MENÜ
Arşiv

Banka

Banka ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Banka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 58.567 Banka haberi bulunmuştur.

Banka, faizle para alınıp verilebilen, kredi, iskonto, kambiyo işlemleri yapan, kasalarında para, değerli belge, eşya saklayan ve bunun dışındaki diğer ticari, finansal ve ekonomik etkinliklerde bulunan kuruluşlara denir. Banka kelimesi İtalyanca banca kelimesinden Türkçeye geçmiştir. Para bozma gişesi, para bozma yeri anlamına gelir.

Bankalar, sermaye, para ve kredi işlemlerini yapan ticari kuruluşlardır. Evrensel bir banka kişi ve kuruluşlara kredi tahsis eder, mevduat hesaplarını korur, sermaye, para ve kredi ile ilgili her türlü işlemleri yapar. Örneğin Almanya’daki bir kredi kurumu, kanunen (kredi yasalarınca) banka muamelesinin icra ettiği bir müessese olarak tanımlanır.

DEVAMI

Banka Haberleri

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları heyecanı sona erdi KPSS tercihleri hangi tarihlerde yapılacak

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları heyecanı sona erdi! KPSS tercihleri hangi tarihlerde yapılacak?

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları için milyonlarca memur adayının merakı bugün sonuçlandı. KPSS sınav sonuçları bugün ÖSYM tarafından öğle saatlerinde açıklığa kavuştu. 2016 yılı 20 Kasım KPSS Ortaöğretim sınavına rekor düzeyde katılım olmuştu. Tam 3 milyon 294 bin memur adayının katılımı sonucunda KPSS sınav sonuçları önceki yıllara göre bu yıl daha geç açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından memur adayları KPSS tercihlerinin hangi tarihlerde başlayacağını merak ediyorlardı. ÖSYM tarafından tercih işlemlerinde herhangi bir ücret ödenmeyeceği belirtilmişti. Peki, KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, KPSS sınav sonuçları ve tercihlerin başlayacağı tarih.

9.12.2016Gündem
Polisten siber suçlara karşı kamu spotlu uyarı

Polisten siber suçlara karşı kamu spotlu uyarı

Polisten siber suçlara karşı kamu spotlu uyarı

9.12.2016İzmir
Banka müdürünün acı sonu

Banka müdürünün acı sonu!

Samsun’da bir bankanın çiftlik şubesinin müdürü Gülcan Erim’e, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, dosyasında ’pilor stenozu’ ameliyatı yazmasına rağmen mide küçültme ameliyatı yapıldığı iddia edildi. Erim’in ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra ölmesi üzerine hastane yönetimi tarafından olayla ilgili inceleme başlatıldı.

9.12.2016Gündem
Gayrimenkul fuarı açıldı

Gayrimenkul fuarı açıldı

Gayrimenkul fuarı açıldı

9.12.2016Adana
Trabzonsporun borcu 559 milyon lira

Trabzonspor'un borcu 559 milyon lira

Trabzonspor Kulübünün net borcunun 559 milyon 308 bin 817 lira olduğu açıklandı. Denetleme Kurulu Başkanı Ören: "Kısa vadeli borçlar 370 milyon 548 bin 658, uzun vadeli borçlar 303 milyon 151 bin 497, kısa vadeli varlıklar 114 milyon 391 bin 338, net borç toplamı ise 559 milyon 308 bin 817 liradır"

9.12.2016Futbol
Trabzonspor’un net borcu 559 milyon

Trabzonspor’un net borcu 559 milyon

Trabzonspor’un net borcu 559 milyon

9.12.2016Trabzon
Bursada sahte emlakçı 25 bin lira dolandırdı

Bursa'da sahte emlakçı 25 bin lira dolandırdı

Bursa'da sahte emlakçı 25 bin lira dolandırdı

9.12.2016Bursa
Trabzonsporun borcu 559 milyon TL

Trabzonspor'un borcu 559 milyon TL

Trabzonspor Kulübünün net borcunun 559 milyon 308 bin 817 lira olduğu açıklandı. 

9.12.2016Futbol
Bağcılarda bulunan yanmış erkek cesedinin kimliği belirlendi

Bağcılar'da bulunan yanmış erkek cesedinin kimliği belirlendi

Bağcılar'da boş bir binada yanmış halde bulunan erkek cesedinin 51 yaşındaki Halil Sarı'ya ait olduğu tespit edildi.

9.12.2016Gündem
İzmirde FETÖ operasyonu; Gözaltı listesinde işadamları var

İzmir'de FETÖ operasyonu; Gözaltı listesinde işadamları var

İzmir'de FETÖ operasyonu; Gözaltı listesinde işadamları var

9.12.2016İzmir
KYK burs ve kredi ücretleri öğrencileri şaşırttı Kredi ve burslar ne zaman yatıyor

KYK burs ve kredi ücretleri öğrencileri şaşırttı! Kredi ve burslar ne zaman yatıyor?

KYK burs ve kredilerinin yatırılma süreci öğrenciler tarafından merak edildi. Bazı arkadaşlarına KYK burs ve kredi ücretlerinin yatıp, kendilerine yatmamasına anlam veremeyen öğrenciler, bu ücretlerin ne zaman yatacağını araştırmaya başladı. Diğer taraftan burs ve kredi ücretleri hesaplarına yatan öğrenciler, 1200 TL civarında bir ücreti hesabında görünce KYK burs ve kredisi ne kadar yatırıyor sorusunu araştırmaya başladı. İşte bahsi geçen konularla alakalı detaylı bilgiler

9.12.2016Eğitim
KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı mı ÖSYMden KPSS sonuçları için heyecanlandıran açıklama

KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı mı? ÖSYM'den KPSS sonuçları için heyecanlandıran açıklama!

ÖSYM'nin KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacağı merakla beklenirken resmi siteden yapılan duyuru, memurluk hayalleri kuran adaylar arasında heyecan yarattı. Aralık ayında girdikleri KPSS ortaöğretim sonuçlarının açıklanacağı tarihe dair bir ipucu bekleyen memur adayları, resmi sitede tercih tarihiyle karşılaştı. Tercihler için net bir tarih verilmesi, sonuçlarında yakın olduğunu düşündürdü. İşte, KPSS tercihlerinin yapılacağı tarih!

9.12.2016Gündem
Noel en renkli ve neşeli adresi: Viyana

Noel en renkli ve neşeli adresi: Viyana

Her Noel zamanı Avrupa’yı tatlı bir telaş alır. Sokaklar caddeler ışıklandırılır, yılbaşı ağaçları süslenir, birbirinden renkli Noel pazarları şehirlerin en işlek meydanlarına kurulur. Sokaklarda yürürken burnunuza da mis gibi zencefilli kurabiye kokuları gelir. İşte bu masalı yaşayabileceğiniz yerlerin başında gelen şehirlerden biri Viyana...

9.12.2016Seyahat
‘İyi Banka’ TEB ile ‘Maker Çocuklar’ geliyor

‘İyi Banka’ TEB ile ‘Maker Çocuklar’ geliyor

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, ‘gelecekte ben de varım’ diyen herkesin yanında olmayı hedeflediklerini dile getirerek, genel müdürlüklerinin yanındaki kardeş okul Haşim İşcan İlkokulu’nda ‘kod’ yazan çocuklar atölyesi kurduklarını açıkladı.

8.12.2016Ekonomi
Dijitalleşmeyen banka elimine olur

Dijitalleşmeyen banka elimine olur

DENİZBANK Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, bankacılık sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler sektör verimliliğini artırmasının yanı sıra müşteri memnuniyeti ve faydası açısından son derece önemli açılımlar ortaya koyduğunu dile getirerek “Türkiye’de bankalar dijitalleşme anlamında ciddi yatırımlar yapıyor, hatta bu konuda yeterli gayreti gösteremeyen bankalar elimine olma tehlikesiyle karşı karşıya” diye konuştu.

8.12.2016Ekonomi
Şimdi ev alan yüzde 35 kârda

Şimdi ev alan yüzde 35 kârda

KONUT Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı ve EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik bu dönemde konut alanların kazançlı çıkacağını dile getirdi.

8.12.2016Ekonomi
En yeşil destek

En yeşil destek

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye’ye küçük ölçekli sürdürülebilir enerji projeleri için 400 milyon Euro’luk yeni fon paketi açıkladı. EBRD Ankara Temsilcisi Hüseyin Özhan, 2009’dan bu yana enerji, altyapı, tarım ve endüstri gibi alanlarda Türkiye’ye 8.8 milyar Euro yatırım yaptıklarını belirterek, “Şu anda EBRD içindeki en büyük ülke Türkiye. Bu yatırımların yarısı sürdürebilir enerjiye” dedi.

8.12.2016Ekonomi
Sancardan, dolar bozduran Filize şov eleştirisi

Sancar'dan, dolar bozduran Filiz'e şov eleştirisi

Sancar'dan, dolar bozduran Filiz'e şov eleştirisi

8.12.2016Denizli
Chahechouhedan Türk lirasına destek

Chahechouhe'dan Türk lirasına destek

Fenerbahçe'nin Faslı futbolcusu Aatif Chahechouhe, dolar ve avro cinsi dövizleri Türk lirasına çevirme çağrısı yaptı.

8.12.2016Futbol
Suriyeli işadamları 1 milyon dolar bozdurdu

Suriyeli işadamları 1 milyon dolar bozdurdu

Suriyeli işadamları 1 milyon dolar bozdurdu

8.12.2016Gaziantep
Zimmetine geçirdiği 2 milyon TL ile bunu yaptı

Zimmetine geçirdiği 2 milyon TL ile bunu yaptı

İzmir’in Bornova İlçesi’nde çalıştığı bankadan zimmetine 2 milyon lira geçirdiği belirlenince kaçan ve 40 gün sonra polise teslim olan 37 yaşındaki veznedar N.A.’nın banka tarafından haczettirilen 2 bin güvercini, icradan ihaleyle açık artırma usulüyle satılacak. 19-20 Aralık tarihleri arasındaki ihale için Torbalı’ya Türkiye’nin çeşitli yerlerinden çok sayıda güvercin tutkununun gelmesinin bekleniyor.

8.12.2016Gündem
Zimmetçi veznedarın güvercinleri icradan satılacak

Zimmetçi veznedarın güvercinleri icradan satılacak

Zimmetçi veznedarın güvercinleri icradan satılacak

8.12.2016İzmir
KPSS sonuçları ve tercih işlemleri için ÖSYMden yeni gelişme

KPSS sonuçları ve tercih işlemleri için ÖSYM'den yeni gelişme!

KPSS sonuçları için beklenen açıklama için yeni gelişmeler meydana geldi. KPSS tercih kılavuzu için tarih veren ÖSYM'nin, kılavuzun yayınlanacağı tarihten önce sonuçları açıklaması bekleniyor. Normal şartlar altında kılavuzun yayımlandığı tarihten 10 gün kadar öncesinde sonuç açıklama işlemini tamamlayan ÖSYM'nin, KPSS ortaöğretim sonuçlarını açıklayacağı aralık tahmin edildi. İşte KPSS sonuçlarının açıklanmasının beklendiği o tarih ve KPSS tercih kılavuzu detayı

8.12.2016Gündem
FETÖ tutuklusuna Prison Break senaryosu

FETÖ tutuklusuna 'Prison Break' senaryosu

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklu bulunanların cezaevlerinde toplu isyan ve rehin alma gibi yöntemlerle yeni bir kalkışmaya hazırlanacağı bilgileri üzerine Adalet Bakanlığı bu cezaevlerinde güvenlik önlemlerini arttırdı. Cezaevlerine uçaksavar, TOMA, itfaiye gibi araç ve ekip takviyeleri yapılırken bazı tarihlere işaret eden bilgiler çoğunlukla FETÖ üyelerinin tutulduğu cezaevlerinde yapılan aramalarda bulunan notlar kaynaklı oldu.

7.12.2016Gündem
Türk bankalarına ‘negatif’ görünüm

Türk bankalarına ‘negatif’ görünüm

KREDİ derecelendirme kuruluşu Fitch, Türk bankacılık sektörünün 2017 görünümünü durağandan negatife çevirdi.

7.12.2016Ekonomi
Türkler gibi çevik olmalıyız

Türkler gibi çevik olmalıyız

ING Grubu CEO’su Ralph Hamers, bankaların başarılı olabilmek için uzun vadeli stratejilerini aklında bulundururken kısa vadede çevik olması gerektiğini belirterek, “Türk işletmelerin ve Türklerin ne kadar çevik olduğunu gördük. Bu Türklerin kanıtlanmış özelliği. Bizim de Türkler kadar çevik olmamız gerekiyor” dedi.

7.12.2016Ekonomi
200 liralık kredi kartı borcu 800 liraya çıkınca, balkona çıkıp bağırdı

200 liralık kredi kartı borcu 800 liraya çıkınca, balkona çıkıp bağırdı

200 liralık kredi kartı borcu 800 liraya çıkınca, balkona çıkıp bağırdı

7.12.2016Antalya
Kahtada partililer dövizlerini bozdurdu

Kahta'da partililer dövizlerini bozdurdu

Kahta'da partililer dövizlerini bozdurdu

7.12.2016Adıyaman
Vali Güzeloğlundan öldürülen taksici için yardım kampanyasına destek

Vali Güzeloğlu'ndan öldürülen taksici için yardım kampanyasına destek

Vali Güzeloğlu'ndan öldürülen taksici için yardım kampanyasına destek

7.12.2016Kocaeli

Fitch, Türk bankalarının görünümünü negatife düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türk bankacılık sektörünün 2017 görünümünü durağandan negatife çevirdi.

7.12.2016Ekonomi
Ödemişten Nefes Kredisine destek

Ödemiş'ten 'Nefes Kredisi'ne destek

Ödemiş'ten 'Nefes Kredisi'ne destek

7.12.2016İzmir
Büyükçekmece’de banka soygunu

Büyükçekmece’de banka soygunu

İstanbul Büyükçekmece’de bir banka şubesi silahlı ve kar maskeli 2 kişi tarafından soyuldu.

7.12.2016Gündem
Büyükçekmecede banka soygunu

Büyükçekmece'de banka soygunu

Büyükçekmece'de banka soygunu

7.12.2016İstanbul
Cumhurbaşkanının, döviz bozdurma çağrısına Adanadan destek

Cumhurbaşkanı'nın, 'döviz bozdurma' çağrısına Adana'dan destek

Cumhurbaşkanı'nın, 'döviz bozdurma' çağrısına Adana'dan destek

7.12.2016Adana
Oyuncu Mehmet Aslan: Aşk yüzünden madde bağımlısı oluyor

Oyuncu Mehmet Aslan: Aşk yüzünden madde bağımlısı oluyor

Oyuncu Mehmet Aslan: Aşk yüzünden madde bağımlısı oluyor

7.12.2016Erzurum
Araç muayene ücretleri için önemli karar

Araç muayene ücretleri için önemli karar

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla da tahsil edilmesinin sağlanmasına ilişkin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na tavsiyede bulundu. Tavsiye kararında, "Kamu hizmetine ilişkin pek çok faturanın, harcın artık internet üzerinden ya da kredi kartı ödemesi ile yapıldığı, nakit kullanımının giderek azaldığı günümüzde araç muayenesine gelen vatandaşlara ödemelerin yapılmasında kolaylık sağlanması, nakit ödeme alternatiflerinin sunulmasının bir gereklilik olduğu açıktır" denildi.

7.12.2016Ekonomi
Monte dei Paschi devlet kontrolüne alınacak

Monte dei Paschi devlet kontrolüne alınacak

İtalya, Başbakan Matteo Renzi'nin istifa kararının ardından özel yatırımcılardan sermaye bulması zora giren güç durumdaki banka Monte dei Paschi di Siena'ya BMPS.MI 2 milyar euro mali yardımda bulunarak bankanın yönetim kontrolünü ele almaya hazırlanıyor.

7.12.2016Ekonomi
Dekontun tutanağı

Dekontun tutanağı

2017 bütçesinin önceki gün Meclis’teki final görüşmelerine ‘dekont’ tartışması damgasını vurdu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dolardan liraya dönüş çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da dolar hesabını bozdurup bozdurmadığını sordu. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Cumhurbaşkanlığı’ndan bilgiyi aldık, şu an dövizi bulunmamaktadır, TL’ye dönmüştür” diye yanıt verirken, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bir dekont göstererek, “Cumhurbaşkanına vurmak prim yaptırmaz, vuran kaybediyor” dedi.

6.12.2016Gündem
Polisten telefon dolandırıcılarına karşı broşürlü uyarı

Polisten telefon dolandırıcılarına karşı broşürlü uyarı

Polisten telefon dolandırıcılarına karşı broşürlü uyarı

6.12.2016Bolu
CHPli Özel: Bizim tarladan her şey yetişir ama FETÖcü yetişmez (2)

CHP'li Özel: Bizim tarladan her şey yetişir ama FETÖ'cü yetişmez (2)

CHP'li Özel: Bizim tarladan her şey yetişir ama FETÖ'cü yetişmez (2)

6.12.2016Ankara
Hac için biriktirdiği 5 bin doları altına çevirdi

Hac için biriktirdiği 5 bin doları altına çevirdi

Hac için biriktirdiği 5 bin doları altına çevirdi

6.12.2016Sivas
Emekli askeri dolandırılmaktan polis kurtardı

Emekli askeri dolandırılmaktan polis kurtardı

Emekli askeri dolandırılmaktan polis kurtardı

6.12.2016Bolu
Rizespor yöneticisine FETÖ ihbarı asılsız çıkan malzemeci işten atıldı

Rizespor yöneticisine FETÖ ihbarı asılsız çıkan malzemeci işten atıldı

Rizespor yöneticisine FETÖ ihbarı asılsız çıkan malzemeci işten atıldı

6.12.2016Rize
Banka faresi, suçüstü yakalandı

'Banka faresi', suçüstü yakalandı

'Banka faresi', suçüstü yakalandı

6.12.2016Adana
KPSS sonuçları için gözler ÖSYMde KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS sonuçları için gözler ÖSYM'de! KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

2016 KPSS ortaöğretim sonuçlarının açıklanması için günlerdir bekleyen adaylar, sınavın ardından 3. haftaya girilmesi sebebiyle sık sık ÖSYM'nin resmi sitesini ziyaret etmeye başladı. Merak konusu olan bir diğer konu da tercih süreci oldu. Peki, resmi makamlardan KPSS sonuçlarıyla alakalı bir açıklama geldi mi? Ortaöğretim tercih süreci ne zaman başlayacak? İşte, KPSS ortaöğretim sonuçları için öngörülen tarih ve detaylar!

6.12.2016Gündem
İtalyada Renzinin yenilgisiyle Monte Paschi bankasının geleceği tehlikede

İtalya'da Renzi'nin yenilgisiyle Monte Paschi bankasının geleceği tehlikede

İtalya'da Başbakan Matteo Renzi'nin istediği anayasa reformunun dün yapılan referandumda reddedilmesiyle, ülkede siyasi istikrarsızlığın artması beklenirken, Monte dei Paschi di Siena bankasının beklediği 5 milyar euroluk kurtarma planı da suya düşmüş görünüyor.

5.12.2016Ekonomi
Kırşehir MÜSİAD’tan dolar bozdurma çağrısı

Kırşehir MÜSİAD’tan dolar bozdurma çağrısı

Kırşehir MÜSİAD’tan dolar bozdurma çağrısı

5.12.2016Kırşehir
Yıldız Teknik Üniversitesinde gözaltına alınan akademisyenlerden 30u adliyeye sevk edildi

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gözaltına alınan akademisyenlerden 30'u adliyeye sevk edildi

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gözaltına alınan akademisyenlerden 30'u adliyeye sevk edildi

5.12.2016İstanbul
Çalışan anneye her ay 416 Euro bakıcı parası

Çalışan anneye her ay 416 Euro bakıcı parası

İzmir, Bursa, İstanbul, Ankara ve Antalya’da çalışan annelere çocuklarının bakıcı parasını devlet veriyor. Avrupa Birliği ile ortak yürütülen proje kapsamında verilecek para her ay 416 Euro'yu (1.540 TL) olacak.

5.12.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Seferberliğe çağırmıştım aslında çoktan başlamış

Seferberliğe çağırmıştım aslında çoktan başlamış

 “Tele vurguna geçit verme” demiştim geçen Salı günü. Daha önce, “terör örgütü hesaplarınıza girdi, temizlemek için operasyon yapacağız” gibi kandırmacalarla çok kişinin parasını alanların, 15 Temmuz sonrası yöntem değiştirdiğini vurgulayarak eklemiştim:

7.12.2016İzmir