MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER539Oktay EKŞİ338Taha AKYOL223Yalçın DOĞAN202Özdemir İNCE202Emin ÇÖLAŞAN187Mehmet Y. YILMAZ179Sedat ERGİN168Cüneyt ÜLSEVER152Şükrü KIZILOT145Cengiz ÇANDAR130Ertuğrul ÖZKÖK128Mehmet Ali BİRAND95Tufan TÜRENÇ85Bekir COŞKUN82Ahmet HAKAN81Fatih ALTAYLI81Rauf TAMER80Şükrü KÜÇÜKŞAHİN77Yılmaz ÖZDİL69Enis BERBEROĞLU67Mümtaz SOYSAL63İlter TÜRKMEN63Erdal SAĞLAM59Muharrem SARIKAYA46Rahmi TURAN44İsmet SOLAK40İsmet BERKAN36Hadi ULUENGİN35Fatih ÇEKİRGE34Oya ARMUTÇU33Ayşe ARMAN31Vahap MUNYAR25Akif BEKİ24Ferai TINÇ24Kurthan FİŞEK24Haluk KALAFAT16Eyüp CAN15Soner YALÇIN15Ege CANSEN14Mehmet Barlas12Deniz BAYRAMOĞLU11Memet ESER11Ercan KUMCU10Eyüp Can - Referans10Serdar TURGUT10Yasin Girgin10Zeynep ATİKKAN10Doğan HIZLAN8Gila BENMAYOR8Deniz Gürel7Emre KIZILKAYA7Nuray MERT7Ayşe ÖZEK KARASU6Deniz SİPAHİ6Kanat ATKAYA6Cengiz SEMERCİOĞLU5Erman TOROĞLU5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ5Nuran ÇAKMAKÇI5Oral Çalışlar5Uğur DÜNDAR5Yaşar SÖKMENSÜER5Yener SÜSOY5Ayçe DİKMEN4Ayşe ARAL4Banu ŞEN4Doğan ULUÇ4Erdal İPEKEŞEN4Fırat TUR4Gülse BİRSEL4Gülçin TELCİ4Hüseyin YAYMAN4Melis ALPHAN4Oya BERBEROĞLU4Verda ÖZER4Yavuz GÖKMEN4Zeynep GÖĞÜŞ4İzzet ÇAPA4Armağan ÇAĞLAYAN3Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Kenan BAŞARAN3M. Rauf Ateş3Murat Yetkin3Pakize SUDA3Sevil ATASOY3Sıtkı ŞÜKÜRER3Yurtsan ATAKAN3Özkan BİLGİLİ3Abdulkadir SELVİ2Ali Atıf BİR2Arzu Çakır Morin2Ayşen GÜR2Erkan ÇELEBİ2Güzin Abla2Hayri ÇETİNKAYA2Salih NEFTÇİ2Veli ŞAKIR2Yonca TOKBAŞ2Yorgo KIRBAKİ2

Anayasa Mahkemesi

Anayasa Mahkemesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anayasa Mahkemesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 26.273 Anayasa Mahkemesi haberi bulunmuştur.

Anayasa mahkemesi birincil olarak anayasal hukukla uğraşan yüksek mahkemedir. Temel yetkisi, işleme sokulması düşünülen veya işleme sokulan yasaların, veya bazı temel yasama uygulamalarının ilgili ülkenin anayasasıyla bağdaşıp bağdaşmadığının tespitidir. Bazı ülkelerde bu şekilde adlandırılmayan; fakat yine aynı görevi yürüten çeşitli mahkemeler de mevcuttur.

 

Devamı...

Anayasa Mahkemesi Haberleri

Memurun fazla mesaisi 9 kuruş artışla 1,83 liraya yükselecek

Memurun fazla mesaisi 9 kuruş artışla 1,83 liraya yükselecek

Devlet memurlarının fazla mesai ücretleri, yeni yılda 9 kuruş artarak 1 lira 83 kuruşa yükselecek. Özel kalem personeli ile makam şoförleri ise saat başına 1,93 lira fazla mesai alacak

20.10.2016Ekonomi
Demirtaştan Musul çıkışı: Türkiye orada olmalı

Demirtaş'tan Musul çıkışı: Türkiye orada olmalı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin Musul operasyonuna dahil olamaya çabaladığını belirterek, "Eğer Cumhurbaşkanı'nın niyeti, Kerkük ve Musul'u Türkiye sınırlarına dahil etmekse, bu bölgede yeni savaşların, dünya savaşına gidecek yolun taşlarını döşemekten başka bir şey değil. Türkiye, Musul'da olmalı ama gerçek Musul halkının Musul'da olması, huzur ve güvenin sağlanması için olmalı" dedi.

19.10.2016Gündem
Güzel Sanatlar Lisesi önünde proje okul protestosu

Güzel Sanatlar Lisesi önünde proje okul protestosu

Güzel Sanatlar Lisesi önünde proje okul protestosu

18.10.2016İstanbul
Anayasa Mahkemesinin 6 çalışanı tutuklandı

Anayasa Mahkemesi'nin 6 çalışanı tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 6 Anayasa Mahkemesi çalışanı tutuklandı.

17.10.2016Gündem
Erdoğan: Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız (4)

Erdoğan: Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız (4)

Erdoğan: Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız (4)

17.10.2016İstanbul
Anayasa Mahkemesinden yüksek yargı düzenlemesi için ilk karar

Anayasa Mahkemesi'nden yüksek yargı düzenlemesi için ilk karar

Anayasa Mahkemesi, CHP'nin Danıştay ve Yargıtay'ın yapısını değiştiren Kanun'un iptali istemiyle yaptığı başvurunun ilk incelemesini tamamlayarak, başvuruyu esastan görüşmeye karar verdi.

17.10.2016Gündem
Hukuk sistemi büyük bir saldırı altındadır

"Hukuk sistemi büyük bir saldırı altındadır"

İZMİR Barosu'nun Olağan Genel Kurulu'nda seçime girecek olan beş gruptan biri olan Çağdaş Avukatlar Grubu Baro Başkan adayı Avukat Cemal Erdem, “Bu seçimin önceki baro seçimlerinden çok daha önemli olduğuna inanıyoruz. Çünkü Türkiye'de hukuk sistemi büyük bir saldırı altındadır" dedi.

14.10.2016İzmir
FETÖnün ahlak kumpasıyla TSKdan atılan binbaşı anlattı: En cesurumuz o çıktı

FETÖ'nün 'ahlak kumpasıyla' TSK'dan atılan binbaşı anlattı: En cesurumuz o çıktı

FETÖ'nün 'ahlak kumpasıyla' TSK'dan atılan ve AYM kararıyla askerliğe dönecek olan Binbaşı G.G. anlattı: "Nazlıgül içimizde en cesur olandı. Orduya dönmemiz ruhunu şad edecektir”

14.10.2016Gündem
Almanya Anayasa Mahkemesi’nden CETA’ya yeşil ışık

Almanya Anayasa Mahkemesi’nden CETA’ya yeşil ışık

Almanya Anayasa Mahkemesi, Avrupa Birliği (AB) ile Kanada arasında planlanan Kapsamlı Ekonomik ve Ticaret Anlaşması’nın (CETA) yürürlüğe girmesine şartlı ‘yeşil ışık’ yaktı.

13.10.2016Dünya
Anayasa Mahkemesinden ezan sesi kararı

Anayasa Mahkemesinden 'ezan sesi' kararı

Anayasa Mahkemesinin, evinin çevresindeki cami ve mescitlerden sabah saatlerinde yüksek sesli ezan okunmasından rahatsız olan kişinin yaptığı bireysel başvuruyu kabul edilemez bulmasına ilişkin kararının gerekçesi açıklandı.

13.10.2016Gündem
Avusturya cumhurbaşkanı adayına polis koruması

Avusturya cumhurbaşkanı adayına polis koruması

Avusturya’da Yeşiller Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Alexander Van der Bellen’e, aşırı sağcılardan aldığı ölüm tehditleri üzerine koruma verildi.

13.10.2016Dünya
Kılıçdaroğlundan başkanlık yorumu: Hele bir gelsin görelim

Kılıçdaroğlu'ndan başkanlık yorumu: Hele bir gelsin görelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mağdurlara sahip çıktığı için kendisine FETÖ’cü suçlaması yapıldığını bildirerek, "Bütün hayatım FETÖ örgütüyle mücadele ile geçti. Demokrasi mücadelesiyle geçti. Ama benim hayatım insan hakları, demokrasi mücadelesi ile geçti. Yenikapı’da da 12 madde halinde saydım. Siyasete, kışlaya, camiye siyaseti sokmayın dedim. Bunlar üzerinde siyaset yapılmaz" dedi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın, başkanlık sistemini de içeren anayasa değişikliğini Meclis'e getireceklerini yönündeki açıklamasıyla ilgili olarak ise, "Hele bir gelsin görelim" dedi.

12.10.2016Gündem
AYMden KHK talebine ret

AYM'den KHK talebine ret

Anayasa Mahkemesi, CHP'nin OHAL'e ilişkin KHK'nın iptali istemiyle yaptığı başvuruyu reddetti. Gerekçeli karar 10 gün içinde açıklanacak.

12.10.2016Gündem
Sulama tankeri, ani fren ve kaza...

Sulama tankeri, ani fren ve kaza...

Başkent'te 6 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

11.10.2016Ankara
Dropbox, OneDrive, Google Drive, Github ve Archive.org Türkiyede engellendi

Dropbox, OneDrive, Google Drive, Github ve Archive.org Türkiye'de engellendi

Dünyanın en yaygın üç bulut depolama servisi olan Google Drive, Dropbox ve OneDrive ile yazılımcıların en büyük paylaşım ağı GitHub ve internet arşivi archive.org'a erişim engellendi. "İdari tedbir" kararı milyonlarca vatandaşı doğrudan etkiliyor. Tepkiler üzerine Google Drive ve Dropbox üzerindeki erişim engeli kaldırıldı.

10.10.2016Gündem
İstanbul Üniversitesi’nin ödeneği, bakanlıkları solladı

İstanbul Üniversitesi’nin ödeneği, bakanlıkları solladı 

İstanbul Üniversitesi’ne 2017 yılı için verilmesi öngörülen 1 milyar 171 milyon 378 bin liralık bütçe ödeneği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ayrılan ödenekleri geçti.

8.10.2016Eğitim
Kanadada başörtülü kadın hukuk mücadelesini kazandı

Kanada'da başörtülü kadın hukuk mücadelesini kazandı

Kanada'nın Quebec eyaleti Yüksek Mahkemesi, Müslüman bir kadının başörtülü olmasını gerekçe göstererek davasına bakmayan hakimi hatalı buldu.

7.10.2016Dünya
Yargıtay Başsavcılığından flaş Balyoz talebi

Yargıtay Başsavcılığı'ndan flaş Balyoz talebi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, “Balyoz Harekat Planı” davasında emekli general Çetin Doğan’ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulmasını talep etti.

6.10.2016Gündem
Karamanın davası karara kaldı

Karaman'ın davası karara kaldı

TÜM Öğretim Elemanları Derneği (TÜMÖD) Genel Sekreteri ve Gazi Üniversitesi öğretim görevlisi Suay Karaman hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a alanen hakaret ettiği iddiasıyla, 1- 4 yıl arasında hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi. Hakim, duruşmayı karar verilmek üzere aralık ayına erteledi.

6.10.2016İzmir
Devletin zirvesi AYMde biraraya geldi

Devletin zirvesi AYM'de biraraya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Prof.Dr. Zühtü Arslan, Anayasa Mahkemesi üyeliklerine seçilen Recai Akyel ile Yusuf Şevki Hakyemez'in ant içme törenine katıldı. İşte törenden dikkat çeken kareler...

5.10.2016Gündem
FETÖ soruşturmasında tutuklanan hakimin çözülmeyin notu tellere takıldı

FETÖ soruşturmasında tutuklanan hakimin 'çözülmeyin notu' tellere takıldı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan meslekten ihraç edilip tutuklanan bir hakim M.K.'nin "örgütte çözülmeyi ve gelecek itirafları önlemek" için yazdığı ve cezaevinde başka koğuşta kalan örgüt mensuplarına ulaştırmaya çalıştığı notlar, Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun dikenli tellerine takıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edilen notlarda, örgütün gizli mesajlaşma programı ByLock ile ilgili "ByLock terörden ceza için yeterli delil değil" ifadeleri yer alıyor. Söz konusu notta, içinde bulunduğu durumu sorgulayamayacağını ve FETÖ'ye kayıt şartsız itaate devam edeceğini düşündüğü örgüt mensuplarına hitaben M.K'nin, "Moralinizi yüksek tutun. Güzel günler göreceğiz güneşli günler. Motorlara bineceğiz" gibi ifadeleri bulunuyor.

4.10.2016Gündem
Çocuk istismarcısı 16 yıl ceza aldı serbest kaldı

Çocuk istismarcısı 16 yıl ceza aldı serbest kaldı

Mahkeme 12 yaşındaki çocuğu defalarca istismar eden 73 yaşındaki sanığa 16 yıl ceza verdi, Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği ‘15 yaşın altındaki çocuklara her türlü cinsel davranışın istismar sayılacağı’ hükmünü gerekçe gösterip serbest bıraktı.

2.10.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: İçime sindiremiyorum

Kılıçdaroğlu: İçime sindiremiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Cumhurbaşkanının, muhtarlarla yaptığı toplantıda, Lozan Anlaşması'nı bizim tarihimize uygun olmayan bir dille eleştirmesini ben içime sindiremiyorum" dedi.

30.9.2016Gündem
Suudi Arabistan Veliaht Prensine Cumhuriyet nişanı

Suudi Arabistan Veliaht Prensine Cumhuriyet nişanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaretini gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye gelen Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Başbakan Birinci Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Muhammed Bin Nayif Bin Abdülaziz Al Suud’u Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti. Yemek öncesi veliaht prense Cumhuriyet Nişanı Tevcih Töreni yapıldı.

30.9.2016Gündem
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif Cumhurbaşkanlığı Sarayında (2)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda (2)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda (2)

30.9.2016Ankara
Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları cevaplayacak

Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları cevaplayacak

CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk’te Taha Akyol’un konuğu olacak.

29.9.2016Gündem
Cumhurbaşkanı arayışı hızlandı

Cumhurbaşkanı arayışı hızlandı

ALMANYA’da 12 Şubat 2016 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanı seçimi için aday arayışı hızlandı.

28.9.2016Dünya
CHP 669 sayılı KHKyı AYMye götürdü

CHP 669 sayılı KHK'yı AYM'ye götürdü

CHP, 669 sayılı Olağanüstü Hal (OHAL) Kanun Hükmünde Kararnamesi'nin (KHK) bazı maddelerin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.  

27.9.2016Gündem
Levent Gök: Mecliste Cumhurbaşkanını saygıyla karşılayacağız

Levent Gök: Meclis'te Cumhurbaşkanı'nı saygıyla karşılayacağız

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Kanun yapma yetkisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne aittir. İtirazımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kanun yapma yetkisinin kararnameler yoluyla aşılmasıdır” dedi. Levent Gök, "Meclis'te Cumhurbaşkanı'nı saygıyla karşılayacağız" dedi

27.9.2016Gündem
CHP, AYMye başvurdu

CHP, AYM'ye başvurdu

CHP, 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de yer alan bazı maddelerin iptali Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

27.9.2016Gündem
Avukat Sakarya, İhraç edilenler Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yapabilir

Avukat Sakarya, "İhraç edilenler Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapabilir"

Avukat Sakarya, "İhraç edilenler Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapabilir"

26.9.2016İzmir
AK Partili Bülent Turandan CHPye sert sözler

AK Partili Bülent Turan'dan CHP'ye sert sözler

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "OHAL KHK'ları yargısal denetime tabi değil. Hal böyleyken CHP'nin başvurusu Anayasa Mahkemesi'nden dönecektir. Anayasa'ya aykırı herhangi bir durum ortada yok. Gündemi bununla meşgul etmek FETÖ ile mücadelede bizi geriye götürür" dedi.

23.9.2016Gündem
CHP, KHKlar için AYM’ye başvurdu

CHP, KHK'lar için AYM’ye başvurdu

CHP, OHAL ilanından sonra Bakanlar Kurulu tarafından çıkartılan kararnamelerden 668 sayılı 2. Kararnamenin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu.

23.9.2016Gündem
Aynı ismi taşıyan iki parti sicilden silindi

Aynı ismi taşıyan iki parti sicilden silindi

Anayasa Mahkemesi, aynı adla daha önce kurulan başka siyasi partiler bulunduğu için Türkiye Komünist Partisi 1920 ve Yeniden Genç Parti adlı partilerin isimlerinin hükümsüzlüğüne ve bu partilerin siyasi parti sicilinden silinmelerine hükmetti.

22.9.2016Gündem
Kritik görüşme öncesi siyasi kulis hareketlendi... Yeni bir başlangıç mı Yoksa kilitlenme mi

Kritik görüşme öncesi siyasi kulis hareketlendi... Yeni bir başlangıç mı Yoksa kilitlenme mi?

Başbakan Binali Yıldırım ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında saat 10.00'da başlayacak görüşme öncesinde Başkent siyasi kulisleri hareketlendi.

22.9.2016Gündem
AYM: Ek ödeme için öğretim üyesi olmak yeterli

AYM: Ek ödeme için öğretim üyesi olmak yeterli

Anayasa Mahkemesinin, özel muayenehanesi bulunan veya özel hastanede çalışan öğretim üyesi doktorlara, üniversite ödeneği ve ek ödeme yapılamayacağına ilişkin kanun hükmünü iptal ettiği kararın gerekçesi yayımlandı.

21.9.2016Eğitim
MHPden CHPye KHK uyarısı

MHP'den CHP'ye KHK uyarısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP yönetiminin, "Kanun Hükmünde Kararnameleri Anayasa Mahkemesi'ne götürecekleri" yönündeki açıklamalara işaret ederek, Anayasa'nın 148/1. maddesindeki düzenleme ile OHAL döneminde çıkarılan KHK'lara karşı iptal davası açılamayacağını söyledi.

21.9.2016Gündem
Kazanan 26 Ocak’ta göreve başlayacak

Kazanan 26 Ocak’ta göreve başlayacak

Avusturya’da iki aydır boş olan cumhurbaşkanlığı koltuğu sahibini bekliyor.

20.9.2016Dünya
Avukatlara tutuklamaya cübbeli protesto

Avukatlara tutuklamaya cübbeli protesto

Avukatlara tutuklamaya cübbeli protesto

19.9.2016 Antalya
Taylandın eski başbakanına rekor ceza

Tayland'ın eski başbakanına rekor ceza

Tayland'ın eski Başbakanı Yingluck Shinawatra halkı zarara uğratmaktan 8.2 milyar dolar (24.4 milyar TL) para cezasına çarptırıldı.

18.9.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Acaba bunlardan kaçı kurunun yanındaki yaş

Acaba bunlardan kaçı kurunun yanındaki yaş

BU tabloyu hocam Emre Kongar’ın dünkü Cumhuriyet’teki köşesinden aldım.

18.10.2016Haber Yazıları
Artık sözün bittiği yerdeyiz

Artık sözün bittiği yerdeyiz

BÖLÜCÜ terör örgütü Şemdinli’de yine vahşet saçtı.

10.10.2016Haber Yazıları
Yeni üyeler kim

Yeni üyeler kim?

ANAYASA Mahkemesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atadığı iki üye törenle göreve başladı. Sayıştay Başkanlığı’ndan gelen Doç. Dr. Recai Akyel ve Anayasa Profesörü Yusuf Şevki Hakyemez.

7.10.2016Haber Yazıları
Yalova’nın tartışmasız markası Atatürk’ün ‘Yürüyen Köşk’üdür

Yalova’nın tartışmasız markası Atatürk’ün ‘Yürüyen Köşk’üdür

ATATÜRK’ün “Benim kentim” dediği Yalova’daki üniversitenin kuruluş logosu olan ‘Yürüyen Köşk’ resmi 2013 yılında gerekçesiz bir şekilde silinmiş ve yerine sağdaki Yalova’yı hiçbir şekilde yansıtmayan başka bir logo kullanılmaya başlanmıştır.

6.10.2016Haber Yazıları
Grev hakkı ne olacak

Grev hakkı ne olacak

METAL işkolunda kurulu en önemli işveren sendikası MESS ülkemizin çalışma yaşamına yayınları ile çok önemli katkılar yapan bir sendikadır.

5.10.2016Haber Yazıları
Hürriyet manşet yapmasa 73’lük sapık özgür mü kalacaktı

Hürriyet manşet yapmasa 73’lük sapık özgür mü kalacaktı?

İNSANIN içi almıyor.

4.10.2016Haber Yazıları
Cumhuriyet’in ‘vakıf’ seçimi tartışılıyor

Cumhuriyet’in ‘vakıf’ seçimi tartışılıyor

ESKİ Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’un iki yıl önce seçimde toplantı yeter sayısı olmadan karar verildiği iddiasıyla yargıya gitmesi tartışılıyor.

3.10.2016Haber Yazıları
Her an Bosna savaşı çıkabilir

Her an Bosna savaşı çıkabilir

“İnsanın neresi ağrıyorsa canı oradadır” derler ya. Aynısı ülkeler için de geçerli. Bugünlerde canımızı en çok yakan, Irak ve Suriye. Bir diğer deyişle, DAEŞ’le mücadele ve PKK bağlantılı PYD/YPG.

3.10.2016Haber Yazıları
OHAL

OHAL

CHP bazı OHAL Kanun Hükmünde Kararnameleri için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracak.

21.9.2016Haber Yazıları
Olağanüstü hal olağanlaşacak

Olağanüstü hal olağanlaşacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, olağanüstü hal uygulamasının uzatılabileceğini söyledi.

20.9.2016Haber Yazıları