Anadolu Lisesi

 • Öğretmen çift, sağ çıkamadı - anadolu lisesi
  Öğretmen çift, sağ çıkamadı01.02.2015
  GündemZONGULDAK’ın Çaycuma ilçesinden Karabük yönüne giden Ökkeş Şimşek (31) yönetimindeki otomobil, virajı geçtikten sonra yoldan çıkarak Filyos Çayı’na düştü.Kazayı gören köylülerin haber vermesiyle gelen ekipler, suya gömülen otomobili çıkarmak için çalışma başlattı.
 • Öğrencilerden ‘Eteğime dokunma’ eylemi - anadolu lisesi
  Öğrencilerden ‘Eteğime dokunma’ eylemi19.01.2015
  EğitimTürkiye Liseliler Birliği (TLB) üyesi gençler, Marmaris’te Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek boyuna müdahale edildiği gerekçesiyle basın açıklaması yaptı.
 • C blok yıkılacak - anadolu lisesi
  C blok yıkılacak18.01.2015
  Ankaraİl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sincan Anadolu Lisesi’nde harabe halde bekleyen ve öğrenciler için tehlike oluşturan C bloğun yıkılacağını açıkladı.
 • "Yeşilçam Şarkıları" seslendirildi - anadolu lisesi
  "Yeşilçam Şarkıları" seslendirildi18.01.2015
  EgeAYDIN'ın Didim İlçesi'nde, "Türk Sineması'nın 100.Yılında Yeşilçam Şarkıları" konseri düzenlendi.
 • Marmaris’te öğrencilerden ’Eteğime dokunma’ eylemi - anadolu lisesi
  Marmaris’te öğrencilerden ’Eteğime dokunma’ eylemi18.01.2015
  GündemTÜRKİYE Liseliler Birliği (TLB) üyesi gençler, Marmaris’te Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek boyuna müdahale edildiği gerekçesiyle basın açıklaması yaptı.
 • Eğitimde derin çatlak - anadolu lisesi
  Eğitimde derin çatlak17.01.2015
  AnkaraSincan Anadolu Lisesi’nin içler acısı haline veliler isyan etti.Rutubetli ve yıkık-dökük haldeki duvarlarda oluşan derin çatlaklar günden güne büyürken, kalorifer petekleri ise takozlar vasatıyla ayakta duruyor.
 • Okula dönüşecek dershaneler için son tarih açıklandı - anadolu lisesi
  Okula dönüşecek dershaneler için son tarih açıklandı16.01.2015
  EğitimDönüşüm programı kapsamında özel okula dönüşecek dershanelerden, 30 Mayıs'tan önce mevcut binalarında veya farklı binalarda okul olarak kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı düzenlenenler, aynı anda dershane olarak da 1 Eylül 2015'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek.Özel okullar uyun koşullar sağlandığında aynı binada okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise açabilecek.
 • Sınav zamanı - anadolu lisesi
  Sınav zamanı15.01.2015
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı, 13 Eylül 2014 tarihinde Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikle, liselerde zayıf notu olan öğrenciler için bir nevi ‘kurtarma yazılısı’ yerine geçecek ‘ortak sınav’ zorunluluğu getirdi.
 • Sınav zamanı - anadolu lisesi
  Sınav zamanı15.01.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı, 13 Eylül 2014 tarihinde Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikle, liselerde zayıf notu olan öğrenciler için bir nevi ‘kurtarma yazılısı’ yerine geçecek ‘ortak sınav’ zorunluluğu getirdi.
 • Beyaz Show'da Arka Sokaklar'daki Mesut’un vurulma sahneleri - anadolu lisesi
  Beyaz Show'da Arka Sokaklar'daki Mesut’un vurulma sahneleri15.01.2015
  Keyifİstanbul Polis Teşkilatı Asayiş Şube’de görev yapan ‘sivil’ bir ekip, minibüsleriyle bu metropolün sokaklarını arşınlamakta ve karşılarına çıkan her türlü kanunsuzlukla savaşmaktadırlar.En çok tehlikeye atılanlardan birisi de Mesut Komiser’dir.İşte Beyaz Show’da derlenen ve ti’ye alınan Mesut Komiser’in vurulma sahneleri.
 • 10 devlet okulunda ‘Güvenli Okul Projesi’ uygulanacak - anadolu lisesi
  10 devlet okulunda ‘Güvenli Okul Projesi’ uygulanacak15.01.2015
  Eğitimİstanbul’da pilot olarak seçilen 10 devlet okulunda ‘Güvenli Okul Projesi’ başlatılıyor.Bu kapsamda okulların her açıdan denetimi yapılacak, sertifika verilecek.Alınacak sonuçlara göre projenin önümüzdeki yıllarda İstanbul ve Türkiye geneline yaygınlaştırılması hedefleniyor.
 • Plastik atıklar barınak oluyor - anadolu lisesi
  Plastik atıklar barınak oluyor11.01.2015
  EgeİZMİR'in Bergama İlçesi'nde, sokak hayvanlarını çetin kış şartlarından korumak amacıyla belediye ve Türkiye Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) "Sıcak Bir Yuva Her Canlının Hakkıdır" sloganıyla "Yuvaya Dönüşen Plastikler Projesi" için protokol imzalandı.
 • Müdür olmadığı için okul servisi ile YGS başvurusu - anadolu lisesi
  Müdür olmadığı için okul servisi ile YGS başvurusu11.01.2015
  Eğitimİstanbul’da Silivri Fuat Sezgin Fen Lisesi’nde 100’ü aşkın öğrenci YGS başvuruları için servislerle Selim Paşa İmam Hatip Lisesi’ne götürüldü.Nedeni ise müdür ve yöneticilerinin başka okullara atanması nedeniyle YGS başvurularının alınamaması.
 • Bir ton kağıt 17 ağaca denk - anadolu lisesi
  Bir ton kağıt 17 ağaca denk08.01.2015
  AnkaraYenimahalle Belediyesi ile Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) işbirliğiyle sürdürülen Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi 8’inci yılına girdi.Proje yöneticileri, toplanan 1 ton kağıdın 17 ağacı kesilmekten kurtardığı bilgisini verdi.
 • Bilecik'te hırsızlık iddiası - anadolu lisesi
  Bilecik'te hırsızlık iddiası06.01.2015
  GündemBilecik'in Bozüyük ilçesinde 6 okuldan hırsızlık yaptığı iddia edilen ikiz kardeşler, tutuklandı.
 • Öğretmenden ilginç eylem - anadolu lisesi
  Öğretmenden ilginç eylem06.01.2015
  GündemTOKAT’ta Atatürk Anadolu Lisesi’nde görevli öğretmen Cemil Arslan, toplumsal sorunların kartopu gibi büyüdüğünü ifade ederek, öğrencileri ile birlikte yaptığı kardan adamı uçurumdan yuvarladı.
 • Bayraklı'dan Kars'a kitap dopingi - anadolu lisesi
  Bayraklı'dan Kars'a kitap dopingi06.01.2015
  EgeBAYRAKLI Belediyesi, Kars'ın Digor ilçesindeki Anadolu Lisesi öğrencilerinden gelen talep üzerine, ders kitapları ve testlerin bulunduğu 50 koliden oluşan yaklaşık 30 bin kaynağı okula gönderdi.
 • Yemek sözüne 4 gün geciktin Safiye - anadolu lisesi
  Yemek sözüne 4 gün geciktin Safiye03.01.2015
  GündemANTALYA Aksu’da oturan Metin Çiviler Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Safiye Turan (17), pazartesi günü saat 06.20’de okula gitmek için evden çıktı.
 • Telefondan 1.5 saat sonra ölü bulundu - anadolu lisesi
  Telefondan 1.5 saat sonra ölü bulundu02.01.2015
  GündemBARTIN’ın Akmanlar Köyü’nde ava çıkan lise öğrencisi 15 yaşındaki Metehan Manav, ormanlık alanda yürürken üzerine düştüğü av tüfeğinin ateş alması sonucu yaralandı.Cep telefonuyla dedesini arayıp yardım istedikten sonra kendinden geçen Metehan Manav, yaklaşık 1.5 saat sonra ölü bulundu.
 • Martı'da sanat rüzgarı - anadolu lisesi
  Martı'da sanat rüzgarı01.01.2015
  Egeİzmir Martı Koleji’nde akademik bilgi donanımının yanında öğrenciler spor ve sanat alanında da kendilerini geliştirme imkanı buluyorlar.Her ay bir sanatsal aktivitenin düzenlendiği Martı Koleji’nde bu ayın konuğu Turkish Brass Ensemble grubu oldu.
 • Beyaz Ödüller sahiplerini buldu - anadolu lisesi
  Beyaz Ödüller sahiplerini buldu30.12.2014
  EgeBORNOVA Anadolu Lisesi'nden mezun olmuş ve topluma fayda sağlamış projeler üretip uygulayan, yaptıkları işler ile bireysel ya da kurumsal olarak toplum yaşamına katkılarda bulunmuş kişilerin ödüllendirilmesinin amaçlandığı Beyaz Ödülleri bu senede düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
 • Ant Sekban bulundu - anadolu lisesi
  Ant Sekban bulundu29.12.2014
  GündemGeçtiğimiz Cuma günü okul dönüşü Çekmeköy Reşadiye Köyü’ndeki evinin önünden kaçırılan, Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi 2.sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ant Sekban serbest bırakıldı.
 • Ant Sekban yaşadıklarını anlattı - anadolu lisesi
  Ant Sekban yaşadıklarını anlattı29.12.2014
  Gündemİstanbul Çekmeköy'de geçtiğimiz Cuma gününden beri kayıp olan ve daha sonra kaçırıldığı ortaya çıkan lise öğrencisi Ant Sekban, 4 gün boyunca yaşadıklarını anlattı.Kaçıranların serbest bırakması sonrası jandarma tarafından ailesine teslim edilen Sekban, "Televizyonda kendimi görünce ‘Abi bakın, televizyonda ben varım’ dedim.İzleyince kendileri de şaşırdılar.Hiç telaşlanmadılar.Aklım hep annemdeydi.Televizyonda babamın açıklamalarını izleyince çok üzüldüm.Bana, kaçırılmam hakkında hiçbir neden söylemediler" dedi.
 • Bayıltan koşu - anadolu lisesi
  Bayıltan koşu28.12.2014
  EgeMUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ’Atatürk Yol Koşusu’ 200 öğrencinin katılımıyla yapıldı.Çekişmeli geçen koşuda fenalaşan bazı öğrencilere sağlık ekipleri anında müdahale etti.
 • Ömür'e yeni yıl hediyesi - anadolu lisesi
  Ömür'e yeni yıl hediyesi28.12.2014
  EgeİZMİR’in Ödemiş İlçesi’nde, çift omurilikli olarak dünyaya gelen ve 13 yıl önce ameliyatla iki omuriliği birleştirilen, ancak tam olarak sağlığına kavuşması için doktorların bir ameliyat daha olması gerektiğini belirttiği lise öğrencisi 15 yaşındaki Ömür Aldemir için açılan bağış hesabında 35 bin lira toplandı.
 • Liseli Ant Sekban'dan haber alınamıyor - anadolu lisesi
  Liseli Ant Sekban'dan haber alınamıyor28.12.2014
  Gündemİstanbul Çekmeköy'de okuldan çıkıp minibüsle eve dönerken evinin yakınlarında kaybolan 16 yaşındaki Ant Sekban'dan cuma gününden beri haber alınamıyor.
 • Liseli Ant Sekban 3 gündür kayıp - anadolu lisesi
  Liseli Ant Sekban 3 gündür kayıp28.12.2014
  GündemÇEKMEKÖY’de okuldan çıkıp minibüsle eve dönerken evinin yakınlarında kaybolan 16 yaşındaki Ant Sekban’dan Cuma gününden beri haber alınamıyor.
 • Ant'ın babası: Çocuğumu getirsinler ödüllendireceğim - anadolu lisesi
  Ant'ın babası: Çocuğumu getirsinler ödüllendireceğim28.12.2014
  GündemÇekmeköy Reşadiye Köyü'nde Cuma günü okul dönüşü evlerinin yakınında kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınmayan lise 2'nci sınıf öğrencisi Ant Sekban'ın babası Atilla Sekban, "Getirsinler çocuğumu.Tek söylemek istediğim o.Kimseyle bunun kavgasını, gürültüsünü hiçbir şekilde yaşamayacağım.Getirsinler teşekkür edeceğim eğer kaçırılma durumu varsa.Hatta ödüllendireceğim.Yeter ki benim çocuğumu bana getirsinler.O iyi bir çocuk" dedi.
 • Güzel gözlü Yiğit'e son görev - anadolu lisesi
  Güzel gözlü Yiğit'e son görev27.12.2014
  EgeBALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'nde, 6 aydır tedavi gördüğü lösemi hastalığından yaşamını yitiren lise öğrencisi 16 yaşındaki Yiğit Samet Özcan, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • Antalya'daki o öğretmen açığa alındı - anadolu lisesi
  Antalya'daki o öğretmen açığa alındı27.12.2014
  GündemAntalya'da kopya çekerken yakalanan 4’ü kız 5 öğrenciden 16 yaşındaki E.T.’yi, disiplin sürecine ilişkin görüşmeler sırasında iddiaya göre, "Bir ev tutarım sana, hem kızım, hem eşim olursun" diyerek taciz etmekle suçlanan öğretmen kullanarak taciz etmekle suçlanan öğretmen M.S.açığa alındı.
 • CHP'li Çıray'dan mescit sorusu - anadolu lisesi
  CHP'li Çıray'dan mescit sorusu24.12.2014
  EgeCHP İzmir Milletvekili Dr.Aytun Çıray, İzmir'deki okullarda mescide dönüştürüldüğünü belirttiği laboratuvar, kütüphane ve sınıfları, soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.
 • Liselilerden Osmanlıca “okul gazetesi” - anadolu lisesi
  Liselilerden Osmanlıca “okul gazetesi”24.12.2014
  EğitimTokat'ın Erbaa ilçesindeki Fatih Anadolu Lisesi’nde seçmeli olarak Osmanlı Türkçesi dersi alan öğrenciler, Osmanlıca "okul gazetesi" çıkarmaya hazırlanıyor.
 • Okul önünde bekleyene ceza - anadolu lisesi
  Okul önünde bekleyene ceza23.12.2014
  EğitimSivas Valiliği, lise öğrencilerini zararlı alışkanlıklardan, okul çevresinden gelebilecek her türlü tehditten korumak amacıyla okulla ilgisi olmayan kişilerin eğitim kurumlarının çevresinde beklemesini ve gezinmesini yasakladı.Polis, valiliğin bu kararına uymayanlara 189 lira para cezası kesti.
 • Beyaz ödüller sahipleirni buldu - anadolu lisesi
  Beyaz ödüller sahipleirni buldu22.12.2014
  EgeBORNOVA Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’nca (BALEV) bu sene 18’incisi düzenlenen Beyaz Ödüller Töreni, Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi.
 • Devrim Şehidi Kubilay törenlerle anıldı - anadolu lisesi
  Devrim Şehidi Kubilay törenlerle anıldı22.12.2014
  Gündemİzmir'in Menemen İlçesi’nde 84 yıl önce gericiler tarafından katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Yıldıztepe’deki şehitlikte törenle anıldı.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - anadolu lisesi
  Yetiş Ayşe21.12.2014
  Yazarlar
 • Ceset yiyen akbabalı din dersine inceleme - anadolu lisesi
  Ceset yiyen akbabalı din dersine inceleme20.12.2014
  GündemAntalya Muratpaşa’da 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Ayhan B., 4 Aralık Perşembe günü Yabancı Dil 12-O sınıfındaki dersinde, ölüm sonrasında farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerine ilişkin öğrencilere görüntülü anlatım yaptı.
 • Bülent Arınç Devrek'te konuştu - anadolu lisesi
  Bülent Arınç Devrek'te konuştu20.12.2014
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Devrek İlçe Başkanlığı 5.Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Şimdi birileri ellerini ovuşturuyor, 'Tayyip gitti ya bizim önümüz açılabilir' diye, biz de Tayyipler bitmez, bu inanmış kadrolardan kim olursa olsun bayrağı yere düşürmez, alır eline en yükseklere onu dikmek için çalışır" dedi.
 • Şenol Kalyoncu

  Kulak zarında mikrocerrahi - anadolu lisesi
  Kulak zarında mikrocerrahi19.12.2014
  YazarlarSevgili okurlar bu hafta konumuz kulak zarı ameliyatlarında kullanılan bir yöntem olan kıkırdak timpanoplasti.
 • Din dersinde akbabaların ceset yiyen görüntülerini izleten öğretmene inceleme - anadolu lisesi
  Din dersinde akbabaların ceset yiyen görüntülerini izleten öğretmene inceleme19.12.2014
  GündemANTALYA’da 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde öğretmen Ayhan Bağdatlı’nın, farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerini anlattığı derste Budistlerin cenaze töreninde, akbabaların cesetleri parçalayarak yediği görüntülerin yer aldığı belgeseli izlettirmesi öğrencileri şoka soktu.Veli ve öğretmenlerin şikayeti üzerine inceleme başlatıldı.
 • Öğretmenle veliler elele verdi, spor salonunu onardı. - anadolu lisesi
  Öğretmenle veliler elele verdi, spor salonunu onardı.18.12.2014
  EgeBALIKESİR'in Burhaniye ilçesinde, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bir grup öğretmen, okul müdürü Ferhan Levent'in öncülüğünde spor salonunun tadilatı için imece yaptı.Bazı öğrenci velilerinin de destek verdiği çalışmalar sırasında, harç karan ve taş taşıyan öğretmenler takdir topladı.
 • Nihat DEMİRKOL

  48 yıllık bir yarışma - anadolu lisesi
  48 yıllık bir yarışma18.12.2014
  Yazarlar
 • Nihat DEMİRKOL

  48 yıllık bir yarışma - anadolu lisesi
  48 yıllık bir yarışma18.12.2014
  Yazarlar
 • Ayçe DİKMEN

  Dünya Mirası Gezginleri sizi bekliyor - anadolu lisesi
  Dünya Mirası Gezginleri sizi bekliyor17.12.2014
  Yazarlar
 • Lezzet durakları - anadolu lisesi
  Lezzet durakları14.12.2014
  EgeHürriyet Ege bu hafta da sizler için en leziz durakları derledi.
 • Ayşe ARAL - Kelebek

  Osmanlıca öğreniyoruz, hadi bakalım yaşasın - anadolu lisesi
  Osmanlıca öğreniyoruz, hadi bakalım yaşasın11.12.2014
  YazarlarBir dil bir insan derler, arkadaşımın anneannesi dermiş ki “Bir dil öğren de isterse kuşdili olsun.”
 • Önce psikolog sonra makas - anadolu lisesi
  Önce psikolog sonra makas11.12.2014
  EkonomiMersin’de Osmanlıca dersini protesto etmek isteyen 4 liseli kendilerini okulun demir korkuluklarına zincirleyip slogan atmaya başladı.Durum böyle olunca polis olay yerine intikal etti.Gençlerle konuşup ikna etmeye çalıştı.Gençler polisle diyalogları sonucu eyleme son vermeyince kolluk kuvvetleri olay yerine psikolog çağırdı.Psikoloğun da ikna çabaları yanıt vermeyince ortaya tanıdık bildik görüntüler çıktı.Gençlerin zincirleri demir makasıyla kesildi.Gözaltına alındılar.
 • Tek istedikleri yürüyecek bir kaldırım - anadolu lisesi
  Tek istedikleri yürüyecek bir kaldırım10.12.2014
  EğitimŞanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, bu yıl eğitime başlayan Abdulkadir Karahan Fen Lisesi ve Merkez Anadolu Lisesi öğrencileri, ilçe dışındaki okula yürüyerek gidip geliyor.Öğrenciler okula giderken ya da evlerine dönerken, tehlikeli olmasına rağmen kullandıkları karayoluna yaya kaldırımı yapılmasını istedi.
 • Okul girişine kendini zincirleyen öğrenciler gözaltına alındı - anadolu lisesi
  Okul girişine kendini zincirleyen öğrenciler gözaltına alındı10.12.2014
  GündemMersin'de bir okulun bahçe demirlerine kendilerini zincirleyen lise öğrencileri polis tarafından gözaltına alındı.
 • 4 liseli gözaltına alındı - anadolu lisesi
  4 liseli gözaltına alındı10.12.2014
  EğitimMersin'de bir okulun bahçe demirlerine kendilerini zincirleyen lise öğrencileri polis tarafından gözaltına alındı.
içinde

Anadolu Lisesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz