Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER182Ferai TINÇ141Vahap MUNYAR69Cengiz ÇANDAR66Ertuğrul ÖZKÖK60Gila BENMAYOR53Fatih ÇEKİRGE48Yalçın DOĞAN46Nurten ERK TOSUNER43İlter TÜRKMEN43Mehmet Ali BİRAND38Cüneyt ÜLSEVER35Oktay EKŞİ34Enis BERBEROĞLU30Emin ÇÖLAŞAN28Fatih ALTAYLI28Cengiz SEMERCİOĞLU25Erdal SAĞLAM25Sedat ERGİN25Yılmaz ÖZDİL24Mehmet Y. YILMAZ21Tufan TÜRENÇ21Doğan HIZLAN18Hadi ULUENGİN18Ahmet HAKAN16Muharrem SARIKAYA15Yener SÜSOY15Rahmi TURAN13Rauf TAMER13Taha AKYOL13Ayçe DİKMEN12Uğur CEBECİ11Murat BARDAKÇI10Soner YALÇIN10İsmet SOLAK10Deniz SİPAHİ8Gökhan KİMSESİZCAN8Kubilay KESKİN8Mete Tamer OMUR8Onur BAŞTÜRK8Özdemir İNCE8Şükrü KÜÇÜKŞAHİN8Adnan KAYA7Altan Tanrıkulu7Bekir COŞKUN7Oya BERBEROĞLU7Pakize SUDA7Tolga TANIŞ7Erkan ÇELEBİ6Erman TOROĞLU6Akif BEKİ5Ali Atıf BİR5Ateş BAKAN5Ayşe ARMAN5Yaşar AKSOY5Zeynep GÖĞÜŞ5Şükrü KIZILOT5Ayşe ARAL4Cengiz ÖZDEMİR4Ege CANSEN4Eyüp CAN4Faruk BİLDİRİCİ4Melis ALPHAN4Mümtaz SOYSAL4Naci Cem Öncel4Orhan CAN4Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU4Salih NEFTÇİ4Yaşar SÖKMENSÜER4Ömür GEDİK4İzzet ÇAPA4Şenay DÜDEK4Banu TUNA3Bülent KATARCI3Celal DEMİRBİLEK3Erdal İPEKEŞEN3Hakan ÜNSAL3Muammer ELVEREN3Oya ARMUTÇU3Rıza Özel3Sahrap SOYSAL3Selahattin DUMAN3Serdar TURGUT3Tolga AKYILDIZ3Uğur DÜNDAR3İsmet BERKAN3Arman Kırım2Ayşe ÖZEK KARASU2Cemal TÜKEL2Deniz BAYRAMOĞLU2Doğan ULUÇ2Duygu Sedefoğlu2Emre KIZILKAYA2Engin KRATZER2Ercan SAATÇİ2Erdinç Çelikkan2Erol Aksoy2Eyüp Can - Referans2Fatih Tekeci2Kanat ATKAYA2

Azerbaycan

Azerbaycan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Azerbaycan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.352 Azerbaycan haberi bulunmuştur.

Azerbaycan veya resmî adıyla Azerbaycan Cumhuriyeti, Batı Asya ile Doğu Avrupa'nın kesişim noktası olan Kafkasya'da yer alan ülkedir. Güney Kafkasya'nın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olan Azerbaycan'ın doğusunda Hazar Denizi, kuzeyinde Rusya, kuzeybatısında Gürcistan, batısında Ermenistan ve güneyinde İran ile komşudur. Kendisine bağlı olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin ise kuzey ve doğusu Ermenistan ile, güneyi ve batısı İran ile çevrilmiştir, Türkiye ile de 17 km'lik sınırı bulunmaktadır.

Azerbaycan, zengin kültürel mirasa sahiptir. Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler arasında opera, tiyatro gibi sahne sanatlarını barındıran ilk ülke olma özelliğini taşır. Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti 1918 yılında kurulmuştur, ancak iki yıl sonra 1920, 26 Nisan'da Kızıl Ordu sınırı geçerek Azerbaycan'a girmiş, 28 Nisan 1920'de Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti kurulmuş ve ardından Sovyetler Birliği topraklarına katılmıştır. Ülkenin tekrar bağımsızlığını kazanması 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılması ile gerçekleşmiştir. Karabağ Savaşı sırasında Ermenistan, Dağlık Karabağ bölgesini ve bu bölgenin çevresindeki yedi rayonu işgal etti. Dağlık Karabağ'da ortaya çıkan Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, fiilen savaşın sona ermesinden bu yana bağımsız olmasına rağmen, diplomatik anlamda hiçbir devlet tarafından tanınmamaktadır ve Azerbaycan'a bağlı bir de jure bölge olarak kabul edilmektedir.

Azerbaycan, üniter bir anayasal cumhuriyettir. Türk Konseyi ve TÜRKSOY'un aktif üyesidir. 158 ülkeyle diplomatik ilişkisi ve 38 uluslararası kuruluşa üyeliği vardır. GUAM, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nün kurucu üyelerindendir. 1992'den bu yana Birleşmiş Milletler'e üyedir, 9 Mayıs 2006'da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kurulan İnsan Hakları Konseyi'nin üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca AGİT ve Avrupa Konseyi'ne de üyedir, Barış İçin Ortaklık projesinde NATO ile işbirliği yapmaktadır.

Azerbaycan Anayasası'nda resmî din yoktur ve ülkedeki tüm ana siyasi güçler laik milliyetçidir ancak halkın çoğunluğu ve bazı muhalefet güçleri Şiilik inancına sahiptir. Diğer Doğu Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri ile karşılaştırıldığında Azerbaycan, sosyal ve ekonomik gelişme ile okuryazarlık oranında yüksek düzeylere ulaşmıştır. İşsizlik ve intihar oranları da düşüktür. Azerbaycan, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde iki yıllık daimi olmayan üyeliğe başlamıştır.

DEVAMI

Azerbaycan Haberleri

Bodrum plajları rengarenk

Bodrum plajları rengarenk

BODRUM'daki plajlar, yerli ve yabancı tatilcilerle doldu. Terör saldırılarının olumsuz etkilediği turizm sektörü için bu hareketlilik umut oldu.

1.7.2016Ege
Formula 1'de sıradaki durak Avusturya

Formula 1'de sıradaki durak Avusturya

Formula 1'de sıradaki durak Avusturya - Sezonun 9. yarışı Avusturya Grand Prix'sinde sıralama turları yarın, yarış ise 3 Temmuz Pazar günü yapılacak

1.7.2016Motor Sporları
Teröre karşı KEİPA mesajı: Birlikte olmalıyız

Teröre karşı KEİPA mesajı: Birlikte olmalıyız

Moskova’da yapılan 47. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nin (KEİPA) toplantısında aralarında Rusya, Ermenistan, Yunanistan, Azerbaycan’ın da bulunduğu katılımcı tüm ülkeler, Atatürk Havalimanı’nda IŞİD’li teröristlerin yaptığı katliamı kınamak için ortak bildiriye imza attı. Bildiride “Terörle mücadelede birlikte hareket etmeliyiz” denildi.

1.7.2016Dünya
22 ülkenin 14'ü terör nedeniyle gelmedi

22 ülkenin 14'ü terör nedeniyle gelmedi

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısı Türk sporuna ağır bir darbe vurdu. Süper Lig kulüplerinin yeni transfer ettiği birçok yabancı futbolcu, Türkiye'ye geliş tarihlerini erteledi. İstanbul'da yapılması gereken Uluslararası U20 Kızlar Basketbol Turnuvası iptal edildi. Son darbe cimnastikte geldi. Yarın Mersin'de başlayacak Artistik Cimnastik Dünya Kupası'na katılması beklenen 22 ülkenin 14'ü son anda vazgeçti.

30.6.2016Diğer
Taziye ve şok

Taziye ve şok

İstanbul Atatürk Havalimanı’na önceki gece düzenlenen terörist saldırıya dünyadan çok sayıda taziye mesajı, tepki ve kınama geldi.

30.6.2016Dünya
UEFA Avrupa Ligi'nde ilk maçlar oynandı

UEFA Avrupa Ligi'nde ilk maçlar oynandı

Futbolda 2016-2017 sezonu UEFA Avrupa Ligi'nde birinci ön eleme turu oynanan 4 maçla başladı.

29.6.2016Futbol
Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına dünyadan tepki yağıyor. Rusya'dan ABD'ye, İsrail'den Mısır'a birçok ülke İstanbul'daki kanlı saldırıyı kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin olayla ilgili yürütülen soruşturma süresince Türk makamlarıyla yakın temas halinde olacağını açıkladı.

29.6.2016Dünya
14 ülkeye 18 bin 500 Kur’an-ı Kerim

14 ülkeye 18 bin 500 Kur’an-ı Kerim

Türkiye Diyanet Vakfı, ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesi ile ramazan ayında 6 bini Afrika ülkeleri olmak üzere 14 ülkeye 18 bin 500 Kur’an-ı Kerim gönderdi.

28.6.2016Ankara
Başbakan Yıldırım açıkladı: Muhtar ve müftü nikâh kıyabilecek

Başbakan Yıldırım açıkladı: Muhtar ve müftü nikâh kıyabilecek

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında konuştu. Yıldırım, "Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını, 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz" dedi. Yıldırım, "Evlenme, ölüm gibi nüfus olayları için artık nüfus müdürlüklerine gitmeye ihtiyaç kalmayacak. Vatandaş, mahkeme kararına ihtiyaç duymadan adlarını, soyadlarını değiştirme hakkına sahip olacak. Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen köylerin muhtarları ile il ve ilçe müftülerine resmi nikah kıyma yetkisi verilecek" diye konuştu. Pasaport ve ehliyet işlemleri de artık nüfus idaresinde yapılacak.

28.6.2016Gündem
İsrail gazı ortaklarından Delek açıkladı: “Türkiye’ye büyük önem veriyoruz”

İsrail gazı ortaklarından Delek açıkladı: “Türkiye’ye büyük önem veriyoruz” 

Türkiye-İsrail ilişkilerinin normale dönmesi ile İsrail gazının Türkiye’ye, Türkiye üzerinden Avrupa’ya iletilmesinin de önü açıldı. İsrail, Leviathan doğalgaz sahasının ortaklarından Delek Group’un CEO’su Hürriyet’e “Son gelişmelerin doğalgaz alanında karşılıklı işbirliğini teşvik etmeye yardımcı olabileceğine inanıyoruz” dedi. 

27.6.2016Ekonomi
Dışişleri Bakanlığı'ndan Papa'nın sözlerine tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan Papa'nın sözlerine tepki

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan ziyareti sırasında 1915 Olayları için iki defa "soykırım" diyen Papa Françesko'ya sert tepki gösterdi.

27.6.2016Dünya
Aydın Aliyev Türk işadamlarıyla görüştü

Aydın Aliyev Türk işadamlarıyla görüştü

Azerbaycan Gümrük Komitesi Başkanı Aydın Aliyev, ülkesinde bulunan Azerbaycan Türk Sanayicileri ve iş adamları (TUSİAB) derneği yöneticilerini kabul etti.

26.6.2016Ekonomi
Papa’dan Türkiye ve Ermenistan duası

Papa’dan Türkiye ve Ermenistan duası

Katoliklerin ruhani lideri Papa Françesko, Türkiye ile Ermenistan arasında bir uzlaşma sağlanması için dua etti.

26.6.2016Dünya
Komuta kademesi resepsiyonda

Komuta kademesi resepsiyonda

Azerbaycan Silahlı Kuvvetler Günü, JW Marriott Otel’de düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Etkinliğe Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın yanı sıra tüm kuvvet komutanları katıldı. 

23.6.2016Ankara
İranlı turistlerin Türkiye'ye ilgisi artıyor

İranlı turistlerin Türkiye'ye ilgisi artıyor

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, İranlı turistlerin Türkiye'ye ilgilerinin arttığını belirterek, "İran, 2016'da da büyümeye devam eden pazar oldu. İzmir'e 2012 ocak-mayıs arasında yalnızca bin 200 İranlı turist gelirken, 2016 yılında bu rakam 13 bin 368'e ulaştı." dedi.

23.6.2016Ekonomi
Papa Françesko'dan Ermeni halkına mesaj

Papa Françesko'dan Ermeni halkına mesaj

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Françesko Ermenistan ziyareti öncesinde bir video mesajı yayınlayarak barış ve uzlaşma çağrısında bulundu.

23.6.2016Dünya
Türkiye, anlaşma sonrası İsrail doğalgazına çok yakın olacak

Türkiye, anlaşma sonrası İsrail doğalgazına çok yakın olacak

26 Haziran’da Türkiye ve İsrail’in anlaşmaya vardıklarını duyurması bekleniyor. Bu adımın ardından, İsrail gazını Türkiye’ye getirmek için düğmeye basılabilir. Kıbrıs ve İsrail karasularında keşfedilen gazın, yeni boru hatlarıyla Avrupa pazarına Türkiye üzerinden nakli, bölgenin stratejik dengelerini değiştirebilir. 

23.6.2016Ekonomi
Türkiye-İsrail ilişkisinde dev adım! Bu yakınlaşma Rusya'yı vuracak

Türkiye-İsrail ilişkisinde dev adım! Bu yakınlaşma Rusya'yı vuracak

26 Haziran’da Türkiye ve İsrail’in anlaşmaya vardıklarını duyurması bekleniyor. Bu adımın ardından, İsrail gazını Türkiye’ye getirmek için düğmeye basılabilir. Kıbrıs ve İsrail karasularında keşfedilen gazın, yeni boru hatlarıyla Avrupa pazarına Türkiye üzerinden nakli, bölgenin stratejik dengelerini değiştirebilir. İsrail ve Kuzey Irak gibi yeni kaynaklardan Türkiye’ye gaz aktarılması, Rusya ve İran gibi diğer kaynaklar üzerinde pazar baskısı yaratarak, fiyatlarda elini güçlendirebilir.

23.6.2016Ekonomi
Dağlık Karabağ konusunda prensipte anlaştılar

Dağlık Karabağ konusunda prensipte anlaştılar

20 Haziran'da St. Petersburg'da Azerbaycan, Rusya, Ermenistan liderlerinin gerçekleştirdiği 'Dağlık Karabağ'a dair toplantıda aşamalı çözüm için prensip anlaşmasına varıldığı bildirildi.

22.6.2016Dünya
Petkim'den büyük yatırım

Petkim'den büyük yatırım

3 yıla yakın inşaatı süren Petkim Konteyner Limanı yatırımı tamamladı. Finansman maliyeti ile birlikte yaklaşık 400 milyon Dolara mal olan bu yatırımla, Ege Bölgesi’ne en büyük konteyner limanını olma özelliği ve aynı zamanda Türkiye’nin üçüncü büyük limanı olma özeliği taşıyor.

22.6.2016Ege
Rusya'da 'Dağlık Karabağ' zirvesi

Rusya'da 'Dağlık Karabağ' zirvesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Dağlık Karabağ sorununu görüşmek üzere St. Petersburg'da bir araya geldi.

20.6.2016Dünya
Fikir sizden destek teknokentten

Fikir sizden destek teknokentten

Her şey bir fikirle başlıyor. Eğer, aklınıza gelen fikirle bir teknokente başvurup, projenizi sunduğunuz jüriyi ikna edebilirseniz hayatınızda yeni bir döneme giriyorsunuz. Artık bir girişimcisiniz ve projeniz ile belki de milyon dolarlık yatırımlar alacak, pek çok insanın hayatını etkileyeceksiniz.

20.6.2016IK
Turizmde en kötü haziran: Ruslarda yüzde 98, Almanlarda yüzde 45 kayıp

Turizmde en kötü haziran: Ruslarda yüzde 98, Almanlarda yüzde 45 kayıp

Turizm sezonu bu yıl tarihinin en kötü haziran ayını yaşıyor. Antalya’ya 1-16 Haziran tarihleri arasında gelen turist sayısında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 58.7 düştü. Aynı dönemde Rus turist sayısı yüzde 98.5, Alman turist sayısı yüzde 44.9 azaldı.

20.6.2016Ekonomi
Azerbaycan'da zafer Rosberg'in

Azerbaycan'da zafer Rosberg'in

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 8. yarışı Azerbaycan Grand Prix'sinde birinciliği elde eden Mercedes'in Alman pilotu Nico Rosberg, bu sezon 5. kez kürsünün zirvesine çıktı.

19.6.2016Diğer
Azerbaycan’da TÜSİABın yeni başkanı Celil Polat oldu

Azerbaycan’da TÜSİABın yeni başkanı Celil Polat oldu

Azerbaycan’daki Türk sanayici ve iş adamlarının ortak adresi olan Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAB) yeni başkanı Celil Polat oldu.

19.6.2016Ekonomi
Kültür-sanat çınarı Sıtkı Fırat’ı kaybettik

Kültür-sanat çınarı Sıtkı Fırat’ı kaybettik

Fotoğraf ustası, ressam ve sanat eğitimcisi Sıtkı Fırat hayata veda etti. Ankara’da 36 yıl önce, oğulları Aykut ve Artuk ile birlikte Fıratcolor Renkli Fotoğraf Laboratuvarı’nı kuran Fırat, Cumartesi günü Kocatepe Camisi’nde kılınacak öğle namazından sonra Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedilecek.

17.6.2016Ankara
F1 Azerbaycan Grand Prix'sinde en hızlı Hamilton

F1 Azerbaycan Grand Prix'sinde en hızlı Hamilton

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 8. yarışı Azerbaycan Grand Prix'sinin ilk iki antrenman turlarının en hızlısı Lewis Hamilton oldu.

17.6.2016Diğer
Yabancı öğrenci sayısı yüzde 182 arttı

Yabancı öğrenci sayısı yüzde 182 arttı

Türkiye'deki üniversitelerde 87 bin 903 yabancı uyruklu öğrenci, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görüyor. Son 5 yılda yabancı uyruklu öğrenci sayısının yüzde 182 arttığı Türkiye'de, en fazla yabancı öğrenci İstanbul, Anadolu ve Sakarya üniversitelerinde bulunuyor. Türkiye'de en çok Azerbaycan, Türkmenistan ve Suriyeli öğrenciler eğitim alıyor.

17.6.2016Eğitim
Ruslar

Ruslar "acılı" İngilizler "karamelli" leblebi seviyor

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde üretilen leblebi, dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç ediliyor. Tunus ve Azerbaycan'a genellikle sade ve şekerli, Rusya'ya tuzlu ve acılı, İngiltere'ye ise çikolatalı ve karamelli leblebi gönderiliyor.

16.6.2016Ekonomi
42 kişilik dev kadro

42 kişilik dev kadro

Büyükşehir Belediyesi’nin, konservatuvar mezunu ve alaylı 42 müzisyenden oluşan Mehter Takımı, 20 yılda 5 binin üzerinde konser verdi.

16.6.2016Ankara
İşte Şota'nın yeni takımı...

İşte Şota'nın yeni takımı...

Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra uzun süre takım çalıştırmayan Gürcü teknik direkör Şota Arveladze, sürpriz bir transfere imza attı.

16.6.2016Futbol
Genç piyaniste ödül

Genç piyaniste ödül

Müzik bölümü öğrencisi İdlin Arshinova, Mozart Akademi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Uluslararası Piyano Festivali ve Yarışması’nda 15-20 yaş kategorisinde ödül aldı.

14.6.2016Eğitim

"Petrol fiyatlarında yeni bir artış, Türkiye ekonomisini zor durumda bırakacak"

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Dr. Fatih Birol, petrol fiyatlarında yeni bir yükseliş karşısında Türkiye ekonomisinin zor durumda kalabileceğini söyledi ve enerji politikalarında tedbirler alınması gerektiği uyarısında bulundu.

14.6.2016Ekonomi
Hamilton'dan üst üste 2. zafer

Hamilton'dan üst üste 2. zafer

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 7. yarışı Kanada Grand Prix'sinde birinciliği elde eden Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, peş peşe 2. galibiyetini aldı.

13.6.2016Diğer
Millilerimizin rakibi Hırvatistan'ı tanıyalım

Millilerimizin rakibi Hırvatistan'ı tanıyalım

Fransa'nın ev sahipliğinde 10 Haziran-10 Temmuz'da düzenlenecek 15. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) Hırvatistan Milli Takımı, D Grubu'nda Türkiye, İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak.

12.6.2016Euro2016
Millilerimizin rakibi Hırvatistan'ı tanıyalım

Millilerimizin rakibi Hırvatistan'ı tanıyalım

Fransa'nın ev sahipliğinde 10 Haziran-10 Temmuz'da düzenlenecek 15. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) Hırvatistan Milli Takımı, D Grubu'nda Türkiye, İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak.

12.6.2016Euro2016
EURO 2016'da ilk maç heyecanı.. Türkiye Hırvatistan maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

EURO 2016'da ilk maç heyecanı.. Türkiye Hırvatistan maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Türkiye Hırvatistan maçı ile gözler A Milli Takım'ın sahaya çıkacağı ilk mücadeleye çevrildi. EURO 2016'da Türkiye Hırvatistan maçı ile heyecan dolu bir karşılaşma oynanacak. Türkiye turnuva öncesinde en genç takım olma özelliği ile ön plana çıkıyor. Peki Türkiye Hırvatistan maçı ne zaman saat kaçta, hangi kanaldan canlı olarak yayınlanacak?

11.6.2016Euro2016
'Azerbaycan lideri Aliyev dünyaya böyle mesaj verdi'

'Azerbaycan lideri Aliyev dünyaya böyle mesaj verdi'

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in, Almanya'daki temasları sırasında, 'Ermeni Soykırımı' tasarısını kabul eden Almanya Federal Meclisi (Bundestag) ve Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeleri ile görüşmemesi, dünyaya verilen bir mesaj olarak yorumlandı.

10.6.2016Dünya
EURO 2016'da Milli takım ilk maça çıkıyor.. Türkiye Hırvatistan maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

EURO 2016'da Milli takım ilk maça çıkıyor.. Türkiye Hırvatistan maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

EURO 2016 başlangıcı bu akşam yapılacak. A Milli Takım uzun zamandır yaşadığımız turnuva hasretine EURO 2016 ile son veriyor. Türkiye Hırvatistan maçı ile Milli Takım EURO 2016 serüvenine başlayacak. Mücadele öncesi futbol severler karşılaşmanın saat kaçta ve hangi kanaldan canlı yayınlanacağını merak ediyorlardı. Canlı yayın bilgileri belli oldu. Peki Türkiye Hırvatistan maçı ne zaman saat kaçta hangi kanaldan canlı olarak yayınlanacak?

10.6.2016Euro2016
Merkel: Parlamenterlere yönelik suçlamalar 'akılalmaz'

Merkel: Parlamenterlere yönelik suçlamalar 'akılalmaz'

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 'soykırım' oylamasından sonra Türkiye'nin Alman vekillere yönelttiği "suçlamalar" için "akılalmaz" tabirini kullandı.

7.6.2016Dünya
Dünyadan Türkiye'ye destek mesajları yağıyor

Dünyadan Türkiye'ye destek mesajları yağıyor

İstanbul'da terör saldırısının ardından dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye destek mesajları gelmeye devam ediyor.

7.6.2016Dünya
Rus pilotlara görev verilmedi

Rus pilotlara görev verilmedi

Muğla’da yaz sezonu boyunca orman yangınlarına müdahale edecek 4 helikopterin pilotlarının değiştiği, Türkiye-Rusya arasındaki diplomatik kriz nedeniyle Rus pilotlara görev verilmediği ortaya çıktı.

7.6.2016Gündem
500 bin lirayı 3 yılda döndürüyor

500 bin lirayı 3 yılda döndürüyor

Kafe ve restoran konseptinde hizmet veren markalı tatlıcılar girişimcilerin yeni gözde yatırım alanı oldu. Türkiye’nin bu alanda yarattığı en güçlü markalardan biri olan Faruk Güllüoğlu, 2016’da yeni bayilerle yüzde 20 büyümeyi hedefliyor. Bugün anahtar teslim 500 bin liraya yapılan bir restoran yatırımı 3 yılda geri dönebiliyor.

6.6.2016IK
Davutoğlu'ndan farkları

Davutoğlu'ndan farkları

SON bir haftada, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Başbakan Binali Yıldırım arasında iki önemli fark ortaya çıktı:

4.6.2016Gündem
Binali Yıldırım, başbakan olarak ilk kez memleketi Erzincan'da

Binali Yıldırım, başbakan olarak ilk kez memleketi Erzincan'da

Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümetin kurulmasının ardından, ilk kez memleketi Erzincan'a giderek, valiliği ziyaret etti.

4.6.2016Gündem
Erdoğan: Bizim geleneklerimizde kiracılık yok

Erdoğan: Bizim geleneklerimizde kiracılık yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali’deki büyükelçilik açılışında yaptığı konuşmada, "Gittiğim her yerde bize büyükçe bir yer verin de büyükelçilik yapalım diyorum. Çünkü bizim geleneklerimizde kiracılık yok. Hele hele büyükelçilik söz konusu olduğu zaman bereketli olmuyor" dedi.

3.6.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Bir işadamı devredeydi

Bir işadamı devredeydi

Başbakan Binali Yıldırım’ın dün Rusya ile “normalleşmenin başladığı” ilanıyla birlikte sürecin henüz açıklanmayan bazı ayrıntıları da belli olmaya başladı.

29.6.2016Yazar Yazıları
'Sümerce bir şarkı dinlemek isterdim'

'Sümerce bir şarkı dinlemek isterdim'

ARDAHAN yazılarımıza devam ediyoruz.

29.6.2016Yazar Yazıları
Bakü notları

Bakü notları

“Bakü’deki İzmir...” başlığı ile çok rahat birkaç günlük bir yazı dizisi hazırlanabilir. Aslına bakarsanız, işin hoş tarafı, “İzmir, daha İstanbul’dan başladı...”

24.6.2016Ege
İlber Hoca'yla Pazar buluşması: Güzellik İran'da umumi bir yasa haline gelmiş

İlber Hoca'yla Pazar buluşması: Güzellik İran'da umumi bir yasa haline gelmiş

Günün İran’ı turizme açılmak gayretinde. Şehirlerde hayat birkaç sene evvelkinin aksine bir canlanma gösteriyor. Zaten İranlılar sokağa çıkmayı sever. Şimdi sadece büyük şehirlerde değil, küçüklerinde bile belirgin yerlerde bir canlılık var. Bu durumda elbette politikanın payı mevcut, toplumların gelecek için ikna olması lazım. İkna edilmeyen toplumlar adeta anasının kucağını arayan çocuk gibi evine kapanıyor.

11.6.2016Haber Yazıları