Alaybey Tersanesi


 • İşçimenler’e vefa - Alaybey tersanesi

  İşçimenler’e vefa07.06.2014

  Ege

  KARŞIYAKA Spor Kulübü ve ilçenin tarihinde önemli bir yeri olan İşçimenler ailesinin en yaşlı üyesi Sadrettin İşçimenler’ın ismi bundan böyle Alaybey Tersanesi karşısındaki parkta yaşayacak.
 • Tersane kazasında ölen iki işçinin ailesi dava açtı - Alaybey tersanesi

  Tersane kazasında ölen iki işçinin ailesi dava açtı28.02.2014

  Ege

  İZMİR'in Karşıyaka İlçesi'ndeki Alaybey Askeri Tersanesi'nde, geçen Aralık ayında meydana gelen kaza sonrası yaşamını yitirenlerin yakınları, Milli Savunma Bakanlığı'na tazminat davaları açmaya başladı.Olayda yaşamını yitiren işçiler Ercan Biçer'in ailesi bakanlık hakkında 462 bin TL, kazada ölen Cafer Kırbaş'ın yakınları da yine 709 bin 500 TL maddi tazminat istedi.
 • İzmir'in yeni bisikletleri yola çıkacak - Alaybey tersanesi

  İzmir'in yeni bisikletleri yola çıkacak12.01.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve 40 kilometrelik sahil şeridi boyunca kiralık bisikletlerle sağlıklı ve çevreci bir ulaşım imkanı sağlayacak sistemin açılışı 18 Ocak Cumartesi günü yapılacak.Kısaca BİSİM olarak adlandırılacak sistemin sloganı da “Yollar artık BİSİM” olacak.
 • "Suçlular bulunsun" - Alaybey tersanesi

  "Suçlular bulunsun"31.12.2013

  Ege

  İZMİR’de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Alaybey Tersanesi’nde havuzda bakımda olan TCG Değirmendere Römorkörü’nün denize indirilmesi sırasında alabora olması sonucu şehit düşen 10 kişiden 23 yaşındaki Deniz Er Yavuz Arslan’ın annesi Neşe Arı, olayın bir an önce açıklığa kavuşmasını istedi.
 • Öğle paydosu daha büyük faciayı önledi - Alaybey tersanesi

  Öğle paydosu daha büyük faciayı önledi29.12.2013

  Ege

  GEÇEN hafta bugün tüm Türkiye’nin yüreği yandı.Karşıyaka Alaybey Tersanesi’nden kara haber bir anda yayıldı.
 • Erzurum şehidini uğurladı - Alaybey tersanesi

  Erzurum şehidini uğurladı24.12.2013

  Gündem2008

  İZMİR’deki Alaybey Tersanesi’nde denize indirilirken yan yatan ’TCG Değirmendere’ adlı askeri römorkörde terhisine 4 ay kala şehit olan deniz porsun er Semih Sözen’in cenazesi, memleketi olan Erzurum’un Oltu İlçesi’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.
 • 3 şehide İzmir'de tören - Alaybey tersanesi

  3 şehide İzmir'de tören24.12.2013

  Gündem2008

  İzmir'de Alaybey Tersanesi’ndeki kazada şehit olan 42 yaşındaki işçi Cafer Kırbaş ve yaşındaki deniz er Yavuz Arslan için ikindi vakti Bostanlı Beşikçioğlu Camii’nde tören düzenlendi.Kazada yaşamını yitiren sivil işçi Cafer Kırbaş'ın kızının cenazede babasının fotoğrafını çekmesi herkesi ağlattı.
 • Gelibolu şehidini gözyaşlarıyla uğurladı - Alaybey tersanesi

  Gelibolu şehidini gözyaşlarıyla uğurladı24.12.2013

  Ege

  İZMİR'in Karşıyaka İlçesi'ndeki Alaybey Askeri Tersane'de meydana gelen faciada hayatını kaybeden Çanakkaleli er 21 yaşındaki Mert Paşalı, Gelibolu İlçesi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • Şehidin tabutuna sarılıp gözyaşına boğuldular - Alaybey tersanesi

  Şehidin tabutuna sarılıp gözyaşına boğuldular24.12.2013

  Gündem2008

  İZMİR Karşıyaka’daki Alaybey Askeri Tersane’de meydana gelen faciada şehit düşen askerlerden Çanakkaleli er 21 yaşındaki Mert Paşalı, Gelibolu İlçesi’nde düzenlenen cenaze töreni ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.Sınava girerek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ‘Uzman’ olarak kalmak istediği belirtilen şehit er Paşalı’nın yakınları, tabuta sarılıp ağıt yaktı.
 • 10 şehide hüzünlü veda - Alaybey tersanesi

  10 şehide hüzünlü veda23.12.2013

  Gündem2008

  İzmir Karşıyaka’daki Alaybey Askeri Tersanesi’nde denize indirilirken havuzda yan yatan 'TCD Değirmendere' römorköründe şehit olan denizci 8 asker, 2 işçi için tören yapıldı.Kazada hayatını kaybeden Cafer Kırbaş'ın 11 yaşındaki kızı Esranur Kırbaş, babasının tabutunun fotoğrafını çekti.Esranur'un tören sırasında kamerayı ara ara kendisine çevirip "Babacım seni çok seviyorum" demesi yürekleri dağladı.
 • TCD Değirmendere Römorköründe şehit olanlar gözyaşları içinde uğurlandı - Alaybey tersanesi

  TCD Değirmendere Römorköründe şehit olanlar gözyaşları içinde uğurlandı23.12.2013

  Ege

  İZMİR Karşıyaka'daki Alaybey Askeri Tersanesi'nde denize indirilirken havuzda yan yatan TCD Değirmendere Römorkörü’nde şehit olan denizci sekiz asker, iki işçi için tören yapıldı.
 • 10 şehit için hüzünlü tören - Alaybey tersanesi

  10 şehit için hüzünlü tören23.12.2013

  Ege

  İzmir Karşıyaka Alaybey Tersanesi'nde yaşanan üzücü gemi kazasıyla ilgili düzenlenen resmi törenin ardından şehitler memleketlerine uğurlandı.
 • İzmir'de askerlerin olduğu römorkör yan yattı - Alaybey tersanesi

  İzmir'de askerlerin olduğu römorkör yan yattı22.12.2013

  Gündem2008

  İzmir’ de Alaybey Askeri tersanede bakımı yapılan römorkör yan yattı.Kaza sonrasında 1 astsubay, 7 asker ve 2 sivil çalışanın kaybolduğu bildirildi.Olayda 2 olarak açıklanan ölü sayısı saatler ilerledikçe artıyor.Şu ana kadar 6 kişinin cesedine ulaşıldı.Kurbağa Adamlar denilen askeri dalgıçlar römorkör içinde kayıpları arıyor.
 • Alaybey vapuru açık artırmada - Alaybey tersanesi

  Alaybey vapuru açık artırmada09.01.2013

  Ege

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkırdığı Körfez ulaşım filosunda yeralan Alaybey vapuru için açık artırma yapılacak.
 • Alaybey satılık - Alaybey tersanesi

  Alaybey satılık13.11.2012

  Ege

  KÖRFEZ filosunu yenileme hedefiyle 15 adet katamaran tipi modern yolcu gemisi yaptırmaya başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, mevcut filo içinde yer alan Alaybey yolcu vapurunu satıyor.
 • Türkiye'de gemi motoru üretimi 13 yıl sonra yeniden başladı - Alaybey tersanesi

  Türkiye'de gemi motoru üretimi 13 yıl sonra yeniden başladı01.03.2012

  Ekonomi

  Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaş, 1990'lı yılların sonuna kadar gemi motoru yapılan Türkiye'de tersanelerin, Yalova depreminden sonra başka kurumlara devredilmesiyle motor fabrikalarının işlevinin sona erdiğini belirterek, “Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğünün teknik desteğiyle Van Gölü için yaptırılacak 2 feribotun motoru, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ (TÜLOMSAŞ) tarafından üretilecek.Böylece motor üretimi Türkiye'de yeniden başlamış olacak” dedi.
 • Karşıyaka’da kent yenileme projesi - Alaybey tersanesi

  Karşıyaka’da kent yenileme projesi06.02.2012

  Ege Anasayfa

  Karşıyaka Belediye Meclisi’nin son toplantısında, ilçenin en önemli sorunlarından olan kentsel dönüşümle ilgili yeni projeler masaya yatırıldı.
 • Kahramanlar - Alaybey tersanesi

  Kahramanlar14.07.2011

  Gündem2008

  Çiğli 2’nci Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkez Komutanlığı’ndan dün sabah havalanan T-37C tipi askeri eğitim uçağı, İzmir açıklarında sulara gömüldü.
 • Yıldırım: İzmir Atatürk'ün partisine bile karşı çıkmış - Alaybey tersanesi

  Yıldırım: İzmir Atatürk'ün partisine bile karşı çıkmış23.05.2011

  Gündem2008

  Eski Ulaştırma Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir'de AK Parti'nin insanların yaşam tarzına müdahale edeceği yönünde bir hava verildiğini, bunun diğer partilerin bir taktiği olduğunu belirterek, “İzmirli ne yaşam tarzına müdahale edilmesine boyun eğer ne de kimseyle yaşama mecbur kalmaya.İzmir, öz güveni kuvvetli bir şehir, Atatürk'ün partisine bile karşı çıkmış” dedi.
 • Kocaoğlu’ndan İTO’ya moral - Alaybey tersanesi

  Kocaoğlu’ndan İTO’ya moral27.01.2011

  Ege

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası Meclisi’nin toplantısına katıldı.22 üye kürsüden, altı üye de yazılı olarak Kocaoğlu’na yaklaşık 50 soru ve öneri iletti.
 • Alkollü sürücü ağaca çarptı: 2 yaralı - Alaybey tersanesi

  Alkollü sürücü ağaca çarptı: 2 yaralı01.07.2009

  Gündem

  İZMİR'in Karşıyaka İlçesi'nde 46 yaşındaki Ali Kır, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu, yönetimindeki otomobilin direksiyon kontrolünü kaybederek orta refujde bulunan palmiye ağacına çarptı.
 • Servis minibüsü kaza yaptı: 1 ölü, 13 yaralı - Alaybey tersanesi

  Servis minibüsü kaza yaptı: 1 ölü, 13 yaralı22.10.2008

  Gündem

  İZMİR'in Bayraklı Semti, Altınyol'da, işçileri taşıyan servis minibüsü, Orhan Duruşkan'ın kullandığı otomobilin çarpması sonucu yan yattı.
 • Evlenmem dedi, öldürdüm - Alaybey tersanesi

  Evlenmem dedi, öldürdüm28.07.2003

  Gündem

  Karşıyaka'da cesedi denizde bulunan Şevket Kaplan'ı öldüren kişi, sevgilisinin kardeşi çıktı.Sanık, ‘‘1.5 yıldır birlikte olduğu ablamla evlenmeyeceğini söyleyince onu öldürdüm’’ dedi.
 • Alaybey Tersanesi masaya yatırıldı - Alaybey tersanesi

  Alaybey Tersanesi masaya yatırıldı 17.11.2000

  Ege

  ..BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nce hazırlanan yeni imar planıyla taşınması gündeme gelen Alaybey Tersanesi'nin geleceği Karşıyaka Belediyesi Kent Meclisi'nde tartışıldı.Gemi Mühendisleri ve Mimarlar Odası, tersanenin yerinde kalması
 • Alaybey'in son harikası Kurtarma-2 teslim edildi - Alaybey tersanesi

  Alaybey'in son harikası Kurtarma-2 teslim edildi 08.11.2000

  Ege

  ..DENİZCİLİKTEN Sorumlu Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, bakanlığına bağlı Kurtarma-2 Römorkörü'nün filoya teslim töreni için geldiği İzmir'de, 2001 yılında Denizcilik Bakanlığı kurulacağı müjdesini verdi.Mirza
içinde

Alaybey Tersanesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz