Anayasa Uzlaşma Komisyonu


 • Yalçın DOĞAN

  ‘Çözüm’ böyle olmaz - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  ‘Çözüm’ böyle olmaz22.11.2014

  YAZARLAR

 • Taha AKYOL

  Yargıda çözüm? - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Yargıda çözüm?04.09.2014

  Yazarlar

  BUGÜNKÜ yazımda okurlarımla ve hukukçularla olduğu gibi Sayın Başbakan Prof.Davutoğlu ile de sohbet etmek, bir yönüyle de tarihe not düşmek istiyorum.
 • Düşük katılım - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Düşük katılım11.08.2014

  Gündem2008

  CUMHURBAŞKANLIĞI seçimine katılım oranı yüzde 74.13 olarak gerçekleşti.Bu oran daha 4 ay önce yapılan yerel seçimlerdeki gerçekleşen yüzde 89.9 oranıyla kıyaslanınca oldukça düşük.Toplam seçmen üzerinden bakıldığında her 4 seçmenden 1’i oy kullanmamış.Ya da yerel seçimlerde oy kullanan her 6 seçmenden 1’i bu kez sandığa gitmemiş.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  MHP’nin de bir hesabı var - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  MHP’nin de bir hesabı var04.05.2014

  Yazarlar

  YEREL seçim sonuçlarına bakıldığında, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda sonuç almaya en yakın aday, AKP’nin adayı olacak.
 • AB komployu gördü - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  AB komployu gördü22.01.2014

  Gündem2008

  Başbakan Erdoğan, Brüksel dönüşü 17 Aralık operasyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.Erdoğan, ''Herkesi şantajla tehdit ediyorlar.Genel başkan yardımcıma yaptılar.Adamlar telefon dinlemesi, alan dinlemesi yapıyorlar.Görüntü, evlere böcek.'' dedi.
 • Akif BEKİ

  AB komployu gördü - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  AB komployu gördü22.01.2014

  Yazarlar

  BAŞBAKAN’a o soruyu sordum, “Avrupalıya paralel devleti anlatmak güçtür, siz anlatabildiniz mi?” dedim.
 • Anayasa Komisyonu'nda HSYK görüşülmedi - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Anayasa Komisyonu'nda HSYK görüşülmedi19.01.2014

  Gündem2008

  TBMM Anayasa Komisyonu, "tali komisyon" olarak belirlendiği HSYK ile ilgili teklifin içeriğini görüşmedi.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘İki gündüz, iki gece, yandı Lice’ - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  ‘İki gündüz, iki gece, yandı Lice’15.01.2014

  Yazarlar

  ÇOCUKLARIN söylediği bu ağıt, top ve havan sesleri arasında insanların çığlıklarında yankılanıyor.Ölüm çığlıklarında.Lice Katliam Belgeseli’nde ilk sahne böyle.
 • HSYK’ya RTÜK modeli - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  HSYK’ya RTÜK modeli14.01.2014

  Gündem2008

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün girişimiyle başlayan Anayasa değişikliği arayışında HSYK için RTÜK modeli önerdi.
 • Taha AKYOL

  RTÜK modeli - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  RTÜK modeli14.01.2014

  Yazarlar

  SAYIN Başbakan HSYK için ‘RTÜK modeli’ni önerdi, muhalefetle bir uzlaşma olursa Meclis’te görüşülen kanun teklifini “dondurabileceklerini” söyledi.
 • Kılıçdaroğlu hukukçularla buluştu - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Kılıçdaroğlu hukukçularla buluştu12.01.2014

  Gündem2008

  Kemal Kılıçdaroğlu bazı hukukçular ve gazetelerin Ankara temsilcileriyle 2 saatlik toplantı yaptı.Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetiyle ilgili bir soru üzerine, Türkiye'de herkes tarafından bilinen ciddi bir devlet krizinin yaşandığını savundu.
 • Artık yargının gökten yere inmesi lazım - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Artık yargının gökten yere inmesi lazım04.01.2014

  Gündem2008

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, “Bizde yargıyı, yargıcı kutsayan bir anlayış var, onu bir türlü aşabilmiş değiliz.Artık yargının gökten yere inmesi lazım” dedi.HSYK için “RTÜK” benzeri model düşündüklerini anlatan Şentop, Hürriyet’e şöyle konuştu:
 • CHP'li Ağbaba'dan Balbay açıklaması - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  CHP'li Ağbaba'dan Balbay açıklaması08.12.2013

  Gündem2008

  CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 'Balbay Anayasa Mahkemesi kararına rağmen beşinci gün hala cezaevinde.Anayasa Mahkemesi'nin bu kararı tanınmayacaksa hangi karar tanınacak? Mahkeme, Anayasa Mahkemesi'nin kapıyı kırıp Balbay'ı çıkarmasını mı bekliyor?' dedi.
 • Yalakaları okumayın - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Yalakaları okumayın07.12.2013

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eskiden yandaş medya diye bir kavram olmadığını belirterek, “Eğer iktidar yalakalığına bir medya patronu soyunursa o gazeteleri alıp okumamak da herhalde bizlerin görevidir” dedi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar06.12.2013

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçim Güvenilirliği, CHP Bilişim Projeleri" konulu toplantıda önemli açıklamalar yaptı.İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:
 • Komisyonda Gezi muhabbeti - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Komisyonda Gezi muhabbeti03.12.2013

  Gündem2008

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in Gezi Parkı eylemleri sırasında yaşadıkları Anayasa Uzlaşma Komisyonu tutanaklarında ortaya çıktı.Komisyonun, milletvekili dokunulmazlığının genişletilmesini görüştüğü maddede ilginç gerekçeler gündeme geldi.
 • Kahvede çoklu seks izletiyor - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Kahvede çoklu seks izletiyor02.12.2013

  Gündem2008

  Anayasa Uzlaşma Komisyonu 25 aylık çalışma sonunda dağıldı.Çalışma sırasında milletvekillerinin anadilde eğitim, vatandaşlık, Cumhuriyet’in nitelikleri, egemenlik hakkı maddelerindeki keskin tartışmalarının yanı sıra genel ahlak, namus, eşcinsel evlilikler, FEMEN gibi konulardaki ‘renkli’ atışmaları tutanaklara yansıdı.İşte o tutanaklardan bazı alıntılar:
 • CHP'li Kart: Danıştay'a başvuracağız - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  CHP'li Kart: Danıştay'a başvuracağız01.12.2013

  Gündem2008

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, YSK'nın, yerel seçimlerde aday olacak bakanların görevlerinden istifasına gerek olmadığı yönündeki kararına karşı, yürütmenin durdurulması talebiyle yarın Danıştay'a başvuracaklarını bildirdi.
 • Bahçeli'nin grup konuşması - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Bahçeli'nin grup konuşması25.11.2013

  Gündem2008

  MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın ’Kendimizi evlenme vaadiyle kandırılmış insanlara benzetiyorum’ sözlerini eleştiren Bahçeli, "Damat kimdir, gelin kimdir? Evlenme vaadiyle kandırılan kimlerdir? Yüksek Mahkemeyi siyasi polemiklerin içine çekmeye, sanki bir partinin mensubuymuş gibi değerlendirmelerde bulunmaya hiç hakkı yoktur" dedi.
 • Kılıçdaroğlu, Gülen'le görüşecek mi? - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Kılıçdaroğlu, Gülen'le görüşecek mi?24.11.2013

  Gündem2008

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı."Kılıçdaroğlu'nun ABD'de cemaat ile bir görüşmesi olacak mı?" sorusuna Loğoğlu, "Programda öyle bir temas öngörüldüğüne dair herhangi bir unsur yok" yanıtını verdi.'Talep gelebilir mi?' şeklindeki soruya Loğoğlu'nun cevabı şöyle oldu: ''Onu sayın Fethullah Gülen hocaya sormak lazım değil mi?"
 • İyimaya: Anayasa yapmak, iptal kararı yazmak kadar kolay değil - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  İyimaya: Anayasa yapmak, iptal kararı yazmak kadar kolay değil24.11.2013

  Gündem2008

  TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarının fiilen bitmesinin ardından "Doğrusu kendimizi evlenme vaadiyle kandırılmış insanlara benzetiyorum" diyen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun AK Partili üyesi Ahmet İyimaya'dan tepki geldi.İyimaya, ''Anayasa yapmak, iptal kararı yazmak kadar kolay değildir'' dedi.
 • Bahçeli Antalya'da konuştu - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Bahçeli Antalya'da konuştu23.11.2013

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni anayasa sürecinde AK Parti’nin aflar çıkarmak için ’oyun üstüne oyun kurarken’ şimdi masadan kalkmaya niyetlendiğini belirterek, "Komisyonu dağıtmaya çalıyorlar.Neden, çünkü MHP orada kaya gibi duruyor.Masadan kalkmaya da niyeti yok.Masadan kim kaçarsa kaçsın ama biz orada duracağız" diye konuştu.MHP Lideri Bahçeli, komisyonun Cemil Çiçek’siz çalışmasına devam etmesini önerirken, zabıtların da kamuoyuna açıklanmasını istedi.Partililerin BDP'lilerle ilgili attığı bir slogan ise Bahçeli'yi kızdırdı.
 • Kılıçdaroğlu: "Başkanlık sistemini çeksinler" - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Kılıçdaroğlu: "Başkanlık sistemini çeksinler"23.11.2013

  Gündem2008

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’ndan başkanlık sistemi teklifinin geri çekilmesi halinde 4 partinin uzlaştığı madde sayısının artabileceğini söyledi.Kılıçdaroğlu, “Başkanlık sistemini çeksinler, o 60 madde belki olur 80 madde, belki 90 madde olur.Hayır diyorlar.” dedi.
 • Çiçek’ten partilere ‘bitti’ mektubu - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Çiçek’ten partilere ‘bitti’ mektubu21.11.2013

  Gündem2008

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, mevcut Anayasa Uzlaşma Komisyonu ile yeni bir anayasanın tümünde uzlaşmanın olmayacağını ve kısmi bir sonucun ortaya çıkacağını belirten mektubunu, AK Parti, CHP, MHP ve BDP TBMM gruplarına gönderdi.
 • Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'tan önemli açıklamalar - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'tan önemli açıklamalar21.11.2013

  Gündem2008

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, "Seçim yaklaşıyor.Bu milletin huzuruna nasıl çıkacaklar.2011 yılında söyledikleri, verdikleri sözlerin izahını nasıl yapacaklar bunlar.Ben doğrusu kendimizi evlenme vaadiyle kandırılmış insanlara benzetiyorum" dedi.
 • Kanat ATKAYA

  Birinci Meclis? Pardon yani. - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Birinci Meclis? Pardon yani.20.11.2013

  Yazarlar

  Milletçe liderlerin bir “salı atarlanmaları toplu gösterisi”ni daha atlatmış bulunuyoruz, cümleten geçmiş olsun.
 • 72 kişinin hesabını ver - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  72 kişinin hesabını ver19.11.2013

  Gündem2008

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Erdoğan’ın Diyarbakır’daki konuşmasına atıfla “Mikrofonda demokrat olmak kolay.80 yıl öncesinden hesap sormak kolay.Ama kendi iktidarında 72 kişi gösterilerde öldürüldü.Tek birinden hesap sorulduğu yok.Varsa yoksa tarihten örnekler, çıkıp CHP şunu yaptı, CHP cami yıktı.Ee siz de bunları yaptınız.” dedi.
 • Oktay Ekşi'den ilginç TBMM anketi - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Oktay Ekşi'den ilginç TBMM anketi19.11.2013

  Gündem2008

  CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, milletvekillerinin çoğunluğunun TBMM İçtüzüğü'nden memnun olmadığını ve Meclis'in çalışmalarını verimsiz bulduğunu kaydetti.
 • Haluk Koç'tan Arınç'a: Paspas olmaktan bıkmamış - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Haluk Koç'tan Arınç'a: Paspas olmaktan bıkmamış19.11.2013

  Gündem2008

  CUMHURİYET Halk Partisi Sözcüsü Haluk Koç, "Arınç’ın ağlamaktan göz pınarları şişmiş.Başbakan tarafından aşağılanan birisi.Biz bunu siyasi nezaketsizlik olarak nitelemiştik.Fakat aşağılanmaktan hoşlanan bir ruh hali çıkıyor karşımıza.Ne yazık ki azarlanmaktan, aşağılanmaktan hoşlanan bir yapısı olduğu da ortaya çıkıyor.Şamar yemekten bıkmamış, azarlanmaktan bıkmamış, paspas olmaktan bıkmamış bir Arınç manzarası bugün havaalanına gitmeden önce ortaya çıkmıştır" dedi.
 • BDP'li Demirtaş'tan önemli açıklamalar - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  BDP'li Demirtaş'tan önemli açıklamalar18.11.2013

  Gündem2008

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun akıbetiyle ilgili, "Sayın Başbakan, bizsiz yapabilirsiniz ama o anayasa sizin anayasanız olur.Sizin anayasanızı yapmak için o masayı deviriyorsunuz" dedi.
 • Bu komisyon yeni Anayasa yapamaz - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Bu komisyon yeni Anayasa yapamaz18.11.2013

  Gündem2008

  Meclis Başkanı Cemil Çiçek, 2 yıl 1 ay boyunca ancak 60 madde üzerinde anlaşabilen Anayasa Uzlaşma Komisyonu için final vuruşunu yaptı.
 • Dershane kararımız doğru ama. - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Dershane kararımız doğru ama.17.11.2013

  Gündem2008

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrasında gündeme dair konularla ilgili açıklama yaptı.Arınç açıklamasında, "Hükümetin dershanelerle ilgili kararı doğru ama gerekli tedbirleri almalıyız" dedi.
 • Çiçek: Bu komisyondan yeni anayasa çıkmaz - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Çiçek: Bu komisyondan yeni anayasa çıkmaz17.11.2013

  Gündem2008

  Meclis Başkanı Cemil Çiçek, iki yıl bir ayda ancak 60 madde üzerinde anlaşan Anayasa Uzlaşma Komisyonu için final vuruşunu yaptı.Çiçek, üç saat süren toplantının ardından “Bu komisyonun, yeni sıfırdan bir Anayasa yapamayacağı kanaatindeyim” diyerek, bu görüşünü partilerin genel merkezlerine yazıyla ileteceğini ve yeni bir yaklaşım gelişmediği süreci komisyonu yeniden toplamayacağını açıkladı.
 • Bekir Bozdağ'dan dershane açıklaması - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Bekir Bozdağ'dan dershane açıklaması14.11.2013

  Gündem2008

  BAŞBAKAN Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dershanelerin kapatılması tartışmaları için "Bu çalışma bittikten sonra kamuoyuyla detaylar açıklandıktan sonra tartışılsa daha da sağlıklı olacaktır.Çünkü kanun tasarısı olarak meclise geldiği zaman tasarının içinde neler var neler yok görülecek.O zaman eleştirilerin yapılması daha sağlıklı olacaktır, nelerin nasıl yapılacağı net olarak öyle ortaya çıkacaktır" dedi.
 • TBMM Başkanı Çiçek'ten Vali Coş'a sert sözler - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  TBMM Başkanı Çiçek'ten Vali Coş'a sert sözler13.11.2013

  Gündem2008

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 10 Kasım törenlerinde bir vatandaşa 'gavat' diyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'u sert sözlerle eleştirdi.Vali Coş'un sözlerinin tasvip edilemeyeceğini belirten Çiçek, ''Valiler konuşmalarına, tavırlarına, her şeyine de dikkat edecek.Bunlar olmadığı takdirde bunca sıkıntının içerisine bir de vali sıkıntısı yaşarız'' dedi.
 • Yeğen Erbakan resmen CHP'de - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Yeğen Erbakan resmen CHP'de13.11.2013

  Gündem2008

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın yeğeni Sabri Erbakan'ın CHP'ye üyelik talebinin MYK'da kabul edildiğini söyledi.
 • Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar11.11.2013

  Gündem2008

  Başkent kulislerinde Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısında Bülent Arınç'ın geçen hafta yaptığı çıkışa yanıt vermedi.Başbakan Erdoğan grup toplantısından önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e verilen devlet nişanı töreni için Çankaya Köşkü'ndeydi.Başbakan Köşk'ten TBMM'ye geçerken Arınç'ın AK Parti grup salonuna gelmediği görüldü.Erdoğan, AK Parti’nin sorunlarını kendi içinde konuşarak çözdüğünü ve bundan sonra da öyle yapılacağını söylerken ‘Her bir arkadaşımın bu mesuliyetle hareket edeceğine, düşmanı sevindirmeyeceğine yürekten inanıyorum’ dedi.Öte yandan Erdoğan CHP'ye Sarıgül eleştirisinde bulundu ve "Bir taraftan yolsuzluk dosyasıyla ihraç edeceksin, sonra da cankurtaran simidi gibi ona yapışacaksın." dedi.
 • Yaşlı kadın Meclis'te sinir krizi geçirdi - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Yaşlı kadın Meclis'te sinir krizi geçirdi29.10.2013

  Gündem2008

  Meclis'te sinir krizi geçiren Ayşe O.adlı yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı.
 • Yalçın BAYER

  ‘Andımız’ nereden nereye - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  ‘Andımız’ nereden nereye24.10.2013

  Yazarlar

  Gazeteci-yazar ağabeyimiz Orhan Karaveli ‘Andımız’ın başına gelenlere dikkat çeken bir yazı gönderdi.
 • CHP'li Koç: Sana camileri yıktırmayacağız - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  CHP'li Koç: Sana camileri yıktırmayacağız22.10.2013

  Gündem2008

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Yolsuzluk' deyince Sayın Başbakan akla gelen bir tek sizin döneminizin iktidar uygulamalarıdır.Hepsini çıkardık, 60 önemli yolsuzluk dosyası.Koskoca bir klasör, bunların her biri ayrı bir Yüce Divan'lık dava" dedi.
 • Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar22.10.2013

  Gündem2008

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kosova ziyareti öncesinde havalimanında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili iddialarla ilgili 'Biz bu arkadaşlarımızı yedirmeyiz, arkasındayız.Karşımıza belge gelmediği sürece sırtımızı dönmeyiz' dedi.İşte Erdoğan'ın açıklamaları:
 • AK Parti'den CHP'ye anayasa değişikliği turu - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  AK Parti'den CHP'ye anayasa değişikliği turu22.10.2013

  Gündem2008

  AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun üzerinde uzlaştığı 60 maddenin yasalaştırılması teklifini CHP'ye ilettiklerini belirterek, "CHP, konuyu yetkili kurullarında görüştükten sonra en kısa zamanda bize yanıt verecek.CHP 60 maddenin yasalaştırılmasına destek vermezse, başka diğer kombinasyonlarla bu süreci tamamlamamız mümkün gözükmüyor.CHP'nin olumsuz görüş vermesi halinde süreç burada tıkanır, kapanır gibi gözüküyor" dedi.
 • Demirtaş: Bizden randevu alınmadı - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Demirtaş: Bizden randevu alınmadı21.10.2013

  Gündem2008

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti Grubu'nun Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda uzlaşılan 60 maddeyle ilgili BDP'den randevu talebinde bulunulmadığını belirterek, "Randevu alınırsa arkadaşlarımız görüşür, görüşlerimizi ifade ederiz.Yok, kendileri yapmak istiyorsa kendi takdirleridir.AKP, CHP, anayasayı 'sadece biz yapacağız' diyorlarsa 'hayırlı, uğurlu olsun' deriz.Yoksa görüşmek, ortaklaşmak istiyorlarsa bizler de önerileri alır, değerlendiririz" dedi.
 • Üzerimizde hesap yapan memur - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Üzerimizde hesap yapan memur21.10.2013

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD gazetelerinde çıkan MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili haberler ve hükümetin açıklamalarıyla ilgili olarak “Yabancı basında çıkan haberlere bel bağlayarak, üzerimizde hesap yapmış olan bir devlet memuru hakkında bile yorum yapmayacak kadar şahsiyetli bir hareketiz” dedi.
 • BDP'li Tan: Postacı arıyorsanız PTT'ye başvurun - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  BDP'li Tan: Postacı arıyorsanız PTT'ye başvurun21.10.2013

  Gündem2008

  BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, İmralı Adası’na giden BDP heyetlerine müdahale edildiğini belirterek, "Eğer postacı arıyorsunuz PTT Genel Müdürlüğü’ne başvurun.BDP’de postacılık yapacak kimse yok.BDP’nin de eksiklikleri oldu, biz ilk gün Başbakan’ın bu tavrına karşı dik durmalıydık" dedi.Tan, Abdullah Öcalan’ın Diyarbakır’da toplanmasını istediği Demokratik İslam Kongresi ile ilgili başta ’Gülen Cemaati’ olmak üzere bütün İslami grup ve cemaatlerin katılması gerektiğini aksi takdirde bir sonuç elde edilemeyeceğini söyledi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  CHP’nin dinamik yapı iddiası - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  CHP’nin dinamik yapı iddiası13.10.2013

  Yazarlar

  CHP’nin cuma günkü kapalı grup toplantısının tarihi önceden belirlenmişti.
 • CHP’li üyeler uzlaşmada birbirine girdi - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  CHP’li üyeler uzlaşmada birbirine girdi03.10.2013

  Gündem2008

  Anayasa Uzlaşma Komisyonu, anadilde eğitim ve vatandaşlık maddelerinin ardından bir konuda daha CHP’li üyeler arasında gerilime sahne oldu.
 • Yalçın DOĞAN

  Yedi perdelik Hazine komedisi - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Yedi perdelik Hazine komedisi02.10.2013

  Yazarlar

  İktidara geldiğinde yüzde üç.Her parti yararlanmasın, bu çok düşük, yüzde yediye yükseltiyor.
 • Islahat Fermanı - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Islahat Fermanı30.09.2013

  Gündem2008

  Demokratikleşme Paketi CHP’de tepki yarattı.İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, “Paketi ‘2’nci Islahat Fermanı’ olarak görüyorum” dedi.
 • Çiçek: Güneşin önemli bir kısmı da battı gibime geliyor - Anayasa Uzlaşma Komisyonu

  Çiçek: Güneşin önemli bir kısmı da battı gibime geliyor25.09.2013

  Gündem2008

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek,anayasa çalışları için "Komisyon olarak daha evvel koyduğumuz hedefin çok daha gerisindeyiz.Onun için güneş batmak üzere dedim.Güneşin önemli bir kısmı da battı gibime geliyor" dedi.
içinde

Anayasa Uzlaşma Komisyonu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz