Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER519Oktay EKŞİ338Yalçın DOĞAN202Özdemir İNCE202Taha AKYOL192Emin ÇÖLAŞAN187 Sedat ERGİN168Mehmet Y. YILMAZ166Cüneyt ÜLSEVER152Şükrü KIZILOT145Cengiz ÇANDAR130Ertuğrul ÖZKÖK120Mehmet Ali BİRAND95Tufan TÜRENÇ85Bekir COŞKUN82Fatih ALTAYLI81Rauf TAMER79Şükrü KÜÇÜKŞAHİN77Ahmet HAKAN75Yılmaz ÖZDİL69Enis BERBEROĞLU67Mümtaz SOYSAL63İlter TÜRKMEN63Erdal SAĞLAM59Muharrem SARIKAYA46Rahmi TURAN44İsmet SOLAK40Hadi ULUENGİN35İsmet BERKAN35Fatih ÇEKİRGE34Oya ARMUTÇU33Ayşe ARMAN26Vahap MUNYAR25Ferai TINÇ24Kurthan FİŞEK24Akif BEKİ17Haluk KALAFAT16Eyüp CAN15Soner YALÇIN15Ege CANSEN14Mehmet Barlas12Deniz BAYRAMOĞLU11Memet ESER11Ercan KUMCU10Eyüp Can - Referans10Serdar TURGUT10Yasin Girgin10Zeynep ATİKKAN10Doğan HIZLAN8Gila BENMAYOR8Deniz Gürel7Emre KIZILKAYA7Nuray MERT7Ayşe ÖZEK KARASU6Kanat ATKAYA6Cengiz SEMERCİOĞLU5Deniz SİPAHİ5Erman TOROĞLU5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ5Nuran ÇAKMAKÇI5Uğur DÜNDAR5Yaşar SÖKMENSÜER5Yener SÜSOY5Ayçe DİKMEN4Ayşe ARAL4Banu ŞEN4Doğan ULUÇ4Erdal İPEKEŞEN4Fırat TUR4Gülse BİRSEL4Gülçin TELCİ4Hüseyin YAYMAN4Oral Çalışlar4Oya BERBEROĞLU4Yavuz GÖKMEN4Zeynep GÖĞÜŞ4İzzet ÇAPA4Armağan ÇAĞLAYAN3Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Kenan BAŞARAN3M. Rauf Ateş3Pakize SUDA3Sevil ATASOY3Sıtkı ŞÜKÜRER3Verda ÖZER3Yurtsan ATAKAN3Özkan BİLGİLİ3Ali Atıf BİR2Arzu Çakır Morin2Ayşen GÜR2Erkan ÇELEBİ2Güzin Abla2Hayri ÇETİNKAYA2Melis ALPHAN2Salih NEFTÇİ2Veli ŞAKIR2Yonca TOKBAŞ2Yorgo KIRBAKİ2İlyas ÖZGÜVEN2Ahmet Mümtaz TAYLAN1

Anayasa Mahkemesi

Anayasa Mahkemesi haberleri ve son dakika gelişmeleri
19.322 adet haber bulundu.
Zorla sakalı kesilen mahkuma 7 bin lira tazminat kararı

Zorla sakalı kesilen mahkuma 7 bin lira tazminat kararı

Anayasa Mahkemesi, cezaevinde isteği dışında sakalı kesilen mahkum yönünden, eziyet yasağı ile devletin etkili soruşturma yapma usul yükümlülüğünün ihlal edildiğine karar verdi.

5.2.2016Gündem
Düz paket sigara tüketimini ve cazibesini azaltıyor

Düz paket sigara tüketimini ve cazibesini azaltıyor

Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı ve Sağlık Enstitüsü Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Füsun Yıldız’ın; Dünya Kanser Günü vesilesiyle, sigara şirketlerinin sigaraya özendirici ve cezbedici paketler yerine düz paket sigara üretimine geçmesini ve bu sayede sigara tüketiminin ve cazibesinin azaltılacağını açıkladı.

4.2.2016Sağlık
AİHM'den flaş 'Cizre' kararı

AİHM'den flaş 'Cizre' kararı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaralı oldukları halde sağlık hizmetlerine erişemediklerini ileri süren kişilerin, sokağa çıkma yasağının uygulanmaması ve yaşamları ile fiziksel bütünlüklerinin korunması konularındaki tedbir taleplerini, Anayasa Mahkemesinden sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) de reddetti.

3.2.2016Gündem
49 kişinin öldüğü kaza Anayasa Mahkemesi gündeminde

49 kişinin öldüğü kaza Anayasa Mahkemesi gündeminde

1997 yılında Karapınar-Ereğli karayolunda tanker ile otobüsün çarpışması sonra 49 kişinin can verdiği kaza Anayasa Mahkemesi’ne taşındı. Üretici firmanın sorumluluğunun tespitini gerektiren davların reddedildiğini kaydeden aileler, yapımında hata bulunan otobüslerin piyasaya sürülmesine devletin izin vermesi nedeniyle yaşam hakkının ihlal edildiğini ileri sürdü.

31.1.2016Gündem
TSK’daki Fethullahçılar açığa çıkmadı

TSK’daki Fethullahçılar açığa çıkmadı

Balyoz, Askeri Casusluk ve Genelkurmay’a hakaret davalarında yargılanıp beraat eden emekli Kurmay Deniz Albay Koray Eryaşa, hukuk mücadalesine başlıyor. Eryaşa “Bu davalarda Fethullahçı polisler ve hâkimler açığa çıktı, ama TSK içindeki Fethullahçılar açığa çıkmadı” diyerek dava açacağını söyledi.

31.1.2016Gündem
23 no'da 8 gün

23 no'da 8 gün

Sokağa çıkma yasağı ile operasyonların devam ettiği Cizre’de bir apartmanın bodrumunda mahsur kaldığı iddia edilenlere ulaşılamaması nedeniyle 8 gündür büyük bir gerilim sürüyor. Öldüğü ve yaralandığı ileri sürülenlere ulaşılamaması nedeniyle hükümet ve HDP kanadından yapılan açıklamalar, kafa karışıklığına neden oldu. Bölgeden şehit haberlerinin gelmesi, çatışmaların sürmesiyle birlikte Türkiye’nin gündemindeki en önemli konulardan biri olan, “Bostancı sokak 23 numaralı” apartmanda yaşananlarla ilgili süreç, gün gün şöyle gelişti:

31.1.2016Gündem
Hollande, Ermenilere yeni yasa sözü verdi

Hollande, Ermenilere yeni yasa sözü verdi

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, 1915 olayları ile ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesinin suç sayılmasını öngören yeni bir yasa tasarısı hazırlanması konusunda Ermeni diasporasına söz verdi.

29.1.2016Dünya
AYM'den Emniyet teşkilatını ilgilendiren karar

AYM'den Emniyet teşkilatını ilgilendiren karar

Anayasa Mahkemesi, emniyet teşkilatı mensupları yönünden disiplin cezası gerektiren fiil ve hareketler ile cezaların derece ve miktarının, polislik mesleğinin haiz olduğu önem ve özellik gözetilerek tüzükle belirlenmesini düzenleyen yasa hükmünü Anayasa'ya aykırı buldu.

29.1.2016Gündem
İstanbul Askeri Casusluk Davası'nda tüm sanıklara beraat

İstanbul Askeri Casusluk Davası'nda tüm sanıklara beraat

Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin "hak ihlali" yönünde verdiği kararın ardından yeniden görülen İstanbul'daki "askeri casusluk" davasında tüm sanıkların beraatine karar verdi.

29.1.2016Gündem
AİHM sicili yine kabarık

AİHM sicili yine kabarık

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin dün paylaştığı yıllık raporuna göre Türkiye en çok başvuru yapan üçüncü ülke konumunda. Geçen yıl Türkiye hakkında 87 karar açıklayan AİHM, bunların 79’unda en az bir ihlal belirledi. Verilen kararlarda en çok ihlal ise adil yargılanma alanında geldi.

29.1.2016Avrupa
İstanbul Askeri Casusluk Davası’nda bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı

İstanbul Askeri Casusluk Davası’nda bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı

Anayasa Mahkemesi’nin "İstanbul Askeri Casusluk" davasıyla ilgili verdiği ’Hak ihlali’ kararının ardından 44 sanığın yeniden yargılandığı ve yine aynı dava kapsamında aldıkları mahkumiyet kararları Yargıtay tarafından bozulan 14 sanığın yargılandığı davalara ilişkin bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı.

28.1.2016Gündem

Emekli memurlara ek ikramiye müjdesi!

30 seneden daha fazla çalışan emekli memurlar için ek ikramiye alma fırsatı doğdu. Anayasa Mahkemesi’nin kararının ardından Ankara İdare Mahkemesi de dava açan emeklilere 15 bin liradan 30 bin liraya kadar ek ikramiye verilebileceğini bildirdi. Peki emekli memurlar ek ikramiye almak için ne yapmalı? İşte detaylar...

28.1.2016Gündem
Almanya’da hükümetin küçük ortağı hükümeti mahkemeye verecek

Almanya’da hükümetin küçük ortağı hükümeti mahkemeye verecek

Almanya’da hükümetin küçük ortağı CSU, Başbakan Merkel’e mülteci politikasını değiştirmesi için baskıyı her geçen gün artırıyor.

28.1.2016Avrupa
Dinlemeden tazminat

Dinlemeden tazminat

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Ergenekon soruşturması kapsamında telefonları dinlenen, ‘tape’leri basına sızdırılan eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’a ‘haberleşme özgürlüğünün’ ihlali nedeniyle 10 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

27.1.2016Gündem
AYM'den Oktay'a 10 bin lira telekulak tazminatı

AYM'den Oktay'a 10 bin lira telekulak tazminatı

Anayasa Mahkemesi, Ergenekon soruşturması kapsamında telefonları dinlenip tapeleri basına sızdırılan Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay'ın bireysel başvurusunu kabul etti. AYM, Oktay'a, haberleşme özgürlüğü ihlal edildiği gerekçesiyle on bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

27.1.2016Gündem
Uçakta Kürtçe anons talebi reddedildi

Uçakta Kürtçe anons talebi reddedildi

ANKARA 12’nci İdare Mahkemesi, Diyarbakır Barosu avukatlarından Mahsuni Karaman’ın Diyarbakır’dan diğer illere ve diğer illerden Diyarbakır’a yapılacak uçak seferlerinde Türkçe’nin yanı sıra Kürtçe anons da yapılması talebini reddetti.

27.1.2016Gündem
Almanya'nın mülteci politikasını eleştirdi

Almanya'nın mülteci politikasını eleştirdi

Almanya’nın Köln kentinde, Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu’nun (DİDF) 35’inci yıl kutlamalarına ve 19’uncu kongresine katılan milletvekili Sevim Dağdelen, Almanya’nın mülteci politikasını eleştirdi.

25.1.2016Dünya
Anayasa Mahkemesi'nden TSK kararı: 'Özel hayata saygı göster'

Anayasa Mahkemesi'nden TSK kararı: 'Özel hayata saygı göster'

Hava Yüzbaşı Ata Türkeri için TSK’da sonun başlangıcı 2011 Mayıs’ı oldu. Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Şubesi görevlileri tarafından ‘sohbet’ adı altında 6,5 saat sorgulandı. Cinsel tercihlerinden, alkol ve uyuşturucu kullanıp kullanmadığına, PKK sempatizanı arkadaşının olup olmadığına kadar sorular soruldu. Erkek kardeşinin annelerine ait peruğu başına taktıktan sonra birlikte şaka amaçlı poz verdikleri fotoğraf sorgucuların tek delili oldu. ‘ Erkek kardeşinle aranızda cinsel bir ilişki var mı? ‘ sorusu bile yöneltildi. Yüzbaşı Ata Türkeri bu sorgudan 6 ay sonra 6 Aralık 2011’de disiplinsizlik ve ahlaki durum gerekçesi ile TSK’dan atıldı.

23.1.2016Gündem
Erdoğan’a hakarete 11 ay 20 gün hapis

Erdoğan’a hakarete 11 ay 20 gün hapis

İZMİR’de 2014 yılında, dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan’a, evinin balkonundan ’el hareketiyle’ hakarette bulunduğu öne sürülen Filiz A.’nın yargılandığı davada karar çıktı. Hakim Kemal Oruç, tutuksuz yargılanan sanığı önce 6 ay hapis cezasına çarptırdı, ardından mağdurun kamu görevlisi olması nedeniyle cezayı 11 ay 20 güne çevirip ertelemedi. Filiz A., karardan sonrası ağladı.

20.1.2016Gündem
AB, Polonya'nın Anayasa Mahkemesi değişikliğini incelemeye aldı

AB, Polonya'nın Anayasa Mahkemesi değişikliğini incelemeye aldı

Avrupa Birliği (AB), Polonya'da yeni hükümetin Anayasa Mahkemesi yapısında yaptığı değişikliği "hukuk devleti ilkeleri"ne aykırı bularak incelemeye karar verdi.

20.1.2016Avrupa
Örnek FB Interstitial haberi

Örnek FB Interstitial haberi

Ekim ayında vatandaşlık yemini etmeyen Zunera İshaq isimli Pakistan asıllı göçmen bir kadın tarafından hukuksal alana taşınmıştı.

19.1.2016Ana Sayfa
Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle hakkında açılan soruşturmaya ilişkin, "O cumhuriyet savcısına seslenmek isterim; sarayın kapı kulluğunu yapan adama cumhuriyet savcısı denmez. Sanıyor ki 'davayı açtık bunlar korkacaklar', sen kim dava kim? Biz bu yola çıktıysak, ölümüne demokrasiyi savunacağız" dedi.

19.1.2016Gündem
Kötü muamele varsa sınır dışı edemezsin

Kötü muamele varsa sınır dışı edemezsin

İran’dan kaçarak Türkiye’ye sığınan bir aile, sınır dışı edilmemek için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. Yüksek Mahkeme, ailenin ülkesine gönderilmesi durumunda kötü muamele görebileceğini belirterek “Sınırdışı kararı durdurulsun” dedi.

16.1.2016Gündem
Bilim Akademisi’nden ifade özgürlüğü uyarısı

Bilim Akademisi’nden ifade özgürlüğü uyarısı

Bilim Akademisi, binin üzerinde akademisyenin imzaladığı “Bu Suça Ortak Olmayacağız” başlıklı bildirinin ardından başlayan tartışma, gözaltı ve soruşturmalar hakkında bir açıklama yaptı.

16.1.2016Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Niyetleri patronlu başkanlık sistemi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Niyetleri patronlu başkanlık sistemi

CHP 35. Olağan Kurultayı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi eleştirisinde bulundu ve ''Nasıl başkanlık, patronlu başkanlık sistemi. Buna asla izin vermeyeceğiz. Hangi gerekçeyle istiyorlar?'' dedi.

16.1.2016Gündem
Yılmaz Vural: Bu acılar bitsin artık

Yılmaz Vural: Bu acılar bitsin artık

Türk futbolunun en deneyimli ve renkli simalarından Yılmaz Vural ilk kez siyasi bir mesaj verdi: “Şu an iyi durumda değiliz maalesef. Bu ülkede bölünme lafları benim çok garibime gidiyor. Çünkü benim ailemde birçok Kürt var. Eniştelerim Kürt. Biz şimdi ailemize, kuzenimize silah mı çekeceğiz!”

15.1.2016Futbol
AYM: Etkili soruşturma yapma yükümlülüğü ihlal edildi

AYM: Etkili soruşturma yapma yükümlülüğü ihlal edildi

Anayasa Mahkemesi, intihar eden askerin ailesinin yaptığı bireysel başvuruda, yaşam hakkı kapsamında etkili soruşturma yükümlülüğünün ihlal edildiğine hükmetti.

15.1.2016Gündem
Bucaspor moralsiz

Bucaspor moralsiz

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu’nun mali kriterleri uymadığı gerekçesiyle 3 puanlarının silme kararıyla ilgili itirazlarını reddettiğini belirten Bucaspor’da pazar günü oynanacak Amed Sportif karşılaşması öncesi moraller alt üst oldu.

15.1.2016Ege
Hukukçulardan gözaltı değerlendirmesi: 'Akademisyenlere yönelik gözaltılar da ev baskınları da hukuki değil'

Hukukçulardan gözaltı değerlendirmesi: 'Akademisyenlere yönelik gözaltılar da ev baskınları da hukuki değil'

'Barış İçin Akademisyen İnisiyatifi' bildirisini imzalayan akademisyenlerden bazıları gözaltına alındı. Hukukçular ise söz konusu bildiriden ‘terör’ suçu çıkarmanın hukuken olanaklı olmadığı görüşünde. Gözaltı işlemlerinin de hukuka aykırı olduğunu söyleyen avukat Ergin Cinmen, bunun bir tutuklama furyasına dönüşmesi halinde ise “Türkiye'nin uygar hukuka sahip olan ülkeler listesinden çıkarılmasının” gündeme gelebileceğini belirtiyor.

15.1.2016Gündem
Almanya'da aşırı sağcılar 'devriye' geziyor

Almanya'da aşırı sağcılar 'devriye' geziyor

Köln'de yılbaşı gecesi kadınlara yönelik taciz olaylarının ardından aşırı sağcılar sahneye çıktı. "Halk Savunması" adıyla bir araya gelip devriye geziyorlar. Yetkililer endişeli.

15.1.2016Dünya
7 kulüp TFF'yi Anayasa Mahkemesi'ne şikayet edecek

7 kulüp TFF'yi Anayasa Mahkemesi'ne şikayet edecek

TFF tarafından puan silme cezasına çarptırılan Denizlispor, Bucaspor, Kahramanmaraşspor, Ankaragücü, Orduspor, Samsunspor ve Tarsus İdmanyurdu kulüpleri, Anayasa Mahkemesi'ne başvurma kararı aldı.

15.1.2016Futbol
Taha Akyol: Abdullah Gül’ün adaylığını destekledim

Taha Akyol: Abdullah Gül’ün adaylığını destekledim

Hürriyet yazarı Taha Akyol, bir TV kanalında dile getirilen iddia üzerine şu açıklamayı yaptı:

13.1.2016Gündem
Seehofer, Merkel'i dava mı edecek?

Seehofer, Merkel'i dava mı edecek?

Almanya Başbakanı Merkel'in mültecilere sınırı açmasına karşı çıkan hükümetin küçük ortağı CSU lideri Seehofer, bilirkişi raporu hazırlattı. Seehofer, Merkel'i Anayasa Mahkemesi'ne mi verecek?

13.1.2016Dünya
AİHM’den DTP kararı: Türkiye, Tuğluk ve Türk’e tazminat ödeyecek

AİHM’den DTP kararı: Türkiye, Tuğluk ve Türk’e tazminat ödeyecek

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), kapatılan Demokratik Toplum Partisi (DTP) ile milletvekillikleri düşürülen partinin eş başkanları Aysel Tuğluk ile Ahmet Türk’ün sekiz parti görevlisiyle açtıkları davada Türkiye’nin insan hakları ihlalinde bulunduğuna karar verdi.

13.1.2016Dünya
'Langırt' yasağı iptal edildi

'Langırt' yasağı iptal edildi

Anayasa Mahkemesi langırtın da yasaklandığı kanun maddesindeki ‘langırt’ ibaresini Anayasa’ya aykırı buldu.

13.1.2016Gündem
Katalonya Başkanı göreve Nazım'ın şiiriyle başladı

Katalonya Başkanı göreve Nazım'ın şiiriyle başladı

İspanya'nın doğusundaki Katalonya Özerk Yönetimi'nin Başkanı seçilen Carles Puigdemont resmen görevini teslim aldığı törende yaptığı konuşmada Türk şairi Nazım Hikmet'in şiirinden bir mısrayı okudu.

12.1.2016Dünya
20 ilde usulsüz dinleme operasyonu: 30 gözaltı

20 ilde usulsüz dinleme operasyonu: 30 gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü "usulsüz dinleme" soruşturması kapsamında sabah saatlerinde Ankara merkezli 20 ilde 45 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 30 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

12.1.2016Gündem
Biz de oy hakkı istiyoruz

Biz de oy hakkı istiyoruz

Alman Anayasası’nın 3’üncü maddesine bakıyorum.“Bütün insanlar yasa önünde eşittir. Erkek ve kadınlar eşittir... Cinsiyeti, soyu, ırkı, dili, yurdu, kökeni, dini, inancı ve siyasi görüşleri dolayısıyla kimse mağdur edilemez ve hiç kimseye imtiyaz tanınamaz.”

11.1.2016Dünya
Obama'dan Suriyeli bilim insanı Hamo'ya özel davet

Obama'dan Suriyeli bilim insanı Hamo'ya özel davet

ABD Başkanı Barack Obama, Temsilciler Meclisi’nde yarın yapacağı “Birliğin Durumu” konuşmasına “ilham kaynağı” olarak nitelediği Suriyeli bilim insanı Refai Hamo'yu da davet etti. Obama'nın 23 özel misafiri arasında yer alan Hamo, aralarında eşi ve bir kızının da bulunduğu birçok yakınını kaybettiği Suriye'deki savaş nedeniyle 2013'te Türkiye'ye gelmişti. Mide kanseri olan ve hikayesi uluslararası kamuoyunda büyük ses getiren Hamo, geçen ay da ABD'ye sığınmıştı.

11.1.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Ne uğruna bu ‘vahşet’ yalanları

Ne uğruna bu ‘vahşet’ yalanları

‘VAHŞET bodrum’u iddiaları etrafında büyük bir propaganda savaşı yürütülüyor.

Uluslararası Ceza Mahkemesi ve suçlular

Uluslararası Ceza Mahkemesi ve suçlular

CENEVRE I, II, Viyana süreci, Cenevre III ve daha kim bilir hangileri?

Hukuku savunmak

Hukuku savunmak

BAZEN düşünüyorum, ikide bir hukuk üzerine yazmam sıkıcı olmuyor mu?

Can, Erdem ve akademisyenler

Can, Erdem ve akademisyenler

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi, Nokta dergisinin askeri mahkeme kararıyla aranıp, belge ve dosyalarına el konulmasının ifade özgürlüğünü ihlal ettiğine karar verdi ve Türkiye’yi ilgili kişilere para cezası ödemeye mahkûm etti.

Bu çağda hukuk

Bu çağda hukuk

ANAYASA Mahkemesi ve AİHM Güneydoğu’daki sokağa çıkma yasaklarının “tedbiren” durdurulmasını isteyen bireysel başvuruları reddetti.

Demokratik anayasayı kim yapacak?

Demokratik anayasayı kim yapacak?

BİR haftadır akademisyenlerin bildirisi ile yatıp kalkıyoruz.

Asıl yarış PM’de

Asıl yarış PM’de

CHP’nin bugünkü kongresi için Esenboğa’ya indiğimizde  Cenevre’den gelen ‘İsviçreli’ Türk işadamı H.K. Türkiye’nin haline çok kızgındı.

Yanlış gemiyle doğru sefer olmuyor

Yanlış gemiyle doğru sefer olmuyor

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, 1128 akademisyenin imzaladığı bildiri ile ilgili olarak eleştirilerde bulundu.

Devlete toz kondurulmaz mı?

Devlete toz kondurulmaz mı?

TERÖRE laga lugasız tavır alırsanız, terörle mücadeledeki eksikleri, gedikleri, hataları sorgulamaya da hakkınız olur.

12.6 milyar dolar çöpe gider

12.6 milyar dolar çöpe gider

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, 21 milyon haneye gitmesi gereken fiber altyapıyı üç iletişim şirketinin ayrı ayrı götürmesi durumunda 16.5 milyar dolarlık fatura çıkacağını söyledi. Kuruöz, “Ortak şirketle bu 3.9 milyar dolara düşer” diye konuştu.

‘Soykırım’ kararı

‘Soykırım’ kararı

FRANSIZ Anayasa Konseyi’nin Yahudi soykırımı ile 1915’teki Ermeni olayları hakkında verdiği son karar birkaç bakımdan önemli.