Alışveriş Siteleri

 • Siber aylaklık da okullu oldu - alışveriş siteleri
  Siber aylaklık da okullu oldu29.12.2014
  GündemBilgisayarda bir işe yoğunlaşmışken araya internette alışveriş siteleri veya sosyal medyada gezintilerin girmesi.Siber aylaklık sadece işte değil okul yöneticileri ve öğrenciler arasında da yaygınlaştı.
 • Siber aylaklık da okullu oldu - alışveriş siteleri
  Siber aylaklık da okullu oldu28.12.2014
  EğitimBilgisayarda bir işe yoğunlaşmışken araya internette alışveriş siteleri veya sosyal medyada gezintilerin girmesi.Siber aylaklık sadece işte değil okul yöneticileri ve öğrenciler arasında da yaygınlaştı.
 • İnternet ve cep telefonundan reklam bombardımanına son - alışveriş siteleri
  İnternet ve cep telefonundan reklam bombardımanına son23.10.2014
  EkonomiElektronik ticareti düzenleyen yasa, iki yıllık bekleyişin ardından Meclis’ten geçti.Yasaya göre artık internet ve cep telefonu üzerinden “reklam bombardımanı”na ciddi sınırlama getiriliyor.Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, yine Meclis gündeminde bulunan süpermarketlerle ilgili düzenlemenin de en kısa sürede yasalaştırılacağını söyledi.Yasayla getirilen yenilikler şöyle:
 • Siber tehditlere karşı.10 savunma yolu - alışveriş siteleri
  Siber tehditlere karşı.10 savunma yolu18.09.2014
  HayatTüm internet sitelerinde aynı şifreyi mi kullanıyor sunuz? Peki ya Facebook’taki paylaşımları hiç tanımadığınız kişilerin görmediğinden emin misiniz? Sanal dünyada saldırılardan korunmak için gereken güvenlik önlemlerini aldığınızdan emin olmalısınız.
 • Bir tıkla alışveriş rahatlığı - alışveriş siteleri
  Bir tıkla alışveriş rahatlığı25.07.2014
  AnkaraTüketicilere büyük kolaylık sağlayan online alışveriş sayesinde insanlar artık internet ortamından vitrin geziyormuş gibi alışverişlerini yapabiliyor.
 • Hepsiburada’ya 20 ödül birden - alışveriş siteleri
  Hepsiburada’ya 20 ödül birden08.06.2014
  Ekonomi‘HER şey ayağına gelsin’ sloganıyla binlerce ürünü tüketiciyle buluşturan Türkiye’nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com 26 kategori arasından 20 kategoride ödüle layık görüldü.
 • Milli basketbolcunun sitesi kapandı - alışveriş siteleri
  Milli basketbolcunun sitesi kapandı01.05.2014
  EkonomiOrtakları arasında Milli basketbolcu Sinan Güler’in de bulunduğu e-ticaret sitesi Lastikpabuc.com kapandı.
 • Süper güç yapay zeka - alışveriş siteleri
  Süper güç yapay zeka02.02.2014
  EkonomiTEMELLERİ 2.Dünya Savaşı’na dayanan yapay zeka kavramı, bugün her an kullandığımız arama motorlarından otomobillere kadar hayatımızın her alanında yerini almaya başladı.
 • Stoklarla sınırlı avantaj! - alışveriş siteleri
  Stoklarla sınırlı avantaj!31.12.2013
  EkonomiDÖVİZ kurlarındaki yükseliş, yurtiçinde özellikle stoklu ürünlerde kısmi fiyat avantajı yarattı.TL ile satılan ve stoklarla sınırlı bazı ürünler ‘Duty Free’ mağazalarından bile daha uygun fiyatlardan satılmaya başlandı.Turizm sektörü ise erken rezervasyon nedeniyle kur artışından az etkilendi.
 • Bakan açıkladı.İşte Varlık Barışı'ndan gelen para - alışveriş siteleri
  Bakan açıkladı.İşte Varlık Barışı'ndan gelen para21.11.2013
  EkonomiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, Varlık Barışı uygulaması kapsamında 19 Kasım 2013 tarihi itibarıyla 69,8 milyar lira varlık bildiriminde bulunulduğunu, 1,4 milyar lira vergi tahakkuk ettirildiğini ve 8,5 milyar lira tutarındaki varlık için 170 milyon lira vergi tahsil edildiğini bildirdi.
 • Online alışveriş ondan sorulur - alışveriş siteleri
  Online alışveriş ondan sorulur23.10.2013
  Magazin Hattı“Pis Yedili”nin Cim Bom’u Eda Ece, Women’s Health dergisi için objektif karşısına geçti; çekim sonrası dizi seti ve set dışındaki hayatıyla ilgili soruları yanıtladı.
 • Erkan ÇELEBİ

  Facebook’ta her ilana kanmayın! - alışveriş siteleri
  Facebook’ta her ilana kanmayın!12.10.2013
  YazarlarTeknoloji zincirlerinin adını kullanarak, Facebook’a sahte kampanya ilanları veren uyanık girişimciler, piyasa değeri 1050-1500 lira arasında olan cep telefonlarını 699 liraya düşmüş gibi gösteriyor.
 • E-ticareti tükettik mi? - alışveriş siteleri
  E-ticareti tükettik mi?03.09.2013
  EkonomiTürkiye'de son yıllarda sayısı giderek artan e-ticaret sektörü girişimlerinin bazıları başarısızlıkla sonuçlanırken, bazıları yerli ve yabancı yatırımcının göz bebeği olmaya devam ediyor.Son aylarda Vipdukkan, Pabbuc gibi platformların da aralarında bulunduğu pek çok online alışveriş sitesi iflas etti.Ancak dün Alman Burda Grubu'nun Lidyana.com'a 12 milyon liralık yatırım yapması, “Peki batanlar nerede hata yaptı” tartışmalarını gündeme getirdi.Turkcell’deki yöneticilik pozisyonundan ayrıldıktan bir süre sonra Evoria.com ile NeoTekno.com’u kuran Levent Burak Demiralp ile sektörü değerlendirdik.Demiralp," şimdi bildiklerimi başta bilseydim bu işe girer miydim emin değilim" diye konuştu.
 • 4 milyon müşterisi olan 'dükkan' kapandı - alışveriş siteleri
  4 milyon müşterisi olan 'dükkan' kapandı22.07.2013
  EkonomiTürkiye’deki alışveriş siteleri arasında en büyük ilk beş arasında yer alan Vipdükkan, sessiz sedasız faaliyetlerini durdurdu.Site Temmuz ayı başından bu yana kapalı.Ancak bu tarihten önce sipariş veren ve parasını ödedikleri halde ürünleri alamayan bir çok kullanıcı internette şikayetlerini dile getiriyor ve kredi kartlarından halen para çekildiğini ileri sürüyor.Şirketin telefonları ve sosyal medya hesapları da kapalı olduğundan ulaşım imkanı bulunmuyor.
 • ‘Kozmetik büyüme’de dünyayı ikiye katladık - alışveriş siteleri
  ‘Kozmetik büyüme’de dünyayı ikiye katladık25.05.2013
  EkonomiDünyanın en büyük kozmetik oyuncularından Estee Lauder’in Uluslararası Grup Başkanı Cedric Prouve, 10 yıl sonra geldiği Türkiye’ye hayran oldu.
 • Melda Narmanlı ÇİMEN

  Haydi balkona! - alışveriş siteleri
  Haydi balkona!26.04.2013
  YazarlarKapı önü, merdivenler ve küçücük de olsa balkonlar, mevsimi bize yakınlaştıran yeni dekorasyon alanlarımız.Ne de olsa iki boş teneke bulduk mu içine çiçek diken bir milletiz!
 • Melike Karakartal

  Adalete sosyal medya dersleri - alışveriş siteleri
  Adalete sosyal medya dersleri19.04.2013
  YazarlarArtık şart.Twitter’da RT ne demektir, hangi durumlarda yapılır, bu ve benzeri konuları gelecekteki olası davalarda karar mercilerine anlatmak, onları sosyal medya dinamikleri konusunda “uyandırmak” şart.
 • Sahibinden satılık sürüngen - alışveriş siteleri
  Sahibinden satılık sürüngen13.04.2013
  AnkaraHer gün yüzlerce eşyanın görücüye çıktığı alışveriş sitelerinde, ilginç canlı hayvan ilanları da dikkati çekiyor.
 • Marka oluşturdular - alışveriş siteleri
  Marka oluşturdular01.03.2013
  EgeDENİZLİ’de tekstil sektöründe çalışan üç genç kadın bir araya gelerek kendi işyerlerini kurdu.‘İkikız’ markasıyla ürettikleri kendi tasarımları ‘6.Cadde’, ‘Trendyol’, ‘Markafoni’ ve ‘Evmanya’ gibi ünlü internet satış sitelerinde de yer bulmaya başladı.
 • Tıklıyorum sepete ekliyorum - alışveriş siteleri
  Tıklıyorum sepete ekliyorum01.02.2013
  CumartesiOnline alışveriş yapmak için herkesin ayrı bir sebebi, başka başka öncelikleri var.Kimi Türkiye’de bulamadıklarının derdinde, kimi çarşı-pazar dolanıp bir şey aramaktan sıkılmış.
 • Sahte kumandaya dikkat! - alışveriş siteleri
  Sahte kumandaya dikkat!10.01.2013
  TeknolojiSony Playstation 3 (PS3) oyun konsollarıyla birlikte çok düşük fiyatlarla satılan sahte Sony Dual Shock oyun kumandaları, tüketicileri mağdur duruma düşürüyor.
 • Her “site”den alışveriş yapmayın - alışveriş siteleri
  Her “site”den alışveriş yapmayın10.12.2012
  Teknolojiİnternet üzerinden yapılan alışverişlerde paketlerin boş gelmesi, hiç ürünün gelmemesi, sitelerin erişim adreslerine ulaşılmaması, sahte ürünlerin gelmesi gibi sorunlarla karşılaşıldığı bildirildi.
 • ‘Kara Cuma’ çılgınlığı - alışveriş siteleri
  ‘Kara Cuma’ çılgınlığı23.11.2012
  EkonomiABD perakende sektörünün en fazla satış gerçekleştirdiği ‘Kara Cuma’ (Black Friday) çılgınlığı bir gecede 11 milyar dolarlık satış yaptırdı.Fiyatların bazı ürünlerde yarı yarıya indirildiği Kara Cuma haftasında, 147 milyondan fazla ABD’linin 68.4 milyar dolarlık alışveriş yapılması bekleniyor.
 • Sanal alışverişte “sıra dışı tasarım”lar - alışveriş siteleri
  Sanal alışverişte “sıra dışı tasarım”lar02.10.2012
  TeknolojiSanal alışveriş sitelerinde satışa sunulan “uçan çalar saat”, “konuşan bardak”, “öksüren küllük” ve “kaçan saat” gibi sıra dışı tasarımlara sahip ürünler, tüketicilerin ilgisini çekiyor.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Öyleyse hiç konser yapmayalım - alışveriş siteleri
  Öyleyse hiç konser yapmayalım22.08.2012
  Yazarlarİklim sert, keyifler yok, sağımızda solumuzda bombalar patlarken herkes atacağı adımdan, söyleyeceği sözden korkar oldu.
 • Sanal pazar 22 milyar liraya çıktı - alışveriş siteleri
  Sanal pazar 22 milyar liraya çıktı10.07.2012
  EkonomiTürkiye'de internetten alışveriş yapanların sayısı hızla artarken 2011'de internet üzerinden ürün satışı yapan sitelerin 22 milyar liralık e-ticaret sektöründen (telekomünikasyon, hava yolu ve sigorta şirketleri de dahil) aldığı 3-4 milyar liralık payın bu yıl yüzde 50'nin üzerinde büyümesi bekleniyor.
 • Anneler Günü alışverişlerinde banka kartı rekoru kırıldı - alışveriş siteleri
  Anneler Günü alışverişlerinde banka kartı rekoru kırıldı20.05.2012
  EkonomiBanka kartıyla yapılan Anneler Günü alışverişlerinde bu yıl rekor kırıldı.
 • Annelere bu yıl daha çok harcadık - alışveriş siteleri
  Annelere bu yıl daha çok harcadık18.05.2012
  EkonomiBankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, Anneler Günü alışverişlerinin yoğun olarak yapıldığı 11-13 Mayıs tarihleri arasında yaklaşık 16 milyon adet kartlı işlem gerçekleştirildi.
 • Online manken - alışveriş siteleri
  Online manken21.04.2012
  Magazin HattıSinem Kobal da online alışveriş siteleri için mankenlik yapan ünlüler kervanına katıldı.
 • Melike Karakartal

  Kadın gözüyle alışveriş siteleri - alışveriş siteleri
  Kadın gözüyle alışveriş siteleri13.04.2012
  Magazin YazarlarOnline alışveriş son yıllarda yükselişte malum.
 • Ara markaların online adresi - alışveriş siteleri
  Ara markaların online adresi13.01.2012
  CumartesiAra marka nedir? Ne çok lüks ne de her yerde bulabileceğiniz kadar sıradan ürünler.Sınırlı sayıda üretiliyor ve her birine tasarımcı eli değiyor.Avrupa’dan ve Amerika’dan ithal bu ara markaları Türkiye’ye Yasemin Başboyacı getiriyor.
 • Gökhan KİMSESİZCAN

  Şehirde zayıflatacak - alışveriş siteleri
  Şehirde zayıflatacak06.12.2011
  Magazin YazarlarToprak Sanat Galerisi ile düzenlediği sergilerle adından söz ettiren Ayfer Toprak, şimdi de sağlık sektörüne el attı.
 • Bir tıkla yılbaşı alışverişi - alışveriş siteleri
  Bir tıkla yılbaşı alışverişi02.12.2011
  CumartesiYılbaşı telaşı adım adım yaklaşıyor.Hem yılın son gecesine hazırlanmak, hem de sevdiklerinize hediye almak zamanı.Tüm bunlar gözünüzde büyüyor ya da çılgın alışveriş kalabalıklarına girmek istemiyor, tüm seçenekleri aynı anda görmek istiyorsanız, bilgisayarın başına geçin.Yılbaşı öncesi özel alışveriş siteleri ve online pazarlarda ne var ne yok, göz gezdirdik
 • Kredi kartı dolandırıcıları yakalandı - alışveriş siteleri
  Kredi kartı dolandırıcıları yakalandı19.10.2011
  GündemŞANLIURFA’da, internet üzerinde kredi kartıyla alışveriş yapanların bilgilerini ele geçirip, daha sonra bu kartlarla alışveriş yapan 4 kişi yakalandı.
 • Erkan ÇELEBİ

  Kozmetik ve diyet ürüne posta freni ‘sanal sancı’ yarattı - alışveriş siteleri
  Kozmetik ve diyet ürüne posta freni ‘sanal sancı’ yarattı19.06.2011
  YazarlarGÜMRÜK Müşteşarlığı’nın 150 Euro’ya kadar verilen yurt dışı siparişlere uygulanan vergi muafiyetini, kozmetik ürünler başta olmak üzere sporcu gıdaları, zayıflama hapları, bitkisel ya da hayvansal tüm gıda takviyelerinde kaldırıp, posta ve kargo yoluyla girişini yasaklaması, 20 milyar dolara ulaşan internetten alışverişte uluslararası sanal krize yol açtı.
 • Türkiye'ye geliyor - alışveriş siteleri
  Türkiye'ye geliyor13.06.2011
  PlanetYeni medyanın en sansasyonel isimlerinden olan WikiLeaks kurucusu Julian Assange, Ekim’de gerçekleşecek Yeni Medya Konferansı’nda bir konuşma yapacak.
 • Oyuncu sayısı azalacak büyük isimler yaşayacak - alışveriş siteleri
  Oyuncu sayısı azalacak büyük isimler yaşayacak19.05.2011
  AnkaraÖnümüzdeki yıllarda fırsat sektöründeki oyuncu sayısının azalacağını belirten yakala co’nun kurucu ortağı ve Genel Müdürü Mehmet Keteloğlu, “Şu anda 90 civarında site hizmet veriyor.Bu rakam azalacak ve yakala co sektörde kalan büyük isimlerden biri olacak” dedi.
 • 70 bin kişi 2 milyon indirimi ‘yakaladı’, yılda 30 milyon liralık ‘avantaj’ planı yaptı - alışveriş siteleri
  70 bin kişi 2 milyon indirimi ‘yakaladı’, yılda 30 milyon liralık ‘avantaj’ planı yaptı02.04.2011
  EkonomiKısa süre önce sektöre giren grup alışveriş sitesi Yakala.co’nun sunduğu 300’ün üzerinde fırsatı 70 bin kişi ‘yakaladı’.Yaklaşık 2 milyon lira indirim avantajı sağlayan Yakala.co’nun Kurucu Ortağı Mehmet Keteloğlu, “Tüm Türkiye’de 2011 yılında büyüme amacındayız.Tüketiciye sunduğumuz fırsatların sayısı da hızla artıyor.Artık firmalar bizimle çalışmak için direk başvuruyorlar” dedi.
 • E-ticarette patlama yaşanacak - alışveriş siteleri
  E-ticarette patlama yaşanacak30.03.2011
  Ekonomi1998 yılında infoshop.com adıyla kurulan ve bugün 3 milyonun üzerinde kayıtlı üye sayısına ulaşan hepsiburada.com'un Genel Müdürü Aytuğ İğneli, Türkiye'de e-ticaretin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde patlama yapacağını söyledi
 • 5 patron ‘melek yatırımcı’ oldu ilk desteği ‘sosyal paylaşım’ aldı - alışveriş siteleri
  5 patron ‘melek yatırımcı’ oldu ilk desteği ‘sosyal paylaşım’ aldı25.12.2010
  EkonomiRestoran sahibi, eğitim danışmanı, hazır giyimci, fütürist işadamı ve internet girişimcisi 5 iş insanı ‘melek yatırımcı’lığa soyundu, inploid’e ortak oldu.Yalçın Ayaydın, Gaziantepli iki kardeşin 150 bin lira maliyetle gerçekleştireceği bilgi paylaşım sitesinin, Facebook ve Twitter kadar başarılı olacağına inanıyor.
 • AlaMarka besincicadde’yi satın aldı - alışveriş siteleri
  AlaMarka besincicadde’yi satın aldı08.12.2010
  EkonomiArmani Jeans, Just Cavalli, Versace, Galliano, Ferre gibi dünyaca ünlü lüks markaları Türkiye’de ilk defa internet üzerinden satışa sunan alışveriş kulübü AlaMarka, özel alışveriş siteleri alanında ilk satın almayı gerçekleştirdi.Üye sayısı 150 bine ulaşan AlaMarka, besincicadde.com’u satın almasının ardından çok daha geniş kitlelere ulaşmayı planlıyor.
 • Banu TUNA

  Şifreli alışveriş - alışveriş siteleri
  Şifreli alışveriş28.10.2010
  YazarlarTürkiye’de 32 milyon internet kullanıcısı, 44 milyon kredi kartı var ama online alışveriş oranı yüzde 2.Yani un var, şeker var ama helva yok.
 • Erkan ÇELEBİ

  İnternette 3 Türk’ten biri oltalanıyor, yılda 4 bin 560 hacker yakalanıyor - alışveriş siteleri
  İnternette 3 Türk’ten biri oltalanıyor, yılda 4 bin 560 hacker yakalanıyor16.05.2010
  YazarlarPHISHING (oltalama) adı verilen yöntemle SMS ve e-posta adreslerine gönderdikleri mesajlarla kişisel bilgilere ulaşan, banka hesaplarını boşaltan, kredi kartı limitlerini tüketen dolandırıcıların sayısı 4 bin 560’a, verdikleri zarar da 5 milyon dolara ulaşınca Türkiye siber suçta Rusya ve Çin’le yarışır konuma geldi.
 • 5 ildeki eş zamanlı operasyona 15 tutuklama - alışveriş siteleri
  5 ildeki eş zamanlı operasyona 15 tutuklama29.05.2009
  GündemKAYSERİ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Bilişim Suçları Büro Amirliği polisi, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Daire Başkanlığı destekli İstanbul, İzmir, Batman ve Kahramanmaraş'ta düzenledikleri operasyonda 15 kişiyi yakaladı.
 • Sevgililer kriz dinlemedi, 642 milyon lira harcadı - alışveriş siteleri
  Sevgililer kriz dinlemedi, 642 milyon lira harcadı20.02.2009
  EkonomiSevgililer gününde yapılan harcamalar geçen yıla göre yüzde 53 oranında artarak 642 milyon TL’ye yükseldi.
 • Sevgililer gününde yapılan harcamalar yüzde 53 arttı - alışveriş siteleri
  Sevgililer gününde yapılan harcamalar yüzde 53 arttı19.02.2009
  EkonomiSevgililer gününde yapılan harcamalar geçen yıla göre yüzde 53 oranında artarak 642 milyon TL'ye yükseldi.
 • HD-DVD'nin ardından - alışveriş siteleri
  HD-DVD'nin ardından21.02.2008
  TeknolojiPes eden HD-DVD ve popüler Blu-ray formatlarını masaya yatırdık ve format karmaşasındaki gerçekleri araştırdık…
 • Erkan ÇELEBİ

  Teknoloji marketlerinde ’ambalaj açıldı’ sancısı - alışveriş siteleri
  Teknoloji marketlerinde ’ambalaj açıldı’ sancısı18.11.2007
  YazarlarULUSLARARASI zincirlerin peş peşe girmesiyle birlikte, tekno marketler arasında yaşanan rekabet kızıştı.Ancak, bu rekabette bazı firmalar, koşulsuz müşteri memnuniyetiyle ön plana çıkarırken, bazıları hálá ’ambalaj açıldı’ gerekçesiyle sattıkları ürünleri değiştirmekten kaçınıyor.
 • Erdal KAPLANSEREN

  Telefon ve bilgisayar cepte buluştu - alışveriş siteleri
  Telefon ve bilgisayar cepte buluştu18.02.2007
  Yazarlarİspanya'nın Barselona şehrinde gerçekleştirilen mobil teknoloji konferansı "3GSM"de kablosuz dünyanın geleceğe damgasını vuracak hizmetleri ve ürünleri tanıtıldı.
 • İnternetten güvenli alışveriş01.02.2007
  MagazinSadece yurtdışında satılan bir ayakkabıyı, en son çıkan elektronik bir eşyayı ya da ikinci el giysileri hiç adım atmadan satın almak ister miydiniz? İnternet üzerinden bir ’tık’la hepsine ulaşabilirsiniz ama güvenliği de göz ardı etmemelisiniz.
içinde

Alışveriş Siteleri


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz