Aramanız :
Aradığınız kelime : "

ali babacan

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

8.235  adet haber bulundu.


 • ‘KOBİ’ deyince dünya birleşti - ali-babacan

  ‘KOBİ’ deyince dünya birleşti24.05.2015

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, B-20 çalışmaları sırasında “Özel sektörün sorunlarını konuşalım” deyince birçok ülke liderinin ‘mesafeli’ durduğunu ama ‘KOBİ’ler için çalışalım’ deyince siyasi farklılıklara rağmen tamamının katıldığını açıkladı.
 • CHP’nin yeni bir kent projesi polemiğe neden oldu - ali-babacan

  CHP’nin yeni bir kent projesi polemiğe neden oldu23.05.2015

  EKONOMİ

  Siyasilerin dünkü gündemi CHP’nin önceki gün açıkladığı ve 2.2 milyon kişiye istihdam yaratmayı hedefleyen projesiydi.Türkiye’yi 4.5 saat uçuş mesafesindeki 58 ülkenin ticaret ve kültür merkezi yapacak projenin açıklanmasıyla birlikte ilk tepki Başbakan Davutoğlu’ndan ‘Kitabımdan çalıntı’ eleştirisiyle gelmişti.Ardından dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Babacan ‘projenin hayal ürünü’ olduğunu savundu.CHP Lideri Kılıçdaroğlu “Bizim projemizi hayal bile edemezler” derken CHP Genel Başkan yardımcısı Hamzaçebi “Türkiye’nin başını belaya sokan bir kitap, keşke yazmamış olsaydı” dedi.
 • Ali Babacan'dan otomotiv eylemi açıklaması - ali-babacan

  Ali Babacan'dan otomotiv eylemi açıklaması22.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan NTV yayınında soruları yanıtladı.Babacan geçen perşembe gecesi başlayan otomotiv eylemini değerlendirdi.Babacan, "Çalışma Bakanımız taraflarla görüştü.Sabahlara kadar görüşmeler oldu.Bunun sonucunda da basamak basamak ilerlemeler sağlandı.Bu bizi sevindirdi.Her zaman böyle olayları yaşamıyoruz" diye konuştu.
 • Oral Çalışlar

  İhracatın lideri otomotiv sektöründe direniş. - ali-babacan

  İhracatın lideri otomotiv sektöründe direniş.22.05.2015

  YAZARLAR

 • Taha AKYOL

  Çağı tanımak - ali-babacan

  Çağı tanımak22.05.2015

  YAZARLAR

 • Babacan: Attıkları imzadan farklı konuşanlar hep oluyor - ali-babacan

  Babacan: Attıkları imzadan farklı konuşanlar hep oluyor22.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin 2001’de olduğu gibi yeni krizler yaşamaması için istikrarın herşeyin başı olduğunu belirterek, “Seçimlere gittiğimiz dönemde istikrarın değerini bilmek önemli” dedi.Babacan, yeni iktidar dönemi için “çıpa”nın yazılı belgeler olacağını savundu.2002’den itibaren her iktidar dönemlerinde verdikleri sözün dışına çıkmadıklarını kaydeden Babacan, “gerçi zaman zaman altına imza attıkları belgelerde olanlardan farklı konuşanlar oluyor.Buna da demokrasinin bir parçası diye bakıyoruz.Attığı imzadan farklı konuşanlar her dönemde oluyor.Bizim aramızda da bunu yapanlara rastlanıyor” dedi.
 • 5 milyon dolarlık Kobi Vakfı - ali-babacan

  5 milyon dolarlık Kobi Vakfı22.05.2015

  EKONOMİ

  TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) önerisiyle projelendirilen ve Dünya Bankası, IMF ve OECD’nin de desteklediği Dünya KOBİ Forumu Vakfı (World SME Forum Foundation- WSF) resmen kuruldu.
 • Patinaj yapan ekonomiyi diriltiriz - ali-babacan

  Patinaj yapan ekonomiyi diriltiriz21.05.2015

  EKONOMİ

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum ve Kastamonu mitingleri dönüşü Hürriyet’in ekonomiyle ilgili sorularını yanıtladı.Kılıçdaroğlu, ekonomiye ilişkin sorulara ise şu yanıtları verdi:
 • 5 soruda otomotiv eylemi - ali-babacan

  5 soruda otomotiv eylemi20.05.2015

  EKONOMİ

  Türkiye günlerdir Bursa’daki otomotiv işçilerinin eylemini konuşuyor.İşçiler, hükümet ve sendika tarafından yapılan açıklamalar her gün eylemin seyri konusunda yeni soru işaretlerine neden oluyor.Bölgeden gelen haberleri derleyerek sizin için gelişmeleri özetledik.İşçiler neden eyleme gitti? Talepleri ne? Bundan sonra ne olacak? Bütün bu cevapları aşağıda bulabilirsiniz…
 • Megabank için çalışmalar yoğunlaştı - ali-babacan

  Megabank için çalışmalar yoğunlaştı20.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye, Endonezya ve İslam Kalkınma Bankası'nın üçlü olarak geliştireceği ve dünyadaki tüm katılım bankalarının merkez bankası olarak faaliyet göstermesini istedikleri "Megabank"ın kurulması için çalışmaları yoğunlaştırdıklarını belirterek, Türkiye'nin bu bankaya 300 milyon dolar sermaye koymaya hazır olduğunu söyledi.
 • Babacan'dan otomotiv grevi açıklaması: Zamanlaması biraz manidar - ali-babacan

  Babacan'dan otomotiv grevi açıklaması: Zamanlaması biraz manidar20.05.2015

  EKONOMİ

  Habertürk canlı yayınında konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bursa'daki otomotiv greviyle ilgili açıklamalarda bulundu.Babacan, “Eylemin zamanlaması biraz manidar” diye konuştu.
 • Gila BENMAYOR

  Haklı Kadın Platformu’nun ‘Tek Ses’ buluşmasına bekleriz - ali-babacan

  Haklı Kadın Platformu’nun ‘Tek Ses’ buluşmasına bekleriz19.05.2015

  YAZARLAR

 • Erdal SAĞLAM

  Bağımsız BDDK Başkanı’nın ilk demeci - ali-babacan

  Bağımsız BDDK Başkanı’nın ilk demeci19.05.2015

  YAZARLAR

 • Zenginleşirsek asgari ücreti arttıracağız - ali-babacan

  Zenginleşirsek asgari ücreti arttıracağız19.05.2015

  EKONOMİ

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek asgari ücretin geldiği seviyenin yeterli olmadığını belirterek “Zenginleştikçe asgari ücreti arttıracağız” dedi.
 • Başbakan Yardımcısı Babacan: Obama yapamadı biz yaptık - ali-babacan

  Başbakan Yardımcısı Babacan: Obama yapamadı biz yaptık18.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan sağlık alınandaki hizmetlerden bahsederken, "Obama sağlık reformunu yapamadı, biz yaptık, annesi, parası olmadığı için ve hastanelerden sağlık hizmeti alamadığı için hayatını kaybetmiştir.Bunun acısını içinde yaşayan bir insan, bu reformu yapamadı" diye konuştu.
 • Babacan açıkladı: Ziraat Katılım Bankası 29 Mayıs'ta başlıyor - ali-babacan

  Babacan açıkladı: Ziraat Katılım Bankası 29 Mayıs'ta başlıyor18.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ziraat Katılım Bankasının 29 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacağını belirterek, "Arkasından Vakıf Katılım var, onların da hukuki süreçleri bitmek üzere.Sonra da Halk Katılım olacak ama onun için yasal düzenleme gerekiyor" dedi.
 • Babacan: Alnımızın teriyle Türkiye ekonomisini büyüttük - ali-babacan

  Babacan: Alnımızın teriyle Türkiye ekonomisini büyüttük17.05.2015

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, ülke ekonomisini büyütmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, "Alnımızın teri, bileğimizin gücüyle çalışarak, hep birlikte bu ekonomimizi büyüttük.Bunun devam etmesi ancak istikrar ve güven ortamının devam etmesiyle mümkündür" dedi.
 • Ali Babacan'dan önemli açıklamalar - ali-babacan

  Ali Babacan'dan önemli açıklamalar16.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan küresel piyasalara ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Merkez bankalarının yaptıkları 3 tane tuşa basıp enterliyorlar, bitti.Para piyasaya sürüldü.Elektrik ortamda üretiliyor.Bu kadar karşılıksız para basmaya rağmen, bu kadar likidite piyasaya sürmeye rağmen o likidite dönüyor dolaşıyor bir yerlerde patlıyor" dedi.Babacan aynı zamanda Avrupa'nın en büyük sorunlarından birinin lider eksikliği olduğunu ifade etti.
 • OECD ülkeleri içinde en yüksek asgari ücret Türkiye'de - ali-babacan

  OECD ülkeleri içinde en yüksek asgari ücret Türkiye'de16.05.2015

  Ege

  EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli'de seçim çalışmaları kapsamında iki fabrikayı ziyaret edip, işçilerle buluştu.Türkiye'de asgari ücretin bin 500, 3 bin veya 5 bin lira olması vaadinin devleti ilgilendiren bir konu olmadığını belirten Zeybekci, "Türkiye, OECD üyesi yaklaşık 40 ülke içinde milli gelirine oranla en yüksek asgari ücreti veren ülkedir.Bunu iddialı bir şekilde söylüyorum" dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Ali Babacan ne iş yapıyor? - ali-babacan

  Ali Babacan ne iş yapıyor?16.05.2015

  YAZARLAR

 • Yalçın DOĞAN

  Babacan: ‘Dikkat ediyorum da.’ - ali-babacan

  Babacan: ‘Dikkat ediyorum da.’16.05.2015

  YAZARLAR

 • Yalçın BAYER

  Hasankeyf boğuluyor - ali-babacan

  Hasankeyf boğuluyor16.05.2015

  YAZARLAR

 • Taha AKYOL

  Hukuk ekmektir - ali-babacan

  Hukuk ekmektir15.05.2015

  YAZARLAR

 • Ali Babacan: Bugünleri mumla ararız - ali-babacan

  Ali Babacan: Bugünleri mumla ararız15.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, su ve ekmek nasıl ihtiyaç ise hukukun da aynen öyle bir ihtiyaç olduğunu belirterek, “Yargıda ne kadar başarılı olursak demokrasimiz, ekonomimiz o kadar başarılı olacak.Eğer bu zayıf tablo devam ederse, demokraside, ekonomide görmüş olduğumuz bu tabloyu bile mumla arar duruma geliriz” dedi.
 • Babacan: 'Bankacılığın sağlığı önemli ama.' - ali-babacan

  Babacan: 'Bankacılığın sağlığı önemli ama.'14.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye Bankalar Birliği Genel Kurulu'ndaki konuşmasında şu açıklamaları yaptı:
 • Bankacılardan önemli şikayetler geldi - ali-babacan

  Bankacılardan önemli şikayetler geldi14.05.2015

  EKONOMİ

  Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın'dan bankacılık sektörünün yaşadığı sorunlara yönelik önemli şikayetler geldi.Aydın, Türkiye’nin büyümeye devam etmekle birlikte küresel sorunlardan olumsuz etkilendiğini söyledi.Toplantıda Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'da yer aldı.Babacan şu anda bir sunum yapıyor.
 • Babacan: Su ve ekmek nasıl ihtiyaç ise hukuk da aynen öyle bir ihtiyaç - ali-babacan

  Babacan: Su ve ekmek nasıl ihtiyaç ise hukuk da aynen öyle bir ihtiyaç14.05.2015

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, geleneksel Bab-ı Ali Toplantılarında yaptığı konuşmada, ''Demokrasi hemen yanı başında sağlam bir hukuk ile ancak ayakta durabilir.Yargı alanında ne kadar başarılı olursak demokrasimiz o kadar güçlenecek.Yargı alanında ne kadar başarılı olursak demokrasimiz, ekonomimiz o kadar başarılı olacak.Eğer bu zayıf tablo devam ederse de, hem demokraside hem de ekonomide görmüş olduğumuz bu tabloyu bile mumla arar duruma geliriz.Su ve ekmek nasıl ihtiyaç ise hukuk da aynen öyle bir ihtiyaç'' dedi.
 • SOCAR, B20’nin stratejik ortağı oldu - ali-babacan

  SOCAR, B20’nin stratejik ortağı oldu13.05.2015

  EKONOMİ

  Dünya enerji piyasasının dev şirketlerinden SOCAR, Türkiye’nin dönem başkanlığını üstlendiği G20’nin iş dünyası ayağı olan B20’ye stratejik ortak oldu.SOCAR ile B20 Türkiye Yürütme Kurulu arasında stratejik işbirliği anlaşması imzalandı.Buna göre SOCAR, global ölçekte iş dünyası devlerini kasım ayında Antalya’da buluşturacak B20 toplantısı ve öncesindeki etkinliklerin stratejik ortağı olacak.
 • Taha AKYOL

  Yargının hali - ali-babacan

  Yargının hali13.05.2015

  YAZARLAR

 • Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bakü'de - ali-babacan

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bakü'de12.05.2015

  Dünya

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin G20 dönem başkanlığı çerçevesinde, Bakü'de B20 Bölgesel Danışma Toplantısı ve resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.
 • 12 Eylül komutanlarının cenazelerine katılım gittikçe azaldı - ali-babacan

  12 Eylül komutanlarının cenazelerine katılım gittikçe azaldı12.05.2015

  GÜNDEM

  Geçtiğimiz cumartesi akşamı hayatını kaybeden 12 Eylül darbesinin lideri, 7.Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in cenazesine hükümet ve siyasi partilerden katılım olmadı.Milli Güvenlik Konseyi’nin Evren’den önce hayatını kaybeden diğer üyelerinin cenazelerinde ise farklı bir tablo yaşanmıştı.
 • TİB soruşturmasında flaş gelişme - ali-babacan

  TİB soruşturmasında flaş gelişme11.05.2015

  GÜNDEM

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) görevlisi 28 kişi hakkında yürüttüğü soruşturmaya ilişkin iddianame, Ankara 2.Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.
 • Asgari ücret vaatlerini ihracatçılara şikayet etti - ali-babacan

  Asgari ücret vaatlerini ihracatçılara şikayet etti11.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Toplantısı'na katıldı.Çırağan Sarayı'ndaki toplantıda Başbakana, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek eşlik etti.
 • Balıkesir: 1 - Başakşehir: 2 - ali-babacan

  Balıkesir: 1 - Başakşehir: 209.05.2015

  Basketbol

  Başakşehir, Balıkesir'i 90 artı 2.dakikada Semih Şentürk'ün attığı gol ile 2-1 mağlup etti.
 • Yalçın BAYER

  Başkan Balıkesir’i öyle bir ateşledi ki - ali-babacan

  Başkan Balıkesir’i öyle bir ateşledi ki09.05.2015

  YAZARLAR

  BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur bir uçak dolusu yatırımcıyı Balıkesir’de iki gün süreyle ağırladı.
 • Taha AKYOL

  Babacan ne diyor? - ali-babacan

  Babacan ne diyor?09.05.2015

  YAZARLAR

  TÜRKİYE’de ağırbaşlı, güvenilir ve teknik bilgiyle konuşan çok az sayıdaki politikacılardan biri Ali Babacan’dır.
 • Ali Babacan: Yargıda itibar kaybettik - ali-babacan

  Ali Babacan: Yargıda itibar kaybettik09.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin son 12.5 yılda birçok alanda önemli gelişmeler sağladığını ancak hukuk alanında ilerlemediğini hatta itibar kaybettiğini söyledi.Babacan, “Yargı hizmetleri vatandaşın memnuniyetini ölçtüğümüz araştırmalarda hızla gerilere düşen bir alan” diye konuştu.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar - ali-babacan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar08.05.2015

  EKONOMİ

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen B20 Türkiye İş Dünyası Liderleri Forumu'nda konuştu.İşte, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın da katıldığı toplantıda Erdoğan'ın yaptığı konuşmadan satırbaşları:
 • Babacan’dan denge açıklaması - ali-babacan

  Babacan’dan denge açıklaması08.05.2015

  EKONOMİ

  Dünya Gazetesi ile DHL Epress'in düzenlediği Yılın İhracatçıları Teşvik Ödülleri Töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, mikro ekonomik reformlarla Türkiye'nin cari açık sorunundan kurtulabileceğini söyledi.Babacan 2012, 2013 ve 2014 yıllarının ekonomide dengelenme yılları olduğunu söyledi.
 • Yatırımcıya gölge etmeyin - ali-babacan

  Yatırımcıya gölge etmeyin08.05.2015

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yatırımcılara destek mesajı verdi.Babacan, “Yatırımcıya gölge etmeyelim, engel olmayalım” dedi.GYODER Başkanı Aziz Torun ise imar sorunu olmayan arsa istedi, “Yüzde 18 KDV fazla” dedi.
 • Emre KIZILKAYA

  Los Angeles bitmiş, Uruguay verelim - ali-babacan

  Los Angeles bitmiş, Uruguay verelim07.05.2015

  YAZARLAR

  Ah kardeşlerim ah, şu Napoli'deki çöp dağlarının dili olsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a anlatsa.
 • Nalbandyan: Ermenistan hiçbir zaman Türkiye'den toprak talebinde bulunmadı - ali-babacan

  Nalbandyan: Ermenistan hiçbir zaman Türkiye'den toprak talebinde bulunmadı07.05.2015

  Dünya

  Ermenistan Dışişleri Bakanı Eduard Nalbandyan, Ermenistan'ın Türkiye'den toprak talebinin olmadığını iddia ederek, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesi konusunda herhangi bir ön koşullarının olmadığını söyledi.
 • Babacan: Los Angeles dökülüyor - ali-babacan

  Babacan: Los Angeles dökülüyor07.05.2015

  EKONOMİ

  Ali Babacan, "Los Angeles'ın altyapı ihtiyacı, Yeni Delhi'den daha fazla.Yollar, kaldırımlar, köprüler, alt geçitler her şey dökülüyor" diye konuştu.
 • Erdal SAĞLAM

  Hükümet 13 yıl sonra gıdadaki çarpıklığı hatırladı - ali-babacan

  Hükümet 13 yıl sonra gıdadaki çarpıklığı hatırladı07.05.2015

  YAZARLAR

  FARKINDA mısınız; hükümet enflasyon konusunda sanki dün göreve gelmiş gibi konuşmaya başladı.
 • Taha AKYOL

  Kılıçdaroğlu ne dedi? - ali-babacan

  Kılıçdaroğlu ne dedi?04.05.2015

  Yazarlar

 • Projelerimize yanıtınız ne? - ali-babacan

  Projelerimize yanıtınız ne?03.05.2015

  Ekonomi

  Başbakan Davutoğlu, TOBB Genel Kurulu’nda, asgari ücret gibi kaynağı belli olmayan seçim vaatlerini eleştirdi, “Bu tür vaatlerde bulunmamaları için iş dünyası muhalefete çağrı yapsın” dedi.
 • Salondakiler ‘basın özgürdür’ diyemedi - ali-babacan

  Salondakiler ‘basın özgürdür’ diyemedi03.05.2015

  Ekonomi

  TOBB’un 71.Olağan Genel Kurulu’nun bu yılki konsepti 100.yılı nedeniyle Çanakkale Zaferi iken bir diğer özelliği seçim öncesi Başbakan Davutoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu bir araya getirmesiydi.
 • Akdoğan: 'Bu şaşkınlar cephesi var ya.' - ali-babacan

  Akdoğan: 'Bu şaşkınlar cephesi var ya.'02.05.2015

  Gündem

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Bu şaşkınlar cephesi var ya bunlar ruh ikizi.Biri Batı'nın, Türklerin HDP'si, biri Kürtlerin CHP'si.Paralelci yapıya yeni Türkiye'de yer yok, bunlar ihanet şebekesi" dedi.
 • Selin Sayek Böke: 'TOKİ ranta çalışmış' - ali-babacan

  Selin Sayek Böke: 'TOKİ ranta çalışmış'28.04.2015

  Ekonomi

  CHP ve AK Parti’nin seçim vaatlerine yönelik tartışmalar sürüyor.Başbakan Yardımcısı Babacan CHP’nin Türkiye’yi Yunanistan’a çevireceğini belirtmişti.
 • Sıtkı ŞÜKÜRER

  Necip ve musavat başkanlar - ali-babacan

  Necip ve musavat başkanlar27.04.2015

  Yazarlar

««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»