Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

 • Annesinin öldüğünü TV'den öğrendi - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Annesinin öldüğünü TV'den öğrendi28.01.2015
  EgeSEVCAN ve Sercan’ın hikayesi tüm Türkiye’yi ağlattı.Önce babaları İlkay ve amcaları Sami Yıldırım’ı Soma’daki maden faciasında kaybettiler.
 • Mustafa Ceceli'den eğitime destek - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Mustafa Ceceli'den eğitime destek18.01.2015
  EğitimŞarkıcı Mustafa Ceceli, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hayata geçirdiği "İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi"ne destek için öğrencilerle bir araya gelerek kamu spotu çekti.
 • Küçük Ağa yasası - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Küçük Ağa yasası16.01.2015
  EkonomiMeclis’te görüşmelerine başlanan iş güvenliği paketine çocuk oyunculara ilişkin düzenleme eklenecek.Düzenlemeyle 14 yaşını doldurmamış çocuk oyuncular haftada 30 saatten fazla çalıştırılmayacak ve her faaliyeti için ayrı ayrı makamlardan izin alınacak.
 • Üniversite adaylarına uyarı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Üniversite adaylarına uyarı16.01.2015
  GündemÖSYM Başkanı Ali Demir, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularının pazartesi sona ereceğini, başvuru süresinin uzatılmayacağını belirterek, "Adaylar, başvurularını son güne bırakmasınlar, bir an önce yapsınlar.Benim özel ricam, başvuru yaptıktan, paralarını yatırdıktan sonra da 'ais.osym.gov.tr'den teyit etsinler" dedi.
 • ÖSYM Başkanı’ndan üniversite adaylarına uyarı.YGS başvuru süresi uzatılmayacak - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  ÖSYM Başkanı’ndan üniversite adaylarına uyarı.YGS başvuru süresi uzatılmayacak16.01.2015
  EğitimÖSYM Başkanı Ali Demir, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularının pazartesi sona ereceğini, başvuru süresinin uzatılmayacağını belirterek, "Adaylar, başvurularını son güne bırakmasınlar, bir an önce yapsınlar.Benim özel ricam, başvuru yaptıktan, paralarını yatırdıktan sonra da 'ais.osym.gov.tr'den teyit etsinler" dedi.
 • Kadın şiddete karşı yapayalnız - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kadın şiddete karşı yapayalnız15.01.2015
  GündemAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 6 yıl aradan sonra yaptırdığı aile içi şiddet araştırmasının sonuçlarını basınla paylaşmadı.Sonuçlarını elde ettiğimiz araştırmaya göre şiddet gören kadınların yüzde 89’u hiçbir yere başvurmuyor.Şiddet oranı 6 yıldır yüzde 38; en çok da boşanmış kadın öldürülüyor.
 • Devamsız liseliye 60 euro destek - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Devamsız liseliye 60 euro destek15.01.2015
  EğitimŞartlı Nakit Transferi Yardım Programı kapsamında liseye devam eden ve ihtiyaç sahibi öğrencilere aylık 60 euro yani 172 TL teşvik verilecek.2014-2015 eğitim öğretim yılı için belirlenen destekler aralık ayında 229 bin 207 öğrencinin annesinin hesabına yatırıldı.
 • Doğum hediyesi yurt dışındaki Türk annelere de verilecek - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Doğum hediyesi yurt dışındaki Türk annelere de verilecek14.01.2015
  AvrupaAile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, 'doğum hediyesi' olarak yapılacak ödemenin yurt dışındaki Türk annelere de verilmesi için çalışıldığını bildirdi.
 • Yabancı kadının ayrımcılık zaferi - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Yabancı kadının ayrımcılık zaferi12.01.2015
  GündemBazı ülke vatandaşı kadınlara 2.5 yıl yerine 6 ay ikamet izni veren 2 yıllık genelge kısmen reddedildi.Mahkeme, Türkiye’de çocuğu bulunan Kazakistanlı kadını haklı bularak “Uzun kalmalı” dedi.
 • 20 soruda 'hadi anlat bakalım'! - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  20 soruda 'hadi anlat bakalım'!11.01.2015
  Eğitim“Bugün okulun nasıl geçti” sorusuna çocuk genellikle “iyi” diye yanıt verir ve gerisini getirmez.Onları okul hakkında konuşturmak istiyorsanız neyi nasıl soracağınızı bilmelisiniz.
 • Çalışma yaşamının engelsiz koçları - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Çalışma yaşamının engelsiz koçları08.01.2015
  AnkaraAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın iş koçu olarak görevlendirdiği 70 engelli iş hayatına atıldı.Ankara’dan başlayan projeye uluslararası şirketler de destek verdik.İşe başlayan engelli kadın hayatında ilk kez Kızılay’a gitti.
 • İşyerlerine zorunlu kadın kotası mı gelecek? - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  İşyerlerine zorunlu kadın kotası mı gelecek?08.01.2015
  GündemKadından Sorumlu Devlet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na dönüştüğünden beri kadın, artan dozda düzenlemelerle iş ve sosyal hayatın dışına ailenin içine çekiliyor, hapsediliyor, ailenin parçası olarak tanımlanıyor.
 • 183, Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı numaralarını niye blokladı? - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  183, Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı numaralarını niye blokladı?08.01.2015
  GündemDevletin, şiddet mağdurlarına hizmet vermek için kurduğu çağrı merkezi 183, 7 yıldır gece gündüz sadece bu konuda çalışan 'Aile İçi Şiddete Son! kampanyası Acil Yardım Hattı’nı engellemeye başladı.Hattın bildiği numaralarını bloklayan, yeni numaralardan arandıkça onları da engelleyen 183, görev tanımına ve yasaya aykırı bir şekilde, gelen ihbarların önünü kesiyor.Hattın çalışmasını sekteye uğratıyor.
 • Hastanelerde din adamı projesi başlıyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Hastanelerde din adamı projesi başlıyor07.01.2015
  SağlıkSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, inanç değerlerinin, moral ve motivasyondaki yerini ve desteğini hisseden, arayan tüm hastalara ve yakınlarına bu konuda eğitim alan din adamlarınca manevi destek verileceğini bildirdi.
 • Çalışan anneler için önemli kararlar - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Çalışan anneler için önemli kararlar07.01.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı Ailenin ve Dinamik Nüfus Yapısının Korunması Programı Eylem Planında kadınlara iş hayatında pek çok kolaylık geliyor.Çocuk sahibi olan çalışanlar, doğum izninden sonra isterlerse çocuklarının ilkokula başlama yaşı olan 5.5 yaşına kadar 'yarı zamanlı' çalışma hakkına sahip olacaklar.Çocuk sayısına orantılı ailelere maddi yardım yapılacak.Fakat bu geniş hakların şirketlere yük olmasından da endişe ediliyor.Geçen aylarda maden işçilerine tanınan geniş haklardan dolayı pek çok maden ocağı kapanmış işçiler işsiz kalmıştı.
 • Polisi, bakanını takibe almış - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Polisi, bakanını takibe almış04.01.2015
  GündemAnkara’daki telekulak soruşturmasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay’ın İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemde Özel Kalem Müdürü olan Neşat Kırcalı’nın telefonlarının, İBDA-C üyeliği ve organize suç örgütü gerekçesiyle Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’nca sahte isimle dinlendiği tespit edildi.
 • Dersimiz şiddeti önlemek - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Dersimiz şiddeti önlemek03.01.2015
  GündemSosyal Dönüşüm Vakfı, Ataşehir Belediyesi’ndeki erkeklere ‘şiddeti önleme’ eğitimi veriyor.Atölyede en çok sordukları soruların başında “Öfkenin şiddete dönüşmesine nasıl engel olunur” geliyor.
 • Türkiye Psikiyatri Derneği'nden savaş mağdurları için açıklama - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Türkiye Psikiyatri Derneği'nden savaş mağdurları için açıklama01.01.2015
  SağlıkKuşaktan kuşağa geçen ruhsal travmalar, insan ruhunda onulmaz yaralar, ani kayıplar, şiddet, tecavüz ve daha birçok problem.Savaş mağdurlarının hayatları, savaştan kurtulmuş olsalar bile çok zor.Türkiye Psikiyatri Derneği de ülkemizde resmi kayıtlara göre sayıları 1 milyonu aşan mültecilerin sağlık durumlarıyla ilgili bir rapor hazırladı ve yapılması gerekenlere dikkat çekti.
 • Başvuran her aileye yarım ton kömür - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Başvuran her aileye yarım ton kömür28.12.2014
  EkonomiTÜRKİYE Kömür İşletmeleri (TKİ) ve Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) 2013 yılında toplam 2 milyon 106 bin aileye, 2 milyon 142 bin 316 ton kömür yardımı dağıttı.2015 yılında ise kurumlar başvuru yapan her aileye 500 kilo kömür yardımı yapılacak.
 • Kukla filmine özel gösterim - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kukla filmine özel gösterim28.12.2014
  AnkaraTürkiye'nin ilk kukla çocuk filmi, görme ve işitme engelli çocuklara yönelik özel teknikler kullanılarak gösterildi.
 • Kim kaç lira alıyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kim kaç lira alıyor28.12.2014
  GündemTürkiye'de yaklaşık 13 milyon kişi düzenli nakdi yardım alıyor!
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  “Çocuklar Kaybolmasın” - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  “Çocuklar Kaybolmasın”25.12.2014
  YazarlarMerhabalar sevgili okurlar.
 • Şiddetten korunma okulda öğretilecek - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Şiddetten korunma okulda öğretilecek23.12.2014
  EğitimAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra çocukların da görüşlerini alarak “Çocuğa Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Strateji Eylem Planı” taslağını hazırladı.
 • Kanıt şart! - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kanıt şart!23.12.2014
  EkonomiYeni dönemde bina kiralaması veya yapımı için izin isteyen kamu kurumu, bu işin niye ekonomik olduğunu kanıtlamakla yükümlü olacak.Kamu kurumlarının lüks taşıtları kiralamasından ise büyük ölçüde vazgeçilecek.
 • 'Bütçe fazla verebilir' - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  'Bütçe fazla verebilir'19.12.2014
  EkonomiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Orta vadeli programa ilişkin temel varsayımlarımız gerçekleşirse, 2017 yılında nominal olarak genel devlette yüzde 0,1'lik fazlaya geçmeyi ümit ediyoruz" dedi.
 • Kadınlara Koç gücü - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kadınlara Koç gücü18.12.2014
  EkonomiKadınların toplumsal ve ekonomik hayatta güçlenmesine katkıda bulunmak için Koç Holding ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi işbirliği yaptı.İmzalanan işbirliği anlaşması ile sürdürülecek faaliyetlerden toplumun tüm kesimlerinin kazançlı çıkması hedefleniyor.
 • Kadına şiddette yüzümüz kızardı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kadına şiddette yüzümüz kızardı15.12.2014
  AnkaraTürkiye, son günlerde ardı ardına yaşanan kadın cinayetleriyle sarsılırken, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tablo Ankara’nın yüzünü kızarttı.Ankara, geçen yıl yaşanan kadına şiddet olaylarında 735 vaka ile 3’üncü sırada yer aldı.
 • OTOMOTİV ipten döndü - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  OTOMOTİV ipten döndü14.12.2014
  EkonomiAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, 6 Şubat’ta torba kanuna eklenen bir maddeyle ekonominin lokomotifi olan otomotiv sektörü tamamen iflas noktasına gelmiş.6 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de üretilen tüm minibüs, midibüs ve otobüslerin engelli erişimine uygun hale getirilmesini öngören bu madde son dakikada dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından kanundan çıkarttırılmış.
 • ‘Babam çıkınca beni öldürecek’ - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  ‘Babam çıkınca beni öldürecek’13.12.2014
  GündemKendisine cinsel istismarda bulunup cezaevine giren babasının ‘Öldüreceğim’ tehdidi üzerine genç kadın hakkında mahkemeden “güvenlikli bir kamu kurumunda işe başlaması” kararı çıktı.Ancak devletin kapıları bu çığlığa kapalı.
 • Devlet korumasındaki 415 öğrenciden, 293’ü üniversiteli oldu - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Devlet korumasındaki 415 öğrenciden, 293’ü üniversiteli oldu11.12.2014
  EğitimGeçen eğitim ve öğretim yılında korunma ve bakım altında bulunan çocuklardan Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giren 415 çocuktan, 293'ü üniversiteyi kazandı.
 • Yüz kızartan tablo - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Yüz kızartan tablo07.12.2014
  GündemUNICEF raporundan Türkiye’de aile içi şiddet: En çok şiddete maruz kalan 18 yaş altı kızlar.En çok şiddet uygulayan, koca ve erkek arkadaşlar.Şiddet karşısında polisin durumu: Arabulucu!
 • Kim demiş engelli diye! - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kim demiş engelli diye!04.12.2014
  Egeİzmir'de 3 Aralık Engeliler Günü Fuar Celal Atik Spor Salonu'nda gerçekleşti.Engellilerin toplumda yaşadıkları sorunlar ve karşılaştıkları güçlükler dile getirildi.
 • 20 maddede Milli Eğitim Şurası - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  20 maddede Milli Eğitim Şurası04.12.2014
  EğitimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan ve Antalya’da devam eden 19.Milli Eğitim Şurası’na anaokulu ve ilkokul 1, 2 ve 3’üncü sınıflara zorunlu din dersi verilmesi ve karma eğitimin sonlandırılması tartışmaları damga vurdu.
 • Ermenek'teki madende son işçinin de cansız bedeni çıkarıldı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Ermenek'teki madende son işçinin de cansız bedeni çıkarıldı03.12.2014
  GündemErmenek’teki facia madeninde son 5 işçinin de cansız bedenine ulaşıldı.38 gündür arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği madende işçilerin cansız bedenleri 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde çıkarıldı.Çalışmalara katılan yetkililer acılarını, kederlerini 'dünyanın en zor madeni' sözleriyle paylaştı.İşçilerin cansız bedenleri kömür taşımakta kullanılan vagonlarla yer üstüne çıkarıldı.Dışarıda günlerdir küçücük de olsa bir umutla bekleyen yakınları da gözyaşlarına boğuldu.
 • Boğazladı, kurşunladı, ölümle tehdit etti ama hala serbest - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Boğazladı, kurşunladı, ölümle tehdit etti ama hala serbest01.12.2014
  GündemGeçtiğimiz ay İstanbul'da eşi tarafından kurşunlanan H.T.yaşananlara isyan etti: Önce boğazladı, sonra 3 yerimden kurşunladı.'Bu iş yarım kaldı ama sonunu getireceğim' diye tehdit etti.Bütün bunlara rağmen serbest bırakıldı.Benim canım bu kadar mı ucuz
 • Öğrencilerin kısa filmi kamu spotu olacak - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Öğrencilerin kısa filmi kamu spotu olacak01.12.2014
  EğitimManisa merkezdeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu’nda 6 öğrencinin amatörce çektiği ‘Kahraman Çocuk Hakkı’ adlı kısa film, kamu spotu oluyor.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 2’inci Çocuk Hakları Kısa Film yarışmasında Türkiye birinciliğini kazanan filmin, profesyonel olarak tekrar çekilip yayınlanacağı açıklandı.
 • Ortaokul öğrencilerinin bulduğu fikir kamu spotu oluyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Ortaokul öğrencilerinin bulduğu fikir kamu spotu oluyor01.12.2014
  EgeMANİSA merkezdeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu'nda 6 öğrencinin amatörce çektiği 'Kahraman Çocuk Hakkı' adlı kısa film, kamu spotu oluyor.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 2'inci Çocuk Hakları Kısa Film yarışmasında Türkiye birinciliğini kazanan filmin, profesyonel olarak tekrar çekilip yayınlanacağı açıklandı.
 • Ozan için AİHM nöbeti başlıyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Ozan için AİHM nöbeti başlıyor30.11.2014
  EğitimOtizmli olduğu gerekçesiyle özel okula alınmayan Ozan Sanlısoy’un davası Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görülmeye devam ederken anne Sedef Erken, Strasbourg’a gidip mahkemenin önünde çadır kurmaya hazırlanıyor.Erken yarın Strasbourg’a gidecek, 3 Aralık’ta da AİHM önünde olacak.
 • Vahap MUNYAR

  Kadın-erkek eşitliğini konuşacağız - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kadın-erkek eşitliğini konuşacağız29.11.2014
  YazarlarAB Bakanı Bozkır, Suriye-Irak gündeminin ağırlığından yakındı.
 • Gölbaşı’nda ‘öfke’ kontrolü - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Gölbaşı’nda ‘öfke’ kontrolü28.11.2014
  AnkaraAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gölbaşı Belediyesi’nin işbirliğinde, Gölbaşılı kadınlara öfke kontrolü semineri verildi.
 • Fatih Tekeci

  Toplu ulaşımda ‘65 yaş’ ayıbı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Toplu ulaşımda ‘65 yaş’ ayıbı27.11.2014
  YazarlarKentte yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe rağmen halen özel halk otobüsü ve midibüslere ‘ücretsiz’ binememekten şikayetçi.
 • Toplu ulaşımda ‘65 yaş’ ayıbı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Toplu ulaşımda ‘65 yaş’ ayıbı27.11.2014
  AnkaraKentte yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe rağmen halen özel halk otobüsü ve midibüslere ‘ücretsiz’ binememekten şikayetçi.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  Kimlerin “bakıma ihtiyacı var”?. - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kimlerin “bakıma ihtiyacı var”?.27.11.2014
  YazarlarMerhabalar sevgili okurlar.
 • Uyuşturucu Şurası'na uyuşturucu kullanmış sanatçılar da çağrılacak - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Uyuşturucu Şurası'na uyuşturucu kullanmış sanatçılar da çağrılacak26.11.2014
  GündemTÜRKİYE’de ilk defa yapılacak olan Uyuşturucu İle Mücadele Şurası’na ilginç konuklar çağırılacak.Bu konuklar arasında daha önce uyuşturucu satıcılığı yapmış kişiler bulunacak.Sağlık Bakanlığı, 28-29 Kasım’daki şuraya katılmaları için daha önce uyuşturucu kullanmış olan sanatçılarla da temasa geçecek.Konuyla ilgili gazetecilere bilgi veren Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Seçil Özkan, şura sonrasında Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planının hayata geçirileceğini belirterek şunları söyledi:
 • 10 ayda 255 kadın öldürüldü - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  10 ayda 255 kadın öldürüldü25.11.2014
  EgeİZMİR Barosu Başkanı Aydın Özcan ve Yönetim Kurululu Üyeleri ile Kadın Hakları Dayanışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezi, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü' dolayısıyla İzmir Adliyesi Baro Birimi'nde basın toplantısı düzenledi.Toplantıda konuşan Aydın Özcan, kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik etkin politikalardan yoksun olunması sonucu 2014 yılının ilk 10 ayında Türkiye'de öldürülen kadın sayısının 255'e ulaştığını söyledi.
 • Atık yağdan engelliye umut - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Atık yağdan engelliye umut25.11.2014
  GündemÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla başlatılan ve yoğun ilgi gören ‘Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi’ kapsamında, atık yağların toplanması ile elde edilen gelirle alınan 20 akülü sandalye ve 100 görme engelli bastonu dün törenle ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
 • Ana Ocağı’na sürpriz ziyaret - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Ana Ocağı’na sürpriz ziyaret25.11.2014
  KeyifAralık ayında ekranlara “merhaba” demeye hazırlanan ve TRT 1 ekranlarında hafta içi hergün izleyicileriyle buluşacak olan Ana Ocağı setini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek ve Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ziyaret etti.
 • Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters24.11.2014
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kadınların ihtiyacının eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmek olduğunu belirterek, “Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz.O fıtrata terstir.Çünkü fıtratları farklıdır.İş hayatında hamile bir kadını erkek ile aynı şartlara tabi tutamazsınız.Çocuğunu emzirmek zorunda olan bir anneyi bu tür yükümlülükleri olmayan bir erkekle eşit konuma getiremezsiniz” dedi.
 • AFAD, kömür ocağı ile ilgili son bilgileri açıkladı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  AFAD, kömür ocağı ile ilgili son bilgileri açıkladı22.11.2014
  EkonomiErmenek ilçesindeki kömür ocağında yürütülen arama kurtarma çalışmaları kapsamında, son 24 saatte 35 metre ilerleme sağlandığı bildirildi.Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, bugün itibarıyla 315 arama-kurtarma personeli ve toplam 603 kişilik bir ekibin, Ermenek'te devam eden çalışmalarda görev aldığı belirtildi.
 • Gazi okulda tuvalet temizliyor - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  Gazi okulda tuvalet temizliyor18.11.2014
  GündemAnkara Sincan'da bir okula gazi kontenjanından atanan Hasan Başaslan'a, Başbakanlık Genelgesi ile gazilere rencide edici görev verilmemesi istenmesine rağmen ilkokul mezunu olduğu gerekçesi ile tuvalet temizletiliyor.Vücudunda fiziksel kısıtlılık bulunan gaziye, verilen işin zorluğu nedeniyle okuldaki 7 sınıf, 3 koridor ve 4 tuvaletin temizliğinde eşi yardımcı oluyor.
içinde

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz