Ali Fuat Yılmazer

 • Ramazan Akyürek gözaltında - ali fuat yılmazer
  Ramazan Akyürek gözaltında26.02.2015
  GündemESKİ EMNİYET İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek, Hrant Dink soruşturmasını yürüten savcı Gökalp Kökçü'nün talimatı üzerine Ankara'da gözaltına alındı.
 • Dink ailesinin avukatı: Engin Dinç'in ifadesi alınsın - ali fuat yılmazer
  Dink ailesinin avukatı: Engin Dinç'in ifadesi alınsın18.02.2015
  GündemHrant Dink'in ailesinin avukatı Hakan Bakırcıoğlu, savcılığa dilekçe sunarak, "kamu görevlilerinin ihmali" olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında dönemin Trabzon İl Emniyet İstihbarat Şube Müdürü görevinde bulunan şu anda ise Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı olan Engin Dinç'in ifadesinin alınmasını talep etti.
 • Hâkim istedi çok sayıda tweete erişim yasağı geldi - ali fuat yılmazer
  Hâkim istedi çok sayıda tweete erişim yasağı geldi21.01.2015
  GündemTwitter fenomeni Fuat Avni'nin hesabına ilişkin dün alınan kapatma kararından sonra, aralarında çok sayıda gazetecinin de olduğu 30’a yakın kişinin attığı tweetlere erişim engeli kararı çıktı.Karar, İstanbul Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun’un talebi sonrası alındı.Twitter’den kullanıcılara yapılan bildirimde ise ‘Bu Tweet(ler) hakkında ileride bir işlem yapmak durumunda kalabiliriz” mesajı gönderildi.
 • Yasin Hayal ’tanık’ olarak ifade verdi - ali fuat yılmazer
  Yasin Hayal ’tanık’ olarak ifade verdi21.01.2015
  GündemHRANT Dink suikastına ilişkin olarak, "Kamu görevlilerinin ihmali" olduğu iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Yasin Hayal tanık olarak ifade verdi.
 • Hrant Dink soruşturmasında yakalama kararı - ali fuat yılmazer
  Hrant Dink soruşturmasında yakalama kararı16.01.2015
  GündemHrant Dink cinayetinin işlendiği dönemde Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde amir olan Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir hakkında 'yakalama' kararı çıkarıldı.
 • Nedim Şener'den kumpas şikâyeti - ali fuat yılmazer
  Nedim Şener'den kumpas şikâyeti14.01.2015
  GündemGazeteci Nedim Şener, Odatv Davası'nda kumpas iddiaları üzerine yürütülen soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcısı Cumali Karakütük'e öğleden sonra ifade verdi.
 • Dink soruşturmasında Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir ifade verdi - ali fuat yılmazer
  Dink soruşturmasında Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir ifade verdi14.01.2015
  GündemHrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında “şüpheli” sıfatıyla ifadesi alınan, o dönemde Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde amir olan Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir, tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı.
 • Dink soruşturmasında 2 polise tutuklama - ali fuat yılmazer
  Dink soruşturmasında 2 polise tutuklama13.01.2015
  GündemGazeteci Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada hakkında yakalama kararı çıkarılan polis memurları Muhittin Zenit ve Özkan Mumcu tutuklandı.
 • Dink soruşturmasında flaş gelişme - ali fuat yılmazer
  Dink soruşturmasında flaş gelişme12.01.2015
  GündemHrant Dink Cinayetine ilişkin "kamu görevlilerinin ihmali" olduğu iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında dönemin Trabzon Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler Muhittin Zenit ve Özkan Mumcu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • Görevi kötüye kullanma suçu - ali fuat yılmazer
  Görevi kötüye kullanma suçu02.01.2015
  Gündemİstanbul Emniyeti İstihbarat Şubesi’nin 2008-2009 döneminde 160 ismi, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’nın ise çok sayıda bürokrat, işadamı ve gazeteciyi 2007-2009 arasında istihbari dinleme kapsamında kod ve sahte isimlerle dinlediği ortaya çıkmıştı.Yasaya aykırı bu dinlemelerle resmi belgede sahtecilik ve görevi kötüye kullanma, haberleşmenin gizliliğini ihlal suçları işlendi.
 • 14 Aralık’ta şüpheli ifadesi - ali fuat yılmazer
  14 Aralık’ta şüpheli ifadesi27.12.2014
  GündemİSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen 14 Aralık soruşturması kapsamında, Silivri Cezaevi’nde tutuklu olan eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Kazım Aksoy, Erol Demirhan ve Ömer Köse’nin şüpheli olarak ifadesi alındı.
 • 5 eski polis müdürü tutuklandı - ali fuat yılmazer
  5 eski polis müdürü tutuklandı27.12.2014
  Gündem14 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderilen 5 eski polis müdürü Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün, Ömer Köse, Erol Demirhan ve Kazım Aksoy tutuklandı.
 • Eski polis müdürlerine UYAP azizliği - ali fuat yılmazer
  Eski polis müdürlerine UYAP azizliği26.12.2014
  Gündem14 Aralık soruşturması kapsamında savcı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğiğe gönderilen 5 eski polis müdürüyle ilgili karar, UYAP sistemindeki aksaklık nedeniyle yarına kaldı.
 • Eski emniyet müdürleri ifade için adliyede - ali fuat yılmazer
  Eski emniyet müdürleri ifade için adliyede26.12.2014
  Gündem22 Temmuz Operasyonu kapsamında tutuklanan İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Yurt Atayün ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in de aralarında bulunduğu 5 kişi "14 Aralık" soruşturması kapsamında ifade vermek için adliyeye getirildi.
 • Hrant Dink cinayetinde 1'i polis 2 yeni isim - ali fuat yılmazer
  Hrant Dink cinayetinde 1'i polis 2 yeni isim24.12.2014
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında, dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay'ın savcılık ifadesinde çarpıcı detaylar ve biri polis 2 yeni isim yer alıyor.
 • Dink şüphelisi olarak sorgulandı - ali fuat yılmazer
  Dink şüphelisi olarak sorgulandı23.12.2014
  GündemHRANT Dink’in öldürüldüğü 19 Ocak 2007’de dönemin Trabzon İl Emniyet Müdürü olan Reşat Altay, suikastte kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığına yönelik soruşturmada şüpheli olarak 3 saat ifade verdi.
 • Reşat Altay ifade verdi - ali fuat yılmazer
  Reşat Altay ifade verdi22.12.2014
  GündemHrant Dink suikastına ilişkin olarak, "Kamu görevlilerinin ihmali" olduğu iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Ben buralarda yokken neler olmuş - ali fuat yılmazer
  Ben buralarda yokken neler olmuş20.12.2014
  Yazarlar10 gün süren bir Avustralya yolculuğundan sonra döndüm ve mesleki deformasyon gereği eski gazeteleri şöyle bir elden geçirdim.
 • Örgütten 4 tutuklama - ali fuat yılmazer
  Örgütten 4 tutuklama20.12.2014
  Gündem14 Aralık Operasyonu kapsamında 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ‘örgüt yöneticisi’ suçlamasıyla, emniyet müdürleri Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı ve emniyet amiri Mustafa Kılıçaslan da örgüte üye oldukları iddiasıyla tutuklandı.Kararda Fethullah Gülen için ‘şüpheli’ denilirken, 7 kişiyle birlikte, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı da yurtdışına çıkış yasağıyla serbest kaldı.
 • Celalettin Cerrah Hrant Dink cinayetiyle ilgili ifade verdi - ali fuat yılmazer
  Celalettin Cerrah Hrant Dink cinayetiyle ilgili ifade verdi15.12.2014
  GündemHrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin ihmali olduğu iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Eski Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah "şüpheli" sıfatıyla adliyede ifade verdi.
 • 14 Aralık operasyonu onun şikayetiyle başlamış - ali fuat yılmazer
  14 Aralık operasyonu onun şikayetiyle başlamış15.12.2014
  Gündem14 Aralık operasyonu çerçevesinde, 37 kişi hakkındaki soruşturmanın, daha önce terör örgütü üyeliği suçundan açılan bir davada tutuklu yargılanan dönemin Tahşiye Yayınevi'nin sahibi Mehmet Nuri Turan'ın şikayeti üzerine başlatıldığı öğrenildi.
 • Samast , Dink cinayetinde polisi işaret etti - ali fuat yılmazer
  Samast , Dink cinayetinde polisi işaret etti10.12.2014
  GündemAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i öldürdüğü gerekçesiyle aldığı 22,5 yıl hapis cezası onanan Ogün Samast, Dink cinayeti soruşturması kapsamında tanık olarak verdiği ifadesinde cinayetin dönemin İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek tarafından bilindiğini öne sürdü.Korkusunu yenerek ifade vermeye karar verdiğini belirten Samast 7 sayfalık ifadesinde "Ben Yasin'e ‘olay nasıl olacak?’dedim.Yasin de bana ‘direkt olarak vuracaksın bu şekilde imzamız olacak.Otobüsten Trabzon'a dönerken Samsun'dan seni alacaklar.Eğer burada alınırsan Ramazan müdür açığa çıkar' dedi” diye konuştu.Dink cinayi sanıklarından Yasin Hayal’in kendisine anlattıklarından her şeyin polis tarafından ayarlandığını iddia etti
 • Dink soruşturmasında Ergun Güngör ifade verdi - ali fuat yılmazer
  Dink soruşturmasında Ergun Güngör ifade verdi09.12.2014
  GündemHrant Dink suikasti soruşturması kapsamında İstanbul eski Vali Yardımcısı Ergun Güngör "şüpheli" sıfatıyla 2.5 saat ifade verdi.
 • Ogün Samast müdürlerin ismini verdi - ali fuat yılmazer
  Ogün Samast müdürlerin ismini verdi06.12.2014
  GündemAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de öldürdüğü ve ruhsatsız silah kullandığı gerekçesiyle aldığı 22 yıl 10 ay hapis cezası onanan Ogün Samast, suikasta ilişkin 7 yıldır devam eden soruşturma kapsamında 2’nci kez ‘tanık’ olarak dinlendi.Samast'ın ifadesinde üçüncü bir kişinin daha adını verdiği ve bu ismin bugüne kadar yürütülen soruşturma veya davada hiçbir şekilde gündeme gelmediğini söylediği öğrenildi.
 • İlişkileri normal değil - ali fuat yılmazer
  İlişkileri normal değil06.12.2014
  GündemAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında ‘şüpheli’ olarak ifadeye çağrılan dönemin İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, “O dönemde asli sorumluluğu olanlar bile olayı çözmek için benim kadar uğraşmadılar.Burada büyük bir ihmal var.Erhan Tuncel’in (Suikatın planlayıcılarından) bu olayla ilgili Engin Dinç’e (dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürü) yazdığı mektuba atıf yapmak istiyorum.Bu normal bir istihbaratçı ve yardımcı istihbarat elemanı ilişkisi olamaz” dedi.
 • 10.Ağır Ceza’yı şikâyet etti - ali fuat yılmazer
  10.Ağır Ceza’yı şikâyet etti05.12.2014
  GündemBalyoz davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra yeniden yargılanan emekli Orgeneral Ergin Saygun, Balyoz’da kumpas iddialarına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Gökalp Kökçü’ye müşteki olarak ifade verdi.
 • Ali Fuat Yılmazer: Evet dinledik - ali fuat yılmazer
  Ali Fuat Yılmazer: Evet dinledik05.12.2014
  GündemEski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hürriyet’in manşetindeki ‘Dinlenen VIP isimler’ haberiyle ilgili açıklama yaptı ve kod isimlerle yapılan o dinlemelerin kanuna uygun olduğunu söyledi.
 • Samast, Dink cinayetinde tanık olarak dinlendi - ali fuat yılmazer
  Samast, Dink cinayetinde tanık olarak dinlendi05.12.2014
  GündemAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katili Ogün Samast, Türkiye'yi sarsan cinayete ilişkin soruşturmada "tanık" olarak ifadesi alınmak üzere adliyeye getirildi.
 • Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink'in fişini açıkladı - ali fuat yılmazer
  Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink'in fişini açıkladı05.12.2014
  GündemAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada şüpheli sıfatıyla dün ifade veren İstanbul İstihbarat eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in ifadesinde, "İstihbarat Daire Başkanlığı arşivinde Hrant Dink ile ilgili açılmış dosya vardır.Benim hatırladığım kadarı ile başlangıçta Hrant Dink hakkında sol faaliyetlerinden dolayı bir fiş vardı" dediği öğrenildi.
 • Hrant Dink cinayeti davasında yeni isim - ali fuat yılmazer
  Hrant Dink cinayeti davasında yeni isim05.12.2014
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen soruşturma kapsamında "tanık" olarak ifadesine başvurulan Hrant Dink cinayetinin faili Ogün Samast'ın, cinayetle ilgili ilk kez, bugüne kadar ismi geçmeyen üçüncü bir kişiden bahsettiği öğrenildi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Kitap yüklü merkep’ ve ‘eşeği saldım çayıra’! - ali fuat yılmazer
  ‘Kitap yüklü merkep’ ve ‘eşeği saldım çayıra’!04.12.2014
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, eğitim şûrasındaki konuşmasında sözü döndürüp dolaştırıp Anayasa Mahkemesi’nin önünde bekleyen “Seçim barajı hak ihlali midir, değil midir” konusuna getirdi.
 • Ali Fuat Yılmazer ifade veriyor - ali fuat yılmazer
  Ali Fuat Yılmazer ifade veriyor04.12.2014
  Gündem22 Temmuz Operasyonu kapsamında “Yasadışı dinleme" yaptığı gerekçesi ile tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink soruşturması kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifade vermek üzere adliyeye getirildi.
 • Ali Fuat Yılmazer: Evet dinledik - ali fuat yılmazer
  Ali Fuat Yılmazer: Evet dinledik04.12.2014
  GündemPolislere yönelik operasyon kapsamında tutuklanan eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hürriyet'in dün manşetten verdiği 'Dinlenen VIP isimler' başlığıyla çıkan ve ünlü isimlerin dinlendiği haberiyle ilgili açıklama yaptı.Yılmazer, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklama dinlemeleri kabul etti.
 • VIP kulak - ali fuat yılmazer
  VIP kulak03.12.2014
  Gündem2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle’ dinlendiği belirlendi.Hürriyet Gazetesi’nin santral numaralarından Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı dinlenmiş.Listede işadamları Ferit Şahenk’ten, Ali Koç ve Mehmet Emin Karamehmet’e, eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı’dan, Hüseyin Kıvrıkoğlu’na, gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz’dan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Can Dündar’a kadar çok sayıda isim var.
 • DİNK şüphelisi olarak ifade çağrısı - ali fuat yılmazer
  DİNK şüphelisi olarak ifade çağrısı29.11.2014
  Gündem22 Temmuz Operasyonu kapsamında ‘yasadışı dinleme’ yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, 7 yıldır devam eden Hrant Dink soruşturması kapsamında ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeye çağrıldı.
 • Hrant Dink soruşturmasında yeni gelişme - ali fuat yılmazer
  Hrant Dink soruşturmasında yeni gelişme28.11.2014
  Gündem22 Temmuz Operasyonu kapsamında “Yasadışı dinleme" yaptığı gerekçesi ile tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink soruşturması kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldı.
 • 'Bu nöbetçi hâkim dinleme kararı vermez' - ali fuat yılmazer
  'Bu nöbetçi hâkim dinleme kararı vermez'15.11.2014
  GündemTekirdağ ve Edirne İstihbarat Şube Müdürlükleri’ndeki yasadışı dinlemeleri araştıran müfettişlerin, yasadışı dinlemeye delil oluşturacak kritik bir belgeye ulaştığı ortaya çıktı.İstanbul İstihbarat Şube’den Marmara Bölgesi’ndeki illerin emniyet müdürlüklerine gönderildiği saptanan belgede, dinleme izni vermeyecek mahkeme konusunda uyarı yapılarak, izni verecek mahkeme işaret ediliyor.Dinleme taleplerinin içinin doldurulmasının önemine vurgu yapılıyor.İstihbaratçı bir polis, belgenin okunduktan sonra imha edildiğini ifadesinde itiraf etti.
 • Polise uyarı yazısı: Bu nöbetçi hakim dinleme kararı vermez - ali fuat yılmazer
  Polise uyarı yazısı: Bu nöbetçi hakim dinleme kararı vermez15.11.2014
  GündemTekirdağ ve Edirne İstihbarat Şube Müdürlükleri’ndeki yasadışı dinlemeleri araştıran müfettişlerin, yasadışı dinlemeye delil oluşturacak kritik bir belgeye ulaştığı ortaya çıktı.İstanbul İstihbarat Şube’den Marmara Bölgesi’ndeki illerin emniyet müdürlüklerine gönderildiği saptanan belgede, dinleme izni vermeyecek mahkeme konusunda uyarı yapılarak, izni verecek mahkeme işaret ediliyor.Dinleme taleplerinin içinin doldurulmasının önemine vurgu yapılıyor.İstihbaratçı bir polis, belgenin okunduktan sonra imha edildiğini ifadesinde itiraf etti.
 • Ahmet HAKAN

  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler - ali fuat yılmazer
  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler12.11.2014
  YazarlarHaftanın konuğu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı.
 • Dink çağrısı - ali fuat yılmazer
  Dink çağrısı07.11.2014
  GündemŞüpheli sıfatıyla ilk kez savcıya ifade verecek.
 • Tutuklu 51 polis Silivri Cezaevine gönderildi - ali fuat yılmazer
  Tutuklu 51 polis Silivri Cezaevine gönderildi17.10.2014
  Gündem22 Temmuz operasyonu kapsamında Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan 51 polis Silivri Cezaevi’ne nakledildi.
 • Hatırlamıyor veya bilmiyor - ali fuat yılmazer
  Hatırlamıyor veya bilmiyor07.10.2014
  GündemHRANT Dink cinayeti soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla ifade veren eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, Dink’in İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından korunması gerektiğini vurguladı, “Ben İstanbul Emniyet Müdürü olsaydım mutlaka tedbir alırdım” dedi.
 • Dink’i korumak İstanbul polisinin göreviydi - ali fuat yılmazer
  Dink’i korumak İstanbul polisinin göreviydi04.10.2014
  GündemAGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 7 yıldır devam eden soruşturma kapsamında önceki gün ‘şüpheli’ olarak ifadesi alınan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, Trabzon Emniyet Müdürlüğü olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü bilgilendirdiklerini söyledi.Akyürek, Dink’in korunması için gerekli tedbirin İstanbul polisi tarafından alınması gerektiğini savundu.
 • Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum" - ali fuat yılmazer
  Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum"13.08.2014
  GündemGAZETECİ Nedim Şener, Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin sorumluluğuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ‘tanık’ sıfatıyla verdiği ifadede, İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü’nü, Trabzon Emniyet ve Jandarması’nı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Ergenekon sanıkları emekli Tuğgeneral Veli Küçük avukat Kemal Kerinçsiz ve Levent Temiz’i sorumlu gösterdi.
 • 2’nci dalga alt kadroya - ali fuat yılmazer
  2’nci dalga alt kadroya06.08.2014
  GündemİSTANBUL merkezli yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili operasyonunun 2’nci dalgası, eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in dinlemeleri hazırlayan kişiler olarak işaret ettiği istihbaratçı komiser ve polis memurlarına yapıldı.İstanbul dahil 14 ilde düzenlenen operasyonda, gözaltı listesindeki 33 polisten 29’u yakalandı.Gözaltına alınan şüphelilerin sağlık kontrolleri gece ve sabah saatlerinde de devam etti.Kontrolden çıkan bir kişi "Adaletten başka herhangi bir borcumuz yok bunları yapanlara" diye bağırdı.
 • Kardeş kavgası - ali fuat yılmazer
  Kardeş kavgası05.08.2014
  Gündemİstanbul’da 22 Temmuz’da başlayan ve 31 polisin tutuklanmasıyla sonuçlanan operasyon, 2 kardeşi karşı karşıya getirdi.Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hacı Yusuf Karababa, yasadışı telefon dinlemeleri kapsamında yürütülen operasyonun en tepesinde olan ve soruşturmayı koordine eden isimken, kardeşi Küçükçekmece Hâkimi Mehmet Karababa bu operasyonları Twitter’dan en çok eleştiren isimlerden biri oldu.
 • Operasyondan sonra açığa alınma depremi - ali fuat yılmazer
  Operasyondan sonra açığa alınma depremi02.08.2014
  Gündemİstanbul merkezli 'casusluk ve sahte isimlerle yasadışı dinleme' operasyonlarında gözaltına alınan polislerden 79'u açığa alındı.Daha önce rütbelilerin arasında bulunduğu 35 polis haklarındaki idari soruşturmalar kapsamında açığa alınırken, Ali Fuat Yılmazer bir süre önce emekliye ayrılmıştı.
 • ‘İnceleyeceğiz’ dedi bir adım atılmadı - ali fuat yılmazer
  ‘İnceleyeceğiz’ dedi bir adım atılmadı01.08.2014
  Gündem26’ncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, TSK personeline yönelik gözaltı ve soruşturmalar üzerine Başbakan Erdoğan’a dosya sunduklarını belirterek, “Sayın Başbakan dosyayı aldı, bizi dinledi ve ‘İnceleyeceğiz, değerlendireceğiz’ dedi.Ancak, bizim komuta dönemimizde herhangi bir gelişme de yaşanmadı” dedi.Erdoğan, daha önce Başbuğ’un dosyada Ali Fuat Yımazer’in adının da olduğunu söylemesi üzerine “İlker Paşa, ‘Bugün bize yarın size!’ demişti.O zaman tabii daha Genelkurmay Başkanı’ydı.Toplamalar malum başlamıştı.Ve hakikaten dediği oldu” karşılığını vermişti.
 • Terör Müdürü de dinlenmiş - ali fuat yılmazer
  Terör Müdürü de dinlenmiş01.08.2014
  GündemESKİ Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün’ün de aralarında bulunduğu 11 polisin tutuklandığı ‘casusluk’ operasyonunu gerçekleştiren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın da 2008-2009 yıllarında ‘Ergenekon ve Organize Suç Örgütü’ gerekçe gösterilerek dinlendiği ortaya çıktı.
 • 22 Temmuz tutuklamalarına ilk itiraz - ali fuat yılmazer
  22 Temmuz tutuklamalarına ilk itiraz01.08.2014
  Gündem22 Temmuz operasyonu kapsamında Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın da bulunduğu 8 polisin tutuklanmasına avukatları itiraz etti.İstanbul 2.Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçe sunan avukatlar, 8 kişinin serbest bırakılmasını talep etti.
içinde

Ali Fuat Yılmazer


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz