MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER340Erdal SAĞLAM101Yalçın DOĞAN71Emin ÇÖLAŞAN66Tufan TÜRENÇ49Mehmet Y. YILMAZ43Sedat ERGİN39Taha AKYOL35Şükrü KÜÇÜKŞAHİN34Oktay EKŞİ25Cüneyt ÜLSEVER24Fatih ALTAYLI22Enis BERBEROĞLU21Mehmet Ali BİRAND19Ayşe ARAL19Muharrem SARIKAYA18Ahmet HAKAN17Oya BERBEROĞLU14Özdemir İNCE14Ertuğrul ÖZKÖK12İsmet BERKAN12Fatih ÇEKİRGE11Ercan KUMCU10İsmet SOLAK10Vahap MUNYAR10Deniz SİPAHİ10Ferai TINÇ9Gülçin TELCİ9Mümtaz SOYSAL8Aydın CANDABAK8Cengiz ÇANDAR8Nuran ÇAKMAKÇI8Uğur GÜRSES8Güzin Abla7Tolga TANIŞ7Ayşegül DOMANİÇ YELÇE7Murat Yetkin6Bekir COŞKUN5Kanat ATKAYA5Erdinç Çelikkan5Abdulkadir SELVİ5Doğan HIZLAN4Pakize SUDA4Uğur CEBECİ4Ali Atıf BİR4Yaşar SÖKMENSÜER4Oya ARMUTÇU4Çiğdem TOKER4Bilgin GÖKBERK4Erkan ÇELEBİ3İlter TÜRKMEN3Kurthan FİŞEK3Serdar TURGUT3Deniz BAYRAMOĞLU3Şükrü KIZILOT3Erman TOROĞLU3Haluk KALAFAT3Soner YALÇIN3Yılmaz ÖZDİL3Ünal Özüak3Banu ŞEN3Kamil Aydoğan3Faruk BİLDİRİCİ3İlhan SÖYLER3Akif BEKİ3Bünyamin GEZER3Emre ÖZPEYNİRCİ3Gila BENMAYOR2Murat BARDAKÇI2Tuğrul ŞAVKAY2Zeynep GÖĞÜŞ2Banu TUNA2Mehmet ARSLAN2Rauf TAMER2Zeynep ATİKKAN2Mehmet Barlas2M. Rauf Ateş2Eyüp Can - Referans2Melis ALPHAN2Arda AKIN2Reşat KUTUCULAR2Mustafa Çulcu2Jale Özgentürk2Burak KÜNTAY2Fikret BİLA2Ayşe ARMAN1Dursun GÜNDOĞDU1Reşit ÇAĞLAYANGİL1Nurten ERK TOSUNER1Ercan SAATÇİ1Ömür GEDİK1Arman Kırım1Altan Tanrıkulu1Cengiz ÖZDEMİR1Erdal İPEKEŞEN1Salih NEFTÇİ1Hayri ÇETİNKAYA1Yavuz GÖKMEN1Rahmi TURAN1Ege CANSEN1

Atama

Atama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.808 Atama haberi bulunmuştur.

Atama Haberleri

Bize bir zararı yok

Bize bir zararı yok!

Hazine Müsteşarı Osman Çelik, Türkiye Varlık Fonu’na devredilen varlıkların aktif büyüklüğünün 160, özkaynak büyüklüğünün ise 35 milyar dolar olduğunu belirterek, Hazine’nin kaybının ise 1 milyar TL’lik temettü olduğunu söyledi. Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan ise, üç ülkenin fonu ile iyi niyet anlaşması imzalamak üzere olduklarını duyurdu.

24.2.2017Ekonomi
Son Dakika Haberi: Torba kanun teklifi Meclisten geçti

Son Dakika Haberi: Torba kanun teklifi Meclis'ten geçti

TBMM Genel Kurulunda, mükelleflere vergi indirimi, Ahilik Esnaf Sandığı kurulması, yabancılar ile gurbetçilere konut ve iş yeri satışında KDV istisnası, TEDAŞ ve tarımsal kredi alacaklarının yeniden yapılandırılması düzenlemelerini de içeren "torba kanun teklifi" kabul edilerek, yasalaştı.

23.2.2017Ekonomi
YÖK Başkanı Saraç: Türkiye’miz 15 Temmuz’da bir facianın eşiğinden döndü

YÖK Başkanı Saraç: Türkiye’miz 15 Temmuz’da bir facianın eşiğinden döndü

YÖK Başkanı Saraç: Türkiye’miz 15 Temmuz’da bir facianın eşiğinden döndü

23.2.2017Amasya
Isparta Milli Eğitime yeni müdür

 Isparta Milli Eğitim'e yeni müdür

 Isparta Milli Eğitim'e yeni müdür

23.2.2017Isparta
Milli Eğitim Bakanlığından Dolandırıcılık uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'Dolandırıcılık' uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'Dolandırıcılık' uyarısı

23.2.2017Diyarbakır
Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak Öğretmen atama kontenjanları açıklandı

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atama kontenjanları açıklandı

Öğretmen atamalarıyla ilgili beklenen haber MEB'ten geldi. Öğretmen olmak için gün sayan adaylar, şimdi büyük bir merakla öğretmen atama kontenjanlarını araştırıyor. MEB'ten yapılan açıklamaya göre bu yıl çeşitli branşlarda 20 bin 127 öğretmen ataması yapılacak. İşte, atamalarla ilgili detaylar ve öğretmen atama kontenjanları!

23.2.2017Eğitim
Bekçi alımı başvuru şartları neler Son başvuru tarihi ne zaman

Bekçi alımı başvuru şartları neler? Son başvuru tarihi ne zaman?

Bekçi alımı başvuruları binlerce vatandaş tarafından oldukça büyük ilgi gördü. İstanbul Valisi Vasip Şahin, 16 Şubat Perşembe günü başvuruları başlayan İstanbul'a bekçi alımıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Vasip Şahin, "İstanbul'a ilçelerde çalışmak üzere 700 bekçi alınacak ve bunun başvuruları başladı." açıklamasını yaptı. Peki, Bekçi alımı başvuru şartları neler? Son başvuru tarihi ne zaman?

22.2.2017Ekonomi
İstanbuldaki darbe girişimi ana iddianamesi tamam (3)

"İstanbul'daki darbe girişimi" ana iddianamesi tamam (3)

"İstanbul'daki darbe girişimi" ana iddianamesi tamam (3)

22.2.2017İstanbul
İstanbuldaki Darbe Girişimi Ana İddianamesi tamam (2)

İstanbul'daki "Darbe Girişimi Ana İddianamesi" tamam (2)

İstanbul'daki "Darbe Girişimi Ana İddianamesi" tamam (2)

22.2.2017İstanbul
Bugün onaylandı... Uyuyan hücre detayı

Bugün onaylandı... Uyuyan hücre detayı

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul’daki yürütülen “Ana iddianame” başsavcılık tarafından onaylandı. İddianamedeki şüpheliler için 92 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. İddianamede çarpıcı detaylar yer aldı. İddianamede "Darbe girişimine katılmayan ancak örgütün kriptolu haberleşme uygulaması Bylock’u kullanan 800 personelin varlığının tespit edildiği, bunlardan 500’ünün ise darbe girişimine iştirak etmediklerine dikkat çekilerek, bu kişilerin darbenin başarısız olmaları durumunda ikinci bir darbe girişiminde kullanılmak üzere uyuyan hücreler olarak bekletildikleri" iddiasına yer verildi.

22.2.2017Gündem
Bekçi alımı başvuru şartları neler - Bekçi maaşları ne kadar olacak

Bekçi alımı başvuru şartları neler? - Bekçi maaşları ne kadar olacak?

İstanbul Valiliği, çarşı ve mahalle bekçisi alımıyla ilgili aranan şartları duyurdu. İstanbul Valisi Vasip Şahin de süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. 700 bekçi için başvuru süresinin 25 Şubat'ta sona ereceğini belirten Şahin, 2017 bekçi maaşları sorusunu da yanıt verdi. Peki, başvuru şartları neler? Maaşlar ne kadar olacak? İşte, bekçi alımlarıyla ilgili detaylar!

22.2.2017Ekonomi
Sürpriz danışman

Sürpriz danışman

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’ın kritik görevlerinden olan Ulusal Güvenlik Konseyi Danışmanlığı’na sürpriz bir atama yaparak muvazzaf subay Korgeneral Herbert Raymond McMaster’ı getirdi. Rusya ile yakın ilişkisinden ötürü istifa etmek zorunda kalan Michael Flynn’in yerine getirilen McMaster parlak askeri kariyeriyle dikkat çekerken otoriteyi sorgulayan yapısıyla Trump yönetimiyle nasıl uyum sağlayabileceği merak konusu.

21.2.2017Dünya
İstifa eden Ak Partili Başkan Yardımcısının yerine atama

İstifa eden Ak Partili Başkan Yardımcısı'nın yerine atama

İstifa eden Ak Partili Başkan Yardımcısı'nın yerine atama

21.2.2017Manisa
Öğretmen atama kontenjanları açıklandı Mülakat sistemi değişiyor mu

Öğretmen atama kontenjanları açıklandı! Mülakat sistemi değişiyor mu?

MEB, 20 bin öğretmen atama kontenjanları detaylarını paylaştı. Sözlü mülakatla yapılan alımlarda tartışmalara mahal vermek istemeyen bakanlık, toplam 20 bin 127 kişilik alımın yapılacağı mülakat aşamasının değişeceğini açıkladı. İşte, 20 bin öğretmen alımı branş dağılımı ve mülakatta yapılacak değişiklikle ilgili detaylı bilgiler

21.2.2017Eğitim
Başbakan Yıldırımdan bozkurt işareti

Başbakan Yıldırım'dan bozkurt işareti

Başbakan Yıldırım'dan bozkurt işareti

21.2.2017Ankara
BDDK uzman yardımcılığı sınavı için detaylar yayımlandı

BDDK uzman yardımcılığı sınavı için detaylar yayımlandı

BDDK uzman yardımcılığı sınavına katılım göstermek isteyen bireyler için Devlet Personel Başkanlığı (DPB) internet sitesi üzerinden başvuru şartları yayımlandı. Yazılı ve sözlü gerçekleştirilecek BDDK uzmaan yardımcılığı sınavı, iki oturum halinde olacak. Peki, BDDK sınav başvurusu nasıl yapılacak? Şartlar neler olacak? İşte, merak edilen detaylar

21.2.2017Ekonomi
Ömer Halisdemiri şehit edenler böyle getirildi.. İlk sırada o vardı

Ömer Halisdemir'i şehit edenler böyle getirildi.. İlk sırada o vardı!

Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen cuntacı general Terzi'yi vurarak FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Halisdemir'i şehit eden darbecilerin yargılanacağı dava bugün başladı. Ankara Adliyesi'ne getirilen sanıklar arasında en sıralarda Ömer Halisdemir'e ilk kurşunu atan kişinin Binbaşı Fatih Şahin olduğu görüldü

21.2.2017Gündem
Doğan Holding’de üst düzey atama

Doğan Holding’de üst düzey atama

Doğan Holding Şirketler Grubu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve İcra Kurulu Başkan Vekilliği’ne 20 Şubat 2017 tarihi itibari ile Yağmur Şatana atandı.

20.2.2017Ekonomi
Marmaris baskınına giden ekipten ilk ifade: Talimat 13 Temmuzda

Marmaris baskınına giden ekipten ilk ifade: Talimat 13 Temmuz'da

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Marmaris’te kaldığı otelde suikast girişiminde bulunan darbeci askerler dün ilk kez yargıç karşısına çıktı. İddianamede baskının planlayıcısı olarak yer alan eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmez-ateş, görev emrini 13 Temmuz’da, darbe girişimi gecesi öldürülen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’den aldığını öne sürdü.

20.2.2017Gündem
Sabancı Holding CEOsu görevinden istifa etti (3)

Sabancı Holding CEO'su görevinden istifa etti (3)

Sabancı Holding CEO'su görevinden istifa etti (3)

20.2.2017İstanbul
Sözleşmeli öğretmen ataması kontenjan dağılımı ve detayları

Sözleşmeli öğretmen ataması kontenjan dağılımı ve detayları!

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ile ilgili açıklamanın ardından başvuru detayları araştırılmaya başlandı. Kontenjan ve branş dağılımı konusunun da araştırıldığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması detayları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki, 20 bin öğretmen ataması kontenjanları hangi branşlardan olacak?

20.2.2017Eğitim
Sabancı Holding CEOsu görevinden ayrılıyor

Sabancı Holding CEO'su görevinden ayrılıyor

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul'un, kendi isteği ile görevinden ayrılacağı açıklandı. Şirketten yapılan açıklamaya göre 30 Mart itibarıyla Kurtul'dan boşalacak göreve Mehmet Göçmen'in atanmasına karar verildi. Kurtul, Haziran 2010'da Sabancı Holding CEO'su olarak atanmıştı.

20.2.2017Ekonomi
Kolu kopan genç ambulans helikopterle sevk edildi

Kolu kopan genç ambulans helikopterle sevk edildi

Kolu kopan genç ambulans helikopterle sevk edildi

20.2.2017Çorum
Türkiyenin izlediği davada şok ifadeler: Ben darbe yaptım

Türkiye'nin izlediği davada şok ifadeler: Ben darbe yaptım

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davanın iki numaralı sanığı Gökhan Şahin Sönmezateş, duruşmada verdiği ifadede görevi kendisine Semih Terzi'nin verdiğini söyledi. İkinci savunması alınan Özel Kuvvetler timinin başındaki Binbaşı Şükrü Seymen ise, "Ben hiçbir şeyden korkmuyorum. Ben darbe yaptım. Bunun cezası idam bile olsa hiç canım yanmaz" dedi.

20.2.2017Gündem
İstanbulda 700 bekçi alınacak 2017 bekçi alımları

İstanbul'da 700 bekçi alınacak! 2017 bekçi alımları

İstanbul Emniyet Müdürlüğü 700 bekçi alımı başvurusu için müracaatlar başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek 700 Çarşı ve Mahalle Bekçisi (ÇMB) alımı için başvurular ilçe emniyet müdürlüklerine yapılacak. Peki, 700 bekçi alımı başvuru şartları neler olacak? İşte, detaylı bilgilr

20.2.2017Gündem
Türkiyenin gözü bu davada...

Türkiye'nin gözü bu davada...

15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin dava bugün Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Duruşma için getirilen sanıklar arasında menfezde yakalanan Zekeriya Kuzu da var. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı sanıklarda pişmanlık belirtisi görmediklerini söyledi, "Zaten yaptıkları işin çok kutsal olduğuna o zaman inanıyorlardı. Bugünkü gözlemlerimiz o inancın halen devam ettiği yönünde. Bu davadaki sanıklar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en seçkin birliklerinde daha önce görev almış ve özel olarak yetiştirilmiş kişiler. Bu özelliklerine ek olarak, bizim de dosyada gözlemlediğimiz TSK içindeki örgütün en sadık mensupları. Bunları bir araya getirdiğimizde zaten çok sıra dışı bir profille karşılaşmış oluyoruz. Cumhurbaşkanının varlığını ortadan kaldırma iradesiyle olay mahalline gelindiğine ilişkin hiçbir tereddüt bulunmuyor" diye konuştu.

20.2.2017Gündem
Manciniden federasyona iş başvurusu

Mancini'den federasyona iş başvurusu!

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Roberto Mancini ve Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Bernd Schuster, Güney Afrika'nın başına geçmek için federasyonun kapısını çaldı.

19.2.2017Futbol
Öğretmen atama takvimi açıklandı

Öğretmen atama takvimi açıklandı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla ilgili takvimi ve kontenjan dağılımını açıkladı.

17.2.2017Ekonomi
PTT memur alımı başvuru formu nereden doldurulacak

PTT memur alımı başvuru formu nereden doldurulacak?

PTT memur alımı başvuru formunu doldurarak devlet memurluğu için ilk adımı atmak isteyen on binlerce vatandaş, Ulaştırma ve Habercilik Bakanı Ahmet Arslan'ın duyurduğu alım için müracaatların nasıl yapılacağını araştırıyor. PTT personel alımı duyurusu ile yıl sonuna kadar toplam 2 bin 500 memurun istihdam edileceğini duyuran Bakan Arslan, bu alımların ilk etabını başlatmış oldu. Peki, PTT memur alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formuna nereden ulaşılır? İşte, merak edilen detaylar

17.2.2017Ekonomi
Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı sistemi şahsımın projesidir

Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı sistemi şahsımın projesidir

Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı sistemi şahsımın projesidir

17.2.2017Kahramanmaraş
PTT personel alımı şartları neler İşte, PTT personel alımı başvurularının son gün tarihi

PTT personel alımı şartları neler? İşte, PTT personel alımı başvurularının son gün tarihi

PTT personel alımı şartları ve başvuru tarihleri devlet dairesinde çalışmak isteyenlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılı içerisinde PTT'ye 2 bin 500 personel alacaklarını açıklamış, açıklamadan kısa süre sonra başvurular başlamıştı. Peki, PTT personel alımı başvurularında son gün ne zaman, başvuru şartları neler? İşte, tüm detaylar!

17.2.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan referandum mesajları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son günlerde ne diyorlar; eski Türkiye daha iyiydi. Onların döneminde 25 günlük hükümetler kuruldu bu ülkede. O Türkiye bizi bitirmiştir. Siyasi çekişmelerin, ekonomik krizlerin anamızı ağlattığı o kabus günleri unutmadınız değil mi? Biz Türkiye'yi bu alacakaranlık kuşağından uzak tutmak için mücadele ettik. İnşallah 16 Nisan onların son umut kapılarını da kapatıyor" dedi. Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı sistemi şahsımın projesidir. Diğer hizmetler gibi ülkemize yarar getireceğine inandığım için bu sistemin mücadelesini veriyorum" dedi.

17.2.2017Gündem
MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı

MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı

MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı

17.2.2017Ankara
Türk Telekom International’a üst düzey iki atama

Türk Telekom International’a üst düzey iki atama

Türk Telekom International’a üst düzey iki atama

17.2.2017İstanbul
Denizlinin 3 ilçesinde MHP teşkilatları kapatıldı

Denizli'nin 3 ilçesinde MHP teşkilatları kapatıldı

Denizli'nin 3 ilçesinde MHP teşkilatları kapatıldı

17.2.2017Denizli
20 bin öğretmen alımı branş dağılımı açıklandı İşte, başvuru ve kontenjan detayları

20 bin öğretmen alımı branş dağılımı açıklandı! İşte, başvuru ve kontenjan detayları

20 bin öğretmen alımı atama kontenjanları için detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geçtiğimiz hafta yapılan 20 bin öğretmen alımı duyurusu, bugün resmiyete kavuştu. MEB Twitter hesabından yapılan paylaşımla birlikte yapılacak atamanın toplam 20 bin 127 olduğu ve branş dağılımının netleştiği öğrenildi. İşte, MEB 20 bin öğretmen alımı branş dağılımı kontenjan listesi hakkında detaylı bilgiler

17.2.2017Eğitim
Türk Telekom International’a üst düzey iki atama

Türk Telekom International’a üst düzey iki atama

Türk Telekom’un toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International’ın yönetiminde iki üst düzey atama yapıldı. Gerçekleştirilen atamalar kapsamında Mehmet Candan Toros, Türk Telekom International Grubu İcra Kurulu Başkanı olurken, Yusuf Kıraç ise Türk Telekom International Grubu Genel Müdürü olarak görev yapacak.

17.2.2017Teknoloji
Gülerce: O ekipten kimse yakalanamadı

Gülerce: O ekipten kimse yakalanamadı

Darbe girişiminden önce açılan ve terör örgütü elebaşı Gülen'in de arasında yer aldığı 73 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY çatı davasında, gazeteci Hüseyin Gülerce tanık olarak dinlenildi. FETÖ ile ilgili çarpıcı bilgiler veren Gülerce 'Gülen'i anlamak, bir şemaya oturtmak ancak onu konuşturmakla mümkün. Çünkü bu insanlar konuşmazlar. İtirafçıyım deseler bile ben itiraf edeceklerine inanmıyorum." dedi. Gülerce, FETÖ içinde molla ekibinin çok önemli olduğunu ve henüz o ekipten kimsenin yakalanmadığını söyledi. Mustafa Özcan'ın FETÖ'nün kara kutusu olduğunu söyleyen Gülerce, "Mesela Adil Öksüz. Birinci molla ekibinden Ahmet Kurucan var. Maalesef onlardan tek kişi yakalanmadı" dedi.

16.2.2017Gündem
20 bin öğretmen ataması için hangi branşlar daha avantajlı olacak

20 bin öğretmen ataması için hangi branşlar daha avantajlı olacak?

MEB, 20 bin öğretmen ataması duyurusunun ardından adaylar açıklanacak detaylara kilitlendi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 20 bin öğretmen ataması duyurusu için bu haftayı işaret etmesinin ardından birçok öğretmen adayı detayları sorgulamaya başladı. Farklı branşlardan yapılması beklenen toplam 20 bin öğretmen atamasının hangi branşlarda ağırlık kazanacağını öğrenmek isteyen adaylar, öğretmen ataması duyurusunun durumunu sorgulamaya başladı. Peki, MEB öğretmen ataması branş dağılımı nasıl olacak? İşte, önceki yıllardan bazı bilgiler

16.2.2017Eğitim
Demokrasi ve Emek Platformu bileşenleri hayırda birleşti

Demokrasi ve Emek Platformu bileşenleri 'hayır'da birleşti

Demokrasi ve Emek Platformu bileşenleri 'hayır'da birleşti

15.2.2017Balıkesir
ÖSYMde TUS ve STS’ye referandum ertelemesi

ÖSYM'de TUS ve STS’ye referandum ertelemesi

ÖSYM'nin 2017 sınav takviminde yer alan TUS ve STS sınavları, 16 Nisan Pazar günü yapılacak anayasa referandumuna denk geldiği için ÖSYM'nin kararıyla bir hafta sonraya ertelendi. ÖSYM, bu kararla birlikte 2017 TUS ve STS sınavlarını 22 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirecek

15.2.2017Eğitim
Öğretmen ataması ne zaman yapılacak 20 bin öğretmen ataması branş dağılımı

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen ataması branş dağılımı

Öğretmen alımı ve branş dağılımı konusunda araştırma yapan öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yapmış olduğu 20 bin öğretmen alımı duyurusunun ardından ilgili atama için branş dağılımının nasıl olacağını merak etti. Öğretmen alımı kontenjanları ve branş dağılımında hangi bölümlerin avantajlı olduğunu öğrenmek isteyen adaylar, 2017 yılı içerisinde yapılacak olan 20 bin öğretmen atamasının detaylarını araştırdı

14.2.2017Eğitim
PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılacak PTT iş başvurusu şartları

PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? PTT iş başvurusu şartları

PTT insan kaynaklarında personel alımı başvuru yoğunluğu yaşanıyor. Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden yayımlanan PTT personel alımı ilanı için detaylar belli oldu. KPSS puanının geçerli olacağı PTT personel alımı başvurusu, kurumun internet sitesi üzerinden yapılacak. Peki, başvuru şartları ve formu nereden edinilebilecek? İşte, merak edilen detaylar

14.2.2017Ekonomi
Öğretmen eğitiminde acil reform gerekiyor

Öğretmen eğitiminde acil reform gerekiyor

Öğretmen yetiştirme, üzerinde çok konuşulan ama iyileştirilmesi için çok az şey yapılan bir alan olarak ülkemizin gündeminden son 20 yıldır hiç düşmeyen bir konu. Bu mesleğin diğerleri arasında çok özel bir yeri olduğu tartışılmaz bir gerçek. Belki de sürekli konuşuluyor olması bu özelliğinden kaynaklanıyordur.

13.2.2017Eğitim
Ankara Spor İl Müdürlüğünde görev değişikliği

Ankara Spor İl Müdürlüğünde görev değişikliği

Ankara Spor İl Müdürlüğünde görev değişikliği

12.2.2017Ankara
BİLSEM öğretmen alımı devam ediyor

BİLSEM öğretmen alımı devam ediyor!

Bilim ve Sanat Merkezlerinin (BİLSEM) öğretmen ihtiyacının giderilmesi için yapılacak olan 2017 BİLSEM öğretmen alımı için süreç devam ediyor. 06 Şubat tarihinde başlayan ve 17 Şubat tarihine kadar devam edecek olan BİLSEM 2017 öğretmen alımı, MEBBİS üzerinden gerçekleştirilebilecek. Başvuru yapmak isteyen öğretmenler için BİLSEM başvuru şartlarını da yayımlayan bakanlık, bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğine dair detaylar verdi

10.2.2017Eğitim
20 bin öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı açıklandı mı

20 bin öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı açıklandı mı?

Öğretmen ataması için uzun süredir devam eden tartışma, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından netleştirildi. Atama kontenjanları ve branş dağılımı gibi detayların gelecek hafta belli olacağı 20 bin öğretmen ataması, bakanlık tarafından detaylandırılacak. İşte, 20 bin öğretmen ataması hakkında bakan tarafından yapılan açıklama

10.2.2017Eğitim
MEB’e yeni atamalar yapıldı

MEB’e yeni atamalar yapıldı

MEB’e ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

10.2.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Deprem için önlem almamak deprem kadar tehlikeli

Deprem için önlem almamak deprem kadar tehlikeli

ÇANAKKALE’nin Ayvacık ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem oldu. Çanakkale’de geçtiğimiz günlerde yine çok sayıda deprem meydana gelmişti.

23.2.2017Yalçın BAYER
Seçilmiş gelmiş zaten, Meclis’le mi uğraşsın

Seçilmiş gelmiş zaten, Meclis’le mi uğraşsın?  

Yukarıdaki soruda “Meclis” sözcüğü yerine “Kongre” koyarsanız, mesela ABD Başkanı seçilen Donald Trump için de geçerli olabilir.

21.2.2017Murat Yetkin