Aydınlık Gazetesi

 • 94 gazetecinin sürekli basın kartlarının onaylanmaması Meclis gündeminde - Aydınlık gazetesi
  94 gazetecinin sürekli basın kartlarının onaylanmaması Meclis gündeminde13.01.2015
  GündemCHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'a "BYEGM Genel Müdürü Cemalettin Haşimi, hangi mevzuata dayanarak Basın Kartı Komisyonunun sürekli basın kartı almaya hak kazanan 94 gazeteci ile ilgili kararını uygulamamıştır?" diye sordu.
 • İstanbul'un beklediği proje durdu mu? - Aydınlık gazetesi
  İstanbul'un beklediği proje durdu mu?22.10.2014
  GündemMilyonlarca İstanbullu'nun dört gözle beklediği, Avrupa ve Anadolu yakasını Boğaz'ın altından tüplerle birleştiriren Marmaray'ı Halkalı'ya kadar uzatma projesinin durma noktasına geldiği için askıya alındığı iddia edildi.
 • Gezi soruşturmasında Deniz Gezmiş adı da şüpheli - Aydınlık gazetesi
  Gezi soruşturmasında Deniz Gezmiş adı da şüpheli05.10.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘terör örgütü’ kurmakla suçlandıkları Gezi soruşturmasında, 42 yıl önce idam edilerek hayata veda eden Deniz Gezmiş’in de şüpheli olarak yer aldığı öne sürüldü.
 • Profesöre intihal ve hakaret davası - Aydınlık gazetesi
  Profesöre intihal ve hakaret davası26.09.2014
  GündemANAYASA Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç'ın şikayeti üzerine Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Kemal Gözler hakkında, 'Örnekleriyle Usulsüz Alıntı Sorunu' kitabında hakaret suçu işlediği iddiasıyla Bursa 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • Taha AKYOL

  Küresel komplo! - Aydınlık gazetesi
  Küresel komplo!20.06.2014
  YazarlarCUMHURBAŞKANI seçimleri için “küresel güçler” yine devreye girmişler, ‘Kurtuluş Savaşı’ veren Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek için düşünüp taşınmışlar, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu piyasaya sürmüşler!
 • Saat firması: Garip, komik - Aydınlık gazetesi
  Saat firması: Garip, komik08.05.2014
  GündemEski bakan Zafer Çağlayan'ın, Reza Zarrab'dan rüşvet olarak aldığı iddia edilen 700 bin liralık saatle ilgili "Parasını ben ödedim" diyerek Meclis kürsüsünde elinde tuttuğu fatura ile ilgili Patek Philippe saat firmasının yetkilisinin belge için "garip, komik" anlamında "das ist komisch" dediği öne sürüldü.
 • Yalçın BAYER

  Kuraklığın esas nedeni HES ve Bakan Eroğlu’dur - Aydınlık gazetesi
  Kuraklığın esas nedeni HES ve Bakan Eroğlu’dur05.03.2014
  YazarlarTRAKYA’da Ergene Nehri’nin kurumasından sonra (yeraltından çekilen katran gibi akan suyuyla karıştırmayın) Karadeniz’de de, 1.150 km uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak’ın da kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekildi.
 • Yalçın BAYER

  Peygamber’in öğretisini okumadıkları için helali-haramı bilmiyorlar - Aydınlık gazetesi
  Peygamber’in öğretisini okumadıkları için helali-haramı bilmiyorlar03.03.2014
  YazarlarBAŞBAKAN Erdoğan, “Adaletin yerini bulacağını biliyordum.Hak yerini buldu.Beklentim bu istikametteydi” derken, Dışişleri Komisyonu Üyesi, CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, “Ustaların tapeleri dile düşünce acele çıkarılan yasalarla mevcut deliller karartıldı” yorumunu yaptı.
 • 'Kumpas'ın peşini bırakmıyorlar - Aydınlık gazetesi
  'Kumpas'ın peşini bırakmıyorlar30.12.2013
  GündemBalyoz davası avukatları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın "milli orduya kumpas kurdular" açıklamasının peşini bırakmıyor.İlker Başbuğ için de tahliye başvurusunda bulunuldu.
 • Süha Baykal hayatını kaybetti - Aydınlık gazetesi
  Süha Baykal hayatını kaybetti24.12.2013
  GündemTÜRKİYE’nin ilk merkez ilçe belediyesini 1984 yılında kuran ve 1989 yılına kadar Konak Belediye Başkanlığı, daha sonra ise gazetecilik yapan 72 yaşındaki Süha Baykal, tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.
 • 4 yıl 9 ay 15 gün.İşte o tutanak - Aydınlık gazetesi
  4 yıl 9 ay 15 gün.İşte o tutanak09.12.2013
  Gündemİstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi, Mustafa Balbay'ın tahliye kararını oy birliğiyle aldı.Üç sayfalık karar tutanağının sonunda 4 yıl 9 ay 15 gün tutukluğa vurgu yapıldı.
 • Mustafa Balbay'ı vatandaşın oyları kurtardı - Aydınlık gazetesi
  Mustafa Balbay'ı vatandaşın oyları kurtardı09.12.2013
  Gündem13.Ağır Ceza Mahkemesi'nin Mustafa Balbay için verdiği tahliye kararı hukuksal bir gerçeği ortaya çıkardı;
 • Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu - Aydınlık gazetesi
  Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu02.12.2013
  Kültür SanatTÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri’ne bu yıl değer görülen gazeteci, sanatçı, edebiyat, spor ve bilim insanları belli oldu.
 • Akif BEKİ

  Bizi de ne susturmuşlar arkadaş - Aydınlık gazetesi
  Bizi de ne susturmuşlar arkadaş22.11.2013
  YazarlarSırayla ses veriyor Türkiye, kısım kısım.
 • Ahmet HAKAN

  Sarıgül’e çalışanlar - Aydınlık gazetesi
  Sarıgül’e çalışanlar18.11.2013
  Yazarlarİstanbul’da belediye başkanlığı hangi partinin elinde?
 • Akif BEKİ

  Bayram değil ‘Cumhuriyet ayaklanıyor’ - Aydınlık gazetesi
  Bayram değil ‘Cumhuriyet ayaklanıyor’28.10.2013
  YazarlarİŞÇİ Partilisinden CHP’lisine evhamlı Cumhuriyetçiler, 29 Ekim’de meydanlara çağırıyor halkı.
 • Erdoğan’a hakarete 7 bin TL ceza - Aydınlık gazetesi
  Erdoğan’a hakarete 7 bin TL ceza26.09.2013
  GündemBAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın “Başbakan hain ve hırsız mıdır?” başlıklı yazısı nedeniyle şikâyetçi olduğu Aydınlık Gazetesi köşe yazarı Eren Erdem ‘basın yoluyla alenen hakaret’ suçundan 7 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.
 • TSK'dan "Bilirkişilere baskı yapmadık" açıklaması - Aydınlık gazetesi
  TSK'dan "Bilirkişilere baskı yapmadık" açıklaması18.08.2013
  GündemTürk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Genelkurmay 2'nci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın İzmir'de görülen "Askeri Casusluk" davasında askeri bilirkişilere baskı yaptığı, bu yüzden davada yargılanan muazzaf subayların zor duruma düştüğü şeklindeki iddiaları yalanladı.
 • Salonda ‘Siyah’, ‘Beyaz’ Beşiktaş tezahüratı - Aydınlık gazetesi
  Salonda ‘Siyah’, ‘Beyaz’ Beşiktaş tezahüratı06.08.2013
  AvrupaCHP 58 milletvekiliyle salondaydı.CHP’li vekillerden bir bölümünün sanıkların önünde duran jandarma komutanı ile yaşadıkları kısa gerginlik bir ara bütün salona yayıldı.Gerilimi düşüren, sanık avukatlarından Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar’ın karşı bölümde bulunan avukatlara seslenişi oldu.Dizdar’ın “Arka açık” diye bağırıp, “Siyah” diye seslendiği avukat grubu “Beyaz” diye karşılık verince salonda kahkahalar yükseldi.
 • Mahkeme ‘örgüt’ dedi - Aydınlık gazetesi
  Mahkeme ‘örgüt’ dedi05.08.2013
  GündemErgenekon davası 12 Haziran 2007’de, Trabzon Jandarması’na gelen bir ihbarla başladı.Bunun üzerine polis Ümraniye’deki bir gecekondunun çatısında bir sandık içerisinde 27 el bombasını buldu.Karar duruşmasında yine bir ihbar vardı.Terör örgütü DHKP-C’nin mahkemeye yönelik bombalı saldırı yapacağı ihbarı nedeniyle duruşma sanık yakınlarına kapalı olarak görüldü.Sonuçta mahkeme Ergenekon’un ‘örgüt’ olduğunu kabul etti.İşte sanıklara verilen cezalar.
 • Mahkeme ‘örgüt’ dedi - Aydınlık gazetesi
  Mahkeme ‘örgüt’ dedi05.08.2013
  AvrupaErgenekon davası 12 Haziran 2007’de, Trabzon Jandarması’na gelen bir ihbarla başladı.Bunun üzerine polis Ümraniye’deki bir gecekondunun çatısında bir sandık içerisinde 27 el bombasını buldu.Karar duruşmasında yine bir ihbar vardı.Terör örgütü DHKP-C’nin mahkemeye yönelik bombalı saldırı yapacağı ihbarı nedeniyle duruşma sanık yakınlarına kapalı olarak görüldü.Sonuçta mahkeme Ergenekon’un ‘örgüt’ olduğunu kabul etti.
 • İzmir'de Ergenekon gerginliği - Aydınlık gazetesi
  İzmir'de Ergenekon gerginliği05.08.2013
  EgeErgenekon tutuklamalarına İzmir'den protesto
 • İşte Ergenekon Davası'nda verilen cezalar - Aydınlık gazetesi
  İşte Ergenekon Davası'nda verilen cezalar04.08.2013
  GündemErgenekon Davası'nın bugünkü duruşmasında cezalar belli oldu.Mahkeme 21 kişi hakkında beraat kararı verdi, diğer sanıklara ceza yağdı.Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ'a müebbet, CHP'li vekillerden Haberal'a 12 yıl 6 ay, Balbay'a 34 yıl 8 ay hapis cezası verildi.
 • Ergenekon davasında Doğu Perinçek'e müebbet hapis cezası verildi - Aydınlık gazetesi
  Ergenekon davasında Doğu Perinçek'e müebbet hapis cezası verildi04.08.2013
  GündemErgenekon davası tutuklularından İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
 • Ergenekon Davası'nda mahkemenin kararı - Aydınlık gazetesi
  Ergenekon Davası'nda mahkemenin kararı04.08.2013
  AvrupaErgenekon Davası'nın bugünkü duruşmasında cezalar belli oldu.Mahkeme 21 kişi hakkında beraat kararı verdi, diğer sanıklara ceza yağdı.Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ'a müebbet, CHP'li vekillerden Haberal'a 12 yıl 6 ay, Balbay'a 34 yıl 8 ay hapis cezası verildi.
 • Silivri operasyonu: 24 gözaltı - Aydınlık gazetesi
  Silivri operasyonu: 24 gözaltı03.08.2013
  GündemErgenekon Davası’na gitme çağrısı yapan arasında TGB, İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi’nin bulunduğu 25 adrese operasyon düzenlendi.
 • 'Silivri'ye gelin' diyenlere gözaltı - Aydınlık gazetesi
  'Silivri'ye gelin' diyenlere gözaltı02.08.2013
  GündemSilivri'de pazartesi günü yapılacak olan Ergenekon davası karar duruşması öncesi herkesi Silivri'ye çağıran TGB (Türkiye Gençlik Birliği), İşçi Partisi ve Aydınlık Gazetesi yöneticilerine polis sabah erken saatlerde İstanbul ve Ankara'da büyük bir operasyon başlattı.Çok sayıda adrese baskın yapıldı, 20 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınanlardan biri de TGB Başkanı Çağdaş Cengiz.
 • Taksim şu an - Aydınlık gazetesi
  Taksim şu an02.08.2013
  GündemSilivri'de pazartesi günü yapılacak olan Ergenekon davası karar duruşması öncesi herkesi Silivri'ye çağıran Türkiye Gençlik Birliği, İşçi Partisi ve Aydınlık Gazetesi 'ne polis sabah erken saatlerde büyük bir operasyon yaptı.
 • CHP'li vekil: Abdullah Cömert'in posteri suç delili sayıldı - Aydınlık gazetesi
  CHP'li vekil: Abdullah Cömert'in posteri suç delili sayıldı02.08.2013
  GündemCHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Ali Özgündüz, polis tarafından arama yapılan Türk Gençlik Birliği (TGB) Başkanı Çağdaş Cengiz'in Beyoğlu'ndaki evine geldi.Bir süre içeride kalan milletvekilleri, çıkışta yaptıkları açıklamada evde bulunan baret, deniz gözlüğü ve Gezi olayları sırasında Hatay'da yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in posterine, polisin suç delili sayarak el koyduğunu söylediler.
 • Gazetecilere saldırmayın yeter - Aydınlık gazetesi
  Gazetecilere saldırmayın yeter08.07.2013
  GündemTaksim Gezi Parkı eylemlerinde çok sayıda gazetecinin polis şiddetine maruz kalması nedeniyle Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) öncülüğünde bir grup gazeteci İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı.
 • Başbakan Erdoğan manevi tazminat kazandı - Aydınlık gazetesi
  Başbakan Erdoğan manevi tazminat kazandı16.06.2013
  GündemBaşbakan Erdoğan, bir köşe yazısında, "kişilik haklarına hakaret ettiği" gerekçesiyle açtığı davada, Aydınlık Gazetesi Yazarı Erdem ve gazeteden 3 bin lira manevi tazminat kazandı.
 • Hanımefendi Başbakan’a selam söyleyin yakında yıkacağız - Aydınlık gazetesi
  Hanımefendi Başbakan’a selam söyleyin yakında yıkacağız13.06.2013
  GündemAydınlık Gazetesi’nde yayınlanan köşe yazılarıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek suçlamayı kabul etmedi.
 • Ergenekon Davası'nda süre tartışması - Aydınlık gazetesi
  Ergenekon Davası'nda süre tartışması11.03.2013
  GündemErgenekon Davası’nda tutuklu sanıkların, dosyada bulunan evraklara ve tanık ifadelerine ilişkin beyanları alınıyor.Duruşmada sanıklar 15 dakika söz verilmesini eleştirdi, zamanın azlığından yakındı.Mahkeme Başkanı da ''Konuşma hakkını kullanırken bazşka şeylerden bahsedip sonra da 15 dakika yetmez diyorsunuz'' diye cevap verdi.
 • Erdoğan bir gazeteden 15 bin lira tazminat kazandı - Aydınlık gazetesi
  Erdoğan bir gazeteden 15 bin lira tazminat kazandı14.01.2013
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Kozinoğlu'nun Aydınlık'a Mektubu-Açıklaması” başlıklı yazı dizisinde, kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle açtığı davada, Aydınlık gazetesi ve imtiyaz sahibi Mehmet Sabuncu'dan 15 bin lira tazminat kazandı.
 • Ulusal Kanal’a ‘Kırca’ uyarısı - Aydınlık gazetesi
  Ulusal Kanal’a ‘Kırca’ uyarısı13.01.2013
  Gündem
 • Levent Kırca’nın şoke eden sözleri ceza getirdi - Aydınlık gazetesi
  Levent Kırca’nın şoke eden sözleri ceza getirdi12.01.2013
  GündemRTÜK, Ulusal 1 kanalında Levent Kırca’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi sahne sırasını almasını eleştirerek, “Ben de gideyim işim var.Bir karı buldum dü.im” sözleri nedeniyle kanala ceza verdi.Konuyla ilgili hazırlanan uzman raporu şöyle:
 • Banu TUNA

  Haftalık - Aydınlık gazetesi
  Haftalık29.12.2012
  Yazarlar1.Geçen hafta aşağıdakilerden hangisi yandı?
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Kardeşim biz azınlık değiliz - Aydınlık gazetesi
  Kardeşim biz azınlık değiliz27.12.2012
  YazarlarSON 10 yıldır bize şu duyguyu verdiler.
 • Simavi Ödülleri’nin 36’ncı gurur gecesi - Aydınlık gazetesi
  Simavi Ödülleri’nin 36’ncı gurur gecesi26.12.2012
  Kültür SanatTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Sedat Simavi Ödülleri’nin 36’ncısı önceki akşam İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerine verildi.Gazetecilik ödülüne Esad röportajıyla Utku Çakırözer layık görülürken olimpiyat şampiyonu atlet Aslı Çakır Alptekin de Spor ödülünü aldı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Silivri’de gördüklerim hissettiklerim - Aydınlık gazetesi
  Silivri’de gördüklerim hissettiklerim13.12.2012
  YazarlarHAYATIMDA ilk defa bir cezaevinde açık görüşmeye giriyorum.
 • Ergenekon'da gizli tanık 'Deniz' Şemdin Sakık çıktı - Aydınlık gazetesi
  Ergenekon'da gizli tanık 'Deniz' Şemdin Sakık çıktı05.11.2012
  Gündemİstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ergenekon Davası’nda Gizli Tanık Deniz kimliğini açıkladı.
 • Keskin, Başbakan ile ne konuştuğunu açıkladı - Aydınlık gazetesi
  Keskin, Başbakan ile ne konuştuğunu açıkladı29.08.2012
  GündemANKARA’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90’ıncı yıldönümü kutlamalarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile sıcak sohbeti dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Başbakan’a "Şemdinli-Çukurca arasındaki 400 kilometrekarelik bölge PKK denetiminde mi?" diye sorduğunu söyledi.
 • Küfür bile etse sesiniz çıkmasın - Aydınlık gazetesi
  Küfür bile etse sesiniz çıkmasın27.07.2012
  GündemDörtyol Emniyet Müdürlüğü polislerinin, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu ve danışmanı tarafından ellerine numara verilerek teşhis ettirilmeleri tartışma yarattı.Aydınlık Gazetesi’ndeki haberin görüntülerini izleyen CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, “Emniyet Müdürü ‘Küfür dahi etseler sesinizi çıkarmayacaksınız’ diyor.İçler acısı bir durum var” dedi.
 • Rauf TAMER

  İmralı’daki zat - Aydınlık gazetesi
  İmralı’daki zat01.07.2012
  YazarlarÖnce Bahçeli sordu:.-Öcalan nerede?
 • İnanmayan İmralı’ya gitsin baksın - Aydınlık gazetesi
  İnanmayan İmralı’ya gitsin baksın30.06.2012
  GündemAbdullah Öcalan’ın İmralı’da olmadığına ilişkin iddiaları yalanlayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Meclis kürsüsünde “10 yılı aşkın süreden beri İmralı Cezaevi’nde cezasını infaz etmekte olduğunu bu kürsüden Türkiye’ye ilan ediyorum” dedi.Ergin, Meclis kulisinde de “İnanmayan gitsin baksın” açıklamasını yaptı.
 • Bakan Sadullah Ergin'den, Öcalan açıklaması - Aydınlık gazetesi
  Bakan Sadullah Ergin'den, Öcalan açıklaması29.06.2012
  GündemBir süredir siyasetin tartışma konusu olan “Abdullah Öcalan İmralı'da mı?” sorusu ile ilgili son açıklama Adalet Bakanı Sadullah Ergin’den geldi.Bakan Ergin “Öcalan'ın İmralı'da olduğuna inanmayan gitsin baksın” dedi.
 • Perinçek davası Ergenekon'la birleştirildi - Aydınlık gazetesi
  Perinçek davası Ergenekon'la birleştirildi13.06.2012
  GündemErgenekon soruşturması kapsamında Mehmet Perinçek'in de aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında açılan dava Ergenekon Davası ile birleştirildi.
 • Berk: "Kansız'la Trabzon'da görev yaptık" - Aydınlık gazetesi
  Berk: "Kansız'la Trabzon'da görev yaptık"11.06.2012
  Gündem“Ergenekon” soruşturması kapsamında görülen davada tutuksuz yargılanan emekli askeri savcı Bahadır Berk, iddianameyi hazırlayan özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız ile 1997'de Trabzon'da görev yaptıklarını söyledi.
 • Mehmet Perinçek hakkındaki dava yarına ertelendi - Aydınlık gazetesi
  Mehmet Perinçek hakkındaki dava yarına ertelendi06.06.2012
  GündemErgenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in oğlu Mehmet Perinçek ve Aydınlık Gazetesi sahibi Mehmet Sabuncu’nun da aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında açılan davanın 3.duruşması sona erdi.
 • Babasının ardından hâkim karsısında - Aydınlık gazetesi
  Babasının ardından hâkim karsısında04.06.2012
  GündemErgenekon tutuklusu İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in oğlu Mehmet Perinçek ve Aydınlık Gazetesi sahibi Mehmet Sabuncu’nun da aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması dün İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.
içinde

Aydınlık Gazetesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz