MENÜ
Arşiv

Atamalar

Atamalar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atamalar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.527 Atamalar haberi bulunmuştur.

Atamalar Haberleri

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri binlerce öğretmen adayı tarafından merakla bekleniyordu. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri bugün itibariyle adayların erişimine açıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvurular bilindiği üzere 15-21 Mart 2017 tarihleri arasında yapılmıştı. Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak?

28.3.2017Eğitim
Ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır Branş dağılımı listesi

Ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Branş dağılımı listesi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) internet sitesinden 'Sözleşmeli öğretmenliğe ek atama' müjdesi verdi. Duyuruya göre sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak. Peki, ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Hangi branşlarda kaç tane atama yapılacak? İşte, öğretmen atama branş dağılımı ve detayları!

26.3.2017Eğitim
Ek öğretmen ataması başvurusu nasıl yapılır Branş dağılımı nasıl olacak

Ek öğretmen ataması başvurusu nasıl yapılır? Branş dağılımı nasıl olacak?

Ek öğretmen ataması için başvuru süreci başlıyor. Sözleşmeli öğretmen ataması için başvuruda bulunan, sözlü mülakat esnasında 60 puan ve üzeri almasına karşın atanamayan adaylar, sözleşmeli öğretmen ek ataması başvurusunda bulunabilecek. Peki, sözleşmeli öğretmen ek ataması başvurusu nasıl yapılacak? Kimler bu başvurudan faydalanabilecek? İşte, merak edilen o detaylar

24.3.2017Eğitim
Erdoğana yanıt: Atatürk hiçbir zaman tek adam olmadı

Erdoğan'a yanıt: Atatürk hiçbir zaman tek adam olmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Tek adam, Mustafa Kemal’e hakaret” sözlerine, “Atatürk hiçbir zaman tek adam olmadı. Kendilerine gerekçe olarak Atatürk’ü göstermek istiyorlar. Önce tarihi okusunlar” diyerek yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, dün Ordu ve Samsun’da temaslarda bulundu. Uçakta gazetecilere özetle şunları söyledi:

20.3.2017Gündem
Numan Kurtulmuştan üs iddiasıyla ilgili açıklama geldi.

Numan Kurtulmuş'tan 'üs' iddiasıyla ilgili açıklama geldi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar kurulu toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Kurtulmuş, terörden zarar gören Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Hakkarili çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi ile ilgili kararın Bakanlar Kurulu tarafından imzalandığını açıkladı.

20.3.2017Gündem
Sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 başvurusu için saatler kaldı

Sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 başvurusu için saatler kaldı!

Sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 yılının ilk müracaatı ile adaylarda heyecana neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl toplam 20 bin 127 öğretmenin kadroya alınacağının bildirilmesiyle birlikte, başvuru tarihi için beklenti başladı. Sözleşmeli öğretmen ataması sözlü mülakatlarının ne zaman yapılacağını merak eden adaylar, ön başvuruları ile birlikte bu detaylara erişebilecek. İşte, 2017 sözleşmeli öğretmen atamaları ve detayları

14.3.2017Eğitim
Boyner Perakende’ye 173 milyon TL yatırım

Boyner Perakende’ye 173 milyon TL yatırım

Boyner Perakende’ye 173 milyon TL yatırım

10.3.2017İstanbul
Sabancı CEO Göçmen: Sabancı Holdingde yeni etap başlıyor

Sabancı CEO Göçmen: Sabancı Holding'de yeni etap başlıyor

Sabancı CEO Göçmen: Sabancı Holding'de yeni etap başlıyor

8.3.2017İstanbul
Kılıçdaroğlundan Almanyaya tepki

Kılıçdaroğlu'ndan Almanya'ya tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Sivas dernekleri ile biraya geldi. Kılıçdaroğlu, toplantıya yaptığı konuşmada Almanya'nın Bakan Bozdağ'ın toplantısını iptal etmesine tepki gösterdi.

3.3.2017Gündem
7000 bekçi alımı için aranan şartlar neler İstanbul Emniyet Müdürlüğü bekçi alımı başvurusu

7000 bekçi alımı için aranan şartlar neler? İstanbul Emniyet Müdürlüğü bekçi alımı başvurusu

7000 bekçi alımı başvuruları için aranan şartlar ve istenen belgeleri binlerce lise mezunu vatandaş merakla bekliyordu. Bekçi alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay öncelikli olmak üzere 7 bin bekçi alımı yapılacağını belirtti. Peki, 7000 bekçi alımı için aranan şartlar ve istenen belgeler neler?

1.3.2017Gündem
Eğitim- Sen: Rektör Hoşcoşkunun tüm işlemleri geri çekilsin

Eğitim- Sen: Rektör Hoşcoşkun'un tüm işlemleri geri çekilsin

Eğitim- Sen: Rektör Hoşcoşkun'un tüm işlemleri geri çekilsin

1.3.2017İzmir
Beyaz Saray ile Pentagon gerilimi

Beyaz Saray ile Pentagon gerilimi

AMERİKAN Wall Street Journal gazetesinde yer alan bir makaleye göre Trump yönetiminin ağır toplarından olan Savunma Bakanı James Mattis ile Beyaz Saray arasında atamalar konusunda ayrışmalar yaşanıyor. Emekli general olan Mattis, atama konusunda ideolojik bir yaklaşım sergilemiyor ve bakanlık personeli içinde hem Cumhuriyetçilerin hem Demokratların olmasını tercih ediyor.

27.2.2017Dünya
7000 bekçi alımı için istenen belgeler ve aranan şartlar neler İşte başvuru detayları

7000 bekçi alımı için istenen belgeler ve aranan şartlar neler? İşte başvuru detayları

7000 bekçi alımı için binlerce vatandaş istenen belgeler ve aranan şartların neler olduğunu merak etmeye başladılar. İçişleri Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda çarşı ve mahallelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamada kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla, "Çarşı ve Mahalle Bekçileri" teşkilatı güçlendirilecek. Bu kapsamda halihazırda 5 bin 392 olan kadro sayısı kademeli olarak artırılacak. Peki, 7000 bekçi alımı için istenen belgeler ve aranan şartlar neler? İşte başvuru detayları

27.2.2017Gündem
Besni Devlet Hastanesine 3 yeni doktor atandı

Besni Devlet Hastanesi'ne 3 yeni doktor atandı

Besni Devlet Hastanesi'ne 3 yeni doktor atandı

24.2.2017Adıyaman
Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak Öğretmen atama kontenjanları açıklandı

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atama kontenjanları açıklandı

Öğretmen atamalarıyla ilgili beklenen haber MEB'ten geldi. Öğretmen olmak için gün sayan adaylar, şimdi büyük bir merakla öğretmen atama kontenjanlarını araştırıyor. MEB'ten yapılan açıklamaya göre bu yıl çeşitli branşlarda 20 bin 127 öğretmen ataması yapılacak. İşte, atamalarla ilgili detaylar ve öğretmen atama kontenjanları!

23.2.2017Eğitim
1500 öğretmen alımı için başvurular başladı

1500 öğretmen alımı için başvurular başladı!

MEB, 1500 engellli öğretmen ataması için başvurular başladı. Geçtiğimiz ay Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada 21-24 Şubat tarihleri arasında yapılacağı duyurulan 1500 engelli öğretmen alımı için başvurular 24 Şubat saat 18.00'a kadar gerçekleştirilebilecek. İşte, 1500 engelli öğretmen alımı konusunda detaylı bilgiler

21.2.2017Eğitim
Öğretmen atama kontenjanları açıklandı Mülakat sistemi değişiyor mu

Öğretmen atama kontenjanları açıklandı! Mülakat sistemi değişiyor mu?

MEB, 20 bin öğretmen atama kontenjanları detaylarını paylaştı. Sözlü mülakatla yapılan alımlarda tartışmalara mahal vermek istemeyen bakanlık, toplam 20 bin 127 kişilik alımın yapılacağı mülakat aşamasının değişeceğini açıkladı. İşte, 20 bin öğretmen alımı branş dağılımı ve mülakatta yapılacak değişiklikle ilgili detaylı bilgiler

21.2.2017Eğitim
Aliyev, eşi Mihriban Aliyevayı cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atadı

Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva'yı cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atadı

Azerbaycan'da flaş gelişme... Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva'yı cumhurbaşkanı birinci yardımcılığı görevine getirdi.

21.2.2017Dünya
Şanlıurfa’ya 72 uzman doktor atandı

Şanlıurfa’ya 72 uzman doktor atandı

Şanlıurfa’ya 72 uzman doktor atandı

17.2.2017Şanlıurfa
Türk Telekom International’a üst düzey iki atama

Türk Telekom International’a üst düzey iki atama

Türk Telekom’un toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International’ın yönetiminde iki üst düzey atama yapıldı. Gerçekleştirilen atamalar kapsamında Mehmet Candan Toros, Türk Telekom International Grubu İcra Kurulu Başkanı olurken, Yusuf Kıraç ise Türk Telekom International Grubu Genel Müdürü olarak görev yapacak.

17.2.2017Teknoloji
Bilgiç SDÜde öğrencilerle buluştu

Bilgiç SDÜ'de öğrencilerle buluştu

Bilgiç SDÜ'de öğrencilerle buluştu

15.2.2017Isparta
Günah keçisi olarak eğitim fakülteleri

Günah keçisi olarak eğitim fakülteleri

Türkiye öğretmen yetiştirme açısından olumlu ve olumsuz örnekleriyle engin bir deneyime sahip olmakla birlikte, maalesef bu deneyimlerden yeterince yararlanamıyor. Bu durumun başlıca nedenleri ise yöneticilerin her seferinde miladı kendilerinden başlatmaları, geçmişi bilmemeleri, geçmişten ders almamaları, araştırmaya değer vermemeleri, yanlışa göz yummaları ya da desteklemeleri olarak ifade edilebilir.

13.2.2017Eğitim
Büyükşehir Hukuk Müşavirliğinde emeklilik rüzgarı

Büyükşehir Hukuk Müşavirliği'nde emeklilik rüzgarı

Büyükşehir Hukuk Müşavirliği'nde emeklilik rüzgarı

11.2.2017İzmir
BİLSEM öğretmen alımı devam ediyor

BİLSEM öğretmen alımı devam ediyor!

Bilim ve Sanat Merkezlerinin (BİLSEM) öğretmen ihtiyacının giderilmesi için yapılacak olan 2017 BİLSEM öğretmen alımı için süreç devam ediyor. 06 Şubat tarihinde başlayan ve 17 Şubat tarihine kadar devam edecek olan BİLSEM 2017 öğretmen alımı, MEBBİS üzerinden gerçekleştirilebilecek. Başvuru yapmak isteyen öğretmenler için BİLSEM başvuru şartlarını da yayımlayan bakanlık, bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğine dair detaylar verdi

10.2.2017Eğitim
MEB’e yeni atamalar yapıldı

MEB’e yeni atamalar yapıldı

MEB’e ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

10.2.2017Eğitim
Kritik atamalar Resmi Gazetede

Kritik atamalar Resmi Gazete'de

Başbakanlık, Çevre ve Şehircilik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma, Orman ve Su İşleri Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

10.2.2017Gündem
Tapu ve Kadastro personel alımı için süreç başladı Başvuru nasıl yapılır

Tapu ve Kadastro personel alımı için süreç başladı! Başvuru nasıl yapılır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımı başvurusu bugün başladı. Türkiye çapında birçok noktaya yapılacak olan alımlarda, büro personelleri ve teknikerlere ağırlık verilecek. Peki, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuruya dair bazı bilgiler

6.2.2017Ekonomi
Şubat ayı öğretmen ataması yapılacak mı Engelli öğretmen başvurusu ne zaman

Şubat ayı öğretmen ataması yapılacak mı? Engelli öğretmen başvurusu ne zaman?

Şubat ayı öğretmen ataması adayların araştırmalarına konu olmaya devam ediyor. Bir önceki atamada oldukça umutlu olan fakat atamanın gerçekleşmemesi nedeniyle şubat ayı öğretmen atamasına yönelen adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklama yapmasını bekliyor. Peki, şubat ayı öğretmen ataması ile ilgili herhangi bir gelişme yer alıyor mu? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

6.2.2017Eğitim
Öğretmenlik statüsünün yeniden inşası

Öğretmenlik statüsünün yeniden inşası

“Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” (M. Kemal Atatürk)

6.2.2017Eğitim
Varlık Fonuna devredildiler... Ziraat Bankası, Borsa İstanbul, THY, Eti Maden, TPAO...

Varlık Fonu'na devredildiler... Ziraat Bankası, Borsa İstanbul, THY, Eti Maden, TPAO...

Türk Hava Yolları (THY) ve Halkbank'ın da Başbakanlık Özelleştirme İdaresi'nin sahip olduğu payların özelleştirme kapsam ve programından çıkartılarak Türkiye Varlık Fonu'na devredileceği açıklandı. THY'nin yüzde 49.12'si ile Halkbank'ın yüzde 51.11'i Varlık Fonu'na devredilecek. Dün de Ziraat Bankası, Borsa İstanbul, Botaş, Türk Telekom’daki Hazine’nin yüzde 6.68’lik hisse Bakanlar Kurulu kararıyla bir süre önce kurulan Varlık Fonu’na devredilmişti. Ayrıca, Savunma Sanayi Destekleme Fonu’nun 3 milyar lirası da 3 ay süresince Fon’un kullanımına açıldı. Daha önce Fon’a Milli Piyango ve şans oyunları devredilmişti

5.2.2017Ekonomi
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, bünyesinde istihdam etmek üzere 54 memur alımı yapacağını duyurdu. Türkiye genelinde ihtiyaç duyulan noktalara yapılacak olan atama kontenjanı, büro personeli ve teknikerler arasında bölüştürülecek. Türkiye'nin birçok noktasına yapılacak olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı için başvurular ilerleyen günlerde başlayacak.Peki, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu nasıl yapılacak

2.2.2017Ekonomi
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 54 memur alımı gerçekleştirecek

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 54 memur alımı gerçekleştirecek

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde ihtiyaç duyulan birimlere memur alımı gerçekleştirecek. Müdürlük, açık bulunun bölgelere atanacak toplam 54 pozisyon için Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan yayımladı. Peki, Tapu ve Kadastro memur alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

31.1.2017Gündem
Hazinenin eski çalışanlarına operasyon

Hazine'nin eski çalışanlarına operasyon

İzmir Askeri Casusluk kumpas dosyası kapsamında İzmir merkezli İstanbul, Ankara, Elazığ ve Aydın'da 14 kişiye yönelik operasyon başlatıldı. Operasyonun Hazine Müsteşarlığı eski çalışanlarına yönelik olduğu öğrenildi.

31.1.2017Ekonomi
Çanakkale’ye 29 sağlık personeli atandı

Çanakkale’ye 29 sağlık personeli atandı

Çanakkale’ye 29 sağlık personeli atandı

30.1.2017Çanakkale
Engelli öğretmen alımı duyurusu heyecanlandırdı Bin 500 engelli öğretmen alımı yapılacak

Engelli öğretmen alımı duyurusu heyecanlandırdı! Bin 500 engelli öğretmen alımı yapılacak

Engelli öğretmen alımı konusunda Milli Eğitim Bakanlığından gelen haber, konuyu araştıran vatandaşları heyecanlandırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı resmi İnternet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklama, birçok vatandaşın merakını süsledi. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen alımı ne zaman yapılacak? İşte, bin 500 engelli öğretmen alımı konusunda detaylı bilgiler

27.1.2017Eğitim

İÇ'de ilk atamalar

İÇ'de ilk atamalar

25.1.2017Ağrı
İstanbul Emniyet Müdürlüğünde flaş atamalar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde flaş atamalar

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde, ilçe emniyet ve şube müdürlüklerine müdür yardımcısı atamaları yapıldı.

24.1.2017Gündem
Adana Adliye kadrosunun yüzde 45i değişti

Adana Adliye kadrosunun yüzde 45'i değişti

Adana Adliye kadrosunun yüzde 45'i değişti

24.1.2017Adana
Kocaelide 268 FETÖ davası açıldı

Kocaeli'de 268 FETÖ davası açıldı

Kocaeli'de 268 FETÖ davası açıldı

20.1.2017Kocaeli
İstanbul emniyetinde il içi atamalar belli oldu//Geniş haber

İstanbul emniyetinde il içi atamalar belli oldu//Geniş haber

İstanbul emniyetinde il içi atamalar belli oldu//Geniş haber

19.1.2017İstanbul
İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görev değişiklikleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görev değişiklikleri 

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görev değişiklikleri yapıldı.

19.1.2017Gündem
İstanbul emniyetinde il içi atamalar belli oldu (1)

İstanbul emniyetinde il içi atamalar belli oldu (1)

İstanbul emniyetinde il içi atamalar belli oldu (1)

19.1.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

16 Nisan son değil, sadece başlangıç

16 Nisan son değil, sadece başlangıç

Türkiye’nin geleceğinde bir kırılma safhası olarak tanımlanan 16 Nisan referandumuna bugün itibarıyla 19 gün kaldı.

27.3.2017Murat Yetkin
Bodrum gibisi var mı

Bodrum gibisi var mı?

BODRUM güzel bir marka... Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da bunu iyi biliyor. Geçmiş yıllara bakın, Bodrum kendini anlatmaya, tanıtmaya hiçbir zaman ara vermedi.

25.3.2017Deniz SİPAHİ
‘Tarafsız’ demek yetmiyor

‘Tarafsız’ demek yetmiyor

DÜN AKP’nin gazetemizde yayınlanan referandum ilanında şöyle deniliyor: “Yargının bağımsız olması yetmez, tarafsız da olması gerekiyor.”

24.3.2017Mehmet Y. YILMAZ
Referandum

Referandum

TÜRKİYE 16 Nisan’da bir sistem değişikliğini oylayacak.

14.3.2017Taha AKYOL
Kumpas ve 15 Temmuz davaları

Kumpas ve 15 Temmuz davaları

15 Temmuz sanıkları mahkemede darbeyi anlatıyor.

23.2.2017Fikret BİLA
Enerjide pahalılık ve ithalat en büyük sorun

Enerjide pahalılık ve ithalat en büyük sorun

KADİR Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD) tarafından geçtiğimiz kasım ayında Türkiye’nin genelini en iyi temsil edecek şekilde 16 kent merkezinde ikamet eden 18 yaş üzeri 1204 kişi ile yüz yüze yapılan ankette Türk halkının en önemli enerji sorunu olarak, ithal enerjiye bağımlılık ve enerjinin pahalı olmasını gördüğü ortaya çıktı.

9.2.2017Yalçın BAYER
Demokrasi krizde

Demokrasi krizde

YÜKSELEN popülizm gelişmiş ülkelerde bile demokrasiyi krize sokuyor. En önemli örnek Amerika...

5.2.2017Taha AKYOL
Sistemi konuşmak

Sistem'i konuşmak

CUMHURBAŞKANI Başdanışmanı Mehmet Uçum’un yeni sistemi savunan görüşleri 10 madde halinde Hürriyet’te yayınlandı.

25.1.2017Taha AKYOL