Arşiv
Yazarlara Göre
Erdal SAĞLAM463Vahap MUNYAR165Yalçın BAYER89Taha AKYOL87Gila BENMAYOR81Yalçın DOĞAN74Mehmet Y. YILMAZ63Ahmet HAKAN62Mehmet Ali BİRAND62Cengiz ÇANDAR47Şükrü KÜÇÜKŞAHİN41Emin ÇÖLAŞAN36Enis BERBEROĞLU31Ertuğrul ÖZKÖK30Fatih ÇEKİRGE27Deniz BAYRAMOĞLU24Noyan Doğan24Uğur GÜRSES22Oktay EKŞİ21Yılmaz ÖZDİL20Bekir COŞKUN19Tufan TÜRENÇ18İsmet BERKAN18Ege CANSEN15Sedat ERGİN14Şükrü KIZILOT14Fatih ALTAYLI13Ferai TINÇ12Sıtkı ŞÜKÜRER12Cüneyt ÜLSEVER11M. Rauf Ateş9Özdemir İNCE9Eyüp Can - Referans8Sefer LEVENT8Yusuf Kanlı8Barçın Yinanç7Deniz SİPAHİ7Pakize SUDA7Deniz Gürel6Kanat ATKAYA6Selim Türsen6Zeynep GÖĞÜŞ6Akif BEKİ5Ercan KUMCU5Gökhan KİMSESİZCAN5Yorgo KIRBAKİ5Burak Bekdil4Cengiz ÖZDEMİR4Erdal İPEKEŞEN4Eyüp CAN4Rauf TAMER4Tolga TANIŞ4Çiğdem TOKER4İlter TÜRKMEN4Altan Tanrıkulu3Cengiz Çandar - English3Erdinç Çelikkan3Fatih ÇEKİRGE - English3Mehmet Barlas3Mustafa Akyol3Serkan Demirtaş3Yaşar SÖKMENSÜER3Ahmet Arsan2Ariana Ferentinou2Ayşe ARMAN2Cengiz Aktar2Cengiz SEMERCİOĞLU2Cüneyt Ülsever - English2Elif Çongur2Eray GÖRGÜLÜ2Erman TOROĞLU2Gülse BİRSEL2Hüseyin YAYMAN2Kubilay KESKİN2Melis ALPHAN2Murat BARDAKÇI2Onur BAŞTÜRK2Oral Çalışlar2Semih İdiz2Soner YALÇIN2Yaşar AKSOY2Yener SÜSOY2Şenay DÜDEK2Adnan KAYA1Ali Atıf BİR1Armağan ÇAĞLAYAN1Banu TUNA1Cenker TEZEL1Doğan HIZLAN1Doğan ULUÇ1Duygu Sedefoğlu1Ebru ÇAPA1Emre Deliveli1Emre KIZILKAYA1Ertan ACAR1Fırat TUR1Göksel Bozkurt1Hadi ULUENGİN1Hakan TARTAN1Jale Özgentürk1

Ali Babacan

Ali Babacan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali Babacan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.439 Ali Babacan haberi bulunmuştur.

Ali Babacan, 4 Nisan 1967 Ankara doğumlu Türk mühendis, ekonomist ve siyasetçi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 22., 23. , 24. ve 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekilidir.

58. ve 59. Hükûmetlerde de Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı yaptı. 60. Hükümette 1 Mayıs 2009'a kadar Dışişleri Bakanı olarak görev aldı ve Mayıs 2005 - Ocak 2009 arasında Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyeliği konusunda görüşmelerin yürütüldüğü makam olan başmüzakerecilik görevinde bulundu. 7 Haziran seçimleri sonrasında kurulan 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Devamı...

Ali Babacan Haberleri

Ali Babacan: Halk karşı durmasaydı etkisi büyük olabilirdi

Ali Babacan: Halk karşı durmasaydı etkisi büyük olabilirdi

AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan, "Halkın kahramanca mücadelesi kuşkusuz engelledi, ekonomi üzerindeki bedelleri daha ağır olabilirdi" dedi.

22.7.2016Ekonomi
Ekonominin patronu belli olacak, faiz kararı çıkacak

Ekonominin patronu belli olacak, faiz kararı çıkacak

Binali Yıldırım’ın kabinede ekonominin dümenine kimi geçireceği piyasanın en önemli gündem maddesi. Diğer kritik konu ise FED tutanakları öncesi faiz koridorunun üst bandında 50 baz puan indirim yapmasına kesin gözüyle bakılan Merkez Bankası’nın salı toplantısı.

22.5.2016Ekonomi
Türkiye, IMF'ye borcunu sıfırlayan 11 ülkeden biri

Türkiye, IMF'ye borcunu sıfırlayan 11 ülkeden biri

Türkiye, Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) aldığı borçları sıfırlama başarısını gösteren nadir ülkeler arasında yer alıyor.

15.5.2016Ekonomi
Eski ve yeniler TOBB’da yan yana

Eski ve yeniler TOBB’da yan yana

Yarın yapılacak TOBB Genel Kurulu öncesinde verilen resepsiyon, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek, Lütfi Elvan ile eski ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı bir araya getirdi.

10.5.2016Gündem
Kandil’in en tehlikeli mayıncısı öldürüldü

Kandil’in en tehlikeli mayıncısı öldürüldü

Muş’ta öldürülen ‘Hemgin Koçer’ kod adlı terörist Cemil Ateş’in, Kandil’in ‘en tehlikeli mayıncısı’ olduğu ortaya çıktı. Dağ kadrosunda 18 yıl görev yapan Ateş, 1 milyon lira ödüllü teröristler listesindeydi.

16.4.2016Gündem
7 ilde elektrik kesintisi

7 ilde elektrik kesintisi

Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak'ın bazı ilçelerine 13 Nisan'da elektrik verilemeyecek.

10.4.2016Ekonomi
Bir umudu İstanbul

Bir umudu İstanbul

IMF Başkanı Christine Lagarde, kadınların zirveye çıkması gerektiğinin altını çizerek, geçtiğimiz yııl İstanbul’da düzenlenen ‘G20 Merkez Bankası Başkanları Zirvesi’nden bir örnek verdi. Bu zirveden bir fotoğraf karesi paylaşan Lagarde, “İstanbul fotoğrafı bu durumu değiştirecek. Odadaki tek kadın olmanın üstesinden bu fotoğraf gelecek” dedi.

10.4.2016Ekonomi
6 ilde elektrik kesilecek

6 ilde elektrik kesilecek

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., 12 Nisan 2016 tarihinde ‘Planlı Elektrik Kesintisi Programı’ kapsamında Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Zonguldak ve Kırıkkale'de, “Planlı Bakım ve İyileştirme" çalışmaları kapsamında bazı yerlere elektrik verilemeyeceğini açıkladı.

9.4.2016Gündem
Ramsey İcra Kurulu Başkanı Doğan, son yolculuğuna uğurlandı

Ramsey İcra Kurulu Başkanı Doğan, son yolculuğuna uğurlandı 

Doğan'ın cenazesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla öğle vakti Fatih Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Yeni Topkapı Mezarlığı'nda aile kabristanında toprağa verildi.

4.4.2016Ekonomi
Bakan Avcı: Geleceğin mimarı olmaktan biraz ürkmüyor değiliz

Bakan Avcı: Geleceğin mimarı olmaktan biraz ürkmüyor değiliz

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, geleceği eğitimcilerin kuracağının hep söylenen bir gerçek olduğunu hatırlatarak, “Biz eğitimciler, bize yüklenen bu 'geleceğin mimarları' sorumluluğundan da doğrusu biraz ürkmüyor değiliz. Bu metne katkıda bulunan arkadaşlarım buraya 'Geleceğin mimarları sorumluluğundan memnunuz' diye yazmışlar. Ben, biraz önceki konuşmaları dinledikten sonra 'Bundan ürkmüyor değiliz' diye düzelttim" dedi.   

2.4.2016Eğitim
‘Prenses’i istemedi

‘Prenses’i istemedi

AK Parti’nin Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, siyasetin en renkli simalarından biri.

20.3.2016Gündem
Ali Babacan Meclis'te AK Parti adına konuştu

Ali Babacan Meclis'te AK Parti adına konuştu

AK Parti adına 2016 bütçe oylamasında konuşan Ankara Milletvekili Ali Babacan, "Hukukun üstünlüğü ilkesinin tavizsiz bir şekilde uygulanması hem demokrasimizin ilerlemesi hem de ekonomimizin güçlenmesi için elzemdir." açıklamasında bulundu.

10.3.2016Ekonomi
Kalbimize gömdük

Kalbimize gömdük

Türkiye, Ankara’da şehit olan 28 kişiyi gözyaşlarıyla uğurladı. Ankara Kocatepe Camisi’nde devlet ve hükümet yetkililerinin de katıldığı 8 şehide veda töreninde Sedat Durğun’un kızı Şimal, “Babacığım her gece rüyama gel. Gittiğin yerde çok mutlu ol” diye dua etti. Yıldız Demirtaş’ın, annesini kaybettikten sonra en büyük korkusu çocuklarını öksüz bırakmaktı. Demirtaş, annesinin mezarının üstüne defnedildi...

20.2.2016Gündem
Şimşek, işadamlarından tam not aldı Babacan’ı aratmadı

Şimşek, işadamlarından tam not aldı Babacan’ı aratmadı

UZUN zamandır ekonomi yönetiminde yer alan ve ilk kez Başbakan Yardımcısı olarak TÜSİAD genel kuruluna katılan Mehmet Şimşek, işadamlarından tam not aldı.

12.2.2016Ekonomi
1 Mart mesajının adresi

1 Mart mesajının adresi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Latin Amerika gezisinden dönerken, 1 Mart 2003 günü Irak tezkeresinin reddedilmesini ve tezkereye ‘karşı olanları’ eleştirdi.

8.2.2016Gündem
'Selam Tevhid'de kumpas' davası başladı

'Selam Tevhid'de kumpas' davası başladı

'Selam Tevhid'de kumpas' davasının ilk duruşmasında, firari sanık Fethullah Gülen'in avukatlarının celse arasında reddi hakim talebinde bulundukları ve bu talebin diğer taleplerle birlikte değerlendirileceği belirtildi.

1.2.2016Gündem
Babacan sahnede

Babacan sahnede

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun İngiltere ziyaretinde sürpriz bir isim dikkat çekti. Davutoğlu, dünya devlerinin karşısına kısa bir süre önce ‘ekonomi başdanışmanı’ yaptığı Ali Babacan ile çıktı.

19.1.2016Ekonomi
Merkez Bankası hükümete mektup yazacak

Merkez Bankası hükümete mektup yazacak

Merkez Bankası 10 yıl üst üste enflasyon hedefini tutturamadı. 2015 yılı için kurumun enflasyon tahmini yüzde 5’ti fakat gerçekleşen enflasyon yüzde 8.81 oldu. Hedeflenen enflasyondaki sapmanın yüzde 2’nin üzerinde olması dolayısıyla Merkez Bankası yasa gereği hükümete hedefin neden tutturulamadığına ilişkin açık bir mektup yazacak.

4.1.2016Ekonomi
Yarım saaat

Yarım saaat

Yıllarca ekonominin direksiyonunda oturan Ali Babacan’ın ‘siyasi geleceği’ önce 7 Haziran, ardından da 1 Kasım seçimlerinde en çok konuşulan konulardan birini oluşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni kabine pazarlıklarının en önemli konularından birini oluşturan Babacan, tüm kabine denklemlerinin dışında kalınca sade bir Ankara milletvekili olarak hayatına devam etmek zorunda kaldı.

26.12.2015Gündem
Eski TÜSİAD Başkanı'ndan önemli uyarı

Eski TÜSİAD Başkanı'ndan önemli uyarı

Sabancı Holding’in Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, seçim sonrasında siyasi istikrarın kazanılsa da halen toplumsal dinginliğin sağlanamadığına dikkat çekerek, “Toplumsal gerilim sürüyor, bu çok önemli bir risk” dedi.

14.12.2015Ekonomi
Dücane Cündioğlu: İslam dünyası ‘Ey insanlar’ deme yeteneğini yitirdi

Dücane Cündioğlu: İslam dünyası ‘Ey insanlar’ deme yeteneğini yitirdi

Bugünlerde hava kurşun gibi ağır... İslam dünyası, tarihinin en büyük krizini yaşıyor. Amerika, Müslümanları ülkeye sokup sokmamayı tartışıyor. Ortadoğu mezhep kavgasına teslim. Bir yandan Putin, Türkiye’den intikam almak için tetikte bekliyor... “3. Dünya Savaşı çıkar mı” sorusu artık gülüp geçilen bir şey değil. Ve insanlığın birlikte yaşama kültürü, yaşama sevinci yara alıyor. Bu küresel krizi derinlikli biçimde anlamak için Batı’yı da Doğu’yu da tanımak gerekiyor. Hatta iki kültürü birden içinde taşımak... Düşünür Dücane Cündioğlu’nun Büyükada’daki evindeyiz. Girişteki duvarda Kuran’dan sureler de var; Eski Yunanca ‘Akademia’ tabelası da...

12.12.2015Hayat

‘Merkez’de Çetinkaya sesleri

Merkez Bankası’nda Erdem Başçı’nın 19 Nisan 2016 tarihinde görevinin dolacak olması “Yerine kim gelecek?” sorusunu gündeme getirdi. Piyasalarda ilk konuşulan isim, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya.

10.12.2015Ekonomi
Kutsal Kompartıman dağıldı mı?

Kutsal Kompartıman dağıldı mı?

Başlıktaki ifade, kabinenin üç bakanı için kullanılıyor. Hem de bu üç bakana diğer bakan arkadaşları tarafından takılmış. Bu esrarengiz tanımın ne anlama geldiğini, kimler için kullanıldığını araştırdığımızda şu tabloyla karşılaştık:

5.12.2015Gündem
Merkez Bankası ile ilgili ifade neden kalktı?

Merkez Bankası ile ilgili ifade neden kalktı?

Hükümetin yeni programında daha öncekilerin aksine Merkez Bankası’nın bağımsız şekilde para politikasını belirleme ve uygulama ifadeleri yer almayınca piyasalarda tartışma başladı. Başbakan Yardımcısı Şimşek ‘Bağımsızlık sürüyor’ dedi ama ifadenin niye kalktığı açıklık kazanmadı.

26.11.2015Ekonomi
Harman kabine

Harman kabine

Türkiye’nin 64’üncü hükümeti dün kuruldu. Başbakan Davutoğlu kabineyi açıklarken, “Her bakanlık için en az 3-4 ismin bazen 5 ismin zihnimizin kulvarları içinde dolaştığını da ifade etmek isterim. Tecrübeli bakanlarımız, yeni görev üstlenecek bakanlarımızla birlikte bir harman oluşturmaya gayret ettik” dedi.

25.11.2015Gündem
Babacan devri kapandı, ekonominin dümenine Şimşek geçti

Babacan devri kapandı, ekonominin dümenine Şimşek geçti

Ekonominin kurmayları yeni kabineyle değişti. Mehmet Şimşek’in kaptanlığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak Enerji, eski Demokrat Parti Başkanı Süleyman Soylu Çalışma, Binali Yıldırım ise Ulaştırma Bakanlığı yapacak. En büyük sürpriz ise Ali Babacan ve Nihat Zeybekci’nin yer almaması oldu.

24.11.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Osman Gazi

Osman Gazi

İZMİT Körfezi’ne kurulan asma köprüyü hem ismi Osman Gazi olduğu için hem büyük bir altyapı hamlesi olduğu için çok sevdim ve hizmete açılışını sevinçle karşıladım.

1.7.2016Haber Yazıları
Kendi ülkesinde umutsuz istediği yerde istenmeyen

Kendi ülkesinde umutsuz istediği yerde istenmeyen

TARİHİNDE hiç olmadığı kadar kutuplaşmış bir ülke...Aileler bile bölünmüş...

24.6.2016Haber Yazıları
AB önemli mi?

AB önemli mi?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan bir süredir AB ile sert bir polemik yürütüyor.

23.6.2016Yazar Yazıları
Batı ve liberaller neden yanıldı?

Batı ve liberaller neden yanıldı?

Uluslararası bir mali kuruluş adına yıllardır Türkiye’ye gelip giden, yetkililerle görüşen ve Türkiye’deki yatırım ortamındaki risk ve fırsatları yakından izleyen bir analist ile konuşuyordum.

18.5.2016Haber Yazıları
MHP’ye gerçekten gerek var mı?

MHP’ye gerçekten gerek var mı?

OLAĞANÜSTÜ kongre tartışmaları nedeniyle MHP gündemde önemli bir yer işgal ediyor.

16.5.2016Haber Yazıları
Sekiz şehit varken ne yazayım abilerime

Sekiz şehit varken ne yazayım abilerime

NE yazayım abilerime!

13.5.2016Haber Yazıları
İyi bir anayasa yapalım artık aramıza kan girmesin

İyi bir anayasa yapalım artık aramıza kan girmesin

‘KAN’ kelimesini Türk siyasetinde ilk defa rahmetli Necmettin Erbakan’ın ağzından işitmiştik.

13.5.2016Haber Yazıları
Neyi konuşuyoruz?

Neyi konuşuyoruz?

EKONOMİDEN Sorumlu Başbakan Yardımcı Mehmet Şimşek öteden beri güven veren bir ekonomisttir. Ali Babacan tasfiye edildikten sonra güven sarsılmasın diye ekonomi yönetimine onun getirilmesi de bu sebeptendir.

9.5.2016Haber Yazıları
Düşük profil

Düşük profil

BAŞBAKAN Davutoğlu’na dürüstlük ve performans bakımından kimse toz konduramadı.

8.5.2016Haber Yazıları
İş dünyası da sil baştan!

İş dünyası da sil baştan!

TÜRKİYE’de bir süredir farklı bir siyasi kriz yaşanıyor.

7.5.2016Haber Yazıları
Seda Başkan, İzmir’in cesur ve güzel yüzüdür

Seda Başkan, İzmir’in cesur ve güzel yüzüdür

EGİAD Başkanı Seda Kaya, Kızılay Güven Parkı’ndaki bombalı eylem sonrasında açıklamalarda bulunmuş, terörü lanetlemiş, ülkeyi yönetenleri uyarmış, gelecek nesillere bakacak yüzümüz kalmadığını ifade ederek, sorumluluklarını yerine getiremeyenlerin istifa etmesi gerektiğini belirtmişti.

2.4.2016Ege
Doğmamış bebek katili dur ve dinle

Doğmamış bebek katili dur ve dinle

DAĞDAKİ Cemil Bayık denen adam...

15.3.2016Haber Yazıları
Dış kaynak

Dış kaynak

EKONOMİDEN sorumlu Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet Şimşek’in dünkü konuşmasından şu satırların altını çiziyorum:

4.3.2016Haber Yazıları
Merkez’e ‘yeni faiz söylemi’ne uygun biri mi

Merkez’e ‘yeni faiz söylemi’ne uygun biri mi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, uzun zamandır geri durduğu faiz ile ilgili tartışmayı yeniden alevlendirdi.

28.2.2016Haber Yazıları
İki iktisatçı

İki iktisatçı

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek ve CHP sözcüsü Selin Sayek Böke’den bahsediyorum.

12.2.2016Haber Yazıları
Türkiye mevcut politikalarla hikâye yazamaz

Türkiye mevcut politikalarla hikâye yazamaz

BAŞBAKAN Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye’nin reformları uygulaması halinde yeni bir hikaye yazabileceğini ama önkoşul olarak verdikleri sözleri tutmaları gerektiğini söylemiş.

25.1.2016Haber Yazıları
Ekonomiyi rayına kadınlar sokar

Ekonomiyi rayına kadınlar sokar

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek küresel ekonominin rayına girmesinin en önemli koşulunun kapsayıcı büyüme olduğunu vurgulayarak “Bu nasıl olacak? Kadınların çalışma hayatına katılımı sağlanacak, kadın girişimciler desteklenecek” diye konuştu.

23.1.2016Haber Yazıları
Kalbi büyük, çok özel bir insanı kaybettik

Kalbi büyük, çok özel bir insanı kaybettik

MUSTAFA Koç’u bu sabah saat 09 30 ile 11.00 arasında Davos’ta Kirchner Müzesi’nde Birleşmiş Milletler’in HeForShe programı için bekliyorduk.

22.1.2016Haber Yazıları
Reform için gereken vizyonkadro ve bütünlük yok

Reform için gereken vizyonkadro ve bütünlük yok

YENİ Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, piyasaların yapacakları yapısal reformları henüz anlamadığını belirterek, önümüzdeki dönemde Türk ekonomisinin diğer gelişmekte olan ülkelere kıyasla olumlu ayrışacağını söylemiş.

13.12.2015Haber Yazıları
Gelenlerin gidenleri aratma ihtimali

Gelenlerin gidenleri aratma ihtimali

SEÇİM kabinesini saymazsak, iki AK Parti hükümeti arasında el değiştiren bakanlıkları çıkardım.

25.11.2015Haber Yazıları
Ekonomideki yüksek risklere Rusya da eklendi

Ekonomideki yüksek risklere Rusya da eklendi

TÜRKİYE’nin bölgemizde uzun zamandır yürüttüğü tartışmalı dış politikası, sonunda Rusya krizine neden oldu.

25.11.2015Haber Yazıları
Kabinenin kilit ismi Şimşek

Kabinenin kilit ismi Şimşek

YENİ Hükümette en büyük sürpriz Ali Babacan’ın yokluğu olarak görülüyor.

25.11.2015Haber Yazıları
Eksiği ve fazlasıyla kabine

Eksiği ve fazlasıyla kabine

KOLTUK dağılımına yalnızca Erdoğan-Davutoğlu dengesinden bakmak yanıltıcı.

25.11.2015Haber Yazıları
Davutoğlu, ‘maiyette’ Başbakanlığa razı oldu

Davutoğlu, ‘maiyette’ Başbakanlığa razı oldu

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, pazar günü yaptığı açıklamada, hükümetin açıklanmasında bir gecikme olmadığını söyleyerek “Cumhurbaşkanımız yarın Ankara’ya teşrif edecekler ve o zaman oturup konuşacağız” demişti.

25.11.2015Haber Yazıları