MENÜ
Arşiv

2007 Barack Obama Haberleri

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 89 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Obama Haberleri

Kim kazanır kim kaybeder

Kim kazanır kim kaybeder

BİRİ ABD'nin ilk siyahi kadın talkşovcucu. Aynı zamanda ABD'nin en önemli bireysel markalarından biri. Gündüz saatlerinde yayınlanan programı izlenme rekoru kırıyor, tavsiye ettiği kitaplar yok satıyor, özellikle orta yaşlı kadınların örnek aldığı bir rol modeli. Milyarlarca dolarlık servetiyle ABD'nin en zenginleri, en nüfuzluları arasında. ABD Başkanı seçilen pek çok liderin programında boy gösterdiği tombul ve konuşkan kadın.

28.12.2007Dünya
ABD’de en zengin başkan adayının 202 milyon doları var

ABD’de en zengin başkan adayının 202 milyon doları var

Amerika’da gelecek yıl yapılacak başkanlık yarışının kızışmaya başladığı bugünlerde Money Dergisi, Beyaz Saray’ın 7 adayının varlıklarını araştırdı.

15.12.2007Hürriyet Arşiv
Biri Bill’i sustursun

Biri Bill’i sustursun

Demokrat Parti’den ABD başkan aday adayı olan Hillary Clinton’ın ağır top olarak öne sürdüğü kocası Bill Clinton, PBS televizyonundaki röportajında eşini övecekken pot kırdı.

15.12.2007Dünya
Bushun beyninden seçim taktikleri

'Bush'un beyni'nden seçim taktikleri

ABD, 2008 başkanlık seçimleri, yılbaşından hemen sonra resmen start alıyor. Anketler Kongre'nin her iki kanadında da çoğunlukta olan Demokratların, Beyaz Saray'ı Cumhuriyetçiler'den geri alma şansının yüksek olduğu yönünde.

12.12.2007Dünya
Başkan aday adayının testis davası

Başkan aday adayının testis davası

ABD başkanlık seçimlerinin sürpriz ismi olarak öne çıkan Mike Huckabee’nin kirli çamaşırları ortaya serilmeye başladı.

11.12.2007Dünya
Obama ve Bill Clinton Grammy’de yarışacak

Obama ve Bill Clinton Grammy’de yarışacak

ABD’de Demokrat Parti’nin başkan adayı olmak üzere Hillary Clinton ile mücadeleye eden Barack Obama, eski başkan Clinton ile de Grammy için savaşacak.

7.12.2007Dünya
Siyah kadının tercihi Hillary

Siyah kadının tercihi Hillary

ABD’de önseçim sürecine bir ay kala, siyah kadınlar, "siyah" başkan aday adayı Senatör Barack Obama’nın yerine, en önde gelen "beyaz" rakibi Senatör Hillary Clinton’ı tercih ediyor.

4.12.2007Dünya
Hedge fonlardan seçimlere yardım

Hedge fonlardan seçimlere yardım

ZENGİN hedge fon yöneticileri yatırım stratejilerini korurken, bazı politik yardımlarla ABD’deki başkanlık seçimlerindeki iddialarını da gösteriyor.

2.12.2007Hürriyet Arşiv
Hillary’ye rehine şoku

Hillary’ye rehine şoku

ABD’de, Demokrat Parti başkan adaylarından Hillary Rodham Clinton’ın seçim bürosunda dün rehine krizi yaşandı.

30.11.2007Dünya
Obama, Clintonu geçti

Obama, Clinton'u geçti

Gelececek yıl 4 Kasım’da, ABD’de yapılacak Başkanlık seçimleri öncesinde, Demokratların adayı Senatör Barack Obama, favori adayı Senatör Hillary Clinton’ı ilk kez anketlerde geçti.

20.11.2007Dünya
Obama ile Hillary’ye köşe yazarı tuzağı

Obama ile Hillary’ye köşe yazarı tuzağı

ABD’li ünlü muhafazakar gazeteci Bob Novak, "Hillary Clinton, rakibi Obama’nın bazı kirli sırlarını biliyor ancak açıklamayacak" diye yazınca Demokrat Partili adaylar birbirine girdi.

19.11.2007Dünya
ABD Başkan adaylığı yarışında çamur tartışması

ABD Başkan adaylığı yarışında 'çamur' tartışması

Washington'da, Demokrat Parti başkan adaylığı için yarışan Illinois Senatörü Barack Obama'nın, Cumhuriyetçi Partililerin “bir taşla iki kuş vurma” planında nasıl oyuna geldiği konuşuluyor.

19.11.2007Dünya
Hillary’ye karşı altı erkek

Hillary’ye karşı altı erkek

2008 başkanlık seçimleri için geri sayan ABD’de yarış giderek kızışıyor. Demokrat Parti’nin yedi başkan adayı, önceki gün MSNBC için hazırlanan tartışma programında kozlarını paylaştı.

31.10.2007Dünya
Al Gore aday olmuyor

Al Gore aday olmuyor

ABD'nin Demokrat partili eski başkan yardımcısı ve bu yılki Nobel Barış Ödülünün sahibi Al Gore, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçiminde aday olmayacağını açıkladı.

17.10.2007Hürriyet Arşiv
Gore başkan olur mu

Gore başkan olur mu

Oscar’ın ardından Nobel Barış Ödülü’nü kazanarak tarihe geçen Al Gore’un, küresel ısınma fırtınasının yarattığı rüzgárla ABD başkanlığına da talip olması gündemde. Amerikan basını bu ihtimali sorguluyor, ama Gore sessiz.

13.10.2007Dünya
Dekoltesinden sonra gülüşüne taktılar

Dekoltesinden sonra gülüşüne taktılar

Demokrat Parti’den ABD başkan adaylığını kazanma yolunda hızla ilerleyen Hillary Clinton’ın derin V yakasından sonra bu kez de gülüşü medyada tartışma konusu oldu.

3.10.2007Dünya
Irakın 3e bölünmesine Yeşil Işık

Irak'ın 3'e bölünmesine 'Yeşil Işık'

ABD Kongresi'nden Irak'ın bölünmesine adeta "yeşil ışık" yakan bir karar. Kongrenin üst kanadı senato, önde gelen Demokrat senatör Joe Biden'in önerdiği ve Irak'in gevşek bir federatif yapı içinde 3 bölgeye ayrılmasını öngören tasarıyı ezici çoğunlukla kabul etti.

27.9.2007Dünya
Barack Obama ile hayali ropörtaj yaptı, ortadan kayboldu

Barack Obama ile hayali ropörtaj yaptı, ortadan kayboldu

Fransa'daki Uluslararası Politika dergisinin Temmuz sayısında, 2008 yılında ABD'de yapılacak başkanlık seçiminde aday olması beklenen Demokrat Barack Obama ile hayali bir röportajın yayımlandığı ortaya çıktı.

11.9.2007Dünya
Latin oyları için kapıştılar

Latin oyları için kapıştılar

ABD tarihinde "ilk kez" başkan aday adayları İspanyolca yayın yapan bir televizyon şebekesinde ülke meselelerini tartıştılar.

10.9.2007Dünya
Oprah, Obama için 3 milyon $ topladı

Oprah, Obama için 3 milyon $ topladı

ABD’nin en güçlü ve en varlıklı kadınlarından biri olan talk show’cu Oprah Winfrey, Demokrat Parti’nin başkan aday adayı Senatör Barack Obama için Hollywood’un en ünlü yıldızlarını bir araya getirdi.

9.9.2007Dünya
Talk show kraliçesi Obama’yı başkan yapar mı

Talk show kraliçesi Obama’yı başkan yapar mı

ABD’nin siyah talk show kraliçesi Oprah Winfrey, Demokrat Parti’nin siyah başkan aday adayı Barack Obama’yı destekleme kararı aldı.

5.9.2007Dünya
İnternetteki en snob topluluk FACEBOOK

İnternetteki en snob topluluk FACEBOOK

The Facebook, kelime kelime çevirirsek yüz rehberi anlamına geliyor. Ruhuna inelim dersek, başka. Şu anda internette en hızlı büyüyen sosyal ağ. Arkadaşlarınızla buluşmanızı ve iletişim kurmanızı sağlayan bir gereç olarak tanımlıyor kendini. 2004’te Harvard’lı Mark Zuckerberg ve oda arkadaşları tarafından Harvard kampusunda yaşayan öğrencilerin birbirleriyle haberleşmelerini kolaylaştırmak için kuruldu.

1.9.2007Hürriyet Arşiv
Demokratlar Türkiyeyi tartışıyor

Demokratlar Türkiye'yi tartışıyor

ABD Başkanlık yarışı, Demokrat adayların Irak'a ilişkin görüş ayrılıklarını ortaya koydu. Hillary Clinton, "Türkler, Irak'a girerken de izin vermemişlerdi, çıkarken de topraklarını kullanmaya izin vermezler" dedi. Buna karşı çıkan Richardson, Irak'ta içinde Türkiye'nin de yer alacağı bir Müslüman barış gücü oluşturulmasını önerdi. Diğer aday Joe Biden, Irak'ın üçe bölünmesini istedi.

21.8.2007Dünya
Demokrat adayların Türkiye zıtlaşması

Demokrat adayların Türkiye zıtlaşması

ABD’de Demokrat Parti başkan adaylarının tartışmasında Türkiye’nin Irak’taki durumun geleceğinde oynayabileceği rol de gündeme gelirken, adaylardan Hillary Clinton ve Bill Richardson, ABD ordusunun Irak’tan çekilmesine Türkiye’nin yardım edip etmeyeceği konusunda zıt görüşler dile getirdi.

20.8.2007Dünya
ABDde başkanlık yarışında Türkiye tartışması

ABD'de başkanlık yarışında Türkiye tartışması

ABD'de Demokrat Parti başkan adaylarının tartışmasında Türkiye'nin Irak'taki durumun geleceğinde oynayabileceği rol de gündeme gelirken, adaylardan Hillary Clinton ve Bill Richardson, ABD ordusunun Irak'tan çekilmesine Türkiye'nin yardım edip etmeyeceği konusunda zıt görüşler dile getirdi.

20.8.2007Dünya
Demokratların başkan adayları Cumhuriyetçilerin first ladyleri

Demokratların başkan adayları Cumhuriyetçilerin first ladyleri

ABD’de başkanlık seçimleri kampanyası, daha önce hiç görülmediği kadar erken başladı. 2008’deki seçimler için taraflar henüz aday adaylarını belirleme aşamasındalar ama bazı isimlerin yüzleri şimdiden eskidi.

13.8.2007Dünya
Babalarını değil Obama’yı destekliyorlar

Babalarını değil Obama’yı destekliyorlar

ABD’de, Cumhuriyetçi Parti’nin "başkan aday adayı" olan eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani, bir yandan kendi partisindeki muhafazakarları ikna etmeye çalışırken, öte yandan da kendi çocuklarına karşı sessiz bir mücadale veriyor.

7.8.2007Dünya
Bushun Ankaradaki müttefiki askerlerdi

'Bush'un Ankara'daki müttefiki askerlerdi'

Washington Post gazetesi, Bush yönetiminin generallerin müdahalesine karşı koyma konusunda başarısız olduğu ve şimdi, uzun dönemdir Washington'un Ankara'daki ana müttefiki olan askerleri kışlalarına geri gönderen seçiminin getirdiği değişimler ile uğraşmak zorunda olduğunu yazdı. Yazıda, Amerikalı sirayetçilere Ankara modelini desteklemeleri çağrısında bulunuldu.

5.8.2007Dünya
Çenenizi tutun

Çenenizi tutun

ABD’de başkanlık yarışının demokrat adayları Obama’nın Pakistan’ı işgal edeceğini, Hillary Clinton’ın nükleer silah kullanabileceğini açıklaması üzerine bir de Cumhuriyetçi aday adayı Tancredo’nun "Mekke’yi bombalarım" sözleri eklenince, ABD Dışişleri açıklama yaptı: "Adaylar başkan olana kadar hassas diplomatik konularda fikirlerini kendilerine saklamalılar."

4.8.2007Dünya
Merhaba ben Norah

Merhaba ben Norah

Dünyaca ünlü şarkıcı Norah Jones, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nca (İKSV) düzenlenen 14. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında önceki akşam İstanbul’da konser verdi. Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde 4500 kişiye seslenen Norah Jones’u arkadaşımız Ezgi Başaran izledi: Öyle iddiasız, öyle utangaç ve öyle küçüktü ki ayağına bile basmış olabilirim. Ben "Pardon" dedim, o, "Merhaba, ben Norah" dedi.

2.8.2007Hürriyet Arşiv
Pitt ile Jolie’yi siyaset mi ayırdı

Pitt ile Jolie’yi siyaset mi ayırdı

Hollywood’un en ünlü çifti Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin ayrılığın eşiğine geldiği öne sürüldü. İkili arasındaki kavganın ABD’nin Demokrat Partili başkan aday adaylarıyla ilgili bir tartışma sırasında başladığı iddia edildi.

2.8.2007Hürriyet Arşiv
Türkçe çok zor bir dil

Türkçe çok zor bir dil

Dünyaca ünlü şarkıcı Norah Jones, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nca (İKSV) düzenlenen 14. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında önceki akşam İstanbul'da konser verdi.

2.8.2007Hürriyet Arşiv
Obamadan Pakistanı vurma tehdidi

Obama'dan Pakistan'ı vurma tehdidi

ABD'de, Demokrat Parti'nin iddialı başkan adaylarından senatör Barack Obama, kendisinin ABD Başkanı seçilmesi durumunda, Pakistan'ın Afganistan sınırındaki bölgesinde yuvalandığı belirtilen El Kaide teröristlerine karşı askeri operasyon düzenleyebileceğini söyledi.

2.8.2007Dünya
YouTube siyaseti

YouTube siyaseti

Türkiye’nin bazı bölgelerinde seçmenler, okur-yazar olmadıklarından oy pusulası üzerinde seçecekleri adayların yerini şablonla, iple belirlemeye çalışırken ABD’de ’YouTube Siyaseti’ iyice yerleşmeye başladı. Muhalefetteki Demokrat Parti’den aday adayları bir ilki gerçekleştirerek, Youtube sitesinden kendi klipleriyle soru soran seçmeni yanıtladılar.

24.7.2007Dünya
Anketten Hillary çıktı

Anketten Hillary çıktı

NYTimes/CBS anketine göre ABD’de kadınların yaşı yükseldikçe Hillary Clinton hakkındaki düşünceleri daha olumsuz oluyor: 45 yaşın altındaki kadınların yüzde 27’si olumsuz bakarken bu oran, 64 yaş üstündeki kadınlarda ise yüzde 40. Ancak Cumhuriyetçilerin yüzde 53’ü bile "Seçimi Hillary alır" diyor.

20.7.2007Dünya
Yoksul babası bin 250 dolara saç kestiriyor

Yoksul babası bin 250 dolara saç kestiriyor

John Edwards geçen seçimde George W. Bush'a karşı ABD başkanlık yarışında yenik düşen John Kerry'nin başkan yardımcısı adayı. North Carolina eyaletinin eski valisi. Siyasete atılmadan önce milyonlarca dolar servet yapmış bir avukat. Şimdi gözleri Beyaz Saray'da, 2008 sonunda ABD başkanlık seçimlerini kazanmak için kampanya sürdürüyor.

17.7.2007Dünya
ABDde 2008 başkanlık seçimi

ABD'de 2008 başkanlık seçimi

ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimi öncesinde Demokrat Parti'de en iddialı iki adaydan senatör Barack Obama, en fazla bağış toplama yarışında Senatör Hillary Clinton'ı geçti.

2.7.2007Dünya
Spielberg’in adayı Hillary

Spielberg’in adayı Hillary

Hollywood’un desteğini kazanmak için Demokrat Parti içinde verilen savaşta Hillary Clinton, rakibi Barack Obama’ya üstün geldi.

14.6.2007Dünya
Seçim için seksi klip

Seçim için seksi klip

ABD’de, 2008 için Beyaz Saray’a giden yolda "müzik klibi savaşları" yaşanıyor.

14.6.2007Dünya
Efsanevi yatırımcıdan Hillary’ye destek

Efsanevi yatırımcıdan Hillary’ye destek

"Efsanevi yatırımcı" olarak tanınan Warren Buffett, Demokrat Parti başkan aday adayı New York Senatörü Hillary Clinton için bağış toplayacak.

3.6.2007Dünya
Obama 1 numara

Obama 1 numara

ABD’de 2008 kasım ayında yapılacak başkanlık seçimi öncesinde nabız yoklayan Zogby International’in anketinde, Demokrat Parti’nin başkan aday adayı Illinois Senatörü Barack Obama, rakip Cumhuriyetçi Parti’nin dört aday adayını da geçti.

29.5.2007Dünya
ABD’li adayların ‘En’leri belli oldu

ABD’li adayların ‘En’leri belli oldu

ABD'de 2008 yılında yapılacak seçimlerde Beyaz Saray’da Başkanlık koltuğuna göz koyan Cumhuriyetçi ve Demokrat adaylar arasında ‘en güvenilir', ‘en yakışıklı', ‘en saldırgan' ve ‘en sıkıcı' olanları belli oldu.

20.5.2007Dünya
TV tartışmasında zafer Hillary’nin

TV tartışmasında zafer Hillary’nin

ABD’de 4 Kasım 2008’de yapılacak başkanlık seçiminin Demokrat Parti cephesindeki sekiz aday adayı, ilk kez televizyonda tartıştı.

27.4.2007Dünya
Hillary Clintonın çirkin yüzü

Hillary Clinton'ın çirkin yüzü!

ABD'de, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimi öncesi Demokrat Parti'nin başkan aday adayları arasında olan New York Senatörü Hillary Clinton'ın, sözde Ermeni soykırımının tanınmasını öngören ABD Senatosu'ndaki karar tasarısına destek verdiği bildirildi.

19.4.2007Hürriyet Arşiv

Yazar Sonuçları

Bruce’u dinliyorum her gün ölüm haberleri eşliğinde

Bruce’u dinliyorum her gün ölüm haberleri eşliğinde

Kimsenin oralı olduğu yok. Herkes şimdi Bruce’un iki şarkısını birlikte dinliyor. Bir rock şarkıcısı ülkesinde başkaldırıyor.

3.11.2007Yalçın DOĞAN
Örtük çağrışım cinsinden Amerika’ya karşı hissiyatımız

Örtük çağrışım cinsinden Amerika’ya karşı hissiyatımız

Hani Pew araştırma merkezinin, BBC’nin Türkiye anketleri oluyor da, dünyanın en Amerikan düşmanı ulusu hep Türkler çıkıyor. O anketlere göre Türkler Ahmedinejad’ı da Bush’tan daha çok seviyor.

26.10.2007Ayşe ÖZEK KARASU
İran için taşlar döşeniyor

İran için taşlar döşeniyor

CHICAGOBILL Clinton muhtemel bir İran savaşına dönük kaygılarını anlatırken, sokakta toplanan birkaç bin kişi, savaş karşıtı gösterilerle yeri göğü inletiyor.

18.9.2007Yalçın DOĞAN
Politikada dozunda seks iyi satıyor

Politikada dozunda seks iyi satıyor

Bana mı öyle geliyor, yoksa bizim siyasetimiz biraz aseksüel mi? Hayır, seks skandallarından değil, dozunda seksten söz ediyorum.

10.8.2007Ayşe ÖZEK KARASU
Suç ve genetik

Suç ve genetik

Genetik bilimi, yavaş yavaş insan davranışının tüm sırlarını aydınlatmaya doğru yaklaşıyor.

9.6.2007Sevil ATASOY