Aramanıza en yakın sonuç(lar) " atatãƒâ¼rk-ãƒâ¼niversitesi " kriter(ler)i için bulundu.

atatãƒâ¼rk ãƒâ¼niversitesi

haberleri ve son dakika gelişmeleri
57  adet haber bulundu.

19 Mayıs'a özel logo | Yandex 19 Mayıs'ı böyle kutladı

19 Mayıs'a özel logo | Yandex 19 Mayıs'ı böyle kutladı

Bugün Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkarak düşmanlara karşı başlatılan mücadelenin önderi olmuştu.Rus arama motoru devi Yandex, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için özel bir logo hazırladı.

19.05.2015Her şey
Milletin gönlünde

Milletin gönlünde

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76’ncı yılı nedeniyle ülke çapında anma törenleri düzenlendi.Ankara’daki ilk tören devlet erkânının katılımıyla Anıtkabir’de yapılan resmi anma oldu.

11.11.2014Gündem
Anıtkabir'de bir ilk

Anıtkabir'de bir ilk

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76.yılında Anıtkabir'de düzenlenen devlet töreniyle anıldı.Türk Yıldızları, Anıtkabir üzerinde saygı geçişi yaptı.İlk defa gerçekleştirilen uçuş kapsamında Türk Yıldızları, Anıtkabir üzerinde kalp çizdi.Solotürk ise bir F-16'nın uçabileceği en düşük hızda Anıtkabir üzerinden "yavaş geçiş" gerçekleştirdi.

10.11.2014Gündem
Bayram göçü

Bayram göçü

Kurban Bayramı’nı memleketleri ya da tatil yörelerinde geçirmek isteyenlerin büyük kentlerden çıkışıyla perşembe gecesi başlayan ‘çıldırtıcı’ trafik yoğunluğu, dün de devam etti.

04.10.2014Gündem
Harbiyeliler hazır

Harbiyeliler hazır

Harbiyeliler, İzmir Menteş'teki ATAT Bölge Birlik Komutanlığı’nda 9-11 Eylül tarihleri arasında tatbikat gerçekleştirdi.

16.09.2014Gündem
Cumhurbaşkanlığı başbakanlığa

Cumhurbaşkanlığı başbakanlığa

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisinin Atatürk Orman Çiftliği’ndeki (AOÇ) yeni yapılan binayı kullanacağını söyledi.Türkiye Cumhuriyeti’nin 91 yıllık geleneğinde bu önemli değişiklik sonrası bugüne kadar 11 cumhurbaşkanına ev sahipliği yapan Çankaya Köşkü’nü ise Başbakan Ahmet Davutoğlu ve başbakanlık bürokrasisi kullanacak.

03.09.2014Gündem
Atatürk Orman Çiftliği'nde yangın

Atatürk Orman Çiftliği'nde yangın

Atatürk Orman Çiftiğindeki (AOÇ) yapımı devam eden yeni Başbakanlık binasının karşısındaki ormanlık alanda yangın çıktı.

17.08.2014Gündem
Devlet erkanı Anıtkabir'de

Devlet erkanı Anıtkabir'de

23 Nisan tüm yurtta kutlanıyor.Ankara'da kutlamalar, TBMM kampüsü içindeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

23.04.2014Gündem
Aynı saatte 3 ayrı kaza

Aynı saatte 3 ayrı kaza

Çubuk’ta aynı saatte meydana gelen üç ayrı trafik kazasında bir kişi yaralandı.

10.04.2014Ankara
Danıştay'dan Atatürk Orman Çiftliği'ne durdurma

Danıştay'dan Atatürk Orman Çiftliği'ne durdurma

Danıştay'dan, Atatürk Orman Çiftliği'nde (AOÇ) yapılması planlanan kongre merkezi, düğün salonu, spor kompleksine durdurma.Danıştay 6.Dairesi AOÇ’deki eski bira fabrikası alanında yapılması planlanan TBMM Kongre Merkezi Kompleksi için yürütmeyi durdurma kararı verdi.Dava açan odalar kararı "Milletvekilleri AOÇ'deki düğün salonunda oynayamayacak" diye duyurdu.

14.03.2014Gündem
Karara rağmen durmadılar

Karara rağmen durmadılar

YENİ Başbakanlık Binası için tarihi SİT statüsünün değiştirilmesi kararını iptal eden Ankara 11.İdare Mahkemesi’nin kararına rağmen Söğütözü’ndeki inşaatın tüm hızıyla devam etmesi dikkat çekti.Karar taraflara önceki gün tebliğ edilirken, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Ankara Valiliği’ni inşaatı mühürlemesin istedi.

06.03.2014Ekonomi
Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel medya temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından çok önemli açıklamalar yaptı.Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna 'Şu an gündemimizde yok.Mevcut Cumhurbaşkanımız devam edebilir' dedi.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise Twitter'da yazdığı mesajlar ile cumhurbaşkanlığı adaylığı ve 'gidip orada oturacağım' sözlerinin doğru olmadığını söyledi.

05.03.2014Ekonomi
Erdoğan'dan Anıtkabir açıklaması

Erdoğan'dan Anıtkabir açıklaması

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, dün kış dönemi Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı öncesi yaptığı Anıtkabir ziyaretinde bu zamana kadar yapmadığı bir ziyarette bulundu.Anıtkabir komutanlık karargahını ziyaret eden Erdoğan, “İlkokuldan itibaren başlayarak çocuklara tarih bilincinin kazandırılması gerekir.Bu amaçla Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı’nın geçtiği yerlerin bir sistem ile gezdirilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

29.11.2013Gündem
Ata’ya akın

Ata’ya akın

Türk Milleti’ni yok olmaktan kurtaran, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlayışımızın 75.yıldönümü nedeniyle anan yüz binlerce vatandaş Anıtkabir’e akın etti.

12.11.2013Gündem
7'den 70'e

7'den 70'e

Milyonlar sokağa döküldü.El ele tutuşan on binler Ata’ya saygı zinciri oluşturdu.Anıtkabir, Selanik’teki ev doldu taştı.Türkiye, Atatürk’ün ölümünün 75’inci yılında Cumhuriyet tarihinin en büyük anmalarından birine sahne oldu.09.05’te irenlerin çalmasıyla birçok yerde hayat durdu.Sürücüler araçtan inip saygı duruşuna geçti.Yüz binler gün boyu Anıtkabir’e akın etti.

11.11.2013Gündem
Anıtkabir 60 yıl önceki gibi

Anıtkabir 60 yıl önceki gibi

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 75’nci yılında Anıtkabir'de düzenlenen devlet töreniyle anıldı.Anıtkabir, 10 Kasım 1953 yılında Atatürk'ün naaşının Etnografya Müzesinden Anıtkabire nakli sırasındaki törende olduğu gibi hazırlandı.

10.11.2013Gündem
Selanik treninde kriz

Selanik treninde kriz

ATATÜRK’ÜN ölümünün 75.Yılı nedeniyle Atatürk’ün Anma ve Barış sloganıyla dün trenle İstanbul’dan Selanik’e doğru yola çıkan Türk heyetinin yolculuğu tam bir krize dönüştü.

10.11.2013Gündem
Erdoğan:

Erdoğan: "Herkese göre farklı bir Atatürk yoktur"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, herkese göre farklı bir Atatürk olmadığını belirterek, Atatürk'ün bir ayrışmanın aracı olabilecek en son kişi olduğunu söyledi.Erdoğan; Gazi Mustafa Kemal'in adı kullanılarak toplumu kamplara ayırmaya çalışmanın, millete ve ortak değerlere hakaret olduğu gibi aziz hatırasına da haksızlık olduğunu ifade etti.Bu arada Erdoğan ve Arınç öğrenci evleri ile ilgili tartışmanın ardından ilk kez yan yana geldi.

10.11.2013Gündem
Giresunlular maket Anıtkabir'e koştu

Giresunlular maket Anıtkabir'e koştu

ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 75’inci yıldönümü nedeniyle Giresun Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı’na kurulan maket Anıtkabir’de yüzlerce insan saygı duruşunda bulundu.

10.11.2013Gündem
Atatürk için kurban kesip mevlit okutuyorlar

Atatürk için kurban kesip mevlit okutuyorlar

HATAY’ın İskenderun İlçesi’nde Taze Ailesi, her yıl olduğu gibi, Atatürk’ün ölüm yıldönümünde bu yıl da kurban kesip Mevlit okuttu.

10.11.2013Gündem
Rötara rağmen Selanik rekoru

Rötara rağmen Selanik rekoru

ATATÜRK’ün Selanik’te doğduğu evde düzenlenen 10 Kasım törenine katılmak için aralarında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları üyeleri ve gazetecilerin bulunduğu “Atatürk’ü Anma ve Barış Treni” önce Türk, ardından da Yunan hududunda pasaport işlemleri ve son olarak trenin patinaj yapması engeline takıldı.Atatürk'ün evi ise bu 10 Kasım'da iki bini aşkın ziyaretçi ile rekor kırdı.

10.11.2013Gündem
Ne mutlu Türküm diyene

Ne mutlu Türküm diyene

Taksim Atatürk Anıtı’nda, 75’inci ölüm yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere düzenlenen resmi törene cübbeleriyle katılan avukatlar, törenin ardından bir kez daha anıt önünde buluştu.

10.11.2013Gündem
Atatürk için kurban kesip mevlit okutuyorlar

Atatürk için kurban kesip mevlit okutuyorlar

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde Taze Ailesi, her yıl olduğu gibi, Atatürk’ün ölüm yıldönümünde bu yıl da kurban kesip Mevlit okuttu.

10.11.2013Gündem
Saatlerce kuyrukta beklediler

Saatlerce kuyrukta beklediler

3 yıl süren restorasyonun ardından önceki gün açılan Atatürk Evi Müzesi, özel otomobil ve turlarla Selanik’e gelenlerin akınına uğradı.

19.08.2013Dünya
Başbakan Erdoğan'dan gece 03:00 mitingi

Başbakan Erdoğan'dan gece 03:00 mitingi

Fas, Cezayir ve Tunus ziyaretinden dönen Başbakan Erdoğan'ı, Atatürk Havalimanı'nda binlerce kişi karşıladı.Erdoğan'ın uçağı TSİ ile gece yarısı saat 01.40 sıralarında Atatürk Havalimanı'na indi.Erdoğan burada miting meydanlarını aratmayan kalabalığa seslendi.Konuşmasında Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy'dan alıntılar yapan Erdoğan, "Bizim karşımıza dikilenler, bu hizmetler için değil, bu hizmeti kimler yapıyor, onun için dikildiler.Kim yapıyor? 'AK Parti yapıyor.AK Parti iktidarı yapıyor.Öyleyse biz bir yerden bir şeyler yapıp, sandıkta başaramadığımızı sandık dışı yollarla yapacağız' dediler'' diye konuştu.

07.06.2013Gezi Haberleri
Özden İnönü Toker Erzurum'da konuştu

Özden İnönü Toker Erzurum'da konuştu

ERZURUM Atatürk Üniversitesinin düzenlediği ’Lozan Antlaşmasının 90’ıncı Yıldönümüne Doğru’ konulu panele katılan 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün kızı Özden İnönü Toker, Atatürk ve eşi Latife Hanımın evliliklerinin devam etmemesinin nedenini, "Yani Latife Hanım Atatürk’ü bir vatan kurtaran olarak görmüş.Atatürk de onu idealindeki Türk çağdaş kadını olarak görmüş.Ama işte iki idealin bir evde yaşaması, karı kocalık başka birşey.Onun için böyle iki ideal insanın karı koca olarak yaşaması zor" dedi.

15.03.2013Gündem
Erdoğan'dan Atatürk açıklaması

Erdoğan'dan Atatürk açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.Erdoğan, Makedonya'da Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi'nin iki evinin restore çalışmalarının başladığını belirterek 'Başta CHP'iler olmak üzere Atatürk istismarcılarına bu iki hatıra evi ithaf ediyorum' dedi.İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

14.11.2012Gündem
Emekli çiftten 5 yılda devrialem

Emekli çiftten 5 yılda devrialem

Mersin’de emekli Hava Yarbay 63 yaşındaki Saygın Merdinler ile eşi emekli öğretmen 50 yaşındaki Kamuran Merdinler, Akdeniz’den yelken açarak dünya turuna çıktı.Yaklaşık 5 yılda 30 bin deniz mili mesafe kat etmeyi hedefleyen Merdinler çifti, gezmeyi çok sevdiklerini de söyledi.

22.07.2009Ankara
Emekli çift yelkenli tekneyle dünya turuna çıktı

Emekli çift yelkenli tekneyle dünya turuna çıktı

MERSİN'de emekli Hava Yarbay 63 yaşındaki Saygın Merdinler ile eşi emekli öğretmen 50 yaşındaki Kamuran Merdinler, Akdeniz’den yelken açarak dünya turuna çıktı.Yaklaşık 5 yılda 30 bin deniz mili mesafe kat etmeyi hedefleyen Merdinler çifti, gezmeyi çok sevdiklerini de söyledi.

20.07.2009Gündem
En çok istek alan 3 albüm

En çok istek alan 3 albüm

Okurlarımız her hafta, Hürriyet Cumartesi ekinde yayınlanan D&R Haftanın En Çok Satan 10 Yerli Albümü listesinden istediği albümü seçiyor, sms mesajı yolluyor.Oylamaya katılan okurlarımızdan 100 kişi, yapılan çekilişle istediği albümü kazanıyor.

25.04.2009Cumartesi
Bilkent’in altın çocukları

Bilkent’in altın çocukları

Bilkent Senfoni Orkestrası bu akşam Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri’nde küçük solistlere eşlik edecek.

24.04.2009Ankara
Yıldıztepe Şehitliği yenilenecek

Yıldıztepe Şehitliği yenilenecek

İzmir'in Urla ilçesinde Yüzbaşı Kemal ve Onbaşı Baki anısına yaptırılan Yıldıztepe Şehitliği'nin onarımı ve yenilenmesi amacıyla çalışma başlatıldığı bildirildi.

14.01.2009Gündem

Burada söylediklerimi bir Arap gazetesinde söyleyemem

Üyesi olduğumuz Mallarme Akademisi'nin Paris'teki bir ödül töreninde (1986) tanıştığımız zaman Adonis'in bana ilk sorusu ‘‘Müslüman ulusların durumu’’ olmuştu.Kendisinin çok iyi bildiği bu durum hakkında ne düşündüğümü öğrenerek beni değerlendirmek istiyordu belki.O günden bu yana dünyanın neresinde bir araya gelsek aynı soruya döndük ve yanıtlarını ele aldık.Neden?

18.10.2003Pazar
Malatyaspor, Süper Lig'de

Malatyaspor, Süper Lig'de

.Sakaryaspor'u penaltı atışları sonucunda 4-2 mağlup eden Malatyaspor, Süper Birinci Lig'e çıkmaya hak kazanan son takım oldu.Antalya Atat

03.06.2001Spor
Ligde üç maç daha var

Ligde üç maç daha var

.Türkiye 1.Futbol Ligi'nin 23.haftasında bugün üç maç daha oynanacak.Samsun 19 Mayıs Stadı: 19.00 Samsun-Bursa (Hakem: Ünsal Çimen, DigiTürk naklen), Antalya Atatürk Stadı: 14.00 Antalya-Adana (Hakem: Mustafa Kalkandelen), Siirt Atat

03.03.2001Spor
Basketbolda bayram mesajisi

Basketbolda bayram mesajisi

.KAF-KAF EVİNDE.Basketbol 1.Ligi'nde Pınar Karşıyaka ile Troy Pilsner bugün bayram mesaisine çıkacak.Antalya deplasmanında Muratpaşa Belediyespor'u farklı yenerek ligdeki üçüncü galibiyetini alan Pınar Karşıyaka, Atat

28.12.2000Spor
18 Yaş Altı Milliler İsrail'e yenildi

18 Yaş Altı Milliler İsrail'e yenildi

.Antalya’da yapılan 18 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası Ön Eleme Turu 4.Grup maçında İsrail Milli Takımı, Türk Milli Takımı’nı 1-0 yendi.San Marino ve Arnavutluk maçı ise Arnavutluk’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.Stat: Atat

03.12.2000Spor
Tekstilde de Çin’i aşmanın yolu teknolojiden geçiyor

Tekstilde de Çin’i aşmanın yolu teknolojiden geçiyor

‘DİKİŞSİZ GİYİM’ diye bir şeyin olduğunu biliyor muydunuz?.Geçtiğimiz kış aylarında yemekli bir davette yanyana düştüğümüz Atateks Şirketi’nin CEO’su İhsan Arslan anlatmasaydı haberim olmayacaktı.

22.07.2005Gila BENMAYOR
Mersin 2012'ye hazırlanıyor

Mersin 2012'ye hazırlanıyor

MERSİN 'e bu üçüncü gidişim.

04.10.2002Gila BENMAYOR
Dedikoducuların yersiz çabası

Dedikoducuların yersiz çabası

Ozan Güven’le ilişkisini noktalayan Yosun Güreli, Ali Sunal’la aşk yaşadığı iddiasına yanıt verdi: “Ali çok iyi arkadaşım, aramızda aşk yok.”

17.08.2012Gökhan KİMSESİZCAN
Kadri Şaman’ın yarım kalan destanı

Kadri Şaman’ın yarım kalan destanı

12 Haziran Perşembe günü telefonum çaldı.Varna’dan Sofya’ya dönüyorduk.Telefon eden, şair dostum Celal Soycan idi."Özdemir Abi, Kadri Şaman’ı biraz önce yitirdik!" dedi.

17.06.2008Özdemir İNCE
Mersin Uluslararası Müzik Festivali

Mersin Uluslararası Müzik Festivali

AVRUPA’nın saygın festivallerini bünyesinde toplayan "Avrupa Festivaller Birliği"nin 9 Haziran 2007 günü Brüksel’de yapılan genel kurul toplantısında Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Avrupa Festivaller Birliği’nin resmi üyesi oldu.

09.09.2007Özdemir İNCE
Mersin 5.Uluslararası Müzik Festivali

Mersin 5.Uluslararası Müzik Festivali

MERSİN 5.Uluslararası Müzik Festivali yarın Viyana Schloss Schöbrunn Orkestrası’nın konseri ile başlıyor.

20.09.2006Özdemir İNCE
“Medeniyetler buluşması”

“Medeniyetler buluşması”

Hürriyet gazetesi 1 Ocak 2004 günü “Medeniyetler Buluşması” kavramını ikinci kez manşete çıkardı.

05.01.2004Özdemir İNCE
Mersin Uluslararası Müzik Festivali

Mersin Uluslararası Müzik Festivali

YAZIMIN başlığı ‘‘Mersin Uluslararası Müzik Festivali’’ ama ben daha önce Hanri Atat' tan söz etmek istiyorum.

30.09.2003Özdemir İNCE
Kıbrıs'tan Venedik'e

Kıbrıs'tan Venedik'e

Yeniçağda hemen hemen yüz yıl boyunca şeker üretimini ellerinde tutan ve pazarlamasını yapan Cenovalılar, meyvelerin bozulmadan kalması için meyvelerden reçel ve marmelat yaparlardı.

14.11.2005Sahrap SOYSAL
Beypazarı kurusu mu galeta mı

Beypazarı kurusu mu galeta mı

Ankara’dan İstanbul’a taşındığımız 1991 yılından beri, orada alıştığım bir tadın, Beypazarı kurusunun yerini tutabilecek bir şey aradım durdum.

21.03.2005Sahrap SOYSAL
Genel Sağlık Sigortası çöküyor

Genel Sağlık Sigortası çöküyor

SGK 8 milyar TL’lik prim alacağından 300 milyon TL’yi tahsil edebildi.

05.02.2014Yalçın BAYER
Kıbrıs Loizidou Arestis, Orams davaları

Kıbrıs Loizidou Arestis, Orams davaları

EFENDİLER, Kıbrıs’a çok dikkat ediniz!.Kıbrıs düşmanın elinde bulunduğu sürece bu bölgenin ikmal yolları tıkanmıştır.Kıbrıs’a dikkat ediniz.Bu ada bizim için çok önemlidir.” (Mustafa Kemal Atatürk)

22.01.2010Yalçın BAYER
Günün sözü

Günün sözü

24.12.2005Yalçın BAYER