Anadolu Sağlık Meslek Liseleri

 • Yeni eğitim yılının yenilikleri - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Yeni eğitim yılının yenilikleri15.09.2014
  EğitimÜç aylık yaz tatilinin ardından bugün 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen ders başı yaptı.Yeni eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı birçok yenilik yaptı.
 • İlk ders zili 15 Eylül'de çalacak - Anadolu sağlık meslek liseleri
  İlk ders zili 15 Eylül'de çalacak09.09.2014
  GündemÜç aylık yaz tatili ardından 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen için yeni eğitim öğretim yılı 15 Eylül Pazartesi başlayacak.
 • 16 milyon öğrenci pazartesi ders başı yapacak - Anadolu sağlık meslek liseleri
  16 milyon öğrenci pazartesi ders başı yapacak09.09.2014
  EğitimÜç aylık yaz tatili ardından 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen için yeni eğitim öğretim yılı 15 Eylül Pazartesi başlayacak.
 • Öğrenciler okul kodu mağduru - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Öğrenciler okul kodu mağduru12.08.2014
  EğitimSavaştepe Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden (ASML) bu yıl mezun olan 19 öğrenci, üniversite tercihlerinde okul tür kodunun yanlış girilmesi nedeniyle çifte mağduriyet yaşadığını ileri sürdü.
 • ÖSYM'deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı - Anadolu sağlık meslek liseleri
  ÖSYM'deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı31.07.2014
  GündemZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’nde, Kandilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirip sınavsız ön lisans programına yerleşmek isteyen 39 öğrenci, ÖSYM’de okulun tür kodunun farklı yer alması nedeniyle bu haktan yararlanamadıklarını söyledi.
 • ÖSYM’deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı - Anadolu sağlık meslek liseleri
  ÖSYM’deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı31.07.2014
  EğitimZonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Kandilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirip sınavsız ön lisans programına yerleşmek isteyen 39 öğrenci, ÖSYM’de okulun tür kodunun farklı yer alması nedeniyle bu haktan yararlanamadıklarını iddia etti.
 • 22 okul türü Anadolu lisesi oldu - Anadolu sağlık meslek liseleri
  22 okul türü Anadolu lisesi oldu03.05.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), mesleki ve teknik ortaöğretim sisteminin yeniden yapılanmasına ilişkin çalışmalar kapsamında, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren okul sayısını 2'ye düşürdü.
 • Sağlıkçılara şok - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Sağlıkçılara şok14.11.2013
  GündemÖzel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’ne kayıt yaptıran birçok öğrenci, okullar kontenjanından fazla kayıt aldığı için e-okul sisteminde görünmüyor.
 • Sağlıkçılara şok - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Sağlıkçılara şok14.11.2013
  EğitimÖzel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’ne kayıt yaptıran birçok öğrenci, okullar kontenjanından fazla kayıt aldığı için e-okul sisteminde görünmüyor.
 • Yüzlerce sağlık meslek lisesi öğrencisi mağdur - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Yüzlerce sağlık meslek lisesi öğrencisi mağdur13.11.2013
  Eğitimİstanbul’da, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldığından habersiz olan veliler, çocuklarını özel sağlık meslek liselerine kaydettirince yüzlerce öğrenci mağdur oldu.
 • MEB'e bağlı 3 bin 640 dershane var - Anadolu sağlık meslek liseleri
  MEB'e bağlı 3 bin 640 dershane var12.11.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki dershane sayısı 6 Kasım 2013 tarihi itibariyle 3 bin 640 olarak belirlendi.
 • Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği yayınlandı - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği yayınlandı07.09.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • Özel sağlık meslek liselerine dikkat - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Özel sağlık meslek liselerine dikkat21.08.2013
  EgeSÜREKLİ artan hemşire, anestezi, radyoloji, acil tıp, diş protez teknisyenleri gibi yardımcı sağlık personeli ihtiyacının yarattığı ‘özel sağlık meslek lisesi’ sektöründe bu yıl patlama yaşandı.
 • Özel sağlık meslek liselerinde staj ve kontenjan kaosu - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Özel sağlık meslek liselerinde staj ve kontenjan kaosu20.08.2013
  EğitimSektördeki eleman ihtiyacı yüzünden her yerde kurulmaya başlanan, bir bölümü henüz açılış onayı almadığı halde öğrenci kaydeden özel anadolu sağlık meslek liselerini, önce yönetmelik değişikliği, ardından Sağlık Bakanlığı (SB) genelgesi çarptı.Bakanlık öğrenci staj protokollerine ağır maddeler getirince, okullar protokol yapacak hastane bulamaz hale geldi.Protokol yapamayan okulların açılış onayı alamayacağını belirten bir özel okul yetkilisi, "Bu açılmadan batmak olacak.Kayıt yaptırmış öğrenciler de var.İşin içinden nasıl çıkılacak, kimse bilmiyor" dedi.
 • Özel okullarda sınıf mevcutlarına sınırlama - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Özel okullarda sınıf mevcutlarına sınırlama02.08.2013
  EğitimÖzel Öğretim Kurumları Kanunu’nda belirtilen faaliyetleri yetkili makamlardan kurum açma izni almadan yapan yerler valiliklerce kapatılacak.Özel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’nin açılması için gerekli şartların yerine getirildiğine Bakanlıkça karar verilene kadar bu okullara yeni öğrenci kaydı ve nakli yapılamayacak.Özel eğitim kurumlarında ders saati ücretli olarak uzman öğretici ve ayrıca ölçme ve değerlendirme servisi elemanı, yatılı okullarda belletmen, usta öğretici ve diğer personel ise isteğe bağlı olarak görevlendirilecek.Okullarda sınıf mevcutları; okul öncesi eğitimde 20, Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’nde 24, Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri’nde 26, diğer okullarda ise 30’dan fazla olamayacak.
 • 195 milyon bedava kitapla dersbası - Anadolu sağlık meslek liseleri
  195 milyon bedava kitapla dersbası21.09.2010
  GündemOkul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki toplam 16 milyon öğrenci ile 600 bin öğretmen dün ders başı yaptı.Öğrencilere, toplam 193 milyon 925 bin ücretsiz ders kitabı dağıtıldı.
 • Sınavla öğrenci alan liselere yeni yerleştirme - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Sınavla öğrenci alan liselere yeni yerleştirme20.09.2010
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alan liselerdeki boş kontenjanlara yeniden başvuru alarak yerleştirme yapacak.Başvurular yarın ve Çarşamba günü yapılacak, sonuçlar Perşembe günü açıklanacak.
 • Öğrencilere ikinci bir şans daha - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Öğrencilere ikinci bir şans daha05.09.2010
  AnkaraMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, ilan edilecek boş kontenjanlar dikkate alınarak Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri ve Anadolu Sağlık Meslek Liseleri için yedek yerleştirme işlemi yapılacağını bildirdi.
 • Meslek lisesi mezunlarına iki yıllık üniversite şansı - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Meslek lisesi mezunlarına iki yıllık üniversite şansı16.07.2008
  MagazinAnadolu Lisesi veya Fen Lisesi’ne giremeyen öğrenciler için meslek liseleri büyük avantaj.Buraya giren öğrenciler, hem bir meslek sahibi olabilir, hem de üniversiteye girişte iki yıllık ön lisans bölümlerine doğrudan geçiş yapabilirler.
 • Tercih listesi nasıl hazırlanır - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Tercih listesi nasıl hazırlanır20.07.2007
  MagazinFen, Anadolu, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen Liseleri ile Anadolu Teknik ve Meslek Liseleri’ne öğrenci yerleştirmek amacıyla düzenlenen Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları bugün açıklandı.
 • Meslek liseleri şansınızı sakın yabana atmayın - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Meslek liseleri şansınızı sakın yabana atmayın12.07.2007
  GündemAnadolu Lisesi veya Fen Lisesi’ne giremeyenlerin bir alternatifi daha var: Bir Anadolu Meslek Lisesi’ne girebilirler.Genel lise mezunlarına göre, meslek lisesi mezunlarının avantajları daha fazla.Hem bir meslek sahibi olabiliyorlar, hem de üniversiteye girişte iki yıllık ön lisans bölümlerine doğrudan geçiş yapabiliyorlar.
 • Zoraki bağışa tutanak - Anadolu sağlık meslek liseleri
  Zoraki bağışa tutanak 17.08.1998
  Gündem.İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bugün başlayacak olan ilköğretim okulları ve genel liselerin kayıtlarında 'zoraki bağış' toplanmaması için harekete geçti.İlçe Milli Eğitim Müdürlerini toplayan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ragıp
içinde

Anadolu Sağlık Meslek Liseleri


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz