Anadolu Lisesi


 • Meslek liselilere Avrupa'da staj imkanı - anadolu lisesi

  Meslek liselilere Avrupa'da staj imkanı27.11.2014

  Eğitim

  Balıkesir 100.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan "Yapı Tesisatı Öğrencilerinin Avrupa Stajı" konulu proje, Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildi.
 • TEOG’da son gün.‘Günde 500 soru çözerek hazırlandım’ - anadolu lisesi

  TEOG’da son gün.‘Günde 500 soru çözerek hazırlandım’27.11.2014

  Eğitim

  Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen TEOG ortak sınavları bugün sona eriyor.26 Kasım Çarşamba günü TEOG kapsamında yapılan Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisinin ardından, bugün de fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavları uygulanıyor.Öğrenciler ilk gün TEOG oturumlarındaki Türkçe ve din sorularını geçen seneye göre kolay bulurken, matematikte zorlandıklarını söylüyorlar.İkinci gün sınavlarında rahat olan da vardı, heyecanını bastırmak için dua eden de.
 • ‘Hata yapan hayatıyla öder’ - anadolu lisesi

  ‘Hata yapan hayatıyla öder’26.11.2014

  Ankara

  Öğrenciler; sel ve su baskını, trafik kazası, arama kurtarma ve yangın gibi konularda neler yapmaları gerektiğini, itfaiye ekibinin gerçekleştirdiği tatbikatta öğrendi.
 • Öğretmenlerin değerini okul sıralarında bilelim - anadolu lisesi

  Öğretmenlerin değerini okul sıralarında bilelim26.11.2014

  Ege

  İZMİR'de 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı.Yeni öğretmenlerin yemin ettiği törende Vali Mustafa Toprak öğrencilere öğretmenlerin kıymetini okul sıralarındayken bilmelerini öğütledi.
 • ‘Zor soru’ kaygısıyla sınava girdiler - anadolu lisesi

  ‘Zor soru’ kaygısıyla sınava girdiler26.11.2014

  Eğitim

  Ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri için uygulanan TEOG ortak sınavları başladı.İstanbul’daki Çapa Atatürk Ortaokulu’nda sınava giren öğrencilerin genel görüşü, bu sene soruların zor olacağı yönündeydi.
 • TOBB’dan Doğu’ya ‘moral’ çıkarması - anadolu lisesi

  TOBB’dan Doğu’ya ‘moral’ çıkarması25.11.2014

  EKONOMİ

  TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Güneydoğu çıkarmasına hazırlanıyor.Gelecek hafta sonu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le birlikte Batman’da vergi ödül töreni düzenleyecek olan TOBB, yönetim kurulunu da Diyarbakır’da toplayacak.
 • 40 senelik eğitimcinin başına gelmeyen kalmadı - anadolu lisesi

  40 senelik eğitimcinin başına gelmeyen kalmadı24.11.2014

  Ege

  12 Eylül döneminde tutuklanacakken kaçtı.10 yıl izini kaybettirdi.Kuruyemiş sattı.1 hafta gözaltında kaldı.Affedildikten sonra 4 şehir, 4 ilçe, 11 okul dolaştı.Müdürlük bile yaptı.Şimdi ise mahkemelik.
 • Oğlunun cenaze namazını kolunda jandarma ile kıldı - anadolu lisesi

  Oğlunun cenaze namazını kolunda jandarma ile kıldı24.11.2014

  GÜNDEM

  SAMSUN’un Bafra İlçesi’nde meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybeden 18 yaşındaki Emre Nacak, 15 yaşındaki Kadir Baş ve 15 yaşındaki Salih Mertcan Gedik gözyaşları arasında toprağa verildi.Cezaevinden özel izin olarak oğlu Kadir Baş’ın cenazesine katılan baba Aydın Baş, jandarma eşliğinde oğlunu son yolculuğuna uğurladı.Jandarmanın cenaze namazında da Baş’ın kolundan ayrılmadığı görüldü.
 • Öğretmenlikte fark yaratan 25 davranış - anadolu lisesi

  Öğretmenlikte fark yaratan 25 davranış24.11.2014

  Eğitim

  24 Kasım Öğretmenler Günü kutlanırken, birçok gencin başarısının arkasında fedakâr, bilgili ve öğrencisine ‘ulaşabilen’ eğitimciler yatıyor: Uzmanlara göre işte, “Her şey öğretmenim sayesinde, o bana inandı ve benden asla vazgeçmedi” dedirten, başarılı öğretmenlerin 25 farkı.
 • 3 öğretmen 3 hikâye - anadolu lisesi

  3 öğretmen 3 hikâye24.11.2014

  Eğitim

  24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, onbinlercesinin arasından üç fedakâr öğretmen, anılarını Hürriyet’e anlattı.Dokundukları öğrencilerinin hayatını değiştiren, eğitimde üstün başarı göstermiş, projeler gerçekleştirmiş, yetenekli öğrencileri topluma kazandırmış, farklılıklar ortaya koyan Özden Aydın, Reşit Yıldız ve Bekir Aydın’ın hikâyeleri birçok kişiye örnek olacak.İşte o söyleşi ve anlattıkları:
 • 3 öğretmen 3 hikâye - anadolu lisesi

  3 öğretmen 3 hikâye23.11.2014

  GÜNDEM

  24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, onbinlercesinin arasından üç fedakâr öğretmen, anılarını Hürriyet’e anlattı.Dokundukları öğrencilerinin hayatını değiştiren, eğitimde üstün başarı göstermiş, projeler gerçekleştirmiş, yetenekli öğrencileri topluma kazandırmış, farklılıklar ortaya koyan Özden Aydın, Reşit Yıldız ve Bekir Aydın’ın hikâyeleri birçok kişiye örnek olacak.İşte o söyleşi ve anlattıkları:
 • Kaş öğrenci yurdu ikinci döneme hazırlanıyor - anadolu lisesi

  Kaş öğrenci yurdu ikinci döneme hazırlanıyor23.11.2014

  GÜNDEM

  Antalya'nın Kaş İlçesi’nde kaba inşaatı kaymakamlık tarafından tamamlanan Kaş Öğrenci Yurdu’nun ikinci bölümünün yapımına başlandı.Yurdun bu öğretim yılının ikinci yarısında hizmete açılması planlanıyor.
 • Kız imam hatibe ciddi talep var - anadolu lisesi

  Kız imam hatibe ciddi talep var22.11.2014

  GÜNDEM

  SON zamanlarda gündeme gelen “Karma eğitim sona eriyor” iddialarına Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan, kafaları karıştıran bir açıklama geldi.Kız imam hatip liselerine ciddi talep olduğunu belirten Bakan Avcı, şunları söyledi:
 • 808 dershane özel okula dönüşüm için başvurdu - anadolu lisesi

  808 dershane özel okula dönüşüm için başvurdu22.11.2014

  Eğitim

  Dershanelerin özel okula dönüşümü programına, dershanelerin yüzde 25'i başvurdu.Programa başvuran kurum sayısı 808 olarak belirlendi.
 • Eğitim neferi olduğu Mardin'i temsil edecek - anadolu lisesi

  Eğitim neferi olduğu Mardin'i temsil edecek22.11.2014

  Eğitim

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde görev yapan 18 yıllık öğretmen İmran Tekin, başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Başkentte ağırlanacak.
 • Bakan Avcı: 2015’te kamuya 74 bin personel alınacak - anadolu lisesi

  Bakan Avcı: 2015’te kamuya 74 bin personel alınacak22.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarına ilişkin, 2015'te kamuya toplam 74 bin personel alınacağını belirtti.Avcı, "Bunun içerisinden ne zaman ve ne kadar bize tahsis edilir, o Bakanlar Kurulu'nun kararında" dedi.
 • Hakkari'ye 24 derslikli lise - anadolu lisesi

  Hakkari'ye 24 derslikli lise21.11.2014

  Eğitim

  Hakkari’ye, Spor Toto tarafından yapılacak 24 derslikli okulun protokolü, Hakkari Valisi Yakup Canbolat ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında imzalandı.
 • Okul öncesi için para yardımı müjdesi - anadolu lisesi

  Okul öncesi için para yardımı müjdesi21.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılından itibaren okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden ihtiyaç sahibi velilerin 48-72 aylık çocuklarına şartlı eğitim yardımı yapılacağını bildirdi.
 • Kamyonetin çarptığı lise öğrencisi Damla yoğun bakımda - anadolu lisesi

  Kamyonetin çarptığı lise öğrencisi Damla yoğun bakımda21.11.2014

  GÜNDEM

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, staj yaptığı işyerine gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan lise öğrencisi 17 yaşındaki Damla Çaylı, kamyonetin çarpması sonucu ağır yaralandı.Kaza bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Müdürlere puanda ‘sahtecilik’ iddiası - anadolu lisesi

  Müdürlere puanda ‘sahtecilik’ iddiası20.11.2014

  Eğitim

  Müdürlükte dört yılını dolduran idarecilerin görev sürelerinin uzaması için yapılan puanlamada 75 puan barajının altında kalan eğitimcilerden birçoğu yargıya başvurup yürütmeyi durdurma kararı çıkarırken, Türk Eğitim-Sen ise bazı örneklerde evrakta sahtecilik yapıldığı iddiasında.
 • ‘Amerika’yı Müslümanlar keşfetti’ye inanmayanlar buna da inanmıyor - anadolu lisesi

  ‘Amerika’yı Müslümanlar keşfetti’ye inanmayanlar buna da inanmıyor18.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Amerika’nın keşfiyle ilgili eleştiriler için, “Bunlar ecdadının karadan gemileri yürüterek Haliç’e indirdiğine de inanmayanlardır” dedi.
 • Emekli milletvekilinden lise ve anaokulu - anadolu lisesi

  Emekli milletvekilinden lise ve anaokulu18.11.2014

  Eğitim

  Gaziantep 17’nci dönem milletvekillerinden Feyzullah Yıldırır tarafından Nurdağı İlçesi’nde yaptırılan 18 derslikli Anadolu Lisesi ve 8 derslikli anaokulu törenle eğitim ve öğretime açıldı.
 • 155 eğitim kurumu bugün açılacak - anadolu lisesi

  155 eğitim kurumu bugün açılacak18.11.2014

  Eğitim

  Yapımı tamamlanan, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 155 eğitim tesisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenecek törenle bugün açılacak.
 • Türk gençlerden Model Birleşmiş Milletler'e yeni boyut - anadolu lisesi

  Türk gençlerden Model Birleşmiş Milletler'e yeni boyut17.11.2014

  Eğitim

  Birleşmiş Milletler (BM) toplantısı formatında düzenlenen ve çeşitli ülkelerde lise ya da üniversiteden öğrencilerin BM'nin kurumlarını ve ülkeleri temsil ederek evrensel sorunları tartıştığı Model Birleşmiş Milletler Konferansı, İzmir'de Türkçe düzenlenerek "yerel" boyut kazandı.
 • Evde eğitim dönemi başlıyor - anadolu lisesi

  Evde eğitim dönemi başlıyor15.11.2014

  Eğitim

  İzmir’de Buca Belediyesi’nin dar gelirli ailelerin çocuklarına ücretsiz olarak verdiği Buca Gençlik Eğitim Merkezi’nin (BUGEM) YGS ve LYS üniversiteye hazırlık kurslarının açılışını Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, öğrencilerle yaptı.
 • Antalya’da ‘Öğrenme Şenliği’ düzenleniyor - anadolu lisesi

  Antalya’da ‘Öğrenme Şenliği’ düzenleniyor15.11.2014

  Eğitim

  Antalya’nın Kaş İlçesi’nde kaymakamlık, belediye, milli eğitim ve halk eğitim merkezi işbirliğiyle ‘Öğrenim Şenliği’ düzenlenecek.
 • 152 bin 672 öğrenciye takviye - anadolu lisesi

  152 bin 672 öğrenciye takviye14.11.2014

  Ankara

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen takviye kurslarına Başkent’te kayıt yaptıran 152 bin 672 öğrenci, 5 bin 69 okulda kurslara başladı.Ankara’da kurslar için 3 bin 432 öğretmen görevlendirildi.
 • Fidan Dikme Yarışması'ndan Türkiye'ye ödül - anadolu lisesi

  Fidan Dikme Yarışması'ndan Türkiye'ye ödül12.11.2014

  Eğitim

  Orman Genel Müdürlüğü’nün, okulları ücretsiz fidanlarla ve gerekli teknik yardımlarla desteklediği Dünya Okullar Arası Fidan Dikme Yarışması'nda, Türkiye iki ayrı kategoride ödül kazandı.
 • 7’den 70’e sonsuz sevgi - anadolu lisesi

  7’den 70’e sonsuz sevgi11.11.2014

  Ankara

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikal edişinin 76’ncı yıl dönümü nedeniyle dün saat 09.05’te sirenler çaldı, kentte hayat durdu.Sürücüler araçlarından inip saygı duruşuna geçti.7’den 70’e yüz binler, Anıtkabir’e akın etti.
 • Liseliler huzurevinde - anadolu lisesi

  Liseliler huzurevinde08.11.2014

  Ankara

  Keçiören Kalaba Anadolu Lisesi öğrencileri, Keçiören Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Kimsesizler Yurdu’nda kalan 90 yaşlıyı ziyaret etti.
 • 16’sında kalbine yenildi - anadolu lisesi

  16’sında kalbine yenildi07.11.2014

  GÜNDEM

  BALIKESİR’de önceki gece Rahmi Kula Anadolu Lisesi’ndeki halı sahada arkadaşlarıyla futbol oynayan 3’üncü sınıf öğrencisi Tuğra Yarbaoğlu (16), bir anda yere yığıldı.
 • Liseli gençlerin Avrupa deneyimi - anadolu lisesi

  Liseli gençlerin Avrupa deneyimi07.11.2014

  Ankara

  Mamak Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ulusal Ajans’ın sağladığı Avrupa Birliği fonu ile 60 öğrencisini Avrupa’nın dört farklı ülkesine gönderdi.
 • Halı sahada kalp krizi geçiren öğrenci öldü - anadolu lisesi

  Halı sahada kalp krizi geçiren öğrenci öldü07.11.2014

  GÜNDEM

  Balıkesir'de, halı sahada futbol maçı yaparken kalp krizi geçiren lise öğrencisi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
 • 16 yaşındaki Tuğra halı sahada kalbine yenildi - anadolu lisesi

  16 yaşındaki Tuğra halı sahada kalbine yenildi07.11.2014

  GÜNDEM

  BALIKESİR’deki Rahmi Kula Anadolu Lisesi 3’üncü sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Tuğra Yarbaoğlu, halı sahada futbol oynarken, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.Çok genç olan Tuğra'nın ölümü ailesi ile birlikte okuldaki öğretmen ve arkadaşlarını yasa boğdu.
 • Denizli'yi yasa boğan kaza - anadolu lisesi

  Denizli'yi yasa boğan kaza06.11.2014

  Ege

  DENİZLİ’de, belediye otobüsü ile ATV motosiklet çarpıştı, kazada 17 yaşındaki Oğuzcan Okkaya hayatını kaybetti.
 • Kızılcahamam’a jeolojik gezi - anadolu lisesi

  Kızılcahamam’a jeolojik gezi06.11.2014

  Ankara

  Rıdvan Ege Özel Anadolu Lisesi, öğrencilerin jeolojik oluşumları yerinde incelemesi için Kızılcahamam Çamlıdere Jeoparkı’na gezi düzenledi.
 • 'Cesur şoför' kazası - anadolu lisesi

  'Cesur şoför' kazası06.11.2014

  GÜNDEM

  İZMİR Anadolu Lisesi öğrencilerini üniversite tanıtım gezisi için Eskişehir’e getiren Muharrem Patı (38) yönetimindeki otobüs, dün saat 07.00 sıralarında İnönü ilçesi yakınlarında şarampole devrildi.
 • YÖK’ten Başbakanlık Başmüşaviri görevine - anadolu lisesi

  YÖK’ten Başbakanlık Başmüşaviri görevine06.11.2014

  GÜNDEM

  YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya, YÖK’ün 33’üncü kuruluş yıldönümü olan 6 Kasım’da görevden alındı.
 • Okmeydanı'nda olaylar çıktı - anadolu lisesi

  Okmeydanı'nda olaylar çıktı06.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul Okmeydanı'nda 6 Kasım YÖK’ün kuruluşunu protesto edip, Berkin Elvan’ın faillerinin adalet önüne çıkarılmasını isteyen yüzleri maskeli 10 kişilik grup, Darülaceze Caddesi’ne molotof attı.
 • Eskişehir'de otobüs yan yattı: 43 yaralı - anadolu lisesi

  Eskişehir'de otobüs yan yattı: 43 yaralı06.11.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’den Anadolu Lisesi öğrencilerini üniversite tanıtım gezisi için Eskişehir’e getiren otobüs, kontrolden çıkıp devrildi.Yan yatan otobüste şoför ve öğretmenlerle birlikte 43 kişi yaralandı.
 • Denizli'de feci ATV kazası - anadolu lisesi

  Denizli'de feci ATV kazası06.11.2014

  GÜNDEM

  Denizli'de, belediye otobüsü ile ATV motosiklet çarpıştı, kazada 17 yaşındaki Oğuzcan Okkaya hayatını kaybetti.Okkaya'dan geriye ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile çekilmiş fotoğrafları kaldı.
 • Mersin'de lisede gözaltı gerginliği - anadolu lisesi

  Mersin'de lisede gözaltı gerginliği05.11.2014

  GÜNDEM

  MERSİN’de aranan bir lise öğrencisini gözaltına almak için okula giden sivil polislerle öğrenciler arasında gerginlik çıktı.Gerginlik sırasında taş yağmuruna tutulan sivil polis havaya ateş açtı.
 • Eğitime destek iki yıl gecikmeli başlıyor - anadolu lisesi

  Eğitime destek iki yıl gecikmeli başlıyor04.11.2014

  Eğitim

  Denizli’de 2012 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Cedide Abalıoğlu İmam Hatip Lisesi’nin açılış töreninde kente 10 milyon lira maliyetle dört okul daha yaptırmak için protokol imzalayan hayırsever Orhan Abalıoğlu’nun eğitime desteği iki yıl gecikmeli olarak hayata geçirileceği bildirildi.Aktepe Mahallesi’ndeki 20 bin metrekare alana yapılacak kampusun arazi yapısı nedeniyle hafriyat işlemlerinin çok yüksek maliyet içermesi nedeniyle okulların kentin üç ayrı mahallesinde bulunan başka arsalara ayrı ayrı yapılmasına karar verilip, projelerinin hazırlanmasına başlandı.
 • "Çağrı Merkezi Operatörlüğü" ders konusu olacak - anadolu lisesi

  "Çağrı Merkezi Operatörlüğü" ders konusu olacak03.11.2014

  Eğitim

  Aydın'da, "Çağrı Merkezi Operatörlüğü"nün meslek liselerinde ders olarak okutulması ve istihdama katkı sağlaması için proje başlatıldı.
 • 91’inci yılın fotoğrafları - anadolu lisesi

  91’inci yılın fotoğrafları30.10.2014

  Ankara

  Cumhuriyet'in 91.yılı etkinlikleri kapsamında Mamak Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi tarafından Prof.Dr.Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde bir program düzenlendi.
 • Fatih Tekeci

  Güvenpark’ta meydan özlemi - anadolu lisesi

  Güvenpark’ta meydan özlemi30.10.2014

  YAZARLAR

  Ankara, meydan fakiri.Hatta en çok eleştiri alan konuların başında da ‘kent meydanı’ geliyor.Okurlar da çok sayıda ileti gönderiyor.
 • Hatay'da öğrencilerin üzerine yıldırım düştü - anadolu lisesi

  Hatay'da öğrencilerin üzerine yıldırım düştü30.10.2014

  GÜNDEM

  Hatay'ın Antakya ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu 3 öğrenci yaralandı.
 • 12 milyonluk lise açıldı - anadolu lisesi

  12 milyonluk lise açıldı30.10.2014

  Eğitim

  İzmir’in Buca İlçesi’nde, ‘Eğitime yüzde 100 destek kampanyası’ kapsamında hayırsever Ayşe Necla Karadavut tarafından 12 milyon lira harcanarak yaptırılan Necla-Tevfik Karadavut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi törenle açıldı.Bünyesinde 24 derslik, 3 atölye ve bir spor salonu bulunduran lisenin açılış törenine katılan İzmir Valisi Mustafa Toprak, eğitimi her işin başı olarak gördüğünü söyledi.
 • 91'inci yılda hüzün ve gurur - anadolu lisesi

  91'inci yılda hüzün ve gurur29.10.2014

  Ege

  EGE Bölgesi’ndeki illerde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Karaman’daki maden faciası nedeniyle buruk kutlandı.Çoğu kentte kutlamalara katılımın yoğun olduğu gözlenirken; konser, eğlence ve resepsiyonlar maden kazası nedeniyle iptal edildi.
 • Kayıp öğrencilerden iyi haber - anadolu lisesi

  Kayıp öğrencilerden iyi haber29.10.2014

  GÜNDEM

  Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, doğa yürüyüşü için çıktıkları ormanlık alanda kaybolan 52 lise öğrencisi, üç öğretmen ile iki şoföre ulaşıldı.
içinde

Anadolu Lisesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz