Yazarlara göre

ali babacan

haberleri ve son dakika gelişmeleri
7.948  adet haber bulundu.

Bin kişilik terör zirvesi

Bin kişilik terör zirvesi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları olarak huzur ve güvenlik konularını görüşmek üzere cuma günü Ankara’da toplanacaklarını belirterek, “Daha geniş bir istişare zemini için kuruluşlarımızın illerdeki temsilcileri de bu toplantıya dahil olacak.

29.07.2015Ekonomi
Giresunlu Terzi Ali o bakan için ne demişti

Giresunlu Terzi Ali o bakan için ne demişti

Norbert Blüm.Almanya’da en uzun süre Federal Çalışma ve Sosyal Bakanı olarak görev yapan politikacı.Dönemin Başbakanı Helmut Kohl tarafından 4 Ekim 1982 tarihinde göreve getirildi.

25.07.2015Avrupa
Aynı altınla hem ihracat hem ithalat

Aynı altınla hem ihracat hem ithalat

Gümrük Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı Reza Zarrab’ın şirketleriyle ilgili rapor Türkiye’den altınları ihraç edildikten sonra aynı altınların yeniden ithal edildiğini ortaya koydu.Zarrab’a ait şirketin toplamda 89 kez yanlış beyanname verdiği aktarılan raporda bu durumun dış ticaret rakamlarında etkili olduğu belirtildi.

18.07.2015Ekonomi
Düğün yaparken ev taşıyoruz

Düğün yaparken ev taşıyoruz

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye’nin bir an evvel seçim atmosferinden çıkması gerektiğine dikkat çekerek, “Koalisyon toplumsal uzlaşı için de büyük bir fırsat.Türkiye büyük kararlarda durdu.G-20 başkanlığı muhteşem bir fırsattı.Seçim belirsizliği ve erken seçim olasılığı yüzünden durumumuz düğün yaparken aynı anda ev taşımaya benziyor” dedi.

18.07.2015Ekonomi
Koalisyon görüşmelerinde AK Parti ile CHP arasında ilk temas sıcak geçti

Koalisyon görüşmelerinde AK Parti ile CHP arasında ilk temas sıcak geçti

7 Haziran seçimlerinden 35 gün sonra başlayan koalisyon turlarında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ilk durağı olan CHP’deki buluşmadan, ‘güçlü koalisyon kurulması’ görüşü çıktı.Görüşmede CHP’nin hükümet kurma ilkeleri arasında yer alan, AK Parti’nin ise kırmızı çizgisi olan ‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konumu’nun gündeme gelmediği açıklandı.Buluşma ‘ön görüşme’ olarak nitelendirilirken iki parti arasındaki temasların sürmesi kararlaştırıldı.İlk randevulaşma sırasında CHP’nin, “İftarda buluşalım” önerisinde bulunduğu, ancak Başbakan’ın programı nedeniyle bunun yapılamadığı öğrenildi.Bu temasa atıfla Kılıçdaroğlu’nun, Davutoğlu’na karşılama sırasında, “Biz sizi iftara beklemiştik” demesi, Davutoğlu’nun da “İftar buluşması başka zamana” karşılığı vermesi buluşmanın sıcak başlangıcı oldu.Bu arada AK Parti ile CHP’nin buluşmasına katılan heyetler, iki partinin koalisyon görüşmelerine nasıl yaklaştığının sinyalini de verdi.

14.07.2015Gündem
TİB davasında ilk celse başladı

TİB davasında ilk celse başladı

Devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da aralarında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve TÜBİTAK görevlisi 28 kişi hakkındaki davanın görülmesine başlandı.

13.07.2015Gündem
Dışişleri sınavları objektif

Dışişleri sınavları objektif

GAZETEMİZİN dünkü sayısında ‘Ankara Kulisi’ bölümünde “Yes I’m a diplomat” başlıklı bir kulis yer aldı.

06.07.2015Gündem
O iftarın detayları

O iftarın detayları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ramazan başladığından beri her gün bir iftar organizasyonuna katılıyor.Kiminde misafir ama daha çok ev sahibi.Beştepe iftar sofralarının en büyük özelliği toplumun değişik kesimlerini buluşturması.Son olarak geçen haftanın başında eski siyasetçiler o sofranın konuğuydu.Türkiye’nin bir dönemine damga vuran eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve Yıldırım Akbulut gibi isimlerin de yer aldığı 500’den fazla konuğun katıldığı bu iftar çok konuşuldu.Arkadaşlarımız Nuray Babacan ve Turan Yılmaz da Ankara Kulisi için o iftarın perde arkasını araştırdılar.Bakın neler öğrendik:

05.07.2015Gündem
Yeni mühür

Yeni mühür

ATATÜRK Orman Çiftliği’ndeki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan Beştepe Millet Camisi, dün hizmete açıldı.Törene Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş, Ali Babacan, bakanlar ve milletvekilleri katıldı.Diyanet İşleri Başkanı Prof.Mehmet Görmez’in okuduğu dua sonrası Erdoğan ve beraberindekiler kurdele keserek camiyi hizmete açtı.

04.07.2015Gündem
Erdoğan, Beştepe Millet Camii açılışında konuştu

Erdoğan, Beştepe Millet Camii açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Camii açılışında konuştu.Erdoğan, caminin adının Beştepe Millet Camii olduğunu açıkladı.Erdoğan, konuşmasında ''Nasıl İstanbul deyince yedi tepesindeki yedi cami aklımıza geliyorsa inşallah Ankara'yı da aynı özelliğe kavuşturuyoruz.Bunun gayreti içindeyiz.İşte Kocatepe ve Beştepe'' dedi.

03.07.2015Gündem
Hükümet kurulamazsa erken seçim G20 zirvesi ile aynı gün olacak

Hükümet kurulamazsa erken seçim G20 zirvesi ile aynı gün olacak

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin 14-15 Kasım’da G20 zirvesine ev sahipliği yapacağına işaret ederek, bir hükümet kurulmazsa erken seçimin aynı döneme denk geleceğine dikkat çekti.

03.07.2015Ekonomi
İddia: Başbakan Yardımcısı oluyor

İddia: Başbakan Yardımcısı oluyor

MECLİS Başkanlığı’nı MHP’nin stratejisi nedeniyle AK Parti’nin adayı İsmet Yılmaz’ın kazanması, partide “AK Parti ile bir koalisyon uzlaşmasına mı varıldı” sorusunun yükselmesine neden oldu.Bahçeli, Süleyman Şah Operasyonu’nun içerisinde yer alan Yılmaz’ı sert sözlerle eleştirmişti.MHP lideri, “Başbakan ve milli ahlaktan yoksun bürokratları; gerçekte “Al At, Ah Mat Operasyonu’na imza attılar” derken, kurmayları da “milli sıvışma bakanı” tabirini kullanmışlardı.Yılmaz’ın Meclis Başkanlığı için MHP lideri ile görüşmesinin 4 dakika sürmesi de geçmişte yaşanan bu operasyona karşı tepkinin bir parçasıydı.

03.07.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azınlık hükümeti sıkıntılara çare olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azınlık hükümeti sıkıntılara çare olmaz

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, koalisyon hesapları yapan siyasi partilere “Azınlık hükümetinin milletin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatindeyim” mesajı yolladı.

30.06.2015Gündem
Gelen para azaldı giden artıyor

Gelen para azaldı giden artıyor

Türkiye’ye son 10 yılda gelen yatırımların yüzde 21’i kazanç ve kâr transferi olarak geri gitti.10 yılda toplam 60 milyar dolar yurtdışına transfer edilirken, 2014 yılında gelen yatırımların yüzde 20’si gelir transferi olarak dışarıya aktarıldı.

28.06.2015Ekonomi
Pazarlıkta iki sinyal: 3 dönem kalkıyor, bakanlık sayısı 30'a çıkıyor

Pazarlıkta iki sinyal: 3 dönem kalkıyor, bakanlık sayısı 30'a çıkıyor

AK Parti, sohbaharda yapılacak olağan kongresinde partinin çok tartışılan ‘3 dönem’ kuralını kaldırmaya hazırlanıyor.Partide, halen başbakan, 4 başbakan yardımcısı ve 21 icracı bakanlık olmak üzere toplam 26 olan kabine üyesi sayısının, koalisyon görüşmelerine bağlı olarak 30’a çıkartılabileceği de gündeme geldi.

25.06.2015Gündem
Ay-yıldıza uzak kaldık

Ay-yıldıza uzak kaldık

Futboldan sonra basketbolda da milli takım kadrosuna Başkent’ten oyuncu çağrılmadı.

24.06.2015Ankara
MÜSİAD Başkanı Nail Olpak: '2016'yı bile kaybederiz'

MÜSİAD Başkanı Nail Olpak: '2016'yı bile kaybederiz'

İş dünyasının gözü kulağı, Ankara’daki koalisyon pazarlıklarında.Dışarıdan takip etmek yerine sürece katkı yapmak için geçen hafta Ankara’ya yola çıkan iş örgütleri arasında MÜSİAD da vardı.

22.06.2015Gündem
Gözler onu aradı

Gözler onu aradı

EBULFEZ Elçibey seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak Azerbaycan’da devlet idaresinin üstesinden gelmekte zorlanıyor, bu durum bağımsızlığını yeni kazanmış ülkenin ayakları üzerinde durabilmesini, kurumların yerleşmesini zorlaştırıyordu.O dönemde Ankara’dan gelen telkinlerle de Elçibey 1993 yılının haziran ayında görevden çekilecek ve yerine Sovyetler Birliği döneminde Komünist Parti’nin politbürosuna kadar yükselmiş, KGB’de üst düzey görevler üstlenmiş Haydar Aliyev gelecekti.

21.06.2015Gündem
'İşler kötüyse Aziz yıldırım korkulası biri'

'İşler kötüyse Aziz yıldırım korkulası biri'

Fenerbahçe ile 12 yıl sonra yolları ayrılan Selçuk Şahin, Hürriyet’e konuştu.

21.06.2015Futbol
Dikkat! Önemli uygulama yarın başlıyor

Dikkat! Önemli uygulama yarın başlıyor

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katıldığı toplantıyla tanıtılan karekodlu çek uygulamasına yarın geçiliyor.Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, 15 Haziran’da başlayacak "karekodlu çek’’ uygulamasının piyasada karşılıksız ve sahte çek riskini azaltacağını belirterek, "Şu anda zorunlu olmayan bu uygulamanın tam işlerlik kazanması sağlanmalıdır’’ dedi.

14.06.2015Ekonomi
Cemaatin kantarı

Cemaatin kantarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gülen Cemaati arasındaki kavga 2013 Aralık ayında iyice su yüzüne çıktıktan sonra Türkiye üç seçim geçirdi.

14.06.2015Gündem
Finansal İstikrar Komitesi toplandı

Finansal İstikrar Komitesi toplandı

Finansal İstikrar Komitesi'nin 22'nci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

13.06.2015Ekonomi
Arda Turan'dan altın gol.

Arda Turan'dan altın gol.

A Milli Futbol Takımımız, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki 6.maçında Kazakistan'ı 83.dakikada Arda Turan'ın şık golüyle mağlup etmeyi başardı.Ay yıldızlılar gruptaki 6.maç sonunda puanını 8'e yükseltti.

12.06.2015Futbol
Başbakan Davutoğlu: MHP ile uyum olur

Başbakan Davutoğlu: MHP ile uyum olur

AK Parti’nin en üst organı olan MKYK’da yapılan seçim analizlerinde, partinin hataları ile bundan sonra izlenecek yol haritasına ilişkin önemli tespitler dile getirildi.

12.06.2015Gündem
'Zengin' büyüme

'Zengin' büyüme

Yılın ilk çeyreğinde herkesi şaşırtan yüzde 2.3’lük büyüme tüketimden geldi.Ancak tüketen nüfusun yüzde 99’u değil doları olan ve ilk çeyrekte katlanan yüzde 1’lik kesim oldu.Ne gıda ne giyim harcamaları arttı.Artış sadece konut, otomotiv, oteller gibi lüks tüketimde yaşandı.Sanayi yerinde saydı, inşaat küçüldü.Milliyet Gazetesi yazarı Güngör Uras bugünkü yazısında lüks tüketimin büyümeye etkisine dikkat çekerek 2015'in ilk çeyreğinde 7 bin 266 Mercedes satıldığını yazdı.Geçen yılın aynı döneminde ise 3 bin 233 Mercedes satılmıştı.

11.06.2015Ekonomi
Banka Asya avukatı BDDK'ya dava açtı

Banka Asya avukatı BDDK'ya dava açtı

Bank Asya Avukatı Süleyman Taşbaş, 29 Mayıs 2015 tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 6318 kararla Bank Asya’nın yönetim hakkının Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredildiğini aktardı.Taşbaş, "Bu süreçle alakalı BDDK’nın almış olduğu kararın iptaline ilişkin yürütmeyi durdurma talepli dava açıklarını ifade ederek “Son 4-5 aydır da banka tabiri caizse emaneten götürülüyor.Bu emanetin gerçek sahiplerine teslim edilme zamanı gelmiştir.Bununda en kısa zamanda tecelli etmesi de en büyük temennimizdir.” dedi.

10.06.2015Ekonomi
Babacan'dan önemli büyüme açıklaması

Babacan'dan önemli büyüme açıklaması

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, finansal piyasalardaki dalgalanmalara rağmen Türkiye ekonomisinin beklentilerin üzerinde büyümeye devam ettiğini söyledi ve Türkiye'nin 22 çeyrektir büyümeye devam ettiğini söyledi.

10.06.2015Ekonomi
A Milli Futbol Takımı, Kazakistan'a gitti

A Milli Futbol Takımı, Kazakistan'a gitti

A Milli Futbol Takımı, Kazakistan ile 12 Haziran Cuma günü deplasmanda oynayacağı 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri A Grubu 6.maçı için Almatı'ya gitti.

10.06.2015Futbol
İşte 4 partinin ekonomi kurmayları

İşte 4 partinin ekonomi kurmayları

7 Haziran seçimlerinde hiçbir partinin tek başına hükümet kuracak çoğunluğu elde edememesi, 13 yıl aradan sonra Türkiye'de yeniden koalisyon olasılığını gündeme getirdi.Peki ama 63.Hükümetin bir koalisyon hükümeti olması durumunda ekonomi yönetiminde kimler yer alacak? İşte başkentte konuşulan ve ekonomi yönetiminde görev alması muhtemel ekonomi kurmayları:

08.06.2015Ekonomi
26 kişilik kabinenin 11'i artık.

26 kişilik kabinenin 11'i artık.

Anayasa uyarınca yeni hükümet kurulana kadar eski hükümet görevini sürdürüyor.Ancak mevcut AK Parti hükümetindeki pek çok isim, artık milletvekili değil.

08.06.2015Gündem
Riskler en çok KOBİ’leri etkiliyor

Riskler en çok KOBİ’leri etkiliyor

Büyük şirketler, çeşitli risk yönetimi hamleleri ile kurdaki hareketlerden kendilerini korurken, ekonominin en büyük bölümünü oluşturan KOBİ’ler en büyük zararı görüyor.

08.06.2015Ekonomi
Türkiye: 4 - Bulgaristan: 0

Türkiye: 4 - Bulgaristan: 0

A Milli Takım, Kazakistan ile 12 Haziran’da oynayacağı 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu karşılaşması öncesi Bulgaristan'ı farklı geçti: 4-0.Milliler'e galibiyeti attıkları 2'şer golle Hakan Çalhanoğlu ile Burak Yılmaz getirdi.

08.06.2015Futbol
Senaryolar yön verir

Senaryolar yön verir

13 yıl sonra tek parti iktidarının sona erdiği seçimin ardından gözler piyasalarda.Piyasanın hükümet senaryoları netleşinceye kadar dalgalanabileceğini belirten uzmanlar dövizde yükseliş, borsada düşüş bekliyor.

08.06.2015Ekonomi
Liderler sandık başında

Liderler sandık başında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar Saffet Cebi Ortaokulu’nda oyunu kullandı.

07.06.2015Gündem
MÜSİAD’ın onur konuğu Babacan

MÜSİAD’ın onur konuğu Babacan

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi, derneğin 25.kuruluş yıl dönümü için verilen gala yemeğinde bir araya geldi.

07.06.2015Ankara
Türk işadamlarından Manhattan'da külliye sözü

Türk işadamlarından Manhattan'da külliye sözü

TÜRK iş dünyası, hayır faaliyetleri alanında yeni ve zorlu bir maraton için kolları sıvadı.

07.06.2015Gündem
Liderler ile bakanların oy kullanacakları yerler belli oldu

Liderler ile bakanların oy kullanacakları yerler belli oldu

7 Haziran'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya'da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'da, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da İstanbul'da oy kullanacak.

05.06.2015Gündem
Babacan'dan MIT TIR'ları yorumu

Babacan'dan MIT TIR'ları yorumu

Başbakan Yardımcısı Babacan MİT tırlarıyla ilgili yapılan habere ilişkin, "Türkiye'ye ancak bu kadar zarar verilebilir.Bir ülke kendi içinden böyle vurulmaz" dedi.

05.06.2015Ekonomi
Babacan: Bu Türkiye'de bir ilk olacak

Babacan: Bu Türkiye'de bir ilk olacak

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'de ve dünyada bir ilk olacak karekodlu çek uygulamasının, Türkiye'nin ticari hayatına çok önemli bir yenilik getireceğini belirtti.Babacan, "Çeklerin piyasada kullanımını kolaylaştıracak, keşideci ile ilgili piyasaya daha fazla bilgi verecek yeni bir uygulamayı karekodla başlatmış oluyoruz" dedi.Karekodlu çek dönemi 15 Haziran'da başlıyor.

04.06.2015Ekonomi
Kim ne istiyor?

Kim ne istiyor?

19.07.2015Ahmet HAKAN
İşte gönlümdeki koalisyon

İşte gönlümdeki koalisyon

13.06.2015Ahmet HAKAN
Balkonda temiz çamaşırlar

Balkonda temiz çamaşırlar

09.06.2015Ertuğrul ÖZKÖK
Eğitimde alarm

Eğitimde alarm

04.07.2015Taha AKYOL
Koalisyon

Koalisyon

13.06.2015Taha AKYOL
Hukuku unutmak

Hukuku unutmak

06.06.2015Taha AKYOL
‘Cinnet’ hali

‘Cinnet’ hali

05.06.2015Taha AKYOL
Baklavayı ezerek yiyen, kalbimize iğne batırmış olur

Baklavayı ezerek yiyen, kalbimize iğne batırmış olur

BAKLAVADA Güllüoğlu markasıyla tanınan aileden Faruk Güllü, 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatından önceki son Orta Asya gezisinin Azerbaycan ayağına katıldıktan sonra kararını verdi:

19.07.2015Vahap MUNYAR