MENÜ
Arşiv

Barack Obama

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.440 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Obama Haberleri

Son dakika: İtalya’daki referandumdan hayır çıktı... Başbakan Renzi istifa etti

Son dakika: İtalya’daki referandumdan 'hayır' çıktı... Başbakan Renzi istifa etti!

İtalya, kritik anayasa reformlarının oylandığı referandum için sandığa gitti. Kesin olmayan sonuçlara göre, sandıktan yüzde 60 'hayır' çıktı. 'Evet' oyları ise yüzde 40'da kaldı. Referandumdan önce 'hayır' çıkması halinde istifa edeceğini açıklayan İtalya Başbakanı Renzi, sözünde durdu. Renzi, "İstifamı bugün cumhurbaşkanına sunacağım" dedi. Referandumdan çıkan 'hayır' sonucu, İtalya'nın Euro Bölgesi'nden çıkmasına kadar varabilecek bir süreci başlatabilir.

4.12.2016Dünya
İran’dan ABD’ye yaptırım tepkisi

İran’dan ABD’ye yaptırım tepkisi

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Kongresi’nden geçen İran’ın enerji endüstrisine yönelik yaptırımların 10 yıl daha uzatılması yönündeki tasarıyı veto etmesi için ABD Başkanı Barack Obama’ya çağrı yaptı.

4.12.2016Dünya
Koltuğa oturmadan Çin’i kızdırdı

Koltuğa oturmadan Çin’i kızdırdı

OCAK ayında görevine başlayacak olan seçilmiş ABD Başkanı Donald Trump, dünya liderleriyle yaptığı telefon konuşmalarıyla şimdiden diplomatik kriz serisi çıkardı.

3.12.2016Dünya
5 soruda İtalya referandumu ve ABye olası etkileri

5 soruda İtalya referandumu ve AB'ye olası etkileri

İtalya'da Pazar günü yapılacak referandumda anayasa değişikliği paketi oylanacak. Referandum, Avrupa Birliği (AB) tarafından da dikkatle izlenecek.

3.12.2016 Dünya
Türkler Gana’da sahte ABD Büyükelçiliği açmış

Türkler Gana’da sahte ABD Büyükelçiliği açmış

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da içinde yer aldığı bir suç şebekesinin Gana’da sahte ABD Büyükelçiliği açtığı ve yaklaşık 10 yıldır işlettiği ortaya çıktı.

3.12.2016Dünya
Obama’ya da ‘hayır’ dedi

Obama’ya da ‘hayır’ dedi

Nobel Edebiyat Ödülü’nü almak için İsveç’e gitmeyeceğini açıklayan ABD’li müzisyen Bob Dylan, Başkan Obama’nın dün Beyaz Saray’da düzenlediği davete de mazeret göstermeden katılmadı.

2.12.2016Dünya
Halep aç susuz

Halep aç susuz

Suriye rejim ordusu önceki gün Halep’in doğusunda muhaliflerin elindeki bölgenin yüzde 30’unu ele geçirmesinin ardından insani kriz giderek büyüyor. BM 16 bin sivilin bölgeden kaçtığını ve çatışmaların Halep’in doğusunu ‘yiyeceksiz kent’ haline getirdiğini açıkladı.

29.11.2016Dünya
55 yıl sonra Kübaya ilk tarifeli uçuş

55 yıl sonra Küba'ya ilk tarifeli uçuş

ABD'den Küba'nın başkenti Havana'ya yarım asırdan sonra ilk tarifeli ticari uçuş gerçekleşti.

29.11.2016Dünya
Trump’ın dışişleri bakanı Petreaus olabilir

Trump’ın dışişleri bakanı Petreaus olabilir

ABD Başkanı Barack Obama’dan gelecek ay görevi alacak olan Donald Trump’ın dışişleri bakanı arayışı sürüyor.

28.11.2016Dünya
Trumptan Küba anlaşmasını sonlandırma uyarısı

Trump'tan Küba anlaşmasını sonlandırma uyarısı

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, Küba ile Barack Obama yönetiminin vardığı anlaşmaları sonlandırabileceği uyarısı yaptı.

28.11.2016Dünya
Fidel’e veda

Fidel’e veda

20’nci yüzyılın sembol liderlerinden olan Küba devriminin mimarı Fidel Castro 90 yaşında hayata veda etti. ABD’ye kafa tutan Castro, işgal ve suikast girişimlerine rağmen yönetimini sürdürmeyi başardı. Küba’da ölüm haberi hüzünle karşılanırken ABD’deki muhalif Kübalılar sevindi. Yeni ABD Başkanı seçilen Trump, ‘Castro öldü!” diye tweet attı. Türk Dışişleri, “Ölümü büyük üzüntü ile karşılanmıştır” dedi.

26.11.2016Dünya
Fidel Castro: Sakalı, purosu ve haki üniformasıyla Batıya kafa tutan devrimci

Fidel Castro: Sakalı, purosu ve haki üniformasıyla Batı'ya kafa tutan devrimci

Sakalı... Purosu... Hâkî üniforması... Fidel Castro, kuşkusuz 20. yüzyıla damgasını vuran başlıca yüzlerden biriydi. Castro, 90 yaşında dün yaşamını yitirdi.

26.11.2016 Dünya
Obamaya uzak dur mektubu

Obama'ya 'uzak dur' mektubu

ABD Kongresi’nin önde gelen Cumhuriyetçi üyeleri, ABD Başkanı Barack Obama’nın görevinden ayrılmadan önce ülkesinin İran’la ticari bağlarını güçlendirecek adımlardan uzak durmasını istedi.

22.11.2016Dünya
Gizli belgeyi Hollande’ın masasından mı aldılar

Gizli belgeyi Hollande’ın masasından mı aldılar?

Paris savcılığı, Le Monde gazetesinin iki muhabirinin, Cumhurbaşkanı François Hollande ile yaptıkları röportajın ardından yazdıkları makalede ‘ulusal güvenliğin ihlal edildiği suçlaması’ nedeniyle ön soruşturma açtı.

22.11.2016Dünya
Obama: Halep için iyimser değilim

Obama: Halep için iyimser değilim

ABD Başkanı Barack Obama, önceki gün Peru’nun başkenti Lima’da başlayan Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) zirvesindeki basın toplantısında Suriye’nin yakın geleceği için ‘iyimser olmadığını’ söyledi.

21.11.2016Dünya
‘Oyumu Merkel’e verirdim’

‘Oyumu Merkel’e verirdim’

AMERİKA Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama, Almanya’ya son resmi, daha doğrusu veda ziyaretini geçen hafta yaptı.

21.11.2016Dünya
Türk halkının algısı budur

Türk halkının algısı budur

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’de yayın yapan CBS kanalında yayınlanan röportajında 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili sorulara yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Darbe girişiminde ABD’nin bir rolü olduğuna inanıp inanmadığıyla” ilgili soruyu, “Ben ABD’yi suçlamayacağım. Ama benim halkımın düşüneceği bu” diye yanıtladı.

21.11.2016Dünya
Trump, eski başkan adayı Romney ile görüştü

Trump, eski başkan adayı Romney ile görüştü

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, seçim kampanyası döneminde kendisine ağır eleştiriler yönelten Cumhuriyetçi Parti’nin 2012 başkan adayı Mitt Romney ile görüştü. Trump'ın "ezik" olarak nitelendirdiği Romney'e Dışişileri Bakanlığı teklif ettiği iddia edildi.

20.11.2016Dünya
Obama: En kötüyü düşünmeyin

Obama: En kötüyü düşünmeyin

ABD Başkanı Obama, Cumhuriyetçi Parti adayı Trump'ın başkanlık seçimi kazanmasının ardundan Latin Amerika ile ülkesi arasındaki ticaret anlaşmalarının akıbetiyle ilgili endişeler konusunda, "En kötüyü düşünmeyin. Sonuç çıkarmadan önce yönetimin göreve gelmesini bekleyin" dedi.

20.11.2016Dünya
‘Obama yönetimi hayal kırıklığına uğrattı’

‘Obama yönetimi hayal kırıklığına uğrattı’

Tanıtımı yapılan mülakatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama yönetiminin politikalarıyla ilgili, “Hayal kırıklığına uğramadığımı söylersem doğruyu söylememiş olurum. Çünkü hayal kırıklığına uğradım” dedi.

19.11.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CBS kanalına konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CBS kanalına konuştu

Amerikan CBS kanalında yayınlanan "60 Dakika" programına özel mülakat veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Amerikan ilişkilerinden Suriye'ye, Fetullahçı Terör Örgütü'nden (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

19.11.2016Dünya
Obama AB liderlerini yatıştırmaya çalıştı

Obama AB liderlerini yatıştırmaya çalıştı

İKİ ay daha koltuğunda oturacak olan ABD Başkanı Barack Obama önceki gün Almanya’nın başkenti Berlin’de Alman Başbakanı Angela Merkel ile yediği akşam yemeğinin ardından dün de Avrupalı liderlerle beraber mini bir zirve düzenledi.

18.11.2016Dünya
Münbiçten YPGnin çekilme muamması (2)- yeniden

Münbiç'ten YPG'nin 'çekilme' muamması (2)- yeniden

Münbiç'ten YPG'nin 'çekilme' muamması (2)- yeniden

18.11.2016Diyarbakır
Trump’tan kritik atamalar

Trump’tan kritik atamalar

ABD Başkanlığına seçilen Cumhuriyetçi Donald Trump’ın Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanlığı pozisyonunu önerdiği 57 yaşındaki emekli Korgeneral Michael Flynn teklifi kabul etti.

18.11.2016Dünya
Münbiçten YPGnin çekilme görüntüleri

Münbiç'ten YPG'nin çekilme görüntüleri

Münbiç'ten YPG'nin çekilme görüntüleri

18.11.2016Diyarbakır
Trumpın ulusal güvenlik danışmanı Flynn olacak iddiası

'Trump'ın ulusal güvenlik danışmanı Flynn olacak' iddiası

ABD'nin 'yeni başkanı' Donald Trump'ın ulusal güvenlik danışmanlığı görevine kampanya döneminde yakın ekibinde yer alan emekli Korgeneral Michael Flynn'ı getireceği iddia ediliyor. Flynn daha önce ABD'nin Fetullah Gülen'le ilişkisini eleştiren bir yazı yazmıştı.

18.11.2016Dünya
Obamadan Alman halkına: Merkeli takdir edin

Obama'dan Alman halkına: Merkel'i takdir edin

Avrupa’ya veda turuna çıkan ABD Başkanı Obama, dün Berlin’de Almanya Başbakanı ile buluştu. Obama, görüşmeden önce verdiği röportajda, “Bana kalırsa Alman halkı onu takdir etmeli. Ben onu takdir ediyorum” dedi.

17.11.2016Dünya
Obama’dan Merkel’e veda ziyareti

Obama’dan Merkel’e veda ziyareti

Almanya Başbakanı Merkel ABD Başkanı Obama'ya Berlin ziyaretinde sekiz yıllık ortaklığı için teşekkür etti. İki lider düzenledikleri ortak basın toplantısında birberlerine övgü dolu sözler söylerken Esad rejimini eleştirdiler.

17.11.2016Dünya
Pentagondan Münbiç açıklaması

Pentagon'dan 'Münbiç' açıklaması

DEAŞ Karşıtı Koalisyonun sözcülerinden Albay John Dorrian önce Münbiç'te terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG unsurlarının bulunmadığını açıkladı, daha sonra "bugün çekiliyorlardı" ifadesini kullandı.

17.11.2016Dünya
‘Yunan olmaktan gurur duyuyorum’

‘Yunan olmaktan gurur duyuyorum’

ABD Başkanlığını 20 Ocak 2017’de Barack Obama’dan devralmaya hazırlanan Donald Trump’ın Beyaz Saray Genel Sekreterliği’ne atadığı Reince Priebus (44) ile başstratejist olarak görevlendirdiği ultra muhafazakâr Steve Bannon (63) tartışma yaratmaya devam ediyor.

16.11.2016Dünya
Obama: Vatandaş başkandan üstündür

Obama: Vatandaş başkandan üstündür

ABD Başkanı olarak son yurtdışı turunun Yunanistan ayağında Barack Obama, demokrasinin önemine vurgu yaparken “Demokrasilerde en büyük unvan başkan ya da başbakan değil, vatandaştır” dedi.

16.11.2016Dünya
Tahmin Profesöründen yeni Trump iddiası

'Tahmin Profesörü'nden yeni 'Trump' iddiası

ABD'de 1984'ten beri başkanlık seçimlerinde hangi adayın kazanacağını doğru tahmin eden ve son olarak da Donald Trump'ın zaferine ilişkin öngörüsünde haklı çıkan siyasi tarihçi Allan Lichtman, çok konuşulacak bir iddia daha bulundu.

16.11.2016Dünya
Son dakika haberi.. ABD temsilcisinden kritik açıklama: Menbiç’ten çekiliyorlar

Son dakika haberi.. ABD temsilcisinden kritik açıklama: 'Menbiç’ten çekiliyorlar'

ABD Başkanı Barack Obama’nın özel temsilcisi Brett McGurk, kişisel Twitter hesabından Türkiye ile ABD arasında sorun haline gelen YPG güçlerinin Menbiç’ten çekilmesi ile ilgili bir mesaj paylaştı. McGurk mesajında, "Bütün YPG güçleri yerel birimlerin eğitimi tamamlandıktan sonra Menbiç’ten ayrılıp Fırat’ın doğusuna geçecek" dedi. ABD’li temsilcisinin bu mesajından hemen sonra YPG de McGurk ile aynı doğrultuda bir açıklama yaptı.

16.11.2016Dünya
ABD: YPG güçleri yerel güçlerin eğitimini tamamladıktan sonra Menbiçten çekilecek

ABD: YPG güçleri yerel güçlerin eğitimini tamamladıktan sonra Menbiç'ten çekilecek

ABD: YPG güçleri yerel güçlerin eğitimini tamamladıktan sonra Menbiç'ten çekilecek

16.11.2016İstanbul
‘NATO ile zayıflık yok’

‘NATO ile zayıflık yok’

ABD Başkanı olarak son yurtdışı turuna başlayan Barack Obama, yeni başkan seçilen Donald Trump’ın kampanyası sırasında hedef aldığı NATO ile ilgili olarak, “ABD’nin, NATO ile güçlü ilişkisini korumaya yönelik niyetinde bir zayıflama yok” dedi.

15.11.2016Dünya
ABD Başkanı Obama Atinada

ABD Başkanı Obama Atina'da

ABD Başkanı Barack Obama, Yunanistan'ın kreditörlerinden talep ettiği borç hafifletmeye ilişkin, "Yunanistan'ın kreditörlerine, ekonomik toparlanmaya doğru giden yolda adımlar atmaları için çağrıda bulunmaya devam edeceğim." dedi.

15.11.2016Dünya
Bir garip iddia: Pakistanlı Trump

Bir garip iddia: Pakistanlı Trump

Pakistan'da bir TV kanalı, ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın Pakistan'da doğduğunu ve esas isminin Davut İbrahim Han olduğunu öne sürdü.

15.11.2016Dünya
Michelle Obamayı topuklu giymiş maymuna benzettiler

Michelle Obama'yı 'topuklu giymiş maymuna' benzettiler

ABD'de Başkan Barack Obama'nın eşi Michelle Obama'yı "topuklu ayakkabı giymiş maymuna" benzeten iki yetkili, büyük tepki topladı.

15.11.2016Dünya
Trumpın kabinesi şekilleniyor

Trump'ın kabinesi şekilleniyor

ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump'ın kabinesinde hazine ve enerji bakanlıkları için değerlendirilen isimler ön plana çıkmaya başladı.

15.11.2016Ekonomi
Obama: Trumpın başkanlığına dair kaygılarım var

Obama: Trump'ın başkanlığına dair kaygılarım var

ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin 45'inci başkanı seçilen Donald Trump'ın başkanlığına dair kaygıları olduğunu söyledi.

15.11.2016Dünya
Soli Özel: Trump üzerinden Avrupa sağı uyarısı:Domino etkisi yapacak

Soli Özel: Trump üzerinden Avrupa sağı uyarısı:Domino etkisi yapacak

ABD’deki başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi Parti’nin geleneksel Amerikan siyasetinin normlarını altüst eden tartışmalı adayı Donald Trump’ın kazanması dünya gündemini salladı. Trump döneminin dünya siyaseti açısından olası sonuçlarını ve Ankara’nın kendisinden beklentilerinin ne denli gerçekçi olduğunu, Kadir Has Üniversitesi öğretim üyesi ve Habertürk yazarı siyaset bilimci Soli Özel ile konuştuk.

13.11.2016Gündem
‘Türkiye-AB anlaşması mülteci krizine en iyi umut’

‘Türkiye-AB anlaşması mülteci krizine en iyi umut’

ABD Başkanı Barack Obama, Avrupa’daki mülteci krizine, Suriye’de Esad rejimi ve DEAŞ’ın barbarlıklarının yol açtığını belirterek, bu krizde en iyi umudun Türkiye ile AB arasındaki anlaşma olduğunu söyledi.

13.11.2016Dünya
Şovun adı Trump

Şovun adı Trump

İlk defa bir Amerikan başkanının CV’sinde devlet yazmıyor. İlk defa bir reality show starı başkan oluyor. İlk defa bir ABD seçimi bu kadar sürprizli bitti. Herkes “Şimdi ne olacak” diye soruyor. Kimseye güvenmeyen, en yakın arkadaşlarını bile pahalı hediyeler göndererek sınayan, yıllardır nükleer savaşı düşünen müstakbel başkan Donald Trump’ın tek kişilik şovu nelerden ibaret?

12.11.2016Hayat
First ladyler Beyaz Sarayda bir araya geldi, kıyafetlerinde birçok detay gizliydi

First lady'ler Beyaz Saray'da bir araya geldi, kıyafetlerinde birçok detay gizliydi

Dünya ABD'nin "eski" başkanı Barack Obama'yla, "yeni" başkanı Donald Trump arasındaki görüşmede liderlerin vücut dillerini konuşadursun, Michelle Obama ile Melania Trump'ın görüşmesi de aynı derecede ses getirecek gizli mesajlar içeriyor.

12.11.2016Ana Sayfa
Warriors farklı kazandı

Warriors farklı kazandı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Golden State Warriors, konuk olduğu Denver Nuggets'ı 125-101 yendi. NBA'e 4 maçla devam edildi. Geçen sezonun finalisti Golden State Warriors, Pepsi Center'da konuk olduğu Denver Nuggets karşısında yıldız oyuncusu Stephen Curry'nin skorer oyununun da yardımıyla sahadan 125-101 galip ayrıldı.

11.11.2016Basketbol
Tagesspiegel: Avrupanın savunma bütçesi artırması gerekecek

Tagesspiegel: Avrupa'nın savunma bütçesi artırması gerekecek

Alman gazetelerindeki yorum sütunlarında Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkiler ile Donald Trump’ın ABD’deki başkanlık seçimlerini kazanması ön plana çıkan konular arasında bulunuyor.

11.11.2016Dünya
Obama ve Donald Trump Beyaz Sarayda görüştü

Obama ve Donald Trump Beyaz Saray'da görüştü

ABD Başkanı Barack Obama ile başkanlığa seçilen Donald Trump, yönetimin devir sürecini görüşmek üzere Beyaz Saray’da ilk kez bir araya geldi. Başkan Obama ile ilk kez yüz yüze görüştüğünü belirten Donald Trump, 'çok iyi bir adam' olarak nitelediği Obama'nın tecrübelerinden yararlanacağını dile getirdi.

10.11.2016Dünya
Hayranlarından Michelle Obamaya 2020de aday ol çağrısı

Hayranlarından Michelle Obama'ya '2020'de aday ol' çağrısı

Donald Trump'ın ABD'nin 45. başkanı seçilmesinin ardından ülkede şimdiden 2020'deki başkanlık seçimi konuşuluyor.

10.11.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Siyasi lider adayı gençlere tavsiyeler

Siyasi lider adayı gençlere tavsiyeler

Mühendis olacağım, hayat koçu olacağım, moda blogger’ı olacağım diyorsanız, bilmem. Mühendislik için diploma, hayat koçluğu için lafebeliği, moda blogger’lığı için de kaş dövmesi lazım, daha fazla yardımcı olamayacağım. Ama siyasetçi olmak isteyen gençler, dünyadaki yeni lider trendine uymalısınız. Başınız dik, vücudunuz atletik, dediğiniz dedik, çaldığınız düdük olmalı.

12.11.2016Pazar Yazıları
Trump: Bir Anti-Kahraman

Trump: Bir Anti-Kahraman

Ve sonunda Amerikan seçimlerini Trump kazandı. Şimdi bütün dünya oturup kalkıp aynı şeyi konuşuyor: Bu ne anlama geliyor?

11.11.2016Haber Yazıları