MENÜ
Arşiv

2014 Barack Obama Haberleri

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 821 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Obama Haberleri

Obama golf oynasın diye düğünün yeri değişti

Obama golf oynasın diye düğünün yeri değişti

ABD Başkanı Barack Obama’nın golf merakı yüzünden Hawaii’deki askeri üste evlenmeyi planlayan asker çift Natalie Heimel ile Edward Mallue Jr.’ın düğün yerini değiştirmek zorunda kaldığı bildirildi.

30.12.2014Dünya

‘The Interview’ Sony’nin internet üzerinden en çok izlenen filmi oldu

Sony’e siber saldırı yapan hacker grubunun tehditleri sonucu ilk başta gösterimden kaldırılan The Interview (Röportaj) filmi, geçtiğimiz hafta ABD’de bazı sinemalarda ve internet üzerinden gösterime girdi. Film internette bir haftada 15 milyon dolar hasılat yaptı. Böylece Sony’nin internet üzerinden en çok izlenen 1 numaralı filmi oldu.

30.12.2014Teknoloji
Obama: Putinin dahi olduğünu söyleyenler yanıldı

Obama: Putin'in dahi olduğünu söyleyenler yanıldı

ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kırım'ı ilhak ederek stratejik bir hata' yaptığını ve bunun çok "çok da akıllı bir hareket" olmadığını söyledi.

30.12.2014Dünya
Öfkeden çamura döndü

Öfkeden çamura döndü

MALEZYA son 40 yılın en kötü sel felaketlerinden birini yaşarken Noel tatilini Hawaii’de geçiren ABD Başkanı Barack Obama ile golf oynarken görüntülenince büyük tepki çeken Malezya Başbakanı Necip Rezak, dün apar topar ülkesine döndü.

27.12.2014Dünya
Kuzey Kore, Obamaya maymun dedi

Kuzey Kore, Obama'ya 'maymun' dedi

Washington ile Pyongyang yönetimi arasındaki 'film' gerilimi sürerken; Kuzey Kore, sadece ABD'nin değil tüm dünyanın tepkisine neden olacak bir açıklama yaptı ve Obama'ya "maymun" dedi.

27.12.2014Dünya
Siber saldırı korkutmadı

Siber saldırı korkutmadı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'a suikastı konu aldığı için ABD ile Kuzey Kore arasında krize neden olan ‘The Interview (Röportaj)’ filminin siber saldırı nedeniyle iptal edilen gösterimi için İzmirli avukat Senih Özay, yapımcı firma Sony Pictures’ın Türkiye Genel Müdürlüğü’ne dilekçe verdi.

26.12.2014Keyif
Halk selle boğuşuyor Başbakan golf oynuyor

Halk selle boğuşuyor Başbakan golf oynuyor

MALEZYA’da son 30 yılın en şiddetli muson yağmurlarının yol açtığı seller nedeniyle onbinlerce kişi tahliye edilirken ülkenin Başbakanı Necip Rezak’ın ABD’de tatile çıkıp Başkan Barack Obama ile golf oynaması büyük tepki çekti.

26.12.2014Dünya
O uçak nasıl düştü

O uçak nasıl düştü

Irak Şam İslam Devleti’nin önceki gün ‘başkent’ diye saydığı Rakka’da Ürdünlü bir pilotu yakalamalarının ardından ailesi örgüte “Çocuğumuz da Müslüman, serbest bırakın çağrısı” yaptı. Uçağın nasıl düştüğü, IŞİD’in MANPADS füzesi kullanıp kullanmadığı henüz net değil.

25.12.2014Dünya
Sony tartışmalı Röportajın gösterimine kısmen izin verdi

Sony tartışmalı 'Röportaj'ın gösterimine kısmen izin verdi

Sony Entertainment firması, Kuzey Kore lideri Kim Jong un'a suikast girişimi kurgusuna yer veren tartışmalı film”Interview”ün (Röportaj) gösterimine izin verdi.

24.12.2014Dünya
Kuzey Korenin internetini Çin mi kesti

Kuzey Kore'nin internetini Çin mi kesti

Çin, Kuzey Kore'de internetin yaklaşık 10 saat kesilmesinde ABD ile birlikte parmağı olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

24.12.2014Teknoloji
Sperm diplomasisi

Sperm diplomasisi

ABD’de ömür boyu hapis cezasını çekerken serbest bırakılan casus örgüt “Küba Beşlisi” üyesi Gerardo Hernandez’in eşinin iki ülke arasındaki ‘sprem diplomasisi’ sayesinde hamile kaldığı ortaya çıktı. 44 yaşındaki kadın iki hafta içinde bir kız çocuğu dünyaya getirecek.

23.12.2014Dünya
ABDden Tunusa kutlama: Bölgede parıldayan bir örnek oldunuz

ABD'den Tunus'a kutlama: Bölgede parıldayan bir örnek oldunuz

ABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı John Kerry, 2011 yılında Arap Baharı’nın başladığı ülke olan Tunus’ta devrim sonrasında yükselişe geçen İslami partilere rağmen önce parlamento sonra da cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan laik Nida Tunus (Tunus’un Çağrısı) Partisi’nin lideri El Baci Kaid es-Sibsi’yi kutladı.

23.12.2014Dünya
Gupse Özayın babası Senih Özaydan The Interview filminin Türkiye gösterimi için dilekçe

Gupse Özay'ın babası Senih Özay'dan The Interview filminin Türkiye gösterimi için dilekçe

AMERİKA Birleşik Devletleri ile Kuzey Kore arasında krize neden olan, James Franco ve Seth Rogen'in iki gazeteciyi canlandırdığı ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'a suikasti konu alan The Interview (Röportaj) filminin gösterimi için dilekçe veren İzmirli avukat Senih Özay, 'Filmin Türkiye'de vizyona girmesi için gerekirse otomobilimi satarım' dedi.

23.12.2014Teknoloji
Kuzey Korede internetin fişini ABD mi çekti

Kuzey Kore'de internetin fişini ABD mi çekti?

ABD Başkanı Barack Obama, cuma günü Sony'ye siber saldırı nedeniyle Kuzey Kore'ye karşı "orantılı ve zamanını kendilerinin belirleyeceği" bir yanıt vereceklerini söyledi. Bu sözlerin üzerinden 3 gün geçtikten sonra ise dün akşam Kuzey Kore'nin interneti tamamen kesildi.

23.12.2014Teknoloji
CIA’den ajanlara uyarı

CIA’den ajanlara uyarı

Amerikan istihbaratı CIA'in Avrupa’daki sınır kontrollerinden nasıl geçebileceklerine dair ajanlarına yönelik hazırladığı iki doküman basına sızdı.

22.12.2014Avrupa
Çukurova Havalimanını üstlenen Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi

Çukurova Havalimanı'nı üstlenen Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi

Türkiye’nin 2.’inci en büyük havalimanı olması beklenen Çukurova Havalimanı’nı inşa eden Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi. Mahkeme şirketin yönetiminde kayyum atadı. Dört dönem, İnşaat ve Sanayi İşverenleri Sendikası (İNTES) başkanı olarak görev yapan Şükrü Koçoğlu’nun başında bulunduğu Koçoğlu’nun mali sıkıntıya, havalimanı projesi nedeni ile girdiği anlaşıldı. Bugüne kadar üstlendiği projelerin değeri 4.5 milyar lirayı aşan Koçoğlu’nun, havalimanı projesi için 3-4 şirket ile ortaklık görüşmeleri yürüttüğü öğrenildi. Temeli geçtiğimiz yıl atılan Çukurova Havalimanı, İstanbul'da devam eden 3.'üncü havalimanından önce bitmesi durumunda Türkiye'nin en büyük havalimanı olması bekleniyordu.

21.12.2014Ekonomi
Kuzey Kore’den ABD’ye: Ortak soruşturalım

Kuzey Kore’den ABD’ye: Ortak soruşturalım

Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong-un’a suikastı konu alan ‘Interview’ filminin yarattığı kriz büyüyor. ABD Başkanı Obama, önceki gün filmin yapımcısı Sony’ye yönelik siber saldırı ve tehditlerin arkasında Kuzey Kore’nin olduğunu açıklamıştı. Bu ülke ise dün ortak soruşturma için ABD’ye çağrı yaptı.

20.12.2014Dünya
Kadın muhabirlere pozitif ayrımcılık yaptı

Kadın muhabirlere 'pozitif ayrımcılık' yaptı

ABD Başkanı Barack Obama'nın yıl sonu basın toplantısı ilginç ve daha önce pek eşi görülmeyen bir detaya sahne oldu. Obama, ulusal ve uluslararası meseleleri değerlendirdiği yıllık toplantıda, sadece kadın gazetecilere soru hakkı vererek bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

20.12.2014Dünya
Obamadan Kuzey Kore açıklaması

Obama'dan Kuzey Kore açıklaması

ABD Başkanı Barack Obama, Sony'ye siber saldırı nedeniyle Kuzey Kore'ye karşı "orantılı ve zamanını kendilerinin belirleyeceği" bir yanıt vereceklerini söyledi.

20.12.2014Dünya
Kuzey Koreden ABDye: Gelin iddiaları birlikte soruşturalım

Kuzey Kore'den ABD'ye: Gelin iddiaları birlikte soruşturalım

ABD'nin Kuzey Kore'ye yönelik siber saldırı tehdidinde bulunma suçlamalarına Pyongyang'dan yanıt geldi. ABD'nin suçlamalarını "asılsız iftiralar" diye nitelendiren Kuzey Kore, Washington yönetimine "Soruşturmayı birlikte yapalım" teklifi götürdü.

20.12.2014Dünya
Sonyden Obamaya yanıt: Başkan yanılıyor

Sony'den Obama'ya yanıt: Başkan yanılıyor

ABD Başkanı Barack Obama'nın, Sony'nin siber saldırı ve tehditler karşısında 'The Interview' (Röportaj) filminin vizyonunu iptal etmesini "hata" olarak değerlendirmesine Sony'den yanıt geldi.

20.12.2014Dünya
Obamaya göre 2014ün favorisi...

Obama'ya göre 2014'ün favorisi...

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, ev hayatlarıyla ilgili People dergisine röportaj verdi.

19.12.2014Hayat
Sevinç ve öfke

Sevinç ve öfke

ABD ve Küba barışı farklı tepkilere yol açtı.

19.12.2014Dünya
Obamaya Küba purosu hediye etti

Obama'ya Küba purosu hediye etti

Yahudilerin Hanuka bayramı dolayısıyla Beyaz Sarayda düzenlenen resepsiyonda ABD Başkanı Barack Obama’ya Küba purosu ikram edildi.

19.12.2014Dünya
Obamaya Küba purosu hediye etti

Obama'ya Küba purosu hediye etti

YahudilerinHanuka bayramı dolayısıyla Beyaz Sarayda düzenlenen resepsiyonda ABD BaşkanıBarack Obama’ya Küba purosu ikram edildi. Obama,Küba ile ilişkilerin normalleştirilmesiyle ilgili açıklamayı yaptıktan sadecesaatler sonra, Beyaz Saray’da Hanuka onuruna verilen ‘Çarşamba Partisi’nekatıldı. Partide kendisine ikram edilen puroyu önce almak istemeyen ABDBaşkanı, puroyu kendisine uzatan John Berzner isimli davetlinin “Ama bu Kübapurosu, en iyisi” demesi üzerine, sunulan hediyeyi aldı. Obamaönceki gün Washington-Havana ilişkilerinin normalleşmesini öngören yeni Kübapolitikasını açıklamıştı.

19.12.2014Haber
Katar Emirini havaalanında MİT Müsteşarı Hakan Fidan karşıladı

Katar Emiri'ni havaalanında MİT Müsteşarı Hakan Fidan karşıladı

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin Ankara'ya yaptığı ziyaret, protokol açısından ilklerde dolu; İlk defa Türkiye'yi ziyaret eden yabancı bir devlet başkanı, Ankara'ya gelişinde havaalanında MİT Müsteşarı tarafından karşılandı. Şeyh El Tani, dün akşam saatlerinde Ankara'ya gelişinde, MİT Müsteşarı Hakan Fidan tarafından karşılandı. Fidan, Katar Emiri'ne aracında da eşlik etti. Bu ayrıntı sadece hurriyet.com.tr'de...

19.12.2014Gündem
Obama’dan sürpriz Küba açılımı

Obama’dan sürpriz Küba açılımı

ABD Başkanı Obama ve Küba Devlet Başkanı Castro, iki ülke arasında yarım asırdan fazladır devam eden husumeti sona erdirmek için tarihi bir adım attı. İlişkileri normalleştirmek için adım görüşmelere başlayacaklarını açıklayan iki ülke, ilk etapta esir takası yaptı.

18.12.2014Dünya
Obama çifti ırkçılığı anlattı

Obama çifti ırkçılığı anlattı

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle, başından geçen ırkçılık olayları hakkında konuştu.

18.12.2014Avrupa
ABD-Küba ilişkilerinde yeni dönem

ABD-Küba ilişkilerinde yeni dönem

ABD ile Küba, diplomatik ilişkileri normalleştirmek için görüşmelere başlama kararı aldı. Açıklama, beş yıldır tutuklu olan ABD'li iş adamı Alan Gross'un Küba tarafından serbest bırakılmasının ardından geldi. ABD de Küba ile varılan anlaşma çerçevesinde Miami'de tutuklu bulunan "Küba Beşlisi"nin kalan son üç üyesini serbest bıraktı.

17.12.2014Dünya
Wall Street Journal: Erdoğan bu konuda son derece ciddi

Wall Street Journal: Erdoğan bu konuda son derece ciddi

ABD'nin Wall Street Journal gazetesinin bugünkü iki başyazısından biri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, diğeri ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ayırdı. Erdoğan ile ilgili yazıda 14 Aralık operasyonu ele alınırken, Cumhurbaşkanı'nın "Türkiye'nin düşmanları tarafından kurulan tuzakları bozuyoruz" sözleri hatırlatıldı ve şöyle denildi: Bu sözler kulağa paranoyakça gelebilir. Ancak Türkiye'nin Cumhurbaşkanı bu konuda son derece ciddi.

17.12.2014Dünya
Obamanın danışmanı: Çok endişelenirdim

Obama'nın danışmanı: Çok endişelenirdim

ABD Başkanı Barack Obama'nın Ekonomik Danışmanlar Konseyi Başkanı Jason Furman, Rusya ekonomisinin, uygulanan yaptırımlar ve düşen petrol fiyatlarıyla krizin eşiğine geldiğini ileri sürerek, "Eğer, Rusya Devlet Başkanı (Vladimir) Putin'in Ekonomik Danışmanlar Konseyi Başkanı olsaydım, çok endişelenirdim" dedi. Furman Rusya'nın birkaç gündür daha yoğun olarak içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılarla ilgili olarak konuşan ilk ABD'li yetkili oldu.

17.12.2014Ekonomi
Türkiye, Pakistandaki kanlı saldırının yasını tutuyor

Türkiye, Pakistan'daki kanlı saldırının yasını tutuyor

Taliban, dün Pakistan’ın Peşaver kentinde daha çok asker çocuklarının gittiği bir okulda kıyım yaptı. Sabah saatlerinde okulu basan saldırganlar çocukları ve öğretmenleri kurşun yağmuruna tuttu. Pakistan tarihinin en kanlı terör saldırısında militanlar, çoğu öğrenci olmak üzere 145 kişiyi öldürdü, kadın öğretmenleri öğrencilerin gözleri önünde yaktı. Başbakan Ahmet Davutoğlu Pakistan'daki katliam nedeniyle Türkiye'de bugün bir günlük yas ilan edildiğini açıkladı. Bayraklar yarıya indirildi.

16.12.2014Dünya
Anaokulundan itibaren aplikasyon geliştiriyorlar

Anaokulundan itibaren aplikasyon geliştiriyorlar

BALIKESİR'in Burhaniye ilçesinde, Bahçeşehir Koleji'nde, teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın bir parçası haline gelen WhatsApp, Foursquare, Twitter, Facebook, Instagram ve Skype benzeri uygulamalar hayata geçirildi. Bilişimsel Düşünme Projesi'nin, Türk çocukları tarafından geliştirilmesi amaçlanıyor.

16.12.2014Ege
Almanlar 2014te en çok bunları merak etti

Almanlar 2014'te en çok bunları merak etti

Almanlar bu yıl Google arama motoruna en çok bu kelimeleri girdi.

16.12.2014Avrupa
Pakistanda Taliban okul bastı: 148 ölü

Pakistan'da Taliban okul bastı: 148 ölü

Pakistan'ın Peşaver kentinde silahlı kişiler bir okuldaki 148 kişiyi öldürdü. Sabah saatlerinde başlayan ve dokuz militanın öldürülmesiyle sona eren saldırıyı Taliban üstlendi.

16.12.2014Dünya
Obama Guantanamo sözünü tutmadı

Obama Guantanamo sözünü tutmadı

Guantanamo'da 5 yıl tutulduktan sonra 2006 yılında serbest bırakılan Kurnaz, "(Obama) Seçildikten sonra Guantanamo'yu kapatmadı. Başkan, maalesef sözünü tutmadı" dedi.

15.12.2014Avrupa
ABD, KDP ve KYByi terör örgütü listesinden çıkardı

ABD, KDP ve KYB'yi terör örgütü listesinden çıkardı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kongresi'nin, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği'ni (KYB) "üçüncü sınıf terör örgütleri listesinden" çıkardığı bildirildi.

13.12.2014Dünya
ABD kepenk kapamaktan kılpayı kurtuldu

ABD kepenk kapamaktan kılpayı kurtuldu

ABD Temsilciler Meclisi, tartışmalı bütçe tasarısını hükümetin resmi olarak "kapanmasına" sadece 2,5 saat kala onayladı.

12.12.2014Ekonomi
CIA Direktörü işkence raporu hakkında ilk kez konuştu

CIA Direktörü işkence raporu hakkında ilk kez konuştu

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü John Brennan, kurumun 11 Eylül saldırıları sonrası terör şüphelilerine uyguladığı işkence içeren gözaltı ve sorgulama tekniklerine dair raporun açıklanmasının ardından ilk kez konuştu. Bazı kurum yetkililerince "tiksindirici" sorgulama teknikleri kullandığını kabul eden Brennan, terör şüphelilerine yönelik kullanılan aşırı sorgulama tekniklerinin faydalı istihbarat sağlayıp sağlamadığının "bilinemeyeceğini" söyledi.

12.12.2014Dünya
Bizimkisi bir aşk hikayesi

Bizimkisi bir aşk hikayesi

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'nın tanışma hikayesi beyazperdeye uyarlanıyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Richard Tanne'in yapacağı filmin çekimlerine 2015'te başlanacak.

12.12.2014Hayat
Twitterda bu yıl ne konuştuk

Twitter'da bu yıl ne konuştuk

Twitter için 2014, "Dünya Kupası" ve "Oscar selfie"si yılı olurken, Türkiye'de ise "Dünya Kupası", "futbol liginde yaşanan heyecanlı maçlar" ve "Cumhurbaşkanlığı seçimi" Twitter'e damgasını vurdu. Cem Yılmaz'a ait hesap, 7 milyon 575 bin 29 takipçiyle listenin başını çekerken, bunu 5 milyon 323 bin 814 takipçiyle 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün hesabı izledi. İşte Twitter'ın 2014 karnesi...

10.12.2014Teknoloji
Eski Başkan George Bush, CIAin işkencelerini savundu

Eski Başkan George Bush, CIA'in işkencelerini savundu

ABD eski Başkanı George W. Bush, Senato İstihbarat Komitesi tarafından hazırlanan CIA raporunu eleştirdi. Bush, 11 Eylül saldırıları sonrası CIA'in tartışmalı tutuklama ve sorgulama programı kapsamında yapılan uygulamaları savundu. Uluslararası Af Örgütü ise aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 141 ülkede işkence ve kötü muamele vakaları görüldüğünü açıklarken bu ülkeleri işkenceye karşı kararlı tavır almaya çağırdı.

10.12.2014Dünya
Obama Kongreden IŞİDe karşı askeri güç için yetki istedi

Obama Kongre'den IŞİD'e karşı askeri güç için yetki istedi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Obama yönetiminin IŞİD ile mücadele için Kongre'den istediği yetkinin Irak ve Suriye ile kısıtlanmamasını, Amerikan muharip gücüne yasak getirilmemesini ve 3 yıllık yetkiye uzatma imkanı sunulmasını talep etti.

10.12.2014Dünya
CIAin işkence raporu açıklandı

CIA'in 'işkence raporu' açıklandı

ABD Senatosu İstihbarat Komitesi’nin raporu CIA’in ‘sorgulama yöntemleri’ adı altında tutuklulara sistematik olarak işkence yaptığını ortaya koydu. CIA’in ABD yönetimine yalan söylemekle suçlandığı, kısmen açıklanan raporda matkapla, Rus Ruleti oynatarak, yakınlarına tecavüz tehdidi yönelterek, kaba dayakla ve hatta rektumdan besleyerek sorguladığı tutuklulardan hiçbir kritik istihbarat elde edemediğine yer verildi.

9.12.2014Dünya
CIA sistematik olarak işkence yapmış

CIA sistematik olarak işkence yapmış

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) New York'ta İkiz Kuleler'e yapılan11 Eylül 2001 saldırıları sonrası, El Kaide örgütü üyesi olduğu öne sürülen kişileri sorgulama sırasında düzenli ve bilinçli olarak işkence uyguladığı ortaya çıktı.

9.12.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Belçim Bilgin albüm mü çıkarıyor

Belçim Bilgin albüm mü çıkarıyor

Hangimiz 90’lara damgasını vuran My Heart Will Go On şarkısını duyunca Titanic filmini hatırlamayız ki?

22.12.2014İzzet ÇAPA
ABD’ye diktatör sansürü

ABD’ye diktatör sansürü

“BİR yerlerdeki bir diktatörün burada, Birleşik Devletler’de sansür empoze etmeye başlayabileceği bir topluma sahip olamayız” diyordu ABD Başkanı Barack Obama.

21.12.2014Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
Küba hamlesi: Soğuk Savaş bitti mi, dirildi mi

Küba hamlesi: Soğuk Savaş bitti mi, dirildi mi

“50 yıldır aynı şeyi yapıp, farklı sonuç almayı bekleyemeyiz. Şimdi yeni bir yaklaşım zamanı. Çıkarlarımıza zarar veren çağdışı yaklaşımı bitirip, iki ülke arasındaki ilişkileri normalleştiriyoruz.”

20.12.2014Verda ÖZER