Arşiv
Yazarlara Göre
Erdal SAĞLAM462Vahap MUNYAR164Yalçın BAYER89Gila BENMAYOR81Taha AKYOL81Yalçın DOĞAN74Mehmet Ali BİRAND62Mehmet Y. YILMAZ62Ahmet HAKAN60Cengiz ÇANDAR47Şükrü KÜÇÜKŞAHİN41Emin ÇÖLAŞAN36Enis BERBEROĞLU31Ertuğrul ÖZKÖK27Fatih ÇEKİRGE27Deniz BAYRAMOĞLU24Noyan Doğan24Uğur GÜRSES22Oktay EKŞİ21Yılmaz ÖZDİL20Bekir COŞKUN19Tufan TÜRENÇ18İsmet BERKAN18Ege CANSEN15Sedat ERGİN14Şükrü KIZILOT14Fatih ALTAYLI13Ferai TINÇ12Cüneyt ÜLSEVER11Sıtkı ŞÜKÜRER11M. Rauf Ateş9Özdemir İNCE9Eyüp Can - Referans8Sefer LEVENT8Yusuf Kanlı8Barçın Yinanç7Deniz SİPAHİ7Pakize SUDA7Deniz Gürel6Kanat ATKAYA6Selim Türsen6Zeynep GÖĞÜŞ6Akif BEKİ5Ercan KUMCU5Gökhan KİMSESİZCAN5Yorgo KIRBAKİ5Burak Bekdil4Cengiz ÖZDEMİR4Erdal İPEKEŞEN4Eyüp CAN4Rauf TAMER4Tolga TANIŞ4Çiğdem TOKER4İlter TÜRKMEN4Altan Tanrıkulu3Cengiz Çandar - English3Erdinç Çelikkan3Fatih ÇEKİRGE - English3Mehmet Barlas3Mustafa Akyol3Serkan Demirtaş3Yaşar SÖKMENSÜER3Ahmet Arsan2Ariana Ferentinou2Cengiz Aktar2Cengiz SEMERCİOĞLU2Cüneyt Ülsever - English2Elif Çongur2Eray GÖRGÜLÜ2Erman TOROĞLU2Gülse BİRSEL2Hüseyin YAYMAN2Kubilay KESKİN2Melis ALPHAN2Murat BARDAKÇI2Onur BAŞTÜRK2Oral Çalışlar2Semih İdiz2Soner YALÇIN2Yaşar AKSOY2Yener SÜSOY2Şenay DÜDEK2Adnan KAYA1Ali Atıf BİR1Armağan ÇAĞLAYAN1Ayşe ARMAN1Banu TUNA1Cenker TEZEL1Doğan HIZLAN1Doğan ULUÇ1Duygu Sedefoğlu1Ebru ÇAPA1Emre Deliveli1Emre KIZILKAYA1Ertan ACAR1Fırat TUR1Göksel Bozkurt1Hadi ULUENGİN1Hakan TARTAN1Leyla ATAMAN1

Ali Babacan

Ali Babacan haberleri ve son dakika gelişmeleri
9.390 adet haber bulundu.

Ali Babacan, 4 Nisan 1967 Ankara doğumlu Türk mühendis, ekonomist ve siyasetçi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 22., 23. , 24. ve 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekilidir.

58. ve 59. Hükûmetlerde de Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı yaptı. 60. Hükümette 1 Mayıs 2009'a kadar Dışişleri Bakanı olarak görev aldı ve Mayıs 2005 - Ocak 2009 arasında Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyeliği konusunda görüşmelerin yürütüldüğü makam olan başmüzakerecilik görevinde bulundu. 7 Haziran seçimleri sonrasında kurulan 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Devamı...

1 Mart mesajının adresi

1 Mart mesajının adresi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Latin Amerika gezisinden dönerken, 1 Mart 2003 günü Irak tezkeresinin reddedilmesini ve tezkereye ‘karşı olanları’ eleştirdi.

8.2.2016Gündem
'Selam Tevhid'de kumpas' davası başladı

'Selam Tevhid'de kumpas' davası başladı

'Selam Tevhid'de kumpas' davasının ilk duruşmasında, firari sanık Fethullah Gülen'in avukatlarının celse arasında reddi hakim talebinde bulundukları ve bu talebin diğer taleplerle birlikte değerlendirileceği belirtildi.

1.2.2016Gündem
Babacan sahnede

Babacan sahnede

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun İngiltere ziyaretinde sürpriz bir isim dikkat çekti. Davutoğlu, dünya devlerinin karşısına kısa bir süre önce ‘ekonomi başdanışmanı’ yaptığı Ali Babacan ile çıktı.

19.1.2016Ekonomi
İşte Türkiye'nin en iyileri

İşte Türkiye'nin en iyileri

hurriyet.com.tr'nin düzenlediği 'Spor Toto Süper Lig'de İlk Yarının En İyileri' anketinde Beşiktaş, hem takım bazında hem bireysel bazda açık fark attı... Büyük ilgi gören ankette toplam 427 bin 975 oy kullanılırken, 'En Başarılı Takım' seçilen Beşiktaş, 'En Başarılı 11'e 6 futbolcu birden soktu. Şenol Güneş de 'En Başarılı Teknik Direktör' unvanını aldı.

8.1.2016Futbol
Merkez Bankası hükümete mektup yazacak

Merkez Bankası hükümete mektup yazacak

Merkez Bankası 10 yıl üst üste enflasyon hedefini tutturamadı. 2015 yılı için kurumun enflasyon tahmini yüzde 5’ti fakat gerçekleşen enflasyon yüzde 8.81 oldu. Hedeflenen enflasyondaki sapmanın yüzde 2’nin üzerinde olması dolayısıyla Merkez Bankası yasa gereği hükümete hedefin neden tutturulamadığına ilişkin açık bir mektup yazacak.

4.1.2016Ekonomi
Yarım saaat

Yarım saaat

Yıllarca ekonominin direksiyonunda oturan Ali Babacan’ın ‘siyasi geleceği’ önce 7 Haziran, ardından da 1 Kasım seçimlerinde en çok konuşulan konulardan birini oluşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni kabine pazarlıklarının en önemli konularından birini oluşturan Babacan, tüm kabine denklemlerinin dışında kalınca sade bir Ankara milletvekili olarak hayatına devam etmek zorunda kaldı.

26.12.2015Gündem
Bakan Eroğlu'nun tıraş selfie'si

Bakan Eroğlu'nun tıraş selfie'si

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, berber koltuğunda tıraş olduğu anı gösteren selfie fotoğrafını Twitter takipçileriyle paylaştı.

20.12.2015Gündem
NATO'nun da göğsü kabardı

NATO'nun da göğsü kabardı

Prof. Aziz Sancar’ın, cilt kanserine çare olacağı söylenen büyük keşfi, Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülerek taçlandırıldı. Sancar, bütün tevazuu ve Türkiye’ye olan bağlılığıyla toplumun gönlünde taht kurdu. Anıtkabir ziyareti, Nobel madalyasını 19 Mayıs’ta Atatürk’ün tarihi ikametgâhı Anıtkabir’e hediye edeceğini duyurması, Prof. Sancar’a olan sempatiyi zirveye çıkardı.

19.12.2015Gündem
Eski TÜSİAD Başkanı'ndan önemli uyarı

Eski TÜSİAD Başkanı'ndan önemli uyarı

Sabancı Holding’in Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, seçim sonrasında siyasi istikrarın kazanılsa da halen toplumsal dinginliğin sağlanamadığına dikkat çekerek, “Toplumsal gerilim sürüyor, bu çok önemli bir risk” dedi.

14.12.2015Ekonomi
Fenerbahçe 1-0 Başakşehir

Fenerbahçe 1-0 Başakşehir

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Fenerbahçe evinde Medipol Başakşehir'i 1-0 yendi. Şükrü Saracoğlu'nda oynanan mücadelede sarı lacivertli takıma galibiyeti ve liderliği getiren golü 84. dakikada Nani kaydetti. Bu sonucun ardından puanını 34'e çıkaran Fenerbahçe, maç fazlasıyla 32 puanlı Beşiktaş'ı geçip liderliğe yükseldi.

13.12.2015Futbol
Dücane Cündioğlu: İslam dünyası ‘Ey insanlar’ deme yeteneğini yitirdi

Dücane Cündioğlu: İslam dünyası ‘Ey insanlar’ deme yeteneğini yitirdi

Bugünlerde hava kurşun gibi ağır... İslam dünyası, tarihinin en büyük krizini yaşıyor. Amerika, Müslümanları ülkeye sokup sokmamayı tartışıyor. Ortadoğu mezhep kavgasına teslim. Bir yandan Putin, Türkiye’den intikam almak için tetikte bekliyor... “3. Dünya Savaşı çıkar mı” sorusu artık gülüp geçilen bir şey değil. Ve insanlığın birlikte yaşama kültürü, yaşama sevinci yara alıyor. Bu küresel krizi derinlikli biçimde anlamak için Batı’yı da Doğu’yu da tanımak gerekiyor. Hatta iki kültürü birden içinde taşımak... Düşünür Dücane Cündioğlu’nun Büyükada’daki evindeyiz. Girişteki duvarda Kuran’dan sureler de var; Eski Yunanca ‘Akademia’ tabelası da...

12.12.2015Hayat
‘Merkez’de Çetinkaya sesleri

‘Merkez’de Çetinkaya sesleri

Merkez Bankası’nda Erdem Başçı’nın 19 Nisan 2016 tarihinde görevinin dolacak olması “Yerine kim gelecek?” sorusunu gündeme getirdi. Piyasalarda ilk konuşulan isim, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya.

10.12.2015Ekonomi
Kutsal Kompartıman dağıldı mı?

Kutsal Kompartıman dağıldı mı?

Başlıktaki ifade, kabinenin üç bakanı için kullanılıyor. Hem de bu üç bakana diğer bakan arkadaşları tarafından takılmış. Bu esrarengiz tanımın ne anlama geldiğini, kimler için kullanıldığını araştırdığımızda şu tabloyla karşılaştık:

5.12.2015Gündem
Merkez Bankası ile ilgili ifade neden kalktı?

Merkez Bankası ile ilgili ifade neden kalktı?

Hükümetin yeni programında daha öncekilerin aksine Merkez Bankası’nın bağımsız şekilde para politikasını belirleme ve uygulama ifadeleri yer almayınca piyasalarda tartışma başladı. Başbakan Yardımcısı Şimşek ‘Bağımsızlık sürüyor’ dedi ama ifadenin niye kalktığı açıklık kazanmadı.

26.11.2015Ekonomi
Harman kabine

Harman kabine

Türkiye’nin 64’üncü hükümeti dün kuruldu. Başbakan Davutoğlu kabineyi açıklarken, “Her bakanlık için en az 3-4 ismin bazen 5 ismin zihnimizin kulvarları içinde dolaştığını da ifade etmek isterim. Tecrübeli bakanlarımız, yeni görev üstlenecek bakanlarımızla birlikte bir harman oluşturmaya gayret ettik” dedi.

25.11.2015Gündem
Babacan devri kapandı, ekonominin dümenine Şimşek geçti

Babacan devri kapandı, ekonominin dümenine Şimşek geçti

Ekonominin kurmayları yeni kabineyle değişti. Mehmet Şimşek’in kaptanlığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak Enerji, eski Demokrat Parti Başkanı Süleyman Soylu Çalışma, Binali Yıldırım ise Ulaştırma Bakanlığı yapacak. En büyük sürpriz ise Ali Babacan ve Nihat Zeybekci’nin yer almaması oldu.

24.11.2015Ekonomi
İşte hükümetin 100 günlük programları

İşte hükümetin 100 günlük programları

Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı 64.hükümetin öncelikli gündemi arasında 1300 liralık asgari ücret, bütçe, taşeron işçilerin kadroya alınması, işçi ve bağ-kur emeklilerine yıllık 1200 lira zam, polise ek gösterge gibi ekonomiyle ilgili başlıklar dikkat çekiyor. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevine getirilmesine kesin gözüyle bakılan Mehmet Şimşek, Maliye Bakanlığı görevini yıllardır birlikte çalıştığı eski bürokratı Naci Ağbal'a devredecek. 

24.11.2015Ekonomi
Uçak düşürüldü, dolar 2,87'nin üzerine çıktı (Dolar ne kadar oldu?)

Uçak düşürüldü, dolar 2,87'nin üzerine çıktı (Dolar ne kadar oldu?)

Suriye sınırında Türk jetleri tarafından kime ait olduğu henüz bilinmeyen bir savaş uçağının düşürülmesi ardından dolar/TL yükselişe geçerek 2.88 seviyesini gördü. Borsa İstanbul'un olaya ilk tepkisi düşüş oldu ve kayıplar yüzde 2'yi bile aştı. Türkiye'nin risk primleri ise 9 baz puan yükselişle beş haftanın zirvesini gördü. Piyasalar diğer yandan bugün açıklanacak yeni kabineyi ve PPK özetlerini bekliyor.

24.11.2015Ekonomi
Antalya Koalisyonu

Antalya Koalisyonu

Hürriyet Antalya Temsilcisi Hayri Dizerkonca ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Dışilişkiler Dairesi Başkanvekili Seval Yasak’ın düğünü, AK Parti ve CHP’nin birçok temsilcisiyle medya ve iş dünyasını buluşturdu. Nikâh şahitlerinden geçici TBMM Başkanı Baykal, evlilik cüzdanını geline vermeden önceki, “Erken doğmuş olmam arkadaşlarımın görevi bana vermiş olmalarına neden olmuştur. Son zamanlarda erken doğmuş olmanın avantajları gelmeye başladı” esprisi güldürdü.

21.11.2015Gündem
‘Kapitalizm ortadan kalkmalı’ diyen Ali Koç’a Zeynep Bodur’dan destek

‘Kapitalizm ortadan kalkmalı’ diyen Ali Koç’a Zeynep Bodur’dan destek

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Ali Koç’un kapitalizme yönelik sözlerine destek verirken “Kapitalizmin insanileştirilmesi” gerektiğini söyledi. Bodur, “Bir türlü azaltılamayan gelir adaletsizliği, terörün yolculuğunu hızlandırdı. Vahşi kapitalizme dur demezsek terörün yarın hangi başkentin kapısını çalacağını bilemeyiz” dedi.

20.11.2015Ekonomi
Dolar 15 gün sonra ilk kez 2,84'ün altını gördü

Dolar 15 gün sonra ilk kez 2,84'ün altını gördü

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dün yayımlanan tutanaklarının ABD'de faiz artışlarının kademeli bir şekilde devam edeceğine yönelik sinyal içermesi ile dolar/TL güne düşüşle başlayan dolar TL, 4 Kasım'dan sonra ilk kez 2,85 seviyesinin altını gördü. Dolar, TL karşısında saat 16,43'te 2,8396 seviyesine kadar geriledi. Dolar 4 Kasım 2015'te en düşük 2,8235'e kadar gerilemiş, günü ise 2,8625'ten kapatmıştı.

19.11.2015Ekonomi
Kabinede gözler bu isimlerde

Kabinede gözler bu isimlerde

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Türkiye Cumhuriyeti’nin 64. Hükümeti’ni kurmak için başlattığı süreç, beklendiği gibi 18 Kasım’da sonuçlanmadı.

18.11.2015Gündem
Ekonomi yönetim bilinmiyor ama programı kimlerin yazdığı belli

Ekonomi yönetim bilinmiyor ama programı kimlerin yazdığı belli

Ekonomi yönetiminde kimin olacağı bilinmese de, ekonomi programını kimlerin yazdığını biliyoruz. Ekonomi programını yazan ekibin, AKP’nin ilk iktidar döneminde programın yazımında yer alan eski DPT mensupları olduğunu söyleyebiliriz. Bu ekiptekiler o dönem bürokratlardı ama şimdi çoğu siyasete girip bakanlık yapan isimler.

18.11.2015Ekonomi
Reuters: Hükümetin açıklanması gecikecek

Reuters: Hükümetin açıklanması gecikecek

Reuters'a konuşan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulacak yeni hükümetin son şeklinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile yapılacak görüşmede verileceğini belirten yetkililer, Erdoğan'ın yarın başlayacak İstanbul programı nedeniyle ikili görüşmenin dolayısıyla hükümetin açıklanmasının gecikebileceğini söylediler.

18.11.2015Gündem
Türkiye yolsuzlukta D grubunda

Türkiye yolsuzlukta D grubunda

Uluslararası Şeffaflık Örgütü’nün (Transparency International) yolsuzluk araştırmasına göre Türkiye yolsuzluk konusunda D grubu ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye D kategorisinde Rusya, Tunus ve Bangladeş’le birlikte yer alırken örgütün raporunda ülkede savunma harcamalarının denetlenememesine vurgu yapılıyor. Yolsuzluk konusunda en başarılı iki ülke ise Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda oldu.

18.11.2015Ekonomi
TBMM'den birbirinden çarpıcı yemin töreni kulisleri

TBMM'den birbirinden çarpıcı yemin töreni kulisleri

1 Kasım seçimleri sonrasında ilk toplantısını yapan TBMM'de, hem muhalefet, hem de iktidar kulislerinde sadece iki konu konuşuluyordu; Yeni hükümette hangi isimlerin yer alacağı ve Türkiye'yi başkanlık sistemine taşıyacak Anayasa değişikliği.

18.11.2015Gündem
'Dolar 2,70'e gerileyebilir'

'Dolar 2,70'e gerileyebilir'

HSBC Hazine Grup Başkanı Fatih Keresteci, seçim sonrası siyasi belirsizliğin azalması ile dolar/TL'nin kısa vadede mevcut 2.88'li seviyelerden 2.70'li seviyelere gerileyebileceğini, bu iyimserliğin ise ancak ekonomik reformlarla uzun vadeye taşınabileceğini söyledi.

17.11.2015Ekonomi
Türkiye 0-0 Yunanistan

Türkiye 0-0 Yunanistan

A Milli Futbol Takımı, 2015'in son maçında Yunanistan ile karşılaştı. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda oynanan özel maç golsüz sona erdi. Milli Takım böylece 2016 Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazandığı 2015 yılını namağlup olarak kapattı.

17.11.2015Futbol
G20 Zirvesi'nde en sık sorulan soru: Babacan nerede?

G20 Zirvesi'nde en sık sorulan soru: Babacan nerede?

ANTALYA’DA dün sona eren G20 Zirvesi’nde kulislerde yeni kabinenin şifreleri de en çok konuşulanlar arasındaydı. Bugünlerde açıklanması beklenen yeni Bakanlar Kurulu’nda ekonominin kime emanet edileceği uzun süredir tartışılıyor.

16.11.2015Ekonomi
Rock Star Trudeau

Rock Star Trudeau

KANADA’nın yeni Başbakanı Justin Trudeau, G20 Liderler Zirvesi’nde en çok ilgi çeken lider oldu. B20-L20 toplantısına katılan Trudeau, toplantılar sırasında kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenlerin neredeyse akınına uğradı. Trudeau, fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmadı ve gördüğü ilgiyi samimiyetle karşılık verdi. Sosyal medya hesapları kısa bir süre sonra Trudeau selfie’leri ile dolarken, katılımcılar ise bu yoğun ilgi karşısında “Adeta bir rock star gibi” yorumları yaptı.

15.11.2015Ekonomi
Fransa saldırıları G-20 toplantılarını derinden etkiledi

Fransa saldırıları G-20 toplantılarını derinden etkiledi

Paris saldırılarının etkisi G-20 Zirvesi’nin yapılacağı Antalya’da da hissediliyor. Dün yapılan B-20, L-20, T-20 gibi etkinliklerde tüm katılımcılar Paris için geçmiş olsun dileklerini iletirken, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın teröre karşı tüm ülkelerin tek yürek mücadele etmesi gerektiği sözleri büyük alkış aldı. İş dünyası da tepkiliydi.

15.11.2015Ekonomi
Katar 1-2 Türkiye

Katar 1-2 Türkiye

A Milli Futbol Takımımız, Katar ile deplasmanda oynadığı özel maçı 2-1 kazandı. Doha'da oynanan karşılaşmanın 26. dakikasında Ali Asadalla'nın golüyle geriye düşen ay yıldızlı ekibimizin galibiyet sayıları Arda Turan (Dk.70) ve Cenk Tosun (Dk.73) attı. Karşılaşmada Atınç Nukan ve Yunus Mallı ilk kez A milli formayı giydi.

13.11.2015Futbol
Türkiye Katar Milli Takim maçı saat kaçta? | Canlı yayını hangi kanalda ?

Türkiye Katar Milli Takim maçı saat kaçta? | Canlı yayını hangi kanalda ?

Katar Türkiye Milli Takım hazırlık maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanaldan canlı izlenecek? Milli takımda eksik oyuncular var mı, varsa kimler oynamayacak?

13.11.2015Bilgi
13 yıl sonra yine 18 kasım

13 yıl sonra yine 18 kasım

1 Kasım seçimlerinin kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından 64. hükümetin kurulmasıyla ilgili takvim de netleşmeye başladı. Milletvekilleri 17 Kasım’da yemin edecek. Yeni hükümetin18 Kasım’da açıklanması bekleniyor. Abdullah Gül’ün 13 yıl önce ilk AK Parti hükümetini kurduğu tarih de 18 Kasım 2002’ydi.

12.11.2015Gündem
Asgari ücret pazarlığı tam 7 saat sürdü

Asgari ücret pazarlığı tam 7 saat sürdü

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinden önce vaat ettiği ve 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek, dediği 1300 liralık asgari ücret işçi, memur, esnaf, çiftçi ve işveren kesiminin yer aldığı toplantıda masaya yatırıldı. Başbakan Davutoğlu başkanlığında yapılan ve 7 saat süren toplantıda sadece asgari ücret değil, kıdem tazminatı, esnek çalışma ile memurun kravat zorunluluğu ve iş güvencesi de konuşuldu.  Başbakan Davutoğlu’nun ise kıdem tazminatı fonu konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde söylediği gibi ‘işçi-işveren bu konuda ortak karar almalıdır’ dediği öğrenildi.

12.11.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türkiye mevcut politikalarla hikâye yazamaz

Türkiye mevcut politikalarla hikâye yazamaz

BAŞBAKAN Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye’nin reformları uygulaması halinde yeni bir hikaye yazabileceğini ama önkoşul olarak verdikleri sözleri tutmaları gerektiğini söylemiş.

Ekonomiyi rayına kadınlar sokar

Ekonomiyi rayına kadınlar sokar

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek küresel ekonominin rayına girmesinin en önemli koşulunun kapsayıcı büyüme olduğunu vurgulayarak “Bu nasıl olacak? Kadınların çalışma hayatına katılımı sağlanacak, kadın girişimciler desteklenecek” diye konuştu.

Kalbi büyük, çok özel bir insanı kaybettik

Kalbi büyük, çok özel bir insanı kaybettik

MUSTAFA Koç’u bu sabah saat 09 30 ile 11.00 arasında Davos’ta Kirchner Müzesi’nde Birleşmiş Milletler’in HeForShe programı için bekliyorduk.

Reform için gereken vizyonkadro ve bütünlük yok

Reform için gereken vizyonkadro ve bütünlük yok

YENİ Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, piyasaların yapacakları yapısal reformları henüz anlamadığını belirterek, önümüzdeki dönemde Türk ekonomisinin diğer gelişmekte olan ülkelere kıyasla olumlu ayrışacağını söylemiş.

Varsa fikrin; PATLAT!

Varsa fikrin; PATLAT!

Bu haftaki röportaj konuklarım TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ceyhun Baskın, Kurul üyesi Emre Nargile, Aslı Teymen ve Çukurova Üniversitesi’nden Doç Dr. Selçuk Çolak ve Yard. Doç. Dr. Burak Nakıboğlu.

30.11.2015Çukurova
Gelenlerin gidenleri aratma ihtimali

Gelenlerin gidenleri aratma ihtimali

SEÇİM kabinesini saymazsak, iki AK Parti hükümeti arasında el değiştiren bakanlıkları çıkardım.

Ekonomideki yüksek risklere Rusya da eklendi

Ekonomideki yüksek risklere Rusya da eklendi

TÜRKİYE’nin bölgemizde uzun zamandır yürüttüğü tartışmalı dış politikası, sonunda Rusya krizine neden oldu.

Kabinenin kilit ismi Şimşek

Kabinenin kilit ismi Şimşek

YENİ Hükümette en büyük sürpriz Ali Babacan’ın yokluğu olarak görülüyor.

Eksiği ve fazlasıyla kabine

Eksiği ve fazlasıyla kabine

KOLTUK dağılımına yalnızca Erdoğan-Davutoğlu dengesinden bakmak yanıltıcı.

Davutoğlu, ‘maiyette’ Başbakanlığa razı oldu

Davutoğlu, ‘maiyette’ Başbakanlığa razı oldu

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, pazar günü yaptığı açıklamada, hükümetin açıklanmasında bir gecikme olmadığını söyleyerek “Cumhurbaşkanımız yarın Ankara’ya teşrif edecekler ve o zaman oturup konuşacağız” demişti.

Kabinedeki diziliş reformlar açısından zayıf

Kabinedeki diziliş reformlar açısından zayıf

Dün açıklanan bakanlar kurulu listesi, ilk görünüşte reformcu bir kabine izlenimi bırakmıyor.

Vali Bey, bu sorulardan kurtulamazsın

Vali Bey, bu sorulardan kurtulamazsın

AĞRI Valisi Musa Işın’ın, Ağrılı meslektaşlarımıza geçtiğimiz ağustos ayında söylediği şu sözleri tekrar hatırlayalım:

Yemin töreninde çift taraflı komedi

Yemin töreninde çift taraflı komedi

HDP milletvekili Leyla Zana, bir kez daha milletvekili yeminini “doğru” olarak okumadı.

Leyla Hanım’ın beş temel yanlışı

Leyla Hanım’ın beş temel yanlışı

-BİR: 24 yıl önce yaptığı bir çıkışın, 24 yıl sonra aynı etkiyi yaratacağını sanması...

Eski DPT imzası

Eski DPT imzası

Ekonomi yönetiminde kimin olacağı bilinmese de, ekonomi programını kimlerin yazdığını biliyoruz.