MENÜ
Arşiv

Aydinlik Gazetesi

Aydinlik Gazetesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aydinlik Gazetesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 645 Aydinlik Gazetesi haberi bulunmuştur.

Aydınlık, Türkiye'de yayımlanan bir günlük gazete.

Dönem dönem dergi ya da gazete biçiminde yayımlanmış, siyaseten Atatürkçü ve sosyalist bir yayındır. Sıkıyönetim dönemlerinde kapanmış, kesintili yayın hayatına zaman zaman haftalık ve günlük olarak devam etmiştir. Yayımını 1 Mart 2011'den beri günlük gazete olarak sürdürmektedir. Vatan Partisi'ne yakınlığı ile bilinir.

Aydinlik Gazetesi Haberleri

(Ek bilgilerle) - Mahkeme, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu seçimini iptal etti

(Ek bilgilerle) - Mahkeme, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu seçimini iptal etti

(Ek bilgilerle) - Mahkeme, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu seçimini iptal etti

2.5.2017İstanbul
Meral Akşenere sürpriz çağrı

Meral Akşener'e sürpriz çağrı

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar köşesinde, MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’e Vatan Partisi’ne katılma çağrısı yaptı.

20.4.2017Gündem
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından Adil Öksüz açıklaması (2)

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Adil Öksüz açıklaması (2)

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Adil Öksüz açıklaması (2)

26.3.2017Samsun
TUSKON kelepçesi

TUSKON kelepçesi

Aydınlık gazetesinin eski sorumlu yazıişleri müdürü Mehmet Bozkurt, FETÖ’yle bağlantısı olduğu gerekçesiyle kapatılan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) tekzibini zamanında yayımlamadığı gerekçesiyle tutuklandı.

31.1.2017Gündem
Ekonomi basını EGD Yılbaşı Buluşmasında bir araya geldi

Ekonomi basını "EGD Yılbaşı Buluşması"nda bir araya geldi

Ekonomi Gazetecileri Derneğinin (EGD) geleneksel "Yılbaşı Buluşması"nın 12'ncisi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

30.12.2016Ekonomi
Türk- Çin dostluğu için önemli adım

Türk- Çin dostluğu için önemli adım

Türk- Çin dostluğu için önemli adım

25.10.2016İzmir
Örsan Öymen, Cumhurbaşkanına hakaret davasında beraat etti

Örsan Öymen, Cumhurbaşkanına hakaret davasında beraat etti

Örsan Öymen, Cumhurbaşkanına hakaret davasında beraat etti

11.10.2016İstanbul
Meral Akşener, Mustafa Sarıgül ile parti mi kuracak

Meral Akşener, Mustafa Sarıgül ile parti mi kuracak?

CNN TÜRK'te "Türkiye'nin Gündemi" programında Didem Arslan Yılmaz'ın konuğu olan MHP Genel Başkan Adaylarından Meral Akşener, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile birlikte yeni bir parti kuracağı yönünde çıkan haberlere açıklık getirdi.

14.7.2016Gündem
İstifa eden amirale Cumhurbaşkanına hakaretten adli para cezası

İstifa eden amirale "Cumhurbaşkanına hakaret"ten adli para cezası

İstifa eden amirale "Cumhurbaşkanına hakaret"ten adli para cezası

31.5.2016İstanbul
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Türkiyeye gelecek iddiasına Ankaradan yalanlama

"Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Türkiye'ye gelecek" iddiasına Ankara'dan yalanlama

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un yakın zamanda Türkiye'ye geleceğine dair iddiaya Ankara'dan yalanlama geldi.

9.4.2016Dünya
Levent Kırca kimdir

Levent Kırca kimdir?

Geçen yıl Ekim ayında karaciğer kanserine yenik düşerek hayatını kaybeden, şimdilerde çocuklarının reddi miras istemiyle gündeme gelen Levent Kırca kimdir? Levent Kırca nerede ve ne zaman dünyaya geldi, oyunculuk kariyerinde nasıl ilerledi, çalışmaları nelerdir? Levent Kırca’nın hayatı detaylarıyla haberimizde…

30.3.2016Hayat
Levent Kırca kimdir

Levent Kırca kimdir?

Geçen yıl hayatını kaybeden, şu sıralar çocuklarının mirasını reddetmesi ile birlikte gündeme gelen Levent Kırca kimdir? Levent Kırca ne zaman ve nerede dünyaya geldi, ne zaman hayatını kaybetti? Kırca’nın kariyerindeki çalışmaları ve özel hayatı detaylarıyla haberimizde…

29.3.2016Hayat
Levent Kırca kimdir

Levent Kırca kimdir?

Geçtiğimiz aylarda yakalandığı kanser hastalığına daha fazla direnemeyerek hayatını kaybeden usta youncu Levent Kırca hakkında bilinmeyenler ve merak edilenler haberimizde. Levent Kırca Kimdir? Detaylar haberimizde...

28.3.2016Hayat
Levent Kırca’nın borcu yüzünden çocukları mirasını istemiyor

Levent Kırca’nın borcu yüzünden çocukları mirasını istemiyor

Geçtiğimiz aylarda yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek 67 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Levent Kırca’nın çocukları ‘reddi miras’ davası açtılar. İki kardeşin, Kırca’nın borçlarından dolayı bu girişimde bulundukları iddia edildi. Detaylar haberimizde...

28.3.2016Magazin
Anayasa Mahkemesinin Can Dündar ve Erdem Gül kararının gerekçesi

Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül kararının gerekçesi

Anayasa Mahkemesi'nin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile ilgili ihlal kararının gerekçesi açıklandı.

9.3.2016Gündem
Dava ‘terör’den

Dava ‘terör’den

ADANA ve Hatay’da Ocak 2014’te silah taşındığı gerekçesiyle durdurulan MİT TIR’larına ait görüntüleri yayınladıkları gerekçesiyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkındaki iddianame terör ve örgütlü suçlara bakmakla görevli İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce oy birliğiyle kabul edildi.

5.2.2016Gündem
Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki iddianame kabul edildi

Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki iddianame kabul edildi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında düzenlenen iddianame mahkemece kabul edildi.

5.2.2016Gündem
Levent Kırcanın son fotoğrafı ortaya çıktı

Levent Kırca'nın son fotoğrafı ortaya çıktı!

Olacak O Kadar programı ile gönüllerde taht kuran usta oyuncu Levent Kırca'nın vefatında kısa bir süre önce çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı. Levent Kırca'nın ölmeden önceki en son hali, Ömür Varol'un moderatörlüğünde ekrana gelen 'Sakın Kaçırmayın' programında yayınlandı.

1.2.2016Kelebek
Süleyman Şah ses kaydı haberine beraat

'Süleyman Şah ses kaydı' haberine beraat

Süleyman Şah Türbesi'ne ilişkin yapılan toplantıda Dışişleri Bakanı, Bakanlık Müsteşarı, Genelkurmay 2. Başkanı ve MİT Müsteşarı'na ait olduğu belirtilen ses kaydının sosyal medyada yayınlanmasının ardından, söz konusu kaydı haberleştirdiği gerekçesiyle Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel ile gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Şimşek, "Devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama" suçundan açılan davada beraat etti. 

24.12.2015Gündem
Faraç Ve Zileli Adanalılar İle Buluştu

Faraç Ve Zileli Adanalılar İle Buluştu

“HER AYIN 19’UNDA SAAT 19.00’DA” ADIYLA ETKİNLİK DÜZENLEYEN ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN BU AYKİ KONUKLARI AYDINLIK GAZETESİ YAZARLARI MEHMET FARAÇ VE ÜMİT ZİLELİ’YDİ.

20.10.2015Adana
Gazeteci Mehmet Faraç serbest

Gazeteci Mehmet Faraç serbest

AYDINLIK Gazetesi yazarı ve Halk TV Program yapımcısı Mehmet Faraç, Adana’da kaldığı otelde gözaltına alındı. Mahkemede verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

19.10.2015Gündem
TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri açıklandı

TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri açıklandı

Türk Basınının önde gelen kalemlerinden ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) önceki başkanlarından Şeyhül Muharririn Burhan Felek adına verilen TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri belirlendi.

12.10.2015Gündem
Usta oyuncu Levent Kırca hayatını kaybetti

Usta oyuncu Levent Kırca hayatını kaybetti

Usta oyuncu Levent Kırca bir süredir tedavi gördüğü Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

12.10.2015Magazin
Levent Kırca hayatını kaybetti

Levent Kırca hayatını kaybetti

Levent Kırca bir süredir tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Tüm Türkiye'yi yasa boğan usta sanatçı bugün Levent Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

12.10.2015Magazin
Emrah Serbes Yazarlığı bıraktım dedi, sevenlerini ikiye böldü

Emrah Serbes 'Yazarlığı bıraktım' dedi, sevenlerini ikiye böldü

Yazar Emrah Serbes, Twitter hesabından "Yazarlığı bıraktım. Her gün çocukların öldürüldüğü bu ülkede ne yazabilirim. İki sene sadece boksla ilgileneceğim" mesajını yayınlayınca sosyal medyada ve edebiyat dünyasında tartışmalara neden oldu.

7.8.2015Hayat
18 gazeteciye 7şer buçuk yıl hapis talebi

18 gazeteciye 7'şer buçuk yıl hapis talebi

Çağlayan Adliyesi'nde şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın odasındaki fotoğrafların yayınlanmasıyla ilgili soruşturmada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 9 gazeteden, aralarında Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın da bulunduğu 18 gazeteci hakkında 'Terör örgütü propagandası yapma" suçlamasıyla iddianame düzenledi. Şüphelilerin 7'şer buçuk yıla kadar hapsi isteniyor.

5.8.2015Gündem
Hanefi Avcı için ilginç iddia: Cemaatçiler gelip helallik istedi

Hanefi Avcı için ilginç iddia: Cemaatçiler gelip helallik istedi

ESKİ Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, 3 yıl 9 ay süren cezaevi günlerinden sonra kaleme aldığı ‘Cemaatin İflası’ adlı kitabı ile yine gündemde. Kitap fuarlarında, imza günlerinde buluştuğu okurları ile iletişiminde bugüne kadar Avcı’yı en çok etkileyen ise özellikle dindar-muhafazakar kesimden gelen ‘Helallik’ talepleri ve cemaatçi olduğunu söyleyen bir lise son sınıf öğrencisinin imza gününde anlattığı, “Hz.Musa ile Hz.Hızır kıssasını” cemaatin yorumlayıp yapılan tüm haksızlıkları nasıl normalleştirdiklerine dair yorum oldu.

14.7.2015Gündem
Anayasa Mahkemesinden çok önemli karar

Anayasa Mahkemesi'nden çok önemli karar

ANAYASA Mahkemesi, (AYM) Aydınlık Gazetesi çalışanı Osman Erbil’in başvurusu üzerine barışçıl bir protestonun engellenerek gözaltı uygulaması yapılmasını ve yasadışı gösteriye katılmak suçundan dava açılmasını hak ihlali saydı. Oy birliği ile alınan kararda, ’Başvurucunun katıldığı barışçıl bir gösteri nedeniyle hakkında mahkumiyete ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmesinin toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkını ihlal ettiğine karar vermiştir’ denildi.

18.6.2015Gündem
Allahperest sosyalist aday

Allahperest sosyalist aday

GEZİ Parkı eylemlerinde dikkat çeken ‘Antikapitalist Müslümanlar’dan biri o. İstanbul’da muhafazakâr bir çevrede yaşayan, kendi deyimiyle asimile olmuş Alevi aileye mensup.

12.5.2015Gündem
Tanınmış gazeteci sahte içki kurbanı

Tanınmış gazeteci sahte içki kurbanı

Bir süre önce günün yorgunluğunu atmak için gittiği mekanda sahte içki kurbanı olan ve tedavi altına alınan İzmirli Gazeteci Sedat Peker yaşam savaşını kaybetti.

23.2.2015Gündem
Bir dönemin fotoromanı

Bir dönemin fotoromanı

Savcının önüme koyduğu, hakkımdaki ‘suç delillerini’ görünce tüylerim ürperdi, irkildim. Odatv soruşturması kapsamında 10 ‘terör’ şüphelisinden biriydim. Telefonlarım dinlenmiş, polisler tarafından adım adım takip edilmiş, fotoğraflanmıştım. Suç delili olarak ise ortaya, dönemin Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ile yaptığım ‘hal-hatır’ içerikli telefon konuşması, gazeteci arkadaşım Mehmet Bozkurt ile Üsküdar’daki bir pastanede yaptığımız görüşme ve birlikte gazete okumamız konmuştu! Gördüklerim bir terör soruşturmasının delilleri değil, adeta bir dönemin fotoğrafı gibiydi. İşte Türkiye’de yaşanmış, gazetecilerin ‘örgütsel’ faaliyetlerini ispatlamaya çalışan polislerin harcadıkları mesai sonunda ortaya çıkan bir ‘terör’ soruşturmasının öyküsü:

21.2.2015Gündem
Kılıç’ın şikayetçi olduğu profesör beraat etti

Kılıç’ın şikayetçi olduğu profesör beraat etti

ULUDAĞ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kemal Gözler, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve aynı mahkemenin üyesi Serdar Özgüldür’ün şikayetiyle hakkında açılan 2 ayrı ’hakaret’ davasından beraat etti. Prof. Dr. Gözler, adaletin yerini bulduğunu belirterek, "Böylece Haşim Kılıç ve Serdar Özgüldür hakkındaki iddialarımın doğru olduğu mahkeme huzurunda ispatlanmış oldu" dedi.

22.1.2015Gündem
94 gazetecinin sürekli basın kartlarının onaylanmaması Meclis gündeminde

94 gazetecinin sürekli basın kartlarının onaylanmaması Meclis gündeminde

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'a "BYEGM Genel Müdürü Cemalettin Haşimi, hangi mevzuata dayanarak Basın Kartı Komisyonunun sürekli basın kartı almaya hak kazanan 94 gazeteci ile ilgili kararını uygulamamıştır?" diye sordu.

14.1.2015Gündem
İzmirde Pekünlü Komitesi kuruldu

İzmir'de Pekünlü Komitesi kuruldu

- Başörtülü öğrencinin eğitim hakkını engellediği gerekçesiyle hakkında mahkumiyet kararı verilen Prof. Dr. Rennan Pekünlü'ye destek vermek amacıyla "Pekünlü Komitesi" kuruldu

27.12.2014İzmir
İstanbulun beklediği proje durdu mu

İstanbul'un beklediği proje durdu mu?

Milyonlarca İstanbullu'nun dört gözle beklediği, Avrupa ve Anadolu yakasını Boğaz'ın altından tüplerle birleştiriren Marmaray'ı Halkalı'ya kadar uzatma projesinin durma noktasına geldiği için askıya alındığı iddia edildi.

23.10.2014Gündem
Gezi soruşturmasında Deniz Gezmiş adı da şüpheli

Gezi soruşturmasında Deniz Gezmiş adı da şüpheli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘terör örgütü’ kurmakla suçlandıkları Gezi soruşturmasında, 42 yıl önce idam edilerek hayata veda eden Deniz Gezmiş’in de şüpheli olarak yer aldığı öne sürüldü.

6.10.2014Gündem
Profesöre intihal ve hakaret davası

Profesöre intihal ve hakaret davası

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç'ın şikayeti üzerine Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Gözler hakkında, 'Örnekleriyle Usulsüz Alıntı Sorunu' kitabında hakaret suçu işlediği iddiasıyla Bursa 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

26.9.2014Gündem
ERDOĞAN SEÇİM YARIŞINI MEDYADA KAZANDI

ERDOĞAN SEÇİM YARIŞINI MEDYADA KAZANDI

Ayşegül Akyarlı Güven’in The Wall Street Journal Türkiye’de (http://www.wsj.com.tr) yayımlanan haberinde, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların medyada yer almalarına ilişkin istatistik veriler ele alınıyor.

5.8.2014Hürriyet Arşiv
Saat firması: Garip, komik

Saat firması: Garip, komik

Eski bakan Zafer Çağlayan'ın, Reza Zarrab'dan rüşvet olarak aldığı iddia edilen 700 bin liralık saatle ilgili "Parasını ben ödedim" diyerek Meclis kürsüsünde elinde tuttuğu fatura ile ilgili Patek Philippe saat firmasının yetkilisinin belge için "garip, komik" anlamında "das ist komisch" dediği öne sürüldü.

9.5.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Başkanlığa Putin de karşıymış

Başkanlığa Putin de karşıymış

SABAH gazetesinin perşembe günkü manşeti şöyleydi:

14.1.2017Akif BEKİ
Casusluk yok muymuş meğer

Casusluk yok muymuş meğer?

CAN Dündar’la Erdem Gül davasında savcılık mütalaası açıklandı.

3.5.2016Akif BEKİ
Var mıymış Türkiye’de hâkimler

Var mıymış Türkiye’de hâkimler

DÜNKÜ Cumhuriyet gazetesinin manşetiydi bu.

26.2.2016Akif BEKİ
Can’ın Guardian’a atlattığı haber

Can’ın Guardian’a atlattığı haber

İNGİLİZ Guardian gazetesinde Can Dündar imzalı bir yazı çıktı. Neden hapiste olduğunu anlatıyor.

29.12.2015Akif BEKİ

‘Miş gibi’ bir sene

MİT TIR’ları olayının arkasında bir paralel tertip yokmuş gibi yaparsanız...

28.12.2015Akif BEKİ
Serseri doğdum

Serseri doğdum

Açıkhava’yı doldurmak strestir, hem organizatörler hem de sanatçılar için.

1.7.2015Ömür GEDİK
Küresel komplo

Küresel komplo!

CUMHURBAŞKANI seçimleri için “küresel güçler” yine devreye girmişler, ‘Kurtuluş Savaşı’ veren Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek için düşünüp taşınmışlar, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu piyasaya sürmüşler!

20.6.2014Taha AKYOL
Kuraklığın esas nedeni HES ve Bakan Eroğlu’dur

Kuraklığın esas nedeni HES ve Bakan Eroğlu’dur

TRAKYA’da Ergene Nehri’nin kurumasından sonra (yeraltından çekilen katran gibi akan suyuyla karıştırmayın) Karadeniz’de de, 1.150 km uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak’ın da kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekildi.

6.3.2014Yalçın BAYER
Peygamber’in öğretisini okumadıkları için helali-haramı bilmiyorlar

Peygamber’in öğretisini okumadıkları için helali-haramı bilmiyorlar

BAŞBAKAN Erdoğan, “Adaletin yerini bulacağını biliyordum. Hak yerini buldu. Beklentim bu istikametteydi” derken, Dışişleri Komisyonu Üyesi, CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, “Ustaların tapeleri dile düşünce acele çıkarılan yasalarla mevcut deliller karartıldı” yorumunu yaptı.

3.3.2014Yalçın BAYER