MENÜ
Arşiv
Etiketler

2012 Barack Obama Haberleri

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 902 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Obama Haberleri

Obama: Bingazi’de ilerlemeler var

Obama: Bingazi’de ilerlemeler var

ABD Başkanı Barack Obama, Libya Büyükelçisi Christopher Stevens’ın öldürüldüğü Bingazi saldırısıyla ilgili soruşturmada önemli aşama kaydedildiğini söyledi.

30.12.2012Hürriyet Arşiv
ABD’de ‘Zengin kim’ tartışması

ABD’de ‘Zengin kim’ tartışması

ABD’de “zenginlik tanımı” tartışmaları büyüyor. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner’a göre yılda en az 1 milyon dolar kazanana zengin denir.

29.12.2012Ekonomi
Kürdistan kaçınılmaz ama Türkiye’yi bölmez

Kürdistan kaçınılmaz ama Türkiye’yi bölmez

Kuzey Irak’ta bağımsız Kürdistan kurulacağı iddiaları yoğunlaşırken, Irak Kürtlerinin ABD’deki en ateşli destekçisi Peter Galbraith Hürriyet’e konuştu. Galbraith’a göre bağımsız Kürdistan kaçınılmaz ve Türkiye de şimdi kendini bu yeni gelişmeye hazırlıyor. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan Amerikan istihbarat raporunun aksine Kürdistan’ın Türkiye’yi bölme riski yok. İşte projenin Washington’daki lobicisi Galbraith’ın Kürdistan’ın nasıl kurulacağı ve bölgeyi nasıl etkileyeceği konusundaki değerlendirmeleri:

28.12.2012Hürriyet Arşiv
Çöl Ayısı lakaplı ABDli general öldü

"Çöl Ayısı" lakaplı ABD'li general öldü

Birinci Körfez Savaşı'nın ünlü komutanı, ABD'li emekli general Norman Schwarzkopf 78 yaşında hayatını kaybetti. "Çöl Ayısı" lakaplı Schwarzkopf'un zatürreden öldüğü açıklandı. "Baba Bush", Schwarzkopf ailesine yoğun bakımdan taziye mesajı gönderdi.

28.12.2012Hürriyet Arşiv
ABDde öğretmenlere “silah eğitimi teklifi

ABD'de öğretmenlere “silah eğitimi teklifi

ABD'de silah kullanımını savunan derneklerin, Utah eyaletindeki 200 öğretmene perşembe günleri 6 saate kadar silah taşıma ve kullanma dersi verme konusunda teklif sundukları bildirildi.Ohio eyaletindeki silah kullanımı savunucularının, ateşli silah teknikleri eğitimine ilişkin 24 öğretmene test programı hazırladığı, Arizona eyaleti başsavcısının da her okulda bir öğretmenin silah taşıması gerektiğine dair kanun değişikliği teklifini eyalet meclisine sunduğu belirtildi.

27.12.2012Hürriyet Arşiv
Bin Ladin’i buldu, sıra Noel Baba’da

Bin Ladin’i buldu, sıra Noel Baba’da

ABD Başkanı Barack Obama, Usame Bin Ladin operasyonundan sonra ‘Noel Baba Operasyonu’na çıktı.

25.12.2012Hürriyet Arşiv
Ben Affleck senatörlüğe aday olmayacak

Ben Affleck senatörlüğe aday olmayacak

ABD’de John Kerry’nin, Başkan Barack Obama tarafından bir sonraki Dışişleri Bakanı olarak ilan edilmesinden sonra boş kalacak Massachusetts Senatörlüğü koltuğu için adı geçen aktör Ben Affleck aday olmayacağını açıkladı.

25.12.2012Hürriyet Arşiv
Sağcı ABD basınından Erdoğan yorumu

Sağcı ABD basınından Erdoğan yorumu

ABD’nin en sağcı gazetelerinden Washington Times’da dün yayımlanan bir yorumda ABD hükümetlerin son dönemde Türkiye’ye verdiği destek eleştirilirken Başbakan Tayyip Erdoğan da dört Osmanlı sultanıyla kıyaslandı.

25.12.2012Hürriyet Arşiv
‘Homeland’de ikinci perde

‘Homeland’de ikinci perde

Yabancı dizi izlemiyorsanız bile, onun adını geçtiğimiz yıl Emmy töreninde 6, Altın Küre’de ise 2 ödül aldığı için duymuşsunuzdur muhtemelen.

23.12.2012Hürriyet Arşiv
Rusya ile ABD arasında Kim daha insafsız savaşı

Rusya ile ABD arasında "Kim daha insafsız" savaşı

Rusya ile ABD arasında evrensel insani değerler hakkında “göze göz dişe diş” ciddi bir “Kim daha insafsız” savaşı başladı.

23.12.2012Hürriyet Arşiv
Türkiye için son derece hayırlı olacak

Türkiye için "son derece hayırlı" olacak

Washington Enstitüsü Türkiye Araştırmaları Programı Direktörü Soner Çağaptay'a göre, John Kerry'nin ABD Dışişleri Bakanı olması, Türk-Amerikan ilişkileri açısından “son derece hayırlı” olacak ve Türk-Amerikan ilişkilerindeki gidişat, Hillary Clinton dönemine göre çok daha iyiye gidecek.

22.12.2012Hürriyet Arşiv
Kerry yeni ABD Dışişleri Bakanı

Kerry yeni ABD Dışişleri Bakanı

ABD Başkanı Barack Obama, beklenildiği gibi dün bir duyuruyla Hillary Clinton’ın ardından Dışişleri Bakanlığı’na John Kerry’yi (69) atadığını açıkladı.

21.12.2012Hürriyet Arşiv
Obama Kerryi Dışişleri Bakanlığına aday gösterdi

Obama Kerry'i Dışişleri Bakanlığına aday gösterdi

ABD Başkanı Barack Obama, resmen ABD senatörü John Kerry'i Dışişleri Bakanlığına aday gösterdi.

21.12.2012Hürriyet Arşiv
Obama, dışişleri bakanlığına Kerryyi aday gösterecek

Obama, dışişleri bakanlığına Kerry'yi aday gösterecek

ABD Başkanı Barack Obama'nın, senatör John Kerry'yi, dışişleri bakanlığına aday göstereceği belirtildi.

21.12.2012Hürriyet Arşiv
ABD’den Rusya ve İran’a ‘ucuz gaz’ hamlesi

ABD’den Rusya ve İran’a ‘ucuz gaz’ hamlesi

ABD Kongresi, NATO üyesi ülkeleri ucuz LNG (sıvı doğalgaz) ihracatında ABD’nin ticarette serbest ortaklık yürüttüğü ülkelerin konumuna getirmeyi amaçlayan bir yasa tasarısı hazırladı. Düzenlemeyle ABD, Rusya ve İran’ın doğalgaz piyasasındaki hâkimiyetinin önüne geçecek.

20.12.2012Ekonomi
Rus çocukların, ABDye evlatlık verilmesi yasaklanıyor

Rus çocukların, ABD'ye evlatlık verilmesi yasaklanıyor

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma, Rus çocukların ABD'ye evlatlık verilmesini yasaklayan bir yasa tasarısına ilk onayı verdi.

20.12.2012Hürriyet Arşiv
Siirt Valisinden Obamaya tweet

Siirt Valisi'nden Obama'ya tweet

Siirt Valisi Ahmet Aydın, ABD Başkanı Barack Obama’ya sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan İngilizce twit gönderip kendisini sevdiğini belirterek, "Sizin gibi olmayı umut ediyorum" dedi.

20.12.2012Gündem
2012 yılının kişisi Barack Obama

2012 yılının kişisi Barack Obama

Time dergisi 2012 yılının kişisi olarak ABD Başkanı Barack Obama'yı seçti.

19.12.2012Hürriyet Arşiv
Obama silah kontrolü için düğmeye bastı

Obama silah kontrolü için düğmeye bastı

ABD Başkanı Barack Obama, Connecticut saldırısının ardından, ülkede, silah kontrolüne ilişkin düzenlemelerin araştırılması ve kendisine öneriler hazırlanması için Başkan Yardımcısı Joe Biden başkanlığında kurumlar arası bir görev gücü oluşturarak, “Bu, insanların bir konu üzerinde 6 ay çalışıp, rapor yayınlayacağı, sonra da bir kenara itilecek bir şey değil. Bu, gerçek reformlar üzerine şimdi çalışacak çok spesifik bir ekip” dedi.

19.12.2012Hürriyet Arşiv
ABD’linin silah inadı kırılıyor mu

ABD’linin silah inadı kırılıyor mu?

ABD’nin Newtown kasabasında yaşanan ve 20’si çocuk 26 kişinin ölümüyle sonuçlanan korkunç saldırının ardından Amerika ilk defa silah satışlarını kısıtlayacak bir yasal düzenleme yapmaya hazırlanıyor.

19.12.2012Hürriyet Arşiv
Silahlara veda Hollywood’a bağlı

Silahlara veda Hollywood’a bağlı

ABD tarihinin ikinci büyük okul katliamının 20 küçük kurbanı için cenaze törenleri yapılırken bireysel silahlanma tartışması sürüyor.

18.12.2012Hürriyet Arşiv
ABD mali uçuruma çok yaklaştı

ABD mali uçuruma çok yaklaştı

Tüm dünya Maya takviminden yola çıkarak 21 Aralık’ta ne olacağına dair tahminler yürütedursun, 2013 yılında ABD’yi büyük sorunlar bekliyor. Hükümet müdahalesi olmazsa vergi artışları ve bütçe kesintilerini kapsayan iki önemli kanun 1 Ocak 2013'de uygulamaya girecek. Bu kanunların ABD ekonomisini ‘mali uçuruma’ yuvarlayacağı düşünülüyor.

18.12.2012Ekonomi
ABD Senatosunun en yaşlı üyesi Inouye öldü

ABD Senatosu'nun en yaşlı üyesi Inouye öldü

ABD Senatosu'nun en yaşlı, Kongre'nin de ilk Japon-Amerikan üyesi olan Daniel Inouye, 88 yaşında hayatını kaybetti.

18.12.2012Hürriyet Arşiv
NASAya ait 2 uzay aracı Aya çarptı

NASA'ya ait 2 uzay aracı Ay'a çarptı

NASA'ya ait Med ve Cezir adlı uzay araçları Ay yüzeyine çarparak, Ay yörüngesinde 11,5 aydan beri sürdürdükleri görevlerini sona erdirdi.

18.12.2012Teknoloji
Erdoğan’dan ABD’ye terör ziyareti

Erdoğan’dan ABD’ye terör ziyareti

Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama’nın 2’nci döneminde Türkiye’nin terör sorununu ortadan kaldırmak için şubat ayında Washington’a gidecek.

17.12.2012Gündem
ABDYİ AĞLATAN TÖRENDE KURAN DA OKUNDU

ABD'Yİ AĞLATAN TÖRENDE KUR'AN DA OKUNDU

ABD'nin Newtown kasabasındaki katliamda hayatını kaybeden 20’si çocuk 27 kurban için düzenlenen ve Başkan Barack Obama’nın da katıldığı anma töreninde Kur'an da okundu. “İnançlar arası” bir formda icra edilen törende, Hıristiyan ve Yahudi din adamlarının yanı sıra, kentteki Al Hedaya İslam Merkezi’ni temsilen iki Müslüman da kürsüye çıktı. CNN’den canlı yayınlanan etkinlikte Muadh Bhavnagarwala Hint asıllı çocuk, Kur'an okudu. Ardından Jason Graves, “Kaybettiklerimiz için cennette özel bir yer ayırmasını Allah’tan diliyoruz. Dayanılmaz olana dayanmaları için ailelerine sabır bahşetmesini de diliyoruz. Hepsi için dua ediyoruz” dedi. Konuşmasının sonunda ise İnşirah Suresi’nden “Şüphesiz zorlukla beraber bir kolaylık vardır” ayetini okudu.

17.12.2012Haber
Baskı altındaki Obamadan duygusal ve kararlı sözler

Baskı altındaki Obama'dan duygusal ve kararlı sözler

Newtown'da düzenlenen okul katliamı nedeniyle ağır baskı altında olan Başkan Barack Obama, dün katliam şehrindeydi. Obama yaptığı konuşmada, “bütün yetkisini kullanarak” katliamları sona erdirme sözü verdi. Amerikalı Silah Sahipleri isimli dernek ise akıllara durgunluk verici bir açıklamayla katliamının sorumlusunun silah kontrolünü destekleyen yasa yapıcılar olduğunu öne sürdü.

17.12.2012Hürriyet Arşiv
Katliam Tom Cruiseun filminin galasını ertelettirdi

Katliam Tom Cruise'un filminin galasını ertelettirdi

Dünyaca ünlü oyuncu Tom Cruise'un başrolünü oynadığı "Jack Reacher" filminin galası, ABD'nin Connecticut eyaletindeki bir okula düzenlenen katliam nedeniyle ertelendi.

17.12.2012Hürriyet Arşiv
Dışişleri Bakanı Kerry olacak

Dışişleri Bakanı Kerry olacak

ABD Başkanı Barack Obama’nın, Hillary Clinton’ın yerine Dışişleri Bakanlığı görevine kimin geleceğine karar verdiği ve Senatör John Kerry’i adayı olarak seçtiği bildirildi.

16.12.2012Hürriyet Arşiv
Obamanın adayı belli oldu

Obama'nın adayı belli oldu

ABD Başkanı Barack Obama'nın, Kongre Senatörü John Kerry'i, Dışişleri Bakanı adayı olarak seçtiği belirtiliyor.

16.12.2012Hürriyet Arşiv
Bakmayın güldüğümüze... Bu tablo ağlatıyor...

Bakmayın güldüğümüze... Bu tablo ağlatıyor...

ABD ile ticarette hızlı ama çok dengesiz bir büyüme yaşanıyor. ABD’nin Türkiye’ye ihracatı 3 yılda ikiye katlanırken Türkiye’nin ihracatı yerinde saydı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın çalışma yemeği davetine katılmak için Washington’a gidiyor.

15.12.2012Ekonomi
Kıyametten Mezgit Kalesi de etkilenmeyecek

'Kıyametten Mezgit Kalesi de etkilenmeyecek'

Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı Atakent Beldesi Belediye Başkanı MHP’li Hasan Uslu, Maya takvimine göre yaşanacağına inanılan kıyametten Mezgit Kalesi’nin etkilenmeyeceğini söyledi. 'Kıyamet turizmine' beldesini de dahil eden Hasan Uslu, ABD Başkanı Barack Obama’yı beldeye davet etti.

15.12.2012Gündem
Erdoğan ve Kılıçdaroğlundan Obamaya taziye mesajı

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'ndan Obama'ya taziye mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Connecticut eyaletinin Newtown şehrinde bir okulda gerçekleştirilen saldırı nedeniyle ABD Başkanı Barack Obama'ya taziye mesajı gönderdi.

15.12.2012Hürriyet Arşiv
20 ilkokul öğrencisini katletti

20 ilkokul öğrencisini katletti

ABD, yine bir okul katliamının şokunu yaşıyor. Connecticut’ta annesini öldürdükten sonra 5 ile 10 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren bir okulu basan Adam Lanza isimli saldırgan, 20’si çocuk 26 kişiyi katledip intihar etti.

14.12.2012Hürriyet Arşiv
Eyalet bazında masaya oturalım

Eyalet bazında masaya oturalım

TÜRKİYE ile ABD arasında ticaret ve yatırımları geliştirmek için mutabakat zaptı imzalandı.

14.12.2012Ekonomi
ABDDE OKUL KATLİAMI

ABD'DE OKUL KATLİAMI

ABD'nin Coonecticutt eyaletine bağlı Newton kentinde, Sandy Hook İlkokulu'na sihalı saldırıda bulunuldu.Çocukları dehşete düşüren saldırıda ilk belirlemelere göre 18'i ilkokul öğrencisi 27 kişi öldü. Olay sonrası polis saldırganı vurarak etkisiz öldürdü. Kimliği açıklanmayan saldırganın okulun öğrencilerinden birisinin babası olduğu belirtildi. Saldırı yerel saatle sabah 09.40'da gerçekleşti. Maskeli saldırganın okulun bayan müdürü Dawn Hochsprung'u hedef aldığı öne sürüldü. İlk gelen bilgilerde ölü sayısı sürekli olarak değişirken, çok sayıda yaralı da Danbury Hastanesi'ne kaldırıldı. Okul müdürünün durumuna ilişkin belirsizlik sürerken, yetkililer saldırıya ilişkin ABD başkanı Barack Obama'yı dakika dakika bilgilendirdi.

14.12.2012Haber
Güvenlikte Oscarı bir Türk aldı

Güvenlikte 'Oscar'ı bir Türk aldı

Dünya sinema sektörünün en prestijli ödüllerinidağıtan Oscar, Türk işadamına güvendi.

14.12.2012Teknoloji
Başkan Obama Cumhuriyetçilere yenildi

Başkan Obama Cumhuriyetçilere yenildi

ABD'nin Birleşmiş Millerler Daimi Temsilcisi Susan Rice, Başkan Barack Obama'dan, kendisini Dışişleri Bakanlığı'na aday göstermemesini isterken Savunma Bakanlığı için de Cumhuriyetçi eski Senatör Chuck Hagel'ın adı öne çıktı.

14.12.2012Hürriyet Arşiv
Arjantinde öfkeye yol açan karar

Arjantin'de öfkeye yol açan karar

Arjantin’de 10 yıl önce 23 yaşında iken kaçırılan ve “VIP müşteriler” için fuhuş yapmaya zorlandığı düşünülen Marita Veron isimli kadının Tucuman eyaletinde görülen davasında, seks kölesi pazarlamakla suçlanan 13 sanık aklandı.

13.12.2012Hürriyet Arşiv
ABD’yi feci uyuttular

ABD’yi feci uyuttular

Kuzey Kore tepkilere rağmen dün sabah uzun menzilli bir füze fırlattı. Pyongyang’da halk, “uydu taşıdığı” iddia edilen füzeyi dans ederek kutlarken, Korelilerin haftalar sürecek bir teknik sorun yaşadığına inanan Amerikalılar, roketin ateşlenmesinin şaşkınlığını yaşıyor.

12.12.2012Hürriyet Arşiv
FED her ay 85 milyar dolarlık tahvil alacak

FED her ay 85 milyar dolarlık tahvil alacak

HER ay 40 milyar dolarlık mortgage tahvili toplayan ABD Merkez Bankası (FED), buna ilave olarak 45 milyar dolarlık dahazine tahvili alacak. Bilançosunu 4 trilyon dolara yükseltmeyi hedefleyen FED yeni programında aylık alacağı toplam 85 milyar dolarlık tahville işsizliği düşürüp ülkenin ekonomik büyümesini yeniden harekete geçirmeyi hedefliyor.

12.12.2012Ekonomi
Lavrov: ABD anlaşmaları bozdu

Lavrov: ABD anlaşmaları bozdu

ABD Başkanı Barack Obama’nın Suriye’deki muhalefet koalisyonunu Suriye halkının meşru temsilcisi ilan etmesi Rusya’nın sert tepkisine neden oldu.

12.12.2012Hürriyet Arşiv
ABD Suriyeli isyancıları resmen tanıdı

ABD Suriyeli isyancıları resmen tanıdı

ABD, bugün Fas’ta başlayacak kritik Suriye toplantısı öncesi, yeni kurulan Suriye Muhalefet Koalisyonu’nu resmen tanıdığını açıkladı. Dün de muhalif gruplardan birini El Kaide bağlantılı olduğu gerekçesiyle terörist saydığını duyuran ABD Yönetimi, böylece Suriyeli direnişçilerin örgütlenmesine şekil verme çabasını yoğunlaştıracağını gösterdi.

12.12.2012Hürriyet Arşiv
Fransız uçak gemisi de Suriye açıklarında

Fransız uçak gemisi de Suriye açıklarında

Suriye lideri Beşar Esad’ın kimyasal silah kullanma riskine karşı Türkiye sınırına Patriot füzeleri yerleştirilmesine karar verilmesi ve ABD uçak gemisi "USS Dwight Eisenhower”ın Suriye karasuları yakınına demir atmasının ardından Fransa da alarma geçti. Fransız uçak gemisi, olası bir kimyasal silah saldırısına karşı Suriye açıklarında. Uzmanlar Batılı devletlerin bu hamlelerini Hürriyet Dünyası'na yorumladı.

11.12.2012Hürriyet Arşiv
Kertenkele fosiline onun adını verdiler OBAMADON

Kertenkele fosiline onun adını verdiler OBAMADON

ABD’nin Montana eyaletinin kuzeydoğusunda yapılan araştırmalarda, dinozorlar çağında yaşamış bir tür kertenkele keşfedildi.

11.12.2012Hürriyet Arşiv
Nabza göre şerbet style

Nabza göre şerbet style

Irak savaşı zamanında ABD karşıtı “Şu kahrolası Yankileri öldür” sözlerini içeren bir şarkı yapan Psy, ABD konseri öncesi özür diledi. Psy, Obama karşısında ‘Gangnam Style’ yapacak.

8.12.2012Hürriyet Arşiv
2 bin 500 Euro’ya hacker’lık dersi

2 bin 500 Euro’ya hacker’lık dersi

Siber güvenlik önlemleri ve hack konusunda dünyanın referans aldığı Black Hat (siyah şapka) grubu, önümüzdeki yıl eğitim vermek için İstanbul’a geliyor. Ekipteki eğitmenlerin aldıkları para, 2 gün için 80 bin dolara kadar çıkıyor. FBI ve CIA uzmanlarının da yer aldığı eğitimlere katılmanın bedeli ise kişi başı 2 bin 500 Euro’dan başlayacak.

8.12.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gözde hediye: Pembe kromlu AR-15

Gözde hediye: Pembe kromlu AR-15

Bir hafta içinde Connecticut eyaletinin Newtown kentinde 20'si ilkokul öğrencisi 26 çocuk rastgele cinayete kurban gitti. 20 yaşındaki Adam Lanza Sandy Hook ilkokulundaki katliama başlamadan önce ilkin yatağında uyuyan annesini 99 mm.lik çift tabancasıyla öldürdü. Lanza daha sonra 20 ilkokul öğrencisiyle 6 okul görevlisini otomatik silahla öldürdü. Glock tabancasında son kurşununu kendi kafasına sıktı.

25.12.2012Doğan ULUÇ
Talabani boşluğu, Obama durgunluğu...

Talabani boşluğu, Obama durgunluğu...

İngiliz gazetesi The Sunday Times haftasonu baskısında Bağdat çıkışlı bir haberine, “Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin bir beyin kanaması sonucu Almanya’da tedavide bulunuyor olmasıyla, laik Sünni desteğindeki Irakiyye bloku ile Şii Başbakan arasında yeni bir siyasi krizin ısınmaya başladığı bir sırada, Irak, anahtar niteliğindeki arabulucudan mahrum durumda” diye girmişti.

22.12.2012Cengiz ÇANDAR
Böyle anne olur mu

Böyle anne olur mu

İSYANDAYIM. Çünkü yine çocuklar, büyüklerin hatalı tercihleri yüzünden öldüler.

16.12.2012Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ