Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER531Oktay EKŞİ338Taha AKYOL217Yalçın DOĞAN202Özdemir İNCE202Emin ÇÖLAŞAN187Mehmet Y. YILMAZ174Sedat ERGİN168Cüneyt ÜLSEVER152Şükrü KIZILOT145Cengiz ÇANDAR130Ertuğrul ÖZKÖK127Mehmet Ali BİRAND95Tufan TÜRENÇ85Bekir COŞKUN82Ahmet HAKAN81Fatih ALTAYLI81Rauf TAMER80Şükrü KÜÇÜKŞAHİN77Yılmaz ÖZDİL69Enis BERBEROĞLU67Mümtaz SOYSAL63İlter TÜRKMEN63Erdal SAĞLAM59Muharrem SARIKAYA46Rahmi TURAN44İsmet SOLAK40İsmet BERKAN36Hadi ULUENGİN35Fatih ÇEKİRGE34Oya ARMUTÇU33Ayşe ARMAN28Vahap MUNYAR25Ferai TINÇ24Kurthan FİŞEK24Akif BEKİ23Haluk KALAFAT16Eyüp CAN15Soner YALÇIN15Ege CANSEN14Mehmet Barlas12Deniz BAYRAMOĞLU11Memet ESER11Ercan KUMCU10Eyüp Can - Referans10Serdar TURGUT10Yasin Girgin10Zeynep ATİKKAN10Doğan HIZLAN8Gila BENMAYOR8Deniz Gürel7Emre KIZILKAYA7Nuray MERT7Ayşe ÖZEK KARASU6Deniz SİPAHİ6Kanat ATKAYA6Cengiz SEMERCİOĞLU5Erman TOROĞLU5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ5Nuran ÇAKMAKÇI5Oral Çalışlar5Uğur DÜNDAR5Yaşar SÖKMENSÜER5Yener SÜSOY5Ayçe DİKMEN4Ayşe ARAL4Banu ŞEN4Doğan ULUÇ4Erdal İPEKEŞEN4Fırat TUR4Gülse BİRSEL4Gülçin TELCİ4Hüseyin YAYMAN4Oya BERBEROĞLU4Yavuz GÖKMEN4Zeynep GÖĞÜŞ4İzzet ÇAPA4Armağan ÇAĞLAYAN3Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Kenan BAŞARAN3M. Rauf Ateş3Melis ALPHAN3Pakize SUDA3Sevil ATASOY3Sıtkı ŞÜKÜRER3Verda ÖZER3Yurtsan ATAKAN3Özkan BİLGİLİ3Ali Atıf BİR2Arzu Çakır Morin2Ayşen GÜR2Erkan ÇELEBİ2Güzin Abla2Hayri ÇETİNKAYA2Salih NEFTÇİ2Veli ŞAKIR2Yonca TOKBAŞ2Yorgo KIRBAKİ2İlyas ÖZGÜVEN2Abdulkadir SELVİ1

Anayasa Mahkemesi

Anayasa Mahkemesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anayasa Mahkemesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.645 Anayasa Mahkemesi haberi bulunmuştur.

Anayasa mahkemesi birincil olarak anayasal hukukla uğraşan yüksek mahkemedir. Temel yetkisi, işleme sokulması düşünülen veya işleme sokulan yasaların, veya bazı temel yasama uygulamalarının ilgili ülkenin anayasasıyla bağdaşıp bağdaşmadığının tespitidir. Bazı ülkelerde bu şekilde adlandırılmayan; fakat yine aynı görevi yürüten çeşitli mahkemeler de mevcuttur.

 

Devamı...

Anayasa Mahkemesi Haberleri

Anayasa Mahkemesi:

Anayasa Mahkemesi: "Gülünay’ın kaybı etkili soruşturulmadı"

Cumartesi Anneleri’nin sembol kayıplarından Hasan Gülünay’la ilgili zamanaşımı nedeniyle verilen düşme kararı, Anayasa Mahkemesi tarafından haksız bulundu. Mahkeme, Gülünay’ın akıbetine ilişkin ”yaşam hakkı kapsamında etkili soruşturma yürütülmediği” sonucuna vardı. Dayanak olarak savcılığın, asli şüpheli emniyetin “Böyle bir gözaltı kaydı yok” yanıtını yeterli görüp soruşturmayı derinleştirmemesi gösterildi.

24.6.2016Gündem
Sağlık Bakanı Recep Akdağ o yasanın iptaline itiraz etti

Sağlık Bakanı Recep Akdağ o yasanın iptaline itiraz etti

Tam gün yasası olarak bilinen yasanın 70. maddesinin Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesine Sağlık Bakanı Recep Akdağ itiraz etti. Mesai saatleri dışında özel merkezlerde çalışan ve aynı zamanda üniversitede görev yapanlara ödenek verilmemesi gerektiğini belirtti.

24.6.2016Sağlık
Anayasa Mahkemesi'nden 50 bin liralık faili meçhul tazminatı

Anayasa Mahkemesi'nden 50 bin liralık faili meçhul tazminatı

Anayasa Mahkemesi, 1992'de güvenlik güçleri ve MİT adına çalışan, aralarında "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da bulunduğu kişilerce öldürüldüğü belirtilen Ayten Öztürk'ün yakınlarının yaptığı bireysel başvuruyu haklı buldu. Mahkeme, yaşam hakkı kapsamında etkili soruşturma yükümlülüğünün ihlal edildiğine karar verdi ve başvuruculara 50 bin lira manevi tazminat ödenmesini kararlaştırdı. Ayten Öztürk kaybolduktan 11 gün sonra burnu, kulakları, dudakları kesilmiş, kafa derisinin yarısı yüzülmüş, gözleri oyulmuş halde bulunmuştu.

23.6.2016Gündem
Helal mi, haram mı nasıl anlarız

Helal mi, haram mı nasıl anlarız

Dünyada artan Müslüman nüfusunu bağlı olarak helal gıdaya talep de her geçen gün artıyor. Yıllık 600 milyar Euro’luk ciroya sahip sektörde en büyük sorun, tüm dünyada geçerli olan ve tüketici tarafından bilinen bir sertifikalama standardı olmaması.

23.6.2016Avrupa
Öğretim üyesi doktorlar üniversite ödeneği alabilecek

Öğretim üyesi doktorlar üniversite ödeneği alabilecek

Anayasa Mahkemesi, özel muayenehanesi bulunan veya özel hastanede de çalışan üniversite öğretim üyesi doktorlara, üniversite ödeneği ve ek ödeme yapılamayacağıyla ilgili kanun hükmünü iptal etti.

23.6.2016Eğitim
AYM'den özel muayenehane kararı

AYM'den özel muayenehane kararı

Anayasa Mahkemesi, özel muayenehanesi bulunan veya özel hastanede de çalışan üniversite öğretim üyesi doktorlara, üniversite ödeneği ve ek ödeme yapılamayacağına ilişkin, kanun hükmünü iptal etti. Tam gün yasası olarak bilinen yasanın 70. maddesi bundan sonra uygulanmayacak.

23.6.2016Sağlık
AYM'den muayene kararı

AYM'den muayene kararı

Anayasa Mahkemesi, özel muayenehanesi bulunan veya özel hastanede de çalışan üniversite öğretim üyesi doktorlara üniversite ödeneği ve ek ödeme yapılamayacağına ilişkin kanun hükmünü iptal etti.

22.6.2016Ekonomi
CHP'li Böke: Anayasa Mahkemesine hızla gedeceğiz

CHP'li Böke: Anayasa Mahkemesine hızla gedeceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, yüksek yargıda yapılacak yeni düzenlemeye ilgili, "Yargıya dair ortaya çıkan düzenlemelere ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne hızla gedeceğiz" dedi.

22.6.2016Gündem
408 bin memur emeklisine üzücü haber

408 bin memur emeklisine üzücü haber

408 bin memur emeklisinin tazminat farklarını almak amacıyla beklediği yasa tasarısının Meclis görüşmeleri ertelendi.

22.6.2016Ekonomi
Kılıçdaroğlu'ndan gazetecilerin tutuklanmasına tepki

Kılıçdaroğlu'ndan gazetecilerin tutuklanmasına tepki

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve "Terör örgütü propagandası yapmak"tan tutuklanan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu için konuştu: oturuyor. Bu aydınlar, ellerine bomba alıp eylem yaptılarsa hapse atın, valilere telefon açıp bunlar dokunmayın dedilerse bunları alın içeriye. Siz Türkiye'nin dünyada bozulan imajına katkı yapıyorsunuz.

21.6.2016Gündem
Özgür Gündem'in 3 nöbetçi yayın yönetmeni tutuklandı

Özgür Gündem'in 3 nöbetçi yayın yönetmeni tutuklandı

Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve haklarında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma açılan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklandı.

20.6.2016Gündem
Yargıtay Başkanı'ndan yüksek yargı düzenlemesi yorumu

Yargıtay Başkanı'ndan yüksek yargı düzenlemesi yorumu

 Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, yüksek yargıdaki yeni düzenlemeye ilişkin, "Benim düşüncem, 12 yıl gibi Yargıtay üyeliği için bir sınır getirilmemesi. Anayasa Mahkemesi gibi mahkemelerde tabi ki bir sürenin getirilmesi gerekebilir ama bizim mesleğimiz bir kariyer mesleği olduğu için burada bir süre getirilmesini doğru bulmuyorum" dedi.

18.6.2016Gündem
Gebze Cezaevi'nde mahkum intihar etti

Gebze Cezaevi'nde mahkum intihar etti

Bir kişinin verdiği, daha sonra reddettiği ifadesi nedeniyle örgüt üyeliği suçundan tutuklanan Sennur Güven, Gebze Cezaevi’nde intihar etti. Güven’in çölyak, diyabet ve bipolar bozukluğunun bulunduğunu, intihar eğiliminin de cezaevine bildirildiğini belirten avukatı Efkan Bolaç, Anayasa Mahkemesi’ne yaptıkları başvurunun da 19 aydır sonuçlanmadığını söyledi.

17.6.2016Gündem
Türkiye AP raporunu iade etti

Türkiye AP raporunu iade etti

Avrupa Parlamentosu’nun Hollandalı üyelerinden Kati Piri tarafından hazırlanan ve son dönemlerin en olumsuz belgelerinden biri olan Türkiye raporu herhangi bir işleme konulmaksızın iade edildi.

17.6.2016Dünya

"Sırbistan, elektromanyetik dalgalarla Hırvat ve Boşnakları çıldırtıyor"

Hırvatistan Akademik Topluluğu’nun internet sitesinde yer alan bir yazıda, Sırbistan’ın elektromanyetik dalgalar göndererek Hırvatistan ve Bosna Hersek vatandaşlarını "çıldırttığı" iddia edildi.

17.6.2016Dünya
Sami Elvan: Küçük bedeniyle Türkiye’ye büyük umutlar verdi

Sami Elvan: Küçük bedeniyle Türkiye’ye büyük umutlar verdi

Gezi eylemlerinin en genç kurbanı Berkin Elvan tam 3 yıl önce bugün başından vurulmuştu. Berkin’in babası Sami Elvan, hislerini ve 3 yıl sonra davada gelinen noktayı DW Türkçe’ye anlattı.

16.6.2016Gündem
AYM'nin kararı yeni bir tartışma başlattı

AYM'nin kararı yeni bir tartışma başlattı

Cinsel içerikli görüntülerinin internette dolaştığı duyumu üzerine devlet memurluğundan çıkarılan kadın, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) bireysel başvuru yaptı. AYM, kadını haklı buldu ancak kararda açık kimliğine yer verince yeni bir mağduriyet oluştu. Mahkemenin sitesinden ve Resmi Gazete'den açık kimliğinin kaldırılması istemiyle dava açan kadına, Ankara 4. İdare Mahkemesi ret yanıtı verdi, Danıştay 10. Dairesi ise idare mahkemesinin kararını bozdu.

15.6.2016Gündem
Samsunlu kaloriferciyi AYM kurtardı

Samsunlu kaloriferciyi AYM kurtardı

Samsun’da, taşeron işçisi İlter N., yaşadıkları sıkıntılar nedeni ile çalıştığı şirketi Başbakanlığa şikâyet etti. İlter N. BİMER başvurusunda, soruşturma için gelen müfettişlerin de görevini yapmadığını “Müfettiş geliyor, yedirip içirip yolluyorlar” sözleri ile anlattı. Taşeron firma, kendilerini BİMER’e şikâyet ettiği için İlter N.'yi işten attı. İş Mahkemesi, İlter N.'yi haklı buldu. Ancak, Yargıtay, “İşverene sataşma ve hakaret var” diyerek yerel mahkeme kararını bozdu. İlter N. bu kez AYM’ye gitti. AYM, ‘İfade özgürlüğü ihlal edildi’ diyerek işçiyi haklı buldu; gereğinin yapılması için dosyayı Yargıtay’a gönderdi.

14.6.2016Ekonomi
AYM'den 'gözaltında çıplak üst araması' kararı

AYM'den 'gözaltında çıplak üst araması' kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM) Türkiye'ye girerken gözaltına alınan Rus kadının, çıplak şekilde arandığı iddiasının etkili soruşturulmaması nedeniyle haklarının ihlal edildiğine karar verdi.

14.6.2016Gündem
Marmara Üniversitesi Öğrencileri: BİZ BÜT’TÜ DEMEDEN BÜTMEZ!

Marmara Üniversitesi Öğrencileri: BİZ BÜT’TÜ DEMEDEN BÜTMEZ!

Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü’nde bir süredir bütünleme ve yaz okulu hakları için eylemler yapan “Marmara Üniversitesi Öğrencileri”nden Kardelen Başakıncı ile öğrencilerin bütünleme ve yaz okulu konusundaki iddialarını, taleplerini ve çözüm arayışlarını konuştuk.

14.6.2016Kampüs
Ermeni yazarla fotoğrafı hakimin başına dert açtı

Ermeni yazarla fotoğrafı hakimin başına dert açtı

İstanbul İstinaf Mahkemesi üyeliğine atanan Hakim Kemal Şahin’e, bu atama kararından beş gün sonra, Facebook ve Twitter’daki paylaşımlarından ötürü Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından soruşturma başlatıldı. Kanıt olarak gösterilen paylaşımlarda; Şahin’in iki kızı ile birlikte Ermeni yazar Mıgırdiç Margosyan’ı kitap fuarında ziyaret edip çektirdiği fotoğraf, Cizre ve Sur’da sivillerin hayatını kaybetmesine, devlete ve yargı kuruma yönelik eleştiriler yer alıyor

13.6.2016Gündem
Yüksek yargıya yeni düzen geliyor

Yüksek yargıya yeni düzen geliyor

Yüksek yargıda bazı düzenlemeler içeren Danıştay Kanunu ile Bazı Kanununlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığına sevkedildi.

13.6.2016Gündem
Bakan Soylu, emekli ikramiyelerine düzenlemenin detaylarını açıkladı

Bakan Soylu, emekli ikramiyelerine düzenlemenin detaylarını açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Başvurudan itibaren ikramiyelerin 7 bin 500 TL’ye kadar olan kısmı 3 ay içerisinde ödenecek, geri kalanı da bir yıl içinde ödenmiş olacaktır” dedi.

9.6.2016Ekonomi
Başına gelmeyen kalmadı

Başına gelmeyen kalmadı

AYDIN'ın Söke İlçesi'nde trafik polisi olarak görev yaparken otomobilini verdiği kardeşinin kız kaçırması, 41 yaşındaki Mehmet Bacak'ın hayatını alt üst etti.

9.6.2016Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan dokunulmazlık kanununu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dokunulmazlık kanununu onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Mayıs’a kadar hazırlanan dosyalar açısından milletvekili dokunulmazlığını askıya alan Anayasa değişikliğini onaylayarak, 148 milletvekiline yargı yolunu açtı.

8.6.2016Gündem
Deniz Seki'ye mahkemeden kötü haber

Deniz Seki'ye mahkemeden kötü haber

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan hükümlü bulunan ünlü Şarkıcı Deniz Seki'nin yeniden yargılama talebi İstanbul 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi.

7.6.2016Gündem
Yargıda en kapsamlı kararname: 4'te 1'i değişti

Yargıda en kapsamlı kararname: 4'te 1'i değişti

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi’nin yaz kararnamesiyle 3 bin 228’i adli, 518’i idari olmak üzere 3 bin 746 hâkim - savcının görev yeri değiştirildi. 14 bin 993 hâkim - savcı olduğu dikkate alındığında kararnameyle her 4 yargı mensubundan 1’inin yeri değiştirilmiş oldu. HSYK’nın en kapsamlı kararnamesinde önemli noktalar şöyle:

6.6.2016Gündem
408 bin emekliye müjde

408 bin emekliye müjde

30 yıldan fazla çalışması bulunan 408 bin memur emeklisi, 30 yıl sınırı dikkate alınmaksızın çalışma sürelerine bağlı olarak geriye dönük emeklilik ikramiyelerini alacaklar.

6.6.2016Ekonomi
Hâkim-savcı atama kararnamesinde dikkat çeken isimler

Hâkim-savcı atama kararnamesinde dikkat çeken isimler

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi tarafından Adli ve İdari yargı kararnamesi ile hakim ve savcıların atamaları yapıldı. Kararname ile adli yargıda 3 bin 228, idari yargıda ise 518 hâkim-savcının görev yeri değişti.

6.6.2016Gündem
Mitingden sonra gergin anlar

Mitingden sonra gergin anlar

Hakların Demokratik Partisi (HDP) tarafından Bakırköy’de 'Darbeye karşı Demokratik Direniş’ adı altında miting düzenlendi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı mitinge katılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılmasına değinerek, "Biz yargılanmaktan korkmuyoruz. Fakat bizi, yargılayacak makamın gerçek bir yargı makamı olmasını beklemek de bizim hakkımız. Var mı öyle bir şey? Yok" diye konuştu. Miting sonrası yasa dışı slogan atan bir grup ile polis arasında arbede yaşandı. Bazı eylemciler gözaltına alındı.

5.6.2016Gündem
Polonya'da binlerce kişi hükümeti protesto etti

Polonya'da binlerce kişi hükümeti protesto etti

Polonya’nın başkenti Varşova’da, komünist yönetimin çöküşünden 27 yıl sonra, binlerce kişi muhafazakar hükümeti protesto için yürüdü.

5.6.2016Dünya
AYM, o kararın gerekçesini açıkladı

AYM, o kararın gerekçesini açıkladı

ANAYASA Mahkemesinin, HDP ve CHP milletvekillerinin, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliğine ilişkin iptal başvurusunu ret gerekçesi yayımlandı.

3.6.2016Gündem
MHP'den Anayasa Mahkemesi'ne: Karar doğru

MHP'den Anayasa Mahkemesi'ne: Karar doğru

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Anayasaya Mahkemesinin dokunulmazlıklarla ilgili başvuruyu reddetmesine ilişkin, "Anayasa Mahkemesinin aldığı karar doğrudur" dedi.

3.6.2016Gündem
HDP'den Anayasa Mahkemesi'ne tepki: Tarihsel yanlış

HDP'den Anayasa Mahkemesi'ne tepki: Tarihsel yanlış

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ HDP'nin, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili Anayasa değişikliğine ilişkin kanunun iptali ve yürürlüğünün durdurulmasıyla ilgili Anayasa Mahkemesi'ne yaptıkları başvurunun reddedilmesiyle ilgili olarak, " Anayasa Mahkemesi anayasaya aykırı bir hareketi onaylamak konusunda olumsuz ve tarihsel bir yanlışa imza atmıştır" diye konuştu.

3.6.2016Gündem
Anayasa Mahkemesi'nden flaş dokunulmazlık kararı

Anayasa Mahkemesi'nden flaş dokunulmazlık kararı

Anayasa Mahkemesi, HDP ve CHP milletvekillerinin, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliğine ilişkin kanunun iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yaptığı başvuruyu reddetti.

3.6.2016Gündem
Kızı kaçırılan anneye Fransa’dan şok karar

Kızı kaçırılan anneye Fransa’dan şok karar

Sema Oymak, 2013 yılında boşandığı Fransız eşi Benjamin S.’nin, geçen ağustos ayında kızı 7 yaşındaki M.İ.S. ile 10 gün tatil yaptıracağını söyleyerek onu yasa dışı yollardan Fransa’ya kaçırması üzerine hukuk mücadelesi başlattı. Eski eşinin eşcinsel içerikli fotoğraflarını Bursa 7’nci Aile Mahkemesi’ne kanıt olarak veren ve davayı kazanan Oymak, Adalet Bakanlığı aracılığıyla kızının iadesi için Fransa'ya başvurdu. Fransız mahkemesi, M.İS’nin Türkiye’ye iadesi için yaptığı başvurunun reddine karar verdi. Oymak’ın avukatları, bu karara itiraz edeceklerini açıkladı.

2.6.2016Gündem
Savcı, Deniz Seki'nin talebinin reddedilmesini istedi

Savcı, Deniz Seki'nin talebinin reddedilmesini istedi

'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan Bakırköy Kadın Cezaevi'nde hükümlü bulunan şarkıcı Deniz Seki'nin yeniden yargılanmasına ilişkin ilk değerlendirmeyi savcılık yaptı. Savcı Mehmet Bahadır, Deniz Seki'nin yeniden yargılama talebinin reddine karar verilmesini istedi.

1.6.2016Gündem
Darbedilen askere tazminat

Darbedilen askere tazminat

Anayasa Mahkemesi, vatani görevini yaptığı birliğinde çavuşu tarafından darbedilmesinin ardından kaldırıldığı hastanede dalağı alınan askere, 7 bin 500 lira tazminat ödenmesine karar verdi.

1.6.2016Gündem
Dink ailesi, Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu

Dink ailesi, Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu

"Hrant Dink suikastında kamu görevlilerinin ihmali olduğu" iddiasına ilişkin yürütülen soruşturmada aralarında eski MİT mensubu Özel Yılmaz, eski İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Avukat Kemal Kerinçsiz’in de aralarında bulunduğu 24 kişi hakkında verilen takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedildi. Bunun üzerine Dink Ailesi’nin avukatı Hakan Bakırcıoğlu da Anayasa Mahkmemesi’ne başvurdu.

1.6.2016Gündem
Dokunulmazlık için kritik tarih belli oldu

Dokunulmazlık için kritik tarih belli oldu

HDP ve CHP milletvekilleri tarafından milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ile ilgili anayasa değişikliğine ilişkin kanunun iptaline ve yürürlüğünün durdurulmasına yönelik yapılan başvurunun ilk incelemesi Anayasa Mahkemesi tarafından 3 Haziran 2016 yapılacak.

31.5.2016Gündem

Yazar Sonuçları

İlle de hukuk

İlle de hukuk

KANUN çıkararak yargı kurumlarını sıfırlamanın tarihimizde görülmediğini, 27 Mayıs’ta darbecilerin Yargıtay ve Danıştay’da siyasi tasfiyeler yaptığını yazmıştım.

17.6.2016Haber Yazıları
Hukuk?

Hukuk?

HÜKÜMET tarafından Meclis’e sevk edilen kanun tasarısı Yargıtay ve Danıştay üyelerini sıfırlıyor.

16.6.2016Haber Yazıları
Tarihin sonu?

Tarihin sonu?

21. yüzyıla girerken çok güzel ümitlerimiz vardı. Piyasa ekonomisi ve liberal demokrasi komünizmi iktisadi olarak da siyasi olarak da mağlup etmişti.

15.6.2016Haber Yazıları
Anayasa’ya aykırı

Anayasa’ya aykırı

HÜKÜMET tarafından Danıştay ve Yargıtay’ı yeniden düzenlemek için Meclis’e sevk edilen tasarı kesinlikte Anayasa’ya aykırıdır.

14.6.2016Haber Yazıları
Binali Bey pası verdi Kemal Bey golü atamadı

Binali Bey pası verdi Kemal Bey golü atamadı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Tarafsız Bölge’de şöyle demişti:

14.6.2016Haber Yazıları
Kadının soyadı zaferi

Kadının soyadı zaferi

DÜRIN Ababay 25 yıldır reklam ajansı sahibi olan eski bir gazeteci.

12.6.2016Haber Yazıları
Cumhurbaşkanı ne yapacağını bilmiyor

Cumhurbaşkanı ne yapacağını bilmiyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, vergilerimizi hiç tanışmadığı bir insanın cenazesine katılmak için harcamak üzere Amerika’ya doğru yola çıkarken, Almanya’daki Ermeni soykırımı yasası ile ilgili olarak şunu söyledi:

10.6.2016Haber Yazıları
Uyumlu HSYK

Uyumlu HSYK

HSYK Kararnamesi hakkında arkadaşımız Oya Armutçu’nun haberini okumuşsunuzdur.

6.6.2016Haber Yazıları
MHP kurultay krizinin objektif yorumu

MHP kurultay krizinin objektif yorumu

ESKİ CHP Milletvekili, Seçim ve Siyasi Partiler Hukuku Uzmanı Sabri Ergül önce “Başka partinin sorunudur, sözlerim yanlış yorumlanır” dese de ısrarımız üzerine Türkiye’de tartışılan MHP olağanüstü kurultayı ve tüzük konusunda şunları söyledi:

2.6.2016Haber Yazıları
Bu işler dua etmekle olmuyor

Bu işler dua etmekle olmuyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, tek tip bir gençlik yaratmak için oluşturduğu sosyal mühendislik projesinin bir parçası olarak imam hatipleri görüyordu.

1.6.2016Yazar Yazıları