MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER340Erdal SAĞLAM101Yalçın DOĞAN71Emin ÇÖLAŞAN66Tufan TÜRENÇ49Mehmet Y. YILMAZ47Sedat ERGİN39Taha AKYOL35Şükrü KÜÇÜKŞAHİN34Oktay EKŞİ25Cüneyt ÜLSEVER24Fatih ALTAYLI22Enis BERBEROĞLU21Mehmet Ali BİRAND19Ayşe ARAL19Muharrem SARIKAYA18Ahmet HAKAN17Oya BERBEROĞLU14Özdemir İNCE14Ertuğrul ÖZKÖK12İsmet BERKAN12Fatih ÇEKİRGE11Ercan KUMCU10İsmet SOLAK10Vahap MUNYAR10Deniz SİPAHİ10Ferai TINÇ9Gülçin TELCİ9Mümtaz SOYSAL8Aydın CANDABAK8Cengiz ÇANDAR8Nuran ÇAKMAKÇI8Uğur GÜRSES8Güzin Abla7Tolga TANIŞ7Ayşegül DOMANİÇ YELÇE7Kanat ATKAYA6Murat Yetkin6Bekir COŞKUN5Erdinç Çelikkan5Abdulkadir SELVİ5Doğan HIZLAN4Pakize SUDA4Uğur CEBECİ4Ali Atıf BİR4Yaşar SÖKMENSÜER4Oya ARMUTÇU4Çiğdem TOKER4Bilgin GÖKBERK4Erkan ÇELEBİ3İlter TÜRKMEN3Kurthan FİŞEK3Serdar TURGUT3Deniz BAYRAMOĞLU3Şükrü KIZILOT3Erman TOROĞLU3Haluk KALAFAT3Soner YALÇIN3Yılmaz ÖZDİL3Ünal Özüak3Banu ŞEN3Kamil Aydoğan3Faruk BİLDİRİCİ3İlhan SÖYLER3Akif BEKİ3Bünyamin GEZER3Emre ÖZPEYNİRCİ3Gila BENMAYOR2Murat BARDAKÇI2Tuğrul ŞAVKAY2Zeynep GÖĞÜŞ2Banu TUNA2Mehmet ARSLAN2Rauf TAMER2Zeynep ATİKKAN2Mehmet Barlas2M. Rauf Ateş2Ayçe DİKMEN2Eyüp Can - Referans2Melis ALPHAN2Arda AKIN2Reşat KUTUCULAR2Deniz Zeyrek2Mustafa Çulcu2Jale Özgentürk2Burak KÜNTAY2Fikret BİLA2Ayşe ARMAN1Dursun GÜNDOĞDU1Reşit ÇAĞLAYANGİL1Nurten ERK TOSUNER1Ercan SAATÇİ1Ömür GEDİK1Arman Kırım1Altan Tanrıkulu1Cengiz ÖZDEMİR1Erdal İPEKEŞEN1Salih NEFTÇİ1Hayri ÇETİNKAYA1Yavuz GÖKMEN1

Atama

Atama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.897 Atama haberi bulunmuştur.

Atama Haberleri

Kara Yazı dizisi oyuncuları kimlerdir Kara Yazı dizisi bu akşam Kanal Dde başlıyor

Kara Yazı dizisi oyuncuları kimlerdir? Kara Yazı dizisi bu akşam Kanal D'de başlıyor!

Kara Yazı dizisi oyuncuları birçok vatandaş tarafından oldukça merak konusu oldu. Kanal D ekranlarının bu akşam yayınlanacak olan yeni dizisi Kara Yazı yayınlanan fragmanları ve oyuncu kadrosuyla oldukça dikkat çekti. Kara Yazı'nın oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Emre Kınay, Zeynep Çamcı, Ushan Çakır gibi usta oyuncular bulunuyor. Peki, Kara Yazı dizisinin konusu ne olacak? Kara Yazı dizisi oyuncuları kimlerdir? İşte merak edilen dizi hakkında detaylar.

28.3.2017Televizyon
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri binlerce öğretmen adayı tarafından merakla bekleniyordu. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri bugün itibariyle adayların erişimine açıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvurular bilindiği üzere 15-21 Mart 2017 tarihleri arasında yapılmıştı. Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak?

28.3.2017Eğitim
AK Partili Sürekli evet istedi

AK Partili Sürekli 'evet' istedi

AK Partili Sürekli 'evet' istedi

28.3.2017İzmir
Kahramanmaraşta BBP İl Başkanlığına Odunkıran atandı

Kahramanmaraş'ta BBP İl Başkanlığı'na Odunkıran atandı

Kahramanmaraş'ta BBP İl Başkanlığı'na Odunkıran atandı

27.3.2017Kahramanmaraş
Ya sosyologlar iktisatçılar kadar etkili olsalardı

Ya sosyologlar iktisatçılar kadar etkili olsalardı?

İktisatçılar ile ilgili muzip şakalar ve fıkralar malûmunuz. Nasıl oluyor da bugünün dünyasında iktisatçılar sağlık sisteminin nasıl olması gerektiğinden hava kirliliğinin çözümüne, ulaşım sistemlerinin etkin şekilde işlemesinden işsizlik sorununa kadar birbirinden farklı konularda bu denli önemli bir pozisyonda olabiliyor? Televizyondaki tartışma programlarında, konuşmalarda, basın açıklamalarında ekonomi kadar sosyoloji de etkili olsa nasıl bir gündeme sahip olurduk acaba?

27.3.2017Kampüs
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı MEB mülakat yeri sorgulama ekranı

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı? MEB mülakat yeri sorgulama ekranı

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre mülakat yerleri bugün açıklanacak. Adaylar, MEB'e bağlı olan ttp://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adresleri üzerinden sorgulama yapabilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri kaçta açıklanacak? Tüm merak edilenler ve MEB mülakat yeri sorgulama ekranı!

27.3.2017Eğitim
Büyükşehirde beşinci aranıyor

Büyükşehir'de beşinci aranıyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreter Buğra Gökçe'nin kadrosunun İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanmasından sonra gözler Gökçe'den boşalan Genel Sekreter Yardımcılığı kadrosuna çevrildi.

27.3.2017İzmir
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Gelecek olan sistem daha demokratik bir sistemdir

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Gelecek olan sistem daha demokratik bir sistemdir

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Gelecek olan sistem daha demokratik bir sistemdir

26.3.2017İstanbul
Ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır Branş dağılımı listesi

Ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Branş dağılımı listesi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) internet sitesinden 'Sözleşmeli öğretmenliğe ek atama' müjdesi verdi. Duyuruya göre sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak. Peki, ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Hangi branşlarda kaç tane atama yapılacak? İşte, öğretmen atama branş dağılımı ve detayları!

26.3.2017Eğitim
Erdoğandan Kılıçdaroğluna: Kuzu kuzu geldi (4)

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Kuzu kuzu geldi (4)

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Kuzu kuzu geldi (4)

25.3.2017Antalya
Aday öğretmen sözlü mülakat yerleri MEB tarafından açıklandı

Aday öğretmen sözlü mülakat yerleri MEB tarafından açıklandı!

Aday öğretmen sözlü mülakat yerleri Milli eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden adaylara duyuruldu. Öğretmen olmaya hak kazanan fakat belirli bir dönem boyunca asli kadroya geçiş yapamayan adayların gireceği aday öğretmen sözlü mülakat yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. İşte, adayların sözlü mülakatta değerlendirileceği kriterler

24.3.2017Eğitim
Üsteğmenden Kursiyer teğmenlere: Ülkenin geleceğini siz belirleyeceksiniz

Üsteğmenden Kursiyer teğmenlere: "Ülkenin geleceğini siz belirleyeceksiniz"

Üsteğmenden Kursiyer teğmenlere: "Ülkenin geleceğini siz belirleyeceksiniz"

24.3.2017Ankara
Ek öğretmen ataması başvurusu nasıl yapılır Branş dağılımı nasıl olacak

Ek öğretmen ataması başvurusu nasıl yapılır? Branş dağılımı nasıl olacak?

Ek öğretmen ataması için başvuru süreci başlıyor. Sözleşmeli öğretmen ataması için başvuruda bulunan, sözlü mülakat esnasında 60 puan ve üzeri almasına karşın atanamayan adaylar, sözleşmeli öğretmen ek ataması başvurusunda bulunabilecek. Peki, sözleşmeli öğretmen ek ataması başvurusu nasıl yapılacak? Kimler bu başvurudan faydalanabilecek? İşte, merak edilen o detaylar

24.3.2017Eğitim
Sosyal medyada mülakat isyanı

Sosyal medyada 'mülakat' isyanı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözlü sınavla ve sözleşmeli olarak ikinci kez öğretmen atamaya hazırlanırken, mülakata tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medya üzerinden ankete katılan 6 bin 437 kişinin yüzde 96’sı, “Mükakat mutlak torpildir” görüşünü dile getirirken, yüzde 4’ü “Kalite mülakatla sağlanır” yanıtını verdi.

22.3.2017Gündem
Besniye çocuk doktoru atandı

Besni'ye çocuk doktoru atandı

Besni'ye çocuk doktoru atandı

22.3.2017Adıyaman
Engelli öğretmen ataması tercihleri başladı İşte branş dağılımı ve kontenjanlar

Engelli öğretmen ataması tercihleri başladı! İşte branş dağılımı ve kontenjanlar

MEB tarafından, geçen yıl yapılan EKPSS’ye giren adaylar arasından yapılacak 1500 engelli öğretmen ataması için tercih süreci başladı, 28 Mart’ta sona erecek. İşte, yapılacak atamaların kontenjan dağılımları ve detayları.

22.3.2017Eğitim
Denizci subaydan Pensilvanya itirafı...

Denizci subaydan Pensilvanya itirafı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli 21'i asker, 3'ü sivil 24 kişi hakkında açtığı davanın iddianamesinde, sanıklarından eski asker Murat Baykal'ın, "Burak, beni yaklaşık 1,5 saat mesafedeki Pensilvanya'daki Fetullah Gülen'in çiftliğine götürdü. Hafta sonunu Pensilvanya'da geçirdik. Orada 2 gece kaldık. 2012 yılı Kasım ya da Aralık ayıydı. Fetullah Gülen'in hasta olduğu söylendi. Onunla görüştürülmedik. Diğer kişilerin verdikleri dersleri dinledik" ifadesine yer verildi.

21.3.2017Gündem
Mediapart bu kez piskoposları suçladı

Mediapart bu kez piskoposları suçladı

Fransa’da geçen yıl ortaya çıkan Katolik kilisesinde çocuklara cinsel taciz skandalında, istismarda bulunan 32 rahibin, bazıları hâlâ görevine devam eden piskoposlar tarafından korunduğu ileri sürüldü.

21.3.2017Dünya

Sözleşmeli öğretmen başvurusu için son saatler girildi!

Sözleşmeli öğretmen başvurusu için son viraja girildi. Öğretmen atama başvurusu ile 20 bin 127 kişilik kadronun içerisine girmek için mücadele edecek olan adaylar, MEB üzerinden işlemlerini gerçekleştirecek. Birçok branşta yapılacak olan sözleşmeli öğretmen atama başvurusu, en çok sınıf öğretmenlerinin yüzünü güldürecek. Peki, sözleşmeli öğretmen başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

21.3.2017Eğitim
Aday öğretmen sınavı tamamlandı Sözlü sınav ne zaman

Aday öğretmen sınavı tamamlandı! Sözlü sınav ne zaman?

Aday öğretmenlerin asil kadroya geçebilmeleri için girmeleri gereken sınav, 19 Mart Pazar günü saat 14.00 itibariyle gerçekleştirildi. Toplam 100 soruluk bir teste tabii tutulan adaylar, öğretmenlik uygulamaları, İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, bakanlık mevzuatı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gibi konulardan sınava girdi. Peki, Aday öğretmen sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözlü sınav ne zaman yapılacak? İşte, konuyla alakalı detaylı bilgiler

20.3.2017Eğitim
Sözleşmeli öğretmen başvurusu nasıl yapılır Başvuru için son gün ne zaman

Sözleşmeli öğretmen başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için son gün ne zaman?

Sözleşmeli öğretmen başvurusu ile hayallerindeki mesleği icra etmek isteyen adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak 20 bin 127 kişilik atama için başvurularını gerçekleştiriyor. Sözleşmeli öğretmen başvurusu ile birlikte sözlü sınav tarihini bekleyecek olan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak mülakat yerlerini görecek. İşte, sözleşmeli öğretmenlik başvurusu hakkında detaylı bilgiler

20.3.2017Eğitim
Kılıçdaroğlu: Özür dilemesi lazım

Kılıçdaroğlu: Özür dilemesi lazım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hollanda ile ilişkilerin yumuşatılmaya çalışıldığını biliyorum. Ben bunu da doğru bulmuyorum. Bu ülkenin bakanını kabul etmemişse en hafif deyimiyle bizden özür dilemesi lazım(Hollanda ile diplomatik kriz) Bu ülkenin bakanını kabul etmemişse en hafif deyimiyle bizden özür dilemesi lazım" dedi.

19.3.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: (Hollanda ile diplomatik kriz) Bu ülkenin bakanını kabul etmemişse en hafif deyimiyle bizden özür dilemesi lazım

Kılıçdaroğlu: (Hollanda ile diplomatik kriz) Bu ülkenin bakanını kabul etmemişse en hafif deyimiyle bizden özür dilemesi lazım

Kılıçdaroğlu: (Hollanda ile diplomatik kriz) Bu ülkenin bakanını kabul etmemişse en hafif deyimiyle bizden özür dilemesi lazım

19.3.2017İstanbul
Kılıçdaroğlu ByLocku sordu: O listeyi açıklayın

Kılıçdaroğlu ByLock'u sordu: O listeyi açıklayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çok tartışılan ByLock kullanıcılarıyla ilgili çağrı yaparak, “ByLock listelerini kamuoyuna açıklasınlar. Açıklamamak suçtur. Savcıların, siyasi ayağı ortaya çıkarmak için daha cesur olmaları lazım” dedi. Anayasa değişikliği konusunda “12 Eylül’den daha despot bir anayasa geliyor. ‘Evet’ oyu kullananlar, kaosa sürüklenen bir tablonun vebalini üstleneceklerdir” diyen Kılıçdaroğlu, Hürriyet’e şöyle konuştu:

18.3.2017Gündem
Sözleşmeli öğretmen başvurusu nasıl yapılacak Başvuruda istenecek belgeler neler

Sözleşmeli öğretmen başvurusu nasıl yapılacak? Başvuruda istenecek belgeler neler?

Sözleşmeli öğretmen başvurusunun nasıl yapılacağı binlerce öğretmen adayı tarafından en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. Binlerce öğretmen adayı sözleşmeli öğretmen başvurusu için detayları merak etmeye başladılar. 2017 sözleşmeli öğretmen başvurusu ile 20 bin 127 öğretmenin atamasını gerçekleştirecek olan Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmen başvurusu için gerekli belgeleri başvuru kılavuzunda yayımladı. Peki, Sözleşmeli öğretmen başvurusu nasıl yapılacak? Sözleşmeli öğretmen başvurusunda istenecek belgeler neler?

17.3.2017Eğitim
Öğretmen atama başvuruların son gün ne zaman Sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları

Öğretmen atama başvuruların son gün ne zaman? Sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları

Sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama göre 20 bin atama yapılacak. Peki, öğretmen atama başvurularında son gün ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmen alım şartlarını ve branş dağılımını açıkladı. İşte, sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve süreçle ilgili detaylı bilgi!

17.3.2017Eğitim
Kılıçdaroğlu: Ben de milliyetçiyim, 80 milyon da milliyetçi (2)

Kılıçdaroğlu: Ben de milliyetçiyim, 80 milyon da milliyetçi (2)

Kılıçdaroğlu: Ben de milliyetçiyim, 80 milyon da milliyetçi (2)

16.3.2017Denizli
Erdoğan talimat verdi: Ve iptal edildi

Erdoğan talimat verdi: Ve iptal edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Rotterdam Belediye Başkanı, İstanbul'la da kardeş şehirlermiş. Dün akşam Başbakanımıza söyledim, 'Hemen İstanbul Belediye Başkanımıza söyleyelim, tek taraflı olarak bunlarla o kardeşlik akdini bozsun.' Zira bizim bu tür insanlarla kardeş şehir olmamız mümkün değil' dedi. İBB Meclisi Hollanda'nın Rotterdam Belediyesi ile yaptığı kardeş şehir protokolünü oy birliği ile iptal etti.

15.3.2017Gündem
MEBBİS öğretmen girişi sayfası - MEBBİSten sınav yeri öğrenme

MEBBİS öğretmen girişi sayfası - MEBBİS'ten sınav yeri öğrenme

MEBBİS öğretmen girişi üzerinden pek çok işlem gerçekleştirilebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) sayesinde öğrenciler ve öğretmenler kişisel sayfalarına giriş yaparak başvuru ve sınav ile ilgili işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. İşte, MEBBİS giriş işlemi ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

15.3.2017Eğitim
CHPli Balbaydan KPSS ücretine tepki

CHP'li Balbay'dan KPSS ücretine tepki

CHP'li Balbay'dan KPSS ücretine tepki

15.3.2017İzmir
15 değil 30 dakika önce gelsinler

15 değil 30 dakika önce gelsinler

Milli Eğitim Bakanı, geç kalıp 15 dakika kuralı nedeniyle YGS’ye giremeyen öğrencilerle ilgili görüntülerden rahatsız olduğunu belirtip, “gelecek yıl öğrencilere 15 dakika değil, yarım saat önce sınav binalarının önünde olmalarını öneriyoruz” dedi.

14.3.2017Eğitim
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) başvurusu nasıl yapılır ASDEP başvuru şartları nelerdir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) başvurusu nasıl yapılır? ASDEP başvuru şartları nelerdir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) personel alımı başvurularının nasıl yapılacağı hakkında binlerce vatandaş araştırmalarını devam ettiriyor. Türkiye genelinde toplam 1500 personel alımı yapacak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASDEP projesi kapsamında ihtiyaç duyulan il müdürlükleri üzerinden alım gerçekleştirilecek. Başvurularla ilgili detayları öğrenen vatandaşlar şimdi de ASDEP başvuru şartlarının neler olduğunu merak ediyorlar. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) başvurusu nasıl yapılır? ASDEP başvuru şartları nelerdir?

14.3.2017Gündem
Başkan Zeydan Karalardan Adanalılara teşekkür

Başkan Zeydan Karalar'dan Adanalılara teşekkür

Başkan Zeydan Karalar'dan Adanalılara teşekkür

14.3.2017Adana
Bakan Yılmaz’dan YGS’ye geç kalanlarla ilgili açıklama: Bedeli ağır oldu

Bakan Yılmaz’dan YGS’ye geç kalanlarla ilgili açıklama: Bedeli ağır oldu

15 dakika kuralı nedeniyle YGS’ye katılamayan öğrencilerle ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Gerçekten bu görüntüleri görüp rahatsız olmamak mümkün değil. ÖSYM Başkanı ile konuştum, dedi ki; giriş belgesi veriyoruz, onun üzerinde ‘15 dakika önce orada olmayı taahhüt ediyorum’ butonu var. Bunu kabul edenler giriş belgesi alabiliyor. Trafikten vs. nedeniyle de geç kalanlar vardı, bedeli ağır oldu, bir yıl kaybettiler. Dolayısıyla seneye girecek adaylara yarım saat önce sınav binalarına gitmesini öneriyoruz” dedi.

14.3.2017Eğitim
Geçici süreli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı İşte, yerleştirme detayları

Geçici süreli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı! İşte, yerleştirme detayları

Geçiçi süreli öğretmen alımı başvurusunda bulunan binlerce adayı ilgilendiren sonuçlar bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştirilen Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyon programı, geçici süreli öğretmen alımı ile başlıyor. Geçici süreli öğretmen alımı yerleştirme sonuçları 14 Mart Salı gününün ilk saatlerinde açıklandı. İşte, geçici süreli öğretmen alımı başvurusu yerleştirme sonuçları

14.3.2017Eğitim
Sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 başvurusu için saatler kaldı

Sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 başvurusu için saatler kaldı!

Sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 yılının ilk müracaatı ile adaylarda heyecana neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl toplam 20 bin 127 öğretmenin kadroya alınacağının bildirilmesiyle birlikte, başvuru tarihi için beklenti başladı. Sözleşmeli öğretmen ataması sözlü mülakatlarının ne zaman yapılacağını merak eden adaylar, ön başvuruları ile birlikte bu detaylara erişebilecek. İşte, 2017 sözleşmeli öğretmen atamaları ve detayları

14.3.2017Eğitim
Turkuaz Kart dönemi resmen başlıyor

Turkuaz Kart dönemi resmen başlıyor

Eğitim düzeyi, mesleki deneyimi, bilim ve teknolojiye katkısı, Türkiye'deki faaliyetinin veya yatırımının ülke ekonomisine, istihdama etkisi doğrultusunda, Uluslararası İşgücü Politikası Danışma Kurulunun önerisiyle, başvurusu bakanlıkça uygun görülen yabancılara "Turkuaz Kart" verilmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

14.3.2017Gündem
KPSS başvurusu nasıl yapılır KPSS başvurusu yapacaklar bunlara dikkat

KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvurusu yapacaklar bunlara dikkat!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları dün itibariyle başladı. KPSS başvuruları için tarih aralıkları da ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Başvurular 10 gün sonra, 23 Mart 2017 tarihinde saat 23:59’da sona erecek. Ücret ödemede son gün ise: 24 Mart 2017. Peki, KPSS başvurusu nasıl yapılır? İşte, başvuru süreciyle ilgili tüm detaylar!

14.3.2017Eğitim
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, CNN Internationala konuştu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, CNN International'a konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Hollanda'da mevcut liberal sosyal demokrat koalisyon hükümetinin retorik ve politikaları ile (aşırı sağcı lider Geert) Wilders arasında hiçbir fark yok." dedi. Çavuşoğlu ayrıca, "Başından beri açık şekilde ifade ettiğim gibi ilk olarak Hollanda halkını hedef almayacağız ve onlara zarar vermeyeceğiz. Çünkü bu onların hatası değil. Hollanda halkı Türkiye'nin dostudur. Buradan birçok turist de ülkemizi ziyaret ediyor. Ve 400 yıldır dostluğumuz sürüyor.” dedi.

13.3.2017Gündem
ADT Müdürü Gürata görevden alındı

ADT Müdürü Gürata görevden alındı

ADT Müdürü Gürata görevden alındı

13.3.2017Antalya
151 yıllık tarihinde bir ilk

151 yıllık tarihinde bir ilk

HSBC, 151 yıllık tarihinde ilk kez dışarıdan bir ismi yönetim kurulu başkanlığı görevine getirdi. Yeni yönetim kurulu başkanı Mark Tucker oldu.

13.3.2017Ekonomi
Görevden alınan DBPli Başkan Aydın: DTKya iktidar partisinden gelenler de oluyordu

Görevden alınan DBP'li Başkan Aydın: DTK'ya iktidar partisinden gelenler de oluyordu

Görevden alınan DBP'li Başkan Aydın: DTK'ya iktidar partisinden gelenler de oluyordu

13.3.2017Diyarbakır
Erdoğan Senle biz neyi konuşacağız ki

Erdoğan "Senle biz neyi konuşacağız ki?"

Erdoğan "Senle biz neyi konuşacağız ki?"

11.3.2017İstanbul
MHP Isparta merkez ilçe yönetimi feshedildi

MHP Isparta merkez ilçe yönetimi feshedildi

MHP Isparta merkez ilçe yönetimi feshedildi

11.3.2017Isparta
Fiili olarak ofsaytta kaldım

'Fiili olarak ofsaytta kaldım'

15 Temmuz'da Telekom binasını ele geçirmeye çalışmakla suçlanan askerler arasında yer alan Albay Nurullah Zeki Atmaca, "Bu işin emir komuta zinciri olduğunu zannettim ama sonra çark ettim. Gruptan da çıktım. Fiil olarak ofsaytta kaldım. Yaşadığım bu zillet düşmanımın başına gelmesin" dedi.

10.3.2017Gündem
Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2017/3 tercihleri ile Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak 3 bin 890 adayın belirleneceği yerleştirme sonuçları araştırılmaya başlandı. Hemşire, Sağlık Teknikeri, Sosyal Çalışmacı gibi birçok alanda alım yapacak olan Sağlık Bakanlığı, KPSS 2017/3 tercihlerinin belirlenmesiyle birlikte atama duyurusunda bulunacak. Peki, Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 tercihleri ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

10.3.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Aman Gürcistan, aman Azerbaycan

Aman Gürcistan, aman Azerbaycan!

GÜRCİSTAN ve Azerbaycan bence şu sıralar her zamankinden daha fazla dikkatli olmalı, çünkü komşularımız arasında kafaya “Eyy!” yemeyen yalnızca onlar kaldı.

27.3.2017 Kanat ATKAYA
‘Tarafsız’ demek yetmiyor

‘Tarafsız’ demek yetmiyor

DÜN AKP’nin gazetemizde yayınlanan referandum ilanında şöyle deniliyor: “Yargının bağımsız olması yetmez, tarafsız da olması gerekiyor.”

24.3.2017Mehmet Y. YILMAZ
Geleceğin Türkiyesi’ni inşa ediyor

Geleceğin Türkiyesi’ni inşa ediyor

SADECE İzmir’in değil, Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden olan Dokuz Eylül, 75 bine yaklaşan öğrencisi ve son yıllarda yaptığı atılımlarla gerçek bir dünya üniversitesi olma yolunda ilerliyor.

19.3.2017Ayçe DİKMEN
Cumhurbaşkanı da tam bilmiyor

Cumhurbaşkanı da tam bilmiyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam atv’ye çıktı ve soruları yanıtladı.

14.3.2017Mehmet Y. YILMAZ