Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER182Ferai TINÇ141Vahap MUNYAR69Cengiz ÇANDAR66Ertuğrul ÖZKÖK60Gila BENMAYOR54Fatih ÇEKİRGE48Yalçın DOĞAN46Nurten ERK TOSUNER43İlter TÜRKMEN43Mehmet Ali BİRAND38Cüneyt ÜLSEVER35Oktay EKŞİ34Enis BERBEROĞLU30Emin ÇÖLAŞAN28Fatih ALTAYLI28Cengiz SEMERCİOĞLU25Erdal SAĞLAM25Sedat ERGİN25Yılmaz ÖZDİL24Mehmet Y. YILMAZ21Tufan TÜRENÇ21Doğan HIZLAN18Hadi ULUENGİN18Ahmet HAKAN16Muharrem SARIKAYA15Yener SÜSOY15Rahmi TURAN13Rauf TAMER13Taha AKYOL13Ayçe DİKMEN12Uğur CEBECİ11Murat BARDAKÇI10Soner YALÇIN10İsmet SOLAK10Deniz SİPAHİ8Gökhan KİMSESİZCAN8Kubilay KESKİN8Mete Tamer OMUR8Onur BAŞTÜRK8Özdemir İNCE8Şükrü KÜÇÜKŞAHİN8Adnan KAYA7Altan Tanrıkulu7Bekir COŞKUN7Oya BERBEROĞLU7Pakize SUDA7Tolga TANIŞ7Erkan ÇELEBİ6Erman TOROĞLU6Akif BEKİ5Ali Atıf BİR5Ateş BAKAN5Ayşe ARMAN5Yaşar AKSOY5Zeynep GÖĞÜŞ5Şükrü KIZILOT5Ayşe ARAL4Cengiz ÖZDEMİR4Ege CANSEN4Eyüp CAN4Faruk BİLDİRİCİ4Melis ALPHAN4Mümtaz SOYSAL4Naci Cem Öncel4Orhan CAN4Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU4Salih NEFTÇİ4Yaşar SÖKMENSÜER4Ömür GEDİK4İzzet ÇAPA4Şenay DÜDEK4Banu TUNA3Bülent KATARCI3Celal DEMİRBİLEK3Erdal İPEKEŞEN3Hakan ÜNSAL3Muammer ELVEREN3Oya ARMUTÇU3Rıza Özel3Sahrap SOYSAL3Selahattin DUMAN3Serdar TURGUT3Tolga AKYILDIZ3Uğur DÜNDAR3İsmet BERKAN3Arman Kırım2Ayşe ÖZEK KARASU2Cemal TÜKEL2Deniz BAYRAMOĞLU2Doğan ULUÇ2Duygu Sedefoğlu2Emre KIZILKAYA2Engin KRATZER2Ercan SAATÇİ2Erdinç Çelikkan2Erol Aksoy2Eyüp Can - Referans2Fatih Tekeci2Kanat ATKAYA2

Azerbaycan

Azerbaycan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Azerbaycan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.389 Azerbaycan haberi bulunmuştur.

Azerbaycan veya resmî adıyla Azerbaycan Cumhuriyeti, Batı Asya ile Doğu Avrupa'nın kesişim noktası olan Kafkasya'da yer alan ülkedir. Güney Kafkasya'nın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olan Azerbaycan'ın doğusunda Hazar Denizi, kuzeyinde Rusya, kuzeybatısında Gürcistan, batısında Ermenistan ve güneyinde İran ile komşudur. Kendisine bağlı olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin ise kuzey ve doğusu Ermenistan ile, güneyi ve batısı İran ile çevrilmiştir, Türkiye ile de 17 km'lik sınırı bulunmaktadır.

Azerbaycan, zengin kültürel mirasa sahiptir. Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler arasında opera, tiyatro gibi sahne sanatlarını barındıran ilk ülke olma özelliğini taşır. Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti 1918 yılında kurulmuştur, ancak iki yıl sonra 1920, 26 Nisan'da Kızıl Ordu sınırı geçerek Azerbaycan'a girmiş, 28 Nisan 1920'de Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti kurulmuş ve ardından Sovyetler Birliği topraklarına katılmıştır. Ülkenin tekrar bağımsızlığını kazanması 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılması ile gerçekleşmiştir. Karabağ Savaşı sırasında Ermenistan, Dağlık Karabağ bölgesini ve bu bölgenin çevresindeki yedi rayonu işgal etti. Dağlık Karabağ'da ortaya çıkan Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, fiilen savaşın sona ermesinden bu yana bağımsız olmasına rağmen, diplomatik anlamda hiçbir devlet tarafından tanınmamaktadır ve Azerbaycan'a bağlı bir de jure bölge olarak kabul edilmektedir.

Azerbaycan, üniter bir anayasal cumhuriyettir. Türk Konseyi ve TÜRKSOY'un aktif üyesidir. 158 ülkeyle diplomatik ilişkisi ve 38 uluslararası kuruluşa üyeliği vardır. GUAM, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nün kurucu üyelerindendir. 1992'den bu yana Birleşmiş Milletler'e üyedir, 9 Mayıs 2006'da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kurulan İnsan Hakları Konseyi'nin üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca AGİT ve Avrupa Konseyi'ne de üyedir, Barış İçin Ortaklık projesinde NATO ile işbirliği yapmaktadır.

Azerbaycan Anayasası'nda resmî din yoktur ve ülkedeki tüm ana siyasi güçler laik milliyetçidir ancak halkın çoğunluğu ve bazı muhalefet güçleri Şiilik inancına sahiptir. Diğer Doğu Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri ile karşılaştırıldığında Azerbaycan, sosyal ve ekonomik gelişme ile okuryazarlık oranında yüksek düzeylere ulaşmıştır. İşsizlik ve intihar oranları da düşüktür. Azerbaycan, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde iki yıllık daimi olmayan üyeliğe başlamıştır.

DEVAMI

Azerbaycan Haberleri

Askerleri ondan ‘Efsane Komutan’ diye bahsediyor

Askerleri ondan ‘Efsane Komutan’ diye bahsediyor

Cuntacı askerlerin darbe girişiminin başarısız olmasının en önemli nedeni, yaptıkları planın istedikleri gibi yürümemesi oldu. Bunda da iki komutanın ve iki astsubayın rolü büyük. Ankara ve İstanbul’da sergiledikleri kahramanca tavırlarla darbenin seyrini değiştirdiler.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Avrupa Ligi 2.ön eleme maç sonuçları

Avrupa Ligi 2.ön eleme maç sonuçları

UEFA Avrupa Ligi ikinci ön eleme turunda yapılan 32 karşılaşma sonucunda, bir üst tura çıkan takımlar belli oldu.

22.7.2016Spor
Erdoğan- Putin görüşmesinin tarihi netleşti

Erdoğan- Putin görüşmesinin tarihi netleşti

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Rusya Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Ağustos ayının ilk 10 günü içerisinde görüşecek.

20.7.2016Dünya

Azerbaycan'daki 'Gülen' okulu kapandı

Azerbaycan'da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) bağlı olduğu belirtilen Kafkas Üniversitesi kapandı.

20.7.2016Dünya
Turkcell’e iki üst düzey atama

Turkcell’e iki üst düzey atama

Turkcell’de Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine İsmail Bütün, Finanstan Sorumlu Genel Müdür yardımcılığı görevine ise Bülent Aksu atandı. İsmail Bütün’ün ataması 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle gerçekleşirken, Bülent Aksu ise, 20 Temmuz 2016’da Turkcell’deki görevine başlayacak. 

19.7.2016Teknoloji
Azerbaycan'da Fetullah Gülen'le röportaj yapan kanal kapatıldı

Azerbaycan'da Fetullah Gülen'le röportaj yapan kanal kapatıldı

Azerbaycan'da yayın yapan ANS isimli özel televizyon kanalının yayınları durduruldu.

18.7.2016Dünya
Almanya: İdam gelirse AB müzakereleri biter

Almanya: İdam gelirse AB müzakereleri biter

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel’in hükümet sözcüsü Steffan Seibert dün sabah Türkiye’deki gelişmelerle ilgili soruları yanıtlarken Türkiye’nin idam cezasını yeniden getirmesi durumunda “Türkiye AB üyesi olamaz” dedi.

18.7.2016Dünya
UEFA'dan Mete Kalkavan'a görev

UEFA'dan Mete Kalkavan'a görev

FIFA kokartlı Türk hakem Mete Kalkavan, Qabala ve MTK arasında oynanacak 2016 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu rövanş maçında görev alacak.

18.7.2016Futbol
Dünyadan tepki yağıyor

Dünyadan tepki yağıyor

Türkiye'yi ayağa kaldıran geceye uluslararası toplum ve dünya liderlerinden tepki yağdı. En sert tepkilerden biri Almanya Başbakanı Angela Merkel'den geldi. Merkel, "Tüm Alman hükümeti adına, Türk askeri birliklerin, ülkelerinin seçilmiş hükümetini ve seçilmiş Cumhurbaşkan'ını zor kullanarak devirme girişimlerini en sert bir şekilde kınıyorum" dedi.

16.7.2016Dünya
Tevhid-Selam ve Kudüs Ordusu'nun kurucusu Türkiye'ye iade edildi

Tevhid-Selam ve Kudüs Ordusu'nun kurucusu Türkiye'ye iade edildi

"Tevhid-Selam ve Kudüs Ordusu örgütünü kurma ve yönetme" suçlarından hüküm giyen Mehmet Ali Tekin, tutuklu bulunduğu Azerbaycan'dan Türkiye'ye getirildi.

15.7.2016Gündem
8 gemisinin boyunu uzatacak!

8 gemisinin boyunu uzatacak!

UN Ro Ro, kapasitesini artırmak için Türkiye’de ilk kez denenen bir yönteme başvuruyor. Şirket, filosundaki 12 adet geminin sekizinin boyunu uzatarak, taşıma kapasitesini yüzde 17 artıracak. Gemilerin boyunu uzatma operasyonu, yine ilk kez olarak iki hafta önce anlaşmaya varılan bir Türk tersanesinde gerçekleşecek. Gemilerin boyunu uzatmak için 96 milyon Euro harcanacak.

15.7.2016Ekonomi
Turgutluspor'a Azeri golcü

Turgutluspor'a Azeri golcü

Bölgesel Amatör Lig'e düşen Turgutluspor, geçen sezon Azerbaycan 1. Lig ekibi Ravan Bakü'de forma giyen Azeri golcü Nuran Kurbanov'la anlaştı.

15.7.2016Ege
Günel: Bir kere evlenilir

Günel: Bir kere evlenilir

Azeri şarkıcı Günel, iki yıl aradan sonra “Gel Çağıramam” adlı yeni single’ını çıkardı. Mücevher işine de el atan şarkıcı, hayalindeki tektaşı çizdiğini açıklarken iddialı konuştu: “Herkesten farklı, kendime göre bir şeyler çizdim. Benim için önemli olan o yüzüğü ömür boyu çıkartmamak. Evlenmek bir keredir, boşanmak yoktur bende.”

13.7.2016Paparazzi
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 10 maç oynandı

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 10 maç oynandı

UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turu oynanan 10 karşılaşma ile başladı.

13.7.2016Futbol
Şampiyon FC Laletepe

Şampiyon FC Laletepe

Marmara Forum ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kültür Üniversitesi İstanbul Cup 2016 Uluslararası Plaj Futbol Turnuvası, üç günlük çekişmeli mücadelelerin ardından son buldu. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın şampiyonu Azerbaycan temsilcisi FC Laletepe oldu.

12.7.2016Spor
Trabzonspor'da yeni transfer Sheydaev antrenmana çıktı

Trabzonspor'da yeni transfer Sheydaev antrenmana çıktı

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Slovakya'nın Samorin kasabasında kamp yapan Trabzonspor'da, yeni transfer Ramil Sheydaev, ilk çalışmasına çıktı

12.7.2016Futbol
Rusya'dan 'Türkiye' açıklaması

Rusya'dan 'Türkiye' açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşmesinin Suriye krizinin çözümünde iki ülkeye daha etkili ortak yollar aramada yardımcı olacağını söyledi.

12.7.2016Dünya
Türk hakeme UEFA'dan görev

Türk hakeme UEFA'dan görev

FIFA kokartlı Türk hakem Ali Palabıyık, 13 Temmuz Çarşamba günü Slovenya'nın Olimpija Ljubljana ile Slovakya'nın Trencin takımları arasında oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçını yönetecek.

11.7.2016Spor
Kariyer Yolu - Pirelli Ticari Lastikleri Emea Bölge CEO'su

Kariyer Yolu - Pirelli Ticari Lastikleri Emea Bölge CEO'su

Pirelli Ticari Lastikleri Emea Bölge CEO'su Murat Akyıldız

11.7.2016IK
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve Türkiye

Uluslararası öğrenci hareketliliği ve Türkiye

Bu makale, kendi ülkeleri dışında farklı ülkelere üniversite eğitimi almak için giden uluslararası öğrencilerin hareketliliğini konu alıyor. Tüm dünyada ne kadar öğrenci bu hareketliliğin bir parçası? Yurtdışına en çok öğrenci gönderen ve yurtdışından en çok öğrenci kabul eden ülkeler hangileri? Çok sayıda uluslararası öğrenci barındırmak bir ülkeye ne gibi katkı sağlar? Bunun gibi sorular üzerinden Türkiye’nin bu hareketlilikteki durumu ve uluslararası öğrenci hareketliliğini etkileyen etmenler inceleniyor.

11.7.2016Eğitim
Meslek seçecekseniz dikkat!

Meslek seçecekseniz dikkat!

Birleşmiş Milletler İnsani Gelişim Programı kapsamında yayımlanan ‘İnsani Gelişme Raporu’ her yıl ülkelerin insani gelişmişlikte sıralamalarını yapıyor. Türkiye’nin ve diğer ülkelerin sıralamasını birazdan aktaracağım. Ama bu raporda gençleri çok yakından ilgilendiren mesleklerle ilgili veriler de yer alıyor. Yani otomasyonun ortadan kaldırabileceği meslekler bulunuyor. Yani insanların yerini alacak makina ve robotlarla gelecekte tükenecek meslekler. Şimdi isterseniz Türkiye’nin bu rapordaki gelişmişlik düzeyine bakalım, sonra da geleceğin mesleklerini irdeleyelim.

11.7.2016Eğitim
Türkiye 9 madalya alınca rakiplerini fena kızdırdı

Türkiye 9 madalya alınca rakiplerini fena kızdırdı

Türkiye milli takımı, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yapılan Avrupa Şampiyonası’na 7 Kenyalı, 2 Jamaikalı, 2 Etiyopyalı, 1 Kübalı, Güney Afrikalı, Azerbaycan ve Ukraynalı atletlerle katıldı.

10.7.2016Avrupa
Bursasporlu Deniz'e Azerbaycan'dan teklif geldi

Bursasporlu Deniz'e Azerbaycan'dan teklif geldi

Bursaspor'un geçen sezon ara transfer döneminin son gününde Trabzonspor'dan kadrosuna dahil ettiği gurbetçi futbolcu Deniz Yılmaz'a, Azerbaycan Milli Takımı'nda oynaması için teklifte bulunuldu.     

10.7.2016Futbol
NATO'dan Türkiye'yi yakından ilgilendiren 'AWACS' kararı

NATO'dan Türkiye'yi yakından ilgilendiren 'AWACS' kararı

Polonya'nın başkenti Varşova'daki NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nden beklenen 'AWACS' kararı çıktı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, IŞİD ile mücadele kapsamında gönderilecek AWACS erken uyarı ve gözlem uçaklarının uluslararası ve Türkiye hava sahasında uçacağını ve böylelikle Suriye ve Irak'ın hava sahasını da izleyeceğini söyledi.

9.7.2016Dünya
Ermeniler 'lavaş'ı uluslararası kültür mirası listesine sundu

Ermeniler 'lavaş'ı uluslararası kültür mirası listesine sundu

Türkiye ve Ermenistan’ın arası bu kez UNESCO’da açılacak gibi. Nedeni: Ermenilerin ‘lavaş’ ekmeğini uluslararası kültür mirası listesine ‘Ermeni ekmeği’ olarak sunması

9.7.2016Gündem
Avrupa Ligi'nde eşleşmeler belli oldu

Avrupa Ligi'nde eşleşmeler belli oldu

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki iki numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde 2016-2017 sezonu birinci ön eleme turu maçları tamamlandı.

8.7.2016Spor
İngiliz gazeteci Türkiye'yi kızdıracak

İngiliz gazeteci Türkiye'yi kızdıracak

İngiliz gazetesi Telegraph'ın muhabiri, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye adına yarışan 48 atletin 16'sının devşirme olması ile ilgili tweeti büyük yankı yarattı.

7.7.2016Spor
Türk iş adamları, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında askerlerle bayramlaştı

Türk iş adamları, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında askerlerle bayramlaştı

Azerbaycan’da faaliyet gösteren Türk İş Adamları Derneği (TÜSİAB) Ramazan Bayramı dolayısıyla, cephe hattında görev yapan askerleri ziyaret ederek bayramlaştı.

7.7.2016Dünya
ABD ve Rusya Suriye'de daha fazla işbirliğine gidecek

ABD ve Rusya Suriye'de daha fazla işbirliğine gidecek

Telefonda görüşen ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de iki ülke arasındaki askeri işbirliğinin artırılması konusunda anlaştı.

7.7.2016Dünya
Obama, Putin'le telefonda görüştü

Obama, Putin'le telefonda görüştü

ABD Başkanı Barack Obama’nın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le bölgesel sorunların çözümü hakkında konuştuğu bildirildi.

7.7.2016Dünya
Moskova-Antalya uçak biletlerine yüzde 75 zam

Moskova-Antalya uçak biletlerine yüzde 75 zam

Rusya Tur Operatörleri Derneği (ATOR) resmi internet sayfasında yer alan açıklamada, Türkiye’ye tur satışlarının başlamasından sonra Moskova-Antalya uçak biletlerinin ortalama yüzde 75.6 oranında zamlandığı bildirildi.

6.7.2016Ekonomi
Batum’da bir aşk masalı

Batum’da bir aşk masalı

Türkiye sınırına hepi topu 45 km. uzakta, hemen yanı başımızda… Müthiş bir doğa, çok iyi olduğu hemen anlaşılan sanat ve kültür hayatı ve beni derinden etkileyen, sevgililere uğur getirdiğine inanılan aşk heykeli. Onu izlediğim 15-20 dakika zarfında tüm zorluklara rağmen birbirine nihayet kavuşmuş iki sevgili, o kadar insan içinde gelip ‘benden’ fotoğraflarını çekmemi istedi. Aşk’a boynumuz kıldan ince.

6.7.2016Seyahat
Çay kutusunda 1 milyon dolarlık zümrüt

Çay kutusunda 1 milyon dolarlık zümrüt

İstanbul'da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda yaklaşık 1 milyon TL değerinde zümrüt ele geçirildi. Olayla ilgili yabancı uyruklu 1 şüpheli gözaltına alındı.

4.7.2016Gündem
Rusya sattı, Almanya aldı

Rusya sattı, Almanya aldı

Geçen yıl dünyanın en büyük doğalgaz ihracatçısı 193 milyar metreküple Rusya olurken, en çok doğalgaz ithalatı ise 104 milyar metreküple Almanya tarafından yapıldı

3.7.2016Ekonomi
Azerbaycan'da Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybedenler anıldı

Azerbaycan'da Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybedenler anıldı

Azerbaycan'da 2. Lig ekibi Şuşa Karabağ ile Neftçi'nin genç takımı arasında oynanan futbol hazırlık maçında İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybedenler anıldı.

2.7.2016Futbol
Bodrum plajları rengarenk

Bodrum plajları rengarenk

BODRUM'daki plajlar, yerli ve yabancı tatilcilerle doldu. Terör saldırılarının olumsuz etkilediği turizm sektörü için bu hareketlilik umut oldu.

1.7.2016Ege
Formula 1'de sıradaki durak Avusturya

Formula 1'de sıradaki durak Avusturya

Formula 1'de sıradaki durak Avusturya - Sezonun 9. yarışı Avusturya Grand Prix'sinde sıralama turları yarın, yarış ise 3 Temmuz Pazar günü yapılacak

1.7.2016Motor Sporları
Teröre karşı KEİPA mesajı: Birlikte olmalıyız

Teröre karşı KEİPA mesajı: Birlikte olmalıyız

Moskova’da yapılan 47. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nin (KEİPA) toplantısında aralarında Rusya, Ermenistan, Yunanistan, Azerbaycan’ın da bulunduğu katılımcı tüm ülkeler, Atatürk Havalimanı’nda IŞİD’li teröristlerin yaptığı katliamı kınamak için ortak bildiriye imza attı. Bildiride “Terörle mücadelede birlikte hareket etmeliyiz” denildi.

1.7.2016Dünya
22 ülkenin 14'ü terör nedeniyle gelmedi

22 ülkenin 14'ü terör nedeniyle gelmedi

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısı Türk sporuna ağır bir darbe vurdu. Süper Lig kulüplerinin yeni transfer ettiği birçok yabancı futbolcu, Türkiye'ye geliş tarihlerini erteledi. İstanbul'da yapılması gereken Uluslararası U20 Kızlar Basketbol Turnuvası iptal edildi. Son darbe cimnastikte geldi. Yarın Mersin'de başlayacak Artistik Cimnastik Dünya Kupası'na katılması beklenen 22 ülkenin 14'ü son anda vazgeçti.

30.6.2016Diğer
Taziye ve şok

Taziye ve şok

İstanbul Atatürk Havalimanı’na önceki gece düzenlenen terörist saldırıya dünyadan çok sayıda taziye mesajı, tepki ve kınama geldi.

30.6.2016Dünya
UEFA Avrupa Ligi'nde ilk maçlar oynandı

UEFA Avrupa Ligi'nde ilk maçlar oynandı

Futbolda 2016-2017 sezonu UEFA Avrupa Ligi'nde birinci ön eleme turu oynanan 4 maçla başladı.

29.6.2016Futbol
Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına dünyadan tepki yağıyor. Rusya'dan ABD'ye, İsrail'den Mısır'a birçok ülke İstanbul'daki kanlı saldırıyı kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin olayla ilgili yürütülen soruşturma süresince Türk makamlarıyla yakın temas halinde olacağını açıkladı.

29.6.2016Dünya
14 ülkeye 18 bin 500 Kur’an-ı Kerim

14 ülkeye 18 bin 500 Kur’an-ı Kerim

Türkiye Diyanet Vakfı, ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesi ile ramazan ayında 6 bini Afrika ülkeleri olmak üzere 14 ülkeye 18 bin 500 Kur’an-ı Kerim gönderdi.

28.6.2016Ankara
Başbakan Yıldırım açıkladı: Muhtar ve müftü nikâh kıyabilecek

Başbakan Yıldırım açıkladı: Muhtar ve müftü nikâh kıyabilecek

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında konuştu. Yıldırım, "Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını, 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz" dedi. Yıldırım, "Evlenme, ölüm gibi nüfus olayları için artık nüfus müdürlüklerine gitmeye ihtiyaç kalmayacak. Vatandaş, mahkeme kararına ihtiyaç duymadan adlarını, soyadlarını değiştirme hakkına sahip olacak. Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen köylerin muhtarları ile il ve ilçe müftülerine resmi nikah kıyma yetkisi verilecek" diye konuştu. Pasaport ve ehliyet işlemleri de artık nüfus idaresinde yapılacak.

28.6.2016Gündem
İsrail gazı ortaklarından Delek açıkladı: “Türkiye’ye büyük önem veriyoruz”

İsrail gazı ortaklarından Delek açıkladı: “Türkiye’ye büyük önem veriyoruz” 

Türkiye-İsrail ilişkilerinin normale dönmesi ile İsrail gazının Türkiye’ye, Türkiye üzerinden Avrupa’ya iletilmesinin de önü açıldı. İsrail, Leviathan doğalgaz sahasının ortaklarından Delek Group’un CEO’su Hürriyet’e “Son gelişmelerin doğalgaz alanında karşılıklı işbirliğini teşvik etmeye yardımcı olabileceğine inanıyoruz” dedi. 

27.6.2016Ekonomi
Dışişleri Bakanlığı'ndan Papa'nın sözlerine tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan Papa'nın sözlerine tepki

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan ziyareti sırasında 1915 Olayları için iki defa "soykırım" diyen Papa Françesko'ya sert tepki gösterdi.

27.6.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Küme düşen hakemler Tahkim’e gidiyor

Küme düşen hakemler Tahkim’e gidiyor

Trabzonspor’un 3 maçındaki hataları nedeniyle 3 hakemin bir alt lige kaydırılması sonrası bir çok üst düzey hakem, “Aman bana şu, şu, şu takımların maçları gelmesin” endişesine girdi. Hakemler, bu sezon kimlerin diyet ödeyeceğini merak ediyor

14.7.2016Futbol
İstanbul bayramda turistlere de kalmadı çünkü turist yok

İstanbul bayramda turistlere de kalmadı çünkü turist yok

ESKİDEN bayramlarda “İstanbul turistlere kaldı” derdik.

5.7.2016Haber Yazıları
Bir işadamı devredeydi

Bir işadamı devredeydi

Başbakan Binali Yıldırım’ın dün Rusya ile “normalleşmenin başladığı” ilanıyla birlikte sürecin henüz açıklanmayan bazı ayrıntıları da belli olmaya başladı.

29.6.2016Yazar Yazıları
'Sümerce bir şarkı dinlemek isterdim'

'Sümerce bir şarkı dinlemek isterdim'

ARDAHAN yazılarımıza devam ediyoruz.

29.6.2016Yazar Yazıları