Aramanız :
Aradığınız kelime : "

anadolu_saglik_meslek_liseleri

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre

Sırala :
En Yeni
| En Eski

240  adet haber bulundu.


 • 2015 gençlerin yılı olsun - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  2015 gençlerin yılı olsun29.12.2014
  EğitimYeni yılın tüm ülkemize ve dünyaya huzur, mutluluk ve barış getirmesini dilerim.Bu yazıyı özellikle meslek liselerinin sorunlarını dile getirmek için yazıyorum.
 • Uluslararası bir meslek: Denizcilik - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Uluslararası bir meslek: Denizcilik08.12.2014
  EğitimDünya ticaretinin yaklaşık yüzde 80’lik kısmı denizyolu ile yapılıyor.Bunun en büyük sebebi ise denizyolu taşımacılığının demiryolu, karayolu ve havayoluna göre çok daha ucuz olması.Ülkemizde de bu durum farklı değil.
 • Aile kavgasında çocuk taraf olmasın - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Aile kavgasında çocuk taraf olmasın13.10.2014
  EğitimAnne-babanın, çocuğun yanında kavga etmesi onda suçluluk duygusu, başarısızlık, kaygı, güvensizlik gibi kalıcı etkiler yaratıyor.Uzmanlara göre yapılması gereken en iyi şey, çocuklara huzurlu bir ortam sağlamak.
 • Torbalı eğitim üssü oldu - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Torbalı eğitim üssü oldu19.09.2014
  EgeESKİ fabrika binalarının dönüştürülmesiyle yapılan yeni özel okullar sayesinde İzmir'in Torbalı İlçesi adeta eğitim üssü oldu.2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı'yla birlikte beş özel okul kapılarını açtı.
 • Yeni eğitim yılının yenilikleri - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Yeni eğitim yılının yenilikleri15.09.2014
  EğitimÜç aylık yaz tatilinin ardından bugün 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen ders başı yaptı.Yeni eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı birçok yenilik yaptı.
 • Ders seçimi mayıs ayının ikinci haftası başlayacak - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Ders seçimi mayıs ayının ikinci haftası başlayacak13.09.2014
  EğitimLiselerin hazırlık, 9’uncu sınıflarındaki açık kontenjanlara, eylül ayı sonuna kadar puan üstünlüğü esasına göre nakil ve geçişler bakanlıkça yapılacak.Böylece taban puan uygulaması kaldırıldı.Yazılı sınavlardan sonra başarısız öğrenciler için yapılan sınav tekrarı, dönem sonlarında yapılacak ek bir sınava dönüştürüldü.Ortaöğretim kurumlarında dersler arası dinlenme süresi 10 dakikadan az olamayacak.Seçmeli bir ders, 10 öğrenciyle açılabilecek.Ders seçimi mayıs ayının ikinci haftasından ders kesimine kadar yapılabilecek.
 • Liselerde daha az ders, daha çok ara - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Liselerde daha az ders, daha çok ara13.09.2014
  GündemLiselerde performans ödevleri kaldırıldı, teneffüslerin 10, öğle aralarının ise 45 dakika olmasına karar verildi.
 • İlk ders zili 15 Eylül'de çalacak - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  İlk ders zili 15 Eylül'de çalacak09.09.2014
  GündemÜç aylık yaz tatili ardından 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen için yeni eğitim öğretim yılı 15 Eylül Pazartesi başlayacak.
 • 16 milyon öğrenci pazartesi ders başı yapacak - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  16 milyon öğrenci pazartesi ders başı yapacak09.09.2014
  EğitimÜç aylık yaz tatili ardından 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen için yeni eğitim öğretim yılı 15 Eylül Pazartesi başlayacak.
 • Mesleki eğitimde
  Mesleki eğitimde "uzman okul" modeli27.08.2014
  EgeMİLLİ Eğitim Bakanlığı, endüstri, ticaret, kız, sağlık gibi çeşitli adlar altında eğitim veren tüm meslek liselerini "Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" adını vererek sadeleştirmeye giderken, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de Türkiye'ye örnek olacak bir proje geliştirdi.
 • Mesleki eğitimde,
  Mesleki eğitimde, "uzman okul" modeli26.08.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı, endüstri, ticaret, kız, sağlık gibi çeşitli adlar altında eğitim veren tüm meslek liselerini "Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" adını vererek sadeleştirmeye giderken, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de yeni bir proje geliştirdi.Çalışmayla meslek liselerinin uzmanlaştırılmasını hedeflediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Melih Ağzıbüyük, "Meslek liselerimiz bulundukları ilçenin özelliklerine, alt yapılarına göre hizmet, imalat, endüstriyel- otomasyon, sağlık gibi alanlarda uzmanlaşacak.Bu proje Türkiye’de ilk olacak" dedi.
 • Gelecek meslek liselerinde - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Gelecek meslek liselerinde25.08.2014
  EgeBATI Anadolu Sağlık Eğitim Kurumları (BASEK) Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Özer Gürbüz, 12 yıllık kesintisiz eğitim sisteminde öğrencilerin üniversiteye yönlendirildiğini, kazanamayanların işsiz kalarak psikolojik bunalıma girdiğini söyledi.Gürbüz, BASEK öğrencilerinin üniversiteyi kazanamasalar da meslek sahibi olarak mezun olduklarını ve rahatlıkla iş bularak çalışma hayatına atıldıklarını belirtti.
 • Öğrenciler okul kodu mağduru - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Öğrenciler okul kodu mağduru12.08.2014
  EğitimSavaştepe Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden (ASML) bu yıl mezun olan 19 öğrenci, üniversite tercihlerinde okul tür kodunun yanlış girilmesi nedeniyle çifte mağduriyet yaşadığını ileri sürdü.
 • “Türkiye’nin geleceği meslek liselerinde” - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  “Türkiye’nin geleceği meslek liselerinde”08.08.2014
  EğitimBatı Anadolu Sağlık Eğitim Kurumları (BASEK) Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Özer Gürbüz, 12 yıllık kesintisiz eğitim sisteminde öğrencilerin, lise eğitiminden sonra üniversiteye yönlendirildiğini fakat üniversiteyi kazanamayanların işsiz kalarak psikolojik bunalıma girdiklerini söyledi.
 • Mesleki ve teknik liseleri seçerken dikkat edin - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Mesleki ve teknik liseleri seçerken dikkat edin31.07.2014
  EğitimTEOG tercih listelerinde mesleki ve teknik Anadolu liselerine yer verecekseniz, seçeceğiniz okuldaki bölümleri ve bölümlere geçişte özel başvuru şartı olup olmadığını araştırmanız gerekiyor.Aksi halde 10’uncu sınıfa başka bir okulda devam etmek zorunda kalabilirsiniz.
 • ÖSYM'deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  ÖSYM'deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı31.07.2014
  GündemZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’nde, Kandilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirip sınavsız ön lisans programına yerleşmek isteyen 39 öğrenci, ÖSYM’de okulun tür kodunun farklı yer alması nedeniyle bu haktan yararlanamadıklarını söyledi.
 • ÖSYM’deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  ÖSYM’deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı31.07.2014
  EğitimZonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Kandilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirip sınavsız ön lisans programına yerleşmek isteyen 39 öğrenci, ÖSYM’de okulun tür kodunun farklı yer alması nedeniyle bu haktan yararlanamadıklarını iddia etti.
 • Sağlık meslek liselerinde yeni bölümler açılacak - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Sağlık meslek liselerinde yeni bölümler açılacak22.07.2014
  EğitimYeni eğitim öğretim yılında sağlık meslek liselerine hemşire, ebe ve sağlık hizmetleri yardımcılığı bölümleri açılacak.Aydın’ın Söke İlçesi’ndeki Fatma Tüzzehra Orhun Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, yeni eğitim yılında 104 öğrenci alacak.
 • MEB liselerde kapasiteyi arttıracak - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  MEB liselerde kapasiteyi arttıracak16.07.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), mevcut okul ve dersliklerinin kapasitelerinin en üst seviyede öğrenci yerleştirilecek şekilde planlamasını istedi.Buna göre fen, sosyal bilimler , güzel sanatları ve spor liseleri ile Anadolu sağlık meslek liselerinde bir şubeye alınacak öğrenci sayısı en fazla 30, diğer okullarda ise 34, öğrenci sayısının çok fazla, derslik sayısının yetersiz olduğu durumlarda ise eğitim ortamı uygun olması kaydıyla bir şubedeki öğrenci sayısı en fazla 40 olabilecek.
 • Başarılı öğrencilere burs - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Başarılı öğrencilere burs17.06.2014
  EğitimBatı Anadolu Sağlık Eğitim Kurumları (BASEK) Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Özer Gürbüz, TEOG sınav sonuçlarına göre BASEK’i tercih eden öğrencilere yıllık 5 bin TL’ye kadar burs vereceklerini söyledi.
 • Liseye 25+1 modeli - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Liseye 25+1 modeli08.05.2014
  GündemTEMEL Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan merkezi sınavların sonuçları ile liselere giriş tercih taslağının ayrıntıları belli olmaya başladı.
 • Liseye 25+1 modeli - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Liseye 25+1 modeli08.05.2014
  EğitimTEMEL Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan merkezi sınavların sonuçları ile liselere giriş tercih taslağının ayrıntıları belli olmaya başladı.
 • 22 okul türü Anadolu lisesi oldu - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  22 okul türü Anadolu lisesi oldu03.05.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), mesleki ve teknik ortaöğretim sisteminin yeniden yapılanmasına ilişkin çalışmalar kapsamında, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren okul sayısını 2'ye düşürdü.
 • Beden öğretmenlerinden protesto - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Beden öğretmenlerinden protesto12.02.2014
  EğitimAdana’da beden eğitimi öğretmenleri, 2013-2014 eğitim öğretim döneminin 2’nci yarısında meslek liselerinin 10 ve 11’inci sınıflarında beden eğitim dersinin kaldırılmasını, kentin işlek caddelerinden birine file çekip voleybol oynayarak protesto etti.
 • İş beğenmeyen piyango peşinde - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  İş beğenmeyen piyango peşinde15.12.2013
  EkonomiTOBB, 913 meslek kursunu ‘talep olmadığı’ için kapattı.
 • MEB’in ek bütçesinden Bursa’ya 65 milyonluk destek - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  MEB’in ek bütçesinden Bursa’ya 65 milyonluk destek30.11.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı’nın 2013 yılı ek bütçesinden Bursa’ya 65 milyon liralık pay verildi.Kaynakla Bursa’daki çeşitli okullara 2015 yılı sonuna kadar 192 derslik kazandırılması öngörülüyor.
 • Etüt merkezlerine velilerden destek - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Etüt merkezlerine velilerden destek29.11.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın “Etüt merkezlerinde bir üst eğitim kurumunun sınavına hazırlama kursları verilemeyecek” sözleri velilerin tepkisine sebep oldu.
 • Sağlıkçılara şok - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Sağlıkçılara şok14.11.2013
  GündemÖzel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’ne kayıt yaptıran birçok öğrenci, okullar kontenjanından fazla kayıt aldığı için e-okul sisteminde görünmüyor.
 • Sağlıkçılara şok - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Sağlıkçılara şok14.11.2013
  EğitimÖzel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’ne kayıt yaptıran birçok öğrenci, okullar kontenjanından fazla kayıt aldığı için e-okul sisteminde görünmüyor.
 • Yüzlerce sağlık meslek lisesi öğrencisi mağdur - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Yüzlerce sağlık meslek lisesi öğrencisi mağdur13.11.2013
  Eğitimİstanbul’da, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldığından habersiz olan veliler, çocuklarını özel sağlık meslek liselerine kaydettirince yüzlerce öğrenci mağdur oldu.
 • MEB'e bağlı 3 bin 640 dershane var - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  MEB'e bağlı 3 bin 640 dershane var12.11.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki dershane sayısı 6 Kasım 2013 tarihi itibariyle 3 bin 640 olarak belirlendi.
 • Başbakan Erdoğan, Van'da konuştu - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Başbakan Erdoğan, Van'da konuştu26.10.2013
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van'da konuştu.Erdoğan, Van'a 2 günde 1,5 milyar liralık yatırımı kazandırmış olacaklarını söyledi.
 • Gençliğin derdi iş ve eğitim - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Gençliğin derdi iş ve eğitim10.10.2013
  GündemÜrdün’de 10 çocuklu bir aileden gelen 15 yaşından itibaren gönüllü olarak gençlik üzerine çalışan Ahmad Alhendawi, 1 Ocak’tan itibaren Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin ilk Gençlik Temsilcisi.
 • 4x1 eğitim - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  4x1 eğitim17.09.2013
  EgeHER yıl olduğu gibi 2013-2014 öğretim yılı da plansızlıkların, zamanında yapılmayan işlerin yarattığı olumsuzluklarla başladı.
 • Evli öğrenciye açık lise mecburi - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Evli öğrenciye açık lise mecburi09.09.2013
  GündemYeni ortaöğretim yönetmeliğiyle ders süreleri 45 dakikadan 40 dakikaya, mazaretsiz devamsızlık hakkı 10 güne düştü.Yönetmeliğin ilkeler kısmındaki ifadeler de değişti.Yeni yönetmelikle birlikte evlenen öğrencinin açık liseye kaydının alınması da mecburi oldu.
 • Evli öğrenciye açık lise mecburi - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Evli öğrenciye açık lise mecburi09.09.2013
  EğitimYeni ortaöğretim yönetmeliğiyle ders süreleri 45 dakikadan 40 dakikaya, mazaretsiz devamsızlık hakkı 10 güne düştü.Yönetmeliğin ilkeler kısmındaki ifadeler de değişti.Yeni yönetmelikle birlikte evlenen öğrencinin açık liseye kaydının alınması da mecburi oldu.
 • Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği yayınlandı - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği yayınlandı07.09.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • Ortaöğretim kurumları yönetmeliği değişti - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Ortaöğretim kurumları yönetmeliği değişti07.09.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan ve güncellenen ortaöğretime geçiş sistemine yer verilen Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı.
 • “Gaziantep’te açıkta öğrenci kalmayacak” - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  “Gaziantep’te açıkta öğrenci kalmayacak”31.08.2013
  EğitimGaziantep’te meslek liseleri müdürleri ile yapılan toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, ilde hiç bir öğrencinin lise yerleştirmelerinde dışarıda kalmayacağını söyledi.
 • Özel sağlık meslek liselerine dikkat - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Özel sağlık meslek liselerine dikkat21.08.2013
  EgeSÜREKLİ artan hemşire, anestezi, radyoloji, acil tıp, diş protez teknisyenleri gibi yardımcı sağlık personeli ihtiyacının yarattığı ‘özel sağlık meslek lisesi’ sektöründe bu yıl patlama yaşandı.
 • Özel sağlık meslek liselerinde staj ve kontenjan kaosu - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Özel sağlık meslek liselerinde staj ve kontenjan kaosu20.08.2013
  EğitimSektördeki eleman ihtiyacı yüzünden her yerde kurulmaya başlanan, bir bölümü henüz açılış onayı almadığı halde öğrenci kaydeden özel anadolu sağlık meslek liselerini, önce yönetmelik değişikliği, ardından Sağlık Bakanlığı (SB) genelgesi çarptı.Bakanlık öğrenci staj protokollerine ağır maddeler getirince, okullar protokol yapacak hastane bulamaz hale geldi.Protokol yapamayan okulların açılış onayı alamayacağını belirten bir özel okul yetkilisi, "Bu açılmadan batmak olacak.Kayıt yaptırmış öğrenciler de var.İşin içinden nasıl çıkılacak, kimse bilmiyor" dedi.
 • Hangi okula kaç öğrenci kayıt yaptırdı - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Hangi okula kaç öğrenci kayıt yaptırdı13.08.2013
  GündemMEB verilerine göre Anadolu liselerine 895 bin, İmam Hatip liselerine 171 bin öğrenci kayıt yaptırdı.
 • Hangi okula kaç öğrenci kayıt yaptırdı - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Hangi okula kaç öğrenci kayıt yaptırdı13.08.2013
  EğitimMEB verilerine göre Anadolu liselerine 895 bin, İmam Hatip liselerine 171 bin öğrenci kayıt yaptırdı.
 • “Sağlık meslek liselerine ilgi arttı” - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  “Sağlık meslek liselerine ilgi arttı”05.08.2013
  EğitimSağlık meslek lisesi yetkilileri, hemşire ve sağlık personeli ihtiyacını karşılayan okulların, mezun olunduktan sonra kolay iş bulunabilmesi nedeniyle adaylar tarafından ilgi ile karşılandığını bildirdi.
 • Özel okullarda sınıf mevcutlarına sınırlama - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Özel okullarda sınıf mevcutlarına sınırlama02.08.2013
  EğitimÖzel Öğretim Kurumları Kanunu’nda belirtilen faaliyetleri yetkili makamlardan kurum açma izni almadan yapan yerler valiliklerce kapatılacak.Özel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’nin açılması için gerekli şartların yerine getirildiğine Bakanlıkça karar verilene kadar bu okullara yeni öğrenci kaydı ve nakli yapılamayacak.Özel eğitim kurumlarında ders saati ücretli olarak uzman öğretici ve ayrıca ölçme ve değerlendirme servisi elemanı, yatılı okullarda belletmen, usta öğretici ve diğer personel ise isteğe bağlı olarak görevlendirilecek.Okullarda sınıf mevcutları; okul öncesi eğitimde 20, Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’nde 24, Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri’nde 26, diğer okullarda ise 30’dan fazla olamayacak.
 • 378 okul artık mesleki eğitim verecek - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  378 okul artık mesleki eğitim verecek01.07.2013
  EğitimMEB, mesleki eğitime daha fazla öğrenci kazandırmak için Türkiye genelinde 378 genel liseyi meslek lisesine çevirdi.
 • Her şeyi devletten bekleme anlayışı değişmeli - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Her şeyi devletten bekleme anlayışı değişmeli07.05.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bütçede en büyük payın Milli Eğitim'e ayrıldığını belirterek, bunun da yeterli olmadığını, her şeyi devletten bekleme anlayışının değişmesi gerektiğini söyledi.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Sağlık meslek liseleri - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Sağlık meslek liseleri28.04.2013
  Yazarlarİstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kentin nüfusunun her yıl 300 bin artttığını, buna derslik ve sağlık hizmeti yetiştirmek için yoğun çalıştıklarını geçtiğimiz günlerde katıldığı Aydın Doğan Anadolu Meslek Lisesi’nin açılışında söyledi.
 • Sağlık meslek liseleri - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Sağlık meslek liseleri27.04.2013
  Eğitimİstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kentin nüfusunun her yıl 300 bin arttığını, buna derslik ve sağlık hizmeti yetiştirmek için yoğun çalıştıklarını geçtiğimiz günlerde katıldığı Aydın Doğan Anadolu Meslek Lisesi’nin açılışında söyledi.
 • Artvin’e yeni kız meslek lisesi - anadolu_saglik_meslek_liseleri
  Artvin’e yeni kız meslek lisesi26.04.2013
  EğitimDoğuş Grubu ve Ayhan Şahenk Vakfı tarafından Artvin'de yaptırılacak Anadolu Kız Meslek Lisesinin temeli törenle atıldı.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5
Sonraki»
Son Sayfa»»