Atatürk Üniversitesi


 • PROF.aranıyoratatürk üniversitesi -

  PROF.aranıyor28.10.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya’nın Türkiye genelinde 45 bin öğretim elemanı açığı olduğunu açıklamasının ardından bazı üniversitelerin kendi kadrosunda hiç profesör olmadığı ortaya çıktı.YÖK’ün istatistiklerine göre Gümüşhane Üniversitesi’nde rektör de dahil olmak üzere hiç kadrolu profesör yok.Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde 2, Hakkâri Üniversitesi’nde ise 3 kadrolu profesör var.
 • PROF.aranıyoratatürk üniversitesi -

  PROF.aranıyor27.10.2014

  GÜNDEM

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya’nın Türkiye genelinde 45 bin öğretim elemanı açığı olduğunu açıklamasının ardından bazı üniversitelerin kendi kadrosunda hiç profesör olmadığı ortaya çıktı.YÖK’ün istatistiklerine göre Gümüşhane Üniversitesi’nde rektör de dahil olmak üzere hiç kadrolu profesör yok.Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde 2, Hakkâri Üniversitesi’nde ise 3 kadrolu profesör var.
 • Emekli olduğu üniversiteye anaokulu yaptırdıatatürk üniversitesi -

  Emekli olduğu üniversiteye anaokulu yaptırdı25.10.2014

  Eğitim

  Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde uzun süre görev yaptıktan sonra 2000 yılında emekli olan Prof.Dr.Celalettin Atamanalp, üniversitedeki görevlilerin çocukları için 800 metrekarelik alanda adını taşıyan anaokulu yaptırdı.
 • Üniversitelilerden formasyon eylemiatatürk üniversitesi -

  Üniversitelilerden formasyon eylemi23.10.2014

  Eğitim

  Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri pedagojik formasyon verilmesi için fakülte önünde eylem yaptı.
 • Matematik öğretmeni okulda hizmetli olarak çalışıyoratatürk üniversitesi -

  Matematik öğretmeni okulda hizmetli olarak çalışıyor21.10.2014

  GÜNDEM

  SAMSUN’un Ladik İlçesi’nde 27 yaşındaki Kamil Ertaş, üniversite okurken KPSS’ye girip hizmetli kadrosu ile çalışmaya başladı.Çalışarak yüksek öğrenimini sürdüren Ertaş, matematik öğretmeni olarak mezun oldu.Kurum içi atama ile öğretmenlik mesleğine geçmeyi planlayan Ertaş’ın hayali, bakanlığın bu yönetmeliği kaldırması ile suya düştü.Ladik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmetli olarak çalışan Ertaş, öğretmen olabilmek için bu yıl girdiği KPSS’den ise yeterli puanı alamadı.
 • Üniversite mezunu ama okulda hizmetliatatürk üniversitesi -

  Üniversite mezunu ama okulda hizmetli21.10.2014

  Eğitim

  Samsun’un Ladik İlçesi’nde 27 yaşındaki Kamil Ertaş, üniversite okurken KPSS’ye girip hizmetli kadrosu ile çalışmaya başladı.Çalışarak yüksek öğrenimini sürdüren Ertaş, matematik öğretmeni olarak mezun oldu.Kurum içi atama ile öğretmenlik mesleğine geçmeyi planlayan Ertaş’ın hayali, bakanlığın bu yönetmeliği kaldırması ile suya düştü.Ladik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmetli olarak çalışan Ertaş, öğretmen olabilmek için bu yıl girdiği KPSS’den ise yeterli puanı alamadı.
 • 'Sevginin teması' bu oyundan geçiyoratatürk üniversitesi -

  'Sevginin teması' bu oyundan geçiyor15.10.2014

  Keyif

  Geçtiğimiz oyun sezonunda Müziksiz Evin Konukları oyunundaki başarılı performansıyla ‘Sadri Alışık Komedi, Müzikli Oyun ve Müzikal Dalında En İyi Kadın Oyuncu’, ‘Direklerararası En İyi Kadın Oyuncu’ ‘Ekin Yazı Dostları Yılın Kadın Oyunu’ ödüllerini almış tiyatronun ve TV dizilerinin sevilen oyuncusu ÖzgeÖzder,oyundaki rolü için, ‘ Elli küsur oyun oynadık.Ama hala her sahneye çıkışımda yüreğim titriyor.’ Diyor.
 • Sınavsız ikinci üniversiteye 43 bin kayıtatatürk üniversitesi -

  Sınavsız ikinci üniversiteye 43 bin kayıt14.10.2014

  Eğitim

  Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne bağlı Açık Öğretim Fakültesi’nin Dekanı Prof.Dr.Üstün Özen, sınavsız ikinci üniversitenin büyük bir şans olduğunu, 43 bin kişinin kayıt yaptırdığını açıkladı.Kayıtlar 17 Ekim’de sona eriyor.
 • Üniversitelilere çift diploma şansıatatürk üniversitesi -

  Üniversitelilere çift diploma şansı14.10.2014

  Eğitim

  Almanya’nın en büyük özel üniversitelerinden FOM Hochschule ile Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi’nin ortaklaşa kurduğu ATAFOM, İşletme alanında Almanca lisans programına Berlin’de 8 Aralık günü öğretime başlayacak.ATAFOM’da Türkçe, Almanca, İngilizce öğrenecek üniversiteliler, FOM ve Atatürk Üniversiteleri’nin diplomasını alacak ve Türk - Alman firmalarında iş bulacak.
 • Doğa ile mücadeleatatürk üniversitesi -

  Doğa ile mücadele09.10.2014

  Ankara

  Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Mustafa Bulat, insanoğlunun doğa ile mücadelesini yansıtan 20 heykeli Ankara'da sergileyecek.
 • Erkek kalbi 60 yaşına kadar daha fazla risk altındaatatürk üniversitesi -

  Erkek kalbi 60 yaşına kadar daha fazla risk altında08.10.2014

  Sağlık

  Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Serdar Sevimli, kalp damar hastalıklarının erkeklerde daha sık görüldüğünü belirterek, "60'lı yaşlarda kadınlarla erkekler arasındaki bu fark kaybolmakta" dedi.
 • Kocasını sokak ortasında tabancayla vurduatatürk üniversitesi -

  Kocasını sokak ortasında tabancayla vurdu22.09.2014

  Gündem2008

  ERZURUM’da Kezban K., kendisini aldattığı iddiasıyla eşi Ersin K.’yı sokak ortasında tabancayla vuran Kezban K., başından ayrılmadı ve cep telefonundan 112 Acil Servisi arayıp, "Burada bir pisliği vurdum.Gelin alın" dedi.
 • Hayat için çalan telefonu rüya sandıatatürk üniversitesi -

  Hayat için çalan telefonu rüya sandı22.09.2014

  Sağlık

  Erzurum'da 7 yıldır diyalize giren ve hastalığının son evresinde olan Mehmet Ali Polat, "uygun böbreğin" bulunduğuna dair Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Merkezi tarafından aranan telefonu, rüya sandı.
 • Mete Tamer OMUR

  Akademisyenlikten köfteciliğe pastanecilikten hastaneciliğeatatürk üniversitesi -

  Akademisyenlikten köfteciliğe pastanecilikten hastaneciliğe20.09.2014

  Yazarlar

 • "Jet hızıyla" karaciğer nakliatatürk üniversitesi -

  "Jet hızıyla" karaciğer nakli18.09.2014

  Sağlık

  Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Merkezi ekibi, Giresun'da bağışlanan organları çıkararak, jet ambulansla Erzurum'a getirerek, ameliyat da dahil toplam 5,5 saat içerisinde karaciğeri yeniden nakletmeyi başardı.
 • Rektörler yarışı kızıştıatatürk üniversitesi -

  Rektörler yarışı kızıştı10.09.2014

  Ege

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesi'nde (CBÜ) Ekim ayı içerisinde yapılması beklenen rektörlük seçiminde aday olduğunu açıklayan Prof.Dr.Nurettin Lüleci, "Ben de varım" dedi.Toplam 6 adayın bulunduğu rektörlük yarışında Lüleci, kendisine destek veren akademik üyelere baskı yapıldığını iddia etti.
 • Rektörlük yarışı hızlandıatatürk üniversitesi -

  Rektörlük yarışı hızlandı10.09.2014

  Eğitim

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) Ekim ayı içerisinde yapılması beklenen rektörlük seçiminde aday olduğunu açıklayan Prof.Dr.Nurettin Lüleci, "Ben de varım" dedi.Toplam 6 adayın bulunduğu rektörlük yarışında Lüleci, kendisine destek veren akademik üyelere baskı yapıldığını iddia etti.
 • ‘Ağaç sulayan’ doçente davaatatürk üniversitesi -

  ‘Ağaç sulayan’ doçente dava06.09.2014

  Gündem2008

  ERZURUM’da yüksek lisansa başvurmak isteyen öğrencisi S.T.’ye (27) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç.Dr.A.A.hakkında 22.5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • Doçente öğrencisine ’cinsel saldırı’ davası açıldıatatürk üniversitesi -

  Doçente öğrencisine ’cinsel saldırı’ davası açıldı05.09.2014

  Gündem2008

  ERZURUM’da yüksek lisansa başvurmak isteyen öğrencisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 5 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç.Dr.A.A.hakkında 22.5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.27 yaşındaki öğrenci S.T., A.A.’nın kendisini gül toplama bahanesiyle bahçesine götürüp, zorla ters ilişkiye girdiğini öne sürdü.
 • Üniversite kayıtları e-devlet üzerinden yapılabilecekatatürk üniversitesi -

  Üniversite kayıtları e-devlet üzerinden yapılabilecek25.08.2014

  Eğitim

  TÜRKSAT ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), üniversite kayıtları öncesi, öğrencilere büyük kolaylık sağlayacağı düşünülen e-kayıt uygulamasını hayata geçiriyor.Üniversiteyi kazanan öğrenciler, e-devlet kapısı ile internet üzerinden kayıt yaptırabilecek.
 • Profesör Bingür Sönmez'e silahlı saldırıatatürk üniversitesi -

  Profesör Bingür Sönmez'e silahlı saldırı23.08.2014

  Gündem2008

  ÜNLÜ kalp cerrahı Prof.Dr.Bingür Sönmez, bu sabah Sarıkamış’ta silahlı saldırıya uğradı.Kol ve bacağından yaralanan Prof.Dr.Bingür Sönmez tedavi altına alınırken, saldırıyı gerçekleştiren Sarıkamış eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen tutuklanarak cezaevine gönderildi.Saldırı anından hemen sonrasına ait görüntüler yaşanan dehşeti gösterdi.Özbilen'in avukatı, "Müvekkilim Bingür Sönmez ile tokalaşmak istemiş.Sönmez’in korumaları bunu yanlış anlamış ve müvekkilime saldırmış.Müvekkilim de kendisini korumak amacıyla yere ateş etmiş, doğrudan hedef alarak ateş etmemiştir" dedi.
 • E-kayıt 32 üniversitede başlayacakatatürk üniversitesi -

  E-kayıt 32 üniversitede başlayacak18.08.2014

  Eğitim

  Üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler, YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında, bu yıl ilk kez 32 üniversiteye Elektronik Kayıt (e-kayıt) yapılabilecek.
 • E-kayıt 32 üniversitede başlayacakatatürk üniversitesi -

  E-kayıt 32 üniversitede başlayacak18.08.2014

  Gündem2008

  Üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler, YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında, bu yıl ilk kez 32 üniversiteye Elektronik Kayıt (e-kayıt) yapılabilecek.
 • Doğan HIZLAN

  Bilge Seyidoğlu’nun ardındanatatürk üniversitesi -

  Bilge Seyidoğlu’nun ardından12.08.2014

  Yazarlar

  BİR edebiyat ve bilim insanı Bilge Seyidoğlu bugün sonsuzluğa uğurlanıyor.
 • Ecza deposu sahibi öğretim üyesine şok suçlamaatatürk üniversitesi -

  Ecza deposu sahibi öğretim üyesine şok suçlama07.08.2014

  Ekonomi

  Adana, Erzurum, Hatay, Adıyaman, Kars gibi bir çok ilde bulunan 150'ye yakın eczane 'dolandırıcılık' suçlamasında bulundu.İddiaya göre mal aldıkları ecza deposu kendilerinden 100 milyon liraya yakın çek ve senet topladı; piyasaya verdi.Piyasaya sürülen çek ve senetler birer birer icraya konuldu.Suçlanan ecza deposunun sahiplerinden Emrah T.ise aynı zamanda Erzurum'da öğretim üyeliği yaptığı belirlendi.
 • Erzurum'daki atlama kuleleri hakkında rapor hazırlandıatatürk üniversitesi -

  Erzurum'daki atlama kuleleri hakkında rapor hazırlandı06.08.2014

  Spor Diğer

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO), heyelan sonucunda 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Olimpiyatları için inşa edilen atlama kulelerinde meydana gelen çökme ile ilgili gözleme dayalı ön rapor hazırladı.
 • Telefonla konuşurken yıldırım çarptıatatürk üniversitesi -

  Telefonla konuşurken yıldırım çarptı04.08.2014

  Gündem2008

  Erzurum’un İspir İlçesi’ne bağlı Karakaya Köyü’nde Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2’nci sınıf öğrencisi Emre Yurdakul dün, amcası Cevdet Yurdakul ile birlikte ot biçmeye gitti.
 • DER SPİEGEL, TÜRKÇE ÇIKINCA YOK SATTIatatürk üniversitesi -

  DER SPİEGEL, TÜRKÇE ÇIKINCA YOK SATTI04.08.2014

  Avrupa

  ALMANYA’nın ünlü dergisi Der Spiegel, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Eroğan’ı kapağına taşıdı.Derginin Erdoğan ile ilgili 16 sayfalık bölümü Türkçe ve Almanca yayınlanınca, Bodrum’daki gazete bayilerinde turistler ve yerli tatilciler bulmakta zorlandı.
 • Telefonla konuşurken yıldırım çarptıatatürk üniversitesi -

  Telefonla konuşurken yıldırım çarptı03.08.2014

  Gündem2008

  İspir ilçesinde bir üniversite öğrencisi, cep telefonuyla görüştüğü sırada yıldırım isabet etmesi sonucu öldü.
 • 10 numara yağın insan ve çevre sağlığına da ölümcül etkisi varatatürk üniversitesi -

  10 numara yağın insan ve çevre sağlığına da ölümcül etkisi var01.08.2014

  Ekonomi

  10 numara yağ ile yollarda ‘bomba’ gibi dolaşan araçlar, canlı sağlığına da büyük zarar veriyor.10 numara yağın özellikle şehir içi araçlarda kullanımıyla oluşan gazlar insan akciğerine yapışıyor.Bazı balık türlerini de öldürüyor.
 • Öküz damarı kalbin kurtarıcısı olduatatürk üniversitesi -

  Öküz damarı kalbin kurtarıcısı oldu01.08.2014

  Sağlık

  ATATÜRK Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Organ Nakil Merkezi Müdürü Prof.Dr.Bülent Aydınlı, damar tıkanıklığı ve sirozlu hastalara karaciğer nakli sırasında zorluklar görüldüğü belirtildi.Dünyadaki bazı organ nakil merkezlerinde bu durumun ameliyata engel olarak görüldüğüne dikkat çeken Prof.Dr.Aydınlı, aynı durumda olan 10’un üzerinde hastanın damarlarını açarak ameliyat ettiklerini ve başarılı olduklarını bildirdi.
 • Atatürk Üniversitesi’ne sınavla 230 öğrenci alınacakatatürk üniversitesi -

  Atatürk Üniversitesi’ne sınavla 230 öğrenci alınacak31.07.2014

  Eğitim

  Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine özel yetenek sınavı ile 230 öğrenci alınacak.
 • Stevia bitkisiyle tatlı dondurma ürettiatatürk üniversitesi -

  Stevia bitkisiyle tatlı dondurma üretti30.07.2014

  Ekonomi

  Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Salih Özdemir, yaptığı bilimsel çalışma kapsamında, obez ve diyabet hastaları için çay şekeri yerine stevia bitkisiyle tatlı dondurma üretti.
 • 111 rektörden 11 dilde Gazze bildirisiatatürk üniversitesi -

  111 rektörden 11 dilde Gazze bildirisi23.07.2014

  Eğitim

  Türkiye'deki 111 üniversite rektörü, yayımladıkları ortak bildiride, İsrail'in, aralarında masum çocuk ve kadınların da bulunduğu 500'den fazla sivil Filistinlinin hayatını kaybettiği, binlercesinin yaralandığı, uluslararası hukuka ve temel insan haklarına aykırı saldırılarını nefretle kınadı.
 • Rektörler Karadenizli çıktıatatürk üniversitesi -

  Rektörler Karadenizli çıktı20.07.2014

  Eğitim

  Türkiye'deki mevcut üniversite rektörlerini sosyo-demografik özellikleri bakımından değerlendiren ilk çalışma yapıldı.Çalışmada, rektörlerin Karadeniz ve İç Anadolu doğumlu oldukları, daha çok İstanbul, Atatürk ve Ankara üniversitelerinden mezun oldukları belirlendi.Ayrıca vakıf üniversitelerindeki 64 rektörün 7'si kadın iken devlet üniversitelerinde 104 rektörün 7'si kadınlardan oluşuyor.
 • 87 rektörden İsrail açıklamasıatatürk üniversitesi -

  87 rektörden İsrail açıklaması19.07.2014

  Gündem2008

  Türkiye'de 87 üniversitenin rektörü, ortak bir deklarasyon yayımlayarak, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını kınadı.
 • Doçent ‘bahçeden’ serbestatatürk üniversitesi -

  Doçent ‘bahçeden’ serbest18.07.2014

  Gündem2008

  ERZURUM’da öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görevli öğretim üyesi Doç.Dr.Alimurat A.tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 • PKK eylem yapan annenin oğlunu serbest bıraktıatatürk üniversitesi -

  PKK eylem yapan annenin oğlunu serbest bıraktı18.07.2014

  Gündem2008

  PKK, Diyarbakır’da çocuklarının dağa kaçırıldığı gerekçesiyle eylem yapan annelerden Latife Bozoğlu’nun oğlu 21 yaşındaki Sedat Bozoğlu’nu serbest bıraktı.
 • Türkiye facianın eşiğinden dönmüşatatürk üniversitesi -

  Türkiye facianın eşiğinden dönmüş18.07.2014

  Ekonomi

  Erzurum Cumhuriyet Savcılığı, kayakla atlama kuleleriyle ilgili soruşturma başlattı.Cumhuriyet savcısının nezaretinde inceleme yapan bilirkişi, atlama kulelerinin inşasında birden çok ihmal belirledi.Söz konusu ihmaller arasında çöken pistlerin zemin etüdü yapılmadan inşa edildiği, pistleri ayakta tutan beton zeminin içindeki çelik kazıkların 25 ila 50 metre derinlikte olması gerekirken, yığma toprak üzerine 1 metre çelik kazıklar kullanıldığı belirtildi.
 • Cinsel saldırı iddiasıyla tutuklanan doçent serbestatatürk üniversitesi -

  Cinsel saldırı iddiasıyla tutuklanan doçent serbest17.07.2014

  Gündem2008

  Erzurum’da öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde bölüm başkanı Doç.Dr.A.A., cezaevinde 5 gün kaldıktan sonra Adli Tıp raporu ve dinlenen tanık beyanlarının lehine çıkması nedeniyle tahliye oldu.
 • Erzurum'da polisin vurduğu çocuk öldüatatürk üniversitesi -

  Erzurum'da polisin vurduğu çocuk öldü16.07.2014

  Gündem2008

  Erzurum’da otomobili ile çarpıp telef ettiği bir ineğin sahipleri tarafından linç edilmek istenen sürücüyü polis, iki kişiyi silahla yaralayarak kurtarabildi.Polisin tabancayla vurduğu çocuklardan biri yaşamını yitirdi.
 • İnek öldü ortalık karıştıatatürk üniversitesi -

  İnek öldü ortalık karıştı16.07.2014

  Gündem2008

  ERZURUM'da otomobili ile çarpıp telef ettiği bir ineğin sahipleri tarafından linç edilmek istenen sürücüyü polis, iki kişiyi silahla yaralayarak kurtarabildi.
 • Erzurum'da atlama kulelerinin çökme görüntüleri ortaya çıktıatatürk üniversitesi -

  Erzurum'da atlama kulelerinin çökme görüntüleri ortaya çıktı15.07.2014

  Gündem2008

  25’inci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için Erzurum’un Palandöken İlçesi Kiremitliktepe’de yaptırılan Türkiye’nin ilk ve tek kayakla atlama kulelerinde meydana gelen heyelanla ilgili soruşturmaya başlandı.Erzurum’a kış oyunları ile birlikte yaklaşık 650 milyon lira harcandığını belirten Erzurumlular, "Sadece atlama kuleleri değil, kış turizminde umudumuz da çöktü" dedi.Göçük sırasında bazı görevlilerin cep telefonları ile çektiği göçük anı görüntüleri basına dağıtıldı.Panik kameralara saniye saniye yansıdı.
 • Doçente istismar hapsiatatürk üniversitesi -

  Doçente istismar hapsi15.07.2014

  Gündem2008

  Yüksek lisans yapmak isteyen S.T., konuşmak için gittiği hocası Doç.Dr.Alimurat A.’nın bahçesinde defalarca cinsel saldırıya uğradığını iddia etti.Hoca ise ağaçları sularken S.T.’nin kendisinin pantolonunu indirdiğini söyledi.
 • Bingöl'deki yüzen ada çocuk bahçesi olduatatürk üniversitesi -

  Bingöl'deki yüzen ada çocuk bahçesi oldu14.07.2014

  Keyif

  ERZURUM Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr.İhsan Bulut, Bingöl’deki yüzen adanın çocuk bahçesine dönüştürüldüğünü söyledi.
 • Cinsel istismardan tutuklanan doçent: Ağaç sulamaya gittik, pantolonumu indirdiatatürk üniversitesi -

  Cinsel istismardan tutuklanan doçent: Ağaç sulamaya gittik, pantolonumu indirdi14.07.2014

  Gündem2008

  Erzurum’da öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde bir bölüm başkanı da olan Doç.Dr.A.A., "Öğrencim S.T., yüksek lisansa başvuru yapmak istiyordu.Programa başvuru fazla olduğu için başka bölüme başvurmasını söyledim.Zorla otomobilime bindi.Dadaşkent’te bulunan bahçeme gittik.Ağaçları sularken yanıma yaklaştı ve beni öptü.Pantolonumu çıkardı.Sonra boş bulunduğunu belirterek özür diledi.Yüksek lisansa alınmadığı için böyle bir şey yaptığını düşünüyorum" dedi.
 • Doçent, "cinsel istismar"dan tutuklandıatatürk üniversitesi -

  Doçent, "cinsel istismar"dan tutuklandı12.07.2014

  Gündem2008

  Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde görevli öğretim üyesi öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.
 • Kararı halk verecekatatürk üniversitesi -

  Kararı halk verecek09.07.2014

  Gündem2008

  ORDU’da iki yıl önce düzenlenen Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu’na katılan sanatçıların yaptığı ve ‘müstehcenlik’ tartışmalarına konu olan heykellerin konuldukları park ve caddelerden kaldırılıp kaldırılmayacağına halk karar verecek.
 • Saldırıya uğrayan heykeller kaldırılsın mı anketiatatürk üniversitesi -

  Saldırıya uğrayan heykeller kaldırılsın mı anketi08.07.2014

  Keyif

  Ordu'nun Altınordu İlçesi'ndeki parklarda bulunan ve içlerinde kadın figürü de olan heykellerin, sürekli tahrip edilmesi belediyeyi harekete geçirdi.Altınordu İlçe Belediye Başkanı AK Partili Engin Tekintaş, "Heykeller tahrip edilince çok şikayet alıyoruz.Heykellerin kaldırılıp- kaldırılmayacağı konusunu yapacağımız anket sonucuna göre değerlendireceğiz" dedi.
 • Türkiye'nin en girişimci üniversitesi ODTÜ olduatatürk üniversitesi -

  Türkiye'nin en girişimci üniversitesi ODTÜ oldu04.07.2014

  Ankara

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın açıkladığı, 'Üniversiteler Arası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi'ne göre, Türkiye'nin en girişimci 50 üniversitesi arasında birinci geçen yılda olduğu gibi yine Ortadoğu ve Teknik Üniversitesi (ODTÜ) oldu.
içinde

Atatürk Üniversitesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz