Anadolu Lisesi

 • Eğitimde zincirleme vekalet - anadolu lisesi
  Eğitimde zincirleme vekalet01.03.2015
  Eğitimİzmir’deki çeşitli ilk ve orta dereceli okulda ‘vekaleten müdürlük’ kader haline geldi.Boş müdür kadrolarına aday olup ‘performans ve mülakat’ sonuçlarına göre atanan müdürler, başka kurumlardaki görevlerinden ayrılmayınca bu okullar yine vekaleten yönetilmeye mahkum edildi.Müdürler adeta domino usulü birbirlerinin boş bıraktığı koltuklara otururken, ortaya "zincirleme vekalet" tabloları çıktı.Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Merih Demir, "El insaf dedirten uygulamalar yapılıyor" dedi.
 • Mete Tamer OMUR

  Çocuk dukkanı - anadolu lisesi
  Çocuk dukkanı01.03.2015
  Yazarlar
 • 'Taciz timi'nde 'sızdırma' soruşturması - anadolu lisesi
  'Taciz timi'nde 'sızdırma' soruşturması27.02.2015
  EğitimAntalya’da Kepez Atatürk Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Filiz G.’nin kısa etek giyen kız öğrencileri engellemeleri için ‘erkek timi’ oluşturmak istediğine yönelik sözlerinin yer aldığı toplantı tutanaklarını sızdıran öğretmeni belirlemek için soruşturma başlatıldı.
 • MEB'den velilere 'temel lise' uyarısı - anadolu lisesi
  MEB'den velilere 'temel lise' uyarısı27.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, dershanelerin özel okula dönüşümü kapsamında henüz temel lise ruhsatını almamış kurumlara kayıtlar ile öğrencilere, lise son sınıfta ‘üniversite sınavına hazırlık’ eğitimi verileceği yönündeki vaatler konusunda velileri uyardı.
 • MEB'den ‘dine hakarete’ soruşturma - anadolu lisesi
  MEB'den ‘dine hakarete’ soruşturma26.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), Sinop'taki bir okulda görev yapan öğretmenin, sosyal paylaşım siteleri üzerinden dine ve Hz.Muhammed'e hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddiaları üzerine soruşturma başlatıldığını bildirdi.
 • Okul mutfağında gaz sıkışması sonucu patlama: 7 yaralı - anadolu lisesi
  Okul mutfağında gaz sıkışması sonucu patlama: 7 yaralı26.02.2015
  EgeMUĞLA Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi'nin Uygulama Oteli bölümündeki mutfakta bugün sanayi tipi mutfak tüpünden sızan gazın sıkışması sonucu meydana gelen patlamada 7 öğrenci, yaralandı.Okulun mutfak bölünün camları kırılıp, maddi hasar meydana gelirken, tüplerin bahçede olması olası daha büyük faciayı önledi.
 • Selim Türsen

  Gençlerin gerçek gündemi - anadolu lisesi
  Gençlerin gerçek gündemi25.02.2015
  Yazarlar
 • 230 Öğrenci hastanelik oldu - anadolu lisesi
  230 Öğrenci hastanelik oldu25.02.2015
  GündemKahta Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız yurdunda kalan 230 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye kaldırıldı.
 • Öğrenciler yemekten zehirlendi - anadolu lisesi
  Öğrenciler yemekten zehirlendi25.02.2015
  EğitimAdıyaman’ın Kahta İlçesi’ndeki Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kız yurdunda kalan çok sayıda öğrenci, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye götürüldü.
 • Öğrenciler, kalp pilini bomba düzeneği sanınca - anadolu lisesi
  Öğrenciler, kalp pilini bomba düzeneği sanınca24.02.2015
  GündemÇanakkale'de bir lisenin önünde bekleyen kişinin üzerindeki kalp pilini bomba düzeneği sanan öğrencilerin ihbarı, polisi alarma geçirdi.
 • Çanakkale'yi karıştıran şaka - anadolu lisesi
  Çanakkale'yi karıştıran şaka24.02.2015
  EgeÇANAKKALE’de, okul bahçesine gelip, "Üzerimde bomba var" diye bağıran bir kişi, paniğe neden oldu.Özel Harekat timinin de aralarında bulunduğu polisler, okula sevk edildi.Yakalanıp gözaltına alınan şüphelinin üzerinde kalp pili bulunduğu ve öğrencilere şaka yaptığı sanılıyor.
 • "TEOG başarı sıralamasının sır gibi saklanmasının nedeni.' - anadolu lisesi
  "TEOG başarı sıralamasının sır gibi saklanmasının nedeni.'23.02.2015
  GündemCHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarı sıralamasının açıklanmamasının nedeninin, Tunceli'nin bu sınavda en başarılı il olmasından kaynaklandığını ileri sürdü.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Taciz timi - anadolu lisesi
  Taciz timi22.02.2015
  YazarlarBir haftadır kadına yönelik şiddet, taciz, vahşet haberlerini okurken erkek egemenliğinden dem vuracağımız sırada bir kadın, hem de eğitimci bir yönetici bizi altüst etti.
 • ‘Mini’den tenzil-i rütbe - anadolu lisesi
  ‘Mini’den tenzil-i rütbe22.02.2015
  GündemANTALYA’da Kepez Atatürk Anadolu Lisesi’nde ‘kısa etek için taciz timi’ kurduğu iddiasıyla ilgili başlatılan soruşturmada Müdür Yardımcısı Filiz G.’nin idari olarak görevden alınmasına, il içinde başka bir okula nakledilmesine karar verildi.
 • Taciz timi - anadolu lisesi
  Taciz timi21.02.2015
  EğitimBir haftadır kadına yönelik şiddet, taciz, vahşet haberlerini okurken erkek egemenliğinden dem vuracağımız sırada bir kadın, hem de eğitimci bir yönetici bizi altüst etti.Antalya Kepez’de Atatürk Anadolu Lisesi’ne yeni atanan kadın müdür yardımcısı, hemcinsi öğrencilerini tacizden korumanın yolunu şahane! bir yöntemle bulmuş.Erkek öğrencileri kızların peşine takip ‘taciz timi’ oluşturarak, onları sözüm ona gelecekte karşılaşacakları kötülüklerden koruyarak, edep dersi vermek istemiş.
 • ’Hem eşim, hem kızım olursun’ sözünde sıcak gelişme - anadolu lisesi
  ’Hem eşim, hem kızım olursun’ sözünde sıcak gelişme21.02.2015
  GündemANTALYA’da kopya çekerken yakalanan kız öğrenci 17 yaşındaki E.T.’yi, disiplin sürecine ilişkin görüşmeler sırasında, "Bir ev tutarım sana, hem kızım, hem eşim olursun" diyerek taciz etmekle suçlanan öğretmen 47 yaşındaki M.S., temas olmadığı gerekçesiyle ağır ceza yerine asliye cezada yargılanacak.Suçun istismardan tacize çevrilmesi nedeniyle M.S.hakkında istenen ceza da 22.5 yıldan 12 yıla düştü.
 • Taciz Timci Filiz G.başka okula gönderildi - anadolu lisesi
  Taciz Timci Filiz G.başka okula gönderildi21.02.2015
  GündemAntalya Kepez'de, müdür yardımcılığı yaptığı lisede erkek öğrencilerden oluşan bir 'taciz timi' kurdurduğu iddiası ile gündeme gelen Filiz G.için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir açıklama yapıldı.Hakkında idari soruşturma başlatılan Filiz G.il içinde başka bir okulda görevlendirildiği belirtildi.Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, Filiz G.'nin görevine Almanca öğretmeni olarak devam edeceğini açıkladı.
 • O müdür yardımcısı, başka okula gönderiliyor - anadolu lisesi
  O müdür yardımcısı, başka okula gönderiliyor21.02.2015
  EğitimAntalya’daki Kepez Atatürk Anadolu Lisesi’nde, kısa etek giyen kız öğrencileri caydırmak için ’erkek taciz timi’ önerdiği öne sürülen müdür yardımcısı Filiz G., idari görevinden alınarak başka bir okula Almanca öğretmeni olarak gönderildi.
 • Karlı Ankara’nın iki yüzü - anadolu lisesi
  Karlı Ankara’nın iki yüzü20.02.2015
  AnkaraBaşkent’te, şubat ayının lik günlerinden itibaren etkili olmaya başlayan düşük hava sıcaklıkları ve kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor.
 • ‘Minilinin peşine erkekler takılsın’ - anadolu lisesi
  ‘Minilinin peşine erkekler takılsın’20.02.2015
  GündemAntalya’da Varsak Lisesi’nden iki hafta önce Kepez Atatürk Anadolu Lisesi’ne atanan ve Almanca öğretmeni olan müdür yardımcısı Filiz G., geçen hafta pazartesi günü okuldaki 31 sınıfın başkanı öğrencilerle toplantı yapıp kılık kıyafet konusunu görüştü.İddiaya göre sınıf başkanları toplantısında kısa etek giyen kızlara karşı önlemler de ele alındı.Sınıf başkanı öğrencilerden bazıları, toplantıda neler konuşulduğunu okulun diğer öğretmenlerine anlattı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Sorumlunun şikâyet etme hakkı olmaz - anadolu lisesi
  Sorumlunun şikâyet etme hakkı olmaz20.02.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Suriyeli sığınmacılar için bugüne kadar 5.5 milyar dolar harcandığını söyledi.
 • Yalçın BAYER

  Şişirilen balon! - anadolu lisesi
  Şişirilen balon!20.02.2015
  YazarlarBARTU Soral’ın yeni kitabı ‘Tünelin Sonu Kriz’, Destek Yayınları’ndan çıktı.
 • BAL Kariyer Günü başlıyor - anadolu lisesi
  BAL Kariyer Günü başlıyor20.02.2015
  EgeBAL Kariyer Günü, İzmir’in önde gelen şirketlerini iş ve staj imkanı arayan adaylarla buluşturuyor
 • ‘Erkek timi’ olayına çifte suç duyurusu - anadolu lisesi
  ‘Erkek timi’ olayına çifte suç duyurusu20.02.2015
  EğitimAntalya Barosu Kadın Hakları Kurulu ve Eğitim- Sen Antalya Şubesi, Kepez Atatürk Anadolu Lisesi’nde, kısa etek giyen kız öğrencileri engellemeleri için ‘erkek timi’ oluşturmak istediği gerekçesiyle müdür yardımcısı Filiz G.hakkında ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.
 • Tacizi anlattı hayatı karardı - anadolu lisesi
  Tacizi anlattı hayatı karardı19.02.2015
  GündemAntalya’da 15 yaşındaki M.D.’nin, müdür yardımcısı tarafından cinsel tacize uğramasının ardından okulda genç kızın yaşadığı dram bitmedi.Öğretmenleri ve öğrenciler tarafından baskı altında kalan genç kızın babası, kızının korunması için büyük mücadele veriyor.
 • Liselilere erken üniversite deneyimi - anadolu lisesi
  Liselilere erken üniversite deneyimi19.02.2015
  EğitimYaklaşak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) çalışmalarını hızlandıran lise son sınıf öğrencileri, kampüs hayatını yakından tanıma imkanı buldu.
 • Müdür yardımcısından kısa etekli öğrencilere 'taciz timi' - anadolu lisesi
  Müdür yardımcısından kısa etekli öğrencilere 'taciz timi'19.02.2015
  GündemKepez Atatürk Anadolu Lisesi’ne yeni atanan kadın müdür yardımcısının, kız öğrencilerin kısa etek giymesini önlemek için erkek öğrencileri peşlerine takıp bundan vazgeçirme önerisi, Öğretmenler Kurulu toplantısı tutanağına yansıdı.Eğitim- Sen olaya tepki gösterirken, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, olaya ilişkin soruşturma açıldığını ve konuyu takip edeceklerini açıkladı.
 • Lisede kısa etek giyen kızlara ‘erkek timi’ - anadolu lisesi
  Lisede kısa etek giyen kızlara ‘erkek timi’19.02.2015
  EğitimKepez Atatürk Anadolu Lisesi’ne yeni atanan kadın müdür yardımcısının, kız öğrencilerin kısa etek giymesini önlemek için, erkek öğrencileri peşlerine takıp bundan vazgeçirme önerisi, Öğretmenler Kurulu toplantısı tutanağına yansıdı.Eğitim- Sen olaya tepki gösterirken, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, olaya ilişkin soruşturma açıldığını ve konuyu takip edeceklerini açıkladı.Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla kapsamlı soruşturma başlatıldığı bildirildi.
 • İzmir'de, kaloriferler arızalandı, okul tatil edildi - anadolu lisesi
  İzmir'de, kaloriferler arızalandı, okul tatil edildi19.02.2015
  EgeİZMİR'de, İlk Kurşun Anadolu Lisesi'nde, kaloriferlerin arıza yapması üzerine öğrencilerin üşümelerini göz önünde bulunduran milli eğitim müdürlüğü bir günlük tatil kararı verdi.
 • Bitişi göremeden baygınlık geçirdiler - anadolu lisesi
  Bitişi göremeden baygınlık geçirdiler18.02.2015
  EgeMUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde düzenlenen Türkiye Okullararası Kros Grup Birinciliği Yarışı'na 17 ilden 900 sporcu katıldı.Koşularda bazı öğrenciler bitiş çizgisine varamadan bazıları da vardıktan sonra baygınlık geçirdi.
 • 46 yıl sonra kendi binalarında ders görecekler - anadolu lisesi
  46 yıl sonra kendi binalarında ders görecekler18.02.2015
  EğitimHatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 46 yıl sonra kendi binasına kavuştu.
 • Lise kavgasına satırla geldiler - anadolu lisesi
  Lise kavgasına satırla geldiler18.02.2015
  AnkaraÇankaya Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi'nde önceki gün yaşanan öğrenci kavgasının ardından okul çevresine gelen şüphelilerin üzerini arayan polis, sallama adıyla anılan bıçak ve satır buldu.
 • Ege Özgecan için ayakta - anadolu lisesi
  Ege Özgecan için ayakta17.02.2015
  EgeMERSİN'de vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan için tüm Ege'de eylem düzenlendi.Cinayet protesto edilirken katil zanlıları kınandı.
 • Veliler 48 yıllık okulu geri istiyor - anadolu lisesi
  Veliler 48 yıllık okulu geri istiyor17.02.2015
  EğitimSamsun Büyükşehir Belediye Meclisi, 48 yıllık Tarım Anadolu Meslek ve Tarım Meslek Lisesi’nin bulunduğu arsaya 10 bin kişilik cami yapılması için yaptığı nazım imar planı değişikliğini, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının ardından iptal etti.Aileler de okulun eski yerine taşınması için Valiliğe 300 dilekçe verdi.
 • MEB'de karikatür yarışması ödül töreni - anadolu lisesi
  MEB'de karikatür yarışması ödül töreni17.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "EBA Çizgi Karikatür Yarışması" gibi etkinlikleri, çok daha geniş katılımlı ve çok daha geniş yelpazede yapacaklarını bildirdi.
 • Çorum'da lisede rehine krizi - anadolu lisesi
  Çorum'da lisede rehine krizi17.02.2015
  GündemÇORUM’da 14 yaşındaki F.E.tabanca ile girdiği sınıftan sevdiği kızı kaçırmak istedi.Kızı ikna edemeyince aynı sınıftan 2 erkek öğrenciyi de yanına alıp otomobille bir süre gittikten sonra yakalandı.
 • Geleceğin yıldızları sahnede - anadolu lisesi
  Geleceğin yıldızları sahnede16.02.2015
  EgeKARŞIYAKA’daki 14 Şubat Sevgililer Günü kutlamaları kapsamında en iyi Liseli Müzik Grupları ödüllerine kavuşurken, ünlü şarkıcı Haluk Levent konser verdi.
 • Müdür: O resimlere emek verildiğini bilmiyordum - anadolu lisesi
  Müdür: O resimlere emek verildiğini bilmiyordum16.02.2015
  EğitimTarihi Erenköy Kız Anadolu Lisesi mezunları, yarıyıl tatilinde Atatürk Köşesi’nin küçültülüp padişah resimlerinin asıldığı, duvarlardaki balerin figürlerinin boyandığı iddialarına karşı okulun önünde eylem yaptı.
 • Erenköy'de resim tepkisi - anadolu lisesi
  Erenköy'de resim tepkisi16.02.2015
  GündemKadıköy’deki Erenköy Kız Anadolu Lisesi’nde boya badana işleri nedeniyle Atatürk köşesindeki fotoğrafların kaldırılıp kazan dairesine atıldığını ve değerli eşyalara zarar verildiğini savunan vatandaşlar eylem yaptı.Okul önünde toplanan yaklaşık 200 kişilik grup “Müdür istifa “ sloganları atarak, olaya tepki gösterdi.
 • Okul personeline ‘Osmanlıca Türkçesi’ kursu - anadolu lisesi
  Okul personeline ‘Osmanlıca Türkçesi’ kursu16.02.2015
  Gündemİstanbul Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, tüm devlet okullarında görev yapan personel için Osmanlıca Türkçesi kursu açması, sosyal medyada eleştirilere neden olurken, ilçe milli eğitim müdürlüğünden yapılan açıklamada kurs açılmasının nedeni, “gelen talep üzerine açılması planlanıyor” sözleriyle açıklandı.
 • Erenköy Kız Anadolu Lisesi, Meclis gündeminde - anadolu lisesi
  Erenköy Kız Anadolu Lisesi, Meclis gündeminde14.02.2015
  EğitimTarihi Erenköy Kız Anadolu Lisesi’ne atanan yeni müdürün, yarıyıl tatilinde yaptırdığı çalışmalar sonucunda bina duvarlarındaki balerin resimlerinin üstünün boyandığı, Atatürk posterlerinin kaldırılıp Osmanlı padişahlarının tablolarının konulduğu iddiaları Meclis gündemine taşındı.
 • Lise öğrencilerine üniversite anlatıldı - anadolu lisesi
  Lise öğrencilerine üniversite anlatıldı14.02.2015
  EğitimAkdeniz Üniversitesi (AÜ) öğretim üyeleri, Demre Anadolu Lisesi öğrencilerine üniversiteyi anlattı.
 • Erenköy Kız Anadolu Lisesi için imza kampanyası - anadolu lisesi
  Erenköy Kız Anadolu Lisesi için imza kampanyası14.02.2015
  EğitimTarihi Erenköy Kız Anadolu Lisesi’ne atanan yeni müdürün, yarıyıl tatilinde yaptırdığı çalışmalar sonucunda bina duvarlarındaki balerin resimlerinin üstünün boyandığı, Atatürk posterlerinin yanına Osmanlı padişahlarının tablolarının konulduğu iddialarına tepkiler sürüyor.Okulun eski mezunları okul müdürü Saadet Berna Ocakçıoğlu’nun istifa etmesini istiyor.
 • Güneysulu Erdoğan artık CHP’li - anadolu lisesi
  Güneysulu Erdoğan artık CHP’li13.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, okul aile birliklerinin yönetici ve üyeleriyle bir araya geldiği toplantıya katılanlar arasında Rize Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Osman Erdoğan da vardı.
 • Okullarda 'laik eğitim' boykotu - anadolu lisesi
  Okullarda 'laik eğitim' boykotu13.02.2015
  EğitimTürkiye çapındaki okullarda bugün Eğitim-Sen, Alevi dernek ve vakıfları ile Haziran Hareketi, bir günlük ‘laik ve bilimsel eğitim’ boykotu gerçekleştirdi.
 • Erdoğan'ın köylüsü: CHP'li oldum - anadolu lisesi
  Erdoğan'ın köylüsü: CHP'li oldum12.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, okul aile birliklerinin yönetici ve üyeleriyle bir araya gelerek eğitimin sorunlarını dinledi.Toplantıya katılanlar arasında Rize Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Osman Erdoğan, gazetecilerin ilgi odağı oldu.
 • Erenköy Kız Lisesi’nden ‘Osmanlı açılımı’ - anadolu lisesi
  Erenköy Kız Lisesi’nden ‘Osmanlı açılımı’12.02.2015
  Eğitimİstanbul Erenköy Kız Anadolu Lisesi’nin yeni müdürü Saadet Berna Ocakcıoğlu’nun, okul duvarlarına Atatürk tablolarının yanına Osmanlı padişahlarının tablolarını koydurdu.Ayrıca duvarlarda 15-20 kadar önce, o zamanın öğrencileri tarafından resim dersi kapsamında yapılan balerin resimlerinin üstü boya ile kapatıldı.Veliler ve öğrenciler duruma tepki gösterirken, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, “Art niyetli bir çalışma değil.Balerin resimleri sanatsal bir çalışma olmadığı ve eski durduğu için üstü kapatılmış” dedi.
 • Erenköy Kız Lisesi’nde tartışma yaratan iddialar - anadolu lisesi
  Erenköy Kız Lisesi’nde tartışma yaratan iddialar12.02.2015
  Gündemİstanbul’daki tarihi Erenköy Kız Lisesi’nde 2014 Aralık ayında göreve başlayan müdür Saadet Berna Ocakcıoğlu'nun, yarıyıl tatilinde bina içinde önemli değişiklikler yaptığı iddia edildi.
 • Kar yolları kapattı - anadolu lisesi
  Kar yolları kapattı11.02.2015
  GündemTürkiye 2 gündür beyaza büründü.Okullar tatil edildi, yollar kapandı, trafik felç oldu.İşte Türkiye'nin dört bir yanından kapanan yollar.
 • Öğrenciler okulda geceledi - anadolu lisesi
  Öğrenciler okulda geceledi11.02.2015
  EgeMANİSA'nın Kula İlçe merkezindeki dört ayrı lisede taşımalı sistemle eğitim alan 19 öğrenci, yolların kapanması üzerine dün evlerine dönemedi.Kaymakamlığın talimatıyla öğrenciler bir lisede misafir edildi.Kula Kaymakamı Murat Güven, yollar açılıncaya kadar öğrencileri misafir edeceklerini belirtti.
içinde

Anadolu Lisesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz