Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER178Ayşe ARAL42Ayşe ARMAN41Nuran ÇAKMAKÇI41Doğan HIZLAN30Vahap MUNYAR27Deniz SİPAHİ24Nedim BUBİK23Soner YALÇIN21Özdemir İNCE19Adnan KAYA18Güzin Abla18Nurten ERK TOSUNER17Yener SÜSOY17Ayçe DİKMEN15Ertuğrul ÖZKÖK14Yılmaz ÖZDİL14Gila BENMAYOR11Yaşar AKSOY11Mehmet Y. YILMAZ10Oktay EKŞİ9Mehmet YAŞİN8Selim Türsen8Ateş BAKAN7Emin ÇÖLAŞAN7Fatih ÇEKİRGE7Mehmet Ali BİRAND7Tufan TÜRENÇ7Fatih Tekeci6Veli ŞAKIR6Yalçın DOĞAN6Yaşar SÖKMENSÜER6İsmet BERKAN6Ali Atıf BİR5Ayşegül DOMANİÇ YELÇE5Ayşen GÜR5Banu ŞEN5Ebru ÇAPA5Murat BARDAKÇI5Onur BAŞTÜRK5Yorgo KIRBAKİ5Enis BERBEROĞLU4Fatih ALTAYLI4Kamil Aydoğan4Levent SEĞMEN4Mete Tamer OMUR4Nihat DEMİRKOL4Nora ROMİ4Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU4Reşat KUTUCULAR4Sedat ERGİN4Yonca TOKBAŞ4İzzet ÇAPA4Şenol Kalyoncu4Ahmet HAKAN3Aydın CANDABAK3Cengiz SEMERCİOĞLU3Figen BATUR3Kanat ATKAYA3Kubilay KESKİN3Sahrap SOYSAL3İsmet SOLAK3Aynur TARTAN2Ayşe ARAL - Kelebek2Bülent KATARCI2Duygu Sedefoğlu2Emel Armutçu2Erdal İPEKEŞEN2Erman TOROĞLU2Erol Aksoy2Gökhan KİMSESİZCAN2Melike Karakartal2Nilgün GEDİKOĞLU2Rauf TAMER2Temuçin Tüzecan2Ömür GEDİK2Özgür BOLAT2Altan Tanrıkulu1Bahar AKINCI1Banu TUNA1Cemal TÜKEL1Cengiz ÇANDAR1Cüneyt ÜLSEVER1Emre Özpeynirci1 Eray GÖRGÜLÜ1Eyüp CAN1Gamze CİZRELİ1Gülse BİRSEL1Hakan TARTAN1Kadir KIR1Korkut GÖZE1Kurthan FİŞEK1Leyla ATAMAN1Mümtaz SOYSAL1Oya ARMUTÇU1Oya BERBEROĞLU1Pakize SUDA1Pako'nun Sayfası1Pınar REYHAN1Rahmi TURAN1

Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anadolu Lisesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.760 Anadolu Lisesi haberi bulunmuştur.

Anadolu Lisesi Haberleri

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

ADANA İhsan Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Dans gösterileri ve müzik eşliğinde başlayan fuar, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

25.5.2016Çukurova
Atatürk'ü ve Türk bayrağını kaldırdılar

Atatürk'ü ve Türk bayrağını kaldırdılar

İstanbul’un Kartal ilçesindeki Kartal Anadolu Lisesi’nin Atatürk ve Türk bayraklı arması, kimsenin haberi olmadan değiştirildi. 1985’ten beri kullanılan arma değişince, okul kültürünü ve geleneğini korumak isteyen yüzlerce mezun, öğrenci ve öğretmen harekete geçti.

25.5.2016Gündem
Fatma Betül Sayan Kaya kaç yaşındadır, nerelidir?

Fatma Betül Sayan Kaya kaç yaşındadır, nerelidir?

Fatma Betül Sayan Kaya'nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olmasının ardından vatandaşlar Fatma Betül Sayan Kaya'nın kim olduğunu merak etti. Dün açıklanan kabinede Fatma Betül Sayan Kaya tek kadın bakan oldu. Peki Fatma Betül Sayan Kaya kimdir, kaç yaşındadır hangi okullarda eğitim görmüştür? İşte Fatma Betül Sayan Kaya hakkında merak ettikleriniz.

25.5.2016Gündem
Kehribar dizisinin 11. yeni bölüm fragmanında şok teklif

Kehribar dizisinin 11. yeni bölüm fragmanında şok teklif

Kehribar bu hafta 11.bölümü ile izleyenlerinin karşısına çıkacak. Kehribar'da şoke eden bir gelişme yaşanıyor. Musa, Orhan Yarımcalı'ya ortalık teklifi ediyor. Heyecan dolu yeni bölümüyle çok konuşulacak Kehribar'da Orhan ve Leyla'nın yeni bir hayata başlama hayalleri gerçek olacak mı? İşte Kehribar 11.bölüm fragmanı

25.5.2016Gündem
Hayırseverden eğitime destek

Hayırseverden eğitime destek

Eski Turizm Ataşesi ve işadamı Seyhan Cengiz Turhan, Manavgat’ta eşi Fatma Temel Turhan’ın adına yaptırdığı lisenin bahçesine spor salonu yaptırmak için Valilikte protokol imzaladı.

24.5.2016Eğitim
Liseli gençler trafikte hayatlarına sahip çıktı

Liseli gençler trafikte hayatlarına sahip çıktı

İstanbul’da bir grup liseli genç, şarkı besteledi, buna animasyonlu klip hazırlayıp, küçük çocuklarla paylaştı. Bir grup da İstanbul’da Tarihi Yarımada’da bir bisiklet yolu ağı tasarladı, okul yolunda bisikleti yaygınlaştırmanın yolunu aradı. Bir başka grup ise görme engelli yayalar için ayrılan sarı şeritli alanlara dikkat çekmek için kampanya yaptı.

24.5.2016Eğitim
En eski yatılı kız lisesi 100 yaşında

En eski yatılı kız lisesi 100 yaşında

İstanbul’un en eski yatılı kız lisesi olan Kandilli Anadolu Lisesi 100’üncü kuruluş yılını kutluyor. Bu kapsamda Kandilli Kız Lisesi Kültür ve Eğitim Vakfı’nın (KANKEV) katkılarıyla okulun belgeseli çekildi. Ayrıca Edebiyat Öğretmeni Rehyan Sanin tarafından ‘Adile Sultan İnâs Mekteb-i Sultanîsi’nden Kandilli Kız Lisesi’ne 100.Yıl’ isimli bir kitap da hazırlandı. Okulun mezunları arasında Prof. Dr. Türkan Saylan ve Selma Soysal gibi isimler de yer alıyor.

24.5.2016Eğitim
Bu okul, ‘bacasız bir fabrika’

Bu okul, ‘bacasız bir fabrika’

Niğde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, atölyelerinde imal ettikleri okul gereçlerini satarak devlete vergi veriyor, hem de öğrenciler harçlıklarını çıkarıyor. Okul Müdürü Şefaat Güner, ’Bacasız bir fabrika gibi’ çalıştıklarını belirtirken, "90 bin TL’si 2015’te olmak üzere son 4 yılda devletimize 800 bin TL vergi ödedik. Ayrıca metal ve mobilya bölümündeki 420 öğrencimizin her birine döner sermayeden aylık ortalama 250 lira ödeme yapıyoruz" dedi.

23.5.2016Eğitim
Kehribar 11.bölüm fragmanında Orhan köşeye sıkışıyor!

Kehribar 11.bölüm fragmanında Orhan köşeye sıkışıyor!

Merakla beklenen Kehribar 11.bölüm fragmanı yayınlandı. ATV ekranlarının heyecanın bitmediği dizi Kehribar son bölümüyle izleyicilerini ekrana kilitledi. Aksiyonun hız kesmeden devam eden dizi Kehribar 11.bölümde Orhan'a ortaklık teklif ediyor... Leyla ile Kemal rehin alınıyor. Kehribar 11.bölüm fragmanı ve detayları haberimizde.

23.5.2016Gündem
Üniversiteye hazırlık için son ay

Üniversiteye hazırlık için son ay

Üniversiteye girişin ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) bir ay kaldı. Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) herhangi bir puan türünde 180 barajını geçen 1 milyon 600 bin 49 aday heyecanlı ve stresli günler yaşıyor. LYS 18,19, 25 ve 26 Haziran’da yapılacak. Ancak adayların son bir ayı nasıl değerlendirecekleri konusunda şüpheleri olabiliyor. İlk sınavda yapılan hatalar nasıl düzeltilebilir? Kalan süreyi en verimli şekilde geçirmenin yolları neler? Son haftalarda stres yönetimi için hangi yollar izlenmeli? Bu sorunların cevaplarını sizler için uzmanlardan aldık.

21.5.2016Eğitim
Liseden elektrik enerjisi atağı

Liseden elektrik enerjisi atağı

Çorum İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, okullarına 15 kilovat gücünde güneş enerjisi ile 3,2 kilovatlık rüzgar enerjisinden oluşan yenilenebilir enerji sistemleri kurdu. Şebekeye bağlı olarak kurulan güneş enerjisi sisteminden elde edilen elektrik ise enerji dağıtım şirketi aracılığıyla satılıyor.

21.5.2016Eğitim
Kehribar 10.son bölümde hayranları şoke eden gelişme

Kehribar 10.son bölümde hayranları şoke eden gelişme

Kehribar bu hafta da nefesleri kesen bir bölümle ekranlara geldi. Kehribar'da bu hafta izleyenlerini şaşırtan gelişmeler yaşandı. Kehribar'da Leyla ve Orhan'ı çok büyük bir sürpriz bekliyordu.. İşte dizinin son bölümünde yaşananlar...

21.5.2016Gündem
Liselilerden çevre projesine destek

Liselilerden çevre projesine destek

İstanbul'da Kartal Belediyesi'nin, '7'den 70'e Atığını Getir Kitabını Götür' projesine destek veren Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi öğrencileri biriktirdikleri pet şişeleri belediyenin çevre koruma birimine teslim etti.

20.5.2016Eğitim
Manisalı öğrencilere yurtdışında Erasmus stajı

Manisalı öğrencilere yurtdışında Erasmus stajı

Manisa’nın Demirci İlçesi’ndeki Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan ve koordinatörlüğü yapılan Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği Projesi kapsamında hemşirelik bölümü öğrencileri İtalya’da staj yapıyor.

20.5.2016Eğitim
Kehribar 10.bölüm fragmanında izleyenleri şoke edecek detay!

Kehribar 10.bölüm fragmanında izleyenleri şoke edecek detay!

Kehribar hayranlarının merakla beklediği son bölümü bu akşam nefes kesen sahnelerle ekranlara gelecek. Kehribar'da bu hafta Orhan Yarımcalı beklemediği bir olay ile karşı karşıya kalıyor. Dizinin fragmanında dizi ile ilgili şaşırtan detaylar var. İşte Kehribar 10.bölüm fragmanı...

20.5.2016Gündem
Liseliler satrançta yarıştı

Liseliler satrançta yarıştı

Edirne’nin Keşan İlçesi'nde düzenlenen Liseler Arası Bahçe Satranç Turnuvası, Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bahçesinde yapıldı.

19.5.2016Eğitim
İzmir'de yürek yakan kaza

İzmir'de yürek yakan kaza

İZMİR'in Konak İlçesi'nde, yolun karşısına geçmek istediği sırada otomobilin çarptığı 16 yaşındaki Ömer Çağrı Gök öldü.

19.5.2016Ege
EBA Fen Deneyleri Yarışması’nda Aziz Sancar Ödülü

EBA Fen Deneyleri Yarışması’nda Aziz Sancar Ödülü

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün düzenlediği ‘EBA 2. Fen Deneyleri Video Yarışması’nda ‘Aziz Sancar Özel Bilim Ödülü’ ve ‘Başarı Ödülleri’ sahiplerini buldu. Bu yıl ilk kez verilen Aziz Sancar Özel Bilim Ödülü’nü, kimya alanında, ‘Deneysiz Kimya Olmaz’ projesiyle Adıyaman Altınşehir Anadolu Lisesi öğretmeni Mustafa Gümüş aldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar da katıldı.

18.5.2016Eğitim
Okul kendi elektriğini üretiyor

Okul kendi elektriğini üretiyor

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteklediği projeyle enerji ihtiyacının yarısını kendisi karşılıyor.

18.5.2016Eğitim
4 yıl süren korkunç taciz: Otomobilden atlayıp jandarmaya sığındı

4 yıl süren korkunç taciz: Otomobilden atlayıp jandarmaya sığındı

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni C.G. (42), kız öğrencisi D.C.’ye (19) 4 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu, mezun olmasından sonra da peşini bırakmayıp buna devam ettiği iddiasıyla başlatılan idari soruşturma kapsamında görevden uzaklaştrıldı. C.G., ’darp’ ve ’cinsel istismar’ suçlarından Manisa ve İzmir Cumhuriyet savcılıklarınca başlatılan adli soruşturmanın ise sürdüğü bildirildi.

17.5.2016Gündem
Hayat Sevince Güzel fragmanı yayınlandı! İlk bölüm ne zaman başlıyor?

Hayat Sevince Güzel fragmanı yayınlandı! İlk bölüm ne zaman başlıyor?

Hayat Sevince Güzel dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı. FOX TV ekranlarının merakla beklenen yeni dizisi Hayat Sevince Güzel yakında başlıyor! Konusu Ege'de geçen dizi Hayat Sevince Güzel ,samimi aşk hikayesi ile herkesi ekrana kilitleyecek. Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Hayat Sevince güzel dizisi için ayrıntılar ve fragmanı haberimizde.

17.5.2016Gündem
Öğrenciler bıçaklarla birbirine girdi: 5 yaralı

Öğrenciler bıçaklarla birbirine girdi: 5 yaralı

Osmaniye'nin Kadirli İlçesi’nde kız meselesi yüzünden erkek öğrenciler arasında çıkan kavgada, 1’i ağır 5 kişi yaralandı, olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

16.5.2016Gündem
Bayraklı'da geri sayım başladı

Bayraklı'da geri sayım başladı

İZMİR'de, Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik ve Spor Festivali 19-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

15.5.2016Ege
En iyi liseli solist belli oldu

En iyi liseli solist belli oldu

Bir GSM operatörünün düzenlediği liselerarası müzik yarışmasında en iyi solistler seçildi.

15.5.2016Eğitim
ISEF’in dünya dördüncüsü Türkiye’den

ISEF’in dünya dördüncüsü Türkiye’den

İZMİR TAKEV Lisesi Öğrencileri Begüm Kınay ve Ece Derin Aydın hazırladıkları proje ile ABD’de düzenlenen ve dünyanın en önemli Bilim Yarışması kabul edilen ISEF’de dünya Dördüncüsü olarak Türkiye’yi temsil etti. TAKEVLİ öğrenciler dünya dördüncülüğünün yanısa iki özel ödülün de sahibi oldu.

14.5.2016Eğitim
Kehribar dizisi 9. son bölümde şaşırtan sahne!

Kehribar dizisi 9. son bölümde şaşırtan sahne!

ATV'nin ilgiyle takip edilen dizisi Kehribar dün akşam 9. bölümü ile ekrana geldi. Heyecan dolu dakikaların yaşandığı Kehribar dizisinin son bölümünde Leyla ve Orhan arasında duygusal anlar yaşandı. Kehribar 9. son bölümde izleyemedikleriniz ve dahası haberimizde.

14.5.2016Gündem
Astsubay, kız öğrenciyi elle taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı

Astsubay, kız öğrenciyi elle taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde bulunan NATO’ya bağlı Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı’nda görevli astsubay kıdemli çavuş 27 yaşındaki Ö.T., lise öğrencisi H.T.’yi dolmuşta elle taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

14.5.2016Gündem
Geleceğin bilim insanları ödüllendirildi

Geleceğin bilim insanları ödüllendirildi

İstanbul’da bir eğitim kurumunun bu yıl 25’incisini düzenlediği proje yarışmasına 21 ükeden 169 öğrenci katıldı. Öğrenciler ve danışman öğretmenler projelerini üç gün boyunca sergiledi. Yarışma sonunda ulusal kategoride fizik dalında ‘Uçuş Süresi ile Maden İçinde Konum Belirleme’, kimyada ‘Yaşlanma Karşıtı Nano-Malzeme Geliştirilmesi’ ve biyoloji alanında ise ‘Gıda Paketlemede Geleceğin Anahtarı: K.E.Y’ projeleri birinci oldu. Uluslararası dalda ise fizik ve kimya dalında Poloya, biyoloji alanında ise Azerbaycan birincilik ödülünün sahibi oldu.

13.5.2016Eğitim
Türk gençlere ABD'de üç özel ödül

Türk gençlere ABD'de üç özel ödül

ABD'nin Phoenix şehrinde Intel'in sponsorluğunda düzenlenen ISEF bilim yarışmasına Türkiye'den katılan gençler, "özel ödül" kategorisinde üç ödül kazanmayı başardı.

13.5.2016Gündem
Giden gittiğiyle kaldı be kuzum

Giden gittiğiyle kaldı be kuzum

13 Mayıs 2014’te Soma’da ateş düştü... O ateş en çok düştüğü yeri yaktı. 301 madencinin hayatını kaybettiği o tarihten bugüne 2 yıl işte böyle geçti...

12.5.2016Gündem
Genç beyinlere Nobel’li öneri: Bilimi basitçe anlatın

Genç beyinlere Nobel’li öneri: Bilimi basitçe anlatın

22 bilimsel kategoride, geleceği şekillendirecek projelerin yarıştığı ISEF 2016 proje yarışması bu yıl ABD'nin Phoenix şehrinde yapılıyor. Ülkemizden 11 lisenin 30 öğrenci ve 18 proje ile katıldığı yarışmayı Türkiye'den sadece Hürriyet takip ediyor.

12.5.2016Eğitim
Gaziantep’te TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Gaziantep’te TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Gaziantep Anadolu Lisesi’nde açılan TÜBİTAK Bilim Fuarı’na 120 öğrenci hazırladığı birbirinden ilginç 81 proje ile katılıyor.

12.5.2016Eğitim
Kırıkhan’a lise kampüsü

Kırıkhan’a lise kampüsü

Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’ne bağlı Kurtlusoğuksu Mahallesi’nde lise kampüsü yapılıyor.

12.5.2016Eğitim
Gürlesin'e anlamlı forması

Gürlesin'e anlamlı forması

HIRVATİSTAN'da, geçen nisan ayında yapılan Dünya Futsal Şampiyanası'nda 7'ncilik elde eden Denizli'nin Pamukkale İlçesi'ndeki Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Futsal Takımı, kendilerine verdikmleri estek nedeniyle AK Partili Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin'e teşekkür ziyaretinde bulunarak, Milli Takım forması hediye etti.

11.5.2016Ege
Zübeyde Hanım Lisesi’nin taşınma kararına tepki

Zübeyde Hanım Lisesi’nin taşınma kararına tepki

Bolu’da, 1942’de SİT alanında kurulan Zübeyde Hanım Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile sivil toplum örgütleri, okulun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yaptırılan TOBB Kız Teknik ve Meslek Lisesi binasına taşınması kararını protesto etti.

11.5.2016Eğitim
İçel Anadolu Lisesi Türkiye 2’ncisi oldu

İçel Anadolu Lisesi Türkiye 2’ncisi oldu

İçel Anadolu Lisesi, Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye ikincisi olmayı başardı.

11.5.2016Eğitim
Tekirdağ'dan Silikon Vadisi'ne

Tekirdağ'dan Silikon Vadisi'ne

Tekirdağlı lise öğrencisi Kadircan Kırkoyun, internetten kendi kendine öğrendiği kodlamayla Silikon Vadisi'nde bir hafta eğitim almaya hak kazandı.

11.5.2016Eğitim
Çine Bilimle Buluştu

Çine Bilimle Buluştu

Çine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10 Mayıs 2016 tarihinde ikinci TÜBİTAK 4006 bilim fuarını düzenledi.

10.5.2016Keyif
Liselilerden anlamlı proje

Liselilerden anlamlı proje

Adana’da lise öğrencileri, yaz aylarında ortalama 60 kişinin yaşamına mal olan sulama kanallarında görülen ölümlerin önüne geçilebilmesi için sosyal sorumluluk projesi başlattı.

10.5.2016Eğitim
Liselilerden akıllı Şahin

Liselilerden akıllı Şahin

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK sergisi için hazırladıkları projede, 1998 model LPG'li Şahin otomobili, geliştirdikleri akıllı telefon uygulamasıyla uzaktan çalıştırmayı başardı.

9.5.2016Ekonomi
Rota Koleji Türkiye ikincisi

Rota Koleji Türkiye ikincisi

LİSELER Arası Türkiye Genç Kızlar Voleybol Şampiyonası finalinde Doğa Koleji'ne 3-1 yenilen Rota Koleji, Türkiye ikincisi olarak İzmir'e gurur yaşattı.

9.5.2016Ege
TAKEV'e büyük onur

TAKEV'e büyük onur

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Kimya projesi TÜBİTAK'ta Türkiye Birincisi oldu.

6.5.2016Ege
Hayat Sevince Güzel yakında başlıyor! İlk bölümü ne zaman yayınlanacak?

Hayat Sevince Güzel yakında başlıyor! İlk bölümü ne zaman yayınlanacak?

Fox TV'nin yakında başlayacak olan dizisi Hayat Sevince Güzel için tarih verildi mi? Konusu Ege'de geçen dizi, samimi aşk hikayesi ile herkesi ekrana kilitleyecek. Hayat Sevince Güzel oyuncu kadrosunda kimler var? Ayrıntılar haberimizde..

6.5.2016Kelebek
Kilis'e 9 saatte 7 Katyuşa

Kilis'e 9 saatte 7 Katyuşa

Terör örgütü IŞİD denetimindeki Suriye’nin Bab bölgesinden atılan 60’ın üzerinde Katyuşa roketiyle 20 kişinin öldüğü, 72 kişinin yaralandığı Kilis’e dün 7 Katyuşa mermisi daha atıldı. 1 çocuk öldü, 8 kişi de yaralandı. Tedirgin olan halk eve kapandı, esnaf kepenk açmadı.

6.5.2016Gündem
Özel çocuklar için ‘Spor Oyunları’

Özel çocuklar için ‘Spor Oyunları’

Özel gereksinimli çocukları akranları ile bir araya getirmeyi, birlikte arkadaşlığı, rekabeti ve başarıyı deneyimlemelerini amaçlayan, Gençlik Spor Bakanlığı’nın da desteklediği ‘Spor Oyunları’ etkinliği düzenlenecek.

5.5.2016Eğitim
Lise öğrencilerinden anlamlı kampanya

Lise öğrencilerinden anlamlı kampanya

İZMİR'deki Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında iki engelliye tekerlekli sandalye verildi, Buca Hayvan Barınağı'na gönderilmek üzere bin 350 kilo mama alındı.

5.5.2016Ege
Sonuçlar temiz dendi, 1 gün sonra yaşamını yitirdi

Sonuçlar temiz dendi, 1 gün sonra yaşamını yitirdi

Karabük’te lise öğrencisi 19 yaşındaki Mersiye Ebru Çorbacıoğlu, göğsünde sıkışma şikayetiyle gittiği hastanede acil servisteki muayeneden 1 gün sonra staj gördüğü işyerine giderken kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

4.5.2016Gündem
Spor Şöleni başladı

Spor Şöleni başladı

Genç sporcuları teşvik etmek, öğrencilerin centilmence spor yapmasını desteklemek ve onları spor yoluyla birleştirmek amacıyla düzenlenen ‘100 Yıllık Okullar Spor Şöleni’nin bu yıl 14’üncüsü düzenleniyor.

4.5.2016Eğitim
Öğrencilerin robot proje başarısı

Öğrencilerin robot proje başarısı

İstanbul Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan "Adroit Androids 6025" takımı, ABD’de düzenlenen FİRST Vakfı’nın uluslararası robotik yarışmasında Dalton isimli robot projeleriyle "En iyi ilham veren çaylak takımı" ödülünü aldı.

4.5.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Sayın Bakan, Fatma Betül Kaya hemşirem!

Sayın Bakan, Fatma Betül Kaya hemşirem!

YENİ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, benimle aynı liseden mezun.

24.5.2016Yazar Yazıları