Aramanız :
Aradığınız kelime : "

anayasa_uzlasma_komisyonu

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.112  adet haber bulundu.


 • İsmet BERKAN

  Erdoğan: Başbakan’la Cumhurbaşkanı arasında sorun çıkmaz diyemem - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Erdoğan: Başbakan’la Cumhurbaşkanı arasında sorun çıkmaz diyemem27.03.2015
  YazarlarBAŞLIKTAKİ sözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait.
 • MHP’ye Boston Oxford aşısı - anayasa_uzlasma_komisyonu
  MHP’ye Boston Oxford aşısı25.03.2015
  Gündem11’inci Olağan Büyük Kurultayı ile yüzde 54’ü değişen MHP Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) genç ve akademik kariyeri yüksek isimler dikkat çekti.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Gökçek’e ‘saldır’ emrini veren kim? - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Gökçek’e ‘saldır’ emrini veren kim?25.03.2015
  YazarlarBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışma için “Partimizin kuralları ve disiplini açısından yanlıştır” dedi.
 • Cumhurbaşkanlığında muhtarlar toplantısı - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Cumhurbaşkanlığında muhtarlar toplantısı10.03.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin "temelli" kapatılması hükmünün yürürlükten kaldırılmasını öngören Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili olarak "Dört parti bir araya gelse hatta dört partiye de gerek yok.Anamuhalefet ile iktidar partisi bir araya gelse bu işi bitirir.Bu tamamen artık milletin gündeminden düşsün.Ondan sonra da hiç kimse 'Kuşlardan haber aldım, benim partimi kapatacaklar' diye ortalıklarda dolaşmasın" dedi.
 • Vekil teklifini imzasıyla sundu - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Vekil teklifini imzasıyla sundu13.02.2015
  GündemMİLLETVEKİLLERİNE statü düzenlemesi getiren yasa teklifinde AK Parti ile muhalefet arasında uzlaşma sağlanamayınca Meclis Başkanı Cemil Çiçek, siyasi etik kurallarını da içerecek şekilde hazırladığı toplu bir teklifi kendi imzasıyla Meclis’e sundu.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  O düzenden ‘diktatör’ çıkar Burhan Bey - anayasa_uzlasma_komisyonu
  O düzenden ‘diktatör’ çıkar Burhan Bey05.02.2015
  YazarlarAKP’li Anayasa Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Burhan Kuzu, Ahmet Hakan ile yaptığı söyleşide “Birisi çıkıp da ‘Başkanlık sistemi diktatörlük getirir’ dediğinde gırtlaklamak istiyorum” dedi.
 • Taha AKYOL

  İstenen ne? - anayasa_uzlasma_komisyonu
  İstenen ne?03.02.2015
  YazarlarİKTİDAR, daha doğrusu Cumhurbaşkanı Erdoğan klasik başkanlık sisteminden farklı, özel türde bir başkanlık sistemi istiyor.
 • Mustafa Şentop: Yarı Başkanlık bize daha uygun - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Mustafa Şentop: Yarı Başkanlık bize daha uygun30.01.2015
  GündemAK Parti Seçim İşleri Başkanı ve Başkanlık sistemi çalışmalarının mimarı Mustafa Şentop, genel seçimlerin en önemli başlığının yeni anayasa, onun içindeki öncelikli unsurun da ‘Başkanlık sistemi’ olacağını söyledi.Şentop, “Bana göre Türkiye’ye en yakın sistem yarı başkanlık sistemi.Halk oy verirken, kimin kendini yönetmesini istiyorsa ona oy veriyor” dedi.
 • Bakan Yılmaz: YÖK’de ciddi reform gerekiyor - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Bakan Yılmaz: YÖK’de ciddi reform gerekiyor30.01.2015
  EğitimKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "YÖK'de ciddi bir reforma ihtiyacımız var.Önümüzdeki süreçlerde umarım Türkiye bunu başarır.Çok daha modern, çağdaş bir yükseköğretim sistemi oluşur" dedi.
 • İstifa pankartı - anayasa_uzlasma_komisyonu
  İstifa pankartı27.01.2015
  GündemYeni CHP, CHP’yi ve örgütünü tasfiye etmek işlevi gören bir yapıdır.Gerçekdışı soykırım suçlamaları, yeni CHP yöneticileri tarafından Türkiye’nin kendini ifade etme olanakları bastırılarak adeta desteklendi.2015 gibi bir saldırı yılında, ‘Soykırımla yüzleş’ pankartını taşıyan genel merkez yöneticileri bu desteğin somut ilanı oldu.
 • Birgül Ayman Güler CHP'den istifa etti - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Birgül Ayman Güler CHP'den istifa etti26.01.2015
  GündemCHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, partisinden istifa etti.
 • Savcının avukatlardan yukarda oturmasına hakim 'dur' dedi - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Savcının avukatlardan yukarda oturmasına hakim 'dur' dedi12.12.2014
  GündemGaziantep’te dün görülen bir duruşmada sanık avukatları, ‘silahların eşitlik ilkesi’ gereğince savcının kürsüden inmesini ve kendileriyle aynı seviyede oturmasını isteyince Hâkim Orhan Gazi Ertekin, yargı tarihine geçecek bir karar aldı.Bu talebi haklı bulan Hâkim Ertekin, kürsüye koltuk çıkartarak, avukatları soluna oturttu.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Çözüm’ böyle olmaz - anayasa_uzlasma_komisyonu
  ‘Çözüm’ böyle olmaz22.11.2014
  Yazarlar
 • Bozdağ: Yargıya güven Emniyet’ten daha geri durumda ve aşağılardadır - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Bozdağ: Yargıya güven Emniyet’ten daha geri durumda ve aşağılardadır12.11.2014
  GündemTBMM Adalet Komisyonu’nda, dün altı saat süren görüşme maratonu sonrasında tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanıp beş maddesi de kabul edilen, aramalarda, “somut delile dayalı kuvvetli şüpheyi” eskiden olduğu gibi “makul şüpheye” çeviren ve 45 günde Yargıtay ve Danıştay’ı yeniden yapılandıracak son yargı paketine bugün devam ediliyor.
 • AK Parti 'içtüzük' için harekete geçiyor - anayasa_uzlasma_komisyonu
  AK Parti 'içtüzük' için harekete geçiyor26.10.2014
  GündemAK Parti Grubu, TBMM İçtüzüğü'nün değişmesi için yeniden harekete geçiyor.
 • Taha AKYOL

  Yürütmeyle uyumlu - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Yürütmeyle uyumlu14.10.2014
  YazarlarHSYK seçimlerini Adalet Bakanlığı’nın listesi kazandı, yine de ilginç bazı mesajlar var seçim sonuçlarında.
 • 'Üyelik için kestirme yol yok' - anayasa_uzlasma_komisyonu
  'Üyelik için kestirme yol yok'29.09.2014
  PlanetAB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso bugün Dünya Ekonomik Forumu’nun “Bölgesel kalkınma için kaynakları harekete geçirmek” başlıklı özel toplantısına katılmak üzere Türkiye’ye geliyor.
 • Taha AKYOL

  Yargıda çözüm? - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Yargıda çözüm?05.09.2014
  YazarlarBUGÜNKÜ yazımda okurlarımla ve hukukçularla olduğu gibi Sayın Başbakan Prof.Davutoğlu ile de sohbet etmek, bir yönüyle de tarihe not düşmek istiyorum.
 • Düşük katılım - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Düşük katılım12.08.2014
  GündemCUMHURBAŞKANLIĞI seçimine katılım oranı yüzde 74.13 olarak gerçekleşti.Bu oran daha 4 ay önce yapılan yerel seçimlerdeki gerçekleşen yüzde 89.9 oranıyla kıyaslanınca oldukça düşük.Toplam seçmen üzerinden bakıldığında her 4 seçmenden 1’i oy kullanmamış.Ya da yerel seçimlerde oy kullanan her 6 seçmenden 1’i bu kez sandığa gitmemiş.
 • KOBİDER'den yeni Anayasa çağrısı - anayasa_uzlasma_komisyonu
  KOBİDER'den yeni Anayasa çağrısı12.08.2014
  EkonomiKüçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, 12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM'ye acil yeni Anayasa çağrısında bulundu.Özgenç 12.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balkon Konuşması'na atıfta bulunarak 'Bu Meclis yeni Anayasa yapamıyorsa kendini feshetmeli' dedi.
 • Nelson Mandela kimdir? Google Nelson Mandela'yı neden doodle yaptı? - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Nelson Mandela kimdir? Google Nelson Mandela'yı neden doodle yaptı?18.07.2014
  Teknolojiİnternet devi Google, geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren Nelson Mandela'nın doğum gününü unutmadı ve çok özel bir doodle hazırladı.Nelson Mandela kimdir? Nelson Mandela nerelidir? Nelson Mandela neden doodle oldu? Nelson Mandela ne zaman vefat etti? Nelson Mandela'yı tarih sahnesinde etkin kılan olay neydi?
 • Kemal Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da konuştu - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Kemal Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da konuştu20.06.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da düzenlenen 'Tigris Diyalogları' toplantısında konuştu.Kılıçdaroğlu konuşmasında Güneydoğu için partisinin yaptığı çalışmalar ve projeleri anlattı.CHP Lideri yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gerektiğini söylemelerine rağmen bölgede yeterli oyu alamamaktan şikayet etti ve "Bunu söylediğinde bölgeden çıkıp biri ‘Helal olsun Kılıçdaroğlu’ desin.Tık yok.Oylar koşa koşa AKP’ye." dedi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Baykal sorusuna cevap - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Kılıçdaroğlu'ndan Baykal sorusuna cevap06.06.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığını düşünmediğini söyledi.CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal'ın isminin de Köşk için geçtiğinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, ''Baykal'ın cumhurbaşkanlığı görevini de çok iyi yapacağından en ufak bir endişem yok'' dedi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  MHP’nin de bir hesabı var - anayasa_uzlasma_komisyonu
  MHP’nin de bir hesabı var05.05.2014
  YazarlarYEREL seçim sonuçlarına bakıldığında, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda sonuç almaya en yakın aday, AKP’nin adayı olacak.
 • Verda ÖZER

  Yüzleşme ve soykırım - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Yüzleşme ve soykırım29.04.2014
  YazarlarBİR önceki yazımda, Emekli Büyükelçi ve Türk-Ermeni Uzlaşma Komisyonu üyesi Özdem Sanberk ile sohbetimizden kısa bir bölüm aktarmıştım.
 • AYM'nin HSYK kararına tepkiler - anayasa_uzlasma_komisyonu
  AYM'nin HSYK kararına tepkiler11.04.2014
  GündemAnayasa Mahkemesi'nin, HSYK yasası konusunda verdiği kısmi iptal kararına Hükümet'ten de muhalefetten de yorumlar geldi.HSYK yasasına ilişkin itiraz başvurusunu Anayasa Mahkemesi'ne bizzat yapan CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, Başbakan'ın daha önceki Twitter kararı konusundaki "AYM kararına saygı duymuyorum" sözüne atıf yaparak, "AYM'nin kararına saygı duyuyorum" dedi.Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ise "Anayasa Mahkemesi'nin kararını çok hızlı alması ve zamanlaması manidar" ifadesini kullandı.
 • Yalçın BAYER

  Peygamber’in öğretisini okumadıkları için helali-haramı bilmiyorlar - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Peygamber’in öğretisini okumadıkları için helali-haramı bilmiyorlar04.03.2014
  YazarlarBAŞBAKAN Erdoğan, “Adaletin yerini bulacağını biliyordum.Hak yerini buldu.Beklentim bu istikametteydi” derken, Dışişleri Komisyonu Üyesi, CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, “Ustaların tapeleri dile düşünce acele çıkarılan yasalarla mevcut deliller karartıldı” yorumunu yaptı.
 • Tutuklu vekiller konusunda flaş gelişme - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Tutuklu vekiller konusunda flaş gelişme06.02.2014
  GündemTBMM'de üç parti, AK Parti, CHP ve BDP anlaştı.Uzlaşmaya göre, Anayasa'nın 83 ve 84.maddelerinde yapılacak değişiklikle, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ile geçen ay içinde tahliye edilen BDP'li vekillere ilişkin ceza infazları dönem sonuna kadar ertelenecek.Uzlaşmayla yapılacak değişiklik savcılar tarafından yazılan fezlekeleri de etkileyecek.
 • Davalar çökmüştür - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Davalar çökmüştür27.01.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜBİTAK’ın Balyoz ve Poyrazköy davalarının en önemli delilleri arasındaki ‘5 No’lu harddisk’ için “Disk ile oynanmış” raporu vermesiyle ilgili “Davaların çöktüğünü gösterir” dedi.
 • Kılıçdaroğlu: Rapor davanın çöktüğünü gösteriyor - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Kılıçdaroğlu: Rapor davanın çöktüğünü gösteriyor26.01.2014
  GündemCHP lideri Kılıçdaroğlu, TÜBİTAK’ın Balyoz davalarında delil olan 5 nolu harddiskte saat ve tarihle oynandığı yönündeki raporunu değerlendirerek; "Davanın çöktüğünü gösteriyor bu.Sahte delillerle masum insanların mahkum edildiğini gösteriyor.Tabii davanın yeniden açılması gerekiyor" dedi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Çiçek'e mesaj - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Kılıçdaroğlu'ndan Çiçek'e mesaj26.01.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in HSYK değişikliği için önerdiği ‘Uzlaşma Komisyonu’ kurulması teklifine, "AKP gelmemesine karşın, üç siyasal partinin temsilcileri uzlaşma komisyonunu sürdürmek istedi.Üç kez gittiler.Ne sayın Çiçek ne de AK Parti milletvekilleri gelmedi.Ama yeni uzlaşma komisyonu oluşturmak isterse Sayın Çiçek, arkadaşlarımızı görevlendiririz." karşılığını verdi.
 • Akif BEKİ

  AB komployu gördü - anayasa_uzlasma_komisyonu
  AB komployu gördü23.01.2014
  YazarlarBAŞBAKAN’a o soruyu sordum, “Avrupalıya paralel devleti anlatmak güçtür, siz anlatabildiniz mi?” dedim.
 • AB komployu gördü - anayasa_uzlasma_komisyonu
  AB komployu gördü23.01.2014
  GündemBaşbakan Erdoğan, Brüksel dönüşü 17 Aralık operasyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.Erdoğan, ''Herkesi şantajla tehdit ediyorlar.Genel başkan yardımcıma yaptılar.Adamlar telefon dinlemesi, alan dinlemesi yapıyorlar.Görüntü, evlere böcek.'' dedi.
 • Anayasa Komisyonu'nda HSYK görüşülmedi - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Anayasa Komisyonu'nda HSYK görüşülmedi21.01.2014
  GündemTBMM Anayasa Komisyonu, "tali komisyon" olarak belirlendiği HSYK ile ilgili teklifin içeriğini görüşmedi.
 • Anayasa her an değişebilir - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Anayasa her an değişebilir21.01.2014
  GündemMeclis Başkanı Cemil Çiçek, HSYK düzenlemesiyle ilgili “Kalıcı çözüm bence yine Anayasa değişikliğinden geçiyor.Vakit çok geç değil, her an bu değişiklik yapılabilir” dedi.
 • Bilal oğlunu yanına al karakola git - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Bilal oğlunu yanına al karakola git17.01.2014
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Başbakana İstanbul’dan söylüyorum; Bilal oğlunu yanına al, karakola git.Oradan da savcıya uğra ve yargının önüne çık.Beraat ederse, kıymetli bir oğlundur yine kıymetini korusun.Suçluysa gereğini sen yap" dedi.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘İki gündüz, iki gece, yandı Lice’ - anayasa_uzlasma_komisyonu
  ‘İki gündüz, iki gece, yandı Lice’16.01.2014
  YazarlarÇOCUKLARIN söylediği bu ağıt, top ve havan sesleri arasında insanların çığlıklarında yankılanıyor.Ölüm çığlıklarında.Lice Katliam Belgeseli’nde ilk sahne böyle.
 • Taha AKYOL

  RTÜK modeli - anayasa_uzlasma_komisyonu
  RTÜK modeli15.01.2014
  YazarlarSAYIN Başbakan HSYK için ‘RTÜK modeli’ni önerdi, muhalefetle bir uzlaşma olursa Meclis’te görüşülen kanun teklifini “dondurabileceklerini” söyledi.
 • HSYK’ya RTÜK modeli - anayasa_uzlasma_komisyonu
  HSYK’ya RTÜK modeli15.01.2014
  GündemBaşbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün girişimiyle başlayan Anayasa değişikliği arayışında HSYK için RTÜK modeli önerdi.
 • HSYK’da ideoloji değişti - anayasa_uzlasma_komisyonu
  HSYK’da ideoloji değişti14.01.2014
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meclis Adalet Komisyonu’nda, 2010’daki referandumla HSYK’da yapılan değişikliğe atıfla, “HSYK’da ortaya çıkan durum, bir mensubiyetten başka bir mensubiyete intikal oldu.Bir ideolojiden başka bir ideolojiye geçti” dedi.Bozdağ, dür komisyondaydı:
 • Köşk uzlaşması - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Köşk uzlaşması14.01.2014
  GündemCumhurbaşkanı Gül, HSYK’nın yapısını değiştiren teklif nedeniyle yaşanan krizin çözümü için iktidar ve muhalefet arasında uzlaşma sağlamak amacıyla devreye girdi.HSYK’nın anayasa ile değiştirilmesi konusunda muhalefet ile benzer fikirde olan Gül, CHP ve BDP uzlaşma için yeşil ışık yakınca Başbakan Erdoğan ile görüştü.Gül’ün girişimiyle iktidar ve muhalefet arasında uzlaşma sağlandı.
 • Görev Çiçek’te - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Görev Çiçek’te14.01.2014
  GündemHSYK kriziyle ilgili görüşlerini dinlemek için hukukçularla toplantı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yasalaşması durumunda teklifi Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) götüreceklerini, bunun temel görevleri olduğunu söyledi.“Cemaate yakınlaştıkları” eleştirilerini reddeden Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:
 • Adalet Bakanı’ndan cemaat itirafları - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Adalet Bakanı’ndan cemaat itirafları13.01.2014
  GündemADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Teklifi’nin görüşüldüğü Meclis Adalet Komisyonu’nda tarihi itiraflarda bulundu.
 • Kılıçdaroğlu hukukçularla buluştu - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Kılıçdaroğlu hukukçularla buluştu13.01.2014
  GündemKemal Kılıçdaroğlu bazı hukukçular ve gazetelerin Ankara temsilcileriyle 2 saatlik toplantı yaptı.Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetiyle ilgili bir soru üzerine, Türkiye'de herkes tarafından bilinen ciddi bir devlet krizinin yaşandığını savundu.
 • Meclis’te HSYK yumruklaşması - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Meclis’te HSYK yumruklaşması11.01.2014
  GündemTBMM Adalet Komisyonu’ndaki HSYK teklifi görüşmelerine, 17 Aralık’taki “Büyük Rüşvet” soruşturması ve HSYK temsilcilerinin toplantıya davet edilmemesi damgasını vururken, AK Partili ve CHP’li vekiller arasındaki yumruklu kavga yaşandı.
 • Savcı Öz ile görüşen ombudsmana inceleme - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Savcı Öz ile görüşen ombudsmana inceleme10.01.2014
  GündemTBMM Başkanı Cemil Çiçek, savcı Zekeriya Öz ile görüşen Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu ile ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.
 • HSYK açıklamasına tepkiler - anayasa_uzlasma_komisyonu
  HSYK açıklamasına tepkiler10.01.2014
  GündemHSYK’nın bugün yaptığı 66 sayfalık açıklama gündemin ilk konusu haline geldi.Açıklamaya değişik kesimlerden farklı tepkiler geldi.
 • Adalet Bakanı'ndan sürpriz çağrı - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Adalet Bakanı'ndan sürpriz çağrı10.01.2014
  GündemADALET Bakanı Bekir Bozdağ üç saattir devam eden HSYK Kanun teklifi görüşmeleri sırasında süpriz bir anayasa değişikliği çağrısı yaptı.
 • Artık yargının gökten yere inmesi lazım - anayasa_uzlasma_komisyonu
  Artık yargının gökten yere inmesi lazım05.01.2014
  GündemAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, “Bizde yargıyı, yargıcı kutsayan bir anlayış var, onu bir türlü aşabilmiş değiliz.Artık yargının gökten yere inmesi lazım” dedi.HSYK için “RTÜK” benzeri model düşündüklerini anlatan Şentop, Hürriyet’e şöyle konuştu:
 • 'Tankların yürüdüğünden bir gün sonra haberim oldu' - anayasa_uzlasma_komisyonu
  'Tankların yürüdüğünden bir gün sonra haberim oldu'12.12.2013
  Gündem28 Şubat davasında ilk kez savunma veren dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, ''Dini siyasete alet ettiler.28 Şubat bu esaslara ters düşen uygulamaların ortaya çıktığı tablodur.Huzursuzluktur.Ancak bunun kaynağı silahlı kuvvetler olmamıştır'' dedi.Sincan'da tankların yürütülmesinden haberinin olmadığını söyleyen Karadayı, ''Bir gün sonra haberim oldu, arkadaşlarıma sorduğumda tankların tatbikata gitmek için buradan geçtiğini söylediler'' ifadelerini kullandı.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»