Atatürk Üniversitesi

 • İzzet ÇAPA

  İmam Çağdaş lezzetinin sırrı - atatürk üniversitesi
  İmam Çağdaş lezzetinin sırrı12.01.2015
  YazarlarYolu sevgiden geçen herkesin bir gün bir yerde Kayahan’la “buluşması” misali kebap ve baklava sevenler de bir gün mutlaka kendilerini İmam Çağdaş’ın lezzetlerine “teslim edecektir”.Ya da etmelidir.
 • ‘Anne Üniversitesi’ projesi hayata geçiyor - atatürk üniversitesi
  ‘Anne Üniversitesi’ projesi hayata geçiyor11.01.2015
  EğitimAtatürk Üniversitesi ve Yakutiye Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan "Anne Üniversitesi" projesi, 14 Şubat'ta hayata geçirilecek.
 • Kar üstünde Keşanlı Ali - atatürk üniversitesi
  Kar üstünde Keşanlı Ali26.12.2014
  KeyifErzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Tiyatro Bölümü öğrencileri, eksi 5 derece havada sokak tiyatrosu sahneledi.
 • ‘Kadir’i göz göre göre kör ettiler’ - atatürk üniversitesi
  ‘Kadir’i göz göre göre kör ettiler’20.12.2014
  Gündem6 yaşındaki Kadir, okulda dışarıya doğru açılan sınıf kapısının kolunun çarpması sonucu gözünden oldu.Ailesi, hem okuldan hem de Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarından şikâyetçi.
 • Öğrenci kavgasına polis müdahalesi: 3 yaralı, 30 gözaltı - atatürk üniversitesi
  Öğrenci kavgasına polis müdahalesi: 3 yaralı, 30 gözaltı19.12.2014
  GündemAtatürk Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarda 3 kişi yaralandı, 30 kişi gözaltına alındı.
 • AKTS ve Diploma Etiketi kazanan üniversiteler açıklandı - atatürk üniversitesi
  AKTS ve Diploma Etiketi kazanan üniversiteler açıklandı18.12.2014
  EğitimYÖK Başkanı Prof.Dr.Yekta Saraç Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) ile Diploma Eki (DE) Etiketi ve Erasmus Kalite Belgesi Ödül Töreni’ne katıldı.YÖK Başkanı Saraç, AKTS Etiketi ve Diploma Etiketi almaya hak kazanan yükseköğretim kurumlarını tebrik etti.
 • Spor yaparken olan ağrıya dikkat - atatürk üniversitesi
  Spor yaparken olan ağrıya dikkat17.12.2014
  SağlıkAtatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Serdar Sevimli, gribal enfeksiyonun getirmiş olduğu vücut üzerindeki etkilerin kalp krizini tetiklediğini, o yüzden kardiyovasküler hastalarının mutlaka grip aşısı olması gerektiğini söyledi.
 • Atatürk Üniversitesi’nden çift diploma imkanı - atatürk üniversitesi
  Atatürk Üniversitesi’nden çift diploma imkanı17.12.2014
  EğitimAtatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hikmet Koçak, FOM Hochschule işbirliğinde Berlin'de Almanca dilinde açtıkları işletme lisans programıyla devlet üniversitesi olarak ilk kez gurbetçi ve yabancı öğrencilere çift diploma imkanı sağladıklarını söyledi.
 • Bayburt İl Özel İdare 1 - 3 Fenerbahçe - atatürk üniversitesi
  Bayburt İl Özel İdare 1 - 3 Fenerbahçe15.12.2014
  FutbolZiraat Türkiye Kupası E Grubu'nda Fenerbahçe, konuk olduğu Bayburt Grup İl Özel İdare Gençlik ve Spor'u 3-1 mağlup etti.
 • Fenerbahçe'ye Bayburt'ta davul zurnalı karşılama - atatürk üniversitesi
  Fenerbahçe'ye Bayburt'ta davul zurnalı karşılama14.12.2014
  FutbolZiraat Türkiye Kupası'nda Bayburtspor ile yarın saat 13.30'da karşılaşacak olan Fenerbahçe'ye hem Erzurum hem de Bayburt'ta çoşkulu bir karşılama töreni düzenlendi.Uçakla Erzurum'a gelen sarı lacivertli kafile havalimanında çiçeklerle karşılanırken karayoluyla Bayburt'a geçerken yolu 'atlılar' tarafından kesildi ve davul zurna çalındı.
 • 26.Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu - atatürk üniversitesi
  26.Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu12.12.2014
  GündemAYDIN Doğan Vakfı (ADV) tarafından nitelikli medya çalışanı yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 26.Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı.33 üniversitenin İletişim Fakültelerinden Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında 1351 öğrencinin 1057 çalışma ile katıldığı yarışmada, Seçici Kurullar tarafından 19 üniversitenin 113 öğrencisi 64 proje ile ödüllere değer görüldü.
 • Yırca'da katledilen 6 bin 666 ağacı koruma görevi köylüye - atatürk üniversitesi
  Yırca'da katledilen 6 bin 666 ağacı koruma görevi köylüye08.12.2014
  GündemYırca Köyü'nde yaşanan zeytin ağacı katliamı Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı.Zeytinliklerini korumak isteyen köylüler jandarma tarafından engellenmiş, Kolin Grubu'nun güvenlik görevlilerince de tekme tokat dövülerek ağaçları kesilmişti.Zeytin ağaçlarını korumak isteyen köylülere engel olan devlet, aynı köylülere bu kez kesilen ağaçları koruma görevi verdi.
 • Atatürk Üniversitesi'nde ağaç kesimine mahkeme 'dur' dedi - atatürk üniversitesi
  Atatürk Üniversitesi'nde ağaç kesimine mahkeme 'dur' dedi08.12.2014
  GündemERZURUM Atatürk Üniversitesi’nin batı kampüsünde 'yol' açmak için yüzlerce ağacın kesilmesi yargıya taşındı.Erzurum Barosu’nun başvurusu üzerine 1’inci İdare Mahkemesi üniversitede ağaç kesimine yürütmeyi durdurma kararı verdi.Öğrenci sayısında artış olduğu için yeni fakülte binalarına ihtiyaç duyulduğunu savunan üniversite yönetimi, kesme nedenleri arasında ağaçların ’estetik’ olmamasını da gerekçe gösterdi.
 • Üniversitede ağaç kesimine mahkeme ‘dur’ dedi - atatürk üniversitesi
  Üniversitede ağaç kesimine mahkeme ‘dur’ dedi08.12.2014
  EğitimErzurum Atatürk Üniversitesi’nin batı kampüsünde ‘yol’ açmak için yüzlerce ağacın kesilmesi yargıya taşındı.Erzurum Barosu’nun başvurusu üzerine 1’inci İdare Mahkemesi üniversitede ağaç kesimine yürütmeyi durdurma kararı verdi.Öğrenci sayısında artış olduğu için yeni fakülte binalarına ihtiyaç duyulduğunu savunan üniversite yönetimi, kesme nedenleri arasında ağaçların ‘estetik’ olmamasını da gerekçe gösterdi.
 • Kardeşine tecavüzle suçlanan imam görevden alındı - atatürk üniversitesi
  Kardeşine tecavüzle suçlanan imam görevden alındı03.12.2014
  AvrupaERZURUM’da kız kardeşleri 23 yaşındaki H.B.’ye tecavüz ettikleri iddiasıyla 27 yaşındaki M.B.ile 29 yaşındaki ağabeyi A.B.’nin tutuksuz olarak yargılanmalarına devam edildi.İmam olan A.B.görevinden alınırken, mahkeme H.B.hakkında yeniden ruh sağlığıyla ilgili rapor alınmasına karar verdi.
 • Fethullah Gülen'in kardeşi vefat etti - atatürk üniversitesi
  Fethullah Gülen'in kardeşi vefat etti28.11.2014
  GündemFethullah Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen,(72) Erzurum'da bir süredir tedavi gördüğü Özel Şifa Hastanesi'nde sabah saatlerinde vefat etti.
 • 'Kadını hizaya sokan zihniyet' - atatürk üniversitesi
  'Kadını hizaya sokan zihniyet'26.11.2014
  SağlıkTürkiye’de son 10 yılda kadına şiddet, taciz ve tecavüz 14 kat arttı.Son 4 yılda işlenen kadın cinayeti sayısı 800’den fazla.Ne yazık ki kat edilmesi gereken çok yol olmasına rağmen, cinayetler, şiddet, tecavüz, taciz gittikçe artıyor.Bugün ’25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Günü.’
 • Eşini dövüp, zorla cinsel ilişkiye giren kocaya hapis - atatürk üniversitesi
  Eşini dövüp, zorla cinsel ilişkiye giren kocaya hapis18.11.2014
  GündemERZURUM’da eşinin ayaklarını çarşafla, kollarını ise başörtüsü ile bağladıktan sonra dövüp zorla ilişkiye girmekle suçlanan İ.H., 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
 • Fırçalarken bu müzikleri dinleyin - atatürk üniversitesi
  Fırçalarken bu müzikleri dinleyin18.11.2014
  SağlıkAtatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Alparslan Dilsiz, diş ve diş eti hastalıklarının birçok genel kronik hastalığa neden olduğunu belirterek, "Diş fırçalama süresi önemli.En az 3 dakika olmalı.Bu süreyi uzatabilmek için diş fırçalarken sevdiğiniz müzikleri dinleyin" dedi.
 • YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu - atatürk üniversitesi
  YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu13.11.2014
  EğitimYÖK Başkanlığı’na Prof.Dr.Yekta Saraç’ın atanmasının ardından boşalan Başkan Vekilliği’ne, Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr.Yavuz Atar atandı.Prof.Dr.Saraç Başkanlığı’nda toplanan Genel Kurul’da, 14 devlet üniversitesinde yapılan seçimle rektör adayları arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere, her üniversite için 3’er aday da belirlendi.Ayrıca devlet üniversitelerin 40 fakültesine dekan atamaları da yapıldı.Bazı vakıf üniversitelerinin rektör ve dekan adayları için de olumlu görüş bildirildi.
 • Çocukları artık konuşabilecek - atatürk üniversitesi
  Çocukları artık konuşabilecek06.11.2014
  SağlıkErzurum'da işitme yetisini tamamen yitiren 3 çocuğa, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalı tarafından biyonik kulak (koklear implant) uygulamasının ardından ilk ses testi yapıldı.
 • Cinsel taciz sanığı doçent: Mağdurum, iftiraya uğradım - atatürk üniversitesi
  Cinsel taciz sanığı doçent: Mağdurum, iftiraya uğradım04.11.2014
  GündemERZURUM’da yüksek lisansa başvurmak isteyen kız öğrenciye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç.Dr.A.A., "Mağdure ifadesi beni çok üzüyor.Mağdur var, o da benim.İftiraya uğradım" dedi.
 • Rapor değişti, ceza 10 yıla düştü - atatürk üniversitesi
  Rapor değişti, ceza 10 yıla düştü02.11.2014
  AvrupaERZURUM’da 2 kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddiasıyla 25 yıl hapis cezasına çarptırılan hizmetli 58 yaşındaki hizmetli Rahmi Y.hakkındaki karar Yargıtay tarafından raporların tek hekim tarafından verilmesi nedeniyle bozuldu.Daha önce iki kız çocuğunun ruh sağlığının bozulduğu yönünde rapor verilirken, Adli Tıp Kurumu çocuklardan N.D.’nin ruh sağlığının etkilendiğini ancak bozulmadığını bildirdi.Yeni raporlar üzerine Rahmi Y., iki çocuğa yönelik cinsel istismar suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • PROF.aranıyor - atatürk üniversitesi
  PROF.aranıyor27.10.2014
  GündemYÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya’nın Türkiye genelinde 45 bin öğretim elemanı açığı olduğunu açıklamasının ardından bazı üniversitelerin kendi kadrosunda hiç profesör olmadığı ortaya çıktı.YÖK’ün istatistiklerine göre Gümüşhane Üniversitesi’nde rektör de dahil olmak üzere hiç kadrolu profesör yok.Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde 2, Hakkâri Üniversitesi’nde ise 3 kadrolu profesör var.
 • PROF.aranıyor - atatürk üniversitesi
  PROF.aranıyor27.10.2014
  EğitimYÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya’nın Türkiye genelinde 45 bin öğretim elemanı açığı olduğunu açıklamasının ardından bazı üniversitelerin kendi kadrosunda hiç profesör olmadığı ortaya çıktı.YÖK’ün istatistiklerine göre Gümüşhane Üniversitesi’nde rektör de dahil olmak üzere hiç kadrolu profesör yok.Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde 2, Hakkâri Üniversitesi’nde ise 3 kadrolu profesör var.
 • Emekli olduğu üniversiteye anaokulu yaptırdı - atatürk üniversitesi
  Emekli olduğu üniversiteye anaokulu yaptırdı24.10.2014
  EğitimAtatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde uzun süre görev yaptıktan sonra 2000 yılında emekli olan Prof.Dr.Celalettin Atamanalp, üniversitedeki görevlilerin çocukları için 800 metrekarelik alanda adını taşıyan anaokulu yaptırdı.
 • Üniversitelilerden formasyon eylemi - atatürk üniversitesi
  Üniversitelilerden formasyon eylemi22.10.2014
  EğitimAtatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri pedagojik formasyon verilmesi için fakülte önünde eylem yaptı.
 • Matematik öğretmeni okulda hizmetli olarak çalışıyor - atatürk üniversitesi
  Matematik öğretmeni okulda hizmetli olarak çalışıyor20.10.2014
  GündemSAMSUN’un Ladik İlçesi’nde 27 yaşındaki Kamil Ertaş, üniversite okurken KPSS’ye girip hizmetli kadrosu ile çalışmaya başladı.Çalışarak yüksek öğrenimini sürdüren Ertaş, matematik öğretmeni olarak mezun oldu.Kurum içi atama ile öğretmenlik mesleğine geçmeyi planlayan Ertaş’ın hayali, bakanlığın bu yönetmeliği kaldırması ile suya düştü.Ladik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmetli olarak çalışan Ertaş, öğretmen olabilmek için bu yıl girdiği KPSS’den ise yeterli puanı alamadı.
 • Üniversite mezunu ama okulda hizmetli - atatürk üniversitesi
  Üniversite mezunu ama okulda hizmetli20.10.2014
  EğitimSamsun’un Ladik İlçesi’nde 27 yaşındaki Kamil Ertaş, üniversite okurken KPSS’ye girip hizmetli kadrosu ile çalışmaya başladı.Çalışarak yüksek öğrenimini sürdüren Ertaş, matematik öğretmeni olarak mezun oldu.Kurum içi atama ile öğretmenlik mesleğine geçmeyi planlayan Ertaş’ın hayali, bakanlığın bu yönetmeliği kaldırması ile suya düştü.Ladik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmetli olarak çalışan Ertaş, öğretmen olabilmek için bu yıl girdiği KPSS’den ise yeterli puanı alamadı.
 • 'Sevginin teması' bu oyundan geçiyor - atatürk üniversitesi
  'Sevginin teması' bu oyundan geçiyor15.10.2014
  KeyifGeçtiğimiz oyun sezonunda Müziksiz Evin Konukları oyunundaki başarılı performansıyla ‘Sadri Alışık Komedi, Müzikli Oyun ve Müzikal Dalında En İyi Kadın Oyuncu’, ‘Direklerararası En İyi Kadın Oyuncu’ ‘Ekin Yazı Dostları Yılın Kadın Oyunu’ ödüllerini almış tiyatronun ve TV dizilerinin sevilen oyuncusu ÖzgeÖzder,oyundaki rolü için, ‘ Elli küsur oyun oynadık.Ama hala her sahneye çıkışımda yüreğim titriyor.’ Diyor.
 • Sınavsız ikinci üniversiteye 43 bin kayıt - atatürk üniversitesi
  Sınavsız ikinci üniversiteye 43 bin kayıt14.10.2014
  EğitimErzurum Atatürk Üniversitesi’ne bağlı Açık Öğretim Fakültesi’nin Dekanı Prof.Dr.Üstün Özen, sınavsız ikinci üniversitenin büyük bir şans olduğunu, 43 bin kişinin kayıt yaptırdığını açıkladı.Kayıtlar 17 Ekim’de sona eriyor.
 • Üniversitelilere çift diploma şansı - atatürk üniversitesi
  Üniversitelilere çift diploma şansı13.10.2014
  EğitimAlmanya’nın en büyük özel üniversitelerinden FOM Hochschule ile Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi’nin ortaklaşa kurduğu ATAFOM, İşletme alanında Almanca lisans programına Berlin’de 8 Aralık günü öğretime başlayacak.ATAFOM’da Türkçe, Almanca, İngilizce öğrenecek üniversiteliler, FOM ve Atatürk Üniversiteleri’nin diplomasını alacak ve Türk - Alman firmalarında iş bulacak.
 • Doğa ile mücadele - atatürk üniversitesi
  Doğa ile mücadele09.10.2014
  AnkaraErzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Mustafa Bulat, insanoğlunun doğa ile mücadelesini yansıtan 20 heykeli Ankara'da sergileyecek.
 • Erkek kalbi 60 yaşına kadar daha fazla risk altında - atatürk üniversitesi
  Erkek kalbi 60 yaşına kadar daha fazla risk altında08.10.2014
  SağlıkAtatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Serdar Sevimli, kalp damar hastalıklarının erkeklerde daha sık görüldüğünü belirterek, "60'lı yaşlarda kadınlarla erkekler arasındaki bu fark kaybolmakta" dedi.
 • Kocasını sokak ortasında tabancayla vurdu - atatürk üniversitesi
  Kocasını sokak ortasında tabancayla vurdu22.09.2014
  GündemERZURUM’da Kezban K., kendisini aldattığı iddiasıyla eşi Ersin K.’yı sokak ortasında tabancayla vuran Kezban K., başından ayrılmadı ve cep telefonundan 112 Acil Servisi arayıp, "Burada bir pisliği vurdum.Gelin alın" dedi.
 • Hayat için çalan telefonu rüya sandı - atatürk üniversitesi
  Hayat için çalan telefonu rüya sandı22.09.2014
  SağlıkErzurum'da 7 yıldır diyalize giren ve hastalığının son evresinde olan Mehmet Ali Polat, "uygun böbreğin" bulunduğuna dair Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Merkezi tarafından aranan telefonu, rüya sandı.
 • Mete Tamer OMUR

  Akademisyenlikten köfteciliğe pastanecilikten hastaneciliğe - atatürk üniversitesi
  Akademisyenlikten köfteciliğe pastanecilikten hastaneciliğe20.09.2014
  Yazarlar
 • "Jet hızıyla" karaciğer nakli - atatürk üniversitesi
  "Jet hızıyla" karaciğer nakli18.09.2014
  SağlıkAtatürk Üniversitesi Organ Nakli Merkezi ekibi, Giresun'da bağışlanan organları çıkararak, jet ambulansla Erzurum'a getirerek, ameliyat da dahil toplam 5,5 saat içerisinde karaciğeri yeniden nakletmeyi başardı.
 • Rektörler yarışı kızıştı - atatürk üniversitesi
  Rektörler yarışı kızıştı11.09.2014
  EgeMANİSA Celal Bayar Üniversitesi'nde (CBÜ) Ekim ayı içerisinde yapılması beklenen rektörlük seçiminde aday olduğunu açıklayan Prof.Dr.Nurettin Lüleci, "Ben de varım" dedi.Toplam 6 adayın bulunduğu rektörlük yarışında Lüleci, kendisine destek veren akademik üyelere baskı yapıldığını iddia etti.
 • Rektörlük yarışı hızlandı - atatürk üniversitesi
  Rektörlük yarışı hızlandı10.09.2014
  EğitimManisa Celal Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) Ekim ayı içerisinde yapılması beklenen rektörlük seçiminde aday olduğunu açıklayan Prof.Dr.Nurettin Lüleci, "Ben de varım" dedi.Toplam 6 adayın bulunduğu rektörlük yarışında Lüleci, kendisine destek veren akademik üyelere baskı yapıldığını iddia etti.
 • ‘Ağaç sulayan’ doçente dava - atatürk üniversitesi
  ‘Ağaç sulayan’ doçente dava06.09.2014
  GündemERZURUM’da yüksek lisansa başvurmak isteyen öğrencisi S.T.’ye (27) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç.Dr.A.A.hakkında 22.5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • Doçente öğrencisine ’cinsel saldırı’ davası açıldı - atatürk üniversitesi
  Doçente öğrencisine ’cinsel saldırı’ davası açıldı05.09.2014
  GündemERZURUM’da yüksek lisansa başvurmak isteyen öğrencisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 5 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç.Dr.A.A.hakkında 22.5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.27 yaşındaki öğrenci S.T., A.A.’nın kendisini gül toplama bahanesiyle bahçesine götürüp, zorla ters ilişkiye girdiğini öne sürdü.
 • Üniversite kayıtları e-devlet üzerinden yapılabilecek - atatürk üniversitesi
  Üniversite kayıtları e-devlet üzerinden yapılabilecek25.08.2014
  EğitimTÜRKSAT ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), üniversite kayıtları öncesi, öğrencilere büyük kolaylık sağlayacağı düşünülen e-kayıt uygulamasını hayata geçiriyor.Üniversiteyi kazanan öğrenciler, e-devlet kapısı ile internet üzerinden kayıt yaptırabilecek.
 • Profesör Bingür Sönmez'e silahlı saldırı - atatürk üniversitesi
  Profesör Bingür Sönmez'e silahlı saldırı23.08.2014
  GündemÜNLÜ kalp cerrahı Prof.Dr.Bingür Sönmez, bu sabah Sarıkamış’ta silahlı saldırıya uğradı.Kol ve bacağından yaralanan Prof.Dr.Bingür Sönmez tedavi altına alınırken, saldırıyı gerçekleştiren Sarıkamış eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen tutuklanarak cezaevine gönderildi.Saldırı anından hemen sonrasına ait görüntüler yaşanan dehşeti gösterdi.Özbilen'in avukatı, "Müvekkilim Bingür Sönmez ile tokalaşmak istemiş.Sönmez’in korumaları bunu yanlış anlamış ve müvekkilime saldırmış.Müvekkilim de kendisini korumak amacıyla yere ateş etmiş, doğrudan hedef alarak ateş etmemiştir" dedi.
 • E-kayıt 32 üniversitede başlayacak - atatürk üniversitesi
  E-kayıt 32 üniversitede başlayacak18.08.2014
  GündemÜniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler, YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında, bu yıl ilk kez 32 üniversiteye Elektronik Kayıt (e-kayıt) yapılabilecek.
 • E-kayıt 32 üniversitede başlayacak - atatürk üniversitesi
  E-kayıt 32 üniversitede başlayacak18.08.2014
  EğitimÜniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler, YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında, bu yıl ilk kez 32 üniversiteye Elektronik Kayıt (e-kayıt) yapılabilecek.
 • Doğan HIZLAN

  Bilge Seyidoğlu’nun ardından - atatürk üniversitesi
  Bilge Seyidoğlu’nun ardından12.08.2014
  YazarlarBİR edebiyat ve bilim insanı Bilge Seyidoğlu bugün sonsuzluğa uğurlanıyor.
 • Ecza deposu sahibi öğretim üyesine şok suçlama - atatürk üniversitesi
  Ecza deposu sahibi öğretim üyesine şok suçlama08.08.2014
  EkonomiAdana, Erzurum, Hatay, Adıyaman, Kars gibi bir çok ilde bulunan 150'ye yakın eczane 'dolandırıcılık' suçlamasında bulundu.İddiaya göre mal aldıkları ecza deposu kendilerinden 100 milyon liraya yakın çek ve senet topladı; piyasaya verdi.Piyasaya sürülen çek ve senetler birer birer icraya konuldu.Suçlanan ecza deposunun sahiplerinden Emrah T.ise aynı zamanda Erzurum'da öğretim üyeliği yaptığı belirlendi.
 • Erzurum'daki atlama kuleleri hakkında rapor hazırlandı - atatürk üniversitesi
  Erzurum'daki atlama kuleleri hakkında rapor hazırlandı06.08.2014
  Spor DiğerTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO), heyelan sonucunda 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Olimpiyatları için inşa edilen atlama kulelerinde meydana gelen çökme ile ilgili gözleme dayalı ön rapor hazırladı.
 • DER SPİEGEL, TÜRKÇE ÇIKINCA YOK SATTI - atatürk üniversitesi
  DER SPİEGEL, TÜRKÇE ÇIKINCA YOK SATTI04.08.2014
  AvrupaALMANYA’nın ünlü dergisi Der Spiegel, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Eroğan’ı kapağına taşıdı.Derginin Erdoğan ile ilgili 16 sayfalık bölümü Türkçe ve Almanca yayınlanınca, Bodrum’daki gazete bayilerinde turistler ve yerli tatilciler bulmakta zorlandı.
içinde

Atatürk Üniversitesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz