Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı


 • 'Bütçe fazla verebilir' - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  'Bütçe fazla verebilir'20.12.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Orta vadeli programa ilişkin temel varsayımlarımız gerçekleşirse, 2017 yılında nominal olarak genel devlette yüzde 0,1'lik fazlaya geçmeyi ümit ediyoruz" dedi.
 • Kadınlara Koç gücü - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Kadınlara Koç gücü18.12.2014

  EKONOMİ

  Kadınların toplumsal ve ekonomik hayatta güçlenmesine katkıda bulunmak için Koç Holding ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi işbirliği yaptı.İmzalanan işbirliği anlaşması ile sürdürülecek faaliyetlerden toplumun tüm kesimlerinin kazançlı çıkması hedefleniyor.
 • Kadına şiddette yüzümüz kızardı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Kadına şiddette yüzümüz kızardı15.12.2014

  Ankara

  Türkiye, son günlerde ardı ardına yaşanan kadın cinayetleriyle sarsılırken, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tablo Ankara’nın yüzünü kızarttı.Ankara, geçen yıl yaşanan kadına şiddet olaylarında 735 vaka ile 3’üncü sırada yer aldı.
 • OTOMOTİV ipten döndü - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  OTOMOTİV ipten döndü14.12.2014

  EKONOMİ

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, 6 Şubat’ta torba kanuna eklenen bir maddeyle ekonominin lokomotifi olan otomotiv sektörü tamamen iflas noktasına gelmiş.6 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de üretilen tüm minibüs, midibüs ve otobüslerin engelli erişimine uygun hale getirilmesini öngören bu madde son dakikada dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından kanundan çıkarttırılmış.
 • ‘Babam çıkınca beni öldürecek’ - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  ‘Babam çıkınca beni öldürecek’14.12.2014

  GÜNDEM

  Kendisine cinsel istismarda bulunup cezaevine giren babasının ‘Öldüreceğim’ tehdidi üzerine genç kadın hakkında mahkemeden “güvenlikli bir kamu kurumunda işe başlaması” kararı çıktı.Ancak devletin kapıları bu çığlığa kapalı.
 • Devlet korumasındaki 415 öğrenciden, 293’ü üniversiteli oldu - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Devlet korumasındaki 415 öğrenciden, 293’ü üniversiteli oldu12.12.2014

  Eğitim

  Geçen eğitim ve öğretim yılında korunma ve bakım altında bulunan çocuklardan Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giren 415 çocuktan, 293'ü üniversiteyi kazandı.
 • Yüz kızartan tablo - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Yüz kızartan tablo07.12.2014

  GÜNDEM

  UNICEF raporundan Türkiye’de aile içi şiddet: En çok şiddete maruz kalan 18 yaş altı kızlar.En çok şiddet uygulayan, koca ve erkek arkadaşlar.Şiddet karşısında polisin durumu: Arabulucu!
 • 20 maddede Milli Eğitim Şurası - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  20 maddede Milli Eğitim Şurası05.12.2014

  Eğitim

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan ve Antalya’da devam eden 19.Milli Eğitim Şurası’na anaokulu ve ilkokul 1, 2 ve 3’üncü sınıflara zorunlu din dersi verilmesi ve karma eğitimin sonlandırılması tartışmaları damga vurdu.
 • 20 maddede Milli Eğitim Şurası - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  20 maddede Milli Eğitim Şurası05.12.2014

  Eğitim

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan ve Antalya’da devam eden 19.Milli Eğitim Şurası’na anaokulu ve ilkokul 1, 2 ve 3’üncü sınıflara zorunlu din dersi verilmesi ve karma eğitimin sonlandırılması tartışmaları damga vurdu.
 • Kim demiş engelli diye! - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Kim demiş engelli diye!04.12.2014

  Ege

  İzmir'de 3 Aralık Engeliler Günü Fuar Celal Atik Spor Salonu'nda gerçekleşti.Engellilerin toplumda yaşadıkları sorunlar ve karşılaştıkları güçlükler dile getirildi.
 • Ermenek'teki madende son işçinin de cansız bedeni çıkarıldı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Ermenek'teki madende son işçinin de cansız bedeni çıkarıldı04.12.2014

  GÜNDEM

  Ermenek’teki facia madeninde son 5 işçinin de cansız bedenine ulaşıldı.38 gündür arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği madende işçilerin cansız bedenleri 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde çıkarıldı.Çalışmalara katılan yetkililer acılarını, kederlerini 'dünyanın en zor madeni' sözleriyle paylaştı.İşçilerin cansız bedenleri kömür taşımakta kullanılan vagonlarla yer üstüne çıkarıldı.Dışarıda günlerdir küçücük de olsa bir umutla bekleyen yakınları da gözyaşlarına boğuldu.
 • Ortaokul öğrencilerinin bulduğu fikir kamu spotu oluyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Ortaokul öğrencilerinin bulduğu fikir kamu spotu oluyor02.12.2014

  Ege

  MANİSA merkezdeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu'nda 6 öğrencinin amatörce çektiği 'Kahraman Çocuk Hakkı' adlı kısa film, kamu spotu oluyor.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 2'inci Çocuk Hakları Kısa Film yarışmasında Türkiye birinciliğini kazanan filmin, profesyonel olarak tekrar çekilip yayınlanacağı açıklandı.
 • Öğrencilerin kısa filmi kamu spotu olacak - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Öğrencilerin kısa filmi kamu spotu olacak02.12.2014

  Eğitim

  Manisa merkezdeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu’nda 6 öğrencinin amatörce çektiği ‘Kahraman Çocuk Hakkı’ adlı kısa film, kamu spotu oluyor.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 2’inci Çocuk Hakları Kısa Film yarışmasında Türkiye birinciliğini kazanan filmin, profesyonel olarak tekrar çekilip yayınlanacağı açıklandı.
 • Boğazladı, kurşunladı, ölümle tehdit etti ama hala serbest - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Boğazladı, kurşunladı, ölümle tehdit etti ama hala serbest02.12.2014

  GÜNDEM

  Geçtiğimiz ay İstanbul'da eşi tarafından kurşunlanan H.T.yaşananlara isyan etti: Önce boğazladı, sonra 3 yerimden kurşunladı.'Bu iş yarım kaldı ama sonunu getireceğim' diye tehdit etti.Bütün bunlara rağmen serbest bırakıldı.Benim canım bu kadar mı ucuz
 • Ozan için AİHM nöbeti başlıyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Ozan için AİHM nöbeti başlıyor01.12.2014

  Eğitim

  Otizmli olduğu gerekçesiyle özel okula alınmayan Ozan Sanlısoy’un davası Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görülmeye devam ederken anne Sedef Erken, Strasbourg’a gidip mahkemenin önünde çadır kurmaya hazırlanıyor.Erken yarın Strasbourg’a gidecek, 3 Aralık’ta da AİHM önünde olacak.
 • Vahap MUNYAR

  Kadın-erkek eşitliğini konuşacağız - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Kadın-erkek eşitliğini konuşacağız29.11.2014

  YAZARLAR

  AB Bakanı Bozkır, Suriye-Irak gündeminin ağırlığından yakındı.
 • Gölbaşı’nda ‘öfke’ kontrolü - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Gölbaşı’nda ‘öfke’ kontrolü28.11.2014

  Ankara

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gölbaşı Belediyesi’nin işbirliğinde, Gölbaşılı kadınlara öfke kontrolü semineri verildi.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  Kimlerin “bakıma ihtiyacı var”?. - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Kimlerin “bakıma ihtiyacı var”?.27.11.2014

  YAZARLAR

  Merhabalar sevgili okurlar.
 • Toplu ulaşımda ‘65 yaş’ ayıbı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Toplu ulaşımda ‘65 yaş’ ayıbı27.11.2014

  Ankara

  Kentte yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe rağmen halen özel halk otobüsü ve midibüslere ‘ücretsiz’ binememekten şikayetçi.
 • Fatih Tekeci

  Toplu ulaşımda ‘65 yaş’ ayıbı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Toplu ulaşımda ‘65 yaş’ ayıbı27.11.2014

  YAZARLAR

  Kentte yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe rağmen halen özel halk otobüsü ve midibüslere ‘ücretsiz’ binememekten şikayetçi.
 • Uyuşturucu Şurası'na uyuşturucu kullanmış sanatçılar da çağrılacak - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Uyuşturucu Şurası'na uyuşturucu kullanmış sanatçılar da çağrılacak26.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE’de ilk defa yapılacak olan Uyuşturucu İle Mücadele Şurası’na ilginç konuklar çağırılacak.Bu konuklar arasında daha önce uyuşturucu satıcılığı yapmış kişiler bulunacak.Sağlık Bakanlığı, 28-29 Kasım’daki şuraya katılmaları için daha önce uyuşturucu kullanmış olan sanatçılarla da temasa geçecek.Konuyla ilgili gazetecilere bilgi veren Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Seçil Özkan, şura sonrasında Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planının hayata geçirileceğini belirterek şunları söyledi:
 • Atık yağdan engelliye umut - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Atık yağdan engelliye umut25.11.2014

  GÜNDEM

  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla başlatılan ve yoğun ilgi gören ‘Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi’ kapsamında, atık yağların toplanması ile elde edilen gelirle alınan 20 akülü sandalye ve 100 görme engelli bastonu dün törenle ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
 • 10 ayda 255 kadın öldürüldü - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  10 ayda 255 kadın öldürüldü25.11.2014

  Ege

  İZMİR Barosu Başkanı Aydın Özcan ve Yönetim Kurululu Üyeleri ile Kadın Hakları Dayanışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezi, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü' dolayısıyla İzmir Adliyesi Baro Birimi'nde basın toplantısı düzenledi.Toplantıda konuşan Aydın Özcan, kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik etkin politikalardan yoksun olunması sonucu 2014 yılının ilk 10 ayında Türkiye'de öldürülen kadın sayısının 255'e ulaştığını söyledi.
 • Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters24.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kadınların ihtiyacının eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmek olduğunu belirterek, “Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz.O fıtrata terstir.Çünkü fıtratları farklıdır.İş hayatında hamile bir kadını erkek ile aynı şartlara tabi tutamazsınız.Çocuğunu emzirmek zorunda olan bir anneyi bu tür yükümlülükleri olmayan bir erkekle eşit konuma getiremezsiniz” dedi.
 • AFAD, kömür ocağı ile ilgili son bilgileri açıkladı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  AFAD, kömür ocağı ile ilgili son bilgileri açıkladı23.11.2014

  EKONOMİ

  Ermenek ilçesindeki kömür ocağında yürütülen arama kurtarma çalışmaları kapsamında, son 24 saatte 35 metre ilerleme sağlandığı bildirildi.Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, bugün itibarıyla 315 arama-kurtarma personeli ve toplam 603 kişilik bir ekibin, Ermenek'te devam eden çalışmalarda görev aldığı belirtildi.
 • Gazi okulda tuvalet temizliyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Gazi okulda tuvalet temizliyor19.11.2014

  GÜNDEM

  Ankara Sincan'da bir okula gazi kontenjanından atanan Hasan Başaslan'a, Başbakanlık Genelgesi ile gazilere rencide edici görev verilmemesi istenmesine rağmen ilkokul mezunu olduğu gerekçesi ile tuvalet temizletiliyor.Vücudunda fiziksel kısıtlılık bulunan gaziye, verilen işin zorluğu nedeniyle okuldaki 7 sınıf, 3 koridor ve 4 tuvaletin temizliğinde eşi yardımcı oluyor.
 • CarrefourSA bir yılda 20 bin kilo atık yağ topladı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  CarrefourSA bir yılda 20 bin kilo atık yağ topladı18.11.2014

  EKONOMİ

  CarrefourSA, “Temiz Çevre Engelsiz Hayat” projesi kapsamında, geçen sene başlattığı bitkisel atık yağ toplama uygulaması ile 20 bin kilo atık yağ topladı.
 • İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı18.11.2014

  EKONOMİ

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İBB Meclisi'nde görüşülen 12 milyar 250 milyon liralık bütçesi 2015 genel bütçede öngörülen 13 bakanlığın bütçesini solluyor.
 • CarrefourSA bir yılda 20 bin kilo atık yağ topladı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  CarrefourSA bir yılda 20 bin kilo atık yağ topladı17.11.2014

  EKONOMİ

  CarrefourSA, “Temiz Çevre Engelsiz Hayat” projesi kapsamında, geçen sene başlattığı bitkisel atık yağ toplama uygulaması ile 20 bin kilo atık yağ topladı.
 • Gizem cinayeti sanığı ifade değiştirdi - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Gizem cinayeti sanığı ifade değiştirdi17.11.2014

  GÜNDEM

  ADANA’da, akrabası olan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz’i bıçakladıktan sonra yakarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 25 yaşındaki Süleyman Akdeniz, güvenlik gerekçesiyle davanın alındığı Manisa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.Sanık Süleyman Akdeniz, daha önceki ifadelerini kabul etmeyip, cinayeti ’Kürt Kerim’ olarak bilinen çete liderinin adamlarının işlediğini, kendisinin sadece Gizem’i onlara götürdüğünü ileri sürdü.
 • Çocuk müdahale birimleri masaya yatırılacak - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Çocuk müdahale birimleri masaya yatırılacak17.11.2014

  GÜNDEM

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, korunma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocukların temel gereksinimlerinin karşılandığı “Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimleri” ile ilgili sorun yaşanmaması için mevzuat düzenlemesi yapacak.
 • Ergenle iletişimin yolu, onu dinlemekten geçiyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Ergenle iletişimin yolu, onu dinlemekten geçiyor17.11.2014

  Eğitim

  “Ergenlik dönemi zorlu geçebilir” diyen uzmanlara göre annebabanın, ergenlik dönemindeki gençlerle sağlıklı iletişim kurabilmesi için onları dinlemesi, ani tepkiler vermemesi ve birlikte zaman geçirmesi gerekiyor.
 • Vahap MUNYAR

  TBMM ve Eskişehirspor ‘kalite yolculuğu’na çıktı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  TBMM ve Eskişehirspor ‘kalite yolculuğu’na çıktı15.11.2014

  YAZARLAR

  GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevinin ilk günlerinde KalDer (Kalite Derneği) Başkanı Hamdi Doğan’ı aradı:
 • Yalçın DOĞAN

  TV’de gerçek seks - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  TV’de gerçek seks15.11.2014

  YAZARLAR

  ‘SEVİŞMEYİ öğrenmek›, Alman TV kanalı ARD’de üç bölümlük dizinin başlığı.İlk bölüm dün akşam yayınlanıyor.
 • Zehre karşı TBMM devrede - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Zehre karşı TBMM devrede13.11.2014

  GÜNDEM

  Türkiye’de kullanımı giderek artan uyuşturucu maddelerle mücadele için TBMM de kolları sıvadı.81 ilin valisiyle görüşülüp düzenlenecek çalıştayda sporcu ve sanatçılardan da destek istenecek.
 • Ozan için AİHM önüne çadır - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Ozan için AİHM önüne çadır13.11.2014

  Eğitim

  Otizmli olduğu gerekçesiyle okula alınmayan Ozan Sanlısoy’un davası Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görülmeye devam ederken anne Sedef Erken, Strasbourg’a gidip mahkemenin önünde çadır kurmaya hazırlanıyor.
 • Avrupa’daki Türk kadınlarına rehber - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Avrupa’daki Türk kadınlarına rehber12.11.2014

  Avrupa

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yurt dışında yaşayan Türk kadınları için kolları sıvadı.Bu kapsamda, Türk kadınlarına bulundukları ülkeye giriş, yerleşme, evlilik ve boşanma, aile içi şiddet, sosyal yardım ve destek mekanizmaları konularında eğitim verilecek.
 • Türkiye Avrupa’da çocuk evleri açacak - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Türkiye Avrupa’da çocuk evleri açacak10.11.2014

  Avrupa

  STAR gazetesinin haberine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yurt dışında ailelerinden alınan Türk çocuklarının, yabancı ailelere verilmesini önlemek için proje hazırladı.
 • 13 milyon TL ile BDDK zirvede - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  13 milyon TL ile BDDK zirvede10.11.2014

  EKONOMİ

  Kamu kurumları kirada adeta birbirleriyle yarışıyor.Başbakan Yardımcısı Arınç’ın “Utanıyorum” dediği kira ödemede rekor ise 13 milyon 85 bin lira ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda bulunuyor.
 • Okullara "uyuşturucu rehberi" - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Okullara "uyuşturucu rehberi"10.11.2014

  Eğitim

  Sağlık Bakanlığı, madde bağımlılığının tedavisini sağlayan kurumların etkinliğini artıracak.Madde bağımlılığı danışma hattı kuracak ve uyuşturucunun zararlarıyla ilgili okullarda rehberlik programlarının uygulanması sağlanacak.
 • Onbaşı her yerde - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Onbaşı her yerde09.11.2014

  Ege

  SOMA ve Ermenek’te meydana gelen facialar bir yandan madenlerdeki çalışma koşullarını, bir yandan da taşeronluk sisteminin geldiği boyutları gözler önüne serdi.Bazı yerlerde “Onbaşı”, bazı yerlerde “Ağa” adı takılan ve işçileri yerin metrelerce altında olumsuz koşullarda çalışmaya zorlayan taşeronların ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde yaşanan şiddet ve kötü muamele olaylarında da etkin olduğu ortaya çıktı.
 • 10 çocuğun 1 koçu olacak - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  10 çocuğun 1 koçu olacak07.11.2014

  GÜNDEM

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, suça sürüklenen çocuklar için ANKA programı başlatıyor.
 • 3 milyon kişiye sosyal yardım - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  3 milyon kişiye sosyal yardım06.11.2014

  GÜNDEM

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 2015 yılı bütçe görüşmelerinde, 2013’te 21 milyar 37 milyon lira olan sosyal harcamaların 2014’te 26 milyar 561 milyon liraya yükseldiğini belirtti.
 • Kömür yardımı 3.5 kat arttı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Kömür yardımı 3.5 kat arttı06.11.2014

  GÜNDEM

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 2003 ile 2013 yılları arasında dağıtılan kömür yardımı miktarlarını açıkladı.
 • 10 ayda 226 kadın öldü: Ko-ru-ya-mı-yo-ruz - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  10 ayda 226 kadın öldü: Ko-ru-ya-mı-yo-ruz06.11.2014

  GÜNDEM

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerine kadın cinayetleri damgasını vurdu.
 • Memleketten kabak tatlısı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Memleketten kabak tatlısı06.11.2014

  GÜNDEM

  Bakan Ayşenur İslam, Sakarya’dan getirttiği kabak tatlılarını komisyon üyelerine ikram etti.
 • Komisyon üyelerine kabak tatlısı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Komisyon üyelerine kabak tatlısı06.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 2015 Yılı bütçesinin görüşülmesine başlandı.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, üyelere tatlı dağıttırdı.
 • Panik butonu kurtarmadı E-TAKİP denenecek - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Panik butonu kurtarmadı E-TAKİP denenecek05.11.2014

  GÜNDEM

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kadına yönelik şiddeti önlemek amacıyla iki yıldır Bursa ve Adana’da pilot olarak uygulamaya soktuğu panik butonlarının etki analizini çıkarmaya başladı.
 • Yılda 625 çocuk kaçıyor ve geri gelmiyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  Yılda 625 çocuk kaçıyor ve geri gelmiyor04.11.2014

  EKONOMİ

  Kadına şiddet ve çocuklara yönelik cinsel istismar Türkiye’nin bitmeyen sorunlarından biri.CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun verdiği bir soru önergesine verilen yanıt ise vahim tabloyu tekrar ortaya koydu… Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yurtlardan izinsiz olarak ayrılan, yani yurttan izin alıp çıkarak sonra geri dönmeyen çocukların istatistiklerini yayımladı.
 • ‘Çocuk gelinin kocası yanar’ - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

  ‘Çocuk gelinin kocası yanar’02.11.2014

  GÜNDEM

  Çocuk gelin Hilal Ünal’ın intihar etmesi üzerine, bu konuda yapılması gereken çalışmalar yeniden gündeme geldi.
içinde

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz