Atamalar

 • Torba’dan atama formülü - atamalar
  Torba’dan atama formülü19.01.2015
  Gündem16 Ocak Cuma günü Meclis’e verilen ‘Torba teklif’te yer alan “İlçe milli eğitim müdürü ve üstü kadrolara yapılacak atamalarda görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı uygulanmaz” ifadeleri ortalığı karıştırdı.Bir yandan bakanlığın sınav yapmadan şube müdürü atamak istemesine itiraz edilirken, diğer yandan da ‘sadece sözlü sınavla atandıkları’ gerekçesiyle Danıştay’ın ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdiği 1709 şube müdürü ataması ile ilgili yargı kararının uygulanmayacağı savunuluyor.
 • Torba’dan atama formülü - atamalar
  Torba’dan atama formülü19.01.2015
  Eğitim16 Ocak Cuma günü Meclis’e verilen ‘Torba teklif’te yer alan “İlçe milli eğitim müdürü ve üstü kadrolara yapılacak atamalarda görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı uygulanmaz” ifadeleri ortalığı karıştırdı.Bir yandan bakanlığın sınav yapmadan şube müdürü atamak istemesine itiraz edilirken, diğer yandan da ‘sadece sözlü sınavla atandıkları’ gerekçesiyle Danıştay’ın ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdiği 1709 şube müdürü ataması ile ilgili yargı kararının uygulanmayacağı savunuluyor.
 • Tunceli Baro Başkanı'na 6 yıl hapis - atamalar
  Tunceli Baro Başkanı'na 6 yıl hapis19.01.2015
  GündemTunceli Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe’ye Maoist Komünist Partisi (MKP) üyeliği iddiasıyla verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezası onandı.Baro Başkanı Yeşiltepe’nin davaya ilişkin itirazı kabul edilmezse 12 Eylül askeri darbesinde tutuklanan İstanbul Baro Başkanı Orhan Adli Apaydın’dan sonra cezaevine giren ikinci baro başkanı olacak.
 • ' Savunma hakkını savunmayı sonuna kadar takip edeceğim' - atamalar
  ' Savunma hakkını savunmayı sonuna kadar takip edeceğim'19.01.2015
  GündemMaoist Komünist Partisi (MKP) üyeliği iddiasıyla kendisine verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezasının onanmasına tepki gösteren Tunceli Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe, " Başsavcılığın evrensel hukuk değerleriyle bağdaşmayan hak ve özgürlükleri ayaklar altına alan, savunma hakkını mahkum eden bu kararın kaldırılması ve infazın durdurulması talebiyle Yargıtay 9’uncu Ceza Dairesi’ne itiraz edeceğini umuyoruz.Savunma hakkını savunmak için Anayasa Mahkemesi dahil, tüm yasal yollara başvuracağım" dedi.
 • Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor - atamalar
  Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor18.01.2015
  GündemOkul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 23 Ocak Cuma'dan itibaren yarı yıl tatiline girecek.
 • Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor - atamalar
  Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor18.01.2015
  EğitimOkul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 23 Ocak Cuma'dan itibaren yarı yıl tatiline girecek.
 • Reşat KUTUCULAR

  Mühendis feryadı - atamalar
  Mühendis feryadı18.01.2015
  Yazarlar
 • Taha AKYOL

  ‘Uyumlu Yargı’ - atamalar
  ‘Uyumlu Yargı’16.01.2015
  YazarlarYARGI emin adımlarla “yürütmeyle uyum”lu hale getiriliyor.
 • CHP İl Başkanı Keskin: Ankara’da tüm kapıları çalacağız - atamalar
  CHP İl Başkanı Keskin: Ankara’da tüm kapıları çalacağız15.01.2015
  AnkaraCHP’nin yeni Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, önceliklerinin CHP’nin üreten yüzünü Ankara’da halka göstermek olduğunu söyledi ve ekledi: “Ankara’da ulaşabildiğimiz tüm kapıları çalacak, neler sunduğumuzu ilk ağızdan anlatacağız.Türkiye gerçeğine uygun siyaset yaparak tüm çevrelerin oyuna talip olacağız” dedi.
 • Cüneyt Çakır: Acaba onlar maç veriyor da biz mi anlamıyoruz! - atamalar
  Cüneyt Çakır: Acaba onlar maç veriyor da biz mi anlamıyoruz!14.01.2015
  Futbol2014 Dünya Kupası'nda maç yöneten Cüneyt Çakır, "Turnuvaya gittiğimizde ilk maç için tam 7 gün bekledik.Bir ara 'acaba bize maç veriyorlar da biz mi anlamıyoruz' diye Bahattin Ongun'a sordum" dedi.
 • 'AVM Yasası'nda flaş gelişme - atamalar
  'AVM Yasası'nda flaş gelişme13.01.2015
  EkonomiAlışveriş merkezlerine ilişkin düzenlemeyi de içeren Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.Alışveriş merkezlerinde, acil tıbbi müdahale ünitesi, ibadet yeri, bebek bakım odası, çocuk oyun alanı gibi ortak kullanım alanları oluşturulacak.Yasada perakende işletmelerin bir kısmının ya da tamamının çalışma saatleri, meslek kuruluşlarının müşterek teklifi üzerine yetkili idarenin görüşü alınarak vali tarafından belirlenebilecek.
 • Sağlıkta kadrolaşma tepkisi - atamalar
  Sağlıkta kadrolaşma tepkisi12.01.2015
  EgeSAĞLIK ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi tarafıdan düzenlenen basın toplantısında, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nde hükümet yanlısı kadrolaşmaya gidildiği belirtilerek bu duruma tepki gösterildi.
 • İtiraz 20 TL - atamalar
  İtiraz 20 TL05.01.2015
  GündemANAYASA Mahkemesi’nin kararına rağmen geçen hafta, sınavlarda çıkan soruların tamamını açıklamayacağını duyuran ÖSYM, isteyenlerin soruların bilimsel açıdan incelenmesi için başvuru yapabileceğini açıkladı.Ancak inceleme isteği adaylara pahalıya patlayacak.Çünkü bir soruya itirazın bedeli 20 TL.
 • Özür durumu atama başvuruları başladı - atamalar
  Özür durumu atama başvuruları başladı04.01.2015
  EğitimÖğretmenlerin yarıyıl tatili il içi ve iller arası özür durumuna bağlı atamaları için başvurular başladı.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Yerel özerklik için sen ne diyorsun? - atamalar
  Yerel özerklik için sen ne diyorsun?02.01.2015
  YazarlarSELAHATTİN Demirtaş’tan çok önemli bir ‘özerklik tanımlaması’ aktarmıştım.
 • Türkiye Psikiyatri Derneği'nden savaş mağdurları için açıklama - atamalar
  Türkiye Psikiyatri Derneği'nden savaş mağdurları için açıklama01.01.2015
  SağlıkKuşaktan kuşağa geçen ruhsal travmalar, insan ruhunda onulmaz yaralar, ani kayıplar, şiddet, tecavüz ve daha birçok problem.Savaş mağdurlarının hayatları, savaştan kurtulmuş olsalar bile çok zor.Türkiye Psikiyatri Derneği de ülkemizde resmi kayıtlara göre sayıları 1 milyonu aşan mültecilerin sağlık durumlarıyla ilgili bir rapor hazırladı ve yapılması gerekenlere dikkat çekti.
 • Tolga TANIŞ

  2014’ün sembolü gay başkonsolos - atamalar
  2014’ün sembolü gay başkonsolos27.12.2014
  YazarlarGEÇEN yılın eylül ayında Washington’ın semtlerinden Palisades’de bir davetteydim.
 • Bakan Elvan'dan 3.Havalimanı açıklaması - atamalar
  Bakan Elvan'dan 3.Havalimanı açıklaması25.12.2014
  EkonomiUlaştırma ve Habercilik Bakanı Lütfü Elvan, 3.’üncü havalimanı inşaatı sahasında açıklamalarda bulunuyor.Bakan Elvan sahanın gerçekten bataklık olduğunu ancak dünyada havalimanı inşaatlarının bataklık zemine yapılabildiğini kaydetti.Bataklık zemini kurutma konusunda detay veren Elvan "Havalimanı sahasının dörtte üçlük bölümü bataklık konumunda, taban zemini çok sağlam olan bir yapıda değil.Zemini sağlamlaştırmak için dünyada da kullanılan Wick Drain tekniği kullanıyoruz" dedi.
 • Karayolları'nda deprem yaşanıyor - atamalar
  Karayolları'nda deprem yaşanıyor24.12.2014
  GündemKarayolları Genel Müdür yardımcısı ve 6 Daire Başkanı görevden alındı.Karayoları Genel Müdürü Cahit Turhan, izne ayrıldı.Turhan'ın görevden alınacağı konuşulurken, bunun yapılabilmesi için Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzalarının yer aldığı üçlü kararname çıkarılması gerekiyor.
 • Öğretmenlere eş durumu atamalarında 3 yıl şartı uygulanmayacak - atamalar
  Öğretmenlere eş durumu atamalarında 3 yıl şartı uygulanmayacak24.12.2014
  GündemMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla öğretmenlerin yarıyıl tatili il içi ve iller arası özür durumuna bağlı atamaları için başvurular, 5 Ocak'ta alınmaya başlayacak.
 • Öğretmenlere eş durumu atamalarında 3 yıl şartı uygulanmayacak - atamalar
  Öğretmenlere eş durumu atamalarında 3 yıl şartı uygulanmayacak24.12.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla öğretmenlerin yarıyıl tatili il içi ve iller arası özür durumuna bağlı atamaları için başvurular, 5 Ocak'ta alınmaya başlayacak.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bilimi mahalle baskısından kurtarmalıyız - atamalar
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bilimi mahalle baskısından kurtarmalıyız23.12.2014
  EğitimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bilimi devletin ve siyasetin müdahalesinden, yargının müdahalesinden olduğu kadar mahalle baskısından da kurtarıp daha da özgür bir zemine kavuşturmak zorundayız" dedi.49.TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.Ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2014 yılı TÜBİTAK ödüllerine hak kazanan bilim insanlarını tebrik ederek, başarılarının artarak devam etmesini diledi.
 • Taha AKYOL

  Adalet sistemi - atamalar
  Adalet sistemi23.12.2014
  YazarlarHSYK tarafından Yargıtay’a yapılan atamalar konusunda gazetelerde haberler çıkıyor.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Tarihe kim nasıl kalacak - atamalar
  Tarihe kim nasıl kalacak18.12.2014
  YazarlarRAKAMLAR uçuşuyor, kavramlar dans ediyor.
 • CHP'den Karayalçın açıklaması - atamalar
  CHP'den Karayalçın açıklaması17.12.2014
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, eski Genel Başkanlardan Murat Karayalçın'ın İstanbul İl Başkanlığına getirildiğini bildirdi.
 • Rauf TAMER

  Fena şeyler - atamalar
  Fena şeyler17.12.2014
  YazarlarBelli ki iç hesaplaşmalar, adından da anlaşılacağı üzre içerden sızdırılan bilgilerle besleniyor.?Muhbirden çok ne var?
 • Yalçın DOĞAN

  Sivil darbenin şifresi - atamalar
  Sivil darbenin şifresi16.12.2014
  Yazarlar“ÜÇ el bombası, bir sis bombası, iki tabanca, örgütsel doküman, gizli örgüt, Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmak, darbe yapmak.”
 • Etyen Mahçupyan: Laik-sünni kesimde problem aynı: Aydınlar düzeysiz - atamalar
  Etyen Mahçupyan: Laik-sünni kesimde problem aynı: Aydınlar düzeysiz14.12.2014
  GündemEtyen Mahçupyan yaklaşık bir buçuk ay önce Başbakan Davutoğlu’nun başdanışmanı olarak atandı.
 • Yeni ‘VIP’ iddiası - atamalar
  Yeni ‘VIP’ iddiası14.12.2014
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, aralarında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çalışma ekibinde yer alan bazı isimlerin çocukları ve akrabalarının da bulunduğu yeni bir atama listesi açıkladı.Koç, 24 kişilik listeyle ilgili CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:
 • "Bireysel özgürlükler için devlet iktidarı sınırlandırılmalı" - atamalar
  "Bireysel özgürlükler için devlet iktidarı sınırlandırılmalı"13.12.2014
  GündemDEMOKRASİ ve İnsan Hakları Haftası dolayısıyla Demokrasi Denetçileri Derneği’nce “Türkiye Demokrasisinde Güncel Gelişmeler” konulu panel düzenlendi.
 • Deniz SİPAHİ

  İZFAŞ Genel Müdürlüğü artık neden daha önemli - atamalar
  İZFAŞ Genel Müdürlüğü artık neden daha önemli11.12.2014
  Yazarlar
 • Gölge kabine tartışması - atamalar
  Gölge kabine tartışması11.12.2014
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Anayasa’nın “Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nin kuruluşu, teşkilat ve çalışma esasları, personel atama işlemleri Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile düzenlenir” diyen 107.maddesine dayanarak, Cumhurbaşkanlığı teşkilatını kararname ile değiştirmesi, “Saray’da gölge kabine mi kuruluyor?” tartışmasını tetikledi.
 • Taha AKYOL

  Güven sorunu - atamalar
  Güven sorunu10.12.2014
  YazarlarADALET Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, “makul şüphe” kavramının hukukumuzda yeni bir şey olmadığını, Avrupa hukukunda da yaygın bir kavram olduğunu söylüyor.
 • İl başkanı torpiliyle jandarma komutanı atama devri başlıyor - atamalar
  İl başkanı torpiliyle jandarma komutanı atama devri başlıyor04.12.2014
  GündemCHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, TBMM İçişleri Alt Komisyonu’nda görüşülmeye başlanan Güvenlik Paketi’ne tepki gösterdi, “AKP’nin devletteki bürokrat atamaları da göz önüne alınırsa, AKP il ya da ilçe başkanından kağıt getirerek jandarma komutanı atama devri başlayacaktır, vatandaş bunlara nasıl güvenecek, nasıl güvenlik bekleyecek?” dedi.
 • 358 öğretmen kadrosu için son gün - atamalar
  358 öğretmen kadrosu için son gün04.12.2014
  EğitimMEB 358 boş kontenjan için 15 alanda öğretmen ataması yapacak.1 Aralık’ta başlayan başvurular bugün sona erecek.
 • Dramatik düşüş - atamalar
  Dramatik düşüş03.12.2014
  EkonomiUluslararası Şeffaflık Örgütü’nün, ‘2014 Yolsuzluk Algı Endeksi’ne göre, Türkiye yolsuzluk konusunda son 6 yıldaki ilerlemesini ‘sıfırlayarak’ 50 puandan 45 puana düşerken, 11 sıra birden geriledi.2013 yılında 53’üncü sırada yer alan Türkiye, 2014’te 175 ülke arasında en büyük düşüşü yaşayarak 64’üncü sırada yer aldı.
 • Taha AKYOL

  Nereden nereye? - atamalar
  Nereden nereye?03.12.2014
  YazarlarULUSLARARASI Şeffaflık Örgütü, dün açıkladığı “Yolsuzluk Algı Endeksi”nde Türkiye’nin sırasını 11 basamak birden düşürdü.
 • 358 kontenjana 15 alanda öğretmen atanacak - atamalar
  358 kontenjana 15 alanda öğretmen atanacak01.12.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı 358 boş kontenjan için 15 alanda öğretmen ataması yapacak.
 • Ek öğretmen ataması için başvurular başladı - atamalar
  Ek öğretmen ataması için başvurular başladı30.11.2014
  EğitimMEB'in, eylül ayında yaptığı 40 bin öğretmen atamasında boş kalan 358 kadro için başvurular başladı.Bugün başlayan başvurular, 5 Aralık akşamı sona erecek.
 • MEB 358 öğretmen atayacak - atamalar
  MEB 358 öğretmen atayacak26.11.2014
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), eylülde yapılan 40 bin öğretmen atamasında boş kalan 358 kadro için atama yapacak.
 • MEB 358 öğretmen atayacak - atamalar
  MEB 358 öğretmen atayacak26.11.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), eylülde yapılan 40 bin öğretmen atamasında boş kalan 358 kadro için atama yapacak.
 • Gezi Davası'nda CHP'li gençlere AK Partili avukat - atamalar
  Gezi Davası'nda CHP'li gençlere AK Partili avukat26.11.2014
  GündemManisa'nın Akhisar İlçesi'ndeki Gezi Parkı eylemlerinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla 83 sanığın yargılandığı davanın duruşmasında ilginç bir durum yaşandı.Ceza Muhakemesi Kanunu'na (CMK) göre Otomatik CMK Atama Sistemi (OCAS) üzerinden sanıklar arasındaki CHP'li iki genç için AK Partili avukat Bahadır Yenişehirlioğlu'nun atanması şaşkınlık yarattı.Erdoğan'a yakınlığıyla tanınan Yenişehirlioğlu, gençleri savunmasının etik olmayacağını belirtti.Dava bittikten sonra iki genç, Yenişehirlioğlu için azil dilekçesi verdi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan Öğretmenler Günü müjdesi! - atamalar
  Başbakan Davutoğlu'ndan Öğretmenler Günü müjdesi!23.11.2014
  GündemHayatlarını eğitim vermeye adamış ve bunun için yurdun dört bir tarafında özveriyle çalışan öğretmenlerin icra ettikleri görevlerin onurlandırıldığı Öğretmenler Günü bugün kutlandı.Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir jest yaptı ve Doodle yaptı.Başbakan Davutoğlu, Öğretmenler Günü'nde müjdeli bir haber verdi.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan öğretmenlere atama müjdesi - atamalar
  Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan öğretmenlere atama müjdesi23.11.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı konuşmada Ocak ayında 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını söyledi.
 • Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? İşte en yeni açıklama ve son atamada aranan şartlar - atamalar
  Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? İşte en yeni açıklama ve son atamada aranan şartlar23.11.2014
  GündemBirçok kişiyi ilgilendiren öğretmen atamaları hakkında en son açıklamayı Başbakan Davutoğlu yaptı.
 • Öğretmen adaylarını sevindiren tweet - atamalar
  Öğretmen adaylarını sevindiren tweet21.11.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabından öğretmen adaylarına atama müjdesi verdi.
 • Adli yıl açılış töreni kalktı - atamalar
  Adli yıl açılış töreni kalktı12.11.2014
  GündemTBMM Adalet Komisyonu’nda yargı paketinin ikinci gün görüşmelerinde uzun tartışmaların ardından Yargıtay’da 1 Eylül’de adli yıl açılış töreni yapılması kaldırıldı.
 • Türk Telekom’dan İstanbul açılımı - atamalar
  Türk Telekom’dan İstanbul açılımı09.11.2014
  EkonomiÖzelleştirilmeye rağmen Ankaralı kamu şirketi görüntüsünden bir türlü kurtulamayan Türk Telekom yönetim anlamında Ankara’dan iyice uzaklaşıyor.Şirket “Operasyon, Müşteri İlişkileri, Regulasyon ve Satın Alma” birimlerini de Ankara’dan İstanbul’a taşıdı.Böylece Ankara yönetim biriminde “şef” seviyesinde yönetici kalmadı.
 • Felsefe öğretmeni adayları Meclis'te - atamalar
  Felsefe öğretmeni adayları Meclis'te09.11.2014
  EğitimCHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, öğretmen atamalarında taban puanlarında farklılıklar bulunduğunu söyledi.Baydar, "Atanamayan felsefe öğretmenleri için bıçak kemiğe dayanmış değil, kesmiş durumda" dedi.
 • Siyasi kadro yaratıyorlar - atamalar
  Siyasi kadro yaratıyorlar04.11.2014
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Devlet hastanelerindeki doktorlara da profesörlük yolunun açılması’ önerisine Türk Tabipleri Birliği’nden akademik sistemin temelinden sarsılacağı itirazı geldi.TTB Başkanı Bayazıt İlhan, “Sağlık Bilimleri Üniversitesi kuruyorlar.Tamamen Sağlık Bakanlığı’nın kontrolünde olacak.Akademik yükselmeler de siyasi iradenin tekelinde olacak.Böyle bir yapılanma akademik özgürlüğe ve özerkliğe aykırı.Bu doğrudan üniversitenin siyasi iradenin kontrolüne verilmesi anlamına geliyor” dedi.
içinde

Atamalar


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz