Aramanız :
Aradığınız kelime : "

alkol_yasaklari

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

111  adet haber bulundu.


 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  300 kişi arasından İncir Reçeli’ne seçildi - alkol_yasaklari
  300 kişi arasından İncir Reçeli’ne seçildi03.11.2014
  YazarlarYolu uzun süre aşka düşmemiş bir adama denk gelirse yüreğiniz, çalkalayın, zira dibine çökmüş olabilir seven yanları.”
 • Sahiller boşaldı - alkol_yasaklari
  Sahiller boşaldı11.08.2014
  EgeMUĞLA’nın turizm cenneti Bodrum’da vatandaşlar, oy vermek için sabah saatlerinden itibaren sandığa koştu.Tıka basa dolu görüntüleriyle hafızalarda yer eden Gümbet, Ortakent - Yahşi ve Akyarlar gibi dünyaca ünlü plajlar boş görüntüsüyle dikkat çekti.
 • ‘AVM’ye alkol yasağı olmaz’ - alkol_yasaklari
  ‘AVM’ye alkol yasağı olmaz’21.06.2014
  EkonomiGÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı’nın, Başbakanlığa gönderdiği Perakende Yasa Taslağı’nda yer alan, “AVM’lere ibadethane şartı”, alkol yasağının genişleyeceği tartışmalarına neden oldu.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Erkeği yakan 15 hata - alkol_yasaklari
  Erkeği yakan 15 hata09.06.2014
  Yazarlar‘Erkeklerin neden daha kısa ömürlü’ oldukları konusunda ilk yazıyı on yıl kadar önce yazdım ama sizden gelen sorular o kadar fazla oldu ki konuyu bir kez daha gündeme getirmek istedim.Nedeni şu.
 • İşte Türkiye'deki en son alkol yasakları - alkol_yasaklari
  İşte Türkiye'deki en son alkol yasakları02.06.2014
  AvrupaAlkol yasaklarını içeren kanunun bir maddesi daha 10 gün sonra yürürlüğe giriyor.Market, büfe, bakkal, lokanta gibi alkol satılan yerlerin, iç ve dış mekanlarında bulunan ve içki reklamı olan tabelalar kaldırılacak.
 • Vahap MUNYAR

  700 bin şişe şarap üretiyor yüzde 80’i 70 ülkede satılıyor - alkol_yasaklari
  700 bin şişe şarap üretiyor yüzde 80’i 70 ülkede satılıyor27.04.2014
  YazarlarADCO Gıda’nın ortağı Figen Adıgüzel Mays ve Four Seasons Hotel Halkla İlişkiler Müdürü Sibel Benli’nin davetlisi küçük bir grup, İtalyan şarap üreticisi Gaja Ailesi’nin 5’inci kuşak temsilcisi Gaia Gaja’nın sunumuna odaklandı:
 • Yasak sonrası ilk fabrika kapanıyor - alkol_yasaklari
  Yasak sonrası ilk fabrika kapanıyor03.04.2014
  EkonomiANADOLU Efes Rusya’dan sonra Türkiye’de Lüleburgaz fabrikasında üretimi durdurdu.Rusya ve Türkiye’de hükümetlerin alkol tüketimini sınırlamaya yönelik düzenlemeleri nedeniyle pazar kaybına uğrayan Anadolu Efes fabrikadaki faaliyeti diğer fabrikalarına kaydıracak.
 • İçkide ‘satış ihlaline’ 152 bin TL ceza - alkol_yasaklari
  İçkide ‘satış ihlaline’ 152 bin TL ceza14.01.2014
  Ekonomi2014 yılının girilmesiyle içki yasakları için uygulanan cezalar da güncellendi.Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) yasadaki cezaları, yeniden değerleme oranı dikkate alınarak yeniden belirledi.
 • Alkol satışlarındaki düşüş notu tehdit ediyor - alkol_yasaklari
  Alkol satışlarındaki düşüş notu tehdit ediyor25.11.2013
  EkonomiTürkiye ve Rusya'da alkol satışına getirilen sınırlamalar ve yeni düzenlemeler Anadolu Efes'in performansını olumsuz etkiliyor.Efes'in Türkiye'deki satışları yüzde 12.2 düşerken, Rusya'daki satışlar da yüzde 10 azaldı.Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's de bu gelişmeler üzerine şirketin BAA3 olan kredi notunu değiştirmedi ancak not görünümünü negatife çevirdi.Eğer gelişmeler böyle devam ederse şirketin kredi notu da düşebilir.
 • Ekmek arası bira servisi - alkol_yasaklari
  Ekmek arası bira servisi12.09.2013
  GündemTartışmalara yol açan yol açan ‘içki yasakları’ tüm Türkiye’de olduğu gibi turizmin başkenti Antalya’da da başladı.Yasanın etkilediği yaklaşık 20 bin esnaf saat 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında alkollü içecek satışını durdururken, özellikle Muratpaşa ve Konyaaltı İlçesi’ndeki uyanık esnaf, yasağı evlere servis hizmeti ile delmeyi başardı.
 • Erdal SAĞLAM

  Kaçağa her yıl bir Yavuz - alkol_yasaklari
  Kaçağa her yıl bir Yavuz09.09.2013
  YazarlarGeçtiğimiz hafta kaçak sigara işleyişini görmek için birkaç saatliğine Sarp sınır kapısından Batum’a gidip geldim.
 • Bakan Eker: Adli olay azalır, turist sayısı artar - alkol_yasaklari
  Bakan Eker: Adli olay azalır, turist sayısı artar03.09.2013
  EkonomiTartışmalara yol açan ‘İçki yasakları’ 9 Eylül günü başlıyor.Gece saat 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında parakende olarak alkollü içki satılamayacak.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Müslüman niye kardeş olamıyor - alkol_yasaklari
  Müslüman niye kardeş olamıyor05.07.2013
  YazarlarKendilerine “Müslüman Kardeşler.” diyor.
 • Sabanur Kıraç

  Aşk yasakları sever - alkol_yasaklari
  Aşk yasakları sever19.06.2013
  PasajYasaklar her daim gündemimizdeydi.Doğduğumuz günden beri birileri bir şeyleri yasaklamaya çalışıyordu bize.Bazen ailemizden bazen sevgilimizden bazen de patronumuzdan geliyordu yasaklar.Şimdi hiçbirine gerek kalmadı.Çünkü devlet baba inisiyatifi eline aldı ve herkes adına baş yasaklayıcı olmaya karar verdi.
 • 9 Eylül’de gece alkol satışı yasak - alkol_yasaklari
  9 Eylül’de gece alkol satışı yasak11.06.2013
  EkonomiCumhurbaşkanı Abdullah Gül, alkol kullanımına kısıtlamalar getiren torba yasayı dün akşam, Anayasa ile kendisine tanınan 15 günlük inceleme süresinin dolmasına bir gün kala onayladı.
 • Alkol yasası için nefesler tutuldu, gözler Cumhurbaşkanı'nda - alkol_yasaklari
  Alkol yasası için nefesler tutuldu, gözler Cumhurbaşkanı'nda10.06.2013
  EkonomiNefesler tutuldu, gözler Köşk’e çevrildi.Saat 22.00’den sonra bakkal, büfe ve marketlerde alkol satışını yasaklayan düzenleme Cumhurbaşkanı tarafından onaylanacak mı yoksa veto mu edilecek? “Yasak değil düzenleme” sözlerinin üzerinden 5 gün geçtikten sonra “Anayasal sorun görürsem gereğini yaparım” diyen Cumhurbaşkanı Gül, alkol satışını düzenleyen yasayı onaylayacak mı yoksa yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade mi edecek? 15 günlük inceleme süresi yarın dolacak olan Gül’ün ne yapacağı merak ediliyor.
 • Şarapta turistik kaygı - alkol_yasaklari
  Şarapta turistik kaygı03.06.2013
  EgeAlkollü içeceklere sınırlama getiren düzenlemeler iç piyasada üretiminin yüzde 70’ini turizm sektörüne sunan Egeli şarap üreticilerinde endişe yarattı.
 • Buyurun tezgâh altına - alkol_yasaklari
  Buyurun tezgâh altına02.06.2013
  PazarSokağa çıktık ve içki düzenlemelerini Beşiktaş, Taksim ve Kadıköy’deki tekel bayiileri, bar ve restorant işletmecileri ve mekanların gediklileriyle konuştuk.
 • Bahar AKINCI

  Direnişin ustasıyız, biber gazının hastasıyız! - alkol_yasaklari
  Direnişin ustasıyız, biber gazının hastasıyız!01.06.2013
  Yazarlar
 • Yalçın DOĞAN

  Piemonte nebbion’a ceza - alkol_yasaklari
  Piemonte nebbion’a ceza01.06.2013
  YazarlarİTALYA’nın en lezzetli üzümleri burada yetişiyor, Piemonte’de.Orada yetişen üzüm türlerinden biri de, piemonte nebbion.
 • 'Mahkemenin gezi kararında soru işaretleri var' - alkol_yasaklari
  'Mahkemenin gezi kararında soru işaretleri var'01.06.2013
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti'nin Yıldız Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen 59'uncu Genel Kurul Toplantısı'na katıldı.Erdoğan CHP'nin Kadıköy'de bugün yapılacak mitingi iptal etmesi ile ilgili olarak "Beşiktaş'ta toplanma kararı verdiler.Taksim'e yürüyeceklermiş' dediler.Bırakın yürüsünler dedim" dedi.
 • Melis ALPHAN

  Millet çareyi boğma rakıda bulacak - alkol_yasaklari
  Millet çareyi boğma rakıda bulacak30.05.2013
  YazarlarOlur ya.Gecenin bir vakti canınız çekti.
 • Alkol yasağı Facebook ile Mursi'yi sevindirmiştir - alkol_yasaklari
  Alkol yasağı Facebook ile Mursi'yi sevindirmiştir28.05.2013
  PlanetMısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in ortak noktası ne olabilir? Cevap şu: Son günlerde Türkiye’yi izliyorlarsa, ikisi de çok sevinmiştir.Cumhurbaşkanı Gül alkol kısıtlamalarını veto ederse, Türkiye'nin imajından daha fazlasını kurtarabilir.
 • Yeni alkol yasası Efe'yi bozmadı - alkol_yasaklari
  Yeni alkol yasası Efe'yi bozmadı28.05.2013
  EkonomiMeclis'ten alkollü içeceklerin satışına yönelik gelen kısıtlamalar Türkiye'nin önemli alkollü içecek firmaları arasında yer alan Efe Alkollü İçecekler'i rahatsız etmedi.Mey İçki'nin sahibi Diaego'nun 'hayal kırıklığı yaşıyoruz' açıklamasının tersine Efe İçecek yetkilileri yeni durumun kendilerini olumsuz etkilemeyeceğini savundu.
 • Rusya’da votka iktidar deviriyor! - alkol_yasaklari
  Rusya’da votka iktidar deviriyor!28.05.2013
  PlanetBBC TÜRKÇE - Son günlerde Türkiye’de çok konuşulan alkol yasakları, Rusya’da yüzyıllardır tartışılan, devletle vatandaşı hep karşı karşıya getiren, hatta iktidarları deviren bir konu.
 • Yalçın DOĞAN

  58’in öteki yarısı - alkol_yasaklari
  58’in öteki yarısı28.05.2013
  YazarlarYerden göğe kadar haklı Başbakan Erdoğan.Yerden göğe kadar anayasal görevini yerine getiriyor.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Erdoğan’ın paramiliter rejim muhafızları - alkol_yasaklari
  Erdoğan’ın paramiliter rejim muhafızları27.05.2013
  YazarlarBireysel özgürlüklerin, toplumun saadeti ve refahını sağlamak gerekçesiyle devlet eliyle ortadan kaldırıldığı ya da sınırlandığı rejimlere totaliter rejimler deniliyor.
 • Taha AKYOL

  Men- i Müskirat - alkol_yasaklari
  Men- i Müskirat27.05.2013
  Yazarlarİçki yasağı konusunda bütün tarihimizdeki tek kanun, TBMM’nin çıkardığı Men-i Müskirat, yani sarhoşluk veren içkilerin yasaklanmasıdır.
 • Haftanın suyunu çıkardık! - alkol_yasaklari
  Haftanın suyunu çıkardık!26.05.2013
  PazarTüm bu yasaklar üç şişe bira için mi? Memleketin en meşhur zenci bebeğini nasıl bir gelecek bekliyor? Bir gündem değiştirme unsuru olarak Bülent Ersoy kostümleri ve Reyhanlı’nın asıl yüzü.
 • 2 milyar lira kayıp - alkol_yasaklari
  2 milyar lira kayıp25.05.2013
  EkonomiAlkollü içki yasağıyla ilgili düzenleme Türkiye çapında 185 bin Tekel bayisini de yakından ilgilendiriyor.
 • Alkolde şok yasaklar - alkol_yasaklari
  Alkolde şok yasaklar24.05.2013
  EkonomiAK Parti’nin son dakika önergeleriyle alkole yeni sürpriz yasaklar geldi.Gece 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında alkol satışı yapılamayacak.Önergede herhangi bir kayıt yer almadığı için gece parakende alkol satışına ilişkin yasak, turizm bölgelerini de kapsayacak.
 • Alkolmetreyi üflemeyene çok ağır ceza - alkol_yasaklari
  Alkolmetreyi üflemeyene çok ağır ceza24.05.2013
  EkonomiDün gece Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen alkol yasakları ile ilgili tasarıda, 'alkolmetreyi üflemeyene 2 bin lira ceza' ve 1 promilin üzerine hapis cezası' gibi sürücüleri ilgilendiren çok önemli maddeler bulunuyor.
 • Esnafın içki satışı isyanı - alkol_yasaklari
  Esnafın içki satışı isyanı24.05.2013
  EkonomiMeclis'ten geçen alkol yasakları ile esnafın saat 22.00'den sonra içki satışının yasaklanması esnaf temsilcilerinin tepkisine neden oldu.
 • Büfede yasak meyhanede serbest - alkol_yasaklari
  Büfede yasak meyhanede serbest24.05.2013
  EkonomiSAĞLIK Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu, mecliste kabul edilen yeni alkol yasasının sadece büfeler gibi satış merkezleri için geçerli olduğunu söyleyerek, "Akşam saat 22.00 ile sabah 06.00 arasında alkol satışı büfelerden, satış merkezlerinden yapılamayacak, ama alkol tüketimi yani meyhane gibi yerler için bu söz konusu değil.Otobanlarda, benzin istasyonlarında da alkol satışı olmayacak" dedi.
 • İçki fiyatları ikiye katlanacak - alkol_yasaklari
  İçki fiyatları ikiye katlanacak24.05.2013
  EkonomiAk Parti’nin teklifiyle gelen ve dün gece muhalefetin tüm itirazlarına rağmen Genel Kurul’da kabul edilen yasanın 22.00'den sonra bakkal, büfe gibi yerlerde kapalı içki satışını yasaklayan düzenlemenin, alkolün satışını karaborsaya düşürüp, fiyatları ikiye katlayacağı ileri sürüldü.
 • Nihat Doğan'dan içki yasasına tepki - alkol_yasaklari
  Nihat Doğan'dan içki yasasına tepki24.05.2013
  GündemŞarkıcı Nihat Doğan, dün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen içki satışıyla ilgili düzenlemelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 • Diaego'nun 2 milyar dolarlık hayal kırıklığı - alkol_yasaklari
  Diaego'nun 2 milyar dolarlık hayal kırıklığı24.05.2013
  EkonomiMey İçki'yi 2011 yılında 2.1 milyar dolara alarak Türkiye pazarına giren İngiliz içki devi Diaego hayal kırıklığı yaşıyor.
 • Diaego'dan Türkiye açıklaması - alkol_yasaklari
  Diaego'dan Türkiye açıklaması23.05.2013
  EkonomiTürkiye'de son dönemde gündemden düşmeyen içki yasakları ile ilgili olarak Mey İçki'nin sahibi İngiliz alkollü içecek devi Diaego'dan bir açıklama geldi.Açıklamada, 2011 yılında yabancı yatırımları teşvik eden bir ülkeye yatırım yaptıklarına dikkat çeken Diaego yetkilileri, halen hükümetle bir görüşme imkanı aradıklarını vurguladı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Rüşvetçi ile buluşan bakan kimdi? - alkol_yasaklari
  Rüşvetçi ile buluşan bakan kimdi?22.05.2013
  YazarlarBU olay Türkiye’nin gündemine girdiğinde 2008 yılının ağustos ayındaydık.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Türkler ter kokar mı? - alkol_yasaklari
  Türkler ter kokar mı?16.05.2013
  YazarlarEvet kokar!
 • Alkol yasağı yönetmelikten çıkıp yasaya giriyor - alkol_yasaklari
  Alkol yasağı yönetmelikten çıkıp yasaya giriyor15.05.2013
  EkonomiAlkol satışına ilişkin düzenlemenin ana kaynağı olan yasa 4250 sayılı ispirto ve ispirtolu içecekler inhisarı kanunu belirliyor.
 • Mesude ERŞAN

  Güzel de koksa, tatlı da koksa sigara öldürür - alkol_yasaklari
  Güzel de koksa, tatlı da koksa sigara öldürür11.05.2013
  YazarlarSigaraya katılan maddeler sadık bağımlılar yaratıyor.Sigara sanayii, dumanı çocukların bile zorlanmadan içebileceği kıvama getirdi
 • Mesude ERŞAN

  Kaçamaklı diyet - alkol_yasaklari
  Kaçamaklı diyet28.04.2013
  YazarlarTamam diyetin kuralları ve bazı yasakları var.Ama hangimizin diyet yaparken kaçamakları yok ki? Aslına bakarsanız çok sevdiğiniz ve vazgeçemediğiniz çikolata, ekmek, makarna, alkol gibi kaçamaklarını iyi yöneterek, kilo bile vermek mümkün.Yeter ki abartmayın!
 • 21 yıl sonra yeniden Tunç Okan - alkol_yasaklari
  21 yıl sonra yeniden Tunç Okan17.02.2013
  Keyif_Tunç Okan’ı 1965’te oynadığı ilk başrol sayesinde tanıdık.Birçok film projesinde yer aldı.Sonra aniden yurtdışına yerleşme kararı verdi.Bu aşamada yönetmen olarak ‘Otobüs’ ve ‘Fikrimin İnce Gülü’ gibi unutulmaz filmlere imza attı.Şimdi 21 yıl sonra mart ayında vizyona girecek ‘Umut Üzümleri’ filmiyle geri dönüyor.Fransa’da yaşayan Okan, geçen zamanı ve yeni işini ilk kez anlattı.
 • THY’de pilotlara ‘Uçuş’ yasağı - alkol_yasaklari
  THY’de pilotlara ‘Uçuş’ yasağı25.01.2013
  EkonomiUçak ve pilotlar yıllardır fimlerin vazgeçilmez konuları arasında yer alıyor.Kimi zaman uçak kaçırma sahneleri kimi zaman kabinde yaşanan olaylar üzerine kurgulananan filmlerin sonuncusu Danzel Washington’un son filmi Flight (Uçuş) oldu.
 • Alkol-sigara out cep-internet in - alkol_yasaklari
  Alkol-sigara out cep-internet in27.11.2012
  Ekonomiİlk röportajını Hürriyet gazetesine veren Yeşilay’ın yeni başkanı İhsan Karaman, artık derneğin vizyonunun tamamen değişeceğini belirtti.Karaman, “Yaşadığımız çağda zararlı alışkanlık ve bağımlılıklar da çeşitlendi.Biz de sigara ve alkolün yanı sıra artık internet, cep telefonu ve TV gibi başka bağımlılıklara karşı da mücadele edeceğiz” dedi.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Kısa ve acısız - alkol_yasaklari
  Kısa ve acısız28.04.2012
  Yazarlar2012’de Arap Dünyası Kültür Başkenti (Manama) seçilen Bahreyn’in Kültür Bakanı önceki gün canlı yayın konuğumdu.
 • Finlandiya'da yüzde 3.5 yasağı gündemde - alkol_yasaklari
  Finlandiya'da yüzde 3.5 yasağı gündemde08.09.2011
  PlanetFinlandiyalı araştırmacılar, alkolle bağlantılı ölümleri azaltmak için alkol oranı 3.5'ten yüksek içkilerin satışının yasaklanmasını önerdi.
 • Yakalanan kaçak sigara 4 kat arttı, satış Facebook’a girdi - alkol_yasaklari
  Yakalanan kaçak sigara 4 kat arttı, satış Facebook’a girdi25.07.2011
  EkonomiTürkiye’de sigara yasakları iki yılı geride bırakırken, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) tüketimin yüzde 15 düşerek 2010’da 93 milyar 355 milyon adete gerilediğini açıkladı.Fakat 2010’da yakalanan kaçak sigara, 2009’daki rakamın 4 kat üzerine çıktı.Sokak tezgahlarının yanı sıra Facebook’ta bile kaçak sigara satılıyor.
 • Kimlikle içki alma dönemi - alkol_yasaklari
  Kimlikle içki alma dönemi06.07.2011
  EkonomiTütün Mamülleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna ilişkin Yönetmelik, 7 Temmuz itibariyle resmen yürürlüğe giriyor.Buna göre iş yerlerinde, alkollü içki ve tütün mamülleri 18 yaşından küçüklere satılamayacak.Satıcı, yaş konusunda tereddüde düşmesi halinde tüketiciden kimlik belgesi isteyecek.