bir açıklama yapıldı.

19.12.2015Gündem
Erdoğandan Obamaya Musul yanıtı: Çekilirsek DAEŞ gelir

Erdoğan'dan Obama'ya 'Musul' yanıtı: Çekilirsek DAEŞ gelir

Türkiye ile Irak arasındaki askeri krizin görüşüleceği BM Güvenlik Konseyi toplantısı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayan ABD Başkanı Obama’nın “Konu Iraklılar için ulusal onur meselesine döndü, Başbakan İbadi’yi rahatlatalım” dediği öğrenildi. Erdoğan ise Obama’ya “Onlar istediği için oradayız. Çekildiğimizde DAEŞ yerleşecek. Hem ‘Çekilin’ deyip hem ‘DAEŞ’le mücadeleye daha fazla destek olun’ olmaz” karşılığını verdi.

19.12.2015Dünya
Obamadan yıl sonu konuşması

Obama'dan yıl sonu konuşması

ABD Başkanı Barack Obama, halkının çoğunluğu nezdinde meşruiyetini kaybeden Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'in iktidarda olduğu sürece Suriye'de düzenin sağlanamayacağını söyledi.

18.12.2015Dünya
ABD’den Türkiye’ye en güçlü Irak mesajı

ABD’den Türkiye’ye en güçlü Irak mesajı

Washington, Ankara’nın geçen hafta Musul Başika’ya yaptığı asker takviyesinin ardından Irak ve Türkiye arasında süren gerginlikte, Türkiye’ye askerlerini bölgeden çekmesi konusunda en üst seviyeden mesaj verdi. ABD Başkanı Obama, bu nedenle dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı.

18.12.2015Dünya
Obama 95 mahkumun cezasını hafifletti

Obama 95 mahkumun cezasını hafifletti

ABD Başkanı Barack Obama, Noel tatili öncesi 95 federal mahkumun cezasını hafifletti, iki kişinin cezasını ise affetti.

18.12.2015Dünya
Bir tek idrarını içmedi

Bir tek idrarını içmedi

Barack Obama konuk olarak katıldığı televizyon programında doğada hayatta kalma yöntemlerini uyguladı ama kendi idrarını içmeye yanaşmadı.

18.12.2015Dünya
Suriyeli mülteci bilim insanı Hamo ve çocukları yeni hayatlarına başladı

Suriyeli mülteci bilim insanı Hamo ve çocukları yeni hayatlarına başladı

ABD Başkanı Barack Obama’nın ülkesine gelmesi için destek verdiği ve aktör Edward Norton’ın yardım kampanyası başlattığı Suriyeli bilim insanı Türkiye’den ayrılarak Detroit’e gitti.

18.12.2015Dünya
Türkiye-İsrail krizi: Her şey o ‘ihanet’ ile başladı

Türkiye-İsrail krizi: Her şey o ‘ihanet’ ile başladı

22 Aralık 2008... Dönemin İsrail Başbakanı Ehud Olmert Ankara'ya gelerek Türk mevkidaşı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. İki lider, Tel Aviv ile Şam arasındaki barış görüşmelerine arabuluculuk eden Türkiye'nin bu rolünü sürdürmesi konusunda anlaştı. İşte ne olduysa, Erdoğan ve Olmert’in tam beş saat süren bu görüşmesinden beş gün sonra oldu. Olmert'in "ihaneti" Türkiye ile İsrail ilişkilerini yıllarca sürecek bir girdabın içine soktu.

18.12.2015Dünya
Obamadan ambargo çağrısı

Obama'dan 'ambargo' çağrısı

ABD Başkanı Barack Obama, Küba ile ilişkileri normalleştirme kararının birinci yıl dönümünde Kongre'ye çağrıda bulunarak, bu ülkeye yönelik ambargonun kaldırılmasını istedi.

17.12.2015Dünya
Bu yıl Facebook’ta En çok Bu İsimler Konuşuldu

Bu yıl Facebook’ta En çok Bu İsimler Konuşuldu

En çok tercih edilen ve trend olan sosyal medya mecrası Facebook, 2015 yılının adından en çok bahsettiren isimlerini açıkladı. ABD’de yapılan başkanlık seçimleri ve Paris’te meydana gelen korkunç saldırı da Facebook’ta en çok konuşulan gelişmeler arasında.

17.12.2015Gündem
ABD, İncirlikteki F-15leri çekti

ABD, İncirlik'teki F-15'leri çekti

ABD ve Rusya, Suriye krizinde yürüttükleri işbirliğini genişletirken, Pentagon, geçen ay İncirlik Üssü’ne konuşlandırılan ve 6’sı Ankara’nın talebiyle, Rusya’nın ihlallerine karşı Türk hava sahasını korumak için görevlendirilen F-15’leri, 1.5 ay bile olmadan Türkiye’den çektiğini açıkladı.

16.12.2015Dünya
İtalya Başbakanı: Musul Barajı’nın korunması için 450 asker göndereceğiz

İtalya Başbakanı: Musul Barajı’nın korunması için 450 asker göndereceğiz

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, IŞİD (DAEŞ) tehdidi altındaki Musul Barajı’nın onarım ihalesini bir İtalyan şirketin kazandığını, barajın korunması için oraya 450 asker göndereceklerini açıkladı.

16.12.2015Dünya
Teröre karşı İslam ittifakı: Samimiyetsiz koalisyon

'Teröre karşı İslam ittifakı': Samimiyetsiz koalisyon

İngiltere gazeteleri Guardian ve Independent'ta Suudi Arabistan'ın açıkladığı ve Türkiye'nin de dahil olduğu 34 ülkelik askeri ittifakın eylemden çok söylemde kalabileceği yorumunu yapıyor.

16.12.2015Dünya
ABDli ünlü aktör Edward Nortondan Suriyeli bilim adamı için yardım kampanyası

ABD'li ünlü aktör Edward Norton'dan Suriyeli bilim adamı için yardım kampanyası

ABD'li aktör Edward Norton, İstanbul'da yaşayan Suriyeli bilim adamının sosyal medya üzerinden yayılan hikâyesini öğrenince, gözyaşlarına boğularak hemen bir yardım kampanyası başlattı. 

16.12.2015Dünya
Diyanet İşleri Başkanı Görmezin sözleri tartışılıyor

Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in sözleri tartışılıyor

Diyaneti İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, son açıklamasıyla sosyal medyanın en büyük tartışmalarından birini yarattı.

15.12.2015Gündem
Siyasetin stresi liderleri çabuk yaşlandırıyor

Siyasetin stresi liderleri çabuk yaşlandırıyor

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan bir araştırma, siyasi liderlerin yaşadıkları yoğun stres nedeniyle erken yıprandığını ortaya koydu.

15.12.2015Dünya
Liderler çabuk yaşlanıyor

Liderler çabuk yaşlanıyor!

Bilim insanları, ülkeyi yönetme stresinin, liderlerin daha hızlı yaşlanmasına ve ömürlerinin yaklaşık üç yıl kısalmasına yol açtığını ileri sürdü.

15.12.2015Avrupa
Obama Küba ziyaretine açık kapı bıraktı

Obama Küba ziyaretine açık kapı bıraktı

ABD Başkanı Barack Obama, Küba'da insan hakları ve özgürlükler konusunda ilerleme kaydedilmesi halinde başkanlığı sona ermeden bu ülkeyi ziyaret edebileceğini söyledi.

14.12.2015Dünya
ABD Başkanı Obama: Ortadoğu daha fazla katkı yapmak zorunda

ABD Başkanı Obama: Ortadoğu daha fazla katkı yapmak zorunda

ABD Başkanı Barack Obama, Noel’den önce Amerikan halkının tatile güvende girdiğinden emin olunması için Pentagon’da düzenlediği toplantının ardından Ortadoğu ülkelerinin IŞİD’e karşı savaşa daha fazla askeri katkı sağlamak zorunda olduklarını söyledi ve Suriye sınırının IŞİD’de kalan kısmını güvence altına almak için ABD ve Türkiye’nin çalıştıklarını belirtti.

14.12.2015Dünya
Obama: IŞİD’e karşı savaşı mutlaka kazanacağız

Obama: IŞİD’e karşı savaşı mutlaka kazanacağız

ABD Başkanı Barack Obama, son aylarda IŞİD'e karşı hava saldırılarını artırdıklarını belirterek, "IŞİD'e karşı savaşı mutlaka kazanacağız" diye konuştu.

14.12.2015Dünya
Görmez, Obamanın Özel Temsilcisi Zaferi kabul etti

Görmez, Obama'nın Özel Temsilcisi Zafer'i kabul etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama'nın Özel Temsilcisi Şerik Zafer ve beraberindeki heyeti kabul etti.

14.12.2015Gündem
ABD’den IŞİD’e karşı anti-terör üsleri

ABD’den IŞİD’e karşı anti-terör üsleri

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, IŞİD’e karşı daha etkili mücadele edebilmek amacıyla dünyanın farklı bölgelerindeki askeri üslerini, birbiriyle ilişkili anti-terör üsleri olarak kullanmak için hazırlık yaptığı iddia ediliyor.

13.12.2015Dünya
Obamadan iklim değişikliği zirvesinde varılan anlaşmayla ilgili önemli açıklama

Obama'dan iklim değişikliği zirvesinde varılan anlaşmayla ilgili önemli açıklama

ABD Başkanı Barack Obama, Paris Anlaşması'nın iklim değişikliğiyle mücadelede bir dönüm noktası olduğunu ve anlaşmanın iklim krizinin çözümü için dünyanın ihtiyacı olan sürdürülebilir çerçeveyi oluşturduğunu belirtti. Obama, "Ancak hiçbir şey kolay olmayacak. İlerlemeler bir anda olmaz. Ancak, anlaşma ile gelecek nesillere daha iyi bir gelecek bırakma adına daha ümitliyiz" şeklinde konuştu.

13.12.2015Dünya
Obama’dan Suriyeli mülteci bilim adamına Facebook’tan destek

Obama’dan Suriyeli mülteci bilim adamına Facebook’tan destek

ABD Başkanı Barack Obama, Türkiye'de yaşayan ve ABD'ye yerleşmeye hazırlanan savaş mağduru Suriyeli bir bilim adamıyla ilgili Facebook'ta bir dayanışma notu paylaştı.

11.12.2015Dünya
High Life Dergisi Bir İlke İmza Attı

High Life Dergisi Bir İlke İmza Attı

ANTALYA'DA YAYIN YAPAN HİGH LİFE DERGİSİ, ARALIK SAYISINDA CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ABD BAŞKANI BARACK OBAMA'YI KAPAĞA TAŞIDI

11.12.2015Antalya
Michelle Obama rap şarkısı seslendirdi

Michelle Obama rap şarkısı seslendirdi

ABD Başkanı Barack Obama'nın Eşi First Lady Michelle Obama eğitimkampanyası için kameraların karşısına geçti. Michelle Obama, komedyenJay Pharoah ile birlikte bir rap şarkısının hem klibinde oynadı hem deseslendirdi. 

11.12.2015Eğlence
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Zuckerberg mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zuckerberg mesajı

Müslümanların ABD'ye girişinin durdurulmasını isteyen ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump'ın ardından Facebook'un genç patronu Mark Zuckerberg, Müslümanlara destek çıkmış ve "Facebook'ta her zaman hoş karşılanacaksınız" sözlerini kaydetmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise resmi Facebook hesabından Zuckerberg'in mesajını değerli bulduğunu belirtti.

10.12.2015Teknoloji
Facebookun patronu Zuckerbergden Trumpa üstü kapalı yanıt

Facebook'un patronu Zuckerberg'den Trump'a üstü kapalı yanıt

Müslümanların ABD'ye girişinin durdurulmasını isteyen 69 yaşındaki Donald Trump'ın ardından Facebook'un genç patronu Mark Zuckerberg, isim vermeden Trump'ın sözlerinin aksini savunan bir açıklama yaptı ve Müslümanlara destek çıktı, "Facebook'ta her zaman hoş karşılanacaksınız" sözlerini kaydetti.

10.12.2015Teknoloji
Facebooka bu yıl kimler damga vurdu

Facebook'a bu yıl kimler damga vurdu?

Sosyal medya devi Facebook, geride bırakmaya hazırlandığımız 2015'in en popüler isimlerini dünyayla paylaştı. ABD başkanlık seçimleri ve Paris'te yaşanan saldırılar Facebook'u en çok sallayan gelişmeler oldu.

10.12.2015Teknoloji
Iraktan ABD askeri açıklaması

Irak'tan ABD askeri açıklaması

Irak Parlamentosu Güvenlik ve Savunma Komisyonunun, ABD'ye ait kara gücünün ülke topraklarındaki varlığını kabul etmediği bildirildi.

10.12.2015Dünya
Obama: Dar kafalılığı bırakın

Obama: Dar kafalılığı bırakın

ABD Başkanı Barack Obama, köleliğin kaldırılışının 150. yıl dönümü sebebiyle yaptığı konuşmada, ABD'de Müslümanların hedef gösterilmesine atıfta bulunarak, "Eğer dar kafalılığın herhangi bir şekline takılıp kalırsak, geçmişte gösterdiğimiz çabalara ihanet etmiş oluruz" dedi.

9.12.2015Dünya
Trump: Müslümanların ABDye girişi durdurulsun

Trump: Müslümanların ABD'ye girişi durdurulsun

ABD'de, Kasım 2016'da yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Cumhuriyetçi Parti aday adaylarından, emlak imparatoru Donald Trump, Müslüman karşıtı söylemlerini giderek artırmaya başladı.

8.12.2015Dünya
Obama’dan dört ayaklı strateji

Obama’dan dört ayaklı strateji

Beyaz Saray’daki ofisinden ABD halkına seslenen Başkan Barack Obama, IŞİD’i yok etmek üzere askeri, eğitim-lojistik, istihbarat ve Suriye’de siyasi çözüm ağırlıklı dört ayaklı bir stratejiyi özetledi.

7.12.2015Dünya
Ankara ile Bağdat arasında gerileme neden olan Başika kampındaki takviyenin perde arkası

Ankara ile Bağdat arasında gerileme neden olan Başika kampındaki takviyenin perde arkası

Türkiye'nin peşmerge ve IŞİD karşıtı güçlere eğitim verdiği Başika'daki kampa birlik takviyesi, Ankara ile Bağdat arasındaki ilişkilerin gerilmesine neden oldu. Irak Merkezi Yönetimi, Türkiye'den askerleri geri çekmesini istedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, söz konusu kampta eğitimin, Musul Valiliği'nin talebi ve Irak Savunma Bakanlığı'nın koordinasyonuyla başladığını belirterek, Türkiye'nin rutin takviye faaliyetinde bulunduğunu açıkladı. Peki, Bağdat, onay ve bilgisi dâhilinde yapıldığı anlaşılan bu işleme neden böylesine bir tepki gösterdi. Radikal yazarı ve Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, resmin bütününü ortaya koydu.

7.12.2015Dünya
Obamanın özel temsilcisi McGurk: Türkiyenin Irak topraklarına asker konuşlandırmasını desteklemiyoruz

Obama'nın özel temsilcisi McGurk: Türkiye'nin Irak topraklarına asker konuşlandırmasını desteklemiyoruz

ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD'le Mücadele Küresel Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett McGurk, "Türkiye'nin Irak topraklarına Irak hükümetinin rızası olmadan asker konuşlandırmasını desteklemediklerini" belirtti.

7.12.2015Dünya
ABD Başkanı Obama, San Bernardinoda yaşanan olayın adını koydu

ABD Başkanı Obama, San Bernardino'da yaşanan olayın adını koydu

Geçen hafta ABD’nin San Bernardino kentinde 14 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının üzerinden dört gün geçtikten sonra Obama olayın bir “terör eylemi” olduğunu açıkladı. ABD Başkanı, Amerika halkını İslamofobiye karşı uyarırken Müslümanların da aşırılık yanlısı ideolojiyle yüzleşmek zorunda olduklarını söyledi.

7.12.2015Dünya

Yazar Sonuçları

2016nın gelişi

2016'nın gelişi

2015, yeni yıla kötü bir miras bırakarak gitmeye hazırlanıyor. Ve 2016 da büyük ölçüde yeni açılımlar hariç bu başlıklar çerçevesinde şekilleneceğe benziyor.

27.12.2015Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
Türkiye ve İsrail neden barışıyor

Türkiye ve İsrail neden barışıyor?

BİRBİRLERİNE bayıldıklarından değil.

26.12.2015Tolga TANIŞ
Dünyayı saran yeni tehdit

Dünyayı saran yeni tehdit

YAŞAYAN neslin gördüğü belki de en zor dönemden geçiyoruz.

13.12.2015Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
IŞİD haftası

IŞİD haftası

ZOR bir hafta olacak Türkiye için. Yarından itibaren neler yaşanacağının üstünden geçelim istedim.

12.12.2015Tolga TANIŞ