Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER514Oktay EKŞİ337Özdemir İNCE202Yalçın DOĞAN200Emin ÇÖLAŞAN187Taha AKYOL180Sedat ERGİN168Mehmet Y. YILMAZ162Cüneyt ÜLSEVER152Şükrü KIZILOT144Cengiz ÇANDAR130Ertuğrul ÖZKÖK120Mehmet Ali BİRAND95Tufan TÜRENÇ85Bekir COŞKUN82Fatih ALTAYLI81Rauf TAMER79Şükrü KÜÇÜKŞAHİN76Ahmet HAKAN74Yılmaz ÖZDİL69Enis BERBEROĞLU67Mümtaz SOYSAL63İlter TÜRKMEN62Erdal SAĞLAM59Muharrem SARIKAYA46Rahmi TURAN44İsmet SOLAK40Fatih ÇEKİRGE34Hadi ULUENGİN34İsmet BERKAN34Oya ARMUTÇU31Ayşe ARMAN25Vahap MUNYAR25Ferai TINÇ24Kurthan FİŞEK24Haluk KALAFAT16Eyüp CAN15Soner YALÇIN15Ege CANSEN14Akif BEKİ13Mehmet Barlas12Deniz BAYRAMOĞLU11Memet ESER11Ercan KUMCU10Eyüp Can - Referans10Serdar TURGUT10Yasin Girgin10Zeynep ATİKKAN10Doğan HIZLAN8Gila BENMAYOR8Deniz Gürel7Emre KIZILKAYA7Nuray MERT7Ayşe ÖZEK KARASU6Kanat ATKAYA6Cengiz SEMERCİOĞLU5Erman TOROĞLU5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ5Uğur DÜNDAR5Yaşar SÖKMENSÜER5Yener SÜSOY5Ayçe DİKMEN4Ayşe ARAL4Banu ŞEN4Deniz SİPAHİ4Doğan ULUÇ4Erdal İPEKEŞEN4Gülse BİRSEL4Gülçin TELCİ4Hüseyin YAYMAN4Nuran ÇAKMAKÇI4Oya BERBEROĞLU4Yavuz GÖKMEN4Zeynep GÖĞÜŞ4İzzet ÇAPA4Armağan ÇAĞLAYAN3Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Fırat TUR3Kenan BAŞARAN3M. Rauf Ateş3Pakize SUDA3Sevil ATASOY3Yurtsan ATAKAN3Ali Atıf BİR2Arzu Çakır Morin2Ayşen GÜR2Erkan ÇELEBİ2Güzin Abla2Hayri ÇETİNKAYA2Melis ALPHAN2Salih NEFTÇİ2Sıtkı ŞÜKÜRER2Veli ŞAKIR2Verda ÖZER2Yonca TOKBAŞ2Yorgo KIRBAKİ2İlyas ÖZGÜVEN2Ahmet Mümtaz TAYLAN1Ali SARP1Ateş BAKAN1

anayasa_mahkemesi

haberleri ve son dakika gelişmeleri
18742 adet haber bulundu.
Danıştay, Cumhuriyet Mahallesi için Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararın yürütmesini durdurdu

Danıştay, Cumhuriyet Mahallesi için Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararın yürütmesini durdurdu

İstanbul Sultangazi’de 6 bin kişinin yaşadığı bir site için Bakanlar Kurulunun verdiği ‘riskli alan’ kararı Danıştay’dan döndü. Danıştay Ondördüncü Daire, 18 hektarlık alan için verilen kararının yürütmesini durdurdu. Danıştay kararında, “mülkiyet hakkı” vurgusu yapılarak, alınan ‘riskli alan’ kararının soyut bilgiler dayalı olduğu kaydedildi.

25.11.2015Ekonomi
Kabinede iki kadın bakan

Kabinede iki kadın bakan

Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanan yeni kabinede iki kadın bakan yer alıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na Fatma Güldemet Sarı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na ise Sema Ramazanoğlu getirildi.

24.11.2015Gündem
YÖK’ten üniversiteler için yeni disiplin yasası taslağı Disiplin işlemleri üniversitelere bırakılıyor

YÖK’ten üniversiteler için yeni disiplin yasası taslağı
Disiplin işlemleri üniversitelere bırakılıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), hazırladığı yeni Yükseköğretim Disiplin Yasası Taslağı’yla rektör ve dekanlar dışındaki yükseköğretim personeline ilişkin tüm disiplin işlemlerini, yürütme ve karar alma yetkilerini üniversitelere bırakacak. Üniversitelerin verecekleri kararlara idari yargıda itiraz yolu açık olacak. YÖK’ün daha önce suç kapsamında değerlendirmediği intihallere de yasa kapsamında suç tanımı geliyor.

24.11.2015Eğitim
İsmail Kahraman'ın başkanlık pozu

İsmail Kahraman'ın başkanlık pozu

Meclis’in 27’nci Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman oldu. 316 oy alan Kahraman, üçüncü turda seçildi. Oylama öncesi HDP grubunun Nusaybin ve Yüksekova’da süren sokağa çıkma yasağı ile Geçici Seçim Hükümeti’nin göreve devamına ilişkin Cumhurbaşkanı tezkeresini gündeme getirmek istemesi tartışmalara neden oldu.

22.11.2015Gündem
Bazı sorunlar var

Bazı sorunlar var

Anayasa Mahkemesi’nin 6 yıl önce tüm baz istasyonları için gereken ruhsat ve izinleri verme yetkisini belediyelere bırakması büyük bir iletişim krizi yarattı.

20.11.2015Ekonomi
YÖK, üniversiteler için yeni disiplin yasası taslağı hazırladı

YÖK, üniversiteler için yeni disiplin yasası taslağı hazırladı

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) hazırladığı yeni Yükseköğretim Disiplin Yasası Taslağı ile personele ilişkin tüm disiplin işlemlerini yürütme ve karar alma yetkileri üniversitelere bırakılacak. Üniversitelerin verecekleri kararlara idari yargıda itiraz yolu açık olacak. YÖK’ün daha önce suç kapsamında değerlendirmediği intihallere de yasa kapsamında suç tanımı geliyor.

20.11.2015Eğitim
Vakıf üniversiteleri yönetmeliği

Vakıf üniversiteleri yönetmeliği

YÖK’ün vakıf üniversiteleri için hazırladığı yönetmelik Resmi Gazete’de yayınlandı.

19.11.2015Eğitim
Aziz Güler'in cenazesi Türkiye'ye getirildi

Aziz Güler'in cenazesi Türkiye'ye getirildi

Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'e karşı savaşırken hayatını kaybeden ve cenazesi 59 gündür bekletilen Aziz Güler'in cenazesinin Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun oluruyla yurda girişine izin verildi. Güler'in cenazesinin Pazar günü toprağa verileceği öğrenildi.

19.11.2015Gündem
Türkiye 17 Ağustos için tazminat ödemeye mahkum edildi

Türkiye 17 Ağustos için tazminat ödemeye mahkum edildi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 1999 depreminde hayatını kaybedenlerin ailelerinin yaptığı başvuruyu kabul etti. Davacıları haklı bulan AİHM Türkiye’yi “yaşam hakkının ihlali” maddesi gereğince 128 bin euro tazminat ödemeye mahkum etti. Hurriyet.com.tr’ye konuşan avukatlar kararın emsal niteliğinde olduğu görüşünde.

18.11.2015Ekonomi
Meclis’te yemin töreni 9 saat 15 dakika sürdü

Meclis’te yemin töreni 9 saat 15 dakika sürdü

TBMM'de 25. Dönem başladı. Geçici TBMM Başkanı Deniz Baykal'ın açılış konuşmasının ardından milletvekillerinin yemin töreni gece saatlerine kadar devam etti. Meclis'te illerin alfabetik sırasına göre vekiller, yemin etti.

18.11.2015Gündem
Kanada'da 'peçe yasağı' davası düştü

Kanada'da 'peçe yasağı' davası düştü

Kanada gündemi aylardır meşgul eden peçe yasağı tartışmaları, göreve gelen Trudeau hükümetinin davayı geri çekmesiyle son buldu. 

17.11.2015Dünya
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu 'Aşı programı etkilenmeyecek'

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu 'Aşı programı etkilenmeyecek'

Geçtiğimiz günlerde Anayasa Mahkemesi (AYM) aşı konusunda açılan davayla ilgili karar vermiş ve anne-baba rızası olmadan çocuğa zorunlu aşı yaptırılmasını Anayasa'ya aykırı buldu. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise aşı takvimi ile ilgili konuştu. Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesinin ailenin rızası olmadan zorla aşılama yapılamayacağına ilişkin kararının aşı programlarını etkilemeyeceğini, aşılama programlarının uygulanmasına aynen devam edileceğini söyledi.

17.11.2015Sağlık
Yargıtay 7 binaya sığdı

Yargıtay 7 binaya sığdı

Yargıtay bir binaya sığamadı... Daire ve üye sayısının artırılmasıyla ek bina arayışına giren Yargıtay'a, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Kızılay'daki binası tahsis edildi. Yönetim birimlerini bu binaya taşıyan Yargıtay böylece tam yedi ayrı binada hizmet vermeye başladı. 1956'da Ankara'daki ana binasına üçüncü kat çıkılan Yargıtay o tarihten bu yana sürekli kapladığı alanı genişletiyor.

16.11.2015Ekonomi
Mahkeme kararı yazarken

Mahkeme kararı yazarken

DENİZ Seki hakkındaki haber ve yazıları okuyanların çoğu muhtemelen aynı ikileme düşmüştür. “Uyuşturucu satmadıysa nasıl oldu da uyuşturucu ticareti yapmaktan mahkûm oldu?” Çünkü çoğu haber ve yazıda Seki’nin, “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan hüküm giydiği bilgisi veriliyor. 

16.11.2015OkurTemsilcisi
Passolig iptal, e-bilet'e devam

Passolig iptal, e-bilet'e devam

Anayasa Mahkemesi, e-bilet uygulamasının iptal istemini reddetti. Ancak e-biletin 'Passolig' gibi üçüncü şahıslara satılamayacağına hükmetti. Böylece e-biletler stadyum girişlerinde sadece kulüpler tarafından satılabilecek. Peki ama Aktifbank'tan 'Passolig' kartı alan 1 milyonun üzerinde taraftar şimdi ne yapacak? Bankaya başvurup kartlarını mı iptal edecek? Ödedikleri 29 liralık yenileme ücretleri ne olacak? Taraftar artık maçlara nasıl gidecek? Tüm bu soruların yanıtını davayı açan Taraftar Dayanışma Merkezi Avukatı Cem Cihan, Hürriyet'e verdi. Cihan, "Öncelikle taraftar şunu bilsin ki maç biletlerinin satışında e-bilet uygulaması devam edecek. Ama Passolig sona erdi" dedi.

13.11.2015Spor
AYM'nin Passolig kararında kritik detay

AYM'nin Passolig kararında kritik detay

Hürriyet yazarı Kenan Başaran, Anayasa Mahkemesi'nin dün Passolig hakkında aldığı karardaki kritik detaya dikkat çekti: "Türkiye Futbol Federasyonu, e-bilet işini başka bir kuruma devredemez." İşte bu nokta ilk günden beri büyük polemik konusu olan Passolig'i tartışmalı hale getirdi.

13.11.2015Futbol
Anayasa Mahkemesi kararı: Zorla aşı olmaz

Anayasa Mahkemesi kararı: Zorla aşı olmaz

Anayasa Mahkemesi, anne-baba rızası olmadan çocuğa zorunlu aşı yaptırılmasını Anayasa’ya aykırı buldu. AYM yetkilileri, zorunlu aşı konusunda yasal düzen-leme yapılmadıkça rıza dışı aşı yapılamayacağını belirtti.

12.11.2015Gündem
Anayasa Mahkemesi'nden Passolig kararı

Anayasa Mahkemesi'nden Passolig kararı

Anayasa Mahkemesi, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un, "Passolig" uygulaması olarak bilinen e-bilet uygulamasına olanak tanıyan hükümlerinin iptali istemiyle yapılan başvuruyu reddetti. "Passolig" uygulaması aynen devam edecek.

12.11.2015Futbol
E-bilet için karar günü

E-bilet için karar günü

Passolig olarak bilinen uygulamaya olanak tanıyan kanun hükümlerinin iptali istemiyle yapılan başvuru bugün Anayasa Mahkemesi tarafından karara bağlanacak.

12.11.2015Futbol
Türkiye'yi buluşturdu

Türkiye'yi buluşturdu

Büyük önder Atatürk, vefatının 77’nci yıldönümünde törenlerle anılırken, yurdun dört bir yanından vatandaşlar Anıtkabir’e koştu. Atatürk’ün öldüğü saat olan 9.05’te tüm yurtta hayat durdu, sirenler çalındı, genci yaşlısı Ata’sı için saygı duruşuna geçti. Devletin zirvesinin katıldığı törenlerin ardından Anıtkabir halka açıldı. Vatandaşlar bayraklar, posterler, çiçeklerle Atatürk’ün mozolesine koşup dua ederken, zaman zaman izdiham yaşandı.

10.11.2015Gündem
Atatürk vefatının 77'nci yılında sevgi, saygı ve özlemle anıldı

Atatürk vefatının 77'nci yılında sevgi, saygı ve özlemle anıldı

Vefatının 77’nci yılda saygı ve özlemle andığımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için yurtta ve dünyanın değişik noktalarında anma törenleri düzenlendi.

10.11.2015Gündem
Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, 'usulsüz dinlendim' dedi tazminat talep etti

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, 'usulsüz dinlendim' dedi tazminat talep etti

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün iki numaralı ismi konumundaki Mustafa Gülcü, mensubu olduğu İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’ndan 10’ar bin TL manevi tazminat talep etti. Gülcü’nün tazminat talebine gerekçe olarak ise, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde telefonlarının bir çok kez usulsüz bir biçimde dinlenmesi gösterildi. İki bakanlığa yapılan ve bir ilk olarak kayıtlara geçen başvuruda, sahte isimler kullanılarak Gülcü’nün, İBDA-C, Hizbullah gibi terör soruşturmaları kapsamında dinlendiği belirtildi. 

9.11.2015Gündem
Katalonya'da hedef 18 ay içinde tam bağımsızlık

Katalonya'da hedef 18 ay içinde tam bağımsızlık

İspanya'nın Katalonya bölgesi bağımsızlık yolunda önemli bir adım daha attı. Katalonya özerk bölgesi parlamentosu, Madrid hükümetinin uyarılarına rağmen bağımsızlık sürecini başlatan önergeyi kabul etti.

9.11.2015Dünya
Anadolu Atayün: Cemaatle bağım yok

Anadolu Atayün: Cemaatle bağım yok

Konya merkezli 19 ilde ’Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik soruşturmada Tutuklu sanıklardan eski polis başmüfettişi Anadolu Atayün, Fethullah Gülen cemaatiyle bir bağının olmadığını ileri sürerek, ”Ne kendim, ne çocuklarım, ’Hizmet Harekatı’ denilen yere gitmediler. Ben Türkçe Olimpiyatlarına hiç gitmedim. Bu dava hukuki değil, siyasidir” dedi.

9.11.2015Gündem
Yeni anayasayla yeni strateji: Seçenekli başkanlık

Yeni anayasayla yeni strateji: Seçenekli başkanlık

AK Parti, yeni anayasa çalışmalarının stratejisini oluşturmaya başladı. Bu kez dört parti uzlaşması aranmayacak, uzlaşma sağlananlarla yola devam edilecek.  ‘Başkanlık sistemi’ birkaç seçenekli olarak muhalefete sunulacak. ‘Yarı başkanlık sistemi’ veya ‘partili cumhurbaşkanı’ da gündeme gelecek.

8.11.2015Gündem
AB İlerleme Raporu’nda basın özgürlüğü damgası

AB İlerleme Raporu’nda basın özgürlüğü damgası

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 1998’den bu yana her yıl yayımlanan ve Türkiye’nin yıllık AB karnesi niteliğinde olan İlerleme Raporu’nun son taslağına Hürriyet ulaştı. Bir son dakika değişikliği olmaması halinde 10 Kasım’da yayımlanacak olan belge bundan önceki 17 belgede olmadığı kadar geniş ve eleştirel bir basın özgürlüğü bölümüne sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 

7.11.2015Dünya
Türkler kapı komşumdu

Türkler kapı komşumdu

Almanya Federal Cumhuriyeti’nin 7’nci Cumhurbaşkanı.

6.11.2015Avrupa
Sandığın önündeki en büyük engel uzun mesafe

Sandığın önündeki en büyük engel uzun mesafe

1 Kasım seçimlerinde oy kullanan Avrupa'daki Türk seçmenler süreçteki sıkıntıların giderilmesi için birtakım yeni düzenlemeler yapılmasını istiyor.

6.11.2015Avrupa
Ceza yönetmeliği gibi

Ceza yönetmeliği gibi

YÖK’ün vakıf üniversiteleri için hazırladığı yönetmelik taslağını değerlendiren Vakıf Üniversiteleri Birliği Başkanı Rifat Sarıcaoğlu, “Taslak ‘ceza yönetmeliği’ gibi. Ceza kriterleri net değil. Anayasa’ya aykırı. Uzlaşı sağlanamazsa Danıştay’a gidilebilir” dedi.

5.11.2015Eğitim
Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği: Taslak kabul edilirse akademide baskı artabilir

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği: Taslak kabul edilirse akademide baskı artabilir

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği, YÖK’ün vakıf üniversiteleri için hazırladığı yönetmelik taslağına tepki gösterdi. Yönetmelikle akademisyenlerin, öğrencilerin mağdur olacağını belirten dernek, yaptığı açıklamada, “Değişikliklerin gerekçeleri tam olarak açıklanmıyor. Bu yönetmelikte uygulanmak istenen üniversitede faaliyeti kısıtlama, öğrenci alımını azaltma ya da durdurma ve son olarak da üniversiteyi kapatmak çok vahim girişimlerdir” görüşlerine yer verdi.

4.11.2015Eğitim
HDP’li Beştaş : Çok az oy farkları ile kaybettiğimiz vekillikler var, itiraz edeceğiz

HDP’li Beştaş : Çok az oy farkları ile kaybettiğimiz vekillikler var, itiraz edeceğiz

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı ve yeniden Adana Milletvekili seçilen Meral Danış Beştaş, Adana’da 4 bin 968 oyla, Mersin’de ise 98 oy farkla ikinci milletvekilliğini kaybettiklerini belirterek sonuçlara itiraz edeceklerini söyledi.

2.11.2015Gündem
Üniversitelere ‘Odak’ kriteri

Üniversitelere ‘Odak’ kriteri

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), vakıf üniversiteleri üzerindeki denetim yetkisi ve yaptırımlarını arttırdığı yönetmelik taslağını tartışmaya açtı.

30.10.2015Eğitim
DİDDK'ten 3'üncü Köprü Kararı: 'ÇED muafiyetini iptal eden kararını göz önünde bulundurun

DİDDK'ten 3'üncü Köprü Kararı: 'ÇED muafiyetini iptal eden kararını göz önünde bulundurun

DANIŞTAY İdari Dava Daireleri Kurulu (DİDDK), Anayasa Mahkemesi'nin 3 Temmuz 2014 tarihinde büyük ölçekli ve çevre için risk oluşturabilecek projelere Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) muafiyeti getiren yasa değişikliğinin iptali' yönünde verdiği kararı gözeterek, Danıştay 14. İdare'nin 3. Boğaz Köprüsünün ÇED'den muaf tutulmasının yolunu açan kararını oybirliği ile bozdu.

29.10.2015Ekonomi
Freedom House: Türkiye’de internet ’kısmen özgür’

Freedom House: Türkiye’de internet ’kısmen özgür’

DÜNYADA Basın Özgürlüğü raporunda, Türkiye’yi ’kısmen özgür’ düzeyinden ’özgür değil’ düzeyine indiren Freedom House (Özgürlük Evi), yayınladığı ’Dünyada Internet Özgürlüğü 2015’ raporunda, Türkiye’yi ’kısmen özgür’ olarak niteledi. Türkiye, internet özgürlüğü konusunda Hindistan, Endonezya, Kenya, Fas gibi ülkelerin gerisinde kaldı.

28.10.2015Dünya
Başörtüsü yasağı devam ediyor

Başörtüsü yasağı devam ediyor

Almanya'da başörtüsü yasağının bazı eyaletlerde kaldırılmasından sonra Berlin’de yürürlükte olan Tarafsızlık Yasası’nın yeniden tartışılması gündeme geldi.

28.10.2015Avrupa
Hukukçular: Medyaya el koymanın darbeden farkı ne?

Hukukçular: Medyaya el koymanın darbeden farkı ne?

İpek Medya Grubu’na kayyum atanmasının ardından grubun televizyon kanallarına polis zoruyla girilerek rejiye müdahale edilmesi, Türkiye’de uzun süredir görülmeyen manzaralara neden oldu. Hukukçular, 1980 darbesinde bile sıkıyönetim idaresinin medyayı “ele geçirmeye, teslim almaya, sahiplenmeye” kalkışmadığını vurguladılar.

28.10.2015Ekonomi
'Polis fişi çekemez, 5 yıla kadar cezası var'

'Polis fişi çekemez, 5 yıla kadar cezası var'

Bünyesinde, Kanaltürk, Bugün TV gibi televizyon kanallarının yanı sıra, üç gazetenin de bulunduğu İpek Medya Grubu'nun İstanbul Mecidiyeköy'deki merkez binasında hareketli saatler yaşanıyor. Ankara Sulh Ceza Hâkimliğinin atadığı kayyumlar, polis eşliğinde binaya girdi. Televizyon kanallarının reji odalarında, kayyum görevlileri ile kanal personeli arasında arbede yaşandı. Bina önünde gerginlik sürerken, bir polis memuru canlı yayında kabloyu fişinden çıkarmaya çalıştı. Hurriyet.com.tr'ye konuşan hukukçular, haberleşme hürriyetinin Anayasal güvenceye alındığına işaret ederek "Haberleşmenin engellenmesi Türk Ceza Kanunu'nda yer alıyor. Bunu yapanlar 5 yıla kadar hapis ile yargılanır" dedi.

28.10.2015Ekonomi
Almanya’da suç duyurusu şart

Almanya’da suç duyurusu şart

ALMAN Ceza Yasası Başbakan, Cumhurbaşkanı ve politikacılara hakaret ve iftira suçlarına 5 yıla kadar hapis veya para cezası öngörüyor. Ancak dava açılabilmesi için cumhurbaşkanı veya başbakanın suç duyurusunda bulunması gerekiyor.

28.10.2015Avrupa

Yazar Sonuçları

Vali Bey, bu sorulardan kurtulamazsın

Vali Bey, bu sorulardan kurtulamazsın

AĞRI Valisi Musa Işın’ın, Ağrılı meslektaşlarımıza geçtiğimiz ağustos ayında söylediği şu sözleri tekrar hatırlayalım:

Hava kirliliğinden 29 bin kişi ölüyor

Hava kirliliğinden 29 bin kişi ölüyor

TÜRKİYE’de ve uluslararası çapta sağlık ve doğa koruma alanlarında çalışan 18 sivil toplum kuruluşu, ‘Temiz Hava Hakkı Platformu’ oluşumunu kurdu.

Görkemli konukseverlik her sorunu çözer mi?

Görkemli konukseverlik her sorunu çözer mi?

G-20 Liderler Zirvesi’ne, bu sene Türkiye ve dolayısıyla Cumhurbaşkanı ev sahipliği yaptı...

Mahkeme kararı yazarken

Mahkeme kararı yazarken

DENİZ Seki hakkındaki haber ve yazıları okuyanların çoğu muhtemelen aynı ikileme düşmüştür. “Uyuşturucu satmadıysa nasıl oldu da uyuşturucu ticareti yapmaktan mahkûm oldu?” Çünkü çoğu haber ve yazıda Seki’nin, “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan hüküm giydiği bilgisi veriliyor.

Passolig’de kritik gün 9 Aralık

Passolig’de kritik gün 9 Aralık

Anayasa Mahkemesi’nin, e-biletin devamına karar verirken, pazarlama ve reklam hakları ile ilgili hükmü anayasaya aykırı bulması değişik yorumlara yol açtı. Bunun, TFF’nin e-bilet işini Passolig firmasına devredemeyeceği anlamına geldiği belirtiliyor. Bazı hukukçular ise sistemin etkilenmeyeceği görüşünde.

13.11.2015Spor Yazıları
Otoriter cezalandırma

Otoriter cezalandırma

OTORİTER rejimlerin de otoriter kültürün de önemli göstergelerinden biri, ölçüsüz cezalandırma tutkusudur.

İnternet ve hukuk

İnternet ve hukuk

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun konuşmalarını kaçırmamaya çalışıyorum; sırf başbakan olduğu için değil, kavramsal nitelikte konuştuğu için.

Helikopterde dört kişi

Helikopterde dört kişi

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’la ilk tanışmam bir helikopterdeydi.

Hukuk devleti?

Hukuk devleti?

BAŞBAKAN Davutoğlu CNN’de Christian Amanpour’a verdiği mülakatta düşündükleri yeni anayasada temel ilkeleri sayıyordu:

‘Atatürk, Babam ve Ben’

‘Atatürk, Babam ve Ben’

BASINIMIZIN kıdemli isimlerinden Orhan Karaveli ‘biyografi’ ağırlıklı kitaplarıyla da tanınan bir yazar.

Güç bozar

Güç bozar

AKP’nin iktidarda güç zehirlenmesi hastalığına yakalandığını söyleyenlerden biri Başbakan Prof. Ahmet Davutoğlu’dur.

Yargının hali

Yargının hali

YARGI siyasi iktidara nasıl bağımlı hale getirildi; bu uzun hikâyeyi sadece bir tek kanunu örnek vererek anlatacağım.