Almanya


 • Uğur GÜRSES

  Gıdada tam güvenlik - almanya

  Gıdada tam güvenlik21.12.2014

  YAZARLAR

  AVRUPA Birliği gıdada yeni bir dönemin kapısını açtı.
 • Dünyanın en güzel 20 şehri - almanya

  Dünyanın en güzel 20 şehri21.12.2014

  Seyahat

  İngiliz Telegraph Gazetesi okurları, İstanbul'u dünyanın en güzel 20 şehri arasında gösterdi.Gazetenin internet sitesinde yapılan ankete göre birinci sırayı Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Cape Town şehri alırken, İstanbul 11'inci sırada yer buldu.İşte, Telegraph okurlarına göre dünyanın en güzel 20 kenti.
 • Otobüsle bedava 40 gün, 28 şehir, 14 ülke - almanya

  Otobüsle bedava 40 gün, 28 şehir, 14 ülke21.12.2014

  Seyahat

  Sercan ŞİPKA (27) seyahat etmeyi seven genç bir senarist.Bir zamanlar Fox’ta yayımlanan ‘Dinle Sevgili’ dizisinin senaryo ekibinde yer aldı.Geçen yaz ‘Gençlik Otobüsü’ projesine katıldı.Otobüsle 40 gün boyunca ücret ödemeden şehir şehir gezdi.Geçtiği her ülkede anılar biriktirdi.Seyahat etmenin ona ilham verdiğine inanıyor.
 • Çılgın Günler: ‘Köln Karnavalı’ - almanya

  Çılgın Günler: ‘Köln Karnavalı’21.12.2014

  Seyahat

  Almanya’nın Köln kentinde her yıl tarihler 11.11’i yani 11 Kasım’ı gösterdiğinde sokaklar renkli görüntülere sahne oluyor.Rengârenk kostüm giyenler hep bir ağızdan karnaval şarkıları söylemeye başlıyor.Noel dolayısıyla kesintiye uğrayan karnavallar yeni yılın ardından 18 Şubat’a kadar kaldığı yerden devam ediyor.Tarihleri not etmeyi unutmayın.
 • SunExpress dış hatlarda 16 yeni noktaya daha uçacak - almanya

  SunExpress dış hatlarda 16 yeni noktaya daha uçacak21.12.2014

  EKONOMİ

  Türk Hava Yolları (THY) ile Lufthansa'nın ortak şirketi SunExpress, 2015 yaz sezonunda İzmir ve Antalya'dan dış hatlarda 16 yeni noktaya daha uçmaya başlayacak.
 • TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak - almanya

  TOBB Ermenek madencilerinin ailelerine ev alacak21.12.2014

  EKONOMİ

  Son 12 yılda 500 milyon liraya ulaşan sosyal yardım ve yatırım yapan TOBB, bu yıl yılbaşı hediyesi dağıtmak yerine Ermenek’teki maden kazasında hayatını kaybeden 18 madencinin ailelerine birer ev alacak.
 • Enerji Bakanı Taner Yıldız: En çok ben dinleniyorum - almanya

  Enerji Bakanı Taner Yıldız: En çok ben dinleniyorum21.12.2014

  EKONOMİ

  Enerji Bakanı Taner Yıldız, Ceyhan’dan iki günde bir tanker yüklendiğini ve Kürt petrolünün 39’uncu tankerle yola çıktığını belirtti.Ancak Yıldız giden petrolün tamamının karşılığının Halkbankası’na Kürt yönetimi tarafından yatırılmadığını söyledi.Bakan ayrıca yasadışı dinlemelerle ilgili olarak da ,"En çok ben dinleniyorum" dedi.
 • Emre KIZILKAYA

  Yeni kuşak gazetecinin galaksi rehberi - almanya

  Yeni kuşak gazetecinin galaksi rehberi21.12.2014

  YAZARLAR

  Son birkaç aydır Hürriyet Dünyası’nı ziyaret eden, Columbia ve George Washington gibi ABD üniversitelerinden gelen gazetecilik öğrencilerinin büyük bir merakla sorduğu soruları yanıtladım.Türkiye’de bu tür çalışma gezileri pek düzenlenmediğinden, bizim öğrencilerin ve genç gazetecilerin de belki işine yarar diye, bugün itibariyle medyaya dair düşündüklerimi bu yazıda özetlemek istedim.
 • Almanya'da camiye ırkçı saldırı - almanya

  Almanya'da camiye ırkçı saldırı21.12.2014

  DÜNYA

  Almanya'nın Dormagen kentinde inşa edilen Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Süleymaniye Camisi'ne aşırı sağcılar tarafından ırkçı saldırı gerçekleştirildi.
 • Bild'den tartışma yaratacak iddia: Türk sınır görevlileri rüşvete meyilli ya da IŞİD sempatizanı - almanya

  Bild'den tartışma yaratacak iddia: Türk sınır görevlileri rüşvete meyilli ya da IŞİD sempatizanı21.12.2014

  DÜNYA

  Almanya’nın en çok satan gazetesi Bild, Avrupa’dan IŞİD’e katılan genç kızlar konusunda yaptığı haberde, tartışma yaratacak sözlere yer verdi.
 • Berlin'de alışveriş merkezinde soygun dehşeti - almanya

  Berlin'de alışveriş merkezinde soygun dehşeti21.12.2014

  DÜNYA

  Almanya’nın başkenti Berlin’deki en lüks alışveriş merkezilerinden biri olan KaDeWe’de 14 kişiyi biber gazı ile etkisiz hale getiren maskeli soyguncular ünlü bir mücevher mağazasından değerli parçaları alarak kaçtı.
 • Türk Genci Almanya'daki Trafik Kazasında Yaşamını Yitirdi - almanya

  Türk Genci Almanya'daki Trafik Kazasında Yaşamını Yitirdi21.12.2014

  Avrupa

  ALMANYA’nın Bremen kentinde meydana gelen trafik kazasında Milli Görüş Bremen Bölge Başkanı Ekrem Kömürcü’nün oğlu, 17 yaşındaki Abdülbaki Kömürcü öldü.
 • Levin Öztunalı Bremen yolcusu - almanya

  Levin Öztunalı Bremen yolcusu21.12.2014

  Avrupa

  Alman futbolunun genç yeteneği Levin Öztunalı, Werder Bremen'e transfer oluyor.
 • 'Noel 2014 Güzeli' oylaması sürüyor - almanya

  'Noel 2014 Güzeli' oylaması sürüyor21.12.2014

  Avrupa

  HIRİSTİYAN aleminin kutsal Noel Bayramı 'Christmas' 24-26 Aralık tarihlerinde dünyada coşkuyla kutlanırken Almanya'da ilk 'Noel güzellik Yarışması' 'Miss Chiristmas) düzenlendi.
 • Ön yargıları önlemek için kitap fuarı - almanya

  Ön yargıları önlemek için kitap fuarı21.12.2014

  Avrupa

  ALMANYA Kuzey Bavyera’da en büyük Türk sivil kuruluşu olan DİTİB Nürnberg derneği, İslam’a karşı ön yargıları önlemek amacı ile kitap fuarı açıldı.
 • Münih'te Karadeniz rüzgarı - almanya

  Münih'te Karadeniz rüzgarı21.12.2014

  Avrupa

  ALMANYA'nın Münih kentinde Trabzon ve Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 8'inci kez düzenlediği geleneksel 'Karadenizliler Gecesi'nde yüzlerce Karadenizli kemençe eşliğinde horon tepti.
 • Casusluk gerilimi - almanya

  Casusluk gerilimi21.12.2014

  Avrupa

  Almanya'nın üç Türkü, Türkiye adına casusluk suçlamasıyla tutuklaması hükümet kanadında tepkilere yol açtı.Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) içişleri sözcüsü Stephan Mayer, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisinin Dışişleri Bakanlığına çağrılmasını talep etti.
 • DİTİB mülteci çocukların yüzünü güdürdü - almanya

  DİTİB mülteci çocukların yüzünü güdürdü21.12.2014

  Avrupa

  Almanya'nın Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'nde (DİTİB) mülteci ailelerin çocukları, hazırladıkları sirk ve tiyatro gösterisi sundular.
 • Engelleri kaldırmak için yola çıktılar - almanya

  Engelleri kaldırmak için yola çıktılar21.12.2014

  Avrupa

  Almanya'nın Köln kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'nde (DİTİB) engellilerin camilerden daha iyi hizmet alabilmesi ve günlük hayatlarında karşılaştıkları engellerin kaldırılması için bir proje başlatıldı.
 • Tekvando turnuvasına yoğun ilgi - almanya

  Tekvando turnuvasına yoğun ilgi21.12.2014

  Avrupa

  Almanya'nın Brühl kentinde Türk akademisyenlerin kurduğu Kahramanlar Spor Okulu'nun düzenlediği tekvando turnuvasına yoğun ilgi oldu.
 • KaDeWe'yi soydular - almanya

  KaDeWe'yi soydular21.12.2014

  Avrupa

  Başkent Berlin'in göbeğinde dünyaca ünlü lüks alışveriş merkezi KaDeWe güpegündüz soyuldu.Bir güvenlik görevlisinin yüzüne göz yaşartıcı gaz sıkan 4 maskeli kişi, değer biçilmez mücevherleri alıp kaçtı.Müşterilerin ruhu bile duymadı.
 • Almanya'daki Türk gençleri artık çifte vatandaş - almanya

  Almanya'daki Türk gençleri artık çifte vatandaş21.12.2014

  Avrupa

  Almanya'da Federal hükümetin hazırladığı gençlere çifte vatandaşlık yolunu açan ve opsiyon modelini kaldıran yasa bugün yürürlüğe girdi.Almanya’da 500 bin genç bugünden itibaren çifte vatandaş olma hakkını elde etti.Artık Türk kökenli gençler iki ülke vatandaşlığı arasında tercih yapmak zorunda kalmayacak.
 • Almanya'dan AB'ye "Rusya'ya yaptırım" uyarısı - almanya

  Almanya'dan AB'ye "Rusya'ya yaptırım" uyarısı21.12.2014

  Avrupa

  Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Rusya'da yaşanan ekonomik krize ilişkin, "Bunun, tamamen kontrolden çıkması bizim çıkarımıza değil” dedi.
 • Hasan Turan'a kim çarptı? - almanya

  Hasan Turan'a kim çarptı?21.12.2014

  Avrupa

  30 Kasım sabahı saat 06.30 sıralarında Dortmund istikametinden Lünen'e doğru yaya yürümekte olan Hasan Turan'a (37) çarpıp bacağının kesilmesine neden olan kişinin henüz kimliği belirlenemedi.Hasan Turan kaza sonrası günlerce yoğun bakımda kalmış, hayati tehlikeyi atlatmasına rağmen bacağı kesilmişti.Dortmund Polisi soruşturmayı sürdürdüğünü açıkladı.
 • Vahap MUNYAR

  Milletime küfredecek kadar aptal mıyım - almanya

  Milletime küfredecek kadar aptal mıyım20.12.2014

  YAZARLAR

  CENGİZ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’le cuma günü Samsun ve Kastamonu Küre’yi kapsayan bakır madeni, zenginleştirme ve işleme tesisleri turu yaptık.
 • Yalçın BAYER

  Almanya cephesi gergin - almanya

  Almanya cephesi gergin20.12.2014

  YAZARLAR

  OSMANLILARDAN beri en fazla içlidışlı olduğumuz, şimdi en büyük ticaret partnerimiz Almanya ile ilişkilerimiz hep inişli-çıkışlı olmuştur.
 • Alman milletvekili Roth: Türkiye'de demokrasi geriliyor - almanya

  Alman milletvekili Roth: Türkiye'de demokrasi geriliyor20.12.2014

  DÜNYA

  Almanya’nın Augsburg kentinde Alman Yeşiller Partisi Milletvekilli ve Parlamento Başkan Yardımcısı Claudia Roth DHA’ya verdiği röportajda, Türkiye’nin siyasi politikasını değerlendirdi ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
 • Çocukları hasta onlar perişan - almanya

  Çocukları hasta onlar perişan20.12.2014

  Ege

  EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’nin önünden geçenler bilir; her daim oralarda bekleyen sakalı uzamış, gözleri uykusuzluktan çökmüş, ellerinde ilaç poşetleriyle bekleyen adamlar vardır.Cama çıkan çocuklarına el sallarlar, hep pencerenin karşısındaki bankta otururlar.Sorduk, “Bekleyecek, zaman geçirecek bir yeriniz yok mu?” diye, “Yatacak yerimiz bile yok” yanıtını aldık.
 • Sırbistan'a gidiyorum - almanya

  Sırbistan'a gidiyorum20.12.2014

  Basketbol

  G.SARAY Koçu Ergin Ataman, Euroleague TOP 16 Turu’nda Kızılyıldız’la eşleşmeleri için, “Bu belki de iki ülke arasında ilişkilerin iyileşmesi için bir fırsat olur.Ben Galatasaray ve Milli Takım’ın antrenörüyüm.Ben profesyonel bir antrenörüm ve takımımla birlikte Sırbistan’a gideceğim” dedi.
 • Çiftçiler Brüksel'i istila etti - almanya

  Çiftçiler Brüksel'i istila etti20.12.2014

  Avrupa

  Belçika, Hollanda, Fransa ve Almanya'dan yaklaşık 2 bin çiftçi, ürün fiyatlarının düşmesi ve AB ile ABD arasında yürütülen serbest ticaret anlaşması (TTIP) müzakerelerini protesto etmek için AB zirvesine ev sahipliği yapan Brüksel'de toplandı.
 • Schalke 04 Huntelaar'ın sözleşmesini yeniledi - almanya

  Schalke 04 Huntelaar'ın sözleşmesini yeniledi20.12.2014

  Futbol

  Schalke 04'ün, Hollandalı oyuncu Klaas-Jan Huntelaar'ın sözleşmesini 2017 yılına kadar uzattığı bildirildi.
 • Amatör takımdan Real Madrid'e büyük tehdit - almanya

  Amatör takımdan Real Madrid'e büyük tehdit20.12.2014

  Futbol

  Almanya'da amatör lig takımı Greifswalder SV, Toni Kroos'un yetiştirme parasını ödemeyen Real Madrid'e rest çekti.İspanyol devinden 60 bin Euro isteyen kulüp yöneticileri, "Paramızı vermezseniz FIFA'ya gideriz" diye tehdit etti.
 • Yürürken baldır ağrısına dikkat - almanya

  Yürürken baldır ağrısına dikkat20.12.2014

  Sağlık

  Türkiye'de damar sertliği görülme sıklığının, 55 yaş üzerinde yüzde 20, 70 yaş üzerinde yüzde 30 olduğu, bunun Avrupa ülkeleri içinde en yüksek oran olarak kabul edildiği bildirildi.
 • KRV Uyum Meclisi yeni yönetimini seçti - almanya

  KRV Uyum Meclisi yeni yönetimini seçti20.12.2014

  Avrupa

  Almanya’nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’da (KRV) 102 kent uyum meclisinin çatı kuruluşu olan KRV Eyalet Uyum Meclisi yeni yönetimini seçti.
 • Almanya ve Macaristan dışişleri bakanları, Ukrayna'da - almanya

  Almanya ve Macaristan dışişleri bakanları, Ukrayna'da20.12.2014

  Avrupa

  Almanya ve Macaristan dışişleri bakanları temaslarda bulunmak amacıyla Ukrayna'ya geldi.
 • 700 Bin Pulu Torunlarına Bırakacak - almanya

  700 Bin Pulu Torunlarına Bırakacak20.12.2014

  Avrupa

  ANTALYA’da yaşamını sürdüren ve 40 yıldır pul koleksiyonu yapan 75 yaşındaki Nihat Öztekin, değeri milyon dolarları bulan pullarını 2 torununa bırakacak.
 • Atilla Kılıç’ın Katiline Ömürboyu Hapis - almanya

  Atilla Kılıç’ın Katiline Ömürboyu Hapis20.12.2014

  Avrupa

  Almanya'nın Darmstadt kentinde Sol Partili ve halkevi kurucularından Attila Kılıç'ı öldüren Ferdi K.ömür boyu hapse mahkum oldu.
 • Irak'ta kadın sünneti vakası - almanya

  Irak'ta kadın sünneti vakası20.12.2014

  Avrupa

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), kadın sünnetinin yüzde 60 civarında olduğu öne sürüldü.
 • Genç gurbetçi ayrılmaya sıcak bakıyor - almanya

  Genç gurbetçi ayrılmaya sıcak bakıyor20.12.2014

  Avrupa

  Hakan Çalhanoğlu ile birlikte Leverkusen forması giyen genç oyuncu Levin Öztunalı, Ocak ayında kiralık olarak takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor.
 • 37 milyon Alman mobil internet kullanıyor - almanya

  37 milyon Alman mobil internet kullanıyor20.12.2014

  Avrupa

  Federal İstatistik Dairesi’nin yayınladığı rapora göre Almanya’da 10 yaş üzeri 37 milyon kişi mobil internet kullanıyor.
 • Alman çift cinayetinin sanıkları birbirlerini suçladı - almanya

  Alman çift cinayetinin sanıkları birbirlerini suçladı20.12.2014

  Avrupa

  ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde geçen Ağustos ayında Alman çift 65 yaşındaki Peter Horvath ve 50 yaşındaki Kerstin Horvath’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu yargılanan sanıklar Tarkan Cengiz ve Murat Çetin, ilk duruşmada suçu birbirlerinin üzerine attı.
 • Sahte ehliyet kullanıyormuş! - almanya

  Sahte ehliyet kullanıyormuş!20.12.2014

  Avrupa

  Marko Reus skandalı daha da büyüyor! Dortmund'lu yıldızın "Ehliyet sahibi olmadan araba kullanmak" suçundan 540.000 Euro para cezasına çarptırılması gündemdeki yerini korurken olayın aslında çok daha büyük bir suçu barındırdığı ortaya çıktı.Reus, sahte ehliyet kullanıyormuş!
 • Taha AKYOL

  Siyasetin sınırı - almanya

  Siyasetin sınırı20.12.2014

  YAZARLAR

  NOBEL adayı değerli iktisatçı Daron Acemoğlu hakkında yazacağım fakat önce güncel bir soruşturmaya değinmeliyim.
 • Yalçın BAYER

  Adalete ne mi oldu? - almanya

  Adalete ne mi oldu?20.12.2014

  YAZARLAR

  DEDESİ torununa yaşadıklarından kesitler anlatmaktadır:
 • Bob Geldof: Türkiye iyi tanınmıyor - almanya

  Bob Geldof: Türkiye iyi tanınmıyor19.12.2014

  EKONOMİ

  Dünyaca ünlü sanatçı ve aktivist Bob Geldof, Türkiye’nin dışarıda marka olması için hükümet tarafından desteklenmesi gerektiğini belirterek, “ Marka yaratmaktan bahsediyorsunuz.Ancak Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü kazanan ‘Kış Uykusu’ filminin hükümet tarafından neden desteklenmediğini anlayamıyorum” dedi.
 • Yatırımını dondurdu - almanya

  Yatırımını dondurdu19.12.2014

  Ege

  ABD ile Avrupa Birliği arasında müzakereleri devam eden Transatlantik Ticaret ve Yatırım Anlaşması’nın (TTIP) Türk ekonomisine olası etkileri tartışılırken, Almanya merkezli endüstriyel otomasyon sistemleri üreticisi Becker’in Türkiye CEO’su Volkan Kebir, Türkiye’nin Gümrük Birliği anlaşmasını dondurma yönündeki söylemlerinin, yabancı yatırımcıları tedirgin ettiğini söyledi.
 • Paris'te Bergama rüzgarı - almanya

  Paris'te Bergama rüzgarı19.12.2014

  Ege

  UNESCO Dünya Mirası listesine giren İzmir'in Bergama ilçesi, Fransa'nın başkenti Paris'te tanıtıldı.
 • Bodrum'a RES kuracak şirket iddiaları yalanladı - almanya

  Bodrum'a RES kuracak şirket iddiaları yalanladı19.12.2014

  Ege

  BODRUM’da kurulması planlanan Akyar Rüzgar Enerji Santrali ile Geriş Rüzgar Enerji Santrali’nin doğal ve arkeolojik SİT alanlarına zarar vereceğine yönelik tepkiler sürüyor.
 • Fakirlik artıyor - almanya

  Fakirlik artıyor19.12.2014

  Avrupa

  Almanya dünyanın en gelişmiş sanayi ülkelerinden biridir.Almanya zengin bir ülkedir.
 • Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka aynı grupta - almanya

  Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka aynı grupta19.12.2014

  Basketbol

  ULEB Avrupa Kupası'nda 2.tur eşleşmeleri belli oldu.M Grubu'nda birlikte yer alan Beşiktaş İntegral Forex ile Pınar Karşıyaka; Neptunas ve Paris Levallois'le eşleşti.Banvit ise H Grubu'nda Dinamo Sassari, Gran Canaria ve Buducnost ile üst tur için mücadele edecek
içinde

Almanya


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz