MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Doğan HIZLAN287Onur BAŞTÜRK274Tolga AKYILDIZ272Cengiz SEMERCİOĞLU231Hikmet Demirkol216Kanat ATKAYA192Ayşe ARMAN171Ömür GEDİK96Ebru ÇAPA95Kubilay KESKİN84Gökhan KİMSESİZCAN52Cenker TEZEL50Lale Barçin İMER48Ali Atıf BİR47İzzet ÇAPA37Ahmet HAKAN35Ertuğrul ÖZKÖK34Şenay DÜDEK32Ayçe DİKMEN29Melike Karakartal22Pakize SUDA20Sadi TİRAK19Ajda PEKKAN18Emin ÇÖLAŞAN14Nil KARAİBRAHİMGİL13Murat BARDAKÇI11Yener SÜSOY11Nora ROMİ11Melike Birgölge11Doğan ULUÇ10Pınar REYHAN10Yeşim Çobankent10Sema DENKER9Ayşe ARAL9Melis ALPHAN9Tuna KİREMİTÇİ9Bahar AKINCI9Yalçın BAYER8Yaşar SÖKMENSÜER8İpek DURKAL8Savaş ÖZBEY8Fatih ALTAYLI7Banu TUNA7Mehmet Y. YILMAZ7Mehmet Uğur YÜKSEL7Mevlüt TEZEL6Gamze CİZRELİ6Gülse BİRSEL6Güzin Abla5Mehmet Ali BİRAND5Yonca TOKBAŞ5Eyüp CAN5Nihat DEMİRKOL5Erdem KIRIM5Rıza Özel5Erkan ÇELEBİ4Vahap MUNYAR4Yurtsan ATAKAN4Özdemir İNCE4Zeynep BÖLÜKBAŞI4Erdal KAPLANSEREN4Rauf TAMER4Yaşar AKSOY4Sedat ERGİN4Ayşen GÜR3Tufan TÜRENÇ3Yasemin BORAN3Nurten ERK TOSUNER3Figen BATUR3Yalçın DOĞAN3Armağan ÇAĞLAYAN3Fatih ÇEKİRGE3Deniz SİPAHİ3Yonca TOKBAŞ - Kelebek3Uğur VARDAN3Gülben ERGEN3Gila BENMAYOR2Hadi ULUENGİN2 Serdar TURGUT2Pako'nun Sayfası2Mesude ERŞAN2Defne BARAK2Yorgo KIRBAKİ2Oya ARMUTÇU2Levent SEĞMEN2Kristen Stevens2Ayşegül DOMANİÇ YELÇE2Ayşe ARAL - Kelebek2Adnan KAYA2Pucca Günlük2Patrick Özdemiroğlu2Mümtaz SOYSAL1Salih UÇAR1Tuğrul ŞAVKAY1Uğur CEBECİ1Deniz BAYRAMOĞLU1Reha ERUS1Ercan SAATÇİ1Can BARTU1Zeynep GÖĞÜŞ1

Albüm

Albüm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Albüm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.215 Albüm haberi bulunmuştur.

Albüm Haberleri

Defne Samyeli ve Behzat Gerçeker, Cengiz Semercioğlunun sorularını yanıtladı

Defne Samyeli ve Behzat Gerçeker, Cengiz Semercioğlu'nun sorularını yanıtladı

Defne Samyeli’ni 20 yaşından beri tanıyorum. Sektöre adımını attığı ilk yıllardan müzisyenliğe kadar kariyerinin her adımını yakından bilenlerdenim. Behzat Gerçeker derseniz, müzik alanında kazandırdıklarını saymaya kalksam röportaja yer kalmaz. Behzat’ın son ‘keşfinin’ Defne olduğunu öğrenince, birlikte hazırlayacakları single’ı konuşmaya gittim. Sohbet Defne’nin müzik tutkusundan oyunculukta çıtayı Hollywood olarak belirlemesine kadar uzandı...

25.3.2017Magazin
Neyse’den yeni albüm: Haykırmadan Anlatamam

Neyse’den yeni albüm: Haykırmadan Anlatamam

İlk albümlerinden bu yana tam 5 koca yıl geçti. Türk rock tarihinin en yetenekli ekiplerinden olan Neyse, yeni albümleri “Haykırmadan Anlatamam”ı bugün yayınladı.

24.3.2017Keyif
Birbirimizi sevelim; çünkü başka Türkiye yok

Birbirimizi sevelim; çünkü başka Türkiye yok

Sabahat Akkiraz’ın 47. sanat yılı dolayısıyla efsane sanatçılar, efsane bir projede bir araya geldi: ‘Sabahat Akkiraz & Dostları 47’ adlı albüm, çok önemli iki ismin de yıllar sonra Akkiraz için tekrar çalmasına vesile oldu: Arif Sağ ve Orhan Gencebay... İlk kez 1970’te Akkiraz 12 yaşındayken arkasında çalan iki usta isim, 47 yıl sonra yine aynı sesin arkasındaydı. Bedük’ten Mercan Dede’ye, Hüsnü Şenlendirici’den Aylin Aslım’a tam 13 sanatçının katkıda bulunduğu albümde, Sivas Katliamı’nda öldürülen halk ozanı Muhlis Akarsu’nun bir kaydı da yer aldı. Akkiraz, Gencebay ve Sağ’ı bir araya getirdik, birlik mesajları veren usta sanatçılarla hem müzik hem de güncel konular üzerine konuştuk...

24.3.2017Hayat

Aşk herkesi iyileştirir

O, 13 yıldır şarkılarıyla âşıklara ve aşklara rehberlik yapıyor. Tabii yıllar onu da olgunlaştırıyor. Aşkı anlatma ve yaşama şekli de değişiyor. Hayatının en uzun süreli ilişkisini yaşarken artık daha umut dolu şarkılara imza atıyor. Kendi deyimiyle üretken, organik ve doğayla iç içe bir dönemden geçiyor. Yalın’la 28 Mart’ta Zorlu PSM’de vereceği konser öncesinde buluştuk; son albümü ‘Bayıla Bayıla’dan aşka kadar pek çok konuyu konuştuk.

24.3.2017Hayat
Bu konuyu bu kadar uzatmayalım

Bu konuyu bu kadar uzatmayalım

Konfeksiyon usulü üretilmiş çalışmalardan ‘O Konu’. Sarıkabadayı varsa işin içinde, şaşırtıcı değil. Ama Röya gibi bir ses için üzülmemek elde değil.

24.3.2017Keyif
Türkiye, müziğimizi en iyi anlayan ülkelerden biri

Türkiye, müziğimizi en iyi anlayan ülkelerden biri

Türkiye’ye sadakatiyle gönlümüzde ayrı yer tutan gruplardan biri Pink Martini. 15 yıldır sayısız kez geldiler, her biri coşkulu ve neşeli birer partiyi andıran konserler verdiler. 15 Nisan’da yine burada, İstanbul Volkswagen Arena’dalar. Üstelik bu kez repertuvarlarında Türkçe bir şarkı da var: Aşkım Bahardı. Portland’lı grubun kurucusu Thomas M. Lauderdale, sorularımızı cevapladı.

23.3.2017Kitap Sanat
Anadolu kadınları olmasaydı ne kadar yavan olurdu müziğimiz ve hayatımız

Anadolu kadınları olmasaydı ne kadar yavan olurdu müziğimiz ve hayatımız

Türk halk müziğinin güçlü yorumcusu, müzik yaşamında 47 yılı geride bırakan Sabahat Akkiraz yeni albümünde ‘ustaları’ ve ‘dostlarıyla’ kayda girdi. Türkülerini Arif Sağ’dan Bedük’e uzanan geniş bir sanatçı yelpazesindeki 14 müzisyenle seslendirdi. Salı akşamı dostlarıyla sahne alacak olan Akkiraz, albümü kendisine eşlik eden müzisyenlerden Aylin Aslım’a anlattı...

23.3.2017Kitap Sanat
Lerzan Mutlu kimdir, kaç yaşındadır

Lerzan Mutlu kimdir, kaç yaşındadır?

Lerzan Mutlu, son zamanlarda gündeme geldiği konularla magazin gündeminin merak edilen isimleri arasında yerini aldı. Sanatçılarla yaşadığı diyaloglar nedeniyle sürekli olarak gündem konusu olan Lerzan Mutlu, geçmişi konusunda araştırılmaya başlandı. Peki, Lerzan Mutlu kimdir, kaç yaşındadır? İşte, ünlü sanatçı hakkında bazı bilgiler

23.3.2017Kelebek
Duygusal ve yaratımsal ayrılıkların eşiğinde: Moderat

Duygusal ve yaratımsal ayrılıkların eşiğinde: Moderat

25 Mart Cumartesi Sónar İstanbul kapsamında Zorlu PSM’de yeniden heyecanlı İstanbullu hayranlarını selamlayacak olan elektronik müzik grubu Moderat’ı oluşturan Gernot, Sascha ve Sebastian’la yeni albümlerini, devam eden turnelerini ve performanslarındaki sanatsal bakış açılarını konuştuk.

22.3.2017Kitap Sanat
Şarkıcı Demet Aktaş: Yeni imajımı Ozan Doğulu belirledi

Şarkıcı Demet Aktaş: Yeni imajımı Ozan Doğulu belirledi

Şarkıcı Demet Aktaş: Yeni imajımı Ozan Doğulu belirledi

22.3.2017İstanbul
Berkay ve Yaşar İpekten kuliste imza

Berkay ve Yaşar İpek'ten kuliste imza

Yeni albüm hazırlığında olan Yaşar İpek, Berkay’dan şarkı aldı. İkili, şarkı sözleşmesini Berkay’ın sahne aldığı Vitrin adlı kulüpte imzaladı.

21.3.2017Magazin
Alinin Aşk-ı Nida heyecanı

Ali'nin 'Aşk-ı Nida' heyecanı

Ali'nin 'Aşk-ı Nida' heyecanı

21.3.2017Antalya
Tayfun Talipoğlu’nun oğlundan ilk açıklama

Tayfun Talipoğlu’nun oğlundan ilk açıklama

Gazeteci Tayfun Talipoğlu İzmir'de kaldığı evde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Tayfun Talipoğlu kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Oğlu Candaş Talipoğlu, babasının bu gece kalp krizi geçirdiğini belirterek "Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Daha önce de bu tarz rahatsızlığı olmuştu. Stent takılmıştı. Herhalde yakın aralıklarla üst üste gelince bu sefer bünyesi dayanamadı" dedi. Talipoğlu, "Yol hikaye kitabını yeni çıkarmıştı, çok istiyordu. Bu hafta içinde ya da hafta sonu için albüm çıkarmak istiyordu. Kendisinin görmesi kısmet olmadı" diye konuştu.

21.3.2017Haber
Tayfun Talipoğlunun oğlu ölüm nedenini açıkladı

Tayfun Talipoğlu'nun oğlu ölüm nedenini açıkladı

Gazeteci ve televizyon programcısı Tayfun Talipoğlu, İzmir’deki evinde kalp krizi getirdikten sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Daha önce de kalp krizi geçirdiği belirtilen Tayfun Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu, "Kitabı kısa süre önce çıkmıştı. Bu hafta sonu da albümü çıkacaktı. Kendisine görmek kısmet olmadı. Onun bıraktığı yerden biz devam edeceğiz. Sevenleriyle kendisini en azından albümüyle buluşturacağız" dedi.

21.3.2017Gündem
Bana arkadaşını söyle, sana sıradaki albümü söyleyeyim

Bana arkadaşını söyle, sana sıradaki albümü söyleyeyim

Kontrbasçı Ozan Musluoğlu’nun büyük ses getiren ‘My Best Friends Are Vocalists’ projesi yarın İzmirlilerle buluşuyor. Musluoğlu’nun ‘en yakın arkadaş’ kadrosunda bu kez Ayşe Gencer, Ece Göksu, İlham Gencer, Sibel Köse, Su İdil ve Orçun Sunear var.

20.3.2017Kitap Sanat
Rock ‘Dört’lüsü

Rock ‘Dört’lüsü

Bir yarışmada, sunucunun yaptığı yanlış anons sonrası müzik yaşamlarına ‘Dört’ adıyla devam eden yeni nesil rock müzik grubu, “Rock müziğin üstlendiği misyonu Ankara’da yaşatmak istiyoruz” diyor.

20.3.2017Ankara
Funda Arar: ‘İlk günkü gibi aşığım’ diyeni müzeye koymalılar

Funda Arar: ‘İlk günkü gibi aşığım’ diyeni müzeye koymalılar

Funda Arar, 10’uncu solo albümü “Aşk Hikayesi”ni geçen cuma müzikseverlere sundu. 13 şarkılık albümde Soner Sarıkabadayı, Gülşen, Febyo Taşel, Gökhan Tepe, Şebnem Sungur, Süleyman Billor, Günay Çoban, Onur Baştürk, Buray Hoşsöz gibi önemli isimlerle çalışan sanatçı, ilk klibi “Düşman Gibi”ye çekti. Arar ile bir araya geldik, albümden ev hayatına uzanan keyifli bir söyleşi yaptık.

20.3.2017Magazin
Kampüste “GECE” vakti

Kampüste “GECE” vakti!

Son yıllarda hızlı bir yükseliş yakalayıp popülaritesini bir hayli artıran rock grubu Gece ile müzik yolculuklarına, okul yıllarına, gelecek hayallerine dair neşeli bir söyleşi yaptık. Biz çok eğlendik, umarız siz de beğenirsiniz.

20.3.2017Kampüs
‘Nazım’ı Yazanlar’ sergisi Bursa Kitap Fuarı’nda

‘Nazım’ı Yazanlar’ sergisi Bursa Kitap Fuarı’nda

‘Nazım’ı Yazanlar’ sergisi Bursa Kitap Fuarı’nda

19.3.2017Bursa
İbrahim Tatlısesten emekli maaşı eleştirilerine yanıt

İbrahim Tatlıses'ten 'emekli maaşı' eleştirilerine yanıt

İbrahim Tatlıses'ten 'emekli maaşı' eleştirilerine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

17.3.2017Kelebek
Duygusal, hassas ve umut dolu

Duygusal, hassas ve umut dolu

Suat Suna, kariyerindeki 24. yılını ‘Seni Buldum’ albümüyle kutluyor. Romantik parçalarıyla tanınan sanatçıyla müzik endüstrisini ve yenilenen tarzını konuştuk: “Melankolik gibi algılanmam, belki de geçmişte hit olan şarkılarımın büyük bölümünün karamsar oluşundan kaynaklanıyordur.”

17.3.2017Keyif
O Ses Türkiye yarı final adayı Enis Uğurlu kimdir Kaç yaşındadır

O Ses Türkiye yarı final adayı Enis Uğurlu kimdir? Kaç yaşındadır?

O Ses Türkiye yarı final adayı Enis Uğurlu, birçok izleyici tarafından oldukça merak konusu oldu. O Ses Türkiye yarı final heyecanı tüm hızıyla sürerken Enis Uğurlu'nun yarışmada gösterdiği performans merak ediliyordu. Yarışmaya katıldığı ilk günden itibaren gösterdiği performans ve söylediği şarkılarla izleyicileri etkisi altına alan Enis Uğurlu, tüm jüri üyelerini de döndürmeyi başarmıştı. Peki, O Ses Türkiye yarı final adayı Enis Uğurlu kimdir? Kaç yaşındadır?

16.3.2017Televizyon
Charlie unutulmaz

Charlie unutulmaz

Kontrbasçı Charlie Haden, 1986’da konsere gittiği Küba’da genç piyanist Gonzalo Rubalcaba’yla karşılaşmış, müziğinden etkilenmiş, sonrasında onu dünyaya tanıtmak için elinden geleni yapmıştı. İkilinin birlikte kaydettiği albümler 2 Grammy kazandı. Haden’in ölümünün ardından 2015’te ‘Charlie’ albümüyle ustasına saygılarını sunan Rubalcaba, İstanbul’da 2002’de birlikte çaldıkları sahnede bu akşam vereceği konserle onu bir kez daha anacak.

16.3.2017Kitap Sanat
İzmitli grafikerden single albüm

İzmitli grafikerden single albüm

İzmitli grafikerden single albüm

16.3.2017Kocaeli
Ozan Doğulu kimdir Ozan Doğulunun eşi kim

Ozan Doğulu kimdir? Ozan Doğulu'nun eşi kim?

Ozan Doğulu, sosyetik güzel Tuba Peksayar ile samimi görüntüleriyle gündeme geldi. Evli ve 3 çocuk babası olan Ozan Doğulu’nun eşi, yaşı ve özel yaşamı gibi bilgiler merak ediliyor. Peki, pek çok şarkının aranjörlüğünü yapmış olan Ozan Doğulu kimdir, kaç yaşında? İşte, hakkındaki detaylar!

16.3.2017Kelebek
Mustafa İpekçioğlu ve Hakan Yelbiz’den ilk single: Korkma Kalbim

Mustafa İpekçioğlu ve Hakan Yelbiz’den ilk single: Korkma Kalbim

Bağlama ile yüreğimize dokunan, "O Ses Türkiye" programında Tarık Sezer Orkestrası ile tanıdığımız bağlama sanatçısı Mustafa İpekçioğlu ve Türkiye'nin önemli müzisyenlerinden bas gitarist Hakan Yelbiz'den ilk single. 7 Şubat 2017 tarihinde dinleyicilerle buluşan "Korkma Kalbim" adlı single şimdiden yılın en iyileri listesine girmeye aday.

15.3.2017Keyif
Ferman Akgül, ilk solo albümünün tanıtımını gerçekleştirdi

Ferman Akgül, ilk solo albümünün tanıtımını gerçekleştirdi!

Ferman Akgül, ilk solo albümünün tanıtım partisini önceki akşam Istanbul Marriott Hotel Şişli’de gerçekleştirdi. Ferman, ilk solo albümünden şarkılarını, ilk kez basın, yakın arkadaşları ve eğlence sektörünün ünlü isimlerine seslendirdi.

15.3.2017Keyif
Çelik: Bugünün müziği ruhu doyurmuyor

Çelik: Bugünün müziği ruhu doyurmuyor

Peş peşe çıkardığı hit’lerle 90’lı yıllara damgasını vuran Çelik, uzun süren suskunluğunu 18’inci albümü “İyi Günde Kötü Günde” ile bozdu. Çalışmadaki tüm şarkıların söz ve müziklerinde de imzası olan Çelik, yeni nesil müzisyenler hakkında ağır konuşuyor: “Şarkı mı yapılıyor ki çabuk tükensin!”

15.3.2017Magazin
Funda Ararın yeni şarkıları ilk kez hurriyet.com.trde

Funda Arar'ın yeni şarkıları ilk kez hurriyet.com.tr'de

Funda Arar, kariyerinin 10. solo albümü ile müzikseverlerle buluşuyor.

15.3.2017Magazin
Ünlü yapımcıya şok suçlama

Ünlü yapımcıya şok suçlama

İzmir Cumhuriyet Korosu solisti Gül Deniz’den ünlü yapımcı Uğur Bayar’a suçlama: ''Sana albüm yapacağım diye 12 bin liramı alıp beni dolandırdı.''

15.3.2017Gündem
Grammy ödüllü Tinariwen İstanbula gelecek

Grammy ödüllü Tinariwen İstanbul'a gelecek

Grammy ödüllü Tinariwen İstanbul'a gelecek

13.3.2017İstanbul
Nürnberg’in en iyisi ‘Albüm’

Nürnberg’in en iyisi ‘Albüm’

ALMANYA’nın Nürnberg kentinde 4 Martta başlayan 22. Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

12.3.2017Kitap Sanat
Aysel’in 2 geliyor

Aysel’in 2 geliyor

2013 yılında yayınlanan “Aysel’in” adlı saygı albümünün ikincisi için anlaşma yapıldı. Çalışma, Aysel Gürel’in 10’uncu ölüm yıldönümünde çıkacak.

12.3.2017Magazin
Cem Yılmaz küfürlü yanıt vermemeliydi

Cem Yılmaz küfürlü yanıt vermemeliydi

Önce Deniz Akkaya paylaştığı fotoğrafın altına “eskort” kelimesinin geçtiği bir yorum yazan takipçisine sinirlendi. Ardından Cem Yılmaz içinde olduğu projelerin tanıtımını yapmasına takılan takipçisine küfrederek tepki gösterdi. Ünlüler kendilerini çıldırtan takipçilere nasıl tavır almalı? Konsey tartıştı...

12.3.2017Magazin
O albüm çıkacak

O albüm çıkacak

Ebru Yaşar-Necat Gülseven çifti, önceki gün Ulus Sunset’teydi.

12.3.2017Magazin
Nürnberg’te ödül alan film ve oyuncular açıklandı

Nürnberg’te ödül alan film ve oyuncular açıklandı

22’nci kez düzenlenen Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali’nde ödül alan filmler ve oyuncular açıklandı. ‘Albüm‘ en iyi film seçilirken, en iyi kadın ve en iyi erkek oyuncu ödüllerini Aslıhan Gürbüz ile Tolga Tekin aldı.

12.3.2017Magazin
Nürnberg’te ödül alan film ve oyuncular açıklandı

Nürnberg’te ödül alan film ve oyuncular açıklandı

22’nci kez düzenlenen Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali’nde ödül alan filmler ve oyuncular açıklandı. ‘Albüm‘ en iyi film seçilirken, en iyi kadın ve en iyi erkek oyuncu ödüllerini Aslıhan Gürbüz ile Tolga Tekin aldı

12.3.2017Magazin
Yıl 2017, hâlâ ‘Bu şeytan icadı, çalmayın’ diyenler var

Yıl 2017, hâlâ ‘Bu şeytan icadı, çalmayın’ diyenler var!

Dile kolay, 30 yıldır Türkiye’de ‘heavy metal’ müzik yapıyorlar. Türkiye’nin en uzun ömürlü metal grubu Pentagram, 30. yılında sevilen şarkılarını yeniden yorumladığı ‘Pentagram Akustik’ adlı bir albümüyle yeniden sahnelerde... Tüm dünyada albüm satışlarının düştüğü, Türkiye’de metal müzik dinleyicisinin gitgide azaldığı bir dönemde efsane bir kadroyla gümbür gümbür gelen Pentagram, “İnsanların söyleyecek sözleri olduğu sürece heavy metal yaşamaya devam edecek” diyor. Grubun üyeleriyle bir araya geldik, hayatı ve müziği konuştuk.

11.3.2017Keyif

Yazar Sonuçları

17 yıl sonra yeniden Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu

17 yıl sonra yeniden Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu

ERKAN Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu ikilisinin ne zaman yeni bir albümü çıksa, hemen alır dinlemeye başlarım. Beraber yaptıkları ‘Gülün Kokusu Vardı’ albümünün üzerinden 17 yıl geçmiş. Araya birçok solo albüm girdi. İkili ‘Bilinmeyenle Karşılaşmak’* adlı albümleriyle yeniden bir aradalar.

25.3.2017Doğan HIZLAN
‘Evet’çilerin ya da ‘hayır’cıların değil herkesin klibi

‘Evet’çilerin ya da ‘hayır’cıların değil herkesin klibi

Sizi bilmem ama benim tüylerim diken diken oldu.

25.3.2017Ayşe ARMAN
Ferman’ın anlatacak hikâyeleri var

Ferman’ın anlatacak hikâyeleri var

Ferman Akgül’ün ilk solo albümü ‘Yürüyorum İçimde’ dün çıktı. Albüm, adını hak edercesine Ferman’ın içsel yolculuğunun müzikli hikâyesi olmuş.

24.3.2017Tolga AKYILDIZ
Yusuf Franko Beyin insanlarını tanıyın

Yusuf Franko Bey'in insanlarını tanıyın

İSTİKLAL Caddesi’ndeki ANAMED’in (Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi) giriş katında hem güleceğiniz, hem düşüneceğiniz, hem de tarihten önemli portreleri tanıyacağınız bir karikatür sergisi var.

23.3.2017Doğan HIZLAN
‘Slava’ on yıl önce enstrümanını bırakmıştı

‘Slava’ on yıl önce enstrümanını bırakmıştı

GRAMOPHONE* dergisi ünlü çellist Mstislav ’Slava’ Rostropovich için bir dosya yayımladı.

18.3.2017Doğan HIZLAN
Tiyatroya adanmış bir hayat: Ragıp Savaş

Tiyatroya adanmış bir hayat: Ragıp Savaş

Ragıp Savaş deyince duracaksın.

17.3.2017Ayşe ARMAN
A’dan Z’ye Anadolu’yu keşfetmek

A’dan Z’ye Anadolu’yu keşfetmek

10 Yıl 10 Şehir 10 Hikâye kitabı, Anadolu’nun çeşitli kentlerinin gelişmesini, orada yaşayanların katkılarını bize anlatan bir belge kitap.

17.3.2017Doğan HIZLAN
70’lerin ‘Anadolu pop’u Avrupa’da

70’lerin ‘Anadolu pop’u Avrupa’da

‘Uzelli Psychedelic Anadolu’, 70’lerin başında Türk popüler müziği aranjmanlarına karşı filizlenen ‘Anadolu Pop’un yükselişini anlatan özel bir toplama. İngiltere’de piyasaya sürülen albümü, Anadolu dokunuşunun az bilinen iyi örneklerini içerdiğinden dolayı mutlaka dinlemeniz gerekiyor.

17.3.2017Tolga AKYILDIZ
Afiyetle sergilenen ikiyüzlü haller

Afiyetle sergilenen ikiyüzlü haller

Önce olayı aktarayım. Yer Konya, Mevlana Türbesi.

11.3.2017Onur BAŞTÜRK
30 yıl önce, 30 yıl sonra

30 yıl önce, 30 yıl sonra

BİR dizi tesadüfün üflediği rüzgârlar nostalji yelkenlerini şişirdi ve bu yazıya yanaştı neticede gemimiz...

11.3.2017Kanat ATKAYA
‘Mirkelam Şarkıları’nı anlamadım

‘Mirkelam Şarkıları’nı anlamadım

 Malum, müzik sektörü batılı ve havalı adıyla “tribute” (saygı) ama Arzu Çağlan’ın zamanında taktığı ve benim de favorim olan yerli ismiyle “hürmet” albümlerini seviyor.

10.3.2017Onur BAŞTÜRK
Oyunun kurallarını değiştirebilir

Oyunun kurallarını değiştirebilir

Ama bu şekilde değil. Müzikal temeli sağlam ve bu denli renkli bir kadını anaakımın torna tezgâhından çıkmış şarkı ve düzenlemelerin içine atmak doğru bir seçim değilmiş gibi geliyor bana.

10.3.2017Tolga AKYILDIZ