Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR115Sedat ERGİN63Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ35Hadi ULUENGİN23Tolga TANIŞ22Cüneyt ÜLSEVER19Vahap MUNYAR19Oktay EKŞİ17Cengiz Çandar - English13Burak Bekdil12Gila BENMAYOR11Yusuf Kanlı11Cüneyt Ülsever - English10Ertuğrul ÖZKÖK10Ferai TINÇ10Mehmet Y. YILMAZ9Doğan ULUÇ8Yılmaz ÖZDİL8Ömür GEDİK8İlter TÜRKMEN8İsmet BERKAN8Ayşe ÖZEK KARASU7 Emre KIZILKAYA7Mustafa Akyol7Semih İdiz7Soner Çağaptay7Erdal SAĞLAM6Yalçın BAYER6Göksel Bozkurt5Onur BAŞTÜRK5Serkan Demirtaş5Yalçın DOĞAN5Barçın Yinanç4Cengiz SEMERCİOĞLU4Gökhan KİMSESİZCAN4Kanat ATKAYA4Kristen Stevens4Mevlüt TEZEL4Yorgo KIRBAKİ4Ariana Ferentinou3Ayşe ARMAN3Banu TUNA3Ertan ACAR3Eyüp CAN3Mehmet Ali Birand - English3Mehmet Barlas3Melis ALPHAN3Razi CANİKLİGİL3Verda ÖZER3Yeşim Çobankent3Özdemir İNCE3İrem Köker3Ayçe DİKMEN2Ayşegül EKİNCİ2Cengiz Aktar2Enis BERBEROĞLU2Erdal İPEKEŞEN2Ertuğrul Özkök - English2Gila Benmayor - English2Melike Birgölge2Mithat Melen2Pako'nun Sayfası2Rauf TAMER2Rıza Türmen2Serdar ALYAMAÇ2Sevil ATASOY2Soner YALÇIN2Tufan TÜRENÇ2Zeynep BİLGEHAN2Zeynep GÖĞÜŞ2İlhan Tanır2İzzet ÇAPA2Ahmet HAKAN1Akif BEKİ1Arzu Çakır Morin1Ayşegül DOMANİÇ YELÇE1Doğan HIZLAN1Ece SÜKAN1Fatih ÇEKİRGE - English1Fikret Bila1Gülse BİRSEL1Hakan TARTAN1Köşem Sultan1M. Rauf Ateş1Mehmet YAŞİN1 Melike Karakartal1Mesude ERŞAN1Muammer ELVEREN1Murat Yetkin1Niobe1Nuran ÇAKMAKÇI1Nurten ERK TOSUNER1Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Rahmi TURAN1Reha ERUS1Sabanur Kıraç1Tolga Tanış1Tuna KİREMİTÇİ1Yaşar SÖKMENSÜER1

Barack Obama

Barack Obama haberleri ve son dakika gelişmeleri
12.678 adet haber bulundu.

Barack Hussein Obama 4 Ağustos 1961'de doğdu. Amerika Birleşik Devletleri'nin devlet başkanıdır. İlk olarak 4 Kasım 2008'de yapılan 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde ABD'nin 44. devlet başkanı seçilmiş ve 20 Ocak 2009 tarihinde bu görevi George W. Bush'tan devralmıştır. 6 Kasım 2012 tarihinde yapılan 2012 ABD başkanlık seçimlerinde Mitt Romney karşısında seçimi kazanmış ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığına ikinci kez seçilmiştir. ABD tarihindeki ilk siyahî devlet başkanı olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki büyük siyasi gelişmelerden birine imza atmıştır.

DEVAMI

Wilma Elles: 'Temel ile Dursun fıkraları beni çok güldürüyor'

Wilma Elles: 'Temel ile Dursun fıkraları beni çok güldürüyor'

Alay Cihan, Tahsin Taşkın, Hülya Polat, Esin Civangil, Metin Yıldırım, Yakup Yavru, Metin Keçeci, Eşref Kolçak, Nuri Alço ve Özlem Savaş gibi isimlerle kamera karşısına geçen başarılı oyuncu Wilma Elles filmin vizyona girmesini iple çektiğini belirtti.

5.2.2016Paparazzi
New Orleans Pelicans 96-99 Los Angeles Lakers

New Orleans Pelicans 96-99 Los Angeles Lakers

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Kobe Bryant'ın yıldızlaştığı mücadelede Los Angeles Lakers, deplasmanda New Orleans Pelicans'ı 99-96 ile geçti.

5.2.2016Basketbol
Obama’dan cesur petrol yasası önerisi

Obama’dan cesur petrol yasası önerisi

ABD Başkanı Barack Obama'nın haftaya açıklayacağı 2017 bütçe teklifi kapsamında, petrol şirketlerinden ürettikleri her bir varil petrol için 10 dolar vergi alınmasını önereceği bildirildi. Cumhuriyetçi parti üyeleri Obama'yı topa tutarken, Demokrat Parti'nin bu öneriye sessiz kalması dikkat çekti. ABD'de petrolün varil fiyatı şu dönemde 30-35 dolar arasında seyrediyor.

5.2.2016Ekonomi
Lüksemburg uzayda maden arayacak

Lüksemburg uzayda maden arayacak

Lüksemburg’un vereceği teşvik kapsamında, kurulacak şirketlerin Ar-Ge çalışmalarında ortak yatırım ve uzay maden şirketlerine doğrudan sermaye yatırımı sağlanacak.

5.2.2016Teknoloji
Lüksemburg uzayda maden arayacak

Lüksemburg uzayda maden arayacak

Lüksemburg, uzayda maden aramaya yönelik sanayi sektörü oluşturmak üzere düzenleme yapacağını ve şirketlere mali teşvik vereceğini duyurdu.

4.2.2016Ekonomi
Obama ilk kez bir Amerikan camisinde

Obama ilk kez bir Amerikan camisinde

Obama, Beyaz Saray’daki görevinin son yılında, ilk kez başkan olarak ABD’de bir camiyi ziyaret etti. Ülkede son dönem Müslümanlara karşı artan nefret söylemini eleştirerek, "Müslümanlar Amerika’yı güvende tutuyorlar” dedi. İslam sözcüğünün, barış anlamına gelen “selam” kökeninden geldiğinin altını çizen Obama, "Esselamu Aleykum, barış üzerinize olsun demek. İslam bir barış dinidir” dedi.

3.2.2016Dünya
ABD'nin Iowa eyaletindeki ön seçimlerin sonuçları belli oldu

ABD'nin Iowa eyaletindeki ön seçimlerin sonuçları belli oldu

ABD’de kasım ayındaki başkanlık yarışı için yapılan ön seçimlerin ilk durağı Iowa’da, büyük bir sürpriz yaşandı. Sekiz ay önce başkanlığa talip olduğunu açıkladığında kimsenin şans tanımadığı 74 yaşındaki, sosyalist politikacı Senatör Bernie Sanders, üç yıldır kampanya için hazırlanan Hillary Clinton’la kafa kafaya geldi. Cumhuriyetçi Parti’de ise “establishment” denilen merkez çöktü ve yarışı Ted Cruz ile Donald Trump gibi aykırı çıkışlar yapan iki aday önde bitirdi. 

2.2.2016Dünya
Güldürdünüz bizi Sayın Başkan Yardımcısı!

Güldürdünüz bizi Sayın Başkan Yardımcısı!

Apartman yöneticisi denince aklınıza kim gelir? Tabii ki Sabri Bey! Tam bir stereotiptir. Giriş katında oturur, mevsimine göre ya balkonundan ya da göz deliğinden apartmana gireni çıkanı kontrol eder, bahçedeki çiçeğin, kapı önündeki çöp konteynerinin durumunu takip eder. Peki apartman toplantısı denince aklınıza ne gelir? Dairelerden birinde toplanılır, çay-börek-kek eşliğinde sohbet edilir. Akşamın sonunda sırası gelen daire hangisiyse yönetim defterini, parayı pulu imza karşılığı devralır ve bir dahaki toplantıya kadar konu kapanır. (En azından bizim apartmanda böyleydi.)

1.2.2016Keyif
Flaş iddia: Obama'nın IŞİD Özel Temsilcisi McGurk Kobani'ye gitti

Flaş iddia: Obama'nın IŞİD Özel Temsilcisi McGurk Kobani'ye gitti

Rusya, PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin Fırat'ın batısına geçmesini sağlamak için hava bombardımanına başlarken, Fransız haber ajansı AFP'den çok konuşulacak bir iddia geldi. AFP, Kürt kaynaklara dayandırarak, ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'ün Kobani'ye gittiğini duyurdu.

1.2.2016Dünya
ABD'de ön seçimler başlıyor

ABD'de ön seçimler başlıyor

ABD’ye Barack Obama’nın ardından dört yıllığına kimin başkanlık edeceğini seçmek için gerçekleşecek kasım ayındaki kritik yarıştan önce, partilerin aday belirleme süreci bugün resmen başlıyor.

31.1.2016Dünya
Obama'dan başkanlığı döneminde ABD'de ilk cami ziyareti

Obama'dan başkanlığı döneminde ABD'de ilk cami ziyareti

Başkanlık görevi 20 Ocak 2017'de sona erecek olan Barack Obama'nın, Beyaz Saray'da geçirdiği 7 yılın ardından ilk kez ABD’de bir camiyi ziyaret edecek.

31.1.2016Dünya
‘ABD ve İngiltere yıllardır İsrail’i izliyor’

‘ABD ve İngiltere yıllardır İsrail’i izliyor’

NSA eski çalışanı Edward Snowden’ın ifşa ettiği bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. ABD ve İngiltere’nin, "Anarşist" adlı gizli proje kapsamında uzun yıllardır Kıbrıs üzerinden İsrail’e karşı casusluk yaptığı iddia edildi. Ana hedefi İsrail olan projede; Türkiye, Mısır, İran ve Suriye'deki sistemlere de gizlice girildiği bildirildi.

30.1.2016Dünya
Biden: Erdoğan sonunda gerçeği gördü

Biden: Erdoğan sonunda gerçeği gördü

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul’da yaptığı görüşmeden sonra Baltimore’da bir araya geldiği partililere, Türkiye’nin IŞİD’e karşı mücadeleye desteğini artırdığını söylerken, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’la muhtemelen fazla zaman harcadım ama Erdoğan sonunda gerçeği gördü” dedi.

29.1.2016Dünya
Joe Biden’dan tartışmalı bir Türkiye çıkışı daha

Joe Biden’dan tartışmalı bir Türkiye çıkışı daha

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Avrupa ülkeleri ve Türkiye ile artan işbirliğinin sonucu olarak IŞİD ile mücadelede daha güçlü bir konuma gelindiğini kendi partisine anlatırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili ilginç sözler sarf etti.

29.1.2016Gündem
Çocuğa tecridin adı: 'Mavi oda'

Çocuğa tecridin adı: 'Mavi oda'

Obama'nın ABD'deki cezaevlerinde bulunan çocuk mahkumların tecrit hücrelerine atılmasını yasaklama kararı akıllara Türkiye'deki durumu getirdi. CHP milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı'nın 2 yılda 10 çocuk cezaevini gezerek hazırladığı, 'Cezaevinde Çocuk Olmak' raporu, acı gerçeği bir kez daha gözler önüne seriyor. Çocukların, 'mavi oda' olarak adlandırılan tecrit odalarına atılarak cezalandırıldığı belirtilen rapora göre, koğuşların fiziki şartlarıyla havalandırma düzeni de şiddet ve istismarı engellemekten uzak.

27.1.2016Gündem
İsveç de IŞİD yerine DAEŞ diyecek

İsveç de IŞİD yerine DAEŞ diyecek

İsveç hükümeti, terör örgütü IŞİD için bundan böyle, Irak Şam İslam Devleti’nin kısaltmasının Arapça okunuşu olan DAEŞ ifadesinin kullanılmasına karar verdi.

26.1.2016Dünya
Erdoğan-Biden görüşmesi 2.5 saat sürdü

Erdoğan-Biden görüşmesi 2.5 saat sürdü

İstanbul'da bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinden sonra Yıldız Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. 1 saat 20 dakika gecikmeyle 15.30'da başlayan görüşme saat 18.00'de sona erdi. Görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra, Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel konular ele alındığı bildirildi.

23.1.2016Gündem
Obama Merkel ile telefonda görüştü

Obama Merkel ile telefonda görüştü

ABD Başkanı Obama, Merkel’e 12 Ocak’ta İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden Alman vatandaşları için başsağlığı dilerken, iki lider Avrupa’daki sığınmacı krizi ve Ukrayna meselelerini konuştu.

22.1.2016Dünya
ABD, Afganistan'da da IŞİD'i vuracak

ABD, Afganistan'da da IŞİD'i vuracak

Beyaz Saray'ın, Afganistan'daki IŞİD militanlarıyla mücadele çerçevesinde ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'a yasal yetki verdiği bildirildi. 

22.1.2016Dünya
Davutoğlu yatırımcılarla 3 milyar dolarlık projeyi görüştü

Davutoğlu yatırımcılarla 3 milyar dolarlık projeyi görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra ve Davos temasları kapsamında, doğrudan yatırım yapan, piyasa değeri 4 trilyon doları aşan uluslararası şirketlerin yönetim kurulu başkanları ve CEO'ları ile yaptığı görüşmelerde, 3 milyar doların üzerinde yatırım projelerini ele aldı.

21.1.2016Gündem
Erdoğan ve Obama telefonda görüştü

Erdoğan ve Obama telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya ziyareti esnasında, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü.

19.1.2016Gündem
Eagles grubunun kurucusu Glenn Frey hayatını kaybetti

Eagles grubunun kurucusu Glenn Frey hayatını kaybetti

ABD'nin ünlü müzik grubu Eagles'ın kurucu üyesi Glenn Frey, 67 yaşında hayatını kaybetti.

19.1.2016Keyif
Obama: Bölge, ABD ve dünya daha güvenli olacak

Obama: Bölge, ABD ve dünya daha güvenli olacak

ABD Başkanı Barack Obama, P5+1 ülkeleriyle varılan anlaşma sonucu İran'ın nükleer bombaya sahip olmasının önünün kesilmesi ile İran’da uzun süredir tutuklu bulunan ABD vatandaşlarının serbest bırakılmasını, yürüttükleri “akıllı diplomasinin” meyvelerini vermesi olarak nitelendirdi. Obama, “Nükleer anlaşma altında İran, nükleer bir bombaya sahip olamayacak. Bölge, ABD ve dünya daha güvenli olacak. İran’ın nükleer bomba elde etmesinde kullanabileceği tüm yolların önünü tıkadık” dedi.

17.1.2016Dünya
ABD'nin Michigan eyaletinde içme suyu krizi

ABD'nin Michigan eyaletinde içme suyu krizi

ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Michigan eyaletinde bir süredir musluklardan kirli suların aktığı Flint kentini “felaket bölgesi” ilan etti.

17.1.2016Dünya
ABD-İran arasında mahkûm değişimi

ABD-İran arasında mahkûm değişimi

Tahran ile Washington arasındaki bir anlaşma uyarınca İran, aralarında Washington Post muhabiri Jason Rezaian'ın da olduğu dört ABD vatandaşını serbest bıraktı.

16.1.2016Dünya
Obama, Putin ile Ukrayna ve Suriye’yi konuştu

Obama, Putin ile Ukrayna ve Suriye’yi konuştu

ABD Başkanı Barack Obama’nın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştüğü bildirildi.

13.1.2016Dünya
Michelle Obama stili

Michelle Obama stili

Vogue Dergisi tarafından 'moda kraliçesi' seçilen first lady Michelle Obama, koyu tenine çok yakıştırdığı kırmızı, yeşil ve sarı gibi renklere giyim stilinde sık sık yer veriyor. 1963’lerin First Lady’si Jacqueline Kennedy gibi bir 'moda ikonu' olan Obama'nın dünden bugüne giydiği en güzel elbiseleri derledik.

13.1.2016Stil
Obama, son kez 'Birliğin Durumu' konuşmasını yaptı

Obama, son kez 'Birliğin Durumu' konuşmasını yaptı

ABD Başkanı Barack Obama, Amerikan Kongresi’nde yaptığı, önümüzdeki Ocak ayında sona erecek başkanlığının son geleneksel “Birliğin Durumu” konuşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. IŞİD'in kendinden önceki teröristlerden ders alması gerektiğini belirten Obama, "Adaletin sağlanacağına dair ABD'nin ya da benim taahhüdümden şüphesi olanlar, Usame bin Ladin'e sorsun" dedi. El Kaide lideri Bin Ladin, ABD'nin Mayıs 2011'de Pakistan'da düzenlediği operasyonda öldürülmüştü.

13.1.2016Dünya
Adalet duygunuzu tokatlayan dizi: Making a Murderer

Adalet duygunuzu tokatlayan dizi: Making a Murderer

ABD kamuoyu geçtiğimiz Aralık ayının ortalarından beri 10 bölümlük bir belgeselle ilgili tartışmalarla çalkalanıyor. Steven Avery isimli bir hükümlünün hikayesini anlatan belgesel o kadar gürültü kopardı ki Beyaz Saray bile açıklama yapmak zorunda kaldı.

11.1.2016Keyif
Retweet edilmekten uzaya kadar çıkan gelmiş geçmiş en iyi 10 tweet

Retweet edilmekten uzaya kadar çıkan gelmiş geçmiş en iyi 10 tweet

Mikroblog platformu Twitter artık hayatlarımızın merkezinde. İşte ünlülerin, kanaat önderlerinin paylaşımlarıyla bir medya platformuna evrilen Twitter'da retweet rekorları kırmış o unutulmaz tweet'ler...

11.1.2016Hayat
Obama'dan Suriyeli bilim insanı Hamo'ya özel davet

Obama'dan Suriyeli bilim insanı Hamo'ya özel davet

ABD Başkanı Barack Obama, Temsilciler Meclisi’nde yarın yapacağı “Birliğin Durumu” konuşmasına “ilham kaynağı” olarak nitelediği Suriyeli bilim insanı Refai Hamo'yu da davet etti. Obama'nın 23 özel misafiri arasında yer alan Hamo, aralarında eşi ve bir kızının da bulunduğu birçok yakınını kaybettiği Suriye'deki savaş nedeniyle 2013'te Türkiye'ye gelmişti. Mide kanseri olan ve hikayesi uluslararası kamuoyunda büyük ses getiren Hamo, geçen ay da ABD'ye sığınmıştı.

11.1.2016Dünya
Başika’da kampa sızmaya çalışan 18 IŞİD’li öldürüldü: Püskürttüler

Başika’da kampa sızmaya çalışan 18 IŞİD’li öldürüldü: Püskürttüler

Türk askerinin, Musullu Sünni güçler ile peşmergeye eğitim verdiği Başika Kampı’na üç hafta aradan sonra yeniden saldıran IŞİD’den 18 terörist öldürüldü. IŞİD’in son saldırısının, ABD Başkanı Barack Obama’nın, Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile telefon görüşmesinden sonra yaptığı, “Türkiye Başika’dan çekilmeli” açıklamasının ardından gelmesi dikkat çekti.

8.1.2016Gündem
Geçen yıl Twitter’da en çok bunları konuştuk

Geçen yıl Twitter’da en çok bunları konuştuk

Bir yılı daha geride bıraktık. Peki nasıl geçti? Neleri konuştuk? Bunun yanıtını vermek için en iyi kaynaklardan biri, sosyal paylaşım sitesi Twitter. Ne de olsa milyonlarca insan dünya gündemini an be an orada paylaştı, paylaşıyor. Twitter’da 2015’te nelerin konuşulduğu #OnlyOnTwitter hashtag’inde toplandı. Biz de sizin için bu konuların bir kısmını sayfamıza taşıdık.

8.1.2016Eğitim
Türk askeri Başika’da 18 IŞİD militanını öldürdü

Türk askeri Başika’da 18 IŞİD militanını öldürdü

Irak’ın kuzeyindeki Başika Kampı’na dün akşam saldıran IŞİD militanlarını kamptaki Türk askerleri geri püskürttü. Türk askerinin top ve tank atışları sonucu 18 IŞİD militanı öldürüldü. Türk birliğinde şehit düşen veya yaralanan yok.

8.1.2016Dünya
ABD Başkanı Obama: Herkesin elindeki silahı almıyoruz

ABD Başkanı Obama: Herkesin elindeki silahı almıyoruz

ABD Başkanı Barack Obama, ülkede silah sahibi olmayı zorlaştıracak yeni idari kanunları açıklamasının ardından, özellikle Ulusal Silah Birliği tarafından silah alımının tamamen durdurulacağı yönünde oluşturulan gündemi "hayali bir kurgu" olarak değerlendirdi. Öte yandan, New York Times gazetesi için bir makale kaleme alan Obama, "Silah reformunu desteklemeyen adayları kendi partimden dahi olsa savunmayacağım ve oy vermeyeceğim" ifadesini kullandı.

8.1.2016Dünya
Obama, İbadi ile görüştü

Obama, İbadi ile görüştü

ABD Başkanı Barack Obama ile Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin, Suudi Arabistan'daki idamlar ve Suudi Arabistan'ın diplomatik temsilciliklerine düzenlenen saldırılardan duydukları endişeyi görüştüğü bildirildi.

7.1.2016Dünya
ABD'ye göre Suriye lideri Esad en az 14 ay daha görevde

ABD'ye göre Suriye lideri Esad en az 14 ay daha görevde

Obama yönetiminin "en iyi durum senaryosu"na göre, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad en erken Mart 2017'de görevini bırakacak.

6.1.2016Dünya
Obama'nın gözyaşları tepkiye neden oldu

Obama'nın gözyaşları tepkiye neden oldu

ABD Başkanı Barack Obama'nın bireysel silahlanmayı kontrol altına alacak yeni düzenlemeler açıklandığı sırada gözyaşlarına boğulması, alay konusu oldu. Bazı muhafazakâr medya mensupları, sosyal medyadan Obama'yı eleştirdi.

6.1.2016Dünya
Amerika silahlanıyor!

Amerika silahlanıyor!

Amerika silaha sarılıyor… Geçen yıl yaşanan Paris saldırıları ve arkasından ABD’de yaşanan şiddet olayları vatandaşlarda panik havası yarattı. Bunun sonucu bu sene ABD’de günlük silah satış rekoru kırıldı. Başkan Obama ise bireysel silahlanmanın önüne geçmek istiyor.

6.1.2016Ekonomi
Obama gözyaşlarıyla silaha savaş açtı

Obama gözyaşlarıyla silaha savaş açtı

Obama, Oval Ofis’teki son senesinde Amerikalıların silaha erişimini kontrol altına alacak yeni düzenlemeler getirdi. Ve Kongre’nin karşı çıktığı yeni kuralları, Kongre’yi baypas edip yürütmenin yetkisindeki bir kararnameyle yürürlüğe soktu. Üç yıl önce bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda katledilen 20 çocuk için gerçekleştirilen anma töreni sırasında yaptığı açıklamada, soğukkanlılığıyla tanınan Obama gözyaşı döktü.

5.1.2016Dünya
ABD Başkanı Obama silaha savaş açtı

ABD Başkanı Obama silaha savaş açtı  

ABD Başkanı Barack Obama, Oval Ofis’teki son senesinde Amerikalıların silaha erişimini kontrol altına alacak yeni düzenlemeler getiriyor. Kongre’nin karşı çıktığı yeni kuralları, Kongre’yi baypas edip yürütmenin yetkisindeki bir kararnameyle yürürlüğe sokuyor. Obama bu doğrultudaki kararlarını önümüzdeki saatlerde yapacağı açıklamayla kamuoyuna duyuracak.

5.1.2016Dünya
ABD Başkanı Obama, bireysel silahlanmayı azaltmak için idari kararlar aldı

ABD Başkanı Obama, bireysel silahlanmayı azaltmak için idari kararlar aldı

ABD Başkanı Barack Obama, görev süresinin son senesinde silahlı saldırılar sonucu meydana gelen ölümleri azaltmak amacıyla ülkede en çok tartışılan konulardan biri olan silah satışında adım attı ve bu süreci zorlaştıracak yeni idari kararlar aldı.

5.1.2016Dünya
Obamalar'ın tatili ABD’yi gerdi

Obamalar'ın tatili ABD’yi gerdi

ABD Başkanı Barack Obama, ailesiyle Noel’de çıktığı Hawaii tatilinden önceki gün döndüğünde halkın vergilerinden karşılanan tatil masrafları konusunda eleştirilerle karşılaştı.

4.1.2016Dünya
İlk reklamda yine Müslümanları hedef aldı

İlk reklamda yine Müslümanları hedef aldı

ABD’deki Kasım ayı başkanlık seçimleri öncesi Cumhuriyetçi Parti aday adayları arasında yarışı açık ara önde götüren Donald Trump, 1 Şubat’ta başlayacak ön seçim maratonu için hazırladığı ilk TV reklamında yine Müslümanları hedef aldı.

4.1.2016Dünya
ABD Başkanı Obama ateşli silah ölümlerinin önüne geçmek için kolları sıvadı

ABD Başkanı Obama ateşli silah ölümlerinin önüne geçmek için kolları sıvadı

ABD Başkanı Barack Obama'nın, ülkenin kanayan yaralarından biri olan bireysel silahlanmanın önünü almak için yarın bir dizi idari önlem açıklaması bekleniyor. 2016'nın ilk günü ABD'de silahlı saldırılar sonucu 30 kişi ölmüş, 75 kişi de yaralanmıştı.

4.1.2016Dünya
ABD'de silahlı saldırı tatil dinlemiyor

ABD'de silahlı saldırı tatil dinlemiyor

ABD Başkanı Barack Obama, silahlı saldırılardan kaynaklanan ölümleri azaltabilmek amacıyla silah satışlarına düzenlenme getirmeye hazırlanırken ülkede 2016'nın ilk gününde silahlı saldırılarda 30 kişi öldü, 75 kişi de yaralandı.

2.1.2016Dünya
Beyaz Saray fotoğrafçısından 2015'in en iyileri

Beyaz Saray fotoğrafçısından 2015'in en iyileri

Beyaz Saray fotoğrafçısı Pete Souza 2015’in en iyi fotoğraflarını geçtiğimiz günlerde dünyayla paylaştı.

2.1.2016Dünya
Beyaz Saray'dan çok özel fotoğraflar

Beyaz Saray'dan çok özel fotoğraflar

ABD Başkanı Barack Obama, eşi Michelle Obama ve kızları Sasha ile Malia'nın ev sahipliği yaptığı Beyaz Saray, 2015 yılının en iyi fotoğraflarını yayınladı.

31.12.2015Dünya
Obama, Almanya'yı ziyaret edecek

Obama, Almanya'yı ziyaret edecek

ABD Başkanı Barack Obama'nın nisan ayında Almanya'yı ziyaret edeceği bildirildi

31.12.2015Dünya

Yazar Sonuçları

İran-Suudi Arabistan krizinin perde arkası

İran-Suudi Arabistan krizinin perde arkası

Suudi Arabistan’ın ülkenin önde gelen Şii din adamı Şeyh Nimr Bakır el-Nimr’i ‘terörizm’ gerekçesiyle idam etmesinin ardından İran’la Suudi Arabistan arasında başlayan diplomatik kriz hakkında çok şey yazıldı, söylendi.