MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR114Sedat ERGİN64Murat Yetkin58Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ41Tolga TANIŞ27Hadi ULUENGİN23Cüneyt ÜLSEVER19Vahap MUNYAR19Oktay EKŞİ17Cengiz Çandar - English13Burak Bekdil12Gila BENMAYOR11Yusuf Kanlı11Ertuğrul ÖZKÖK10Ferai TINÇ10Mehmet Y. YILMAZ10Cüneyt Ülsever - English10İsmet BERKAN9Doğan ULUÇ8İlter TÜRKMEN8Ömür GEDİK8Yılmaz ÖZDİL8Erdal SAĞLAM7Ayşe ÖZEK KARASU7Mustafa Akyol7Soner Çağaptay7Emre KIZILKAYA7Yalçın BAYER6Semih İdiz6Kanat ATKAYA5Yalçın DOĞAN5Onur BAŞTÜRK5Göksel Bozkurt5Serkan Demirtaş5Gökhan KİMSESİZCAN5Cengiz SEMERCİOĞLU4Yorgo KIRBAKİ4Mevlüt TEZEL4Barçın Yinanç4Kristen Stevens4Razi CANİKLİGİL4Verda ÖZER4Burak KÜNTAY4Ayşe ARMAN3Özdemir İNCE3Banu TUNA3Mehmet Barlas3Yeşim Çobankent3Ariana Ferentinou3Mehmet Ali Birand - English3Eyüp CAN3Melis ALPHAN3Ertan ACAR3İrem Köker3Gülse BİRSEL3Jale Özgentürk3Enis BERBEROĞLU2Tufan TÜRENÇ2Pako'nun Sayfası2Zeynep GÖĞÜŞ2Ahmet HAKAN2Sevil ATASOY2Erdal İPEKEŞEN2Rauf TAMER2Soner YALÇIN2Ayşegül EKİNCİ2Muammer ELVEREN2Ayçe DİKMEN2Serdar ALYAMAÇ2Ertuğrul Özkök - English2Cengiz Aktar2Mithat Melen2Gila Benmayor - English2Rıza Türmen2İlhan Tanır2Melike Birgölge2Zeynep BİLGEHAN2Hikmet Demirkol2İzzet ÇAPA2Doğan HIZLAN1Mehmet YAŞİN1Yurtsan ATAKAN1Reha ERUS1Nurten ERK TOSUNER1Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Mesude ERŞAN1Zeynep BÖLÜKBAŞI1Niobe Aslı Temel1Yaşar SÖKMENSÜER1Hakan TARTAN1 Şenay Ordu1Rahmi TURAN1M. Rauf Ateş1Özgür BOLAT1Melike Karakartal1Fatih ÇEKİRGE - English1Tuna KİREMİTÇİ1Nuran ÇAKMAKÇI1

Barack Obama

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.834 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Hussein Obama 4 Ağustos 1961'de doğdu. Amerika Birleşik Devletleri'nin devlet başkanıdır. İlk olarak 4 Kasım 2008'de yapılan 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde ABD'nin 44. devlet başkanı seçilmiş ve 20 Ocak 2009 tarihinde bu görevi George W. Bush'tan devralmıştır. 6 Kasım 2012 tarihinde yapılan 2012 ABD başkanlık seçimlerinde Mitt Romney karşısında seçimi kazanmış ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığına ikinci kez seçilmiştir. ABD tarihindeki ilk siyahî devlet başkanı olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki büyük siyasi gelişmelerden birine imza atmıştır.


Barack Obama Haberleri

Trumptan milyonlarca kaçak göçmen için sınır dışı talimatı

Trump'tan milyonlarca kaçak göçmen için sınır dışı talimatı

ABD yönetiminin yeni talimatnamesi ile oturma izni olmayan milyonlarca göçmen sınır dışı edilme tehdidiyle karşı karşıya. ABD'de binlerce Türk de kayıt dışı olarak yaşıyor.

22.2.2017Dünya
Beyaz Saray reyting rekorları kırıyor

'Beyaz Saray' reyting rekorları kırıyor

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, ABD'de yasa dışı olarak bulunan çoğunluğu Orta Amerikalı milyonlarca göçmenle ilgili yeni düzenleme hakkında, "Bu bir toplu sınır dışı etme olayı değil. İç Güvenlik Bakanlığının, ülkenin güney sınırını güvence altına almak için atacağı adımları açıklıyor." değerlendirmesini yaptı. Öte yandan yapılan bir araştırmada Beyaz Saray günlük basın toplantılarının ABD'de reyring rekorları kırdığı ortaya çıktı.

21.2.2017Dünya
Suudiler Suriyeye birlik göndermeye hazır

Suudiler Suriye'ye birlik göndermeye hazır

Alman basınına konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, IŞİD ile mücadele amacıyla ABD'nin yanında savaşmak için Suriye'ye özel birlikler göndermeye hazır olduklarını söyledi.

21.2.2017Dünya
ABD Başkanı Trump: Obamadan enkaz devraldım

ABD Başkanı Trump: Obama'dan enkaz devraldım

ABD Başkanı Donald Trump, göreve başlamasından iki hafta sonra imzaladığı ancak yargıya takılan 'vize' kararnamesinden vazgeçmeyeceğini, önümüzdeki hafta yeni bir kararname çıkaracağını söyledi. Trump ayrıca, selefi Barack Obama’dan “enkaz” devraldığını iddia etti.

16.2.2017Dünya
Merkel, Federal Meclis Araştırma Komisyonunda ifade verdi

Merkel, Federal Meclis Araştırma Komisyonunda ifade verdi

ABD gizli servisi Ulusal Güvenlik Ajansı’nın Almanya’yı dinlediği skandalla ilgili Başbakan Merkel dün Meclis Araştırma Komisyonu’nda son tanık olarak 5 saat ifade verdi.

16.2.2017Dünya
ABDden FETÖ bağlantılı okullara 60 milyon dolar destek iddiası

'ABD'den FETÖ bağlantılı okullara 60 milyon dolar destek' iddiası

New Jersey eyaletindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantılı sözleşmeli (charter) okulların geçen yıl vergi mükelleflerinin ödediği paralarla ABD yönetiminden 60 milyon doları aşkın finansal destek aldığı bildirildi.

16.2.2017Dünya
CNNden flaş iddia: ABD Suriyeye ilk kez...

CNN'den flaş iddia: ABD Suriye'ye ilk kez...

ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Suriye’nin kuzeyine ilk kez konvansiyonel kara gücü gönderme teklifinde bulunmayı değerlendirdiği iddia edildi.

15.2.2017Dünya
‘Obama, Rusya’ya karşı çok mu yumuşaktı’

‘Obama, Rusya’ya karşı çok mu yumuşaktı?’

ABD Başkanı Donald Trump, resmi Twitter hesabı üzerinden selefi Barack Obama’yı Kırım ve Rusya ile ilişkiler konusunda eleştirdi.

15.2.2017Dünya
ABD senatosundan zihinsel engellilere silah satın alma izni

ABD senatosundan zihinsel engellilere silah satın alma izni

ABD Senatosu önceki Başkan Barack Obama döneminde yapılan ve engellilerin ateşli silah satın almasını kısıtlayan düzenlemeyi engelleyecek yasa tasarısını onayladı.

15.2.2017Dünya
Trumptan Netanyahuya: Biraz durdurun

Trump'tan Netanyahu'ya: Biraz durdurun

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da düzenlediği ortak basın toplantısında, ABD'nin uzun süredir takip ettiği "iki devletli çözüm" yaklaşımından farklı bir tablo çizerek, "İki devletli çözümün daha iyi olacağını düşünüyordum; ama eğer İsrail ve Filistin mutlu olacaksa onların tercihi ne ise ben de onu kabul ederim." dedi. Trump, Netanyahu'ya "yeni yerleşim yerleri inşasını biraz durdurması" gerektiğini söyledi.

15.2.2017Dünya
Şok iddia: Trumpın danışmanları seçim sürecinde Ruslarla görüştü

Şok iddia: Trump'ın danışmanları seçim sürecinde Ruslarla görüştü

ABD Başkanı Donald Trump'ın üst düzey danışmanlarının başkanlık yarışı sırasında ABD istihbaratınca şüpheli olarak bilinen Ruslarla sürekli iletişim halinde olduğu öne sürüldü.

15.2.2017Dünya
The New York Timestan şoke eden iddia: Rusya gizli gizli bunu yaptı

The New York Times'tan şoke eden iddia: Rusya gizli gizli bunu yaptı

Rusya'nın, orta menzilli karadan atılan füzeleri yasaklayan anlaşmayı ihlal ederek, uzun süredir denediği güdümlü nükleer füzelerden birini gizli şekilde bir üsse konuşlandırdığı öne sürüldü.

15.2.2017Dünya
Flynn çekildi

Flynn çekildi

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Mike Flynn, Rusya’nın Washington elçisiyle yaptığı telefon görüşmesinin yol açtığı tartışmaların ardından istifa etti. İstifa mesajında Flynn, “Rus Büyükelçi ile yaptığım telefon görüşmesi hakkında farkında olmayarak seçilmiş başkan yardımcısını ve diğerlerini eksik bilgilendirdim” dedi.

14.2.2017Dünya
Trumpa istifadan sonra bir şok daha...

Trump'a istifadan sonra bir şok daha...

ABD’de bir grup Cumhuriyetçi Senatörün, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin Rusya ile bağlarının detaylı bir incelemeye tabi tutulması ve istifa eden Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in Senato İstihbarat Komitesi'ne ifade vermesi çağrısında bulunduğu bildirildi.

14.2.2017Dünya
Son dakika... Beyaz Sarayda şok istifa

Son dakika... Beyaz Saray'da şok istifa

ABD'de Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Mike Flynn’ın istifa ettiği açıklandı. Flynn'ın, Rusya’nın Washington Büyükelçisi ile 29 Aralık 2016’da yaptığı görüşmede ABD'nin Moskova'ya yönelik yaptırımlarını ele aldığı iddiası, emekli generalin üzerindeki istifa baskısını artırmıştı. ABD Adalet Bakanlığı, Beyaz Saray'ı, Flynn'ın, Kislyak ile gerçekleştirdiği görüşmenin içeriğinden dolayı Rusya'nın şantajına maruz kalabileceği yönünde uyarmıştı.

14.2.2017Dünya
Beyaz Saray’da Flynn sıkıntısı

Beyaz Saray’da Flynn sıkıntısı

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Mike Flynn’ın daha kabine işbaşı yapmadan Rusya’nın Washington elçisi ile 29 Aralık 2016’da yaptığı telefon görüşmesi Başkan Trump’ın kabinesinde huzursuzluğu artırdı. Trump’ın üst düzey politika danışmanı Stephen Miller önceki gün “Trump’ın Flynn’a güveni sürüyor mu” sorusuna “Başkan’a sorun” yanıtını verdi.

13.2.2017Dünya
7 Grammy ödüllü Al Jarreau öldü

7 Grammy ödüllü Al Jarreau öldü

Caz müziğinin efsanevi isimlerinden Amerikalı sanatçı Al Jarreau 76 yaşında hayatını kaybetti. Sağlık sorunları nedeniyle bir süre önce kariyerini noktaladığını duyuran Al Jarreau, Los Angeles’ta bir hastanede tedavi görüyordu.

13.2.2017Kitap Sanat
Flynn üzerindeki Rusya baskısı artıyor

Flynn üzerindeki 'Rusya' baskısı artıyor

Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile aralıkta yaptığı telefon görüşmesinde "Rusya'ya yaptırımları" konuştuğu öne sürülen Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in, ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın ekibi nezdinde sorgulanır hale geldiği iddia edildi.

13.2.2017Dünya
CIA Başkanı’ndan Suudi Prens’e nişan

CIA Başkanı’ndan Suudi Prens’e nişan

TÜRKİYE’den sonra Suudi Arabistan’a geçen Amerikan Merkezi İstihbarat Örgütü CIA’nin Başkanı Mike Pompeo, burada Veliaht Prens Muhammed’e (57) terörle mücadeleye yaptığı katkıdan ötürü madalya verdi.

12.2.2017Dünya
Fırat’ın doğusuna dokunmayacağız

'Fırat’ın doğusuna dokunmayacağız'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, New York Times (NYT) gazetesine eski ABD Başkanı Barack Obama’nın Rakka’ya yönelik operasyon için Suriyeli Kürtleri silahlandırma planıyla ilgili “Sahada gördüğümüz şey; Trump planı durdurdu” dedi.

12.2.2017Gündem
Bornozu var mı yok mu

Bornozu var mı yok mu

New York Times gazetesinin Trump’ın akşam saat altı buçuktan sonra Beyaz Saray’ın rezidans bölümüne geçtiği, eğer bornozunu giyip TV izlemiyorsa, telefonda danışmanları ya da seçim kampanyasına destek verenlerle görüştüğü, olmadı Beyaz Saray’da keşfe çıktığı yolundaki haberi büyük tartışma yarattı.

11.2.2017Dünya
Obama’nın ortamı iyi

Obama’nın ortamı iyi

Eski başkan emekliliğin tadını çıkarıyor. Deliren gündemin tortusu size diyebileceğimiz nispeten pozitif şeylerden biri bu. Mutlu olmaya yetmez mi?

11.2.2017Hayat
Fedde Trump istifası

Fed'de "Trump" istifası

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Daniel Tarullo'nun görevinden istifa ettiği bildirildi. Fed'in finansal düzenlemelerden sorumlu en üst düzey yöneticisi Tarullo'nun istifası, ABD Başkanı Donald Trump'ın ilgili regülasyonları gevşetmeye yönelik Başkanlık kararnamesinden bir hafta sonra gerçekleşti.

10.2.2017Ekonomi
Avam Kamarası Başkanı hakkında güvensizlik önergesi

Avam Kamarası Başkanı hakkında güvensizlik önergesi

ABD Başkanı Donald Trump’ın İngiliz parlamentosuna hitap etmesine karşı çıkan Avam Kamarası Başkanı John Bercow hakkında güvensizlik önergesi verildi.

10.2.2017Dünya
Yeni stratejinin içinde Türkiye olacaktır

'Yeni stratejinin içinde Türkiye olacaktır'

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcülerinden Eric Pahon, Türkiye ile ABD arasında Suriye konusunda olumlu yönde ilerleyen bir ilişki olduğunu belirterek "Müttefikimiz Türkiye’yi değerli bir ortak olarak görüyoruz." dedi.

8.2.2017Dünya
Pentagon yetkilisinden Türkiye açıklaması

Pentagon yetkilisinden Türkiye açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcülerinden Eric Pahon, Türkiye ile ABD arasında Suriye konusunda olumlu yönde ilerleyen bir ilişki olduğunu belirterek "Müttefikimiz Türkiye’yi değerli bir ortak olarak görüyoruz." dedi.

8.2.2017Dünya
Obama soluğu Karayipler’de aldı

Obama soluğu Karayipler’de aldı

Amerika Birleşik Devletleri'nin 2008 seçimlerinde 44. başkanı seçilen ve görevini Ocak ayında Donald Trump'a devreden Barack Obama, soluğu Karayip denizinde bulunan Virjin Adalarında aldı.

8.2.2017Haber
8 yıl dünyayı yönetti şimdi ise...

8 yıl dünyayı yönetti şimdi ise...

Görevini Ocak ayında Donald Trump'a devreden eski ABD Başkanı Barack Obama tatil yaparken görüntülendi.

8.2.2017Dünya
Obama tatilde

Obama tatilde

Görevini ocak ayında Donald Trump’a devreden eski ABD Başkanı Barack Obama tatilin tadını çıkarıyor.

7.2.2017Dünya
Trump etkisi spekülatif bir balon

"Trump etkisi spekülatif bir balon"

Saxo Bank Makro Strateji Müdürü Christopher Dembik, 2017 yılı Ocak ayını değerlendirirken, piyasalardaki "Trump etkisi"nin "spekülatif bir balon" olduğunu ve tüm balonlarda olduğu gibi, yatırımcıların yeni Başkanın sözlerini tutamayacağını fark ettiğinde bu balonun patlayacağını ileri sürdü. 

6.2.2017İstanbul
Trump, Putin’e ‘katil’ diyen gazeteciye böyle cevap verdi

Trump, Putin’e ‘katil’ diyen gazeteciye böyle cevap verdi

ABD Başkanı Donald Trump Fox News televizyonu sunucusu Bill O'Reilly, "Putin bir katil" deyince ilginç bir çıkışta bulundu ve "Pek çok katil var. Bizde de çok katil var. Ülkemizin o kadar masum olduğunu mu düşünüyorsun?" cevabını verdi. Trump İran'ı "bir numaralı terörist devlet" olarak niteleyerek, önceki yönetimin Tahran'la imzaladığı anlaşmayı "hayatımda imzalandığını gördüğüm en kötü anlaşma" diye eleştirdi.

6.2.2017Dünya
Neredeyse demokrasi kahramanı ilan edecekler

Neredeyse demokrasi kahramanı ilan edecekler

Amerika Birleşik Devletleri (AB) Başkanı Donald Trump, koltuğuna oturur oturmaz, seçim kampanyası sırasında, seçilmesi halinde hayata geçireceğini ilan ettiği vaatlerini gerçekleştirmek için derhal düğmeye bastı.

4.2.2017Dünya
İrandan ABD yaptırımlarına füzeli cevap

İran'dan ABD yaptırımlarına 'füzeli' cevap!

Washington ile Tahran'ın karşılıklı yaptırım kararları iki ülke arasındaki ipleri daha da gererken, ABD'den İran'a yönelik ağır bir suçlama daha geldi. ABD Savunma Bakanı James Mattis, "terörizmin en büyük sponsorunun İran" olduğunu söyledi. İran ise bugünkü Devrim Muhafızları tatbikatında yeni füze denemeleri gerçekleştireceğini duyurdu. Bir Devrim Muhafızları komutanı, İran'ın düşmanlarının hata yapmaları halinde, tepelerine füze yağdıracaklarını söyledi. İki ülke arasındaki son gerginlik, İran'ın geçen haftaki balistik füze denemesinin ardından tırmanmıştı.

4.2.2017Dünya
Trumptan bankalar için hamle

Trump'tan bankalar için hamle

Trump, 2010 yılında hayata geçirilen Dodd-Frank Wall Street Reformu’nun büyük oranda iptal edilmesi için başkanlık kararnamesi çıkardı.

4.2.2017Ekonomi
Enerji şirketlerine iyi haber

Enerji şirketlerine iyi haber

ABD Kongresi, Amerikan enerji ve maden şirketlerinin hükümetlere yaptığı ödemeleri halka beyan etmesini gerektiren düzenlemenin iptalini öngören yasa tasarısını kabul etti.

4.2.2017Ekonomi
Beyaz Saray: ABDnin Küba ile ilgili tüm politikaları gözden geçiriliyor

Beyaz Saray: ABD'nin Küba ile ilgili tüm politikaları gözden geçiriliyor

Beyaz Saray, Donald Trump yönetimin ABD'nin Küba ile ilgili tüm politikalarını gözden geçirdiğini duyurdu.

3.2.2017Dünya
ABDde kritik veri açıklandı

ABD'de kritik veri açıklandı

ABD'de tarım dışı istihdam Ocak'ta 227 binle beklentinin üzerinde arttı, ücret artışları ise geriledi.

3.2.2017Ekonomi
ABD Başkanı Trump: İran ateşle oynuyor

ABD Başkanı Trump: İran ateşle oynuyor!

ABD Başkanı Donald Trump, İran'la ilgili çok sert bir açıklama yaptı. "İran ateşle oynuyor" diyen Trump'a Tahran'ın cevabı, "Asla savaş başlatmayacağız.... Silahlarımızı meşru müdafaa haricinde hiç kimseye karşı kullanmayacağız. Bizi suçlayanların aynı açıklamaları yapıp yapamayacağını göreceğiz" oldu.

3.2.2017Dünya
Trump sert telefon görülmesinin ardından ilk kez konuştu

Trump sert telefon görülmesinin ardından ilk kez konuştu

ABD Başkanı Donald Trump, Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesini savunarak, "Biraz sert olmanın zamanı geldi" açıklamasında bulundu.

3.2.2017Dünya
ABD askerleri Baltık ülkelerinde konuşlanmaya başladı

ABD askerleri Baltık ülkelerinde konuşlanmaya başladı

ABD Avrupa Birimleri kaynakları, İsveç televizyon kanalı SVT’ye açıklama yaparak, Polonya’da konuşlu ABD tank taburundan 600 askerin, eski Sovyet Cumhuriyetleri olan Baltık ülkeleri Litvanya, Estonya ve Letonya’ya kaydırılmasına başlandığını doğruladı.

3.2.2017Dünya
Son dakika: Trump önerilen Rakka planını zayıf ve eksik buldu iddiası

Son dakika: Trump önerilen Rakka planını 'zayıf ve eksik' buldu iddiası

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın PYD/PKK’yı kullanarak Rakka’yı DEAŞ’tan geri almak üzere terör örgütüne silah verilmesini de içeren bir planı yeni Başkan Donald Trump’a sunduğu, yeni yönetimin de planı "zayıf ve eksik bulduğu" gerekçesiyle planı rafa kaldırdığı öne sürüldü

2.2.2017Dünya
Trump asker taziyesine Melania yerine Ivankayı götürdü

Trump asker taziyesine Melania yerine Ivanka'yı götürdü

ABD Başkanı Donald Trump'ın Yemen'de öldürülen bir ABD askerinin ailesini taziye ziyaretine de, Melania Trump yerine kızı Ivanka Trump'la gitmeyi tercih etmesi dikkat çekti.

2.2.2017Dünya
Körfez monarşileri Trumpın yasağı karşısında sessiz kalmayı tercih etti

Körfez monarşileri Trump'ın yasağı karşısında sessiz kalmayı tercih etti

Körfez bölgesindeki zengin Arap monarşileri, ABD Başkanı Donald Trump'ın nüfusları Müslüman ağırlıklı olan 7 ülkeye getirdiği seyahat yasağı karşısında sessiz kalmayı tercih etti. Bu ülkelerden yalnızca Katar, kararın gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı.

2.2.2017Dünya
Yargıç şovu

Yargıç şovu

ABD Başkanı Donald Trump, bir yıldır boş olan selefi Barack Obama’nın atama yapması engellenen Yüksek Mahkeme’deki koltuğa 49 yaşındaki 10’uncu Bölge Temyiz Mahkemesi yargıcı Neil Gorsuch’u aday gösterdi.

1.2.2017Dünya
Trump’a isyan

Trump’a isyan

‘Müslüman yasağı’ diye nitelenen kararnamenin yankıları sürerken, ABD Dışişleri Bakanlığı’nda görevli binden fazla personel bir iç yazışma kanalında dolaşıma giren mektuba imza atarak, Başkan Trump’a bayrak açtı.

1.2.2017Dünya
ABDden zırhlı araç itirafı

ABD'den 'zırhlı araç' itirafı

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyonun sözcüsü Albay John Dorrian, ABD’nin Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDG) verdiğini söylediği zırhlı araçlardan, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'nin de "faydalanıyor olabileceğini" belirtti. ABD’nin SDG'ye zırhlı araç vermesini Milli Güvenlik Kurulu’nda ele alıp tepki gösteren Ankara ise yapılanı Suriye’de ‘Kürt Özerk Bölgesi’ni de içeren ‘federatif yapı’ oluşturmanın bir parçası olarak değerlendirdi. Türk güvenlik birimleri ABD'nin kısa süre önce de Menbiç’e PYD/YPG’nin kullanımına verilmek üzere 6 ile 8 tank indirdiği bilgisine ulaştı.

1.2.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Varlık Fonu efsane haline getiriliyor ama...

Varlık Fonu efsane haline getiriliyor ama...

YENİ kurulan Varlık Fonu için büyük bir beklenti rüzgarı estirilirken, fon adeta her derde deva olacak bir “efsane” yapılmaya çalışılıyor. Baştan uyarmak gerekiyor ki; aşırı büyütülen beklentilerin hayata geçmemesi halinde hayal kırıklığı da o ölçüde büyük olur, piyasalar olumsuz etkilenebilir.

20.2.2017Haber Yazıları
Amerika PYD’den vazgeçer mi

Amerika PYD’den vazgeçer mi?

ABD Türkiye’nin ısrarı ile IŞİD’e karşı savaşında PYD’den vazgeçer mi?

16.2.2017Haber Yazıları
Obamanın yanılgısı

Obama'nın yanılgısı

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın, yeni Başkan Donald Trump’ın kucağına bıraktığı en büyük sorun Suriye sorunudur.

9.2.2017Haber Yazıları
Sert dönem

Sert dönem!

İNGİLTERE Başbakanı Theresa May’in 1 Şubat günü Avam Kamarası’nda İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn ile tartışmasını izlediniz mi?

3.2.2017Haber Yazıları