Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.300  adet haber bulundu.


 • Koruyucu aile adayına din eğitimi önerisi - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Koruyucu aile adayına din eğitimi önerisi04.03.2015
  GündemKoruyucu aile adaylarına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının verdiği eğitimlere ek olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da din eğitimi verilmesi önerisinde bulunuldu.
 • Yükseköğretimde kadının statüsü sorunu - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Yükseköğretimde kadının statüsü sorunu02.03.2015
  EğitimDünya daha iyi bir yer olacaksa bu, kadınların çabasıyla olacak.
 • Her kadın aslında şiddet mağduru - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Her kadın aslında şiddet mağduru02.03.2015
  GündemEmniyet’in yayımladığı ‘Şiddete Yönelik Bilgilendirme’ kitapçığında her kadının şiddete uğradığına, en fazla da fiziksel şiddet yaşandığına dikkat çekildi.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  Yüksek Seçim Kurulu engellileri oy vermeye çağırıyor… - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Yüksek Seçim Kurulu engellileri oy vermeye çağırıyor…02.03.2015
  YazarlarMerhabalar sevgili okurlar.
 • İşte Türkiye'nin ağır faturası - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  İşte Türkiye'nin ağır faturası28.02.2015
  GündemHDP'li Sırrı Süreyya Önder Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'la yaptıkları görüşmeden sonra PKK'ya silah bırakma çağrısı yaptı.Önder, "PKK'yı silah bırakma için kongre toplamaya çağırıyoruz'' dedi.1984 yılından bu yana süren terör saldırılarında ise 30 bin kişi hayatını kaybetti.
 • Kadınlar karakolu dizilerden tanıyor savcıları bilmiyor - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Kadınlar karakolu dizilerden tanıyor savcıları bilmiyor27.02.2015
  GündemKadına şiddeti önlemek için kurulan komisyonda dinlenen Doç.Dr.İlknur Yüksel, medyanın etkili olduğunu, çoğu kadının ‘Arka Sokaklar’ gibi dizilerden karakola başvuracaklarını öğrendiklerini dile getirdi.
 • Küçük çocuklar 3 yaşındaki kardeşlerini öldüren babalarının işkencelerini anlattı - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Küçük çocuklar 3 yaşındaki kardeşlerini öldüren babalarının işkencelerini anlattı27.02.2015
  Gündemİstanbul Bağcılar'daki evlerinde 6 Ekim 2014'te 3 yaşındaki oğlu İ.A.K.'yi döverek öldüren, balkonda iki gün beklettikten sonra streç filme sararak çöp poşetine koyup Bursa’nın Orhangazi İlçesi'ne götürerek hurdalık alana gömen O.K.'nin 7 ve 9 yaşındaki çocukları, babalarının kardeşlerine uyguladığı işkenceyi anlattılar.S.K., "Babam döverek öldürdü.Kaka yaptığı için dövüyordu.Onun ellerini kollarını ısırıyordu.Bir keresinde kakasını ona zorla yedirdi" dedi.C.E.K.de, "Kovaya su dolduruyordu, Kardeşimin kafasını kovanın içine sokup çıkarıyordu.Bazı zamanlarda ağzına ve yüzüne doğru tekme atıyordu.Anneme, ‘polise gidersen çocukların boğazını keserim’ diyordu" dedi.
 • ‘Aile değil kadın’ların yürüyüşü - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  ‘Aile değil kadın’ların yürüyüşü26.02.2015
  GündemANKARA Kadın Platformu üyeleri, Mersin’de vahşice öldürülen Özgecan Aslan (20) ve kadına yönelik şiddet olaylarını protesto etmek için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yürüdü.
 • Şiddetin tanıkları deneyim paylaşımında - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Şiddetin tanıkları deneyim paylaşımında25.02.2015
  AnkaraÇankaya Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve Sığınmaevi’nde görev yapan uzmanlar, Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği personeli ile deneyim paylaşımında bulundu.
 • Bu şirkette inovasyon yasak! - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Bu şirkette inovasyon yasak!22.02.2015
  EkonomiBorusan Grubu CEO’su Agah Uğur, 3 yıldır grupta inovasyon kelimesini yasakladığını söyledi.Uğur, “İnovasyonun yerine üretim bandı gibi işleyen yeni ürün, hizmet ve iş modeli geliştirme sistemi kurduk.Ar-Ge ile birlikte bu yıl 30 milyon dolarlık bütçemiz var” dedi.
 • Özgecan için Vosvos turu - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Özgecan için Vosvos turu22.02.2015
  AnkaraÖzgecan Aslan’ın öldürülmesi ve kadına yönelik şiddet Ankara’da protesto edildi.Uçan Süpürge ve Vosvos Dayanışma dernekleri, artarak süren kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla vosvos turu düzenledi.
 • ‘Kadına şiddet nispeten düştü’ - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  ‘Kadına şiddet nispeten düştü’21.02.2015
  GündemAİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’na konuk oldu
 • Kılıçdaroğlu'na İzmir'den adaylık teklifi - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Kılıçdaroğlu'na İzmir'den adaylık teklifi21.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir'den aday olmanızı istiyoruz.Cumhuriyetin kalesinden aday olmanızı istiyoruz" dedi.Kılıçdaroğlu da, bu çağrıya "İzmir'den aday olmak bizim için şereftir ve onurdur.Elbette bunu yetkili organlarımızla görüşeceğiz" dedi.
 • Kadına şiddette vahim tablo: Polise başvuran kadın sayısı 118 bin 14’e çıktı - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Kadına şiddette vahim tablo: Polise başvuran kadın sayısı 118 bin 14’e çıktı19.02.2015
  GündemÜniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice katledilişi sonrası, kadına yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili çalışmalar tekrar gündeme geldi.
 • Özgecan dersleri - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Özgecan dersleri18.02.2015
  GündemTürkiye'yi ayağa kaldıran Özgecan Aslan cinayetinin ardından kadına yönelik şiddet, cinayet ve tecavüzlerin önüne geçilmesi için hazırlanan eylem planına hız verildi.
 • Elektronik bilekliğe geçeceğiz - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Elektronik bilekliğe geçeceğiz18.02.2015
  GündemMeclis Genel Kurul’da dün milletvekilleri, Özgecan Aslan cinayetini konuştu.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam “Kadın cinayetlerinde özellikle son 1 yıl içinde yaklaşık yüzde 40 oranında bir artış var.Bu rakamlar çok acı ve korkunç.Ne yazık ki sorunu çözmek noktasında oldukça uzaktayız.Şiddet mağdurunun ve şiddet uygulayanın birlikte izlendiği elektronik bileklik uygulamasını Ankara ve İzmir’de pilot uygulamaya başlayacağız” diye konuştu.
 • Ege Özgecan için ayakta - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Ege Özgecan için ayakta17.02.2015
  EgeMERSİN'de vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan için tüm Ege'de eylem düzenlendi.Cinayet protesto edilirken katil zanlıları kınandı.
 • Demirtaş: Erkek kendine tecavüz ediyor - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Demirtaş: Erkek kendine tecavüz ediyor17.02.2015
  GündemHDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, kadın cinayetlerine tepki gösteren Demirtaş, "Yani kadını öldürdüğünü, kadını dövdüğünü, kadına tecavüz ederek erkekliğini ispat ettiğini zannedenler hepsini kendisine yapmışlardır.Bütün o tecavüz kültürü, geri dönüp dolaşıp erkeğe tecavüze dönüşüyor.Doğru bakarsanız" dedi.
 • Güzin Abla

  Tecavüz ve şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Tecavüz ve şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz16.02.2015
  YazarlarGözde Salur’un, Özgecan Aslan cinayetinin ardından başlattığı imza kampanyasında, Adalet Bakanlığı’ndan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan ve İçişleri Bakanlığı’ndan çok net talepleri var.Gözde Salur’un mektubunu aşağıda paylaşıyorum.Mektubunu ‘tecavüzden, şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz’ diye bitiren Gözde Salur’a destek olabilirsiniz.
 • Twitter, Özgecan'ın ardından tartışıyor: Hadım mı, idam mı? - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Twitter, Özgecan'ın ardından tartışıyor: Hadım mı, idam mı?16.02.2015
  KeyifTwitter'ın gündeminde idam mı, hadım mı yer alıyor? İşte son iki gün içerisinde paylaşılan tweet'lerin analizi.
 • Özgecan'a nasıl kıydınız - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Özgecan'a nasıl kıydınız13.02.2015
  GündemTarsus’taki vahşet Türkiye'nin kanını dondurdu.2 gündür aranan üniversiteli Özgecan’ın ceseti bir dere yatağında yanmış olarak bulundu.Genç kızı bindiği yolcu minibüsünde bıçaklayarak öldürdükten sonra yaktıkları öne sürülen 3 şüpheliden önce 2’si gözaltına alındı.Cinayet zanlısı olarak aranan Suphi A.da dün akşam saatlerinde yakalandı.Gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolü için Tarsus Devlet Hastanesi'ne götürülen zanlıları, hastanede toplanan kalabalık linç etmek istedi.Polis ve jandarma öfkeli kalabalığı güçlükle yatıştırdı.Bu arada vahşetin sır perdesi de aralandı.Zanlıların ifadelerine göre minibüs şoförü Suphi A., Özgecan'a tecavüz etmeye kalkınca genç kız direndi.Suphi A.önce bıçakladı sonra da başına demir çubukla vurdu.Babası ve arkadaşından yardım istedi.Özgecan’ın cansız bedenini ormanlık bir alanda yaktılar.
 • 40 bin kadınla 4 milyon eve - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  40 bin kadınla 4 milyon eve12.02.2015
  GündemCHP’nin 3 dönemdir seçimi AK Parti’ye kaptırmasının nedenlerinden birini, “Adayların önseçimle değil, merkez yoklamasıyla belirlenmesi” olarak açıklayan İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, önseçimi parti için 2’nci nefes olarak nitelendirdi.“4 milyon konutun kapısını çalabilmek için 40 bin kadın partili hazırlanıyor” diyen Karayalçın, seçime 4 ay kala çalışmalarını şöyle anlattı:
 • 120.yaş gecesi - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  120.yaş gecesi12.02.2015
  GündemDARÜLACEZE 120’nci yılını kutlama programının ilkini, kurucusu Padişah Abdülhamid’in ölümünün 100’üncü yıldönümü olan 10 Şubat’ta gerçekleştirdi.
 • 2011 300'den 2015 500'e - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  2011 300'den 2015 500'e12.02.2015
  Gündem7 Haziran’da yapılacak seçimlerde aday olmak isteyen bürokratların istifa etmeleri için tanınan süre önceki gün saat 17.00’de doldu.
 • Darülaceze'nin kuruluşunun 120.yılı kutlandı - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Darülaceze'nin kuruluşunun 120.yılı kutlandı11.02.2015
  GündemOsmanlı padişahı 2.Abdülhamit tarafından kurulan Darülaceze’nin 120.kuruluş yılı kalabalık bir katılım ile kutlandı.
 • Milletvekilliği istifası için süre bitti - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Milletvekilliği istifası için süre bitti10.02.2015
  GündemGenel seçimler öncesinde kamu çalışanlarının istifaları dün art arda gelmişti.Bürokratlar açısından, vekil aday adayı olmak için bugün ise son gündü.Son günde de, bürokrasideki istifa rüzgarı esmeye devam etti.Başbakan Davutoğlu'nun 4 başdanışmanı ve özel doktoru da görevlerinden istifa etti.Son istifa haberi de akşam saatlerinde geldi.Türkiye'nin en büyük kurumlarından biri olan SGK'nın başkanı Yadigar Gökalp İlhan milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti.
 • Harddiskteki 101 ses - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Harddiskteki 101 ses09.02.2015
  Gündemİstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nde bulunan 2 harddiskte yapılan incelemede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere tüm bakanların dinlenen telefonlarından elde edilen ses kayıtları ele geçirildi.Ses kayıtları soruşturmanın yürütüldüğü odadaki çalışma masasının çekmecesinde bulundu.Ses kayıtları depolanan 101 isim arasında büyükelçiler, akademisyenler ve çok sayıda bürokrat da var.Dinlemeler 2010-2013 arasında gerçekleştirildi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 80 şüphelisi bulunan soruşturmada dün 21 polis hakkında gözaltı kararı aldı.İstanbul merkezli yapılan operasyonda 9 ilden gözaltılar oldu.
 • Ankara'da istifalar art arda geliyor - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Ankara'da istifalar art arda geliyor09.02.2015
  EkonomiYaklaşan genel seçimlerde aday olmak için kamu çalışanlarından istifa haberleri art arda geldi.Dün gün boyu bürokrasinin zirvesinden istifa haberleri geldi.Dün gecenin en son istifa haberi Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik'ten geldi.Çelik, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.Bugün de bürokraside istifaların devam etmesi bekleniyor.Milletvekilliği aday adaylığı için, devlet memurlarının bugün mesai bitimine kadar istifa etmesi gerekiyor.
 • Yalçın DOĞAN

  Mahkemeden sarsıcı çağrı - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Mahkemeden sarsıcı çağrı08.02.2015
  YazarlarALIŞILMADIK bir olay.
 • KPSS tarihlerini ÖSYM ve Devlet Personel Başkanlığı birlikte belirleyecek - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  KPSS tarihlerini ÖSYM ve Devlet Personel Başkanlığı birlikte belirleyecek08.02.2015
  EğitimÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın Kamu Personeli Genel Tebliği yeniden düzenlendi.
 • 1 ileri 2 geri - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  1 ileri 2 geri07.02.2015
  Gündem2000’li yılların başlarında Avrupa Birliği’yle uyum yasalarını bir bir çıkarırken kadın haklarına ilişkin pek çok olumlu adım atan Türkiye, son zamanlarda tam tersini savunan bir politikaya sahne oluyor.
 • Eş katili kadın: Sapıkça şeyler istedi - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Eş katili kadın: Sapıkça şeyler istedi07.02.2015
  GündemISPARTA’nın Yalvaç İlçesi’nde dini nikahla birlikte yaşadığı Osman T.’,yi oğlu Fırat E.’ile birlikte öldüren Gönül S., "20 gün her şey çok güzeldi.Sonrasında sabaha kadar porno kanalları izliyor, orada gördüklerini benim de yapmamı istiyordu.Sapıkça tekliflerde bulunuyor, her itiraz ettiğimde dövüyordu" dedi.
 • Bu davetiye kriz çıkardı - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Bu davetiye kriz çıkardı07.02.2015
  GündemİSTANBUL Roman Dernekleri Federasyonu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün İstanbul Wow Otel’de bugün ve yarın düzenleyeceği “Yeni Türkiye Vizyonunda Roman Çalıştayı” başlıklı çalıştayın davetiyesi şaşkınlık yarattı.Davetiyedeki “uyuşturucu ve asayiş suçları ile mücadele” ifadesi tepki çekti.Türkiye Roman Hakları Forumu’ndan (ROMFO) Avrupa Roman Hakları Merkezi (ERRC) Türkiye İnsan Hakları Gözlemcisi Hacer Foggo, “Toplantı davetiyesini okuduğumuzda gözlerimize inanamadık, utanç duyduk.Romanlar ‘uyuşturucu ve asayiş suçları’ ile önyargılı biçimde anılıyor.ROMFO olarak bu metni protesto ediyoruz.” dedi.
 • Minecraft’a bakanlık incelemesi - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Minecraft’a bakanlık incelemesi06.02.2015
  GündemAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, şiddete özendirdiği gerekçesiyle ‘Minecraft’ adlı oyunu incelemeye aldı.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  “Yılın Genç Bürokratı Ödülü” Kenan Önalan’ın - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  “Yılın Genç Bürokratı Ödülü” Kenan Önalan’ın06.02.2015
  YazarlarMerhabalar sevgili okurlar.
 • Minecraft’a ‘şiddet’ incelemesi - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Minecraft’a ‘şiddet’ incelemesi06.02.2015
  EğitimAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, şiddeti özellikle de kadına yönelik özendirdiği gerekçesiyle minecraft adlı bilgisayayar oyununu incelemeye aldı.Şiddete özendirdiği kanaatine varılırsa oyun hakkında hukuki yollara başvurulacak.
 • Mağdur çocuğa ANKA desteği - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Mağdur çocuğa ANKA desteği05.02.2015
  GündemAİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı suça sürüklenen, madde bağımlısı, istismara uğramış, sokakta yaşayan çocukları rehabilite etmek için ANKA Projesi başlattı.
 • ‘Bu bebek bizim değil’ - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  ‘Bu bebek bizim değil’30.01.2015
  GündemBir ay önce dünyaya gelen bebeklerinde tedavisi olmayan Turner Sendromu tespit edilen Kocaelili çift, “Bu bebek bizim değil” diyerek doğumun gerçekleştiği hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.Çift, DNA testi için bekliyor.
 • Annesinin öldüğünü TV'den öğrendi - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Annesinin öldüğünü TV'den öğrendi29.01.2015
  EgeSEVCAN ve Sercan’ın hikayesi tüm Türkiye’yi ağlattı.Önce babaları İlkay ve amcaları Sami Yıldırım’ı Soma’daki maden faciasında kaybettiler.
 • Butona karşı ‘mahallenin namusu’ - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Butona karşı ‘mahallenin namusu’29.01.2015
  GündemKadına şiddeti önlemek için mecliste kurulan komisyonda konuşan AK Partili İsmet Uçma’nın “Mahallenin namusu diye bir şey geliştirebiliriz.Birine bir şey yapılıyorsa herkes ona sahip çıkar, yapanı ifna (yok etmek) eder” sözleri tartışma yarattı.
 • Bu bebek bizim değil - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Bu bebek bizim değil29.01.2015
  SağlıkKOCAELİ’nin Darıca İlçesi’nde oturan Zekiye- Şener Ok çiftinin Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde kız çocukları dünyaya geldi.Doğum öncesi bebekleri ile ilgili tüm sonuçlar için ’Normal’ raporları verildiği belirtilen aileye dünyaya gelen bebeğin tedavisi olmayan ’Turner Sendromu’ hastalığı olduğu belirtilirce aile çocuğun kendilerinden olmadığı ve hastanede bebeklerinin karıştırıldığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • Kamerunlu Nkeni’nin film gibi hayatı İzmir’de dramla bitti - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Kamerunlu Nkeni’nin film gibi hayatı İzmir’de dramla bitti29.01.2015
  EgeİZMİR’de sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezinde kaldığı sırada tüberkülozdan ölen, aynı zamanda da HIV virüsü taşıyan Kamerunlu 35 yaşındaki Tamfu Nancy Nkeni’nin hayatının dram içinde geçtiği ortaya çıktı.Tayland’da hamile kalan, ardından Avrupa ülkelerine geçme hayalini gerçekleştirmek için İzmir’e gelen Nkeni, bunu başaramayınca bebeğini Türkiye’de dünyaya getirmek zorunda kaldı.Maddi imkansızlıklar yüzünden kızının cenazesini, ülkesine götüremeyip İzmir’de üç kişiyle son yolculuğuna uğurlayan Wılson Tamfu Gweı, çocuk yuvasında kalan torununu almak için ise, bakanlık düzeyinde girişimlere başladı.
 • Erkeğin kötüsü karısını döver - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Erkeğin kötüsü karısını döver28.01.2015
  GündemHAZAR Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından şiddet mağduru kadınların sesini duyurmak amaçlı ‘Wo/Men for Women Projesi’nin kapanış toplantısı yapıldı.Toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi kadın doğum uzmanı Sare Davutoğlu da konuşma yaptı.
 • Nazlıaka’dan ’Kadın cinayetlerinde tahrik indirimi kaldırılsın’ kanun teklifi - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Nazlıaka’dan ’Kadın cinayetlerinde tahrik indirimi kaldırılsın’ kanun teklifi28.01.2015
  GündemCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, kadın cinayetlerindeki tahrik ve iyi hal indiriminin kaldırılmasına ilişkin TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi sundu.
 • Türkiye’nin kadına şiddet haritası - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Türkiye’nin kadına şiddet haritası27.01.2015
  GündemAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu’na, henüz kamuoyuna açıklanmayan ‘Türkiye’de Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet Araştırması 2014’ ile ilgili detayları paylaştı.
 • Sevgisini gösteriyormuş - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Sevgisini gösteriyormuş26.01.2015
  EgeNÖROLOJİ uzmanı Prof.Dr.Ayşegül Öğmegül'ün, ayrıldığı doktor eşinden olan otistik oğluna, Sakarya'nın Sapanca İlçesi'ndeki bir özel eğitim merkezinde dayak atıp bu anları kaydeden, ardından da görüntüleri sosyal medyada yayınlayan öğretmenler S.Ç.ile C.U., 'eziyet' suçlamasıyla, 16'şar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı.Hakim Neslihan Havva Karakayış Akça, kendi çocuğu da otistik olduğu için 'duygusal davranabileceği' gerekçesiyle, duruşma öncesinde davadan çekilince davaya bakması için başka bir hakim görevlendirildi.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile otizm derneklerinin de müdahil olduğu davanın duruşmasında, sanık öğretmenlerden C.U., otistik öğrencilerin 3 aylık dönemde askeri eğitime tabi tutulduğunu, yapamadıkları hareketlerin zorla yaptırıldığını, bunları ailelerin bilmesi içinde görüntüleri yayımladığını ileri sürdü.
 • Vali çalışmaları bizzat gördü - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Vali çalışmaları bizzat gördü25.01.2015
  EgeUŞAK Valisi Seddar Yavuz; üç ayrı tip binadan oluşacak yeni huzurevi tesisinin 54 bin 164 metrekarelik alana yapılacağını ve 13.2 milyon liraya mal olacağını söyledi.İnşası bitene kadar mevcut huzurevinin kullanılmaya devam edeceğini kaydeden Vali Yavuz, yaşlıların daha rahat ve konforlu bir ortamda yaşamaları amacıyla özel durumlarının da göz önüne alındığını kaydetti.
 • Otistik davasında kadın hakimden örnek davranış - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Otistik davasında kadın hakimden örnek davranış24.01.2015
  GündemA.Ö’nün, ayrıldığı doktor eşinden olan otistik oğluna, Sakarya’nın Sapanca İlçesi’ndeki bir özel eğitim merkezinde dayak atıp bu anları kaydeden, ardından da görüntüleri sosyal medyada yayınlayan öğretmenler S.Ç.ile C.U., ’eziyet’ suçlamasıyla, 16’şar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı.Hakim Neslihan Havva Karakayış Akça, kendi çocuğu da otistik olduğu için ’duygusal davranabileceği’ gerekçesiyle, duruşma öncesinde davadan çekilince davaya bakması için başka bir hakim görevlendirildi.
 • Mustafa Ceceli'den eğitime destek - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Mustafa Ceceli'den eğitime destek19.01.2015
  EğitimŞarkıcı Mustafa Ceceli, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hayata geçirdiği "İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi"ne destek için öğrencilerle bir araya gelerek kamu spotu çekti.
 • Küçük Ağa yasası - aile_ve_sosyal_politikalar_bakanligi
  Küçük Ağa yasası18.01.2015
  EkonomiMeclis’te görüşmelerine başlanan iş güvenliği paketine çocuk oyunculara ilişkin düzenleme eklenecek.Düzenlemeyle 14 yaşını doldurmamış çocuk oyuncular haftada 30 saatten fazla çalıştırılmayacak ve her faaliyeti için ayrı ayrı makamlardan izin alınacak.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »