Ali Fuat Yılmazer


 • Mehmet Y. YILMAZ

  Ben buralarda yokken neler olmuş - ali fuat yılmazer

  Ben buralarda yokken neler olmuş20.12.2014

  YAZARLAR

  10 gün süren bir Avustralya yolculuğundan sonra döndüm ve mesleki deformasyon gereği eski gazeteleri şöyle bir elden geçirdim.
 • Örgütten 4 tutuklama - ali fuat yılmazer

  Örgütten 4 tutuklama20.12.2014

  GÜNDEM

  14 Aralık Operasyonu kapsamında 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ‘örgüt yöneticisi’ suçlamasıyla, emniyet müdürleri Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı ve emniyet amiri Mustafa Kılıçaslan da örgüte üye oldukları iddiasıyla tutuklandı.Kararda Fethullah Gülen için ‘şüpheli’ denilirken, 7 kişiyle birlikte, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı da yurtdışına çıkış yasağıyla serbest kaldı.
 • 14 Aralık operasyonu onun şikayetiyle başlamış - ali fuat yılmazer

  14 Aralık operasyonu onun şikayetiyle başlamış15.12.2014

  GÜNDEM

  14 Aralık operasyonu çerçevesinde, 37 kişi hakkındaki soruşturmanın, daha önce terör örgütü üyeliği suçundan açılan bir davada tutuklu yargılanan dönemin Tahşiye Yayınevi'nin sahibi Mehmet Nuri Turan'ın şikayeti üzerine başlatıldığı öğrenildi.
 • Celalettin Cerrah Hrant Dink cinayetiyle ilgili ifade verdi - ali fuat yılmazer

  Celalettin Cerrah Hrant Dink cinayetiyle ilgili ifade verdi15.12.2014

  GÜNDEM

  Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin ihmali olduğu iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Eski Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah "şüpheli" sıfatıyla adliyede ifade verdi.
 • Samast , Dink cinayetinde polisi işaret etti - ali fuat yılmazer

  Samast , Dink cinayetinde polisi işaret etti10.12.2014

  GÜNDEM

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i öldürdüğü gerekçesiyle aldığı 22,5 yıl hapis cezası onanan Ogün Samast, Dink cinayeti soruşturması kapsamında tanık olarak verdiği ifadesinde cinayetin dönemin İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek tarafından bilindiğini öne sürdü.Korkusunu yenerek ifade vermeye karar verdiğini belirten Samast 7 sayfalık ifadesinde "Ben Yasin'e ‘olay nasıl olacak?’dedim.Yasin de bana ‘direkt olarak vuracaksın bu şekilde imzamız olacak.Otobüsten Trabzon'a dönerken Samsun'dan seni alacaklar.Eğer burada alınırsan Ramazan müdür açığa çıkar' dedi” diye konuştu.Dink cinayi sanıklarından Yasin Hayal’in kendisine anlattıklarından her şeyin polis tarafından ayarlandığını iddia etti
 • Dink soruşturmasında Ergun Güngör ifade verdi - ali fuat yılmazer

  Dink soruşturmasında Ergun Güngör ifade verdi09.12.2014

  GÜNDEM

  Hrant Dink suikasti soruşturması kapsamında İstanbul eski Vali Yardımcısı Ergun Güngör "şüpheli" sıfatıyla 2.5 saat ifade verdi.
 • Ogün Samast müdürlerin ismini verdi - ali fuat yılmazer

  Ogün Samast müdürlerin ismini verdi05.12.2014

  GÜNDEM

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de öldürdüğü ve ruhsatsız silah kullandığı gerekçesiyle aldığı 22 yıl 10 ay hapis cezası onanan Ogün Samast, suikasta ilişkin 7 yıldır devam eden soruşturma kapsamında 2’nci kez ‘tanık’ olarak dinlendi.Samast'ın ifadesinde üçüncü bir kişinin daha adını verdiği ve bu ismin bugüne kadar yürütülen soruşturma veya davada hiçbir şekilde gündeme gelmediğini söylediği öğrenildi.
 • İlişkileri normal değil - ali fuat yılmazer

  İlişkileri normal değil05.12.2014

  GÜNDEM

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında ‘şüpheli’ olarak ifadeye çağrılan dönemin İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, “O dönemde asli sorumluluğu olanlar bile olayı çözmek için benim kadar uğraşmadılar.Burada büyük bir ihmal var.Erhan Tuncel’in (Suikatın planlayıcılarından) bu olayla ilgili Engin Dinç’e (dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürü) yazdığı mektuba atıf yapmak istiyorum.Bu normal bir istihbaratçı ve yardımcı istihbarat elemanı ilişkisi olamaz” dedi.
 • Hrant Dink cinayeti davasında yeni isim - ali fuat yılmazer

  Hrant Dink cinayeti davasında yeni isim05.12.2014

  GÜNDEM

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen soruşturma kapsamında "tanık" olarak ifadesine başvurulan Hrant Dink cinayetinin faili Ogün Samast'ın, cinayetle ilgili ilk kez, bugüne kadar ismi geçmeyen üçüncü bir kişiden bahsettiği öğrenildi.
 • Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink'in fişini açıkladı - ali fuat yılmazer

  Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink'in fişini açıkladı05.12.2014

  GÜNDEM

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada şüpheli sıfatıyla dün ifade veren İstanbul İstihbarat eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in ifadesinde, "İstihbarat Daire Başkanlığı arşivinde Hrant Dink ile ilgili açılmış dosya vardır.Benim hatırladığım kadarı ile başlangıçta Hrant Dink hakkında sol faaliyetlerinden dolayı bir fiş vardı" dediği öğrenildi.
 • Samast, Dink cinayetinde tanık olarak dinlendi - ali fuat yılmazer

  Samast, Dink cinayetinde tanık olarak dinlendi05.12.2014

  GÜNDEM

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katili Ogün Samast, Türkiye'yi sarsan cinayete ilişkin soruşturmada "tanık" olarak ifadesi alınmak üzere adliyeye getirildi.
 • 10.Ağır Ceza’yı şikâyet etti - ali fuat yılmazer

  10.Ağır Ceza’yı şikâyet etti05.12.2014

  GÜNDEM

  Balyoz davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra yeniden yargılanan emekli Orgeneral Ergin Saygun, Balyoz’da kumpas iddialarına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Gökalp Kökçü’ye müşteki olarak ifade verdi.
 • Ali Fuat Yılmazer: Evet dinledik - ali fuat yılmazer

  Ali Fuat Yılmazer: Evet dinledik05.12.2014

  GÜNDEM

  Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hürriyet’in manşetindeki ‘Dinlenen VIP isimler’ haberiyle ilgili açıklama yaptı ve kod isimlerle yapılan o dinlemelerin kanuna uygun olduğunu söyledi.
 • Ali Fuat Yılmazer: Evet dinledik - ali fuat yılmazer

  Ali Fuat Yılmazer: Evet dinledik04.12.2014

  GÜNDEM

  Polislere yönelik operasyon kapsamında tutuklanan eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hürriyet'in dün manşetten verdiği 'Dinlenen VIP isimler' başlığıyla çıkan ve ünlü isimlerin dinlendiği haberiyle ilgili açıklama yaptı.Yılmazer, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklama dinlemeleri kabul etti.
 • Ali Fuat Yılmazer ifade veriyor - ali fuat yılmazer

  Ali Fuat Yılmazer ifade veriyor04.12.2014

  GÜNDEM

  22 Temmuz Operasyonu kapsamında “Yasadışı dinleme" yaptığı gerekçesi ile tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink soruşturması kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifade vermek üzere adliyeye getirildi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Kitap yüklü merkep’ ve ‘eşeği saldım çayıra’! - ali fuat yılmazer

  ‘Kitap yüklü merkep’ ve ‘eşeği saldım çayıra’!03.12.2014

  YAZARLAR

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, eğitim şûrasındaki konuşmasında sözü döndürüp dolaştırıp Anayasa Mahkemesi’nin önünde bekleyen “Seçim barajı hak ihlali midir, değil midir” konusuna getirdi.
 • VIP kulak - ali fuat yılmazer

  VIP kulak02.12.2014

  GÜNDEM

  2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle’ dinlendiği belirlendi.Hürriyet Gazetesi’nin santral numaralarından Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı dinlenmiş.Listede işadamları Ferit Şahenk’ten, Ali Koç ve Mehmet Emin Karamehmet’e, eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı’dan, Hüseyin Kıvrıkoğlu’na, gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz’dan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Can Dündar’a kadar çok sayıda isim var.
 • DİNK şüphelisi olarak ifade çağrısı - ali fuat yılmazer

  DİNK şüphelisi olarak ifade çağrısı28.11.2014

  GÜNDEM

  22 Temmuz Operasyonu kapsamında ‘yasadışı dinleme’ yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, 7 yıldır devam eden Hrant Dink soruşturması kapsamında ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeye çağrıldı.
 • Hrant Dink soruşturmasında yeni gelişme - ali fuat yılmazer

  Hrant Dink soruşturmasında yeni gelişme28.11.2014

  GÜNDEM

  22 Temmuz Operasyonu kapsamında “Yasadışı dinleme" yaptığı gerekçesi ile tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink soruşturması kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldı.
 • 'Bu nöbetçi hâkim dinleme kararı vermez' - ali fuat yılmazer

  'Bu nöbetçi hâkim dinleme kararı vermez'15.11.2014

  GÜNDEM

  Tekirdağ ve Edirne İstihbarat Şube Müdürlükleri’ndeki yasadışı dinlemeleri araştıran müfettişlerin, yasadışı dinlemeye delil oluşturacak kritik bir belgeye ulaştığı ortaya çıktı.İstanbul İstihbarat Şube’den Marmara Bölgesi’ndeki illerin emniyet müdürlüklerine gönderildiği saptanan belgede, dinleme izni vermeyecek mahkeme konusunda uyarı yapılarak, izni verecek mahkeme işaret ediliyor.Dinleme taleplerinin içinin doldurulmasının önemine vurgu yapılıyor.İstihbaratçı bir polis, belgenin okunduktan sonra imha edildiğini ifadesinde itiraf etti.
 • Polise uyarı yazısı: Bu nöbetçi hakim dinleme kararı vermez - ali fuat yılmazer

  Polise uyarı yazısı: Bu nöbetçi hakim dinleme kararı vermez15.11.2014

  GÜNDEM

  Tekirdağ ve Edirne İstihbarat Şube Müdürlükleri’ndeki yasadışı dinlemeleri araştıran müfettişlerin, yasadışı dinlemeye delil oluşturacak kritik bir belgeye ulaştığı ortaya çıktı.İstanbul İstihbarat Şube’den Marmara Bölgesi’ndeki illerin emniyet müdürlüklerine gönderildiği saptanan belgede, dinleme izni vermeyecek mahkeme konusunda uyarı yapılarak, izni verecek mahkeme işaret ediliyor.Dinleme taleplerinin içinin doldurulmasının önemine vurgu yapılıyor.İstihbaratçı bir polis, belgenin okunduktan sonra imha edildiğini ifadesinde itiraf etti.
 • Ahmet HAKAN

  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler - ali fuat yılmazer

  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler11.11.2014

  YAZARLAR

  Haftanın konuğu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı.
 • Dink çağrısı - ali fuat yılmazer

  Dink çağrısı06.11.2014

  GÜNDEM

  Şüpheli sıfatıyla ilk kez savcıya ifade verecek.
 • Tutuklu 51 polis Silivri Cezaevine gönderildi - ali fuat yılmazer

  Tutuklu 51 polis Silivri Cezaevine gönderildi17.10.2014

  GÜNDEM

  22 Temmuz operasyonu kapsamında Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan 51 polis Silivri Cezaevi’ne nakledildi.
 • Hatırlamıyor veya bilmiyor - ali fuat yılmazer

  Hatırlamıyor veya bilmiyor06.10.2014

  Gündem2008

  HRANT Dink cinayeti soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla ifade veren eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, Dink’in İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından korunması gerektiğini vurguladı, “Ben İstanbul Emniyet Müdürü olsaydım mutlaka tedbir alırdım” dedi.
 • Dink’i korumak İstanbul polisinin göreviydi - ali fuat yılmazer

  Dink’i korumak İstanbul polisinin göreviydi03.10.2014

  Gündem2008

  AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 7 yıldır devam eden soruşturma kapsamında önceki gün ‘şüpheli’ olarak ifadesi alınan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, Trabzon Emniyet Müdürlüğü olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü bilgilendirdiklerini söyledi.Akyürek, Dink’in korunması için gerekli tedbirin İstanbul polisi tarafından alınması gerektiğini savundu.
 • Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum" - ali fuat yılmazer

  Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum"11.08.2014

  Gündem2008

  GAZETECİ Nedim Şener, Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin sorumluluğuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ‘tanık’ sıfatıyla verdiği ifadede, İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü’nü, Trabzon Emniyet ve Jandarması’nı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Ergenekon sanıkları emekli Tuğgeneral Veli Küçük avukat Kemal Kerinçsiz ve Levent Temiz’i sorumlu gösterdi.
 • 2’nci dalga alt kadroya - ali fuat yılmazer

  2’nci dalga alt kadroya05.08.2014

  Gündem2008

  İSTANBUL merkezli yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili operasyonunun 2’nci dalgası, eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in dinlemeleri hazırlayan kişiler olarak işaret ettiği istihbaratçı komiser ve polis memurlarına yapıldı.İstanbul dahil 14 ilde düzenlenen operasyonda, gözaltı listesindeki 33 polisten 29’u yakalandı.Gözaltına alınan şüphelilerin sağlık kontrolleri gece ve sabah saatlerinde de devam etti.Kontrolden çıkan bir kişi "Adaletten başka herhangi bir borcumuz yok bunları yapanlara" diye bağırdı.
 • Kardeş kavgası - ali fuat yılmazer

  Kardeş kavgası04.08.2014

  Gündem2008

  İstanbul’da 22 Temmuz’da başlayan ve 31 polisin tutuklanmasıyla sonuçlanan operasyon, 2 kardeşi karşı karşıya getirdi.Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hacı Yusuf Karababa, yasadışı telefon dinlemeleri kapsamında yürütülen operasyonun en tepesinde olan ve soruşturmayı koordine eden isimken, kardeşi Küçükçekmece Hâkimi Mehmet Karababa bu operasyonları Twitter’dan en çok eleştiren isimlerden biri oldu.
 • Operasyondan sonra açığa alınma depremi - ali fuat yılmazer

  Operasyondan sonra açığa alınma depremi31.07.2014

  Gündem2008

  İstanbul merkezli 'casusluk ve sahte isimlerle yasadışı dinleme' operasyonlarında gözaltına alınan polislerden 79'u açığa alındı.Daha önce rütbelilerin arasında bulunduğu 35 polis haklarındaki idari soruşturmalar kapsamında açığa alınırken, Ali Fuat Yılmazer bir süre önce emekliye ayrılmıştı.
 • ‘İnceleyeceğiz’ dedi bir adım atılmadı - ali fuat yılmazer

  ‘İnceleyeceğiz’ dedi bir adım atılmadı31.07.2014

  Gündem2008

  26’ncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, TSK personeline yönelik gözaltı ve soruşturmalar üzerine Başbakan Erdoğan’a dosya sunduklarını belirterek, “Sayın Başbakan dosyayı aldı, bizi dinledi ve ‘İnceleyeceğiz, değerlendireceğiz’ dedi.Ancak, bizim komuta dönemimizde herhangi bir gelişme de yaşanmadı” dedi.Erdoğan, daha önce Başbuğ’un dosyada Ali Fuat Yımazer’in adının da olduğunu söylemesi üzerine “İlker Paşa, ‘Bugün bize yarın size!’ demişti.O zaman tabii daha Genelkurmay Başkanı’ydı.Toplamalar malum başlamıştı.Ve hakikaten dediği oldu” karşılığını vermişti.
 • Terör Müdürü de dinlenmiş - ali fuat yılmazer

  Terör Müdürü de dinlenmiş31.07.2014

  Gündem2008

  ESKİ Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün’ün de aralarında bulunduğu 11 polisin tutuklandığı ‘casusluk’ operasyonunu gerçekleştiren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın da 2008-2009 yıllarında ‘Ergenekon ve Organize Suç Örgütü’ gerekçe gösterilerek dinlendiği ortaya çıktı.
 • 22 Temmuz tutuklamalarına ilk itiraz - ali fuat yılmazer

  22 Temmuz tutuklamalarına ilk itiraz31.07.2014

  Gündem2008

  22 Temmuz operasyonu kapsamında Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın da bulunduğu 8 polisin tutuklanmasına avukatları itiraz etti.İstanbul 2.Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçe sunan avukatlar, 8 kişinin serbest bırakılmasını talep etti.
 • 11 kişi tutuklandı - ali fuat yılmazer

  11 kişi tutuklandı30.07.2014

  Gündem2008

  4 gün süren sorgu sürecinin ardından 49 kişi hakkındaki kararını açıklayan İstanbul 1’inci Sulh Ceza Hâkimliği, Yurt Atayün, Erhan Körtek, Ensar Doğan, Aytekin Koçak, Ali Fuat Altuntaş, Abdülkadir Ağır, Yunus Emre Uzunoğlu, Şahin Akdeniz, Serdar Bayraktutan, Muhammed Kaya, Mehmet Örs’ün tutuklanmasına, ifadesini almadığı 17 polisin de arasında bulunduğu 38 kişinin ise serbest kalmasına karar verdi.
 • 2’si örgütten 20 polis cezaevinde - ali fuat yılmazer

  2’si örgütten 20 polis cezaevinde26.07.2014

  Gündem2008

  Usulsüz dinlemeden gözaltına alınan 39 polisten 20’si tutuklandı.Nöbetçi 1.Sulh Ceza Hâkimliği, eskiİstanbul İstihbarattan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer ile eski İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Erol Demirhan’ı ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’tan tutukladı.
 • Ramazan günü tahmin etmedik - ali fuat yılmazer

  Ramazan günü tahmin etmedik26.07.2014

  Gündem2008

  PARALEL yapıya yönelik operasyon kapsamında tutuklanan eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in kızı Fatma Yılmazer, tutuklama kararını beklediklerini belirterek, “Ancak bayramda bize bunu yapacaklarını tahmin etmemiştik” dedi.
 • 22 Temmuz Operasyonu'nda 12 tutuklama - ali fuat yılmazer

  22 Temmuz Operasyonu'nda 12 tutuklama25.07.2014

  Gündem2008

  22 Temmuz Operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen 17 kişiden aralarında İstanbul İstihbarat eski Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve eski İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklanırken 5'i serbest bırakıldı.49 kişinin ise mahkeme sorgusu devam ediyor.Yılmazer ve Demirhan'ın "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "Resmi belgede sahtecilik ve kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kayıt etme" suçlamalarından tutuklanmalarına karar verildi.
 • Adliyede isyan - ali fuat yılmazer

  Adliyede isyan25.07.2014

  Gündem2008

  22 Temmuz Operasyonu’nda gözaltına alınıp, savcılık sorgularının ardından tutuklanma talebi ile Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen 49 şüpheli polis, yasal gözaltı sürelerinin dün gece saat 01.30’da dolduğunu öne sürerek, adliyeyi terk etmek istedi.Hakimlik sorgusunu bekleyen 49 şüpheli polis, saat 15.00’te aniden adliyenin ana çıkış kapısına yöneldi.Hakimlik sorgularının yapılacağı 5.kattan eksi 3.kattaki ana çıkış kapısının kontrol noktası olan X-Ray cihazlarının yanına kadar gelmeyi başaran şüpheli polislerin etrafı, burada meslektaşları tarafından sarıldı.Avukatları ile birlikte şaşkın bakışlar arasında merdivenlerden 8 kat inmeyi başaran polisler, yasal gözaltı sürelerinin gece saat 01.30’da dolduğu gerekçesiyle dışarıya çıkmalarının engellenmemesi gerektiğini savundular.
 • Al Kuran-ı yanına içeride tamamla - ali fuat yılmazer

  Al Kuran-ı yanına içeride tamamla25.07.2014

  Gündem2008

  BaşbakanTayyip Erdoğan, emniyete yönelik düzenlenen paralel operasyonda gözaltına alınan polislerden birinin annesi için başladığı hatmin yarıda kaldığını söylemesine, “Anneciğine haber gönderiyor.Bir tanesi diyor ki ‘5 cüzüm kalmıştı hatmi şerifinde.Beni sevenler onu da siz tamamlayın’ diyor.Ben sana söyleyeyim.İçerde zaman bol.Al Kuran-ı Kerim-i yanına orada 5 cüzünü de tamamla” yanıtını verdi.
 • Dinleme alt kadroların işi - ali fuat yılmazer

  Dinleme alt kadroların işi25.07.2014

  Gündem2008

  Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin bitmesinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen 91 kişi arasında bulunan eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Okan Özsoy'a 3 sayfalık ifade verdi.
 • Başbakan'dan ödül alan polis serbest - ali fuat yılmazer

  Başbakan'dan ödül alan polis serbest25.07.2014

  Gündem2008

  22 Temmuz Operasyonu'nda gözaltına alınan 92 şüpheliden 66'sı savcılık işlemlerinin ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye gönderilirken, 26'sı serbest bırakıldı.Serbest bırakılanlar arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan başarı ödülü alan 4.Sınıf Emniyet Müdürü Murat Çetiner de bulunuyor.
 • 6 polis savcılıktan serbest kaldı - ali fuat yılmazer

  6 polis savcılıktan serbest kaldı24.07.2014

  Gündem2008

  22 Temmuz Operasyonu kapsamında bugün adliyeye çıkarılan 91 kişiden, aralarında eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ertan Erçıktı’nın da bulunduğu 6 kişi, savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.
 • Tutuklanan polisler meslektaşlarına saldırdı - ali fuat yılmazer

  Tutuklanan polisler meslektaşlarına saldırdı24.07.2014

  Gündem2008

  22 Temmuz operasyonu kapsamında adliyeye sevk edilen 14 polisten 8’i tutuklandı.4 polis adli kontrolle, 2’si ise adliyeden serbest kaldı.
 • İzlerini tespit etmişti ama - ali fuat yılmazer

  İzlerini tespit etmişti ama24.07.2014

  Gündem2008

  DEVRİMCİ Karargah davasında 15 yıl hapis cezasına mahkûm olan, Odatv davasından da yargılanan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Silivri Cezaevi’nden telekulağın izini tespit etmişti.
 • İnternetini de izlediler - ali fuat yılmazer

  İnternetini de izlediler23.07.2014

  Gündem2008

  Polisin polise sahurda düzenlediği ‘Paralel’ baskınla gözaltına alınan 76 polis ‘casusluk’la suçlanıyor.MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ‘Selam Tevhid’ örgütünün ‘Emin’ kod adlı üyesi sıfatıyla telefonları dinlenip kaydedildi.MİT Müsteşarlığı’nın internet sitesi de izlendi.Ayrıca TÜBİTAK’ın üst düzey kriptoloji uzmanının da dinlenenler arasında bulunduğu belirtildi.Gözaltındaki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Yurt Atayün ve Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse’ye bu kişilerin terör soruşturmasıyla ilgisi ve ne amaçla dinlendiği sorulacak.
 • Ece Saygun: Bu fotoğrafa sevinemedim - ali fuat yılmazer

  Ece Saygun: Bu fotoğrafa sevinemedim23.07.2014

  Gündem2008

  BALYOZ operasyonunda babasını sabah 4’te uyandırıp sabıka fotoğrafı çektiren emniyet müdürü Kazım Aksoy’un da son operasyonda gözaltına alındığını öğrenen emekli Orgeneral Ergin Saygun’un kızı Ece Saygun, “Bizden esirgedikleri adalet umarım onları bulur” dedi.Ece Saygun, Kazım Aksoy’un gözaltı fotoğraflarını internet sitelerinden görünce, Twitter’daki hesabından, “Babamı gözaltına alan, sorgulayan ve sabah 5’te uyandırıp göğsüne yafta tutturup sabıka fotoğrafı çektiren Kazım Aksoy da gözaltında” diye yazdı.
 • Demirhan: Ergenekon'da kelepçe vurmadık - ali fuat yılmazer

  Demirhan: Ergenekon'da kelepçe vurmadık23.07.2014

  Gündem2008

  22 Temmuz Operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan İstihbarat Şubesinde görev yapan Erol Demirhan, Ahmet Öztürk, Muhammed İkbal Karaduman, Muhammed Ali İkli, Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına gelerek teslim oldu.Demirhan "Biz Anadolu çocuğuyuz, kime casusluk yapacağız, bu vatanın evladıyız.Biz her şeyi kanunular çerçevesinde yaptık.Ergenekon sürecinde hiçbir tutukluyla kelepçe vurulmasını tasvip etmedik.Kimseye de kelepçe vurulmadı.Ergenekon sanıklarını her biri emniyetten ayrıldıktan sonra emniyet teşkilatına teşekkür etti.Emniyet teşkilatını tanıma fırsatı buldular" dedi
 • İlker Başbuğ: Başbakan Erdoğan'a verdiğim listenin başında Ali Fuat Yılmazer vardı - ali fuat yılmazer

  İlker Başbuğ: Başbakan Erdoğan'a verdiğim listenin başında Ali Fuat Yılmazer vardı23.07.2014

  Gündem2008

  Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ, görevdeyken cemaat yapılanmasıyla ilgili Başbakan Erdoğan'a bir liste verdiğini ve bu listenin başında, şimdi gözaltında olan İstihbarattan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer'in olduğunu söyledi.
 • Ali Fuat Yılmazer 'susma' kararı aldı - ali fuat yılmazer

  Ali Fuat Yılmazer 'susma' kararı aldı22.07.2014

  Gündem2008

  İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca 22 Temmuz’da başlatılan operasyonda gözaltına alınan polislerin ifadeleri alınmaya başlandı.Gözaltındaki polislerin avukatlarından edinilen bilgiye göre ifadelerinin alınmasının Cuma akşamına kadar bitmesinin beklendiği belirtildi.
 • Operasyonun ardından 9 istihbaratçı ortadan kayboldu - ali fuat yılmazer

  Operasyonun ardından 9 istihbaratçı ortadan kayboldu22.07.2014

  Gündem2008

  İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü'ndeki "sahte isimlerle yasadışı dinleme" operasyonunda, eski şube müdürü Ali Fuat Yılmazer'in de arasında bulunduğu 32 kişi yakalanırken, aralarında eski İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan'ın da arasında bulunduğu 9 istihbaratçı polis ortadan kayboldu.Polis yurtdışına kaçma ihtimaline karşı önlem aldı.
içinde

Ali Fuat Yılmazer


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz